LISTOPAD 2012 ZŠ LITVÍNOVSKÁ 500. Vtipy. Ze života i ze světa. Co se děje. ve škole. A spousta dalších článků

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "LISTOPAD 2012 ZŠ LITVÍNOVSKÁ 500. Vtipy. Ze života i ze světa. Co se děje. ve škole. A spousta dalších článků"

Transkript

1 ZŠ LITVÍNOVSKÁ 500 LISTOPAD 2012 Vtipy Ze života i ze světa Co se děje ve škole A spousta dalších článků

2 SLOVO REDAKCE Zdravíme vás! Možná jste si říkali, kdy vyjde nové číslo vašeho OUT OF ORDER oblíbeného časopisu. Musíme uznat, že nám to sice chvíli trvalo, ale všichni jsme byli ještě plní prázdnin a do práce se nám nechtělo. Doufáme, že budete VÁŠ školní časopis číst i letos. Přejeme vám za celou redakci plno úspěchů a výborných známek v tomto školním roce. PS: Pokud máte nějaké nápady nebo dotazy, neváhejte a napište nám na adresu Úvod Rozhovor Výjezd druhého stupně Co se nám nelíbí v naší škole Školní parlament Klepy ze školy aneb už se k vám doneslo, že Hlášky našich učitelů Styl pro holky Osmák Víte, že Koutek šéfkuchaře Zajímavosti Vtipy Hádej, kdo jsem Moje prázdniny

3 ROZHOVOR S Petrem Minářem ZE ŠKOLY Co jste dělal o prázdninách? Byl jsem se sestrou a rodiči v Chorvatsku na rodinné dovolené a taky jsem hodně pracoval. Těšil jste se do školy? Moc ne... já se totiž už od první třídy netěším do školy na žádnej školní rok. (smích) A jak jste se vlastně dostal na tuhle školu? To bylo takový zajímavý. Paní učitelka Cílková, s kterou mám kabinet, mi řekla, že tady je potřeba, aby někdo zastoupil za paní učitelku Bubalovou, která zrovna odcházela, a od té doby jsem tady. A odkud se vlastně znáte s paní učitelkou Cílkovou? Z teologické fakulty, kterou jsme spolu studovali. Čím jste chtěl být jako malý? Nejdřív jsem chtěl být kuchařem, ale to mně nějak nevyšlo, a tak jsem chtěl být učitel. Nejdřív jsem chtěl učit hudebku se zeměpisem, protože k tomu mám blízko, a pak postupně jsem chtěl učit angličtinu a takovýhle věci a nakonec učím to, co učím. Jaké jsou vaše koníčky? Hudba asi nejvíc, taky mám rád techniku, počítače, chytré telefony a tak. A co ta hudba? Já nejvíc hraju teď sám, píšu si písničky a tak. Občas udělám nějaký vystoupení pro pár lidí. A právě v souvislosti s tou technikou mě baví nahrávat si ty písničky. Máte nějakého domácího mazlíčka, popřípadě jaké je vaše oblíbené zvíře? Domácího mazlíčka nemám, snad jenom ty tři kytary. Jinak je moje oblíbené zvířátko asi pes. Jak byste se charaterizoval? Jsem strašně náladový. Když nemám náladu, tak je to špatný a jsem nepříjemnej. Zažili jste to už? (smích) Máte nějaký vtipný zážitek z poslední doby? Seděl jsem v kabinetě, to jsem ještě učil na Slovance, s kolegyní jsme pili kávu a na dveře najednou zaklepala nějaká osmačka a říká: "Pane učiteli, víte o tom, že nás zrovna učíte?" Je někdo, kdo vás inspiruje? No, inspirujete mě vy, jako děti. Já vás často pozoruju, jak se chováte, co vás zajímá, jaké máte názory, a z toho beru inspiraci. A nějaká známá osobnost? Tak to ne. Nikdy jsem si nevyvěšoval ničí plakáty ani tak podobně. Sportujete? (smích) Co myslíte? Jenom rád lyžuju a plavu a někdy si trochu zaběhám. Kde jste byl nejdál a kam byste se chtěl ještě podívat? Nejdál jsem byl za polárním kruhem ve Švédsku a chtěl bych procestovat Kanadu. Co byste v životě nesnědl a proč? Nelákají mě ty věci, co jsou normální v Číně nebo Thajsku, třeba smažené tarantule... Jaké jsou vaše plány do budoucnosti? Nezbláznit se z toho ze všeho! Můj plán je koupit si nové auto. (Krátce po rozhovoru si pan učitel auto opravdu pořídil. Vypadá vážně moc hezky., pozn. red.)

4 ZE ŠKOLY VÝJEZDY DRUHÉHO STUPNĚ Jak všichni dobře víte, druhý stupeň jel v říjnu na VÝJEZD. Ten se pro tento rok konal v HRACHOVĚ a ve ŠTĚDRONÍNĚ. Děti nebyly ve škole od 1. do Ve škole sice někteří zůstali, ale nebylo jich mnoho. Dělali projekty, které byly spojeny např. s multikulturní výchovou, to byl hlavní cíl výjezdu pro sedmý ročník. Jeden den v týdnu šly děti ze školy na exkurzi do Karolina na výstavu fotek WORLD PRESS PHOTO CO SE NÁM NELÍBÍ V NAŠÍ ŠKOLE? Přístup některých učitelů Někteří učitelé neustále chodí se svými třídami na počítače. Ne, že by nám to vadilo, ale žáci potom vůbec nic neumí. Zadání zní: Napište do Wordu pár vět k tomu a tomu, přidejte obrázek a pak máte zbytek hodiny volno. Pak přijdou testy a učitel se diví, že žáci nic neumí. Další učitel, který třídu příští rok zdědí musí žáky navíc učit hodně věcí z minulého roku, které neumí. Zákaz procházení chodbou u přípravných tříd Nikdo nám neřekl proč, ale prostě tam nesmíme. Že by měla naše škola něco, co musí zůstat skryto? Nedobrovolné chození na soutěže Někteří z nás prostě nedychtí soutěžit před spoustou lidí v angličtině nebo zpěvu. Většinu do toho ale učitelé natlačí a pak se nemůžou divit, že výsledky nemusí být nijak oslnivé... ŠKOLNÍ PARLAMENT Jak jistě víte, v předchozích několika letech fungoval na naší škole školní parlament. Letos tomu není jinak. Na pravidelných schůzkách žáci předkládají své návrhy jak zlepšit školu. Jediná změna je v místě konání těchto schůzek. Byly přesunuty z dolní družiny do počítačové učebny vedle kabinetu pí. uč. Berkové. No a poslední informace schůzky vede paní učitelka Řačáková, jinak třídní 3.A.

5 KLEPY ZE ŠKOLY aneb už se k vám doneslo, že máme ve škole od nového školního roku počítačovou učebnu určenou pro výuku jazyků? Problém je však, že v této tajemné učebně ještě nikdo nikdy nebyl, a tak těžko říct, jestli vůbec existuje v devátých třídách si nechali patentovat nové koště? Vypadá docela jako florbalová hokejka a kupodivu s ním uklízejí docela často jen ty odpadky nekončí v koši v 8.A mají létající tabuli? Je to jako v Avataru nahoru a dolů, možná, že jednou uletí až na Pandoru ve školní jídelně je samoobsluha na saláty? Konečně z nás budou zdraví králíčci ve školní družině přespali prvňáčci a druháčci? Prý pozorovali školní noční duchy, no snad to na nich nezanechalo vážné následky v 8.B neskutečně smrdí jedna z lavic? Osmáci totiž na minimálně měsíc staré bagetě pozorují hnilobný proces v praxi ZE ŠKOLY Nejčastější 'hlášky' našich vyučujících "Tady je to jak u blbejch na dvorečku!"- pí. uč. Řačáková "Hladina hluku ve třídě je přímo úměrná težkosti testu."- pí. uč. Housková "Můžu říct větu, aniž by mě někdo přerušil?!"- pí. uč. Patrasová. "Vy už to asi máte hotové, že se bavíte?!"- pí. uč. Kutílková "Já nejsem slovník!"- p. uč. Tyll "Ruka trestající..."- p. uč. Žák "Nepřijdete si trapně?!"- pí. uč. Požárková

6 Který styl se ti líbí nejvíc? ZE SVĚTA Mně se líbí všechny! KOUTEK ŠÉFKUCHAŘE Paella de Almería Ingredience 300 g rýže, 300 g kuřecího masa, 100 g loupaných mandlí, 4 g kurkumy, 4 bobkové listy, 1 červená paprika, 1 zelená paprika, sůl, pepř, 100 ml vývaru, 50 ml olivového oleje Příprava Kuřecí maso nakrájíme na kostičky, omyté papriky na větší proužky a vše orestujeme na rozpáleném oleji. Zalijeme vývarem, osolíme, opepříme a do směsi přimícháme propláchnutou rýži s bobkovým listem, kurkumou a mandlemi. Pak přilijeme bílé víno a pokrm dusíme 20 minut, dokud se voda nevyvaří a rýže nezměkne.

7 Osmák degu (latinsky Octodon degus) ZE SVĚTA Začíná být u nás poměrně známý hlodavec a stává se z něj oblíbený domácí mazlíček, který se hodí i k dětem. Měří něco kolem 15 cm a přibližně stejně má i jeho ocásek. Průměrně váží kolem 200 g. Několik dobrých vlastností: je to denní zvíře je inteligentní, dá se snadno ochočit hodí se k dětem a není agresivní!!! VÍTE, ŽE nejhlubší kořeny byly změřeny u fíkovníku. Sahaly do hloubky neuvěřitelných 120 metrů pod zemí? z 23. na 24. února 1916 v Montaně byl zaznamenán největší teplotní rozdíl, kdy teplota 7 C klesla na -49 C? v poušti Atacama spadlo mezi léty pouze 0,5 mm srážek ročně? v roce 1879 se narodila chlapec, který vážil 10,8 kg a měřil 76 cm, ale po 11 hodinách zemřel? nejlehčí narozené dítě přišlo na svět v roce 1989 a byla jí holčička, která vážila pouhých 280 gramů? poté, co Američanka Vivian coccco Wheelerová utrpěla šok ze smrti své matky, narostly jí vousy o délce 27,9 cm?

8 CO ŽE SE MÁ STÁT??? ZE SVĚTA Víte o tom, že celou zeměkouli prý postihne KONEC SVĚTA? Archeologové objevili na nalezišti v Guatemale na schodech vyrytý nápis, který stanovuje konec světa na stejný den jako mayský kalendář. Nápis z naleziště v La Coroně je starý 1300 let a jako druhý potvrzuje, že mayský kalendář končí po 5125 let trvajícím cyklu 21. prosince Tuto informaci uvedl britský portál Daily Mail. VTIPY Sedmáci píší písemku. Radek nevydrží napětí a pošeptá sousedovi: Mirku, ten náš učitel je ale protivnej, viď! Učitel si všimne, že kluci mluví, a křikne: Nenašeptávej, Radku, Mirek na to musí přijít sám! Žáci ve třídě dostali za úkol si promyslet, jaké zvířátko by společně mohli v rohu místnosti chovat. A co takhle třeba prase, navrhne Pepíček. Seš blbej? Co ta špína a smrad? By si zvyklo, ne? Kdo to byl Mozart, děti? ptá se paní učitelka. Monika se přihlásí a řekne: To byl, prosím, hudební skladatel. Paní učitelka se opět zeptá: A byl to Čech, děti? Přihlásí se Iveta a odpoví: Néé, paní učitelko, Čech je fotbalista!

9 Jednou se babička zeptá Michálka: Michálku, jaké jídlo máš nejraději? Michálek odpoví: Špenát. Babička se ho zase zeptá: A proč, Michálku? Michálek jí vysvětlí: Protože mi je po něm špatně a nemusím do školy. Stěžuje si prvňáček: Já nechtěl chodit do školy a teď tady budu sedět až do patnácti let! A co mám říkat já, odpoví mu na to učitel, já tu musím zůstat minimálně do šedesáti! Jsem: žena Moje povolání: zpěvačka Žiju: v USA v Kalifornii A co jsem vlastně já dělal v pátek večer??? Narodila jsem se: Nazpívala jsem písničky: E. T., Firework, Last Friday Night a nejnověji Wide Awake

10 Prázdniny byly super. Byla jsem u moře v Chorvatsku. Tam i zpátky jsme jeli autobusem. Měli tam mořské ryby a chobotnice. Já jsem je nejedla, ale ochutnala jenom chobotnicové kroužky. Byly pěkně gumové jako žvýkačka. Vyzkoušela jsem si i šlapadla. Když jsem plavala, tak jsem se vždy napila vody. Byla slaná a někdy jsem ji spolkla. Nepříjemné bylo, že jsem si spálila záda a mamka mi to musela namazat bílým jogurtem. Nikdy se mi nechtělo vstávat. Potom jsem jela k babičce. Šli jsme na koupaliště a babička se na mě chodila dívat, jestli jsem v pořádku. Když šla bosa po trávě, píchla ji vosa. Bolelo jí to ještě týden a pak jí natekla noha, že se ani nevešla do boty. Moc jsem ji litovala. Prázdniny utekly jako voda. Už se zase těším na další.

SPORŤÁK. školní časopis 7. ZŠ Kolín 3/2003-2004. Úvodník. Tentokrát trochu jinak. 5,-Kč. 3. číslo. www.7zskolin.cz

SPORŤÁK. školní časopis 7. ZŠ Kolín 3/2003-2004. Úvodník. Tentokrát trochu jinak. 5,-Kč. 3. číslo. www.7zskolin.cz SPORŤÁK 3/2003-2004 školní časopis 7. ZŠ Kolín www.7zskolin.cz Úvodník 3. číslo Co vám budu povídat.přijímačkové období za dveřmi a žáci se pilně učí, aby zvládli zkoušky na školu, kterou si vybrali jako

Více

E-mail: skolnirevue@centrum.cz Web: www.zs.streliceubrna.cz/žáci

E-mail: skolnirevue@centrum.cz Web: www.zs.streliceubrna.cz/žáci E-mail: skolnirevue@centrum.cz Web: www.zs.streliceubrna.cz/žáci Ročník III., č.1 22. října 2007OBSAH Slovo na úvod.......... 1 Bylo nebylo Paragraf 11/55...... 2 Volejbalový turnaj..... 3 Přijímací zkoušky

Více

Kli=D. Klicperáčtí deváťáci. Redakce:

Kli=D. Klicperáčtí deváťáci. Redakce: Redakce: Kli=D Klicperáčtí deváťáci Co jsme pro vás připravili: Fejetony Rozhovor s pí. uč. Doleželovou Učitelé vráceni do školních lavic Vzpomínky deváťáků Vybavení školy Vtipy a fotky Rubriky: N. Novotná,

Více

V tomto čísle nepřehlédněte: Jaká byla B7? 13 Co se děje ve škole 20 Co jsme vymysleli 22

V tomto čísle nepřehlédněte: Jaká byla B7? 13 Co se děje ve škole 20 Co jsme vymysleli 22 Prázdniny skončily 1 Návrat do školy 8 Už to začalo 10 V tomto čísle nepřehlédněte: Jaká byla B7? 13 Co se děje ve škole 20 Co jsme vymysleli 22 Vážení čtenáři, i když se to nezdá, jsou velké prázdniny

Více

MIKULÁŠ OČIMA PEKELNÉ 8.A

MIKULÁŠ OČIMA PEKELNÉ 8.A ročník 1/číslo 1 V předvánočním čase jsme se nemohli dočkat Štědrého dne. Ve škole byl vánoční jarmark, prodávalo se a vyrábělo. S paní družinářkou Drahotskou jsme vyráběli vánoční výrobky. za 3.A Áda

Více

Školní rok 2014/2015. 2. číslo. Naše škola a já

Školní rok 2014/2015. 2. číslo. Naše škola a já Školní rok 2014/2015 2. číslo Naše škola a já Ve 2. čísle našeho školního časopisu jsme dostali úkol napsat o nějaké akci, která na naší škole proběhla a které jsme se osobně zúčastnili. A jak se nám to

Více

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK. Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK. Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem ŠKOLÁK ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov Číslo 3 Ročník sedmý 2014 Školní rok 2013/14 Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem Lidé spolu komunikují už odpradávna. Jako jediní ze zvířat jsme si ale vytvořili

Více

PLÁTEK. Uvnitř čísla: Hlásíme se vám, milí čtenáři, v novém složení a přejeme vám hodně zábavy při čtení Plátku. Úvodník 2. Ze života školy 3-4

PLÁTEK. Uvnitř čísla: Hlásíme se vám, milí čtenáři, v novém složení a přejeme vám hodně zábavy při čtení Plátku. Úvodník 2. Ze života školy 3-4 Uvnitř čísla: Úvodník 2 Ze života školy 3-4 PLÁTEK Rozhovory 5 Turistický kroužek 6 Rok 2011 Číslo 1 Adapťáky 7-12 Sport 13 Příběh 14 Křížovka 15 Zookoutek 16 Slunce svítí na noviny. Co to asi znamená?

Více

Blahopřejeme Nikole ke skvělému úspěchu v této mimořádně prestižní soutěži.

Blahopřejeme Nikole ke skvělému úspěchu v této mimořádně prestižní soutěži. Institut dětí a mládeže Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy pořádal letos již 35. ročník národní soutěže dětského literárního projevu Náš svět. K naší velké radosti jsme se dozvěděli, že ve třetí

Více

ČERNO-BÍLÝ DEN (28.1.2010)

ČERNO-BÍLÝ DEN (28.1.2010) ročník 3/ číslo 1(5) Základní škola Mokrá únor 2010 strana 1 Neuvěřitelné se opět stalo skutkem. Vyšlo to. A vyšlo další číslo časopisu. Tak na to koukněte, pěkně si počtěte. ČERNO-BÍLÝ DEN (28.1.2010)

Více

Rok: 2013 Číslo: 4. Karolína Hloušová, 8. A

Rok: 2013 Číslo: 4. Karolína Hloušová, 8. A Číslo: 4 Karolína Hloušová, 8. A Úvodník Rok 2013 Slovo šéfredaktorky Stránka 2 Čauko, to nám ten čas rychle utíká. Vánoce už klepou na dveře, a my jsme stále ve škole. Však si těch prázdnin užijeme dost!

Více

1/2010-2011. Motto: Prázdninové ozvěny...nějak rychle to uteklo

1/2010-2011. Motto: Prázdninové ozvěny...nějak rychle to uteklo Motto: Prázdninové ozvěny...nějak rychle to uteklo 2 O nás VIKTOR Novák Myslím, že víte,jak vypadám,ale ne každý ví, jak se chovám a jaký vlastně jsem. Vůbec nemám rád sport. Sportů, které mě baví, je

Více

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704. Co se děje

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704. Co se děje Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje Z obsahu:: ~ Parllament školly a jeho zástupcii v redakčníí radě ~ rozhovor se starostou našeho města ~ rozhovor s učiitellem Valleriie Lažo a zumba

Více

Časopis žáků Zš a Mš Dolní Bojanovice ŠKOLÁCEK. březen 2014 XIII. ročník 2. číslo ŠKOLÁČEK

Časopis žáků Zš a Mš Dolní Bojanovice ŠKOLÁCEK. březen 2014 XIII. ročník 2. číslo ŠKOLÁČEK Časopis žáků Zš a Mš Dolní Bojanovice ŠKOLÁCEK březen 2014 XIII. ročník 2. číslo Obsah Úvodník... 1 Slovo ředitele školy... 2 Školní zprávičky... 3 Zeptali jsme se za vás... 10 Zajímavá osobnost... 11

Více

září, říjen PŘEDSTAVUJEME VÁM ČLENY NAŠÍ ŠKOLNÍ REDAKCE ČASOPIS ZŠ KOTLÁŘSKÁ ČÍSLO 1.,2., ROČNÍK V. PODROBNÝ PLÁN NA ŘÍJEN 3

září, říjen PŘEDSTAVUJEME VÁM ČLENY NAŠÍ ŠKOLNÍ REDAKCE ČASOPIS ZŠ KOTLÁŘSKÁ ČÍSLO 1.,2., ROČNÍK V. PODROBNÝ PLÁN NA ŘÍJEN 3 ČASOPIS ZŠ KOTLÁŘSKÁ ČÍSLO 1.,2., ROČNÍK V. září, říjen UVNITŘ TOHOTO VYDÁNÍ: PODROBNÝ PLÁN NA ŘÍJEN 3 ADAPTAČNÍ VÝJEZD 6.ROČ. 4 SETKÁNÍ SE SPORTOVCI 5 PANÍ UČITELKA PETRA KIPRÁ 6 PŘEHLED STŘEDNÍCH ŠKOL

Více

www.ric.cz www.ric.cz WWW.RIC.CZ www.ric.cz www.drclentilka.cz WWW.DRCLENTILKA.CZ www.drclentilka.cz www.drclentilka.cz www.rclanskroun.

www.ric.cz www.ric.cz WWW.RIC.CZ www.ric.cz www.drclentilka.cz WWW.DRCLENTILKA.CZ www.drclentilka.cz www.drclentilka.cz www.rclanskroun. JSEM SPECIÁLNÍ PEDAGOG A PRACUJI S FILÍPKEM, KTERÉMU JE ŠEST LET Je to jemný a citlivý chlapec, ale v malém okamžiku se dokáže proměnit ve velkého rošťáka. Jeho kukadlům se nedá odolat. Když se mi zrovna

Více

Kdybych se stal starostou Frenštátu pod Radhoštěm

Kdybych se stal starostou Frenštátu pod Radhoštěm Prázdniny den nultý Vyjdu ze školy a konečně se nadechnu prázdninového vzduchu. Večer si zajdem na večeři a pohár, ať je vysvědčení jakékoliv. Po vysvědčení půjdu na oběd. Jako vždycky asi bude segedínský

Více

Školní časopis Střední zdravotnické školy Frýdek-Místek

Školní časopis Střední zdravotnické školy Frýdek-Místek 2015 Školní časopis Střední zdravotnické školy Frýdek-Místek EDITORIAL Byla zima mezi nami a včil už je za horami. Hu, hu, hu, JARO UŽ JE TU! Tak těmito slovy kdysi vítaly děti jaro. Přinášelo jim totiž

Více

DOPIS Z AFRIKY. ročník 2/ číslo 2(4) Základní škola Mokrá - červen 2009 strana 1

DOPIS Z AFRIKY. ročník 2/ číslo 2(4) Základní škola Mokrá - červen 2009 strana 1 ročník 2/ číslo 2(4) Základní škola Mokrá - červen 2009 strana 1 Nazdárek - kašpárek školáci. Nemožné se stalo skutkem a je tu již čtvrté číslo našeho školního půlročníku. Čtyři jsou třeba listy čtyřlístku,

Více

Na cestě k romské knihovně

Na cestě k romské knihovně Na cestě k romské knihovně Příprava projektu v Ostravě-Vítkovicích Ostravská univerzita v Ostravě 2006 Na cestě k romské knihovně Příprava projektu v Ostravě-Vítkovicích Projekt je finančně podporován

Více

2. číslo prosinec 2011

2. číslo prosinec 2011 2. číslo prosinec 2011 ZŠ Pulická DOBRUŠKA Milí čtenáři! ÚVOD Zdravíčko přátelé! Určitě jste si všimli, že v 1. čísle našeho časopisu byl jiný nadpis, než je teď. A proč? Protože tento nadpis je víc IN!

Více

tvrtletník č.5/2015 TadyTam TADY? TAM!

tvrtletník č.5/2015 TadyTam TADY? TAM! tvrtletník č.5/2015 TadyTam TADY? TAM! Milí čtenáři, říkala jsem si, že vydám časopis v listopadu nebo v prosinci. Dobře, tak v lednu. Nakonec budu ráda, když se k vám dostane do konce zimy. Omlouvám se,

Více

9. číslo, 5. ročník, 2009/10. Občasník Základní školy, Příbram II, Jiráskovy sady 273. Jak lvové bijem o mříže Písně kosmické Jan Neruda

9. číslo, 5. ročník, 2009/10. Občasník Základní školy, Příbram II, Jiráskovy sady 273. Jak lvové bijem o mříže Písně kosmické Jan Neruda 9. číslo, 5. ročník, 2009/10 Občasník Základní školy, Příbram II, Jiráskovy sady 273 Jak lvové bijem o mříže Písně kosmické Jan Neruda Jak lvové bijem o mříže, jak lvové v kleci jatí, my bychom vzhůru

Více

Evropský den jazyků. Návštěva z Francie a Itálie. Cesta do pravěku. Rozhovor s paní učitelkou Zatloukalovou. Holky versus kluci.

Evropský den jazyků. Návštěva z Francie a Itálie. Cesta do pravěku. Rozhovor s paní učitelkou Zatloukalovou. Holky versus kluci. Evropský den jazyků Návštěva z Francie a Itálie Cesta do pravěku Rozhovor s paní učitelkou Zatloukalovou Holky versus kluci Mikulášský kvíz Představujeme stálé redaktory www.zsms.streliceubrna.cz skolnirevue@centrum.cz

Více

BYLI JSME PŘI TOM... 4. HT3 na veletrhu Go & Region Tour... 4. VP3 na městském úřadě... 4. Lyžařský výcvik... 5. Olympiáda z anglického jazyka...

BYLI JSME PŘI TOM... 4. HT3 na veletrhu Go & Region Tour... 4. VP3 na městském úřadě... 4. Lyžařský výcvik... 5. Olympiáda z anglického jazyka... BYLI JSME PŘI TOM... 4 HT3 na veletrhu Go & Region Tour... 4 VP3 na městském úřadě... 4 Lyžařský výcvik... 5 Olympiáda z anglického jazyka... 7 Zájezd do divadla... 7 16. veletrh fiktivních firem... 8

Více

MASČÁSEK Časopis Masarykovy základní školy v Klatovech 1. číslo 6. ročník

MASČÁSEK Časopis Masarykovy základní školy v Klatovech 1. číslo 6. ročník MASČÁSEK Časopis Masarykovy základní školy v Klatovech 1. číslo 6. ročník OBSAH 1. Úvodem 2. Zábavná čeština 3. Anketa 4. Soutěž 5. Arktida 6. Něco pro zasmání 7. Vesmír, jak jej neznáme 8. Literární tvorba

Více

ČASOPIS ZŠ KOTLÁŘSKÁ. Zář. Září 2014 ZÁŘÍ ČÍSLO 1, ROČNÍK VI. UVNITŘ TOHOTO VYDÁNÍ PLÁN NA ZÁŘÍ PRÁZDNINY OČIM A ŽÁKŮ DNY TŘÍDNÍHO UČITELE V IX.

ČASOPIS ZŠ KOTLÁŘSKÁ. Zář. Září 2014 ZÁŘÍ ČÍSLO 1, ROČNÍK VI. UVNITŘ TOHOTO VYDÁNÍ PLÁN NA ZÁŘÍ PRÁZDNINY OČIM A ŽÁKŮ DNY TŘÍDNÍHO UČITELE V IX. ČASOPIS ZŠ KOTLÁŘSKÁ ZÁŘÍ ČÍSLO 1, ROČNÍK VI. UVNITŘ TOHOTO VYDÁNÍ Zář Září 2014 PLÁN NA ZÁŘÍ 3 PRÁZDNINY OČIM A ŽÁKŮ 4 DNY TŘÍDNÍHO UČITELE V IX. A, B 7 ROZHOVORY - TOM A JULČA 8 BRNO - AKTUALITY 9 GUM

Více

EDITORÁL ŠÉFREDAKTORA

EDITORÁL ŠÉFREDAKTORA Časopis vydávaný žáky ZŠ TRIVIUM PLUS, o. p. LEDEN ÚNOR 2014 EDITORÁL ŠÉFREDAKTORA Z Á K L A D N Í Š K O L A T R I V I U M P L U S O. P. S. D O B Ř A N Y 2 WWW. T R I V I U M. C Z Vážení čtenáři a příznivci

Více

Číslo 2 Ročník 1. Rozhovor s Té-Vé-Stár Vojtou Kotkem. A horoskop na celý školní rok

Číslo 2 Ročník 1. Rozhovor s Té-Vé-Stár Vojtou Kotkem. A horoskop na celý školní rok Číslo 2 Ročník 1 Rozhovor s Té-Vé-Stár Vojtou Kotkem A horoskop na celý školní rok JSME MISTŘI! Jak jste si asi jistě všimli tak v neděli 15.května skončilo mistrovství světa v hokeji a náš reprezentační

Více

(S)COOLMIX. Občasník Základní školy Vizovice

(S)COOLMIX. Občasník Základní školy Vizovice Ročník I, číslo 2, červen 2014 (S)COOLMIX Občasník Základní školy Vizovice Zaletěl jsem si vrtulníkem Za kamarádem Alíkem Vydali jsme se spolu do města Kde místo chodníků je jen písečná cesta Mají tam

Více