ŠkodaSuperb SIMPLY CLEVER

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "ŠkodaSuperb SIMPLY CLEVER"

Transkript

1 ŠkodaSuperb SIMPLY CLEVER

2 Když se elegance setká s účelností, můžete vnímat krásu designu a zároveň se těšit z výjimečného prostoru pro své každodenní povinnosti i víkendové zážitky.

3 Když se komfort setká s bezpečností, můžete se vypravit i na daleké cesty s vědomím, že je o Vás a Vaše spolucestující co nejlépe postaráno.

4 Když se osobitý styl setká se špičkovými technologiemi, může se samotná cesta stát přitažlivější než cíl. Cesta vozem Škoda Superb nebo Škoda Superb Combi.

5 Design byl vytvářen s ohledem na eleganci a celkovou harmonii stejně jako dokonalou funkčnost. Například bi-xenonové světlomety s funkcí AFS (Adaptive Frontlight System) jsou nejen atraktivní na pohled, ale i výjimečné po technické stránce. Mohutnou masku chladiče, která je charakteristickým znakem vozů Škoda, lemuje chromovaný rámeček. Zadní skupinové svítilny modelu Superb výrazně zasahují do boků vozu, což přispívá k jeho dobré viditelnosti ze stran. Písmeno C, které lze rozeznat po rozsvícení světel, jasně odkazuje na příslušnost vozu ke značce Škoda. Elegantní vzhled vozu podtrhuje střešní anténa ve tvaru ploutve. Charakteristické zadní skupinové svítilny modelu Superb Combi se rovněž vyznačují tradičním prosvícením do písmene C. Zdvojená koncovka výfuku je důkazem, že se elegance může spojit se sportovnějším stylem. Chromované prvky, jako například lišty kolem bočních oken (na snímku) nebo ochranné boční lišty dveří, umocňují exkluzivitu vozu.

6 TwinDoor variabilní otevírání pátých dveří je patentem značky Škoda. Model Superb se s tímto unikátním konstrukčním a designérským řešením dostává na zcela ojedinělou pozici jak ve své třídě, tak z hlediska rozdělení automobilů podle typu karoserie. Na jedné straně je Superb představitelem klasicky elegantního sedanu s luxusním prostorem pro posádku zcela odděleným od prostoru pro zavazadla. K uloženým věcem máte přístup po stisknutí tlačítka Softtouch uprostřed pátých dveří, kdy se otevře jen jejich první část tedy v podstatě víko zavazadlového prostoru. Na druhé straně je Superb i mimořádně praktickým vozem typu liftback, který Vám umožňuje po vyklopení obou částí pátých dveří včetně okna neomezený přístup do zavazadlového prostoru a snadnou manipulaci i s objemnějšími předměty.

7 Superb Combi Vám přináší mnoho unikátních prvků, které znamenají větší užitek, komfort i radost. Například elektricky ovládané páté dveře s automatickým otevíráním i zavíráním lze ovládat ze čtyř různých míst: tlačítkem na klíči s dálkovým ovládáním, tlačítkem na středové konzole, vnitřním tlačítkem na výplni pátých dveří nebo vnějším tlačítkem na jejich spodní hraně. Horní polohu dveří si můžete individuálně nastavit podle svých potřeb. Komfortní zavírání pátých dveří Vám umožní tlačítko na jejich vnitřní straně. Automatický roletový kryt zavazadlového prostoru se po otevření elektricky ovládaných pátých dveří zasune do střední polohy, a tak je přístup k zavazadlům maximálně pohodlný.

8 Moderní technologie dokážou nejen zpříjemnit cestování, ale i usnadnit ovládání vozu. Například tříramenný kožený multifunkční volant Vám ve své top verzi nabízí ovládání rádia, telefonu a automatické převodovky DSG. V naší nabídce nechybí ani čtyřramenný kožený multifunkční volant umožňující ovládat funkce rádia a telefonu. Automatická sedmistupňová převodovka DSG (Direct Shift Gearbox), nabízená pro motorizaci 1,8 TSI/118 kw, je zárukou jemného a přitom rychlého řazení při maximálním využití potenciálu točivého momentu motoru. Sound System s desetikanálovým digitálním ekvalizérem a deseti reproduktory Vám ve voze zprostředkuje jedinečný poslech. Funkce doporučení zařazení rychlostního stupně se zobrazuje v pravém horním rohu Maxi DOTu nebo na displeji palubního počítače. MDI (Mobile Device Interface) Vám dává možnost ovládat připojený externí přístroj přes rádio, navigační systém nebo multifunkční volant. K bezklíčovému nastartování a vypnutí motoru slouží ve vozech vybavených systémem KESSY (Keyless Entry, Start and exit SYstem) tlačítko Start/Stop na sloupku řízení. Rádio Bolero je originálním audiosystémem s mnoha funkcemi, jako jsou například mechanika pro čtení datových karet SD a MMC, možnost přehrávání hudebních CD a souborů ve formátu MP3 a WMA, paměť rozhlasových dopravních hlášení (TIM), měnič na 6 CD a další. Navigační systém Columbus s 6,5" dotykovým displejem a možností hlasového ovládání Vám v kombinaci s TV tunerem zprostředkuje i příjem televizního vysílání včetně teletextu. Příprava pro telefon GSM II je určena pro přístroje podporující Bluetooth, sada GSM III pak pro telefony podporující navíc rsap (remote SIM Access Profile).

9 Ve všech vozech Superb se můžete spolehnout na vynikající bezpečnostní výbavu, ve které hrají důležitou roli špičkové technologie. K Vaší jistotě za volantem mohou mimo jiné přispět bi-xenonové světlomety s funkcí AFS (Adaptive Frontlight System), které dokážou přizpůsobit osvětlení před vozidlem různým jízdním situacím. Systém AFS přitom může pracovat v těchto režimech: meziměsto, město a dálnice. Navíc AFS nabízí i funkci déšť určenou pro jízdu za snížené viditelnosti. Natáčecí moduly světlometů disponují ještě funkcí osvětlování právě projížděné zatáčky. K vyšší bezpečnosti přispívají i přední mlhové světlomety s Corner funkcí, kterou využijete zejména při odbočování na hůře osvětlených místech, a funkcí pro denní svícení. Hlavové airbagy vytvoří po aktivaci ochrannou stěnu, která chrání cestující vpředu i vzadu před zraněním hlavy. Senzor automatického spouštění stěračů aktivuje podle intenzity deště přední stěrače Aero, které vyvíjejí na sklo vyrovnaný tlak, a stírají tak rovnoměrně po celé své délce. Model Superb Combi je vybaven i zadním stěračem Aero. Podélné reflexní plochy, tzv. kočičí oči, přispívají k lepší viditelnosti zadní části modelu Superb Combi. Boční airbagy vpředu a vzadu jsou určeny k ochraně pánve a hrudníku v případě bočního nárazu. Airbagy řidiče a spolujezdce jsou účinnou ochranou při čelním nárazu. Airbag spolujezdce lze deaktivovat, a tak můžete umístit na přední sedadlo dětskou autosedačku. Parkovací asistent, který pro svou činnost využívá přední i zadní parkovací senzory a ještě další dvě vlastní čidla, nejen usnadňuje manipulaci s vozidlem, ale doslova zaparkuje místo Vás. Zatímco asistent ovládá volant, řidič má na starosti pouze plynový a brzdový pedál. Kolenní airbag umístěný pod sloupkem řízení chrání kolena a holenní kosti řidiče. Bezpečnostní světla na výplních předních a zadních dveří upozorňují okolo jedoucí řidiče na otevřené dveře stojícího vozu.

10 Přístrojová deska evokuje na pohled i na dotek pocit komfortu. Rozmístění jednotlivých ovládacích prvků bylo navrženo tak, abyste se za volantem vozu rychle a lehce zorientovali. Ovladače jsou na dosah ruky a na místech, kde je intuitivně očekáváte. Volanty pro model Superb i Superb Combi jsou k dispozici v několika různých provedeních, která se liší tvarem, materiálem a nabízenými funkcemi. Tlačítkem pro deaktivaci ASR (protiprokluzové zařízení) můžete v případě potřeby tento systém vypnout a přitom ESP (elektronický stabilizující systém) zůstane stále aktivní. S ESP je u modelu Superb Combi dodáván i TSA (Trailer Stability Assist), který dokáže při vlečení těžšího přívěsu zmírnit tendence k bočnímu kmitání nebo vlnění. TSA pracuje v součinnosti s originálním tažným zařízením s vlastní řídicí jednotkou. Kontrola tlaku v pneumatikách je systém, který využívá údajů z čidel ABS (protiblokovací brzdový systém). Podhuštěné kolo má totiž jiné otáčky než ostatní, a na tuto nesrovnalost upozorní řidiče kontrolka, která se rozsvítí na přístrojovém panelu. Vypínání parkovacích senzorů, respektive akustického signálu, využijete například v hustém městském provozu. Parkovací asistent, který usnadňuje podélné parkování v řadě vozidel, se aktivuje tlačítkem napravo od řadicí páky. Průběh parkování včetně vyhledání vhodného místa se zobrazuje na displeji Maxi DOT. Vyhřívání sedadel vzadu má svůj ovladač umístěn na zadní straně Jumbo Boxu. Tato komfortní výbava, která Vám kdykoli za chladnějšího počasí přinese okamžité jízdní pohodlí, se dodává výhradně v kombinaci s vyhříváním sedadel vpředu. Elektricky nastavitelné sedadlo řidiče je vybaveno pamětí, do které je možné uložit tři různá nastavení sedadla a vnějších zpětných zrcátek. Elektricky vyhřívané čelní sklo si rychle poradí s námrazou i zamlžením, a tak Vám zajistí dobrý výhled za jakéhokoli počasí.

11 Osvětlení zavazadlového prostoru zajišťují u modelu Superb Combi dvě lampičky umístěné na vnitřní straně pátých dveří. Díky tomuto jednoduchému a přitom funkčnímu řešení je intenzivně osvětlen nejen objemný zavazadlový prostor, ale i místo za vozidlem. Světlo, které proniká panoramatickým střešním oknem do interiéru vozu Superb Combi, umocňuje příjemný pocit a radost z jízdy. Při cestování za tmy zase oceníte různé možnosti osvětlení v interiéru a okolí vozu. Na levé straně zavazadlového prostoru modelu Superb Combi najdete praktickou vyjímatelnou LED svítilnu, která se po zpětném uložení na své místo automaticky (při zapnutém motoru) dobije. Svítilna je vybavena magnetem, takže ji lze například při opravě kola uchytit na karoserii vozu. Difuzní osvětlení CatVision je jemné rozptýlené osvětlení interiéru dvěma bílými LED diodami, které se rozsvítí stejně jako osvětlení kliček při zapnutí potkávacích světel. Osvětlení prostoru pro nohy vzadu se aktivuje při otevření zadních dveří. Vystupování z vozu za tmy Vám usnadní vnitřní kličky dveří s osvětlením. Osvětlení nástupního prostoru Boarding Spots ve vnějších zpětných zrcátkách a ve spodní části předních i zadních dveří Vám umožní vyhnout se při nastupování za tmy například kalužím.

12 Schránka na brýle umístěná nad vnitřním zpětným zrcátkem s automatickým stmíváním je v dosahu řidiče i spolujezdce. Vyjímatelný vak Unibag je vhodný pro převážení lyží nebo snowboardu. Ve středové konzole mezi sedadly řidiče a spolujezdce najdete držák nápojů s lamelovým krytem. Klimatizovaná odkládací schránka v přístrojové desce je umístěna proti sedadlu spolujezdce. Komfort hraje při cestování důležitou úlohu, a proto je i naše nabídka komfortní výbavy bohatá. Mysleli jsme přitom na každého člena posádky, takže jízdu si budete užívat na kterémkoli sedadle. Cestující vzadu jistě přivítají držák nápojů umístěný v loketní opěře. Síťka na středové konzole na straně spolujezdce je ideálním úložným místem pro nejrůznější drobnosti.

13 Elektricky ovládané střešní okno se solárními články je jedinečnou ukázkou moderní technologie, která může ve voze Superb zvýšit Váš komfort. Solární články uvnitř okna v zavřeném i vyklopeném stavu dodávají elektrickou energii pro pohon ventilátoru, který se zase stará o cirkulaci vzduchu uvnitř vozu. Superb Vám tak může nabídnout svěží a příjemné klima v interiéru i po delším parkování na slunci. SunSet intenzivnější tónování skel v zadní části vozu je jednoduchou, ale účinnou ochranou před přímým sluncem. Pasažéři na zadních sedadlech přivítají i větší pocit soukromí. Climatronic, dvouzónová klimatizace s elektronickou regulací a automatickou cirkulací vzduchu, Vám dává možnost nastavit si pro levou a pravou část interiéru rozdílné teploty. Pokud senzor kvality nasávaného vzduchu zaznamená (např. při průjezdu tunelem) nárůst koncentrace škodlivin, spustí se automaticky recirkulace vzduchu v interiéru. Výstupy vzduchu na B-sloupcích zvyšují tepelné pohodlí cestujících vzadu. Vnější zpětná zrcátka s automatickým sklápěním po uzamčení vozu oceníte zejména při parkování v městských ulicích. Výsuvné integrované ostřikovače světlometů si hravě poradí s prachem i blátem. Stínicí rola pro boční zadní skla (oba modely) a stínicí rolo pro zadní sklo (pouze Superb) s manuálním ovládáním podstatně zvyšují za slunečného počasí pohodlí cestujících na zadních sedadlech. Na zadní straně Jumbo Boxu je umístěn informační displej se zobrazením času a vnější teploty. Dále zde může být i 12V zásuvka a také ovladač pro vyhřívání sedadel vzadu. Vkládané tkané koberce Lounge Step s opěrou pro nohy dělají dlouhé cestování ještě pohodlnějším. Kryty pedálů z ušlechtilé oceli nabízíme v rámci sportovního paketu, který dále obsahuje sportovní podvozek, zadní spoiler v barvě vozu (pro liftback) a malý kožený paket (tříramenný kožený volant, madlo ruční brzdy a hlavice řadicí páky).

14 Pro zajištění a uspořádání zavazadel je Superb Combi vybaven systémem integrovaných hliníkových lišt s upínacími elementy. Teleskopickou přepážkou lze například rozdělit zavazadlový prostor a pružný popruh Vám umožní upevnit zavazadla. Se síťovým programem zvýšíte variabilitu zavazadlového prostoru a zamezíte posouvání převážených věcí. U vozů Superb Combi s integrovanými hliníkovými lištami je možné umístit vertikální síť do středu zavazadlového prostoru. Mezipodlaha vyrovnává dno zavazadlového prostoru na úroveň nákladové hrany, čímž vzniká skrytý úložný prostor. Novinkou je možnost vysunutí mezipodlahy a tím i překrytí nákladové hrany, což Vám usnadní manipulaci s objemnějšími či těžšími zavazadly. Prostor, který Vám všechny vozy Superb nabízí pro posádku i zavazadla, je výjimečný. V modelu Superb Combi se zavazadlový prostor o objemu 633 litrů zvětší po sklopení zadních sedadel až na 1865 litrů. Ve vozech s mezipodlahou můžete získat rovnou ložnou plochu o délce 1916 mm. Zadní sedadla byla navržena s důrazem na co největší pohodlí i variabilitu. Superb Combi má dělená a sklopná nejen opěradla, ale i sedáky. Za zadními podběhy najdete uzavíratelné odkládací schránky. Nad nimi jsou umístěny praktické sklopné háčky, které Vám usnadní převážení nákupů.

15 Vozy s pohonem 4x4 zaujímají v naší nabídce zcela výjimečné místo. Z hlediska jízdních vlastností propůjčuje pohon všech kol již tak luxusní jízdě vozem Superb další kvalitu a sportovní rozměr. S vozem 4x4 se budete cítit mnohem jistěji i na cestách s nezpevněným povrchem, například při jízdách do hor. Připojení zadní nápravy přitom řídí u všech nabízených motorizací 4x4 řídicí jednotka spojky Haldex, která okamžitě reaguje v závislosti na jízdní situaci bez nutnosti prokluzu předních kol. Motory určené pro verze s pohonem všech kol jsou celkem čtyři dva benzinové a dva dieselové. Motorizace 1,8 TSI/118 kw (benzin) a 2,0 TDI CR DPF/125 kw (diesel) jsou k dispozici s osvědčenou mechanickou šestistupňovou převodovkou; 2,0 TDI CR DPF/103 kw (diesel) a špičkový benzinový šestiválec 3,6 FSI V6/191 kw jsou dodávány se šestistupňovou automatickou převodovkou DSG. Vozy 4x4 nabízíme ve všech výbavových verzích: Comfort, Ambition, Elegance a Exclusive. Pohon 4x4 a automatická převodovka DSG představují dvě moderní technologie, jejichž kombinace je zárukou nevšedních jízdních zážitků.

16 Vozy řady GreenLine jsou výsledkem našeho úsilí neustále snižovat emise CO 2. Díky moderním technickým řešením Vám tak můžeme nabídnout mimořádnou ohleduplnost k životnímu prostředí i vysoký jízdní komfort. Superb a Superb Combi GreenLine mají mimo jiná opatření snížený podvozek a jsou poháněny dieselovým motorem 1,6 TDI CR DPF/77 kw, s nímž dosahují kombinované spotřeby paliva 4,4 l/100 km při emisích CO g/km. Verze GreenLine jsou dodávány ve výbavových stupních Comfort, Ambition a Elegance (viz výbavy). Na masce chladiče je originální plaketka GreenLine. Na snížení koeficientu odporu vzduchu se u modelu Superb GreenLine podílí i spoiler pátých dveří. Na zádi vozu najdete také plaketku GreenLine. Vozy v provedení GreenLine mohou být vybaveny koly z lehké slitiny Moon 7,0J x 16" s pneumatikami 205/55 R16 s nízkým valivým odporem. Verze Comfort je standardně dodávána s kryty kol Tempel a verze Ambition a Elegance s koly Spectrum. Systém Start-Stop, který dokáže automaticky vypnout motor, využijete například při čekání na semaforech nebo za jízdy v kolonách. Po sešlápnutí spojkového pedálu se motor opět automaticky nastartuje. Řidič může systém deaktivovat tlačítkem na středové konzole. Snížení zátěže motoru a hospodárnější provoz přináší i funkce rekuperace, která umožňuje efektivním způsobem využívat pohybovou energii automobilu k dobíjení akumulátoru.

17 Pro uspokojení nejvyšších nároků je určena verze Exclusive, standardně vybavená interiérem Emory (v kombinaci Alcantara/kůže/umělá kůže) v černé barvě nebo Ivory. Na přání (bez příplatku) lze objednat i interiér Glamour (kůže/umělá kůže) v provedení černá nebo Ivory. K variantě Ivory máte u obou interiérů možnost volby světlého nebo tmavého obložení podlahové části včetně vkládaných tkaných koberců. Přístrojová deska (černá/černá nebo černá/ivory) a dveře (s výplněmi v černé barvě nebo Ivory) jsou obložené dekorem Noblesse (imitace dřeva). Interiér navíc zdobí řada dekorativních prvků provedených v lesklém černém dekoru a stejně tak zde najdeme i chromované doplňky. Přední sedadla mají speciální tvarování, takže poskytují maximální komfort. K výbavové verzi Exclusive patří mimo jiné 18" kola z lehké slitiny Themisto a Sound System s deseti reproduktory a digitálním ekvalizérem. Výbavová verze Elegance je standardně dodávaná s atraktivním interiérem Felicity, v provedení černá nebo Ivory, se čtyřramenným koženým multifunkčním volantem a malým koženým paketem (hlavice řadicí páky a madlo ruční brzdy). K variantě Ivory máte možnost volby světlého nebo tmavého obložení podlahové části včetně vkládaných tkaných koberců. Přístrojová deska (černá/černá nebo černá/ivory) a dveře (s výplněmi v černé barvě nebo Ivory) jsou obložené dekorem Noblesse (imitace dřeva). Interiér rovněž zdobí řada dekorativních prvků v lesklém černém dekoru a chromované doplňky. Přední sedadla mají speciální tvarování pro vyšší komfort. Jako mimořádné výbavy jsou pro verzi Elegance určeny exkluzivní interiéry Emory (Alcantara/kůže/umělá kůže) nebo Glamour (kůže/umělá kůže) a dekor Mirage (imitace kovu). K výbavové verzi Elegance patří mimo jiné elektricky nastavitelná sedadla řidiče a spolujezdce a rádio Bolero s integrovaným měničem na 6 CD.

18 Dynamickým stylem se vyznačuje verze Ambition vybavená ve svém základním provedení interiérem Rubicon v černé nebo šedé barvě, tříramenným koženým volantem a malým koženým paketem (hlavice řadicí páky a madlo ruční brzdy). Přístrojová deska (černá/černá nebo černá/šedá) a dveře (s výplněmi v černé nebo šedé barvě) jsou obložené dekorem Mirage (imitace kovu). Součástí interiéru jsou rovněž dekorativní prvky v lesklém černém dekoru a chromované doplňky. Jako mimořádnou výbavu nabízíme pro verzi Ambition exkluzivní interiéry Emory (Alcantara/kůže/umělá kůže) nebo Glamour (kůže/umělá kůže), oba v černém provedení, a dekor Noblesse (imitace dřeva). K výbavové verzi Ambition patří mimo jiné dvouzónová klimatizace Climatronic a bi-xenonové světlomety s funkcí AFS. Verze Comfort je dodávána s decentním interiérem Ray v černém provedení. Přístrojová deska a dveře jsou obložené dekorem Stromboli. Stejně jako v ostatních výbavových verzích zdobí interiér dekorativní prvky provedené v lesklém černém dekoru, jako například kryty otočného spínače světel, klimatizace nebo rádia, a mnoho chromovaných doplňků jako rámečky výdechů ventilace, otočného spínače světel, klimatizace, rádia, hlavice řadicí páky a jiné. K výbavové verzi Comfort patří mimo jiné ESP, elektrické ovládání oken vpředu a vzadu, klimatizace a rádio Swing.

19 Interiér Glamour Ivory Exclusive*, Elegance* kůže Feinnappa/umělá kůže Interiér Glamour černý Exclusive*, Elegance*, Ambition* kůže Feinnappa/umělá kůže Interiér Emory Ivory Exclusive, Elegance* Alcantara/kůže Vachette/umělá kůže Bílá Candy uni Modrá Pacific uni Kola z lehké slitiny s leštěným povrchem Themisto 7,5J x 18" (pneu 225/40 R18) Kola z lehké slitiny Luna 7,5J x 18" (pneu 225/40 R18) Interiér Emory černý Exclusive, Elegance*, Ambition* Alcantara/kůže Vachette/umělá kůže Interiér Felicity Ivory Elegance látka Interiér Felicity černý Elegance látka Stříbrná Brilliant metalíza Rosso Brunello metalíza Béžová Cappuccino metalíza Hnědá Mocca metalíza Kola z lehké slitiny s leštěným povrchem Callisto 7,5J x 17" (pneu 225/45 R17) Kola z lehké slitiny Trifid 7,5J x 17" (pneu 225/45 R17) Interiér Rubicon šedý/černý Ambition látka Interiér Ray černý Comfort látka * Mimořádná výbava. Barva Kód barvy Interiér Černý Šedý/Černý Ivory Modrá Storm metalíza Zelená Amazonian metalíza Bílá Candy uni 9P9P Modrá Pacific uni Z5Z5 Stříbrná Brilliant metalíza 8E8E Rosso Brunello metalíza X7X7 Kola z lehké slitiny Venus 7,0J x 17" (pneu 225/45 R17) Kola z lehké slitiny Moon 7,0J x 16" (pneu 205/55 R16) Béžová Cappuccino metalíza 4K4K Hnědá Mocca metalíza 6Q6Q Modrá Aqua metalíza Šedá Platin metalíza Modrá Storm metalíza 8D8D Zelená Amazonian metalíza 7R7R Modrá Aqua metalíza 3U3U Šedá Platin metalíza 2G2G Amethyst Purple metalíza 3X3X Černá Magic s perleťovým efektem 1Z1Z Doporučení pro kombinace barev: velmi dobrá dobrá nedoporučuje se Amethyst Purple metalíza Černá Magic s perleťovým efektem Kola z lehké slitiny Spectrum 7,0J x 16" (pneu 205/55 R16) Kola ocelová 7,0J x 16" s velkoplošnými kryty kol Tempel (pneu 205/55 R16) Informace o dalších barvách z aktuální nabídky získáte u svého prodejce vozů Škoda.

20 Technické údaje Superb Motor 1,4 TSI/92 kw 1,8 TSI/118 kw 2,0 TSI/147 kw 3,6 FSI V6/191 kw 1,6 TDI CR DPF/77 kw 2,0 TDI CR DPF/103 kw 2,0 TDI CR DPF/125 kw zážehový, přeplňovaný turbodmychadlem, přímé vstřikování paliva zážehový, přeplňovaný turbodmychadlem, přímé vstřikování paliva zážehový, přeplňovaný turbodmychadlem, přímé vstřikování paliva zážehový, vidlicový, přímé vstřikování paliva vznětový, přeplňovaný turbodmychadlem s nastavitelnou geometrií lopatek, přímé vysokotlaké vstřikování paliva common-rail vznětový, přeplňovaný turbodmychadlem s nastavitelnou geometrií lopatek, přímé vysokotlaké vstřikování paliva common-rail vznětový, přeplňovaný turbodmychadlem s nastavitelnou geometrií lopatek, přímé vysokotlaké vstřikování paliva common-rail Počet válců/zdvihový objem (cm 3 ) 4/1390 4/1798 4/1984 6/3597 4/1598 4/1968 4/1968 Maximální výkon/otáčky (kw/min -1 ) 92/ / / / / / /4200 Maximální točivý moment/otáčky (Nm/min -1 ) 200/ / / / / / / Exhalační norma/palivo EU5/benzin, okt. č. min. 95 EU5/benzin, okt. č. 95/91* EU5/benzin, okt. č. min. 95 EU5/benzin, okt. č. min. 95 EU5/motorová nafta EU5/motorová nafta EU5/motorová nafta Provozní vlastnosti Maximální rychlost (km/h) (220) [217] {192} 208 (206) [204] 222 (220) [219] Zrychlení km/h (s) 10,5 8,6 (8,5) [8,7] 7,8 6,5 12,5 {12,5} 10,1 (10,2) [10,7] 8,8 (8,8) [9,0] Spotřeba (dle normy 99/100) město (l/100 km) 9,0 9,4 (9,4) [10,6] 10,6 14,7 6,2 {5,4} 6,9 (7,5) [7,8] 7,5 (7,6) [8,0] mimo město ( l/100 km) 5,4 5,9 (5,7) [6,6] 6,3 7,4 4,4 {3,8} 4,6 (5,0) [5,2] 4,7 (5,1) [5,2] kombinovaná (l/100 km) 6,8 7,2 (7,1) [8,1] 7,9 10,1 5,0 {4,4} 5,4 (5,9) [6,2] 5,7 (6,0) [6,2] Emise CO 2 (g/km) (168) [189] {114} 143 (154) [162] 149 (157) [163] Vnější průměr zatáčení obrysový (m) 11,5 11,5 11,5 11,5 11,5 11,5 11,5 Pohon Druh předních kol předních kol [4x4] předních kol 4x4 předních kol předních kol [4x4] předních kol [4x4] Spojka hydraulicky ovládaná, jednokotoučová dvě souosé spojky elektrohydraulicky ovládané spojka Haldex hydraulicky ovládaná, jednokotoučová hydraulicky ovládaná, jednokotoučová (dvě souosé spojky elektrohydraulicky ovládané) [spojka Haldex] Převodovka mechanická 6stupňová mechanická 6stupňová (automatická 7stupňová DSG) [mechanická 6stupňová] hydraulicky ovládaná, jednokotoučová (dvě souosé spojky elektrohydraulicky ovládané) [spojka Haldex] automatická 6stupňová DSG automatická 6stupňová DSG mechanická 5stupňová mechanická 6stupňová (automatická 6stupňová DSG) [automatická 6stupňová DSG] hydraulicky ovládaná, jednokotoučová (dvě souosé spojky elektrohydraulicky ovládané) [spojka Haldex] mechanická 6stupňová (automatická 6stupňová DSG) [mechanická 6stupňová] Superb s pohonem předních kol (k dispozici ve všech motorizacích vyjma 3,6 FSI V6/191 kw) Hmotnost Pohotovostní hmotnost základní verze vozu se 75kg řidičem (kg) Užitečná hmotnost včetně řidiče a mimořádných výbav (kg) (1523) [1602] {1524} 1547 (1569) [1645] 1555 (1572) [1632] Celková hmotnost (kg) (2086) [2165] {2087} 2110 (2132) [2208] 2118 (2135) [2195] Nebrzděný přívěs (max. kg) (700) [750] (700) [750] 750 (750) [750] Brzděný přívěs při 12% stoupání (max. kg) (1500) [1600] (1800) [2000] 1800 (1800) [2000] Karoserie pětidveřová, pětimístná, dvouprostorová Součinitel odporu vzduchu C x 0,29 0,31 0,31 0,32 0,30 {0,29} 0,30 0,30 Objem zavazadlového prostoru (max. l) bez rezervního kola nesklopená/sklopená zadní sedadla 595/1700 (odklopená sedadla ke stropu, včetně prostoru pro nohy) s rezervním kolem nesklopená/sklopená zadní sedadla 565/1670 (odklopená sedadla ke stropu, včetně prostoru pro nohy) Podvozek Přední náprava typu McPherson se spodními trojúhelníkovými rameny a příčným zkrutným stabilizátorem Zadní náprava víceprvkové zavěšení s podélným a příčnými rameny a příčným zkrutným stabilizátorem Brzdy kapalinové dvouokruhové, diagonálně propojené s podtlakovým posilovačem Dual Rate vpředu/vzadu kotoučové, s kotouči s vnitřním chlazením a jednopístovými plovoucími třmeny/kotoučové Řízení hřebenové přímočinné s elektromechanickým posilovačem Kola 7,0J x 16"; 7,0J x 17" {7,0J x 16"} Pneumatiky 205/55 R16; 225/45 R17 {205/55 R16} Náplně Objem palivové nádrže (l) 60 Superb s pohonem 4x4 a spojkou Haldex 4. generace (motorizace 1,8 TSI/118 kw, 3,6 FSI V6/191 kw a 2,0 TDI CR DPF/103 kw nebo 125 kw) * Při použití benzinu s nižším oktanovým číslem může dojít k mírnému snížení výkonu. ( ) Platí pro automatickou převodovku. [ ] Platí pro verzi 4x4. { } Platí pro verzi GreenLine.

21 Technické údaje Superb Combi Motor 1,4 TSI/92 kw 1,8 TSI/118 kw 2,0 TSI/147 kw 3,6 FSI V6/191 kw 1,6 TDI CR DPF/77 kw 2,0 TDI CR DPF/103 kw 2,0 TDI CR DPF/125 kw zážehový, přeplňovaný turbodmychadlem, přímé vstřikování paliva zážehový, přeplňovaný turbodmychadlem, přímé vstřikování paliva zážehový, přeplňovaný turbodmychadlem, přímé vstřikování paliva zážehový, vidlicový, přímé vstřikování paliva vznětový, přeplňovaný turbodmychadlem s nastavitelnou geometrií lopatek, přímé vysokotlaké vstřikování paliva common-rail vznětový, přeplňovaný turbodmychadlem s nastavitelnou geometrií lopatek, přímé vysokotlaké vstřikování paliva common-rail vznětový, přeplňovaný turbodmychadlem s nastavitelnou geometrií lopatek, přímé vysokotlaké vstřikování paliva common-rail Počet válců/zdvihový objem (cm 3 ) 4/1390 4/1798 4/1984 6/3597 4/1598 4/1968 4/1968 Maximální výkon/otáčky (kw/min -1 ) 92/ / / / / / / Maximální točivý moment/otáčky (Nm/min -1 ) 200/ / / / / / / Exhalační norma/palivo EU5/benzin, okt. č. min. 95 EU5/benzin, okt. č. 95/91* EU5/benzin, okt. č. min. 95 EU5/benzin, okt. č. min. 95 EU5/motorová nafta EU5/motorová nafta EU5/motorová nafta Provozní vlastnosti Maximální rychlost (km/h) (218) [215] {190} 205 (203) [201] 220 (218) [217] Zrychlení km/h (s) 10,6 8,7 (8,6) [8,8] 7,9 6,6 12,6 {12,6} 10,2 (10,3) [10,8] 8,9 (8,9) [9,1] Spotřeba (dle normy 99/100) město (l/100 km) 9,0 9,5 (9,5) [10,7] 10,7 14,4 6,3 {5,4} 6,9 (7,7) [7,8] 7,5 (7,5) [8,0] mimo město ( l/100 km) 5,6 6,0 (5,9) [6,7] 6,4 7,8 4,6 {3,8} 4,7 (5,1) [5,5] 4,8 (5,2) [5,3] kombinovaná (l/100 km) 6,9 7,3 (7,3) [8,2] 8,0 10,2 5,2 {4,4} 5,5 (6,0) [6,3] 5,8 (6,1) [6,3] Emise CO 2 (g/km) (170) [191] {114} 145 (158) [166] 151 (159) [165] Vnější průměr zatáčení obrysový (m) 11,5 11,5 11,5 11,5 11,5 11,5 11, Pohon Druh předních kol předních kol [4x4] předních kol 4x4 předních kol předních kol [4x4] předních kol [4x4] Spojka hydraulicky ovládaná, dvě souosé spojky spojka Haldex hydraulicky ovládaná, jednokotoučová elektrohydraulicky ovládané jednokotoučová hydraulicky ovládaná, jednokotoučová (dvě souosé spojky elektrohydraulicky ovládané) [spojka Haldex] Převodovka mechanická 6stupňová mechanická 6stupňová (automatická 7stupňová DSG) [mechanická 6stupňová] hydraulicky ovládaná, jednokotoučová (dvě souosé spojky elektrohydraulicky ovládané) [spojka Haldex] automatická 6stupňová DSG automatická 6stupňová DSG mechanická 5stupňová mechanická 6stupňová (automatická 6stupňová DSG) [automatická 6stupňová DSG] hydraulicky ovládaná, jednokotoučová (dvě souosé spojky elektrohydraulicky ovládané) [spojka Haldex] mechanická 6stupňová (automatická 6stupňová DSG) [mechanická 6stupňová] Superb Combi s pohonem předních kol (k dispozici ve všech motorizacích vyjma 3,6 FSI V6/191 kw) l 1058 Hmotnost Pohotovostní hmotnost základní verze vozu se 75kg řidičem (kg) Užitečná hmotnost včetně řidiče a mimořádných výbav (kg) (1545) [1624] {1546} 1569 (1591) [1667] 1577 (1594) [1654] , ,2 Celková hmotnost (kg) (2108) [2187] {2109} 2132 (2154) [2230] 2140 (2157) [2217] Nebrzděný přívěs (max. kg) (700) [750] (700) [750] 750 (750) [750] Brzděný přívěs při 12% stoupání (max. kg) (1500) [1600] (1800) [2000] 1800 (1800) [2000] Karoserie pětidveřová, pětimístná, dvouprostorová Součinitel odporu vzduchu C x 0,29 0,31 0,31 0,32 0,31 {0,29} 0,31 0,31 Objem zavazadlového prostoru (max. l) bez rezervního kola nesklopená/sklopená zadní sedadla 633/1865 (odklopená sedadla ke stropu, včetně prostoru pro nohy) s rezervním kolem nesklopená/sklopená zadní sedadla 603/1835 (odklopená sedadla ke stropu, včetně prostoru pro nohy) Podvozek Přední náprava typu McPherson se spodními trojúhelníkovými rameny a příčným zkrutným stabilizátorem Zadní náprava Brzdy víceprvkové zavěšení s podélným a příčnými rameny a příčným zkrutným stabilizátorem kapalinové dvouokruhové, diagonálně propojené s podtlakovým posilovačem Dual Rate vpředu/vzadu kotoučové, s kotouči s vnitřním chlazením a jednopístovými plovoucími třmeny/kotoučové Řízení hřebenové přímočinné s elektromechanickým posilovačem Kola 7,0J x 16"; 7,0J x 17" {7,0J x 16"} Pneumatiky 205/55 R16; 225/45 R17 {205/55 R16} Náplně Objem palivové nádrže (l) 60 Superb Combi s pohonem 4x4 a spojkou Haldex 4. generace (motorizace 1,8 TSI/118 kw, 3,6 FSI V6/191 kw a 2,0 TDI CR DPF/103 kw nebo 125 kw) * Při použití benzinu s nižším oktanovým číslem může dojít k mírnému snížení výkonu. ( ) Platí pro automatickou převodovku. [ ] Platí pro verzi 4x4. { } Platí pro verzi GreenLine.

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Superb

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Superb SIMPLY CLEVER ŠKODA Superb Elegance se setkává s účelností a opravdová velikost s dokonalými liniemi. ŠKODA Superb a Superb Combi. Design byl vytvářen s ohledem na eleganci a celkovou harmonii stejně jako

Více

ŠkodaSuperb Combi SIMPLY CLEVER

ŠkodaSuperb Combi SIMPLY CLEVER ŠkodaSuperb Combi SIMPLY CLEVER Design definuje prostor. Linie se setkají a spoutají svět mezi sebou. Tvary se protnou a vytvoří novou dimenzi. Umělecké dílo, které nemusíte obdivovat jen zvenčí, ale můžete

Více

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Octavia

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Octavia SIMPLY CLEVER ŠKODA Octavia Jedinečné spojení kvality, designu a dostupnosti. Prostor pro všechny Vaše cíle. Elegantní vzhled se známou tváří. ŠKODA Octavia. Maska chladiče s výrazným chromovaným rámečkem

Více

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Yeti

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Yeti SIMPLY CLEVER ŠKODA Yeti Objevte nepoznaný svět plný zážitků s vozem ŠKODA Yeti. Některá místa na mapě nenajdete. Malá dobrodružství mohou čekat hned za Vaším domem. Perfektní pro dlážděné cesty, nákupní

Více

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Fabia

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Fabia SIMPLY CLEVER ŠKODA Fabia Je až neuvěřitelné, kolik nabízí proměn: modelová řada ŠKODA Fabia se svými devíti variantami. Kompaktní vůz s mimořádným vnitřním prostorem: ŠKODA Fabia hatchback. Design vozů

Více

SIMPLY CLEVER. Nová ŠKODA Octavia

SIMPLY CLEVER. Nová ŠKODA Octavia SIMPLY CLEVER Nová ŠKODA Octavia Ať už Vaše každodenní cesty vedou kamkoli, všude se právě děje spousta nevšedních věcí. Malé i větší zázraky života a přírody můžete vnímat doslova na každém kroku. Stačí

Více

SIMPLY CLEVER. Nová ŠKODA Octavia

SIMPLY CLEVER. Nová ŠKODA Octavia SIMPLY CLEVER Nová ŠKODA Octavia Ať už Vaše každodenní cesty vedou kamkoli, všude se právě děje spousta nevšedních věcí. Malé i větší zázraky života a přírody můžete vnímat doslova na každém kroku. Stačí

Více

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Fabia

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Fabia SIMPLY CLEVER ŠKODA Fabia Je až neuvěřitelné, kolik variant nabízí modelová řada ŠKODA Fabia. Nový výraz důvěrně známé tváře. S příchodem nového loga ŠKODA získávají vozy Fabia působivý dynamický výraz.

Více

SIMPLY CLEVER. Nová ŠKODA Rapid Spaceback

SIMPLY CLEVER. Nová ŠKODA Rapid Spaceback SIMPLY CLEVER Nová ŠKODA Rapid Spaceback Prostor z nové perspektivy. Prostor, kde se cítíme nejlépe, je obvykle ten, který jsme spoluvytvářeli. Odrážejí se v něm naše emoce, temperament i kreativita, a

Více

ŠKODA RAPID SPACEBACK

ŠKODA RAPID SPACEBACK SIMPLY CLEVER ŠKODA RAPID SPACEBACK ŠKODA AUTO SIMPLY CLEVER J OD ROKU 1895 Prostor se nedá uchopit, ale každodenně se nás dotýká. A tak do něj můžeme promítnout svoje emoce a kreativitu, aby se z něj

Více

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Rapid

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Rapid SIMPLY CLEVER ŠKODA Rapid Někdy se stane, že nemáte na výběr a musíte v životě zvládnout více úloh. To zná každý, kdo je zároveň manželem i tátou. Zastáváte různé role a občas také všechny najednou. Dny

Více

SIMPLY CLEVER. Nová ŠKODA Octavia RS

SIMPLY CLEVER. Nová ŠKODA Octavia RS SIMPLY CLEVER Nová ŠKODA Octavia RS Když touha po síle a potřeba prostoru najdou společnou cestu... ... když se sportovní styl a smysl pro krásu protnou v jednom bodě. Nová ŠKODA Octavia RS představuje

Více

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Octavia RS

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Octavia RS SIMPLY CLEVER ŠKODA Octavia RS Co může lépe doplnit sportovně-elegantní styl než vysoká úroveň bezpečnosti. Smysl pro zodpovědnost a potěšení z jízdy se navzájem nevylučují. Mohou se perfektně doplňovat.

Více

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Octavia RS

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Octavia RS SIMPLY CLEVER ŠKODA Octavia RS Co může lépe doplnit sportovně-elegantní styl než vysoká úroveň bezpečnosti. Smysl pro zodpovědnost a potěšení z jízdy se navzájem nevylučují. Mohou se perfektně doplňovat.

Více

SIMPLY CLEVER. Nová ŠKODA Octavia RS

SIMPLY CLEVER. Nová ŠKODA Octavia RS SIMPLY CLEVER Nová ŠKODA Octavia RS Když touha po síle a potřeba prostoru najdou společnou cestu... ... když se sportovní styl a smysl pro krásu protnou v jednom bodě. Nová ŠKODA Octavia RS představuje

Více

SIMPLY CLEVER ŠKODA OCTAVIA RS

SIMPLY CLEVER ŠKODA OCTAVIA RS SIMPLY CLEVER ŠKODA OCTAVIA RS Když touha po síle a potřeba prostoru najdou společnou cestu... ... když se sportovní styl a smysl pro krásu protnou v jednom bodě. ŠKODA Octavia RS představuje jedinečnou

Více

SIMPLY CLEVER ŠKODA OCTAVIA RS ŠKODA AUTO SIMPLY CLEVER J OD ROKU 1895

SIMPLY CLEVER ŠKODA OCTAVIA RS ŠKODA AUTO SIMPLY CLEVER J OD ROKU 1895 SIMPLY CLEVER ŠKODA OCTAVIA RS ŠKODA AUTO SIMPLY CLEVER J OD ROKU 1895 ŠKODA Octavia RS představuje jedinečnou kombinaci mimořádné dynamiky a vlastností praktického rodinného vozu. Moderní design je doprovázen

Více

ŠkodaOctavia RS SIMPLY CLEVER

ŠkodaOctavia RS SIMPLY CLEVER ŠkodaOctavia RS SIMPLY CLEVER ŠÉFEM, MANŽELEM, TÁTOU A NĚKDY PROSTĚ JEN MUŽEM. V práci Vás právě povýšili. Rodina je zaopatřená a spokojená. Všemu věnujete spoustu energie, ale nezapomínáte přitom trochu

Více

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Fabia Monte Carlo

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Fabia Monte Carlo SIMPLY CLEVER ŠKODA Fabia Monte Carlo To nejlepší, do čeho lze obléknout adrenalin. ŠKODA Fabia Monte Carlo. Když si chcete užít atmosféru rallye a zvednout adrenalin, nemusíte až do Monte Carla ani na

Více

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Fabia RS

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Fabia RS SIMPLY CLEVER ŠKODA Fabia RS Z rallye na silnici: ŠKODA Fabia RS získala to nejlepší z naší letité zkušenosti s motoristickým sportem. Nejrychlejší přímé spojení bez čekání na zavazadla: ŠKODA Fabia Combi

Více

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Fabia RS

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Fabia RS SIMPLY CLEVER ŠKODA Fabia RS Z rallye na silnici: ŠKODA Fabia RS získala to nejlepší z naší letité zkušenosti s motoristickým sportem. Nejrychlejší přímé spojení bez čekání na zavazadla: ŠKODA Fabia Combi

Více

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Citigo

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Citigo SIMPLY CLEVER ŠKODA Citigo Možná ho uvidíte, jak se lehce proplétá úzkou jednosměrkou. Nebo jak parkuje u školky na místě, kam se jiní nevešli. Před nákupním centrem Vás překvapí, kolik tašek do něj jeho

Více

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Praktik

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Praktik SIMPLY CLEVER ŠKODA Praktik ŠKODA Praktik je dvousedadlový užitkový vůz, který Vám nabízí komfort i snadnou ovladatelnost. Zároveň je v něm dostatek prostoru pro Vaše podnikání, které bude s jeho stylovým

Více

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Citigo

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Citigo SIMPLY CLEVER ŠKODA Citigo Možná ho uvidíte, jak se lehce proplétá úzkou jednosměrkou. Nebo jak parkuje u školky na místě, kam se jiní nevešli. Před nákupním centrem Vás překvapí, kolik tašek do něj jeho

Více

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Citigo

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Citigo SIMPLY CLEVER ŠKODA Citigo Možná ho uvidíte, jak se lehce proplétá úzkou jednosměrkou. Nebo jak parkuje u školky na místě, kam se jiní nevešli. Před nákupním centrem Vás překvapí, kolik tašek do něj jeho

Více

Tisková zpráva, Strana 1 z 7

Tisková zpráva, Strana 1 z 7 Tisková zpráva, Strana 1 z 7 Nová ŠKODA Superb: Nová éra Vlajková loď značky ŠKODA: Nová měřítka v automobilové střední třídě Charakter: Výrazná, moderní, emocionální - nová ŠKODA Superb představuje revoluci

Více

Užitkové vozy. Caravelle. Caravelle 01

Užitkové vozy. Caravelle. Caravelle 01 Užitkové vozy aravelle aravelle 01 Vaše motto: každý host si zaslouží jen to nejlepší. Již při příjezdu. Příjemný pobyt by měl začít už při příjezdu. Volkswagen aravelle odveze Vaše hosty tak, jak to očekávají

Více

Technické údaje 30 Údaje o motoru 30 Spotřeba paliva a emise CO 2 31 Hmotnosti 32 Varianty uspořádání sedadel 33 Rozměry 34

Technické údaje 30 Údaje o motoru 30 Spotřeba paliva a emise CO 2 31 Hmotnosti 32 Varianty uspořádání sedadel 33 Rozměry 34 Nové Vito. Kombi. Obsah Vito kombi 4 Interiér 10 Flexibilita 10 Komfort a funkčnost 12 Vito CREW 14 Technika 16 Motory a BlueEFFICIENCY 16 Podvozek a pohon všech kol 4x4 18 Technické údaje 30 Údaje o motoru

Více

Tisková zpráva, Strana 1 ze 4

Tisková zpráva, Strana 1 ze 4 Tisková zpráva, Strana 1 ze 4 ŠKODA AUTO v Paříži představí nový model Rapid Nová ŠKODA Rapid nová třída značky ŠKODA ŠKODA Rapid slaví v Paříži světovou výstavní premiéru Nový kompaktní model bude uveden

Více

Skříňová dodávka & Mixto.

Skříňová dodávka & Mixto. Vito. Skříňová dodávka & Mixto. Obsah Skříňová dodávka Vito 4 Vito Mixto 12 Řešení pro jednotlivé obory/ Nástavby a vestavby 16 Interiér 18 Komfort a funkčnost 18 Technika 20 Motory 20 BlueEFFICIENCY 22

Více