Sheffi Discovery eld Endeavor

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Sheffi Discovery eld Endeavor"

Transkript

1 Sheffield Discovery Endeavor

2

3 Sheffield Measurement Inc. Historie produktů Sheffield pro dimenzionální měření se datuje již od roku 1906, počínaje výrobou nástrojů pro měření závitů a speciálních měřicích zařízení. Tato společnost vyvinula své první komparátory již v dvacátých letech a v roce 1938 uvedla měřicí nástroj Precisionaire, který stal světovým standardem. V roce 1965 společnost Sheffield vyrobila první zařízení pro souřadnicové měření Cordax. Společnost Sheffield Measurement je v dnešní době i nadále světovou špičkou v oblasti dimenzionálního měření a kontrolních systému. Společnost Sheffield Measurement je součástí skupiny Hexagon Metrology, největšího seskupení mezinárodních značek na trhu dimenzionální metrologie. Produkty Sheffield mají podporu rozsáhlé evropské servisní sítě skupiny Hexagon Metrology, která zajišťuje instalaci, školení, záruku, údržbu, pomoc při použití a služby v oblasti dimenzionálního měření. Precizní rozměrová kontrola. Přesně tam, kde ji potřebujete. Nejlepší řešení pro ty nejnáročnější požadavky Společnost Sheffield Measurement dokáže uspokojit i ty nejvyšší nároky na kvalitu dílů, požadavky na nulové procento defektu a výrobu just-in-time. Odolné souřadnicové měřicí stroje (SMS) společnosti Sheffield Measurement dokáží spolehlivě pracovat ve všech typech výrobních prostředí a bez kompromisů zaručují stejnou přesnost měření, jakou lze dosáhnout v kontrolní laboratoři. Výkonné programovací prostředí PC-DMIS z těchto zařízení učiní ty nejvšestrannější kontrolní nástroje ve vaší továrně. SMS Sheffield se vyznačují nedostižným výkonem, díky kterému můžete provádět častější kontroly na větším počtu vzorků. Všestranný pomocník Potřebujete provést rychlé měření, nebo spustit kompletní kontrolu celé součásti? V obou případech není nutné žádné složité nastavení. Během pár minut můžete převést soubor CAD na kompletní a optimalizovaný program dimenzionální kontroly. Navíc můžete nechat hlavní kontrolní práci na operátorech obráběcích strojů přímo na jejich stanovišti. Výsledky kontroly můžete mít k dispozici v reálném čase, takže první výskyt chyby se nepromítne do dalších výrobních cyklů. Nahraďte těžkopádné postupy manuálního měření s nedokonalou možností opakování plně automatizovanými SMS, navíc za konkurenceschopnou cenu v porovnání s mnohými manuálními přístroji. A co je nejdůležitější, získáte kombinaci spolehlivého hardwaru a snadno použitelného softwaru, která boří mýty o tom, že SMS jsou nákladné a těžko použitelné nástroje, které dokáží ovládat pouze draze placení experti. Sami poznáte rychlou návratnost své investice díky zařízení, které usilovně pracuje na snížení zmetkovosti, úspoře času a spokojenosti zákazníků.

4 discovery TM II Funguje jako obráběcí stroj pro kontrolu kvality.

5 Dostupné, plně automatické systémy SMS Povyšte produktivitu, hospodárnost a spolehlivost na vyšší úroveň s SMS Sheffield Discovery II. Díky výkonu, který Discovery II již od roku 1997 dokazuje v menších provozech i velkých výrobních závodech, tento produkt skvěle překlenuje propast mezi nízkou cenou a vysokým výkonem. Ověřuje kvalitu dílu až 20krát rychleji než manuální metody, kontroluje nastavení obráběcích systémů a urychluje automatické řízení procesu s jednoduchostí technologie plug-and-play. Bok po boku s obráběcími systémy Díky využití pokročilých kompozitních materiálu a provedení ve stylu obráběcích strojů je Discovery II přirozeným řešením pro kontrolu v provozu i v laboratoři. Mobilní podstavec umožňuje přesun na požadované místo kontroly. Zařízení stačí zapojit, připojit jeho počítač a můžete spustit měření. Součástí standardní výbavy je automatická kompenzace teploty, takže není vyžadováno zajištění teploty okolního vzduchu. Podobné je to s údržbou. V zařízení stačí občas promazat ložiska (postup na pět minut), a to je vše. Přesnost v každém výrobním prostředí Tlumící účinek mechanických ložisek a pokročilých kompozitních materiálů umožňuje SMS Discovery II pracovat prakticky bez ohledu na vibrace a pohyb výrobní linky. Díky svému výkonu jde o ideální řešení kontroly rozměru ve výrobní fázi. Skenování v dosahu Díky nedávnému uvedení skenování do třídy SMS Discovery II společnost Sheffield přelomově zvýšila dostupnost skenování. Kompaktní systém Discovery II s odolnou konstrukcí pro výrobní prostředí vybavený sondou SP25M nabízí kombinaci skenování a bodového měření ve stejné části programu, s automatickou výměnou zakončení a modulů, a dosahuje tak optimální Flexibility a krátké doby cyklu.

6 endeavor TM Odolnost pro výrobní linku. Inteligence pro kontrolní laboratoř.

7 Přesnost v dostupném provedení Souřadnicové měřící stroje (SMS) Endeavor přinášejí novou úroveň výkonu při kontrole a jsou vhodné pro výrobní linky i kontrolní laboratoře. Můžete se spolehnout na dosud nedostupný výkon ukrytý v cenově výhodném zařízení, které dokáže pracovat v každém výrobním prostředí. Žádné SMS až dosud nedisponovaly takovými možnostmi a žádné laboratorní zařízení nebylo tak dostupné. Pokročilá kinematická konstrukce Odolná a přesto odlehčená konstrukce a optimální umístění ložisek umožňují zařízení Endeavor přesnější ovládání bez zkreslení pohybem systému. Design produktu Endeavor je ze své podstaty odolný proti vibracím, takže vám budou stačit standardní elastomerické izolační podložky. Kompenzace teploty v reálném čase umožňuje dosáhnout garantované přesnosti i při změně teploty v rozmezí až ±5 C, díky čemuž může tento produkt dodávat plný výkon i v situacích, které již přesahují schopnosti ostatních SMS systémů. Vyšší spolehlivost, nižší provozní náklady Srdcem pohybového systému XY produktu Endeavor je lineární magnetický pohon bez pohyblivých částí, takže zařízení neobsahuje žádné řemeny, kladky ani jiné mechanické části se sklony k opotřebení, přetržení či nutností seřizování. Výsledkem je pozoruhodně tichý stroj s plynulým pohybem, který se snadno udržuje a obvykle nevyžaduje jiný servis, než pravidelnou kalibraci. Větší flexibilita a přesnost měření díky průběžnému skenování Skenování je efektivní a přesný způsob, jak rychle automaticky shromažďovat velká množství dat. Při použití SMS Endeavor s výbavou pro skenování je možné za stejnou a často ještě kratší dobu získat větší množství dat než při použití konvenčního testování dotykovou sondou. Rychleji a přesněji získáte souhrn údajů o rozměrech, poloze, to vše s vysokou úrovní opakovatelnosti a přesnosti, a tím zlepšíte celkový výkon kontroly.

8 Kontrolní software Nejrozšířenější kontrolní software v tomto odvětví Software PC-DMIS společnosti Hexagon Metrology nabízí to nejucelenější řešení pro současné metrologické aplikace. Díky té největší bázi měřicího a kontrolního softwaru a dostupnosti v celé řadě jazyků je prostředí PC-DMIS ideální pro kontrolní operace v rámci celé společnosti, ať již pro jeden závod nebo pro více pracovišť po celém světě. Plně vybavený metrologický software Prostředí PC-DMIS PRO nabízí základní intuitivní grafické uživatelské rozhraní (bez CAD) se sadou průvodců, které pomohou operátorovi rychle si osvojit a ovládat hlavní kontrolní funkce. Tento produkt zahrnuje následující funkce: Kompletní programovací prostředí včetně programovacích funkcí vyšší úrovně. Přizpůsobitelné nabídky. Rutiny Quick Start pro kvalifikaci sondy, vyrovnání součástí a funkci Hyper Reporting. Algoritmy s certifikací PTB. Plná sada přizpůsobitelných nástrojů pro tvorbu sestav a rozšířené nástroje Hyper Reporting. Intuitivní nástroj Probe and Go, který automaticky rozpozná typy prvků a vytvoří interaktivní grafickou reprezentaci dílu. Přizpůsobení pro váš způsob použití Systém PC-DMIS obsahuje plně konfigurovatelné, intuitivní grafické uživatelské rozhraní, které vás provede programováním dílu, nastavením a kontrolou. To umožňuje všem uživatelům bez ohledu na jejich zkušenosti rychle, účinně a přesně provádět měření čehokoli od jednoduchých hranolových dílů až po složité zahnuté povrchy. Systém PC-DMIS zvyšuje výkon při programování dílu a vylepšuje produktivitu měření díky rychlým spouštěcím rutinám kvalifikace sondy, vyrovnání dílu a výstupu sestavy, stejně jako automatickému rozpoznávání funkce a rychlým a jednoduchým rutinám pro individuální měření. Možnost plné 3D animace včetně digitalizovaných obrazů dílů a upnutí dílu ve stroji umožňuje vizuálně ověřit nastavení a program před zahájením vlastní kontroly dílu.

9 Přidaná možnost importu souborů CAD Prostředí PC-DMIS CAD zahrnuje všechny funkce PC-DMIS PRO plus: Možnost plné 3D animace včetně digitalizovaných obrazů dílů a upnutí dílu ve stroji, takže operátor může vizuálně ověřit nastavení a program před zahájením vlastní kontroly dílu. Dokumentace neznámého dílu pro generování počítačových modelů pro aplikace reverzního inženýrství. Nativní stahování formátů VDAFS, IGES, DXF, DWG, STEP, XYZIJK, STL, DES a DMIS. Doplněk v podobě rozhraní Direct CAD Interface (DCI) pro vytvoření programů dílů přímo v modelech CAD pomocí nativních algoritmů a nástrojů systému CAD. Doplněk Direct CAD Translator (DCT) umožňuje použití nativního modelu CAD i v případě, že uživatel nevlastní daný systém CAD. Přidává skenování a tenkostěnné díly Vedle funkcí PC-DMIS PRO a PC-DMIS CAD zahrnuje prostředí PC-DMIS CAD++ funkce skenování a digitalizace, které umožňují rychlé a účinné měření složitých tvarů, jako jsou lopatky turbíny, vrtáky, modely, plechové díly a další zahnuté tvary. Tento produkt zahrnuje následující funkce: Digitalizace rovných, rotačních, otevřených či uzavřených tvarů a ploch. Digitalizace obvodu, profilu, a obruby. Simulace sondy. Kompletní sada měřicích nástrojů pro tenkostěnné produkty. Programování offline přináší vyšší efektivitu Systémy PC-DMIS CAD a PC-DMIS CAD++ podporují online i offline programování a jsou doplněny grafickými modely dílů a simulacemi dráhy sondy, což může pomoci opravit chyby v programu ještě před jeho načtením do výrobní linky. Možnosti vytváření programu offline zvyšuje produktivitu tím že, nepotřebuje SMS na tvorbu programu, čímž nesnižuje jeho měřící kapacitu. Celý program lze vytvořit bez SMS, a zároveň ho i ověřit před jeho uvedením do výroby. Je-li potřeba ověřit či aktualizovat databázi CAD, systém PC- DMIS může načíst výsledky kontroly přímo do systému CAD. Snadno použitelné okno s jazykem Visual Basic umožňuje vytvořit své vlastní grafické zprávy pomocí přetažení myší, což usnadňuje zahrnutí textu, grafů, dokumentů, log a bitmapových obrázků.

10 Discovery II CMM - Výkon a rozměry Modely D-8 D-12 D-28 Měření X (mm) Y (mm) Z (mm) Výkonnostní údaje MPEE (μm) (1) L/200 MPEP (μm) (2) 4.5 MPETHP/t (μm/s) (3) 6.5 / 85 Max. 3D rychlost (mm/s) Max. 3D zrychlení (mm/s 2 ) Max. hmotnost dílu (kg) Hmotnost SMS (kg) - přibližně Tlak přívodu vzduchu Spotřeba vzduchu Bez požadavku na vzduch Požadované napájení V stř. +10% -15%, Hz Relativní vlhkost % bez kondenzace Provozní rozsah teplot C Rozměry A - Šířka (mm) B - Délka (mm) C - Výška (mm) D - Výška stolu (mm) E - Vzdálenost od stolu k X (mm) Modely D-8 D-12 D-28 (1) (2) (3) (1) MPEE = Maximum Permissible Error maximální přípustná chyba pro měření velikosti, podle ISO (2) MPEP = Maximum Permissible Probing Error maximální přípustná chyba sondy, podle ISO (3) MPETHP/t = Maximum Permissible Scanning Probing Error maximální přípustná chyba sondy při skenování, podle ISO Výkonnostní hodnoty platí pouze při splnění následujících specifikací: - Okolní teplota: 20 ± 2 C - Max. odchylka teploty vzduchu: 2 K/h 2 K/24h - Max. prostorový gradient: 1 K/m (všechny modely) - Max. vibrace podlahy: amplituda 2 μm špička-špička / frekvence 5-50 Hz MPEE MPEP: Testy prováděny s TP6 MPETHP/t: Testy prováděny s SP25M Rozměry viz výše. Výška je uváděna se základním podstavcem. Zobrazený model D-28.

11 Endeavor+ TM CMM - Výkon a rozměry Modely Měření X (mm) Y (mm) Z (mm) Výkonnostní údaje Standardní rozsah teplot C Standardní rozsah teplot C MPEE (µm) (1) L/ L/ L/263 MPEP (µm) (2) MPETHP/t (µm/s) (3) 3.0 / / / 80 Rozšířený rozsah teplot C Rozšířený rozsah teplot C MPEE (µm) (1) L/ L/ L/250 MPEP (µm) (2) MPETHP/t (µm/s) (3) 3.0 / / / 80 Max. 3D rychlost (mm/s) Max. 3D zrychlení (mm/s 2 ) Max. hmotnost dílu (kg) Hmotnost SMS (kg) - přibližně Tlak přívodu vzduchu - Spotřeba Požadované napájení Relativní vlhkost ,2 Bar - 85 L/min V stř. ± 10 %, Hz % bez kondenzace Provozní rozsah teplot C Rozměry A - Šířka (mm) B - Délka (mm) C- Výška (mm) D - Výška stolu (mm) E - Vzdálenost od stolu k X (mm) Modely (1) MPEE = Maximum Permissible Error maximální přípustná chyba pro měření velikosti, podle ISO (2) MPEP = Maximum Permissible Probing Error maximální přípustná chyba sondy, podle ISO (3) MPETHP/t = Maximum Permissible Scanning Probing Error maximální přípustná chyba sondy při skenování, podle ISO Standardní rozsah teplot - Okolní teplota: C (modely 9.y.z); C (modely 12.y.10); - Max. odchylka teploty vzduchu: 1 K/h 2 K/24h (modely 9.y.z); 1 K/h 1 K/24h (modely 12.y.10) - Max. prostorový gradient: 1 K/m (všechny modely) Rozšířený rozsah teplot - Okolní teplota: C (modely 9.y.z); C (modely 12.y.10); - Max. odchylka teploty vzduchu: 2 K/h 5 K/24h (modely 9.y.z); 2 K/h 3 K/24h (modely 12.y.10) - Max. prostorový gradient: 1 K/m (všechny modely) - Max. vibrace podlahy: amplituda 1 μm špička-špička / frekvence 5-50 Hz MPEE MPEP: Testy prováděny s TP200 nebo TP7M MPETHP/t: Testy prováděna s SP25M nebo SP600M Rozměry viz výše. Uvedené nákresy slouží pouze pro ilustraci. Všechny specifikace v tomto dokumentu mohou být bez upozornění změněny. E - 10/06

12 Hexagon Metrology s.r.o. Turkova 828/ Praha 4 Tel.: Fax:

SOUŘADNICOVÉ MĚŘICÍ STROJE

SOUŘADNICOVÉ MĚŘICÍ STROJE Souřadnicové měřicí stroje SOUŘADNICOVÉ MĚŘICÍ STROJE PR 1172 (5) Špičková technologie pro nejvyšší přesnost. 3D souřadnicové stroje Mitutoyo: Nová dimenze zajištění kvality. SOUŘADNICOVÉ MĚŘÍCÍ STROJE

Více

SYSTÉMY ZPRACOVÁNÍ OBRAZU

SYSTÉMY ZPRACOVÁNÍ OBRAZU Systémy zpracování obrazu SYSTÉMY ZPRACOVÁNÍ OBRAZU PRC 1170 Přesnost a kvalita řádně zaostřená: QUICK IMAGE, QUICK SCOPE a QUICK VISION. QUICK IMAGE, QUICK SCOPE a QUICK VISION: Zaměřené na to podstatné.

Více

CRYSTA-PLUS M. Všestranný manuální měřicí systém, pro 3-D měřicí úlohy. Efektivní v nákladech, všestranný a jednoduchý. Souřadnicové měřicí stroje

CRYSTA-PLUS M. Všestranný manuální měřicí systém, pro 3-D měřicí úlohy. Efektivní v nákladech, všestranný a jednoduchý. Souřadnicové měřicí stroje Souřadnicové měřicí stroje CRYSTA-PLUS M PRE1203(4) Všestranný manuální měřicí systém, pro 3-D měřicí úlohy. Efektivní v nákladech, všestranný a jednoduchý. CRYSTA-PLUS M: Nekompromisní přesnost ručního

Více

Calypso Software pro snadné programování měření součástí

Calypso Software pro snadné programování měření součástí Průmyslová měřicí technika Carl Zeiss Calypso Software pro snadné programování měření součástí We make it visible. Filozofie softwaru Visual Metrology TM Kontrolované prvky na CAD modelu Vytvoøení programu

Více

MEASUREUP ČTVRTÁ PRŮMYSLOVÁ REVOLUCE. Inteligentní budoucnost: Od revoluce k objevům STRANA 8. Uživatelský komfort a vy STRANA 18

MEASUREUP ČTVRTÁ PRŮMYSLOVÁ REVOLUCE. Inteligentní budoucnost: Od revoluce k objevům STRANA 8. Uživatelský komfort a vy STRANA 18 Inteligentní budoucnost: Od revoluce k objevům STRANA 8 Uživatelský komfort a vy STRANA 18 25 let softwaru PC-DMIS STRANA 30 MEASUREUP Magazín Hexagon Metrology Vydání 2/2014 WWW.HEXAGONMETROLOGY.COM ČTVRTÁ

Více

Vysoce produktivní výroba součástí

Vysoce produktivní výroba součástí www.siemens.cz/plm Vysoce produktivní výroba součástí NX CAM kompletní řešení pro rychlejší tvorbu lepších součástí www.siemens.com/plm/nx/cam Výhody řešení NX CAM Jak díky softwaru NX rychleji vytvoříte

Více

Přejděte na 3D se společností, která vám přinesla 2D.

Přejděte na 3D se společností, která vám přinesla 2D. Přejděte na 3D se společností, která vám přinesla 2D. Obsah Kompletní návrh výrobků... 1 Vytváření kvalitních produktů hned napoprvé... 4 Zkrácení vývojového cyklu výrobků... 5 Správa a sdílení návrhových

Více

Akce Mitutoyo Od 15. října 2013 do 15. ledna 2014

Akce Mitutoyo Od 15. října 2013 do 15. ledna 2014 Akce Mitutoyo Od 15. října 2013 do 15. ledna 2014 Váš svět měření DIGIMATIC Mikrometr Mikrometr se stoupáním závitu vřetena 2 mm nabízející čtyřikrát rychlejší posuv ve srovnání se standardními mikrometry.

Více

od 1. listopadu 2012 do 31. ledna 2013

od 1. listopadu 2012 do 31. ledna 2013 Mitutoyo Zimní akce od 1. listopadu 2012 do 31. ledna 2013 Vážený zákazníku a uživateli Mitutoyo, umožnění Vašeho úspěchu a poskytování výhod, které očekáváte od našich vysoce přesných nástrojů je asi

Více

SOFTWARE PRO STROJAŘE 2014

SOFTWARE PRO STROJAŘE 2014 SOFTWARE PRO STROJAŘE SOFTWARE PRO STROJAŘE 2014 MONOTEMATICKÁ PŘÍLOHA STROJÍRENSKÉHO MĚSÍČNÍKU MM PRŮMYSLOVÉ SPEKTRUM Je rok dlouhá doba, či nikoliv? Vánoce už pomalu klepou na dveře, a přitom ty minulé

Více

Měřicí a vyhodnocovací software MODUS

Měřicí a vyhodnocovací software MODUS Výkonný měřicí software s podporou 5-ti osého měření Měřicí a vyhodnocovací software MODUS Výkonné programování CAD řízené offline programování s úplnou simulací a detekcí kolize Kompletní retrofit balíček

Více

Co je nového v systému NX 8

Co je nového v systému NX 8 Co je nového v systému NX 8 Chytřejší rozhodnutí. Lepší výrobky. Přínosy Vyšší produktivita při vývoji výrobků Vyšší kvalita výrobků, rychlejší vývoj, nižší náklady Větší informovanost při rozhodování

Více

Opce a příslušenství. pro řídicí systémy TNC

Opce a příslušenství. pro řídicí systémy TNC Opce a příslušenství pro řídicí systémy TNC Září 2014 Opce a příslušenství pro řídicí systémy TNC Řídicí systémy HEIDENHAIN jsou známé svým celkovým výkonem a rozsáhlým vybavením. Navíc mohou být optimálně

Více

INTERROLL MODULY DOPRAVNÍKŮ INTELIGENTNÍ, EKONOMICKÉ, FLEXIBILNÍ

INTERROLL MODULY DOPRAVNÍKŮ INTELIGENTNÍ, EKONOMICKÉ, FLEXIBILNÍ INTERROLL MODULY DOPRAVNÍKŮ INTELIGENTNÍ, EKONOMICKÉ, FLEXIBILNÍ INDUSTRY 4.0: MLUVÍ SE O REVOLUCI Podle nedávného prohlášení odborníků probíhá čtvrtá průmyslová revoluce: Ve vzájemně propojeném inteligentním

Více

Form Talysurf Intra. Precizní řešení měření tvaru a textury povrchu

Form Talysurf Intra. Precizní řešení měření tvaru a textury povrchu Form Talysurf Intra Precizní řešení měření tvaru a textury povrchu Form Talysurf Intra.. měří rozměry, tvar i drsnost z jednoho profilu Jedinečná historie První Form Talysurf byl vyvinut v roce 1984 pro

Více

Technologie, která vydrží

Technologie, která vydrží Portfolio komerčních výrobků společnosti Acer acer.cz Technologie, která vydrží Acer Europe SA 2012 Acer Inc. All rights reserved. Od svého založení v roce 1976 usiluje společnost Acer o vývoj výrobků,

Více

Poskytujeme komplexní řešení ve světě obrábění

Poskytujeme komplexní řešení ve světě obrábění production_broch_2007_press.indd1 1 7.3.2007 16:23:59 Poskytujeme komplexní řešení ve světě obrábění Na rozdíl od pokroku, kterého dosáhla technologie řízení, je ruční programování moderních CNC obráběcích

Více

LT COMBO Nabídka 100966 Datum 21/10/2011

LT COMBO Nabídka 100966 Datum 21/10/2011 LT COMBO Nabídka 100966 Datum 21/10/2011 Zákazník: K laskavé pozornosti: AGRICO Rybářská 671 379 01 Třeboň pana Františka Šedivého a pana Karla Pěšíčka Vážení pánové, Navazujeme na naše jednání a děkujeme

Více

MEASUREUP. HxGN LIVE. Technologie pro zábavu STRANA 21. HxGN LIVE 2014 STRANA 23. Prodejci STRANA 26

MEASUREUP. HxGN LIVE. Technologie pro zábavu STRANA 21. HxGN LIVE 2014 STRANA 23. Prodejci STRANA 26 Technologie pro zábavu STRANA 21 HxGN LIVE 2014 STRANA 23 Prodejci STRANA 26 MEASUREUP Hexagon Metrology Magazine Vadání 1/2014 WWW.HEXAGONMETROLOGY.COM HxGN LIVE ZÁBĚ R Z BLÍZKA 2 PC-DMIS TOUCH ZAČNĚTE

Více

INDUSTRIAL PC & SOLUTIONS Profi l Portfolio Reference

INDUSTRIAL PC & SOLUTIONS Profi l Portfolio Reference INDUSTRIAL PC & SOLUTIONS Profi l Portfolio Reference < 1 > Obsah OBSAH PROFIL SPOLEČNOSTI............................................ 2 PORTFOLIO Průmyslové počítače ELCOM IPC, s.r.o...............................

Více

Siemens na 51. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně

Siemens na 51. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně Industry Fórum magazín pro partnery a zákazníky sektoru Industry, divize IA&DT 2.2009 www.siemens.cz/iadt MSV 2009 Siemens na 51. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně 8 NOVINKY Blíže lidem,

Více

Produktivní obrábění. standard pro inteligentní obrábění 3D Solid modelů. www.cncobrabeni.cz. Proč CAM (Computer Aided Manufacturing)?

Produktivní obrábění. standard pro inteligentní obrábění 3D Solid modelů. www.cncobrabeni.cz. Proč CAM (Computer Aided Manufacturing)? standard pro inteligentní obrábění 3D Solid modelů www.cncobrabeni.cz Produktivní obrábění EdgeCAM Computer Aided Manufacturing (CAM) poskytuje dostatečný výkon a metody obrábění i pro výrobce nejnáročnějších

Více

FEMAP. světové řešení MKP pro systém Windows. Siemens PLM Software

FEMAP. světové řešení MKP pro systém Windows. Siemens PLM Software FEMAP světové řešení MKP pro systém Windows Siemens PLM Software www.femap.cz Při vývoji výrobků, které mají dosahovat náročných pevnostních a kvalitativních vlastností, nelze nic ponechat náhodě. Výpočty

Více

Katalog 2015-2016 VRV. Minimální provozní náklady, maximální flexibilita. Rychlá instalace, nejvyšší spolehlivost, dokonalé pohodlí.

Katalog 2015-2016 VRV. Minimální provozní náklady, maximální flexibilita. Rychlá instalace, nejvyšší spolehlivost, dokonalé pohodlí. Katalog 2015-2016 VRV Minimální provozní náklady, maximální flexibilita. Rychlá instalace, nejvyšší spolehlivost, dokonalé pohodlí. KAZETOVÁ JEDNOTKA S PLOCHÝM DEKORAČNÍM PANELEM APLIKACE V KANCELÁŘI VENKOVNÍ

Více

KOMERČNÍ PREZENTACE HIWIN

KOMERČNÍ PREZENTACE HIWIN Technický týdeník 19 24. 30. 9. 2013 19 HIWIN = vítr do plachet strojírenských firem Nová image firmy, větší výstavní prostor, celá řada statických i pohyblivých exponátů a samozřejmě žhavé novinky tohle

Více

ZNAČICÍ SYSTÉMY MV5 ZE 401

ZNAČICÍ SYSTÉMY MV5 ZE 401 M A R K ATO R - P ř e h l e d v ý r o b k ů ZNAČICÍ SYSTÉMY MV5 ZE 401 markator O nás Jsme odborníci na odolné, trvanlivé a ekonomické značení průmyslových dílů. Firma MARKATOR vyvíjí a vyrábí více než

Více

itnc 530 Víceúčelové CNC řízení pro frézky, vyvrtávačky a obráběcí centra

itnc 530 Víceúčelové CNC řízení pro frézky, vyvrtávačky a obráběcí centra itnc 530 Víceúčelové CNC řízení pro frézky, vyvrtávačky a obráběcí centra Září 2013 Kompletně digitální Již přes 35 let představují TNC řídící systémy HEIDENHAIN standard v každodenním použití u frézek,

Více

SITRANS F M MAGFLO Elektromagnetické průtokoměry Vyzkoušejte řešení od firmy Siemens. sitrans f

SITRANS F M MAGFLO Elektromagnetické průtokoměry Vyzkoušejte řešení od firmy Siemens. sitrans f SITRANS F M MAGFLO Elektromagnetické průtokoměry Vyzkoušejte řešení od firmy Siemens sitrans f s SITRANS F M MAGFLO Elektromagnetické průtokoměry Vyzkoušejte řešení od firmy Siemens Průtokoměry MAGFLO

Více

Kamerové systémy. Inspekce vaší výroby. Kamerový systém F160 Kamerový systém F210 Barevný kamerový systém F400 Čtečka kódů 2D V530-R160

Kamerové systémy. Inspekce vaší výroby. Kamerový systém F160 Kamerový systém F210 Barevný kamerový systém F400 Čtečka kódů 2D V530-R160 Kamerové systémy Inspekce vaší výroby Inteligentní kamerový senzor ZFV Kamerový systém F150 Prvotřídní kamerový systém F250 Kamerový systém F500 s rozhraním Ethernet Čtečka kódů 2D V530-R150 Kamerový systém

Více

EVlink. Řešení pro nabíjení elektromobilů

EVlink. Řešení pro nabíjení elektromobilů EVlink Řešení pro nabíjení elektromobilů Řešení pro nabíjení elektromobilů Řešení pro nabíjení EVlink: dává Zdraví Vzduch Generují asi 50 % CO 2 ve srovnání s konvenčními automobily Bez emise malých částic

Více