Universální rozmetadlo statkových hnojiv VS 10E - VS 18

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Universální rozmetadlo statkových hnojiv VS 10E - VS 18"

Transkript

1 Universální rozmetadlo statkových hnojiv VS 10E - VS 18

2 U niversální rozmetadla Strautmann jsou vyvinuty speciálně pro náročné nasazení v podnicích služeb a pro větší farmy a jsou vhodné pro všechny druhy rozmetaných materiálů. Vyniká spolehlivostí, nenáročnou Universální údržbou a nízkým opotřebením. Díky různým rozmetadlo druhům rozmetacího ústrojí a široké využitelnosti na různé druhy hnojiv nabízí Strautmann pro každý podnik s individuálními podmínkami vhodný stroj. pro podniky služeb a velké farmy 1. Velké vodící válce Nečistoty, které uváznou na dopravníku, jsou díky namontované stěrce odstraněny. 4. Podlahový dopravník Podlahový dopravník rozmetadla VS 10 E VS 12 TD je seriově dvouřetězový s průměrem článku 13 mm. Na přání lze namontovat čtyřřetězový podlahový dopravník. U typů VS 12 E-L VS 18 je v serii čtyřřetězový podlahový dopravník s průměrem článku 14 mm. 2. Podlahový dopravník s plochým článkovým řetězem Na přání lze na VS 12 E-L VS 18 namontovat také plochý článkový řetěz kovaný v zápustce. 3. Velký průměr vodících kladek nižší opotřebení Velký průměr vodících válců znamená menší ohebný úhel řetězu a to se výrazně projevuje na snížení opotřebení. Další výhodou je záběr více článků. 5. Pohon podlahového dopravníku Sériově jsou všechny typy rozmetadel vybaveny hydraulickým pohonem podlahového dopravníku. Robustní převodovka pohonu je vyvinuta pro velké zatížení a zajišťuje spolehlivý a rovnoměrný přísun materiálu k rozmetacímu ústrojí.

3 7. Celoocelová vana Bočnice celoocelové vany jsou z jednoho kusu a zajišťují samonosné konstrukci enormní stabilitu. Podlaha je po celé délce k bočnicím přivařena. Toto zabraňuje protékání agresvních materiálů. 8. Ruční ovládání U rozmetadel typu VS 10 E VS 12 TD může být ovládádní rychlosti posuvu podlahového dopravníku umístěno na oji. Všechny ostatní funce se ovládají pomocí hydraulických vývodů traktoru. Na přání lze stroj vybavit elektrohydraulickým komfortním ovládáním. 9. Komfortní ovládání Rozmetadla typu V 12 E-L VS 18 jsou sériově vybaveny elektrohydraulickou proporcionální regulací rychlosti podlahového dopravníku.všechny ostatní funce se ovládají pomocí hydraulických vývodů traktoru. Na přání lze stroj vybavit elektrohydraulickým komfortním ovládáním. 6. Napínání podlahového dopravníku Dobře přístupné napínání podlahového dopravníku je z čelní stěny. Napínání se provádí ve stoje bez padání nečistot na obsluhu. 10. Hydraulická opěrná noha U rozmetadel VS 12 E-L VS 18 je sériově hydraulická opěrná noha. Tato se sklápí dozadu a zachovává velkou světlou výšku. Velká opěrná plocha umožňuje odstavení i naloženého stroje.

4 R ozmetadly VS 10 E VS 18 zavádí Strautmann ryze nový rozměr universálního rozmetadla. Tato universálnost pro všechny druhy rozmetaného materiálu, bohatá sériová výbava a široká škála volitelné výbavy, nabízí profesionální řešení pro zemědělství a podnikání ve službách. Dobré rozdrobení Přesnější dávkování 11. Dvouválcové rozmetací ústrojí Rozmetadla VS 10 E VS 12 TD lze vybavit dvouválcovým rozmetacím ústrojím. Válce jsou osazeny agresivními širokými prsty, které jsou schopny rozprostřít materiál od šířky 2,5 m. 14. Stabilní pohon segmentových válců Horizontální segmentové válce jsou poháněny řetězem spodní 1 ¼ a horní Segmentové rozmetací ústrojí U dvoutalířového rozmetacího ústrojí se materiál dávkuje pomocí dvou válců s našroubovanými, výměnnými prsty a padá na dva rozmetací kotouče, které rozprostírají materiál dozadu a do stran. 13. Čtyřválcové rozmetací ústrojí Čtyři agresivní válce s výškou 1,46 m umožňují rychlé vyprazdňování. Našroubované, výměnné prsty z vysokopevnostní oceli rozhazují stejnoměrně materiál na vzdálenost 8 m. 15. Optimální rozprostření Spolehlivá ochrana proti poškození díky patentovanému jištění válců.

5 Kontrola otáček Palcová spojka rozmetacích válců Dělící převodovka pro talíře dvoutalířového rozmetacího ústrojí Převodovka talířů Volnoběžná spojka Hlavní převodovka Převodovka talířů Stabilní pohon s integrovanou ochranou Těžké podmínky v zemědělství, zvláště při práci ve službách, vyžadují robustní a maximálné bezúdržbový pohon jištěný proti přetížení. U dvoutalířového rozmetacího ústrojí je každý talíř, stejně tak segmentové válce, jednotlivě jištěny spojkami. (U typů VA 10 E VS 12 TD výbava na přání). Kontrola otáček Dalším jištěním pohonu proti poškození je sledování otáček jednotlivých komponentů pohonu. (U VS 12 E-L VS 18 seriově). Při zastavení jednoho nebo více komponentů rozmetacího ústrojí dojde díky palcovým spojkám k slyšitelnému a viditelnému alarmu a zároveň dojde k automatickému zastavení podlahového dopravníku. Kontrola otáček levého talíře Palcové spojky rozmetacích talířů Kontrola otáček pravého talíře Přednosti Šroubované prsty válců Velký průměr válců podlahového dopravníku VS 12 E-L VS 18 seriově vybaveny hydraulickou opěrnou nohou Celoocelová vana Sériově odpružení oje Dobré naložení díky šikmé čelní stěně 13mm průměr článku řetězu u VS 10 E VS 12 TD 14mm průměr článku řetězu u VS 12 E-L VS 18 Dlouhé servisní intervaly 90mm vysoká lišta na bočnicích proti poškození Šroubované latě podlahového dopravníku 17. Hradící a dávkovací šoupě K přesnému dávkování kalů, kompostů nebo jemného, drobivého materiálu jsou všechny rozmetadla s dvoutalířovým rozmetacím ústrojím sériově vybavena hradícím a dávkovacím šoupětem. 18. Ukazatel polohy šoupěte Poloha šoupěte může být kontrolována ukazatelem na čelní straně rozmetadla. 16. Dvoutalířové rozmetací ústrojí Každý ze dvou talířů je vybaven čtyřmi seřizovatelnými vrhacími lopatkami. Lopatky jsou šroubované a jsou složeny z kvalitní oceli. Tyto vlastnosti přispívají ke spolehlivosti celého agregátu. Podle nastavení lopatek lze dosáhnout rozmetací šířky 24 m. 19. Nastavení zadního krytu Průchodnost mezi talíři a segmentovými válci lze dle rozmetaného materiálu nastavit.

6 P ro zlepšení jízdního komfortu a snížení zatížení jsou všechny VS rozmetadla sériově vybavena odpružením oje pro oba směry Bezpečně pohybu oje. Všechny stroje přepravovat vybavené tandemovou nápravou mají sériově odpružené nápravy. Pro jednonápravová rozmetadla lze odpružení nápravy doobjednat. s optimálním odpružením 20. Nápravy odpružené čtyřmi listovými pružinami Rozmetadla s tandemovou nápravou VS 10 TD VS 12 TD jsou sériově vybavena čtyřmi listovými pružinami. Toto řešení zajišťuje dobrý jízdní komfort i při dlouhé jízdě po silnici. 21. Tandemová Bugi náprava Rozmetadla VS 16 a VS 18 jsou vybavena tandemovou Bugi nápravou. Tento systém je dobře znám pro své dobré jízdní vlastnosti a také pro dobrou kopíraci terénu. Tento efekt je ještě umocněn asymetrickým uložením náprav. 22. Spodní zavěšení Na přání lze všechna rozmetadla vybavit spodním zavěšením. U tandemové nápravy je možné u tohoto řešení navíc domontovat nucené řízení zadní nápravy. 24. Připojení na kouli Spodní zavěšení s Scharmüller připojením na kouli zlepšující jízdní vlastnosti a minimální opotřebení vytváří velké přednosti tohoto spojení. 23. Zvedací náprava pro VS 16/VS18 Při vyložení poloviny nákladu se zhoršují díky rozložení hmotnosti jízdní vlastnosti soupravy. K zamezení tohoto efektu může být stroj vybaven hydraulicky ovládanou zdvihací nápravou. 25. Odpružení oje Všechna rozmetadla VS jsou sériově vybavena odpružením oje. Rázy a kmity, obvzláště u naloženého stroje, jsou tímto dobře zachyceny a jízdní komfort se mnohonásobně zvyšuje.

7 Regulace rozmetaného množství Podmenu Práce Ukazatele stavu Zdvihací náprava Řiditelná náprava Odpružení oje Zdvihnout nápravu Spustit nápravu Zdvihnout kryt Spustit kryt Zdvihnout oj Spustit oj Odpruž.oje On / Off Ovládání nové generace Pro rozmetadla typu VS 16 a VS 18 nabízí firma Strautmann ovládání s regulací rozmetaného množství. Systém je založen na řízení systemem LBS (Landwirtschaftliche Bus System), nabízí široké možnosti kontroly a regulace systemu. Výhody tohoto systemu leží hlavně ve dvou rovinách. První je docílení stejnoměrné a přesné dávky dle požadavků a další je nezávislost dávky na pojezdové rychlosti a tím plné využití potenciálu soupravy. Základním prvkem pro regulaci dávky je senzor skutečné rychlosti a snímač polhy hradítka. Po zadání požadované hodnoty v m3/ha se bude neustále měnit rychlost podlahového dopravníku v závislosti na skutečné pojezdové rychlosti tak aby bylo dosaženo požadované dávky. Při objednání tohoto systemu obdržíte LBS-ISO terminál firmy wtk-elektronik nebo můžete využít ISO terminálu, který máte již v traktoru namontovaný. Universalní rozmetadlo statkových hnojiv VS 10 E VS 18 Typ VS 10 E VS 10 TD VS 12 TD VS 12 E-L VS 16 VS 18 Celková délka 2 - válce agregát mm válce agrogát mm talíře agrogát mm Celková šířka mm Celková výška 2 - válce agregát mm válce agrogát mm talíře agrogát mm Vnitřní rozměry vany Délka k 2 válce agregát mm Délka k 4 válce agregát mm Délka k hradítku mm Šířka mm Výška mm Celková hmotnost kg Na přání kg Vlastní hmotnost 2 - válce agregát kg válce agrogát kg talíře agrogát kg Objem k hradítku m 3 11,5 11,5 11, ,5 Objem k 2 válce agr. m 3 12,0 12,0 12,0 Objem k 4 válce agr. m 3 12,5 12,5 12,5 14,0 14,0 15,5 Jedna náprava Serie Serie Tandemová náprava Serie Serie Serie Serie Pneu. serie 500/60-22,5 15/ / /55-22,5 500/60-22,5 600/55-22,5 (12 PR) (10 PR) (10 PR) (16 PR) (12 PR) (12 PR) Příkon KW/PS 66/90 66/90 74/100 88/120 88/ /150 Vyobrazení, technická data a hmotnosti se díky technickému vývoji mohou lišit.

8 Nová generace Strautmann rozmetadel 2000/ivd/0805 B. Strautmann & Söhne GmbH & Co. KG Bielefelder Straße 53 D Bad Laer Tel. +49(0 )54 24/ Fax +49(0 )54 24/