/

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "www.forum4am.cz / forum4am@gmail.com"

Transkript

1 / 4AM / FÓRUM PRO ARCHITEKTURU A MÉDIA 4AM Fórum pro architekturu a média je občanské sdružení a otevřená platforma experimentálních přístupů a různorodých aktivit týkajících se architektury, urbanis- mu, městského prostoru, současného umění a umění nových médií. PARTNEŘI Platforma 4AM dosud uskutečnila řadu projektů, jenž kriticky zkoumaly a problematizovaly aktuální společenské fenomény a výrazným způsobem zasáhly do kulturního dění v Brně. Od ledna 2011 bylo 4AM Fórum pro architekturu a média provozovatelem Galerie architektury v Brně. Nyní realizuje ve spolupráci s Moravskou galerií v Brně nový kulturní prostor PRAHA. SPOLUPRACOVNÍCI f.e.a. forum experimentelle architektur Vídeň, KÉK Budapešť, rese arch Bratislava, Zeppelin pelin Association Bucharest, OBERLIHT Chisinau, inau, Urban Reaktor Tbilisi, Košice Európske hlavné mesto kultúry 2013, Fondation MONS 2015, FORUM STADTPARK Graz, Tabačka ačka Kulturfabrik Košice, A4 - centrum súčasného umenia Bratislava, Stanica Žilina Záriečie, Multikulturní centrum Praha, Moravská galerie v Brně, Dům umění města Brna, Muzeum umění Olomouc, Fakulta výtvarných umění a Fakulta architektury VUT v Brně, Katedra teorie interaktivních médií MU a Seminář dějin umění MU, Kruh. Jan Tabor (CZ/AT), Iris Meder (AT), Rostislav Koryčánek, Gabu Heindel (AT), Levente Polyák (HU), Jana Horáková, Tomáš Valena (CZ/DE), Petr Rezek, ateliér DRNH, Zdeněk Fránek, Svatopluk Sládeček, Martin Jančok, Aleš Šedivec (SK), Osamu Okamura, ateliér PPAG (AT), ateliér Kuba&Pilař, studiobasar (RO), Ján Pernecký (SK), Katarína Gatialová (SK), Pavel Hnilička, Ida Čapounová, Jan Pfeiffer, Peter Stec (SK), Sporaarchitects (HU), Balázs Kovács (HU), Under-Construction Architects, Richard Loskot, Tomáš Džadoň, The Rodina, Deep Throat. MEDIÁLNÍ PARTNEŘI Archiweb, Architekt, e-architekt.cz, ERA21, ČT, Rádio Wave, MF Dnes, A2 kulturní čtrnáctideník, Literární noviny, Umělec, Rozrazil, Portfolio, Flash Art, Artalk.cz, Art+Antiques, An Kulturní noviny, Ateliér, His Voice, Artmap, Jlbjlt.cz a další.

2 / PRAHA / FÓRUM PRO ARCHITEKTURU A MÉDIA NOVÝ KULTURNÍ PROSTOR S KAVÁRNOU Místo: Nádvoří Pražákova paláce, Moravská galerie v Brně, Husova 18, Brno Veřejný prostor prorůstající zevnitř ven, místo setkávání a komunikace, propojení s městem a jeho komunitami, subkulturami, institucemi a angažovanými občany. Otevřenost, bezbariérovost, volný pohyb a svoboda vyjádření jako princip. - nový interaktivní kulturní prostorr v centru města - veřejná knihovna, medialab - prostor pro výstavy současného umění a kulturní akce - sdílená pracovna - denní kavárna, bar áce - lokální i mezinárodní spoluprá - vzdělávání - sdílení zkušeností a názorů - dialog mezi scénami - prostor pro diskuzi

3

4 VARIABILNÍ KULTURNÍ PROSTOR PRAHA NABÍZÍ Kabinet - knihovna, studovna, mediatéka. Nejnovější i starší významná odborná periodika o současné architektuře, designu a mediálním umění. Přednáškový a interaktivní prostor, medialab - přednášky místních i zahraničních architektonických a uměleckých vysokých škol, ateliérů, umělců a teoretiků, workshopy, happeningy, diskuze a fóra, audiovizuální projekce, ateliérové schůzky a sympózia. Koncerty elektronické, improvi- Taneční improvizace, autorské zované i soudobé klasické hudby. a experimentální divadlo, projekce. Denní kavárna a bar - posezení uvnitř i na nádvoří Pražákova paláce. Nabídka kvalitního občerst- vení, alko i nealko nápojů. Lokální dodavatelé, prezentace a setkání foodblogerů, dostupné ceny, možnost připojení na wifi po celý den. Výstavní prostor a klub experimentální výstavy architektonických projektů, mediálního umění, tvorby profesionálů a studentů architektury a umění z celé Evropy.

5

6 UMĚNÍ A OSVOBOZENÍ. EVROPA PRVNÍ ČÁST: LIDÉ REVOLTUJÍCÍ KURÁTOR Jan Tabor (forum experimentelle architektur, Vídeň) Výstava pomocí diaprojektorů představila události, osobnosti, kulturu a architekturu druhé poloviny 20. století. Promítané snímky odhalovaly kontrasty a souvislosti v osudech vybraných osobností a vizuální reality jednotlivých epoch a zemí. Cílem bylo ukázat vývoj architektury v nových celoevropských a světových souvislostech bez stále ještě běžného a většinou zcela zkreslujícího rozdělování na západní a východní svět. Hledala se odpověď na otázku, jak prospěly a přispívají umění a architektura k osvobození člověka i od umění a architektury. Součástí byla i doprovodná výstava v areálu bývalé textilní továrny Vlněna na Přízově ulici v blízkosti Hlavního nádraží. Zde byl nalezen archiv propagačního oddělení n. p. Vlněna z let Výstava v jedné z továrních hal byla svědectvím o době fungování závodu včetně politických souvislostí, které zde byly přiblíženy kurátorskou ou instalací z nalezených materiálů.

7

8 KOMPAKTNÍ MĚSTO KURÁTOŘI Jakub Kopec, Szymon Rozwalka, Petra Hlaváčková Kompaktní město neznamená vytváření nových hranic, ale otevření se možnosti stavění v již postaveném. Města současnosti prožívají díky regulacím všeho druhu největší změny na svém okraji. Místo intenzivního využití celého města se tak zástavba extenzivně rozrůstá a vyplavuje ven vše, co nevstřebá. Výstava Kompaktní město byla interaktivní reakcí na tato témata v 359 m 3 prostoru brněnské Galerie architektury. Pět vystavujících, čtyři ze zemí Visegrádské skupiny a jeden z Rakouska, formou kontinuálního workshopu tvořili tematické instalace po celou dobu trvání expozice. Instalace byla završena prezentací vystavujícího a jeho konfrontací s pozvaným přednášejícím. Výstava byla ve své podstatě neukončeným experimentem, stejně jako samotné město.

9

10 URBAN DIVAN KURÁTOŘI Jaroslav Sedlák, Šárka Svobodová Drobné mobiliářové ové prvky, vytvořené z odřezků, obalů a jiných nestandardních materiálů, proměnily dočasně nevyužívaná či neplnohodnotně fungující ující místa ve veřejném prostoru města Brna. Desetidenní workshop op byl otevřen pro širokou veřejnost a pod vedením architekta Jaroslava Sedláka (4AM) a rumunského ateliéru studiobasar s hostováním audiovizuálního umělce Jiřího Suchánka (FaVU) se odehrál jako volná doprovodná akce projektu Sochy v ulicích / Brno Art Open 2011 (Dům umění města Brna). Jeho součástí byl přednáškový cyklus pořádaný ve spolupráci s Rakouským kulturním fórem, jehož hosty byli ateliér PPAG (AT), bad. architects.group (AT), Living Underground (SK) a enviromentalista Jan Hollan (CZ).

11

12 ZABIJ SVÉHO FUCHSE: PSYCHOANALÝZA SOUČASNÉ BRNĚNSKÉ ARCHITEKTURY BRNO BIENÁLE ARCHITEKTURY V BENÁTKÁCH 2012 LIPSKO KURÁTORKA Petra Hlaváčková VIDEOROZHOVORY Markéta Veselá, Svatopluk Sládeček, Ladislav Kuba, Tomáš Pilař, Antonín Novák, Petr Valenta, Zdeněk Fránek ARCHITEKTONICKÉ ŘEŠENÍ BRNO: Peter Stec, LIPSKO: Ondřej Synek, Jan Vlach Výstava Zabij svého Fuchse měla za cíl prozkoumat, jakým způsobem se pět vybraných brněnských tvůrců vyrovnává se svými vzory a jaké principy se projevují v jejich tvorbě. Šlo o hledání inspirací a blízkých osobností učitelů, názorů na vztah k historii a teorii architektury, na vnímání vlastních staveb a jejich budoucnosti, na proces tvorby a definování důležitých architektonických kvalit. Otázky se zde netýkaly realizovaných děl, ale spíše důležitých životních momentů a vědomé náklonnosti k jiným architektonickým či uměleckým vzorům. O tom, jak konkrétně se tyto vazby projevují, mohly svědčit použité záběry staveb prolínající se s výpověďmi architektů a také autorské instalace v jednotlivých svatyních tvořících výstavní prostory, které byly zasvěceny důležitým momentům tvorby každého architekta. Výstava byla v roce 2012 pod názvem KILL YOUR IDOL: Psychoanalysis of Contemporary Architecture of the City of Brno uvedena jako součást instalace v pavilonu České a Slovenské republiky na 13. bienále architektury v Benátkách a v roce 2013 byla prezentována ve výstavním prostoru Kunstverein v Lipsku.

13

14 REMAKE KURÁTORKY Barbora Šedivá, Katarína Gatialová VYSTAVENÁ DÍLA Richard Loskot (CZ): Záznamy přítomnosti (Galerie G99), Zuzana Husárova Ľubomír Panák (SK): I : * ttter, Andrej Boleslavský & The Vasulkas (CZ/US): Hi Woody, Aleksandra Hirszfeld (PL) - Infotainment, Julien Bellanger Guillaume Brunet Cédric Doutriaux Catherine Lenoble (FR): recysp1. REthinking Media Arts in C(K)ollaborative Environments je mezinárodní umělecký projekt, který probíhal od června 2010 do května Jeho cílem bylo iniciovat tvorbu a prezentaci současných děl inspirovaných bohatou historií mediálního umění. Završením projektu byla mezinárodní putovní výstava, která byla k vidění v Domě umění města Brna, ve 4AM/Galerii architektury a na dalších místech v Evropě. Spíše než o statickou výstavu v tradičním smyslu slova šlo o dynamickou sociální akci, která přinesla sérii uměleckých událostí, workshopů, přednášek a vystoupení prezentujících jak nová, tak i vybraná průkopnická díla mediálního umění se zaměřením na Střední Evropu. Projekt byl realizován za finanční podpory programu Evropské unie Culture.

15

16 EXPOZICE JEDNOHO PROJEKTU KURÁTOR Jakub Kopec VYSTAVUJÍCÍ AUTOŘI A STUDIA Under-Construction (CZ), P-L-U-R-A-L + Totalstudio (SK), Sporaarchitects (HU), n/a (SK), BudCud, Marcin Kwietowicz (PL), Atelier SAD (CZ), C+HO ar (PL,CZ), Jojko+Nawrocki Architekci (PL), STUDIOGRUBER (AT), chmara.rosinke (AT), MARP (HU), Fattinger Orso Architektur (AT). Sezónní exteriérová expozice prezentovala výběr realizovaných návrhů v rámci středoevropského ského prostoru se zaměřením na mladší generaci architektů. Cílem výstavy bylo umožnění bezprostředního kontaktu veřejnosti se soudobou architekturou a oživení městského prostoru. Výstavní instalace sloužila také jako městský mobiliář k sezení nebo stojan na kola. Prezentace každého z projektů popi- suje jeho genezi od prvotní ideje po realizaci. Návrhy byly vystavo- vány formou světelného panelu a pracovního modelu. Součástí otevření každého projektu byla přednáška jeho autorů, která se konala také ve veřejném prostoru nádvoří.

17

18 ASKING ARCHITECTURE Bienále architektury v Benátkách, Itálie KURÁTOŘI Ján Pernecký, Barbora Šedivá Vítězný projekt expozice v pavilonu České a Slovenské republiky na 13. Bienále architektury v Benátkách Asking Architecture představil více než 19 autorů a tvůrčích skupin ze Slovenska a České republiky. Netradiční instalace využila výhradně virtuální a augmentovanou realitu. Návštěvníkovi se obsah výstavy odhalil až po jeho interakci s vystavenými projekty a jejich autory. Československý pavilon obsa- hoval společnou expozici těchto autorů a skupin: 4AM Fórum pro architekturu u a média (CZ), Atrakt art (SK), Banská St a nica (SK), Bunka pre súčasnú kultúru (SK), Čerstvé ovocie, n.o. (SK), Pavlína Morháčová (SK), Nástupište 1-12 (SK), Offcity (CZ), rese arch (SK), Urbanflow (SK) a dalších. 4AM Fórum pro architekturu a média bylo v instalaci v pavilonu České a Slovenské republiky zastoupeno výstavami Kill your Idol (kurátorka Petra Hlaváčková) a Compact City (kurátor Jakub Kopec).

19

20 MOVE THE CITY DRAMATURGIE Petra Hlaváčková URBAN DRIFT Jaroslav Sedlák LEKTOR IMPROVIZACE Vangelis Legakis (GR/GB) První ročník mezinárodního festivalu taneční improvizace se zaměřením na pohyb ve městě a taneční interpretaci architektonického prostoru. Během workshopu se uskutečnily každodenní tréninky kontaktní improvizace pod vedením choreografa Vangelise Legakise a výpravy do městského prostoru s architektem Jaroslavem Sedlákem. Jejich cílem byl průzkum nevšedních míst v rámci urbanistické struktury současného Brna, která se stala dějištěm drobných tanečních intervencí a závěrečné performance.

21

22 BRNO, MĚSTO UPROSTŘED OBORY KURÁTOR Mák Hustoles EXPOZICE Posedlí STAVBYVEDOUCÍ Druzhba Posedy. Tisíciletá tradice mysliveckého inženýrství mezi korunami stromů přestupních uzlů MHD. Prostřednictvím letní dílny ve veřejném prostoru, klubovní výstavy skupiny Posedlí a doprovodných akcí, bylo brněnské publikum intenzivně povzneseno nad otravu v městském lese domů. Dobrodružství. Dřevěné kazatelny postupně zasáhly stěžejní Konečného, Moravské a Mendlovo náměstí. Pracovní seminář byl doprovázen sérií edukačních večírků, která adorovala posed jako ikonu české krajiny, umělecký artefakt či specifickou architektonickou formu příslušníků rurální zájmové skupiny. Mejdan. Součástí byl i jednodenní filmový festival v podzemní tramvajové zastávce sídliště Líšeň, odštěpek mezinárodního projektu zemí Visegrádské čtyřky Central European Film Exchange.

23

24 PSYCHOANALÝZA JEDNOHO PROSTORU: SONDA DO PODVĚDOMÍ BÝVALÉ BOHNICKÉ PRÁDELNY , Prádelna Bohnice, Praha KURÁTORKY Barbora Šedivá, Petra Hlaváčková 4AM TÝM Jan Svoboda, Jakub Kopec, Jaroslav Sedlák, Klára Eliášová, Šárka Svobodová, Agáta Žáčková V bývalé prádelně Psychiatrické nemocnice Bohnice, která v současné době slouží jako výstavní prostor, se po desetiletí pralo prádlo všech obyvatel komplexu psychiatrické léčebny. Po dlouhá desetiletí zde probíhala kromě jiného v rámci psychoterapeutických praktik také léčba prací, kdy se při praní prádla střídali pacienti léčebny v těsné spolupráci se zaměstnanci prostoru. Po roce 1993, kdy se začaly aly služby externalizovat, zůstával prostor opuštěn a měnil se ve sklad či nevyužívanou zónu. Jádrem výstavy se stalo mapování jak užitých funkcí prostoru, tak jeho symbolických významů spojených se strukturami rami moci, psychoterapeutickými postupy a proměňující se psychiatrickou praxí. Základní otázkou výstavy je ptaní se po tom, jaká byla vlastne role prádelny v obřím mechanismu léčebny. Stírala se hromadným praním prádla všech obyvatel léčebny hierarchie mezi pacienty a lékaři, či spíš mizela jakákoliv individualita? Součástí programu byly venkovní snídaně s pozvanými hosty: Jan Tabor (CZ/AT), Ľuba Kobová (SK/CZ), Pavel Karous (CZ).

25

26

27

Výroční zpráva za rok 2014

Výroční zpráva za rok 2014 Lidé výtvarnému umění výtvarné umění lidem, o. p. s. GALERIE EMILA FILLY v ÚSTÍ NAD LABEM Výroční zpráva za rok 2014 1 A. Úvod Obecně prospěšná společnost Lidé výtvarnému umění výtvarné umění lidem vznikla

Více

Ostrava 2015. Kandidatura na titul Evropské hlavní město kultury ZPRÁVA O ČINNOSTI

Ostrava 2015. Kandidatura na titul Evropské hlavní město kultury ZPRÁVA O ČINNOSTI Ostrava 2015 Kandidatura na titul Evropské hlavní město kultury ZPRÁVA O ČINNOSTI úvod Ostrava je město, kde se kultura nejen konzumuje, ale kde také vzniká. V Ostravě vyrůstají, studují, žijí a tvoří

Více

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA 1.3.- 31.10.2014

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA 1.3.- 31.10.2014 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA 1.3.- 31.10.2014 Úvodní slovo Budova Nákladového nádraží Žižkov Městské části Praha 3 nepatří. Stojí však uprostřed klíčového rozvojového území na našem území. Její oživení po prohlášení

Více

Koncepce rozvoje Moravské galerie v Brně na období 2014-2018. Moravská galerie v Brně. Husova 18, 662 Brno. Pražákův palác Jurkovičova vila

Koncepce rozvoje Moravské galerie v Brně na období 2014-2018. Moravská galerie v Brně. Husova 18, 662 Brno. Pražákův palác Jurkovičova vila Koncepce rozvoje Moravské galerie v Brně na období 2014-2018 Moravská galerie v Brně Husova 18, 662 Brno Pražákův palác Jurkovičova vila Rodný dům Josefa Hoffmanna Uměleckoprůmyslové muzeum Místodržitelský

Více

Táhneme za jeden provaz!

Táhneme za jeden provaz! program 2014 10. 3. pondělí Táhneme za jeden provaz! Pátý ročník Týdne výtvarné kultury doprovází nádech (in-spirare) spolupráce a vzájemné podpory umělců, uměleckých institucí i všech milovníků a konzumentů

Více

Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2011

Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2011 KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2011 OBSAH Poslání organizace Základní informace Řídící orgány společnosti Ředitel společnosti

Více

Obsah. Milí přátelé, 03 poslání, cíle a struktura 04-07 rok jinak 08-11 technologie pro společnost. 02 úvodní slovo

Obsah. Milí přátelé, 03 poslání, cíle a struktura 04-07 rok jinak 08-11 technologie pro společnost. 02 úvodní slovo Výroční zpráva Nadace Vodafone 2013/2014 02 Obsah 02 úvodní slovo 03 poslání, cíle a struktura 04-07 rok jinak 08-11 technologie pro společnost 12-17 vpohybu 18-19 blesková pomoc 20-21 zapojení zaměstnanců

Více

požadovaná částka v Kč využití prostředků přínos pro občany Prahy 1

požadovaná částka v Kč využití prostředků přínos pro občany Prahy 1 Přidělení finančních prostředků - "Granty v oblasti kultury pro rok 2015" rozpočet = 4.100.000 Kč číslo předkladatel, sídlo jméno, e-mail, IČ název a popis projektu/ termín a místo konání celk. náklady

Více

O TRADICÍCH VEPSANÝCH DO BUDOV CAMBRIDGE 2004

O TRADICÍCH VEPSANÝCH DO BUDOV CAMBRIDGE 2004 O TRADICÍCH VEPSANÝCH DO BUDOV CAMBRIDGE 2004 Cambridge, sídlo druhé nejstarší anglické univerzity (byla založena roku 1205 nespokojenými studenty z Oxfordu), je známo především architekturou starých univerzitních

Více

O T Á Z K A M Í S T A V P Ř Í P A D Ě V I D E O M A P P I N G U

O T Á Z K A M Í S T A V P Ř Í P A D Ě V I D E O M A P P I N G U Ročník 23, 2011, č. 1 (81) Články k tématu O T Á Z K A M Í S T A V P Ř Í P A D Ě V I D E O M A P P I N G U Sylva Poláková Jednou z nově se rozvíjejících forem pohyblivého obrazu mimo prostředí kina, jejímž

Více

ZaHOŘ PRO UMĚNÍ. 9. 15. března 2015 PROGRAM

ZaHOŘ PRO UMĚNÍ. 9. 15. března 2015 PROGRAM ZaHOŘ PRO UMĚNÍ 9. 15. března 2015 PROGRAM Týden výtvarné kultury 6 Zahoříte-li pro umění, možná se nezmění vůbec nic. Ale možná váš život získá nové radosti a nová tajemství. Třeba se podaří, že právě

Více

17/18 NOBLESSE OBLIGE FORMAČNÍ SERVIS OBCE ARCHITEKTŮ. www.architekt.cz obecarch@architekt.cz z á ř í 2 0 0 9

17/18 NOBLESSE OBLIGE FORMAČNÍ SERVIS OBCE ARCHITEKTŮ. www.architekt.cz obecarch@architekt.cz z á ř í 2 0 0 9 17/18 FORMAČNÍ SERVIS OBCE ARCHITEKTŮ www.architekt.cz obecarch@architekt.cz z á ř í 2 0 0 9 NOBLESSE OBLIGE V Galerii Kinský, v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí byla vystavena Grand Prix architektů 2009

Více

V Ý R O Č N Í Z P R Á V A

V Ý R O Č N Í Z P R Á V A C E N T R U M P R O S O U Č A S N É U M Ě N Í P R A H A, o. p. s Jelení 9, 118 00 Praha 1 - Hradčany, tel. 02-2437 3178, fax. 02-5732 0640 Email: scca@fcca.cz URL http://www.fcca.cz 2 0 0 1 V Ý R O Č N

Více

Rezidenční pobyty v oblasti umění v České republice a v zahraničí historie, současná situace, doporučení

Rezidenční pobyty v oblasti umění v České republice a v zahraničí historie, současná situace, doporučení Rezidenční pobyty v oblasti umění v České republice a v zahraničí historie, současná situace, doporučení Pro Divadelní ústav/ Institut umění vypracovala: Pavla Petrová, říjen 2006 Obsah: ÚVOD 1 A ZAHRANIČÍ....

Více

KULTURNÍ CENTRUM PARDUBICE Výroční zpráva 2013. Mgr. Romana Vojířová, ředitelka Kulturního centra

KULTURNÍ CENTRUM PARDUBICE Výroční zpráva 2013. Mgr. Romana Vojířová, ředitelka Kulturního centra VÝROČNÍ ZPRÁVA 2013 KULTURNÍ CENTRUM PARDUBICE Výroční zpráva 2013 Předkládá: Zpracovali: účetní uzávěrka: Mgr. Romana Vojířová, ředitelka Kulturního centra Pardubice Mgr. Romana Vojířová, ředitelka Kulturního

Více

Program podpory kultury města Český Krumlov 2011 Výsledky 1. výzvy s uzávěrkou 31.1.2011

Program podpory kultury města Český Krumlov 2011 Výsledky 1. výzvy s uzávěrkou 31.1.2011 Program podpory kultury města Český Krumlov 2011 Výsledky 1. výzvy s uzávěrkou 31.1.2011 Výsledky byly schváleny Radou města Český Krumlov usnesením č. 70/5/2011 ze dne 14.2.2011 a Zastupitelstvem města

Více

Koncepce rozvoje kultury statutárního města Ostravy

Koncepce rozvoje kultury statutárního města Ostravy Koncepce rozvoje kultury statutárního města Ostravy Zkrácená verze Úvod Vážení obyvatelé Ostravy, předložená (zkrácená verze) aktualizace Koncepce rozvoje kultury statutárního města Ostravy se pokouší

Více

WERICHOVA VILA: DOKUMENTAČNÍ A KOMUNITNÍ CENTRUM PAMĚTI NÁRODA. Expozice věnovaná Janu Werichovi a Vladimíru Holanovi Výstavní prostor

WERICHOVA VILA: DOKUMENTAČNÍ A KOMUNITNÍ CENTRUM PAMĚTI NÁRODA. Expozice věnovaná Janu Werichovi a Vladimíru Holanovi Výstavní prostor WERICHOVA VILA: DOKUMENTAČNÍ A KOMUNITNÍ CENTRUM PAMĚTI NÁRODA 2 Multifunkční sál Knihovna a badatelna Audiovizuální boxy Výstavní prostory 1 Redakční a editorské centrum Provozní kancelář Výstavní prostory

Více

SPOLEČNĚ NAPŘÍČ KULTURAMI EVROPSKÝ ROK MEZIKULTURNÍHO DIALOGU 2008

SPOLEČNĚ NAPŘÍČ KULTURAMI EVROPSKÝ ROK MEZIKULTURNÍHO DIALOGU 2008 SPOLEČNĚ NAPŘÍČ KULTURAMI EVROPSKÝ ROK MEZIKULTURNÍHO DIALOGU 2008 Obsah SPOLEČNĚ NAPŘÍČ KULTURAMI EVROPSKÝ ROK MEZIKULTURNÍHO DIALOGU 2008 Viktor Debnár a Eva Žáková - Evropský rok mezikulturního dialogu...............................

Více

SOCHY V ULICÍCH Brno Art Open 2009 31 05 30 08 (2009)

SOCHY V ULICÍCH Brno Art Open 2009 31 05 30 08 (2009) SOCHY V ULICÍCH Brno Art Open 2009 31 05 30 08 (2009) Organizátoři Statutární město Brno Dům umění města Brna Partner OHL ŽS Umělecká rada Ludvík Hlaváček (Centrum pro současné umění, Praha), Pavel Liška

Více

07 08/2014. mč Praha 7. Narozeninové oslavy Prahy 7. Představujeme: kam v létě na pivo? Nulová tolerance hernám Profil: Radomíra Sedláková

07 08/2014. mč Praha 7. Narozeninové oslavy Prahy 7. Představujeme: kam v létě na pivo? Nulová tolerance hernám Profil: Radomíra Sedláková 07 08/2014 Časopis o životě na Sedmičce Zdarma, vydává mč Praha 7 Narozeninové oslavy Prahy 7 Představujeme: kam v létě na pivo? Nulová tolerance hernám Profil: Radomíra Sedláková inzerce Hledáte nového

Více

Výroční zpráva 2014 Klub kultury Napajedla

Výroční zpráva 2014 Klub kultury Napajedla Výroční zpráva 2014 Klub kultury Napajedla ZÁKLADNÍ ÚDAJE ORGANIZACE Název subjektu: Sídlo: Klub kultury Napajedla, příspěvková organizace Komenského 304, 763 61 Napajedla Identifikační číslo: 70286736

Více

MULTIKULTURNÍ CENTRUM PRAHA. Výroční zpráva 2008

MULTIKULTURNÍ CENTRUM PRAHA. Výroční zpráva 2008 MULTIKULTURNÍ CENTRUM PRAHA Výroční zpráva 2008 MOTTO 20. století znamenalo narušení multikulturního dědictví českých zemí. S integrací České republiky do Evropské unie a dalších globálních politických

Více

www.mlynymestu.cz Stručné zhodnocení výstupů pracovní skupiny Mlýny za období leden duben 2014 a návrh dalšího postupu

www.mlynymestu.cz Stručné zhodnocení výstupů pracovní skupiny Mlýny za období leden duben 2014 a návrh dalšího postupu AUTOMATICKÉ MLÝNY: PARDUBICKÁ KULTURFABRIK Stručné zhodnocení výstupů pracovní skupiny Mlýny za období leden duben 2014 a návrh dalšího postupu Existence brownfields a problematika jejich regenerace představuje

Více

resite Města a krajiny nové ekonomiky 19. - 20. června 2014 Forum Karlín Praha, Česká republika

resite Města a krajiny nové ekonomiky 19. - 20. června 2014 Forum Karlín Praha, Česká republika Města a krajiny nové ekonomiky 19. - 20. června 2014 Forum Karlín Praha, Česká republika Obsah spolupořadatelem konference je Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy a konferenci podporuje Penta

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011. ROMEA, o. s. Nad Primaskou 38 118 00 Praha 10. Kancelář Žitná 49 110 00 Praha 1. http://www.sdruzeniromea.cz romea@romea.

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011. ROMEA, o. s. Nad Primaskou 38 118 00 Praha 10. Kancelář Žitná 49 110 00 Praha 1. http://www.sdruzeniromea.cz romea@romea. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 ROMEA, o. s. Nad Primaskou 38 118 00 Praha 10 Kancelář Žitná 49 110 00 Praha 1 http://www.sdruzeniromea.cz romea@romea.cz [1] Zpracovali zaměstnanci ROMEA, o. s. Text Kolektiv ROMEA,

Více

Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2009

Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2009 Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2009 0 Obsah 1 Poslání organizace 4 2 Základní informace 5 Řídící orgány společnosti Ředitel společnosti 7 Zaměstnanci

Více

Street For Art 2013. Závěrečná zpráva. Blackville Park kultury, oddechu a městského plánování 22. 29. 2013 6. ročník festivalu Street For Art

Street For Art 2013. Závěrečná zpráva. Blackville Park kultury, oddechu a městského plánování 22. 29. 2013 6. ročník festivalu Street For Art Street For Art 2013 Závěrečná zpráva Blackville Park kultury, oddechu a městského plánování 22. 29. 2013 6. ročník festivalu Street For Art www.streetforart.cz www.zahradaops.cz www.praha14kulturni.cz

Více

KONCEPCE ROZVOJE A ČINNOSTI MUZEA UMĚNÍ OLOMOUC 2014-2018

KONCEPCE ROZVOJE A ČINNOSTI MUZEA UMĚNÍ OLOMOUC 2014-2018 KONCEPCE ROZVOJE A ČINNOSTI MUZEA UMĚNÍ OLOMOUC 2014-2018 Olomouc 2013 1 I/ ÚVODEM Z HISTORIE Muzeum umění Olomouc, státní příspěvková organizace původně Krajská galerie v Olomouci byla založena 5. dubna

Více

(IN CZECH) Profile compiled: Mai 2011

(IN CZECH) Profile compiled: Mai 2011 COUNTRY PROFILE CZECH REPUBLIC (IN CZECH) Profile compiled: Mai 2011 This profile was prepared and updated by Ms. Pavla PETROVÀ (Prague). It is based on official and non-official sources addressing current

Více