Budeme velmi potěšeni, když Vás náš koncept pro veřejnost osloví a dáte mu svou podporu ať už svou účastí, nebo jinou formou.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Budeme velmi potěšeni, když Vás náš koncept pro veřejnost osloví a dáte mu svou podporu ať už svou účastí, nebo jinou formou."

Transkript

1 2014

2 představení společnosti Společnost ČNP Consulting se orientuje na rozvojové a tréninkové programy šité na míru svým klientům, na koučování a výcviky koučů, na change management a poradenství v oblasti strategického řízení. Po dvacetiletém úspěšném působení na českém trhu v oblasti rozvoje firem jsme v roce 2011 otevřeli naše know-how i široké veřejnosti. Začátkem roku 2011 jsme zahájili rozvojový projekt Psychotéky, který prokázal svou životaschopnost a užitečnost a neustále rozšiřuje svůj záběr. Letošní třetí rok začínáme s novým logem a dalšími zajímavými tématy. představení konceptu V současné době společnosti investují do rozvoje svých zaměstnanců různé množství finančních prostředků. Mnohdy ale mají lidé zájem i o trochu odlišná témata, a zaměstnavatel tak jejich potřebu rozvíjet se daným směrem zcela nenaplňuje. My v ČNP Consulting jsme přesvědčeni, že každý jedinec je zodpovědný za svůj vlastní rozvoj, díky němuž může dosáhnout kvalitnějšího života. Proto vznikl neziskový projekt Psychotéky. Věříme v to, že malý funkční projekt může mít významnější výsledky než obrovský záměr zachránit celé lidstvo, který zůstane jen na papíře. Proto přicházíme s konceptem krátkých rozvojových setkání pro širokou veřejnost. Veškeré finance získané v tomto projektu se vracejí zpět do rozpočtu Psychoték a slouží jako finanční prostředky k pokrytí stipendijního programu a rozšiřování tematických okruhů. Stipendijní program je určen těm, kteří se cítí tématy rozvoje osloveni, životní situace jim však neumožňuje financovat svůj rozvoj pouze z vlastních zdrojů. Na Psychotékách se finančně i ideově podílí řada osobností i firem. Psychotéky jsou pro ty, kteří se nebojí přemýšlet. Jsou pro všechny, kteří se umějí rozhodnout, co potřebují pro plnohodnotný život. A také pro ty, kteří se nebojí hledat. V rámci Psychoték přicházíme s neotřelými tématy, přinášíme to nejlepší, co je k mání na světovém trhu, experimentujeme s novinkami a překvapujeme. Snoubíme v nich příjemné s užitečným: vedle získání inspirace, informací i dovedností můžete strávit příjemný večer s lidmi, kteří se o sebe starají. A se sklenkou vína:). Každá z Psychoték je zaměřena na určité téma, kterému je věnován jeden či několik večerů. Budeme velmi potěšeni, když Vás náš koncept pro veřejnost osloví a dáte mu svou podporu ať už svou účastí, nebo jinou formou. Jít do Psychotéky je podobné, jako jít do vinotéky. Jen se toho více dozvíme o sobě a vztazích s dalšími lidmi a víno se podává také

3 témata a termíny 7-12/2014 Název Termíny Lektor Čas Hravost během běhu , Radek Plíhal 18:00 20:00 Genpo Roshi zenový večer Genpo Roshi 18:30 20:00 Kurz tvůrčího psaní , , , * René Nekuda 18:00 20:00 Proces Big Mind , , Jan Bičiště 17:30 20:30 Večery s aromaterapií , , Pavel a Petra Hyťhovi 18:00 20:00 Průvodce meditací , Iva Pondělíková 18:00 20:00 Rétorika pro každého , Ondřej Benda 18:00 20:00 Setkání s učením Eckharta Tolleho Iva Pondělíková 18:00 20:00 Zadejte se aneb koučové k Vašim službám virtuální prostor pro seznámení koučů a zájemců a koučování garant Petra Janková Připravujeme na podzim: Cyklus O rodičích a dětech" Moje dítě hledá práci (lektor: Petra Janková) Pomoc, moje dítě se mě ptá na sex (lektor: Lenka Šilerová) Další témata Psychoték - výběr: Naboso Jak zahýbat všedností Přijímat a být přijímán Leadership a vztah k autoritám Itchy a Scratchy Psychologie lháře Na vlně improvizace Úvod do tvůrčího psaní Psychologie pro všední den Zen koncentrace, jednoduchost Psychosomatika Obchod a jiná strašidla * Pokračování Kurzu tvůrčího psaní v roce 2015: , , , , , I nám se může občas stát, že musíme změnit termín. Proto prosíme ty z vás, co nejste předem přihlášeni, ověřte si aktuální informace. Neustále hledáme nová témata a průběžně je zařazujeme do programu. Opakujeme i témata, která již proběhla. Pokud chcete mít stále čerstvé informace, napište nám a my vám budeme aktualizované brožury posílat mailem. Sledovat nás můžete také na facebooku tam informace aktualizujeme několikrát týdně a najdete tam i spoustu dalších zajímavostí a inspirace:

4 Hravost během běhu Pro ty z vás, kteří tušíte, že běh není jen pro atlety s výkonnými těly. Běháte nebo jste se pokoušeli běhat, ale pořád to vlastně nějak není ono. Pro ty, kteří se musí při běhu přemáhat a těší se na okamžik, kdy hlava konečně zavelí: Zastavit! Ale také pro vás, kteří hodláte svůj běh obohatit. Chcete běžet rychleji s menším úsilím, vypudit z těla nahromaděné emoce, srovnat si myšlenky nebo jen tak běžet s čistou hlavou. Přijďte si s během pohrát, nikdo nemůže prohrát. Běhat. Budeme zaměřovat pozornost tam, kde nás tlačí bota. Zkusíme pracovat s napětím a uvolněním, pohrajeme si s rytmem i těžištěm, necháme se inspirovat nejen vdechem. Nebo můžeme sledovat nespoutané myšlenky, učit se cizí jazyk nebo se věnovat vůním okolního světa. První část: Druhá část: Hravost během běhu praktické vychytávky k práci s myšlenkami, dýcháním, s uvolněním částí těla. Aby běh běžel cvičení pro práci s jednotlivými segmenty těla, které ovlivňují efektivitu pohybu; různé techniky běhu pro různé vzdálenosti a povrchy. Vzkaz od lektora / Krátké představení lektora: Chci vám ukázat, jak je běh a pohyb propojený s naší každodenností. Pohyb nás vlastně učí, jak pracovat s rovnováhou mezi: zatížením a odpočinkem, kontrolou a spontánností, napětím a uvolněním, vůlí a prací s představami. Je to prostor, ve kterém se neobejdeme bez sebe-řízení. Možná proto je z počátku nesnadné pravidelně běhat. PS: Pohyb je přítel, který nám nabízí radost, vytrvalost, zdraví, klidný spánek, rovnováhu, stejně jako možnost posouvat hranice vlastních možností. Vlastně jde hlavně o to, zda o takové přátelství stojíte? 26. srpna, 23. září 2014, místo konání bude upřesněno 18:00 20:00 hodin Setkáním Vás provede Radek Plíhal, lektor, trenér a kouč v oblasti rozvoje jednotlivců a týmů.

5 Genpo Roshi zenový večer MIMOŘÁDNÁ PŘÍLEŽITOST!!! Genpo Roshi, zakladatel procesu Big Mind, stráví v září několik dní v Praze. Součástí jeho programu je i tato Psychotéka. Večerní program je určen příznivcům a přátelům Big Mind procesu. A také všem, kteří mají chuť proces poznat. Budeme mít jedinečnou příležitost zažít vhled do Velké Mysli přímo s tvůrcem této zenové techniky. Budeme se věnovat našemu seberozvoji. Oslovíme i naše velmi skryté stránky. Práce Genpa Roshiho je vždy objevení nečekaných možností. Krátké představení lektora: Už potřetí se k nám vrací mistr zenu a kamarád Genpo Roshi. Genpo Roshi je americký zenový mistr, zakladatel procesu Big Mind. Big Mind ve své současné podobě je výslednicí jeho více než čtyřicetileté zenové praxe a psychoterapeutických výcviků. Díky této syntéze tradiční moudrosti s moderním vědeckým poznáním v oblasti lidské duše se jedná o zcela jedinečný nástroj, který v sobě zahrnuje pravou esenci zenu oproštěnou od všech forem rituálů. 15. září 2014 v prostorách ČNP Consulting (Štefánikova 34, Praha 5) 18:30 20:00 hodin Setkáním nás provede zenový mistr Genpo Roshi. Tlumočení není zajištěno, ale bude k dispozici pomoc při překladu. Pokud chcete s mistrem strávit více času, napište nám. Genpo Roshi stráví v Praze několik dní, během nichž proběhnou workshopy i individuální konzultace. Více informací:

6 Kurz tvůrčího psaní 10ti měsíční uzavřený kurz Narativní představivost příběh je základním nástrojem lidského myšlení a naše racionalita je na něm závislá. Je to náš hlavní prostředek pro plánování, pohled do budoucna, předpovídání a vysvětlování. Většina našich zkušeností, naše myšlení a znalosti jsou organizované jako příběhy. Mark Turner, kognitivní vědec Příběhy jsou všude okolo nás. Nedá se jim uniknout, nelze s nimi vyjednávat. Neustále nás pohlcují, až se sami nakonec stáváme jedním z nich. Pojďme se společně zabývat stavbou příběhů a vyprávěním nejzákladnějším dovednostem, které mají uplatnění nejen v umělecké literatuře, ale i při copywritingu, tvorbě prezentací, veřejných projevech, reklamě či při psaní zdánlivě obyčejných ů Pro všechny, kteří milují příběhy; pro lidi, kteří si uvědomují sílu vyprávění. Pro jedince s talentem i bez něj; pro osoby se spisovatelskými ambicemi, ale klidně i bez nich. Psaní (tedy alespoň ta řemeslná část) se dá skutečně naučit! A také pro ty, kteří si psaním uklízejí ve svém životě. Tvůrčí psaní v mém pojetí se skládá ze dvou neoddělitelných částí jedinečnosti každého autora a spisovatelského řemesla. V tematicky laděných seminářích tedy postupně probereme okruhy jako psaní dobrých dialogů, tvorba postavy, tzv. koření literatury aneb čím vším se dá čtenář zaujmout, důležitost začátků a konců apod. To vše hravou formou s krátkými praktickými cvičeními. Budeme se snažit propojovat praxi s teorií a zároveň na vše nahlížet kritickým okem tak, abychom společně našli vhodný pár obuvi, kterým se vám nejlépe šlape po papíře (někdo totiž rád běhá s lehkostí a elegancí, jiný potřebuje dusat s vážnou tváří, třetí upřednostňuje promyšlený a sebejistý krok; a nic z toho není naštěstí špatně). Vzkaz od lektora / Krátké představení lektora: Každé dítě je umělec. Problém je, jak má zůstat umělcem, až jednou vyroste. Pablo Picasso Vystudoval jsem literární akademii v Praze, několik let jsem působil jako novinář, píši povídky a divadelní hry, od roku 2011 se profesionálně věnuji výuce tvůrčího psaní, cestuji po světě a o svých cestách také přednáším (http://renenekuda.cz). 22. září, 20. října, 24. listopadu, 15. prosince ledna, 16. února, 16. března, 13. dubna, 11. května, 8. června 2015 v prostorách ČNP Consulting (Štefánikova 34, Praha 5) 18:00 20:00 hodin Kurzem tvůrčího psaní nás provede učitel tvůrčího psaní René Nekuda.

7 Proces Big Mind Oblíbená Psychotéka, se kterou se u nás setkáváte téměř od počátku. Má své stálé příznivce a stále si nachází nové. Proces Big Mind je unikátní sebepoznávací technika, kterou vytvořil americký zenový mistr Genpo Roshi (vlastním jménem Dennis Paul Merzel). Tato syntéza západní psychologie s tradiční moudrostí umožnila moderní, účinnou a neutrální formou tisícům účastníků po celém světě prožít zenový vhled, který normálně přichází po mnoha letech výcviku. Je určen pro ty z vás, kteří chtějí hledat cesty. Proces nejvíce ocení ti z nás, kteří si kladou následující otázky: Jaký je smysl mého života? Kdo nebo co jsem já? Kam směřuji? Jak naplnit svůj potenciál a přitom žít v rovnováze? Jak za svůj život převzít plnou odpovědnost? Proces probíhá formou facilitace, je velmi jednoduchý a funguje pro kohokoliv, kdo se mu otevře. Přínosem pro nás je zkvalitňování vědomé pozornosti, seznámení se s čistou formou meditace, rozšíření povědomí o sobě sama, včetně rozeznání svých jednotlivých částí či aspektů. Dokonce i částí vytěsněných. Důsledkem je uvolňování životní energie. Zažijeme vhled do Veliké Mysli, tedy otevření se těm částem sebe sama, které se nacházejí mimo osobní rovinu. Tak objevíme zdroj své tvořivosti a svobody. Vzkaz od lektora / Krátké představení lektora: Proces Big Mind není časově omezený. Nezačíná a nekončí, je cestou a zdrojem svobody. Proces je jen těžko popsatelný. Přijďte a uvidíte! Všem účastníkům doporučuji, aby se do procesu zapojili nejméně na tři setkání. Je to jako cvičení jógy nebo meditace. Jedna návštěva nepřináší většinou žádoucí efekt. 10. června, 30. září, 4. listopadu, 2. prosince 2014 v prostorách ČNP Consulting (Štefánikova 34, Praha 5) 17:30 20:30 hodin Big Mind Procesem nás provede facilitátor a kouč Jan Bičiště.

8 Večery s aromaterapií Pro všechny, které zajímá jejich tělo, a chtějí se dozvědět více o tom, jak využívat léčivou energii aromatických olejů. Zároveň jsou otevřeni experimentování a připraveni aplikovat vše na sobě. Aromaterapie je způsob léčby, ke které se využívá síly éterických olejů (esence z rostlin). Terapeutické ošetření, které podporuje zdraví a podporuje tělo v přirozené schopnosti ulevit si od stresu, únavy a harmonizuje tělesné pochody a duševní stavy. Během tří večerů nahlédneme pod pokličku využití éterických olejů v běžném životě. Dozvíte se, jak lze pečovat o svoje fyzické tělo a duši pomocí aromaterapie. Vyzkoušíte si své čichové schopnosti, umícháte si svoji osobní vůni pro ovlivňování svých nálad a emocí. 1. setkání - Aromaterapie a tělo Účinky éterických olejů na tělo a zdraví. Přehled olejů a jejich účinků. Přehled hlavních skupin indikací. Klasifikace olejů podle energie oleje. 2. setkání Aromaterapie a duše - Najděte si svoji vlastní vůni a kombinaci vůní pro své emoce - meditace s vůní. Emoční kotvy a všímavost k emocím, mapa nálad a emocí. Smyslové kotvy (VAKOG). Olfaktorický zážitek /čichání k vůním a míchání vůní pro vlastní použití. 3. setkání Naučte se pracovat s éterickými oleji a vůněmi ve svém životě a ovlivňovat vaše blízké. Příprava vlastní vůně (kombinace olejů) a krému pro vlastní využití (obličej a tělo) pro pěstění, léčbu, ovlivňování svých nálad a emocí. Vzkaz od lektora / Krátké představení lektora: Těším se na setkání s vámi. Vezměte si sebou dobrou náladu. 1. října, 13. listopadu, 11. prosince 2014 v prostorách ČNP Consulting (Štefánikova 34, Praha 5) 18:00 20:00 hodin Setkáním nás provede Petra Hyťhová aromaterapeutka (1. až 3. setkání), Pavel Hyťha psycholog, kouč a facilitátor (2. setkání).

9 Průvodce meditací Pro začátečníky, zvědavé a pro ty, kterým to pořád nejde. Pro všechny z vás, kteří víte, že meditace nepatří do nepochopitelného světa podivně vypadajících lidí, ale pomáhá nám získat rovnováhu, pořádně si odpočinout a obnovit síly. A že její přínos je potvrzený vědecky. A také pro vás, kteří nevěří. Děsí vás už jen slovo "meditace"?. Tak tomu tak neříkejte a přijďte mezi nás. Tady se nic divného dít nebude:). Přijďte v džínách, přijďte v saku... jakkoliv. Část první: Snažím se, ale nejde mi to Ukážeme si nefunkční dogmata okolo meditací. Všechno, co nesmíme nebo musíme a proč nám právě tohle brání najít cestu k sobě. A zkusíme si celou škálu pomocných fíglů. Naučíme se kratičká cvičení, která v rušných dnech nahradí dlouhá meditační sezení. A po skončení budeme trochu trénovat. Třeba v dopravní zácpě;). Část druhá: Každý si najde tu svoji Projdeme meditace různých přístupů a škol. Budeme si každý hledat tu pravou. Na každou situaci. A vše vyzkoušíme. Vzkaz od lektora / Krátké představení lektora: Chci vám ukázat, že meditace a meditační cvičení jsou úplně přirozené pro každého. A OPRAVDU hrají pro nás: pro to, abychom se měli hezky a byli plní energie a síly. A že nám třeba mohou nahradit i chybějící spánek ve vypjatých dobách. Díky meditacím a krátkým meditačním cvičením, o které se s vámi chci podělit, zvládám složité životní situace s větším nadhledem. A také daleko lépe zvládám únavu i ve velkém pracovním zápřahu. 6. října, 3. listopadu 2014 v prostorách ČNP Consulting (Štefánikova 34, Praha 5) 18:00 20:00 hodin Setkáním nás provede konzultant, kouč a supervizor koučů Iva Pondělíková.

10 Rétorika pro každého Miluji čtení. Čtu rád a čtu často. A čtu nahlas. Pro každého, kdo rád poslouchá. Hlavně děti. Zjistil jsem, že si rády poslechnou i knihu, kterou by si jinak samy nepřečetly. Proto jsem se rozhodl učit ty, kdo se chtějí ve čtení zlepšovat. Buď proto, že jim to působí radost, nebo že mají děti a chtějí jim předčítat, nebo proto, že vystupují na konferencích a musí předčítat své projevy. Takže tento kurz je vlastně skoro pro každého. Část první: Základní faktory ovlivňující hlasový přednes Povíme si něco o hlasu, jeho zabarvení, položení, hlasitosti i tónu, rychlosti, pauzách a dynamice. Naučíme se, jak v přednesu znázornit emoce. A budeme také číst. O tom to vlastně celé je. Část druhá: Každý si najde tu svoji Ukážeme si cvičení na posilování hlasového projevu jak pracovat s dechem, jak rozcvičit hlasivky a jak se před projevem uklidnit (to platí hlavně pro trémisty). A hlavně budeme zase číst. Třeba v tandemech. Vzkaz od lektora / Krátké představení lektora: Číst se všichni učíme na základní škole. Asi si pamatujete, jak čtení nahlas bylo pro většinu lidí za trest. Pro někoho proto, že mu to nešlo, pro jiné proto, že museli čekat na ostatní. Je ale škoda, že si tento dojem z předčítání nese mnoho lidí s sebou až do dospělosti. Čtení je radost a sdílená radost uspokojuje ještě více. Čtení je zábava a čtení je prospěšné. Pojďme společně měnit moderní svět, který hlásá, že děti se nejlépe uspávají pohádkou v televizi a poezie je jen pro beznadějné romantiky. Těším se na vás. 9. října, 20. listopadu 2014 v prostorách ČNP Consulting (Štefánikova 34, Praha 5) 18:00 20:00 hodin Setkáním nás provede konzultant a lektor Ondřej Benda.

11 Setkání s učením Eckharta Tolleho Večer budeme věnovat hledání hlubšího pochopení učení Eckharta Tolleho, otázkám, nejasnostem. Ale také praktickému aplikování do každodenního života. Takže na setkání jste vítáni všichni. I vy, kteří jste se s E. Tollem ještě nepotkali, váš neovlivněný pohled bude také přispěním. Večer postavíme na vybraných nahrávkách, citacích a na sdílení osobních zkušeností ze setkání. A vše zakomponujeme do praktických cvičení a typů tak, abychom nezůstali jen v úrovni teorií a diskusí. Naléhavým přáním, že by něco mělo být jinak, na situaci, která se nám nelíbí, nic nezměníme. Pouze propadáme dále do světa "měl jsem, mělo by, musím" a vzdalujeme se od pravého zdroje naší síly. Souzením situací či lidí posilujeme tu naši část, která věří, že jsme něco víc než ostatní. Už ta samotná myšlenka nás izoluje od druhých, natož pak to, co konáme na základě toho, že jsme ve svoji nadřazenost uvěřili... A s touto výbavou zakládáme vztahy, rodiny... firmy.... Vzkaz od lektora / Krátké představení lektora: Setkání, nejprve s prací Eckharta Tolleho, pak i osobně, bylo pro mě velkou inspirací. Nejen pro práci kouče, ale pro můj život. Více chápu, kde sídlí moje energie, síla, tvořivost, klid a láska. A ráda vše předám. A zajímají mě zkušenosti ostatních. 1. prosince 2014 v prostorách ČNP Consulting (Štefánikova 34, Praha 5) 18:00 20:00 hodin Setkáním nás provede konzultant, kouč a supervizor koučů Iva Pondělíková.

12 V rámci projektu Psychoték a zároveň trochu mimo jejich tradiční formát jsme pro Vás připravili projekt ZADEJTE SE :) aneb koučové k Vašim službám Pro vás, kteří jste právě ve výcviku koučů nebo těsně po jeho absolvování, případně jste po výcviku koučování moc nepoužívali, chcete se k němu vrátit a máte chuť dále rozvíjet své koučovací dovednosti, a zároveň pro vás, kteří se chcete dále rozvíjet, svůj život žít i prožívat, o koučování jste možná něco zaslechli a chtěli byste ho vyzkoušet, nicméně nevíte, jak najít toho pravého kouče, který Vám může pomoci, nebo se třeba bojíte, že nemáte dost peněz. Je to na zkoušku a pak se uvidí :-). Máte zájem? Pokud patříte do první skupiny koučů, pak nám, prosím, zašlete svůj krátký životopis (který ve skutečnosti není úplně životopisem :-) ve struktuře, kterou vám na vyžádání zašleme na Vaše životopisy budou k nahlédnutí zájemcům o koučink na našich webových stránkách a zároveň na internetových stránkách Psychoték Pokud budete chtít, může být váš životopis publikován anonymně, pod značkou a v každém případě je jen na vás, jak detailní informace budete chtít s potenciálními zájemci o koučování sdílet. Pokud jste potenciálním klientem, pak si můžete vybrat z nabídky koučů toho, jehož životopis vás osloví nejvíce. My vám pak na vyžádání na základě značky, pod kterou bude tento životopis publikován zašleme ový kontakt kouče a další kroky už budou jen na vás. Věříme, že věci, které jsou užitečné, mají svou hodnotu, a proto je nechceme nabízet zdarma. Zároveň však v rámci tohoto projektu chceme nabídnout cenu, která je nižší než běžná cena koučování na trhu a věříme, že takto z projektu mohou profitovat jak budoucí koučové, tak i zájemci o koučování, jelikož jsme si jisti, že všichni, kteří procházejí či prošli naším výcvikem koučů, mají co nabídnout. Doporučená cena jedné koučovací hodiny / sezení je 600,- Kč, tato částka je hrazena zájemcem o koučování (klientem) samotnému kouči, přičemž 100,- Kč z této částky bychom rádi investovali na pokrytí nezbytných nákladů pro administraci projektu a do rozvoje dalších aktivit v rámci Psychoték. Pokud někteří z vás, potenciálních klientů, máte pocit, že se jedná o částku příliš vysokou, přesvědčte se o přínosu koučování v rámci prvního sezení, jehož cena je neměnná, pokud však nebudete spokojeni s výsledkem, můžete se s koučem dohodnout na snížení této částky Napadá vás něco, co jsme nezmínili a zajímalo by Vás to? Napište nám, prosím, na

13 Psychotéky připravují nový program, zaměřený na cílovou skupinu, která je specifická tím, že do ní tak či onak patří v podstatě každý z nás. Program jsme nazvali O rodičích a dětech Některé z Psychoték pod touto hlavičkou budou určeny spíše pro prvně jmenované pro rodiče, pro ty situace v našich životech, kdy jsme především rodiči a řešíme naše děti. Jiné budou pro ty druhé pro děti, resp. pro nás v roli dětí, byť dávno dospělých. Součástí programu budou i Psychotéky, určené oběma stranám pro vás a vaše děti nebo pro vás a vaše rodiče. Být spolu, žít spolu, vycházet spolu, užívat si svůj vztah dávat mu to hezké a očistit ho od nehezkého. Umět zvládnout různé situace, které vztahy mezi rodiči a dětmi a život vůbec, přináší. První dvě Psychotéky z tohoto cyklu budou určeny pro rodiče: Moje dítě hledá práci bude určeno těm, jejichž dítě dostudovalo (nebo třeba ještě studuje) a poprvé v životě opravdu a vážně hledá práci. Ne prázdninovou brigádu, ale opravdovou, vážnou, dlouhodobou práci. A třeba neví, jak do toho. Možná se mu to nedaří. Bojuje s prvními zklamáními. Upravuje svoje očekávání ale mělo by si udržet své sebevědomí A vy tím vším procházíte s ním, nebo trochu stojíte stranou, protože mu do toho nechcete kecat, ale prožíváte to o to víc. Pomoc, moje dítě se mě ptá na sex bude pro všechny ty, jichž se dítě začíná ptát na věci, související se sexem a intimitou. Někdy totiž tyto otázky přichází nečekaně brzy. Někdy přichází až v době, kdy už tušíme, že se dítě neptá teoreticky, ale že tu jde o praxi. A vždy je to pro nás horká půda, necítíme se v tom. Přitom když v této situaci, v této zkoušce života, neobstojíme, můžeme na dlouhou dobu porušit křehkou, ale velice důležitou důvěru mezi námi a naším dítětem, důvěru našeho dítěte v nás. Jak to zvládat? Co máme říkat? Jak odpovídat a jak a kdy máme sami začít? Termíny: zatím nejsou vypsány. Jakmile budou určeny, budeme vás informovat. Pokud nicméně vytvoříte skupinu alespoň 8 lidí, kteří mají o téma zájem, můžete se na nás obrátit hned a termín společně najdeme. Kontakty najdete na konci brožury.

14 ceník vstupného Ceník pro firmy, které platí vstup zaměstnancům, a pro osoby, které svým vstupem chtějí přispět projektu Psychotéky* Položka 1 vstup 10 vstupů 1. psychotéka na zkoušku nová cena 390 Kč --- Jednotlivý vstup 850 Kč --- Přenosná permanentka Kč Nepřenosná permanentka Kč *k uvedeným cenám přísluší DPH Ceník pro samoplátce a ostatní** Položka 1 vstup 10 vstupů 1. psychotéka na zkoušku nová cena 390 Kč --- Jednotlivý vstup 750 Kč --- Přenosná permanentka Kč Nepřenosná permanentka Kč **samoplátcem rozumíme osobu hradící vstupy z vlastních zdrojů, nikoliv firemních. Ostatní jsou všichni, kteří mají důvod využít zvýhodněnou cenu. POZOR! Pokud Vás zaujala témata, ale Vaše životní situace Vám nedovoluje se účastnit, kontaktujte nás: máme stipendijní program! kontakty Organizační zajištění za tým Psychoték společnosti ČNP Consulting: Petra Zárubová Hana Růžičková tel: tel: mobil: mobil: webové stránky: facebook: Psychotéky vítají fanoušky! BONUS 250,- Kč za Staňte se naším příznivcem na Facebooku do 15. září 2014 a odměníme vás

15 Partneři projektu 2013 Tento projekt probíhá za laskavé podpory těchto společností a osob: Iva Pondělíková Claudia Stránský Valentina Shuklina a Netradiční operní studio (NOS) Pavel Kavánek Zuzana Řezníčková Naďa Šolcová Kamila Stabrynová Proximity Prague 2014 Tento projekt probíhá za laskavé podpory těchto společností a osob: Iva Pondělíková Valentina Shuklina a Netradiční operní studio (NOS) Pavel Kavánek Kamila Stabrynová Naďa Šolcová Firmy g6 parta běžců z TPCA Datum poslední aktualizace: 20. srpna 2014

Budeme velmi potěšeni, když Vás náš koncept pro veřejnost osloví a dáte mu svou podporu ať už svou účastí, nebo jinou formou.

Budeme velmi potěšeni, když Vás náš koncept pro veřejnost osloví a dáte mu svou podporu ať už svou účastí, nebo jinou formou. 2014 představení společnosti Společnost ČNP Consulting se orientuje na rozvojové a tréninkové programy šité na míru svým klientům, na koučování a výcviky koučů, na change management a poradenství v oblasti

Více

leden - červen 2014 VEČERNÍ PSYCHOTÉKY V ČNP CONSULTING

leden - červen 2014 VEČERNÍ PSYCHOTÉKY V ČNP CONSULTING leden - červen 2014 VEČERNÍ PSYCHOTÉKY PŘEDSTAVENÍ SPOLEČNOSTI Společnost ČNP Consulting se orientuje na rozvojové a tréninkové programy šité na míru svým klientům, na koučování a výcviky koučů, na change

Více

leden-červen 2012 VEČERNÍ PSYCHOTÉKY V ČNP CONSULTING

leden-červen 2012 VEČERNÍ PSYCHOTÉKY V ČNP CONSULTING leden-červen 2012 VEČERNÍ PSYCHOTÉKY PŘEDSTAVENÍ SPOLEČNOSTI Společnost ČNP Consulting je vysoce ceněnou poradenskou společností, která se orientuje na rozvojové a tréninkové programy šité na míru svým

Více

SELF MANAGEMENT TRAINING OSOBNÍ ROZVOJ

SELF MANAGEMENT TRAINING OSOBNÍ ROZVOJ SELF MANAGEMENT TRAINING OSOBNÍ ROZVOJ Individuální koučink Motto: K čemu je dobrá inspirace, když po ní nenásleduje čin? (Anthony Robbins) Vážení zájemci o osobní rozvoj, dovolujeme si Vás oslovit s možností

Více

NADSTAVBOVÝ KURZ PRO KOUČE

NADSTAVBOVÝ KURZ PRO KOUČE NADSTAVBOVÝ KURZ PRO KOUČE Obsah kurzu Jak rozjet koučovací kulturu ve firmách Koučink má v dnešní době již své pevné místo v oblasti vzdělávacích a rozvojových aktivit pro zaměstnance. Firmy někdy nahodile,

Více

NADSTAVBOVÝ KURZ PRO KOUČE II

NADSTAVBOVÝ KURZ PRO KOUČE II NADSTAVBOVÝ KURZ PRO KOUČE II Obsah kurzu Jak rozjet koučovací kulturu ve firmách Koučink má v dnešní době již své pevné místo v oblasti vzdělávacích a rozvojových aktivit pro zaměstnance. Firmy někdy

Více

dovolujeme si Vás požádat o spolupráci v rámci projektu Pospolu (Podpora spolupráce škol a firem) Zajištění vzdělávání v regionech.

dovolujeme si Vás požádat o spolupráci v rámci projektu Pospolu (Podpora spolupráce škol a firem) Zajištění vzdělávání v regionech. V Praze, dne 20.11.2013 Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli, dovolujeme si Vás požádat o spolupráci v rámci projektu Pospolu (Podpora spolupráce škol a firem) Zajištění vzdělávání v regionech.

Více

Srdečně vás všechny vítám na tomto úžasném projektu, po jehož absolvování nebudete věřit, kým jste byla!

Srdečně vás všechny vítám na tomto úžasném projektu, po jehož absolvování nebudete věřit, kým jste byla! Srdečně vás všechny vítám na tomto úžasném projektu, po jehož absolvování nebudete věřit, kým jste byla! CO JE PRO VÁS DŮLEŽITÉ! UVĚDOMIT SI, PROČ JSTE ZDE A CO CHCETE VE SVÉM ŽIVOTĚ ZMĚNIT A NA TOM BUDEME

Více

Expert na systemický koučink a přístup POZVÁNKA. JCI Hospodářští junioři Jihočeského kraje NA PŘEDSTAVENÍ MODULU OBORU PEROFRMANCE TUNING

Expert na systemický koučink a přístup POZVÁNKA. JCI Hospodářští junioři Jihočeského kraje NA PŘEDSTAVENÍ MODULU OBORU PEROFRMANCE TUNING POZVÁNKA JCI Hospodářští junioři Jihočeského kraje A SPOLEČNOST BCF S.R.O. VÁS SPOLEČNĚ ZVOU NA NA PŘEDSTAVENÍ MODULU OBORU PEROFRMANCE TUNING KOUČOVÁNÍ V ROLI MANAŽERA - KOUČOVACÍ PŘÍSTUP ZAŽÍVÁTE SE

Více

LINKED AKADEMIE. Informace pro partnery PROČ PODPOŘIT? PROČ LINKED AKADEMIE?

LINKED AKADEMIE. Informace pro partnery PROČ PODPOŘIT? PROČ LINKED AKADEMIE? LINKED AKADEMIE Informace pro partnery PROČ LINKED AKADEMIE? LinkedIn je nejrychleji rostoucí profesní sociální síť Je efektivním nástrojem k k budování expertní značky hledání práce získávání nových klientů

Více

Veškeré individuální konzultace a terapie, stejně jako skupinové workshopy a semináře probíhají v rámci specifického přístupu S it Systému.

Veškeré individuální konzultace a terapie, stejně jako skupinové workshopy a semináře probíhají v rámci specifického přístupu S it Systému. - Konzultace a terapie Individuální konzultace a poradenství individuální terapeutická práce dle potřeb klienta Podpora a vedení v integračních, separačních a léčivých procesech v jeho duši i těle, zohledňující

Více

E F E K T I V N Í V Z D Ě L Á V Á N Í ZAMĚSTNANCŮ. NABÍZÍME VÁM OTEVŘENÉ KURZY OBDOBÍ 1. pololetí 2016 REALIZOVANÉ PŘEVÁŽNĚ V PARDUBICÍCH

E F E K T I V N Í V Z D Ě L Á V Á N Í ZAMĚSTNANCŮ. NABÍZÍME VÁM OTEVŘENÉ KURZY OBDOBÍ 1. pololetí 2016 REALIZOVANÉ PŘEVÁŽNĚ V PARDUBICÍCH Pro Centre s.r.o. Jana.biskova@procentre.eu telefon 606628873 www.procentre.eu E F E K T I V N Í V Z D Ě L Á V Á N Í ZAMĚSTNANCŮ NABÍZÍME VÁM OTEVŘENÉ KURZY OBDOBÍ 1. pololetí 2016 REALIZOVANÉ PŘEVÁŽNĚ

Více

Kompetentní interní trenér

Kompetentní interní trenér Kompetentní interní trenér Vzdělávací moduly A - Rozvoj osobnosti interního trenéra B - Odborné trenérské dovednosti interního trenéra C - Nové trendy v rozvoji osobnosti a dovedností interního trenéra

Více

Můj Leadership aneb příběh síly a odvahy OTEVŘENÁ LEADERSHIP AKADEMIE

Můj Leadership aneb příběh síly a odvahy OTEVŘENÁ LEADERSHIP AKADEMIE Můj Leadership aneb příběh síly a odvahy OTEVŘENÁ LEADERSHIP AKADEMIE V mezidobí online práce se skupinou MŮJ LEADERSHIP Úvod Jsme jedineční, všude se o tom mluví. Tak proč nám všichni říkají, co musíme

Více

Hledáte něco a NEVÍTE CO?... možná TO najdete u nás. DOBROVOLNÍCI SOS CENTRA Dopisování s vězni. Tento materiál vznikl za finanční

Hledáte něco a NEVÍTE CO?... možná TO najdete u nás. DOBROVOLNÍCI SOS CENTRA Dopisování s vězni. Tento materiál vznikl za finanční DOBROVOLNÍCI SOS CENTRA Dopisování s vězni Hledáte něco a NEVÍTE CO?... možná TO najdete u nás. Tento materiál vznikl za finanční podpory Operačního programu Praha Adaptabilita, který je spolufinancován

Více

Meditace, jóga a šamanské nauky

Meditace, jóga a šamanské nauky Meditace, jóga a šamanské nauky aneb,, Hory učí samy,, PENZION POD PRALESEM, DOLNÍ LOMNÁ, JABLŮNKOVSKO 26. - 28.7.2013 www.podpralesem.euweb.cz Máte rádi meditaci? Chtěli by jste se zrelaxovat a zkusit

Více

Restart hodnocení a prezentace výsledků projektu. Michal Růžička, Julie Wittmannová. Projekt OP LZZ, reg. č. CZ.1.04/5.1.01/77.

Restart hodnocení a prezentace výsledků projektu. Michal Růžička, Julie Wittmannová. Projekt OP LZZ, reg. č. CZ.1.04/5.1.01/77. Restart hodnocení a prezentace výsledků projektu Michal Růžička, Julie Wittmannová Projekt OP LZZ, reg. č. CZ.1.04/5.1.01/77.00377 Mezinárodní spolupráce P- Centrum FOUNDATION66 HUM London Build on Belief

Více

NABÍZÍME VÁM VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

NABÍZÍME VÁM VZDĚLÁVACÍ PROGRAM Pro Centre s.r.o. Jana.biskova@procentre.eu mobil 606628873 NABÍZÍME VÁM VZDĚLÁVACÍ PROGRAM ASERTIVNÍ JEDNÁNÍ V PRAXI - ZDRAVÉ SEBEPROSAZENÍ Chcete si získat respekt svých kolegů či klientů? Chcete se

Více

Absolvováním modulu získáte :

Absolvováním modulu získáte : Vzdělávací moduly a workshopy: NARATIVNÍ MANAGEMENT a SYSTEMICKÉ FIREMNÍ KONSTELACE - jako nástroj řešení firemních problémů, firemních strategií, utváření funkčních firemních leverage, řešení vztahových

Více

MEDIÁLNÍ TRÉNINK 2a0

MEDIÁLNÍ TRÉNINK 2a0 MEDIÁLNÍ TRÉNINK 2a0 Poctivá příprava. Hodnocení. Cílený trénink. Koučing a mentoring. HODNOCENÍ INFORMACE / TEORIE TRAINING PODPORA: KOUČING A MENTORING Co je Mediální trénink 2a0? Mediální trénink IxL

Více

ILP Institute for leading people. Basic Four. vzdělávací program

ILP Institute for leading people. Basic Four. vzdělávací program Basic Four vzdělávací program Cílem vzdělávacího programu Basic Four je poskytnout vedoucím pracovníkům v sociálních službách ucelené vzdělávání, které jim poskytne znalosti a dovednosti ve všech oblastech,

Více

Worklife balance. Projekt "Nastavení rovných příležitostí na MěÚ Slaný, CZ.1.04/3.4.04/88.00208

Worklife balance. Projekt Nastavení rovných příležitostí na MěÚ Slaný, CZ.1.04/3.4.04/88.00208 Worklife balance Projekt "Nastavení rovných příležitostí na MěÚ Slaný, CZ.1.04/3.4.04/88.00208 Tento projekt je financováno z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje

Více

Jak založit a vést úspěšný poradenský byznys

Jak založit a vést úspěšný poradenský byznys Jak založit a vést úspěšný poradenský byznys Přednáška pro VŠE Josef Severa, Michal Kurfirst Květen 2012 KONTEXT Jak založit a vést úspěšný poradenský byznys? Co bude jinak po přednášce? O co tady jde?

Více

TOGETHER WE CAN projekt interních koučů v UniCredit Bank

TOGETHER WE CAN projekt interních koučů v UniCredit Bank TOGETHER WE CAN projekt interních koučů v UniCredit Bank Firma: UniCredit Bank Czech Republic, a.s. Na Příkopě 858/20 111 21 Praha 1 www.unicreditbank.cz Kontaktní osoba: Lenka Štěpánová Learning & Development

Více

KOUČOVÁNÍ VE ŠKOLÁCH projekt PM 250+ Lenka Zelingrová výkonná ředitelka Koučink Centrum, s.r.o.

KOUČOVÁNÍ VE ŠKOLÁCH projekt PM 250+ Lenka Zelingrová výkonná ředitelka Koučink Centrum, s.r.o. KOUČOVÁNÍ VE ŠKOLÁCH projekt PM 250+ Lenka Zelingrová výkonná ředitelka Koučink Centrum, s.r.o. Představení KC CO VÁS ČEKÁ? Představení Projektu PM 250+ Vyhodnocení projektu PM 250+ Zkušenost LZ v projektu

Více

Jak najít odvahu a sebedůvěru pro změnu

Jak najít odvahu a sebedůvěru pro změnu Naďa Grosamová Milena Židlická Ladislav Dvořák Jan Pešek Jak najít odvahu a sebedůvěru pro změnu SPOLUPRÁCE s.r.o. Gotthardská 4 160 00 Praha 6 Vážené dámy, vážení pánové, chcete ve svém životě něco změnit

Více

Pozvánka na seminář. Neexpertní vedení

Pozvánka na seminář. Neexpertní vedení Pozvánka na seminář Společnost BCF s.r.o. si Vás společně s Jihočeskou hospodářskou komorou dovolují pozvat dne 21.9.2011 od 9:00 do 17:00 hodin do prostor Jihočeské hospodářské komory na veřejný sebezkušenostní

Více

VEŘEJNÉ KNIHOVNY: tradiční místa občanského vzdělávání Jak využít tradici pro dnešní výzvy?

VEŘEJNÉ KNIHOVNY: tradiční místa občanského vzdělávání Jak využít tradici pro dnešní výzvy? VEŘEJNÉ KNIHOVNY: tradiční místa občanského vzdělávání Jak využít tradici pro dnešní výzvy? KONFERENCE KNIHOVNY SOUČASNOSTI 2012 Pardubice, 13.9.2012 Mgr. Petr Čáp Občanské vzdělávání Demokracie se opírá

Více

Obsah. Úvod 9 Členění knihy 10

Obsah. Úvod 9 Členění knihy 10 Obsah Úvod 9 Členění knihy 10 KAPITOLA 1 Copywriting 11 Práce copywritera 11 Jak se stát dobrým copywriterem 12 Jak začít 15 Co budete psát 15 O čem budete psát 16 Proč budete psát 17 Pro koho budete psát

Více

KURZY PRO PRACOVNÍKY MATEŘSKÝCH ŠKOL, PŘÍPRAVNÝCH TŘÍD A DALŠÍCH PŘEDŠKOL. ZAŘÍZENÍ NABÍDKA 1. POLOLETÍ, PLZEŇSKÝ KRAJ VE ŠKOLCE SE SPOLU DOMLUVÍME

KURZY PRO PRACOVNÍKY MATEŘSKÝCH ŠKOL, PŘÍPRAVNÝCH TŘÍD A DALŠÍCH PŘEDŠKOL. ZAŘÍZENÍ NABÍDKA 1. POLOLETÍ, PLZEŇSKÝ KRAJ VE ŠKOLCE SE SPOLU DOMLUVÍME KURZY PRO PRACOVNÍKY MATEŘSKÝCH ŠKOL, PŘÍPRAVNÝCH TŘÍD A DALŠÍCH PŘEDŠKOL. ZAŘÍZENÍ NABÍDKA 1. POLOLETÍ, PLZEŇSKÝ KRAJ VE ŠKOLCE SE SPOLU DOMLUVÍME PRÁCE S DĚTMI Z JAZYKOVĚ ODLIŠNÉHO PROSTŘEDÍ TERMÍN:

Více

DOTAZNÍK PRO URČENÍ UČEBNÍHO STYLU

DOTAZNÍK PRO URČENÍ UČEBNÍHO STYLU DOTAZNÍK PRO URČENÍ UČEBNÍHO STYLU Projekt MOTIVALUE Jméno: Třida: Pokyny Prosím vyplňte vaše celé jméno. Vaše jméno bude vytištěno na informačním listu s výsledky. U každé ze 44 otázek vyberte a nebo

Více

Emoční inteligence. Zuzana Duffková Datum: 9.2.2009. Připravila: TEAM.CZ, s.r.o. Za potokem 46, 106 00 Praha 10 tel.: +420 272 766 242 info@team.

Emoční inteligence. Zuzana Duffková Datum: 9.2.2009. Připravila: TEAM.CZ, s.r.o. Za potokem 46, 106 00 Praha 10 tel.: +420 272 766 242 info@team. Emoční inteligence Připravila: Zuzana Duffková Datum: 9.2.2009 TEAM.CZ, s.r.o. Za potokem 46, 106 00 Praha 10 tel.: +420 272 766 242 info@team.cz Jak ovlivňují emoce můj výkon? Jaká je souvislost mezi

Více

management Komplexní program rozvoje manažerů 4MOTION TM Cesta vzhůru

management Komplexní program rozvoje manažerů 4MOTION TM Cesta vzhůru 4MOTION TM Komplexní program rozvoje manažerů Cesta vzhůru management 4MOTION TM : Program rozvoje manažerů Manažerský rozvoj není událost, ale proces. Místo jednorázových interních školení zvolte komplexní

Více

MONTESSORI VZDĚLÁVÁNÍ V 21.STOLETÍ

MONTESSORI VZDĚLÁVÁNÍ V 21.STOLETÍ MONTESSORI VZDĚLÁVÁNÍ V 21.STOLETÍ Mgr. Kamila Balcarová PODSTATA A CHARAKTERISTIKA MONTESSORI PEDAGOGIKY 3 pilíře Montessori výchovně vzdělávací systému Připravený (vědomý) dospělý Připravené prostředí

Více

Výstupy závěrečné evaluace projektu Kariérový koučink do škol

Výstupy závěrečné evaluace projektu Kariérový koučink do škol Výstupy závěrečné evaluace projektu Kariérový koučink do škol V průběhu projektu byly připraveny, odzkoušeny a do základních a středních škol zavedeny účinné nástroje kariérového poradenství: 1. V první

Více

Osobnostní vzdělávání finální návrh harmonogramu a obsahu kurzů

Osobnostní vzdělávání finální návrh harmonogramu a obsahu kurzů Osobnostní vzdělávání finální návrh harmonogramu a obsahu kurzů Kurz/workshop 1 skupina 2 skupina Kurz Sebereflexe, sebediagnostika a diagnostika (- skupina cca 15 osob, 4 hodinový kurz, celk. 2 běhy 20.9.,

Více

Variace. Zdravý životní styl

Variace. Zdravý životní styl Variace 1 Zdravý životní styl Autor: Mgr. Jaromír JUŘEK Kopírování a jakékoliv další využití výukového materiálu je povoleno pouze s uvedením odkazu na www.jarjurek.cz. 1. Zdravý životní styl Zdravý životní

Více

Vzdělávací oblast - Člověk a svět práce

Vzdělávací oblast - Člověk a svět práce Vzdělávací oblast - Člověk a svět práce Pracovní činnosti Charakteristika vyučovacího předmětu 2.stupeň Obsahové, časové a organizační vymezení Časová dotace v učebním plánu je 1 vyučovací hodina týdně.

Více

PROČ PRÁVĚ ZAČÍT SPOLU?

PROČ PRÁVĚ ZAČÍT SPOLU? ZAČÍT SPOLU ZÁKLADNÍ INFORMACE program Začít spolu (Step by Step) je realizován ve více než 30 zemích v ČR od 1994 v MŠ, 1996 v ZŠ pedagogický přístup orientovaný na dítě spojuje v sobě moderní poznatky

Více

Efektivita vzdělávání lektorů v soukromých jazykových školách

Efektivita vzdělávání lektorů v soukromých jazykových školách Efektivita vzdělávání lektorů v soukromých jazykových školách Co se osvědčuje a co ne Margareta Zábranská, Glossa škola jazyků ACERT konference, 31. 3. 2012 Glossa škola jazyků Velká škola Mezi Top Ten

Více

I. JAK SI MYSLÍM, ŽE MOHU BÝT PRO TÝM PROSPĚŠNÝ:

I. JAK SI MYSLÍM, ŽE MOHU BÝT PRO TÝM PROSPĚŠNÝ: Test týmových rolí Pokyny: U každé otázky (I - VII), rozdělte 10 bodů mezi jednotlivé věty podle toho, do jaké míry vystihují vaše chování. V krajním případě můžete rozdělit těchto 10 bodů mezi všechny

Více

Sociální síť. = propojená skupina lidí na internetu

Sociální síť. = propojená skupina lidí na internetu Sociální sítě Sociální síť = propojená skupina lidí na internetu registrovaným členům umožňuje vytvářet osobní (či firemní) veřejný či částečně veřejný profil, komunikovat spolu, sdílet informace, fotografie,

Více

1. Emo ní inteligence: p ehled základních p ístup a aplikací. 2. Poradenská psychologie pro d ti a mládež.

1. Emo ní inteligence: p ehled základních p ístup a aplikací. 2. Poradenská psychologie pro d ti a mládež. 1. Emoční inteligence: přehled základních přístupů a aplikací. -- Vyd. 1. Praha: Portál 2007. 367 s. -- cze. ISBN 978-80-7367-229-4 emoce; inteligence; sociální komunikace; dovednost; interpersonální vztahy;

Více

OPEN MANAGEMENT AKREDITOVANÝ PROGRAM PRO TOP MANAŽERY

OPEN MANAGEMENT AKREDITOVANÝ PROGRAM PRO TOP MANAŽERY OPEN MANAGEMENT AKREDITOVANÝ PROGRAM PRO TOP MANAŽERY PROGRAM OPEN MANAGEMENT je intenzivní kurz pro TOP manažery, senior manažery a HR specialisty, kteří si chtějí osvojit vědecké či praktické znalosti

Více

PROJEKT SPOLUPRÁCE MATEŘSKÉ ŠKOLY SLUNEČNICE A MĚSTSKÉ KNIHOVNY V JIŘÍKOVĚ

PROJEKT SPOLUPRÁCE MATEŘSKÉ ŠKOLY SLUNEČNICE A MĚSTSKÉ KNIHOVNY V JIŘÍKOVĚ PROJEKT SPOLUPRÁCE MATEŘSKÉ ŠKOLY SLUNEČNICE A MĚSTSKÉ KNIHOVNY V JIŘÍKOVĚ KNIHA JE NÁŠ KAMARÁD TYP PROJEKTU: DLOUHODOBÝ, CELOROČNÍ 1. CÍL PROJEKTU 2. CÍLOVÁ SKUPINA 3. PŘÍNOS PRO DĚTI 4. DÍLČÍ CÍLE 5.

Více

OBSAH: ÚVOD... 1. iii. kapitola 1 TYPY A CÍLE PORAD... 3. Základní koncept řízení porad... 3. Operativní porada... 4. Výrobní porada...

OBSAH: ÚVOD... 1. iii. kapitola 1 TYPY A CÍLE PORAD... 3. Základní koncept řízení porad... 3. Operativní porada... 4. Výrobní porada... OBSAH: ÚVOD............................................................ 1 kapitola 1 TYPY A CÍLE PORAD............................................... 3 Základní koncept řízení porad................................................

Více

Identifikace. Koncepce ZŠ - Mateřská a základní škola Raduška. Název školy: ZAČÍT SPOLU Základní škola a Mateřská škola Kadaň

Identifikace. Koncepce ZŠ - Mateřská a základní škola Raduška. Název školy: ZAČÍT SPOLU Základní škola a Mateřská škola Kadaň Koncepce ZŠ - Mateřská a základní škola Raduška Identifikace Název školy: ZAČÍT SPOLU Základní škola a Mateřská škola Kadaň Adresa školy: Kpt. Jaroše 612, 432 01 Kadaň Ředitelka školy: Bc. Diana Roubová

Více

EMPIRIA CONSULTING. Představení společnosti. Zásady práce

EMPIRIA CONSULTING. Představení společnosti. Zásady práce Představení společnosti Zaměřujeme se na vzdělávání, poradenství a tréninky v oblasti manažerských a obchodních dovedností, marketingu, výběrů zaměstnanců, rekvalifikačních kurzů i poradenských programů.

Více

GOLFOVÉ NOVINKY Z BEŘOVIC

GOLFOVÉ NOVINKY Z BEŘOVIC GOLFOVÉ NOVINKY Z BEŘOVIC občasník s informacemi o Beřovickém golfu Říjen 2015 Všechny čtenáře chceme hned v úvodu ujistit, že našim cílem je pouze a jen poskytnout z času na čas několik informací a novinek,

Více

www.cooperation.cz spoluprace@cooperation.cz +420 222 351 750 +042 607 101 244

www.cooperation.cz spoluprace@cooperation.cz +420 222 351 750 +042 607 101 244 Spolupráce s.r.o. Bělohorská 39 169 00 Praha www.cooperation.cz spoluprace@cooperation.cz +420 222 351 750 +042 607 101 244 Výcvik koučů pro akreditaci 1. stupně Výcvik koučů pro akreditaci 1. stupně V

Více

2 Proč pracovat tam, kde nejsou příjemné kolegiální vztahy?

2 Proč pracovat tam, kde nejsou příjemné kolegiální vztahy? 2 Proč pracovat tam, kde nejsou příjemné kolegiální vztahy? Kolegiální vztahy jsou velmi delikátní záležitost, neboť s kolegy lidé tráví velkou část svého života. Pokud se v týmu vyskytuje někdo negativní,

Více

Co přinesl projekt POSPOLU. Závěrečná konference 14.5. 2015 Mgr. Petr Naske

Co přinesl projekt POSPOLU. Závěrečná konference 14.5. 2015 Mgr. Petr Naske Co přinesl projekt POSPOLU Závěrečná konference 14.5. 2015 Mgr. Petr Naske Potřeby, očekávání, témata Zmapovat, ověřit, systematizovat, najít silné a slabé stránky, modelovat, Jako měkký projekt jsme se

Více

www.tuv-sud.cz TÜV SÜD Czech s.r.o. Letní akademie TÜV SÜD Czech

www.tuv-sud.cz TÜV SÜD Czech s.r.o. Letní akademie TÜV SÜD Czech www.tuv-sud.cz TÜV SÜD Czech s.r.o. Letní akademie TÜV SÜD Czech Vážení obchodní přátelé, v rámci letošní letní sezóny si Vám dovolujeme nabídnout zajímavé ZÁŽITKOVÉ MANAŽERSKÉ KURZY v rámci UNIKÁTNÍHO

Více

NEWSLETTER - ÚNOR 2014

NEWSLETTER - ÚNOR 2014 NEWSLETTER - ÚNOR 2014 Drazí přátelé, jak už jistě víte, v Latinském kulturním centru se děje mnoho zajímavých akcí, rozhodli jsme se tedy vytvořit pro Vás tento informační newsletter, kde můžete najít

Více

Týmová (spolu)práce. Ing. Kamil Matoušek, Ph.D. Návrh a řízení projektu technická komunikace

Týmová (spolu)práce. Ing. Kamil Matoušek, Ph.D. Návrh a řízení projektu technická komunikace Týmová (spolu)práce Ing. Kamil Matoušek, Ph.D. Návrh a řízení projektu technická komunikace Úvod Tým (staroangl.) spřežení, potah Zde: malá pracovní skupina, jejímž úkolem je komplexně a interdisciplinárně

Více

PRAXE DO FIREM. Výsledky průzkumu projektu Praxe do firem a představení nových možností spolupráce škol a firem. Praha 6. 11. 2014

PRAXE DO FIREM. Výsledky průzkumu projektu Praxe do firem a představení nových možností spolupráce škol a firem. Praha 6. 11. 2014 PRAXE DO FIREM Výsledky průzkumu projektu Praxe do firem a představení nových možností spolupráce škol a firem Praha 6. 11. 2014 OBSAH PREZENTACE 1. Představení projektu Praxe do firem 2. Hlavní zjištění

Více

1 OTÁZKY OBSAHOVÉHO RÁMCE (W) Oblast A: Čemu ve výuce věřím, jaká mám východiska? A1/1 Jak se ve výuce odráží skutečnost, že je každý žák jiný?

1 OTÁZKY OBSAHOVÉHO RÁMCE (W) Oblast A: Čemu ve výuce věřím, jaká mám východiska? A1/1 Jak se ve výuce odráží skutečnost, že je každý žák jiný? 1 OTÁZKY OBSAHOVÉHO RÁMCE (W) Oblast A: Čemu ve výuce věřím, jaká mám východiska? Podoblast A1: Individualizace výuky A1/1 Jak se ve výuce odráží skutečnost, že je každý žák jiný? A1/2 Představme si úsečku.

Více

shine. light of change.

shine. light of change. shine. light of change. Jak rozpoznat, je-li člověk vhodný jako projektový manažer? Michael Motal Záměr Ukázat Iniciovat Jak podpořit rozhodování Jak zvážit smysluplnost investice do člověka Výměnu názorů

Více

...a natrvalo. Hubněte zdravě... Pohyb. pilíř zdraví. www.stob.cz www.stobklub.cz

...a natrvalo. Hubněte zdravě... Pohyb. pilíř zdraví. www.stob.cz www.stobklub.cz Hubněte zdravě......a natrvalo Pohyb pilíř zdraví www.stob.cz www.stobklub.cz Chybí vám radost ze života? Máte pocit, že tělo i duše chátrá a žijete v uspěchané době bez zážitků, potěšení a chvil jen pro

Více

ČTĚME DĚTEM 20 MINUT DENNĚ. KAŽDÝ DEN! To není JDI A ČTI SI, ale POJĎ, BUDU TI ČÍST

ČTĚME DĚTEM 20 MINUT DENNĚ. KAŽDÝ DEN! To není JDI A ČTI SI, ale POJĎ, BUDU TI ČÍST ČTĚME DĚTEM 20 MINUT DENNĚ. KAŽDÝ DEN! Naším cílem je prostřednictvím společného čtení budovat pevné vazby v rodině a podporovat širší přístup dětí a mládeže ke kulturním statkům. Předčítání rozvíjí paměť

Více

4.9.40. Psychologie MEDIÁLNÍ VÝCHOVA. Média a mediální produkce VÝCHOVA K MYŠLENÍ V EVROPSKÝCH A GLOBÁLNÍCH SOUVISLOSTECH

4.9.40. Psychologie MEDIÁLNÍ VÝCHOVA. Média a mediální produkce VÝCHOVA K MYŠLENÍ V EVROPSKÝCH A GLOBÁLNÍCH SOUVISLOSTECH 4.9.40. Psychologie Dvouletý volitelný předmět PSYCHOLOGIE (pro 3. ročník, septima) navazuje na základní okruhy probírané v hodinách ZSV. Zaměřuje se na rozšíření poznatků jak teoretických psychologických

Více

Metodika projektu. Základní škola a Mateřská škola Nymburk, Letců R.A.F. 1989, p.o. CZ.1.07/1.2.33/02.0039,,Analýza potřeb

Metodika projektu. Základní škola a Mateřská škola Nymburk, Letců R.A.F. 1989, p.o. CZ.1.07/1.2.33/02.0039,,Analýza potřeb Základní škola a Mateřská škola Nymburk, Letců R.A.F. 1989, p.o. Metodika projektu CZ.1.07/1.2.33/02.0039,,Analýza potřeb 2014 Zpracoval garant projektu Mgr.Radek Procházka s kolektivem Z Š a M Š N y m

Více

Terapie dospělých osob s AS a VFA Poradenství pro blízké osoby dětí s AS a VFA

Terapie dospělých osob s AS a VFA Poradenství pro blízké osoby dětí s AS a VFA Terapie dospělých osob s AS a VFA Poradenství pro blízké osoby dětí s AS a VFA Roman Pešek Asociace pomáhající lidem s autismem, APLA Praha, Střední Čechy Terapeutické a sociálně rehabilitační středisko

Více

Českomoravský fotbalový svaz Diskařská 100 P.O. Box 11 160 17 Praha 6 - Strahov

Českomoravský fotbalový svaz Diskařská 100 P.O. Box 11 160 17 Praha 6 - Strahov Českomoravský fotbalový svaz Diskařská 100 P.O. Box 11 160 17 Praha 6 - Strahov internet: www.fotbal.cz - sekce Grassroots e-mail: mestek@fotbal.cz, blazej@fotbal.cz tel: 233 029 111 fax: 233 353 107 3.

Více

POZVÁNKA NA SEMINÁŘE PRO MANAŽERY

POZVÁNKA NA SEMINÁŘE PRO MANAŽERY POZVÁNKA NA SEMINÁŘE PRO MANAŽERY POZITIVNÍ PŘÍSTUP, TVOŘIVÉ MYŠLENÍ A MOTIVACE K DOSAHOVÁNÍ VÝSLEDKŮ Termín: 7. 8. ledna 2015 ŘÍZENÍ VÝKONU, HODNOCENÍ A MOTIVACE Termín: 18. 19. března 2015 MÍSTO KONÁNÍ:

Více

Alternativní a augmentativní komunikace z jiného úhlu pohledu

Alternativní a augmentativní komunikace z jiného úhlu pohledu Alternativní a augmentativní komunikace z jiného úhlu pohledu Termín realizace: 15. 7. 2014 Máte povědomí o tom, co to AAK je, protože už jste byli na kurzu? Přesto si někdy nevíte úplně rady nebo vaše

Více

RECEPTY OSUDU. Poznámky... 196

RECEPTY OSUDU. Poznámky... 196 OBSAH RECEPTY OSUDU Lekce 1: Jak správně vybrat cíl a prostředky pro uskutečnění změny ve svém životě.. 11 Lekce 2: Jak spravedlivý a neustále štědrý je vesmír... 12 Lekce 3: Jak dosáhnout celistvosti,

Více

XD16MPS Manažerská psychologie pro kombinované studium. Úvod do manažerské psychologie Předmět, význam, vývoj

XD16MPS Manažerská psychologie pro kombinované studium. Úvod do manažerské psychologie Předmět, význam, vývoj XD16MPS Manažerská psychologie pro kombinované studium Úvod do manažerské psychologie Předmět, význam, vývoj Mgr. Petra Halířová ZS 2009/10 Literatura Bedrnová, Nový: Psychologie a sociologie řízení, s.

Více

Projekt ROZVOJ CO ZAPOJENÍM DO PROJEKTU ROZVOJ ZÍSKÁVÁ DĚTSKÝ DOMOV?

Projekt ROZVOJ CO ZAPOJENÍM DO PROJEKTU ROZVOJ ZÍSKÁVÁ DĚTSKÝ DOMOV? Projekt ROZVOJ Náš dětský domov je zapojen do projektu Rozvoj, který realizuje Rozmarýna o.p.s. ve spolupráci s partnerem o.s. SES, SEbe - Spolu v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost,

Více

Intenzivní výcvik sociálních dovedností 30. 5. 2. 6. 2011, Rekreační středisko Nová Louka

Intenzivní výcvik sociálních dovedností 30. 5. 2. 6. 2011, Rekreační středisko Nová Louka Intenzivní výcvik sociálních dovedností 30. 5. 2. 6. 2011, Rekreační středisko Nová Louka Rekreační středisko Nová Louka Intenzivní výcvik sociálních dovedností (dále jen výcvik) je jednou z klíčových

Více

5.2.2 Studijní zaměření: Komplexní výtvarná tvorba

5.2.2 Studijní zaměření: Komplexní výtvarná tvorba 5.2.2 Studijní zaměření: Komplexní výtvarná tvorba Obsahem komplexní výtvarné tvorby je teoretické i praktické zvládnutí jednotlivých výtvarných technik, poznávání moderních technologií a seznámení se

Více

To vše odděleně! Přitom mají stejný cíl: spokojeného zákazníka.

To vše odděleně! Přitom mají stejný cíl: spokojeného zákazníka. Firmy investují nemalé prostředky do posílení loajality zákazníků, zjišťování jejich spokojenosti a vnímání značky. Další prostředky směřují do výběru a motivace zaměstnanců, tréninků a školení, do průzkumů

Více

Duševní hygiena a supervize ve zdravotnictví

Duševní hygiena a supervize ve zdravotnictví Duševní hygiena a supervize ve zdravotnictví Zdravotní sestra a její pracovní náplň Ideální sestra je vysoce vzdělanou profesionálkou, která zvládá s přehledem a spolehlivě náročné situace a problémy,

Více

Změna Leadershipu: jak na to?

Změna Leadershipu: jak na to? Změna Leadershipu: jak na to? PhDr. Jana Novotná Ing. Mgr. Rostislav Benák Obsah 1. Zrod projektu, příprava, design 2. Cíle projektu 3. Fáze projektu (Q1 07 Q1 08) 4. Výsledky první etapy projektu a prozření

Více

VZDĚLÁVACÍ PROGRAMY PRO PĚSTOUNY

VZDĚLÁVACÍ PROGRAMY PRO PĚSTOUNY VZDĚLÁVACÍ PROGRAMY PRO PĚSTOUNY Vzdělávání bude realizováno při počtu 12 a více zájemců. Maximální počet je 16 účastníků. Jeden vzdělávací modul je 8 vzdělávacích hodin. Vzdělávání bude probíhat v prostorách

Více

Popis klíčových aktivit projektu ŠKOLA PRO VŠECHNY

Popis klíčových aktivit projektu ŠKOLA PRO VŠECHNY Základní škola, Trutnov, Komenského 399 Projekt Škola pro všechny, registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.2.21/01.0027 Popis klíčových aktivit projektu ŠKOLA PRO VŠECHNY PRAVIDELNÝ PROGRAM DOUČOVÁNÍ Doučování

Více

Naše vize. Naše poslání

Naše vize. Naše poslání Na základě žádosti o finanční podporu z OP LZZ získalo město Třebíč dotaci na projekt s názvem Vybudování koordinačního centra práce na dálku v Třebíči. Svoji činnost zahájilo Koordinační centrum 1. srpna

Více

Emoce a škola. Jméno a Příjmení lektora Etická výchova, o.p.s. datum

Emoce a škola. Jméno a Příjmení lektora Etická výchova, o.p.s. datum Emoce a škola Jméno a Příjmení lektora Etická výchova, o.p.s. datum Člověk není rozumná bytost, která má emoce, ale emocionální bytost, která občas myslí. (F.Koukolík) Základní charakteristika Emočně inteligentní

Více

Jak najít své EW? Proč a jak budovat svou EW skupinu?! Jednoduše a efektivně

Jak najít své EW? Proč a jak budovat svou EW skupinu?! Jednoduše a efektivně Proč a jak budovat svou EW skupinu?! Jednoduše a efektivně Každý úspěšný člověk, jestliže chce dosáhnout svého cíle, se musí věnovat své práci na 100%. Náš cíl je jasný. Vydělávat snadno, rychle a neomezené

Více

Qi Gong víkend. Beskydy 11-13. 10. 2013

Qi Gong víkend. Beskydy 11-13. 10. 2013 Qi Gong víkend Beskydy 11-13. 10. 2013 Společnost Feng Shui for Life v spolupráci s centrem,,berkana a školou jógy Karakal pro Vás připravila jedinečnou Qi Gong akci, plnou cvičení, Zenových meditací a

Více

Jak si stanovit osobní vizi

Jak si stanovit osobní vizi Action Academy Jak si stanovit osobní vizi ebook Blanka 2014 Jak si stanovit osobní vizi Osobní vize je jasná, konkrétní, působivá a aktivující představa budoucího stavu dosažených výsledků, postavení

Více

ROZVOJOVÝ PROGRAM PRO VEDOUCÍ PRACOVNÍKY A PEDAGOGY MŠ

ROZVOJOVÝ PROGRAM PRO VEDOUCÍ PRACOVNÍKY A PEDAGOGY MŠ ROZVOJOVÝ PROGRAM PRO VEDOUCÍ PRACOVNÍKY A PEDAGOGY MŠ REALIZAČNÍ MANUÁL Hlavním tématem programu je osobnostní a sociální rozvoj vedoucích pracovníků a pedagogů (především mateřských škol), kteří po absolvování

Více

Projekt Age management

Projekt Age management Projekt Age management OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost Královéhradecký kraj CZ.1.07/3.2.10/03.0003 člen AIVD ČR Age Management věkový management představuje řízení zohledňující věk a schopnosti zaměstnanců

Více

SYSTÉM. Mgr. Petr Kuš 24. června 2010 Institut pro místní správu Praha, vzdělávací středisko Benešov

SYSTÉM. Mgr. Petr Kuš 24. června 2010 Institut pro místní správu Praha, vzdělávací středisko Benešov SYSTÉM VZDĚLÁVÁNÍ LEKTORŮ Mgr. Petr Kuš 24. června 2010 Institut pro místní správu Praha, vzdělávací středisko Benešov Specifika vzdělávání lektorů v Institutu pro místní správu Praha velmi početný lektorský

Více

Obsah. 4. Cílová skupina... 3. 5. Instituce poskytující školení... 4. 8. Typ získaného certifikátu... 8

Obsah. 4. Cílová skupina... 3. 5. Instituce poskytující školení... 4. 8. Typ získaného certifikátu... 8 The adventures of Hocus and Lotus 2012 Obsah 1. Popis vzdělávací činnosti... 3 2. Jazyky používané v průběhu školení... 3 3. Vzdělávací sektor, pro který je kurz určen... 3 4. Cílová skupina... 3 5. Instituce

Více

BSAA Praha, s.r.o. Poradenství Školení Koučink

BSAA Praha, s.r.o. Poradenství Školení Koučink BSAA Praha, s.r.o. Poradenství Školení Koučink Cílové skupiny Senioři Sbory pedagogů Malé a střední podniky Pedagogické sbory Motto: Spojte příjemné s užitečným Lázeňský vzdělávací pobyt Koncepce Jednoduchý

Více

Průvodce účastí firem na konferenci Excel@FIT

Průvodce účastí firem na konferenci Excel@FIT Průvodce účastí firem na konferenci Excel@FIT Průvodce účastí firem, Excel@FIT 2015 1/10 Obsah Úvod Účast, sponzorství a další možnosti spolupráce Informace pro účastníky Informace pro sponzory Úrovně

Více

VÝCHOVA K MYŠLENÍ V EVROPSKÝCH A GLOBÁLNÍCH SOUVISLOSTECH

VÝCHOVA K MYŠLENÍ V EVROPSKÝCH A GLOBÁLNÍCH SOUVISLOSTECH Vážení kolegové, níže naleznete seznam kurzů, na které je možné se hlásit. Můžete se stát pořádající školou. V takovém případě se spojte s lektorem zvoleného kurzu a dohodněte si s ním termín jeho pořádání.

Více

Blacksmith Consulting S. l.

Blacksmith Consulting S. l. Blacksmith Consulting S. l. RYCHLÉ VYTVOŘENÍ MODELU PODNIKÁNÍ JAKO NÁSTROJ TESTOVÁNÍ REALIZOVATELNOSTI NOVÝCH NÁPADŮ Mikulov, červenec 2013 Základní principy metodiky - Naučit se podnikat, organizovat

Více

VÝTVARNÁ VÝCHOVA. A/ Charakteristika předmětu

VÝTVARNÁ VÝCHOVA. A/ Charakteristika předmětu VÝTVARNÁ VÝCHOVA A/ Charakteristika předmětu Obsahové vymezení Vyučovací předmět Výtvarná výchova rozvíjí tvořivé schopnosti, které žáci získali na prvním stupni ve vyučovacím předmětu Tvořivost a prostřednictvím

Více

Prezentace 1. etapy projektu Realizace vzdělávání lektorů nadace lesních pedagogů

Prezentace 1. etapy projektu Realizace vzdělávání lektorů nadace lesních pedagogů Zavádění vybraných průřezových témat do ŠVP základních škol prostřednictvím projektového vyučování v Moravskoslezském kraji aneb Lesníci pomáhají vzdělávat žáky základních škol v úctě k přírodě Prezentace

Více

Charakteristika předmětu

Charakteristika předmětu Vzdělávací oblast : Vyučovací předmět: Člověk a svět práce Člověk a svět práce - Svět práce Charakteristika předmětu Vzdělávací obsah: Základem vzdělávacího obsahu předmětu Svět práce je vzdělávací obsah

Více

INFORMACE PRO ZÁJEMCE O SLUŽBU SOCIÁLNÍ REHABILITACE KOLLÁROVA

INFORMACE PRO ZÁJEMCE O SLUŽBU SOCIÁLNÍ REHABILITACE KOLLÁROVA INFORMACE PRO ZÁJEMCE O SLUŽBU SOCIÁLNÍ REHABILITACE KOLLÁROVA OBSAH: POSLÁNÍ SLUŽBY KOMU JE SLUŽBA URČENA CÍLE SLUŽBY ZÁSADY PŘI POSKYTOVÁNÍ SLUŽBY ROZSAH A KAPACITA POSKYTOVANÉ SOCIÁLNÍ SLUŽBY KDE A

Více

PRO TEBE. mladé plody rostou na starých stromech. Budoucnost dětí pomáhají vytvářet jejich rodiče.

PRO TEBE. mladé plody rostou na starých stromech. Budoucnost dětí pomáhají vytvářet jejich rodiče. mladé plody rostou na starých stromech Budoucnost dětí pomáhají vytvářet jejich rodiče. Ale kdo tvoří budoucnost těch osamělých, které rodiče nemají? Nebo těch, které rodiče opustili, ať z vlastní vůle

Více

Jsme svatební portál působící po celé ČR. Pro snoubence a svatebčany přinášíme užitečné informace, tipy a nápady.

Jsme svatební portál působící po celé ČR. Pro snoubence a svatebčany přinášíme užitečné informace, tipy a nápady. MEDIAKIT Představujeme se Pomáháme snoubencům získat přehled a kontrolu nad plánováním a přípravami svatby, aby si mohli svůj vysněný svatební den společně užít s minimem stresu. Jsme svatební portál působící

Více

leden - červen 2013 VEČERNÍ PSYCHOTÉKY V ČNP CONSULTING

leden - červen 2013 VEČERNÍ PSYCHOTÉKY V ČNP CONSULTING leden - červen 2013 VEČERNÍ PSYCHOTÉKY PŘEDSTAVENÍ SPOLEČNOSTI Společnost ČNP Consulting je vysoce ceněnou poradenskou společností, která se orientuje na rozvojové a tréninkové programy šité na míru svým

Více

Duševní hygiena. Mgr. Kateřina Vrtělová. Občanské sdružení Gaudia proti rakovině v Praze a v Brně. www.gaudia.org./rakovina

Duševní hygiena. Mgr. Kateřina Vrtělová. Občanské sdružení Gaudia proti rakovině v Praze a v Brně. www.gaudia.org./rakovina Duševní hygiena Mgr. Kateřina Vrtělová Občanské sdružení Gaudia proti rakovině v Praze a v Brně www.gaudia.org./rakovina Co je to duševní hygiena? Často nás přinutí přemýšlet nad touto otázkou až nepříznivé

Více

CZ.1.07/1.3.43/01.0025 Harmonogram vzdělávacích aktivit

CZ.1.07/1.3.43/01.0025 Harmonogram vzdělávacích aktivit Zavádění komplexního systému DVPP do praxe škol CZ.1.07/1.3.43/01.0025 Harmonogram vzdělávacích aktivit NÁZEV SEMINÁŘE LEKTOR STRUČNÝ OBSAH ZÚČASTNĚNÉ ŠKOLY TERMÍN MÍSTO KONÁNÍ 8 hodin Ředitel jako manažer

Více

1. MANAGEMENT. Pojem management zahrnuje tedy tyto obsahové roviny:

1. MANAGEMENT. Pojem management zahrnuje tedy tyto obsahové roviny: 1. MANAGEMENT - činnost bez které se neobejde žádný větší organizační celek - věda i umění zároveň - nutnost řízení také v armádě, na univerzitách v umění i jinde. Potřeba řídit se objevuje už se vznikem

Více