16. dubna k nám na školu zavítala řada čarodějnic a čarodějů. Prý je Třebíkov to nejlepší místo pro slavnostní rej

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "16. dubna k nám na školu zavítala řada čarodějnic a čarodějů. Prý je Třebíkov to nejlepší místo pro slavnostní rej"

Transkript

1

2 OBSAH ÚVODNÍ SLOVO Vážené čtenářky, vážení čtenáři, když jsme přemýšleli nad názvem školního časopisu, nemohl nás nenapadnout název Třebík. Škola byla postavena v ulici Třebízského. Položili jsme si otázku, zda všichni víme, podle koho byla pojmenována. Pokud to nevíte, čtěte dále CO SE DĚJE VE ŠKOLE 16. dubna k nám na školu zavítala řada čarodějnic a čarodějů. Prý je Třebíkov to nejlepší místo pro slavnostní rej TÉMA VOLBA POVOLÁNÍ Termín pro podání přihlášek na střední školy a učiliště byl 15. březen Co však chtějí zaměstnavatelé? O které zaměstnavatele je mezi uchazeči o práci největší zájem. ROZHOVOR Rubrika ROZHOVOR se bude věnovat osobám, se kterými se mimo víkendů potkáváme každý den. Ve třídě při vyučování, při výdeji jídla, v družině, při úklidu a opravách školních prostor. Ano, jsou to naši učitelé, kuchařky, vychovatelky, školník a uklizečky. Vnímáme je jen v jejich rolích, ale známe je i jinak?!. KULTURA - hudba, film, IT Snad nikde nepostupuje věda tak rychle kupředu jako v oblasti výpočetní techniky. Za poslední tři dekády se výkony i těch nejrychlejších počítačů zvýšily zhruba milionkrát.. Vtipy, zpravodajství, zajímavosti Sousedka uvidí na schodech sedět plačícího chlapce. Copak se ti stalo? zeptá se. Táta se praštil kladivem do prstu, vzlyká chlapec

3 ÚVODNÍ SLOVO Vážené čtenářky, vážení čtenáři, když jsme přemýšleli nad názvem školního časopisu, nemohl nás nenapadnout název Třebík. Škola byla postavena v ulici Třebízského. Položili jsme si otázku, zda všichni víme, podle koho byla pojmenována. Představujeme Vám Václava Beneše Třebízského, který byl český spisovatel, katolický kněz a buditel. Narodil se v Třebízi a zemřel v Mariánských Lázních. Studoval ve Slaném a v Praze. Roku 1875 byl vysvěcen na kněze a působil v Litni u Berouna. Dále potom od roku 1876 v Klecanech u Prahy. Třebízského románová tvorba je podobná tvorbě Aloise Jiráska; jeho oblíbeným tématem bylo husitství, ale věnoval se i jiným obdobím českých dějin od prvopočátků až po 19. století. Děj mnoha Třebízského děl je zasazen do kraje, kde se autor narodil a působil. Jedná se o Slánsko, Berounsko a okolí Klecan. Z jeho tvorby můžeme poukázat na díla: Královna Dagmar. Anežka Přemyslovna. V podvečer pětilisté růže. Bludné duše. Trnová koruna. PILOTNÍ ČÍSLO TŘEBÍKA Tento první elektronický časopis je pilotní, což znamená zkušební. Od začátku příštího školního roku budete mít Vy, kteří rádi píšete slohy, povídky, básně, či získáváte nové a zajímavé informace, nebo dokážete značně vylepšit grafickou stránku časopisu, možnost se zapojit do zájmového útvaru ŽURNALISTIKY A TVŮRČÍHO PSANÍ. Zájmový útvar bude určen pro žáky sedmých až devátých tříd a jeho součástí bude i elektronický časopis TŘEBÍK. Jednotlivé rubriky jsou zatím sestaveny tak, aby v jejich obsahu našel každý své téma, něco co jej zajímá a baví. Budoucí redakční rada bude však jistě ráda, pokud jí Vy, žákyně a žáci školy, neboť je to VÁŠ ČASOPIS zašlete nápady a náměty pro články, a to již nyní. Pro tento účel je zřízena redakční adresa: Přejeme Vám příjemné chvíle nad stránkami Třebíka.

4 CO SE DĚJE VE ŠKOLE REJ ČARODĚJNIC A ČARODĚJŮ 16. dubna k nám na školu zavítala řada čarodějnic a čarodějů. Rozneslo se, že prý je Třebíkov již dlouho to nejlepší místo pro slavnostní rej. Zásluhu na této pověsti má hlavní čarodějka Pavla Slavíčková ze školní družiny, která zajistila perfektní organizaci. Rejdilo se na zahradě pod kvetoucími stromy, a to v mnoha uměleckých a čarodějnických stylech. Základem byl co nejrychlejší a nejobratnější let na koštěti mezi stromy, šikovnost v práci s lektvary. Řada čarodějů a čarodějnic se neváhala pochlubit se svým SUPER zaklínadlem. A neméně důležitý byl slavnostní čarodějný oděv. Viděli jsme honosné klobouky, rozevláté pláště, kouzelné brýle, netradiční šaty. Pavouky a netopýry. Součástí reje byl i tanec při čarodějné hudbě. Nejlepší z nejlepších byli odměněni pamětním listem a věcným darem, a všichni se spokojeně rozlétli do svých domovů s myšlenkou na REJ příští. Láry, fáry, bumbrle. Knotex, notex, anotex. Linky, pinky, zblinky. Luky, puky, duky. Presto, kvesto, zvesto. Honky, zvonky, tonky.

5 PÁLENÍ ČARODĚJNIC 30. DUBNA MAGICKÁ FILIPOJAKUBSKÁ NOC, KDY JESKYNĚ VYDÁVAJÍ POKLADY A ZIMA DEFINITIVNĚ PŘEDÁVÁ VLÁDU JARU Víte, proč vlastně každý rok pálíme čarodějnice?! Děje se tak po staletí a účelem je očistný proces. Podle pověr o tuto FILIPOJAKUBSKOU noc létají vzduchem na koštěti čarodějnice na sabat, kde volí svou královnu. Tančí pozpátku kolem kotle plného žab a hadů. Natírají se kouzelnými mastičkami. Mění se ve zlé psy či jiná zvířata a škodí lidem. Na obranu proti čarodějnicím a jejich zlé moci lidé zapalovali ohně na návrších. Do vzduchu se vyhazovala zapálená košťata, která měla čarodějnice při cestě na sabat vystrašit. Kdo viděl film Babička, či četl tuto knihu od Boženy Němcové, ví, že mimo košťat létajících vzduchem z rukou chlapců se zapojila i děvčata, jež přeskakovala oheň. KLADIVO NA ČARODĚJNICE Bohužel, historie křesťanství má svou temnou stranu. INKVIZICI a PROCESY s ČARODĚJNICEMI. Církev pozdního středověku a hlavně novověká potřebovala ve zbídačené Evropě, v době moru, hladu, bídy a nekonečných válek najít strašáka. Nepřítele, na kterého by každodenní apokalypsu mohla svést. Tak vypukly hony na čarodějnice. Jak poznat čarodějnici?! Podle knihy Heinricha Kramera Kladivo na čarodějnice. Tato kniha dávala inkvizitorům podrobný návod, jak poznat čarodějnici, jak jí donutit k přiznání. Ženy, např. bylinkářky, které léčily jak lidi, tak zvířata, nebo duševně nemocné, či jen nějak podezřelé byly udávány, vyslýchány, mučeny a po tisících páleny, nejen na našem území, ale i v dalších zemích Evropy, a to po dobu 300 let. PROCESY V DATECH 1231: Zřízení Úřad papežských inkvizitorů. 1252: Vydání buly Ad extirpanda, kterou papež povoluje použití práva útrpného pro přiznání od kacířů : Počátek honů na čarodějnice v Evropě. 1431: Upálení Jany z Arku jako kacířky. 1484: Bula papeže Inocence VIII., která uvádí souvislost mezi čarodějnictvím a uhranutím a vyzvala k honům na čarodějnice. 1486: Vychází kniha Kladivo na čarodějnice : První intenzivní období masových honů na čarodějnice v západní Evropě : Druhá vlna procesů s čarodějnicemi : Procesy na losinském panství, v nichž bylo upáleno zhruba 100 lidí. 1785: Pravděpodobně poslední proces na našem území. Buďme rádi, že od posledního čarodějnického procesu uběhlo 231 let, což je sice z hlediska historie včera ALE, že nám z celého tohoto hrůzného období lidstva zbyl jen zvyk mírumilovně se scházet u planoucího ohně a symbolicky jej brát jako očistu od všeho zlého.

6 ŠKOLA V PŘÍRODĚ HRACHOV dubna v hod. odjely několika autobusy na školu v přírodě do Hrachova děti z prvních až sedmých tříd. Většina se těšila, neboť je čekaly nové společné zážitky. Některé malé děti, ale byly od maminky poprvé, a tak se trochu bály, že se jim bude stýskat. Škola v přírodě utekla jako voda v potoce a děti jsou již znovu ve svých lavicích. Menším dětem se sice občas po mamince zastesklo, ale jinak všeobecně převládá názor, že to bylo dobrý, super, bezva, paráda....sruby, etapová hra Eldorádo, bodování úklidu, diskotéka. A konkrétně několik přímých názorů: Tomáš M. III. A: Dobrý byly etapy a disko. Blbý bylo divadlo. Adéla K. III.A: První etapa hry se mi nelíbila, protože nebyla žádná zábava. Chodily jsme sem a tam a plnily úkoly. Líbil se mi minigolf, protože to byla sranda. Veronika K. II.B : Líbila se diskotéka a etapy, které jsme hrály. A líbila se mi zvířátka. Líbilo se mi všechno. Matěj J. II. B: Líbila se mi minizoo. Klokan Béďa, kozel Matěj, morčata i králík. Nelíbila se mi I. etapa hry Hledání Eldoráda, kdy jsme šli lesem zbytečně. Ríša R., II.B.: Líbila se mi bitva, divadlo a jídlo. Nelíbila se mi I. etapa. A co děti, které na školu v přírodě nejely? Škola byla zvláštně tajuplná, tichá, opuštěná. Ve třídě II. A se na týden sešla směsice dětí všech věkových kategorií, které se společně učily. A jejich názor: Natálka H, II. B: Je to tady hustý. Tobiáš B, IV. A: Aspoň je tady klid. Terezka C. I. A: Když odjížděla Maruška, chtělo se mi brečet. Pořád se mi po ní stýská.

7 VELIKONOČNÍ SOUTĚŽ Dům dětí a mládeže v Kralupech nad Vltavou pro všechny malé i velké zájemce vyhlásil jarní výtvarnou soutěž Mláďata. III. oddělení školní družiny se této soutěže zúčastnilo se svými obrázky, vytvořenými za pomocí pastelek, tuše, koláže a zajímavých rámečků. Žádný obrázek sice nezískal jednu ze tří cen, ale i tak se práce žáků velmi zdařily a líbily, a po výstavě v DDM jsou nyní k vidění na vlastní oči v prostorách ranní družiny. Více informací o soutěži najdete v tištěném květnovém čísle KRALUPSKÉHO ZPRAVODAJE, nebo na Mláďata práce III. oddělení školní družiny

8 ORIGINÁLNÍ DÍLNIČKY s kouzelnými babičkami Městské muzeum v Kralupech nad Vltavou pořádalo ve dnech ORIGINÁLNÍ DÍLNIČKY s kouzelnými babičkami z Klubu Lidové tvorby Praha a muzejnicemi pro školy a veřejnost. Všechna tři oddělení školní družiny naší školy se dílniček zúčastnila. TÉMA VOLBA POVOLÁNÍ Termín pro podání přihlášek na střední školy a učiliště byl 15. březen Někomu se splnil sen a dostal se na vytouženou školu. Někdo byl zklamaný, ale takový je bohužel život. Co však chtějí zaměstnavatelé? O které zaměstnavatele je mezi uchazeči o práci největší zájem? Zamýšlíte se nad volbou svého budoucího povolání i z tohoto pohledu? Přinášíme Vám sondu z pracovního trhu. U koho chtějí nejčastěji získat zaměstnání absolventi škol Nejžádanější je práce pro cizí společnosti. Téměř třetina absolventů (31 procent) by chtěla pracovat v mezinárodní společnosti, 15 procent v české společnosti, 19 procent chce pokračovat ve studiu. 12 procent studentů uvažuje o založení vlastní firmy. Ve státní správě však chtějí pracovat jen tři procenta. NEJŽÁDANĚJŠÍ ZAMĚSTNÁNÍ V OBLASTECH: BYZNYS 1. Google 2. Škoda Auto (Volkswagen Group) 3. Česká národní banka 4. Státní správa (ministerstva, úřady) 5. Micsoft TECHNICKÉ OBORY 1. Škoda Auto (Volkswagen Group) 2. ČEZ 3. Metrostav 4. Google 5. Siemens IT OBORY 1. Google 2. Microsoft 3. IMB 4. Seznam.cz 5. Oracle

9 PŘÍRODOVĚDNÉ OBORY 1. Vzdělávací a výzkumné instituce (školy, Akademie věd ČR) 2. Nemocnice a léčebná zařízení 3. Zentiva (Sanofi-Aventis) 4. Google 5. Nestlé PRÁVO 1. Státní správa (ministerstva, úřady) 2. Mezinárodní politické instituce 3. Ozbrojené, záchranné a bezpečnostní složky (policie, armáda) 4. Allen Overy 5. Advokátní kancelář Brož, Sokol, Novák 6. Zdroj: Universum, průzkum mezi studenty českých vysokých škol Na základě dat pracovního portálu Profesia.cz je zřejmé, že se meziročně zvýšily pracovní nabídky zaměstnavatelů pro absolventy ve výrobě, automobilovém průmyslu i v oblasti financí a ekonomiky. JAKÝ JE V SOUČASNOSTI PRŮMĚRNÝ POČET PŘIHLÁŠEK NA JEDNU PRACOVNÍ POZICI Konkurence je obrovská. Zaměstnavatel vyhlásí výběrové řízení na obsazení pracovního místa. V jednotlivých, níže uvedených oblastech se na jednu pracovní pozici přihlásí velký počet zájemců: 78 ve službách 59 v právu a legislativě 55 ve státní správě a samosprávě 49 ve farmaceutickém průmyslu 48 v personalistice 43 ve strojírenství Zdroj: Profesia.cz CO POŽADUJÍ A NABÍZEJÍ ZAMĚSTNAVATELÉ MŮŽETE ZJISTIT PROSTŘEDNICTVÍM PRACOVNÍCH WEBOVÝCH PORTÁLŮ - atd. Ze zdrojů Profesia.cz vyplývá, že konkurence při získávání pracovního místa je obrovská. Zdá se Vám, že máte času dost a zaměstnání teď neřešíte! Omyl! Teď kladete základy své budoucí profesní úspěšnosti. Pročtěte si, jaké jsou požadavky zaměstnavatelů. Základem jsou jazyky. Velmi dobrá práce s PC, atd. Požadavky zaměstnavatelů se nebudou umenšovat, ale stupňovat.

10 Stavební technik/technička - AZ PROFIL SRS, a.s. Požadujeme: SŠ stavebního zaměření, pracovní zkušenosti na obdobné pozici ve stavební firmě, znalost principů kalkulace ceny stavebních prací, znalost problematiky panelové výstavby výhodou, schopnost samostatného řešení problémů, organizační a komunikativní schopnosti, velmi dobrá uživatelská znalost práce na PC (MS Office), ŘP sk. B (aktivně) Nabízíme: příjemné pracovní prostředí v blízkosti metra, dobré platové ohodnocení odpovídající Vašemu výkonu, příspěvek na stravování Náplň práce: - vedení agendy drobných zakázek rozdělování práce jednotlivých pracovníkům, zodpovědnost za dodržení termínů a cen, kontrola kvality prováděných prací, fakturace, tvorba cenových nabídek na drobné stavební práce, komunikace s dodavatelskými firmami, kontrola objednávek a dodávek Skladník - manipulant v logistickém skladu - Ascari s.r.o. Pro významnou společnost u Prahy hledáme nové zaměstnance do skladu na dlouhodobou spolupráci. Nástup IHNED! Možnost využití svozového autobusu zastávka Opatov - metro. Náplň práce: organizace naskladňovaní a vyskladňovaní palet na sklad, třídění a skladová evidence, třísměnný provoz, práce v kolektivu. Požadujeme: odpovědnost, důslednost,z kušenosti s VZV jsou výhodou, ochota pracovat na směny. Nabízíme: práce na HPP, průměrný výdělek až Kč, bonusový systém, 20 dní dovolené Systémový administrátor / TOMS - Pražská plynárenská, a. s. Náplň práce: instalace, údržba a dohled nad provozem databáze ORACLE, instalace, konfigurace a správa střední vrstvy (Oracle WebLogic), administrace TOMS (správa uživatelů, číselníků, tvorba šablon, ad-hoc reportů, apod.), - instalace a konfigurace střední vrstvy a klientů TOMS, diagnostika chybových stavů a jiných provozních problémů, optimalizace nastavení systémů z pohledu zatížení a rychlosti zpracování, obsluha Servisdesku (1. úroveň supportu), spolupráce s uživateli na definici jejich business požadavků. Požadujeme: min. SŠ vzdělání s maturitou (IT obory výhodou), znalost základů administrace ORACLE DB, znalost SQL, PL/SQL, skripty, znalost tvorby selectů, triggerů, package, znalost základů administrace OS na bázi Linux, dobrá znalost IT prostředí (klientské OS Windows 7, serverové OS - Windows 2008 Server), dobrá znalost v oblasti XML, XSLT, principy SOA, znalost základních principů GIS, dobrá znalost MS Office, analytické myšlení. Nabízíme: zaměstnání v příjemném, přátelském a moderním pracovním prostředí,možnost seberealizace, odpovídající finanční ohodnocení, široký okruh zaměstnaneckých benefitů, nástup možný ihned.

11 Asistentka výkonného ředitele - Komerční banka, a.s. Klíčové činnosti: zajištění chodu sekretariátu, sjednávání schůzek a kontrola kalendářů, administrativní činnost (evidence pošty, cestovní příkazy, IT-požadavky, přístupová práva). Personální agenda evidence docházky, příprava podkladů pro účetní oddělení, stravenky, podklady pro vzdělávací akce. Správa drobného majetku, objednávání kancelářských potřeb a občerstvení. Tvorba prezentací, správa příslušných databází Kvalifikační požadavky: VŠ vzdělání. Min. 1 rok praxe na obdobné pozici. Velmi dobrá znalost AJ slovem i písmem. Znalost MS Office Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Internet Explorer. Zkušenost s bankovnictvím výhodou. Výborné komunikační a organizační dovednosti. Samostatnost, spolehlivost, zodpovědnost, flexibilita, loajalita, proaktivní přístup. Ochota učit se novým věcem, profesionální vystupování Nabízíme: pracovní poměr na dobu určitou 1 rok, zázemí silné mezinárodní bankovní skupiny. Práci v profesionálním týmu, prostor pro seberealizaci, mzdové ohodnocení dle zkušeností a pracovních výsledků, bankovní a sociální zaměstnanecké výhody. Vedoucí referátu Projektová kancelář - NIDV Národní institut pro další vzdělávání (NIDV) vyhlašuje výběrové řízení na pozici Požadujeme: ukončené vysokoškolské vzdělání (bakalářský studijní program), znalost problematiky řízení projektů financovaných z ESF, dobrá znalost práce na PC (Word, Excel, PowerPoint, Outlook), výborné komunikační, organizační a prezentační schopnosti, samostatnost, pečlivost, zodpovědnost, spolehlivost, aktivní přístup k řešení problémů, flexibilita, schopnost týmové spolupráce, trestní bezúhonnost, dobrá znalost AJ, praxe na Vedoucí pozici a znalost problematiky vzdělávaní dospělých výhodou. Hlavní náplň činnosti: navrhování a koordinace projektů s celostátním dopadem, poskytování metodické pomoci při přípravě a realizaci projektů, zajišťování jednotné metodiky projektové činnosti, monitoring věcného a finančního řízení projektů, součinnost při publicitě projektů, koordinace přípravy veřejných zakázek v rámci projektů. Nabízíme: hlavní pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení, samostatnou a zajímavou práci, stravenky, pružnou pracovní dobu, Plat dle nařízení vlády č. 564/2006 Sb., v platném znění, Místo výkonu práce: Praha 1. Předpokládaný nástup: dle dohody. Zdroj:

12 ROZHOVOR Rubrika ROZHOVOR se bude věnovat osobám, se kterými se mimo víkendů potkáváme každý den. Ve třídě při vyučování, při výdeji jídla, v družině, při úklidu a opravách školních prostor. Ano, jsou to naši učitelé, kuchařky, vychovatelky, školník a uklizečky. Vnímáme je jen v jejich školních rolích, ale známe je i jinak?! Zeptali jsme se: 1. Jaký byl v dětství a dospívání Váš vztah ke škole? Dostala jste nějakou zajímavou poznámku? 2. Je práce v ŠD Vaším vysněným povoláním? Rozhodla byste se stejně, kdyby šel vrátit čas? 3. Co máte ráda? 4. Co nenávidíte? 5. Co byste udělala, kdybyste vyhrála 100 milionů? Takto odpověděla: Pavla Slavíčková, vedoucí vychovatelka školní družiny. 1. Asi jako každé dítě i já jsem do školy nechodila moc ráda. Nejvíce mne bavil tělocvik a přestávky. Na poznámku si již nepamatuji, takže žádnou zajímavou jsem asi nedostala. 2. Práce v ŠD asi vysněnou prací není, ale zatím mne baví. Nevím, zda bych se rozhodla stejně. 3. Mám ráda svou rodinu. Sport, dobré jídlo, hezké počasí, staré filmy. Je toho hodně. 4. Nemám ráda lidskou blbost, nenávist, závist, zlobu. Je toho také hodně. 5. Kdybych vyhrála, zabezpečila bych svou rodinu. Dobře investovala. Cestovala bych a užívala si života se všemi, které mám ráda. Lucie Pospíšilová, vychovatelka školní družiny a asistentka pedagoga. 1. Na první stupeň základní školy jsem chodila ráda. Na druhý stupeň už méně. Moc mne bavila střední pedagogická škola. Poznámku jsem určitě nějakou dostala, ale už si na ni nevzpomínám. 2. Práce v ŠD je vlastně mým vysněným povoláním. Od základní školy jsem chtěla pracovat s dětmi, později s handicapovanými lidmi. 3. Velice ráda chodím do divadla. Ráda se podívám i na pěkný český film. Mám ráda přírodu, lyžování, cestování, humor. Ze všeho nejvíce mám ráda své děti a svou rodinu. 4. Nedá se říci, že něco, nebo někoho nenávidím. Vadí mi, když jsou lidé neslušní, zlí. Nemám ráda násilí. 5. Velkou část výhry bych věnovala na různé charitativní projekty. Část bych investovala. Hodně bych cestovala se svou rodinou po světě.

13 Bc. Pavlína Linhartová, vychovatelka školní družiny. 1. Byla jsem zcela typické dítě. Nejšťastnějším dnem školního roku byl pro mne 30. červen. Nejsmutnějším dnem 1. září. V zásadě mi systémem studia vyhovovala až vysoká škola. Ano, jednou jsem obdržela velmi výživnou poznámku. Pro klid v rodině jsem schovala žákovskou do křoví. Viděl mne kluk jménem Kočí. Udal mě řediteli, předal mu mou žákovskou, a klid v rodině rozhodně zachráněn nebyl 2. Práce v ŠD je pro mne zcela nová, a nikdy jsem o ní, až do prosince loňského roku neuvažovala. Tvořím si na ni názor. 3. Miluji svého syna, svou mámu a svoji psici. Širší rodinu. Mám ráda své přátele, svou zahradu; její vůně. Moře, zelenou barvu, krásu slov, obrazy, hudbu. Čest, inteligenci a charakter. 4. Nenávidím egomany, lháře, zloděje, podvodníky, sociopaty, agresory, alibisty. 5. Kdybych vyhrála, vyhráli by se mnou všichni, které miluji. Získali bychom nezávislost a svobodu co více si přát?! KULTURA - film, IT, hudba IT - 5 nejvýkonnějších superpočítačů Snad nikde nepostupuje věda tak rychle kupředu jako v oblasti výpočetní techniky. Za poslední tři dekády se výkony i těch nejrychlejších počítačů zvýšily zhruba milionkrát a aktuální pětice nejvýkonnějších strojů je úctyhodnou ukázkou síly vědeckého pokroku. 1. TIANHE-2,NUDT - výkon: 33,9 petaflops, jader. Umístění: Národní superpočítačové centrum v Kantonu, Čína ,9 x 10 operací zpracovává za sekundu. Využívá se pro simulace, analýzy a aplikace vztahující se k národní bezpečnosti. 2. TITAN,CRAY výkon: 17,6petaFLOPS, jader. Umístění: Národní laboratoř v Oak Ridge, USA. Titan využívá nejen konvenční procesory CPU, ale také grafické procesory GPU. Jde o první hybrid tohoto druhu. 3. SEGUOIA, IBM výkon: 17,2 petaflops, jader. Umístění: Národní laboratoř v Livermore, USA. Výpočetní kapacita tohoto stroje se využívá při simulaci jaderných testů, ale také v astronomii, energetice, při studiu lidského genomu a klimatických změnách. 4. K COMPUTER, FUJITSU výkon: 10,5 petaflops, jader. Umístění: RIKEN, Institut pokročilé výpočetní vědy, Kobe, Japonsko. Využívá se k výpočtům z oblasti prevence globálních katastrof, meteorologie a lékařských výzkumů. Nepoužívá prvky IBM, ale vlastní procesory společnosti FUJITSU.

14 5. MIRA, IBM výkon 8,6 petaflops, jader. Umístění: Národní laboratoř Argone, předměstí Chicaga, USA. Používá se k vědeckým výpočtům z oblasti klimatologie, seismologie, materiálové technologie a výpočetní chemie. MIPS - MOPS Výkon běžných počítačů, které v zásadě nedokáží zpracovávat paralelně větší množství úkonů se udává v jednotkách MIPS (milion instrukcí za sekundu, případně MOPS (milion operací za sekundu). FLOP FLOPS U superpočítačů výkonnost obsahuje desetitisíce až statisíce procesorů a jejich výkon se měří v násobcích jednotky FLOP či FLOPS (počet operací v plovoucí řadové čárce za sekundu). Pro výkonnost superpočítačů se používá srovnání v řádech peta-flops. Zdroj: 3/ FILM Filmy, které by Vás mohly zajímat: Čarovný les Režisér: Rob Marshall. USA 2015 Hrají: Meryl Streep, Emily Blunt, James Corden, Anna Kendrick, Chris Pine, Johnny Depp, Lilla Crawford, Daniel Huttlestone, Tracey Ullman, Christine Baranski, MacKenzie Mauzy, Billy Magnussen. Vtipný a dojemný muzikál Čarovný les představuje klasické pohádkové příběhy Popelky, Červené Karkulky, Jacka a fazolového stonku a Lociky - ty všechny spojené v původním příběhu, ve kterém se dále objevuje pekař se svou ženou a přáním založit rodinu, a také zlá čarodějnice, která na oba manžele uvrhla kletbu. Čarovný les je moderním zpracováním oblíbených pohádek bratří Grimmů, ve kterém se protínají příběhy hned několika z nich, a který ukazuje, jaké důsledky mají přání a poslání jejich postav.

15 The Avengers: Age of Ultron Režisér: Joss Whedon. USA Hrají: Chris Evans, Chris Hemsworth, Robert Downey Jr., Mark Ruffalo, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, James Spader, Aaron Taylor-Johnson, Elizabeth Olsen, Anthony Mackie, Thomas Kretschmann, Don Cheadle, Hayley Atwell, Paul Bettany, Andy Serkis Avengers: Age of Ultron, je výpravným pokračováním největšího super-hrdinského filmu všech dob. Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skoční nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů. Zdroj: cinemacity.cz Vtipy, zajímavosti, zpravodajství VTIPY

16 Sousedka uvidí na schodech sedět plačícího chlapce. Copak se ti stalo? zeptá se. Táta se praštil kladivem do prstu, vzlyká chlapec. Tobě je ho líto, viď.? Ne, já se nejdřív smál! Malého Pepíčka poslali rodiče s balíkem na poštu. Slečna u okénka se podívala na průvodku vypsanou tužkou, vrátila mu ji a stroze řekla: "Perem!" Pepíček se tedy s balíkem vrátil domů a otráveně povídá: "Dnes balíky neberou. Perou!" "Pepíčku, skloňuj slovo chléb." Kdo, co? - Chléb." S kým, s čím? - Se salámem." Komu, čemu? - Mně." Přijde Pepíček domů a povídá: "Mami, představ si, že jsem dostal jedničku z fyziky. Máma: "Opravdu?" Pepíček: "Neee, jen si to představ.." Tatí, co je to kamzík?" ptá se Pepíček tatínka. "To je taková blbá ryba." "Ale vždyť skáče po horách." "No, tak vidíš, jak je blbá!" Pepíčku, vyjmenuj deset zvířat, která žijí v Africe." "Jeden slon a devět žiraf." Zajíc: "Ahoj hade, chci se ti omluvit." Had: "Za co?" Zajíc: "Že jsem se ti smál, že nemáš nohy." Had: "To je zas nějaký fórek, ne?" Zajíc: "Ne, fakt ne. Je mi to líto. Opravdu." Had: "Ok, omluvu přijímám." Zajíc: "Tak, ruku na to?"

17 Jede řidič v autě, když tu ho předběhne kuře. Automobilista přidá, ale nedokáže jej dohonit, pouze vidí, jak zaběhlo do statku. Dojede tam a ptá se statkáře, zda je to pravda, že má tak rychlé kuře. "Ano, mám, je speciálně vyšlechtěné, aby mělo velká stehýnka." "A neprojevuje se to na chuti?" "Nevím, ještě jsme žádné nechytili!" Ptá se malá myška maminky, co je to jed na myši. Maminka ji poučí: "Víš, to je něco jako kočka v prášku." Potká šnek šneka, ten druhý je ale strašně pomlácený, má rozbitou ulitu, ohnutá tykadla, prostě hrůza. "Prosím tě, co se ti stalo?" "Ále, to si jednou takhle frčím pěkně z kopce, nestíhám koukat napravo nalevo... a najednou přede mnou vyroste houba!" Chucku, kolik zvládneš udělat kliků?" Chuck Norris: "Všechny." Chuck Norris nepotřebuje peníze. Všechno, co řekne, platí. ZPRAVODAJSTVÍ Docházku i známky vyšle čip na mobil Ministerstvo školství připravuje robusní elektronický systém, který má zabezpečit kontrolu dětí ve školách, propojí vzdělávací postupy přes tablety, oseká administrativu a zlepší financování. Jednotný informační systém dokončuje Česká školní inspekce. Díky němu se podle ministra školství Marcela Chládka zlepší i zabezpečení škol. Každý žák bude vybaven čipem, na který se dostane do školy. Zároveň odešle informace o příchodu do elektronické třídnice, ale i rodiči do mobilu.

18 Zároveň je čip napojen na každou učebnu, takže učitel, který jde po chodbě kolem, má hned dokonalý přehled, kolik je tam dětí, jaký předmět a kdo ho tam učí, popsal Chládek. Po síti budou propojeny s třídnicí i žákovské knížky, rodič tak bude mít přehled on-line ze svého mobilu sledovat, jaké známky ratolest dostává. Nový informační systém je již v provozu, školy se do něj mohou dobrovolně zapojovat. Obsahuje několik modulů, inspekce ho využívá například pro vykazování úrazů, výběrové testování žáků nebo elektronické zjišťování nahrazující osobní inspekční návštěvu. Navázaný je na něj také portál, kde si může veřejnost vyhledat školu podle zadaných kritérií. Chládek také hovořil o tom, že by všechny děti do roku 2020 v ZŠ měly mít tablety. Děti s těmito technologiemi umějí pracovat velmi dobře, řekl s tím, že se už prokázalo, že děti díky tabletům mnohem víc baví výuka, která se tím zrychlila o dvacet procent. Je tam obrovská výhoda, že učitel vidí na svém pultíku přístup všech dětí, jejich postup, kam se posouvají, dodal. Pozn. Redakčně kráceno. Zdroj: J. Mach. Právo

19

Financial Controller - HAAS + SOHN Rukov, s.r.o.

Financial Controller - HAAS + SOHN Rukov, s.r.o. Zdroj: Jobs.cz, Portál mpsv.cz Financial Controller - HAAS + SOHN Rukov, s.r.o. Pracovní náplň analýza výsledků výrobní firmy rozvoj a správa controlling systému měsíční reporting pro HQ + vnitropodnikový

Více

NABÍDKA PRÁCE KOORDINÁTOR VÝROBY VZORKŮ

NABÍDKA PRÁCE KOORDINÁTOR VÝROBY VZORKŮ KOORDINÁTOR VÝROBY VZORKŮ Výtisk dokumentace k vzorkové výrobní zakázce Zpracování vzorkových zakázek z Laboratoře barev Obsluha strojů na výrobu vzorků Obsluha Soft stroje na výrobu vzorků Dokončování

Více

Aktuální tipy na práci v okolí:

Aktuální tipy na práci v okolí: Aktuální tipy na práci v okolí: Administrativní pracovnice / pracovník odboru Adresa a kontakty: Úřad vlády ČR - Odbor pro sociální začleňování práce v dané lokalitě Kontakt. tel. a osoba: zieglerova.alena@vlada.cz

Více

Evaluace kurzů projektu Postilión za 2. monitorovací období

Evaluace kurzů projektu Postilión za 2. monitorovací období Obchodní akademie a Střední odborná škola logistická, Opava, příspěvková organizace Postilión - projekt zvyšování kvality vzdělávání v oblasti poštovnictví a logistiky s důrazem na konkurenceschopnost

Více

ŽIVOTOPIS. Struktura informací je stejný jako u strukturovaného životopisu. Na co si dát pozor? Osobní informace. Adresní a kontaktní údaje

ŽIVOTOPIS. Struktura informací je stejný jako u strukturovaného životopisu. Na co si dát pozor? Osobní informace. Adresní a kontaktní údaje ŽIVOTOPIS Druhy životopisu: 1. kontextový životopis informace píšeme v ucelených větách a kompozične i obsahově je rozdělený do těchto částí: a.) datum narození a miesto, rodinný stav, národnost b.) přehled

Více

ČMIS Počítačová učebna www.pocitacovaucebna.cz

ČMIS Počítačová učebna www.pocitacovaucebna.cz ČMIS Počítačová učebna www.pocitacovaucebna.cz Cíl: Co chceme dát našim dětem/studentům? Schopnost vyhledat, zpracovat a vyhodnotit informace Připravit konkurenceschopné jedince na dlouhodobý výkon povolání

Více

PROGRAMOVÁ NABÍDKA PRO MATEŘSKÉ ŠKOLY. jaro, léto, podzim 2010. Bílá - BESKYDY

PROGRAMOVÁ NABÍDKA PRO MATEŘSKÉ ŠKOLY. jaro, léto, podzim 2010. Bílá - BESKYDY PROGRAMOVÁ NABÍDKA PRO MATEŘSKÉ ŠKOLY jaro, léto, podzim 2010 Výlety pro MŠ Školky v přírodě Adaptační kurzy Bílá - BESKYDY SUN Outdoor o.s. Bílá 149, 739 15 pošta Staré Hamry, tel.: 774155550, e-mail:

Více

Žádost uchazeče o zaměstnání

Žádost uchazeče o zaměstnání Žádost uchazeče o zaměstnání Vážená uchazečko, vážený uchazeči, rádi bychom Vás požádali o vyplnění následujícího dotazníku, který bude sloužit personálnímu oddělení k výběru nových zaměstnanců. Všechny

Více

1.2 Operační systémy, aplikace

1.2 Operační systémy, aplikace Informační a komunikační technologie 1.2 Operační systémy, aplikace Studijní obor: Sociální činnost Ročník: 1 Programy (Software - SW) V informatice se takto označují všechny samospustitelné soubory které

Více

Komárovská 2406 Třebovská 480. tel. +420 267 990 411 tel. +420 465 519 611 fax: +420 267 990 419 fax: +420 465 519 619

Komárovská 2406 Třebovská 480. tel. +420 267 990 411 tel. +420 465 519 611 fax: +420 267 990 419 fax: +420 465 519 619 Volná místa - Technické profese k 3/5/2007 Produktový specialista - odd. Produktový management Ústí nad Orlicí - technická podpora při prodeji výrobků - instalační přístroje a rozváděče - příprava technické

Více

Střední průmyslová škola Hranice Studentská 1384, Hranice

Střední průmyslová škola Hranice Studentská 1384, Hranice PROGRAM DALŠÍHO VZDĚLÁVÁNÍ Tabulkový procesor Střední průmyslová škola Hranice Studentská 1384, Hranice Obsah - 1. IDENTIFIKAČNÍ ÚDAJE PROGRAMU DALŠÍHO VZDĚLÁVÁNÍ... 3 2. PROFIL ABSOLVENTA... 4 VÝSLEDKY

Více

Střední škola, základní škola a mateřská škola pro zrakově postižené, Brno, Kamenomlýnská 2 ABSOLVENTI NAŠÍ ŠKOLY

Střední škola, základní škola a mateřská škola pro zrakově postižené, Brno, Kamenomlýnská 2 ABSOLVENTI NAŠÍ ŠKOLY Střední škola, základní škola a mateřská škola pro zrakově postižené, Brno, Kamenomlýnská 2 ABSOLVENTI NAŠÍ ŠKOLY Bc.Tereza, DiS. Absolvovala r. 2010 Obor: Sociální péče sociálněsprávní činnost Další studium:

Více

Analýza vzdělávacích potřeb v rámci projektu "Centrum vzdelávania" - príležitosť k vzdelávaniu bez hraníc

Analýza vzdělávacích potřeb v rámci projektu Centrum vzdelávania - príležitosť k vzdelávaniu bez hraníc Analýza vzdělávacích potřeb v rámci projektu "Centrum vzdelávania" - príležitosť k vzdelávaniu bez hraníc Zpracovala: Dorota Madziová, Institut EuroSchola, duben 2011 V rámci projektu "Centrum vzdelávania"

Více

Bankovní institut vysoká škola, a.s. Praha Karlovy Vary Písek Teplice Břeclav

Bankovní institut vysoká škola, a.s. Praha Karlovy Vary Písek Teplice Břeclav Bankovní institut vysoká škola, a.s. Kdo jsme? První soukromá vysoká škola Atraktivní studijní obory Univerzitní informační systém Skvělé zázemí a nejnovější technika Moderní bezbariérová budova Jsme součástí

Více

Ing. Mgr. Jiří Svoboda Kurzy

Ing. Mgr. Jiří Svoboda Kurzy Ing. Mgr. Jiří Svoboda Ing. Mgr. Jiří Svoboda Kurzy Soft skills Manažerské a marketingové kurzy Manažerské dovednosti Moderní marketingová komunikace Efektivní komunikace Komunikace se zákazníkem Péče

Více

Matematický ústav v Opavě. www.math.slu.cz

Matematický ústav v Opavě. www.math.slu.cz Matematický ústav v Opavě www.math.slu.cz K čemu je matematika? Investování na finančních trzích. Modelování podnikových a ekonomických procesů. Pojišťovnictví a bankovnictví. Předpověď počasí pomocí numerických

Více

Zkušenosti s tvorbou, zadáváním a vyhodnocením dotazníků. Gymnázium, Příbram VII, Komenského 402

Zkušenosti s tvorbou, zadáváním a vyhodnocením dotazníků. Gymnázium, Příbram VII, Komenského 402 Zkušenosti s tvorbou, zadáváním a vyhodnocením dotazníků Gymnázium, Příbram VII, Komenského 402 Opravdu zkušenosti? zahájení dotazníkových šetření v roce 2004 při zahájení prací na ŠVP pravidelná zadávání

Více

Business Intelligence

Business Intelligence Business Intelligence Josef Mlnařík ISSS Hradec Králové 7.4.2008 Obsah Co je Oracle Business Intelligence? Definice, Od dat k informacím, Nástroj pro operativní řízení, Integrace informací, Jednotná platforma

Více

POZVÁNKA NA KURZY. Literatura Ke všem kurzům jsou poskytovány metodické příručky pro školství v elektronické podobě.

POZVÁNKA NA KURZY. Literatura Ke všem kurzům jsou poskytovány metodické příručky pro školství v elektronické podobě. POZVÁNKA NA KURZY Dovolujeme si zaměstnance Vaší školy pozvat na bezplatná školení sponzorovaná firmou Microsoft, která se konají na naší škole. Tato nabídka se týká všech zaměstnanců školství pedagogů

Více

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů.

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Čekal tak toužebně, že by nebylo divu, kdyby se objevili ve

Více

Elektronické vzdělávání. Ing. Petr Městecký, IBM ČR

Elektronické vzdělávání. Ing. Petr Městecký, IBM ČR Elektronické vzdělávání Ing. Petr Městecký, IBM ČR Chytřejší planeta Planeta Chytřejší planeta Chytřejší planeta Vzdělávání chytřejší uživatelé, zaměstnanci, lidé. IBM a vzdělávání IBM je celosvětově přední

Více

Jak nalézt ideální zaměstnání

Jak nalézt ideální zaměstnání Jak nalézt ideální zaměstnání Jan Kopecký Siemens s.r.o. Siemens s.r.o., All rights reserved. Kdo jsme? Siemens 2. největší elektrotechnická společnost na světě, 400 000 zaměstnanců ve 190 zemích mnoho

Více

MARKETING JAKO FIREMNÍ POPELKA. Marek Novinský 17.12.2014

MARKETING JAKO FIREMNÍ POPELKA. Marek Novinský 17.12.2014 MARKETING JAKO FIREMNÍ POPELKA Marek Novinský 17.12.2014 Více než 20 let v marketingu a pořád mě to baví! Marketing jako Popelka? 1 Marketing jako firemní Popelka 2 Tři oříšky pro marketing 3 Komu padne

Více

ICT plán školy. Základní údaje školy:

ICT plán školy. Základní údaje školy: ICT plán školy ICT plán školy je zpracován podle metodického pokynu MŠMT č. j. 30799/2005-551, který stanovuje Standard ICT služeb ve škole a náležitosti dokumentu ICT plán školy. Plán je zpracován na

Více

Výzva k podání nabídky k veřejné zakázce malého rozsahu. Dodávka PC sestav (PC, monitor, software).

Výzva k podání nabídky k veřejné zakázce malého rozsahu. Dodávka PC sestav (PC, monitor, software). Výzva k podání nabídky k veřejné zakázce malého rozsahu zadávané dle 18 odst. 5 dle zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, ve znění pozdějších předpisů Název veřejné zakázky malého rozsahu: Dodávka

Více

Malá knížka o Amálce

Malá knížka o Amálce Malá knížka o Amálce Ahoj, jmenuji se Amalthea, ale říkají mi Amálka. Jsem bájná koza, první pěstounka, která se starala o malého Dia, když se o něj nemohla postarat jeho vlastní maminka. Proto podle mne

Více

Pomáhat lidem s postižením je normální.

Pomáhat lidem s postižením je normální. HELP KLUB, sdružení rodičů a přátel dětí s postižením Pomáhat lidem s postižením je normální. 2014 S úsměvem jde. Jestli jde, nebo jede, o to nejde. Tady jde o úsměv. Pokud budete mít náš kalendář ve své

Více

Databáze v MS ACCESS

Databáze v MS ACCESS 1 z 14 19.1.2014 18:43 Databáze v MS ACCESS Úvod do databází, návrh databáze, formuláře, dotazy, relace 1. Pojem databáze Informací se data a vztahy mezi nimi stávají vhodnou interpretací pro uživatele,

Více

ORGANIZAČNÍ ŘÁD. Mateřské školy Suchdol nad Lužnicí

ORGANIZAČNÍ ŘÁD. Mateřské školy Suchdol nad Lužnicí ORGANIZAČNÍ ŘÁD Mateřské školy Suchdol nad Lužnicí a) Úvodní ustanovení 1. Organizační řád mateřské školy upravuje organizační strukturu a řízení, formy a metody práce školy, práva a povinnosti pracovníků

Více

Business Suite for Notes

Business Suite for Notes Business Suite for Notes Systém BSFN byl vytvořen na základě zkušeností s podporou a řízením procesů v obchodní firmě. Během několika let existence na trhu se osvědčil u mnoha zákazníků. Z nejvýznamnějších

Více

Rozšiřte své vzdělání a zlepšete své uplatnění na trhu práce! PROFESNÍ KVALIFIKACE základní informace pro uchazeče o vykonání zkoušky

Rozšiřte své vzdělání a zlepšete své uplatnění na trhu práce! PROFESNÍ KVALIFIKACE základní informace pro uchazeče o vykonání zkoušky Rozšiřte své vzdělání a zlepšete své uplatnění na trhu práce! Neváhejte a přihlaste se k vykonání zkoušky odborné způsobilosti a získejte Osvědčení profesní kvalifikace s celostátní platností. Pořádáme

Více

Jak se studuje na (naší) vysoké škole? Tomáš Fojtík, Martin Křena

Jak se studuje na (naší) vysoké škole? Tomáš Fojtík, Martin Křena Jak se studuje na (naší) vysoké škole? Tomáš Fojtík, Martin Křena 22.1.2013 Agenda Představení nás Informace o škole, fakultách, oborech a studiu Fotky prostředí školy Trocha chvály FIS Přijímačky Informační

Více

Chytrá systémová architektura jako základ Smart Administration

Chytrá systémová architektura jako základ Smart Administration Chytrá systémová architektura jako základ Smart Administration Ing. Petr Škvařil, Pardubický kraj Dipl. Ing.Zdeněk Havelka PhD. A-21 s.r.o. 1 Nepříjemné dotazy Jsme efektivní v provozování veřejné správy?

Více

1.1 Seznámení s programy Office

1.1 Seznámení s programy Office Název školy Číslo projektu Autor Název šablony Název DUMu Tematická oblast Předmět Druh učebního materiálu Anotace Vybavení, pomůcky Střední průmyslová škola strojnická Vsetín CZ.1.07/1.5.00/34.0483 Ing.

Více

Česká školní inspekce Zlínský inspektorát PROTOKOL. Č. j. ČŠIZ-486/12 Z

Česká školní inspekce Zlínský inspektorát PROTOKOL. Č. j. ČŠIZ-486/12 Z Česká školní inspekce Zlínský inspektorát PROTOKOL Č. j. ČŠIZ-486/12 Z o veřejnosprávní kontrole podle ustanovení 174 odst. 2 písm. e) zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším

Více

PŘÍLOHA Č. 2 RÁMCOVÉ SMLOUVY SEZNAM SLUŽEB A JEJICH CEN 1. Rozložení subjektů Počet počítačů Počet organizací % malé subjekty 100 6200 97 střední subjekty 1000 180 2.5 velké subjekty 10000 30 0.5 Úroveň

Více

Pomocné nástroje pro vyhodnocování potřeb dítěte a komunikaci s dítětem

Pomocné nástroje pro vyhodnocování potřeb dítěte a komunikaci s dítětem Pomocné nástroje pro vyhodnocování potřeb dítěte a komunikaci s dítětem Pomocné nástroje pro vyhodnocování potřeb dítěte a komunikaci s dítětem Pracovní listy upravil a navrhl Jindřich Racek a kol. Obrázky

Více

INSPEKTOR BOZP - OBOR STAVEBNICTVÍ

INSPEKTOR BOZP - OBOR STAVEBNICTVÍ INŽENÝR PROJEKTANT, KONSTRUKTÉR ELEKTROTECH. ZAŘÍZENÍ - SILNOPROUDÉ ROZVODY Inženýři elektrotechnici a energetici projektanti, konstruktéři (252) 22000-22000 Kč Pracovní poměr CHEMTEC engineering spol.

Více

CESTA K INFORMACÍM O EVROPSKÉ UNII V ČESKÉ REPUBLICE

CESTA K INFORMACÍM O EVROPSKÉ UNII V ČESKÉ REPUBLICE CESTA K INFORMACÍM O EVROPSKÉ UNII V ČESKÉ REPUBLICE Úřad vlády ČR Odbor informování o evropských záležitostech (OEZ) Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Národní orgán pro koordinaci (NOK), Odbor publicity

Více

pro komplexní řešení agendy neziskových organizací se zaměřením na sociální služby zdravotně postiženým NABÍDKOVÝ LIST

pro komplexní řešení agendy neziskových organizací se zaměřením na sociální služby zdravotně postiženým NABÍDKOVÝ LIST pro komplexní řešení agendy neziskových organizací se zaměřením na sociální služby zdravotně postiženým NABÍDKOVÝ LIST Nabídkový list informačního systému modularis Informační systém modularis je typickým

Více

Nižší a střední management

Nižší a střední management Další vzdělávání nižšího a středního managementu firem CZ.1.07/3.2.13/04.0021 VZDĚLÁVACÍ PROGRAM Nižší a střední management MODUL 2 Obchodní korespondence v českém a anglickém jazyce 1 2013 Obsah 1 IDENTIFIKAČNÍ

Více

Učební osnovy pracovní

Učební osnovy pracovní ZV Základní vzdělávání 1 týdně, povinný Informace v historii Žák: seznámí se s historií informací pozná vznik a vývoj počítačů - pojem informace - vznik a vývoj počítačů Komunikace Anglický jazyk Angličtina

Více

PRŮZKUM SPOKOJENOSTI ZAMĚSTNANCŮ FIRMA, s.r.o. měsíc 2011

PRŮZKUM SPOKOJENOSTI ZAMĚSTNANCŮ FIRMA, s.r.o. měsíc 2011 PRŮZKUM SPOKOJENOSTI ZAMĚSTNANCŮ FIRMA, s.r.o. měsíc 2011 Číslo dotazníku: (Nevyplňujte prosím.) Vážená paní, vážený pane, obracíme se na Vás se žádostí o spolupráci při šetření spokojenosti zaměstnanců.

Více

Středisko služeb školám a Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Brno Hybešova 15, 602 00 Brno IČ: 60555980 DIČ: CZ60555980

Středisko služeb školám a Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Brno Hybešova 15, 602 00 Brno IČ: 60555980 DIČ: CZ60555980 Středisko služeb školám a Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Brno Hybešova 5, 602 00 Brno IČ: 60555980 DIČ: CZ60555980 SŠ Nabídka vzdělávacích programů DVPP na 2. pololetí školního

Více

www.productoo.com E-SHOP

www.productoo.com E-SHOP Jedinečný způsob on-line prezentace, prodeje a řízení výroby Vašich produktů. Productoo je původní český software určený pro on-line prezentaci a prodej produktů. Kombinuje klasický způsob prodeje na internetu

Více

Manažerská praxe 1. skupina Jakuba Glasera

Manažerská praxe 1. skupina Jakuba Glasera Manažerská praxe 1 skupina Jakuba Glasera Vyšší policejní škola a Střední policejní škola MV v Praze Vnější podmínky Rozlehlý areál a zvláštní režim přístupu Velmi dobře propracované webové stránky Špatná

Více

STAVITELSTVÍ. Představení bakalářského studijního oboru

STAVITELSTVÍ. Představení bakalářského studijního oboru Představení bakalářského studijního oboru STAVITELSTVÍ Studijní program: Stavební inženýrství Studijní obor: Stavitelství Vysoká škola: Západočeská univerzita v Plzni Fakulta: Fakulta aplikovaných věd

Více

IPS Schůzka výchovných poradců Praha východ 12.11.2014

IPS Schůzka výchovných poradců Praha východ 12.11.2014 IPS Schůzka výchovných poradců Praha východ 12.11.2014 Mgr. Pavel Lehovec Program situace na trhu práce nezaměstnanost absolventů a mladistvých Informační a poradenské středisko (IPS) distribuce Atlasů

Více

ICT plán školy pro školní rok 2007/2008

ICT plán školy pro školní rok 2007/2008 ICT plán školy pro školní rok 2007/2008 Základní škola Praha 4, Květnového vítězství 1554 vydává tento ICT plán školy, na základě metodického pokynu MŠMT č.j. 27 419/2004-55. Plán školy je zpracován pro

Více

Obchodní akademie, Náchod, Denisovo nábřeží 673

Obchodní akademie, Náchod, Denisovo nábřeží 673 Název vyučovacího předmětu: ÚČETNICTVÍ na PC (UPC) Obor vzdělání: 18 20 M/01 Informační technologie Forma studia: denní Celkový počet vyučovacích hodin za studium: 64 (2 hodiny týdně) Platnost: 1. 9. 2009

Více

Učíme se LEADER. Junior LEADER Mini MAS Strakonicko

Učíme se LEADER. Junior LEADER Mini MAS Strakonicko Učíme se LEADER Junior LEADER Mini MAS Strakonicko Víme, že v našem regionu pracuje Místní akční skupina LAG Strakonicko, o.s. napomáhá rozvoji našeho regionu Víme že, jejím prostřednictvím vzniklo Muzeum

Více

ICT plán Základní školy profesora Josefa Brože Vlachovo Březí

ICT plán Základní školy profesora Josefa Brože Vlachovo Březí Základní škola profesora Josefa Brože, Vlachovo Březí, okres Prachatice Komenského 356, PSČ: 384 22 IČO: 47258721 tel.: 388 320 215 mail.: zspjb@zs-vlachovobrezi.net ICT plán Základní školy profesora Josefa

Více

Projekt Servisních center sportu

Projekt Servisních center sportu Projekt Servisních center sportu Materiál pro interní potřebu ČUS Tento materiál byl vypracován ČUS k seznámení se se záměry transformačního procesu, na jehož konci by měla být silná servisní organizace

Více

Situační SWOT analýza jako vhodný podklad pro přípravu DZ MŠMT Milan Pospíšil Ostrava, 27. listopadu 2014

Situační SWOT analýza jako vhodný podklad pro přípravu DZ MŠMT Milan Pospíšil Ostrava, 27. listopadu 2014 Situační SWOT analýza jako vhodný podklad pro přípravu DZ MŠMT Milan Pospíšil Ostrava, 27. listopadu 2014 www.kredo.reformy-msmt.cz Úvodní SWOT analýza IPN KREDO Byla provedena analýza 33 domén v 7 strategických

Více

Projekt OP RLZ Opatření 2.1. Podpora integrace OZP na otevřený trh práce

Projekt OP RLZ Opatření 2.1. Podpora integrace OZP na otevřený trh práce Projekt OP RLZ Opatření 2.1 Podpora integrace OZP na otevřený trh práce Realizátor: Prezentuje: Sdružení CEPAC Morava, Olomouc Mgr. Jitka Zemanová, koordinátor projektu Projekt je spolufinancován evropským

Více

ICT plán školy. Název školy: Základní škola Ulice: Pionýrů 1102 PSČ, Místo: 432 01, Kadaň tel: 474 316 430 email: skola@2zskadan.

ICT plán školy. Název školy: Základní škola Ulice: Pionýrů 1102 PSČ, Místo: 432 01, Kadaň tel: 474 316 430 email: skola@2zskadan. ICT plán školy Název školy: Základní škola Ulice: Pionýrů 1102 PSČ, Místo: 432 01, Kadaň tel: 474 316 430 email: skola@2zskadan.cz Součástí Základní školy Kadaň, ul. Pionýrů 1102, okr. Chomutov je moderně

Více

Software pro analýzu energetických dat W1000

Software pro analýzu energetických dat W1000 Software pro analýzu energetických dat W1000 Data pro snadný život vašich zákazníků Manage energy better Mít správné informace ve správný čas je základem úspěchu každého snažení, tedy i řízení spotřeby

Více

ŠKOLSKÝ PORTÁL Pardubického kraje

ŠKOLSKÝ PORTÁL Pardubického kraje ŠKOLSKÝ PORTÁL Pardubického kraje Klíč ke vzdělání a vědění na dosah www.klickevzdelani.cz Richard Tichý administrátor portálu Krajský úřad Pardubického kraje ŠKOLSKÝ PORTÁL Pardubického kraje www.klickevzdelani.cz

Více

Plán činnosti školy na školní rok 2015 / 2016

Plán činnosti školy na školní rok 2015 / 2016 Plán činnosti školy na školní rok 2015 / 2016 1. Výchovně vzdělávací oblast : 1. 1. Exkurze a školní výlety Zpracování plánů exkurzí a školních výletů v souladu s výchovnými a vzdělávacími cíli jednotlivých

Více

Obsah. Rozdíly mezi systémy Joomla 1.0 a 1.5...15 Systém Joomla coby jednička online komunity...16 Shrnutí...16

Obsah. Rozdíly mezi systémy Joomla 1.0 a 1.5...15 Systém Joomla coby jednička online komunity...16 Shrnutí...16 Obsah Kapitola 1 Seznámení se systémem Joomla!................................. 9 Přehled systémů pro správu obsahu....................................................10 Použití systému pro správu obsahu.....................................................11

Více

CENTRUM SOCIÁLNÍCH SLUŽEB TLOSKOV TLOSKOV 1 257 56 NEVEKLOV IČO 00640841. vyzývá k podání nabídky na veřejnou zakázku

CENTRUM SOCIÁLNÍCH SLUŽEB TLOSKOV TLOSKOV 1 257 56 NEVEKLOV IČO 00640841. vyzývá k podání nabídky na veřejnou zakázku CENTRUM SOCIÁLNÍCH SLUŽEB TLOSKOV TLOSKOV 1 257 56 NEVEKLOV IČO 00640841 ve smyslu 6 zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách (dále jen zákona) vyzývá k podání nabídky na veřejnou zakázku 1) Název

Více

Školní časopis Základní školy a Mateřské školy Třebívlice

Školní časopis Základní školy a Mateřské školy Třebívlice číslo 1 / ročník XV Změny na naší škole ve školním roce 2012/2013 Od září máme spousty nových změn. Máme nového pana ředitele Mgr. Tomáše Rulfa. Paní učitelka Cupalová už neučí na základní škole, ale pracuje

Více

Chceme být lepší Dodávka software pro virtuální server a zařízení pro zálohování dat (včetně implementace a instalace) Předmět zakázky

Chceme být lepší Dodávka software pro virtuální server a zařízení pro zálohování dat (včetně implementace a instalace) Předmět zakázky Výzva k podání nabídek (pro účely uveřejnění na www.msmt.cz nebo www stránkách krajůpro zadávání zakázek z prostředků finanční podpory OP VK, které se vztahují na případy, pokud zadavatel není povinen

Více

Obchodní akademie Tomáše Bati a Vyšší odborná škola ekonomická Zlín náměstí T. G. Masaryka 3669, 761 57 Zlín

Obchodní akademie Tomáše Bati a Vyšší odborná škola ekonomická Zlín náměstí T. G. Masaryka 3669, 761 57 Zlín Dodatek č. 4 Platnost: od 1. 2. 2013 Název školy: Adresa: Obchodní akademie Tomáše Bati a Vyšší odborná škola ekonomická Zlín náměstí T. G. Masaryka 3669, 761 57 Zlín Zřizovatel: Zlínský kraj, třída Tomáše

Více

Trendy v zaměstnanosti profesí: možnosti uplatnění pro absolventy VŠCHT

Trendy v zaměstnanosti profesí: možnosti uplatnění pro absolventy VŠCHT Trendy v zaměstnanosti profesí: možnosti uplatnění pro absolventy VŠCHT NÁRODNÍ VZDĚLÁVACÍ FOND LEDEN 2015 www.nvf.cz/narodni-observator CÍLE ANALÝZY Cílem této studie je zmapování zaměstnanosti a uplatnitelnosti

Více

Odbor informatiky a provozu informačních technologií

Odbor informatiky a provozu informačních technologií POLICEJNÍ PREZIDIUM ČR Odbor informatiky a provozu informačních technologií Příloha č. 1 a) název zakázky, Technická podpora software pro systém NS-VIS a VISMAIL b) předmět a rozsah plnění veřejné zakázky

Více

Školní dotazník. 8. ročník. Ústav pro informace ve vzdělávání Oddělení mezinárodních výzkumů Senovážné náměstí 26, P. O. Box 1 110 06 Praha 1

Školní dotazník. 8. ročník. Ústav pro informace ve vzdělávání Oddělení mezinárodních výzkumů Senovážné náměstí 26, P. O. Box 1 110 06 Praha 1 Školní dotazník 8. ročník Ústav pro informace ve vzdělávání Oddělení mezinárodních výzkumů Senovážné náměstí 26, P. O. Box 1 110 06 Praha 1 International Association for the Evaluation of Educational Achievement

Více

KNIHY MAJÍ ZELENOU. CO SE SKRÝVÁ MEZI KNIHAMI? Aneb Reportáž z našeho knihkupectví

KNIHY MAJÍ ZELENOU. CO SE SKRÝVÁ MEZI KNIHAMI? Aneb Reportáž z našeho knihkupectví KNIHY MAJÍ ZELENOU CO SE SKRÝVÁ MEZI KNIHAMI? Aneb Reportáž z našeho knihkupectví Naše paní učitelka nám v češtině představila soutěž pro základní školy KNIHY MAJÍ ZELENOU, kde máme za úkol vytvořit reportáž

Více

Terminal server, vzdálená plocha

Terminal server, vzdálená plocha Terminal server, vzdálená plocha aneb jak z domu pracovat se SASem, kancelářskými aplikacemi nebo třeba s poštou 1. Úvod Nově nainstalovaný terminal server umožňuje práci z kteréhokoli místa na světě s

Více

ICT plán školy do konce školního roku 2014/2015

ICT plán školy do konce školního roku 2014/2015 ICT plán školy do konce školního roku 2014/2015 Základní škola a Základní umělecká škola Rtyně v Podkrkonoší Vstupní parametry (stav k 1. 9. 2014) Základní škola má celkem 228 žáků, z toho 131 žáků na

Více

V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!!

V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!! ročník 5. číslo 3 Únor - Březen 08 vydává: Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2115. V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!! Také zde opět naleznete spoustu zábavy,her,vtipů

Více

www.marbes.cz Ing. Jiří BERKOVEC Ing. Jan DROZEN 7.6. 2007 MARBES CONSULTING s.r.o. Brojova 16 326 00 Plzeň

www.marbes.cz Ing. Jiří BERKOVEC Ing. Jan DROZEN 7.6. 2007 MARBES CONSULTING s.r.o. Brojova 16 326 00 Plzeň na MěstskM stském úřadě PŘÍBRAM Ing. Jiří BERKOVEC Ing. Jan DROZEN 7.6. 2007 MARBES CONSULTING s.r.o. Brojova 16 326 00 Plzeň Úvod Důvody pro změnu Městský úřad Příbram vykonává státní správu na území

Více

Požadavky zaměstnavatelů na terciární vzdělávání. Vadim Petrov Toyota Peugeot Citroën Automobile 24. února 2010

Požadavky zaměstnavatelů na terciární vzdělávání. Vadim Petrov Toyota Peugeot Citroën Automobile 24. února 2010 Požadavky zaměstnavatelů na terciární vzdělávání Vadim Petrov Toyota Peugeot Citroën Automobile 24. února 2010 Obsah ❶ Terciární vzdělávání ❷ Marketing vzdělávání ❸ TPCA jako zaměstnavatel ❹ Role a očekávání

Více

Základní škola a Mateřská škola Tetčice, okres Brno venkov, příspěvková organizace, Palackého 52, Tetčice. Odloučené pracoviště: Mateřská škola

Základní škola a Mateřská škola Tetčice, okres Brno venkov, příspěvková organizace, Palackého 52, Tetčice. Odloučené pracoviště: Mateřská škola Základní škola a Mateřská škola Tetčice, okres Brno venkov, příspěvková organizace, Palackého 52, Tetčice Odloučené pracoviště: Mateřská škola Tyršova 304 Tetčice 664 17 Názvy měsíčních tematických celků

Více

Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost

Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost Školení je šance Komplexní vzdělávání zaměstnanců společnosti T-MAPY spol. s r.o. 2010-2012 Komplexní vzdělávání zaměstnanců společnosti T-MAPY T-MAPY AMOS

Více

Vonásek k tabuli Milan Kocmánek & Leopold Králík

Vonásek k tabuli Milan Kocmánek & Leopold Králík 16 TÝDENÍK ZVLÁŠTNÍ VYDÁNÍ PROSINEC 2007 S šipkovanou se jděte vycpat, pane učiteli, my dneska hrajeme radši šikanovanou! To už je tenhle měsíc třetí poznámka. Tady asi pomůže jedině pořádný výprask. Kde

Více

Přenos zkušeností při tvorbě na praxi zaměřených odborných vzdělávacích programů ve školsky orientovaných vzdělávacích systémech

Přenos zkušeností při tvorbě na praxi zaměřených odborných vzdělávacích programů ve školsky orientovaných vzdělávacích systémech TRAWI dotazník pro zaměstnavatele Cílem dotazníku prováděného v rámci mezinárodního projektu TRAWI je zmapovat požadavky zaměstnavatelů na kompetence zaměstnanců působících v chemickém sektoru. Je určen

Více

Nabídka AQE advisors, a.s. Rozvoj psychologicko-manažerských dovedností ve zdravotnických profesích

Nabídka AQE advisors, a.s. Rozvoj psychologicko-manažerských dovedností ve zdravotnických profesích Nabídka AQE advisors, a.s. Rozvoj psychologicko-manažerských dovedností ve zdravotnických profesích 1 OBSAH 1. PŘEDSTAVENÍ NABÍDKY AQE ADVISORS... 3 2. POPIS KURZŮ... 4 2.1. Efektivní komunikace s pacientem...

Více

Řešení IPN KREDO na Vysoké škole logistiky v Přerově Libor Kavka

Řešení IPN KREDO na Vysoké škole logistiky v Přerově Libor Kavka Řešení IPN KREDO na Vysoké škole logistiky v Přerově Libor Kavka Prorektor pro aplikovaný výzkum a řízení projektů na Vysoké škole logistiky v Přerově Strategický plán rozvoje VŠLG Vychází z IPN KREDO

Více

O myšce a jitrničce. VY_ 12_INOVACE_Čg.Vo.25

O myšce a jitrničce. VY_ 12_INOVACE_Čg.Vo.25 Anotace: Pracovní list je určen pro čtení s porozuměním. Učí žáky tvořivě pracovat s textem, doplňovat a vyhledávat v něm. Druh učebního materiálu: pracovní list Očekávaný výstup:-pracuje tvořivě s literárním

Více

Expresní analýza PLM. jako efektivní start implementace PLM. www.technodat.cz. jindrich.vitu@technodat.cz

Expresní analýza PLM. jako efektivní start implementace PLM. www.technodat.cz. jindrich.vitu@technodat.cz jako efektivní start implementace PLM www.technodat.cz jindrich.vitu@technodat.cz 1 úvod: definice, cíl a výstup analýzy 2 etapy expresní analýzy PLM 3 sběr dat a podkladů a jejich analýza 4 dokument Expresní

Více

ČTĚTE NÁS!! ...a další články... Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři

ČTĚTE NÁS!! ...a další články... Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři !! ČASOPIS NIŽŠÍHO STUPNĚ WICHTERLOVA GYMNÁZIA ČTĚTE NÁS!! Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři a my vám odhalíme další literární a výtvarné

Více

Případová studie. www.softwareone.cz

Případová studie. www.softwareone.cz Případová studie Skupina Metrostav díky SoftwareONE úspěšně prošla změnou multilicenčního programu, migrací na nové produkty i optimalizací procesů v oblasti nakládání se software dle ISO 19770-1 www.softwareone.cz

Více

Nabídka volných míst, podle CZ-ISCO abecedně

Nabídka volných míst, podle CZ-ISCO abecedně INSPEKTOR BOZP - OBOR STAVEBNICTVÍ Inženýři bezpečnosti práce a ochrany zdraví (2497) 6000-25000 Kč Pracovní poměr.7.204 - neurčito Státní úřad inspekce práce - Oblastní inspektorát práce pro Ústecký kraj

Více

Informace pro uchazeče o zaměstnání

Informace pro uchazeče o zaměstnání Informace pro uchazeče o zaměstnání Produkty a služby společnosti OKsystem a.s. OKsystem je česká softwarová společnost, která se dlouhodobě zaměřuje na vývoj aplikačních programových systémů, dodávky

Více

ČESKÝ JAZYK A LITERATURA

ČESKÝ JAZYK A LITERATURA ČESKÝ JAZYK A LITERATURA PÍSEMNÁ PRÁCE CJMZP14C0T01 Maximální bodové hodnocení: 30 bodů Hranice úspěšnosti: 40 % 1 Základní informace k zadání zkoušky Z nabízených 10 zadání si vyberte jedno. Na výběr

Více

Databáze s tisíci uložených procedur. Pavel Bláhovec, DiS www.blahovec.cz pavel@blahovec.cz

Databáze s tisíci uložených procedur. Pavel Bláhovec, DiS www.blahovec.cz pavel@blahovec.cz Databáze s tisíci uložených procedur Pavel Bláhovec, DiS www.blahovec.cz pavel@blahovec.cz Kdo jsem 1/2 Vývojem software se zabývám přes 15 let Mobilní aplikace pro obchodníky Wella PageMaker plug in pro

Více

Elektronické formy vzdělávání úředníků

Elektronické formy vzdělávání úředníků Marbes consulting = správný partner na cestě k efektivnímu vzdělávání Pro: Krajský rok informatiky Ústí nad Labem Datum: 26.9.2012 Marian Kudela MARBES CONSULTING s.r.o. Tel.: 378 121 500 Brojova 16 326

Více

Návrh čipu je dobrodružství, které se nikdy neomrzí, říká Petr Kadaňka, návrhář ON Semiconductor

Návrh čipu je dobrodružství, které se nikdy neomrzí, říká Petr Kadaňka, návrhář ON Semiconductor Návrh čipu je dobrodružství, které se nikdy neomrzí, říká Petr Kadaňka, návrhář ON Semiconductor Když jsem včera dělal rozhovor s ing. Petrem Kadaňkou návrhářem integrovaných obvodů společnosti ON Semiconductor,

Více

výstupy z dotazníků DFGJK

výstupy z dotazníků DFGJK výstupy z dotazníků DFGJK G4 Škola: DFGJK, typ: G4 Vektor 14 Modul 1 Podle čeho jste se především rozhodoval(a) při výběru SŠ, kterou navštěvujete?(vyberte i více z níže uvedených možností) 9 9 Moje vlastní

Více

Bakalářský studijní obor Manažerská ekonomika specializace Marketing. pro studenty studující od roku 2011/2012

Bakalářský studijní obor Manažerská ekonomika specializace Marketing. pro studenty studující od roku 2011/2012 Studijní obor Manažerská ekonomika Bakalářský studijní obor Manažerská ekonomika specializace Marketing pro studenty studující od roku 2011/2012 V první fázi studia oboru Manažerská ekonomika získá student

Více

1. Název vzdělávacího programu : Moodle role žáka

1. Název vzdělávacího programu : Moodle role žáka 1. Název vzdělávacího programu : Moodle role žáka 2. Obsah - podrobný přehled témat výuky a jejich anotace včetně dílčí hodinové dotace: Obsah vychází z obsahu modulu Využití počítačových sítí ve výuce

Více

CODEWEEK Jednota školských informatiků. říjen 2014 Petr Naske, předseda sdružení

CODEWEEK Jednota školských informatiků. říjen 2014 Petr Naske, předseda sdružení CODEWEEK Jednota školských informatiků říjen 2014 Petr Naske, předseda sdružení Svět algoritmizace a programování na českých školách jde o tradiční oblast, která je vyučována na středních školách (řešení

Více

Zaměření IT Podnikání v IT

Zaměření IT Podnikání v IT Zaměření IT Podnikání v IT Nové zaměření Podnikání v IT VOŠ 11. září 2014 Autor: Mgr. Pavel Anderle Zaměření IT Podnikání v IT Nové zaměření Podnikání v IT Předpokládané uplatnění studenta Podnikání v

Více

Odpovědnost učitele základní školy. Seminář Centra pro rodinu VEGA, Kladno

Odpovědnost učitele základní školy. Seminář Centra pro rodinu VEGA, Kladno Odpovědnost učitele základní školy Seminář Centra pro rodinu VEGA, Kladno Téma prezentace postupy a řešení problémů spojených s rizikovým chováním z pohledu etických norem a práva, se kterými se v prostorách

Více

ICT NÁS BAVÍ. Registrační číslo: CZ.1.07/1.3.00/51.0015. www.vys-edu.cz

ICT NÁS BAVÍ. Registrační číslo: CZ.1.07/1.3.00/51.0015. www.vys-edu.cz ICT NÁS BAVÍ Registrační číslo: CZ.1.07/1.3.00/51.0015 www.vys-edu.cz Realizátoři projektu Společnost pro kvalitu školy, o. s., Ostrava Vysočina Education, Jihlava Zařízení pro další vzdělávání pedagogických

Více

PŘIHLAŠTE SE NEZÁVAZNĚ DO NOVÉHO ROČNÍKU NA WWW.INVESTOVANIHROU.CZ

PŘIHLAŠTE SE NEZÁVAZNĚ DO NOVÉHO ROČNÍKU NA WWW.INVESTOVANIHROU.CZ NOVÝ ROČNÍK 2015 / 2016 kurzu finanční gramotnosti pro SŠ a 2st.ZŠ Nejjednodušší cesta k nadstandardní výuce osobních financí a podnikání Nementorujeme, hrajeme si Děti se baví, učitelům tím šetří práci

Více

Rok 2013/2014 MŠ Brno, Brechtova 6. Brechtík. Obrázek 1 nakreslila Eliška Burešová

Rok 2013/2014 MŠ Brno, Brechtova 6. Brechtík. Obrázek 1 nakreslila Eliška Burešová Číslo: 6 Listopad Rok 2013/2014 MŠ Brno, Brechtova 6 Brechtík Obrázek 1 nakreslila Eliška Burešová Vážení rodiče, držíte v rukou nové vydání školního časopisu, který je určen Vám i Vašim dětem. Tento časopis

Více

OBJEDNÁVÁNÍ DÁRCŮ KRVE PŘES INTERNET Naděžda Kalužová, Zdeněk Slanina

OBJEDNÁVÁNÍ DÁRCŮ KRVE PŘES INTERNET Naděžda Kalužová, Zdeněk Slanina OBJEDNÁVÁNÍ DÁRCŮ KRVE PŘES INTERNET Naděžda Kalužová, Zdeněk Slanina 60 Anotace Ve spolupráci FNO Ostrava a VŠB-TU vzniká informační systém pro krevní centra, jehož hlavní úlohou je nabídka jednoduchého

Více

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída V jedné malé chaloupce žila babička dědeček a jeden malý kluk jménem Toník. Blížily se Vánoce a Toník byl čím dál víc nedočkavý, až do té doby když k

Více