Windows RT 8.1 Update Step-by-Step Guide

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Windows RT 8.1 Update Step-by-Step Guide"

Transkript

1 Windows RT 8.1 Update Step-by-Step Guide

2 Aktualizace Windows RT na verzi Windows RT 8.1 Nainstalováním nejnovějších aktualizací Windows zajistěte, aby byl počítač s Windows RT v aktuálním stavu Zjištění dostupnosti aktualizací pomocí služby Windows Update 1 Otevřete v Ovládacích panelech nástroj Windows Update tak, že potáhnete prstem od pravého okraje obrazovky, klepnete na Hledat (pokud používáte myš, přesuňte ukazatel myši na pravý horní roh obrazovky, posuňte jej dolů a klikněte na Hledat), zadejte Windows Update do vyhledávacího pole, klepněte nebo klikněte na Nastavení a potom klepněte nebo klikněte na Instalovat aktualizace. 2 V levém podokně klepněte nebo klikněte na Vyhledat aktualizace a počkejte, až Windows vyhledá nejnovější aktualizace počítače. 3 Po nalezení aktualizací klepněte nebo klikněte na možnost Instalovat aktualizace. Otevřete Windows Store a vyberte položku Aktualizace na Windows RT 8.1 ; jestliže vidíte upozornění na aktualizaci na Windows RT 8.1, můžete použít tlačítko Přejít do Store Aktualizace na Windows RT 8.1 z Windows Store 1 Na stránce produktu Windows RT 8.1 vyberte položku Stáhnout. Stažení a instalace Windows RT 8.1 může trvat 1 2 hodiny, počítač však můžete během stahování používat. 2 Při zobrazení výzvy k provedení akce postupujte podle pokynů na obrazovce. 3 Když vás počítač vyzve k restartování, vyberte tlačítko Restartovat nebo počkejte, až se systém Windows restartuje automaticky. 4 Po restartování počítače se přihlaste k Windows RT 8.1 podle pokynů na obrazovce. Vítejte ve Windows RT 8.1. Kliknutím sem zjistíte více informací.

3 Průvodce aktualizací systému Windows 8.1 krok za krokem

4 Instalace a aktualizace systému Windows 8.1 Aktualizujte prostředí BIOS, aplikace, ovladače a spusťte službu Windows Update Vyberte typ instalace Nainstalujte systém Windows 8.1 Navštivte Web podpory aktualizace Samsung: Aktualizujte aplikace, ovladače a spusťte službu Windows Update Přes Internet (Pro aktualizaci) windows81update Pomocí disku DVD (Pro čistou instalaci) Instalace přes Internet: Popisuje, jak stáhnout systém Windows 8.1 z webu Windows Store a nainstalovat ho. Tato příručka popisuje pouze to, jak provést instalaci přes Internet a jak provést čistou instalaci systému Windows 8.1 pomocí disku DVD. Web podpory aktualizace Samsung: Popisuje, jak aktualizovat systém Windows 8.1, a představuje funkce nového operačního systému.

5 Aktualizace přes Internet

6 Aktualizace přes Internet Aktualizace přes Internet Místo použití instalačního disku DVD Windows 8.1 si pro aktualizaci systému stáhněte bezplatný aktualizační program Windows 8.1 z webu Windows Store. Vaše aktuální nastavení Windows, osobní soubory a některé aplikace zůstanou zachovány. Před aktualizací si nezapomeňte zazálohovat důležitá data na externí pevný disk. Více informací o stažení aktualizační aplikace Windows 8.1 z webu Windows Store a jeho instalaci a informace týkající se problémů s kompatibilitou webu získáte, když kontaktujete zákaznické středisko společnosti Microsoft podle údajů uvedených na oficiálním webu společnosti. Snímky obrazovek v této příručce mohou obsahovat obrázky, text a možnosti, které se liší od skutečných obrazovek operačního systému.

7 Aktualizace přes Internet Před instalací aktualizace systému Windows 8.1 aktualizujte prostředí BIOS a aplikace a ovladače na nejnovější verze a poté spusťte službu Windows Update. Spusťte nástroj SW Update a aktualizujte prostředí BIOS a aplikace a ovladače na nejnovější verze. Nainstalováním nejnovějších aktualizací systému Windows zajistěte, aby byl počítač se systémem Windows 8 v aktuálním stavu. Zjištění dostupnosti aktualizací pomocí služby Windows Update 1. Otevřete v Ovládacích panelech nástroj Windows Update tak, že potáhnete prstem od pravého okraje obrazovky, klepnete na možnost Hledat (pokud používáte myš, přesuňte ukazatel myši na pravý horní roh obrazovky, posuňte jej dolů a klikněte na možnost Hledat), zadáte Windows Update do vyhledávacího pole, klepnete nebo kliknete na možnost Nastavení a potom klepnete nebo kliknete na možnost Instalovat aktualizace. 2. V levém podokně klepněte nebo klikněte na možnost Vyhledat aktualizace a počkejte, až systém Windows vyhledá nejnovější aktualizace počítače. 3. Po nalezení aktualizací klepněte nebo klikněte na možnost Instalovat aktualizace. Takto se nainstalují aktualizace, které jsou vyžadovány pro instalaci a použití systému Windows 8.1. Nepřeskakujte tento krok.

8 Aktualizace přes Internet Otevřete web Windows Store a vyberte dlaždici Aktualizace na operační systém Windows 8.1 ; jestliže vidíte upozornění na aktualizaci na verzi systému Windows 8.1, můžete použít tlačítko Přejít do Store. Aktualizace na verzi Windows 8.1 z webu Windows Store 1. Na stránce produktu Windows 8.1 vyberte položku Stáhnout. Stažení a instalace systému Windows 8.1 může trvat 1 2 hodiny, počítač však můžete během stahování používat. 2. Při zobrazení výzvy k provedení akce postupujte podle pokynů na obrazovce. 3. Když vás počítač vyzve k restartování, vyberte tlačítko Restartovat nebo počkejte, až se systém Windows restartuje automaticky. 4. Po restartování systému Windows se přihlaste k systému Windows 8.1 podle pokynů na obrazovce. Vítejte v systému Windows 8.1 Kliknutím sem zjistíte další informace.

9 Aktualizace přes Internet Po kompletní instalaci aktualizace Windows 8.1 aktualizujte systém. Spusťte nástroj SW Update a poté aktualizujte aplikace a ovladače na nejnovější verze. Pokud váš systém aktualizaci nevyžaduje, seznam stahování bude prázdný. Spusťte službu Windows Update stejně jako před instalací aktualizace Windows 8.1. Takto se nainstalují aktualizace, které jsou vyžadovány pro použití systému Windows 8.1. Nepřeskakujte tento krok.

10 Čistá instalace pomocí disku DVD

11 Čistá instalace pomocí disku DVD Čistá instalace pomocí instalačního disku DVD Windows 8.1 K aktualizaci systému Windows 8 na verzi Windows 8.1 použijte instalační disk DVD Windows 8.1, který jste zakoupili na webu společnosti Microsoft nebo u maloobchodního prodejce. Všechny vaše aplikace a soubory budou odstraněny. Některé datové soubory používané v systému Windows 8 jsou uloženy ve složce C:\Windows.old folder. Chcete-li uvolnit místo na disku, můžete tuto složku odstranit. Před instalací si nezapomeňte zazálohovat důležitá data na externí pevný disk. Společnost Samsung Electronics tento disk DVD neprodává ani neposkytuje.

12 Čistá instalace pomocí disku DVD Vložte instalační disk DVD Windows 8.1. Počkejte, dokud se automaticky nespustí. Pokud se disk DVD automaticky nespustí, dvakrát klikněte na soubor setup.exe. Vyberte možnost Připojit k Internetu a nainstalovat aktualizace (doporučujeme) a stiskněte tlačítko Další. Zadejte kód Product Key, který je součástí disku DVD, a stiskněte tlačítko Další. Přečtěte si licenční smlouvu s koncovým uživatelem (EULA). Zaškrtněte možnost Souhlasím a stiskněte tlačítko Další. Vyberte možnost Nic a zahajte instalaci systému Windows 8.1. Po dokončení instalace a restartování systému postupujte podle pokynů uvedených na obrazovce. Poté se přihlaste do systému Windows 8.1. Stáhněte si program SW Update a nainstalujte požadované ovladače a aplikace.

13 Časté otázky k aktualizaci systému Windows 8.1 Otázka: Systém se při instalaci verze Windows 8.1 vrátí zpět na verzi Windows 8. Odpověď: Před aktualizací systému Windows 8.1 spusťte službu Windows Update a aktualizujte aplikace a ovladače na nejnovější verze. Otázka: Některé programy po aktualizaci systému Windows 8.1 nefungují správně. Odpověď: Odinstalujte problematické aplikace a poté je v systému Windows 8.1 všechny znovu nainstalujte. Pro software od společnosti Samsung můžete k instalaci použít program SW Update. Informace o kompatibilitě systému Windows 8.1 naleznete na webu Otázka: Chci si zaregistrovat místní uživatelský účet místo účtu Microsoft. Odpověď: Problém s účtem MS nastává, když jste připojeni k síti. Zvolením textové nabídky Přeskočit tuto možnost můžete vytvořit místní uživatelský účet. Otázka: Jak zjistím, které zařízení vyžaduje ovladač systému Windows 8.1? Odpověď: Klávesa Windows + X Správce zařízení Položky s vykřičníkem (žlutý trojúhelník) Otázka: Nemám v systému nainstalovaný program SW Update. Odpověď: Nejnovější verzi programu SW Update stáhnete na adrese Otázka: Chci se vrátit k verzi Windows 8. Odpověď: Spusťte panel ovládacích tlačítek. Vyberte možnost Nastavení Změnit nastavení počítače Aktualizace a obnovení Obnovení Všechno smazat a přeinstalovat Windows Začínáme Další Smazat jenom moje soubory Resetovat.

14 Děkujeme

Lenovo IdeaPad Flex 10

Lenovo IdeaPad Flex 10 Lenovo IdeaPad Flex 10 Uživatelská příručka Než začnete používat počítač, přečtěte si bezpečnostní poznámky a důležité rady, které naleznete v přiložených příručkách. Poznámky Před používáním produktu

Více

Začněte zde. Podle pokynů na Instalačním listu nainstalujte hardware. Potom pokračujte následujícími kroky a optimalizujte kvalitu tisku.

Začněte zde. Podle pokynů na Instalačním listu nainstalujte hardware. Potom pokračujte následujícími kroky a optimalizujte kvalitu tisku. Začněte zde Vyrovnání tiskových kazet bez počítače Podle pokynů na Instalačním listu nainstalujte hardware. Potom pokračujte následujícími kroky a optimalizujte kvalitu tisku. 1 Zkontrolujte, zda je v

Více

Dell Venue Pro 11 5130 Příručka uživatele

Dell Venue Pro 11 5130 Příručka uživatele Dell Venue Pro 11 5130 Příručka uživatele Regulační model: T06G Regulační typ: T06G001 Poznámky, upozornění a varování POZNÁMKA: POZNÁMKA označuje důležité informace, které pomáhají lepšímu využití počítače.

Více

Certifikační autorita PostSignum. Instalace a použití aplikací Klíčník

Certifikační autorita PostSignum. Instalace a použití aplikací Klíčník Uživatelská dokumentace - verze 2.0.0 Certifikační autorita PostSignum Instalace a použití aplikací Klíčník Uživatelská dokumentace - verze 2.0.0 Česká pošta, s.p., se sídlem Politických vězňů 909/4, 225

Více

BlackBerry Z10 Smartphone. Uživatelská příručka

BlackBerry Z10 Smartphone. Uživatelská příručka BlackBerry Z10 Smartphone Uživatelská příručka Vydáno: 2014-05-07 SWD-20140507094804675 Obsah Nastavení a základní funkce...6 Novinky v tomto vydání... 6 Rychlé seznámení se zařízením... 7 Čím se zařízení

Více

Jak spustit program P-touch Editor

Jak spustit program P-touch Editor Jak spustit program P-touch Editor Verze 0 CZE Úvod Důležité upozornění Obsah tohoto dokumentu a technické parametry tohoto produktu se mohou bez upozornění změnit. Společnost Brother si vyhrazuje právo

Více

ipad Uživatelská příručka pro software ios 8.1 (únor 2015)

ipad Uživatelská příručka pro software ios 8.1 (únor 2015) ipad Uživatelská příručka pro software ios 8.1 (únor 2015) Obsah 8 Kapitola 1: ipad v kostce 8 Celkový pohled na ipad 10 Příslušenství 10 Obrazovka Multi-Touch 11 Tlačítko Spánek/Probuzení 11 Tlačítko

Více

Nastavení prohlížeče MS Internet Explorer 10/11 ve Windows 8/8.1

Nastavení prohlížeče MS Internet Explorer 10/11 ve Windows 8/8.1 Nastavení prohlížeče MS Internet Explorer 10/11 ve Windows 8/8.1 Tento návod popisuje nastavení Internet Exploreru 10/11, který se spouští z plochy Windows 8/8.1. Návod nepopisuje nastavení Internet Explorer

Více

Instalace (instalace lokální PC)

Instalace (instalace lokální PC) Instalace (instalace lokální PC) Instalaci informačního systému PREMIER lze spustit z CD, z nabídky Instalovat. Po vložení CD do mechaniky se automaticky spustí průvodce instalací. Pokud po vložení CD

Více

Uživatelská příručka pro produkt Synology NAS

Uživatelská příručka pro produkt Synology NAS Uživatelská příručka pro produkt Synology NAS ID dokumentu Syno_UsersGuide_NAS_20130906 Obsah Kapitola 1: Úvod Kapitola 2: Začněte s programem Synology DiskStation Manager Instalace zařízení Synology NAS

Více

NÁVOD ENGLISH NEDERLANDS DEUTSCH FRANÇAIS ESPAÑOL ITALIANO PORTUGUÊS ČESKY

NÁVOD ENGLISH NEDERLANDS DEUTSCH FRANÇAIS ESPAÑOL ITALIANO PORTUGUÊS ČESKY NÁVOD ENGLISH NEDERLANDS DEUTSCH FRANÇAIS ESPAÑOL ITALIANO PORTUGUÊS ČESKY SAFESCAN TA-Software / TA -Software PROGRAM PRO ZÁZNAM DOCHÁZKY OBSAH ÚVOD A NÁVOD K POUŽITÍ 1. ZÁKLADY 1.1 Minimální požadavky

Více

Využití aplikace NetSupport School pro školní prostředí

Využití aplikace NetSupport School pro školní prostředí Využití aplikace NetSupport School pro školní prostředí Vytvořeno v rámci projektu Dotkněte se inspirace Registrační číslo: CZ.1.0.7./1.3.00/51.0046 Autoři: Ludmila Klatovská Petr Kofroň Lenka Mandryszová

Více

Uživatelská příručka PocketBook SURFpad 3 10,1

Uživatelská příručka PocketBook SURFpad 3 10,1 Uživatelská příručka PocketBook SURFpad 3 10,1 2 Obsah BEZPEČNOSTNÍ POKYNY 4 VZHLED 7 TECHNICKÉ SPECIFIKACE 8 ZÁKLADNÍ INFORMACE 9 Nabíjení baterie 9 Odblokování zařízení 10 Domovská obrazovka 10 Orientace

Více

Uživatelský manuál - základ PiPO U2

Uživatelský manuál - základ PiPO U2 Uživatelský manuál - základ PiPO U2 Vítejte Děkujeme za koupi tohoto tabletu. Tablet běží na systému Android 4.1 a má dvoujádrový 1,6GHz procesor. Před použitím si prosím přečtěte tento manuál. Klávesy

Více

mytab 10 Návod mytab 10 NÁVOD Děkujeme, za nákup tabletu mytab. Tento návod je určen pro základní seznámení se službami a funkcemi tabletu mytab.

mytab 10 Návod mytab 10 NÁVOD Děkujeme, za nákup tabletu mytab. Tento návod je určen pro základní seznámení se službami a funkcemi tabletu mytab. mytab 10 NÁVOD Děkujeme, za nákup tabletu mytab. Tento návod je určen pro základní seznámení se službami a funkcemi tabletu mytab. Bez předchozího písemného souhlasu společnosti myphone nesmí být žádná

Více

AMAZON KINDLE 4 český návod. Special Offers & Sponzorované spořiče... 4 Spořič... 4 Hlavní obrazovka... 4

AMAZON KINDLE 4 český návod. Special Offers & Sponzorované spořiče... 4 Spořič... 4 Hlavní obrazovka... 4 AMAZON KINDLE 4 český návod Manuál pro Kindle 4 1 Obsah Obsah Kapitola 1 - začínáme... 2 Ovládací prvky... 2 Nabíjení baterie... 3 Indikátory stavu... 3 Stav WiFi... 3 Stav baterie... 3 Indikátor aktivity...

Více

SP 1200SF/SP 1200S Příručka uživatele programů

SP 1200SF/SP 1200S Příručka uživatele programů SP 1200SF/SP 1200S Příručka uživatele programů Před používáním přístroje si důkladně pročtěte tento manuál a uchovejte jej pro případné pozdější dotazy. Pro zajištění bezpečného a správného používání si

Více

Referenční příručka pro zařízení TomTom Start řady 20

Referenční příručka pro zařízení TomTom Start řady 20 Referenční příručka pro zařízení TomTom Start řady 20 Obsah Obsah balení 6 Obsah balení... 6 Přečtěte si jako první 7 Instalace do automobilu... 7 Zapnutí a vypnutí... 7 Nastavení... 7 Příjem signálu GPS...

Více

Model č. KX-TGP500 B61. Model č. KX-TGP550

Model č. KX-TGP500 B61. Model č. KX-TGP550 Uživatelská příručka SIP bezdrátový telefon Model č. KX-TGP500 B61 Model č. KX-TGP550 T61 Zobrazený model je KX-TGP500. Zobrazený model je KX-TGP550. Děkujeme Vám, že jste si zakoupili výrobek značky Panasonic.

Více

Návod k použití CECH-2104A CECH-2104B

Návod k použití CECH-2104A CECH-2104B CS Návod k použití Než začnete tento produkt používat, pečlivě si přečtěte veškerou dokumentaci, která k němu náleží, a uschovejte ji pro budoucí potřebu. CECH-2104A CECH-2104B 7015888 VÝSTRAHA 2 Neotvírejte

Více

ipod Návod k použití

ipod Návod k použití ipod Návod k použití Obsah ipod základy... 4 Základní popis ipodu... 5 Ovládání ipodu... 5 Vypnutí zvuku kruhového ovladače... 7 Blokování tlačítek ipodu... 7 Menu ipodu... 8 Přidání a odebrání položek

Více

Využití Exchange Serveru pro skupinovou spolupráci

Využití Exchange Serveru pro skupinovou spolupráci Využití Exchange Serveru pro skupinovou spolupráci KAPITOLA 6 V této kapitole se dozvíte: Plánování událostí pomocí kalendářů Delegování přístupu do kalendáře pro jiného uživatele Firemní kontakty Využití

Více

Ek onomický s ystém POHOD STORMWARE s.r.o.

Ek onomický s ystém POHOD STORMWARE s.r.o. Příručka uživatele Příručka uživatele Ekonomický systém POHODA Příručka uživatele 2010 STORMWARE s.r.o. Příručka k programu POHODA pro Windows ve verzi Říjen 2010, release 9600 Příručka popisuje program

Více

Systém řízení přístupu

Systém řízení přístupu Systém řízení přístupu (Fingerprint Access Control systém) Ver: 3.5.0.17 Strana 1 Obsah 1. Úvod... 4 1.1 Požadavky na hardware... 4 1.2 Upřesnění pojmů... 4 2. Instalace a odinstalace programu... 5 2.1

Více

SUUNTO QUEST Uživatelská příručka

SUUNTO QUEST Uživatelská příručka SUUNTO QUEST Uživatelská příručka cs 1 BEZPEČNOST... 5 Typy bezpečnostních opatření:... 5 Bezpečnostní opatření:... 5 2 Vítejte... 7 3 Ikony a segmenty na displeji... 9 4 Používání tlačítek... 10 5 Začínáme...

Více

Uživatelská příručka Nokia 208

Uživatelská příručka Nokia 208 Uživatelská příručka Nokia 208 2.1. vydání CS Psst... Tato příručka není všechno... Pokyny v této uživatelské příručce vycházejí z nejnovější dostupné verze softwaru. Pokud v přístroji nemáte software

Více

Dakota 10 a 20 návod k obsluze

Dakota 10 a 20 návod k obsluze Dakota 10 a 20 návod k obsluze 2009 Garmin Ltd. nebo její dceřiné společnosti Garmin International, Inc. 1200 East 151st Street, Olathe, Kansas 66062, USA Tel. (913) 397.8200 nebo (800) 800.1020 Fax (913)

Více

etrex 10 stručný návod k obsluze

etrex 10 stručný návod k obsluze etrex 10 stručný návod k obsluze Začínáme warning Přečtěte si leták Důležité bezpečnostní informace a informace o produktu vložený v obalu s produktem obsahující varování a další důležité informace. Při

Více

NAVIGON 20 EASY NAVIGON 20 PLUS

NAVIGON 20 EASY NAVIGON 20 PLUS NAVIGON 20 EASY NAVIGON 20 PLUS Uživatelská příručka Čeština Červen 2010 Symbol přeškrtnutého kontejneru znamená, že na území Evropské unie musí být produkt po ukončení životnosti uložen do odděleného

Více

Při používání tohoto zařízení je třeba vždy dodržovat následující bezpečnostní opatření.

Při používání tohoto zařízení je třeba vždy dodržovat následující bezpečnostní opatření. Návod k použití Bezpečností opatření Při používání tohoto zařízení je třeba vždy dodržovat následující bezpečnostní opatření. Bezpečnost při provozu V tomto návodu jsou používány tyto důležité symboly:

Více