umět vysvětlit princip fungování e-shopu; vědět, jakým způsobem se dá platit na Internetu; umět vysvětlit, jak fungují elektronické peněženky;

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "umět vysvětlit princip fungování e-shopu; vědět, jakým způsobem se dá platit na Internetu; umět vysvětlit, jak fungují elektronické peněženky;"

Transkript

1 POKYNY KE STUDIU 1 Rozšiřující data na Internetu Pracovní materiály Doprovodné obrázky a videa na Internetu Rejstřík pojmů 8 NAKUPOVÁNÍ NA INTERNETU Čas ke studiu: 2 hodiny Cíl: Po prostudování této kapitoly budete: umět vysvětlit princip fungování e-shopu; schopni založit svůj vlastní e-shop; vědět, jakým způsobem se dá platit na Internetu; umět vysvětlit, jak fungují elektronické peněženky; schopni rozeznat, jestli obchod, v němž budete nakupovat, reálně existuje. V této kapitole se seznámíte s principem e-shopů. Zjistíte, jak fungují elektronické peněženky a v čem jsou výhodné. Také si ukážeme, kde by mohl při nakupování přes Internet vzniknout problém. Výklad 8.1 Co je to e-shop E-shop neboli internetový obchod je obrovský hit dnešní doby. Pro mnoho lidí představuje možnost nakupování za co nejnižší cenu. Samotný e-shop je však pouze program (aplikace), kterou si můžete

2 2 za pár korun koupit. Jediné, co takový program musí umět, je zobrazovat obrázky a text. Po kliknutí na tlačítko Koupit, přesměruje uživatele na stránky, kde zadá své korespondenční údaje. Dále vytvoří dvě zprávy, jednu pro nakupujícího a jednu pro prodávajícího. Pokud se při zřizování e-shopu rozhodnete investovat nepatrně více finančních prostředků právě do tohoto programu, zkušení programátoři umí vytvořit velmi kvalitní aplikaci, která nad rámec výše uvedeného dokáže mnoho dalšího. Může se jednat třeba o to, že si e-shop pamatuje, jestli jste v něm už byli, a přednostně vám pak nabízí zboží podobné tomu, jež jste již zakoupili. Nebo program na základě toho, na jaké typy produktů klikáte, ukazuje zboží, které byste si mohli koupit, protože se vám líbí. Moderní e-shopy ovládají neskutečné triky, jak své zákazníky nalákat. Pokud se sami rozhodnete provozovat e-shop, stačí si zřídit živnostenský list, nechat si nějakou firmou nebo někým, kdo umí vytvářet www stránky, vytvořit samotný internetový obchod, pronajmout si doménu (adresu webových stránek e-shopu) a můžete začít prodávat. 8.2 Virtuální obchod Některé e-shopy slouží jako doplněk ke kamennému obchodu. Nejčastěji je poznáte tak, že mají své výdejní místo. Většina e-shopů však funguje jinak, jejich princip si ukážeme na ilustračním příkladu. Pan Karel chce vydělávat peníze, a tak se rozhodne, že si zřídí e-shop se zahradní technikou. Zařídí si živnostenský list a nakoupí si program, v němž bude prodávat. V různých velkoobchodech napříč celým světem si otevře účty a nasmlouvá ceny. Z velkoobchodů získá fotografie výrobků, které si ihned uloží do svého e-shopu, a přidá k nim ceny tak, aby na každém výrobku utržil co nejvíce a zároveň aby byla cena pro zákazníka co nejzajímavější. Jelikož na rozdíl od majitele kamenného obchodu nemusí platit pronájem obchodu, vodu, elektřinu a plyn a protože jediné jeho náklady tvoří poštovné a pronájem internetové adresy, může jít s cenou poměrně hodně nízko. Pan Ivan chce koupit strunovou sekačku, proto přichází na stránky e-shopu a vybírá si sekačku typu xx23. Panu Karlovi ihned přichází zpráva, že si u něj někdo koupil sekačku xx23. Sedne k počítači a v databázi výrobků svých dodavatelů vybere nejlevnější sekačku xx23, kterou je možné dodat v co nejkratší době. Jakmile dorazí peníze od pana Ivana a sekačka od primárního dodavatele, objednané zboží přepošle panu Ivanovi. Celý tento příběh je trochu zjednodušený a slouží pro ilustraci toho, jak mohou e-shopy vypadat.

3 3 8.3 Placení v e-shopech Poté, co si zákazník v e-shopu vybere zboží, které hodlá zakoupit, přijde na řadu placení. Způsobů je několik. Zaprvé můžete platit při převzetí zboží. Když vám zakoupený produkt dorazí domů, zaplatíte ho kurýrovi nebo poštovnímu doručovateli. Tento způsob se zdá být nejjednodušší, člověk však musí počítat s tím, že přeprava bude dražší než u ostatních druhů plateb. Druhá možnost je zaplatit bankovním převodem. Po dokončení objednávky vám přijde em číslo účtu, kam máte peníze poslat, spolu s variabilním symbolem. U tohoto způsobu placení musíte počítat s tím, že zboží dorazí s mírným zpožděním. Obchodník vám jej totiž zašle až poté, co obdrží vaši platbu na svůj účet, což může trvat i několik dní. Třetí možnost je zaplatit platební kartou na stránkách e-shopu. Pro tento typ platby musíte mít platební kartu, která umožňuje platby přes Internet (vaše banka vám sdělí, zdali to vaše karta umožňuje). Po dokončení objednávky vás stránky e-shopu přesměrují na stránky pro placení kartou. Tam zadáte číslo karty, měsíc a rok, kdy vaší kartě končí platnost, a poslední tři čísla ze zadní strany karty. Obchodník se o příchozí platbě dozví do několika málo minut po uskutečnění transakce. Je však otázkou, jak moc je e-shop důvěryhodný. Pokud někdo cizí získá tyto tři údaje o vaší platební kartě, může s těmito informacemi napáchat velkou škodu. Poslední možnost je použití elektronické peněženky. O této peněžence se dozvíte více později. Tento způsob platby je stejně rychlý jako placení kartou.

4 4 8.4 Elektronické peněženky Obrázek 1 Náhled elektronické peněženky systému PayPal Elektronické peněženky fungují už relativně dlouhou dobu a je jich poměrně hodně. Slouží k placení po Internetu, nejčastěji pomocí ové adresy. U elektronických peněženek byste neměli platit za vedení účtu. Tyto peněženky si stahují velmi malé procento z každé transakce, kterou provedete. Celkově převod peněz z peněženky na účet v cizím státě vyjde vždy levněji, než pokud si peníze pošlete přes svůj bankovní účet. Existují dva typy elektronických peněženek. První z nich funguje tak, že si vytvoříte virtuální účet, na něj si pošlete finanční hotovost a s ní pak platíte v kterémkoli e-shopu na světě. Typickým příkladem takovéto elektronické peněženky je PayPal. Účet si založíte na stránkách Výhodou této peněženky je, že se nikdy nedostanete do záporných hodnot. Druhý typ peněženky je takový, že si do ní žádné peníze nevkládáte, ale uvedete v ní své číslo účtu. Ve své bance zadáte svolení k inkasu pro vaši elektronickou peněženku. Kdykoli pak zaplatíte touto elektronickou peněženkou, strhne si sama z vašeho účtu peníze. Typickým příkladem této elektronické peněženky je PaySec. Účet si založíte na stránkách Jak jsme již uvedli, elektronických peněženek existuje celá řada, stačí si jen vybrat.

5 5 8.5 Je nakupování v e-shopech opravdu výhodné? Vždy si pečlivě prostudujte obchodní podmínky e-shopu. Může se vám stát, že zakoupíte za 10 Kč výrobek, který v klasickém kamenném obchodě stojí 20 Kč. Při placení zjistíte, že poštovné činí 150 Kč, takže výsledná cena vašeho výrobku bude 160 Kč, což je osmkrát více než v kamenném obchodě. Některé e-shopy zavádějí ve snaze zvýšit svůj zisk poplatky i za osobní převzetí. Všechny tyto informace se dozvíte právě v obchodních podmínkách. Není na škodu si je přečíst. Chcete-li ušetřit ještě více, můžete se zaregistrovat na www stránky, které vám dají provizi z nákupu. Princip těchto stránek je takový, že se na ně přihlásíte, najdete si na nich ikonu obchodu, v němž chcete nakupovat, a kliknete na ni. Nakoupíte si, co potřebujete, a jen za to, že jste na stránky e-shopu vstoupili přes jiné stránky, vám z nákupu vrátí třeba 5%. Stránek tohoto typu je na Internetu celá řada. 8.6 Slevové portály Dalším velmi oblíbeným způsobem nakupování na Internetu jsou slevové portály. Jedná se také o jistý druh e-shopů, kde jsou zákazníkům kromě klasických výrobků nabízeny služby. Tyto portály jsou pouze virtuální programy. Jsou založeny na tom principu, že firma (obchod) nabídne určitý počet výrobků za někdy skutečně výhodnou, jindy zdánlivě výhodnou cenu. Podmínkou pro to, aby byla sleva poskytnuta, je, že si určitý výrobek musí koupit minimální počet zákazníků. U těchto e-shopů je vždy vhodné využít služeb webových portálů, jež porovnávají ceny (www.heureka.cz, aj.). Po zadání konkrétního výrobku se vám ukáže seznam obchodů, které tento výrobek prodávají, spolu s cenami výrobků. Sami pak zvážíte, jestli je pro vás nákup na slevovém portálu výhodný, či nikoli. 8.7 Na co si dát pozor Když nakupujete na e-shopu, zadejte si jeho název do vyhledávače, jestli se náhodou neobjeví nějaké negativní reakce uživatelů. Pokud jsou lidé s e-shopem nespokojeni, rádi o tom dají vědět. Na stránkách zase ověříte, zdali firma, která e-shop provozuje, existuje. Tuto informaci zjistíte po zadání čísla IČO (každý e-shop ho má uveden ve svých obchodních podmínkách). Nástrah, které na vás mohou číhat, je mnoho. Je vždy na zralé úvaze každého nakupujícího, jestli pro něj je, či není e-shop dostatečně věrohodný.

6 6 Shrnutí pojmů 8.1. Internetový obchod aplikace, která slouží k prodeji různých druhů zboží. Placení v e-shopech můžete zaplatit při převzetí zboží, bankovním převodem, kartou přes webové rozhraní nebo elektronickou peněženkou. Elektronická peněženka je virtuální účet, kterým můžete platit kdekoli na světě přes Internet. Existují dva typy peněženek. Na jednu si posíláte finanční hotovost, druhá si peníze stahuje sama z vašeho účtu. Obchodní podmínky jestliže se seznámíte s obchodními podmínkami e-shopu, ve kterém nakupujete, vyhnete se riziku, že výsledná částka za nákup bude nečekaně vysoká. Slevové portály druh e-shopu, kde jsou zákazníkům kromě klasických výrobků nabízeny také služby. Bezpečnost nakupování pokud se rozhodnete pro určitý e-shop, je vždy dobré si ho prověřit. Zajímat by vás mělo především, jestli skutečně existuje (www.justice.cz). Doporučení Při nakupování na Internetu si zjistěte, jaké má e-shop hodnocení, např. na Při konkrétním nákupu si předem zjistěte podmínky pro doručení. Vždy jsou uvedeny na stránkách obchodu. Pokud nejste s procesem nákupu spokojeni, je vhodné to vyjádřit v hodnocení tohoto obchodu. To můžete učinit na různých webových stránkách, které se touto problematikou zabývají. Pokud došlo při nákupu k podvodu a e-shop jej nechce řešit, podejte na e-shop trestní oznámení. Jedině tak máte šanci na odškodnění. Otázky V e-shopu jste si nakoupili zboží a odeslali objednávku. Zjistili jste však, že z vašeho účtu odešla nečekaná platba a nemáte na zaplacení. Jak budete postupovat, abyste objednávku zrušili? 2. Rozhodli jste se, že si v e-shopu koupíte žehlicí prkno. Jak zjistíte, kde seženete to nejlevnější?

7 7 3. Při nakupování jste si do nákupního košíku vložili více produktů a některé z nich už kupovat nechcete. Máte zavřít prohlížeč a nakoupit znovu, nebo existuje jednodušší způsob, jak zboží z košíku odebrat? Úlohy k zamyšlení Rozhodli jste se, že nakoupíte v e-shopu, který není příliš známý, ale má velmi nízké ceny. Jaké opatření provedete, abyste zjistili, že nenaletíte podvodníkovi? REJSTŘÍK POJMŮ Elektronická peněženka E-shop Obchodní podmínky PayPal PaySec Platby Slevové portály Virtuální obchod Virtuální účet

Nakupování na Internetu

Nakupování na Internetu KAPITOLA 6 Nakupování na Internetu Nakupování přes Internet je v dnešní době velice oblíbené pro svou jednoduchost a dostupnost všem. V posledních letech se velmi rychle rozšířilo a získává stále větší

Více

Vzorový podnikatelský záměr

Vzorový podnikatelský záměr Vzorový podnikatelský záměr Projekt Podporujme podnikatelky Polabí! www.podnikatelky-polabi.cz Čelákovice, říjen 2013 Tato publikace vznikla v rámci projektu Podporujme podnikatelky Polabí!, který realizuje

Více

S počítačem nejen k maturitě

S počítačem nejen k maturitě S počítačem nejen k maturitě 2. díl Pavel Navrátil Michal Jiříček Nakladatelství a vydavatelství R www.computermedia.cz Obsah Tematické rozdělení dílů knihy S počítačem nejen k maturitě Obsah prvního dílu

Více

INTERNET PRO HROMADNÉ STRAVOVÁNÍ

INTERNET PRO HROMADNÉ STRAVOVÁNÍ INTERNET PRO HROMADNÉ STRAVOVÁNÍ (studijní materiál 2) Obsah 8 Opakování 10 WWW stránky jídelen 12 Jak vytvořit www stránku 14 Hledání na internetu pro pokročilé 16 Internetové objednávky stravy 23

Více

Právní, spotřebitelská a finanční gramotnost. Autoři: JUDr. Petr Dostalík, Ph.D., Ing. Věra Martinková, Ing. Lenka Bartková

Právní, spotřebitelská a finanční gramotnost. Autoři: JUDr. Petr Dostalík, Ph.D., Ing. Věra Martinková, Ing. Lenka Bartková Právní, spotřebitelská a finanční gramotnost Autoři: JUDr. Petr Dostalík, Ph.D., Ing. Věra Martinková, Ing. Lenka Bartková Obsah Spotřebitelská gramotnost... 1 Nákup zboží přes internet... 1 A jak poznat

Více

JAK ZALOŽIT ESHOP KROK ZA KROKEM

JAK ZALOŽIT ESHOP KROK ZA KROKEM Dobrý den, jmenuji se Tomáš Hojgr a dnes si řekneme JAK ZALOŽIT ESHOP KROK ZA KROKEM Na čem záleží nejvíc Hlavní části eshopu jsou ty, které mají největší vliv na váš zisk. Je to zákazník, sortiment a

Více

MÉDIA A SVĚT ICT. Mgr. Lenka Fojtíková. Havířov 2013

MÉDIA A SVĚT ICT. Mgr. Lenka Fojtíková. Havířov 2013 MÉDIA A SVĚT ICT Mgr. Lenka Fojtíková Havířov 2013 Tyto studijní materiály vznikly za finanční podpory Evropského sociálního fondu (ESF) a rozpočtu České republiky v rámci řešení projektu OP VK CZ.1.07/3.1.00/37.0170

Více

Informační a komunikační technologie

Informační a komunikační technologie Informační a komunikační technologie Projekt Cesta za poznáním OS Dítě s diabetem Zpracoval: Marek Folwarczny Projekt Cesta za poznáním je financován z ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje

Více

Obsah... 3. 1 Prohlášení... 6. 2 Předmluva... 7. 3 Co je nejdůležitější?... 8. 4 Produkt, cílová skupina, trh... 9

Obsah... 3. 1 Prohlášení... 6. 2 Předmluva... 7. 3 Co je nejdůležitější?... 8. 4 Produkt, cílová skupina, trh... 9 Chtěl bych poděkovat všem lidem v mém okolí, kteří mě svým přístupem k práci i životu pohánějí k lepším výsledkům a větší efektivitě. I díky nim můžu dělat a zdokonalovat se v tom, co mě baví budování

Více

Online platební systémy v České Republice a výběr vhodné varianty pro internetový obchod

Online platební systémy v České Republice a výběr vhodné varianty pro internetový obchod VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ V PRAZE Fakulta informatiky a statistiky Vyšší odborná škola informačních služeb v Praze Online platební systémy v České Republice a výběr vhodné varianty pro internetový obchod

Více

Výdělek ze sociálních sítí

Výdělek ze sociálních sítí Výdělek ze sociálních sítí Z obsahu I. Jak vydělat díky sociální síti? 2 II. Provizní systém 5 III. Co víme o People String? 8 IV. Výplaty a peněženky 12 V. FAQ - Često kladené otázky 18 + Příloha č.1

Více

FINANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ SE BUDE HODIT!

FINANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ SE BUDE HODIT! FINANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ SE BUDE HODIT! Plán vyučovací hodiny (č. 8) TÉMA VYUČOVACÍ HODINY: Finanční vzdělávání se bude hodit! VĚK ŽÁKŮ: využití podle úrovně žáků (doporučení 6. až 8. třída) ČASOVÁ DOTACE:

Více

MOBITO PENÍZE V MOBILU ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

MOBITO PENÍZE V MOBILU ČASTO KLADENÉ OTÁZKY MOBITO PENÍZE V MOBILU ČASTO KLADENÉ OTÁZKY 1. Co je Mobito? Mobito jsou vaše peníze v mobilu. Díky Mobitu bezpečně, rychle a jednoduše zaplatíte svým mobilním telefonem v jakoukoli denní či noční hodinu,

Více

UNICORN COLLEGE. Analýza kreditní karty

UNICORN COLLEGE. Analýza kreditní karty UNICORN COLLEGE Katedra ekonomiky a managementu Analýza kreditní karty Autor BP: Marek Pospíšil Vedoucí BP: Ing. Heřman Kopkáně Rok 2013 Čestné prohlášení Prohlašuji, že jsem svou bakalářskou práci na

Více

ICT technologie při sebeprezentaci a při výuce. Autor: Ing. Václav Němeček

ICT technologie při sebeprezentaci a při výuce. Autor: Ing. Václav Němeček ICT technologie při sebeprezentaci a při výuce Autor: Ing. Václav Němeček 1 Obsah Obsah...1 Úvodní slovo...2 1. Web úspěšného lektora...3 1.1 Webhosting, doména... 3 1.1.1 Doména... 3 1.1.2 Registrace

Více

Rychlokurz PPC reklamy

Rychlokurz PPC reklamy Rychlokurz PPC reklamy Obsah 1 Úvod do PPC reklamy... 3 1.1 Jak PPC reklama funguje a kde mohu inzerovat?... 3 1.2 PPC systémy v ČR... 3 1.3 Zahraniční PPC systémy... 3 1.4 Princip aukce... 4 1.5 Kolik

Více

ONLINE TOVÁRNA NA PENÍZE

ONLINE TOVÁRNA NA PENÍZE [Zadejte text.] ONLINE TOVÁRNA NA PENÍZE Napište ebook, který Vám bude vydělávat napsala STANISLAVA MRÁZKOVÁ Expertka na Online marketing 2012-2013 Stanislava Mrázková, www.jak-napsat-ebook.cz [Zadejte

Více

PB Vyšší odborná škola a Střední škola managementu, s.r.o. Absolventská práce. 2005 David Sládek

PB Vyšší odborná škola a Střední škola managementu, s.r.o. Absolventská práce. 2005 David Sládek PB Vyšší odborná škola a Střední škola managementu, s.r.o. Absolventská práce 2005 David Sládek PB Vyšší odborná škola a Střední škola managementu, s.r.o. Nad Rokoskou 111/7, Praha 8 Obor: Aplikace výpočetní

Více

Profesionální software pro tvorbu a správu internetového obchodu. verze 4.0

Profesionální software pro tvorbu a správu internetového obchodu. verze 4.0 Profesionální software pro tvorbu a správu internetového obchodu verze 4.0 WebCzech E-commerce PRO 4.0 je nejnovější verzí jednoho z nejúspěšnějších e-shopových řešení v České republice. Systém je vyvíjen

Více

6 Bezpečnost online systémů a platebních systémů

6 Bezpečnost online systémů a platebních systémů 6 Bezpečnost online systémů a platebních systémů Cíle výuky modulu Popsat klíčové aspekty bezpečnosti e-commerce Identifikovat klíčové bezpečnostní hrozby v prostředí e-commerce. Popsat, jak technologie

Více

Po přečtení ebooku ohodnotťe prosím přínos získaných informací zasláním částky na můj účet 2400223149/2010 děkuji vám za podporu.

Po přečtení ebooku ohodnotťe prosím přínos získaných informací zasláním částky na můj účet 2400223149/2010 děkuji vám za podporu. Po přečtení ebooku ohodnotťe prosím přínos získaných informací zasláním částky na můj účet 2400223149/2010 děkuji vám za podporu. Jsem snílek, či co je tohle za způsob platby ebooku? Přátelé a čtenáři.

Více

Vzdělávací skripta. pro projekt. Zpátky do zaměstnání. Mgr. Jana Mikulecká Bc. Kateřina Svobodová Bc. Miroslava Čechová Tomáš Lukačina, DiS.

Vzdělávací skripta. pro projekt. Zpátky do zaměstnání. Mgr. Jana Mikulecká Bc. Kateřina Svobodová Bc. Miroslava Čechová Tomáš Lukačina, DiS. Vzdělávací skripta pro projekt Zpátky do zaměstnání Mgr. Jana Mikulecká Bc. Kateřina Svobodová Bc. Miroslava Čechová Tomáš Lukačina, DiS. Obsah Finanční gramotnost... 6 Úvod... 7 Co je to finanční gramotnost...

Více

44 rad, jak levněji telefonovat. Překlenovací úvěry 28 stavebních spořitelen. Investování. Jak vydělat na štěstí 33 nejbohatších lidí světa

44 rad, jak levněji telefonovat. Překlenovací úvěry 28 stavebních spořitelen. Investování. Jak vydělat na štěstí 33 nejbohatších lidí světa editorial Peníze 8 44 rad, jak levněji telefonovat OBSAH 8 15 Novinky 16 Rychlé půjčky 20 Internetové bankovnictví 23 Rozhovor: CAC Leasing 24 Tipy a triky 26 Hitparáda OF 28 28 Zjistili jsme pro vás,

Více

hry a návody pro 15 18 leté

hry a návody pro 15 18 leté hry a návody pro 15 18 leté Helena Křenková a kol. Co s tím? Při přemýšlení nad tím, jak řešit to, že celkem dost lidí má problémy s penězi, třeba si nevýhodně půjčuje, někoho napadlo, že by se daly vymýšlet

Více

OPRAVÁŘ ZEMĚDĚLSKÝCH STROJŮ 41 55 H/01. IMPLEMENTACE FG DO PŘEDMĚTU EKONOMIKA 2. ročník. Implementace finanční gramotnosti ve školní praxi

OPRAVÁŘ ZEMĚDĚLSKÝCH STROJŮ 41 55 H/01. IMPLEMENTACE FG DO PŘEDMĚTU EKONOMIKA 2. ročník. Implementace finanční gramotnosti ve školní praxi Implementace finanční gramotnosti ve školní praxi OPRAVÁŘ ZEMĚDĚLSKÝCH STROJŮ 41 55 H/01 IMPLEMENTACE FG DO PŘEDMĚTU EKONOMIKA 2. ročník 1 UČEBNÍ OSNOVA...5 EKONOMIKA...5 1.1 Pojetí vyučovacího předmětu...5

Více

BANAN NEWSLETTER - NEJŽHAVĚJŠÍ NOVINKY ZE SVĚTA WEBHOSTINGU. K bezplatnému zasílání se můžete přihlásit na www.banan.cz

BANAN NEWSLETTER - NEJŽHAVĚJŠÍ NOVINKY ZE SVĚTA WEBHOSTINGU. K bezplatnému zasílání se můžete přihlásit na www.banan.cz NEWSLETTER - NEJŽHAVĚJŠÍ NOVINKY ZE SVĚTA WEBHOSTINGU OBSAH 1) AKTUALITY... 2) TÉMA: Tvorba webových stránek v bodech... 3) JAK NA TO: Jak dosáhnout lepších pozic ve vyhledávačích?... 4) OTÁZKY A ODPOVĚDI...

Více

N A B Í D K A Dodávka technologie pro provoz a správu e-shopů

N A B Í D K A Dodávka technologie pro provoz a správu e-shopů N A B Í D K A Dodávka technologie pro provoz a správu e-shopů Verze: 1.7 Datum poslední úpravy dokumentu: 22. 12. 2012 Autoři: Miroslav Mikulec, Petr Vavřík 1 Obsah Úvod... 4 Specifikace informačního systému

Více

Slovo úvodem. Vážení čtenáři, jsem rád, že vám mohu představit publikaci Dnešní finanční svět, kterou jste si právě otevřeli.

Slovo úvodem. Vážení čtenáři, jsem rád, že vám mohu představit publikaci Dnešní finanční svět, kterou jste si právě otevřeli. Slovo úvodem Vážení čtenáři, jsem rád, že vám mohu představit publikaci Dnešní finanční svět, kterou jste si právě otevřeli. Finance, nebo chceme-li peníze, se prolínají téměř vším, co zažíváme a ať chceme

Více

Implementační manuál PayU pro e-shopy

Implementační manuál PayU pro e-shopy 2.2 Implementační manuál PayU pro e-shopy s využitím šablony www.payu.cz Obsah 1. Úvod 2. Od registrace po spuštění PayU 2.1 Obecné informace 2.2 Popis jednotlivých kroků 3. Implementace PayU 3.1 Obecné

Více