TOLTÉCKÁ CESTA. Toltécká cesta nabízí možnost změnit celý život.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "TOLTÉCKÁ CESTA. Toltécká cesta nabízí možnost změnit celý život."

Transkript

1 TOLTÉCKÁ CESTA Toltécká cesta nabízí možnost změnit celý život. Stát se toltéckým bojovníkem a osvobodit se od toho, co člověk přijal jako dítě, je ten největší dar, jaký můžeme sami sobě dát. Je to šance navždycky se zbavit utrpení a být navěky šťastní. Toltékové nás vedou k uvědomění: - sníme o skutečnosti, ale můžeme být páni svého snu - vědomě můžeme rozhodovat o využívání vlastní energie - neexistují žádná pravidla, kterými bychom se museli řídit např. náboženství - naprosté osvobození od strachu Vesmír vibruje vnímáme jen jeho úzké spektrum. Největší dar Toltéků = život je sen Světlo odráží tonal a přináší zraku zprávu o tomto tonalu. Světelný odraz oko upravuje pro mozek a tak vytváří virtuální realitu, kterou vidíme. Takže vlastně nevidíme vůbec strom, který je tam venku. Mysl (názory, obavy, přesvědčení, postoje, vzpomínky, emoce, znalosti) skrze kanály vnímání pokřivuje vstupní neutrální světlo tím, že jej zabarvuje. Tato pokřivená realita je SEN.

2 Tento proces přeměny světla ve virtuální realitu probíhá neustále. Mysl je orgánem snění = orgán klamání. Pokud uvěříme mysli, budeme mít o světě pokřivenou představu. Není možné vnímat světlo takové, jaké ve skutečnosti je vždy je pokřivené. Máme pokřivený pohled na: - přátele - rodinu - události - na nás samotné Toltécká cesta: 1. zvládnutí vědomí poznat všechny svoje názory, postoje, obavy a úsudky, které ovládají naše jednání 2. zvládnutí transformace odnaučit se vše, co víme pročištění svých kanálů transformace snu 3. zvládnutí záměru zbavení se představ a postojů, kterými si způsobujeme bolest přijmout sebe Cílem je zklidnění mysli a vyřešení problematických emocionálních reakcí.

3 Osobní svoboda je - nepomlouvat - neobtěžovat druhé svými problémy - žádný strach - neulpíváme na tom, co jsme věděli, a v co věřili Od rodičů jsme přejali jejich názory, postoje a obavy staly se pro nás osobním snem. Dále přidávali přátelé, učitelé, sourozenci, partneři.začalo naše přizpůsobovaní se snu. Všichni očekávají v určitou chvíli určité chování. Podle toho, kde jsme se narodili a komu, máme sen, který máme. Do 7 let nerozlišujeme, co je a není pravda. Naučili nás, jak se chovat, pokud chceme patřit do rodiny, firmy, ve vztahu společnost potlačuje jedinečnost. Nástroje přizpůsobování: - strach z trestu - a touha po odměně Nejvyšší podoba strachu = odmítnutí. Určuje vnější Soudce naši nejbližší. Soudce se postupně stane součástí naší mysli = OSOBNÍ SOUDCE - říká, co si o vás myslí druzí - co byste měli dělat, aby byli s vámi všichni spokojeni - vytváří v mysli největší strach - je největší překážka bránící prožívat šťastný život Děti se: 1. podvolí, protože chtějí být milováni 2. bojují za právo být sami sebou Každý sní svůj osobní sen o tom, že máme pravdu. Pravdu mají všichni v rámci svého snu. Spory jsou o pravdivost svých snů. Kolem 2. roku života vzdá dítě svůj boj o vlastní sen.

4 PROCITNUTÍ DO SNU ovládnutí vědomí Všichni lidé spí a ve snu prožívají život podle virtuální skutečnosti naprogramované do jejich mysli už v dětství. Pokud to poznáme stáváme se pány svého osudu. Neustále sníme naše vědomí je ovládané a uspané strachem, záští, zlobou (spíme v životě jak Šípková Růženka) a probuzeno může být opravdovou láskou přijímáním sebe a ostatních. Film Matrix = ukázka alegorie spánku, v němž se nachází většina lidí. Vládu převzaly počítače a využívají lidi jako zdroj síly pro sebe. Udržují lidi ve spánku tím, že jejich mysl živí virtuálními sny a uchovávají je v nádržích s vyživujícím roztokem. Jejich životní síla je vysávána, aby dodala energii strojům, ale lidé přitom vesele žijí ve snové skutečnosti a nic nevědí a na nic si nestěžují. Je to svět, který zaslepuje zrak natolik, že pak nevidíš pravdu. Morfeus Neovi Všichni sní skutečnost, kterou lidem vložil do mysli někdo jiný. Lidé jsou napojeni na různé počítače, videohry, TV, rádia, přehrávače a mobily. Přístroje vyžadují naši pozornost, skrze kterou přenášejí virtuální realitu zpráv, zajímavostí a různých názorů. V podstatě nás hypnotizují a živí naši mysl snem. Chodíme ve stavu snění, ale nikdo to nevnímá. - říkají nám, co máme jíst a pít (káva, sladké, drogy.) - nesportujeme, ale koukáme na TV - celkově jsme po jídle otupělí Matrix nás drží ospalé. Je potřeba procitnout odpojit se od Matrixu. Svobodně svůj život utvářet a rozhodovat se musíme se odpojit od názorů a postojů naprogramovaných v naší mysli.

5 Cílem: procitnutí do života, v němž je možné naprosto všechno. Proč naše mysl sní Protože potřebuje vědět. Potřebuje příběhy, které by mohla vyprávět a všechno nějak ospravedlňovat. Pro mysl je nejděsivější představa, že by nevěděla JAK A PROČ. Působením síly mysli víme, kdo a kým jsme a co děláme. Je vůbec nějaká možnost uvědomit si, zda je něco skutečné, nebo zda o tom jenom sním? Naše mysl umí jenom snít. Nikdy nebudeme schopni přímo vidět, co je tam venku. Můžete si ale pročistit kanály vnímání a vidět mnohem jasněji. Mysl má strach z neznámého proto si vymýšlí Boha, příběhy o smyslu života proč něco dělat, když to nechceme dělat.proto sníme. Jak ovládnout své vědomí Nevěření. Přijměte, že vše, co považujete za skutečnost, není pravda. 1. krok ke zvládnutí mysli: přestat věřit mysli 2. krok: zpochybnit, co víme a v co věříme, přestat ostatní přesvědčovat o své pravdě - dodržování každodenní rutiny - návyky v jídle, v péči o vzhled a komunikaci - časté uvažování o stejných tématech - obavy ze ztráty majetku, z kritiky, ze ztráty milovaného partnera nebo člověka - dodržování pravidel bez pocitů radosti a nadšení ze života Mitote Tisíce hlasů v mysli. Jsou výsledkem předávání názorů a postojů ostatních lidí. Není špatné ani dobré. Jsou to jen hlasy. Názory a dohody Názor je něco, co mysl přijímá jako něco opravdového a reálného a je spojeno s emocemi. Kterých 10 věcí chcete dělat, ale podle vás nemůžete, protože si myslíte, že by to nebylo správné? A potom je udělejte!

6 Dohoda je úmluva nebo vzájemný postoj mezi 2 a více lidmi. To, co jsme si přijali od rodičů a ostatních jako správné nebo špatné. A podle toho se chováme. - to nedělej - to je špatné - takhle se nemůžeš cítit. Za život jsme uzavřeli hodně dohod. A tyto dohody jsou tím, kdo ovládá náš život. Pokud je nepřeprogramujeme, nebudeme nikdy svobodní. Důležité je prozkoumat a uvědomit si, že většina z nich je založena na ustrašených lžích jiných lidí. Některé dohody si navzájem protiřečí. Intencionalita nás ovládá. Víme, jak se chovat. Slíbili jsme slib věrnosti, že nebudeme lhát a podvádět. Víme, jaké emoce jsou v pořádku a jaké ne a byly posilovány odměnou nebo trestem. Vědění se předává z generace na generaci automaticky. Čím větší počet lidí z minulosti a přítomnosti něčemu věří, tím víc je to bráno jako jistota. Sen se tak sám podporuje. Názory a dohody v naší mysli utvářejí náš sen a vše, co se projevuje v našem životě. Vědění je hlavní překážkou poznání pravdy. Proto je důležité přijmout svět takový, jaký je.

Život začíná tam, kde končí tvoje zóna pohodlí

Život začíná tam, kde končí tvoje zóna pohodlí Život začíná tam, kde končí tvoje zóna pohodlí - 2 - Život začíná tam, kde končí tvoje zóna pohodlí My (lidstvo) přistupujeme k problémům, jako by byly politické problémy a tudíž hledáme politická řešení.

Více

Poselství andělů pro rok 2015. Magdalena Techetová

Poselství andělů pro rok 2015. Magdalena Techetová Poselství andělů pro rok 2015 Magdalena Techetová ÚVOD Milí přátelé, předávám vám tuto malou knížku coby pozdrav a povzbuzení od našich milujících andělů, kteří si přejí, abychom byli šťastní a abychom

Více

Práce Byron Katie Úvod

Práce Byron Katie Úvod Práce Byron Katie Úvod Byron Kathleen Reidová, obchodnice a matka žijící uprostřed pouště v jižní Kalifornii, začala po třicítce trpět těžkými depresemi. Během následujícího desetiletého období se její

Více

Teal Scott: 10 tipů pro úspěšné vztahy

Teal Scott: 10 tipů pro úspěšné vztahy Teal Scott: 10 tipů pro úspěšné vztahy (přepis) www.jakorybicka.cz 1 Ahoj všichni! Vztahy jsou středobodem růstu. Jsou to ty nejkontrastnější životní zkušenosti vůbec. Přináší nám jak to největší štěstí,

Více

Vděčnost jako recept na život v hojnosti ve všech oblastech

Vděčnost jako recept na život v hojnosti ve všech oblastech Vděčnost jako recept na život v hojnosti ve všech oblastech Dávejte si dobrý pozor na to, jak žijete. Nebuďte nerozumní, ale hleďte pochopit, co je vůle Páně. Vždycky za všecko vzdávejte díky Bohu a Otci.

Více

Přepis rozhovoru s Teal Scott

Přepis rozhovoru s Teal Scott Přepis rozhovoru s Teal Scott (21.6.2013) 2013 Pokud chcete náš rozhovor někam kopírovat a umisťovat, tak prosíme, abyste na nás www.jakorybicka.cz 1 odkazovali, jo? Děkujeme!:) K: Haló? T: Slyšíš nás?

Více

Slovo vydavatele: Láma Ješe STÁT SE SVÝM VLASTNÍM TERAPEUTEM úvod do buddhistického způsobu myšlení

Slovo vydavatele: Láma Ješe STÁT SE SVÝM VLASTNÍM TERAPEUTEM úvod do buddhistického způsobu myšlení Láma Ješe STÁT SE SVÝM VLASTNÍM TERAPEUTEM úvod do buddhistického způsobu myšlení S laskavým svolením Archivu moudrosti lámy Ješe (Lama Yeshe Wisdom Archive) V angličtině kombinovaná edice poprvé v roce

Více

HUMAN DESIGN UMĚNÍ SPRÁVNÉHO ROZHODOVÁNÍ

HUMAN DESIGN UMĚNÍ SPRÁVNÉHO ROZHODOVÁNÍ HUMAN DESIGN UMĚNÍ SPRÁVNÉHO ROZHODOVÁNÍ Autor: Jakub Střítezský Human design mapuje proudění energie v těle mezi energetickými centry a popisuje ideální způsob jejího vyjádření. Představte si, jaké by

Více

RONS ORG 1. Hnutí alternativní scientologie

RONS ORG 1. Hnutí alternativní scientologie RONS ORG 1 Hnutí alternativní scientologie RONS ORG 2 Milí čtenáři! Prostřednictvím této brožury vám chceme umožnit, abyste si udělali představu o základech alternativní scientologie. Ty technické termíny,

Více

1.RODINA - ZÁKLAD STÁTU, PRÁVNÍ NORMY

1.RODINA - ZÁKLAD STÁTU, PRÁVNÍ NORMY - 3-1.RODINA - ZÁKLAD STÁTU, PRÁVNÍ NORMY Rodiče a sourozenci mají podstatný vliv na socializaci a emoční vývoj dítěte. Otec a matka, uvažujeme-li o úplných rodinách, sdílejí s dětmi podstatnou část jejich

Více

Buď sám sebou. a jdi vlastní cestou

Buď sám sebou. a jdi vlastní cestou Buď sám sebou a jdi vlastní cestou Pardubice 2014 Karel Spilko BUĎ SÁM SEBOU A JDI SVOU VLASTNÍ CESTOU Karel Spilko, 2014 ISBN 978-80-87913-01-7 Vysměj se strachu do očí. Podívej se na něj přímo z patra.

Více

Základní koncepty v kabale

Základní koncepty v kabale Základní koncepty v kabale Rav Michael Laitman - ii- Zři, že než byly emanace vyzářeny a než byly bytosti vytvořeny, Prosté vrchní Světlo naplňovalo celou existenci. A nebyla zde žádná prázdnota, jako

Více

Na obrázku na obálce je kaplička u Dírné, z kalendáře Dírná 2006.

Na obrázku na obálce je kaplička u Dírné, z kalendáře Dírná 2006. Jen trocfiu více [ás~, trocfiu jen. :Nas(oucfiat. Chápat. :Nevzpírat se stáre. :Necfitít stát denně na svém oltáza(e. (]3ýt taku jalt umím, do6rým č(ověkfm. Louis Lefebvre 3 Na obrázku na obálce je kaplička

Více

Metodika poradenského programu KROK ZA KROKEM

Metodika poradenského programu KROK ZA KROKEM Metodika poradenského programu KROK ZA KROKEM Druhá šance CZ.1.04/5.1.01/77.00356 1 Obsah I. VSTUPNÍ MODUL... 4 1.1. Úvod celoživotní učení... 4 1.2. Dostupnost informací informační společnost... 5 1.3.

Více

Redakční rada: Dita, Hedvika, Markéta, Tamara Markéta, Tery Markéta Aram. Korektury: Grafika: Titulní strana:

Redakční rada: Dita, Hedvika, Markéta, Tamara Markéta, Tery Markéta Aram. Korektury: Grafika: Titulní strana: editorial / obsah / info ČÍSLO 6 / BŘEZEN 2004 Vážení čtenáři a vážené čtenářky... Ještě než vás obeznámíme s obsahem tohoto již šestého čísla, rádi/y bychom vám objasnili/y změnu, které jste si pravděpodobně

Více

1. dubna. Úvaha na dnešní den

1. dubna. Úvaha na dnešní den 92 1. dubna Spokojený, vyrovnaný člověk necítí potřebu hledat chyby u jiných lidí. Pokud je naše myšlení založeno na tom, že jedna kritická myšlenka stíhá druhou, může se tento návyk neustálého posuzování

Více

Stručný přehled víry Katolické církve a života v ní aneb: křesťanem snadno a rychle

Stručný přehled víry Katolické církve a života v ní aneb: křesťanem snadno a rychle Předmluva Stručný přehled víry Katolické církve a života v ní aneb: křesťanem snadno a rychle Můžeme se stát snadno a rychle křesťanem? Ano i ne. Na jedné straně není snadné proniknout do oné šíře a hloubky

Více

Křížová (sakrální) čakra

Křížová (sakrální) čakra Křížová (sakrální) čakra Umístění: podbřišek, dva centimetry pod pupkem Duchovní aspekt: sebeúcta Princip: zrcadlení sebe sama Základní potřeba: tvořivost v oblasti vztahů s lidmi, tvořivost v oblasti

Více

Ukázka z knihy MARK DZIRASA 21 DNU. Zakoupíte zde: http://www.mysleniuspechu.cz/detail/mark-dzirasa-21-dnu

Ukázka z knihy MARK DZIRASA 21 DNU. Zakoupíte zde: http://www.mysleniuspechu.cz/detail/mark-dzirasa-21-dnu Ukázka z knihy MARK DZIRASA 21 DNU. Obsah Den první Povídání O dětství, mamince, komunismu. O pevné kotvě v životě. O černé Africe a stěhovacím kontejneru. O desateru i Bohu. O letech bez televize. O programech

Více

NEZASTUPITELNÉ RODIČOVSKÉ KOMPETENCE aneb. co mohu pro své dítě udělat já a nikdo jiný

NEZASTUPITELNÉ RODIČOVSKÉ KOMPETENCE aneb. co mohu pro své dítě udělat já a nikdo jiný NEZASTUPITELNÉ RODIČOVSKÉ KOMPETENCE aneb co mohu pro své dítě udělat já a nikdo jiný Obsah metodických listů: 1. Vztah znamená vztáhnout ruce...05 (kompetence ke vztahu) 2. Dostupnost znamená být spolu...09

Více

Spolupráce mateřských škol a školského poradenského zařízení při sociální adaptaci a ovlivňování vztahů mezi dětmi. (metodický materiál)

Spolupráce mateřských škol a školského poradenského zařízení při sociální adaptaci a ovlivňování vztahů mezi dětmi. (metodický materiál) Spolupráce mateřských škol a školského poradenského zařízení při sociální adaptaci a ovlivňování vztahů mezi dětmi (metodický materiál) 1 Obsah 1. Úvod.... 2 2. Východiska pro realizování adekvátní sekundárně-preventivní

Více

1. října. Úvaha na dnešní den

1. října. Úvaha na dnešní den 1. října 275 V Al-Anon často zdůrazňujeme důležitost modlitby. Tato myšlenka vyžaduje určitou úvahu. Kdybych mohla získat to, o co prosím v modlitbě, opravdu by mi to přineslo štěstí? Vím vždycky, co je

Více

(Ne)Gramotný rodič Jak neselhat jako rodič" Klíč k úspěchu dospělých" Lucie Königová" (Ne)Gramotný rodič

(Ne)Gramotný rodič Jak neselhat jako rodič Klíč k úspěchu dospělých Lucie Königová (Ne)Gramotný rodič Jak neselhat jako rodič" Klíč k úspěchu dospělých" Lucie Königová" 1 Obsah " "" Úvod.. 2" 1. Každý musí začít nejdřív u sebe 7" 2. Myslet nejdřív na sebe není sobecké.. 9" 3. Principy sebepoznání sebevýchovy

Více

IDENTITA, nebo-li moje jedinečnost (I když se jedná o tematické studium, jednotlivé kapitoly vycházejí z Bible a je tedy třeba se do ní ponořit )

IDENTITA, nebo-li moje jedinečnost (I když se jedná o tematické studium, jednotlivé kapitoly vycházejí z Bible a je tedy třeba se do ní ponořit ) 1 IDENTITA, nebo-li moje jedinečnost (I když se jedná o tematické studium, jednotlivé kapitoly vycházejí z Bible a je tedy třeba se do ní ponořit ) 1. Úvod 2. Moje jedinečnost 3. Moje zájmy 4. Moje schopnosti

Více

1. Úvod 2. Moje jedinečnost 3. Moje zájmy 4. Moje schopnosti 5. Moje problémy 6. Moje hodnoty 7. Moje víra

1. Úvod 2. Moje jedinečnost 3. Moje zájmy 4. Moje schopnosti 5. Moje problémy 6. Moje hodnoty 7. Moje víra IDENTITA, nebo-li moje jedinečnost (napsal David Novák) (I když se jedná o tematické studium, jednotlivé kapitoly vycházejí z Bible a je tedy třeba se do ní ponořit ) 1. Úvod 2. Moje jedinečnost 3. Moje

Více

v teoretické části ráda pokračovala vysvětlením pojmu hodnota a roztřídila hodnoty podle některých autorů. Následně se zamyslím nad duchovním

v teoretické části ráda pokračovala vysvětlením pojmu hodnota a roztřídila hodnoty podle některých autorů. Následně se zamyslím nad duchovním Úvod Oblast axiologie mne začala zajímat v době, kdy jsem začala cítit zodpovědnost sama za sebe a za svá rozhodnutí. Přemýšlela jsem, která řešení situací jsou správná, a tím pádem mne dovedou k duševnímu

Více

Nejvyšší Mistryně Ching Hai

Nejvyšší Mistryně Ching Hai Nejvyšší Mistryně Ching Hai PŘIŠLA JSEM, ABYCH VÁS VZALA DOMŮ Sbírka citátů a duchovního učení Nejvyšší Mistryně Ching Hai Nejvyšší Mistryně Ching Hai Přišla jsem, abych vás vzala Domů 1 Předmluva Tato

Více

Tichou poštou (Několik dopisů o smyslu skautingu)

Tichou poštou (Několik dopisů o smyslu skautingu) Tichou poštou (Několik dopisů o smyslu skautingu) Tichou poštou / 1 Obsah Smysl skautingu (poslání) 4 Jednotlivec (povinnost vůči sobě) 6 Společenství (povinnost vůči ostatním) 7 Přesažné hodnoty (povinnost

Více

jako živý program v nás Jaroslava Votrubová 1. 1

jako živý program v nás Jaroslava Votrubová 1. 1 jako živý program v nás Jaroslava Votrubová 1. 1 1. 2 Obsah Obsah str. 3 Úvod str. 5 I. Část: Kráska a zvíře aneb o skrytých možnostech umění str. 7 Divadlo svět příběh str. 8 Divadlo svět postavy ve hře

Více

Opat André Louf rozlišuje ve své knize La gráce peut davantage (Milost zmůže víc) tři formy působení duchovního průvodce: 1

Opat André Louf rozlišuje ve své knize La gráce peut davantage (Milost zmůže víc) tři formy působení duchovního průvodce: 1 PASTORAČNÍ VZTAH Vztah mezi duchovním průvodcem a penitentem není jednoznačnou záležitostí. Penitent má právo dovolit doprovázejícímu, aby ovlivňoval jeho život různou měrou. Role doprovázejícího se mění

Více