Ti, co k smrti rádi vaří!

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Ti, co k smrti rádi vaří!"

Transkript

1 AVOIR AIRE

2 Ti, co k smrti rádi vaří! Jsme uskupení lidí, kteří vaří vášnivě a rádi, i když se živí něčím docela jiným. Zajímáme se o kvalitní suroviny a efektivní a originální recepty, chceme znát názory skutečných odborníků a setkávat se s dalšími gurmány. Co děláme? zveme nejlepší kuchaře, řezníky, sommeliéry a další mistry svého oboru, od kterých se dozvídáme tajemství jejich profese nejen se díváme, ale i sami vaříme a ochutnáváme vždycky to je u dobrého vína a ve skvělé společnosti stejně naladěných kolegů a kolegyň. Máme rádi nejen zábavu a setkávání, ale i odbornost, pohledy na aktuální trendy, výměnu zkušeností a tipy na nejlepší nákupy. Kde se scházíme? od začátku roku 2014 v exkluzivních multifunkčních prostorách Tančící kuchyně na adrese Resslova 1, Praha 2 (proti Tančícímu domu) a užíváme si vaření i proto, že je naše kuchyně vybavená špičkovou kuchyňskou linkou Boffi od Konsepti (a nejen jí) a skvělým náčiním od Potten&Pannen. Co ještě umíme? Kulinářství Objevování Setkávání a gurmánství nových obzorů Z našich akcí» specializovaná kulinářská setkání pro dívky a dámy» kurzy vaření» školení a firemní akce, vaření jako teambuilding» poukazy na kulinářské akce a připravujeme další Ryby Pane, koukejte mlčet jako RYBA! Ať neví, že ji budeme vařit! Ryby patří na stůl gurmána už tradičně, proto VM naučí, jak s rybami správně nakládat, jak je dobře vybrat a připravit, jak a s čím je sníst a čím je zapít. Maso jak je správně vybrat, připravit a naložit, jak které maso kořenit a krájet, co s čím ideálně kombinovat? Jak správně na tatarák, carpaccio a steaky? A jak se dělají senzační klobásky? S použitím nejlepšího masa, jaké si můžete v Čechách dopřát! Francie Skutečná klasika všech opravdových labužníků. Nejlepší francouzské tradiční pokrmy a nejmazanější fígle a vychytávky, které do francouzské kuchyně patří, kohout na víně a na závěr čokoládový fondant!

3 business / zaměstnanci / marketing / styl / zábava

4 DESATERO HOLISTICKÉ MEDICÍNY PODLE MUDR. A. WILLANTA: Každý pacient* je jednotou duše, mysli a těla, tvoří ho materiální a nemateriální hodnoty, dynamika, toky energie. Nelze řešit jednu oblast bez ohledu na ostatní. Každý člověk * je originál a k léčení jakéhokoli neduhu vyžaduje odlišný, svým způsobem originální terapeutický postup. Je třeba léčit člověka*, nikoli nemoc. Každá nemoc má určitý vývoj. Je třeba léčit rozdílně akutní stavy a chronické choroby, které vyžadují dlouhodobější péči. Holistická medicína respektuje zákon rovnováhy a harmonie, základní zákon vesmíru. Narušení rovnováhy je příčinou absence zdraví člověka*. Holistická medicína se bez ustání ptá proč? Nepotlačuje příznaky, hledá příčiny. Noli nocere, především neškodit. Řešení musí být prospěšné pro všechny strany. Při jakémkoli rozhodování je na prvním místě vždy zájem pacienta*. Holistická medicína se nebrání použití jakýchkoli metod, pokud neškodí a jsou účinné. Netrpí neduhem tradicionalismu, nebojí se experimentovat. Podstatou úspěšného léčení je aktivní angažovanost nemocného* v procesu uzdravování. *ZAMĚŇTE ZA SLOVO osobnost, firma, značka, zákazník - A ONO TO STÁLE PLATÍ!

5 PROČ JSME SE NAŠLI VE FILOZOFII HOLISMU: PROTOŽE 3 JEŠTĚ NĚCO NAVÍC Holismus je filosofický směr, filosofie celistvosti (z řeckého holos = celek), která říká, že celek je více než jen součet jeho jednotlivých částí. Baví nás dívat se na problém jako na celek, hledat určující a limitující prvky a ovlivňovat je. Přinášíme našim klientům díky celostnímu pohledu efektivitu do procesů v podnikání, obchodě, interní i externí komunikaci. A my fungujeme úplně stejně! Tři části FAIRE, tři strany trojúhelníka, jsou součástí jednoho celku. Fungují samostatně, ale dohromady vytvářejí synergický efekt, který přináší mnohem víc než Přináší úspěch.

6 ZÁKAZNÍCI JSOU NEVĚRNÍ, DÁVEJTE JIM JEN TO, CO SI ZASLOUŽÍ! show me the money CHCETE VYHAZOVAT PENÍZE? POŘIĎTE SI VĚRNOSTNÍ PROGRAM BEZ DAT! Věrnostní program není o dárcích nebo slevách, ty pouze kazí marže. Když konkurence našim věrným nabídne větší dárek nebo slevu, utečou nám. Až na výjimky jsme klientům stejně ukradení, řeší hlavně vlastní prospěch! Využívejme toho, co o zákaznících víme díky analýzám ho můžeme poznat a zjistit, co na něj platí, kde dosáhneme vyšší marže, jak nejvýhodněji prodáme, ale také jakou slevu si zaslouží. Věrnostní program bez dat nebo zaklínaná věrnostní karta samotná nic nespasí - slouží jen k identifikaci a spárování nákupu s danou osobou. skutečně může hodit. Ve skutečnosti jsou to datové analýzy využívané v obchodě. V Amazonu dnes sledují na 70 metrik, evidují doslova každé kliknutí myši uživatele a výsledky potom promítají do těch skvěle padnoucích nabídek. DOSTAŇTE Z NICH MAXIMUM! Je jich jen 7,4 %, ale tvoří čtvrtinu vašich návštěv, nakupují ve velkém a generují téměř polovinu vašeho zisku! Paretovo pravidlo není výmysl! ZÁKAZNÍCI JSOU OVCE, MANIPULUJTE JIMI! Hlavní jsou ale čísla! Díky nim a jejich analýze prodáváme tak draho, jak zákazníci snesou, a to, co právě potřebujeme prodat - a o čem víme, že to na ně může zabrat. Amazon.com se stal vzorem práce se zákazníky, který další velké firmy následují. Nabídky působí tak, že o klientech někdo přemýšlí a nabízí jim jen to, co se jim zisk vyšší dobře působit náklady nižší

7 VĚRNÍ ČASTÍ PŘÍLEŽITOSTNÍ VZÁCNÍ NEČINNÍ, PASIVNÍ Nákupy 21,4 % Zisky 26,2 % Návštěvy 11,6 % Nákupy 16,9 % Zisky 19,2 % Návštěvy 13,2 % Nákupy 31,4 % Zisky 32,1 % Návštěvy 31,0 % Nákupy 30,0 % Zisky 22,3 % Návštěvy 44,0 % (hodně chodí, ale málo nakupují) Nákupy 0,0 % Zisky 0,0 % Návštěvy 0,0 % 75 % klientů odhlašuje newslettery z důvodu nerelevance sdělení. (Merkle 2008) Proč? Posíláme jim něco, co je nezajímá! Jen relevantní data nám umožní nabízet to správné a žádané. 59 % marketingových a reklamních sdělení má minimální přínos. (Yankelovich Consumer Trust Study) Neznáme zákazníka a nabízíme mu, co nepotřebuje ani nechce. Za to nás milovat nebude! Jen 15 % maloobchodníků používá údaje získané během nákupního procesu pro lepší zacílení reklamního sdělení. (Path, March 2009) Přitom co jiného než nákupní košík nám řekne, o co konkrétně má zákazník zájem? Snížením míry ztráty zákazníků o pouhých 5 % zvýšíte váš zisk o 25 až 85 %. (Kotler a kolektiv) To je důvod existence churn managementu, který dokáže predikovat riziko odchodu zákazníka a předejít mu a přesto mu málokterá firma věnuje energii! O 23 % se v roce 2011 meziročně zvýšila poptávka po věrnostních programech. Ve srovnání s předkrizovými roky 2005 až 2008 vzrostla o více než 80 %. (Retail Adventures) Typický zákazník věrnostního programu má let, je zástupcem střední a nižší příjmové skupiny a žije ve městě nad obyvatel. Pravděpodobněji je to žena než muž. (Retail Adventures 2011) Máš pro nás hodnotu? Dostaneš dárek, nebo slevu V souladu s principem za větší nákupy vyšší odměny jsme pro jednoho z našich klientů zaměřili B2B věrnostní program jen na perspektivní partnery, kteří přinášejí opakované zisky, nebo mají jasný a silný potenciál. U těch je totiž vhodné posilovat jejich věrnost a rozvíjet je! Ostatní jsme řešili jen okrajově. Program jsme postavili z pohledu reálných potřeb zákazníka a toho, co při svém podnikání opravdu ocení. Žádné žehličky, kola a friťáky, ale benefity a produkty, co vedou k vyšším prodejům, propagaci partnera nebo školení či poradenství. Krom toho, že jim tak dáváme reálnou přidanou hodnotu k podnikání, pomáháme jim více prodat. A ještě získáváme data, která optimalizují prodeje a fungování partnerů i zadavatele. SAVOIR FAIRE: Překládáme TO, CO ŘÍKAJÍ VAŠE DATA! Pro maximální efektivitu v obchodě, marketingu i komunikaci analyzujeme obchodní data našich klientů a hledáme a ukazujeme všechny příležitosti ke změně - co to znamená nebo by znamenat mohlo, co je třeba měnit a kde jsou rezervy. Nastavujeme optimální ceny, portfolia produktů, distribuční cesty, komunikaci. Měníme procesy tak, aby fungovaly efektivně tedy vydělávaly nebo šetřily.

8 NEJVĚTŠÍ STRES: FIRMA PLNÁ KRETÉNŮ KOMUNIKUJTE SPOLU! Největší stres zažívá 62 % Čechů při komunikaci s kolegy, 65 % nedostatečně komunikuje se šéfy firmy. (ESENER) Komunikace vázne, spolupráce nefunguje. 67 % zaměstnanců sice věří, že jim mohou pomoci kolegové, zároveň ale 39 % má problém nalézt ty správné lidi! (Harris interactive and Tact Knowledge systems) Celých 80 % zmetků nevzniká sabotáží, ale z improvizace: zaměstnanec myslel, že to tak je správně a nikdo mu k tomu nic víc neřekl. (Vývojový team Škoda Favorit) České firmy tápou: kdo vlastně má interní komunikaci řešit? Přes 50 % manažerů ji řadí mezi povinnosti HR, 15 % ji chápe jako součást korporátní komunikace. (Průzkum LMC a IIK) INTRANETY JSOU JINDE: POKROK NEZASTAVÍŠ Trend je celkem jasný: celé 2/3 globální internetové populace navštěvují sociální sítě. Zaměstnanci se rádi flákají, 24 % Čechů brouzdá na sítích i v pracovní době, přitom jen 9 % z nich z pracovních důvodů. (KPMG ČR/Ipsos) JÁ TY FEJSBUKY DO PRÁCE NECHCI!!! Už dnes existuje řada společností, které jako základ vnitrofiremní komunikace nepoužívají y, ale sociální sítě. Nejde o facebook, ale skutečně efektivní a rychlé nástroje, které komunikaci zpřehlední, zlidští a v konečném důsledku i zrychlí... VYUŽIJTE VZESTUP SOCIÁLNÍCH SÍTÍ VE SVŮJ PROSPĚCH! Společnosti, které se nebály zapojit sociální sítě, zvýšily v meziročním srovnání angažovanost zaměstnanců o 18 % (Aberdeen, už v roce 2008) V INTERNÍ KOMUNIKACI NEJDE O NEWSLETTER A NÁSTĚNKU, ale o to, aby zaměstnanci rozuměli tomu, co se ve firmě děje, kam směřuje a jakou roli v ní oni sami hrají. Na základě toho potom pak celá firma může směřovat k jasným cílům. Jde tedy o principy a ovlivňování vztahů.

9 NA ANGAŽOVANÝCH VYDĚLÁTE, A MŮŽETE TO I PŘESNĚ ZMĚŘIT! Měření přínosů interní komunikace a angažovanosti zaměstnanců ještě nedávno znělo jako příběh z říše pohádek. Ale ono to funguje! Podle průzkumu, který v Německu provedl Gallupův ústav, je angažovaný zaměstnanec pro firmu skutečným darem z nebes. Šetří totiž peníze! Realita je taková, že 86 % zaměstnanců v Německu (tj. 29,3 mil. lidí) má ke svému zaměstnavateli nízkou nebo žádnou emoční vazbu! A přitom zaměstnanci s vysokou emocionální vazbou k zaměstnavateli mají o 41 % nižší nemocnost než ti, kterým je zaměstnavatel vcelku ukradený. To je v nákladech firmy 10,5 miliardy. Kdyby ve firmě o pěti stech lidech pracovali jen lidé, kteří zaměstnavatele milují, firma by ročně ušetřila (skoro 4 miliony Kč). Na menší fluktuaci by ušetřila navíc 1,2 milionu (26 milionů Kč). Náklady plynoucí firmám v Německu z výpovědí zaměstnanců se přitom pohybují mezi 122,3 a 124 miliardami ročně. Zaměstnanci s vysokou emocionální vazbou k zaměstnavateli také přinášejí o 198 % více inovací než zaměstnanci bez této vazby! A co ještě? 94 % zaměstnanců milujících zaměstnavatele by jeho produkty nebo služby doporučilo svým rodinným příslušníkům a přátelům - oproti 21 % zaměstnanců bez vazby k zaměstnavateli. STEJNÉ JE TO I U NÁS! Podobné výsledky totiž přinesl i exkluzivní průzkum angažovanosti v ČR, který provedla v roce 2014 společnost TNS AISA společně s Institutem interní komunikace. V Čechách je 7 % zaměstnanců vysoce angažovaných, 20 % standardně angažovaných. Míra angažovanosti roste se vzděláním, ale kupodivu na ni nemá žádný vliv věk zaměstnance. Vyšší angažovanost také mají řídící pracovníci, manažeři státní správy a manažeři, kteří vedou více než 5 podřízených. Angažovaný pracovník i v Čechách je spokojený se svým zaměstnáním, zná svoji roli v týmu a ve firmě, kterou bere jako svoji rodinu. Šíří její dobrou pověst a dělá jí pozitivní PR. A jak angažovanost firmě opravdu šetří peníze? I u nás mají angažovaní nižší nemocnost (až o 3 dny za rok), podávají více zlepšovacích návrhů a mají výrazně nižší fluktuaci. Angažovanost zaměstnanců rozvíjí podpora nadřízených, otevřená a transparentní komunikace ve firmě a flexibilita společnosti při realizaci změn! Komunikujte tedy s lidmi a dejte jim prostor k jejich vlastní tvořivosti! (zdroj: TNS AISA, IIK)

10 VYHOĎTE MANAŽERY, CO MLČÍ! Jak tedy zařídit, aby zaměstnanci zaměstnavatele milovali, aby byli angažovaní a cíle firmy přijali za vlastní? Aby nekradli, ale pomáhali, aby u práce smysluplně přemýšleli a viděli ji v souvislostech, aby z ní měli pozitivně emoce? Klíč je v komunikaci! A ta je hlavně na bedrech manažerů, protože ti jsou tu od toho, aby se svými lidmi mluvili, vysvětlovali, zdůvodňovali, vedli je, dávali zpětnou vazbu, organizovali a řídili. Pokud manažer neumí nebo nechce komunikovat, firma se nikam nedostane a bude ukradená napřed zaměstnancům a časem i klientům, protože ti to poznají a půjdou jinam. A JAK TO UDĚLAT, ABY SE Z OBYČEJNÉHO ZAMĚSTNANCE STAL MOTIVOVANÝ? NEMUSÍ TO BÝT O HMOTNÝCH BENEFITECH. NA TY SI LIDI ZVYKNOU A ZA CHVÍLI TO PŘESTANE FUNGOVAT. ZAMĚSTNANEC MUSÍ CÍTIT, ŽE HO FIRMA MÁ RÁDA! Jednou z možností je taková organizace práce, která lidem vyhovuje a umožní jim dobře si zorganizovat svůj čas pracovní i osobní. K tomu mohou výrazně pomoci MODERNÍ TECHNOLOGIE. HOME OFFICE POTĚŠÍ! V průzkumu, který provedl Institut interní komunikace v roce 2013, se naprostá většina respondentů (88 %) shodla na tom, že nové technologie je nezbytné využívat více, téměř dvě třetiny (65 %) dotazovaných jsou navíc toho názoru, že vyšší rychlost v komunikaci by mohla jejich firmě pomoci navýšit zisky. Kromě toho je právě rozvoj moderních technologií hybatelem dalšího fenoménu současnosti rozvíjejícího se home office a dalších forem práce na dálku. Podle dotázaných by zaměstnanci ocenili příležitostnou práci z domova v 93 % případů, v určité podobě se vyskytuje ve všech dotazovaných firmách. Home office je přitom záležitost, kterou zaměstnanci obvykle vnímají velmi pozitivně, často až jako benefit, ačkoliv zaměstnavatele prakticky nic nestojí. Navíc ji berou jako projev důvěry ze strany zaměstnavatele říká tím: věřím ti, že budeš dobře pracovat, i když ti nebudu pořád stát za zadkem! A důvěra dělá divy. Na druhou stranu bez angažovaných a rozumných zaměstnanců je každá firma v háji. Zaměstnavatel se může stavět na hlavu, inovovat a vymýšlet, dělat pricing, design služeb a kdovíco ještě, ale když zaměstnanci nebudou svoji práci dělat dobře, myslet u ní a dotahovat věci, BUDE VŠECHNO NA HOUBY!!!

11 JAKÁ MÁ BÝT SPRÁVNÁ KANCELÁŘ?! Strávíme tady až půlku života, workoholici asi ještě víc. Takže určitě stojí za to, abychom se nad vybavením a uspořádáním kanceláře zamysleli. Jak má vypadat místo, na kterém nebudeme usínat nebo plakat, ale budeme výkonní, efektivní a šťastní? Mělo by nám v něm být dobře, je ale potřeba myslet na to, že kancelář není domov. Nebudeme tady mít svoje oblíbené křeslo, v tom si klimbáme doma. Je potřeba odlišit, co patří do práce a co je součást našeho domácího pohodlí a soukromí. Kancelář by měla zrcadlit naši individualitu a specifika naší práce a vytvářet nám pro ni optimální podmínky. Potřebujeme jistou míru soukromí. Ale pozor! Je třeba myslet i na to, že v práci často musíme s ostatními sdílet svoje myšlenky i aktivity, diskutovat a setkávat se s kolegy. Místo, kde pracujeme, by mělo odrážet charakter naší práce. A naopak jak na nás naše kancelář bude působit, tak budeme pracovat. Chcete být kreativní a inovativní? Pak se nebojte při zařizování kanceláře riskovat! Jsou to spojené nádoby. V inspirativním a zajímavém prostředí přicházejí nápady mnohem snadněji. JO, A PĚSTUJTE KVĚTINY! (zdroj: Lenka Novotná, jednatelka společnosti Plastia s. r. o.) CO ŘÍKAJÍ ODBORNÍCI O DESIGNU KANCELÁŘÍ? Kancelář podporuje u pracovníků výkonnost (efektivitu, kvalitu, kreativitu) a uspokojení (komfort, ochotu zůstávat v organizaci). Způsob, jak je kancelář uspořádaná, může pomoci v řešení individuálních problémů, při tvorbě skupinových rozhodnutí a ve skupinové spolupráci. Ale taky může tohle všechno nakopnout!!! Kancelář je symbol kultury a identity firmy i image zaměstnanců. Může, ale taky nemusí podpořit individuální osobitost lidí i skupinový status firmy. Může být zajímavá, ale taky třeba hnusná! A to pak leccos vypovídá jak o lidech, tak o firmě jako celku. Kancelář budí emoce. Ovlivňuje smysly lidí, kteří v ní pracují, vyvolává v nich příjemné pocity, když je jim tam dobře, nebo nepříjemné, když se jim tam nelíbí. A jak asi lidé pracují v kanceláři, která neodpovídá specifikám jejich práce a jde jim na nervy? Podle Elsbach, K. D., & Bechky, D. A. (2007) Je to více než stůl pracovat chytřeji za pomoci designu kanceláří. California Management Review 49/2, str. 91.

12 VYBARVĚTE SE!!! Na to, jak se cítíme, mají samozřejmě vliv i barvy kolem nás. Pro kancelář to platí dvojnásob, protože v ní zpravidla prostě musíme být, a to docela často. Co s námi tedy dělají barvy v práci? Červená Je výrazem činorodosti, životní síly a energie. Aktivizuje, zlepšuje komunikaci, je barvou vášně, vůle, krve, lásky a plodnosti. Dodává odvahu a vitalitu. S červenou jsme připraveni na nové zážitky, ke kterým přistupujeme otevřeně a srdečně. Interiéru dodává energii a vášnivý akcent. Silnou, intenzivní červeň bychom neměli používat na velké plochy, ale spíše jako dekoraci či doplněk. Pokud chceme červenou uplatnit šířeji, měli bychom se přiklonit k jemnějším, tlumenějším tónům. Vzhledem ke specifikům působení červené barvy na lidskou mysl a k její velké intenzitě je třeba ji používat opatrně! Myslete na to, že podporuje aktivitu, činorodost a také chuť k jídlu. A neuklidní. Fialová Je barvou rozjímání a mystiky, láká k meditacím a vede k duchovnímu rozvoji. Většinu lidí uklidňuje. Působí rafinovaně a originálně a čiší z ní neotřelý půvab, který podněcuje kreativitu a vášeň. Je dynamická, protože v sobě nese protiklad červené a modré. V interiéru působí okouzlujícím dojmem a vytváří zajímavou a originální atmosféru, v moderních interiérech buduje prostor plný strhujících kontrastů. Skrývá v sobě celou škálu půvabných možností - od jemné barvy kvetoucího vřesu před odstín růžového parfému, květu rozmarýnu, živého bramboříku až k temnější levanduli a tymiánu. Fialová obsahuje jak akcenty modré, tak i růžové, které v sobě spojují sílu a jemnost, celkově přinášejí fialové tóny do interiéru pocit relaxu, originality a čehosi slavnostního. Modrá Modrá uklidňuje, přináší soulad a uspokojení. Vyvolává pocit něhy, oddanosti a pohody. Je barvou čistoty, důvěryhodnosti a síly, a také barvou vody a vzduchu. Vnímáme ji jako barvu duchovní, která přináší spojení s nekonečností průzračného nebe a uvolňuje nashromážděné napětí. Je to nejoblíbenější barva na světě. Působí solidně, takže hodně firem ji využívá ve svém logu! A pozor, snižuje chuť k jídlu! Je spíše chladná a uklidňující a dovede opticky zvětšit prostor. Toho si všiml už Leonardo da Vinci, který vynalezl tzv. barevnou perspektivu: čím je předmět vzdálenější, tím studenějším a modřejším dojmem působí. Pokud tedy použijete modrou barvu na vzdálenější stěnu, bude místnost vypadat delší. Podporuje zklidnění duše i těla, stimuluje myšlení a soustředění na duševní práci. A to se hodí! Oranžová Vyzařuje radost, elán, optimismus a mládí. Podporuje dobrou komunikaci, vzbuzuje zvědavost a chuť do dobrodružství. Pomáhá zahánět deprese, špatnou náladu a pesimismus, působí energicky a přináší teplo. Stimuluje intelekt a aktivitu! Je to barva života a radosti, proto byla velice oblíbenou barvou hippies v 60. a 70. letech. Je dominantní, poutavá a nepřehlédnutelná, proto se objevuje tam, kde má na něco upozornit například na semaforu nám hlásí změnu signálu.

13 Ale pozor - pokud je jí moc nebo je použita v nevhodných kombinacích, může až zneklidňovat. Je třeba mít na paměti, že u oranžové méně znamená více, protože tato barva vyžaduje velmi promyšlené zacházení. Stačí například jen několik výrazně oranžových doplňků, aby prostor získal docela nové vyznění. Zelená Přináší pohodu a bezpečí, ale také hravost a kreativitu. Je barvou přírody, nového života a blahodárné životní energie. Navozuje pocit regenerace a uklidnění, podporuje koncentraci a zlepšuje paměť. Dodává energii k tvůrčí práci! Je nejvíce rozšířenou barvou na zeměkouli a symbolizuje mládí a energii! Často se používá v nemocničním prostředí jak pro oblečení personálu, tak i pro dekoraci prostor. A energie, která se v ní skrývá, dokáže motivovat - jen si vzpomeňte, co síly v sobě skrývá zelená rostlinka, která se dovede prodrat na světlo i silnou vrstvou asfaltu. Protože přináší povzbuzení a dodává životní energii, je ideální tam, kde chceme povzbudit tělo i ducha. Méně často se používá k prosvětlování nebo k optickému zvětšení prostor - na to je příliš svébytná. Především něžné tóny jarní trávy přinesou do našeho interiéru živost a svěžest. Sytě hedvábná zeleň nechá odpočinout unaveným očím, klid a pohodu přinesou temnější tóny jedlové zeleni. Zelená použitá v interiéru je důkazem, že uvažujeme nekonvenčně a kreativně! Žlutá Vyzařuje intenzivní, silnou energii. Aktivizuje, motivuje a oživuje. Je to barva slunce, proto ji vnímáme jako jasnou a zářivou. Je také symbolem moci, bohatství a síly. Se žlutou se cítíme svobodní a plní elánu, chladnější tóny žluté vyvolávají něhu a pocit svěžesti. Žlutá barva kromě toho, že podporuje trávení! - varuje, upozorňuje na nebezpečí, dává výstrahu. Její působení ještě podtrhuje spojení s černou. Proto se při komunikaci používá všude tam, kde máme být na něco upozorněni. Interiér projasní, dodá mu světlo a energii - ať už se jedná o zlatavý nádech nebo o jemné tóny vanilkového pudinku. Tmavší místnost pomůže prosvětlit, malou místnost opticky zvětší. A na rozdíl od mnoha jiných barev ji můžeme použít i na velké plochy. Pokud použijeme jemně tónovaný žlutý podklad, můžeme si dovolit výrazné dekorace v teplých i studených barvách, podle celkového barevného zaměření interiéru. A dekorace ve žluté barvě interiér nádherně projasní. Neutrální barvy Neutrální barvy uvolňují napětí a uklidňují. Jsou flexibilní, dají se kombinovat s mnoha dalšími tóny a tím dávat základ řadě mnoha stylů. Jsou nadčasové a široce použitelné, uvolňují tok myšlenek, které mohou volně proudit naší myslí. Stojí nenápadně v pozadí a dávají tak vyniknout výrazným doplňkům, zajímavým detailům či barevným akcentům. Vyvolávají pocit čistoty a harmonie, jsou ideální pro minimalistický styl. Tím, jak je vlastně nevnímáme, se můžeme soustředit na to podstatné a zajímavé, protože nic neruší náš vjem. Z interiéru mohou učinit místo klidu, relaxace, přemýšlení a meditace. Jako neutrální můžeme využít různé odstíny bílé, smetanové, béžové, stříbřité, šedohnědé, šedé, kávové, čokoládové, někdy na nás neutrálně působí i černá. SAVOIR FAIRE: Analyzujeme a nastavujeme interní komunikaci, řešíme problémy. Školíme manažery, učíme je, jak správně komunikovat. Spojujeme přední odborníky interní komunikace u nás, kteří řeší interní komunikaci v řadě významných společností. Spolupracovali jsme se SGEF, OSA, Tonakem, DHL IT Services, Siemensem, Českou poštou, Českou pojišťovnou a mnoha dalšími.

14 MARKETINGU ROZUMÍ KAŽDÝ

15 V MARKETINGU DĚLAJÍ JEN VYSTAJ- LOVANÍ KECÁLISTI, KTEŘÍ SE ZABÝVAJÍ BARVIČKAMI V INZE- RÁTU. JE TO JEN SERVIS PRO OSTATNÍ ODDĚ- LENÍ, KDYŽ POTŘE- BUJETE REKLAMNÍ PŘEDMĚTY, NATISK- NOUT VIZITKY NEBO DESKY.

16 ALE MARKETING NENÍ JEN BAREVNÝ LETÁK! Kolik marketingových ředitelů se reálně věnuje i něčemu jinému než jen marketingové komunikaci? V řadě společností jsou produkt, cena nebo distribuce odděleny od marketingového oddělení železnými vraty a rozdíl často nechápou ani sami marketéři, o ostatních odděleních nemluvě. Jednoho z našich klientů nedávno velmi mile překvapila skutečnost, že na našem workshopu řešíme samotnou podstatu jeho podnikání produkty, ceny, marže, distribuci a business model. Prý to nečekal Marketing by měl být v centru dění a fungování společnosti měl by řešit podstatu toho, čím se firma zabývá: produktem a službami jako takovými, ale i všemi návaznostmi - co to reálně bude, kolik to bude stát, kde se to bude prodávat, jak se to bude komunikovat. A také co prodává konkurence a jaké jsou trendy na trhu. MARKETING FIREMNÍ ZLATÉ PRASÁTKO!

17 TAK TOHLE MÁ BÝT TEN MARKETING? SKUTEČNÝ PŘÍBĚH! Představte si společnost, která je na trhu 100 let a je celá postavená jen a jen na výrobě. Vykazuje zisk, dělá se to stále tak, jako kdysi. Objeví se potřeba věnovat se tomu marketingu. Několik společných workshopů ukáže, že řada věcí je nejasných. Stálé dotazy na detaily fungování pomalu, ale jistě odhalí, že produktové portfolio není vůbec optimalizované, ceny i marže nesmírně kolísají dle produktu, zakázek i ročního období a to v rozmezí plus 120 až mínus 20 %, distribuce je neefektivní, slevy jsou pro každého jiné a bez ohledu na přínos a možnosti. Ukáže se, že firma by měla rozdělit výrobu na 3 sekce a pro každou aplikovat jiný business i komunikační model. Zavádí se přesná nákladová a cenová analytika, nové kontrolní systémy. Změny zasáhnou výrobu, procesy, finance, partnery, prodejny Uběhlo půl roku a marketing najednou výrazně určuje výrobu, směr a vlastně fungování celé firmy. Firma se otáčí ke kontrolované ziskovosti. Velké překvapení pro všechny: Čekali jsme nové plakáty, a on nám ten marketing změnil celou firmu. SAVOIR FAIRE: UJÍŽDÍME NA WORKSHOPECH Marketing je pro nás čistou esencí holistického přístupu - vše souvisí se vším: produkt, jeho cena, prodejní kanály, komunikace, ale i zaměstnanci, kteří vše zhmotňují. To všechno je nutné zohlednit. Kdo tomu nejlépe rozumí? My to nejsme! Jsou to naši klienti, kterým pomáháme najít správná řešení, vedeme je na jejich cestě, ukazujeme možnosti a upozorňujeme na nebezpečí. Spojujeme odborníky na trhu a pořádáme workshopy, kde si klienti na vše přijdou sami a ono to funguje! PROČ WORKSHOPY??? Workshop ordinujeme, když je potřeba vymyslet nové řešení nebo nový nápad, když chceme, aby se na nich shodli a podíleli lidi ve firmě a aby to byla tak trochu jejich cesta. Co workshop přinese? Podpoří spolupráci, tvořivost a týmové zapojení lidí na řešení přijdeme společně, a o to je výsledek cennější. Při workshopu se učíme navzájem, diskutujeme a tím najdeme to nejlepší možné řešení. Výmluvy se neberou! Workshop jde zorganizovat tak, aby se všichni soustředili na daný problém. Neodbíháme, netelefonujeme a jsme přítomní fyzicky i psychicky. Když se na workshop dobře připravíme, naplánujeme jej a vymezíme si čas, který na něm strávíme, pracujeme efektivně a taky máme efektivní výsledky. Jaký je správný workshop? Dobře připravený a řízený zkušeným odborníkem, má jasně danou metodiku, agendu, úkoly a složení týmu. Má podporu vedení firmy a lidé chápou, že je důležitý. Mluví se na něm otevřeně a povolují se všechny otázky. Všechno se zapíše a připraví se další kroky. WORKSHOP JE NAŠE SPOLEČNÁ CESTA, NA KTERÉ NIKOHO NEBOLÍ NOHY, PROTOŽE SE BĚŽÍ Z KOPCE!

18 ZÁKAZ- NÍKŮM JSTE U PRDELE!!!

19 Zákazník je sobec. Pokud na něco myslí, pak na to, jak si pořídit co potřebuje, ideálně za co nejmenší peníze. Je mu jedno, jestli dáváte zaměstnancům stravenky, jestli se staráte o charitu nebo sponzorujete lachtany v ZOO. Chce to svoje! Pokud mu to nedáte, půjde jinam. Proto se mu potřebujete dostat do hlavy a nabídnout mu to, po čem jeho srdce touží. Pokud mu k tomu vysvětlíte, že cena odpovídá kvalitě, máte vyhráno. Říká se tomu složitě DESIGN SLUŽEB, ale je to vlastně celkem logické. Takto připravíte takovou strukturu služeb a produktů, které se dají prodat, kvůli kterým klient poběží k vám a ne ke konkurenci. Jak to udělat? NEDOMÝŠLEJTE SI, PTEJTE SE ZÁKAZNÍKŮ! Když s nimi nebudete mluvit, nic nedozvíte a budete jim nabízet něco jiného, než chtějí. Něco, co se možná líbí vám, ale ne jim. Ptejte se jich, diskutujte, tahejte z nich informace. Získávejte data a zpracovávejte je. Z nich se dovíte, který zákazník přinese zisk a který je nanic. A pak připravíte personalizovanou nabídku, která se trefí do černého, překvapí a zákazníkovi ukáže, že vy jste pro něj ten pravý! SAVOIR FAIRE: Analyzujeme klientské portfolio, zkoumáme data, zjišťujeme vlastnosti zákazníků a hledáme ty, kteří jsou perspektivní a přinášejí peníze. Připravujeme personalizované nabídky, věrnostní programy, nastavujeme komunikaci se zákazníkem tak, aby skutečně fungovala. Spolupracujeme s Retail analytics na VŠE, s IBM, Microsoftem, Vorwerkem, COPY GENERAL, Tonakem, Plastií, Akzo Nobel a dalšími.

20 A UMĚLEC TOMU DÁVÁ KOULE.

21 Umělci byli a jsou často blázni. Dělají věci, kterým stádo nerozumí, nad kterými si průměrný člověk klepe na čelo. Ale historie ukazuje, že právě takoví blázni posouvají svět dál. Protože ten průměrný trouba, který nechce vybočit z řady, nic nového, světoborného a omračujícího nevymyslí. J. D. Salinger údajně napsal svůj román Kdo chytá v žitě počátkem 50. let minulého století na toaletní papír, a kritiky k němu nebyly právě milosrdné, vyčítaly mu příliš sexu a sprostých slov. Přesto kniha byla třicet týdnů na seznamu bestsellerů New York Times a dodnes se jí prodalo přes 70 miliónů výtisků. George Lucas vymyslel počátkem 70. let 20. století příběh, který mu filmové studio odmítlo pro jeho nedotaženost. Protože to však byl opravdu blázen, pracoval na něm dál a vytvořil fascinující ságu, která ovlivnila celý svět Hvězdné války. Kdo by dneska nevěděl, kdo je Anakin Skywalker a Darth Vader, koho provází síla a kdo nosí světelný meč? Však ne náhodou při sčítání lidu v ČR v roce 2011 se několik tisíc Čechů v kolonce náboženství přihlásilo k řádu Jedi! Claude Monet vystavil svůj obraz Imprese, východ slunce na první společné výstavě Sdružení umělců, malířů, sochařů a rytců v dubnu Kritika pravila, že je ohavný, renomovaný kritik Louis Leroy se vyjádřil, že i tapety v surovém stavu jsou vypracovány dokonaleji než tento obraz moře. Výstava, na které předvedli svá díla začínající Monet, Degas, Cézanne, Renoir či Sisley byla přijata s posměchem a pro nezájem návštěvníků uzavřena. Přesto obraz Imprese položil základy pravděpodobně nejznámějšímu výtvarnému směru v dějinách umění. Andy Warhol se narodil jako Andrew Warhola v americkém Pittsburghu rusínským přistěhovalcům, kteří pocházeli z vesničky Miková na severovýchodním Slovensku. Vystudoval design a zaujal nejen tím, že byl homosexuál a podle dochovaných zdrojů pravděpodobně také panic, ale hlavně naprosto neobvyklým pojetím designu. V 60. letech 20. století se stal jedním z nejznámějších umělců světa, stýkal se s celebritami všech oborů a realizoval šokující umělecké projekty, které mu přinesly slávu i spoustu peněz - například jeho autoportrét z roku 1986 byl vydražen za 29 miliónů dolarů. Světoví velikáni škemrali, aby jim vytvořil portrét, byl zosobněnou múzou pro ostatní umělce a lidé toužili být v jeho blízkosti, aby zažili stavy extáze. Právě na jeho osobnosti je dobře vidět, jak obyčejní lidé potřebují umělce a múzy, aby je inspirovali a dávali jim směr, učili je těšit se životem a nacházet směr, kterým mají jít. Pokud se umělec zapojí do oblasti designu, dá se říct, že v kooperaci se značkou ovlivňuje veřejnost daleko víc než jen v prostoru galerie a jde za hranici klasického vnímání umění. Jeho tvorba se přelije do sfér grafického designu, exkluzivní fashion, street life či zajímavého předmětu každodenní potřeby. Umělecké dílo se tak stává součástí každodenního života a dokonce konzumu, který je tak propojený s uměním. PROTO I VELKÉ ZNAČKY POTŘEBUJÍ UMĚLCE! Jsou pro ně zdrojem inspirace, stejně jako pro marketingovou komunikaci, které dodávají novou mízu a krev. Zákazník se chce bavit, chce být šokován, chce se odlišovat od průměru. To mu může dát právě umělec se svým rebelským přístupem ke světu, kterým dovede změnit nudnou šeď v osvěžující koktejl inspirace a vytvořit tak nový trend a ikonu, které se budou lidé klanět. A že to někdy jsou opravdu věci, nad kterými se člověk musí zastavit. Damien Hirst je britský výtvarník, který se už stačil stát ikonou, a také se může pyšnit titulem nejkontroverznější žijící umělec. Jedním z témat, která jej nadevše zajímají, je smrt. Dává na ni nahlédnout například pomocí skutečných zvířat, zalitých do formaldehydu, a nechal se slyšet, že do něj někdy možná zalije i zpěvačku Rihannu. Jeho tvorba ovšem zasahuje i do komerční sféry je autorem slavné puntíkové kresby, která se odrazila nejen na designu tapet či na slavných puntíkových botách Manolo Blahnika, a proslavil se i charakteristickým oděvním designem, který lze na první pohled identifikovat díky strojovým vzorům, kaleidoskopicky pojatým motýlím obrazcům nebo křišťálovým lebkám. Alexander McQueen se zpravidla pohybuje v oblasti módního návrhářství, ale velmi zajímavou součástí jeho aktivit je i spolupráce s islandskou zpěvačkou Björk. Obálka jejího alba Homogenic (1997), na které je vyobrazena zpívající elfka, se stala fascinujícím symbolem, který si získal stejnou popularitu jako samotná hudba. Spolupráce pokračovala i dál, návrhář se stal režisérem videa Alarm Call a byl i autorem róby a křišťálové masky pro vystoupení Fashion Rocks! v roce 2003 a také zvonkových šatů ve videu Who is it? v roce Shepard Fairey je Američan, který byl nejdříve známý především jako skejťák. Ze světa skateboardu se dostal k pop-artu a prosadil se jako grafik a ilustrátor. Zaujal sérií samolepek s tváří slavného amerického wrestlera a heslem Obey (podřiď se). Světovou proslulost však získal, když během jediného dne vytvořil plakát se stylizovanou podobiznou Baracka Obamy, kterou doprovodilo heslo HOPE. Plakát se stal ikonou a symbolem prezidentských voleb a Obama možná vyhrál i díky jeho fantastickému ohlasu. Stefan Sagmeister je designér rakouského původu, který tvoří hlavně v Americe. Díky tomu, že následuje svoje instinkty a intuice, se stal světově proslulým svými provokativními vizuálními počiny. Spolupracoval s legendárním designérem Tiborem Kalmanem. Když se jeho guru rozhodl přestěhovat do Říma, Sagmeister si založil vlastní studio, které prezentoval originálním způsobem vyobrazením své vlastní nahé postavy v prázdné místnosti. Jeho práce jsou vždycky založené na jednoduchém originálním nápadu a na využití optických triků, sexuálních narážek a konotací, na humoru a ironii. Prosadil se i v hudebním odvětví jako autor proslulých CD coverů, například album Davida Byrnea Feelings. A nezapomenutelný je jeho plakát, jehož text je vyřezán do kůže jeho stážisty se zdůvodněním: Když chceš být originální, musíš vydržet bolest. Wim Delvoyese zaměřuje na šokující projekty, ve kterých často zesměšňuje lidskou obsesi po dokonalosti a luxusu. Vytvořil například Cloacu, stroj, který dovede funkčním způsobem měnit jídlo na výkaly, a po ukončení tohoto projektu se zaměřil na tetování prasat. Chce ukázat lidem umělecká díla tak živá, že musí být vakcinována, a zabývá se tetováním nejrůznějších motivů, jako například loga Luis Vuitton nebo obrázků disneyovských princezen na záda vepřů, která vlivem růstu mění tvar i velikost a tím i vytetované motivy. Člověk si tak může porovnat působení mrtvého prasete potetovaného světoznámým brandem, vycpaného prasete nebo (dosud) živého prasete na farmě. A zamyslet se nad tím, co to všechno vlastně má za smysl, a případně podle libosti se nechat provokovat - nebo inspirovat

Krbcová. Hana. Na špičce jazyka. Věci se snažím vidět optikou čísel str. 1, 10 11, 13

Krbcová. Hana. Na špičce jazyka. Věci se snažím vidět optikou čísel str. 1, 10 11, 13 k v ě t e n 2 0 1 0 / 5 V y c h á z í j a k o p ř í l o h a č a s o p i s u P r o s p e r i t a Ž e n a, k t e r á s e n e z t r a t í Na špičce jazyka Eva Brixi Hana Krbcová Na špičce jazyka Cítím tvé

Více

Spolehlivé tipy pro váš e-shop. Trendy na trhu odběrných míst Proč měříme zákaznickou spokojenost?

Spolehlivé tipy pro váš e-shop. Trendy na trhu odběrných míst Proč měříme zákaznickou spokojenost? 2013 e-trend Spolehlivé tipy pro váš e-shop Trendy na trhu odběrných míst Proč měříme zákaznickou spokojenost? Editorial Obsah Trendy E-commerce 2013 pohledem Tomáše Hájka Zeptali jsme se Předních osobností

Více

Vladimír Mikel: Staneme se šiřiteli myšlenek zodpovědného podnikání. Muž, který ví, co chce

Vladimír Mikel: Staneme se šiřiteli myšlenek zodpovědného podnikání. Muž, který ví, co chce www.freshtime.cz Muž, který ví, co chce duben 2015 Osobnosti tohoto vydání: Vladimír Mikel Miroslav Kotík Jiří Halbrštát Pavel Kusý Tým redakční rady Prosperita Věra Krumphanzlová Vladimír Mikel: Staneme

Více

Pojišťovnictví je vysoce konkurenční odvětví,

Pojišťovnictví je vysoce konkurenční odvětví, NOVÁ ŠŤAVNATÁ PŘÍLOHA PRO ŠÉFY a jejich business, příběhy, názory, radosti užitečné informace o podnikání www.iprosperita.cz součástí vydání je Prosperita? Především! Nic jiného neřeším. ročník 14 () www.prosperita.info

Více

Mezinárodní marketingová komunikační politika Vzdělávací materiál ke kurzu Mezinárodní marketing Slezská univerzita v Opavě Okresní hospodářská

Mezinárodní marketingová komunikační politika Vzdělávací materiál ke kurzu Mezinárodní marketing Slezská univerzita v Opavě Okresní hospodářská Mezinárodní marketingová komunikační politika Vzdělávací materiál ke kurzu Mezinárodní marketing Slezská univerzita v Opavě Okresní hospodářská komora Karviná 2010-2013 1 Výukový materiál je výstupem projektu

Více

Obsah... 3. 1 Prohlášení... 6. 2 Předmluva... 7. 3 Co je nejdůležitější?... 8. 4 Produkt, cílová skupina, trh... 9

Obsah... 3. 1 Prohlášení... 6. 2 Předmluva... 7. 3 Co je nejdůležitější?... 8. 4 Produkt, cílová skupina, trh... 9 Chtěl bych poděkovat všem lidem v mém okolí, kteří mě svým přístupem k práci i životu pohánějí k lepším výsledkům a větší efektivitě. I díky nim můžu dělat a zdokonalovat se v tom, co mě baví budování

Více

DAVID KRAUS. jižní echy. D tský pokoj. Farmá ské trhy. home stagingem. Seznamte se. Na cestách: Šel jsem vždycky vlastní cestou

DAVID KRAUS. jižní echy. D tský pokoj. Farmá ské trhy. home stagingem. Seznamte se. Na cestách: Šel jsem vždycky vlastní cestou 5. ro ník zdarma s Seznamte se home stagingem D tský pokoj království fantazie Na cestách: jižní echy Farmá ské trhy jsouv kurzu DAVID KRAUS Šel jsem vždycky vlastní cestou POUZE U NÁS NA VÝHRU NEČEKÁTE!

Více

Interaktivní angličtina pro děti předškolního věku. Simona Sasinová

Interaktivní angličtina pro děti předškolního věku. Simona Sasinová Interaktivní angličtina pro děti předškolního věku Simona Sasinová Bakalářská práce 2010 UTB ve Zlíně, Fakulta multimediálních komunikací 2 UTB ve Zlíně, Fakulta multimediálních komunikací 3 UTB ve Zlíně,

Více

Petr Zháňal. Ženy v businessu jako zrcadlo celospolečenské potřeby. Muž, který ví, co chce. rozhovor na stranách 2 3. Osobnosti tohoto vydání:

Petr Zháňal. Ženy v businessu jako zrcadlo celospolečenské potřeby. Muž, který ví, co chce. rozhovor na stranách 2 3. Osobnosti tohoto vydání: www.freshtime.cz Muž, který ví, co chce září 2014 Osobnosti tohoto vydání: Petr Zháňal Jan Houdek Jaroslav Kovář Ľuboslav Komár Zdeněk Juračka Pavel Hejzlar Petr Zháňal Ženy v businessu jako zrcadlo celospolečenské

Více

Hledání životní vize

Hledání životní vize BUDOUCNOST PRO SAMUELA, CZ.1.07/1.2.00/14.0108 Hledání životní vize Učební materiál pro pedagogy 2012 Důvěrné D Ě T S K Ý D O M O V A Š K O L N Í J Í D E L N A, C H O M U T O V, Č E L A K O V S K É H O

Více

Jak využít metodu street law při výuce práva

Jak využít metodu street law při výuce práva Jak využít metodu street law při výuce práva Lucia Madleňáková Olomouc 2012 Úvodní slovo Vážení a milí kolegové, dostává se vám do rukou příručka, jejímž cílem je usnadnit vám zavádění předmětu (či výukové

Více

Rozvoj kreaitivity při řešení problémů

Rozvoj kreaitivity při řešení problémů MATERIÁL PRO E-LEARNINGOVÝ KURZ Rozvoj kreaitivity při řešení problémů 2013 RENTEL a.s. Odborné praxe jsou realizovány v rámci klíčové aktivity Odborné praxe CS studenti VŠ projektu Budoucnost technických

Více

ČAS PRO ZMĚNU: k rovnováze práce a soukromí

ČAS PRO ZMĚNU: k rovnováze práce a soukromí Průvodce slaďováním soukromého a pracovního života ČAS PRO ZMĚNU: k rovnováze práce a soukromí Blanka Junová www.pracenadalku.cz www.pracenadalku.cz Předmluva Dostává se vám do ruky text vycházející z

Více

Financováno z programu PHARE Evropské unie. Průvodce dobrovolnictvím pro neziskové organizace

Financováno z programu PHARE Evropské unie. Průvodce dobrovolnictvím pro neziskové organizace Financováno z programu PHARE Evropské unie Průvodce dobrovolnictvím pro neziskové organizace HESTIA Národní dobrovolnické centrum Praha - červen 2003 Tento průvodce vznikl jako výstup projektu Zvýšení

Více

ROZHOVOR: Osobnost Českého Goodwillu 2013: Michaela Hustá

ROZHOVOR: Osobnost Českého Goodwillu 2013: Michaela Hustá ROZHOVOR: Osobnost Českého Goodwillu 2013: Michaela Hustá TÉMA: Za vším hledej ženu, aneb Jsou skutečně kvóty pro ženy potřeba? PROFIL TÜV SÜD: Velký třesk před 150 lety SLOUPEK INVESTORAge, aneb Co přidat

Více

Vánoce už možná začínají i u vás doma. Nelekejte se.

Vánoce už možná začínají i u vás doma. Nelekejte se. listopad 2008 Žena, která se neztratí MOJE HLAVA V PRACOVNÍ DOBĚ Eva Brixi Červené listí Možná sníh Polibek k tobě jede na saních Zavírám oči Slyším smích Zajíci tančí na polích Slibuji Co už víš Nebudu

Více

istá cesta vyhrává svět

istá cesta vyhrává svět svět istá cesta pohotovosti a zkušenosti profesionálů z BSF se vždy nalezlo řešení. Aby se alespoň částečně řešila informovanost možných klientů, byla neprodleně vypracována základní osa otázek a odpovědí

Více

Jaroslav Besperát: Přístup ke klientovi bude alfou a omegou budoucnosti. magazín 2014. Generálníředitel ČPP a.s.

Jaroslav Besperát: Přístup ke klientovi bude alfou a omegou budoucnosti. magazín 2014. Generálníředitel ČPP a.s. magazín 2014 časopis pro klienty společnosti Bohemia Servis Finance a.s. Generálníředitel ČPP a.s. Jaroslav Besperát: Přístup ke klientovi bude alfou a omegou budoucnosti BS Money Centrum Dlouhodobý servis

Více

MASARYKOVA UNIVERZITA. Vliv reklamy na seniory

MASARYKOVA UNIVERZITA. Vliv reklamy na seniory MASARYKOVA UNIVERZITA PEDAGOGICKÁ FAKULTA Katedra Didaktické technologie Vliv reklamy na seniory Bakalářská práce Brno 2011 Autor práce: Eva Blaţková Vedoucí práce: Mgr. Tomáš Dvořáček, DiS. Bibliografický

Více

JAK ÚSPĚŠNĚ VSTOUPIT NA TRH PRÁCE

JAK ÚSPĚŠNĚ VSTOUPIT NA TRH PRÁCE JAK ÚSPĚŠNĚ VSTOUPIT NA TRH PRÁCE JAK ÚSPĚŠNĚ VSTOUPIT NA TRH PRÁCE Ve spolupráci zpracovaly AXIAL PERSONNEL AGENCY, s. r. o. & Fond dalšího vzdělávání, p. o. MPSV 2 OBSAH 1. ÚVOD...4 2. ZPŮSOBY HLEDÁNÍ

Více

VYHODNOCENÍ MARKETINGOVÝCH AKTIVIT FIRMY HITRÁDIO MAGIC BRNO VE VZTAHU K ZÁKAZNÍKŮM

VYHODNOCENÍ MARKETINGOVÝCH AKTIVIT FIRMY HITRÁDIO MAGIC BRNO VE VZTAHU K ZÁKAZNÍKŮM SOUKROMÁ VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ ZNOJMO s.r.o. Bakalářský studijní program: Ekonomika a management Studijní obor: Marketing a management VYHODNOCENÍ MARKETINGOVÝCH AKTIVIT FIRMY HITRÁDIO MAGIC BRNO VE

Více

I tradiční značka potřebuje promyšlenou péči. Rozhovor s ing. Martinem Štruplem, generálním ředitelem společnosti Hamé str. 12

I tradiční značka potřebuje promyšlenou péči. Rozhovor s ing. Martinem Štruplem, generálním ředitelem společnosti Hamé str. 12 ročník II., www.retailinfo.cz Člověk na dovolené nenakupuje podle letáků str. 14 Manažerem roku 2011 pro odvětví obchodu se stal Miloš Škrdlík z Brněnky str. 16 Čerstvé potraviny: strašák nebo konkurenční

Více

Dobrovolníci mění svět

Dobrovolníci mění svět Dobrovolníci mění svět sborník příkladů dobré praxe Vážené čtenářky, vážení čtenáři, právě otevíráte publikaci, která vznikla v rámci Evropského roku dobrovolnictví vyhlášeného Evropskou komisí pro rok

Více

Téma 1: Co lze udělat pro větší přitažlivost technických oborů? A je to vůbec třeba?

Téma 1: Co lze udělat pro větší přitažlivost technických oborů? A je to vůbec třeba? Téma 1: Co lze udělat pro větší přitažlivost technických oborů? A je to vůbec třeba? Vzdělávání v ČR neodpovídá potřebám firem, ukazují data V globálním světě plném nových technologií potřebují firmy podle

Více

JAK ZÍ SKAT PRA CÍ, KTERA VA S BUDE NEJEN Z ÍVÍT, ALE Í BAVÍT

JAK ZÍ SKAT PRA CÍ, KTERA VA S BUDE NEJEN Z ÍVÍT, ALE Í BAVÍT JAK ZÍ SKAT PRA CÍ, KTERA VA S BUDE NEJEN Z ÍVÍT, ALE Í BAVÍT Petra Harazímová www Blahopřeji Vám a zároveň děkuji! Je úžasné, že se zajímáte o rozvoj své osobnosti, že jste se rozhodli udělat něco sami

Více

Nabídka. Montessori zpravodaj. Společnost. 15 2013 datum vydání: 20. 9. 2013

Nabídka. Montessori zpravodaj. Společnost. 15 2013 datum vydání: 20. 9. 2013 15 2013 datum vydání: 20. 9. 2013 Montessori zpravodaj ZÁŘÍ Všimli jste si někdy, co světla toto slovo nese a jak nádhern ě zní? Jakoby nás svým názvem nabádalo, abychom si udrželi slunce, které jsme do

Více

2Vydrží kultura (bez) plánování? zkušenosti ze strategického plánování Johan o.s.

2Vydrží kultura (bez) plánování? zkušenosti ze strategického plánování Johan o.s. 1 2 3 Úvod: Jsme organizace, která potřebuje strategicky plánovat? 5 1. Situace neziskového sektoru v České republice 6 Roman Černík / Neziskové organizace v kultuře 7 Stanislava Brejchová / Co znamená

Více

UČEBNÍ TEXT Č. 10 SPOLEČENSKÁ ODPOVĚDNOST ORGANIZACÍ

UČEBNÍ TEXT Č. 10 SPOLEČENSKÁ ODPOVĚDNOST ORGANIZACÍ UČEBNÍ TEXT Č. 10 SPOLEČENSKÁ ODPOVĚDNOST ORGANIZACÍ 1 ODBORNÝ GARANT: PaedDr. Pavel Skácelík, Ph.D. AUTOR TEXTU: PaedDr. Pavel Skácelík, Ph.D. Učební text č. 10 v rámci projektu Posilování sociálního

Více

RUCE SVĚTLA LÉČENÍ A LIDSKÉ ENERGETICKÉ POLE. Nové paradigma pro pojetí zdraví, nemoci a mezilidských vztahů. Barbara Ann Brennan (1987)

RUCE SVĚTLA LÉČENÍ A LIDSKÉ ENERGETICKÉ POLE. Nové paradigma pro pojetí zdraví, nemoci a mezilidských vztahů. Barbara Ann Brennan (1987) Jako vše ryzí, i moudrost, je-li (asi v 90%) obsažena v textu, pochází od Stvořitele, a jako světlo Slunce je šířeno z bezpodmínečné lásky pro všechny, i moudrost obsažená zde patří každému, kdo ji je

Více

Petr Klápště - Hříbek, Kateřina Hořavová - káča Marek Bečka - Me2d. Svět okolo nás. Metodika ke skautské stezce

Petr Klápště - Hříbek, Kateřina Hořavová - káča Marek Bečka - Me2d. Svět okolo nás. Metodika ke skautské stezce Petr Klápště - Hříbek, Kateřina Hořavová - káča Marek Bečka - Me2d Svět okolo nás Metodika ke skautské stezce Svět okolo nás je druhou z šesti oblastí stezky, pro kterou vychází metodická příručka a možná

Více