Oblastní unie neslyšících Olomouc

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Oblastní unie neslyšících Olomouc"

Transkript

1 INFO OUN 0608 červen 1 Oblastní unie neslyšících Olomouc Jungmannova 25, Olomouc SMS: mobil: , ; Tel: , , FAX: ,ICQ: Zakládající člen Českomoravské jednoty neslyšících (ČMJN) IČO , DIČ CZ , Bankovní spojení: KB Olomouc / 0100 INFO OUN OLOMOUC NA ČERVEN 2008 Snímek nahoře - ze Svátku matek v OUN, dole: barvení hedvábí Zleva stojící: Šubová, Kozáková, Zajacová, Králová, Panská, Grézlová, Zaoralová, Pastrnková J., Quittová, Pazderová s dcerou, vpředu zleva: Kučerová se synem, Pochop syn, Pochopová, dcera Pazderová,Pastrnková M. se synem a dcerou, Quitt syn.

2 INFO OUN 0608 červen 2 Co bylo v květnu 2008? Mgr. Panský v Praze jako místopředseda na zasedání Asociace neslyšících, nedoslýchavých a jejich přátel (ASNEP) Schůzka Komunitní plánování sociálních služeb OL pracovní skupina 2 občané se zdravotním postižením, přítomni Mgr. Panský a Bc. Zajacová od 16,30 hodin Aromaterapie přednáška paní Smětákové s tlumočením byla zajímavá a ženy pak kupovaly a kupovaly, že vlastní oslava Svátku matek začala se zpožděním. Poté i přítomní otcové dostali malé dary ( aby otcům nebylo smutno?). Foto: Grézl, Quitt, Panský, Kozák, Masár, Pastrnek, Zápalka,Pospíšil a Král schůze výboru Olomoucké Krajské rady občanů se zdravotním postižením Mgr. Panský a Bc. Zajacová FSN -fotbalová liga neslyšících -Hřiště Nové Sady: SK Skivelo N Olomouc - SKN Plzeň 0: poslední kolo Bowlingové liga ABL v Sportcentru SAJM: OUN Olomouc /Pastrnková M., Bergmann a Pospíšil B.) skončila celkově druhá v divizi C. Výsledky:

3 INFO OUN 0608 červen 3 Ve dnech proběhla v Pardubicích, jako již tradičně, abilympiáda. Za OUN Olomouc se zúčastnila slečna Jana Studená ve dvou disciplínách vyšívání a malba na sklo. V soutěži vyšívání přímým stehem se umístila na 5.místě z celkového počtu 13 soutěžících. Stejný počet přihlášených osob bylo i v disciplíně malování na sklo. Zde si soutěžící vybrali vzor, který následně namalovali na sklo. Slečna Studená se i v této soutěži umístila na 5.místě. Gratulujeme!!! Čtvrtek Barvení hedvábí Dne se skupina neslyšících osob zúčastnila přednášky Prevence a možnosti léčby cévní mozkové příhody v rámci Dnů otevřených dveří na Neurologické klinice Fakultní nemocnice Olomouc. Přednášku hodnotili neslyšící jako velmi zajímavou a poučnou, v diskusi se dotazovali na související zdravotní potíže. Přednáška byla tlumočena do znak. jazyka Dne se sportovci z Skivelo Olomouc zúčastnili M ČR v atletice neslyšících v PLzni. (11 závodníků + 2 doprovod = Látal M., Grygarová V., Hornová L., Konvička J., Lištvanová V., Mašlaňová V., Mejstříková M., Sokola M., Menša T., Chalupa T., Zbořil T. + Bergmann P. a Menšová J.) Závodníci si odvezli a celkem získali medailí: 15 zlatých, 5 stříbrných, 6 bronzových, 4 čtvrtá místa, 2 pátá místa, 2 šestá místa a 1 osmé místo. Výsledková listina je na

4 INFO OUN 0608 červen 4 Ve dnech se reprezentanti ČR (všichni ze Skivelo Olomouc) zúčastnili 1. ME horských kol a 6.ME v silniční cyklistice neslyšících. V italské Veroně získalo družstvo MTB 3.místo a Čapek v kritériu na velodromu 2.místo! V neděli se ve Veroně konalo první kolo 9.ročníku mezinárodního MTBDEAFCUP. Umístění za Skivelo: 2.místo Maťovčík, 3. místo Pastrnek, 6. místo Čapek. Další 2.kolo se koná koncem srpna v Piancavallo/Itálie/. PROGRAM NA ČERVEN: od 12,00 hodin byl zápas fotbalové ligy neslyšících SKN Ostrava-SK Skivelo N Olomouc 0:3 Branky: Žmolík2 a Čuřík. Další zápas hrajeme v H.Králové Ve dnech se koná výstava MEZI NÁMI-DNY ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÝCH místo: FLORA. Přijďte se podívat na výstaviště v 10,00 Konference poskytovatelů sociálních služeb Olom. kraje Poslední čtvrtek před prázdninami odpoledne ve spolupráci s TAMTAM Olomouc bude v OUN Olomouc připravena zahradní slavnost pro děti Členské příspěvky OUN Olomouc na rok 2008: Děti 0-6let (rozhoduje rok narození). členství zdarma Děti 7-15 let.. 150,-Kč Od 15let (občanský průkaz). 200,-Kč Starobní důchodci, studenti,matky na mateřské dovolené 150,-Kč

5 INFO OUN 0608 červen 5 Objednejte si předplatné Gongu a dostanete navíc dárek zdarma! Ano, je to tak! Pokud si objednáte předplatné, pošleme Vám navíc dárek* zdarma! A navíc získáte časopis za zvýhodněnou cenu! Jaký je postup objednání předplatného? 1) Vyberte si dárek Můžete si vybrat ze tří knih jednu - tu, která se Vám líbí nejvíc. Věra Strnadová: Jak se úspěšně vyrovnávat se ztrátou sluchu - 1. díl Eva Tesárková: Sosna Věra Strnadová: Hádej, co říkám aneb odezírání je nejisté umění 2) Vyberte si typ předplatného Gong si můžete předplatit na rok za 288 Kč nebo na půl roku za 144 Kč. V rámci předplatného je zvýhodněna cena časopisu - jedno číslo vychází na 48 Kč. Běžná cena v prodeji je 55 Kč. S předplatným tedy ušetříte téměř 15% ceny a navíc získáte dárek! 3) Objednejte si předplatné podle toho, jak Vám to vyhovuje nejvíc Využít můžete různé možnosti objednání předplatného. Budeme od Vás potřebovat typ předplatného; dárek, který jste si vybrali; Vaše jméno a adresu (jméno, ulice a číslo, PSČ, město). Jakým způsobem lze objednávku předplatného doručit až k nám? On-line formulář - Nezapomeňte do poznámek pro redakci napsat dárek, který jste si vybrali! Fax - objednávku zašlete na číslo SMS - objednávku zašlete na číslo Poštou - objednávku zašlete na adresu Hábova 1571, , Praha 5 T í s ň o v é S M S z p r á v y Nevíte jak přivolat lékaře či policii přes SMS? Zpráva musí obsahovat zejména informaci o tom, co se stalo, a přesné místo, kde je pomoci potřeba V případě požadavku na přivolání pomoci je třeba odeslat SMS zprávu na číslo Jde o celostátní číslo přes Prahu. ************************************* Nevíte jak přivolat STÁTNÍ policii v Olomouci přes SMS? Pište SMS na číslo nebo Nevíte jak přivolat MĚSTSKOU policii v Olomouci přes SMS? Pište na číslo

6 INFO OUN 0608 červen 6 Oblastní unie neslyšících,jungmannova 25, Olomouc Tel: , Fax: Zakládající člen Českomoravské jednoty neslyšících pořádá v termínu LETNÍ DĚTSKÝ SPORTOVNÍ TÁBOR RUSAVA pro mladší děti se sluchovým postižením ve věku do 10 let /1998 a mladší/ Ubytování: V bungalovech u hotelu Rusava Stravování: Plná penze + pitný režim v hotelu Rusava Doprava: Zajištěna autobusem od OUN Olomouc tam i zpět včetně kol Vedoucí tábora: Panská Svatava ( ) Zdravotnice: Lenka Látalová Náplň programu sportovního tábora: cyklistika, sportovní hry, turistika Cykloturistika (výlety po okolí), pohybové a sportovní hry, soutěže v tábornických znalostech a dovednostech, orientace v přírodě, táboráky, koupání v bazénu, výtvarné činnosti arteterapie, karneval. Samozřejmě se také zaměřujeme na obohacení pojmové zásoby, mluvní projev, slušné chování. V ceně pobytu je tričko. Po obdržení Vaší předběžné přihlášky podáme bližší informace, pošleme závaznou přihlášku. Cena za tábor pro dítě do 10 let činí: 2.100,-Kč Platba na adresu OUN, osobně v kanceláři OUN či převodem na BÚ /010 Přihláška- odeslat poštou na adresu OUN Olomouc, Jungmannova 25, 77200, mail Jméno a příjmení Číslo ZTP: Datum narození: Adresa Zdr.pojišťovna: Kontakt na Vás :tel., fax., mobil, ) Podpis rodičů(zák.zást.) Datum:

7 INFO OUN 0608 červen 7 Oblastní unie neslyšících,jungmannova 25, Olomouc Tel: , Fax: , Zakládající člen Českomoravské jednoty neslyšících pořádá v termínu pro starší děti se sluchovým postižením od 11 do 17let (2 skupiny: do 15 a od 15 do 17) LETNÍ DĚTSKÝ SPORTOVNÍ TÁBOR RUSAVA Ubytování: Stravování: Doprava: Vedoucí tábora: Zdravotnice: (32 dětí a 8 vedoucích) V bungalovech u hotelu Rusava Plná penze + pitný režim v hotelu Rusava Zajištěna autobusem od OUN Olomouc tam i zpět včetně kol Panská Svatava ( ) a další vedoucí Lenka Látalová Náplň programu sportovního tábora: cyklistika, sportovní hry, turistika Cykloturistika (výlety po okolí), pohybové a sportovní hry, soutěže v tábornických znalostech a dovednostech, orientace v přírodě, táboráky, koupání v bazénu, výtvarné činnosti arteterapie, karneval, dopravní předpisy. Samozřejmě se také zaměřujeme na obohacení pojmové zásoby, mluvní projev, slušné chování. Po obdržení Vaší předběžné přihlášky podáme bližší informace, pošleme závaznou přihlášku. V ceně pobytu je také táborové tričko. Cena pro dítě do 15 let = 2.450,-Kč, nad 15 let = Kč Platba na adresu OUN, osobně v kanceláři OUN či převodem na konto /0100 Přihláška- odeslat poštou na adresu OUN Olomouc, Jungmannova 25, 77200, E mailem či faxem: Jméno a příjmení Číslo ZTP: Datum narození: Adresa Zdr.pojišťovna: Kontakt na Vás :tel., fax., mobil, ) Podpis rodičů(zák.zást.)

8 INFO OUN 0608 červen 8 OUN Olomouc pořádá pro své členy a přátele z ČMJN: Zájezd do Polska: Osvětim a solný důl Wieliczka v sobotu Odjezd z Olomouce 7,00 hodin,návrat do Olomouce kolem 21-22,00 Plán: vzdálenost dle www: Olomouc-Osvětim 180km a 2,20hod. z Osvětimi do Wieliczky 80km a 1 hod. z Wieliczky do Olomouce 246 km a 3hod odjezd z OL v 7, 00- v Osvětimi 9,20 tzn. s rezervou počítat na příjezd 9,45hodin odjezd z Osvětimi třeba v 12,00, tzn. příjezd Wieliczka 13,00 z Wieliczky třeba v 17,00hodin, rezerva na fronty, čekání = 2 hodiny Odjezd z Wieliczky 19,00 tzn. v Olomouci 22,00 hodin Přihlášky se zálohou 400,-Kč na osobně nebo poštou na adresu OUN do konce června. Dle počtu přihlášek s zaplacenou zálohou pak objednáme malý či velký autobus.

Oblastní unie neslyšících Olomouc. INFO OUN OLOMOUC na SRPEN 2008

Oblastní unie neslyšících Olomouc. INFO OUN OLOMOUC na SRPEN 2008 Oblastní unie neslyšících Olomouc Jungmannova 25, 77200 Olomouc E-mail: ounol@ounol.cz, www.ounol.cz SMS: 777 854 328 mobil: 774 585 225, 777 959 722; Tel: 585 225 597, 585 207 528, FAX: 585 207 529,ICQ:

Více

Oblastní unie neslyšících Olomouc

Oblastní unie neslyšících Olomouc Info OUN 0109 1 Oblastní unie neslyšících Olomouc Regional Union of the Deaf Olomouc Jungmannova 25, 77200 Olomouc E-mail: ounol@ounol.cz, www.ounol.cz SMS: 777 854 328 mobil: 774 585 225, 777 959 722;

Více

Oblastní unie neslyšících Olomouc

Oblastní unie neslyšících Olomouc Oblastní unie neslyšících Olomouc Jungmannova 25, 77200 Olomouc E-mail: ounol@ounol.cz, www.ounol.cz SMS: 777 854 328 mobil: 774 585 225, 777 959 722; Tel: 585 225 597, 585 207 528, FAX: 585 207 529,ICQ:

Více

Info OUN na květen 2011

Info OUN na květen 2011 Oblastní unie neslyšících Olomouc Regional Union of the Deaf Olomouc Jungmannova 25, 77200 Olomouc E-mail: ounol@ounol.cz, www.ounol.cz SMS: 777 854 328 mobil: 774 585 225, 777 959 722; Tel: 585 225 597,

Více

INFO měsíčník OUN Olomouc na duben2007

INFO měsíčník OUN Olomouc na duben2007 Oblastní unie neslyšících Olomouc, Kosmonautů 10, 772 00 Olomouc. Telefon: 585 510 258 mobil: 774 585 225, 777 959 722; SMS: 777 854 328 E-mail: ouneslysicich.ol@iol.cz, oun.olomouc@quick.cz, oun.ol@centrum.cz

Více

INFO OUN OLOMOUC na 3/09

INFO OUN OLOMOUC na 3/09 Oblastní unie neslyšících Olomouc Regional Union of the Deaf Olomouc Jungmannova 25, 77200 Olomouc E-mail: ounol@ounol.cz, www.ounol.cz SMS: 777 854 328 mobil: 774 585 225, 777 959 722; Tel: 585 225 597,

Více

INFO OUN OLOMOUC na 2/09

INFO OUN OLOMOUC na 2/09 INFO OUN 02/09 1 Oblastní unie neslyšících Olomouc Regional Union of the Deaf Olomouc Jungmannova 25, 77200 Olomouc E-mail: ounol@ounol.cz, www.ounol.cz SMS: 777 854 328 mobil: 774 585 225, 777 959 722;

Více

Info OUN Olomouc na DUBEN 2006

Info OUN Olomouc na DUBEN 2006 Oblastní unie neslyšících Olomouc, Jungmannova 25, 772 00 Tel: 585 225 597, Fax: 585 207 529-8, mobil: 774 585 225, 777 959 722, SMS 777 854 328 E-mail: ouneslysicich.ol@iol.cz, oun.olomouc@quick.cz, oun.ol@centrum.cz

Více

Oblastní unie neslyšících Olomouc

Oblastní unie neslyšících Olomouc Oblastní unie neslyšících Olomouc Jungmannova 25,77200 Olomouc E-mail: ounol@ounol.cz, www.ounol.cz Tel: 585225597, 585 207 528 FAX: 585 207 529 SMS: 777 854 328 mobil: 774 585 225, 777 959 722; Zakládající

Více

Výroční zpráva 2 0 1 0 Oblastní unie neslyšících Olomouc

Výroční zpráva 2 0 1 0 Oblastní unie neslyšících Olomouc Výroční zpráva 2 0 1 0 Oblastní unie neslyšících Olomouc 1 Obsah: 1. Základní identifikační údaje organizace, struktura 3 2. Poslání a cíle OUN Olomouc 4 3. Činnost a program akcí OUN Olomouc v roce 2010

Více

Oblastní unie neslyšících Olomouc

Oblastní unie neslyšících Olomouc Oblastní unie neslyšících Olomouc Regional Union of the Deaf Olomouc Jungmannova 25, 77200 Olomouc E-mail: ounol@ounol.cz, www.ounol.cz SMS: 777 854 328 mobil: 774 585 225, 777 959 722; Tel: 585 225 597,

Více

Info OUN na duben 2011

Info OUN na duben 2011 Oblastní unie neslyšících Olomouc Regional Union of the Deaf Olomouc Jungmannova 25, 77200 Olomouc E-mail: ounol@ounol.cz, www.ounol.cz SMS: 777 854 328 mobil: 774 585 225, 777 959 722; Tel: 585 225 597,

Více

INFO OUN Olomouc na 10/09 1. Oblastní unie neslyšících Olomouc

INFO OUN Olomouc na 10/09 1. Oblastní unie neslyšících Olomouc INFO OUN Olomouc na 10/09 1 Oblastní unie neslyšících Olomouc Regional Union of the Deaf Olomouc Jungmannova 25, 77200 Olomouc E-mail: ounol@ounol.cz, www.ounol.cz SMS: 777 854 328 mobil: 774 585 225,

Více

Oblastní unie neslyšících Olomouc Kosmonautů 10, 772 00

Oblastní unie neslyšících Olomouc Kosmonautů 10, 772 00 Oblastní unie neslyšících Olomouc Kosmonautů 10, 772 00 mobil: 774 585 225, 777 959 722; SMS: 777 854 328 tel:585 510 258 (fax není) E-mail: ouneslysicich.ol@iol.cz, oun.olomouc@quick.cz, oun.ol@centrum.cz

Více

Výroční zpráva 2 0 0 7 Oblastní unie neslyšících Olomouc

Výroční zpráva 2 0 0 7 Oblastní unie neslyšících Olomouc Výroční zpráva 2 0 0 7 Oblastní unie neslyšících Olomouc Ze slavnostního otevření Multifunkčního vzdělávacího centra pro osoby se sluchovým postižením Dne 10.5.2007 TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKOU

Více

INFO OUN OLOMOUC říjen 2010

INFO OUN OLOMOUC říjen 2010 Oblastní unie neslyšících Olomouc Regional Union of the Deaf Olomouc Jungmannova 25, 77200 Olomouc E-mail: ounol@ounol.cz, www.ounol.cz SMS: 777 854 328 mobil: 774 585 225, 777 959 722; Tel: 585 225 597,

Více

Českomoravská jednota neslyšících

Českomoravská jednota neslyšících 2011 Českomoravská jednota neslyšících Zleva stojí: FRANTIŠKA NOVÁKOVÁ tlumočnice Jihlavské unie neslyšících LEOŠ PRUŠVIC pracovník v sociálních službách Unie neslyšících Brno DUŠAN ŠPRLA místopředseda

Více

INFO OUN OLOMOUC 12/ 2007

INFO OUN OLOMOUC 12/ 2007 Info OUN Olomouc 12/2007 1 Oblastní unie neslyšících Olomouc Jungmannova 25,77200 Olomouc E-mail: ouneslysicich.ol@iol.cz, oun.olomouc@centrum.cz, oun.ol@centrum.cz SMS: 777 854 328 mobil: 774 585 225,

Více

Spolek neslyšících Břeclav, o.s. sociální služby - 17. listopadu 1a člen Českomoravské jednoty neslyšících tel/fax: e-mail Vážení přátelé,

Spolek neslyšících Břeclav, o.s. sociální služby - 17. listopadu 1a člen Českomoravské jednoty neslyšících tel/fax: e-mail Vážení přátelé, 1 Spolek neslyšících Břeclav, o.s., Kapusty 12, 690 06 Břeclav sociální služby - 17. listopadu 1a, 690 02 Břeclav člen Českomoravské jednoty neslyšících www.cmjn.cz, www.snbreclav.cz tel/fax: 519 332 251,

Více

Úvodní slovo pana Mgr. Oty Panského. Úvodní slovo pana Pavla Pastrnka. předsedy. předsedy. Českomoravské jednoty neslyšících

Úvodní slovo pana Mgr. Oty Panského. Úvodní slovo pana Pavla Pastrnka. předsedy. předsedy. Českomoravské jednoty neslyšících 2014 Úvodní slovo pana Mgr. Oty Panského předsedy Českomoravské jednoty neslyšících Úvodní slovo pana Pavla Pastrnka předsedy Oblastní unie neslyšících Olomouc Vážení čtenáři, Vážení přátelé, je mi velkou

Více

Oblastní unie neslyšících Olomouc

Oblastní unie neslyšících Olomouc Oblastní unie neslyšících Olomouc Regional Union of the Deaf Olomouc Jungmannova 25, 77200 Olomouc E-mail: ounol@ounol.cz, www.ounol.cz SMS: 777 854 328 mobil: 774 585 225, 777 959 722; Tel: 585 225 597,

Více

130. DOPIS ČLENŮM Březen 2010

130. DOPIS ČLENŮM Březen 2010 130. DOPIS ČLENŮM Březen 2010 Sekretariát Ječná 1434/11, 120 00 Praha 2, telefon/fax: 222 250 603, 602 677 653 Úřední hodiny: pondělí 14 18 hodin, středa 9-12 hodin, čtvrtek 9 11 hodin Bankovní spojení:

Více

INFO OUN na leden 2011

INFO OUN na leden 2011 Oblastní unie neslyšících Olomouc Regional Union of the Deaf Olomouc Jungmannova 25, 77200 Olomouc E-mail: ounol@ounol.cz, www.ounol.cz SMS: 777 854 328 mobil: 774 585 225, 777 959 722; Tel: 585 225 597,

Více

120, 612 00 541245321, 725 605 216, IČO:

120, 612 00 541245321, 725 605 216, IČO: Unie neslyšících Brno, o.s., člen Českomoravské jednoty neslyšících Poskytovatel služeb pro sluchově postižené ve městě Brně a okolí Palackého tř. 120, 612 00 Brno, tel./fax: 541245321, 725 605 216, IČO:

Více

INFO OUN září 2006 1 Oblastní unie neslyšících Olomouc Kosmonautů 10, 772 00

INFO OUN září 2006 1 Oblastní unie neslyšících Olomouc Kosmonautů 10, 772 00 INFO OUN září 2006 1 Oblastní unie neslyšících Olomouc Kosmonautů 10, 772 00 mobil: 774 585 225, 777 959 722; SMS: 777 854 328 E-mail: ouneslysicich.ol@iol.cz, oun.olomouc@quick.cz, oun.ol@centrum.cz Zakládající

Více

Oblastní unie neslyšících Olomouc

Oblastní unie neslyšících Olomouc Oblastní unie neslyšících Olomouc Regional Union of the Deaf Olomouc Jungmannova 25, 77200 Olomouc E-mail: ounol@ounol.cz, www.ounol.cz SMS: 777 854 328 mobil: 774 585 225, 777 959 722; Tel: 585 225 597,

Více

Společnost E /Czech Epilepsy Association o. s. AURA INFORMACE O EPILEPSII. DŮLEŽITÉ: ROZHODNĚ NEPŘEHLÉDNĚTE Seznamte se: Aranžérie získala svou tvář

Společnost E /Czech Epilepsy Association o. s. AURA INFORMACE O EPILEPSII. DŮLEŽITÉ: ROZHODNĚ NEPŘEHLÉDNĚTE Seznamte se: Aranžérie získala svou tvář Společnost E /Czech Epilepsy Association o. s. AURA INFORMACE O EPILEPSII DŮLEŽITÉ: ROZHODNĚ NEPŘEHLÉDNĚTE Seznamte se: Aranžérie získala svou tvář ZE SPOLEČNOSTI E Pražský půlmaraton spojení sportu a

Více

Českomoravská jednota neslyšících

Českomoravská jednota neslyšících 2010 Českomoravská jednota Zleva sedí Mgr. Ota Panský předseda Oblastní unie Olomouc (OUN) jana KadlČková předsedkyně Spolku Břeclav (SNB) svatopluk Žamboch předseda Českomoravské jednoty (ČMJN) a Unie

Více

Zpravodaj Svazu neslyšících a nedoslýchavých v ČR

Zpravodaj Svazu neslyšících a nedoslýchavých v ČR 4/2011 Zpravodaj Svazu neslyšících a nedoslýchavých v ČR OBSAH Úvodník.......... 3 Co se událo...4 Non handicap...4 Konference EFHOH..5 Co se chystá.... 8 Demonstrace 7.5.2011 8 Hry bez hranic..10 Pozvánka

Více