Nejlepší vyhrávají, když používají... masážní přístroje Niagara Equissage Michał Kaźmierczak winner Grand Prix CSIO4* Linz

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "www.bober.com.pl Nejlepší vyhrávají, když používají... masážní přístroje Niagara Equissage Michał Kaźmierczak winner Grand Prix CSIO4* Linz"

Transkript

1 William Fox-Pitt, Chilli Morning Nejlepší vyhrávají, když používají... masážní přístroje Niagara Equissage William Fox-Pitt silver medallist IO 2012, Badminton Horse Trials 2015 Michał Kaźmierczak winner Grand Prix CSIO4* Linz Josef Váňa Czech and Slovak Derby 2015

2 Nejlepší vítězství s pomocí masážní sady Niagara Equissage WILLIAM FOX-PITT všestrannost Vynikající pomůcka, která nepochybně dokáže zvýšit výkonnost Vašeho koně. KAREN O`CONNOR - všestrannost Niagara Equissage je nepostradatelná pomůcka, bez níž bychom se neobešli. Využíváme ji pravidelně u všech našich koní. KRZYSZTOF LUDWICZAK - skoky Niagara Equissage dokáže koně úžasně uvolnit. Zlepšuje pohyblivost kloubů a odstraňuje napětí. ELLEN WHITAKER - skoky Deku Niagara Equissage používáme u koní každý den. Koně jsou mnohem pružnější. Je to velmi důležitá součást každodenní péče o jejich zdraví. MICHAEL MATZ - dostihy Niagara Equissage je úžasná na prohřátí a uvolnění koní před každodenním tréninkem. Používáme ji na zahřátí svalů před dostihem a jejich ztuhlost po dostihu. Zjistili jsme také, že výborně funguje u klisen s tzv. tying up syndromem. JOHN SHERRIFFS SKELTON - dostihy Sadu Niagara Equissage používáme vždy dopoledne po dobu 4 hodin pro léčbu řady problémů. Používáme ji také u VŠECH koní, kteří v daný den závodí. Zjistil jsem, že při použití Niagara Equissage na šlachy a závěsné vazy dochází k úplnému odstranění bolesti.

3 Nejlepší vítězství s pomocí masážní sady Niagara Equissage WAYNE CATALANO - dostihy Líbí se mi, jak Niagara Equissage dokáže koně zrelaxovat. Uvolňuje bolestivé svaly a pomáhá při regeneraci po náročných dostizích. Rozdíl je vidět na první pohled. BETSY STEINER - drezura Používám sadu Niagara Equissage již více než rok. Zaznamenala jsem u koní velkou změnu. Když sadu používám před tréninkem, mají tak uvolněné svaly, jako by již absolvovali důkladné zahřátí. JAN BRONS - drezura Sadu Niagara Equissage používám u svých koní denně. Dokážu tak snížit čas na zahřátí svalů na polovinu a po těžkém dnu na závodech regenerují koně mnohem rychleji. TIM McQUAY - reining Zjistil jsem, že Niagara Equissage má řadu výhod. Během soutěží ji používám denně a koně se cítí lépe a podávají ty nejlepší výkony. Další výhodou je, že používáním deky v oblasti sedla a kamaší na nohy dochází k rychlejšímu hojení zranění. TOM McCUTCHEON - reining Masážní pás je součástí naší každodenní péče o všechny závodní koně a hraje neocenitelnou roli při jejich tréninku. Dochází k menšímu výskytu bolestivosti zad a koně se celkově cítí lépe. KELLY FLOWERS - terapeut Díky pozitivnímu vlivu masážního pásu na krevní oběh dochází k uvolnění svalů, s nimiž se pak lépe pracuje. Ruční masážní přístroj velmi účinně působí na konkrétní oblasti, než se zaměřím na problémy se svaly nebo měkkými tkáněmi, jako například na bolestivá nebo ztuhlá místa. Niagara Equissage je důležitou součástí mé práce. Dopomáhá koním k lepším výkonům.

4 CO BY JSTE MĚLI VĚDĚT O ZAŘÍZENÍ NIAGARA EQUISSAGE Systém Equissage je jedním z nejbezpečnější, dostupných forem fyzioterapie pro koně. Equissage byl vytvořen na základě fyzioterapeutických produktů Niagara Healthcare používaných v humánní medicíně pro léčbu úrazů a zlepšení mobility již více než 50 let. Toto zařízení se používá v nemocnicích, na klinikách, ve sportovních klubech, a je také zabudováváno do nábytku pro domácí použití. Díky stále pokračujícím studiím, prováděných v nemocnicích, na univerzitách a ve výzkumných institucích, bylo prokázáno, že tento výrobek je zcela neagresivní a nemá žádné nežádoucí účinky. Mezi Zdravotní účinky patří lepšení prokrvení a lymfatická drenáž, svalová relaxace a lepší pohyblivosti kloubů, což zlepšuje samotný pohyb a výkonnost člověka i koně. Polštář Equissage vytváří hlubokou cyklotomickou masáž v celém těle koně. Díky svému jedinečnému terapeutickému účinku, polštář aktivně zlepšuje krevní oběh, zklidňuje a hněte svaly a zlepšuje lymfatickou drenáž. Polštář Equissage by měl být používan každý den; Denní terapie trvající 20 minut při rychlosti nastavené na 4-5 vytváří hlubokou masáž, prospěšnou pro kardiovaskulární systém. Polštář umístěný na dečce zachovává svou účinnost. Equissage by měly být používán před výkonem, pro zahřáti/rozcvička). Před náročnou fyzickou námahou (dostihy, závody, military), by měl být polštář zapnut na nejméně 8 až 15 minut. Po námaze za účelem schlazení a zabránění ztuhnutí doporučuje delší terapii (30 minut +) při nízkých otáčkách. Ačkoli Niagara sáma o sobě není lékem, použití Hand Unit (ruční nářadí), v kombinaci s polštářem Equissage může výrazně urychlit léčbu těchto stavu. Hand Unit by mělo být vždy použito ve spojení s Equissage, protože působení Hand Unit bude účinnější.

5 CO POTŘEBUJETE VĚDĚT O NIAGARA EQUISSAGE VÝZKUM A TESTY Před použitím sady Equissage 25 minut po použití sady Equissage 5 hodin po použití sady Equissage EQUISSAGE POMÁHÁ ZLEPŠOVAT VÝKONNOST, UDRŽOVAT KONDICI A URYCHLOVAT REGENERACI Klinické testy na Writtle College ve Spojeném království prokázaly, že Equissage dokáže u koní prodloužit krok a významně tak přispět k lepším výkonům ve všech disciplínách. Studie byla prováděna na vzorku osmi koní různého stáří, u nichž byla sledována délka kroku před a po použití sady Equissage, která byla používána denně po dobu dvou týdnů. Z výsledků vyplývá, že díky každodennímu používání deky Equissage v oblasti sedla a díky používání kamaší na předních končetinách v oblasti šlach dochází k prodloužení kroku koně v průměru o 13%, rychlost v klusu se zlepšuje o 21% a zvětšuje se úhel hlezna průměrně o 9%. Veterinární lékař Dietrich Graf von Schweinitz říká: Nejenže u koní došlo k prodloužení kroku, ale studie zjistila také to, že se zvýšila jejich rychlost (z průměrných 2,6 m/s na 3,1 m/s). Díky lepšímu ohýbání hlezenního kloubu a houpavému pohybu kroku dochází k lepšímu využívání síly a tudíž i k lepší výkonnosti ve všech disciplínách. Protože došlo k prodloužení kroku, dostihoví koně, koně na pólo, koně pro všestrannou způsobilost a koně pro řadu dalších disciplín potřebují ke svým výkonům méně kroků a dosahují rychlejších časů. Díky zlepšení pohyblivosti kloubů a jejich síly mohou zejména drezurní koně zlepšit své výkony a dosahovat vyššího hodnocení, protože nedostatečný impulz a práce zadních hlezen jsou v drezuře jedny z nečastějších chyb. Sada Equissage je bezpečná, snadno se používá, je přirozená, není agresivní ani invazivní. Nejlepší na sadě Equissage je, že na to, abyste ji mohli používat, nemusíte být veterinárními lékaři. Sada Equissage umožňuje poskytovat fyzioterapeutickou péči 24/7 a můžete ji s sebou brát kamkoliv na cesty. Sada Equissage zlepšuje výkonnost vašich koní ve všech soutěžních disciplínách, v každé stáji a při každé soutěži.

6 PRINCIP CYKLOIDNÍCH VIBRACÍ (cycloid Vibration) Princip cykloidních vibrací Niagara (běžně známé jako Cyclo-massage nebo Cycloidaction), je založen na vytváření unikátních trojrozměrných vibraci speciálním elektromechanickým oscilátorem, který je součástí různých produktů. Výrobky nebo zařízení vyrobené NHC Technology Ltd lze snadno používat doma. Může je používat obyčejný člověk, lékař nebo fyzioterapeut, doma nebo na klinice. Naším cílem je, abychom nejprve vysvětlili výhody plynoucí z používání zařízení, protože m á m e p o c i t, ž e n ě k d o, k d o c h á p e mechanismus získávaných výhod, lépe využije potenciální možností zařízení. Dalším důvodem je seznámení lidi se všemi přínosy, kterých lze dosáhnout s výrobky Niagara. Zpočátku není cítit žádný zjevný rozdíl mezi standardním, běžným vibrátorem a cykloidním vibrátorem. Nicméně, tyto konvenční zařízení produkují agresivní, otřesové vibrace, s vysokou amplitudou, které působí v jedné rovině a mají vysokou základní frekvenci, střídající se velké a malé zrychlení, a následně tedy vyvíjejí nepříjemný pocit, a v některých případech může dojít k poškození svalů a tkání. Zařízení Niagara cyclo-massage má velmi speciální systém zavěšení, takže neprodukuje vibrace v jedné rovině, ale poskytuje trojrozměrné "cykloidní vibrace" v kruhovém pohybu. Tento druh zavěšení zlepšuje působení vibrací v jedné rovině díky přidání dalších směrů. Výsledkem je, že energie proniká do těla jemně a hluboce. Výhody cykloidních vibrací je nejlépe ocenit z první ruky, např. Prostřednictvím prezentace. Bolt, Barenek a Newman jako první vyzkoušeli tohle působení na polštáři, a dokázali, že tyto trojrozměrné vibrace působí dokonce z větší dálky (díky nízkému zrychlení). To je důležité, a to je to, co dělá zařízení Niagara tak jedinečné, a výsledky jej odlišují od více konvenčních vibrujícím zařízením. Profesor P. Lievens vedl studium v Belgii na lékařské fakultě univerzity v Bruselu, které také prokázalo, že energie takto vytvářených vibraci se šíří v lidském těle. Na těle byly umístěny dva akcelerometry, ve vzdálenosti deset a dvacet centimetrů od Niagara Hand Unit (ruční přístroj Niagara). Bylo Měřeno zrychlení mechanických vln vibrací, a pak byla měřena základní frekvence a harmonické frekvence mechanických vibraci při použití spektrálního analyzátoru. Základní frekvence zařízení Niagara je zhruba 48 cyklů za sekundu (čtyřicet osm), a harmonická frekvence je dvakrát větší, což je velmi důležité pro vlastnosti trojrozměrných vibrací. Za účelem stanovení síly kmitů je nutno změřit zrychlení. Zrychlení v přístrojích Niagara je velmi malé; přibližně dvacet osm (28) metrů za sekundu na druhou. Jiné techniky vibrace produkuje přibližně tisíc dvě stě devadesát (1290) metrů za sekundu na druhou. To je o padesát (50) krát větší zrychlení než cykloidní vibrace Niagara. Právě toto odlišuje cykloidní vibrace. Tato technika je neagresívní. Klasické vibrace mohou způsobit poškození tkáně, zatímco nižší zrychlení zařízení Niagara nezpůsobuje poškození tkáně. Vibrace působí na svalové mechanické receptory, což u nich způsobuje velmi jemné proti působení, a jeho intenzita závisí na intenzitě síly stimulujícího faktoru. Svalová kontrakce je výsledkem příliš silného proti působení svalu, iniciovaného mechanickým receptorem. V souladu s tím, že intenzita elektrické nebo dotykové stimulace(z mozku nebo z vnějšího zdroje) určuje intenzitu reakce nebo proti působení svalových skupin, kterých se to týká. Było zjištěno, že vibrace s příliš velkým zrychlením vyvolávají nadměrnou reakci a způsobují napětí, bolest, nebo únavu dané svalové skupiny.

7 To je podobné přepínání nebo napínání svalů a, samozřejmě, je to nevýhodné, a to zejména proto, že v daném místě vznikají odpadní produkty metabolismu, a v některých případech způsobují velký nátlak na lymfatický systém, což vede k "lymfatickému přetížení." Při použití vibraci s malou amplitudou, které vytváří zařízení Niagara, získáme velmi velkou reakci svalů. Zatímco bylo zjištěno, že vibrace s velkou amplitudou, generované jinými zařízeními, nezpůsobují svalovou reakci; tj. sval nebude reagovat. Jinými slovy, aby vibrační amplituda byla příznivá, musí být ve fyziologickém (reaktivním) rozsahu. Było zjištěno, že vzhledem k velké motorické reakci (bez napínání), která se vyskytuje při cykloidních vibracích Niagara, svaly začínají reagovat a působit velmi pozitivním způsobem. Děje se tak proto, že Niagara působí na elektrickou citlivost svalů, tzn. Po použití cykloidních vibrací Niagara na sval, sval reaguje již při nižším elektrickém impulsu. Výsledky výzkumu prováděného na lidech ukázaly, že nejnižší možný elektrický impuls vyvolávající reakci svalů byl snížen o 20% již po patnácti minutách používaní cykloidních vibrací. To přináší řadu výhod, z hlediska sportovní medicíny a tónování svalů, protože umožňuje větší mobilitu, a to zejména při pravidelném používání. VĚDECKÝ VÝZKUM Vědecké Výzkumy, silně podporováné firmou Niagara již od jejího založení v roce 1949, dokazují, znovu a znovu, že rytmická cyklotonická aktivita generovaná produktem Niagara therapy, hluboce proniká měkkými tkáněmi organizmu a vytváří řadu mnohostranných vln, jejichž konečným výsledkem je hluboká masáž na tři způsoby. Mimo to, všechny tyto výzkumy dokazují, že pravidelné používání výrobků Niagara může poskytnout úlevu od příznaků bez vedlejších účinků spojených s mnoha léky. Ačkoli Niagara s radostí přispívá na tyto studie v uznávaných lékařských institucích a univerzitách, nemá sama o sobě žádný vliv na výsledky těchto studií. Naše politika přispívání na lékařské výzkumy stále pokračuje, a pomáhá nám neustále rozšiřovat a zlepšovat kvalitu a účinnost našich produktů. Publikované studie dokazují tato tvrzení, a všechny podrobnosti jsou k dispozici pro medicínsky povolané osoby. Pravidelné používání produktů Niagara: -Dává příležitost k odpočinku a relaxaci, snadno a přirozeně. -Zmírňuje většinu revmatických a artritických bolesti. -Pomáhá snížit prokrvení dýchací soustavy. -Zmírňuje obyčejné nervové napětí. -Zlepšuje lokální prokrvení. -Pomáhá snižovat vysoký krevní tlak. -Zlepšuje žilní průtok. -Zlepšuje lymfatickou drenáž a pomáhá zmenšovat otoky. -Ve Většině případů zlepšuje pohyblivost kloubů. -Pomaga złagodzić ból w górnej i dolnej części pleców.

8 NOVÝ VYLEPŠENÝ PROJEKT a) Nové baterie s výrazně sníženou hmotností a prodlouženou pracovní dobou. b) Nové provozní režimy na podporu biologické regenerace Funkce Strapping - se používá pro hluboké rozehřátí před tréninkem, závody, způsobuje také lepší vývoj svalů u mladých koní. V rámci přípravy na závod by mělo proběhnout dvaceti minutové ošetření co nejblíže k začátku závodu. Funkce relaxing - slouží k regeneraci po těžké námaze, zkracuje její čas, napomáhá k odstranění kyseliny mléčné z těla. Terapie by měla být použita na malých a středních rychlostech (2-4 na tlačítku) po soutěži zhruba minut. PERFEKTNÍ PRO KAŽDOU DISCIPLÍNU DREZURA Úleva po zátěži v oblasti zad a zádě. Zlepšení pružnosti zad a svalů. Zahřátí před závody. Podpora psychického uvolnění. PARKUROVÉ SOUTĚŽE Ztuhlost zadních končetin a zadních stehenních svalů. Podrážděné a ztuhlé klouby. Zlepšení flexibility a pružnosti svalů. Relaxace po závodě a odbourávání kyseliny mléčné. Zahřátí před závodem VŠESTRANNÁ ZPŮSOBILOST Na namožené a ztuhlé svaly, podrážděné a oteklé klouby. Zlepšení dýchání. Podpora relaxace po závodě a odbourávání kyseliny mléčné po cross country. Lepší pružnost před drezurou. DOSTIHY Lepší výkon díky prodlouženému kroku. Zlepšení elasticity svalů. Rychlejší návrat k normální tepové frekvenci. Zlepšení při překrývání trnových výběžků obratlů, tzv. syndromu kissing spines. Zlepšení při dýchavičnosti a krvácení z plic. Úleva při bolavých kloubech, natažených svalech. Zahřátí před dostihem po namáhavé cestě. Zklidnění po dostihu a odbourávání kyseliny mléčné. WESTERN Lepší uvolnění svalů a zlepšení jejich pružnosti. Pomoc při ztuhlých kloubech. VÝSTAVNÍ KONĚ Udržování vrcholné kondice během několika dnů trvání soutěže. Zlepšení krevního oběhu, v jehož důsledku je srst lesklá a vypadá zdravě. Větší pružnost svalů. V Y T R VA L O S T N Í Z Á V O D Y R y c h l e j š í rekonvalescence. Zlepšení svalového napětí. Pomoc při ztuhlých kloubech. Odbourávání kyseliny mléčné. Rychlejší návrat k normální tepové frekvenci. PÓLO Svalové napětí. Podrážděné klouby. Odbourávání kyseliny mléčné jako prevence ztuhlosti po herním časovém úseku. REHABILITACE Udržování koní, kteří mají předepsaný klidový režim, v kondici. Urychlení hojivosti poranění měkkých tkání. Snížení otoků. Úleva při laminitidě. Lymfatická drenáž.

9 TERAPIE TAKÉ PRO ČLOVĚKA Naše životní tempo nás vystavuje celé řadě stresorů. Tato skutečnost se týká většiny lidí, bez ohledu na jejich zaměstnání. Pracovní zařazení, počet pracovních hodin, starosti, způsob stravování a nedostatek fyzické aktivity to vše dohromady způsobuje stres a přepracování, které může vést k tuhnutí svalů, následně k deformaci kloubů a nakonec k artritidě. Produkty Niagara nemohou zásadní problémy úplně odstranit, ale dokáží účinně zmírnit jejich příznaky. Netvrdíme, že naše produkty vyléčí konkrétní onemocnění, ale zcela určitě dokáží zmírnit následující symptomy: 1. Svalové napětí a křeče. 2. Špatný krevní oběh a špatný žilní a lymfatický oběh. 3. Bolesti spojené s výše uvedenými problémy. Výše uvedené problémy jsou základem celé řady onemocnění. Právě proto dokáží produkty Niagara zmírnit druhotné symptomy spojené s těmito problémy.

10 LÉKAŘSKÝ VÝZKUM Lékařský výzkum (aktivně podporovaný společností Niagara od jejího vzniku v roce 1949) opakovaně prokázal, že rytmické cyklotymní působení, k němuž během terapie pomocí produktů Niagara dochází, proniká hluboko do měkkých tkání těla, kde vyvolává sérii mnohosměrných vln. Konečným důsledkem je hluboká trojsměrná masáž. Z lékařského výzkumu dále vyplynulo, že pravidelným používáním produktů Niagara dochází ke zmírnění symptomů bez vedlejších účinků, které doprovázejí působení celé řady léků. VÝSLEDKY VÝZKUMU Fakulta biologie člověka, Univerzita v Loughborough: Bylo prokázáno, že lokální působení cykloidní vibrace s nízkou amplitudou a kmitočtem po dobu 15 minut účinně zvyšuje krátkodobou hybnost, stejně jako 15ti-minutové cvičení na zvýšení hybnosti. Oddělení lékařství a fyzioterapie nemocnice Roberta B. Brighama, Massachusetts, USA: Okamžité, opakované a příznivé výsledky terapie se objevují téměř ve všech případech: úleva od bolesti, zmírnění svalových křečí a ztuhlosti svalů. Interní oddělení vládní nemocnice, Jaffa, Izrael. Zpráva o zlepšení krevního oběhu: Zlepšení týkající se ischemické bolesti dolních končetin a schopnosti chodit bylo ohromující. Zdá se, že účinnost je, přinejmenším zčásti, výsledkem zlepšení krevního oběhu v dané oblasti. Americký kongres fyzioterapie a rehabilitace, Detroit, USA: Kruhové vibrace mohou příznivě působit na křeče příčně pruhovaného svalstva, k nimž dochází za různých klinických podmínek. Výhoda spočívá v relativní zdravotní nezávadnosti, snadném použití a snadné dostupnosti. Fakulta rehabilitace motoriky a fyzioterapie, Svobodná univerzita v Bruselu. Systolický tlak: Zjistili jsme, že v celkem 48 případech došlo k jeho výraznému snížení. Pokles z počátečního systolického tlaku na 120 mmhg byl značný. U všech 48 případů jsme zjistili těsnou vzájemnou souvislost mezi počátečními hodnotami systolického tlaku a hodnotami naměřenými po použití vibrací. Po třiceti minutách používání cykloidních vibrací (terapie pomocí sady Niagara) zůstal systolický tlak na nižší úrovni, než byla jeho počáteční hodnota. Oddělení fyzioterapie, nemocnice Derby Royal Infirmary: U pacientů, kteří podstoupili terapii, byl následně prokázán větší rozsah pohybu, nižší krevní tlak a nižší dechová frekvence. William Fox-Pitt, Chilli Morning - winners of Mitsubishi Motors Badminton Horse Trials 2015

Dopravné - 50,- Kč cesta na penzion POD LESEM. Masáže každý pátek od 16.00 hod. V jiné dny dle dohody,mimo čtvrtek. OBJEDNÁVKY NA PENZIONU!!!!!

Dopravné - 50,- Kč cesta na penzion POD LESEM. Masáže každý pátek od 16.00 hod. V jiné dny dle dohody,mimo čtvrtek. OBJEDNÁVKY NA PENZIONU!!!!! Masáž Cena Doba trvání Masáž šíje 100 Kč 20 min Masáž zad 200 Kč 40 min Masáž zad a šíje 250 Kč 60 min Masáž horních končetin 200 Kč 20 min Masáž dolních končetin 250 Kč 40 min Masáž hrudníku a břicha

Více

Naděžda Neherová VY_32_INOVACE_158. Masérská a lázeňská péče AUTOR:

Naděžda Neherová VY_32_INOVACE_158. Masérská a lázeňská péče AUTOR: Masérská a lázeňská péče VY_32_INOVACE_158 AUTOR: Naděžda Neherová ANOTACE: Prezentace slouží k seznámení s historií lázeňství a wellness Klíčová slova: Masáže Masáž ruční částečná Jedná se o masáže, které

Více

TRÁPÍ VÁS NEBO VAŠE BLÍZKÉ BOLEST?

TRÁPÍ VÁS NEBO VAŠE BLÍZKÉ BOLEST? TRÁPÍ VÁS NEBO VAŠE BLÍZKÉ BOLEST? ZDE APLIKUJEME -MD INJEKCE Kompletní řada certifikovaných zdravotnických středků terapii bolesti způsobené onemocněním pohybového a podpůrného aparátu. zmírnění bolesti

Více

KLASICKÁ MASÁŽ. regenerační, relaxační, sportovní. cca 30 min. - záda, šíje 250,-

KLASICKÁ MASÁŽ. regenerační, relaxační, sportovní. cca 30 min. - záda, šíje 250,- KLASICKÁ MASÁŽ regenerační, relaxační, sportovní cca 30 min. - záda, šíje 250,- cca 60 min. - záda, šíje + nohy, ruce nebo hlava (dle přání) 500,- cca 90 min. - záda, šíje, nohy + ruce nebo hlava (dle

Více

Trápívaly mě problémy svalů a kloubů teď mám ARTHROREVITAL. tobolky. unikátní směs optimální kloubní výživy a bioaktivních látek z 11 druhů bylin

Trápívaly mě problémy svalů a kloubů teď mám ARTHROREVITAL. tobolky. unikátní směs optimální kloubní výživy a bioaktivních látek z 11 druhů bylin Herbamedicus, s.r.o. Trápívaly mě problémy svalů a kloubů teď mám ARTHROREVITAL tobolky unikátní směs optimální kloubní výživy a bioaktivních látek z 11 druhů bylin Arthrorevital ARTHROREVITAL Pomoc při

Více

Masérská a lázeňská péče

Masérská a lázeňská péče Masérská a lázeňská péče VY_32_INOVACE_193 AUTOR: Mgr. Andrea Továrková ANOTACE: Prezentace slouží k seznámení s přístrojovým a technickým vybavením provozovny. KLÍČOVÁ SLOVA: Masážní pomůcky a přístroje,

Více

Pravidelné používání vířivek umožní lidem cítit se a žít lépe

Pravidelné používání vířivek umožní lidem cítit se a žít lépe Benefity a terapeutický efekt léčebného bazénu Bolesti hlavy Stres Nespavost Zažívací potíže Bolesti zad Celulitida Těžké nohy Reflexní zóny Pravidelné používání vířivek umožní lidem cítit se a žít lépe

Více

Na Kuthence 18, 160 00 Praha 6 - Hanspaulka tel.: +420 737 076 617, info@ ibtechnology.eu, www.ibtechnology.eu

Na Kuthence 18, 160 00 Praha 6 - Hanspaulka tel.: +420 737 076 617, info@ ibtechnology.eu, www.ibtechnology.eu Na Kuthence 18, 160 00 Praha 6 - Hanspaulka tel.: +420 737 076 617, info@ ibtechnology.eu, www.ibtechnology.eu Tato technologie byla koncipována Skinexians ve Francii před 20 lety na uvolnění pojivové

Více

Masarykova ZŠ a MŠ Velká Bystřice projekt č. CZ.1.07/1.4.00/21.1920 Název projektu: Učení pro život

Masarykova ZŠ a MŠ Velká Bystřice projekt č. CZ.1.07/1.4.00/21.1920 Název projektu: Učení pro život Masarykova ZŠ a MŠ Velká Bystřice projekt č. CZ.1.07/1.4.00/21.1920 Název projektu: Učení pro život Č. DUMu: VY_32_INOVACE_05_01 Tématický celek: Člověk Autor: Mgr. Andrea Teplá Datum: září 2011 Anotace:

Více

TERMÁLNÍ LÁZNĚ CHRASTAVA

TERMÁLNÍ LÁZNĚ CHRASTAVA TERMÁLNÍ LÁZNĚ CHRASTAVA KATALOG SLUŽEB M ULTIFUNČKNÍ VANA NEOQI O D 1. 1 0. 2 0 1 3 / D O 3 1. 3. 2 0 1 4 MULTIFUNKČNÍ VANA NEOQI CENÍK NÁZEV ČAS CENA HYDROTERAPIE HYDROTERAPIE + aromaterapie TERMOTERAPIE

Více

SPORTOVNÍ LÉKAŘSTVÍ NEMOCNICE S POLIKLINIKOU PRAHA ITALSKÁ

SPORTOVNÍ LÉKAŘSTVÍ NEMOCNICE S POLIKLINIKOU PRAHA ITALSKÁ SPORTOVNÍ LÉKAŘSTVÍ NEMOCNICE S POLIKLINIKOU PRAHA ITALSKÁ 1. PROČ SPORTOVNÍ LÉKAŘSTVÍ Každý sportovec by měl už od mládežnických kategorií absolvovat jednou ročně sportovní prohlídku. Sportovní činnosti

Více

DOPOLEDNÍ RELAX V HOPSÁČKU

DOPOLEDNÍ RELAX V HOPSÁČKU DOPOLEDNÍ RELAX V HOPSÁČKU INDICKÁ MASÁŽ HLAVY MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMENY RELAXAČNÍ A SPORTOVNÍ MASÁŽ MASÁŽE DĚTÍ DÉLKA MASÁŽE JE POUZE ORIENTAČNÍ A ODVÍJÍ SE VŽDY OD INDIVIDUÁLNÍCH POTŘEB KLIENTA. ROVNĚŽ VÝBĚR

Více

X-Wave. Estetická rázová vlna

X-Wave. Estetická rázová vlna X-Wave Estetická rázová vlna BTL zdravotnická technika, a. s. Šantrochova 16, 162 00 Praha 6 tel.: +420 270 002 411 fax: +420 235 361 392 mobil: +420 777 759 204 Ing. Ondřej Sojka +420 773 920 299 Pavel

Více

Cítit se skvěle na duši i těle

Cítit se skvěle na duši i těle Obšťastník říjen 2014 Cítit se skvěle na duši i těle Náchodská 442/149, 193 00 Praha 9 - Horní Počernice Podzimní detoxikace medem, zmenší celulitidu a léčí klouby Chcete z těla odplavit po dlouhé době

Více

Vážení zákazníci, O METODĚ. Primární efekt BIOSYNCHRON terapie: Sekundární efekt BIOSYNCHRON terapie:

Vážení zákazníci, O METODĚ. Primární efekt BIOSYNCHRON terapie: Sekundární efekt BIOSYNCHRON terapie: O METODĚ BIOSYNCHRON funguje na bázi unikátní patentované synchronizace 3 fyzikálních terapií: pulzní magnetoterapie suché termoterapie fototerapie barevným světlem Výsledkem jejich synergického působení

Více

Diagnostika pohybu u lukostřelců. PaedDr. Martina Končalová www.mfkcentrum.cz

Diagnostika pohybu u lukostřelců. PaedDr. Martina Končalová www.mfkcentrum.cz Diagnostika pohybu u lukostřelců PaedDr. Martina Končalová www.mfkcentrum.cz ANAMÉZA DOTAZNÍK PLÁN TRÉNINK nebo TERAPIE VYŠETŘENÍ KONTROLA METODA VOLBA FYZIOTERAPIE, CVIČENÍ DIAGNOSTIKA SVAL Má sílu Trenér

Více

VÝUKOVÝ MATERIÁL: VY_32_INOVACE_ DUM 20, S 20 DATUM VYTVOŘENÍ: 19.4. 2013

VÝUKOVÝ MATERIÁL: VY_32_INOVACE_ DUM 20, S 20 DATUM VYTVOŘENÍ: 19.4. 2013 VÝUKOVÝ MATERIÁL: VY_32_INOVACE_ DUM 20, S 20 JMÉNO AUTORA: DATUM VYTVOŘENÍ: 19.4. 2013 PRO ROČNÍK: OBORU: VZDĚLÁVACÍ OBLAST. TEMATICKÝ OKRUH: TÉMA: Bc. Blažena Nováková 2. ročník Předškolní a mimoškolní

Více

BTL-6000 Lymphastim. Nová lymfodrenáž pro medicínskou a estetickou praxi

BTL-6000 Lymphastim. Nová lymfodrenáž pro medicínskou a estetickou praxi BTL-6000 Lymphastim Nová lymfodrenáž pro medicínskou a estetickou praxi BTL zdravotnická technika, a.s. Šantrochova 16, 162 00 Praha 6 tel./fax: +420 235 363 606 +420 235 361 392 +420 235 364 157 obchod@btl.cz

Více

ÚČINKY ELEKTRICKÉHO PROUDU NA LIDSKÝ ORGANIZMUS

ÚČINKY ELEKTRICKÉHO PROUDU NA LIDSKÝ ORGANIZMUS Vysoká škola báňská TU Ostrava Fakulta elektrotechniky a informatiky Katedra obecné elektrotechniky ÚČINKY ELEKTRICKÉHO PROUDU NA LIDSKÝ ORGANIZMUS Ostrava, březen 2006 Ing. Vladimír Meduna, Ing. Ctirad

Více

Je snadné dělat pět věcí v jednu chvíli. Vysoká technologie, která zúročí krásu každé ženy.

Je snadné dělat pět věcí v jednu chvíli. Vysoká technologie, která zúročí krásu každé ženy. Je snadné dělat pět věcí v jednu chvíli. Vysoká technologie, která zúročí krásu každé ženy. Panestetic Úspěšná společnost s rozsáhlými znalostmi estetického trhu po celém světě a to od roku 1984. Získané

Více

běh zpomalit stárnutí? Dokáže pravidelný ZDRAVÍ

běh zpomalit stárnutí? Dokáže pravidelný ZDRAVÍ Dokáže pravidelný běh zpomalit stárnutí? SPORTEM KU ZDRAVÍ, NEBO TRVALÉ INVALIDITĚ? MÁ SE ČLOVĚK ZAČÍT HÝBAT, KDYŽ PŮL ŽIVOTA PROSEDĚL ČI DOKONCE PROLEŽEL NA GAUČI? DOKÁŽE PRAVIDELNÝ POHYB ZPOMALIT PROCES

Více

Procvičování kloubů CX - 01

Procvičování kloubů CX - 01 Procvičování kloubů CX - 01 Typ produktu: Cvičení a relaxace Funkce: Posilování, rozvoj a zlepšování svalů ramen. Zlepšuje celkovou ohebnost kloubů ramen, zápěstí, loktů a klíčních kostí. Použití: Přidržte

Více

www.funtoys.cz www.jejoue.cz www.lelodesign.cz www.honitka.cz

www.funtoys.cz www.jejoue.cz www.lelodesign.cz www.honitka.cz LELO SMART WAND MEDIUM / LARGE - NÁVOD K OBSLUZE Pokud se budete řídit následujícími pokyny, užijete si luxusní masáž již za pár vteřin. Před prvním použitím je nutné váš Smart Wand 2 hodiny dobíjet. Až

Více

Cítit se skvěle na duši i těle

Cítit se skvěle na duši i těle Obšťastník červenec 2014 Cítit se skvěle na duši i těle Náchodská 442/149, 193 00 Praha 9 - Horní Počernice NOVINKA Velmi příjemná a úžasná Masáž nohou (plosky) + peeling. Jedná se o nanesení peelingové

Více

Masáže Resort Green Valley

Masáže Resort Green Valley Masáže Resort Green Valley Základní popis nabízených masáží ZÁKLADNÍ POPIS NABÍZENÝCH MASÁŽÍ klasická relaxační, regenerační a sportovní masáž Je založena na tzv. švédské masáži. Využívá různé typy tření

Více

Programové možnosti. Ukázka monoski a sledgehokeje

Programové možnosti. Ukázka monoski a sledgehokeje Programové možnosti Ukázka monoski a sledgehokeje - Části skořepina, nosná konstrukce, lyže/nože, stabilizátory/hokejky - Základní ukázka: sed, náklon, podpora stabilizátorů vše s dopomocí Sportovní vozíky

Více

Cítit se skvěle na duši i těle

Cítit se skvěle na duši i těle Obšťastník červen 2014 Cítit se skvěle na duši i těle Náchodská 442/149, 193 00 Praha 9 - Horní Počernice Pilates - pomůže Vám lépe vypadat, lépe se pohybovat. ROZHOVOR aneb PŘEDSTAVUJEME... V tomto čísle

Více

Výsledky měření po použití Amethyst Bio-Mat na přístroji EAV ze dne 20.9.2012

Výsledky měření po použití Amethyst Bio-Mat na přístroji EAV ze dne 20.9.2012 2012 Výsledky měření po použití Amethyst Bio-Mat na přístroji EAV ze dne 20.9.2012 Alfida s.r.o., Čelákovice Staré Splavy, hotel Borný 20.9.2012 Výsledky měření na přístroji EAV z 20. 9. 2012 Rekondiční

Více

Fyzikální terapie. Tento výukový materiál vznikl za přispění Evropské unie, státního rozpočtu ČR a Středočeského kraje. září 2010 Bc.

Fyzikální terapie. Tento výukový materiál vznikl za přispění Evropské unie, státního rozpočtu ČR a Středočeského kraje. září 2010 Bc. Fyzikální terapie Tento výukový materiál vznikl za přispění Evropské unie, státního rozpočtu ČR a Středočeského kraje září 2010 Bc. Zouharová Klára Fyzikální terapie využívá různé druhy energie (umělé,

Více

HAPPY PATIENT. klinické efekty Stimulace tvorby endorfinů Aktivní noční regenerace. technické inovace. Devět zón pulzního magnetického pole

HAPPY PATIENT. klinické efekty Stimulace tvorby endorfinů Aktivní noční regenerace. technické inovace. Devět zón pulzního magnetického pole HAPPY PATIENT klinické efekty Stimulace tvorby endorfinů Aktivní noční regenerace 100% prevence a léčba dekubitů technické inovace Devět zón pulzního magnetického pole 1 22 Mar 11 23 : 12 MAIN 5ms CH1

Více

NÁVOD NA POUŽITÍ BIONICBLANKET. Bionická deka vícevrstvá terapeutická pomůcka vyrobená z metalické fólie

NÁVOD NA POUŽITÍ BIONICBLANKET. Bionická deka vícevrstvá terapeutická pomůcka vyrobená z metalické fólie NÁVOD NA POUŽITÍ BIONICBLANKET Bionická deka vícevrstvá terapeutická pomůcka vyrobená z metalické fólie Vyrábí: ZAO OKB RITM, Petrovskaja 99, 347 900 Taganrog, Rusko Zastoupení v ČR: healthy living society

Více

RELAXAČNÍ ÚČINKY hydromasážních van Santech Energy

RELAXAČNÍ ÚČINKY hydromasážních van Santech Energy RELAXAČNÍ ÚČINKY hydromasážních van Santech Energy O vlivu podvodních masáží na lidský organismus existuje řada teorií, všechny se však jednoznačně shodují v příznivém účinku na fyzickou a psychickou stránku

Více

Použití pijavek v léčbě ambulantních pacientů přehled 171 případů Shrnutí Úvod Dokumentace hirudoterapie Přehled

Použití pijavek v léčbě ambulantních pacientů přehled 171 případů Shrnutí Úvod Dokumentace hirudoterapie Přehled Použití pijavek v léčbě ambulantních pacientů přehled 171 případů Michael Aurich, Detlev Koeppen Shrnutí Medicínské použití pijavek je popsáno v četných lékařských zprávách, souhrnných publikacích a klinických

Více

Léčba bolesti u mnohočetného myelomu

Léčba bolesti u mnohočetného myelomu Léčba bolesti u mnohočetného myelomu O. Sláma, IHOK FN Brno Bolest u MM Při postižení kostí je bolest častá Intenzita bolesti v průběhu léčby výrazně kolísá V pokročilých stádiích onemocnění je bolest

Více

VY_32_INOVACE_11.05 1/7 3.2.11.5 Svalová soustava Svalová soustava

VY_32_INOVACE_11.05 1/7 3.2.11.5 Svalová soustava Svalová soustava 1/7 3.2.11.5 Cíl charakterizovat druhy svalstva - popsat stavbu svalu - objasnit pojmy výživa a únava svalstva - chápat význam relaxace a tréninku - vyjmenovat nejznámější druhy svalstva - uvést úrazy,

Více

Kontraindikace: kožní záněty a defekty, alergie na masážní krémy, akutní onemocnění.

Kontraindikace: kožní záněty a defekty, alergie na masážní krémy, akutní onemocnění. Masáže Klasická masáž částečná nebo celková Klasická masáž zahrnuje aplikaci specifických hmatů, které se provádí v přesném pořadí a působí na jednotlivé svalové skupiny. Přitom dochází k prokrvení a odstranění

Více

Richway Amethyst Biomat Infračervená Rehabilitační a Detoxikační Termoterapie. www.richwayeu.com

Richway Amethyst Biomat Infračervená Rehabilitační a Detoxikační Termoterapie. www.richwayeu.com Richway Amethyst Biomat Infračervená Rehabilitační a Detoxikační Termoterapie www.richwayeu.com Richway BioMat používá technologii vyvinutou organizací NASA, jako prevence proti atrofii svalstva a orgánů.

Více

Možnosti ovlivnění poruch chůze u RS. Klára Novotná MS centrum, Neurologická klinika 1.LF UK a VFN v Praze

Možnosti ovlivnění poruch chůze u RS. Klára Novotná MS centrum, Neurologická klinika 1.LF UK a VFN v Praze Možnosti ovlivnění poruch chůze u RS Klára Novotná MS centrum, Neurologická klinika 1.LF UK a VFN v Praze Chůze - charakteristika Lidská bipedální lokomoce -vliv ontogeneze Cyklické střídání opěrné-stojné

Více

VYUŽITÍ ERGONOMIE PŘI PRÁCI

VYUŽITÍ ERGONOMIE PŘI PRÁCI VYUŽITÍ ERGONOMIE PŘI PRÁCI Michal Kalina ERGONOMIE Optimalizace lidské činnosti Zabývá se ochranou zdraví člověka při práci Zkoumá účinky sil a polohy na pohybový systém VYUŽITÍ POZNATKŮ ERGONOMIE Sníží

Více

SPINING ALPHA www.insportline.cz

SPINING ALPHA www.insportline.cz SPINING ALPHA www.insportline.cz -1- Návod na použití -2- Složení kola: KROK 1 Připevněte přední a zadní stabilizační tyč (6 a 7) k hlavní části (1) a připevněte je šrouby, matkami a podložkami (10,11,12).

Více

Léčba bolesti u mnohočetného myelomu. O. Sláma, MOU Brno

Léčba bolesti u mnohočetného myelomu. O. Sláma, MOU Brno Léčba bolesti u mnohočetného myelomu O. Sláma, MOU Brno Proč je důležité, aby si lékař s pacientem dobře rozuměli, když je řeč o bolesti Několik poznámek k léčbě bolesti morfinem a silnými opioidy Sedmero

Více

Předmět: Biologie Školní rok: 2011/12 Třída: 1.L. Jméno: Jan Grygar Datum:10.1.2012. Referát na téma: bolest. Definice bolesti:

Předmět: Biologie Školní rok: 2011/12 Třída: 1.L. Jméno: Jan Grygar Datum:10.1.2012. Referát na téma: bolest. Definice bolesti: Jméno: Jan Grygar Datum:10.1.2012 Referát na téma: bolest Definice bolesti: Bolest je definována jako nepříjemná vjemová a emocionální zkušenost související se skutečným nebo potenciálním poškozením tkáně,

Více

K o s m e t i c k é p ř í s t r o j e

K o s m e t i c k é p ř í s t r o j e K o s m e t i c k é p ř í s t r o j e D A R S O N V A L G A L V A N B R U S H E R V A C U U M - S P R A Y S P O T C L E A N E R U L T R A S O N I C U L T R A S O U N D C A R O O N Y X M A X X P E E L I

Více

Amethyst BioMat. Infračervený Regenerační Systém zlepšení bazálního metabolismu celkové uvolnění a prohřátí organismu. www.richwayeu.

Amethyst BioMat. Infračervený Regenerační Systém zlepšení bazálního metabolismu celkové uvolnění a prohřátí organismu. www.richwayeu. Amethyst BioMat Infračervený Regenerační Systém zlepšení bazálního metabolismu celkové uvolnění a prohřátí organismu www.richwayeu.com Jak Amethyst BioMat pracuje? Amethyst BioMat systém generuje: přírodní

Více

Název: Oběhová a dýchací soustava

Název: Oběhová a dýchací soustava Název: Oběhová a dýchací soustava Výukové materiály Autor: Mgr. Blanka Machová Název školy: Gymnázium Jana Nerudy, škola hl. města Prahy Předmět, mezipředmětové vztahy: Biologie Ročník: 4. a 5. (2. a 3.

Více

Procvičování kloubů CX - 01

Procvičování kloubů CX - 01 Procvičování kloubů CX - 01 Typ produktu: Cvičení a relaxace Funkce: Procvičování, posilování a rozvoj svalů ramen a rukou. Zlepšuje celkovou ohebnost kloubů ramen, zápěstí, loktů a klíčních kostí. Použití:

Více

3. Metody automasáže 1. Stisk

3. Metody automasáže 1. Stisk 33 3. Metody automasáže Automasáž v oblasti meridiánů a akupunkturních bodů je metoda, jež vede k úspěšné léčbě a prevenci nemocí. Velmi důležitým předpokladem pro její úspěch je však dokonalé zvládnutí

Více

VODOLÉČBA HYDROTERAPIE

VODOLÉČBA HYDROTERAPIE VODOLÉČBA HYDROTERAPIE 2014 Hydroterapie Hydroterapie je odvozena od slova hydro čili voda. To, že vodu nezbytně potřebujeme ke svému životu, ví každý z nás. Voda působí velmi pozitivně na celý náš organismus.

Více

SOUHRNNÝ PŘEHLED SUBJEKTIVNÍCH HODNOCENÍ

SOUHRNNÝ PŘEHLED SUBJEKTIVNÍCH HODNOCENÍ Studie Mladý ječmen STUDIE NA MLADÝ JEČMEN / r. 2002 Studii vypracoval MUDr. Miloslav Lacina ve spolupráci se společností Green Ways s.r.o.. Probíhala v roce 2002 v období podzim-zima - v období velké

Více

Vynikající výsledky pro moderní kosmetické instituce. H.-Henning Buscher

Vynikající výsledky pro moderní kosmetické instituce. H.-Henning Buscher Vynikající výsledky pro moderní kosmetické instituce H.-Henning Buscher 1 Energie znamená Krása 2 beautytek beautytek je revoluční a inovativní technologie pro zkrášlovací instituce: beautytek je schopen

Více

CELLULITIS účinně proti celulitidě konečně!!! gel

CELLULITIS účinně proti celulitidě konečně!!! gel Herbamedicus, s.r.o. CELLULITIS účinně proti celulitidě konečně!!! gel unikátní masážní přípravek pro účinné odbourávání podkožního tuku, zvýšení pevnosti a pružnosti pokožky a proti klinickým projevům

Více

TIENS Multifunkční přístroj na masáž hlavy. Používejte každý den! Kdykoli! Kdekoli!

TIENS Multifunkční přístroj na masáž hlavy. Používejte každý den! Kdykoli! Kdekoli! TIENS Multifunkční přístroj na masáž hlavy Používejte každý den! Kdykoli! Kdekoli! Máte vyváženou bioelektřinu? Podívejte se, jestli máte následující příznaky: Zvýšený či snížený krevní tlak, neustálá

Více

Moderní odborníci na výživu věří, že plody jujuby jsou bohaté na vitamíny a mají vysokou nutriční a medicínskou hodnotu.

Moderní odborníci na výživu věří, že plody jujuby jsou bohaté na vitamíny a mají vysokou nutriční a medicínskou hodnotu. Datlový sirup TIENS Datlový sirup Čínští lékaři věří, že Jujuba Udržuje lidi fit Doplňuje energii Posiluje játra, slezinu a žaludek Vyživuje krev Zklidňuje nervy Moderní odborníci na výživu věří, že plody

Více

SILOVÁ PŘÍPRAVA ŠTĚPÁN POSPÍŠIL. 4. 11. 8.2012 Jilemnice

SILOVÁ PŘÍPRAVA ŠTĚPÁN POSPÍŠIL. 4. 11. 8.2012 Jilemnice SILOVÁ PŘÍPRAVA ŠTĚPÁN POSPÍŠIL 4. 11. 8.2012 Jilemnice ROZDĚLENÍ SILOVÝCH SCHOPNOSTÍ > statické > dynamické > absolutní (maximální síla) > výbušná síla > rychlá síla > vytrvalostní síla 2 VÝZNAM SILOVÉHO

Více

Je jednou z nejstarších a nejpřirozenějších léčebných metod, která může. pomoci udržovat vaše zdraví v přirozeném stavu. Díky různým formám doteků

Je jednou z nejstarších a nejpřirozenějších léčebných metod, která může. pomoci udržovat vaše zdraví v přirozeném stavu. Díky různým formám doteků Je jednou z nejstarších a nejpřirozenějších léčebných metod, která může pomoci udržovat vaše zdraví v přirozeném stavu. Díky různým formám doteků dochází ke zlepšení prokrvení masírovaných oblastí. Okysličují

Více

Nabídka masáží hotelu Zadov

Nabídka masáží hotelu Zadov Nabídka masáží hotelu Zadov Relaxační masáž Relaxační masáž přináší pocity pohody a psychického uvolnění. Masáž je zaměřena na zklidnění, celkové ozdravění organismu, rozproudění energie a pozitivní naladění

Více

Floating vodoléčebná zdravotní technika

Floating vodoléčebná zdravotní technika Floating vodoléčebná zdravotní technika Rozhodnutím Státního ústavu pro kontrolu léčiv Praha a pověření Ministerstva zdravotnictví ČR je floatingová vana díky svým prokazatelným léčebným účinkům zařazena

Více

Procvičování kloubů LK - 01

Procvičování kloubů LK - 01 Procvičování kloubů LK - 01 Typ produktu: Cvičení a relaxace Funkce: Procvičování, posilování a rozvoj svalů ramen a rukou. Zlepšuje celkovou ohebnost kloubů ramen, zápěstí, loktů a klíčních kostí. Použití:

Více

Relaxační klasická masáž

Relaxační klasická masáž Relaxační klasická masáž Masáže jsou považovány za jeden z vůbec nejstarších osvědčených léčebných prostředků užívaných již o tisíciletí k odstranění bolesti zad, šíje, k nastolení dobré nálady a k uvolnění

Více

Rehabilitační trenažér JETT-YS001. Návod k použití

Rehabilitační trenažér JETT-YS001. Návod k použití Rehabilitační trenažér JETT-YS001 - Návod k použití Obsah ÚVOD... 2 BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ... 3 PRO KOHO NENÍ TRENAŽÉR URČEN... 3 ÚČINKY POUŽÍVÁNÍ REHABILITAČNÍHO TRENAŽÉRU... 3 UMÍSTĚNÍ PŘÍSTROJE... 3

Více

Návod k použití Sada masážních vibračních pásů NS-Milus-M

Návod k použití Sada masážních vibračních pásů NS-Milus-M Návod k použití Sada masážních vibračních pásů NS-Milus-M Prosíme o pečlivé prostudování této příručky před samotným použitím Důležité bezpečnostní pokyny Při užívání elektrického přístroje musí být dodržovány

Více

Cévní mozková příhoda z pohledu zdravotnické záchranné služby. MUDr. Petr Hrbek ZZS JMK

Cévní mozková příhoda z pohledu zdravotnické záchranné služby. MUDr. Petr Hrbek ZZS JMK Cévní mozková příhoda z pohledu zdravotnické záchranné služby MUDr. Petr Hrbek ZZS JMK K čemu slouží zdravotnická záchranná služba: Zdravotnická záchranná služba poskytuje odbornou přednemocniční neodkladnou

Více

Jídlo a doplňky výživy

Jídlo a doplňky výživy Jídlo a doplňky výživy Co běžně jím a jaké doplňky výživy při závodech používám Jak si chráním některé exponované částí těla Zpracoval : Jiří Jíra Hledík Fotografie : Jakub Cejpek Patřím mezi ty ultramaratonce,

Více

Zdravotní židle byla vyvinuta firmou Peška, židle a křesla s pomocí fyzioterapeuta a rehabilitačního lékaře.

Zdravotní židle byla vyvinuta firmou Peška, židle a křesla s pomocí fyzioterapeuta a rehabilitačního lékaře. Flex I series ZDRAVOTNÍ ŽIDLE Zdravotní židle byla vyvinuta firmou Peška, židle a křesla s pomocí fyzioterapeuta a rehabilitačního lékaře. Zdravotní židle zajišťuje správné a vzpřímené sezení, podpírá

Více

terapie během spánku... Katalog Home Nová generace fyzio-matrací pro domácí léčbu a relaxaci

terapie během spánku... Katalog Home Nová generace fyzio-matrací pro domácí léčbu a relaxaci terapie během spánku... Katalog Home Nová generace fyzio-matrací pro domácí léčbu a relaxaci technické inovace Devět zón pulzního magnetického pole 1 22 Mar 11 23 : 12 0. 000 s MAIN 5ms CH1 EDGE CH1 20V

Více

10 důvodů. proč zvolit latex od

10 důvodů. proč zvolit latex od 10 důvodů proč zvolit latex od PŘEVRACET SE NEBO NEPŘEVRACET - TO JE OČ TU BĚŽÍ V tom to sporu převracet se nebo nepřevracet je správně pouze jediné: lidé, kteří mohou lehce měnit polohy při spánku si

Více

Jistota účinnosti léčby osteoporózy. Potvrzení kostními markery již po 90 dnech

Jistota účinnosti léčby osteoporózy. Potvrzení kostními markery již po 90 dnech Jistota účinnosti léčby osteoporózy Potvrzení kostními markery již po 90 dnech Kosti jsou živé tkáně Věděli jste, že vaše kosti samy přeměňují různé živiny? Kostní tkáň se po celý váš život neustále odbourává

Více

REHABILITAČNÍ CENTRUM CENÍK

REHABILITAČNÍ CENTRUM CENÍK REHABILITAČNÍ CENTRUM CENÍK Ceník Rehabilitačního centra Santé MASÁŽE KLASICKÉ MASÁŽE (lze masírovat šíji, záda, horní a dolní končetiny, plosky nohou či celé tělo) Klasická masáž (15 min.) Klasická masáž

Více

NABÍDKA ČAJŮ od české firmy Apotheke tea porcované čaje

NABÍDKA ČAJŮ od české firmy Apotheke tea porcované čaje NABÍDKA ČAJŮ od české firmy Apotheke tea porcované čaje OVOCNÉ ČAJE určené pro běžné pití LIMETKA A GREP Ovocný čaj pro běžné pití. MALINA A JAHODA Ovocná směs obohacená echinaceou. RANNÍ SVĚŽEST Zelený

Více

Nabídka vyšetření a zdravotního zabezpečení pro mládežnické oddíly HC Rytíři Kladno

Nabídka vyšetření a zdravotního zabezpečení pro mládežnické oddíly HC Rytíři Kladno Nabídka vyšetření a zdravotního zabezpečení pro mládežnické oddíly HC Rytíři Kladno Kdo jsme Jsme specializovaným zdravotnickým zařízením zaměřeným na sportovce a fyzicky aktivní osoby. Našim cílem je

Více

Zdraví a pohyb v kostce

Zdraví a pohyb v kostce Zdraví a pohyb v kostce Základní aspekty zdraví a pohybové aktivity člověka M. Svobodová Ukončený kurz pedagogických pracovníků měl, dle průzkumu, velký přínos: 1/ pro výuku tělesné výchovy (praktická

Více

Zdravověda a první pomoc se zaměřením na lakros

Zdravověda a první pomoc se zaměřením na lakros Zdravověda a první pomoc se zaměřením na lakros Coach team Přednášející Mgr.Magdalena Kramlová - fyzická aktivita je jedním ze 4 základních atributů života ZÁKLADNÍ TYPY FYZICKÉ AKTIVITY: 1. Sport masový,

Více

MEDICI-H IMP s.r.o., Gerstnerova 5, 170 00 Praha 7, tel.: +420 233 370 630, fax: +420 233 373 556 e-mail: medici-h@medici-h.cz, www.medici-h.

MEDICI-H IMP s.r.o., Gerstnerova 5, 170 00 Praha 7, tel.: +420 233 370 630, fax: +420 233 373 556 e-mail: medici-h@medici-h.cz, www.medici-h. V období od 30. 8. 2013 do 31. 10. 2013 bylo ve stájích Scuderie Gerardi nacházejících se ve čtvrti Petraia, Potenza (PZ) ošetřováno 7 koní v plné závodní síle a používaných pro překážkové dostihy a parkurové

Více

Trpíte defekty artikulární chrupavky? My máme řešení. ChondroFiller. Informace pro pacienty

Trpíte defekty artikulární chrupavky? My máme řešení. ChondroFiller. Informace pro pacienty Trpíte defekty artikulární chrupavky? My máme řešení. ChondroFiller Informace pro pacienty Vážený paciente, trpíte bolestmi kolenního, hlezenního nebo ramenního kloubu máte diagnostikovaný defekt kloubní

Více

ABC BRANÍK STREČINK. Autor Ivana Králová

ABC BRANÍK STREČINK. Autor Ivana Králová ABC BRANÍK STREČINK Autor Ivana Králová Strečink ve fotbale a jeho význam: - kompenzační prostředek, který v rámci regenerace při pravidelné aplikaci pozitivně ovlivňuje negativní vlivy jednostranného

Více

Akustická radiální vlna

Akustická radiální vlna CZ Akustická radiální vlna Bylo prokázáno,že nefokusovaná nízkoenergetická radiální vlna má velký vliv na kolagenní struktury a kožní pojivové tkáně,zlepšuje krevní cirkulaci a lipidový metabolismus. Mechanická

Více

Život s karcinomem ledviny

Život s karcinomem ledviny Život s karcinomem ledviny Život s karcinomem ledviny není lehký. Ale nikdo na to nemusí být sám. Rodina, přátelé i poskytovatelé zdravotní péče, všichni mohou pomoci. Péče o pacienta s karcinomem buněk

Více

AC SPARTA PRAHA STREČINK

AC SPARTA PRAHA STREČINK AC SPARTA PRAHA STREČINK Význam strečinku: Zvyšování výkonnosti (projevuje se ve zvyšování efektivnosti prováděných pohybů) Udržování pružnosti svalů a šlach Předcházení svalové nerovnováze (protažení

Více

Odborný léčebný ústav Paseka, příspěvková organizace realizoval v roce 2013 tyto vybrané investiční akce:

Odborný léčebný ústav Paseka, příspěvková organizace realizoval v roce 2013 tyto vybrané investiční akce: Odborný léčebný ústav Paseka, příspěvková organizace realizoval v roce 2013 tyto vybrané investiční akce: A) Stavební část 1. Rekonstrukce čističky odpadních vod Akce realizována v měsíci říjen listopad

Více

Strečink a cvičení s míčem

Strečink a cvičení s míčem Strečink a cvičení s míčem Strečink pro hráče ledního hokeje Strečink je účinná metoda pro zlepšení pohyblivosti svalů a vazivových tkání, snižuje riziko poranění, zmenšuje svalovou bolestivost po tréninku,

Více

Maturitní témata z předmětů Fyziologie a metodika tréninku a Chov koní pro obor Trenérství dostihových a sportovních koní pro školní rok 2014/15

Maturitní témata z předmětů Fyziologie a metodika tréninku a Chov koní pro obor Trenérství dostihových a sportovních koní pro školní rok 2014/15 Maturitní témata z předmětů Fyziologie a metodika tréninku a Chov koní pro obor Trenérství dostihových a sportovních koní pro školní rok 2014/15 1. Složení živého organismu buňka - stavba, funkce jednotlivých

Více

Wellness aktuality Duben

Wellness aktuality Duben Wellness aktuality Duben Vážení návštěvníci Rezidence a Wellness Blatov, konečně jsme se dočkali krásných jarních dní. Příroda se zazelenala a sluníčko se na nás usmívá. Na všech zahrádkách něco krásně

Více

Výukový materiál v rámci projektu OPVK 1.5 Peníze středním školám

Výukový materiál v rámci projektu OPVK 1.5 Peníze středním školám VY_32_INOVACE_PPM13160NÁP Výukový materiál v rámci projektu OPVK 1.5 Peníze středním školám Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0883 Název projektu: Rozvoj vzdělanosti Číslo šablony: III/2 Datum vytvoření:

Více

Biologie. Pracovní list č. 1 žákovská verze Téma: Tepová frekvence a tlak krve v klidu a po fyzické zátěži. Lektor: Mgr.

Biologie. Pracovní list č. 1 žákovská verze Téma: Tepová frekvence a tlak krve v klidu a po fyzické zátěži. Lektor: Mgr. www.projektsako.cz Biologie Pracovní list č. 1 žákovská verze Téma: Tepová frekvence a tlak krve v klidu a po fyzické zátěži Lektor: Mgr. Naděžda Kurowská Projekt: Reg. číslo: Student a konkurenceschopnost

Více

Termoterapie BELINDA. Vlastnosti

Termoterapie BELINDA. Vlastnosti Sada atraktivních a účinných elektrických bandáží Belinda je určena pro lokální termoterapii svalů a kloubů. Dlouhovlnné infračervené záření tlumí bolest, uvolňuje svalové napětí, zlepšuje místní prokrvení

Více

Plasmolifting MLÁDÍ MÁME V KRVI

Plasmolifting MLÁDÍ MÁME V KRVI Plasmolifting MLÁDÍ MÁME V KRVI Vrásky Vyhlazení, zmenšení hloubky a množství vrásek, zpomalení procesů stárnutí Ptóza Zvýšení tonusu a turgoru kůže Kúra ze 2 4 sezení s přestávkou 7 10 dní Suchá atonická

Více

PROČ MĚŘIT SRDEČNÍ FREKVENCI?

PROČ MĚŘIT SRDEČNÍ FREKVENCI? PROČ MĚŘIT SRDEČNÍ FREKVENCI? INFORMACE EFEKTIVITA BEZPEČNÝ POHYB MOTIVACE Měřič srdeční frekvence vám napomáhá porozumět fungování vašeho organismu a přináší tak mnoho nových informací, které lze dlouhodobě

Více

Doporučení Vezměte si, prosím, pohodlný oděv. Cvičí se na boso. Veškeré pomůcky jsou pro vás zajištěny.

Doporučení Vezměte si, prosím, pohodlný oděv. Cvičí se na boso. Veškeré pomůcky jsou pro vás zajištěny. Statistiky uvádí, že potíže se zády, šíjí a rameny přivádí do ordinací lékařů stále více lidí. 80% populace již zažilo bolesti v zádech. Nemoci s tím související přispívají značným dílem k rozsahu pracovní

Více

3M TM Soft Cast Semirigidní fixační obvaz. 3M Imobilizace. Funkční, komfortní, prověřený

3M TM Soft Cast Semirigidní fixační obvaz. 3M Imobilizace. Funkční, komfortní, prověřený 3M TM Soft Cast Semirigidní fixační obvaz 3M Imobilizace Funkční, komfortní, prověřený 3M Soft Cast jedinečný materiál poskytující alternativní a lepší ošetření Výhody funkčního znehybnění oproti klasické

Více

Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162

Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162 ZŠ Určeno pro Sekce Předmět Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162 Téma / kapitola Mendelova 2. stupeň Základní Zdravověda

Více

Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0036 Název projektu: Inovace a individualizace výuky Autor: Mgr. Roman Grmela, Ph.D. Název materiálu: Kompenzační

Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0036 Název projektu: Inovace a individualizace výuky Autor: Mgr. Roman Grmela, Ph.D. Název materiálu: Kompenzační Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0036 Název projektu: Inovace a individualizace výuky Autor: Mgr. Roman Grmela, Ph.D. Název materiálu: Kompenzační cvičení - protahovací Označení materiálu: Datum vytvoření:

Více

NEUROKOGNITIVNÍ TRÉNINK PRVNÍ ZKUŠENOSTI U DLOUHODOBĚ HOSPITALIZOVANÝCH PACIENTŮ

NEUROKOGNITIVNÍ TRÉNINK PRVNÍ ZKUŠENOSTI U DLOUHODOBĚ HOSPITALIZOVANÝCH PACIENTŮ NEUROKOGNITIVNÍ TRÉNINK PRVNÍ ZKUŠENOSTI U DLOUHODOBĚ HOSPITALIZOVANÝCH PACIENTŮ NEUDERTOVÁ, H., DORAZILOVÁ, A., HUMPOLÍČEK P. ODDĚLENÍ KLINICKÉ PSYCHOLOGIE, FN BRNO PSYCHOLOGICKÝ ÚSTAV FILOZOFICKÉ FAKULTY

Více

Podpora zdraví na pracovišti jako součást moderní ZPP

Podpora zdraví na pracovišti jako součást moderní ZPP Podpora zdraví na pracovišti jako součást moderní ZPP Kardia, s.r.o. Prevencí ke zdraví Healthy Life Expectancy at Birth (HALE) Počet let prožitých ve zdraví Věk Pro Českou republiku: 58,8 roku Pro EU

Více

rehabilitační centrum

rehabilitační centrum rehabilitační centrum CEník CEník REHABILITAČNÍHO CENTRA SANTÉ masáže KLASICKÉ MASÁŽE (lze masírovat šíji, záda, horní a dolní končetiny, plosky nohou či celé tělo) Klasická masáž (15 min.) 230 Kč Klasická

Více

UŽIVATELSKÝ MANUÁL. Posilovací podložka SLIDE BOARD

UŽIVATELSKÝ MANUÁL. Posilovací podložka SLIDE BOARD UŽIVATELSKÝ MANUÁL Posilovací podložka SLIDE BOARD DŮLEŽITÉ: Před použitím si přečtěte pozorně následující pokyny použití a ponechte si manuál připravený pro případ potřeby. Vážení zákazníci, příznivci

Více

APLIKACE PŘÍPRAVKU QUTENZA

APLIKACE PŘÍPRAVKU QUTENZA APLIKACE PŘÍPRAVKU QUTENZA KARIM Centrum pro léčbu bolesti, FN PLZEŇ Mgr. Zapletalová V., Bc. Boušová V., Bc. Weinerová J., Andělová I., MUDr.Lejčko, MUDr. Machart LÉKOVÁ FORMA A SLOŽENÍ kožní náplast

Více

PŘÍLOHA I. Page 1 of 5

PŘÍLOHA I. Page 1 of 5 PŘÍLOHA I SEZNAM NÁZVŮ, LÉKOVÁ FORMA, KONCENTRACE VETERINÁRNÍHO LÉČIVÉHO PŘÍPRAVKU, ŽIVOČIŠNÉ DRUHY, ZPŮSOB(Y) PODÁNÍ, DRŽITEL ROZHODNUTÍ O REGISTRACI V ČLENSKÝCH STÁTECH Page 1 of 5 Členský stát Žadatel

Více

Klinické hodnocení ARAMIS pro muže s rakovinou prostaty

Klinické hodnocení ARAMIS pro muže s rakovinou prostaty Klinické hodnocení ARAMIS pro muže s rakovinou prostaty Brožura pro účastníky DĚKUJEME VÁM, že jste se rozhodl zúčastnit klinického hodnocení ARAMIS pro muže s rakovinou prostaty. V této brožuře najdete

Více

Možná Vás bude zajímat klinické hodnocení (studie) AZURE.

Možná Vás bude zajímat klinické hodnocení (studie) AZURE. Příručka pacienta Bylo Vám diagnostikováno onemocnění se syndromem chronické pánevní bolesti? Zažili jste pánevní bolest nebo nepříjemné pocity po dobu nejméně 3 z posledních 6 měsíců? Jste starší 18 let?

Více

Jak podpořit naši stabilitu, PaedDr. Mgr. Hana Čechová

Jak podpořit naši stabilitu, PaedDr. Mgr. Hana Čechová Jak podpořit naši stabilitu, rovnováhu PaedDr. Mgr. Hana Čechová OSNOVA 1. Rovnováha, stabilita 2. Poruchy rovnováhy 3. Rovnovážný systém 4. Projevy poruchy rovnováhy 5. Co může způsobit poruchu rovnováhy

Více