ROZHODNUTÍ VLÁDY VSR. SCHVÁLENÍ PROGRAMU ROZVOJE některých high-tech průmyslových programů pro národní rozvoj špičkových technologií VSR

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "ROZHODNUTÍ VLÁDY VSR. SCHVÁLENÍ PROGRAMU ROZVOJE některých high-tech průmyslových programů pro národní rozvoj špičkových technologií VSR"

Transkript

1 V Hanoji, ROZHODNUTÍ VLÁDY VSR SCHVÁLENÍ PROGRAMU ROZVOJE některých high-tech průmyslových programů pro národní rozvoj špičkových technologií VSR I. CÍLE 1.Do roku 2015: - Použití vyspělých technologií ke zvýšení hodnoty průmyslové výroby technologií asi 30% z celkové hodnoty průmyslové výroby, zvýšení kvality služeb. - Zvýšení kapacity, efektivity, technologické inovace a podporovat výrobu high-tech produktů, které splňují asi 20-25% výrobků poptávky technologií nezbytných pro výrobu, domácí spotřeby a aby hodnota vývozu dosáhla asi 15% hodnoty produkce. - Vytvořit alespoň 200 podniků na výrobu produktů nebo poskytování služeb na seznamu high-tech a podporovat vývoj produktů high-tech průmyslových programů. - Zaměřit se na investice do výroby některých průmyslových výrobků na podporu high-tech odvětví, snaží se dosáhnout co nejvyšší kvality výroby pitné vody v high-tech technologiích, aby dosáhly asi 40% v hodnotě investic v tomto odvětví.. 2.Do roku 2020: - Použití vyspělých technologií ke zvýšení hodnoty průmyslové výroby ve 40% z celkové produkce průmyslové výroby, vytváření nových služeb s vysokou přidanou hodnotou. - Zvýšení kapacity, efektivity, technologické inovace a podpory výroby high-tech produktů, které splňují potřeby asi 45% high-tech výrobků nezbytných pro výrobu a domácí spotřebu. Náklady na dosažení vývozu high-tech výrobků zvýšit o 25% hodnoty produkce. - Bude podporován vznik a vývoj přibližně 500 podniků, které vyrábějí nebo poskytují služby na seznamu high-tech výrobků i vývoj těchto produktů a technologií. - Podporovat průmyslové programy na podporu high-tech odvětví, snažit se dosáhnout vyšší rychlosti výroby tuzemských high-tech výrobků, aby dosáhly asi 50% v hodnotě těchto výrobků.

2 II. HLAVNÍ NÁPLŇ PRÁCE 1.. Applied Tech Industrial Na základě výsledků výzkumu nebo organizací transferu technologií pro vytváření a zavádění projektu, hlavní projekt, přizpůsobení high-tech experimentální vývoj k vytvoření high-tech technologií a produktů, vysoké investice do výrobního testování k dosažení perfektních high-tech výrobků, které se zaměřují na uplatnění high-tech na seznamu prioritních investic a rozvoje v tomto odvětví, podle následujících možností: a) strojírenství a automatizace - Aplikační technika navržena a vyrobena pomocí počítače (CAD / CAM) a při výrobě kompletního vybavení, hybných sil, zemědělských strojů, stavebních strojů a zařízení, obráběcích strojů, přístrojů a elektrických zařízení, aut, lodí nebo letadel i zdravotnických přístrojů a zařízení. - Osvojit si technologii a použití nových materiálů, laserových technologií, techniky přesného měření ve výrobě a automatizace výrobních a montážních zařízení pro výrobce ve Vietnamu. - Aplikace elektronického zařízení, automatického systému řízení, moderních inteligentních zařízení v řetězci synchronizace ve stavebnictví, hutnictví, chemickém průmyslu, zemědělství a lesnictví, rybolovu i v dopravě a v komunikacích. - Navrhnout a vyrobit zařízení automatizace, měření a zpracování informací, simulační systémy a roboty pro automatizaci průmyslové výroby. - Aplikace nanotechnologií při výrobě elektronických výrobků, technologií - v elektronické podobě ve všech fázích výroby, technologie pro akceleraci aplikací výroby elektronických materiálů ve vodním odvětví, nových materiálů, laserové technologie, výrobní technologie elektronické součástky - polovodiče (IC obvodů, elektronické čipy), návrhy technologie a výroba měřicích přístrojů, výroba technologie elektronických zařízení pro medicínské a biologické odvětví. b) Energetický sektor - Osvojit si technologie a design aplikací, zařízení na výrobu všech tepelných elektráren I vodních elektráren střední a velké kapacity, zařízení pro regulaci a měření přenosové soustavy a distribuci energie. - Provést všechny aplikace a systémy pro měření inteligentních řízení pro zvýšení spolehlivosti a přispět ke zlepšení účinnosti elektráren, spolehlivosti přenosové soustavy a distribuce elektrické energie.

3 - Využití moderních technologií pro sledování účinnosti a bezpečnosti provozu vodních nádrží, přehrad... - Osvojit si technologii a výrobu zařízení využívajících obnovitelné zdroje energie, aplikace využívající obnovitelnou energii ze slunce, větru, bioplynu, biomasy, malých vodních elektráren, geotermálních zdrojů a biopaliv. - Řešení aplikační technologie pro úspory energie a zvýšení účinnosti I kontroly při výrobě, přenosu a spotřebě energie, postupně zvládnutí technologie k vytvoření energeticky úsporných zařízení. - Využití jaderné energie, aplikací této energie a jaderného průmyslu, inženýrských služeb a výrobních zařízení pro tuzemské vyzkoušení některých těchto radioaktivních zařízení v oblasti jaderného inženýrství. c) hutní průmysl - chemikálie - Aplikační technika systémů automatického řízení metalurgických procesů od surovin až po hotové výrobky, výstupy, softwar a integrované programy pro řízení procesů, seřizovacích zařízení a automatické regulace. - Přístup a rozvoj hlavních výrobních technologií high-tech barev šetrných k životnímu prostředí, high-tech výroby technické pryže, syntetické pryže, továren které se věnují této výrobě, elektro odvětvím, elektronice, obraně a bezpečnosti. d) potravinářský průmysl - Přístup a vývoj technologie k vytvoření kmenů nové kvalitní potravinářské výroby s vysokou účinností a stabilním kvašení v průmyslovém měřítku. - Zvládnutí a zdokonalení technologických procesů a aplikací technologických zařízení pro produkci enzymů, zpracování potravin, krmiv, přísad, chemikálií, farmaceutických surovin, biopaliv a spotřební zboží s cílem zajistit stabilní kvalitu a konkurenceschopnost na trhu. - Aplikace biotechnologií pro výrobu a testování výrobků vyrobených v průmyslových měřítku enzymových přípravků, bílkovinné pro potravinářský průmysl, výroba krmiv, přísad a chemikálie, farmaceutické suroviny, biopaliva a spotřebního zboží. - Široké uplatnění a technologie účinně a bílkovin enzymy byly studovány, vyráběných nebo ke zlepšení kvality, diverzifikace produktů a zlepšit jejich konkurenceschopnost na trhu k uspokojení poptávky, spotřeby a vývozu, což přispívá k rozvoji zpracovatelského průmyslu. - Výrobní linky, biotechnologie zařízení pro potravinářský průmysl.

4 e) těžba a zpracování nerostných surovin Použití technologie laserového měření, globální navigační technologie (GPS), stereoskopické obrazy, letecké fotografie a dálkového průzkumu z geofyzikálního průzkumu, zřízení a kreslení přesných map; - Aplikační software integrace, datové modelování, monitorování a řízení přírodních procesů. - Zvládnutí a aplikace čistých uhelných technologií, zplyňování uhlí v zemi, zkapalňování uhlí, výroba a využití uhelných kalů; - Aplikace kybernetické technologie, mechanizace, automatizace těžby a zpracování nerostných surovin, zplynování uhlí (UCG). 2.. Zlepšit efektivitu a rozvíjet aplikace Tech Service Rozvíjet a zlepšit účinnost i kvalitu služeb s vysokou přidanou hodnotou, včetně: - Vývoj komerčního provozu mobilních technologických aplikací a služeb poskytovaných prostřednictvím mobilních terminálů. - Rozvoj integrovaných služeb založených na špičkových technologiích. - Použití vestavěných systémů technologií, rozpoznávání rukopisu, hlasu, obrazu, příští generace sítí, distribuované výpočetní techniky a vysoce výkonných počítačů, IPv6 internet, mobilní internet, zabezpečovací technika, zabezpečení sítě a důvěrnosti informací na vysoké úrovni e-commerce. - Vytvořit a rozvíjet řadu nových služeb, jako je budování infrastruktury a služby satelitní přenos dat, služby satelitním zpracování obrazu, cloud computing služby, aplikační služby technologie polohování globální / geografické informační technologie (GPS / GIS), návrh služeb a integrovat systém generace webových aplikací IPv6 internet, mobilní internet. - Aplikace genetického inženýrství s cílem zlepšit účinnost sekvenování služby a genetické expertizy, služby rychlých testů na přítomnost škodlivých mikroorganismů a toxinů. 3.. Rozvoj high-tech průmyslu Organizovat a vytvářet i prosazovat projekty, úkoly tvořit a rozvíjet high-tech průmysl. Konkrétně takto:

5 a) zvýšení kapacity, účinnosti, inovace a technologie zaměřené investice v klíčových oblastech, podporovat výrobu high-tech výrobků na seznamu high-tech produktů na podporu rozvoje průmyslových odvětví Tech následující: ICT průmysl Investice do operačního výrobního počítačového systému na vyhrazeném počítači, operačního systému pro mobilní zařízení, sítí a telekomunikačních systémů v národní telekomunikační infrastruktuře, počítačového rozhraní a mobilních zařízení ve vietnamském jazyku, software bezpečnosti, zabezpečení sítě a důvěrnosti informací na vysoké úrovni; ovladače terminálu 3G a příští generace sítí, softwarových telefonů a kodexů podporujích více služby na 3G i další generace sítí, softwarové aplikace systémů technologie využívající radiofrekvenční identifikace (RFID), software pro zpracování informací z oblasti zdraví - narození, systém ho automaticky překládat více jazyků textu, software pro rozpoznávání rukopisu, obrázků a zvuků, gest, pohybu, specializovaný software platformy pro měření a regulaci. Průmyslová výroba zařízení automatizace: - Podpora investičních projektů výroby a montáže číslicově řízených strojů, výroba a montáž digitálních regulátorů pro výrobu obráběcích strojů, výroba i montáž zařízení pro lékařské optické, laserové, refrakční i chirurgické výkony, výroba a montáž zařízení lékařské digitální diagnostické zobrazovací techniky. - Investice do výrobních systémů měřících přístrojů, ovladačů, regulátorů a automatizovaných monitorovacích zařízení pro synchronní systémy v petrochemických závodech, elektrárnách, cementárnách, při produkci potravinářských linek, ve farmaceutickém průmyslu, inteligentního převodníku z větrné energie a solární energie, solárních panelů, inteligentní sítě a připojení k internetu, který převádí elektronické příkazy; speciálních čipů pro měření a regulaci, mikroelektromechanických systémů (MEMS) a zařízení využívajících mikroelektromechanické systémy, nanoelektromechanické systémy, baterie, akumulátory pro vysoce výkonné zařízení a předávání informací, komunikace, čipových karet a čteček čipových karet, čteček RFID karet a zařízení pro tisk RFID tag čtecích zařízení, přijímačů, distribuce a konverze použití pozemního digitálního televizního vysílání a informačních technologií vyhrazeného spojení krátkého dosahu. Biotechnologický průmysl - Výzkum, vývoj a aplikace technologií enzymů, bílkovin, mikro-měřítka k průmyslové výrobě aminokyselin, bílkovin, organických kyselin, organických rozpouštědel,

6 biologických produkty pro zpracovatelský průmysl, potraviny, biopaliva, léky a ochranu životního prostředí proti znečištění. - Investice do výroby rekombinantní DNA vakcíny, rekombinantní proteinové vakcíny pro humánní použití, pro skot, drůbež a mořské plody; výroby biopaliv za pomoci biotechnologií z mořských řas, zemědělského odpadu a komunálních odpadů. Nové materiály v průmyslu Investice do výroby nanomateriálů pro průmyslové, zemědělské, lékařské, biologické a ekologické nanokompozity pro řadu průmyslových odvětví, průmyslové plasty s modulem pružnosti v tahu, zařízení pro výrobu konstrukčních plastů, nerezové oceli, slitin se zaměřením na tepelnou odolnost, odolnost proti opotřebení a speciálních slitin odolných I lehkých pro stavebnictví, které splňují požadavky na úsporu energie a úsporu finančních prostředků. b) Vznik a vývoj podniků vyrábějících high-tech výrobky, poskytování high-tech služeb Podpora podnikání v adaptivní výzkumu s cílem zlepšit dovážené technologie, vývoj transferu technologií, výzkumu v oblasti navrhování high-tech výrobků, principu vyšší účinnosti strojních zařízení a high-tech zařízení, aplikace výsledků experimentálního vývoje do výrobního testování k perfektní high-tech výrobků, před uvedením do výroby v průmyslovém měřítku. Podpora podniků produkujících špičkové technologie, průzkumu trhu, marketingu a propagace high-tech produktů. - Síť vývoje výrobků a high-tech služeb specializující se na potřeby trhu, poboček specializujících se na výzkum - výroba - účastníci trhu globálního hodnotového řetězce. - Zkvalitnění systému statistických ukazatelů high-tech odvětví špičkových technologií a služeb, průzkumy, posouzení stavu a možných aplikací v high-tech průmyslu pro každou fázi, výroby a dodávek high-tech výrobků na trh. - Podporovat činnosti na podporu obchodu, podpora zahraničních investic pro high-tech výrobky, budování image značky pro high-tech výrobky vyrobené ve Vietnamu. c) Rozvoj podpůrných odvětví pro rozvoj high-tech průmyslu Vytvářet a zavádět projekty pro vznik průmyslové výrobky na podporu high-tech průmyslu, se zaměřením na následující první produkty ze seznamu produktů podporujících prioritní rozvoj průmyslu:

7 Části, součásti a příslušenství Investice do výroby mechanických dílů s vysokou přesností za pomoci speciální techniky, forem s vysokou přesností výroby plastových výrobků, elektronických součástek, obvodů k vytváření elektronických periferií, do počítačů, pro elektroniku, spotřebiče, audiovizuální techniku, solární panely, sestavy i součásti zařízení pro výrobu napájení systémů z obnovitelných zdrojů energie. Materiály výroba Priorita přilákat zahraniční investice do klíčových těžebních projektů na výrobu elektronických materiálů, do těžby I zpracování vzácných zemin a drahých kovů v každém období, výroby základních chemických látek pro průmyslové biotechnologie, pro výrobu nových materálů chemického průmyslu, dále se zaměřením investic do výroby oceli, plastů, kompozitů, keramiky pro průmyslová zařízení výrobců průmyslové automatizace a informačních technologií. Vybavení a služby pro high-tech průmyslu Rozvoj systému údržby - oprav strojů, poradenských služeb a odborných znalostí na podporu transferu technologií pro high-tech podniky. III. Měřítka výkonnosti 1.. Používat mechanismus pobídek a) návrh projektu a další povinnosti v rámci programu jsou způsobilé pro pobídky podle právních předpisů tech a ustanovení rozhodnutí č. 2457/QD-TTg 31.prosince 2011 předsedy vlády VSR, kterým se schvaluje národní program pro rozvoj high-tech do roku b) pro pilotní projekty výroby a zpracování high-tech výrobků v rámci tohoto programu jsou uvedeny prioritní finanční prostředky na podporu investic v souladu se stavebními předpisy, dále ve schvalovacím řízení v rámci realizace tohoto programu. c) Projekt produkující high-tech výrobky bude mít high-tech aplikace v rámci programu nghiepthuoc za finanční podpory z oblastí vědy a techniky, z fondu na náklady transferu technologií, dále při koupení práv na design, nákup software a pro najímání zahraničních expertů.

8 2.. Finanční Financování programu se přidělí ze státního rozpočtu pro vědu a technologie, z fondů úvěrových institucí, podniků a jiných zákonných zdrojů. 3.. Na společenského vědomí a) posílit komunikaci a šíření dosažených výsledků a vývoje aplikací v high-tech průmyslu v hromadných sdělovacích prostředcích. - Budovat a vysílat televizní program specializující se na intenzivní aktivity high-tech aplikací v průmyslu a službách, zahrnující aktuální rozvoj high-tech průmyslu. - Výstavba a provoz elektronického informačního programu, informace, poradenství a služby řízení provozu technologických aplikací v průmyslu I ve službách, rozvoj některých odvětví high-tech průmyslu. - Kompilace dokumentů předložených publikací o high-tech výrobcích, high-tech aplikacích v průmyslu, zkušenosti z úspěšných modelů aplikací high-tech výrobků z domácích i zahraničních novin a časopisů. b) Možnost uspořádat fórum o uplatňování a rozvoji high-tech průmyslu. c) Zajistit návštěvy a průzkumy v zahraničních zemích vhodných pro školení zaměstnanců na řízení a rozvoj high-tech průmyslu. 4. Co se týče integrace a mezinárodní spolupráce a) Připojit se k organizaci a realizaci programů a projektů pro bilaterální a multilaterální spolupráci zejména v rozvojových zemích v oblasti high-tech průmyslu. b) Posílit mezinárodní spolupráci, budování kapacit pro zaměstnance pracující v high-tech průmyslu a ve službách organizačního poradenství, prostřednictvím přímých forem investic, seminářů a školení. c) spolupráce je realizací politiky institucionálního kritéria týkající se oblasti rozvoje hightech průmyslu. d) koordinuje se s testovací sítí v regionu ASEAN a mezinárodním testováním high-tech produktů.

9 IV. PROVÁDĚNÍ 1.. Ministerstvo průmyslu a obchodu VSR - Koordinovat s ministerstvem vědy a technologie i s příslušnými ministerstvy, výbory lidových provincií a s centrálně organizovanou implementací tohoto programu. - Zhotovit praktické příručky programu i testy realizace a každoročně přezkoumat provádění programu pro řídící výbor národního programu k rozvoji high-tech 2020 k předběžnému posouzení a vyhodnocení konečných výsledků realizace tohoto programu. - Koordinovat s ministerstvy a s příslušnými agenturami vypracování pokynů k provádění programu. - Koordinovat provádění programu s ostatními složkami programu národního programu k rozvoji high-tech v roce 2020 s ministerstvem vědy a techniky I s ministerstvem zemědělství a pro rozvoj venkova. - Shromažďovat praktické zkušennosti a návrhy pro zprávu předsedovi vlády k projednání a rozhodnutí změnit, upravit nebo doplnit obsah programu podle potřeby. 2.. Ministerstvo informatiky a spojů, musí koordinovat s ministerstvem průmyslu a obchodu formulování a provádění příslušných úkolů programu. 3.. Ministerstvo plánování a investic koordinuje s ministerstvem průmyslu a obchodu relevantní odhady nákladů rozložení investic i programový obsah. 4. Ministerstvo financí bude koordinovat s ministerstvem průmyslu a obchodu relevantní odhady nákladů. 5. Ministerstva, odvětví a provincie: - Na základě obsahu programu a funkce svěřené orgánu, ve spolupráci s ministerstvem průmyslu a obchodu řídí program. - Integrace programu úkolů s úkolem rozvoj sektoru / místní programy socioekonomického rozvoje. Článek 2. Toto rozhodnutí nabývá účinku dnem vydání. Premiér Nguyen Tan Dung

Tematické cíle a investiční priority programu spolupráce Rakousko Česká republika

Tematické cíle a investiční priority programu spolupráce Rakousko Česká republika Tematické cíle a investiční priority programu spolupráce Rakousko Česká republika Prioritní osa 1 1a Posílení výzkumu, technologického rozvoje a inovací Posilování výzkumu a inovační infrastruktury a kapacit

Více

Operační program Podnikání a inovace

Operační program Podnikání a inovace Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost 2014-20200 JUDr. Ing. Tomáš Novotný, Ph.D. náměstek ministra pro oblast fondů EU, výzkumu a vývoje, MPO 10. září 2014 Kohezní politika 2014+

Více

Institut pro testování a certifikaci, a.s. Certifikační orgán systémů managementu třída Tomáše Bati 299, Louky, 763 02 Zlín

Institut pro testování a certifikaci, a.s. Certifikační orgán systémů managementu třída Tomáše Bati 299, Louky, 763 02 Zlín 1 1 Zemědělství, myslivost, lesnictví, rybolov a chov ryb 01 vyjma 01.7 01 01.6 02 03 EN EN EN Strana 1 z celkového počtu 16 stran 2 2 Těžba nerostných surovin 05, 06, 07, 08, 09 3 3 4 4 Výroba potravinářských

Více

NETME Centre New Technologies for Mechanical Engineering

NETME Centre New Technologies for Mechanical Engineering NETME Centre Petr Stehlík Brno, 11. 1. 2012 NETME Centre Vysoké učení technické v Brně, Fakulta strojního inženýrství Technická 2896/2, 616 69 Brno Obsah Co je NETME Centre Náš cíl + Na čem stavíme Časová

Více

Podpora výzkumu, vývoje a inovací pro potřeby průmyslu. Senát PČR 10. 4. 2014

Podpora výzkumu, vývoje a inovací pro potřeby průmyslu. Senát PČR 10. 4. 2014 Podpora výzkumu, vývoje a inovací pro potřeby průmyslu Senát PČR 10. 4. 2014 Systém výzkumu, vývoje a inovací (VaVaI) v ČR Legislativa VaVaI zákon č. 130/2002 Sb., o podpoře výzkumu, experiment. vývoje

Více

Z úrovně projektů budou příjemcem podpory povinně vykazovány a naplňovány všechny následující indikátory 2 :

Z úrovně projektů budou příjemcem podpory povinně vykazovány a naplňovány všechny následující indikátory 2 : Souhrn programu Cílem této výzvy programu Technologie pro mikropodniky je podpora zvyšování počtu realizovaných nových podnikatelských záměrů začínajících mikropodniků přispívajících k rozvoji regionů

Více

Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) možnosti pro podnikatele

Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) možnosti pro podnikatele Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) možnosti pro podnikatele 19. května 2014, Ostrava ZPĚT NA VRCHOL INSTITUCE, INOVACE A INFRASTRUKTURA Ing. Martin Kocourek ministr průmyslu

Více

Národní priority orientovaného výzkumu pro program DELTA

Národní priority orientovaného výzkumu pro program DELTA Národní priority orientovaného výzkumu pro program DELTA Č.j.: TACR/5520/2015 Konkurenceschopná ekonomika založená na znalostech Oblast Podoblast Cíle VaVaI 1. Využití (aplikace) nových poznatků z oblasti

Více

Páteřní infrastruktura

Páteřní infrastruktura Páteřní infrastruktura SENÁT PČR, 23. 1. 2014 petr.moos@rek.cvut.cz mobilita, energetika, ICT, sítě ŽP Východiska, Priority SMK, NPR 2 Východiska Klíčové strategie pro budoucí kohezní politiku: Dopravní

Více

Dotační zpravodaj pro podnikatele. č. 1/2015

Dotační zpravodaj pro podnikatele. č. 1/2015 Dotační zpravodaj pro podnikatele č. 1/2015 Aktuální informace o dění ve světě dotací z fondů EU Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje nám. Krále Jiřího z Poděbrad 478/33, 350 02 Cheb, Tel: 354

Více

Profil knihovního fondu Státní technické knihovny

Profil knihovního fondu Státní technické knihovny Profil knihovního fondu Státní technické knihovny Stupeň Druhy informačních pramenů Retrospektiva Tematické vymezení MDT úplnosti Počet exemplářů - domácí/zahraniční doplňování doplň. I. TECHNICKÉ OBORY

Více

STRATEGIE INTELIGENTNÍ SPECIALIZACE V KRÁLOVÉHRADECKÉM KRAJI. Daniel Všetečka

STRATEGIE INTELIGENTNÍ SPECIALIZACE V KRÁLOVÉHRADECKÉM KRAJI. Daniel Všetečka STRATEGIE INTELIGENTNÍ SPECIALIZACE V KRÁLOVÉHRADECKÉM KRAJI Daniel Všetečka Kontext RIS3 1 - Switzerland 29 40 53 148 - Chad Principy RIS3 PRIORITIZACE BOTTOM-UP (ENTREPRENEURIAL DISCOVERY PROCESS, HLEDÁNÍ

Více

OP PI ICT a strategické služby

OP PI ICT a strategické služby OP PI Program poskytuje dotaci na vývoj vlastního software a tvorbu center strategických služeb Podání registračních žádostí 1.10.2011 15.1.2012 Podání plných žádostí 1.11.2011 21.3.2012 Program se musí

Více

Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost 2014 2020

Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost 2014 2020 Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost 2014 2020 Řídící orgán: Ministerstvo průmyslu a obchodu Požadavky kladené na programy ze strany EK a evropské legislativy Proces přípravy programů

Více

Čistší produkce. a její podpora v České republice

Čistší produkce. a její podpora v České republice 1 Čistší produkce a její podpora v České republice Pavel Růžička, MŽP Seminář čistší produkce Brno, 6.10.2010 Co je čistší produkce? Preventivní strategie podporující efektivnější využívání vstupních zdrojů

Více

CzechInvest Programové období 2014+ Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

CzechInvest Programové období 2014+ Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost CzechInvest Programové období 2014+ Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost Důraz na rozvojové podpory + počátek inovační podpory OPPI

Více

3. panel: Jaký vliv budou mít aktivity na zvýšení energetické účinnosti na budoucí povahu evropské energetiky?

3. panel: Jaký vliv budou mít aktivity na zvýšení energetické účinnosti na budoucí povahu evropské energetiky? 3. panel: Jaký vliv budou mít aktivity na zvýšení energetické účinnosti na budoucí povahu evropské energetiky? 2. 4. 2015, Pražské evropské energetické fórum 1 Vliv různých faktorů na celkovou spotřebu

Více

Příloha je nedílnou součástí osvědčení o akreditaci č.: 425/2013 ze dne: 25.7.2013. List 1 z 16

Příloha je nedílnou součástí osvědčení o akreditaci č.: 425/2013 ze dne: 25.7.2013. List 1 z 16 Akreditovaný subjekt podle /IEC 17021:2011: List 1 z 16 1 7 Výroba vlákniny, papíru a výrobků z papíru Výroba výrobků z papíru a lepenky 2 12 Výroba chemických látek, přípravků a chemických vláken Výroba

Více

MAS Opavsko směřuje k energetické nezávislosti

MAS Opavsko směřuje k energetické nezávislosti MAS Opavsko směřuje k energetické nezávislosti Ing. Jiří Krist předseda sdružení MAS Opavsko Bc. Petr Chroust - manažer MAS Opavsko www.masopavsko.cz Energetická koncepce území MAS Opavsko Podklad pro

Více

Z úrovně projektů budou příjemcem podpory povinně vykazovány a naplňovány všechny následující indikátory:

Z úrovně projektů budou příjemcem podpory povinně vykazovány a naplňovány všechny následující indikátory: Souhrn programu Program je zaměřen na snížení energetické náročnosti podnikatelského sektoru. Podporována bude modernizace a rekonstrukce rozvodů, zavádění systémů měření a regulace, snižování energetické

Více

-- Představení agentury CzechInvest a výsledků

-- Představení agentury CzechInvest a výsledků Možnosti podpory podnikání se zaměřením na dotace Ing. Hana Matějková Ředitelka regionální kanceláře pro Pardubický kraj agentura CzechInvest 24. září 2009 -- Představení agentury CzechInvest a výsledků

Více

Programy podpory pro inovativní

Programy podpory pro inovativní technologie a výrobky OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) Vodovody a kanalizace 2015 Praha 21.5. 2015 1 OP PIK - Cíl programu dosažení konkurenceschopné a udržitelné ekonomiky založené

Více

Smart Prague - chytré město začíná infrastrukturou

Smart Prague - chytré město začíná infrastrukturou Smart Prague - chytré město začíná infrastrukturou Praze CLAM GALLASŮV PALÁC 2.10.2014 Koncept Smart Prahy Vytváření vzájemných synergií mezi různými síťovými odvětvími jako je doprava, energetika, bezpečnost,

Více

Eko-energie. Operační program Podnikání a inovace

Eko-energie. Operační program Podnikání a inovace Operační program Podnikání a inovace PROGRAM 2007-2013 Operační Program Podnikání a Inovace (OPPI) 15 programů celkem na OPPI: 3 578 014 760 EKO-ENERGIE 10,4 mld. Kč (cca 11,8%) VÝVOJ ALOKACE PENĚZ CÍLE

Více

Spojení a kontakty: Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola, Liberec 1, Masarykova 3, příspěvková organizace

Spojení a kontakty: Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola, Liberec 1, Masarykova 3, příspěvková organizace Spojení a kontakty: Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola, Liberec 1, Masarykova 3, příspěvková organizace Ředitel: Ing. Josef Šorm Zástupci ředitele: Mgr. Jan Šimůnek

Více

Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost Regionální kancelář CzechInvest pro Jihomoravský kraj

Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost Regionální kancelář CzechInvest pro Jihomoravský kraj Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost Regionální kancelář CzechInvest pro Jihomoravský kraj Ing. Hana Rozkopalová regionální projektová manažerka Brno, 18. února 2015 Regionální

Více

VYUŽITÍ OZE V MINULOSTI

VYUŽITÍ OZE V MINULOSTI VYUŽITÍ OZE V MINULOSTI VYUŽITÍ OZE V MINULOSTI Oheň - zdroj tepla,tepelná úprava potravin Pěstování plodin, zavodňování polí Vítr k pohonu lodí Orientace budov tak, aby využily co nejvíce denního světla

Více

Obnovitelné zdroje energie

Obnovitelné zdroje energie Obnovitelné zdroje energie Identifikace regionálních disparit v oblasti obnovitelných zdrojů energie na Jesenicku Bc. Krystyna Nováková Komplexní regionální marketing jako koncept rozvoje rurálního periferního

Více

Projekt: ŠKOLA RADOSTI, ŠKOLA KVALITY Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3688 EU PENÍZE ŠKOLÁM

Projekt: ŠKOLA RADOSTI, ŠKOLA KVALITY Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3688 EU PENÍZE ŠKOLÁM ZÁKLADNÍ ŠKOLA OLOMOUC příspěvková organizace MOZARTOVA 48, 779 00 OLOMOUC tel.: 585 427 142, 775 116 442; fax: 585 422 713 email: kundrum@centrum.cz; www.zs-mozartova.cz Projekt: ŠKOLA RADOSTI, ŠKOLA

Více

Název položky Rostlinná a živočišná výroba, myslivost a související čin.

Název položky Rostlinná a živočišná výroba, myslivost a související čin. POPIS ČÍSELNÍKU Kód: BA0051 NACE rev.2 Název: Klasifikace ekonomických činností CZ-NACE Charakteristika: Klasifikace ekonomických činností odpovídající druhé úrovni, tj. oddílům Klasifikace ekonomických

Více

Bosch Rexroth v České republice. Produktová brožura

Bosch Rexroth v České republice. Produktová brožura Bosch Rexroth v České republice Produktová brožura 2 Bosch Rexroth, spol. s r. o. Rexroth v České republice PŘEDSTAVENÍ Od roku 1990 zastupujeme Bosch Rexroth AG, tohoto čelního světového výrobce komponentů

Více

Zdravotnictví jako součást národního hospodářství. Institut ekonomických studií FSV UK PhDr. Lucie Antošová

Zdravotnictví jako součást národního hospodářství. Institut ekonomických studií FSV UK PhDr. Lucie Antošová Zdravotnictví jako součást národního hospodářství Zdravotnictví neznamená jen spotřebu, ale také tvorbu hodnot Pomáhá uspokojovat naše potřeby (být zdravý) Zdraví lidé mohou pracovat práce je podmínkou

Více

OPERAČNÍ PROGRAM PODNIKÁNÍ A INOVACE PRO KONKURENCESCHOPNOST

OPERAČNÍ PROGRAM PODNIKÁNÍ A INOVACE PRO KONKURENCESCHOPNOST Předběžný harmonogram výzev 2015 OPERAČNÍ PROGRAM PODNIKÁNÍ A INOVACE PRO KONKURENCESCHOPNOST Identifikace specifického cíle Prioritní osa Specifický cíl Program podpory OP PIK PO 1 SC 1.1 Inovace PO 1

Více

Předběžný harmonogram výzev pro OP PIK na rok 2015

Předběžný harmonogram výzev pro OP PIK na rok 2015 Předběžný harmonogram výzev pro OP PIK na rok 2015 Identifikace specifického cíle Prioritní osa Specifický cíl PO 1 SC 1.1 Inovace PO 1 SC 1.1 Potenciál PO 1 SC 1.1 Aplikace PO 1 SC 1.2 Program podpory

Více

PŘEDSTAVENÍ OP PIK DOTACE NA NÁKUP STROJŮ

PŘEDSTAVENÍ OP PIK DOTACE NA NÁKUP STROJŮ PŘEDSTAVENÍ SPOLEČNOSTI 201 CONSULTING s.r.o. Zajištění komplexních poradenských služeb v oblasti získání dotací z EU: - předběžné posouzení projektu - optimalizace projektového záměru - žádost o dotaci

Více

Statistika vyplněnosti databáze HBI www.hbi.cz ČERVEN 2011

Statistika vyplněnosti databáze HBI www.hbi.cz ČERVEN 2011 Statistika vyplněnosti databáze HBI www.hbi.cz ČERVEN 2011 1. Kompletní databáze firem (RES) Vyplněnost RES firem Popis Záznamů Firem Název firmy 380463 380169 Adresa 379967 379967 Tel. 128763 101540 Fax

Více

Vyhodnocení programu Efekt 2007

Vyhodnocení programu Efekt 2007 Vyhodnocení programu Efekt 2007 Program EFEKT (dále jen Program) je součástí Státního programu na podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie vyhlašovaného každoročně vládou ČR. Program

Více

Mexiko Česká republika perspektivy obchodních vztahů

Mexiko Česká republika perspektivy obchodních vztahů Mexiko Česká republika perspektivy obchodních vztahů Mexiko Mexiko patří k nejvyspělejším a rozlohou největším státům Latinské Ameriky. Člen OECD, Pacifické aliance Aktuálně 14. ekonomika světa (MMF) 1,972

Více

Podpora MPO pro rozvoj biotechnologií v ČR. BIOTECHNOLOGIE 2013 České Budějovice, 17.10. 2013

Podpora MPO pro rozvoj biotechnologií v ČR. BIOTECHNOLOGIE 2013 České Budějovice, 17.10. 2013 Podpora MPO pro rozvoj biotechnologií v ČR BIOTECHNOLOGIE 2013 České Budějovice, 17.10. 2013 Stávající programy podpory podnikání Programy OP PI Statistika využití prostředků v oborech CZ NACE 21000 -

Více

VYSOKÁ ŠKOLA BÁŇSKÁ TECHNICKÁ UNIVERZITA OSTRAVA

VYSOKÁ ŠKOLA BÁŇSKÁ TECHNICKÁ UNIVERZITA OSTRAVA VYSOKÁ ŠKOLA BÁŇSKÁ TECHNICKÁ UNIVERZITA OSTRAVA 17. listopadu 15/2172, 708 33 Ostrava - Poruba tel.: 597 321 111, fax: 596 918 507, http://www.vsb.cz http://www.spravnavyska.cz FAKULTA BEZPEČNOSTNÍHO

Více

Vyšší odborná škola, Střední škola, Centrum odborné přípravy Budějovická 421, Sezimovo Ústí

Vyšší odborná škola, Střední škola, Centrum odborné přípravy Budějovická 421, Sezimovo Ústí ZKUŠEBNÍ PŘEDMĚTY SPOLEČNÉ ČÁSTI MATURITNÍCH ZKOUŠEK Jsou stanoveny a zakotveny v platných legislativních normách: Zákon č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání

Více

16:30 17:00 příchod hostů 17:00 18:00 představení jednotlivých firem v rozsahu 120 vteřin 18:00 19:00 networking raut

16:30 17:00 příchod hostů 17:00 18:00 představení jednotlivých firem v rozsahu 120 vteřin 18:00 19:00 networking raut 16:30 17:00 příchod hostů 17:00 18:00 představení jednotlivých firem v rozsahu 120 vteřin 18:00 19:00 networking raut JIC, zájmové sdružení právnických osob Brno, U Vodárny 2, PSČ 616 00 tel. +420 511

Více

Setkání regionálních partnerů HLAVNÍ TITULEK PREZENTACE

Setkání regionálních partnerů HLAVNÍ TITULEK PREZENTACE Setkání regionálních partnerů HLAVNÍ TITULEK PREZENTACE Regionální stálá konference podtitulek Královéhradeckého kraje 20. června 2014 ve 12:30 hod. PROGRAM Aktuální informace o stavu přípravy čerpání

Více

Martin Weiter vedoucí 2. výzkumného programu, proděkan

Martin Weiter vedoucí 2. výzkumného programu, proděkan Martin Weiter vedoucí 2. výzkumného programu, proděkan Název projektu: Centra materiálového výzkumu na FCH VUT v Brně Cíl projektu: Vybudování špičkově vybaveného výzkumného centra s názvem Centrum materiálového

Více

Podpora českých firem při obchodování s Vietnamem

Podpora českých firem při obchodování s Vietnamem s Vietnamem s Vietnamem 1 Všeobecné údaje Vietnamská socialistická republika rozloha 331.221 km 2 počet obyvatel 89,7 milionů (2013) 53% obyvatel je mladších 25 let 29% městských obyvatel 71% venkovských

Více

63. 6 000 12. ročník časopisu měsíční náklad vydání ročně veletržní čísla 9 000 ks

63. 6 000 12. ročník časopisu měsíční náklad vydání ročně veletržní čísla 9 000 ks MEDIADATA 2015 KDO JSME Nakladatelství Sdělovací technika vydává stejnojmenný odborný časopis, provozuje portál www.stech.cz a pořádá konference. Už více než šedesát let je časopis Sdělovací technika zdrojem

Více

Procesní automatizační systém PC 8000. Stručné informace

Procesní automatizační systém PC 8000. Stručné informace Procesní automatizační systém Stručné Strana 2 PC systém se skládá z několika modulů Ovládací jednotka průmyslového počítače Více kontrolních jednotek (momentálně vždy 1x PAS a FEED) Síťová část a nepřetržité

Více

UIVERZITÍ STUDIJÍ PROGRAMY

UIVERZITÍ STUDIJÍ PROGRAMY UIVERZITÍ STUDIJÍ PROGRAMY Adresa: 17. listopadu 15/2172, 708 33 Ostrava-Poruba, http://www.usp.vsb.cz anotechnologie Nanotechnologie (P) Mechatronika Mechatronické systémy (PK) Automobilová elektronika

Více

KATEGORIZACE OBLASTÍ INTERVENCE STRUKTURÁLNÍCH FONDŮ EU

KATEGORIZACE OBLASTÍ INTERVENCE STRUKTURÁLNÍCH FONDŮ EU Metodické a systémové zásady zpracování sektorových operačních programů Příloha 2 KATEGORIZACE OBLASTÍ INTERVENCE STRUKTURÁLNÍCH FONDŮ EU 1. Výrobní prostředí 11 Zemědělství 111 Investice do zemědělského

Více

STRATEGIE INTELIGENTNÍ KRÁLOVÉHRADECKÉM KRAJI. Pavel Šubrt

STRATEGIE INTELIGENTNÍ KRÁLOVÉHRADECKÉM KRAJI. Pavel Šubrt STRATEGIE INTELIGENTNÍ SPECIALIZACE V KRÁLOVÉHRADECKÉM KRAJI Pavel Šubrt Smart Specialization Strategy S3 Strategický přístup k ekonomickému rozvoji státu/regionu (hospodářská strategie) prostřednictvím

Více

V Y H L Á Š E N Í V Ý Z V Y

V Y H L Á Š E N Í V Ý Z V Y V Y H L Á Š E N Í V Ý Z V Y V souladu s Regionálním operačním programem regionu soudržnosti Střední Morava (dále jen ROP Střední Morava) vyhlašuje Výbor Regionální rady regionu soudržnosti Střední Morava

Více

Aplikovaný vývoj RFID technologií

Aplikovaný vývoj RFID technologií Aplikovaný vývoj RFID technologií Aplikovaný vývoj RFID technologií Ing. Jakub Unucka, GABEN Ostrava 21.3.2013 1 2 Gaben, spol. s r.o. Ostravská společnost zabývající se AutoID Snímače čárových kódů Mobilní

Více

Programy v programovém období 2014-2020. Autor: Ing. Denisa Veselá

Programy v programovém období 2014-2020. Autor: Ing. Denisa Veselá Programy v programovém období 2014-2020 Autor: Ing. Denisa Veselá Pro nadcházející programové období 2014-2020 jsou připravovány nové programy, které budou spolufinancovány z Evropských strukturálních

Více

Podpora podnikání a inovací příležitost pro Ústecký kraj - Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK)

Podpora podnikání a inovací příležitost pro Ústecký kraj - Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) Podpora podnikání a inovací příležitost pro Ústecký kraj - Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) Ministerstvo průmyslu a obchodu PODNIKATELSKÉ FÓRUM ÚSTECKÉHO KRAJE 2015

Více

OP Podnikání a inovace

OP Podnikání a inovace Operační program Podnikání a inovace Ing. Tomáš Severa Regionální projektový manažer České Budějovice 2.4.2009 Obsah -- Představení Agentury CzechInvest -- Program -- přijatelné projekty -- zkušenosti

Více

Podpora využívání OZE a úspor energie

Podpora využívání OZE a úspor energie Podpora využívání OZE a úspor energie Seminář CEERES Praha, 22.listopadu 2005 Ing. Miroslav DOSTÁL Česká energetická agentura Obnovitelné zdroje Dosažení indikativního cíle 8% podílu výroby z OZE na hrubé

Více

Programy podpory výstavby ze strany EU SPANILÝ VOJTĚCH

Programy podpory výstavby ze strany EU SPANILÝ VOJTĚCH Programy podpory výstavby ze strany EU SPANILÝ VOJTĚCH REGIONÁLNÍ POLITIKA EU = POLITIKA HOSPODÁŘSKÉ A SOCIÁLNÍ SOUDRŽNOSTI (HSS) je odrazem principu solidarity uvnitř Evropské unie, kdy bohatší státy

Více

střední podniky - Podpora zakládání a rozvoje sítí Business Angels (Prosperita OPPI) - Finanční fóra pro malé a střední podniky

střední podniky - Podpora zakládání a rozvoje sítí Business Angels (Prosperita OPPI) - Finanční fóra pro malé a střední podniky Program Start Jeremie Progres Popis programu Realizace podnikatelských záměrů osob Podpora rizikového kapitálu, Umožnit realizaci rozvojových vstupujících do podnikání poprvé nebo mikropůjček a záruk pro

Více

DOTAČNÍ ZPRAVODAJ BRAIN LOGISTICS průvodce podnikatele světem dotací v rámci operačního programu OP PIK

DOTAČNÍ ZPRAVODAJ BRAIN LOGISTICS průvodce podnikatele světem dotací v rámci operačního programu OP PIK Str. 1 z 9 DOTAČNÍ ZPRAVODAJ BRAIN LOGISTICS průvodce podnikatele světem dotací v rámci operačního programu OP PIK Vážení, v rámci Operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK)

Více

Podpora výzkumu, vývoje a inovací

Podpora výzkumu, vývoje a inovací Podpora výzkumu, vývoje a inovací Ing. Martin Štícha Ministerstvo průmyslu a obchodu Zkušenosti MPO s operačními programy OPPP 2004-2006 Důraz na rozvojové podpory + počátek inovační podpory OPPI 2007-2013

Více

15:30 16:00 příchod hostů 16:00 17:00 představení jednotlivých firem v rozsahu 120 vteřin 17:00 19:00 raut a ochutnávka vína

15:30 16:00 příchod hostů 16:00 17:00 představení jednotlivých firem v rozsahu 120 vteřin 17:00 19:00 raut a ochutnávka vína 15:30 16:00 příchod hostů 16:00 17:00 představení jednotlivých firem v rozsahu 120 vteřin 17:00 19:00 raut a ochutnávka vína JIC, zájmové sdružení právnických osob Brno, U Vodárny 2, PSČ 616 00 tel. +420

Více

Agentura pro podporu podnikání a investic CZECHINVEST

Agentura pro podporu podnikání a investic CZECHINVEST Seminář Financování vědy a výzkumu z prostředků EU Agentura pro podporu podnikání a investic CZECHINVEST Financování vědy a výzkumu ze strany CzechInvestu Agentura pro podporu podnikání a investic CZECHINVEST

Více

Podpora inovačního podnikání v roce 2014

Podpora inovačního podnikání v roce 2014 Podpora inovačního podnikání v roce 2014 Ing. Marcela Příhodová poradkyně ředitele sekce fondů EU, MPO 18. 3. 2014, Brno OPPI stručné shrnutí Alokace 3,67 mld. = 101,3 mld. Kč Vyhlášeny výzvy o celkové

Více

16:30 17:00 příchod hostů 17:00 18:00 představení jednotlivých firem v rozsahu 120 vteřin 18:00 19:00 networking raut

16:30 17:00 příchod hostů 17:00 18:00 představení jednotlivých firem v rozsahu 120 vteřin 18:00 19:00 networking raut 16:30 17:00 příchod hostů 17:00 18:00 představení jednotlivých firem v rozsahu 120 vteřin 18:00 19:00 networking raut JIC, zájmové sdružení právnických osob Brno, U Vodárny 2, PSČ 616 00 tel. +420 511

Více

Šance pohnout světem k čisté energii zítřka

Šance pohnout světem k čisté energii zítřka 1 Nové výzvy Vyčerpávání surovin Priorita ekologie Růst spotřeby Nové příležitosti Nové technologie Nové koncepty podnikání Nová situace ČEZ Velká úspěšná firma Regionální leader Již ne follower, ale leader

Více

Omezená distribuce elektřiny při dlouhodobém výpadku napájení distribuční soustavy z přenosové soustavy ČR

Omezená distribuce elektřiny při dlouhodobém výpadku napájení distribuční soustavy z přenosové soustavy ČR Omezená distribuce elektřiny při dlouhodobém výpadku napájení distribuční soustavy z přenosové soustavy ČR Ing. František Mejta Ing. Milan Moravec mejta@egu.cz moravec@egu.cz www.egu.cz Obsah 1. K problémům

Více

Operační program Podnikání a inovace 2007-2013. Ing. Barbora Krejčová

Operační program Podnikání a inovace 2007-2013. Ing. Barbora Krejčová Operační program Podnikání a inovace 2007-2013 Ing. Barbora Krejčová Základní charakteristika CI - státní agentura, která poskytuje své služby bezplatně - řídicí orgán - Ministerstvo průmyslu a obchodu

Více

Návrh systému řízení

Návrh systému řízení Návrh systému řízení Jelikož popisované ostrovní systémy využívají zdroje elektrické energie s nestabilní dodávkou elektrické energie, jsou kladeny vysoké nároky na řídicí systém celého ostrovního systému.

Více

Regionální sektorová analýza - terénní průzkum v podnicích JM kraje

Regionální sektorová analýza - terénní průzkum v podnicích JM kraje Regionální sektorová analýza - terénní průzkum v podnicích JM kraje Ing. Petr Adámek, MBA 2008 Berman Group. Cíle rozhovorů ve firmách Poznat a popsat situaci ve firmách působících v oborech klíčových

Více

Ministerstvo zemědělství Veřejná soutěž KUS 2014

Ministerstvo zemědělství Veřejná soutěž KUS 2014 Ministerstvo zemědělství Veřejná soutěž KUS 2014 Odůvodnění změn v pořadí projektů doporučených Programovou komisí Ministerstva zemědělství k financování ve veřejné soutěži programu Komplexní udržitelné

Více

ČÍSLO PROJEKTU NÁZEV PROJEKTU PŘÍJEMCE DALŠÍ ÚČASTNÍK

ČÍSLO PROJEKTU NÁZEV PROJEKTU PŘÍJEMCE DALŠÍ ÚČASTNÍK Výsledky 1. veřejné soutěže programu na podporu aplikovaného společenskovědního výzkumu a experimentálního vývoje OMEGA Seznam projektů nedoporučených k podpoře: (seřazeno dle čísla projektu) ČÍSLO TD010006

Více

Evropské fondy 2014 2020: Jednoduše pro lidi

Evropské fondy 2014 2020: Jednoduše pro lidi Evropské fondy 2014 2020: Jednoduše pro lidi Mgr. Robert Veselý Ministerstvo pro místní rozvoj Národní orgán pro koordinaci 20. listopadu 2014, Ústí nad Labem 2 Aktuální stav přípravy 2014 2020 EU legislativa

Více

Zadání úkolu: S pomocí učebnice fyziky a informací z internetu připravte ve vaší skupině powerpointovou prezentaci na téma: TEPELNÉ ELEKTRÁRNY

Zadání úkolu: S pomocí učebnice fyziky a informací z internetu připravte ve vaší skupině powerpointovou prezentaci na téma: TEPELNÉ ELEKTRÁRNY powerpointovou prezentaci na téma: TEPELNÉ ELEKTRÁRNY Základní škola Zlaté Hory 1 powerpointovou prezentaci na téma: JADERNÉ ELEKTRÁRNY Základní škola Zlaté Hory 2 powerpointovou prezentaci na téma: VODNÍ

Více

Úvod do Softwarového inženýrství, trendy IS/ IT. Jaroslav Žáček jaroslav.zacek@osu.cz http://www1.osu.cz/~zacek/

Úvod do Softwarového inženýrství, trendy IS/ IT. Jaroslav Žáček jaroslav.zacek@osu.cz http://www1.osu.cz/~zacek/ Úvod do Softwarového inženýrství, trendy IS/ IT Jaroslav Žáček jaroslav.zacek@osu.cz http://www1.osu.cz/~zacek/ Vliv IT na změny ve společnosti Vznik nových produktů (platební karty, digitální kamery,

Více

KONCEPT INTELIGENTNÍ SPECIALIZACE A JEHO VYUŽITÍ V REGIONÁLNÍCH ROZVOJOVÝCH STRATEGIÍCH

KONCEPT INTELIGENTNÍ SPECIALIZACE A JEHO VYUŽITÍ V REGIONÁLNÍCH ROZVOJOVÝCH STRATEGIÍCH KONCEPT INTELIGENTNÍ SPECIALIZACE A JEHO VYUŽITÍ V REGIONÁLNÍCH ROZVOJOVÝCH STRATEGIÍCH Vladislav Čadil Ondřej Pokorný Technologické centrum AV ČR 10. prosince 2012 Struktura prezentace 1. Vymezení konceptu

Více

Ing. Martin Tlapa Náměstek MPO ČR

Ing. Martin Tlapa Náměstek MPO ČR Financování výzkumu a inovací z fondů EU a ČR v létech 2007-2013 2013 Ing. Martin Tlapa Náměstek MPO ČR Strukturální fondy pro výzkum a inovace OP Podnikání a inovace OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Více

Regionální inovační strategie RIS3

Regionální inovační strategie RIS3 Jihočeský kraj Rozloha: 10 056 m2 (12 % rozlohy ČR) Počet obyvatel: 637 tisíc (nejnižší hustota zasídlení) Důležitá centra: Č. Budějovice, Tábor, Písek, Strakonice, Jindřichův Hradec Výhodná geografická

Více

RUČENÍ PRO ZAČÍNAJÍCÍ PODNIKATELE (ručení za provozní i investiční úvěry)

RUČENÍ PRO ZAČÍNAJÍCÍ PODNIKATELE (ručení za provozní i investiční úvěry) RUČENÍ PRO ZAČÍNAJÍCÍ PODNIKATELE (ručení za provozní i investiční úvěry) Vyhlašovatel programu ručení: CEJIZA, s. r. o., se sídlem Žerotínovo nám. 3/5, 602 00 Brno, IČ 28353242, www.cejiza.cz. Tento program

Více

Jméno: Nela Hájková Datum: 06.06. 2012 EK

Jméno: Nela Hájková Datum: 06.06. 2012 EK Kancelář CZELO - Záznam jednání Jméno: Nela Hájková Datum: 06.06. 2012 S kým: Kde: EK Název akce Informační den: Oceány budoucnosti (2013) Zapsal NH Ve dne 6. června 2012 se v prostorách Evropské komise

Více

PLM řešení pro průmysl výroby strojů a strojního zařízení

PLM řešení pro průmysl výroby strojů a strojního zařízení PLM řešení pro průmysl výroby strojů a strojního zařízení Silní v době krize investují a v současné době je vhodná doba na to, aby se firma věnovala optimalizaci vnitřních procesů a činností s cílem posílit

Více

C. NÁKLADY A TVORBA ZISKU oborů a odvětví zpracovatelského průmyslu v datech a grafech

C. NÁKLADY A TVORBA ZISKU oborů a odvětví zpracovatelského průmyslu v datech a grafech C. NÁKLADY A TVORBA ZISKU oborů a odvětví zpracovatelského průmyslu v datech a grafech OKEČ 15 Výroba potravin a nápojů OKEČ 17 Textilní průmysl OKEČ 18 Oděvní průmysl OKEČ 19 Výroba usní, galanterie a

Více

RIS 3 MSK. Regionální inovační strategie Moravskoslezského kraje

RIS 3 MSK. Regionální inovační strategie Moravskoslezského kraje 2015 RIS 3 MSK Regionální inovační strategie Moravskoslezského kraje OBSAH REGIONÁLNÍ INOVAČNÍ STRATEGIE MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE 4 VERTIKÁLNÍ A HORIZONTÁLNÍ PRIORITY 7 HORIZONTÁLNÍ PRIORITY 8 HORIZONTÁLNÍ

Více

Představení společnosti

Představení společnosti TOPENÍ VODA PLYN MĚŘENÍ A REGULACE ELEKTROINSTALACE PROJEKTOVÁ ŘÍZENÍ V OBORU TZB Představení společnosti www.esl.cz 04 / 2012 Přinášíme nové systémy pro technická a technologická zařízení budov. Základní

Více

Technické kreslení v elektrotechnice

Technické kreslení v elektrotechnice Technické kreslení v elektrotechnice Elektrotechnická schémata naznačují symbolicky elektrické pochody součástky a přístroje kreslíme pomocí normalizovaných značek spoje mezi nimi kreslíme II nebo, v případě

Více

Rozvojové projekty Jihočeského kraje. Mgr. Antonín Kaplan, odd. regionálního rozvoje

Rozvojové projekty Jihočeského kraje. Mgr. Antonín Kaplan, odd. regionálního rozvoje Rozvojové projekty Jihočeského kraje Mgr. Antonín Kaplan, odd. regionálního rozvoje země zaslíbená Jihočeský kraj Finance Dle schváleného rozpočtu hospodaří Jihočeský kraj v roce 2011 s celkovými příjmy

Více

PODNIKOVÝ VaV v ČESKU a ve SVĚTĚ

PODNIKOVÝ VaV v ČESKU a ve SVĚTĚ PODNIKOVÝ VaV v ČESKU a ve SVĚTĚ Martin Mana Výzkum, vývoj a inovace ve statistikách a analýzách Společný seminář TC AV ČR a ČSÚ; 22. dubna 2015 Technologické centrum AV ČR, Ve Struhách 27, Praha 6 ČESKÝ

Více

CZECHINVEST Agentura pro podporu podnikání a investic. Bc. Martina Malíková Ředitelka regionální kanceláře pro Plzeňský kraj 23.

CZECHINVEST Agentura pro podporu podnikání a investic. Bc. Martina Malíková Ředitelka regionální kanceláře pro Plzeňský kraj 23. CZECHINVEST Agentura pro podporu podnikání a investic Bc. Martina Malíková Ředitelka regionální kanceláře pro Plzeňský kraj 23. dubna 2014 Obsah prezentace Agentura CzechInvest Regionální kanceláře Investiční

Více

Program: Investiční pobídky

Program: Investiční pobídky Program: Investiční pobídky Vyhlašovatel: Ministerstvo průmyslu a obchodu Oblast zaměření: Podpora zpracovatelského průmyslu, technologických center a center strategických sluţeb na území ČR Cíl programu:

Více

www.elvac.eu 21. dubna 2015, Brno Tomáš Gebauer

www.elvac.eu 21. dubna 2015, Brno Tomáš Gebauer 21. dubna 2015, Brno Tomáš Gebauer O společnosti Kdo jsme? Jsme součástí největší české inženýrské skupiny sdružené pod křídly VAE CONTROLS Group, a.s. Poskytujeme obchodně-technické a inženýrskododavatelské

Více

EVECO Brno, s.r.o. ZAŘÍZENÍ PRO EKOLOGII A ENERGETIKU

EVECO Brno, s.r.o. ZAŘÍZENÍ PRO EKOLOGII A ENERGETIKU EVECO Brno, s.r.o. ZAŘÍZENÍ PRO EKOLOGII A ENERGETIKU Sídlo/kancelář: Březinova 42, Brno Pobočka: Místecká 901, Paskov Česká Republika eveco@evecobrno.cz www.evecobrno.cz INTRODUCTION Společnost EVECO

Více

Využití ICT v podnicích (ve znění platném od 1.1. 2007)

Využití ICT v podnicích (ve znění platném od 1.1. 2007) Změna: (datum změny) Využití ICT v podnicích (ve znění platném od 1.1. 2007) Tento program realizuje Prioritu 1 Podnikání a inovace, Operačního programu Podnikání a Inovace 2007 2013. 1. Cíl programu Cílem

Více

SPECIFIKA VÝROBNÍCH PODNIKŮ. Členění výrobních podniků Průmyslové podniky Energetika Vodní hospodářství Zemědělské a lesnicképodniky Stavebnictví

SPECIFIKA VÝROBNÍCH PODNIKŮ. Členění výrobních podniků Průmyslové podniky Energetika Vodní hospodářství Zemědělské a lesnicképodniky Stavebnictví SPECIFIKA VÝROBNÍCH PODNIKŮ Členění výrobních podniků Průmyslové podniky Energetika Vodní hospodářství Zemědělské a lesnicképodniky Stavebnictví Členění výrobních podniků Podle stupně zpracování vyráběných

Více

OPERAČNÍ PROGRAM PODNIKÁNÍ A INOVACE (OPPI) Výzva č. III: ICT V PODNICÍCH - DOTACE NA POŘÍZENÍ FIREMNÍHO SOFTWARE A HARDWARE

OPERAČNÍ PROGRAM PODNIKÁNÍ A INOVACE (OPPI) Výzva č. III: ICT V PODNICÍCH - DOTACE NA POŘÍZENÍ FIREMNÍHO SOFTWARE A HARDWARE OPERAČNÍ PROGRAM PODNIKÁNÍ A INOVACE (OPPI) Výzva č. III: ICT V PODNICÍCH - DOTACE NA POŘÍZENÍ FIREMNÍHO SOFTWARE A HARDWARE NA CO LZE DOTACI ZÍSKAT? Program umožňuje získat finanční podporu (DOTACI) na

Více

Pořízení nehmotného investičního majetku (např. know-how bezprostředně související

Pořízení nehmotného investičního majetku (např. know-how bezprostředně související Seznam priorit a jednotlivých typů záměrů z programu SROP a JPD 2, které nevyžadují předložení dokladu o vlivu projektu na životní prostředí podle zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní

Více

PŘÍPADOVÉ STUDIE. AGADOS, s.r.o. Situace: Výchozí stav: Obchodní cíle: Řešení mygem :

PŘÍPADOVÉ STUDIE. AGADOS, s.r.o. Situace: Výchozí stav: Obchodní cíle: Řešení mygem : PŘÍPADOVÉ STUDIE AGADOS, s.r.o. AGADOS s.r.o. je společnost, která vyrábí vysoce spolehlivé výrobky. Jednou z priorit firmy je kvalita vyráběných přívěsů. Jejich dlouhověkost je zajištěna kvalitním designérským,

Více

Centrum pro podporu konkurenceschopnosti v biomedicínských technologiích

Centrum pro podporu konkurenceschopnosti v biomedicínských technologiích Centrum pro podporu konkurenceschopnosti v biomedicínských technologiích TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY x Jan Čermák, MEBIS s.r.o. Praha,

Více

Aktualizace Státní energetické koncepce

Aktualizace Státní energetické koncepce Aktualizace Státní energetické koncepce XXIV. Seminář energetiků Valašské Klobouky, 22. 01. 2014 1 Současný stav energetiky Vysoký podíl průmyslu v HDP + průmyslový potenciál, know how - vysoká energetická

Více

Průmysl význam, členění, lokalizace VY_32_INOVACE_Z.3.02 PaedDr. Alena Vondráčková 1.pololetí školního roku 2012/2013

Průmysl význam, členění, lokalizace VY_32_INOVACE_Z.3.02 PaedDr. Alena Vondráčková 1.pololetí školního roku 2012/2013 Název vzdělávacího materiálu: Číslo vzdělávacího materiálu: Autor vzdělávací materiálu: Období, ve kterém byl vzdělávací materiál vytvořen: Vzdělávací oblast: Vzdělávací obor: Vzdělávací předmět: Tematická

Více

Vývoj vztahu MAS vůči Operačnímu programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost 2014 2020 (OP PIK)

Vývoj vztahu MAS vůči Operačnímu programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost 2014 2020 (OP PIK) Vývoj vztahu MAS vůči Operačnímu programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost 2014 2020 (OP PIK) JUDr. Ing. Břetislav Grégr, MBA ředitel odboru koordinace SF 3. března 2015 Zkušenosti MPO s operačními

Více

DOSAVADNÍ STRATEGIE BYLA DOPLNĚNA O NOVÝ PILÍŘ, KTERÝ UMOŽNÍ, ABY SE ČEZ STAL LEADEREM TAKÉ V INOVACÍCH A SPOLEČENSKÉ ODPOVĚDNOSTI

DOSAVADNÍ STRATEGIE BYLA DOPLNĚNA O NOVÝ PILÍŘ, KTERÝ UMOŽNÍ, ABY SE ČEZ STAL LEADEREM TAKÉ V INOVACÍCH A SPOLEČENSKÉ ODPOVĚDNOSTI 1 DOSAVADNÍ STRATEGIE BYLA DOPLNĚNA O NOVÝ PILÍŘ, KTERÝ UMOŽNÍ, ABY SE ČEZ STAL LEADEREM TAKÉ V INOVACÍCH A SPOLEČENSKÉ ODPOVĚDNOSTI Vize: Stát se jedničkou na trhu s elektřinou ve střední a jihovýchodní

Více