JARNÍ VYDÁNÍ V tomto čísle najdete:

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "JARNÍ VYDÁNÍ 2011. V tomto čísle najdete:"

Transkript

1 JARNÍ VYDÁNÍ 2011 V tomto čísle najdete:

2 Sovička Organizace Co nás ještě v tomto školním roce čeká? Třídní schůzky Pedagogická rada a Cvičení Ochrana člověka Školní výlety a Workshop pro rodiče Ekokom ke Dni země Tvůrčí dílny duben-květen Zážitkový den Liščí mlýn Dětský den Besídky pro rodiče květen Hlavní prázdniny Změny a aktuální novinky sledujte na webových stránkách školy webové stránky školy:

3 Sovička Návštěva v OZO Co se děje u nás ve škole Centrum odpadové výuky společnosti OZO Ostrava nás (žáky 2. stupně) pozvalo do svého školícího střediska, kde pro nás uspořádalo výchovnou a zároveň osvětovou akci zaměřenou na správné nakládání s odpady. Dozvěděli jsme se, co se děje s nebezpečnými odpady, elektronikou či papírem. Doufejme jen, že se děti samy zapojí do správného procesu třídění a uleví již tak znečištěné přírodě!

4 Sovička Beseda o holocaustu V rámci lednových aktivit naší školy se 8. a 9. ročník zúčastnil vzdělávacího panelu o dějinách židovského a romského etnika. Byly zmíněny i poválečné události spojené s utvořením státu Izrael a aktuálními otázkami rasismu, neonacismu či všeobecné xenofobie. Žáci se formou řízené diskuze dozvěděli základní informace o historii Židů a Romů, jejich kultuře, náboženství či tradicích.

5 Sovička Burza práce Nejenom učením jsou živi naši školáci. Jelikož jsme přesvědčeni o tom, že podpora vzdělání a možnosti uplatnění jsou tím správným směrem, jak snížit procento nezaměstnaných Romů či jedinců ze znevýhodněného prostředí, konala se proto na naší škole burza práce v rámci projektu Škola pro život a to 1.února Účast přislíbilo několik pracovníků z profesí, se kterými se můžeme denně všichni setkat. Žáci druhého stupně tak mohli sledovat v hodinových blocích práci kadeřnice, masérky, sociálních pracovnic či policisty. Mohli si poslechnout nejen jednotlivé příběhy zmíněných lidí, ale také jejich pohnutky, které je vedly k výběru povolání. Zároveň se dozvěděli, jaká je vlastně náplň jejich práce, co během pracovní doby musí, co mohou a čemu se vyhnout, když chtějí být těmi nejlepšími v oboru.

6 Sovička Jak k nám pan Holba s Pedrem přišli Možnost vidět svět ve své kráse, barevnosti a pestrosti není u všech lidí samozřejmostí. Existují mezi námi jedinci, kteří jsou slepí od narození, jiní, jako pan Holba, ztratili zrak v průběhu života. Ztráta zraku nemusí vždy pro člověka znamenat pohromu. Jsou mezi námi jedinci, kteří se s tímto stavem nechtějí smířit a každý den nám dokazují, že život s černými brýlemi, slepeckou holí a vodícím psem není trestem, ale další životní zkušeností. Je to život, který nabízí nové, netušené obzory poznání..

7 Sovička Návštěva hasičů Tentokráte jsme se rozhodli, za přispění pana učitele Mrázka, že přivítáme členy HZS Moravskoslezského kraje, aby nám představili svou práci. Tyto aktivity prezentovali dva členové HZS, pánové Radim Nagy a Dušan Vavrla, kteří jsou instruktory v projektu Hasiči dětem (pro žáky 2. a 6. tříd) zabývajícím se výchovou dětí v oblasti požární ochrany a bezpečnosti obyvatelstva.

8 Sovička Úspěchy našich žáků Čestné uznání v pěvecké soutěži SLAVÍK obdržely žákyně z 1.stupně Klára Kokyová a Miriam Ferenčíková.Žákyně dostaly za svůj výkon diplom a my bahopřejeme.blahopřejeme i ostatním dětem za odvahu vystoupit.

9 Sovička 4) Hopsalín Dne náš 1.stupeň navštívil klaun Hopsalín. Děti si na karneval vyrobily své masky. Karneval byl v duchu tance, zpěvu a soutěží. Všechny děti byly nadšené a na závěr odcházely s dobrou náladou. Všichni se těšíme na další setkání s Hopsalínem.

10 Sovička Jarní úklid Dne se na naší škole ZŠ Gebauerova 8 v Ostravě- Přívoze konal JARNÍ ÚKLID po větrném víkendu v rámci pracovních činností. Žáci šestých ročníků sebrali do pytlů od firmy Jelínek Trading PET láhve, papírky, tužky, obaly od cukrovinek, úlomky dřeva, plastové kousky, noviny a igelitové sáčky.

11 Sovička Co nás trápí Žáci úmyslně poškozují lavice, židle, dveře a školní malbu. Upozorňujeme, že tito žáci budou potrestáni, ale také budou muset škodu uhradit. Hrubé a vulgární vyjadřování žáků mezi sebou, jejich napadání, neslušné chováním k dospělým. Nejzávažnější případy oznamujeme Policii ČR. Velká absence žáků. Připomínáme, že omluvy žáka musí být nahlášeny do 48 hodin. V odůvodněných případech může tř.uč.požadovat potvrzení lékaře. Někteří žáci mají své pomůcky v hrozném stavu a málo dbají o svoji hygienu. Do školy chodí nemytí a nevonící. Žáci se do hodin TV nepřevlékají, ve stejném oblečení zůstávají po celou dobu další výuky, někdy mají to samé oblečení i druhý den.

12 Sovička Zábava

13 Sovička 3) Akademie uspořádala naše škola Akademii, které se zúčastnili žáci a učitelé z estetických tříd ZŠ Karasova. Toto veselé dopoledne plné soutěží, tancování, zpívání a dobré nálady udělalo radost všem přítomným. Věříme, že si v budoucnu podobnou akci zase zopakujeme.

14 Sovička Perličky Náš seriál z nejkomičtějších výroků pokračuje. Přečtěte si další perličky, které se žákům povedly. Co je životní prostředí? Stromy, křaky a baráky. Kdo z ptáků přezimovává? Čáp. Kdo odlétá do teplých krajin? Včela. Vyjmenuj zvíře, které žije u nás v lese? Opice. Jaký je nejlepší ptačí pěvec? Havran. Jaký je okrasný pták je ozdobou ZOO? Ten, který se roztahuje. Co roste na jabloni? Banány. Jak se jmenuje lékařské záchranné letadlo? Hektra.

15 Sovička Návštěva v ZOO Obrovské nadšení u dětí 5.B vyvolala zpráva, že půjdou v rámci výuky se svou třídní p. učitelkou Gabrielovou do ostravské zoo.v tomto školním roce se akce konala už podruhé. Děvčata brala věc vážně, chtěla se, i kvůli nově narozenému slůněti, jehož osud celá třída napjatě sleduje, obléci do slavnostních šatů, jeden chlapec zase přemýšlel, když byl s taťkou v řeznictví, že přikoupí flák masa i pro lva do zoo. Nic z toho však nebylo zapotřebí, zvířatům děti koupily na místě granule z automatů. Největším tahákem pro návštěvníky ostravské zoo je měsíc starý sloní sameček. To je sláva pro Ostravu! Jedná se o první slůně narozené v českých i v slovenských zoologických zahradách!! Ten je ale krásný!! A teď, když píšu tyto řádky, jde do světa z Ostravy další zvěst: narodilo se nám druhé slůně! A je to holčička!

16 Sovička Základní škola Ostrava, Gebauerova 8, příspěvková organizace Gebauerova 819/8, Ostrava - Přívoz, Ostrava

17 Sovička Akce pořádané v rámci projektu Jak úspěšně překonávat handicapy prostředí cz.1. 07/1.2.00/ ) Jak žijí děti v Ghaně k nám do školy přijela humanitární pracovnice, která prožila několik měsíců v africké Ghaně. Žáci naší školy i ZŠ Karasova, kteří se této akce také zúčastnili, se z jejího poutavého vyprávění a prezentace dozvěděli o životě ghanských dětí, africké přírodě a dalších zajímavostech. Žáci plnili spoustu úkolů souvisejících s novými informacemi a na závěr jim byly předány obrázky a dopisy od afrických dětí.

18 Sovička 2) Den otevřených dveří Dne byli rodiče budoucích i stávajících žáků tříd s rozšířenou výukou ESV pozváni na Den otevřených dveří, kde se mohli zúčastnit výuky, prohlédnout si třídy, klást dotazy učitelům a asistentům. Děti jim také předvedly, co se naučily. Máme radost,že rodiče mají zájem o výuku svých dětí a že se školou spolupracují.

Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2008/2009

Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2008/2009 Základní škola praktická, Roudnice nad Labem, Jungmannova 667, příspěvková organizace Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2008/2009 V Roudnici nad Labem dne 15. října 2009 Zpracovala: Mgr. Radka

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY za školní rok 2012/2013

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY za školní rok 2012/2013 VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY za školní rok 2012/2013 Zpracoval ředitel školy Mgr. Milan Procházka V Budišově dne 26. 8. 2013 podpis a razítko: OBSAH 1. Základní informace a charakteristika školy...

Více

Část I. Základní charakteristika školy

Část I. Základní charakteristika školy Část I. Základní charakteristika školy Základní škola Břeclav, Na Valtické 31 A, 691 41 Zřizovatel školy: Město Břeclav Ředitel školy: Mgr. Dagmar Krystíková Telefon: 519 334 211 e-mail: reditel@zsvalticka.cz

Více

Výroční zpráva základní školy

Výroční zpráva základní školy 1. Základní údaje o škole 1.1 Škola Název školy Základní škola Český Těšín Slezská 1740 okres Karviná Adresa školy Slezská 1740, Český Těšín Právní forma příspěvková organizace IČO 48004685 IZO 048004685

Více

Základní škola Koryčanské Paseky, Rožnov p. R.

Základní škola Koryčanské Paseky, Rožnov p. R. Základní škola Koryčanské Paseky, Rožnov p. R. Zpracovala: Výroční zpráva o činnosti školy ve školním roce 2013/2014 Mgr. Radmila Máchová ředitelka školy 9. 9. 2014 Obsah Obsah... 1 Charakteristika školy...

Více

za školní rok 2011/2012

za školní rok 2011/2012 Základní škola a Mateřská škola Skřipov, okres Opava, příspěvková organizace, 747 45 Skřipov č. 120 Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2011/2012 Mgr.et Bc. Eva Víchová ředitelka školy 1 Obsah:

Více

za aktivní práci ve školním parlamentu a příkladný přístup k plnění školních povinností Tomáši Musilovi

za aktivní práci ve školním parlamentu a příkladný přístup k plnění školních povinností Tomáši Musilovi ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 UDĚLILI JSME CENY ŘEDITELKY ŠKOLY za úspěchy ve sportovních soutěžích a reprezentaci školy Ajdinu Naprelacovi za úspěchy ve sportovních soutěžích a reprezentaci školy Jiřímu Kosmákovi

Více

Základní škola a Mateřská škola Kunín, okres Nový Jičín, příspěvková organizace

Základní škola a Mateřská škola Kunín, okres Nový Jičín, příspěvková organizace Základní škola a Mateřská škola Kunín, okres Nový Jičín, příspěvková organizace VÝROČNÍ ZPRÁVA o činnosti ZŠ a MŠ Kunín ve školním roce 2013 2014 1 Obsah (dle vyhl. č. 15/2005 Sb. v platném znění) 1. Základní

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA. O ČINNOSTI ZŠ A MŠ BRNO, KŘÍDLOVICKÁ 30b VE ŠKOLNÍM ROCE 2012/2013. Ředitelka školy RNDr. Jarmila Bavlnková:

VÝROČNÍ ZPRÁVA. O ČINNOSTI ZŠ A MŠ BRNO, KŘÍDLOVICKÁ 30b VE ŠKOLNÍM ROCE 2012/2013. Ředitelka školy RNDr. Jarmila Bavlnková: VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ZŠ A MŠ BRNO, KŘÍDLOVICKÁ 30b VE ŠKOLNÍM ROCE 2012/2013 Ředitelka školy RNDr. Jarmila Bavlnková: Schváleno školskou radou dne 15. 10. 2013 1 Základní charakteristika školy 1.1

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA Školní rok 2008/2009

VÝROČNÍ ZPRÁVA Školní rok 2008/2009 VÝROČNÍ ZPRÁVA Školní rok 2008/2009 Základní údaje Název školy: Sídlo školy: Základní škola, Staré Město, okres Uherské Hradiště, příspěvková organizace Základní škola, Komenského 720, 686 0, Staré Město

Více

Já už to znám, umím...

Já už to znám, umím... Já už to znám, umím... Druhý pátek v prosinci 2013 byl na svátek Mikuláše opětovně tradičně termínem soutěže odborných dovedností pro žáky 8. a 9. tříd základních škol, kterou pod názvem Já už to znám,

Více

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Příloha č. 1 Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Start do školy 4. září 2013 http://www.zsstramberk.cz/start-do-skoly/ V pondělí 2. září 2013 se uskutečnilo slavnostní uvítání prvňáčků.

Více

Výroční zpráva o činnosti školy. za školní rok 2013/2014

Výroční zpráva o činnosti školy. za školní rok 2013/2014 Základní škola, Strachotice, okres Znojmo, příspěvková organizace 671 29 Strachotice 71, tel.: 515235529, E-mail: zsstrachotice@gmail.com, IČ: 71000917 Č.j.: 114/2014 Vypracovala: Mgr. Karla Marešová Výroční

Více

Michal Novotný OBSAH Jubilanti 91 let v roce 2013 Maškarní arneval Paní Adéla Raschová Paní Hedvika Grigarková Paní Anežka Kubesová

Michal Novotný OBSAH Jubilanti 91 let v roce 2013 Maškarní arneval Paní Adéla Raschová Paní Hedvika Grigarková Paní Anežka Kubesová 02 ÚVOD, OBSAH Vážení čtenáři, možná jste si nedávno položili otázku, co se stalo s Vaším zpravodajem Komárek, jakto, že jste ho během podzimu nenašli ve Vašich schránkách. Vězte, že poslední vydání letošního

Více

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM PRO ZÁJMOVÉ VZDĚLÁVÁNÍ

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM PRO ZÁJMOVÉ VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM PRO ZÁJMOVÉ VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ DRUŽINA PŘI ZŠ NÍŽKOV NÁZEV PROGRAMU: BAREVNÝ SVĚT PŘÁTELSTVÍ Přátelství podporování pozitivních vztahů, poznávání se, uvědomování si svých práv

Více

Výroční zpráva. o činnosti školy

Výroční zpráva. o činnosti školy Výroční zpráva o činnosti školy školní rok 2010/2011 Základní škola a Mateřská škola Janovice, okres Frýdek-Místek, příspěvková organizace Zpracováno podle Zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním,

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA Školní rok 2013/2014

VÝROČNÍ ZPRÁVA Školní rok 2013/2014 VÝROČNÍ ZPRÁVA Školní rok 2013/2014 Komenského 1720, 686 03 Staré Město telefon: 702 278 873 zsstmesto@zsstmesto.cz www.zsstmesto.cz bankovní spojení: KB Uherské Hradiště, č.ú. 11631721/0100, IČ: 75022567

Více

Výroční zpráva školy za školní rok 2013/2014

Výroční zpráva školy za školní rok 2013/2014 Výroční zpráva školy za školní rok 2013/2014 Zpracovala: Mgr. Jana Boršovská 25. září 2014 Zřizovatel: Obec Jankov Na Náměstí 14 25703 Jankov IČO: 00231916 Údaje o škole: Základní škola a mateřská škola

Více

Výroční zpráva ředitelky školy

Výroční zpráva ředitelky školy Výroční zpráva za školní rok 2013/2014 Základní škola, Litovel Jungmannova 655, okres Olomouc Výroční zpráva ředitelky školy školní rok 2013 2014 V Litovli 21. září 2014 Obsah 1 Základní údaje o škole...

Více

e-mail: reditel 7.zs@volny.cz tel. řed.: 312 681 166 fax/sekr.: 312 681 165 č.j.:1216/08 Kladno: 6.8.2008 Magistrát města Kladna oddělení školství

e-mail: reditel 7.zs@volny.cz tel. řed.: 312 681 166 fax/sekr.: 312 681 165 č.j.:1216/08 Kladno: 6.8.2008 Magistrát města Kladna oddělení školství e-mail: reditel 7.zs@volny.cz tel. řed.: 312 681 166 fax/sekr.: 312 681 165 č.j.:1216/08 Kladno: 6.8.2008 Magistrát města Kladna oddělení školství nám. 17.listopadu 2840 K L A D N O 272 63 Obsah: 1) Základní

Více

ČERVEN 2011. Miroslav Bičan - 5. A

ČERVEN 2011. Miroslav Bičan - 5. A ČERVEN 2011 Úvodník... a skončil další školní rok. Prázdniny, dovolená dny zaslouženého volna jsou konečně před námi. Užijme si je každý dosytosti a po svém. I v letošním roce jsme při školní práci žákům

Více

ROČENKA O ČINNOSTI ŠKOLY. Základní škola Kojetín Svatopluka Čecha

ROČENKA O ČINNOSTI ŠKOLY. Základní škola Kojetín Svatopluka Čecha ROČENKA O ČINNOSTI ŠKOLY Základní škola Kojetín Svatopluka Čecha Školní rok 2009/2010 Školní rok 2009-2010 na Základní škole Kojetín Svatopluka Čecha Jaký byl? Ročenka 2009/2010 Za velké pozitivum tohoto

Více

Výroční zpráva o činnosti školy a hospodaření ve školním roce 2012/2013

Výroční zpráva o činnosti školy a hospodaření ve školním roce 2012/2013 Základní škola Rovensko pod Troskami Revoluční 413, 512 63 Rovensko pod Troskami tel./fax: 481 382 201, e-mail: zsrovensko@seznam.cz --------------------------------------------------------------------------------------

Více

Priority tohoto školního roku:

Priority tohoto školního roku: Skolske_listy_11_2012.indd 1 26.11.2012 21:52:12 2 Vážení rodiče, prarodiče a přátelé školy, připravili jsme pro Vás Školské listy. Chceme jejich prostřednictvím zlepšit Vaši informovanost o dění ve škole.

Více

Základní škola a mateřská škola, Brno, Horníkova 1, p. o. Výroční zpráva školní rok 2013 / 2014 Brno

Základní škola a mateřská škola, Brno, Horníkova 1, p. o. Výroční zpráva školní rok 2013 / 2014 Brno Základní škola a mateřská škola, Brno, Horníkova 1, p. o. Výroční zpráva školní rok 2013 / 2014 Brno 1.0 Základní charakteristika školy 1.1 Název právnické osoby vykonávající činnost školy: ZŠ a MŠ, Brno,

Více

Výroční zpráva o činnosti základní školy

Výroční zpráva o činnosti základní školy Praha 8 Ďáblice, U Parkánu 17, 182 00 IČO: 709 307 16 Výroční zpráva o činnosti základní školy 2012 2013 Č. j.: 885/2013 V Praze dne 12. října 2013 A) Výroční zpráva o činnosti základní školy za školní

Více

Základní škola speciální, Základní škola praktická a Praktická škola, Most, J. Palacha 1534, příspěvková organizace.

Základní škola speciální, Základní škola praktická a Praktická škola, Most, J. Palacha 1534, příspěvková organizace. Základní škola speciální, Základní škola praktická a Praktická škola, Most, J. Palacha 1534, příspěvková organizace. V Ý R O Č N Í Z P R Á V A O Č I N N O S T I Za školní rok 2 0 0 8-2 0 0 9 2 OBSAH A.

Více

OKNO DO KAFIRY. Červenec prosinec 2012 Čtvrtletník, č. 3-4/2012 (mimořádné dvojčíslo) Letem světem Oknem do KAFIRY

OKNO DO KAFIRY. Červenec prosinec 2012 Čtvrtletník, č. 3-4/2012 (mimořádné dvojčíslo) Letem světem Oknem do KAFIRY SOCIÁLNÍ A PRACOVNÍ PORADENSTVÍ I ZAMĚSTNÁVÁNÍ PC KURZY I JAZYKY I AKTIVIZAČNÍ ČINNOSTI OKNO DO KAFIRY Červenec prosinec 2012 Čtvrtletník, č. 3-4/2012 (mimořádné dvojčíslo) Letem světem Oknem do KAFIRY

Více

V Ý R O Č N Í Z P R Á V A

V Ý R O Č N Í Z P R Á V A SOUKROMÁ MATEŘSKÁ ŠKOLA PETRKLÍČ nám. Osvoboditelů 368, Praha 5 Radotín PSČ 53 00, IČO 7 340 858, tel. 257 82 230, e-mail: centrum@petrklic.net č. j.: 005/204 V Ý R O Č N Í Z P R Á V A školní rok 203/204

Více

e-mail: reditel 7.zs@volny.cz e-mail hosp.: tausova.zs7@volny.cz tel. řed.: 312 681 166 fax/sekr.: 312 681 165

e-mail: reditel 7.zs@volny.cz e-mail hosp.: tausova.zs7@volny.cz tel. řed.: 312 681 166 fax/sekr.: 312 681 165 e-mail: reditel 7.zs@volny.cz e-mail hosp.: tausova.zs7@volny.cz tel. řed.: 312 681 166 fax/sekr.: 312 681 165 č.j.:1035/07 Kladno: 27.6.2007 Magistrát města Kladna oddělení školství nám. 17.listopadu

Více