Co najdete ve vánočním čísle:

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Co najdete ve vánočním čísle:"

Transkript

1 Co najdete ve vánočním čísle:

2 Organizace šk.roku 2012/2013 Termíny prázdnin: zahájení školního vyučování a podzimní prázdniny vánoční prázdniny (čtvrtek) vysvědčení za 1. pololetí (pátek) pololetní prázdniny jarní prázdniny velikonoční prázdniny 28. června 2013 vysvědčení za 2. pololetí hlavní prázdniny Zápis do 1. ročníku: (úterý, středa) od 12 do 17 hodin Přijímací zkoušky na střední školy: 1. kolo Plán třídních schůzek a informačních odpolední: (čtvrtek) (čtvrtek) (čtvrtek) Ostatní: školní výlety a cvičení "Ochrana člověka za mimořádných okolností"

3 Ředitelka školy: Mgr. Radka Hanusová Zástupce ředitelky: Ing. Jana Šišková Výchovná poradkyně: Mgr. Radka Hanusová a Ing. Jana Šišková 1. stupeň: Přípravná třída Bc. Ivana Ondrová 1.A Mgr. Alena Šačirovič 1.B Jitka Ondrisová 2.A Mgr. Radmila Zemanová 2.B Mgr. Milada Mohrová 3.A Mgr. Hana Písecká 3.B Mgr. Dagmar Podborská 4.A Mgr. Kamila Běčáková 4.B Mgr. Lenka Růžičková 5.A Mgr. Daniela Ondrisová 5.B Bc. Aleš Pavelka 2. stupeň: 6.A Mgr. Romana Křístková Mgr.Eva Chrenková 7.A Věra Stašková Mgr.Vladimír Kovář 8.A Mgr. Roman Mrázek 9.A Mgr. Jan Nykl Školní družina: Dana Mandelíková Pedagogičtí asistenti: Josef Myška Blanka Myšková Bc. Marcela Gardoňová Emilie Čonková Monika Blahová Správní zaměstnanci: Referentka: Jarmila Zouharová Školník: Miroslav Myška Uklízečky: Petra Škrabalová, Vlasta Moravcová, Anna Šulová, Jana Wludyková

4 První školní den prvňáčky doprovodili do školy rodiče. Všechny je ve škole přivítala Mgr. Olga Rossenbergerová, členka Komise pro obnovu Přívozu RMOb MOaP, která dětem předala tašku s dárky, naše paní ředitelka a samozřejmě také paní učitelka, která děti bude jejich prvním školním rokem provázet. Svůj první úkol všichni plnili s nadšením. Odměnou jim pak byla velká jednička s hvězdičkou. První slzičky jsou za námi a děti se pomalu adaptují na prostředí třídy. Každý má své místečko, svůj šuplíček na pomůcky a ví, že se vůbec nemusí ničeho bát... všichni jsme totiž kamarádi a máme se rádi. Spolu si povídáme a hrajeme si, učíme se básničky, zpíváme písničky, kreslíme a malujeme. Nechybí ani hry a hraní s hračkami, vycházky i dovádění na školním hřišti. Taky poznáváme starší kamarády, se kterými jsme vyráběli kaštánková autíčka. Je nám tu prostě príma. Koukněte se na fotky a uvěříte...

5 Tento den prožily děti z přípravky, 1. A a 2. A společně. Nejprve se seznámily s nedůležitějšími značkami a barvami na semaforu. Chování chodců jsme si vyzkoušeli v tělocvičně při hře Na semafor a přecházením přechodu pro chodce, chování řidičů pak při hře Křižovatka a při jízdě na koloběžce a v papírových dopravních prostředcích. Na chodbě se pak děti při tanci staly kapitány na lodi. Každý žák si mohl vyrobit auto z kaštanů a vyzkoušet si, jak jezdí po silnici i v tunelu. Společně prožitý příjemný den jsme pak zakončili shlédnutím animované pohádky Krtek a autíčko. Děti z 3. A si s paní učitelkou vyprávěly o vývoji dopravy v historii. Dramatizovaly situace slušného chování v dopravních prostředcích, připomněly si pravidla chování chodce, dopravní značky, vybavení cyklistů. Cestou na plavání si pak procvičily slušné a správné chování v parku i na ulici. Žáci 4. A třídy se v hodině českého jazyka bavili o dopravních prostředcích. Srovnávali jejich výhody a nevýhody, srovnávali historii se současností. Výtvarně pak ztvárnili originální dopravní prostředek ve světě bez aut. V angličtině si rozšířili slovní zásobu o dopravní prostředky a zahráli si hru lotto. V matematice vymýšleli slovní úlohy, ve kterých počítali kilometry a množství a cenu benzínu. Celý den děti nechávaly průchod své fantazii, formulovaly své představy, vyslovovaly své názory. Dětem se odlišný způsob výuky velmi líbil, celý den byl různorodý, a proto nám velmi rychle utekl. Žáci 5. A prošli vývojem dopravních prostředků od vynálezu kola přes století páry až k misím do vesmíru. Malovali ekologické vozidlo budoucnosti.

6 S pomocí knih se mnozí stávají učenými i mimo školu. Bez knih pak nebývá učený nikdo ani ve škole. Jan Amos Komenský citátem Učitele národů začínáme i my novou knižní sezónu na naší škole. Opět je nachystán školní rok plný nových, bohatých a netradičních čtenářských zážitků nejen v hodinách literatury, ale i v pobočce Knihovny města Ostravy v Ostravě Přívozu, kam se budeme letos pravidelně vydávat. Naplánovaných je rekordních 10 návštěv během školního roku pro všechny třídy od ročníku! A jelikož máme knížky všichni rádi, vydali jsme se do knihovny hned v září, kde pro nás byla připravena přednáška a workshop na téma Orientace v knihovně. Žáci 5. B, kteří letošní rok tráví ve společnosti svých starších spolužáků na 2. stupni, si dopolední zpestření výuky v knihovně velice užili. Jak se jim v knihovně líbilo? Jen se podívejte

7

8

9 Během září a října tohoto roku probíhala na naší škole soutěž pro žáky ročníku s názvem Poznej květinu!. Během týdne byla vždy vystavena živá rostlina u hlavního vchodu a žáci se snažili určit její přesný rodový i druhový název. A každý pátek čekala jednoho autora správné odpovědi sladká odměna. Mezi šťastnými výherci byli Horváth Alexandr, Michaela Koňaková, Klára Kokyová, Jakub Holub, Adriana Polláková a Miriam Ferenčíková. A co vy? Poznáte řebříček obecný, pryskyřník prudký nebo jitrocel kopinatý?

10

11 Nechť zvony zvoní a srdce plesají, nechť svíce hoří a číše cinkají, ať šťastný je tvůj každý krok, přeji ti krásné vánoce a úspěšný nový rok. Jmelí a stromeček, uklizený domeček, salát, kapra k večeři a Ježíška u dveří. Pohodu a smích, hromadu dárků, co srdce pohladí, rodinu, přátele, co nikdy nezradí. K bohatství krůček, ke štěstí krok - prostě nádherné Vánoce a šťastný Nový rok.

12 Ekologické informační centrum Zelený bod Ostrava ve spolupráci s Odborem ochrany Magistrátu města Ostravy a Českým červeným křížem v rámci kampaně Evropský týden mobility přichystalo na úterý 18. září pro žáky 4. a 5. ročníku naší školy vzdělávací přednášku na téma Bezpečná doprava a alternativní způsoby dopravy v kombinaci s informacemi o poskytování 1. pomoci v praxi. Interaktivní počítačová hra provedla zvědavé žáčky nástrahami, které je mohou čekat v běžném provozu na frekventovaných ulicích při cestě z a do školy, nebo při jízdě na kole či kolečkových bruslích. Zároveň přehledným způsobem zopakovala, co by mělo být součástí jednotlivých dopravních prostředků kol, koloběžek, bruslí, které se používají jako alternace za klasické dopravní prostředky (automobily, motocykly, autobusy aj.). Nechyběly ani informace o doplňcích, bez kterých by se nikdy neměli vydávat na cesty. První pomoc a její poskytování se učí již v brzkém věku, nikdy však není na škodu si určité věci zopakovat, rozšířit nebo utřídit věci, kterým až tak moc nerozumíme. Díky mladému školiteli z ČČK toto bylo možné.

13 Pranostiky na prosinec Lucie noci upije, ale dne nepřidá. Svatá Lucie ukazuje svou moc, neb nám dává nejdelší noc. Když přijde svatá Lucie, najde tu už zimu. Na svatého Mikuláše je už zima celá naše. O svatém Mikuláše často snížek práší. O svaté Barboře ležívá sníh na dvoře. Jaké počasí na svatou Barboru, takové bývá celý advent. Svatá Kateřina prádlo máchá a Barbora je škrobí. Když je Barbora ucouraná, bude svatý Štěpán na ledě. Svatá Barborka táhne sáně ze dvorka.

14 Tentokrát si pro nás klaun Hopsalín připravil program zaměřený na červenou barvu. A jako obvykle nezklamal a děti z přípravné třídy, I. A i II. A se skvěle bavily. Letos poprvé jsme se sešli na chodbě, abychom společně výtvarně tvořili. Po úvodním pozdravu si každé dítě vytáhlo z krabice barevné překvapení - vršek od PET lahve. Vršky byly v podzimních barvách a pomohly nám zopakovat si znaky podzimu. Po hře Na vlaštovky se děti rozdělily podle barev vršků do skupin, ve kterých si zahrály hru Barvičky. Ve čtveřicích pak tvořily své první výtvarné dílko. Nejprve nakreslily voskovkami vše, co patří k podzimu, a v dalším výtvarném bloku pak svůj obrázek vybarvily podzimními odstíny vodových barev.

15 Prvního letošní tematický den byl zaměřen na dopravní výchovu. Žáci si zopakovali pravidla silničního provozu platná pro chodce i cyklisty a také základní pravidla slušného chování, která by ani na silnici neměla být opomíjena. Pomocí interaktívní tabule řešili různé dopravní situace, připomněli si semafor pro chodce, cyklisty i auta a význam nejdůležitějších dopravních značek. Luštili tematicky zaměřené doplňovačky a křížovky. Na závěr dne si některé dopravní značky vyrobili. Dne proběhla soutěž ve znalostech anglického jazyka. Zúčastnilo se jí 24 žáků ze ročníku. Žáci byli rozděleni do šesti smíšených družstev - v každém družstvu byli zástupci ze všech ročníků. V jednotlivých disciplínách soutěžící na základě poslechu odpovídali na otázky, luštili křížovky, skládali obrázky, které pak anglicky pojmenovávali, z písmen skládali slova na dané téma, hledali chyby v textu a rozdělovali slova podle témat. Čtvrťáci také vymalovávali podle daných barev. Zvítězilo družstvo v čele s Klárou K. a Jakubem H. z 6. ročníku. Odměnou za skvělé výkony byly drobné ceny. Soutěž byla úspěšná a žáci se už nyní těší na další ročník.

16 Každoročně slaví v měsíci říjnu středoevropské státy Den stromů a tak jsme se stromům věnovali i my. Menší žáčci - na 1. stupni, si připomněli význam stromů a lesa, pozorovali barevnost stromů, poznávali stromy podle jejich listů či plodů. V matematice řešili příklady a slovní úlohy, ve kterých se to stromy jen hemžilo: sčítali je i odčítali, dokreslovali na stromy daný počet listů, porovnávali jejich počet a ti větší se snažili vymýšlet sami různé slovní úlohy na toto téma. Samozřejmě si také zazpívali písničky o stromech a vytvářeli stromy z přírodnin, které si na závěr dne vystavili. Na vyšším stupni v angličtině, občanské výchově i informatice se stal hlavním tématem strom rodiny. Žáci nakreslili obrovský strom a na jednotlivé větve doplňovali členy své rodiny. Strom byl hodně velký, protože většina žáků má velmi početnou rodinu. I proto si některé z dětí nemohlo vzpomenout na jména všech svých příbuzných. Popisem rodinného stromu anglicky si žáci si procvičovali slovní zásobu a na závěr dne si v informatice tento strom v programu MS Word vytvořili pomocí SmartArtu. V angličtině v 9. třídě se nejdříve seznámili s názvy stromů v českém a anglickém jazyce a potom formou křížovek a doplňování do textu zjistili, co si zapamatovali. Šesťáci v matematice spočítali, že nejvyšší strom světa je vysoký jako 40tipatrový dům a o 30 metrů vyšší než nová Ostravská radnice. Osmáci a deváťáci v informatice hledali rekordmany mezi stromy - nejstarší, nejširší, nejmenší i nejvyšší strom, vyhledávali památné stromy v Ostravě a nalezené informace pak zpracovali. Můžete se podívat zde: Rekordy stromů, Památné stromy, Rodinný strom.

17 Při projektovém dni s názvem "Počítáním za povoláním" se žáci 7. ročníku měli možnost seznámit se s různými povoláními. Učili se hledat v jízdních řádech tramvají, ale i spočítat si cenu nového koberce nebo nákupu v obchodě. Zkusili si i vyplnit jednoduchý dotazník, zahráli si na prodavače, luštili osmisměrku,... Pracovali ve dvou nebo tříčlenných skupinkách. Postupně prošli sedmi stanovišti, v rámci skupinky si pomáhali s řešením úkolů. Zjistili, že sazeč nepracuje na poli, že na střechu se vážně dávají tašky a prasklé trubky opraví instalatér. Ověřili si, jaké vzdělání je zapotřebí získat k výkonu jejich budoucího povolání. A zatímco sčítání desetinných čísel v hodině matematiky není oblíbenou činností, sečíst ceny potravin z letáků byla pro žáky zábavná hra. Dne proběhl ve 3. A projektový den na téma Volba povolání. V průběhu 4 vyučovacích hodin jsme zpívali, recitovali, povídali si, psali, počítali, malovali, hráli divadlo a vyráběli právě na toto téma. Naučili jsme se písničku Dělání od Z. Svěráka, prohlíželi si obrázky povolání a také si promítali video z Vítkovických železáren. V kroužku na koberci jsme si vyprávěli, čím jsou naši příbuzní a co bychom za 20 let chtěli dělat my. K tomu děti nakreslily pěkné obrázky. Četli jsme si v čítance pohádku Moudrý zlatník od B. Němcové a zahráli si hru Na řemesla. Získané poznatky jsme upevnili při práci s pracovním listem. Poté jsme se rozdělili do skupin, ve kterých si děti připravily a zahrály scénky na téma Tanečnice, Módní návrhář, Učitelka, Lékař, Spisovatel, Kuchař, Kadeřnice, Muzikant a další.

18 Děti z přípravky, I. A a II. A strávily čas společně. Po příběhu o vlaštovce vyzobávali malí ptáčci broučky z trávy. Po ptačím tanci začala výroba krmení. Než se rozpustil tuk, stali se z nás čápi. A pak už jsme sypali zrní do hrnce a po skupinkách připravili krmení k zavěšení. Když menší děti odešly domů, vyrobili druháci ptačí budky do oken. Ve III. A si na koberci vyprávěli o přezimujících ptácích, jak jim lidé pomáhají. Zazpívali si Zazpívala vlaštovička, Bude zima, bude mráz také básničku Ptáček v zimě. Zahráli si hru Na ptáčky a pak ve dvojicích malovali mastnými křídami obrázek. Při vyprávění o našich ptačích mazlíčcích se moc nasmáli. Na závěr nasypali proso do krmítek, která si pověsí při vycházce. Žáci IV. A se v přírodovědě věnovali tématům Ptáci stěhovaví, přezimující, potrava v zimě, realizovali skupinovou práci Jak pomáháme ptáčkům v zimě.

19 Žáci V. A navštívili knihovnu v tomto školním roce již podruhé, tentokrát je paní knihovnice seznámila s autorem Asterixe a Obelixe, spisovatelem René Goscinim. Děti měly opět čas zalistovat v knihách, některé si vybraly zajímavé tituly i ke čtení na doma. Chlapci shlédli část filmu o Asterixovi a Obelixovi. Těšíme se na návštěvu knihovny před vánocemi a na poutavé vyprávění o všem, co je provází. Náš dnešní příběh začal shlédnutím pohádky Broučci, části Podzim a Zima. Vyprávěli jsme si, co bylo v pohádce hezké, jak se k sobě broučci hezky chovali. Vydali jsme se za nimi. Cesta do pohádky byla těžká a složitá, ale zvládli ji všichni. Dalekohledem jsme pak nakoukli do domečku broučků a při písničce Mravenčí ukolébavka jsme si představovali, co asi broučci dělají.

20 Na Halloween jsme se připravovali předem. Nejprve jsme se seznámili se svátkem zemřelých v anglicky mluvících zemích. Srovnali jsme Halloween se svatodušními svátky v ČR a vyrobili jsme si masky. V rámci angličtiny jsme si osvojili slovní zásobu, navrhli a vyrobili anglické halloweenské pexeso, malovali dýni a vydlabávali dýni. 31. října si žáci vyrobené masky oblékli, zapálili jsme svíčky a u svítící dýně jsme si vyprávěli strašidelné historky a hráli anglické halloweenské pexeso na upevnění slovní zásoby.

21 Na tento den, který proběhl v rámci projektu Škola s místem pro všechny, se nejvíce těšily děti. Pozvali jsme totiž jejich rodiče, aby strávili s námi jedno příjemné dopoledne Dopoledne v duchu tvořivosti. Z nasbíraných přírodnin, nejrůznějších mašliček, provázků, juty a drátků si společně rodiče se svými dětmi zhotovili nádhernou podzimní dekoraci věneček z přírodnin. Bylo úžasné sledovat, jak postupně vznikají originální výrobky. Z nabízených materiálů děti vybíraly vše, co by se na jejich dekoraci vyjímalo. Maminky tatínkové zřejmě nejsou tvořiví se pustily do práce. Lepily, motaly, šněrovaly a děti radily a opravovaly. Prvotní rozpaky byly ty tam, každý zúčastněný dokázal využít všechnu svoji fantazii a kreativitu. Na třídní schůzky přišli rodiče spolu se svými dětmi tentokrát hned ráno. Ve třídě je krom paní učitelky vítala také vůně kávy a drobné občerstvení - pro rodiče čokoládové oplatky a pro děti jejich oblíbené křupky. Během občerstvení jsem si s rodiči povídala o běžných denních starostech a rodině. Následovaly informace o dění ve třídě - plavání, vánoční focení, návštěva knihovny. Po občers tvení jsme se všichni zapojili do výtvarných aktivit a vyrobili jsme ořechové listy s dolepenými skořápkami. Při práci nám hrála příjemná hudba. Práce se velice povedly.

22 Den jsme zahájili jako obvykle nácvikem na vánoční vystoupení, protože čas neúprosně běží. Pomocí meditace Rozsvěcování světýlka jsme se pak dostali do svého nitra, kde jsme sledovali cestu světýlka od srdce až do každého koutku našeho těla. Světýlka jsme pak poslali i maminkám, tatínkům, paní učitelkám i kamarádům ze třídy. Každému přišla se světýlkem i dobrá nálada, díky které jsme se pak mohli pustit do další společné práce. Nejprve bylo nutné umíchat si slané těsto, ze kterého pak děti s pomocí skořápek od ořechů vytvářeli své hlemýždí rodinky. I když některým žákům chvíli trvalo, než šneky vytvarovali, podařila se práce nakonec úplně každému.

23 POHÁDKY,OMALOVÁNKY A HÁDANKY

24 VE VĚTÁCH JSOU UKRYTA ČÍSLA SLEPĚ TOMU VĚŘÍ. MUSÍ MÍT ŘIDIČSKÝ PRŮKAZ. JE TO JED NA KRYSY. PŘIJDE VĚTRNÝ DEN. PÁV SE DME PÝCHOU. NEJVÝŠE STÁL ADAM. HAD VĚTŠINOU HNED UTEČE. VĚTY SKRÝVAJÍ OBLEČENÍ V TOM KOŠI LEŽÍ KOTĚ. TA OMÁČKA JE TEPLÁ, KYSELÁ, ALE HOŘKÁ. NESU K NĚKTERÉMU Z VÁS ŽIDLI.

25 Někdo popletl názvy známých pohádek. Spojte části názvů, které k sobě patří. Příhody maxipsa Bob a Bobek Rákosníček Příhody včelích Štaflík Říkání o víle Amálce Fíka Špagetka králíci z klobouku a rybník medvídků

26 Vánoce ve světě Slavení Vánoc známe už od 4. století. Do Čech přišla tato tradice z Německa. Samozřejmě, že ne v každé zemi rozdává dárky dobrotivý Ježíšek. Do mnoha zemí Latinské Ameriky chodí Tři králové a v Itálii třeba zase lítá čarodějnice. V Holandsku nacházejí děti dárky v dřeváčcích. V Mexiku nahrazuje vánoční nadílku Pinata - veliký džbán na vodu ozdobený papírovým límcem a peřím. Ve Švýcarsku mají tajemného "Monsieura Chalandé". Tohoto obrovského panáka plného dárků nacházejí děti za dveřmi pokoje. Dánský vánoční posel chystá vtipné překvapení, zabalené do mnoha krabic a papírů. Ve Finsku zase roznáší dárky velký Ukko. Nosí dlouhé bílé vousy, vysokou čepičku s rolničkou a červený kabátek. Pomáhají mu pidimužíci v pláštěnkách lemovaných bílou kožešinou. Švédský Ježíšek bere na sebe občas podobu vánočního kozla který má rohy ozdobeny červenou stuhou. Ve Francii ukládá na krb nebo ke kamnům dárky dobrý vánoční duch jménem Noel. Svatý muž v Rumunsku, dříve nazývaný prostě hodný kmotříček, nosí nůši z proutí a klade dárky vedle jesliček nebo pod postel. V Itálii, zvláště na Sicílii, mívá pak podobu čarodějnice Befany. Není sice krásná, ale má obrovské srdce a pochopení pro lidské slabosti.

Část I. Základní charakteristika školy

Část I. Základní charakteristika školy Část I. Základní charakteristika školy Základní škola Břeclav, Na Valtické 31 A, 691 41 Zřizovatel školy: Město Břeclav Ředitel školy: Mgr. Dagmar Krystíková Telefon: 519 334 211 e-mail: reditel@zsvalticka.cz

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2014

ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2014 ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2014 Z Mateřské školy Vlčnov Můj den se čtvrťáky Je pondělí 6. ledna. Po čtrnáctidenním volnu se již těším na moje děti ze čtvrté třídy mateřské

Více

Základní škola a mateřská škola Adamov Školní zpravodaj č.32

Základní škola a mateřská škola Adamov Školní zpravodaj č.32 Strana 1 Základní škola ZŠ Komenského 4 515 531 196 zsadamov@adamov.cz 724 370 198 Klapka Název místnosti Klapka Název místnosti 200 Ředitelna 209 Kabinet prevence 201 Výchovná poradkyně 209 Kabinet Cj

Více

Výroční zpráva základní školy

Výroční zpráva základní školy 1. Základní údaje o škole 1.1 Škola Název školy Základní škola Český Těšín Slezská 1740 okres Karviná Adresa školy Slezská 1740, Český Těšín Právní forma příspěvková organizace IČO 48004685 IZO 048004685

Více

Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka. Výroční zpráva

Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka. Výroční zpráva Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka Výroční zpráva školní rok 2009-2010 Obsah 1. Základní údaje o škole... 4 Charakteristika školy... 5 Vybavení školy... 5 2. Obory vzdělání

Více

Výroční zpráva o činnosti školy

Výroční zpráva o činnosti školy 2013/14 Výroční zpráva o činnosti školy Základní škola a Mateřská škola Želešice, příspěvková organizace.. Zpracovala: Mgr. Jana Cacková, zástupkyně ředitelky pro ZŠ Předkládá: Mgr. Dagmar Fránková, ředitelka

Více

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Příloha č. 1 Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Start do školy 4. září 2013 http://www.zsstramberk.cz/start-do-skoly/ V pondělí 2. září 2013 se uskutečnilo slavnostní uvítání prvňáčků.

Více

pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem

pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem šk. rok 2012 2013 / č. 41 / vydáno 15. listopadu 2012 Vážení rodiče, přinášíme další číslo Zpravodaje, ve kterém najdete nejdůležitější informace

Více

Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb ALMANACH 2011-2012

Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb ALMANACH 2011-2012 Škola Kavčí hory - Mateřská škola, ALMANACH 2011-2012 Úvod... 4 Slovo úvodem... 5 Září 2011... 6 Slavnostní uvítání prvňáčků... 7 Adaptační kurz 1. ročníků... 7 Návštěva ze zahraničí... 8 Říjen 2011...

Více

Velikonoční Veselého zajíčka, ať je svižná metlička. Hodně pestrých vajíček, zmalovaných zadniček. Pro krásu a pro zdraví, jak tradice vypráví.

Velikonoční Veselého zajíčka, ať je svižná metlička. Hodně pestrých vajíček, zmalovaných zadniček. Pro krásu a pro zdraví, jak tradice vypráví. ŠKOLNÍ ZPRAVODAJ jarní číslo (ročník 8, číslo 3) Velikonoční Veselého zajíčka, ať je svižná metlička. Hodně pestrých vajíček, zmalovaných zadniček. Pro krásu a pro zdraví, jak tradice vypráví. (omalovánka)

Více

ROSÍK. Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO. rosického občasníku žáků ZŠ Rosice

ROSÍK. Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO. rosického občasníku žáků ZŠ Rosice ROSÍK Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO rosického občasníku žáků ZŠ Rosice * 22. 10. 2007 * ročník V * školní rok 2007/2008 * cena 15 Kč * Obsah: Akce, které se uskutečnily

Více

Nový školní rok v mateřské škole

Nový školní rok v mateřské škole LEDEN 2010 Úvodník Vážení rodiče, milí čtenáři! První polovina školního roku 2009/2010 končí, žáci dostávají pololetní hodnocení a těší se na přicházející prázdniny. Většina žáků přistoupila ke školní

Více

ROSÍK. Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO. rosického občasníku žáků ZŠ Rosice

ROSÍK. Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO. rosického občasníku žáků ZŠ Rosice ROSÍK Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO rosického občasníku žáků ZŠ Rosice * 27. 10. 2009 * ročník VII * školní rok 2009/2010 * cena 15 Kč * Obsah: Akce, které se uskutečnily

Více

Zpracovala: Mgr. Lada Flachsová, ředitelka školy

Zpracovala: Mgr. Lada Flachsová, ředitelka školy Školská 112, 289 23 Milovice, tel.: +420 325 577 221, fax: +420 325 577 418 Komenského 581, ZŠ-tel.: +420 325 575153, e-mail: zsmilovice@zsmilovice.cz MŠ-tel.: +420 325 575 163, e-mail: msmilovice@zsmilovice.cz

Více

z v n e k školní rok 2008/2009

z v n e k školní rok 2008/2009 sedmnáctý s v i b i c k ý z v n e k školní rok 2008/2009 Děkujeme sponzorům: TORAS Marketing, s. r. o. Čapkova 13/12 737 01 Český Těšín MONT Karviná, a. s. Areál EDě, č. p. 1260 736 71 Dětmarovice Ing.

Více

Škola se specializací na estetiku a tvořivost

Škola se specializací na estetiku a tvořivost Základní škola Liberec, Aloisina výšina 642, příspěvková organizace Aloisina výšina 642/51, Liberec 15, 460 15; www.zs-aloisinavysina.cz Tel.: 482 751 233, e-mail: info@zs-aloisinavysina.cz Škola se specializací

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA LIBCHAVY DOLNÍ LIBCHAVY 153 561 16 LIBCHAVY

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA LIBCHAVY DOLNÍ LIBCHAVY 153 561 16 LIBCHAVY ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA LIBCHAVY DOLNÍ LIBCHAVY 153 561 16 LIBCHAVY VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ŠKOLNÍ ROK 2011 / 2012 1 Údaje o zařízení Druh školy : základní a mateřská Právní forma : příspěvková organizace

Více

Ve čtvrtek 1. září nastoupili žáci do těchto tříd:

Ve čtvrtek 1. září nastoupili žáci do těchto tříd: Ve čtvrtek 1. září nastoupili žáci do těchto tříd: 1. ročník přípravného stupně základní školy speciální 1 žákyně 1. ročník 2 žáci 2. ročník 1 žákyně 5. ročník speciální školy 1 žák 9. ročník rehabilitačního

Více

Časopis ZŠ Kostelec u Holešova Říjen 2012 / 20. ročník

Časopis ZŠ Kostelec u Holešova Říjen 2012 / 20. ročník Časopis ZŠ Kostelec u Holešova Říjen 2012 / 20. ročník Vychází s finanční podporou Sdružení rodičů a přátel žáků Základní školy Kostelec u Holešova Vážení rodiče, milí žáci, ÚVODNÍK nový školní rok přinesl

Více

Klidné svátky vánoční, hodně štěstí, pevné zdraví a mnoho úspěchů v roce 2010 přeje Obecní úřad Boršice

Klidné svátky vánoční, hodně štěstí, pevné zdraví a mnoho úspěchů v roce 2010 přeje Obecní úřad Boršice č. 3/2009 Vydává Obecní úřad, 687 09 Boršice 7, IČO: 290823, v počtu 950 ks. MK ČR E 10096. Autorem většiny fotografií je Pavel Princ. Toto číslo vyšlo dne 18. 12. 2009 Klidné svátky vánoční, hodně štěstí,

Více

Petřkovice. Slovo starosty. zpravodaj. obsah čísla. městského LHOTKA obvodu LHOTKA PLESNÁ MARIÁNSKÉ HORY A HULVÁKY POLANKA NAD ODROU MARTINOV PORUBA

Petřkovice. Slovo starosty. zpravodaj. obsah čísla. městského LHOTKA obvodu LHOTKA PLESNÁ MARIÁNSKÉ HORY A HULVÁKY POLANKA NAD ODROU MARTINOV PORUBA KRÁSNÉ POLE zpravodaj městského obvodu Petřkovice Prosinec 2013 číslo 6 Zdarma Slovo starosty Vážení spoluobčané, dovolte, abych v tomto posledním čísle provedl malou rekapitulaci roku 2013 a nahlédl do

Více

školní rok 2011/ 2012

školní rok 2011/ 2012 školní rok 2011/ 2012 ZA ODMĚNU DO KRASU 30. 8. jsme společně s kamarády z Ústavu sociální péče pro děti a mládež Kociánka vyrazili směrem na Křtiny, Jedovnice a Moravský Kras. Tento výlet měl být pro

Více

Vlaštovka. ČASOPIS ZÁKLADNÍ ŠKOLY V HORNÍM BENEŠOVĚ šk.rok 2011/2012

Vlaštovka. ČASOPIS ZÁKLADNÍ ŠKOLY V HORNÍM BENEŠOVĚ šk.rok 2011/2012 Vlaštovka ČASOPIS ZÁKLADNÍ ŠKOLY V HORNÍM BENEŠOVĚ šk.rok 2011/2012 - 2 - KŘÍŢOVKA S HÁDANKOU Kdyţ v následující tabulce zaškrtneš slova napsaná vlevo, můţeš si přečíst zbytek tajenky (rozluštění hádanky).

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY Základní škola Zdice, okres Beroun se sídlem Komenského 72, 267 51 Zdice www.zszdice.cz 1.st./Žižkova 589/email: zs1.zdice@zszdice.cz, tel. 311685158 2.st./Komenského 72/email: zs.zdice@zszdice.cz, tel.

Více

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK ZŠ TGM Dolní Bousov Číslo 1 Ročník osmý Školní rok 2014/2015 obrázek Matěj Říha Blíží se 24. prosince a všichni se začínají těšit na Vánoce. Před pár týdny jsem se koukala na jedno video. Video

Více

ČÍSLO 11 / ROČNÍK XV LISTOPAD 2013 Cena 8 Kč

ČÍSLO 11 / ROČNÍK XV LISTOPAD 2013 Cena 8 Kč www.mesto-lipnik.cz ČÍSLO 11 / ROČNÍK XV LISTOPAD 2013 Cena 8 Kč V galerii Konírna byla ve čtvrtek 24. října zahájena poslední letošní výstava. Potrvá až do 5. ledna 2014, jmenuje se NOE 20, nejvíc se

Více

Hlavní úkoly školy 2007-2008

Hlavní úkoly školy 2007-2008 LEDEN 2008 Cílem a smyslem vzdělávání v dnešním pojetí je vybavit žáky tzv. souborem klíčových kompetencí, jež představují souhrn vědomostí, dovedností, schopností, postojů a hodnot. V etapě základního

Více

Michal Novotný OBSAH Jubilanti 91 let v roce 2013 Maškarní arneval Paní Adéla Raschová Paní Hedvika Grigarková Paní Anežka Kubesová

Michal Novotný OBSAH Jubilanti 91 let v roce 2013 Maškarní arneval Paní Adéla Raschová Paní Hedvika Grigarková Paní Anežka Kubesová 02 ÚVOD, OBSAH Vážení čtenáři, možná jste si nedávno položili otázku, co se stalo s Vaším zpravodajem Komárek, jakto, že jste ho během podzimu nenašli ve Vašich schránkách. Vězte, že poslední vydání letošního

Více

Výroční zpráva. o činnosti školy

Výroční zpráva. o činnosti školy Výroční zpráva o činnosti školy školní rok 2010/2011 Základní škola a Mateřská škola Janovice, okres Frýdek-Místek, příspěvková organizace Zpracováno podle Zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním,

Více

Středa 13. ledna 2010 v Benátkách nad Jizerou se pokračuje v odklizení sněhu. Na Burse, Benátky nad Jizerou II

Středa 13. ledna 2010 v Benátkách nad Jizerou se pokračuje v odklizení sněhu. Na Burse, Benátky nad Jizerou II ZPRAVODAJ BENÁTECKA číslo 2 ročník: 34 cena: 10 Kč 8. února 2010 V tomto čísle najdete: Mistryně Evropy str. 4 Základní školy str. 5 7 Mateřská škola str. 8 9 Benátky a archeologie str. 15 Policie ČR informuje

Více