Budeme velmi potěšeni, když Vás náš koncept pro veřejnost osloví a dáte mu svou podporu ať už svou účastí, nebo jinou formou.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Budeme velmi potěšeni, když Vás náš koncept pro veřejnost osloví a dáte mu svou podporu ať už svou účastí, nebo jinou formou."

Transkript

1 2014

2 představení společnosti Společnost ČNP Consulting se orientuje na rozvojové a tréninkové programy šité na míru svým klientům, na koučování a výcviky koučů, na change management a poradenství v oblasti strategického řízení. Po dvacetiletém úspěšném působení na českém trhu v oblasti rozvoje firem jsme v roce 2011 otevřeli naše know-how i široké veřejnosti. Začátkem roku 2011 jsme zahájili rozvojový projekt Psychotéky, který prokázal svou životaschopnost a užitečnost a neustále rozšiřuje svůj záběr. Letošní třetí rok začínáme s novým logem a dalšími zajímavými tématy. představení konceptu V současné době společnosti investují do rozvoje svých zaměstnanců různé množství finančních prostředků. Mnohdy ale mají lidé zájem i o trochu odlišná témata, a zaměstnavatel tak jejich potřebu rozvíjet se daným směrem zcela nenaplňuje. My v ČNP Consulting jsme přesvědčeni, že každý jedinec je zodpovědný za svůj vlastní rozvoj, díky němuž může dosáhnout kvalitnějšího života. Proto vznikl neziskový projekt Psychotéky. Věříme v to, že malý funkční projekt může mít významnější výsledky než obrovský záměr zachránit celé lidstvo, který zůstane jen na papíře. Proto přicházíme s konceptem krátkých rozvojových setkání pro širokou veřejnost. Veškeré finance získané v tomto projektu se vracejí zpět do rozpočtu Psychoték a slouží jako finanční prostředky k pokrytí stipendijního programu a rozšiřování tematických okruhů. Stipendijní program je určen těm, kteří se cítí tématy rozvoje osloveni, životní situace jim však neumožňuje financovat svůj rozvoj pouze z vlastních zdrojů. Na Psychotékách se finančně i ideově podílí řada osobností i firem. Psychotéky jsou pro ty, kteří se nebojí přemýšlet. Jsou pro všechny, kteří se umějí rozhodnout, co potřebují pro plnohodnotný život. A také pro ty, kteří se nebojí hledat. V rámci Psychoték přicházíme s neotřelými tématy, přinášíme to nejlepší, co je k mání na světovém trhu, experimentujeme s novinkami a překvapujeme. Snoubíme v nich příjemné s užitečným: vedle získání inspirace, informací i dovedností můžete strávit příjemný večer s lidmi, kteří se o sebe starají. A se sklenkou vína:). Každá z Psychoték je zaměřena na určité téma, kterému je věnován jeden či několik večerů. Budeme velmi potěšeni, když Vás náš koncept pro veřejnost osloví a dáte mu svou podporu ať už svou účastí, nebo jinou formou. Jít do Psychotéky je podobné, jako jít do vinotéky. Jen se toho více dozvíme o sobě a vztazích s dalšími lidmi a víno se podává také

3 témata a termíny 7-12/2014 Název Termíny Lektor Čas Hravost během běhu , Radek Plíhal 18:00 20:00 Genpo Roshi zenový večer Genpo Roshi 18:30 20:00 Kurz tvůrčího psaní , , , * René Nekuda 18:00 20:00 Proces Big Mind , , Jan Bičiště 17:30 20:30 Večery s aromaterapií , , Pavel a Petra Hyťhovi 18:00 20:00 Průvodce meditací , Iva Pondělíková 18:00 20:00 Rétorika pro každého , Ondřej Benda 18:00 20:00 Setkání s učením Eckharta Tolleho Iva Pondělíková 18:00 20:00 Zadejte se aneb koučové k Vašim službám virtuální prostor pro seznámení koučů a zájemců a koučování garant Petra Janková Připravujeme na podzim: Cyklus O rodičích a dětech" Moje dítě hledá práci (lektor: Petra Janková) Pomoc, moje dítě se mě ptá na sex (lektor: Lenka Šilerová) Další témata Psychoték - výběr: Naboso Jak zahýbat všedností Přijímat a být přijímán Leadership a vztah k autoritám Itchy a Scratchy Psychologie lháře Na vlně improvizace Úvod do tvůrčího psaní Psychologie pro všední den Zen koncentrace, jednoduchost Psychosomatika Obchod a jiná strašidla * Pokračování Kurzu tvůrčího psaní v roce 2015: , , , , , I nám se může občas stát, že musíme změnit termín. Proto prosíme ty z vás, co nejste předem přihlášeni, ověřte si aktuální informace. Neustále hledáme nová témata a průběžně je zařazujeme do programu. Opakujeme i témata, která již proběhla. Pokud chcete mít stále čerstvé informace, napište nám a my vám budeme aktualizované brožury posílat mailem. Sledovat nás můžete také na facebooku tam informace aktualizujeme několikrát týdně a najdete tam i spoustu dalších zajímavostí a inspirace:

4 Hravost během běhu Pro ty z vás, kteří tušíte, že běh není jen pro atlety s výkonnými těly. Běháte nebo jste se pokoušeli běhat, ale pořád to vlastně nějak není ono. Pro ty, kteří se musí při běhu přemáhat a těší se na okamžik, kdy hlava konečně zavelí: Zastavit! Ale také pro vás, kteří hodláte svůj běh obohatit. Chcete běžet rychleji s menším úsilím, vypudit z těla nahromaděné emoce, srovnat si myšlenky nebo jen tak běžet s čistou hlavou. Přijďte si s během pohrát, nikdo nemůže prohrát. Běhat. Budeme zaměřovat pozornost tam, kde nás tlačí bota. Zkusíme pracovat s napětím a uvolněním, pohrajeme si s rytmem i těžištěm, necháme se inspirovat nejen vdechem. Nebo můžeme sledovat nespoutané myšlenky, učit se cizí jazyk nebo se věnovat vůním okolního světa. První část: Druhá část: Hravost během běhu praktické vychytávky k práci s myšlenkami, dýcháním, s uvolněním částí těla. Aby běh běžel cvičení pro práci s jednotlivými segmenty těla, které ovlivňují efektivitu pohybu; různé techniky běhu pro různé vzdálenosti a povrchy. Vzkaz od lektora / Krátké představení lektora: Chci vám ukázat, jak je běh a pohyb propojený s naší každodenností. Pohyb nás vlastně učí, jak pracovat s rovnováhou mezi: zatížením a odpočinkem, kontrolou a spontánností, napětím a uvolněním, vůlí a prací s představami. Je to prostor, ve kterém se neobejdeme bez sebe-řízení. Možná proto je z počátku nesnadné pravidelně běhat. PS: Pohyb je přítel, který nám nabízí radost, vytrvalost, zdraví, klidný spánek, rovnováhu, stejně jako možnost posouvat hranice vlastních možností. Vlastně jde hlavně o to, zda o takové přátelství stojíte? 26. srpna, 23. září 2014, místo konání bude upřesněno 18:00 20:00 hodin Setkáním Vás provede Radek Plíhal, lektor, trenér a kouč v oblasti rozvoje jednotlivců a týmů.

5 Genpo Roshi zenový večer MIMOŘÁDNÁ PŘÍLEŽITOST!!! Genpo Roshi, zakladatel procesu Big Mind, stráví v září několik dní v Praze. Součástí jeho programu je i tato Psychotéka. Večerní program je určen příznivcům a přátelům Big Mind procesu. A také všem, kteří mají chuť proces poznat. Budeme mít jedinečnou příležitost zažít vhled do Velké Mysli přímo s tvůrcem této zenové techniky. Budeme se věnovat našemu seberozvoji. Oslovíme i naše velmi skryté stránky. Práce Genpa Roshiho je vždy objevení nečekaných možností. Krátké představení lektora: Už potřetí se k nám vrací mistr zenu a kamarád Genpo Roshi. Genpo Roshi je americký zenový mistr, zakladatel procesu Big Mind. Big Mind ve své současné podobě je výslednicí jeho více než čtyřicetileté zenové praxe a psychoterapeutických výcviků. Díky této syntéze tradiční moudrosti s moderním vědeckým poznáním v oblasti lidské duše se jedná o zcela jedinečný nástroj, který v sobě zahrnuje pravou esenci zenu oproštěnou od všech forem rituálů. 15. září 2014 v prostorách ČNP Consulting (Štefánikova 34, Praha 5) 18:30 20:00 hodin Setkáním nás provede zenový mistr Genpo Roshi. Tlumočení není zajištěno, ale bude k dispozici pomoc při překladu. Pokud chcete s mistrem strávit více času, napište nám. Genpo Roshi stráví v Praze několik dní, během nichž proběhnou workshopy i individuální konzultace. Více informací:

6 Kurz tvůrčího psaní 10ti měsíční uzavřený kurz Narativní představivost příběh je základním nástrojem lidského myšlení a naše racionalita je na něm závislá. Je to náš hlavní prostředek pro plánování, pohled do budoucna, předpovídání a vysvětlování. Většina našich zkušeností, naše myšlení a znalosti jsou organizované jako příběhy. Mark Turner, kognitivní vědec Příběhy jsou všude okolo nás. Nedá se jim uniknout, nelze s nimi vyjednávat. Neustále nás pohlcují, až se sami nakonec stáváme jedním z nich. Pojďme se společně zabývat stavbou příběhů a vyprávěním nejzákladnějším dovednostem, které mají uplatnění nejen v umělecké literatuře, ale i při copywritingu, tvorbě prezentací, veřejných projevech, reklamě či při psaní zdánlivě obyčejných ů Pro všechny, kteří milují příběhy; pro lidi, kteří si uvědomují sílu vyprávění. Pro jedince s talentem i bez něj; pro osoby se spisovatelskými ambicemi, ale klidně i bez nich. Psaní (tedy alespoň ta řemeslná část) se dá skutečně naučit! A také pro ty, kteří si psaním uklízejí ve svém životě. Tvůrčí psaní v mém pojetí se skládá ze dvou neoddělitelných částí jedinečnosti každého autora a spisovatelského řemesla. V tematicky laděných seminářích tedy postupně probereme okruhy jako psaní dobrých dialogů, tvorba postavy, tzv. koření literatury aneb čím vším se dá čtenář zaujmout, důležitost začátků a konců apod. To vše hravou formou s krátkými praktickými cvičeními. Budeme se snažit propojovat praxi s teorií a zároveň na vše nahlížet kritickým okem tak, abychom společně našli vhodný pár obuvi, kterým se vám nejlépe šlape po papíře (někdo totiž rád běhá s lehkostí a elegancí, jiný potřebuje dusat s vážnou tváří, třetí upřednostňuje promyšlený a sebejistý krok; a nic z toho není naštěstí špatně). Vzkaz od lektora / Krátké představení lektora: Každé dítě je umělec. Problém je, jak má zůstat umělcem, až jednou vyroste. Pablo Picasso Vystudoval jsem literární akademii v Praze, několik let jsem působil jako novinář, píši povídky a divadelní hry, od roku 2011 se profesionálně věnuji výuce tvůrčího psaní, cestuji po světě a o svých cestách také přednáším (http://renenekuda.cz). 22. září, 20. října, 24. listopadu, 15. prosince ledna, 16. února, 16. března, 13. dubna, 11. května, 8. června 2015 v prostorách ČNP Consulting (Štefánikova 34, Praha 5) 18:00 20:00 hodin Kurzem tvůrčího psaní nás provede učitel tvůrčího psaní René Nekuda.

7 Proces Big Mind Oblíbená Psychotéka, se kterou se u nás setkáváte téměř od počátku. Má své stálé příznivce a stále si nachází nové. Proces Big Mind je unikátní sebepoznávací technika, kterou vytvořil americký zenový mistr Genpo Roshi (vlastním jménem Dennis Paul Merzel). Tato syntéza západní psychologie s tradiční moudrostí umožnila moderní, účinnou a neutrální formou tisícům účastníků po celém světě prožít zenový vhled, který normálně přichází po mnoha letech výcviku. Je určen pro ty z vás, kteří chtějí hledat cesty. Proces nejvíce ocení ti z nás, kteří si kladou následující otázky: Jaký je smysl mého života? Kdo nebo co jsem já? Kam směřuji? Jak naplnit svůj potenciál a přitom žít v rovnováze? Jak za svůj život převzít plnou odpovědnost? Proces probíhá formou facilitace, je velmi jednoduchý a funguje pro kohokoliv, kdo se mu otevře. Přínosem pro nás je zkvalitňování vědomé pozornosti, seznámení se s čistou formou meditace, rozšíření povědomí o sobě sama, včetně rozeznání svých jednotlivých částí či aspektů. Dokonce i částí vytěsněných. Důsledkem je uvolňování životní energie. Zažijeme vhled do Veliké Mysli, tedy otevření se těm částem sebe sama, které se nacházejí mimo osobní rovinu. Tak objevíme zdroj své tvořivosti a svobody. Vzkaz od lektora / Krátké představení lektora: Proces Big Mind není časově omezený. Nezačíná a nekončí, je cestou a zdrojem svobody. Proces je jen těžko popsatelný. Přijďte a uvidíte! Všem účastníkům doporučuji, aby se do procesu zapojili nejméně na tři setkání. Je to jako cvičení jógy nebo meditace. Jedna návštěva nepřináší většinou žádoucí efekt. 10. června, 30. září, 4. listopadu, 2. prosince 2014 v prostorách ČNP Consulting (Štefánikova 34, Praha 5) 17:30 20:30 hodin Big Mind Procesem nás provede facilitátor a kouč Jan Bičiště.

8 Večery s aromaterapií Pro všechny, které zajímá jejich tělo, a chtějí se dozvědět více o tom, jak využívat léčivou energii aromatických olejů. Zároveň jsou otevřeni experimentování a připraveni aplikovat vše na sobě. Aromaterapie je způsob léčby, ke které se využívá síly éterických olejů (esence z rostlin). Terapeutické ošetření, které podporuje zdraví a podporuje tělo v přirozené schopnosti ulevit si od stresu, únavy a harmonizuje tělesné pochody a duševní stavy. Během tří večerů nahlédneme pod pokličku využití éterických olejů v běžném životě. Dozvíte se, jak lze pečovat o svoje fyzické tělo a duši pomocí aromaterapie. Vyzkoušíte si své čichové schopnosti, umícháte si svoji osobní vůni pro ovlivňování svých nálad a emocí. 1. setkání - Aromaterapie a tělo Účinky éterických olejů na tělo a zdraví. Přehled olejů a jejich účinků. Přehled hlavních skupin indikací. Klasifikace olejů podle energie oleje. 2. setkání Aromaterapie a duše - Najděte si svoji vlastní vůni a kombinaci vůní pro své emoce - meditace s vůní. Emoční kotvy a všímavost k emocím, mapa nálad a emocí. Smyslové kotvy (VAKOG). Olfaktorický zážitek /čichání k vůním a míchání vůní pro vlastní použití. 3. setkání Naučte se pracovat s éterickými oleji a vůněmi ve svém životě a ovlivňovat vaše blízké. Příprava vlastní vůně (kombinace olejů) a krému pro vlastní využití (obličej a tělo) pro pěstění, léčbu, ovlivňování svých nálad a emocí. Vzkaz od lektora / Krátké představení lektora: Těším se na setkání s vámi. Vezměte si sebou dobrou náladu. 1. října, 13. listopadu, 11. prosince 2014 v prostorách ČNP Consulting (Štefánikova 34, Praha 5) 18:00 20:00 hodin Setkáním nás provede Petra Hyťhová aromaterapeutka (1. až 3. setkání), Pavel Hyťha psycholog, kouč a facilitátor (2. setkání).

9 Průvodce meditací Pro začátečníky, zvědavé a pro ty, kterým to pořád nejde. Pro všechny z vás, kteří víte, že meditace nepatří do nepochopitelného světa podivně vypadajících lidí, ale pomáhá nám získat rovnováhu, pořádně si odpočinout a obnovit síly. A že její přínos je potvrzený vědecky. A také pro vás, kteří nevěří. Děsí vás už jen slovo "meditace"?. Tak tomu tak neříkejte a přijďte mezi nás. Tady se nic divného dít nebude:). Přijďte v džínách, přijďte v saku... jakkoliv. Část první: Snažím se, ale nejde mi to Ukážeme si nefunkční dogmata okolo meditací. Všechno, co nesmíme nebo musíme a proč nám právě tohle brání najít cestu k sobě. A zkusíme si celou škálu pomocných fíglů. Naučíme se kratičká cvičení, která v rušných dnech nahradí dlouhá meditační sezení. A po skončení budeme trochu trénovat. Třeba v dopravní zácpě;). Část druhá: Každý si najde tu svoji Projdeme meditace různých přístupů a škol. Budeme si každý hledat tu pravou. Na každou situaci. A vše vyzkoušíme. Vzkaz od lektora / Krátké představení lektora: Chci vám ukázat, že meditace a meditační cvičení jsou úplně přirozené pro každého. A OPRAVDU hrají pro nás: pro to, abychom se měli hezky a byli plní energie a síly. A že nám třeba mohou nahradit i chybějící spánek ve vypjatých dobách. Díky meditacím a krátkým meditačním cvičením, o které se s vámi chci podělit, zvládám složité životní situace s větším nadhledem. A také daleko lépe zvládám únavu i ve velkém pracovním zápřahu. 6. října, 3. listopadu 2014 v prostorách ČNP Consulting (Štefánikova 34, Praha 5) 18:00 20:00 hodin Setkáním nás provede konzultant, kouč a supervizor koučů Iva Pondělíková.

10 Rétorika pro každého Miluji čtení. Čtu rád a čtu často. A čtu nahlas. Pro každého, kdo rád poslouchá. Hlavně děti. Zjistil jsem, že si rády poslechnou i knihu, kterou by si jinak samy nepřečetly. Proto jsem se rozhodl učit ty, kdo se chtějí ve čtení zlepšovat. Buď proto, že jim to působí radost, nebo že mají děti a chtějí jim předčítat, nebo proto, že vystupují na konferencích a musí předčítat své projevy. Takže tento kurz je vlastně skoro pro každého. Část první: Základní faktory ovlivňující hlasový přednes Povíme si něco o hlasu, jeho zabarvení, položení, hlasitosti i tónu, rychlosti, pauzách a dynamice. Naučíme se, jak v přednesu znázornit emoce. A budeme také číst. O tom to vlastně celé je. Část druhá: Každý si najde tu svoji Ukážeme si cvičení na posilování hlasového projevu jak pracovat s dechem, jak rozcvičit hlasivky a jak se před projevem uklidnit (to platí hlavně pro trémisty). A hlavně budeme zase číst. Třeba v tandemech. Vzkaz od lektora / Krátké představení lektora: Číst se všichni učíme na základní škole. Asi si pamatujete, jak čtení nahlas bylo pro většinu lidí za trest. Pro někoho proto, že mu to nešlo, pro jiné proto, že museli čekat na ostatní. Je ale škoda, že si tento dojem z předčítání nese mnoho lidí s sebou až do dospělosti. Čtení je radost a sdílená radost uspokojuje ještě více. Čtení je zábava a čtení je prospěšné. Pojďme společně měnit moderní svět, který hlásá, že děti se nejlépe uspávají pohádkou v televizi a poezie je jen pro beznadějné romantiky. Těším se na vás. 9. října, 20. listopadu 2014 v prostorách ČNP Consulting (Štefánikova 34, Praha 5) 18:00 20:00 hodin Setkáním nás provede konzultant a lektor Ondřej Benda.

11 Setkání s učením Eckharta Tolleho Večer budeme věnovat hledání hlubšího pochopení učení Eckharta Tolleho, otázkám, nejasnostem. Ale také praktickému aplikování do každodenního života. Takže na setkání jste vítáni všichni. I vy, kteří jste se s E. Tollem ještě nepotkali, váš neovlivněný pohled bude také přispěním. Večer postavíme na vybraných nahrávkách, citacích a na sdílení osobních zkušeností ze setkání. A vše zakomponujeme do praktických cvičení a typů tak, abychom nezůstali jen v úrovni teorií a diskusí. Naléhavým přáním, že by něco mělo být jinak, na situaci, která se nám nelíbí, nic nezměníme. Pouze propadáme dále do světa "měl jsem, mělo by, musím" a vzdalujeme se od pravého zdroje naší síly. Souzením situací či lidí posilujeme tu naši část, která věří, že jsme něco víc než ostatní. Už ta samotná myšlenka nás izoluje od druhých, natož pak to, co konáme na základě toho, že jsme ve svoji nadřazenost uvěřili... A s touto výbavou zakládáme vztahy, rodiny... firmy.... Vzkaz od lektora / Krátké představení lektora: Setkání, nejprve s prací Eckharta Tolleho, pak i osobně, bylo pro mě velkou inspirací. Nejen pro práci kouče, ale pro můj život. Více chápu, kde sídlí moje energie, síla, tvořivost, klid a láska. A ráda vše předám. A zajímají mě zkušenosti ostatních. 1. prosince 2014 v prostorách ČNP Consulting (Štefánikova 34, Praha 5) 18:00 20:00 hodin Setkáním nás provede konzultant, kouč a supervizor koučů Iva Pondělíková.

12 V rámci projektu Psychoték a zároveň trochu mimo jejich tradiční formát jsme pro Vás připravili projekt ZADEJTE SE :) aneb koučové k Vašim službám Pro vás, kteří jste právě ve výcviku koučů nebo těsně po jeho absolvování, případně jste po výcviku koučování moc nepoužívali, chcete se k němu vrátit a máte chuť dále rozvíjet své koučovací dovednosti, a zároveň pro vás, kteří se chcete dále rozvíjet, svůj život žít i prožívat, o koučování jste možná něco zaslechli a chtěli byste ho vyzkoušet, nicméně nevíte, jak najít toho pravého kouče, který Vám může pomoci, nebo se třeba bojíte, že nemáte dost peněz. Je to na zkoušku a pak se uvidí :-). Máte zájem? Pokud patříte do první skupiny koučů, pak nám, prosím, zašlete svůj krátký životopis (který ve skutečnosti není úplně životopisem :-) ve struktuře, kterou vám na vyžádání zašleme na Vaše životopisy budou k nahlédnutí zájemcům o koučink na našich webových stránkách a zároveň na internetových stránkách Psychoték Pokud budete chtít, může být váš životopis publikován anonymně, pod značkou a v každém případě je jen na vás, jak detailní informace budete chtít s potenciálními zájemci o koučování sdílet. Pokud jste potenciálním klientem, pak si můžete vybrat z nabídky koučů toho, jehož životopis vás osloví nejvíce. My vám pak na vyžádání na základě značky, pod kterou bude tento životopis publikován zašleme ový kontakt kouče a další kroky už budou jen na vás. Věříme, že věci, které jsou užitečné, mají svou hodnotu, a proto je nechceme nabízet zdarma. Zároveň však v rámci tohoto projektu chceme nabídnout cenu, která je nižší než běžná cena koučování na trhu a věříme, že takto z projektu mohou profitovat jak budoucí koučové, tak i zájemci o koučování, jelikož jsme si jisti, že všichni, kteří procházejí či prošli naším výcvikem koučů, mají co nabídnout. Doporučená cena jedné koučovací hodiny / sezení je 600,- Kč, tato částka je hrazena zájemcem o koučování (klientem) samotnému kouči, přičemž 100,- Kč z této částky bychom rádi investovali na pokrytí nezbytných nákladů pro administraci projektu a do rozvoje dalších aktivit v rámci Psychoték. Pokud někteří z vás, potenciálních klientů, máte pocit, že se jedná o částku příliš vysokou, přesvědčte se o přínosu koučování v rámci prvního sezení, jehož cena je neměnná, pokud však nebudete spokojeni s výsledkem, můžete se s koučem dohodnout na snížení této částky Napadá vás něco, co jsme nezmínili a zajímalo by Vás to? Napište nám, prosím, na

13 Psychotéky připravují nový program, zaměřený na cílovou skupinu, která je specifická tím, že do ní tak či onak patří v podstatě každý z nás. Program jsme nazvali O rodičích a dětech Některé z Psychoték pod touto hlavičkou budou určeny spíše pro prvně jmenované pro rodiče, pro ty situace v našich životech, kdy jsme především rodiči a řešíme naše děti. Jiné budou pro ty druhé pro děti, resp. pro nás v roli dětí, byť dávno dospělých. Součástí programu budou i Psychotéky, určené oběma stranám pro vás a vaše děti nebo pro vás a vaše rodiče. Být spolu, žít spolu, vycházet spolu, užívat si svůj vztah dávat mu to hezké a očistit ho od nehezkého. Umět zvládnout různé situace, které vztahy mezi rodiči a dětmi a život vůbec, přináší. První dvě Psychotéky z tohoto cyklu budou určeny pro rodiče: Moje dítě hledá práci bude určeno těm, jejichž dítě dostudovalo (nebo třeba ještě studuje) a poprvé v životě opravdu a vážně hledá práci. Ne prázdninovou brigádu, ale opravdovou, vážnou, dlouhodobou práci. A třeba neví, jak do toho. Možná se mu to nedaří. Bojuje s prvními zklamáními. Upravuje svoje očekávání ale mělo by si udržet své sebevědomí A vy tím vším procházíte s ním, nebo trochu stojíte stranou, protože mu do toho nechcete kecat, ale prožíváte to o to víc. Pomoc, moje dítě se mě ptá na sex bude pro všechny ty, jichž se dítě začíná ptát na věci, související se sexem a intimitou. Někdy totiž tyto otázky přichází nečekaně brzy. Někdy přichází až v době, kdy už tušíme, že se dítě neptá teoreticky, ale že tu jde o praxi. A vždy je to pro nás horká půda, necítíme se v tom. Přitom když v této situaci, v této zkoušce života, neobstojíme, můžeme na dlouhou dobu porušit křehkou, ale velice důležitou důvěru mezi námi a naším dítětem, důvěru našeho dítěte v nás. Jak to zvládat? Co máme říkat? Jak odpovídat a jak a kdy máme sami začít? Termíny: zatím nejsou vypsány. Jakmile budou určeny, budeme vás informovat. Pokud nicméně vytvoříte skupinu alespoň 8 lidí, kteří mají o téma zájem, můžete se na nás obrátit hned a termín společně najdeme. Kontakty najdete na konci brožury.

14 ceník vstupného Ceník pro firmy, které platí vstup zaměstnancům, a pro osoby, které svým vstupem chtějí přispět projektu Psychotéky* Položka 1 vstup 10 vstupů 1. psychotéka na zkoušku nová cena 390 Kč --- Jednotlivý vstup 850 Kč --- Přenosná permanentka Kč Nepřenosná permanentka Kč *k uvedeným cenám přísluší DPH Ceník pro samoplátce a ostatní** Položka 1 vstup 10 vstupů 1. psychotéka na zkoušku nová cena 390 Kč --- Jednotlivý vstup 750 Kč --- Přenosná permanentka Kč Nepřenosná permanentka Kč **samoplátcem rozumíme osobu hradící vstupy z vlastních zdrojů, nikoliv firemních. Ostatní jsou všichni, kteří mají důvod využít zvýhodněnou cenu. POZOR! Pokud Vás zaujala témata, ale Vaše životní situace Vám nedovoluje se účastnit, kontaktujte nás: máme stipendijní program! kontakty Organizační zajištění za tým Psychoték společnosti ČNP Consulting: Petra Zárubová Hana Růžičková tel: tel: mobil: mobil: webové stránky: facebook: Psychotéky vítají fanoušky! BONUS 250,- Kč za Staňte se naším příznivcem na Facebooku do 15. září 2014 a odměníme vás

15 Partneři projektu 2013 Tento projekt probíhá za laskavé podpory těchto společností a osob: Iva Pondělíková Claudia Stránský Valentina Shuklina a Netradiční operní studio (NOS) Pavel Kavánek Zuzana Řezníčková Naďa Šolcová Kamila Stabrynová Proximity Prague 2014 Tento projekt probíhá za laskavé podpory těchto společností a osob: Iva Pondělíková Valentina Shuklina a Netradiční operní studio (NOS) Pavel Kavánek Kamila Stabrynová Naďa Šolcová Firmy g6 parta běžců z TPCA Datum poslední aktualizace: 20. srpna 2014

RODINA A ŠKOLA. bulletin Sdružení Linka bezpečí duben 2013. DĚTEM JE NEJVĚTŠÍM VZOREM SPOLEČNOST str. 7 8. Rozhovor s ředitelem základní školy.

RODINA A ŠKOLA. bulletin Sdružení Linka bezpečí duben 2013. DĚTEM JE NEJVĚTŠÍM VZOREM SPOLEČNOST str. 7 8. Rozhovor s ředitelem základní školy. bulletin Sdružení Linka bezpečí duben 2013 RODINA A ŠKOLA POMNĚNKOVÝ DEN 2013 str. 3. Aktuální informace o akci SLB, která se koná každý rok koncem května. I RODIČE OBČAS POTŘEBUJÍ POMOC str. 4. Rozhovor

Více

Absolventská práce. Jakub Schulz

Absolventská práce. Jakub Schulz Jabok Vyšší sociálně pedagogická a teologická škola Absolventská práce Jakub Schulz Zážitková pedagogika s ukázkou realizace Orientačních dnů Vedoucí práce: Mgr. Marie Ortová 2006 1 Děkuji všem, kteří

Více

Pedagogický proces 4. vzdělávací blok

Pedagogický proces 4. vzdělávací blok Projekt: K2 - kvalita a konkurenceschopnost v neformálním vzdělávání Registrační číslo: CZ.1.07/4.1.00/33.0013 Pedagogický proces 4. vzdělávací blok Podpůrný vzdělávací materiál pro účastníky kurzu Systém

Více

ŠKOLA PRO UDRŽITELNÝ ŽIVOT OD MYŠLENKY K REALIZACI PROJEKTU

ŠKOLA PRO UDRŽITELNÝ ŽIVOT OD MYŠLENKY K REALIZACI PROJEKTU ŠKOLA PRO UDRŽITELNÝ ŽIVOT OD MYŠLENKY K REALIZACI PROJEKTU OBSAH 1 PROGRAM ŠKOLA PRO UDRŽITELNÝ ŽIVOT...3 2 OBLASTI, Z KTERÝCH PROGRAM ŠKOLA PRO UDRŽITELNÝ ŽIVOT ČERPÁ, A KTERÝCH SE DOTÝKÁ...4 2.1 Udržitelný

Více

MONTESSORI PRO RODINU

MONTESSORI PRO RODINU LEDEN 2014 MONTESSORI PRO RODINU ČASOPIS O MONTESSORI PRO RODINU A ODBORNÍKY SNOUBÍME LÁSKU S VĚDOMOSTMI A ŽIVOTEM Prostor jesličkové třídy ve školce Nestlingue připravený podle feng šuej před uspořádáním

Více

Vydání této publikace finančně podpořili:

Vydání této publikace finančně podpořili: okamžik brožura.indd 1 okamžik brožura.indd 2 Vydání této publikace finančně podpořili: Ministerstvo zdravotnictví ČR Nadační fond Českého rozhlasu ze sbírky Světluška Tato publikace vychází u příležitosti

Více

inspirace Marketingové VELETRH řešení 12. května 2015: Brno, hotel Santon Best of I. VII. krátké prezentace, workshopy, individuální konzultace

inspirace Marketingové VELETRH řešení 12. května 2015: Brno, hotel Santon Best of I. VII. krátké prezentace, workshopy, individuální konzultace Marketingové inspirace číslo 1 / 2015 časopis pro úspěšné podnikání 12. května 2015: Brno, hotel Santon VELETRH řešení Best of I. VII. krátké prezentace, workshopy, individuální konzultace 2 4 5 6 7 9

Více

Skrytý alkoholismus. Jana Levová. Začněte běhat a očistěte svoji mysl. » Proč ženy neumí pracovat s penězi?« Rozhovor měsíce: Novodobý ženský mor

Skrytý alkoholismus. Jana Levová. Začněte běhat a očistěte svoji mysl. » Proč ženy neumí pracovat s penězi?« Rozhovor měsíce: Novodobý ženský mor Ročník VIII, vydání 56, březen 2013 Měsíčník o tom, jak si udržovat pohodu v práci» ve zdraví» v penězích» ve vztazích Jana Levová Rozhovor měsíce:» Proč ženy neumí pracovat s penězi?«skrytý alkoholismus

Více

navigátor Jednoduše: Era se konkurence nebojí O svobodné firmě ČSOB Pojišťovna pohledem svého generálního ředitele Co přinese SSP 4/2011

navigátor Jednoduše: Era se konkurence nebojí O svobodné firmě ČSOB Pojišťovna pohledem svého generálního ředitele Co přinese SSP 4/2011 navigátor AKTUALITY HLAVNÍ TÉMA ROZVOJ ZAUJALO NÁS K ZAMYŠLENÍ NOVÉ TVÁŘE 4/2011 Jednoduše: Era se konkurence nebojí O svobodné firmě ČSOB Pojišťovna pohledem svého generálního ředitele Co přinese SSP

Více

2Vydrží kultura (bez) plánování? zkušenosti ze strategického plánování Johan o.s.

2Vydrží kultura (bez) plánování? zkušenosti ze strategického plánování Johan o.s. 1 2 3 Úvod: Jsme organizace, která potřebuje strategicky plánovat? 5 1. Situace neziskového sektoru v České republice 6 Roman Černík / Neziskové organizace v kultuře 7 Stanislava Brejchová / Co znamená

Více

ŠKOLA A VÝKON. bulletin Sdružení Linka bezpečí listopad 2013. SE ŠKOLOU JSEM NIKDY PROBLÉM NEMĚLA str. 11. Rozhovor se Simonou Baumrtovou.

ŠKOLA A VÝKON. bulletin Sdružení Linka bezpečí listopad 2013. SE ŠKOLOU JSEM NIKDY PROBLÉM NEMĚLA str. 11. Rozhovor se Simonou Baumrtovou. bulletin Sdružení Linka bezpečí listopad 2013 ŠKOLA A VÝKON JE INSPIRATIVNÍ SLEDOVAT PŘÍBĚHY SE ŠŤASTNÝM KONCEM str. 3. Rozhovor s Karlem Janečkem. NÁROKY NA DĚTI VE SPOLEČNOSTI SE ZVYŠUJÍ. CO S TÍM? str.

Více

Sport a podnikání ve financích mají mnoho společného

Sport a podnikání ve financích mají mnoho společného www.jsmepartners.cz 4/09 Petr Kroupa Lék na frustraci je zažívat úspěchy Budovat si dobré vztahy a udržovat je na co nejlepší úrovni Vyžaduji maximální nasazení v práci a fair play je důležitá podnikatelská

Více

VÝSLEDKY NEJVĚTŠÍHO TESTU FINANČNÍCH PORADCŮ BROKER CONSULTING ZVÍTĚZIL!

VÝSLEDKY NEJVĚTŠÍHO TESTU FINANČNÍCH PORADCŮ BROKER CONSULTING ZVÍTĚZIL! Magazín společností Broker Consulting, a. s., Fin Consulting, a. s., a Broker srpen 2011 ročník II VÝSLEDKY NEJVĚTŠÍHO TESTU FINANČNÍCH PORADCŮ BROKER CONSULTING ZVÍTĚZIL! 3 ČP INVEST má řešení Editorial

Více

STÁHNĚTE SI ČASOPIS NA WWW.NEZISKOVKY.CZ / ODEBÍREJTE EMAILEM / INFORMUJTE O SOBĚ NEZISKOVKY JSOU TAKÉ ZNAČKY ANEB REBRANDING NEZISKOVÝCH ORGANIZACÍ

STÁHNĚTE SI ČASOPIS NA WWW.NEZISKOVKY.CZ / ODEBÍREJTE EMAILEM / INFORMUJTE O SOBĚ NEZISKOVKY JSOU TAKÉ ZNAČKY ANEB REBRANDING NEZISKOVÝCH ORGANIZACÍ INFORMACE PRO VÁS VI. ROČNÍK INFORMACE O VÁS 11 LISTOPAD 2014 STÁHNĚTE SI ČASOPIS NA WWW.NEZISKOVKY.CZ / ODEBÍREJTE EMAILEM / INFORMUJTE O SOBĚ EDITORIAL Je značka jenom logo? Jak se hledá její podstata?

Více

Pedagog = manažer? Výukový materiál k Funkčnímu studiu (informace, metody)

Pedagog = manažer? Výukový materiál k Funkčnímu studiu (informace, metody) Pedagog = manažer? Výukový materiál k Funkčnímu studiu (informace, metody) Pedagog = manažer? Výukový materiál k Funčnímu studiu (informace, metody) První vydání, Praha 2012 Autoři textů: Jaroslav Jindra,

Více

43. celostátní přehlídka dětského divadla 43. celostátní přehlídka a dílna dětských recitátorů 13. 19. června 2014, Svitavy

43. celostátní přehlídka dětského divadla 43. celostátní přehlídka a dílna dětských recitátorů 13. 19. června 2014, Svitavy 1 DĚTSKÉ A MLADÉ DIVADLO, PŘEDNES, DRAMATICKÁ VÝCHOVA DĚTSKÉ A mladé DIVADLO, PŘEDNES A DRAMATICKÁ VÝCHOVA Kontakt: NIPOS-ARTAMA, Centrum estetických aktivit dětí a mládeže, P. O. BOX 12 / Fügnerovo nám.

Více

ČERVENEC 2014. Běh pro Paraple 2014 Asistence jako cesta k nezávislosti Výcvik dobrovolníků Ohlasy na kurzy

ČERVENEC 2014. Běh pro Paraple 2014 Asistence jako cesta k nezávislosti Výcvik dobrovolníků Ohlasy na kurzy ČERVENEC 2014 Běh pro Paraple 2014 Asistence jako cesta k nezávislosti Výcvik dobrovolníků Ohlasy na kurzy Č A S O P I S P R O K L I E N T Y A P Ř Á T E L E C E N T R A P A R A P L E Inzerce nebojím se

Více

kurzy a semináře květen srpen 2015

kurzy a semináře květen srpen 2015 V z d ě l á v á n í o t e v í r á x m o ž n o s t í Lidé a jejich rozvoj kurzy a semináře květen srpen 1. VOX a.s., Senovážné náměstí 978/23, Praha 1, www.vox.cz GENERACE MILLENNIALS ZVLÁŠTNOSTI A SPECIFIKA

Více

Jarní úklid. Hubnutí. Ladislav blažek. Nemám se. Neplýtvejte. » Moje cesta k úspěchu « Rozhovor měsíce: Vašeho vztahu. po porodu.

Jarní úklid. Hubnutí. Ladislav blažek. Nemám se. Neplýtvejte. » Moje cesta k úspěchu « Rozhovor měsíce: Vašeho vztahu. po porodu. Ročník VII, vydání 48, duben 2012 Měsíčník o tom, jak si udržovat pohodu v práci» ve zdraví» v penězích» ve vztazích Ladislav blažek Rozhovor měsíce:» Moje cesta k úspěchu «Jarní úklid Vašeho vztahu Hubnutí

Více

FLEXI-SLAĎOVÁNÍ PRÁCE A RODINY

FLEXI-SLAĎOVÁNÍ PRÁCE A RODINY FLEXI-SLAĎOVÁNÍ PRÁCE A RODINY Sborník inspirace z Čech i zahraničí www.fitforflexi.cz FLEXI-SLAĎOVÁNÍ PRÁCE A RODINY Sborník inspirace z Čech i zahraničí Flexi-slaďování práce a rodiny. Sborník inspirace

Více

Hledání životní vize

Hledání životní vize BUDOUCNOST PRO SAMUELA, CZ.1.07/1.2.00/14.0108 Hledání životní vize Učební materiál pro pedagogy 2012 Důvěrné D Ě T S K Ý D O M O V A Š K O L N Í J Í D E L N A, C H O M U T O V, Č E L A K O V S K É H O

Více

Financováno z programu PHARE Evropské unie. Průvodce dobrovolnictvím pro neziskové organizace

Financováno z programu PHARE Evropské unie. Průvodce dobrovolnictvím pro neziskové organizace Financováno z programu PHARE Evropské unie Průvodce dobrovolnictvím pro neziskové organizace HESTIA Národní dobrovolnické centrum Praha - červen 2003 Tento průvodce vznikl jako výstup projektu Zvýšení

Více

Podporované zaměstnávání pro lidi s Aspergerovým syndromem a vysoce funkčním autismem

Podporované zaměstnávání pro lidi s Aspergerovým syndromem a vysoce funkčním autismem Podporované zaměstnávání pro lidi s Aspergerovým syndromem a vysoce funkčním autismem Úvod 1. Podporované zaměstnávání 2. Odborný tým 3. Aspergerův syndrom a poruchy autistického spektra 4. Obtíže lidí

Více

VYSOKOŠKOLSKÝ PRŮVODCE. Příručka o sebeobhajobě Pro studenty s autismem napsali dospělí lidé s autismem

VYSOKOŠKOLSKÝ PRŮVODCE. Příručka o sebeobhajobě Pro studenty s autismem napsali dospělí lidé s autismem VYSOKOŠKOLSKÝ PRŮVODCE Příručka o sebeobhajobě Pro studenty s autismem napsali dospělí lidé s autismem připravil ASAN The Autistic Self Advocacy Network ASAN - Síť sebeobhájců lidí s autismem Předmluvu

Více

Jak vydělávat 100.000 Kč ročně a víc a přitom klidně dál chodit do práce. David Kirš www.davidkirs.cz

Jak vydělávat 100.000 Kč ročně a víc a přitom klidně dál chodit do práce. David Kirš www.davidkirs.cz Jak vydělávat 100.000 Kč ročně a víc a přitom klidně dál chodit do práce David Kirš www.davidkirs.cz Internet je dnes pro realizaci snů a vydělávání peněz tím nejúžasnějším tržištěm na světě. Pokud je

Více

CZ.1.04/3.3.05/56.00086 Strana 2

CZ.1.04/3.3.05/56.00086 Strana 2 CZ.1.04/3.3.05/56.00086 Strana 2 Obsah 1. Úvodem...4 2. Kvalifikační a personální agentura, o. p. s. základní informace a představení činnosti realizátora projektu...6 3. Kvalifikační a personální agentura,

Více

Příklady dobré praxe programů školní prevence rizikového chování

Příklady dobré praxe programů školní prevence rizikového chování Příklady dobré praxe programů školní prevence rizikového chování Michaela Širůčková Michal Miovský Lenka Skácelová Roman Gabrhelík a kol. m o n o g r a f i e Příklady dobré praxe programů školní prevence

Více

MANAGEMENT A PODNIKÁNÍ II. ING. KANTOROVÁ KATEŘINA, PH.D.

MANAGEMENT A PODNIKÁNÍ II. ING. KANTOROVÁ KATEŘINA, PH.D. MANAGEMENT A PODNIKÁNÍ II. ING. KANTOROVÁ KATEŘINA, PH.D. OSTRAVA, 2007 Učební text byl vypracován s finanční podporou Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky. Je jedním z výstupů

Více

Dramatické hry. s dětmi mladšího školního věku

Dramatické hry. s dětmi mladšího školního věku Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích Pedagogická fakulta Katedra pedagogiky a psychologie Diplomová práce Dramatické hry s dětmi mladšího školního věku (Drama Activities with Children of Younger

Více

Lidé a jejich rozvoj KURZY A SEMINÁŘE LEDEN DUBEN 2014. 1. VOX a. s., Senovážné nám. 23, Praha 1, www.vox.cz Z D Ě L Á V

Lidé a jejich rozvoj KURZY A SEMINÁŘE LEDEN DUBEN 2014. 1. VOX a. s., Senovážné nám. 23, Praha 1, www.vox.cz Z D Ě L Á V Lidé a jejich rozvoj V Z D Ě L Á V Á N Í O T E V Í R Á X M O Ž N O S T Í KURZY A SEMINÁŘE LEDEN DUBEN 2014 1. VOX a. s., Senovážné nám. 23, Praha 1, www.vox.cz Vážení a milí klienti, dostáváte od nás nabídku

Více