Nejlepší vyhrávají, když používají... masážní přístroje Niagara Equissage Michał Kaźmierczak winner Grand Prix CSIO4* Linz

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "www.bober.com.pl Nejlepší vyhrávají, když používají... masážní přístroje Niagara Equissage Michał Kaźmierczak winner Grand Prix CSIO4* Linz"

Transkript

1 William Fox-Pitt, Chilli Morning Nejlepší vyhrávají, když používají... masážní přístroje Niagara Equissage William Fox-Pitt silver medallist IO 2012, Badminton Horse Trials 2015 Michał Kaźmierczak winner Grand Prix CSIO4* Linz Josef Váňa Czech and Slovak Derby 2015

2 Nejlepší vítězství s pomocí masážní sady Niagara Equissage WILLIAM FOX-PITT všestrannost Vynikající pomůcka, která nepochybně dokáže zvýšit výkonnost Vašeho koně. KAREN O`CONNOR - všestrannost Niagara Equissage je nepostradatelná pomůcka, bez níž bychom se neobešli. Využíváme ji pravidelně u všech našich koní. KRZYSZTOF LUDWICZAK - skoky Niagara Equissage dokáže koně úžasně uvolnit. Zlepšuje pohyblivost kloubů a odstraňuje napětí. ELLEN WHITAKER - skoky Deku Niagara Equissage používáme u koní každý den. Koně jsou mnohem pružnější. Je to velmi důležitá součást každodenní péče o jejich zdraví. MICHAEL MATZ - dostihy Niagara Equissage je úžasná na prohřátí a uvolnění koní před každodenním tréninkem. Používáme ji na zahřátí svalů před dostihem a jejich ztuhlost po dostihu. Zjistili jsme také, že výborně funguje u klisen s tzv. tying up syndromem. JOHN SHERRIFFS SKELTON - dostihy Sadu Niagara Equissage používáme vždy dopoledne po dobu 4 hodin pro léčbu řady problémů. Používáme ji také u VŠECH koní, kteří v daný den závodí. Zjistil jsem, že při použití Niagara Equissage na šlachy a závěsné vazy dochází k úplnému odstranění bolesti.

3 Nejlepší vítězství s pomocí masážní sady Niagara Equissage WAYNE CATALANO - dostihy Líbí se mi, jak Niagara Equissage dokáže koně zrelaxovat. Uvolňuje bolestivé svaly a pomáhá při regeneraci po náročných dostizích. Rozdíl je vidět na první pohled. BETSY STEINER - drezura Používám sadu Niagara Equissage již více než rok. Zaznamenala jsem u koní velkou změnu. Když sadu používám před tréninkem, mají tak uvolněné svaly, jako by již absolvovali důkladné zahřátí. JAN BRONS - drezura Sadu Niagara Equissage používám u svých koní denně. Dokážu tak snížit čas na zahřátí svalů na polovinu a po těžkém dnu na závodech regenerují koně mnohem rychleji. TIM McQUAY - reining Zjistil jsem, že Niagara Equissage má řadu výhod. Během soutěží ji používám denně a koně se cítí lépe a podávají ty nejlepší výkony. Další výhodou je, že používáním deky v oblasti sedla a kamaší na nohy dochází k rychlejšímu hojení zranění. TOM McCUTCHEON - reining Masážní pás je součástí naší každodenní péče o všechny závodní koně a hraje neocenitelnou roli při jejich tréninku. Dochází k menšímu výskytu bolestivosti zad a koně se celkově cítí lépe. KELLY FLOWERS - terapeut Díky pozitivnímu vlivu masážního pásu na krevní oběh dochází k uvolnění svalů, s nimiž se pak lépe pracuje. Ruční masážní přístroj velmi účinně působí na konkrétní oblasti, než se zaměřím na problémy se svaly nebo měkkými tkáněmi, jako například na bolestivá nebo ztuhlá místa. Niagara Equissage je důležitou součástí mé práce. Dopomáhá koním k lepším výkonům.

4 CO BY JSTE MĚLI VĚDĚT O ZAŘÍZENÍ NIAGARA EQUISSAGE Systém Equissage je jedním z nejbezpečnější, dostupných forem fyzioterapie pro koně. Equissage byl vytvořen na základě fyzioterapeutických produktů Niagara Healthcare používaných v humánní medicíně pro léčbu úrazů a zlepšení mobility již více než 50 let. Toto zařízení se používá v nemocnicích, na klinikách, ve sportovních klubech, a je také zabudováváno do nábytku pro domácí použití. Díky stále pokračujícím studiím, prováděných v nemocnicích, na univerzitách a ve výzkumných institucích, bylo prokázáno, že tento výrobek je zcela neagresivní a nemá žádné nežádoucí účinky. Mezi Zdravotní účinky patří lepšení prokrvení a lymfatická drenáž, svalová relaxace a lepší pohyblivosti kloubů, což zlepšuje samotný pohyb a výkonnost člověka i koně. Polštář Equissage vytváří hlubokou cyklotomickou masáž v celém těle koně. Díky svému jedinečnému terapeutickému účinku, polštář aktivně zlepšuje krevní oběh, zklidňuje a hněte svaly a zlepšuje lymfatickou drenáž. Polštář Equissage by měl být používan každý den; Denní terapie trvající 20 minut při rychlosti nastavené na 4-5 vytváří hlubokou masáž, prospěšnou pro kardiovaskulární systém. Polštář umístěný na dečce zachovává svou účinnost. Equissage by měly být používán před výkonem, pro zahřáti/rozcvička). Před náročnou fyzickou námahou (dostihy, závody, military), by měl být polštář zapnut na nejméně 8 až 15 minut. Po námaze za účelem schlazení a zabránění ztuhnutí doporučuje delší terapii (30 minut +) při nízkých otáčkách. Ačkoli Niagara sáma o sobě není lékem, použití Hand Unit (ruční nářadí), v kombinaci s polštářem Equissage může výrazně urychlit léčbu těchto stavu. Hand Unit by mělo být vždy použito ve spojení s Equissage, protože působení Hand Unit bude účinnější.

5 CO POTŘEBUJETE VĚDĚT O NIAGARA EQUISSAGE VÝZKUM A TESTY Před použitím sady Equissage 25 minut po použití sady Equissage 5 hodin po použití sady Equissage EQUISSAGE POMÁHÁ ZLEPŠOVAT VÝKONNOST, UDRŽOVAT KONDICI A URYCHLOVAT REGENERACI Klinické testy na Writtle College ve Spojeném království prokázaly, že Equissage dokáže u koní prodloužit krok a významně tak přispět k lepším výkonům ve všech disciplínách. Studie byla prováděna na vzorku osmi koní různého stáří, u nichž byla sledována délka kroku před a po použití sady Equissage, která byla používána denně po dobu dvou týdnů. Z výsledků vyplývá, že díky každodennímu používání deky Equissage v oblasti sedla a díky používání kamaší na předních končetinách v oblasti šlach dochází k prodloužení kroku koně v průměru o 13%, rychlost v klusu se zlepšuje o 21% a zvětšuje se úhel hlezna průměrně o 9%. Veterinární lékař Dietrich Graf von Schweinitz říká: Nejenže u koní došlo k prodloužení kroku, ale studie zjistila také to, že se zvýšila jejich rychlost (z průměrných 2,6 m/s na 3,1 m/s). Díky lepšímu ohýbání hlezenního kloubu a houpavému pohybu kroku dochází k lepšímu využívání síly a tudíž i k lepší výkonnosti ve všech disciplínách. Protože došlo k prodloužení kroku, dostihoví koně, koně na pólo, koně pro všestrannou způsobilost a koně pro řadu dalších disciplín potřebují ke svým výkonům méně kroků a dosahují rychlejších časů. Díky zlepšení pohyblivosti kloubů a jejich síly mohou zejména drezurní koně zlepšit své výkony a dosahovat vyššího hodnocení, protože nedostatečný impulz a práce zadních hlezen jsou v drezuře jedny z nečastějších chyb. Sada Equissage je bezpečná, snadno se používá, je přirozená, není agresivní ani invazivní. Nejlepší na sadě Equissage je, že na to, abyste ji mohli používat, nemusíte být veterinárními lékaři. Sada Equissage umožňuje poskytovat fyzioterapeutickou péči 24/7 a můžete ji s sebou brát kamkoliv na cesty. Sada Equissage zlepšuje výkonnost vašich koní ve všech soutěžních disciplínách, v každé stáji a při každé soutěži.

6 PRINCIP CYKLOIDNÍCH VIBRACÍ (cycloid Vibration) Princip cykloidních vibrací Niagara (běžně známé jako Cyclo-massage nebo Cycloidaction), je založen na vytváření unikátních trojrozměrných vibraci speciálním elektromechanickým oscilátorem, který je součástí různých produktů. Výrobky nebo zařízení vyrobené NHC Technology Ltd lze snadno používat doma. Může je používat obyčejný člověk, lékař nebo fyzioterapeut, doma nebo na klinice. Naším cílem je, abychom nejprve vysvětlili výhody plynoucí z používání zařízení, protože m á m e p o c i t, ž e n ě k d o, k d o c h á p e mechanismus získávaných výhod, lépe využije potenciální možností zařízení. Dalším důvodem je seznámení lidi se všemi přínosy, kterých lze dosáhnout s výrobky Niagara. Zpočátku není cítit žádný zjevný rozdíl mezi standardním, běžným vibrátorem a cykloidním vibrátorem. Nicméně, tyto konvenční zařízení produkují agresivní, otřesové vibrace, s vysokou amplitudou, které působí v jedné rovině a mají vysokou základní frekvenci, střídající se velké a malé zrychlení, a následně tedy vyvíjejí nepříjemný pocit, a v některých případech může dojít k poškození svalů a tkání. Zařízení Niagara cyclo-massage má velmi speciální systém zavěšení, takže neprodukuje vibrace v jedné rovině, ale poskytuje trojrozměrné "cykloidní vibrace" v kruhovém pohybu. Tento druh zavěšení zlepšuje působení vibrací v jedné rovině díky přidání dalších směrů. Výsledkem je, že energie proniká do těla jemně a hluboce. Výhody cykloidních vibrací je nejlépe ocenit z první ruky, např. Prostřednictvím prezentace. Bolt, Barenek a Newman jako první vyzkoušeli tohle působení na polštáři, a dokázali, že tyto trojrozměrné vibrace působí dokonce z větší dálky (díky nízkému zrychlení). To je důležité, a to je to, co dělá zařízení Niagara tak jedinečné, a výsledky jej odlišují od více konvenčních vibrujícím zařízením. Profesor P. Lievens vedl studium v Belgii na lékařské fakultě univerzity v Bruselu, které také prokázalo, že energie takto vytvářených vibraci se šíří v lidském těle. Na těle byly umístěny dva akcelerometry, ve vzdálenosti deset a dvacet centimetrů od Niagara Hand Unit (ruční přístroj Niagara). Bylo Měřeno zrychlení mechanických vln vibrací, a pak byla měřena základní frekvence a harmonické frekvence mechanických vibraci při použití spektrálního analyzátoru. Základní frekvence zařízení Niagara je zhruba 48 cyklů za sekundu (čtyřicet osm), a harmonická frekvence je dvakrát větší, což je velmi důležité pro vlastnosti trojrozměrných vibrací. Za účelem stanovení síly kmitů je nutno změřit zrychlení. Zrychlení v přístrojích Niagara je velmi malé; přibližně dvacet osm (28) metrů za sekundu na druhou. Jiné techniky vibrace produkuje přibližně tisíc dvě stě devadesát (1290) metrů za sekundu na druhou. To je o padesát (50) krát větší zrychlení než cykloidní vibrace Niagara. Právě toto odlišuje cykloidní vibrace. Tato technika je neagresívní. Klasické vibrace mohou způsobit poškození tkáně, zatímco nižší zrychlení zařízení Niagara nezpůsobuje poškození tkáně. Vibrace působí na svalové mechanické receptory, což u nich způsobuje velmi jemné proti působení, a jeho intenzita závisí na intenzitě síly stimulujícího faktoru. Svalová kontrakce je výsledkem příliš silného proti působení svalu, iniciovaného mechanickým receptorem. V souladu s tím, že intenzita elektrické nebo dotykové stimulace(z mozku nebo z vnějšího zdroje) určuje intenzitu reakce nebo proti působení svalových skupin, kterých se to týká. Było zjištěno, že vibrace s příliš velkým zrychlením vyvolávají nadměrnou reakci a způsobují napětí, bolest, nebo únavu dané svalové skupiny.

7 To je podobné přepínání nebo napínání svalů a, samozřejmě, je to nevýhodné, a to zejména proto, že v daném místě vznikají odpadní produkty metabolismu, a v některých případech způsobují velký nátlak na lymfatický systém, což vede k "lymfatickému přetížení." Při použití vibraci s malou amplitudou, které vytváří zařízení Niagara, získáme velmi velkou reakci svalů. Zatímco bylo zjištěno, že vibrace s velkou amplitudou, generované jinými zařízeními, nezpůsobují svalovou reakci; tj. sval nebude reagovat. Jinými slovy, aby vibrační amplituda byla příznivá, musí být ve fyziologickém (reaktivním) rozsahu. Było zjištěno, že vzhledem k velké motorické reakci (bez napínání), která se vyskytuje při cykloidních vibracích Niagara, svaly začínají reagovat a působit velmi pozitivním způsobem. Děje se tak proto, že Niagara působí na elektrickou citlivost svalů, tzn. Po použití cykloidních vibrací Niagara na sval, sval reaguje již při nižším elektrickém impulsu. Výsledky výzkumu prováděného na lidech ukázaly, že nejnižší možný elektrický impuls vyvolávající reakci svalů byl snížen o 20% již po patnácti minutách používaní cykloidních vibrací. To přináší řadu výhod, z hlediska sportovní medicíny a tónování svalů, protože umožňuje větší mobilitu, a to zejména při pravidelném používání. VĚDECKÝ VÝZKUM Vědecké Výzkumy, silně podporováné firmou Niagara již od jejího založení v roce 1949, dokazují, znovu a znovu, že rytmická cyklotonická aktivita generovaná produktem Niagara therapy, hluboce proniká měkkými tkáněmi organizmu a vytváří řadu mnohostranných vln, jejichž konečným výsledkem je hluboká masáž na tři způsoby. Mimo to, všechny tyto výzkumy dokazují, že pravidelné používání výrobků Niagara může poskytnout úlevu od příznaků bez vedlejších účinků spojených s mnoha léky. Ačkoli Niagara s radostí přispívá na tyto studie v uznávaných lékařských institucích a univerzitách, nemá sama o sobě žádný vliv na výsledky těchto studií. Naše politika přispívání na lékařské výzkumy stále pokračuje, a pomáhá nám neustále rozšiřovat a zlepšovat kvalitu a účinnost našich produktů. Publikované studie dokazují tato tvrzení, a všechny podrobnosti jsou k dispozici pro medicínsky povolané osoby. Pravidelné používání produktů Niagara: -Dává příležitost k odpočinku a relaxaci, snadno a přirozeně. -Zmírňuje většinu revmatických a artritických bolesti. -Pomáhá snížit prokrvení dýchací soustavy. -Zmírňuje obyčejné nervové napětí. -Zlepšuje lokální prokrvení. -Pomáhá snižovat vysoký krevní tlak. -Zlepšuje žilní průtok. -Zlepšuje lymfatickou drenáž a pomáhá zmenšovat otoky. -Ve Většině případů zlepšuje pohyblivost kloubů. -Pomaga złagodzić ból w górnej i dolnej części pleców.

8 NOVÝ VYLEPŠENÝ PROJEKT a) Nové baterie s výrazně sníženou hmotností a prodlouženou pracovní dobou. b) Nové provozní režimy na podporu biologické regenerace Funkce Strapping - se používá pro hluboké rozehřátí před tréninkem, závody, způsobuje také lepší vývoj svalů u mladých koní. V rámci přípravy na závod by mělo proběhnout dvaceti minutové ošetření co nejblíže k začátku závodu. Funkce relaxing - slouží k regeneraci po těžké námaze, zkracuje její čas, napomáhá k odstranění kyseliny mléčné z těla. Terapie by měla být použita na malých a středních rychlostech (2-4 na tlačítku) po soutěži zhruba minut. PERFEKTNÍ PRO KAŽDOU DISCIPLÍNU DREZURA Úleva po zátěži v oblasti zad a zádě. Zlepšení pružnosti zad a svalů. Zahřátí před závody. Podpora psychického uvolnění. PARKUROVÉ SOUTĚŽE Ztuhlost zadních končetin a zadních stehenních svalů. Podrážděné a ztuhlé klouby. Zlepšení flexibility a pružnosti svalů. Relaxace po závodě a odbourávání kyseliny mléčné. Zahřátí před závodem VŠESTRANNÁ ZPŮSOBILOST Na namožené a ztuhlé svaly, podrážděné a oteklé klouby. Zlepšení dýchání. Podpora relaxace po závodě a odbourávání kyseliny mléčné po cross country. Lepší pružnost před drezurou. DOSTIHY Lepší výkon díky prodlouženému kroku. Zlepšení elasticity svalů. Rychlejší návrat k normální tepové frekvenci. Zlepšení při překrývání trnových výběžků obratlů, tzv. syndromu kissing spines. Zlepšení při dýchavičnosti a krvácení z plic. Úleva při bolavých kloubech, natažených svalech. Zahřátí před dostihem po namáhavé cestě. Zklidnění po dostihu a odbourávání kyseliny mléčné. WESTERN Lepší uvolnění svalů a zlepšení jejich pružnosti. Pomoc při ztuhlých kloubech. VÝSTAVNÍ KONĚ Udržování vrcholné kondice během několika dnů trvání soutěže. Zlepšení krevního oběhu, v jehož důsledku je srst lesklá a vypadá zdravě. Větší pružnost svalů. V Y T R VA L O S T N Í Z Á V O D Y R y c h l e j š í rekonvalescence. Zlepšení svalového napětí. Pomoc při ztuhlých kloubech. Odbourávání kyseliny mléčné. Rychlejší návrat k normální tepové frekvenci. PÓLO Svalové napětí. Podrážděné klouby. Odbourávání kyseliny mléčné jako prevence ztuhlosti po herním časovém úseku. REHABILITACE Udržování koní, kteří mají předepsaný klidový režim, v kondici. Urychlení hojivosti poranění měkkých tkání. Snížení otoků. Úleva při laminitidě. Lymfatická drenáž.

9 TERAPIE TAKÉ PRO ČLOVĚKA Naše životní tempo nás vystavuje celé řadě stresorů. Tato skutečnost se týká většiny lidí, bez ohledu na jejich zaměstnání. Pracovní zařazení, počet pracovních hodin, starosti, způsob stravování a nedostatek fyzické aktivity to vše dohromady způsobuje stres a přepracování, které může vést k tuhnutí svalů, následně k deformaci kloubů a nakonec k artritidě. Produkty Niagara nemohou zásadní problémy úplně odstranit, ale dokáží účinně zmírnit jejich příznaky. Netvrdíme, že naše produkty vyléčí konkrétní onemocnění, ale zcela určitě dokáží zmírnit následující symptomy: 1. Svalové napětí a křeče. 2. Špatný krevní oběh a špatný žilní a lymfatický oběh. 3. Bolesti spojené s výše uvedenými problémy. Výše uvedené problémy jsou základem celé řady onemocnění. Právě proto dokáží produkty Niagara zmírnit druhotné symptomy spojené s těmito problémy.

10 LÉKAŘSKÝ VÝZKUM Lékařský výzkum (aktivně podporovaný společností Niagara od jejího vzniku v roce 1949) opakovaně prokázal, že rytmické cyklotymní působení, k němuž během terapie pomocí produktů Niagara dochází, proniká hluboko do měkkých tkání těla, kde vyvolává sérii mnohosměrných vln. Konečným důsledkem je hluboká trojsměrná masáž. Z lékařského výzkumu dále vyplynulo, že pravidelným používáním produktů Niagara dochází ke zmírnění symptomů bez vedlejších účinků, které doprovázejí působení celé řady léků. VÝSLEDKY VÝZKUMU Fakulta biologie člověka, Univerzita v Loughborough: Bylo prokázáno, že lokální působení cykloidní vibrace s nízkou amplitudou a kmitočtem po dobu 15 minut účinně zvyšuje krátkodobou hybnost, stejně jako 15ti-minutové cvičení na zvýšení hybnosti. Oddělení lékařství a fyzioterapie nemocnice Roberta B. Brighama, Massachusetts, USA: Okamžité, opakované a příznivé výsledky terapie se objevují téměř ve všech případech: úleva od bolesti, zmírnění svalových křečí a ztuhlosti svalů. Interní oddělení vládní nemocnice, Jaffa, Izrael. Zpráva o zlepšení krevního oběhu: Zlepšení týkající se ischemické bolesti dolních končetin a schopnosti chodit bylo ohromující. Zdá se, že účinnost je, přinejmenším zčásti, výsledkem zlepšení krevního oběhu v dané oblasti. Americký kongres fyzioterapie a rehabilitace, Detroit, USA: Kruhové vibrace mohou příznivě působit na křeče příčně pruhovaného svalstva, k nimž dochází za různých klinických podmínek. Výhoda spočívá v relativní zdravotní nezávadnosti, snadném použití a snadné dostupnosti. Fakulta rehabilitace motoriky a fyzioterapie, Svobodná univerzita v Bruselu. Systolický tlak: Zjistili jsme, že v celkem 48 případech došlo k jeho výraznému snížení. Pokles z počátečního systolického tlaku na 120 mmhg byl značný. U všech 48 případů jsme zjistili těsnou vzájemnou souvislost mezi počátečními hodnotami systolického tlaku a hodnotami naměřenými po použití vibrací. Po třiceti minutách používání cykloidních vibrací (terapie pomocí sady Niagara) zůstal systolický tlak na nižší úrovni, než byla jeho počáteční hodnota. Oddělení fyzioterapie, nemocnice Derby Royal Infirmary: U pacientů, kteří podstoupili terapii, byl následně prokázán větší rozsah pohybu, nižší krevní tlak a nižší dechová frekvence. William Fox-Pitt, Chilli Morning - winners of Mitsubishi Motors Badminton Horse Trials 2015

Pravidelné používání vířivek umožní lidem cítit se a žít lépe

Pravidelné používání vířivek umožní lidem cítit se a žít lépe Benefity a terapeutický efekt léčebného bazénu Bolesti hlavy Stres Nespavost Zažívací potíže Bolesti zad Celulitida Těžké nohy Reflexní zóny Pravidelné používání vířivek umožní lidem cítit se a žít lépe

Více

DOPOLEDNÍ RELAX V HOPSÁČKU

DOPOLEDNÍ RELAX V HOPSÁČKU DOPOLEDNÍ RELAX V HOPSÁČKU INDICKÁ MASÁŽ HLAVY MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMENY RELAXAČNÍ A SPORTOVNÍ MASÁŽ MASÁŽE DĚTÍ DÉLKA MASÁŽE JE POUZE ORIENTAČNÍ A ODVÍJÍ SE VŽDY OD INDIVIDUÁLNÍCH POTŘEB KLIENTA. ROVNĚŽ VÝBĚR

Více

X-Wave. Estetická rázová vlna

X-Wave. Estetická rázová vlna X-Wave Estetická rázová vlna BTL zdravotnická technika, a. s. Šantrochova 16, 162 00 Praha 6 tel.: +420 270 002 411 fax: +420 235 361 392 mobil: +420 777 759 204 Ing. Ondřej Sojka +420 773 920 299 Pavel

Více

RELAXAČNÍ ÚČINKY hydromasážních van Santech Energy

RELAXAČNÍ ÚČINKY hydromasážních van Santech Energy RELAXAČNÍ ÚČINKY hydromasážních van Santech Energy O vlivu podvodních masáží na lidský organismus existuje řada teorií, všechny se však jednoznačně shodují v příznivém účinku na fyzickou a psychickou stránku

Více

SPORTOVNÍ LÉKAŘSTVÍ NEMOCNICE S POLIKLINIKOU PRAHA ITALSKÁ

SPORTOVNÍ LÉKAŘSTVÍ NEMOCNICE S POLIKLINIKOU PRAHA ITALSKÁ SPORTOVNÍ LÉKAŘSTVÍ NEMOCNICE S POLIKLINIKOU PRAHA ITALSKÁ 1. PROČ SPORTOVNÍ LÉKAŘSTVÍ Každý sportovec by měl už od mládežnických kategorií absolvovat jednou ročně sportovní prohlídku. Sportovní činnosti

Více

Masarykova ZŠ a MŠ Velká Bystřice projekt č. CZ.1.07/1.4.00/21.1920 Název projektu: Učení pro život

Masarykova ZŠ a MŠ Velká Bystřice projekt č. CZ.1.07/1.4.00/21.1920 Název projektu: Učení pro život Masarykova ZŠ a MŠ Velká Bystřice projekt č. CZ.1.07/1.4.00/21.1920 Název projektu: Učení pro život Č. DUMu: VY_32_INOVACE_05_01 Tématický celek: Člověk Autor: Mgr. Andrea Teplá Datum: září 2011 Anotace:

Více

ÚČINKY ELEKTRICKÉHO PROUDU NA LIDSKÝ ORGANIZMUS

ÚČINKY ELEKTRICKÉHO PROUDU NA LIDSKÝ ORGANIZMUS Vysoká škola báňská TU Ostrava Fakulta elektrotechniky a informatiky Katedra obecné elektrotechniky ÚČINKY ELEKTRICKÉHO PROUDU NA LIDSKÝ ORGANIZMUS Ostrava, březen 2006 Ing. Vladimír Meduna, Ing. Ctirad

Více

Richway Amethyst Biomat Infračervená Rehabilitační a Detoxikační Termoterapie. www.richwayeu.com

Richway Amethyst Biomat Infračervená Rehabilitační a Detoxikační Termoterapie. www.richwayeu.com Richway Amethyst Biomat Infračervená Rehabilitační a Detoxikační Termoterapie www.richwayeu.com Richway BioMat používá technologii vyvinutou organizací NASA, jako prevence proti atrofii svalstva a orgánů.

Více

Procvičování kloubů CX - 01

Procvičování kloubů CX - 01 Procvičování kloubů CX - 01 Typ produktu: Cvičení a relaxace Funkce: Posilování, rozvoj a zlepšování svalů ramen. Zlepšuje celkovou ohebnost kloubů ramen, zápěstí, loktů a klíčních kostí. Použití: Přidržte

Více

Kontraindikace: kožní záněty a defekty, alergie na masážní krémy, akutní onemocnění.

Kontraindikace: kožní záněty a defekty, alergie na masážní krémy, akutní onemocnění. Masáže Klasická masáž částečná nebo celková Klasická masáž zahrnuje aplikaci specifických hmatů, které se provádí v přesném pořadí a působí na jednotlivé svalové skupiny. Přitom dochází k prokrvení a odstranění

Více

Nabídka masáží hotelu Zadov

Nabídka masáží hotelu Zadov Nabídka masáží hotelu Zadov Relaxační masáž Relaxační masáž přináší pocity pohody a psychického uvolnění. Masáž je zaměřena na zklidnění, celkové ozdravění organismu, rozproudění energie a pozitivní naladění

Více

Masáže Resort Green Valley

Masáže Resort Green Valley Masáže Resort Green Valley Základní popis nabízených masáží ZÁKLADNÍ POPIS NABÍZENÝCH MASÁŽÍ klasická relaxační, regenerační a sportovní masáž Je založena na tzv. švédské masáži. Využívá různé typy tření

Více

NÁVOD NA POUŽITÍ BIONICBLANKET. Bionická deka vícevrstvá terapeutická pomůcka vyrobená z metalické fólie

NÁVOD NA POUŽITÍ BIONICBLANKET. Bionická deka vícevrstvá terapeutická pomůcka vyrobená z metalické fólie NÁVOD NA POUŽITÍ BIONICBLANKET Bionická deka vícevrstvá terapeutická pomůcka vyrobená z metalické fólie Vyrábí: ZAO OKB RITM, Petrovskaja 99, 347 900 Taganrog, Rusko Zastoupení v ČR: healthy living society

Více

VÝUKOVÝ MATERIÁL: VY_32_INOVACE_ DUM 20, S 20 DATUM VYTVOŘENÍ: 19.4. 2013

VÝUKOVÝ MATERIÁL: VY_32_INOVACE_ DUM 20, S 20 DATUM VYTVOŘENÍ: 19.4. 2013 VÝUKOVÝ MATERIÁL: VY_32_INOVACE_ DUM 20, S 20 JMÉNO AUTORA: DATUM VYTVOŘENÍ: 19.4. 2013 PRO ROČNÍK: OBORU: VZDĚLÁVACÍ OBLAST. TEMATICKÝ OKRUH: TÉMA: Bc. Blažena Nováková 2. ročník Předškolní a mimoškolní

Více

Relaxační klasická masáž

Relaxační klasická masáž Relaxační klasická masáž Masáže jsou považovány za jeden z vůbec nejstarších osvědčených léčebných prostředků užívaných již o tisíciletí k odstranění bolesti zad, šíje, k nastolení dobré nálady a k uvolnění

Více

Fyzikální terapie. Tento výukový materiál vznikl za přispění Evropské unie, státního rozpočtu ČR a Středočeského kraje. září 2010 Bc.

Fyzikální terapie. Tento výukový materiál vznikl za přispění Evropské unie, státního rozpočtu ČR a Středočeského kraje. září 2010 Bc. Fyzikální terapie Tento výukový materiál vznikl za přispění Evropské unie, státního rozpočtu ČR a Středočeského kraje září 2010 Bc. Zouharová Klára Fyzikální terapie využívá různé druhy energie (umělé,

Více

Trpíte defekty artikulární chrupavky? My máme řešení. ChondroFiller. Informace pro pacienty

Trpíte defekty artikulární chrupavky? My máme řešení. ChondroFiller. Informace pro pacienty Trpíte defekty artikulární chrupavky? My máme řešení. ChondroFiller Informace pro pacienty Vážený paciente, trpíte bolestmi kolenního, hlezenního nebo ramenního kloubu máte diagnostikovaný defekt kloubní

Více

VODOLÉČBA HYDROTERAPIE

VODOLÉČBA HYDROTERAPIE VODOLÉČBA HYDROTERAPIE 2014 Hydroterapie Hydroterapie je odvozena od slova hydro čili voda. To, že vodu nezbytně potřebujeme ke svému životu, ví každý z nás. Voda působí velmi pozitivně na celý náš organismus.

Více

VY_32_INOVACE_11.05 1/7 3.2.11.5 Svalová soustava Svalová soustava

VY_32_INOVACE_11.05 1/7 3.2.11.5 Svalová soustava Svalová soustava 1/7 3.2.11.5 Cíl charakterizovat druhy svalstva - popsat stavbu svalu - objasnit pojmy výživa a únava svalstva - chápat význam relaxace a tréninku - vyjmenovat nejznámější druhy svalstva - uvést úrazy,

Více

Život s karcinomem ledviny

Život s karcinomem ledviny Život s karcinomem ledviny Život s karcinomem ledviny není lehký. Ale nikdo na to nemusí být sám. Rodina, přátelé i poskytovatelé zdravotní péče, všichni mohou pomoci. Péče o pacienta s karcinomem buněk

Více

běh zpomalit stárnutí? Dokáže pravidelný ZDRAVÍ

běh zpomalit stárnutí? Dokáže pravidelný ZDRAVÍ Dokáže pravidelný běh zpomalit stárnutí? SPORTEM KU ZDRAVÍ, NEBO TRVALÉ INVALIDITĚ? MÁ SE ČLOVĚK ZAČÍT HÝBAT, KDYŽ PŮL ŽIVOTA PROSEDĚL ČI DOKONCE PROLEŽEL NA GAUČI? DOKÁŽE PRAVIDELNÝ POHYB ZPOMALIT PROCES

Více

Popis Wellness procedur

Popis Wellness procedur Popis Wellness procedur Klasická masáž částečná Obecným účinkem masáže je dráždění receptorů, podpora metabolismu, trofiky a oběhu v tkáních masírované oblasti. Tato procedura se uplatňuje zejména při

Více

Procvičování kloubů LK - 01

Procvičování kloubů LK - 01 Procvičování kloubů LK - 01 Typ produktu: Cvičení a relaxace Funkce: Procvičování, posilování a rozvoj svalů ramen a rukou. Zlepšuje celkovou ohebnost kloubů ramen, zápěstí, loktů a klíčních kostí. Použití:

Více

Zdravotní tělesná výchova Obsah

Zdravotní tělesná výchova Obsah Zdravotní tělesná výchova Obsah Odborné učiliště Chelčického 2, Praha 3 zpracoval: Mgr. Milan Kubic 1 Zdravotní tělesná výchova ZTV vychází ze tří na sebe navazujících fází: - Fáze dechová - Fáze pohybová

Více

HAPPY PATIENT. klinické efekty Stimulace tvorby endorfinů Aktivní noční regenerace. technické inovace. Devět zón pulzního magnetického pole

HAPPY PATIENT. klinické efekty Stimulace tvorby endorfinů Aktivní noční regenerace. technické inovace. Devět zón pulzního magnetického pole HAPPY PATIENT klinické efekty Stimulace tvorby endorfinů Aktivní noční regenerace 100% prevence a léčba dekubitů technické inovace Devět zón pulzního magnetického pole 1 22 Mar 11 23 : 12 MAIN 5ms CH1

Více

Výsledky měření po použití Amethyst Bio-Mat na přístroji EAV ze dne 20.9.2012

Výsledky měření po použití Amethyst Bio-Mat na přístroji EAV ze dne 20.9.2012 2012 Výsledky měření po použití Amethyst Bio-Mat na přístroji EAV ze dne 20.9.2012 Alfida s.r.o., Čelákovice Staré Splavy, hotel Borný 20.9.2012 Výsledky měření na přístroji EAV z 20. 9. 2012 Rekondiční

Více

PŘÍLOHA I. Page 1 of 5

PŘÍLOHA I. Page 1 of 5 PŘÍLOHA I SEZNAM NÁZVŮ, LÉKOVÁ FORMA, KONCENTRACE VETERINÁRNÍHO LÉČIVÉHO PŘÍPRAVKU, ŽIVOČIŠNÉ DRUHY, ZPŮSOB(Y) PODÁNÍ, DRŽITEL ROZHODNUTÍ O REGISTRACI V ČLENSKÝCH STÁTECH Page 1 of 5 Členský stát Žadatel

Více

Zajímavý koncentrát hojivých látek Co lékaři s krví provedou, že začne mít tak pozoruhodné. Zvětšit obrázek. Včera 8:00. z 5 7.1.

Zajímavý koncentrát hojivých látek Co lékaři s krví provedou, že začne mít tak pozoruhodné. Zvětšit obrázek. Včera 8:00. z 5 7.1. Nejprve to vypadalo na úžasný lék na artrózu. Lékaři píchali pacientům jejich krev, kterou upravili. Málokdo však věděl, že specialisté používají injekce i na léčbu tenisových loktů, poraněných kolen,

Více

Jak podpořit naši stabilitu, PaedDr. Mgr. Hana Čechová

Jak podpořit naši stabilitu, PaedDr. Mgr. Hana Čechová Jak podpořit naši stabilitu, rovnováhu PaedDr. Mgr. Hana Čechová OSNOVA 1. Rovnováha, stabilita 2. Poruchy rovnováhy 3. Rovnovážný systém 4. Projevy poruchy rovnováhy 5. Co může způsobit poruchu rovnováhy

Více

RELAX CENTRUM MLÝN. cüévxwâüç. Masáž je jedna z nejlepších metod, jak si odpočinout. Má blahodárný vliv na krevní oběh i lidskou psychiku.

RELAX CENTRUM MLÝN. cüévxwâüç. Masáž je jedna z nejlepších metod, jak si odpočinout. Má blahodárný vliv na krevní oběh i lidskou psychiku. RELAX CENTRUM MLÝN Masérské, rekondiční ní a regenerační ní služby cüévxwâüç Masáž je jedna z nejlepších metod, jak si odpočinout. Má blahodárný vliv na krevní oběh i lidskou psychiku. Pravidelnou masáží

Více

rehabilitační centrum

rehabilitační centrum rehabilitační centrum CEník CEník REHABILITAČNÍHO CENTRA SANTÉ masáže KLASICKÉ MASÁŽE (lze masírovat šíji, záda, horní a dolní končetiny, plosky nohou či celé tělo) Klasická masáž (15 min.) 230 Kč Klasická

Více

Použití lymfodrenáže - lymfatické masáže :

Použití lymfodrenáže - lymfatické masáže : Hlavní přednosti lymfodrenáže: V čem vyniká lymfodrenáž: - lymfodrenáž podpora krev. oběhu a lymf. systému v oslabených, namáhaných částech rukou a nohou - aktivní vzduchová lymfodrenáž čtyřkomorovým systémem

Více

Klinické hodnocení ARAMIS pro muže s rakovinou prostaty

Klinické hodnocení ARAMIS pro muže s rakovinou prostaty Klinické hodnocení ARAMIS pro muže s rakovinou prostaty Brožura pro účastníky DĚKUJEME VÁM, že jste se rozhodl zúčastnit klinického hodnocení ARAMIS pro muže s rakovinou prostaty. V této brožuře najdete

Více

Zdraví a pohyb v kostce

Zdraví a pohyb v kostce Zdraví a pohyb v kostce Základní aspekty zdraví a pohybové aktivity člověka M. Svobodová Ukončený kurz pedagogických pracovníků měl, dle průzkumu, velký přínos: 1/ pro výuku tělesné výchovy (praktická

Více

Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162

Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162 ZŠ Určeno pro Sekce Předmět Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162 Téma / kapitola Mendelova 2. stupeň Základní Zdravověda

Více

Celostátní setkání pacientů s lymfomem 19.10.2012 v Praze Únava během léčby a po jejím ukončení

Celostátní setkání pacientů s lymfomem 19.10.2012 v Praze Únava během léčby a po jejím ukončení Celostátní setkání pacientů s lymfomem 19.10.2012 v Praze Únava během léčby a po jejím ukončení Petra Obrtlíková 1. Interní klinika VFN Únava nejčastější příznak udáváný u pacientů s nádorovým onemocněním.

Více

LÉKAŘSKÁ BIOLOGIE B52 volitelný předmět pro 4. ročník

LÉKAŘSKÁ BIOLOGIE B52 volitelný předmět pro 4. ročník LÉKAŘSKÁ BIOLOGIE B52 volitelný předmět pro 4. ročník Charakteristika vyučovacího předmětu Vyučovací předmět vychází ze vzdělávací oblasti Člověk a příroda, vzdělávacího oboru Biologie a Člověk a zdraví.

Více

001:Torbjorn Karlsen: Základní principy tréninku

001:Torbjorn Karlsen: Základní principy tréninku 001:Torbjorn Karlsen: Základní principy tréninku Překlad z nové norské knížky Vytrvalost, vydanou norským olympijským výborem pro vrcholové sportovce a trenéry. Správné naplánování a realizace tréninku

Více

INFORMACE PRO PACIENTY DUBEN 2012 KLINICKÝ STANDARD KOMPLEXNÍ PÉČE O PACIENTY S MALIGNÍM PLEURÁLNÍM MEZOTELIOMEM NÁRODNÍ SADA KLINICKÝCH STANDARDŮ

INFORMACE PRO PACIENTY DUBEN 2012 KLINICKÝ STANDARD KOMPLEXNÍ PÉČE O PACIENTY S MALIGNÍM PLEURÁLNÍM MEZOTELIOMEM NÁRODNÍ SADA KLINICKÝCH STANDARDŮ NÁRODNÍ SADA KLINICKÝCH STANDARDŮ 17 KLINICKÝ STANDARD KOMPLEXNÍ PÉČE O PACIENTY S MALIGNÍM PLEURÁLNÍM MEZOTELIOMEM INFORMACE PRO PACIENTY DUBEN 2012 Klinický standard byl akceptován zainteresovanými odbornými

Více

Pěnový válec. uvolní a posílí svaly ZDRAVÍ

Pěnový válec. uvolní a posílí svaly ZDRAVÍ Pěnový válec uvolní a posílí svaly TEXT: JANA ČECHOVÁ KAŽDÝ ZNÁ POCIT TĚŽKÝCH, UNAVENÝCH NOHOU A ZATUHLÝCH SVALŮ. ROZBĚHNOUT SE V TOMTO STAVU DRUHÝ DEN PO NÁROČNÉM TRÉNINKU NENÍ ŽÁDNÁ LAHODA A TRVÁ CHVÍLI,

Více

Cévní mozková příhoda z pohledu zdravotnické záchranné služby. MUDr. Petr Hrbek ZZS JMK

Cévní mozková příhoda z pohledu zdravotnické záchranné služby. MUDr. Petr Hrbek ZZS JMK Cévní mozková příhoda z pohledu zdravotnické záchranné služby MUDr. Petr Hrbek ZZS JMK K čemu slouží zdravotnická záchranná služba: Zdravotnická záchranná služba poskytuje odbornou přednemocniční neodkladnou

Více

Ročník: 1. Zpracováno dne: 20. 8. 2013

Ročník: 1. Zpracováno dne: 20. 8. 2013 Označení materiálu: VY_32_INOVACE_RUMJI_TELOCVIK_14 Název materiálu: Nejčastější sportovní úrazy úrazy Tematická oblast: Tělesná výchova 1. ročník Anotace: Úrazy představují závažný zdravotnický problém.

Více

Popis jednotlivých regeneračních cvičení V TĚLOCVIČNĚ

Popis jednotlivých regeneračních cvičení V TĚLOCVIČNĚ KLINIKA LÉČEBNÉ REHABILITACE FNO Popis jednotlivých regeneračních cvičení V TĚLOCVIČNĚ RANNÍ JÓGA VYKROČTE DO SVÉHO PRACOVNÍHO DNE PLNÍ ENERGIE Lekce jemné lehce dynamické jógy. Zaměříme se na cvičení

Více

Fi ve riders co s. r. o

Fi ve riders co s. r. o Fi ve riders co s. r. o Firma vznikla v letošním roce jako spojení dlouholetých znalostí a zkušeností v oblasti kondičních a posilovacích strojů. Její představitelé nejsou na našem i evropském trhu neznámí.

Více

Biologie. Pracovní list č. 1 žákovská verze Téma: Tepová frekvence a tlak krve v klidu a po fyzické zátěži. Lektor: Mgr.

Biologie. Pracovní list č. 1 žákovská verze Téma: Tepová frekvence a tlak krve v klidu a po fyzické zátěži. Lektor: Mgr. www.projektsako.cz Biologie Pracovní list č. 1 žákovská verze Téma: Tepová frekvence a tlak krve v klidu a po fyzické zátěži Lektor: Mgr. Naděžda Kurowská Projekt: Reg. číslo: Student a konkurenceschopnost

Více

MÁ OBLÍBENÁ PROCEDURA ÚSMA SVÉDAN

MÁ OBLÍBENÁ PROCEDURA ÚSMA SVÉDAN MÁ OBLÍBENÁ PROCEDURA ÚSMA SVÉDAN Jolana Hlavová 2012 Ájurvédská Instituce Dhanvantri, Praha ÚVOD Dnešní životní styl plný stresu a napětí, špatných stravovacích návyků velice ovlivňuje naše zdraví. Nevhodně

Více

10 důvodů. proč zvolit latex od

10 důvodů. proč zvolit latex od 10 důvodů proč zvolit latex od PŘEVRACET SE NEBO NEPŘEVRACET - TO JE OČ TU BĚŽÍ V tom to sporu převracet se nebo nepřevracet je správně pouze jediné: lidé, kteří mohou lehce měnit polohy při spánku si

Více

NEUROKOGNITIVNÍ TRÉNINK PRVNÍ ZKUŠENOSTI U DLOUHODOBĚ HOSPITALIZOVANÝCH PACIENTŮ

NEUROKOGNITIVNÍ TRÉNINK PRVNÍ ZKUŠENOSTI U DLOUHODOBĚ HOSPITALIZOVANÝCH PACIENTŮ NEUROKOGNITIVNÍ TRÉNINK PRVNÍ ZKUŠENOSTI U DLOUHODOBĚ HOSPITALIZOVANÝCH PACIENTŮ NEUDERTOVÁ, H., DORAZILOVÁ, A., HUMPOLÍČEK P. ODDĚLENÍ KLINICKÉ PSYCHOLOGIE, FN BRNO PSYCHOLOGICKÝ ÚSTAV FILOZOFICKÉ FAKULTY

Více

Posviťme si na břemena

Posviťme si na břemena EVROPSKÝ TÝDEN BOZP 2007 Posviťme si na břemena Muskuloskeletální nemoci z povolání v České republice 1. Úvod Sledování výskytu nemocí z povolání a ohrožení nemocí z povolání je významným ukazatelem zdravotního

Více

Léčba bolesti u mnohočetného myelomu

Léčba bolesti u mnohočetného myelomu Léčba bolesti u mnohočetného myelomu O. Sláma, IHOK FN Brno Bolest u MM Při postižení kostí je bolest častá Intenzita bolesti v průběhu léčby výrazně kolísá V pokročilých stádiích onemocnění je bolest

Více

Ceník služeb, které nejsou hrazeny zdravotními pojišťovnami (ZP)

Ceník služeb, které nejsou hrazeny zdravotními pojišťovnami (ZP) Ceník služeb, které nejsou hrazeny zdravotními pojišťovnami (ZP) 1. Obezitologie a. Vstupní konzultace 800,0 korun b. Kontrolní návštěva 400,0 korun Cena zahrnuje kompletní vyšetření, stanovení obsahu

Více

Adresa: FreeFit s.r.o. Panskodomská 265 Humpolec 396 01

Adresa: FreeFit s.r.o. Panskodomská 265 Humpolec 396 01 VENKOVNÍ FITNESS STROJE ST SERIE 6 9 10 5 3 4 8 11 1 2 7 Adresa: FreeFit s.r.o. Panskodomská 265 Humpolec 396 01 e-mail: info@freefit.cz Tel: 603 427 182 606 653 635 www.freefit.cz 10 let zkušeností Společnost

Více

Charakteristiky vybraných deformit pátere Detská kyfóza Scheuermanova nemoc Hyperlordóza Plochá záda Skoliotické držení - skolióza

Charakteristiky vybraných deformit pátere Detská kyfóza Scheuermanova nemoc Hyperlordóza Plochá záda Skoliotické držení - skolióza DEFORMITY PÁTERE Obsah prednášky Charakteristiky vybraných deformit pátere Detská kyfóza Scheuermanova nemoc Hyperlordóza Plochá záda Skoliotické držení - skolióza Detská kyfóza (školní kulatá záda) Prícina:

Více

Obsah ÚVOD. Definice fitness. Vliv kulturistiky na současnou fitness praxi. Historie kulturistiky. Definice síly. Druhy síly

Obsah ÚVOD. Definice fitness. Vliv kulturistiky na současnou fitness praxi. Historie kulturistiky. Definice síly. Druhy síly Obsah ÚVOD Definice fitness Vliv kulturistiky na současnou fitness praxi Historie kulturistiky Definice síly Druhy síly Rozložení svalstva na těle Velikost zatížení Počet opakování cviků a počet sérií

Více

Pitný režim. Vítejte na našem dialyzačním středisku

Pitný režim. Vítejte na našem dialyzačním středisku Pitný režim Vítejte na našem dialyzačním středisku Proč musím omezovat příjem tekutin? Jednou z hlavních funkcí ledvin je udržet v těle rovnováhu tekutin. Pokud ledviny selžou, tělo se těžko zbavuje jejich

Více

Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám

Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0996 Šablona/číslo materiálu: III/2 VY_32_INOVACE_TVD535 Jméno autora: Mgr. Lucie Křepelová Třída/ročník

Více

Optimální péče od samého začátku. Důležité mikrovyživující látky pro matku a dítě

Optimální péče od samého začátku. Důležité mikrovyživující látky pro matku a dítě Optimální péče od samého začátku Důležité mikrovyživující látky pro matku a dítě Pure Encapsulations Společnost Pure Encapsulations byla založena v roce 1991 v USA. Synonymem pro produkty PURE je pojem

Více

Tématický plán: Teorie - Aerobní zdatnost, zásady a metody rozvoje. Praxe -Aerobik - základní lekce. Doporučená literatura

Tématický plán: Teorie - Aerobní zdatnost, zásady a metody rozvoje. Praxe -Aerobik - základní lekce. Doporučená literatura 9. lekce Tématický plán: Teorie - Aerobní zdatnost, zásady a metody rozvoje. Praxe -Aerobik - základní lekce. Doporučená literatura 1. AEROBNÍ ZDATNOST Tento složitý komplex dispozic se v literatuře někdy

Více

měli vědět, i když nejsme potápěči

měli vědět, i když nejsme potápěči Dekompresní stavy - co bychom měli vědět, i když nejsme potápěči Štěpán Novotný Hana Pácová Oddělení hyperbarické a potápěčské medicíny, Kűbeck s.r.o., Kladno Oddělení kardiostimulace, Oblastní nemocnice

Více

Seminární práce. na téma. Rozvoj vytrvalosti. k příležitosti školení trenérů III. třídy. David Chábera

Seminární práce. na téma. Rozvoj vytrvalosti. k příležitosti školení trenérů III. třídy. David Chábera Seminární práce na téma Rozvoj vytrvalosti k příležitosti školení trenérů III. třídy David Chábera Rok 2014 Obsah Úvod do problematiky obsahu seminární práce 2 Rozvoj všeobecné vytrvalosti 3 Rozvoj speciální

Více

2. ZÁSADY SESTAVOVÁNÍ POSILOVACÍHO PROGRAMU

2. ZÁSADY SESTAVOVÁNÍ POSILOVACÍHO PROGRAMU 8. lekce Tématický plán: Teorie - Svalová síla, zásady rozvoje a tvorba posilovacích programů. Praxe - Cvičení na stanovištích s náčiním - činky, plné míče. Doporučená literatura 1. SVALOVÁ SÍLA Úroveň

Více

1. Co je mozková příhoda (iktus, mrtvice, stroke)?

1. Co je mozková příhoda (iktus, mrtvice, stroke)? 1. Co je mozková příhoda (iktus, mrtvice, stroke)? 2. Epidemiologie 3. Jak se mozková příhoda projevuje? 4. Co dělat při podezření na mozkovou mrtvici? 5. Jak CMP diagnostikujeme? 6. Léčba 7. Následky

Více

Zklidňuj. MUDr.Petr Možný

Zklidňuj. MUDr.Petr Možný Zklidňuj ující dýchání MUDr.Petr Možný Příznaky hyperventilace Bušení srdce, zrychlená činnost srdce, pálení u srdce Závratě, točení hlavy; zhoršená koncentrace; rozostřené vidění; mravenčení nebo necitlivost

Více

Jídlo a doplňky výživy

Jídlo a doplňky výživy Jídlo a doplňky výživy Co běžně jím a jaké doplňky výživy při závodech používám Jak si chráním některé exponované částí těla Zpracoval : Jiří Jíra Hledík Fotografie : Jakub Cejpek Patřím mezi ty ultramaratonce,

Více

Belleza Salone www.bellezasalone.cz

Belleza Salone www.bellezasalone.cz Belleza Salone www.bellezasalone.cz PŘÍSTROJOVÁ OŠETŘENÍ Veškeré ceny jsou uvedeny s DPH a určeny dle spotřeby materiálu a náročnosti provedení. Cenu Vám rádi spočítáme na přání ještě před provedením úkonu.

Více

Body&Mind představuje skupinu moderních tělesných cvičení uznávající význam vzájemných vztahů mysli a duše. Je založen na tzv.

Body&Mind představuje skupinu moderních tělesných cvičení uznávající význam vzájemných vztahů mysli a duše. Je založen na tzv. Body&Mind představuje skupinu moderních tělesných cvičení uznávající význam vzájemných vztahů mysli a duše. Je založen na tzv. holistickém (komplexním) přístupu k člověku, a tedy též k lidskému pohybu.

Více

Lze zvýšit efektivitu léčby profesních poruch pohybového aparátu? MUDr. Aleš Zlámal

Lze zvýšit efektivitu léčby profesních poruch pohybového aparátu? MUDr. Aleš Zlámal Lze zvýšit efektivitu léčby profesních poruch pohybového aparátu? MUDr. Aleš Zlámal 15 let příznivých se systémovou enzymoterapií (SET) v komplexní léčbě postižení pohybového aparátu v leteckém průmyslu

Více

KOMPENZAČNÍ PROGRAM. Seminární práce

KOMPENZAČNÍ PROGRAM. Seminární práce KOMPENZAČNÍ PROGRAM Seminární práce Trenérská škola II.ročník Vypracoval: Zbyněk Mařák Specializace : Lední hokej Datum: 16.5.2011 1 OBSAH 1. Lední hokej 2. Kompenzační cvičení 2.1. Kompenzační cvičení:

Více

ABC BRANÍK STREČINK. Autor Ivana Králová

ABC BRANÍK STREČINK. Autor Ivana Králová ABC BRANÍK STREČINK Autor Ivana Králová Strečink ve fotbale a jeho význam: - kompenzační prostředek, který v rámci regenerace při pravidelné aplikaci pozitivně ovlivňuje negativní vlivy jednostranného

Více

Fyziologické aspekty cyklistiky

Fyziologické aspekty cyklistiky Fyziologické aspekty cyklistiky Správná intenzita tréninku, Spotřeba energie při MTB, Kontrola hmotnosti prostřednictvím MTB, Výživa a pitný režim v MTB, Psychika a MTB, Správná intenzita zátěže atrofie

Více

Nabídka laboratoře AXIS-CZ Hradec Králové s.r.o. pro samoplátce

Nabídka laboratoře AXIS-CZ Hradec Králové s.r.o. pro samoplátce Nabídka laboratoře AXIS-CZ Hradec Králové s.r.o. pro samoplátce 1) Riziko srdečně cévního onemocnění Hlavní příčinou úmrtí v Evropě jsou kardiovaskulární (srdečně-cévní) onemocnění. Mezi tato onemocnění

Více

Revizní technik elektrických přístrojů, spotřebičů a ručního nářadí

Revizní technik elektrických přístrojů, spotřebičů a ručního nářadí Název typové pozice dílčí kvalifikace Revizní technik elektrických přístrojů, spotřebičů a ručního nářadí Alternativní název Identifikace Kvalifikační úroveň: Zařazeno do povolání: Příbuzné typové pozice:

Více

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Čs. armády 777 399 01 Milevsko www.issou-milevsko.cz PORUCHY VĚDOMÍ

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Čs. armády 777 399 01 Milevsko www.issou-milevsko.cz PORUCHY VĚDOMÍ Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Čs. armády 777 399 01 Milevsko www.issou-milevsko.cz PORUCHY VĚDOMÍ Škola Autor SOŠ a SOU Milevsko Mgr. Jaroslava Neumannová Název Téma VY_32_INOVACE_07_B_06_ZDR

Více

AC SPARTA PRAHA STREČINK

AC SPARTA PRAHA STREČINK AC SPARTA PRAHA STREČINK Význam strečinku: Zvyšování výkonnosti (projevuje se ve zvyšování efektivnosti prováděných pohybů) Udržování pružnosti svalů a šlach Předcházení svalové nerovnováze (protažení

Více

Vzdělávací oblast: Člověk a zdraví Vzdělávací obor: Člověk a zdraví Vyučovací předmět: Tělesná výchova. Ročník: 5. Očekávané výstupy:

Vzdělávací oblast: Člověk a zdraví Vzdělávací obor: Člověk a zdraví Vyučovací předmět: Tělesná výchova. Ročník: 5. Očekávané výstupy: Vzdělávací oblast: Člověk a zdraví Vzdělávací obor: Člověk a zdraví Vyučovací předmět: Tělesná výchova Ročník: 5 Očekávané výstupy: Žák by měl: - zařazovat do pohybového režimu korektivní cvičení v souvislosti

Více

FAKULTNÍ NEMOCNICE OLOMOUC CO JE LYMFEDÉM EDUKAČNÍ MATERIÁL PRO PACIENTY

FAKULTNÍ NEMOCNICE OLOMOUC CO JE LYMFEDÉM EDUKAČNÍ MATERIÁL PRO PACIENTY FAKULTNÍ NEMOCNICE OLOMOUC CO JE LYMFEDÉM EDUKAČNÍ MATERIÁL PRO PACIENTY LYMFATICKÝ SYSTÉM LYMFATICKÉ KAPILÁRY ODVÁDĚJÍ BUNĚČNÉ ODPADNÍ LÁTKY TOXINY, MINERÁLY, PATOGENNÍ ORGANISMY, PŘEBYTEČNOU VODU Z MEZIBUNĚČNÉHO

Více

Vysoký krevní tlak High Blood Pressure. Chronic kidney disease chapter 2. Chronické onemocnění ledvin

Vysoký krevní tlak High Blood Pressure. Chronic kidney disease chapter 2. Chronické onemocnění ledvin High Blood Pressure Chronic kidney disease chapter 2 Chronické onemocnění ledvin je jednou z hlavních příčin chronického onemocnění ledvin. Kromě toho může nedostatečně léčený vysoký krevní tlak vést k

Více

PROČ MĚŘIT SRDEČNÍ FREKVENCI?

PROČ MĚŘIT SRDEČNÍ FREKVENCI? PROČ MĚŘIT SRDEČNÍ FREKVENCI? INFORMACE EFEKTIVITA BEZPEČNÝ POHYB MOTIVACE Měřič srdeční frekvence vám napomáhá porozumět fungování vašeho organismu a přináší tak mnoho nových informací, které lze dlouhodobě

Více

Bright Vision a.s. Viofor JPS System. chráníme to nejcennější. Katalog_Viofor_obecny_A5.indd 1 11.8.12 21:03

Bright Vision a.s. Viofor JPS System. chráníme to nejcennější. Katalog_Viofor_obecny_A5.indd 1 11.8.12 21:03 Bright Vision a.s. Viofor JPS System chráníme to nejcennější Katalog_Viofor_obecny_A5.indd 1 11.8.12 21:03 Co je VIOFOR JPS SYSTEM? Inovativní, moderní, šetrné a vysoce účinné zařízení určené zejména pro:

Více

Vliv zátěže na tepovou frekvenci

Vliv zátěže na tepovou frekvenci Vliv zátěže na tepovou frekvenci vzorová úloha (SŠ) Jméno Třída.. Datum.. 1 Teoretický úvod K tomu, aby měl lidský organismus zajištěn dostatek energie k životu, potřebuje lidský organismus dostatečné

Více

10 pravidel pro správné sezení

10 pravidel pro správné sezení Ergonomie sezení Řada z nás tráví v zaměstnání většinu pracovní doby vsedě. Připočteme-li navíc dobu strávenou vsedě u jídla, v dopravních prostředcích nebo televize, prosedíme neuvěřitelných 80 000 hodin

Více

TĚHOTENSKÉ PLAVÁNÍ 1) Uvolnění zádových svalů

TĚHOTENSKÉ PLAVÁNÍ 1) Uvolnění zádových svalů TĚHOTENSKÉ PLAVÁNÍ 1) Uvolnění zádových svalů Velká většina těhotných žen trpí bolestmi nejčastěji v oblasti hrudní a bederní páteře. V důsledku stále rostoucí dělohy dochází k nepřirozenému prohýbání

Více

POHYBOVÉ ÚSTROJÍ. 10 100 svalových vláken + řídká vaziva = snopečky + snopečky = snopce + snopce = sval 18.

POHYBOVÉ ÚSTROJÍ. 10 100 svalových vláken + řídká vaziva = snopečky + snopečky = snopce + snopce = sval 18. POHYBOVÉ ÚSTROJÍ - rozlišujeme ho podle složení buněk : HLADKÉ(útrobní) PŘÍČNĚ PRUHOVANÉ ( kosterní) SRDEČNÍ - tělo obsahuje až 600 svalů, tj. 40% tělesné hmotnosti HISTORIE: - vypracované svalstvo bylo

Více

STRES STRES ZÁTĚŽ, TÍSEŇ, TLAK, ÚZKOST BÝT VYSTAVEN VNĚJŠÍM SILÁM, TLAKŮM NEJBĚŽNĚJŠÍ PŘEDSTAVA: STRES JE SÍLA, KTERÁ ZPŮSOBUJE TĚLESNÉ NEBO PSYCHICKÉ VYČERPÁNÍ A UTRPENÍ STRES PROŽÍVÁ ČLOVĚK, KTERÝ JE

Více

Digitální učební materiál

Digitální učební materiál Digitální učební materiál Projekt: Digitální učební materiály ve škole, registrační číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0527 Příjemce: Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, Husova

Více

Civilizační onemocnění. Stres a syndrom vyhoření. SOŠ InterDACT s.r.o. Most. Bc. Jana Macho

Civilizační onemocnění. Stres a syndrom vyhoření. SOŠ InterDACT s.r.o. Most. Bc. Jana Macho Civilizační onemocnění Stres a syndrom vyhoření SOŠ InterDACT s.r.o. Most Bc. Jana Macho Název školy Autor Název šablony Číslo projektu Předmět SOŠ InterDact s.r.o. Most Bc. Jana Macho III/2_Inovace a

Více

Zlomeniny a poranění kloubů a svalů

Zlomeniny a poranění kloubů a svalů Zlomeniny a poranění kloubů a svalů NEODKLADNÁ ZDRAVOTNICKÁ POMOC 27.2.-9.3.2012 BRNO Úrazy pohybového ústrojí 1. místo v úmrtnosti do 40 let věku 40% úrazů nastává v dopravě 2004 - zranění u dopravních

Více

Strečink a cvičení s míčem

Strečink a cvičení s míčem Strečink a cvičení s míčem Strečink pro hráče ledního hokeje Strečink je účinná metoda pro zlepšení pohyblivosti svalů a vazivových tkání, snižuje riziko poranění, zmenšuje svalovou bolestivost po tréninku,

Více

VIBRAČNÍ PÁS S FUNKCÍ SAUNY

VIBRAČNÍ PÁS S FUNKCÍ SAUNY VIBRAČNÍ PÁS S FUNKCÍ SAUNY VIBRO - THERM BELT Model: 81381, 832301 NÁVOD K OBSLUZE POZNÁMKY Neţli začneš pouţívat lavici přečti si pozorně tento návod a ponech k pozdějšímu vyuţití!!! VAROVÁNÍ!! Před

Více

Rybí tuk s rakytníkem řešetlákovým a vitamínem E. Omega-3. Exkluzivní složení založené na spojení. moderní technologie

Rybí tuk s rakytníkem řešetlákovým a vitamínem E. Omega-3. Exkluzivní složení založené na spojení. moderní technologie Rybí tuk s rakytníkem řešetlákovým a vitamínem E Exkluzivní složení založené na spojení starověkých čínských poznatků a moderní technologie Proč jsou mastné kyseliny důležité? mastné kyseliny patří do

Více

Rehabilitace u astmatiků. Ondřej Niedoba

Rehabilitace u astmatiků. Ondřej Niedoba Rehabilitace u astmatiků Ondřej Niedoba listopad 2013 O astmatu obecně: Záchvatovitá dušnost Chronické zánětlivé onemocnění dýchacích cest spojené s průduškovou hyperaktivitou Onemocnění s mnoha individuálními

Více

Podpora zdraví na pracovišti jako součást moderní ZPP

Podpora zdraví na pracovišti jako součást moderní ZPP Podpora zdraví na pracovišti jako součást moderní ZPP Kardia, s.r.o. Prevencí ke zdraví Healthy Life Expectancy at Birth (HALE) Počet let prožitých ve zdraví Věk Pro Českou republiku: 58,8 roku Pro EU

Více

www.steza.cz www.steza.cz

www.steza.cz www.steza.cz Fenykl plod celý Má protikřečové účinky na střeva, proti nadýmání (plody jsou důležitou složkou větropudného čaje pro malé děti). Podporuje tvorbu mléka u matek. Má i močopudný vliv a ulehčuje odkašlávání.

Více

Výcvikové centrum a kynologická poradna

Výcvikové centrum a kynologická poradna Stránka 1 Svalová soustava Povrchová svalovina trupu - pohled zleva 1 - kápový sval 2 - vzpřimovač hlavy a krku 3 - deltový sval 4 - trojhlavý sval 5 - nejširší zádový sval 6 - prsní svaly 7 - zevní šikmý

Více

SILOVÁ PŘÍPRAVA ŠTĚPÁN POSPÍŠIL. 4. 11. 8.2012 Jilemnice

SILOVÁ PŘÍPRAVA ŠTĚPÁN POSPÍŠIL. 4. 11. 8.2012 Jilemnice SILOVÁ PŘÍPRAVA ŠTĚPÁN POSPÍŠIL 4. 11. 8.2012 Jilemnice ROZDĚLENÍ SILOVÝCH SCHOPNOSTÍ > statické > dynamické > absolutní (maximální síla) > výbušná síla > rychlá síla > vytrvalostní síla 2 VÝZNAM SILOVÉHO

Více

UŽIVATELSKÝ MANUÁL. Posilovací podložka SLIDE BOARD

UŽIVATELSKÝ MANUÁL. Posilovací podložka SLIDE BOARD UŽIVATELSKÝ MANUÁL Posilovací podložka SLIDE BOARD DŮLEŽITÉ: Před použitím si přečtěte pozorně následující pokyny použití a ponechte si manuál připravený pro případ potřeby. Vážení zákazníci, příznivci

Více

1) Nahrazuje klasické saunování založené na principu prohřívání lidského těla pomocí přenosu tepla infrazářením.

1) Nahrazuje klasické saunování založené na principu prohřívání lidského těla pomocí přenosu tepla infrazářením. Hygienické předpisy Dotaz: Dobrý den, ráda bych pořídila infrakabinu do kosmetického a masérského studia, ale nikde jsem nenašla, jaké jsou k tomu požadavky z hygieny? Co je nutno dodržet? Existuje je

Více

3M TM Soft Cast Semirigidní fixační obvaz. 3M Imobilizace. Funkční, komfortní, prověřený

3M TM Soft Cast Semirigidní fixační obvaz. 3M Imobilizace. Funkční, komfortní, prověřený 3M TM Soft Cast Semirigidní fixační obvaz 3M Imobilizace Funkční, komfortní, prověřený 3M Soft Cast jedinečný materiál poskytující alternativní a lepší ošetření Výhody funkčního znehybnění oproti klasické

Více

INFUSION TIENS Čaje prémiové kvality

INFUSION TIENS Čaje prémiové kvality INFUSION TIENS Čaje prémiové kvality Nejstarší a nejvíce uznávaný nápoj na světě Čaj je hned po vodě druhým nejpopulárnějším nápojem v dnešním světě. Pití čaje je důležitou součástí čínské kultury. Jeho

Více

Relaxační masáž těla, délka cca 60 minut 480, 120 min... 890,

Relaxační masáž těla, délka cca 60 minut 480, 120 min... 890, Masážní studio TRelax si pro Vás připravilo ve spolupráci se Statkem Samsara následující služby. Naším cílem je zpříjemnit Vám pobyt tak, abyste odjížděli plně zregenerovaní a odpočinutí. Proto přistupujeme

Více