Budeme velmi potěšeni, když Vás náš koncept pro veřejnost osloví a dáte mu svou podporu ať už svou účastí, nebo jinou formou.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Budeme velmi potěšeni, když Vás náš koncept pro veřejnost osloví a dáte mu svou podporu ať už svou účastí, nebo jinou formou."

Transkript

1 2014

2 představení společnosti Společnost ČNP Consulting se orientuje na rozvojové a tréninkové programy šité na míru svým klientům, na koučování a výcviky koučů, na change management a poradenství v oblasti strategického řízení. Po dvacetiletém úspěšném působení na českém trhu v oblasti rozvoje firem jsme v roce 2011 otevřeli naše know-how i široké veřejnosti. Začátkem roku 2011 jsme zahájili rozvojový projekt Psychotéky, který prokázal svou životaschopnost a užitečnost a neustále rozšiřuje svůj záběr. Letošní třetí rok začínáme s novým logem a dalšími zajímavými tématy. představení konceptu V současné době společnosti investují do rozvoje svých zaměstnanců různé množství finančních prostředků. Mnohdy ale mají lidé zájem i o trochu odlišná témata, a zaměstnavatel tak jejich potřebu rozvíjet se daným směrem zcela nenaplňuje. My v ČNP Consulting jsme přesvědčeni, že každý jedinec je zodpovědný za svůj vlastní rozvoj, díky němuž může dosáhnout kvalitnějšího života. Proto vznikl neziskový projekt Psychotéky. Věříme v to, že malý funkční projekt může mít významnější výsledky než obrovský záměr zachránit celé lidstvo, který zůstane jen na papíře. Proto přicházíme s konceptem krátkých rozvojových setkání pro širokou veřejnost. Veškeré finance získané v tomto projektu se vracejí zpět do rozpočtu Psychoték a slouží jako finanční prostředky k pokrytí stipendijního programu a rozšiřování tematických okruhů. Stipendijní program je určen těm, kteří se cítí tématy rozvoje osloveni, životní situace jim však neumožňuje financovat svůj rozvoj pouze z vlastních zdrojů. Na Psychotékách se finančně i ideově podílí řada osobností i firem. Psychotéky jsou pro ty, kteří se nebojí přemýšlet. Jsou pro všechny, kteří se umějí rozhodnout, co potřebují pro plnohodnotný život. A také pro ty, kteří se nebojí hledat. V rámci Psychoték přicházíme s neotřelými tématy, přinášíme to nejlepší, co je k mání na světovém trhu, experimentujeme s novinkami a překvapujeme. Snoubíme v nich příjemné s užitečným: vedle získání inspirace, informací i dovedností můžete strávit příjemný večer s lidmi, kteří se o sebe starají. A se sklenkou vína:). Každá z Psychoték je zaměřena na určité téma, kterému je věnován jeden či několik večerů. Budeme velmi potěšeni, když Vás náš koncept pro veřejnost osloví a dáte mu svou podporu ať už svou účastí, nebo jinou formou. Jít do Psychotéky je podobné, jako jít do vinotéky. Jen se toho více dozvíme o sobě a vztazích s dalšími lidmi a víno se podává také

3 témata a termíny 7-12/2014 Název Termíny Lektor Čas Hravost během běhu , Radek Plíhal 18:00 20:00 Genpo Roshi zenový večer Genpo Roshi 18:30 20:00 Kurz tvůrčího psaní , , , * René Nekuda 18:00 20:00 Proces Big Mind , , Jan Bičiště 17:30 20:30 Večery s aromaterapií , , Pavel a Petra Hyťhovi 18:00 20:00 Průvodce meditací , Iva Pondělíková 18:00 20:00 Rétorika pro každého , Ondřej Benda 18:00 20:00 Setkání s učením Eckharta Tolleho Iva Pondělíková 18:00 20:00 Zadejte se aneb koučové k Vašim službám virtuální prostor pro seznámení koučů a zájemců a koučování garant Petra Janková Připravujeme na podzim: Cyklus O rodičích a dětech" Moje dítě hledá práci (lektor: Petra Janková) Pomoc, moje dítě se mě ptá na sex (lektor: Lenka Šilerová) Další témata Psychoték - výběr: Naboso Jak zahýbat všedností Přijímat a být přijímán Leadership a vztah k autoritám Itchy a Scratchy Psychologie lháře Na vlně improvizace Úvod do tvůrčího psaní Psychologie pro všední den Zen koncentrace, jednoduchost Psychosomatika Obchod a jiná strašidla * Pokračování Kurzu tvůrčího psaní v roce 2015: , , , , , I nám se může občas stát, že musíme změnit termín. Proto prosíme ty z vás, co nejste předem přihlášeni, ověřte si aktuální informace. Neustále hledáme nová témata a průběžně je zařazujeme do programu. Opakujeme i témata, která již proběhla. Pokud chcete mít stále čerstvé informace, napište nám a my vám budeme aktualizované brožury posílat mailem. Sledovat nás můžete také na facebooku tam informace aktualizujeme několikrát týdně a najdete tam i spoustu dalších zajímavostí a inspirace:

4 Hravost během běhu Pro ty z vás, kteří tušíte, že běh není jen pro atlety s výkonnými těly. Běháte nebo jste se pokoušeli běhat, ale pořád to vlastně nějak není ono. Pro ty, kteří se musí při běhu přemáhat a těší se na okamžik, kdy hlava konečně zavelí: Zastavit! Ale také pro vás, kteří hodláte svůj běh obohatit. Chcete běžet rychleji s menším úsilím, vypudit z těla nahromaděné emoce, srovnat si myšlenky nebo jen tak běžet s čistou hlavou. Přijďte si s během pohrát, nikdo nemůže prohrát. Běhat. Budeme zaměřovat pozornost tam, kde nás tlačí bota. Zkusíme pracovat s napětím a uvolněním, pohrajeme si s rytmem i těžištěm, necháme se inspirovat nejen vdechem. Nebo můžeme sledovat nespoutané myšlenky, učit se cizí jazyk nebo se věnovat vůním okolního světa. První část: Druhá část: Hravost během běhu praktické vychytávky k práci s myšlenkami, dýcháním, s uvolněním částí těla. Aby běh běžel cvičení pro práci s jednotlivými segmenty těla, které ovlivňují efektivitu pohybu; různé techniky běhu pro různé vzdálenosti a povrchy. Vzkaz od lektora / Krátké představení lektora: Chci vám ukázat, jak je běh a pohyb propojený s naší každodenností. Pohyb nás vlastně učí, jak pracovat s rovnováhou mezi: zatížením a odpočinkem, kontrolou a spontánností, napětím a uvolněním, vůlí a prací s představami. Je to prostor, ve kterém se neobejdeme bez sebe-řízení. Možná proto je z počátku nesnadné pravidelně běhat. PS: Pohyb je přítel, který nám nabízí radost, vytrvalost, zdraví, klidný spánek, rovnováhu, stejně jako možnost posouvat hranice vlastních možností. Vlastně jde hlavně o to, zda o takové přátelství stojíte? 26. srpna, 23. září 2014, místo konání bude upřesněno 18:00 20:00 hodin Setkáním Vás provede Radek Plíhal, lektor, trenér a kouč v oblasti rozvoje jednotlivců a týmů.

5 Genpo Roshi zenový večer MIMOŘÁDNÁ PŘÍLEŽITOST!!! Genpo Roshi, zakladatel procesu Big Mind, stráví v září několik dní v Praze. Součástí jeho programu je i tato Psychotéka. Večerní program je určen příznivcům a přátelům Big Mind procesu. A také všem, kteří mají chuť proces poznat. Budeme mít jedinečnou příležitost zažít vhled do Velké Mysli přímo s tvůrcem této zenové techniky. Budeme se věnovat našemu seberozvoji. Oslovíme i naše velmi skryté stránky. Práce Genpa Roshiho je vždy objevení nečekaných možností. Krátké představení lektora: Už potřetí se k nám vrací mistr zenu a kamarád Genpo Roshi. Genpo Roshi je americký zenový mistr, zakladatel procesu Big Mind. Big Mind ve své současné podobě je výslednicí jeho více než čtyřicetileté zenové praxe a psychoterapeutických výcviků. Díky této syntéze tradiční moudrosti s moderním vědeckým poznáním v oblasti lidské duše se jedná o zcela jedinečný nástroj, který v sobě zahrnuje pravou esenci zenu oproštěnou od všech forem rituálů. 15. září 2014 v prostorách ČNP Consulting (Štefánikova 34, Praha 5) 18:30 20:00 hodin Setkáním nás provede zenový mistr Genpo Roshi. Tlumočení není zajištěno, ale bude k dispozici pomoc při překladu. Pokud chcete s mistrem strávit více času, napište nám. Genpo Roshi stráví v Praze několik dní, během nichž proběhnou workshopy i individuální konzultace. Více informací:

6 Kurz tvůrčího psaní 10ti měsíční uzavřený kurz Narativní představivost příběh je základním nástrojem lidského myšlení a naše racionalita je na něm závislá. Je to náš hlavní prostředek pro plánování, pohled do budoucna, předpovídání a vysvětlování. Většina našich zkušeností, naše myšlení a znalosti jsou organizované jako příběhy. Mark Turner, kognitivní vědec Příběhy jsou všude okolo nás. Nedá se jim uniknout, nelze s nimi vyjednávat. Neustále nás pohlcují, až se sami nakonec stáváme jedním z nich. Pojďme se společně zabývat stavbou příběhů a vyprávěním nejzákladnějším dovednostem, které mají uplatnění nejen v umělecké literatuře, ale i při copywritingu, tvorbě prezentací, veřejných projevech, reklamě či při psaní zdánlivě obyčejných ů Pro všechny, kteří milují příběhy; pro lidi, kteří si uvědomují sílu vyprávění. Pro jedince s talentem i bez něj; pro osoby se spisovatelskými ambicemi, ale klidně i bez nich. Psaní (tedy alespoň ta řemeslná část) se dá skutečně naučit! A také pro ty, kteří si psaním uklízejí ve svém životě. Tvůrčí psaní v mém pojetí se skládá ze dvou neoddělitelných částí jedinečnosti každého autora a spisovatelského řemesla. V tematicky laděných seminářích tedy postupně probereme okruhy jako psaní dobrých dialogů, tvorba postavy, tzv. koření literatury aneb čím vším se dá čtenář zaujmout, důležitost začátků a konců apod. To vše hravou formou s krátkými praktickými cvičeními. Budeme se snažit propojovat praxi s teorií a zároveň na vše nahlížet kritickým okem tak, abychom společně našli vhodný pár obuvi, kterým se vám nejlépe šlape po papíře (někdo totiž rád běhá s lehkostí a elegancí, jiný potřebuje dusat s vážnou tváří, třetí upřednostňuje promyšlený a sebejistý krok; a nic z toho není naštěstí špatně). Vzkaz od lektora / Krátké představení lektora: Každé dítě je umělec. Problém je, jak má zůstat umělcem, až jednou vyroste. Pablo Picasso Vystudoval jsem literární akademii v Praze, několik let jsem působil jako novinář, píši povídky a divadelní hry, od roku 2011 se profesionálně věnuji výuce tvůrčího psaní, cestuji po světě a o svých cestách také přednáším (http://renenekuda.cz). 22. září, 20. října, 24. listopadu, 15. prosince ledna, 16. února, 16. března, 13. dubna, 11. května, 8. června 2015 v prostorách ČNP Consulting (Štefánikova 34, Praha 5) 18:00 20:00 hodin Kurzem tvůrčího psaní nás provede učitel tvůrčího psaní René Nekuda.

7 Proces Big Mind Oblíbená Psychotéka, se kterou se u nás setkáváte téměř od počátku. Má své stálé příznivce a stále si nachází nové. Proces Big Mind je unikátní sebepoznávací technika, kterou vytvořil americký zenový mistr Genpo Roshi (vlastním jménem Dennis Paul Merzel). Tato syntéza západní psychologie s tradiční moudrostí umožnila moderní, účinnou a neutrální formou tisícům účastníků po celém světě prožít zenový vhled, který normálně přichází po mnoha letech výcviku. Je určen pro ty z vás, kteří chtějí hledat cesty. Proces nejvíce ocení ti z nás, kteří si kladou následující otázky: Jaký je smysl mého života? Kdo nebo co jsem já? Kam směřuji? Jak naplnit svůj potenciál a přitom žít v rovnováze? Jak za svůj život převzít plnou odpovědnost? Proces probíhá formou facilitace, je velmi jednoduchý a funguje pro kohokoliv, kdo se mu otevře. Přínosem pro nás je zkvalitňování vědomé pozornosti, seznámení se s čistou formou meditace, rozšíření povědomí o sobě sama, včetně rozeznání svých jednotlivých částí či aspektů. Dokonce i částí vytěsněných. Důsledkem je uvolňování životní energie. Zažijeme vhled do Veliké Mysli, tedy otevření se těm částem sebe sama, které se nacházejí mimo osobní rovinu. Tak objevíme zdroj své tvořivosti a svobody. Vzkaz od lektora / Krátké představení lektora: Proces Big Mind není časově omezený. Nezačíná a nekončí, je cestou a zdrojem svobody. Proces je jen těžko popsatelný. Přijďte a uvidíte! Všem účastníkům doporučuji, aby se do procesu zapojili nejméně na tři setkání. Je to jako cvičení jógy nebo meditace. Jedna návštěva nepřináší většinou žádoucí efekt. 10. června, 30. září, 4. listopadu, 2. prosince 2014 v prostorách ČNP Consulting (Štefánikova 34, Praha 5) 17:30 20:30 hodin Big Mind Procesem nás provede facilitátor a kouč Jan Bičiště.

8 Večery s aromaterapií Pro všechny, které zajímá jejich tělo, a chtějí se dozvědět více o tom, jak využívat léčivou energii aromatických olejů. Zároveň jsou otevřeni experimentování a připraveni aplikovat vše na sobě. Aromaterapie je způsob léčby, ke které se využívá síly éterických olejů (esence z rostlin). Terapeutické ošetření, které podporuje zdraví a podporuje tělo v přirozené schopnosti ulevit si od stresu, únavy a harmonizuje tělesné pochody a duševní stavy. Během tří večerů nahlédneme pod pokličku využití éterických olejů v běžném životě. Dozvíte se, jak lze pečovat o svoje fyzické tělo a duši pomocí aromaterapie. Vyzkoušíte si své čichové schopnosti, umícháte si svoji osobní vůni pro ovlivňování svých nálad a emocí. 1. setkání - Aromaterapie a tělo Účinky éterických olejů na tělo a zdraví. Přehled olejů a jejich účinků. Přehled hlavních skupin indikací. Klasifikace olejů podle energie oleje. 2. setkání Aromaterapie a duše - Najděte si svoji vlastní vůni a kombinaci vůní pro své emoce - meditace s vůní. Emoční kotvy a všímavost k emocím, mapa nálad a emocí. Smyslové kotvy (VAKOG). Olfaktorický zážitek /čichání k vůním a míchání vůní pro vlastní použití. 3. setkání Naučte se pracovat s éterickými oleji a vůněmi ve svém životě a ovlivňovat vaše blízké. Příprava vlastní vůně (kombinace olejů) a krému pro vlastní využití (obličej a tělo) pro pěstění, léčbu, ovlivňování svých nálad a emocí. Vzkaz od lektora / Krátké představení lektora: Těším se na setkání s vámi. Vezměte si sebou dobrou náladu. 1. října, 13. listopadu, 11. prosince 2014 v prostorách ČNP Consulting (Štefánikova 34, Praha 5) 18:00 20:00 hodin Setkáním nás provede Petra Hyťhová aromaterapeutka (1. až 3. setkání), Pavel Hyťha psycholog, kouč a facilitátor (2. setkání).

9 Průvodce meditací Pro začátečníky, zvědavé a pro ty, kterým to pořád nejde. Pro všechny z vás, kteří víte, že meditace nepatří do nepochopitelného světa podivně vypadajících lidí, ale pomáhá nám získat rovnováhu, pořádně si odpočinout a obnovit síly. A že její přínos je potvrzený vědecky. A také pro vás, kteří nevěří. Děsí vás už jen slovo "meditace"?. Tak tomu tak neříkejte a přijďte mezi nás. Tady se nic divného dít nebude:). Přijďte v džínách, přijďte v saku... jakkoliv. Část první: Snažím se, ale nejde mi to Ukážeme si nefunkční dogmata okolo meditací. Všechno, co nesmíme nebo musíme a proč nám právě tohle brání najít cestu k sobě. A zkusíme si celou škálu pomocných fíglů. Naučíme se kratičká cvičení, která v rušných dnech nahradí dlouhá meditační sezení. A po skončení budeme trochu trénovat. Třeba v dopravní zácpě;). Část druhá: Každý si najde tu svoji Projdeme meditace různých přístupů a škol. Budeme si každý hledat tu pravou. Na každou situaci. A vše vyzkoušíme. Vzkaz od lektora / Krátké představení lektora: Chci vám ukázat, že meditace a meditační cvičení jsou úplně přirozené pro každého. A OPRAVDU hrají pro nás: pro to, abychom se měli hezky a byli plní energie a síly. A že nám třeba mohou nahradit i chybějící spánek ve vypjatých dobách. Díky meditacím a krátkým meditačním cvičením, o které se s vámi chci podělit, zvládám složité životní situace s větším nadhledem. A také daleko lépe zvládám únavu i ve velkém pracovním zápřahu. 6. října, 3. listopadu 2014 v prostorách ČNP Consulting (Štefánikova 34, Praha 5) 18:00 20:00 hodin Setkáním nás provede konzultant, kouč a supervizor koučů Iva Pondělíková.

10 Rétorika pro každého Miluji čtení. Čtu rád a čtu často. A čtu nahlas. Pro každého, kdo rád poslouchá. Hlavně děti. Zjistil jsem, že si rády poslechnou i knihu, kterou by si jinak samy nepřečetly. Proto jsem se rozhodl učit ty, kdo se chtějí ve čtení zlepšovat. Buď proto, že jim to působí radost, nebo že mají děti a chtějí jim předčítat, nebo proto, že vystupují na konferencích a musí předčítat své projevy. Takže tento kurz je vlastně skoro pro každého. Část první: Základní faktory ovlivňující hlasový přednes Povíme si něco o hlasu, jeho zabarvení, položení, hlasitosti i tónu, rychlosti, pauzách a dynamice. Naučíme se, jak v přednesu znázornit emoce. A budeme také číst. O tom to vlastně celé je. Část druhá: Každý si najde tu svoji Ukážeme si cvičení na posilování hlasového projevu jak pracovat s dechem, jak rozcvičit hlasivky a jak se před projevem uklidnit (to platí hlavně pro trémisty). A hlavně budeme zase číst. Třeba v tandemech. Vzkaz od lektora / Krátké představení lektora: Číst se všichni učíme na základní škole. Asi si pamatujete, jak čtení nahlas bylo pro většinu lidí za trest. Pro někoho proto, že mu to nešlo, pro jiné proto, že museli čekat na ostatní. Je ale škoda, že si tento dojem z předčítání nese mnoho lidí s sebou až do dospělosti. Čtení je radost a sdílená radost uspokojuje ještě více. Čtení je zábava a čtení je prospěšné. Pojďme společně měnit moderní svět, který hlásá, že děti se nejlépe uspávají pohádkou v televizi a poezie je jen pro beznadějné romantiky. Těším se na vás. 9. října, 20. listopadu 2014 v prostorách ČNP Consulting (Štefánikova 34, Praha 5) 18:00 20:00 hodin Setkáním nás provede konzultant a lektor Ondřej Benda.

11 Setkání s učením Eckharta Tolleho Večer budeme věnovat hledání hlubšího pochopení učení Eckharta Tolleho, otázkám, nejasnostem. Ale také praktickému aplikování do každodenního života. Takže na setkání jste vítáni všichni. I vy, kteří jste se s E. Tollem ještě nepotkali, váš neovlivněný pohled bude také přispěním. Večer postavíme na vybraných nahrávkách, citacích a na sdílení osobních zkušeností ze setkání. A vše zakomponujeme do praktických cvičení a typů tak, abychom nezůstali jen v úrovni teorií a diskusí. Naléhavým přáním, že by něco mělo být jinak, na situaci, která se nám nelíbí, nic nezměníme. Pouze propadáme dále do světa "měl jsem, mělo by, musím" a vzdalujeme se od pravého zdroje naší síly. Souzením situací či lidí posilujeme tu naši část, která věří, že jsme něco víc než ostatní. Už ta samotná myšlenka nás izoluje od druhých, natož pak to, co konáme na základě toho, že jsme ve svoji nadřazenost uvěřili... A s touto výbavou zakládáme vztahy, rodiny... firmy.... Vzkaz od lektora / Krátké představení lektora: Setkání, nejprve s prací Eckharta Tolleho, pak i osobně, bylo pro mě velkou inspirací. Nejen pro práci kouče, ale pro můj život. Více chápu, kde sídlí moje energie, síla, tvořivost, klid a láska. A ráda vše předám. A zajímají mě zkušenosti ostatních. 1. prosince 2014 v prostorách ČNP Consulting (Štefánikova 34, Praha 5) 18:00 20:00 hodin Setkáním nás provede konzultant, kouč a supervizor koučů Iva Pondělíková.

12 V rámci projektu Psychoték a zároveň trochu mimo jejich tradiční formát jsme pro Vás připravili projekt ZADEJTE SE :) aneb koučové k Vašim službám Pro vás, kteří jste právě ve výcviku koučů nebo těsně po jeho absolvování, případně jste po výcviku koučování moc nepoužívali, chcete se k němu vrátit a máte chuť dále rozvíjet své koučovací dovednosti, a zároveň pro vás, kteří se chcete dále rozvíjet, svůj život žít i prožívat, o koučování jste možná něco zaslechli a chtěli byste ho vyzkoušet, nicméně nevíte, jak najít toho pravého kouče, který Vám může pomoci, nebo se třeba bojíte, že nemáte dost peněz. Je to na zkoušku a pak se uvidí :-). Máte zájem? Pokud patříte do první skupiny koučů, pak nám, prosím, zašlete svůj krátký životopis (který ve skutečnosti není úplně životopisem :-) ve struktuře, kterou vám na vyžádání zašleme na Vaše životopisy budou k nahlédnutí zájemcům o koučink na našich webových stránkách a zároveň na internetových stránkách Psychoték Pokud budete chtít, může být váš životopis publikován anonymně, pod značkou a v každém případě je jen na vás, jak detailní informace budete chtít s potenciálními zájemci o koučování sdílet. Pokud jste potenciálním klientem, pak si můžete vybrat z nabídky koučů toho, jehož životopis vás osloví nejvíce. My vám pak na vyžádání na základě značky, pod kterou bude tento životopis publikován zašleme ový kontakt kouče a další kroky už budou jen na vás. Věříme, že věci, které jsou užitečné, mají svou hodnotu, a proto je nechceme nabízet zdarma. Zároveň však v rámci tohoto projektu chceme nabídnout cenu, která je nižší než běžná cena koučování na trhu a věříme, že takto z projektu mohou profitovat jak budoucí koučové, tak i zájemci o koučování, jelikož jsme si jisti, že všichni, kteří procházejí či prošli naším výcvikem koučů, mají co nabídnout. Doporučená cena jedné koučovací hodiny / sezení je 600,- Kč, tato částka je hrazena zájemcem o koučování (klientem) samotnému kouči, přičemž 100,- Kč z této částky bychom rádi investovali na pokrytí nezbytných nákladů pro administraci projektu a do rozvoje dalších aktivit v rámci Psychoték. Pokud někteří z vás, potenciálních klientů, máte pocit, že se jedná o částku příliš vysokou, přesvědčte se o přínosu koučování v rámci prvního sezení, jehož cena je neměnná, pokud však nebudete spokojeni s výsledkem, můžete se s koučem dohodnout na snížení této částky Napadá vás něco, co jsme nezmínili a zajímalo by Vás to? Napište nám, prosím, na

13 Psychotéky připravují nový program, zaměřený na cílovou skupinu, která je specifická tím, že do ní tak či onak patří v podstatě každý z nás. Program jsme nazvali O rodičích a dětech Některé z Psychoték pod touto hlavičkou budou určeny spíše pro prvně jmenované pro rodiče, pro ty situace v našich životech, kdy jsme především rodiči a řešíme naše děti. Jiné budou pro ty druhé pro děti, resp. pro nás v roli dětí, byť dávno dospělých. Součástí programu budou i Psychotéky, určené oběma stranám pro vás a vaše děti nebo pro vás a vaše rodiče. Být spolu, žít spolu, vycházet spolu, užívat si svůj vztah dávat mu to hezké a očistit ho od nehezkého. Umět zvládnout různé situace, které vztahy mezi rodiči a dětmi a život vůbec, přináší. První dvě Psychotéky z tohoto cyklu budou určeny pro rodiče: Moje dítě hledá práci bude určeno těm, jejichž dítě dostudovalo (nebo třeba ještě studuje) a poprvé v životě opravdu a vážně hledá práci. Ne prázdninovou brigádu, ale opravdovou, vážnou, dlouhodobou práci. A třeba neví, jak do toho. Možná se mu to nedaří. Bojuje s prvními zklamáními. Upravuje svoje očekávání ale mělo by si udržet své sebevědomí A vy tím vším procházíte s ním, nebo trochu stojíte stranou, protože mu do toho nechcete kecat, ale prožíváte to o to víc. Pomoc, moje dítě se mě ptá na sex bude pro všechny ty, jichž se dítě začíná ptát na věci, související se sexem a intimitou. Někdy totiž tyto otázky přichází nečekaně brzy. Někdy přichází až v době, kdy už tušíme, že se dítě neptá teoreticky, ale že tu jde o praxi. A vždy je to pro nás horká půda, necítíme se v tom. Přitom když v této situaci, v této zkoušce života, neobstojíme, můžeme na dlouhou dobu porušit křehkou, ale velice důležitou důvěru mezi námi a naším dítětem, důvěru našeho dítěte v nás. Jak to zvládat? Co máme říkat? Jak odpovídat a jak a kdy máme sami začít? Termíny: zatím nejsou vypsány. Jakmile budou určeny, budeme vás informovat. Pokud nicméně vytvoříte skupinu alespoň 8 lidí, kteří mají o téma zájem, můžete se na nás obrátit hned a termín společně najdeme. Kontakty najdete na konci brožury.

14 ceník vstupného Ceník pro firmy, které platí vstup zaměstnancům, a pro osoby, které svým vstupem chtějí přispět projektu Psychotéky* Položka 1 vstup 10 vstupů 1. psychotéka na zkoušku nová cena 390 Kč --- Jednotlivý vstup 850 Kč --- Přenosná permanentka Kč Nepřenosná permanentka Kč *k uvedeným cenám přísluší DPH Ceník pro samoplátce a ostatní** Položka 1 vstup 10 vstupů 1. psychotéka na zkoušku nová cena 390 Kč --- Jednotlivý vstup 750 Kč --- Přenosná permanentka Kč Nepřenosná permanentka Kč **samoplátcem rozumíme osobu hradící vstupy z vlastních zdrojů, nikoliv firemních. Ostatní jsou všichni, kteří mají důvod využít zvýhodněnou cenu. POZOR! Pokud Vás zaujala témata, ale Vaše životní situace Vám nedovoluje se účastnit, kontaktujte nás: máme stipendijní program! kontakty Organizační zajištění za tým Psychoték společnosti ČNP Consulting: Petra Zárubová Hana Růžičková tel: tel: mobil: mobil: webové stránky: facebook: Psychotéky vítají fanoušky! BONUS 250,- Kč za Staňte se naším příznivcem na Facebooku do 15. září 2014 a odměníme vás

15 Partneři projektu 2013 Tento projekt probíhá za laskavé podpory těchto společností a osob: Iva Pondělíková Claudia Stránský Valentina Shuklina a Netradiční operní studio (NOS) Pavel Kavánek Zuzana Řezníčková Naďa Šolcová Kamila Stabrynová Proximity Prague 2014 Tento projekt probíhá za laskavé podpory těchto společností a osob: Iva Pondělíková Valentina Shuklina a Netradiční operní studio (NOS) Pavel Kavánek Kamila Stabrynová Naďa Šolcová Firmy g6 parta běžců z TPCA Datum poslední aktualizace: 20. srpna 2014

leden - červen 2014 VEČERNÍ PSYCHOTÉKY V ČNP CONSULTING

leden - červen 2014 VEČERNÍ PSYCHOTÉKY V ČNP CONSULTING leden - červen 2014 VEČERNÍ PSYCHOTÉKY PŘEDSTAVENÍ SPOLEČNOSTI Společnost ČNP Consulting se orientuje na rozvojové a tréninkové programy šité na míru svým klientům, na koučování a výcviky koučů, na change

Více

leden-červen 2012 VEČERNÍ PSYCHOTÉKY V ČNP CONSULTING

leden-červen 2012 VEČERNÍ PSYCHOTÉKY V ČNP CONSULTING leden-červen 2012 VEČERNÍ PSYCHOTÉKY PŘEDSTAVENÍ SPOLEČNOSTI Společnost ČNP Consulting je vysoce ceněnou poradenskou společností, která se orientuje na rozvojové a tréninkové programy šité na míru svým

Více

SELF MANAGEMENT TRAINING OSOBNÍ ROZVOJ

SELF MANAGEMENT TRAINING OSOBNÍ ROZVOJ SELF MANAGEMENT TRAINING OSOBNÍ ROZVOJ Individuální koučink Motto: K čemu je dobrá inspirace, když po ní nenásleduje čin? (Anthony Robbins) Vážení zájemci o osobní rozvoj, dovolujeme si Vás oslovit s možností

Více

management Komplexní program rozvoje manažerů 4MOTION TM Cesta vzhůru

management Komplexní program rozvoje manažerů 4MOTION TM Cesta vzhůru 4MOTION TM Komplexní program rozvoje manažerů Cesta vzhůru management 4MOTION TM : Program rozvoje manažerů Manažerský rozvoj není událost, ale proces. Místo jednorázových interních školení zvolte komplexní

Více

Projekt Age management

Projekt Age management Projekt Age management OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost Královéhradecký kraj CZ.1.07/3.2.10/03.0003 člen AIVD ČR Age Management věkový management představuje řízení zohledňující věk a schopnosti zaměstnanců

Více

Expert na systemický koučink a přístup POZVÁNKA. JCI Hospodářští junioři Jihočeského kraje NA PŘEDSTAVENÍ MODULU OBORU PEROFRMANCE TUNING

Expert na systemický koučink a přístup POZVÁNKA. JCI Hospodářští junioři Jihočeského kraje NA PŘEDSTAVENÍ MODULU OBORU PEROFRMANCE TUNING POZVÁNKA JCI Hospodářští junioři Jihočeského kraje A SPOLEČNOST BCF S.R.O. VÁS SPOLEČNĚ ZVOU NA NA PŘEDSTAVENÍ MODULU OBORU PEROFRMANCE TUNING KOUČOVÁNÍ V ROLI MANAŽERA - KOUČOVACÍ PŘÍSTUP ZAŽÍVÁTE SE

Více

Hledáte něco a NEVÍTE CO?... možná TO najdete u nás. DOBROVOLNÍCI SOS CENTRA Dopisování s vězni. Tento materiál vznikl za finanční

Hledáte něco a NEVÍTE CO?... možná TO najdete u nás. DOBROVOLNÍCI SOS CENTRA Dopisování s vězni. Tento materiál vznikl za finanční DOBROVOLNÍCI SOS CENTRA Dopisování s vězni Hledáte něco a NEVÍTE CO?... možná TO najdete u nás. Tento materiál vznikl za finanční podpory Operačního programu Praha Adaptabilita, který je spolufinancován

Více

LINKED AKADEMIE. Informace pro partnery PROČ PODPOŘIT? PROČ LINKED AKADEMIE?

LINKED AKADEMIE. Informace pro partnery PROČ PODPOŘIT? PROČ LINKED AKADEMIE? LINKED AKADEMIE Informace pro partnery PROČ LINKED AKADEMIE? LinkedIn je nejrychleji rostoucí profesní sociální síť Je efektivním nástrojem k k budování expertní značky hledání práce získávání nových klientů

Více

ILP Institute for leading people. Basic Four. vzdělávací program

ILP Institute for leading people. Basic Four. vzdělávací program Basic Four vzdělávací program Cílem vzdělávacího programu Basic Four je poskytnout vedoucím pracovníkům v sociálních službách ucelené vzdělávání, které jim poskytne znalosti a dovednosti ve všech oblastech,

Více

Moderní vzdělávání dospělých

Moderní vzdělávání dospělých Moderní vzdělávání dospělých Záměrem společnosti Bravona je vzdělávání, přístupné jakékoli věkové kategorii, zájmům a potřebám klientů. Nabízíme kvalifikační kurzy uplatnitelné na trhu práce, dále vyhledávané,

Více

JAKÉ PŘEDSTAVY MAJÍ ZAMĚSTNANCI?

JAKÉ PŘEDSTAVY MAJÍ ZAMĚSTNANCI? Co můžete očekávat od outplacementu? Outplacement - podpora odcházejících zaměstnanců - se stal běžně dostupnou službou, kterou může zaměstnavatel využít pro zmírnění dopadů propouštění. Z pohledu firem-zaměstnavatelů

Více

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM Vychovat šťastné a spokojené dítě pro nás znamená vychovat zdravého, vyrovnaného člověka, který si váží sám sebe, ale i druhých lidí. ROK S KRÁLÍKY Z KLOBOUKU Náš cíl: BOBEM A

Více

Letní dílny koučinku 2015

Letní dílny koučinku 2015 Asociace integrativních koučů, z. s. Spodní 2149/28, 702 00 Moravská Ostrava Letní dílny koučinku 2015 Datum Čas Kouč Téma Termín přihlášení Cena v Kč 21. 7. 2015 16:30-19:30 Mgr. Šárka Gřundělová Sebekoučování

Více

Mateřská škola Ostrava Plesná, příspěvková organizace, Dobroslavická 42/4 725 27 Ostrava Plesná

Mateřská škola Ostrava Plesná, příspěvková organizace, Dobroslavická 42/4 725 27 Ostrava Plesná Školní rok 2013/2014 1. INTEGROVANÝ BLOK Název integrovaného bloku: Učím se žít s druhými HLAVNÍ VÝCHOVNĚ VZDĚLÁVACÍ ZÁMĚR adaptace a seznámení se s organizací dne a vnitřními podmínkami MŠ učení se základním

Více

OPEN MANAGEMENT AKREDITOVANÝ PROGRAM PRO TOP MANAŽERY

OPEN MANAGEMENT AKREDITOVANÝ PROGRAM PRO TOP MANAŽERY OPEN MANAGEMENT AKREDITOVANÝ PROGRAM PRO TOP MANAŽERY PROGRAM OPEN MANAGEMENT je intenzivní kurz pro TOP manažery, senior manažery a HR specialisty, kteří si chtějí osvojit vědecké či praktické znalosti

Více

Motto: "Naučte se být šťastní s tím, co máte, zatímco se neustále snažíte o to, co opravdu chcete."

Motto: Naučte se být šťastní s tím, co máte, zatímco se neustále snažíte o to, co opravdu chcete. Bea Špondrová Motto: "Naučte se být šťastní s tím, co máte, zatímco se neustále snažíte o to, co opravdu chcete." Život v cizině, láska k cestování, budování několika nových společností a roky zkušeností

Více

Čeští vysokoškoláci využívají kariérní centra nejméně na světě

Čeští vysokoškoláci využívají kariérní centra nejméně na světě Čeští vysokoškoláci využívají kariérní centra nejméně na světě Kariérní centra na vysokých školách jsou v zahraničí mezi studenty velmi oblíbená. Zajdou se tam nejen poradit o tom, jakou cestou se ve své

Více

Aktuální nabídka vzdělávacích programů pro rok 2014

Aktuální nabídka vzdělávacích programů pro rok 2014 Poradna pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy Přemyslova 1618/12 Havířov Podlesí 736 01 Aktuální nabídka vzdělávacích programů pro rok 2014 1 Pohled sociální pracovnice a dlouholeté pěstounky na kontakt

Více

Qi Gong víkend. Beskydy 11-13. 10. 2013

Qi Gong víkend. Beskydy 11-13. 10. 2013 Qi Gong víkend Beskydy 11-13. 10. 2013 Společnost Feng Shui for Life v spolupráci s centrem,,berkana a školou jógy Karakal pro Vás připravila jedinečnou Qi Gong akci, plnou cvičení, Zenových meditací a

Více

TOGETHER WE CAN projekt interních koučů v UniCredit Bank

TOGETHER WE CAN projekt interních koučů v UniCredit Bank TOGETHER WE CAN projekt interních koučů v UniCredit Bank Firma: UniCredit Bank Czech Republic, a.s. Na Příkopě 858/20 111 21 Praha 1 www.unicreditbank.cz Kontaktní osoba: Lenka Štěpánová Learning & Development

Více

Setkání sester, fyzioterapeutů a psychoterapeutů specializovaných na roztroušenou sklerózu v Poděbradech 18. ledna 2014

Setkání sester, fyzioterapeutů a psychoterapeutů specializovaných na roztroušenou sklerózu v Poděbradech 18. ledna 2014 Setkání sester, fyzioterapeutů a psychoterapeutů specializovaných na roztroušenou sklerózu v Poděbradech 18. ledna 2014 Psychoterapie RS v praxi Motto: Učeň se ptá: Co je důležitější než vědění? Mistr

Více

Výcvik v koučování pomocí Gestalt přístupu

Výcvik v koučování pomocí Gestalt přístupu Výcvik v koučování pomocí Gestalt přístupu Ve výcviku Gestalt Essence se můžete naučit základnímu řemeslu koučinku jak vést hovor, jak klást otázky, jak dávat zpětnou vazbu, ale i umění Gestalt přístupu

Více

Koučink - bohatství v lidech

Koučink - bohatství v lidech Koučink - bohatství v lidech Coaching Wealth in People (CWIP) 1 Výcvik v koučinku Koučink bohatství v lidech Kurz koučinku Koučink bohatství v lidech ( Coaching Wealth in People, CWIP) je ucelený výcvik

Více

VZDĚLÁVACÍ PROGRAMY PRO PĚSTOUNY

VZDĚLÁVACÍ PROGRAMY PRO PĚSTOUNY VZDĚLÁVACÍ PROGRAMY PRO PĚSTOUNY Vzdělávání bude realizováno při počtu 12 a více zájemců. Maximální počet je 16 účastníků. Jeden vzdělávací modul je 8 vzdělávacích hodin. Vzdělávání bude probíhat v prostorách

Více

MOTIVOVÁNÍ, VEDENÍ. Vypracovala Ing. Renata Skýpalová CZ.1.07/1.1.00/14.0143

MOTIVOVÁNÍ, VEDENÍ. Vypracovala Ing. Renata Skýpalová CZ.1.07/1.1.00/14.0143 MOTIVOVÁNÍ, VEDENÍ Vypracovala Ing. Renata Skýpalová CZ.1.07/1.1.00/14.0143 Vedení lidí Je proces ovlivňování podřízených k takovému chování, které je optimální pro dosahování cílů organizace. Zohledňuje

Více

Leadrem uvnitř aneb jak nejlépe využít svých osobnostních kvalit k rozvoji školy

Leadrem uvnitř aneb jak nejlépe využít svých osobnostních kvalit k rozvoji školy Informace o projektu Leadrem uvnitř aneb jak nejlépe využít svých osobnostních kvalit k rozvoji školy Projekt je určen: vedoucím pracovníkům (ředitelé, zástupci, předsedové předmětových komisí) všech typů

Více

VELETRH: ÚČINNÝ MARKETINGOVÝ a OBCHODNÍ NÁSTROJ

VELETRH: ÚČINNÝ MARKETINGOVÝ a OBCHODNÍ NÁSTROJ VELETRH: ÚČINNÝ MARKETINGOVÝ a OBCHODNÍ NÁSTROJ Jaroslav Bílek, strategický marketing Veletrhy Brno, a.s., 2010 Cíle marketingové kampaně 2 Jaký bývá cíl marketingových kampaní v době krize? Zákazníci

Více

NABÍDKA TEMATICKÝCH VZDĚLÁVACÍCH PROGRAMŮ PRO MŠ A ZŠ. KRAJSKÁ KNIHOVNA VYSOČINY Havlíčkův Brod

NABÍDKA TEMATICKÝCH VZDĚLÁVACÍCH PROGRAMŮ PRO MŠ A ZŠ. KRAJSKÁ KNIHOVNA VYSOČINY Havlíčkův Brod NABÍDKA TEMATICKÝCH VZDĚLÁVACÍCH PROGRAMŮ PRO MŠ A ZŠ KRAJSKÁ KNIHOVNA VYSOČINY Havlíčkův Brod 2014/2015 kontakt dětské oddělení Monika Dolejší, Lenka Živná 569 400 484 detske@kkvysociny.cz m centrum 569

Více

- Psychický proces, zachycuje to, co v daném okamžiku působí na naše smysly.

- Psychický proces, zachycuje to, co v daném okamžiku působí na naše smysly. Otázka: Psychologie - psychické stavy, procesy a lidské činnosti Předmět: Základy společenských věd Přidal(a): Nicole 1. Psychické procesy: vnímání, představy, fantazie, pozornost, myšlení, paměť 2. Psychické

Více

www.milionoveimperium.cz

www.milionoveimperium.cz www.milionoveimperium.cz David Kirš, autor Miliónového impéria a EmailAcademy uvádí ebook WEB MILIONÁŘE A KRUH BOHATSTVÍ Tento ebook (dokument) můžete šířit a přeposílat dále, ale pouze jako celek. Není

Více

KURZY PRO PRACOVNÍKY MATEŘSKÝCH ŠKOL, PŘÍPRAVNÝCH TŘÍD A DALŠÍCH PŘEDŠKOL. ZAŘÍZENÍ NABÍDKA 1. POLOLETÍ, PLZEŇSKÝ KRAJ VE ŠKOLCE SE SPOLU DOMLUVÍME

KURZY PRO PRACOVNÍKY MATEŘSKÝCH ŠKOL, PŘÍPRAVNÝCH TŘÍD A DALŠÍCH PŘEDŠKOL. ZAŘÍZENÍ NABÍDKA 1. POLOLETÍ, PLZEŇSKÝ KRAJ VE ŠKOLCE SE SPOLU DOMLUVÍME KURZY PRO PRACOVNÍKY MATEŘSKÝCH ŠKOL, PŘÍPRAVNÝCH TŘÍD A DALŠÍCH PŘEDŠKOL. ZAŘÍZENÍ NABÍDKA 1. POLOLETÍ, PLZEŇSKÝ KRAJ VE ŠKOLCE SE SPOLU DOMLUVÍME PRÁCE S DĚTMI Z JAZYKOVĚ ODLIŠNÉHO PROSTŘEDÍ TERMÍN:

Více

Centrum pro rodinu a sociální péči

Centrum pro rodinu a sociální péči Josefská 1 Brno Centrum pro rodinu a sociální péči Programy pro neúplné a doplněné rodiny Sociální služba je financována v rámci projektu Zajištění vybraných služeb sociální prevence v Jihomoravském kraji,

Více

Školení středního managementu mistři, vedoucí výroby

Školení středního managementu mistři, vedoucí výroby NABÍDKA ŠKOLENÍ Předmětem nabídky je obecný přehled možných školení: Školení obchodníků Školení středního managementu mistři, vedoucí výroby Školení manažerských dovedností Základní prioritou společnosti

Více

1. stupeň ZŠ. Kontaktní osoby. Mgr. Jana Pavlíková Mgr. Tereza Roháčková

1. stupeň ZŠ. Kontaktní osoby. Mgr. Jana Pavlíková Mgr. Tereza Roháčková 1. stupeň ZŠ Kontaktní osoby Mgr. Jana Pavlíková Mgr. Tereza Roháčková VÁŽENÁ PANÍ UČITELKO, PANE UČITELI, pro letošní školní rok 2015/2016 Vám nabízíme LITERÁRNÍ BESEDY A LEKCE INFORMAČNÍ VÝCHOVY, vhodné

Více

OUTDOOROVÝ TEAMBULDING JSME NA JEDNÉ LODI

OUTDOOROVÝ TEAMBULDING JSME NA JEDNÉ LODI AHRA Human Resource Agency, s.r.o. Zámecké nám. 44, 738 01 Frýdek-Místek AHRA - Consulting, s.r.o. GSM: +420 721 980 766 Tel.: +420 558 624 116 E-mail: a-hra@a-hra.cz www.a-hra.cz učme se zkušeností a-hrou

Více

VÝCHOVA K MYŠLENÍ V EVROPSKÝCH A GLOBÁLNÍCH SOUVISLOSTECH

VÝCHOVA K MYŠLENÍ V EVROPSKÝCH A GLOBÁLNÍCH SOUVISLOSTECH Vážení kolegové, níže naleznete seznam kurzů, na které je možné se hlásit. Můžete se stát pořádající školou. V takovém případě se spojte s lektorem zvoleného kurzu a dohodněte si s ním termín jeho pořádání.

Více

Centrum podpory projektů, Vysoké učení technické v Brně, Kounicova 67a, 69001 Brno

Centrum podpory projektů, Vysoké učení technické v Brně, Kounicova 67a, 69001 Brno Poskytovatel kurzu: Český institut reklamní a marketingové komunikace (ČIRMK) ve spolupráci s Vysokým učením technickým v Brně ČIRMK je sdružením právnických osob Asociace českých reklamních agentur a

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 Velký vůz Sever

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 Velký vůz Sever VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 Velký vůz Sever Organizační jednotka občanského sdružení Velký vůz Představení organizace Statutární zástupce ředitelka: Mgr. Veronika Uhlířová Cíle a poslání Pobočka pražského občanského

Více

KOUČOVÁNÍ VE ŠKOLÁCH projekt PM 250+ Lenka Zelingrová výkonná ředitelka Koučink Centrum, s.r.o.

KOUČOVÁNÍ VE ŠKOLÁCH projekt PM 250+ Lenka Zelingrová výkonná ředitelka Koučink Centrum, s.r.o. KOUČOVÁNÍ VE ŠKOLÁCH projekt PM 250+ Lenka Zelingrová výkonná ředitelka Koučink Centrum, s.r.o. Představení KC CO VÁS ČEKÁ? Představení Projektu PM 250+ Vyhodnocení projektu PM 250+ Zkušenost LZ v projektu

Více

To vše odděleně! Přitom mají stejný cíl: spokojeného zákazníka.

To vše odděleně! Přitom mají stejný cíl: spokojeného zákazníka. Firmy investují nemalé prostředky do posílení loajality zákazníků, zjišťování jejich spokojenosti a vnímání značky. Další prostředky směřují do výběru a motivace zaměstnanců, tréninků a školení, do průzkumů

Více

Emoce a škola. Jméno a Příjmení lektora Etická výchova, o.p.s. datum

Emoce a škola. Jméno a Příjmení lektora Etická výchova, o.p.s. datum Emoce a škola Jméno a Příjmení lektora Etická výchova, o.p.s. datum Člověk není rozumná bytost, která má emoce, ale emocionální bytost, která občas myslí. (F.Koukolík) Základní charakteristika Emočně inteligentní

Více

VÝCHOVA K MYŠLENÍ V EVROPSKÝCH A GLOBÁLNÍCH SOUVISLOSTECH

VÝCHOVA K MYŠLENÍ V EVROPSKÝCH A GLOBÁLNÍCH SOUVISLOSTECH Vážení kolegové, níže naleznete seznam kurzů, které je možné si přes uvedený kontakt objednat pro vaši školu. Obsah i časový rozsah kurzů je možné na základě dohody přizpůsobit. Kromě pořádání kurzu na

Více

...a natrvalo. Hubněte zdravě... Pohyb. pilíř zdraví. www.stob.cz www.stobklub.cz

...a natrvalo. Hubněte zdravě... Pohyb. pilíř zdraví. www.stob.cz www.stobklub.cz Hubněte zdravě......a natrvalo Pohyb pilíř zdraví www.stob.cz www.stobklub.cz Chybí vám radost ze života? Máte pocit, že tělo i duše chátrá a žijete v uspěchané době bez zážitků, potěšení a chvil jen pro

Více

Video č. 3 JAK ZAČÍT S ŽIVOU STRAVOU. Eva Peršinová 2015 www.vitarianstyle.com

Video č. 3 JAK ZAČÍT S ŽIVOU STRAVOU. Eva Peršinová 2015 www.vitarianstyle.com Video č. 3 JAK ZAČÍT S ŽIVOU STRAVOU 1 Krásný den Jmenuji se Eva Peršinová a vítám vás na webových stránkách www.vitarianstyle.com. Pojďme se nyní podívat na třetí video s názvem: Jak na to, v podstatě

Více

Obsah. Úvod 9 Členění knihy 10

Obsah. Úvod 9 Členění knihy 10 Obsah Úvod 9 Členění knihy 10 KAPITOLA 1 Copywriting 11 Práce copywritera 11 Jak se stát dobrým copywriterem 12 Jak začít 15 Co budete psát 15 O čem budete psát 16 Proč budete psát 17 Pro koho budete psát

Více

Jak založit a vést úspěšný poradenský byznys

Jak založit a vést úspěšný poradenský byznys Jak založit a vést úspěšný poradenský byznys Přednáška pro VŠE Josef Severa, Michal Kurfirst Květen 2012 KONTEXT Jak založit a vést úspěšný poradenský byznys? Co bude jinak po přednášce? O co tady jde?

Více

NEWSLETTER - ÚNOR 2014

NEWSLETTER - ÚNOR 2014 NEWSLETTER - ÚNOR 2014 Drazí přátelé, jak už jistě víte, v Latinském kulturním centru se děje mnoho zajímavých akcí, rozhodli jsme se tedy vytvořit pro Vás tento informační newsletter, kde můžete najít

Více

VYTVÁŘENÍ PROSTŘEDÍ PŘÍZNIVÉHO PRO ROZVOJ KRITICKÉHO MYŠLENÍ, posilovat učební schopnosti žáků, naučit je pracovat s učebním materiálem.

VYTVÁŘENÍ PROSTŘEDÍ PŘÍZNIVÉHO PRO ROZVOJ KRITICKÉHO MYŠLENÍ, posilovat učební schopnosti žáků, naučit je pracovat s učebním materiálem. Kurzy pro žáky 2.stupně V tomto školním roce se pokoušíme zavést kurzy pro žáky 2.stupně / a jejich rodiče/ k posílení jejich učebních schopností a dovedností při učení. Kurzy probíhají vždy v pátek odpoledne

Více

Překonejte své strachy, aneb jak bude vypadat naše spolupráce.

Překonejte své strachy, aneb jak bude vypadat naše spolupráce. www.terezavlckova.cz 2015 Tereza Vlčková CHCI PODNIKAT!!! Kniha o tom, jaké strachy je třeba překonat, než začnete podnikat, kdy je ideální doba a jak to vše společně zvládneme. Spokojená, seberealizovaná

Více

Popis klíčových aktivit projektu ŠKOLA PRO VŠECHNY

Popis klíčových aktivit projektu ŠKOLA PRO VŠECHNY Základní škola, Trutnov, Komenského 399 Projekt Škola pro všechny, registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.2.21/01.0027 Popis klíčových aktivit projektu ŠKOLA PRO VŠECHNY PRAVIDELNÝ PROGRAM DOUČOVÁNÍ Doučování

Více

Průvodce Perfektním Webinářem základní pojmy

Průvodce Perfektním Webinářem základní pojmy Průvodce Perfektním Webinářem základní pojmy Pracovní sešit - krok za krokem Renata Králová Petr Zeman Co je to webinář? Webinář je seminář prostřednictvím internetu. Slouží především k představení vašich

Více

program terapie OptiForYou - klient-pacient

program terapie OptiForYou - klient-pacient Individuální program terapie OptiForYou - klient-pacient OptiForYou je individuální program metody OptiForLife. Jedná se o psychosomatickou terapii, jejímž působením dosáhne přetížený klient celkového

Více

kompletní půlroční hloubkový program s praktickými výstupy k nejklíčovějšímu období v životě člověka

kompletní půlroční hloubkový program s praktickými výstupy k nejklíčovějšímu období v životě člověka Montessori manuál 0 3 kompletní půlroční hloubkový program s praktickými výstupy k nejklíčovějšímu období v životě člověka 10 dní ve 3 blocích březen září 2015 Montessori ČR, Praha 9 900 Kč To, co získá

Více

BSAA Praha, s.r.o. Poradenství Školení Koučink

BSAA Praha, s.r.o. Poradenství Školení Koučink BSAA Praha, s.r.o. Poradenství Školení Koučink Cílové skupiny Senioři Sbory pedagogů Malé a střední podniky Pedagogické sbory Motto: Spojte příjemné s užitečným Lázeňský vzdělávací pobyt Koncepce Jednoduchý

Více

Logopedie Logopedie se zabývá nápravou vrozených či získaných poruch komunikačních schopností. Na rozvoj komunikačních dovedností se zaměřujeme v předmětu Řečová výchova. Žákům s rozsáhlejšími řečovými

Více

Ver.02/2013 SANOMA MEDIA PRAHA 2013 MEDIA DATA

Ver.02/2013 SANOMA MEDIA PRAHA 2013 MEDIA DATA Ver.02/2013 SANOMA MEDIA PRAHA 2013 MEDIA DATA Vlasta Jediný opravdu český týdeník pro ženy Vlasta je tradiční a proto důvěryhodná. Vlasta je moderní a proto stále milovaná a žádaná. Vlasta je partnerkou

Více

JAK VYCVIČIT CONTENT DREAM TEAM

JAK VYCVIČIT CONTENT DREAM TEAM JAK VYCVIČIT CONTENT DREAM TEAM Jan Ambrož Komentovaná verze slajdů pro online čtenáře :-) 11. 6. 2014 CONTENT FIRST Tvorba obsahu si žádá tým. Obsahový tým. OBSAHOVÝ TÝM DŘÍVE? Zatímco dřív byl obsah

Více

2 Proč pracovat tam, kde nejsou příjemné kolegiální vztahy?

2 Proč pracovat tam, kde nejsou příjemné kolegiální vztahy? 2 Proč pracovat tam, kde nejsou příjemné kolegiální vztahy? Kolegiální vztahy jsou velmi delikátní záležitost, neboť s kolegy lidé tráví velkou část svého života. Pokud se v týmu vyskytuje někdo negativní,

Více

praha a brno červenec prosinec 2009

praha a brno červenec prosinec 2009 profesní semináře praha a brno červenec prosinec 2009 budete vynikat Proč Tutor? Široká nabídka seminářů Veřejné nebo zakázkové firemní kurzy Kvalitní a profesionální lektorský tým Moderní učebny v centru

Více

VEŘEJNÉ KNIHOVNY: tradiční místa občanského vzdělávání Jak využít tradici pro dnešní výzvy?

VEŘEJNÉ KNIHOVNY: tradiční místa občanského vzdělávání Jak využít tradici pro dnešní výzvy? VEŘEJNÉ KNIHOVNY: tradiční místa občanského vzdělávání Jak využít tradici pro dnešní výzvy? KONFERENCE KNIHOVNY SOUČASNOSTI 2012 Pardubice, 13.9.2012 Mgr. Petr Čáp Občanské vzdělávání Demokracie se opírá

Více

gamifikace pro verejnost hravý event marketing

gamifikace pro verejnost hravý event marketing ˇ pro verejnost hravý event marketing Chtěli byste dát vědět více lidem o své instituci, značce či produktu a oslovit nové cílové skupiny? více motivovat již stávající klienty k určité činnosti a vzbuzovat

Více

E-book, který vymaže otazníky z vašeho života. Odpověď na každé NEVÍM JAN ČEPELKA

E-book, který vymaže otazníky z vašeho života. Odpověď na každé NEVÍM JAN ČEPELKA E-book, který vymaže otazníky z vašeho života. Odpověď na každé NEVÍM JAN ČEPELKA Odpověď na každé NEVÍM Je to už pěkných pár let a stejně na tu lekci nikdy nezapomenu. Byla a stále je pro mne důležitá

Více

Digitální učební materiál

Digitální učební materiál Digitální učební materiál Projekt: Digitální učební materiály ve škole, registrační číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0527 Příjemce: Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, Husova

Více

Charakteristika a zaměření tematických bloků

Charakteristika a zaměření tematických bloků ŠKOLNÍ DRUŽINA A PLÁN ČINNOSTI VE ŠKOLNÍM ROCE 2015/2016 Činnost školní družiny se řídí ŠVP ŠD při Základní škole Dubnice. ŠVP se řídí mottem: Jaro, léto, podzim, zima v družině je vždycky prima Programy

Více

The adventures of Hocus and Lotus

The adventures of Hocus and Lotus The adventures of Hocus and Lotus 2015 Obsah 1. Popis vzdělávací činnosti... 3 2. Jazyky používané v průběhu školení... 3 3. Vzdělávací sektor, pro který je kurz určen... 3 4. Cílová skupina... 3 5. Instituce

Více

Historický vývoj systemických výcvikových programů institutů Poradenské skupiny Extima Klára Hejduková

Historický vývoj systemických výcvikových programů institutů Poradenské skupiny Extima Klára Hejduková Historický vývoj systemických výcvikových programů institutů Poradenské skupiny Extima Klára Hejduková Vývoj cílových skupin, cílů výcviku a jeho marketingu Stručný přehled vývoje zkušeností v oblasti

Více

Katalog kurzů KATALOG KURZŮ. www.cmvl.cz info@cmvl.cz

Katalog kurzů KATALOG KURZŮ. www.cmvl.cz info@cmvl.cz Katalog kurzů KATALOG KURZŮ info@cmvl.cz Centrum moderního vzdělávání Liberec zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků, DRUVTcomp spol. s r.o. Švermova 344, 460 10 Liberec IČO: 46713140,

Více

Umět správně reagovat při zachování sebeúcty a úcty ke komunikačnímu partnerovi. Posílit svou odvahu aktivně a efektivně hovořit téměř o všem

Umět správně reagovat při zachování sebeúcty a úcty ke komunikačnímu partnerovi. Posílit svou odvahu aktivně a efektivně hovořit téměř o všem 2. 3. 12. 2015 Zásadní rozhovory aneb Fakt byly ty boxerské rukavice nutné? Už se vám stalo, že po rozhovoru přesně víte, co jste protistraně měli říct a jak? A naopak co jste říct neměli a proč? A to

Více

Staň se královnou svého života!

Staň se královnou svého života! Chceš být žena, která ví, co v životě chce, kam směřuje a proč? Chceš si být vědoma svých darů a předností a dokázat se za ně ocenit? Chceš se přestat trápit se svými nedostatky, ale naučit se s nimi pracovat?

Více

Jsme ambulantní a terénní sociální služba patřící pod Diecézní charitu Brno. Sídlíme na tř. Kpt. Jaroše 9, 602 00 Brno.

Jsme ambulantní a terénní sociální služba patřící pod Diecézní charitu Brno. Sídlíme na tř. Kpt. Jaroše 9, 602 00 Brno. Kdo jsme Jsme ambulantní a terénní sociální služba patřící pod Diecézní charitu Brno. Sídlíme na tř. Kpt. Jaroše 9, 602 00 Brno. Náplní naší služby je pomáhat nezaměstnaným při řešení jejich obtížné životní

Více

JÓGA A MEDITACE ZDEŇKEM ORDELTEM. MÍSTO KONÁNÍ: Nádherné a energeticky silné místo hotel Buchlov v těsném sousedství hradu Buchlov

JÓGA A MEDITACE ZDEŇKEM ORDELTEM. MÍSTO KONÁNÍ: Nádherné a energeticky silné místo hotel Buchlov v těsném sousedství hradu Buchlov JÓGA A MEDITACE VÍKENDOVÝ SEMINÁŘ SE ZNÁMÝM ČESKÝM CESTOVATELEM, BADATELEM, ODBORNÍKEM NA MAYSKOU KULTURU, ŠAMANAEM, JOGÍNEM, ŠARMANTNÍM MUŽEM A PŘEDEVŠÍM SKVĚLÝM ČLOVĚKEM ZDEŇKEM ORDELTEM MÍSTO KONÁNÍ:

Více

EEA Grants Norway Grants

EEA Grants Norway Grants EEA Grants Norway Grants ZIPPY S FRIENDS V ČESKÉ REPUBLICE E-Clinic a Centrum sociálních služeb Praha (odd. Pražské centrum primární prevence) 9.6. 2015, AT konference, Seč-Ústupky Zippy ś Friends evaluovaná

Více

Pravidelné používání vířivek umožní lidem cítit se a žít lépe

Pravidelné používání vířivek umožní lidem cítit se a žít lépe Benefity a terapeutický efekt léčebného bazénu Bolesti hlavy Stres Nespavost Zažívací potíže Bolesti zad Celulitida Těžké nohy Reflexní zóny Pravidelné používání vířivek umožní lidem cítit se a žít lépe

Více

Jak si stanovit osobní vizi

Jak si stanovit osobní vizi Action Academy Jak si stanovit osobní vizi ebook Blanka 2014 Jak si stanovit osobní vizi Osobní vize je jasná, konkrétní, působivá a aktivující představa budoucího stavu dosažených výsledků, postavení

Více

CRITICAL INCIDENT STRESS MANAGEMENT

CRITICAL INCIDENT STRESS MANAGEMENT Psychologická služba HZS ČR CRITICAL INCIDENT STRESS MANAGEMENT (posttraumatická péče) 1 CRITICAL INCIDENT Při záchranných akcích se hasiči setkávají s běžnými situacemi, ale také s těmi, které vyvolávají

Více

ZÁKLADNÍ STUDIUM VÝTVARNÉHO OBORU

ZÁKLADNÍ STUDIUM VÝTVARNÉHO OBORU ZÁKLADNÍ STUDIUM VÝTVARNÉHO OBORU Vzdělávání na I. stupni základního studia je sedmileté a je určeno žákům, kteří dosáhli věku 7 let. Tato věková hranice platí bez ohledu na skutečnost, zdali žák navštěvoval

Více

Člověk a společnost. 10. Psychologie. Psychologie. Vytvořil: PhDr. Andrea Kousalová. www.isspolygr.cz. DUM číslo: 10. Psychologie.

Člověk a společnost. 10. Psychologie. Psychologie. Vytvořil: PhDr. Andrea Kousalová. www.isspolygr.cz. DUM číslo: 10. Psychologie. Člověk a společnost 10. www.isspolygr.cz Vytvořil: PhDr. Andrea Kousalová Strana: 1 Škola Ročník Název projektu Číslo projektu Číslo a název šablony Autor Tematická oblast Název DUM Pořadové číslo DUM

Více

Školící osnovy_spa. Prevence stresu v lodní dopravě

Školící osnovy_spa. Prevence stresu v lodní dopravě Školící osnovy: Prevence stresu v lodní dopravě 1. Úvod 1.1. Základní informace o stresu na pracovišti Pracovní život se v několika posledních desetiletích výrazně změnil. Nyní jsou na pracovníky kladeny

Více

Handicap není překážkou ve vzdělávání

Handicap není překážkou ve vzdělávání Handicap není překážkou ve vzdělávání Název modulu Typ modulu Délka modulu (počet hodin) Tvořivé psaní výukový 21 hodin Platnost modulu (datum, od kterého modul platí) 1.10.2011 - schopnost psát a číst

Více

Komunikační dovednosti (základní kurz)

Komunikační dovednosti (základní kurz) 5. 6.11. 2014 Komunikační dovednosti (základní kurz) Přijďte na to, v čem můžete zlepšit své komunikační dovednosti a zlepšete je. Cíle Prohloubit a vylepšit komunikační dovednosti potřebné pro komunikaci

Více

ZŠ 1. stupeň. Kontaktní osoba Renata Sommerová

ZŠ 1. stupeň. Kontaktní osoba Renata Sommerová ZŠ 1. stupeň Kontaktní osoba Renata Sommerová Už se vyznám v knihovně Určeno pro: ZŠ 2. třída Termín realizace: říjen 2015 Seznámení s fondem knihovny, praktické ukázky dětské beletrie a naučné literatury,

Více

Manažerský výcvik Leadership pro třetí tisíciletí Transformace pro živý byznys

Manažerský výcvik Leadership pro třetí tisíciletí Transformace pro živý byznys Manažerský výcvik Leadership pro třetí tisíciletí Transformace pro živý byznys Záměr Svět byznysu se mění. Zaběhnuté návody přestávají platit. Firma, která chce v této době obstát, potřebuje charismatické

Více

www.mgmtpress.cz Tato publikace vychází s laskavým přispěním společnosti Škoda Auto Vysoká škola

www.mgmtpress.cz Tato publikace vychází s laskavým přispěním společnosti Škoda Auto Vysoká škola Autoři kapitol: Doc. PhDr. Eva Bedrnová, CSc. Vysoká škola ekonomická v Praze, kap. 2, 4, 6, 7 PhDr. Martin Cipro, kap. 4 Mgr. Tereza Francová Vysoká škola ekonomická v Praze, kap. 3 PhDr. Emilie Franková,

Více

Program obnovy rodiny a komunitní role knihoven

Program obnovy rodiny a komunitní role knihoven Program obnovy rodiny a komunitní role knihoven Seminář Komunální informatorium- aneb rodina a venkov Novosedly nad Nežárkou, 11. 12. 7. 2013 Mgr. Zuzana Ježková, Národní knihovna ČR Veřejné knihovny

Více

Worklife balance. Projekt "Nastavení rovných příležitostí na MěÚ Slaný, CZ.1.04/3.4.04/88.00208

Worklife balance. Projekt Nastavení rovných příležitostí na MěÚ Slaný, CZ.1.04/3.4.04/88.00208 Worklife balance Projekt "Nastavení rovných příležitostí na MěÚ Slaný, CZ.1.04/3.4.04/88.00208 Tento projekt je financováno z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje

Více

Základy společenských věd (ZSV) Psychologie, sociální psychologie a části oboru Člověk a svět práce 1. ročník a kvinta

Základy společenských věd (ZSV) Psychologie, sociální psychologie a části oboru Člověk a svět práce 1. ročník a kvinta Předmět: Náplň: Třída: Počet hodin: Pomůcky: Základy společenských věd (ZSV) Psychologie, sociální a části oboru Člověk a svět práce 1. ročník a kvinta 1 hodina týdně PC, dataprojektor, odborné publikace,

Více

Meditace a šamanské nauky.,,nově s indiánskou potní saunou Temazcal v krásné letní přírodě,,

Meditace a šamanské nauky.,,nově s indiánskou potní saunou Temazcal v krásné letní přírodě,, Meditace a šamanské nauky,,nově s indiánskou potní saunou Temazcal v krásné letní přírodě,, DIBBAVANA, SEDLIŠTĚ 5. - 9.8.2013 Máte rádi meditaci? Chtěli byste nahlédnout do tajů buddhistického učení? Chtěli

Více

ŽÁDOST O PREVENTIVNÍ PROGRAM. Škola: Třída: Počet žáků ve třídě: Co od programu očekáváte?

ŽÁDOST O PREVENTIVNÍ PROGRAM. Škola: Třída: Počet žáků ve třídě: Co od programu očekáváte? ŽÁDOST O PREVENTIVNÍ PROGRAM Škola: Třída: Počet žáků ve třídě: Co od programu očekáváte? Téma preventivního programu (stručný nástin): a) Zdravý životní styl Aktivní se prosazování ve volném čase, hodnotová

Více

Jsme ambulantní a terénní sociální služba patřící pod Diecézní charitu Brno. Sídlíme na tř. Kpt. Jaroše 9, 602 00 Brno.

Jsme ambulantní a terénní sociální služba patřící pod Diecézní charitu Brno. Sídlíme na tř. Kpt. Jaroše 9, 602 00 Brno. Kdo jsme Jsme ambulantní a terénní sociální služba patřící pod Diecézní charitu Brno. Sídlíme na tř. Kpt. Jaroše 9, 602 00 Brno. Náplní naší služby je pomáhat nezaměstnaným při řešení jejich obtížné životní

Více

JAK NA PRÁCI PŘÍRUČKA PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM CZ.1.04/3.3.05/68.00163

JAK NA PRÁCI PŘÍRUČKA PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM CZ.1.04/3.3.05/68.00163 JAK NA PRÁCI PŘÍRUČKA PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM Jak na práci, příručka pro osoby se zdravotním postižením Mgr. Marta Říhová Jan Hanzálek Martin Švec Mgr. Lenka Cole Graficky zpracovala: Mgr. Marta

Více

ETICKÁ VÝCHOVA. A/ Charakteristika vyučovacího předmětu. Obsahové vymezení

ETICKÁ VÝCHOVA. A/ Charakteristika vyučovacího předmětu. Obsahové vymezení ETICKÁ VÝCHOVA A/ Charakteristika vyučovacího předmětu Obsahové vymezení Vyučovací předmět Etická výchova žáka vede k navázání a udržování uspokojivých vztahů, vytvoření si pravdivé představy o sobě samém,

Více

Průvodce účastí firem na konferenci Excel@FIT

Průvodce účastí firem na konferenci Excel@FIT Průvodce účastí firem na konferenci Excel@FIT Průvodce účastí firem, Excel@FIT 2015 1/10 Obsah Úvod Účast, sponzorství a další možnosti spolupráce Informace pro účastníky Informace pro sponzory Úrovně

Více

Naše vize. Naše poslání

Naše vize. Naše poslání Na základě žádosti o finanční podporu z OP LZZ získalo město Třebíč dotaci na projekt s názvem Vybudování koordinačního centra práce na dálku v Třebíči. Svoji činnost zahájilo Koordinační centrum 1. srpna

Více

6. ročník Krajské konference o podpoře interaktivní výuky Krouna, 18.10.2012 Program:

6. ročník Krajské konference o podpoře interaktivní výuky Krouna, 18.10.2012 Program: 6. ročník Krajské konference o podpoře interaktivní výuky Krouna, 18.10.2012 Program: 7 30 8 30 Registrace účastníků 8 30 9 10 Úvod a zahájení konference 9 10 9 25 přestávka 9 25 10 10 1. blok náslechových

Více

PhDr. PaedDr. Eva PINDEŠOVÁ, Mgr. Ing. Vratislav POKORNÝ

PhDr. PaedDr. Eva PINDEŠOVÁ, Mgr. Ing. Vratislav POKORNÝ Motto: Cílem je umět, nejen znát. Možnosti psychologie v procesu vysokoškolského vzdělávání manažerů a jejich poradců PhDr. PaedDr. Eva PINDEŠOVÁ, Mgr. Ing. Vratislav POKORNÝ V první části článku ukážeme

Více

SALES TRAINING WORKSHOP

SALES TRAINING WORKSHOP SALES TRAINING WORKSHOP Obsah 2 Sales Solutions s.r.o. Str. 3 Mission Statement Str. 4 Pro koho je program určen Str. 5 Staré prodejní mýty Str. 6 Základní idea workshopu Str. 7 Příklady základních otázek,

Více

NETRADIČNÍ FORMY VZDĚLÁVÁNÍ VZDĚLÁVÁNÍ A ROZVOJ V MOTIVUJÍCÍM PROSTŘEDÍ MONIKA FENYKOVÁ, AV MEDIA, A.S.

NETRADIČNÍ FORMY VZDĚLÁVÁNÍ VZDĚLÁVÁNÍ A ROZVOJ V MOTIVUJÍCÍM PROSTŘEDÍ MONIKA FENYKOVÁ, AV MEDIA, A.S. NETRADIČNÍ FORMY VZDĚLÁVÁNÍ VZDĚLÁVÁNÍ A ROZVOJ V MOTIVUJÍCÍM PROSTŘEDÍ MONIKA FENYKOVÁ, AV MEDIA, A.S. AV MEDIA, A.S. KDO JSME Inspirace Inovace - Integrace HODNOTY - LIDÉ Jsme si vědomi, že náš úspěch

Více

OBSAH: ÚVOD... 1. iii. kapitola 1 TYPY A CÍLE PORAD... 3. Základní koncept řízení porad... 3. Operativní porada... 4. Výrobní porada...

OBSAH: ÚVOD... 1. iii. kapitola 1 TYPY A CÍLE PORAD... 3. Základní koncept řízení porad... 3. Operativní porada... 4. Výrobní porada... OBSAH: ÚVOD............................................................ 1 kapitola 1 TYPY A CÍLE PORAD............................................... 3 Základní koncept řízení porad................................................

Více

ZAPOJOVÁNÍ PEER KONZULTANTŮ DO SLUŽEB - zkušenosti z projektu. MUDr. Zuzana Foitová

ZAPOJOVÁNÍ PEER KONZULTANTŮ DO SLUŽEB - zkušenosti z projektu. MUDr. Zuzana Foitová ZAPOJOVÁNÍ PEER KONZULTANTŮ DO SLUŽEB - zkušenosti z projektu MUDr. Zuzana Foitová Zotavení znamená žít spokojeně se symptomy nemoci nebo bez nich Peer zkušenost a zotavení Byl jsem tam Já jsem důkaz Roviny

Více

Ročník V. Český jazyk. Období Učivo téma Metody a formy práce- kurzívou. Kompetence Očekávané výstupy. Průřezová témata. Mezipřed.

Ročník V. Český jazyk. Období Učivo téma Metody a formy práce- kurzívou. Kompetence Očekávané výstupy. Průřezová témata. Mezipřed. Komunikační a slohová výchova Praktické a věcné čtení Praktické a věcné naslouchání Základy mluveného projevu Pozdrav, oslovení, omluva, prosba, vzkaz, zpráva, oznámení, vyprávění, dialog, mimika, gesta

Více