Nejlepší vyhrávají, když používají... masážní přístroje Niagara Equissage Michał Kaźmierczak winner Grand Prix CSIO4* Linz

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "www.bober.com.pl Nejlepší vyhrávají, když používají... masážní přístroje Niagara Equissage Michał Kaźmierczak winner Grand Prix CSIO4* Linz"

Transkript

1 William Fox-Pitt, Chilli Morning Nejlepší vyhrávají, když používají... masážní přístroje Niagara Equissage William Fox-Pitt silver medallist IO 2012, Badminton Horse Trials 2015 Michał Kaźmierczak winner Grand Prix CSIO4* Linz Josef Váňa Czech and Slovak Derby 2015

2 Nejlepší vítězství s pomocí masážní sady Niagara Equissage WILLIAM FOX-PITT všestrannost Vynikající pomůcka, která nepochybně dokáže zvýšit výkonnost Vašeho koně. KAREN O`CONNOR - všestrannost Niagara Equissage je nepostradatelná pomůcka, bez níž bychom se neobešli. Využíváme ji pravidelně u všech našich koní. KRZYSZTOF LUDWICZAK - skoky Niagara Equissage dokáže koně úžasně uvolnit. Zlepšuje pohyblivost kloubů a odstraňuje napětí. ELLEN WHITAKER - skoky Deku Niagara Equissage používáme u koní každý den. Koně jsou mnohem pružnější. Je to velmi důležitá součást každodenní péče o jejich zdraví. MICHAEL MATZ - dostihy Niagara Equissage je úžasná na prohřátí a uvolnění koní před každodenním tréninkem. Používáme ji na zahřátí svalů před dostihem a jejich ztuhlost po dostihu. Zjistili jsme také, že výborně funguje u klisen s tzv. tying up syndromem. JOHN SHERRIFFS SKELTON - dostihy Sadu Niagara Equissage používáme vždy dopoledne po dobu 4 hodin pro léčbu řady problémů. Používáme ji také u VŠECH koní, kteří v daný den závodí. Zjistil jsem, že při použití Niagara Equissage na šlachy a závěsné vazy dochází k úplnému odstranění bolesti.

3 Nejlepší vítězství s pomocí masážní sady Niagara Equissage WAYNE CATALANO - dostihy Líbí se mi, jak Niagara Equissage dokáže koně zrelaxovat. Uvolňuje bolestivé svaly a pomáhá při regeneraci po náročných dostizích. Rozdíl je vidět na první pohled. BETSY STEINER - drezura Používám sadu Niagara Equissage již více než rok. Zaznamenala jsem u koní velkou změnu. Když sadu používám před tréninkem, mají tak uvolněné svaly, jako by již absolvovali důkladné zahřátí. JAN BRONS - drezura Sadu Niagara Equissage používám u svých koní denně. Dokážu tak snížit čas na zahřátí svalů na polovinu a po těžkém dnu na závodech regenerují koně mnohem rychleji. TIM McQUAY - reining Zjistil jsem, že Niagara Equissage má řadu výhod. Během soutěží ji používám denně a koně se cítí lépe a podávají ty nejlepší výkony. Další výhodou je, že používáním deky v oblasti sedla a kamaší na nohy dochází k rychlejšímu hojení zranění. TOM McCUTCHEON - reining Masážní pás je součástí naší každodenní péče o všechny závodní koně a hraje neocenitelnou roli při jejich tréninku. Dochází k menšímu výskytu bolestivosti zad a koně se celkově cítí lépe. KELLY FLOWERS - terapeut Díky pozitivnímu vlivu masážního pásu na krevní oběh dochází k uvolnění svalů, s nimiž se pak lépe pracuje. Ruční masážní přístroj velmi účinně působí na konkrétní oblasti, než se zaměřím na problémy se svaly nebo měkkými tkáněmi, jako například na bolestivá nebo ztuhlá místa. Niagara Equissage je důležitou součástí mé práce. Dopomáhá koním k lepším výkonům.

4 CO BY JSTE MĚLI VĚDĚT O ZAŘÍZENÍ NIAGARA EQUISSAGE Systém Equissage je jedním z nejbezpečnější, dostupných forem fyzioterapie pro koně. Equissage byl vytvořen na základě fyzioterapeutických produktů Niagara Healthcare používaných v humánní medicíně pro léčbu úrazů a zlepšení mobility již více než 50 let. Toto zařízení se používá v nemocnicích, na klinikách, ve sportovních klubech, a je také zabudováváno do nábytku pro domácí použití. Díky stále pokračujícím studiím, prováděných v nemocnicích, na univerzitách a ve výzkumných institucích, bylo prokázáno, že tento výrobek je zcela neagresivní a nemá žádné nežádoucí účinky. Mezi Zdravotní účinky patří lepšení prokrvení a lymfatická drenáž, svalová relaxace a lepší pohyblivosti kloubů, což zlepšuje samotný pohyb a výkonnost člověka i koně. Polštář Equissage vytváří hlubokou cyklotomickou masáž v celém těle koně. Díky svému jedinečnému terapeutickému účinku, polštář aktivně zlepšuje krevní oběh, zklidňuje a hněte svaly a zlepšuje lymfatickou drenáž. Polštář Equissage by měl být používan každý den; Denní terapie trvající 20 minut při rychlosti nastavené na 4-5 vytváří hlubokou masáž, prospěšnou pro kardiovaskulární systém. Polštář umístěný na dečce zachovává svou účinnost. Equissage by měly být používán před výkonem, pro zahřáti/rozcvička). Před náročnou fyzickou námahou (dostihy, závody, military), by měl být polštář zapnut na nejméně 8 až 15 minut. Po námaze za účelem schlazení a zabránění ztuhnutí doporučuje delší terapii (30 minut +) při nízkých otáčkách. Ačkoli Niagara sáma o sobě není lékem, použití Hand Unit (ruční nářadí), v kombinaci s polštářem Equissage může výrazně urychlit léčbu těchto stavu. Hand Unit by mělo být vždy použito ve spojení s Equissage, protože působení Hand Unit bude účinnější.

5 CO POTŘEBUJETE VĚDĚT O NIAGARA EQUISSAGE VÝZKUM A TESTY Před použitím sady Equissage 25 minut po použití sady Equissage 5 hodin po použití sady Equissage EQUISSAGE POMÁHÁ ZLEPŠOVAT VÝKONNOST, UDRŽOVAT KONDICI A URYCHLOVAT REGENERACI Klinické testy na Writtle College ve Spojeném království prokázaly, že Equissage dokáže u koní prodloužit krok a významně tak přispět k lepším výkonům ve všech disciplínách. Studie byla prováděna na vzorku osmi koní různého stáří, u nichž byla sledována délka kroku před a po použití sady Equissage, která byla používána denně po dobu dvou týdnů. Z výsledků vyplývá, že díky každodennímu používání deky Equissage v oblasti sedla a díky používání kamaší na předních končetinách v oblasti šlach dochází k prodloužení kroku koně v průměru o 13%, rychlost v klusu se zlepšuje o 21% a zvětšuje se úhel hlezna průměrně o 9%. Veterinární lékař Dietrich Graf von Schweinitz říká: Nejenže u koní došlo k prodloužení kroku, ale studie zjistila také to, že se zvýšila jejich rychlost (z průměrných 2,6 m/s na 3,1 m/s). Díky lepšímu ohýbání hlezenního kloubu a houpavému pohybu kroku dochází k lepšímu využívání síly a tudíž i k lepší výkonnosti ve všech disciplínách. Protože došlo k prodloužení kroku, dostihoví koně, koně na pólo, koně pro všestrannou způsobilost a koně pro řadu dalších disciplín potřebují ke svým výkonům méně kroků a dosahují rychlejších časů. Díky zlepšení pohyblivosti kloubů a jejich síly mohou zejména drezurní koně zlepšit své výkony a dosahovat vyššího hodnocení, protože nedostatečný impulz a práce zadních hlezen jsou v drezuře jedny z nečastějších chyb. Sada Equissage je bezpečná, snadno se používá, je přirozená, není agresivní ani invazivní. Nejlepší na sadě Equissage je, že na to, abyste ji mohli používat, nemusíte být veterinárními lékaři. Sada Equissage umožňuje poskytovat fyzioterapeutickou péči 24/7 a můžete ji s sebou brát kamkoliv na cesty. Sada Equissage zlepšuje výkonnost vašich koní ve všech soutěžních disciplínách, v každé stáji a při každé soutěži.

6 PRINCIP CYKLOIDNÍCH VIBRACÍ (cycloid Vibration) Princip cykloidních vibrací Niagara (běžně známé jako Cyclo-massage nebo Cycloidaction), je založen na vytváření unikátních trojrozměrných vibraci speciálním elektromechanickým oscilátorem, který je součástí různých produktů. Výrobky nebo zařízení vyrobené NHC Technology Ltd lze snadno používat doma. Může je používat obyčejný člověk, lékař nebo fyzioterapeut, doma nebo na klinice. Naším cílem je, abychom nejprve vysvětlili výhody plynoucí z používání zařízení, protože m á m e p o c i t, ž e n ě k d o, k d o c h á p e mechanismus získávaných výhod, lépe využije potenciální možností zařízení. Dalším důvodem je seznámení lidi se všemi přínosy, kterých lze dosáhnout s výrobky Niagara. Zpočátku není cítit žádný zjevný rozdíl mezi standardním, běžným vibrátorem a cykloidním vibrátorem. Nicméně, tyto konvenční zařízení produkují agresivní, otřesové vibrace, s vysokou amplitudou, které působí v jedné rovině a mají vysokou základní frekvenci, střídající se velké a malé zrychlení, a následně tedy vyvíjejí nepříjemný pocit, a v některých případech může dojít k poškození svalů a tkání. Zařízení Niagara cyclo-massage má velmi speciální systém zavěšení, takže neprodukuje vibrace v jedné rovině, ale poskytuje trojrozměrné "cykloidní vibrace" v kruhovém pohybu. Tento druh zavěšení zlepšuje působení vibrací v jedné rovině díky přidání dalších směrů. Výsledkem je, že energie proniká do těla jemně a hluboce. Výhody cykloidních vibrací je nejlépe ocenit z první ruky, např. Prostřednictvím prezentace. Bolt, Barenek a Newman jako první vyzkoušeli tohle působení na polštáři, a dokázali, že tyto trojrozměrné vibrace působí dokonce z větší dálky (díky nízkému zrychlení). To je důležité, a to je to, co dělá zařízení Niagara tak jedinečné, a výsledky jej odlišují od více konvenčních vibrujícím zařízením. Profesor P. Lievens vedl studium v Belgii na lékařské fakultě univerzity v Bruselu, které také prokázalo, že energie takto vytvářených vibraci se šíří v lidském těle. Na těle byly umístěny dva akcelerometry, ve vzdálenosti deset a dvacet centimetrů od Niagara Hand Unit (ruční přístroj Niagara). Bylo Měřeno zrychlení mechanických vln vibrací, a pak byla měřena základní frekvence a harmonické frekvence mechanických vibraci při použití spektrálního analyzátoru. Základní frekvence zařízení Niagara je zhruba 48 cyklů za sekundu (čtyřicet osm), a harmonická frekvence je dvakrát větší, což je velmi důležité pro vlastnosti trojrozměrných vibrací. Za účelem stanovení síly kmitů je nutno změřit zrychlení. Zrychlení v přístrojích Niagara je velmi malé; přibližně dvacet osm (28) metrů za sekundu na druhou. Jiné techniky vibrace produkuje přibližně tisíc dvě stě devadesát (1290) metrů za sekundu na druhou. To je o padesát (50) krát větší zrychlení než cykloidní vibrace Niagara. Právě toto odlišuje cykloidní vibrace. Tato technika je neagresívní. Klasické vibrace mohou způsobit poškození tkáně, zatímco nižší zrychlení zařízení Niagara nezpůsobuje poškození tkáně. Vibrace působí na svalové mechanické receptory, což u nich způsobuje velmi jemné proti působení, a jeho intenzita závisí na intenzitě síly stimulujícího faktoru. Svalová kontrakce je výsledkem příliš silného proti působení svalu, iniciovaného mechanickým receptorem. V souladu s tím, že intenzita elektrické nebo dotykové stimulace(z mozku nebo z vnějšího zdroje) určuje intenzitu reakce nebo proti působení svalových skupin, kterých se to týká. Było zjištěno, že vibrace s příliš velkým zrychlením vyvolávají nadměrnou reakci a způsobují napětí, bolest, nebo únavu dané svalové skupiny.

7 To je podobné přepínání nebo napínání svalů a, samozřejmě, je to nevýhodné, a to zejména proto, že v daném místě vznikají odpadní produkty metabolismu, a v některých případech způsobují velký nátlak na lymfatický systém, což vede k "lymfatickému přetížení." Při použití vibraci s malou amplitudou, které vytváří zařízení Niagara, získáme velmi velkou reakci svalů. Zatímco bylo zjištěno, že vibrace s velkou amplitudou, generované jinými zařízeními, nezpůsobují svalovou reakci; tj. sval nebude reagovat. Jinými slovy, aby vibrační amplituda byla příznivá, musí být ve fyziologickém (reaktivním) rozsahu. Było zjištěno, že vzhledem k velké motorické reakci (bez napínání), která se vyskytuje při cykloidních vibracích Niagara, svaly začínají reagovat a působit velmi pozitivním způsobem. Děje se tak proto, že Niagara působí na elektrickou citlivost svalů, tzn. Po použití cykloidních vibrací Niagara na sval, sval reaguje již při nižším elektrickém impulsu. Výsledky výzkumu prováděného na lidech ukázaly, že nejnižší možný elektrický impuls vyvolávající reakci svalů byl snížen o 20% již po patnácti minutách používaní cykloidních vibrací. To přináší řadu výhod, z hlediska sportovní medicíny a tónování svalů, protože umožňuje větší mobilitu, a to zejména při pravidelném používání. VĚDECKÝ VÝZKUM Vědecké Výzkumy, silně podporováné firmou Niagara již od jejího založení v roce 1949, dokazují, znovu a znovu, že rytmická cyklotonická aktivita generovaná produktem Niagara therapy, hluboce proniká měkkými tkáněmi organizmu a vytváří řadu mnohostranných vln, jejichž konečným výsledkem je hluboká masáž na tři způsoby. Mimo to, všechny tyto výzkumy dokazují, že pravidelné používání výrobků Niagara může poskytnout úlevu od příznaků bez vedlejších účinků spojených s mnoha léky. Ačkoli Niagara s radostí přispívá na tyto studie v uznávaných lékařských institucích a univerzitách, nemá sama o sobě žádný vliv na výsledky těchto studií. Naše politika přispívání na lékařské výzkumy stále pokračuje, a pomáhá nám neustále rozšiřovat a zlepšovat kvalitu a účinnost našich produktů. Publikované studie dokazují tato tvrzení, a všechny podrobnosti jsou k dispozici pro medicínsky povolané osoby. Pravidelné používání produktů Niagara: -Dává příležitost k odpočinku a relaxaci, snadno a přirozeně. -Zmírňuje většinu revmatických a artritických bolesti. -Pomáhá snížit prokrvení dýchací soustavy. -Zmírňuje obyčejné nervové napětí. -Zlepšuje lokální prokrvení. -Pomáhá snižovat vysoký krevní tlak. -Zlepšuje žilní průtok. -Zlepšuje lymfatickou drenáž a pomáhá zmenšovat otoky. -Ve Většině případů zlepšuje pohyblivost kloubů. -Pomaga złagodzić ból w górnej i dolnej części pleców.

8 NOVÝ VYLEPŠENÝ PROJEKT a) Nové baterie s výrazně sníženou hmotností a prodlouženou pracovní dobou. b) Nové provozní režimy na podporu biologické regenerace Funkce Strapping - se používá pro hluboké rozehřátí před tréninkem, závody, způsobuje také lepší vývoj svalů u mladých koní. V rámci přípravy na závod by mělo proběhnout dvaceti minutové ošetření co nejblíže k začátku závodu. Funkce relaxing - slouží k regeneraci po těžké námaze, zkracuje její čas, napomáhá k odstranění kyseliny mléčné z těla. Terapie by měla být použita na malých a středních rychlostech (2-4 na tlačítku) po soutěži zhruba minut. PERFEKTNÍ PRO KAŽDOU DISCIPLÍNU DREZURA Úleva po zátěži v oblasti zad a zádě. Zlepšení pružnosti zad a svalů. Zahřátí před závody. Podpora psychického uvolnění. PARKUROVÉ SOUTĚŽE Ztuhlost zadních končetin a zadních stehenních svalů. Podrážděné a ztuhlé klouby. Zlepšení flexibility a pružnosti svalů. Relaxace po závodě a odbourávání kyseliny mléčné. Zahřátí před závodem VŠESTRANNÁ ZPŮSOBILOST Na namožené a ztuhlé svaly, podrážděné a oteklé klouby. Zlepšení dýchání. Podpora relaxace po závodě a odbourávání kyseliny mléčné po cross country. Lepší pružnost před drezurou. DOSTIHY Lepší výkon díky prodlouženému kroku. Zlepšení elasticity svalů. Rychlejší návrat k normální tepové frekvenci. Zlepšení při překrývání trnových výběžků obratlů, tzv. syndromu kissing spines. Zlepšení při dýchavičnosti a krvácení z plic. Úleva při bolavých kloubech, natažených svalech. Zahřátí před dostihem po namáhavé cestě. Zklidnění po dostihu a odbourávání kyseliny mléčné. WESTERN Lepší uvolnění svalů a zlepšení jejich pružnosti. Pomoc při ztuhlých kloubech. VÝSTAVNÍ KONĚ Udržování vrcholné kondice během několika dnů trvání soutěže. Zlepšení krevního oběhu, v jehož důsledku je srst lesklá a vypadá zdravě. Větší pružnost svalů. V Y T R VA L O S T N Í Z Á V O D Y R y c h l e j š í rekonvalescence. Zlepšení svalového napětí. Pomoc při ztuhlých kloubech. Odbourávání kyseliny mléčné. Rychlejší návrat k normální tepové frekvenci. PÓLO Svalové napětí. Podrážděné klouby. Odbourávání kyseliny mléčné jako prevence ztuhlosti po herním časovém úseku. REHABILITACE Udržování koní, kteří mají předepsaný klidový režim, v kondici. Urychlení hojivosti poranění měkkých tkání. Snížení otoků. Úleva při laminitidě. Lymfatická drenáž.

9 TERAPIE TAKÉ PRO ČLOVĚKA Naše životní tempo nás vystavuje celé řadě stresorů. Tato skutečnost se týká většiny lidí, bez ohledu na jejich zaměstnání. Pracovní zařazení, počet pracovních hodin, starosti, způsob stravování a nedostatek fyzické aktivity to vše dohromady způsobuje stres a přepracování, které může vést k tuhnutí svalů, následně k deformaci kloubů a nakonec k artritidě. Produkty Niagara nemohou zásadní problémy úplně odstranit, ale dokáží účinně zmírnit jejich příznaky. Netvrdíme, že naše produkty vyléčí konkrétní onemocnění, ale zcela určitě dokáží zmírnit následující symptomy: 1. Svalové napětí a křeče. 2. Špatný krevní oběh a špatný žilní a lymfatický oběh. 3. Bolesti spojené s výše uvedenými problémy. Výše uvedené problémy jsou základem celé řady onemocnění. Právě proto dokáží produkty Niagara zmírnit druhotné symptomy spojené s těmito problémy.

10 LÉKAŘSKÝ VÝZKUM Lékařský výzkum (aktivně podporovaný společností Niagara od jejího vzniku v roce 1949) opakovaně prokázal, že rytmické cyklotymní působení, k němuž během terapie pomocí produktů Niagara dochází, proniká hluboko do měkkých tkání těla, kde vyvolává sérii mnohosměrných vln. Konečným důsledkem je hluboká trojsměrná masáž. Z lékařského výzkumu dále vyplynulo, že pravidelným používáním produktů Niagara dochází ke zmírnění symptomů bez vedlejších účinků, které doprovázejí působení celé řady léků. VÝSLEDKY VÝZKUMU Fakulta biologie člověka, Univerzita v Loughborough: Bylo prokázáno, že lokální působení cykloidní vibrace s nízkou amplitudou a kmitočtem po dobu 15 minut účinně zvyšuje krátkodobou hybnost, stejně jako 15ti-minutové cvičení na zvýšení hybnosti. Oddělení lékařství a fyzioterapie nemocnice Roberta B. Brighama, Massachusetts, USA: Okamžité, opakované a příznivé výsledky terapie se objevují téměř ve všech případech: úleva od bolesti, zmírnění svalových křečí a ztuhlosti svalů. Interní oddělení vládní nemocnice, Jaffa, Izrael. Zpráva o zlepšení krevního oběhu: Zlepšení týkající se ischemické bolesti dolních končetin a schopnosti chodit bylo ohromující. Zdá se, že účinnost je, přinejmenším zčásti, výsledkem zlepšení krevního oběhu v dané oblasti. Americký kongres fyzioterapie a rehabilitace, Detroit, USA: Kruhové vibrace mohou příznivě působit na křeče příčně pruhovaného svalstva, k nimž dochází za různých klinických podmínek. Výhoda spočívá v relativní zdravotní nezávadnosti, snadném použití a snadné dostupnosti. Fakulta rehabilitace motoriky a fyzioterapie, Svobodná univerzita v Bruselu. Systolický tlak: Zjistili jsme, že v celkem 48 případech došlo k jeho výraznému snížení. Pokles z počátečního systolického tlaku na 120 mmhg byl značný. U všech 48 případů jsme zjistili těsnou vzájemnou souvislost mezi počátečními hodnotami systolického tlaku a hodnotami naměřenými po použití vibrací. Po třiceti minutách používání cykloidních vibrací (terapie pomocí sady Niagara) zůstal systolický tlak na nižší úrovni, než byla jeho počáteční hodnota. Oddělení fyzioterapie, nemocnice Derby Royal Infirmary: U pacientů, kteří podstoupili terapii, byl následně prokázán větší rozsah pohybu, nižší krevní tlak a nižší dechová frekvence. William Fox-Pitt, Chilli Morning - winners of Mitsubishi Motors Badminton Horse Trials 2015

Infračervené záření a jeho působení na lidský organismus

Infračervené záření a jeho působení na lidský organismus Infračervené záření a jeho působení na lidský organismus Z čistě fyzikálního hlediska je infračervené záření elektromagnetické vlnění, které se na stupnici elektromagnetického vlnění nalézá mezi červenou

Více

Manuál pro léčbu zařízením kvantové medicíny RIKTA

Manuál pro léčbu zařízením kvantové medicíny RIKTA Stránka 1 z 173 Stránka 2 z 173 OBSAH Předmluva...9 Kvantová terapie. Mechanismus účinku a klinické účinky... 10 Kapitola 1... 14 ZÁKLADNÍ INFORMACE O PŘÍSTROJI KVANTOVÉ TERAPIE RIKTA... 14 Použití zařízení:...

Více

Didaktika atletiky. Vítězslav Prukner, Iva Machová. Oponenti: Doc. PaedDr. František Langer, CSc. Mgr. Marie Valová, Ph.D.

Didaktika atletiky. Vítězslav Prukner, Iva Machová. Oponenti: Doc. PaedDr. František Langer, CSc. Mgr. Marie Valová, Ph.D. Didaktika atletiky Vítězslav Prukner, Iva Machová Oponenti: Doc. PaedDr. František Langer, CSc. Mgr. Marie Valová, Ph.D. Publikace byla zpracována a vydána v rámci projektu ESF Inovace kombinované formy

Více

NORDIC WALKING jako významná, snadná a levná prevence mnoha civilizačních onemocnění

NORDIC WALKING jako významná, snadná a levná prevence mnoha civilizačních onemocnění NORDIC WALKING jako významná, snadná a levná prevence mnoha civilizačních onemocnění Motto: Každý je tak starý jak se cítí, cítí se úměrně svému zdraví a zdraví má úměrně tomu, co je pro ně ochoten udělat.

Více

Relaxační studio Havaj - 1 - Nabídkový katalog 2007-II Relaxační studio Havaj - 2 - Nabídkový katalog 2007-II Naše nabídka Solária: dvě horizontální dvě vertikální Sun Fix Kosmetika: celková kosmetika

Více

Předmět vyžaduje teoretické znalosti a praktické dovednosti z výuky předmětu tělesná výchova na ZŠ a SŠ.

Předmět vyžaduje teoretické znalosti a praktické dovednosti z výuky předmětu tělesná výchova na ZŠ a SŠ. IKS-ATLETIKA 1 Předkládám teoretické podklady (učební text) k praktickému studijnímu předmětu Atletika 1 (zkr. KAS/AT1, KAS/KAT2) v podobě distančního textu pro studijní obor Tělesná výchova a sport v

Více

SPA & WELLNESS BROCHURE

SPA & WELLNESS BROCHURE SPA & WELLNESS BROCHURE 2012 / 2013 Czech version Vážení hosté Tradice lázeňství, v podobě v jaké ho známe dnes, sahá až do dob dávného starověku. Již slavní Římané, a před nimi i staří Řekové a Egypťané,

Více

Západočeská univerzita v Plzni FAKULTA PEDAGOGICKÁ KATEDRA TĚLESNÉ A SPORTOVNÍ VÝCHOVY

Západočeská univerzita v Plzni FAKULTA PEDAGOGICKÁ KATEDRA TĚLESNÉ A SPORTOVNÍ VÝCHOVY Západočeská univerzita v Plzni FAKULTA PEDAGOGICKÁ KATEDRA TĚLESNÉ A SPORTOVNÍ VÝCHOVY VLIV ŽIVOTNÍHO STYLU NA ÚROVEŇ MOTORICKÝCH SCHOPNOSTÍ DĚTÍ MLADŠÍHO ŠKOLNÍHO VĚKU BAKALÁŘSKÁ PRÁCE Marek Vohrna Tělesná

Více

Ab Tronic X2. Masážní pás. Před použitím si pozorně přečtěte tyto instrukce.

Ab Tronic X2. Masážní pás. Před použitím si pozorně přečtěte tyto instrukce. Ab Tronic X2 Masážní pás Před použitím si pozorně přečtěte tyto instrukce. RYCHLÝ START PŘED POUŽITÍM TOHOTO VÝROBKU SI POZORNĚ PŘEČTĚTE NÁSLEDUJÍCÍ POKYNY! Pokud budete mít další dotazy nebo byste se

Více

Ab Tronic X2. Masážní pás. Před použitím si pozorně přečtěte tyto instrukce.

Ab Tronic X2. Masážní pás. Před použitím si pozorně přečtěte tyto instrukce. Ab Tronic X2 Masážní pás Před použitím si pozorně přečtěte tyto instrukce. RYCHLÝ START PŘED POUŽITÍM TOHOTO VÝROBKU SI POZORNĚ PŘEČTĚTE NÁSLEDUJÍCÍ POKYNY! Pokud budete mít další dotazy nebo byste se

Více

Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz

Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz 4 5 Obsah Předmluva.............................................................. 7 Rozcvičení, strečink a zklidnění.............................................

Více

Univerzita Palackého v Olomouci Fakulta tělesné kultury. KOMPENZAČNÍ CVIČENÍ PRO SPRINTERY Diplomová práce (bakalářská)

Univerzita Palackého v Olomouci Fakulta tělesné kultury. KOMPENZAČNÍ CVIČENÍ PRO SPRINTERY Diplomová práce (bakalářská) Univerzita Palackého v Olomouci Fakulta tělesné kultury KOMPENZAČNÍ CVIČENÍ PRO SPRINTERY Diplomová práce (bakalářská) Autor: Eliška Egnerová, učitelství pro stření školy, tělesná výchova biologie Vedoucí

Více

Luxury Spa Book CZECH VERSION

Luxury Spa Book CZECH VERSION Luxury Spa Book CZECH VERSION LÉKAŘSKÝ TÝM Vedoucí lékař Alexandr Lukovnikov, M.D. Helena Urbancová, M.D. Prof. Rafael Gurevič, M.D., D. Sc. Natalia Lapina, M.D. Tomáš Martykán, M.D. Miloš Starý, M.D.

Více

Máš problém se zapomínáním své pilulky?

Máš problém se zapomínáním své pilulky? V Ïiva Máš problém se zapomínáním své pilulky? CZ.06 (květen 2006) Editorial Vážení čtenáři, toto číslo dostáváte do rukou v nejteplejších měsících roku. A kdo z nás by neměl léto rád. Teplé počasí a slunečné

Více

Czech version 2015 / 2016. Medical SPa centre Directory

Czech version 2015 / 2016. Medical SPa centre Directory Czech version 2015 / 2016 Medical SPa centre Directory obsah Vítáme Vás Historie lázeňství Karlovarské minerální prameny Karlovarská pitná kúra Úvod do lázeňské léčby Komplexní lázeňská léčba Lázeňská

Více

Active & Youth. Kniha o zdravém zivotním stylu. Dr. Jan Hejma. Managed by Vyšehrad 2000 Group

Active & Youth. Kniha o zdravém zivotním stylu. Dr. Jan Hejma. Managed by Vyšehrad 2000 Group Active & Youth Kniha o zdravém zivotním stylu Dr. Jan Hejma Managed by Vyšehrad 2000 Group 3 Obsah Wellness správný životní směr... 5 Dobré zdraví jako součást našeho životního stylu... 11 Základem je

Více

Rehabilitace u nemocných s kardiovaskulárním onemocněním

Rehabilitace u nemocných s kardiovaskulárním onemocněním DOPORUâENÍ PRO... Doporučené postupy vycházejí ze soudobých poznatků lékařské vědy a považují se za postupy lege artis. Jedná se však o doporučení, nikoliv předpisy, proto je nutný individuální přístup

Více

HYPERTENZE Derek Johnston a Andrew Steptoe Kapitola 1 The Practice of Behavioural Medicine, BPS Books, Oxford, 1989 (ed. Shirley Pearce a Jane Wardle)

HYPERTENZE Derek Johnston a Andrew Steptoe Kapitola 1 The Practice of Behavioural Medicine, BPS Books, Oxford, 1989 (ed. Shirley Pearce a Jane Wardle) HYPERTENZE Derek Johnston a Andrew Steptoe Kapitola 1 The Practice of Behavioural Medicine, BPS Books, Oxford, 1989 (ed. Shirley Pearce a Jane Wardle) Kardiovaskulární systém slouží k přenosu látek, dodávajících

Více

PŘED POUŽITÍM PŘÍSTROJE ABTonic SI PROSÍM PEČLIVĚ PŘEČTĚTE TENTO NÁVOD

PŘED POUŽITÍM PŘÍSTROJE ABTonic SI PROSÍM PEČLIVĚ PŘEČTĚTE TENTO NÁVOD Poznámky: PŘED POUŽITÍM PŘÍSTROJE ABTonic SI PROSÍM PEČLIVĚ PŘEČTĚTE TENTO NÁVOD Gratulujeme ke koupi přístroje ABTonic, moderního elektronického cvičebního systému, který je vytvořen k podpoře formování

Více

Úvod... 5. I.) Tréninkové cykly, stavba tréninku... 6. II.) Roční tréninkový cyklus... 7. III.) Rozcvičení... 11. IV.) Kuželkářský trénink...

Úvod... 5. I.) Tréninkové cykly, stavba tréninku... 6. II.) Roční tréninkový cyklus... 7. III.) Rozcvičení... 11. IV.) Kuželkářský trénink... Obsah 2 Obsah Úvod..... 5 I.) Tréninkové cykly, stavba tréninku..... 6 II.) Roční tréninkový cyklus........ 7 III.) Rozcvičení...... 11 IV.) Kuželkářský trénink........ 17 V.) Technika hry, provedení hodu........

Více

MAGNETOTERAPIE Historické souvislosti Magnetické pole a organismus

MAGNETOTERAPIE Historické souvislosti Magnetické pole a organismus MAGNETOTERAPIE Historické souvislosti Vést spokojený a dlouhý život bez bolesti a nemocí bylo cílem snad všech lidských civilizací od počátku věků. Šamani a léčitelé, ranhojiči a lékaři neustále hledali

Více

METODA VOJTOVA METODA BOBATHOVA

METODA VOJTOVA METODA BOBATHOVA METODA VOJTOVA Je metoda, kterou vypracoval spolu s týmem spolupracovníků český dětský neurolog Prof. MUDr. Václav Vojta. Kořeny této metody sahají až do 50.let minulého století. Původně byla určena k

Více

Masarykova Univerzita Brno Lékařská fakulta. Oči a počítač. Bakalářská práce. Optometrie

Masarykova Univerzita Brno Lékařská fakulta. Oči a počítač. Bakalářská práce. Optometrie Masarykova Univerzita Brno Lékařská fakulta Oči a počítač Bakalářská práce Vedoucí práce: MUDr. Tomáš Jurečka Optometrie Autor práce: Jana Rytířová, Brno, květen 2008 Obsah Obsah... - 2 - Prohlášení...

Více

VYSOKÁ ŠKOLA TĚLESNÉ VÝCHOVY A SPORTU PALESTRA TVORBA KONDIČNÍCH PROGRAMŮ

VYSOKÁ ŠKOLA TĚLESNÉ VÝCHOVY A SPORTU PALESTRA TVORBA KONDIČNÍCH PROGRAMŮ VYSOKÁ ŠKOLA TĚLESNÉ VÝCHOVY A SPORTU PALESTRA TVORBA KONDIČNÍCH PROGRAMŮ PALESTRA 2012 Autoři: Petr Řehoř Daniela Stackeová Jana Kruková Palestra 2012 ISBN 978-80-87723-06-7 Obsah 1. Hodnocení pohybového

Více

AB TONIC II. Aktuální verzi návodu v elektronické podobě najdete na www.tvproducts.cz

AB TONIC II. Aktuální verzi návodu v elektronické podobě najdete na www.tvproducts.cz AB TONIC II CZ Model No.: MC0223 Návod k používání Vážený zákazníku, děkujeme Vám za důvěru, kterou jste nám projevil nákupen tohoto výrobku. Věříme, že s ním budete plně spokojen. Tento návod slouží pro

Více

Regenerační a kompenzační cvičení pro příslušníky bezpečnostních sborů ČR

Regenerační a kompenzační cvičení pro příslušníky bezpečnostních sborů ČR ~ 1 ~ Regenerační a kompenzační cvičení pro příslušníky bezpečnostních sborů ČR METODICKÁ PŘÍRUČKA OBSAH Úvodem... 2 Kompenzační cvičení... 4 Ukázky jednotlivých cviků v domácím prostředí, kanceláři a

Více

P Ř Í L O H A Č. 7 Metodiky, návody a infolisty (správná praxe)

P Ř Í L O H A Č. 7 Metodiky, návody a infolisty (správná praxe) P Ř Í L O H A Č. 7 Metodiky, návody a infolisty (správná praxe) Projekt Stres na pracovišti možnosti prevence Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v.v.i Obsah 1. Úvod... 3 2. Indikátory... 6 3. Metodiky a

Více

neurologie 200x270 leden po korekture.qxd 14.1.2010 18:00 Page 1

neurologie 200x270 leden po korekture.qxd 14.1.2010 18:00 Page 1 neurologie 200x270 leden po korekture.qxd 14.1.2010 18:00 Page 1 PŘÍLOHU PŘIPRAVILI ČLENOVÉ ČESKÉ NEUROLOGICKÉ SPOLEČNOSTI ČLS JEP VE SPOLUPRÁCI S NAKLADATELSTVÍM GASSET A S PODPOROU ČASOPISU TÝDEN A PARTNERŮ

Více

Tlak krevní (TK) je laterální (boční) tlak krevního sloupce na cévní stěnu. Jeho výška je určena náplní cévního řečiště a vlastnostmi cévní stěny.

Tlak krevní (TK) je laterální (boční) tlak krevního sloupce na cévní stěnu. Jeho výška je určena náplní cévního řečiště a vlastnostmi cévní stěny. 1. Co je to krevní tlak? Tlak krevní (TK) je laterální (boční) tlak krevního sloupce na cévní stěnu. Jeho výška je určena náplní cévního řečiště a vlastnostmi cévní stěny. 2. Co je to systolický a diastolický

Více

Saunování jako součást zdravého životního stylu. Kateřina Vojtášková

Saunování jako součást zdravého životního stylu. Kateřina Vojtášková Saunování jako součást zdravého životního stylu Kateřina Vojtášková Bakalářská práce 2014 ABSTRAKT Práce popisuje historický vývoj saunování, uspořádání sauny a jednotlivé fáze saunování. Pozornost

Více