Ti, co k smrti rádi vaří!

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Ti, co k smrti rádi vaří!"

Transkript

1 AVOIR AIRE

2 Ti, co k smrti rádi vaří! Jsme uskupení lidí, kteří vaří vášnivě a rádi, i když se živí něčím docela jiným. Zajímáme se o kvalitní suroviny a efektivní a originální recepty, chceme znát názory skutečných odborníků a setkávat se s dalšími gurmány. Co děláme? zveme nejlepší kuchaře, řezníky, sommeliéry a další mistry svého oboru, od kterých se dozvídáme tajemství jejich profese nejen se díváme, ale i sami vaříme a ochutnáváme vždycky to je u dobrého vína a ve skvělé společnosti stejně naladěných kolegů a kolegyň. Máme rádi nejen zábavu a setkávání, ale i odbornost, pohledy na aktuální trendy, výměnu zkušeností a tipy na nejlepší nákupy. Kde se scházíme? od začátku roku 2014 v exkluzivních multifunkčních prostorách Tančící kuchyně na adrese Resslova 1, Praha 2 (proti Tančícímu domu) a užíváme si vaření i proto, že je naše kuchyně vybavená špičkovou kuchyňskou linkou Boffi od Konsepti (a nejen jí) a skvělým náčiním od Potten&Pannen. Co ještě umíme? Kulinářství Objevování Setkávání a gurmánství nových obzorů Z našich akcí» specializovaná kulinářská setkání pro dívky a dámy» kurzy vaření» školení a firemní akce, vaření jako teambuilding» poukazy na kulinářské akce a připravujeme další Ryby Pane, koukejte mlčet jako RYBA! Ať neví, že ji budeme vařit! Ryby patří na stůl gurmána už tradičně, proto VM naučí, jak s rybami správně nakládat, jak je dobře vybrat a připravit, jak a s čím je sníst a čím je zapít. Maso jak je správně vybrat, připravit a naložit, jak které maso kořenit a krájet, co s čím ideálně kombinovat? Jak správně na tatarák, carpaccio a steaky? A jak se dělají senzační klobásky? S použitím nejlepšího masa, jaké si můžete v Čechách dopřát! Francie Skutečná klasika všech opravdových labužníků. Nejlepší francouzské tradiční pokrmy a nejmazanější fígle a vychytávky, které do francouzské kuchyně patří, kohout na víně a na závěr čokoládový fondant!

3 business / zaměstnanci / marketing / styl / zábava

4 DESATERO HOLISTICKÉ MEDICÍNY PODLE MUDR. A. WILLANTA: Každý pacient* je jednotou duše, mysli a těla, tvoří ho materiální a nemateriální hodnoty, dynamika, toky energie. Nelze řešit jednu oblast bez ohledu na ostatní. Každý člověk * je originál a k léčení jakéhokoli neduhu vyžaduje odlišný, svým způsobem originální terapeutický postup. Je třeba léčit člověka*, nikoli nemoc. Každá nemoc má určitý vývoj. Je třeba léčit rozdílně akutní stavy a chronické choroby, které vyžadují dlouhodobější péči. Holistická medicína respektuje zákon rovnováhy a harmonie, základní zákon vesmíru. Narušení rovnováhy je příčinou absence zdraví člověka*. Holistická medicína se bez ustání ptá proč? Nepotlačuje příznaky, hledá příčiny. Noli nocere, především neškodit. Řešení musí být prospěšné pro všechny strany. Při jakémkoli rozhodování je na prvním místě vždy zájem pacienta*. Holistická medicína se nebrání použití jakýchkoli metod, pokud neškodí a jsou účinné. Netrpí neduhem tradicionalismu, nebojí se experimentovat. Podstatou úspěšného léčení je aktivní angažovanost nemocného* v procesu uzdravování. *ZAMĚŇTE ZA SLOVO osobnost, firma, značka, zákazník - A ONO TO STÁLE PLATÍ!

5 PROČ JSME SE NAŠLI VE FILOZOFII HOLISMU: PROTOŽE 3 JEŠTĚ NĚCO NAVÍC Holismus je filosofický směr, filosofie celistvosti (z řeckého holos = celek), která říká, že celek je více než jen součet jeho jednotlivých částí. Baví nás dívat se na problém jako na celek, hledat určující a limitující prvky a ovlivňovat je. Přinášíme našim klientům díky celostnímu pohledu efektivitu do procesů v podnikání, obchodě, interní i externí komunikaci. A my fungujeme úplně stejně! Tři části FAIRE, tři strany trojúhelníka, jsou součástí jednoho celku. Fungují samostatně, ale dohromady vytvářejí synergický efekt, který přináší mnohem víc než Přináší úspěch.

6 ZÁKAZNÍCI JSOU NEVĚRNÍ, DÁVEJTE JIM JEN TO, CO SI ZASLOUŽÍ! show me the money CHCETE VYHAZOVAT PENÍZE? POŘIĎTE SI VĚRNOSTNÍ PROGRAM BEZ DAT! Věrnostní program není o dárcích nebo slevách, ty pouze kazí marže. Když konkurence našim věrným nabídne větší dárek nebo slevu, utečou nám. Až na výjimky jsme klientům stejně ukradení, řeší hlavně vlastní prospěch! Využívejme toho, co o zákaznících víme díky analýzám ho můžeme poznat a zjistit, co na něj platí, kde dosáhneme vyšší marže, jak nejvýhodněji prodáme, ale také jakou slevu si zaslouží. Věrnostní program bez dat nebo zaklínaná věrnostní karta samotná nic nespasí - slouží jen k identifikaci a spárování nákupu s danou osobou. skutečně může hodit. Ve skutečnosti jsou to datové analýzy využívané v obchodě. V Amazonu dnes sledují na 70 metrik, evidují doslova každé kliknutí myši uživatele a výsledky potom promítají do těch skvěle padnoucích nabídek. DOSTAŇTE Z NICH MAXIMUM! Je jich jen 7,4 %, ale tvoří čtvrtinu vašich návštěv, nakupují ve velkém a generují téměř polovinu vašeho zisku! Paretovo pravidlo není výmysl! ZÁKAZNÍCI JSOU OVCE, MANIPULUJTE JIMI! Hlavní jsou ale čísla! Díky nim a jejich analýze prodáváme tak draho, jak zákazníci snesou, a to, co právě potřebujeme prodat - a o čem víme, že to na ně může zabrat. Amazon.com se stal vzorem práce se zákazníky, který další velké firmy následují. Nabídky působí tak, že o klientech někdo přemýšlí a nabízí jim jen to, co se jim zisk vyšší dobře působit náklady nižší

7 VĚRNÍ ČASTÍ PŘÍLEŽITOSTNÍ VZÁCNÍ NEČINNÍ, PASIVNÍ Nákupy 21,4 % Zisky 26,2 % Návštěvy 11,6 % Nákupy 16,9 % Zisky 19,2 % Návštěvy 13,2 % Nákupy 31,4 % Zisky 32,1 % Návštěvy 31,0 % Nákupy 30,0 % Zisky 22,3 % Návštěvy 44,0 % (hodně chodí, ale málo nakupují) Nákupy 0,0 % Zisky 0,0 % Návštěvy 0,0 % 75 % klientů odhlašuje newslettery z důvodu nerelevance sdělení. (Merkle 2008) Proč? Posíláme jim něco, co je nezajímá! Jen relevantní data nám umožní nabízet to správné a žádané. 59 % marketingových a reklamních sdělení má minimální přínos. (Yankelovich Consumer Trust Study) Neznáme zákazníka a nabízíme mu, co nepotřebuje ani nechce. Za to nás milovat nebude! Jen 15 % maloobchodníků používá údaje získané během nákupního procesu pro lepší zacílení reklamního sdělení. (Path, March 2009) Přitom co jiného než nákupní košík nám řekne, o co konkrétně má zákazník zájem? Snížením míry ztráty zákazníků o pouhých 5 % zvýšíte váš zisk o 25 až 85 %. (Kotler a kolektiv) To je důvod existence churn managementu, který dokáže predikovat riziko odchodu zákazníka a předejít mu a přesto mu málokterá firma věnuje energii! O 23 % se v roce 2011 meziročně zvýšila poptávka po věrnostních programech. Ve srovnání s předkrizovými roky 2005 až 2008 vzrostla o více než 80 %. (Retail Adventures) Typický zákazník věrnostního programu má let, je zástupcem střední a nižší příjmové skupiny a žije ve městě nad obyvatel. Pravděpodobněji je to žena než muž. (Retail Adventures 2011) Máš pro nás hodnotu? Dostaneš dárek, nebo slevu V souladu s principem za větší nákupy vyšší odměny jsme pro jednoho z našich klientů zaměřili B2B věrnostní program jen na perspektivní partnery, kteří přinášejí opakované zisky, nebo mají jasný a silný potenciál. U těch je totiž vhodné posilovat jejich věrnost a rozvíjet je! Ostatní jsme řešili jen okrajově. Program jsme postavili z pohledu reálných potřeb zákazníka a toho, co při svém podnikání opravdu ocení. Žádné žehličky, kola a friťáky, ale benefity a produkty, co vedou k vyšším prodejům, propagaci partnera nebo školení či poradenství. Krom toho, že jim tak dáváme reálnou přidanou hodnotu k podnikání, pomáháme jim více prodat. A ještě získáváme data, která optimalizují prodeje a fungování partnerů i zadavatele. SAVOIR FAIRE: Překládáme TO, CO ŘÍKAJÍ VAŠE DATA! Pro maximální efektivitu v obchodě, marketingu i komunikaci analyzujeme obchodní data našich klientů a hledáme a ukazujeme všechny příležitosti ke změně - co to znamená nebo by znamenat mohlo, co je třeba měnit a kde jsou rezervy. Nastavujeme optimální ceny, portfolia produktů, distribuční cesty, komunikaci. Měníme procesy tak, aby fungovaly efektivně tedy vydělávaly nebo šetřily.

8 NEJVĚTŠÍ STRES: FIRMA PLNÁ KRETÉNŮ KOMUNIKUJTE SPOLU! Největší stres zažívá 62 % Čechů při komunikaci s kolegy, 65 % nedostatečně komunikuje se šéfy firmy. (ESENER) Komunikace vázne, spolupráce nefunguje. 67 % zaměstnanců sice věří, že jim mohou pomoci kolegové, zároveň ale 39 % má problém nalézt ty správné lidi! (Harris interactive and Tact Knowledge systems) Celých 80 % zmetků nevzniká sabotáží, ale z improvizace: zaměstnanec myslel, že to tak je správně a nikdo mu k tomu nic víc neřekl. (Vývojový team Škoda Favorit) České firmy tápou: kdo vlastně má interní komunikaci řešit? Přes 50 % manažerů ji řadí mezi povinnosti HR, 15 % ji chápe jako součást korporátní komunikace. (Průzkum LMC a IIK) INTRANETY JSOU JINDE: POKROK NEZASTAVÍŠ Trend je celkem jasný: celé 2/3 globální internetové populace navštěvují sociální sítě. Zaměstnanci se rádi flákají, 24 % Čechů brouzdá na sítích i v pracovní době, přitom jen 9 % z nich z pracovních důvodů. (KPMG ČR/Ipsos) JÁ TY FEJSBUKY DO PRÁCE NECHCI!!! Už dnes existuje řada společností, které jako základ vnitrofiremní komunikace nepoužívají y, ale sociální sítě. Nejde o facebook, ale skutečně efektivní a rychlé nástroje, které komunikaci zpřehlední, zlidští a v konečném důsledku i zrychlí... VYUŽIJTE VZESTUP SOCIÁLNÍCH SÍTÍ VE SVŮJ PROSPĚCH! Společnosti, které se nebály zapojit sociální sítě, zvýšily v meziročním srovnání angažovanost zaměstnanců o 18 % (Aberdeen, už v roce 2008) V INTERNÍ KOMUNIKACI NEJDE O NEWSLETTER A NÁSTĚNKU, ale o to, aby zaměstnanci rozuměli tomu, co se ve firmě děje, kam směřuje a jakou roli v ní oni sami hrají. Na základě toho potom pak celá firma může směřovat k jasným cílům. Jde tedy o principy a ovlivňování vztahů.

9 NA ANGAŽOVANÝCH VYDĚLÁTE, A MŮŽETE TO I PŘESNĚ ZMĚŘIT! Měření přínosů interní komunikace a angažovanosti zaměstnanců ještě nedávno znělo jako příběh z říše pohádek. Ale ono to funguje! Podle průzkumu, který v Německu provedl Gallupův ústav, je angažovaný zaměstnanec pro firmu skutečným darem z nebes. Šetří totiž peníze! Realita je taková, že 86 % zaměstnanců v Německu (tj. 29,3 mil. lidí) má ke svému zaměstnavateli nízkou nebo žádnou emoční vazbu! A přitom zaměstnanci s vysokou emocionální vazbou k zaměstnavateli mají o 41 % nižší nemocnost než ti, kterým je zaměstnavatel vcelku ukradený. To je v nákladech firmy 10,5 miliardy. Kdyby ve firmě o pěti stech lidech pracovali jen lidé, kteří zaměstnavatele milují, firma by ročně ušetřila (skoro 4 miliony Kč). Na menší fluktuaci by ušetřila navíc 1,2 milionu (26 milionů Kč). Náklady plynoucí firmám v Německu z výpovědí zaměstnanců se přitom pohybují mezi 122,3 a 124 miliardami ročně. Zaměstnanci s vysokou emocionální vazbou k zaměstnavateli také přinášejí o 198 % více inovací než zaměstnanci bez této vazby! A co ještě? 94 % zaměstnanců milujících zaměstnavatele by jeho produkty nebo služby doporučilo svým rodinným příslušníkům a přátelům - oproti 21 % zaměstnanců bez vazby k zaměstnavateli. STEJNÉ JE TO I U NÁS! Podobné výsledky totiž přinesl i exkluzivní průzkum angažovanosti v ČR, který provedla v roce 2014 společnost TNS AISA společně s Institutem interní komunikace. V Čechách je 7 % zaměstnanců vysoce angažovaných, 20 % standardně angažovaných. Míra angažovanosti roste se vzděláním, ale kupodivu na ni nemá žádný vliv věk zaměstnance. Vyšší angažovanost také mají řídící pracovníci, manažeři státní správy a manažeři, kteří vedou více než 5 podřízených. Angažovaný pracovník i v Čechách je spokojený se svým zaměstnáním, zná svoji roli v týmu a ve firmě, kterou bere jako svoji rodinu. Šíří její dobrou pověst a dělá jí pozitivní PR. A jak angažovanost firmě opravdu šetří peníze? I u nás mají angažovaní nižší nemocnost (až o 3 dny za rok), podávají více zlepšovacích návrhů a mají výrazně nižší fluktuaci. Angažovanost zaměstnanců rozvíjí podpora nadřízených, otevřená a transparentní komunikace ve firmě a flexibilita společnosti při realizaci změn! Komunikujte tedy s lidmi a dejte jim prostor k jejich vlastní tvořivosti! (zdroj: TNS AISA, IIK)

10 VYHOĎTE MANAŽERY, CO MLČÍ! Jak tedy zařídit, aby zaměstnanci zaměstnavatele milovali, aby byli angažovaní a cíle firmy přijali za vlastní? Aby nekradli, ale pomáhali, aby u práce smysluplně přemýšleli a viděli ji v souvislostech, aby z ní měli pozitivně emoce? Klíč je v komunikaci! A ta je hlavně na bedrech manažerů, protože ti jsou tu od toho, aby se svými lidmi mluvili, vysvětlovali, zdůvodňovali, vedli je, dávali zpětnou vazbu, organizovali a řídili. Pokud manažer neumí nebo nechce komunikovat, firma se nikam nedostane a bude ukradená napřed zaměstnancům a časem i klientům, protože ti to poznají a půjdou jinam. A JAK TO UDĚLAT, ABY SE Z OBYČEJNÉHO ZAMĚSTNANCE STAL MOTIVOVANÝ? NEMUSÍ TO BÝT O HMOTNÝCH BENEFITECH. NA TY SI LIDI ZVYKNOU A ZA CHVÍLI TO PŘESTANE FUNGOVAT. ZAMĚSTNANEC MUSÍ CÍTIT, ŽE HO FIRMA MÁ RÁDA! Jednou z možností je taková organizace práce, která lidem vyhovuje a umožní jim dobře si zorganizovat svůj čas pracovní i osobní. K tomu mohou výrazně pomoci MODERNÍ TECHNOLOGIE. HOME OFFICE POTĚŠÍ! V průzkumu, který provedl Institut interní komunikace v roce 2013, se naprostá většina respondentů (88 %) shodla na tom, že nové technologie je nezbytné využívat více, téměř dvě třetiny (65 %) dotazovaných jsou navíc toho názoru, že vyšší rychlost v komunikaci by mohla jejich firmě pomoci navýšit zisky. Kromě toho je právě rozvoj moderních technologií hybatelem dalšího fenoménu současnosti rozvíjejícího se home office a dalších forem práce na dálku. Podle dotázaných by zaměstnanci ocenili příležitostnou práci z domova v 93 % případů, v určité podobě se vyskytuje ve všech dotazovaných firmách. Home office je přitom záležitost, kterou zaměstnanci obvykle vnímají velmi pozitivně, často až jako benefit, ačkoliv zaměstnavatele prakticky nic nestojí. Navíc ji berou jako projev důvěry ze strany zaměstnavatele říká tím: věřím ti, že budeš dobře pracovat, i když ti nebudu pořád stát za zadkem! A důvěra dělá divy. Na druhou stranu bez angažovaných a rozumných zaměstnanců je každá firma v háji. Zaměstnavatel se může stavět na hlavu, inovovat a vymýšlet, dělat pricing, design služeb a kdovíco ještě, ale když zaměstnanci nebudou svoji práci dělat dobře, myslet u ní a dotahovat věci, BUDE VŠECHNO NA HOUBY!!!

11 JAKÁ MÁ BÝT SPRÁVNÁ KANCELÁŘ?! Strávíme tady až půlku života, workoholici asi ještě víc. Takže určitě stojí za to, abychom se nad vybavením a uspořádáním kanceláře zamysleli. Jak má vypadat místo, na kterém nebudeme usínat nebo plakat, ale budeme výkonní, efektivní a šťastní? Mělo by nám v něm být dobře, je ale potřeba myslet na to, že kancelář není domov. Nebudeme tady mít svoje oblíbené křeslo, v tom si klimbáme doma. Je potřeba odlišit, co patří do práce a co je součást našeho domácího pohodlí a soukromí. Kancelář by měla zrcadlit naši individualitu a specifika naší práce a vytvářet nám pro ni optimální podmínky. Potřebujeme jistou míru soukromí. Ale pozor! Je třeba myslet i na to, že v práci často musíme s ostatními sdílet svoje myšlenky i aktivity, diskutovat a setkávat se s kolegy. Místo, kde pracujeme, by mělo odrážet charakter naší práce. A naopak jak na nás naše kancelář bude působit, tak budeme pracovat. Chcete být kreativní a inovativní? Pak se nebojte při zařizování kanceláře riskovat! Jsou to spojené nádoby. V inspirativním a zajímavém prostředí přicházejí nápady mnohem snadněji. JO, A PĚSTUJTE KVĚTINY! (zdroj: Lenka Novotná, jednatelka společnosti Plastia s. r. o.) CO ŘÍKAJÍ ODBORNÍCI O DESIGNU KANCELÁŘÍ? Kancelář podporuje u pracovníků výkonnost (efektivitu, kvalitu, kreativitu) a uspokojení (komfort, ochotu zůstávat v organizaci). Způsob, jak je kancelář uspořádaná, může pomoci v řešení individuálních problémů, při tvorbě skupinových rozhodnutí a ve skupinové spolupráci. Ale taky může tohle všechno nakopnout!!! Kancelář je symbol kultury a identity firmy i image zaměstnanců. Může, ale taky nemusí podpořit individuální osobitost lidí i skupinový status firmy. Může být zajímavá, ale taky třeba hnusná! A to pak leccos vypovídá jak o lidech, tak o firmě jako celku. Kancelář budí emoce. Ovlivňuje smysly lidí, kteří v ní pracují, vyvolává v nich příjemné pocity, když je jim tam dobře, nebo nepříjemné, když se jim tam nelíbí. A jak asi lidé pracují v kanceláři, která neodpovídá specifikám jejich práce a jde jim na nervy? Podle Elsbach, K. D., & Bechky, D. A. (2007) Je to více než stůl pracovat chytřeji za pomoci designu kanceláří. California Management Review 49/2, str. 91.

12 VYBARVĚTE SE!!! Na to, jak se cítíme, mají samozřejmě vliv i barvy kolem nás. Pro kancelář to platí dvojnásob, protože v ní zpravidla prostě musíme být, a to docela často. Co s námi tedy dělají barvy v práci? Červená Je výrazem činorodosti, životní síly a energie. Aktivizuje, zlepšuje komunikaci, je barvou vášně, vůle, krve, lásky a plodnosti. Dodává odvahu a vitalitu. S červenou jsme připraveni na nové zážitky, ke kterým přistupujeme otevřeně a srdečně. Interiéru dodává energii a vášnivý akcent. Silnou, intenzivní červeň bychom neměli používat na velké plochy, ale spíše jako dekoraci či doplněk. Pokud chceme červenou uplatnit šířeji, měli bychom se přiklonit k jemnějším, tlumenějším tónům. Vzhledem ke specifikům působení červené barvy na lidskou mysl a k její velké intenzitě je třeba ji používat opatrně! Myslete na to, že podporuje aktivitu, činorodost a také chuť k jídlu. A neuklidní. Fialová Je barvou rozjímání a mystiky, láká k meditacím a vede k duchovnímu rozvoji. Většinu lidí uklidňuje. Působí rafinovaně a originálně a čiší z ní neotřelý půvab, který podněcuje kreativitu a vášeň. Je dynamická, protože v sobě nese protiklad červené a modré. V interiéru působí okouzlujícím dojmem a vytváří zajímavou a originální atmosféru, v moderních interiérech buduje prostor plný strhujících kontrastů. Skrývá v sobě celou škálu půvabných možností - od jemné barvy kvetoucího vřesu před odstín růžového parfému, květu rozmarýnu, živého bramboříku až k temnější levanduli a tymiánu. Fialová obsahuje jak akcenty modré, tak i růžové, které v sobě spojují sílu a jemnost, celkově přinášejí fialové tóny do interiéru pocit relaxu, originality a čehosi slavnostního. Modrá Modrá uklidňuje, přináší soulad a uspokojení. Vyvolává pocit něhy, oddanosti a pohody. Je barvou čistoty, důvěryhodnosti a síly, a také barvou vody a vzduchu. Vnímáme ji jako barvu duchovní, která přináší spojení s nekonečností průzračného nebe a uvolňuje nashromážděné napětí. Je to nejoblíbenější barva na světě. Působí solidně, takže hodně firem ji využívá ve svém logu! A pozor, snižuje chuť k jídlu! Je spíše chladná a uklidňující a dovede opticky zvětšit prostor. Toho si všiml už Leonardo da Vinci, který vynalezl tzv. barevnou perspektivu: čím je předmět vzdálenější, tím studenějším a modřejším dojmem působí. Pokud tedy použijete modrou barvu na vzdálenější stěnu, bude místnost vypadat delší. Podporuje zklidnění duše i těla, stimuluje myšlení a soustředění na duševní práci. A to se hodí! Oranžová Vyzařuje radost, elán, optimismus a mládí. Podporuje dobrou komunikaci, vzbuzuje zvědavost a chuť do dobrodružství. Pomáhá zahánět deprese, špatnou náladu a pesimismus, působí energicky a přináší teplo. Stimuluje intelekt a aktivitu! Je to barva života a radosti, proto byla velice oblíbenou barvou hippies v 60. a 70. letech. Je dominantní, poutavá a nepřehlédnutelná, proto se objevuje tam, kde má na něco upozornit například na semaforu nám hlásí změnu signálu.

13 Ale pozor - pokud je jí moc nebo je použita v nevhodných kombinacích, může až zneklidňovat. Je třeba mít na paměti, že u oranžové méně znamená více, protože tato barva vyžaduje velmi promyšlené zacházení. Stačí například jen několik výrazně oranžových doplňků, aby prostor získal docela nové vyznění. Zelená Přináší pohodu a bezpečí, ale také hravost a kreativitu. Je barvou přírody, nového života a blahodárné životní energie. Navozuje pocit regenerace a uklidnění, podporuje koncentraci a zlepšuje paměť. Dodává energii k tvůrčí práci! Je nejvíce rozšířenou barvou na zeměkouli a symbolizuje mládí a energii! Často se používá v nemocničním prostředí jak pro oblečení personálu, tak i pro dekoraci prostor. A energie, která se v ní skrývá, dokáže motivovat - jen si vzpomeňte, co síly v sobě skrývá zelená rostlinka, která se dovede prodrat na světlo i silnou vrstvou asfaltu. Protože přináší povzbuzení a dodává životní energii, je ideální tam, kde chceme povzbudit tělo i ducha. Méně často se používá k prosvětlování nebo k optickému zvětšení prostor - na to je příliš svébytná. Především něžné tóny jarní trávy přinesou do našeho interiéru živost a svěžest. Sytě hedvábná zeleň nechá odpočinout unaveným očím, klid a pohodu přinesou temnější tóny jedlové zeleni. Zelená použitá v interiéru je důkazem, že uvažujeme nekonvenčně a kreativně! Žlutá Vyzařuje intenzivní, silnou energii. Aktivizuje, motivuje a oživuje. Je to barva slunce, proto ji vnímáme jako jasnou a zářivou. Je také symbolem moci, bohatství a síly. Se žlutou se cítíme svobodní a plní elánu, chladnější tóny žluté vyvolávají něhu a pocit svěžesti. Žlutá barva kromě toho, že podporuje trávení! - varuje, upozorňuje na nebezpečí, dává výstrahu. Její působení ještě podtrhuje spojení s černou. Proto se při komunikaci používá všude tam, kde máme být na něco upozorněni. Interiér projasní, dodá mu světlo a energii - ať už se jedná o zlatavý nádech nebo o jemné tóny vanilkového pudinku. Tmavší místnost pomůže prosvětlit, malou místnost opticky zvětší. A na rozdíl od mnoha jiných barev ji můžeme použít i na velké plochy. Pokud použijeme jemně tónovaný žlutý podklad, můžeme si dovolit výrazné dekorace v teplých i studených barvách, podle celkového barevného zaměření interiéru. A dekorace ve žluté barvě interiér nádherně projasní. Neutrální barvy Neutrální barvy uvolňují napětí a uklidňují. Jsou flexibilní, dají se kombinovat s mnoha dalšími tóny a tím dávat základ řadě mnoha stylů. Jsou nadčasové a široce použitelné, uvolňují tok myšlenek, které mohou volně proudit naší myslí. Stojí nenápadně v pozadí a dávají tak vyniknout výrazným doplňkům, zajímavým detailům či barevným akcentům. Vyvolávají pocit čistoty a harmonie, jsou ideální pro minimalistický styl. Tím, jak je vlastně nevnímáme, se můžeme soustředit na to podstatné a zajímavé, protože nic neruší náš vjem. Z interiéru mohou učinit místo klidu, relaxace, přemýšlení a meditace. Jako neutrální můžeme využít různé odstíny bílé, smetanové, béžové, stříbřité, šedohnědé, šedé, kávové, čokoládové, někdy na nás neutrálně působí i černá. SAVOIR FAIRE: Analyzujeme a nastavujeme interní komunikaci, řešíme problémy. Školíme manažery, učíme je, jak správně komunikovat. Spojujeme přední odborníky interní komunikace u nás, kteří řeší interní komunikaci v řadě významných společností. Spolupracovali jsme se SGEF, OSA, Tonakem, DHL IT Services, Siemensem, Českou poštou, Českou pojišťovnou a mnoha dalšími.

14 MARKETINGU ROZUMÍ KAŽDÝ

15 V MARKETINGU DĚLAJÍ JEN VYSTAJ- LOVANÍ KECÁLISTI, KTEŘÍ SE ZABÝVAJÍ BARVIČKAMI V INZE- RÁTU. JE TO JEN SERVIS PRO OSTATNÍ ODDĚ- LENÍ, KDYŽ POTŘE- BUJETE REKLAMNÍ PŘEDMĚTY, NATISK- NOUT VIZITKY NEBO DESKY.

16 ALE MARKETING NENÍ JEN BAREVNÝ LETÁK! Kolik marketingových ředitelů se reálně věnuje i něčemu jinému než jen marketingové komunikaci? V řadě společností jsou produkt, cena nebo distribuce odděleny od marketingového oddělení železnými vraty a rozdíl často nechápou ani sami marketéři, o ostatních odděleních nemluvě. Jednoho z našich klientů nedávno velmi mile překvapila skutečnost, že na našem workshopu řešíme samotnou podstatu jeho podnikání produkty, ceny, marže, distribuci a business model. Prý to nečekal Marketing by měl být v centru dění a fungování společnosti měl by řešit podstatu toho, čím se firma zabývá: produktem a službami jako takovými, ale i všemi návaznostmi - co to reálně bude, kolik to bude stát, kde se to bude prodávat, jak se to bude komunikovat. A také co prodává konkurence a jaké jsou trendy na trhu. MARKETING FIREMNÍ ZLATÉ PRASÁTKO!

17 TAK TOHLE MÁ BÝT TEN MARKETING? SKUTEČNÝ PŘÍBĚH! Představte si společnost, která je na trhu 100 let a je celá postavená jen a jen na výrobě. Vykazuje zisk, dělá se to stále tak, jako kdysi. Objeví se potřeba věnovat se tomu marketingu. Několik společných workshopů ukáže, že řada věcí je nejasných. Stálé dotazy na detaily fungování pomalu, ale jistě odhalí, že produktové portfolio není vůbec optimalizované, ceny i marže nesmírně kolísají dle produktu, zakázek i ročního období a to v rozmezí plus 120 až mínus 20 %, distribuce je neefektivní, slevy jsou pro každého jiné a bez ohledu na přínos a možnosti. Ukáže se, že firma by měla rozdělit výrobu na 3 sekce a pro každou aplikovat jiný business i komunikační model. Zavádí se přesná nákladová a cenová analytika, nové kontrolní systémy. Změny zasáhnou výrobu, procesy, finance, partnery, prodejny Uběhlo půl roku a marketing najednou výrazně určuje výrobu, směr a vlastně fungování celé firmy. Firma se otáčí ke kontrolované ziskovosti. Velké překvapení pro všechny: Čekali jsme nové plakáty, a on nám ten marketing změnil celou firmu. SAVOIR FAIRE: UJÍŽDÍME NA WORKSHOPECH Marketing je pro nás čistou esencí holistického přístupu - vše souvisí se vším: produkt, jeho cena, prodejní kanály, komunikace, ale i zaměstnanci, kteří vše zhmotňují. To všechno je nutné zohlednit. Kdo tomu nejlépe rozumí? My to nejsme! Jsou to naši klienti, kterým pomáháme najít správná řešení, vedeme je na jejich cestě, ukazujeme možnosti a upozorňujeme na nebezpečí. Spojujeme odborníky na trhu a pořádáme workshopy, kde si klienti na vše přijdou sami a ono to funguje! PROČ WORKSHOPY??? Workshop ordinujeme, když je potřeba vymyslet nové řešení nebo nový nápad, když chceme, aby se na nich shodli a podíleli lidi ve firmě a aby to byla tak trochu jejich cesta. Co workshop přinese? Podpoří spolupráci, tvořivost a týmové zapojení lidí na řešení přijdeme společně, a o to je výsledek cennější. Při workshopu se učíme navzájem, diskutujeme a tím najdeme to nejlepší možné řešení. Výmluvy se neberou! Workshop jde zorganizovat tak, aby se všichni soustředili na daný problém. Neodbíháme, netelefonujeme a jsme přítomní fyzicky i psychicky. Když se na workshop dobře připravíme, naplánujeme jej a vymezíme si čas, který na něm strávíme, pracujeme efektivně a taky máme efektivní výsledky. Jaký je správný workshop? Dobře připravený a řízený zkušeným odborníkem, má jasně danou metodiku, agendu, úkoly a složení týmu. Má podporu vedení firmy a lidé chápou, že je důležitý. Mluví se na něm otevřeně a povolují se všechny otázky. Všechno se zapíše a připraví se další kroky. WORKSHOP JE NAŠE SPOLEČNÁ CESTA, NA KTERÉ NIKOHO NEBOLÍ NOHY, PROTOŽE SE BĚŽÍ Z KOPCE!

18 ZÁKAZ- NÍKŮM JSTE U PRDELE!!!

19 Zákazník je sobec. Pokud na něco myslí, pak na to, jak si pořídit co potřebuje, ideálně za co nejmenší peníze. Je mu jedno, jestli dáváte zaměstnancům stravenky, jestli se staráte o charitu nebo sponzorujete lachtany v ZOO. Chce to svoje! Pokud mu to nedáte, půjde jinam. Proto se mu potřebujete dostat do hlavy a nabídnout mu to, po čem jeho srdce touží. Pokud mu k tomu vysvětlíte, že cena odpovídá kvalitě, máte vyhráno. Říká se tomu složitě DESIGN SLUŽEB, ale je to vlastně celkem logické. Takto připravíte takovou strukturu služeb a produktů, které se dají prodat, kvůli kterým klient poběží k vám a ne ke konkurenci. Jak to udělat? NEDOMÝŠLEJTE SI, PTEJTE SE ZÁKAZNÍKŮ! Když s nimi nebudete mluvit, nic nedozvíte a budete jim nabízet něco jiného, než chtějí. Něco, co se možná líbí vám, ale ne jim. Ptejte se jich, diskutujte, tahejte z nich informace. Získávejte data a zpracovávejte je. Z nich se dovíte, který zákazník přinese zisk a který je nanic. A pak připravíte personalizovanou nabídku, která se trefí do černého, překvapí a zákazníkovi ukáže, že vy jste pro něj ten pravý! SAVOIR FAIRE: Analyzujeme klientské portfolio, zkoumáme data, zjišťujeme vlastnosti zákazníků a hledáme ty, kteří jsou perspektivní a přinášejí peníze. Připravujeme personalizované nabídky, věrnostní programy, nastavujeme komunikaci se zákazníkem tak, aby skutečně fungovala. Spolupracujeme s Retail analytics na VŠE, s IBM, Microsoftem, Vorwerkem, COPY GENERAL, Tonakem, Plastií, Akzo Nobel a dalšími.

20 A UMĚLEC TOMU DÁVÁ KOULE.

21 Umělci byli a jsou často blázni. Dělají věci, kterým stádo nerozumí, nad kterými si průměrný člověk klepe na čelo. Ale historie ukazuje, že právě takoví blázni posouvají svět dál. Protože ten průměrný trouba, který nechce vybočit z řady, nic nového, světoborného a omračujícího nevymyslí. J. D. Salinger údajně napsal svůj román Kdo chytá v žitě počátkem 50. let minulého století na toaletní papír, a kritiky k němu nebyly právě milosrdné, vyčítaly mu příliš sexu a sprostých slov. Přesto kniha byla třicet týdnů na seznamu bestsellerů New York Times a dodnes se jí prodalo přes 70 miliónů výtisků. George Lucas vymyslel počátkem 70. let 20. století příběh, který mu filmové studio odmítlo pro jeho nedotaženost. Protože to však byl opravdu blázen, pracoval na něm dál a vytvořil fascinující ságu, která ovlivnila celý svět Hvězdné války. Kdo by dneska nevěděl, kdo je Anakin Skywalker a Darth Vader, koho provází síla a kdo nosí světelný meč? Však ne náhodou při sčítání lidu v ČR v roce 2011 se několik tisíc Čechů v kolonce náboženství přihlásilo k řádu Jedi! Claude Monet vystavil svůj obraz Imprese, východ slunce na první společné výstavě Sdružení umělců, malířů, sochařů a rytců v dubnu Kritika pravila, že je ohavný, renomovaný kritik Louis Leroy se vyjádřil, že i tapety v surovém stavu jsou vypracovány dokonaleji než tento obraz moře. Výstava, na které předvedli svá díla začínající Monet, Degas, Cézanne, Renoir či Sisley byla přijata s posměchem a pro nezájem návštěvníků uzavřena. Přesto obraz Imprese položil základy pravděpodobně nejznámějšímu výtvarnému směru v dějinách umění. Andy Warhol se narodil jako Andrew Warhola v americkém Pittsburghu rusínským přistěhovalcům, kteří pocházeli z vesničky Miková na severovýchodním Slovensku. Vystudoval design a zaujal nejen tím, že byl homosexuál a podle dochovaných zdrojů pravděpodobně také panic, ale hlavně naprosto neobvyklým pojetím designu. V 60. letech 20. století se stal jedním z nejznámějších umělců světa, stýkal se s celebritami všech oborů a realizoval šokující umělecké projekty, které mu přinesly slávu i spoustu peněz - například jeho autoportrét z roku 1986 byl vydražen za 29 miliónů dolarů. Světoví velikáni škemrali, aby jim vytvořil portrét, byl zosobněnou múzou pro ostatní umělce a lidé toužili být v jeho blízkosti, aby zažili stavy extáze. Právě na jeho osobnosti je dobře vidět, jak obyčejní lidé potřebují umělce a múzy, aby je inspirovali a dávali jim směr, učili je těšit se životem a nacházet směr, kterým mají jít. Pokud se umělec zapojí do oblasti designu, dá se říct, že v kooperaci se značkou ovlivňuje veřejnost daleko víc než jen v prostoru galerie a jde za hranici klasického vnímání umění. Jeho tvorba se přelije do sfér grafického designu, exkluzivní fashion, street life či zajímavého předmětu každodenní potřeby. Umělecké dílo se tak stává součástí každodenního života a dokonce konzumu, který je tak propojený s uměním. PROTO I VELKÉ ZNAČKY POTŘEBUJÍ UMĚLCE! Jsou pro ně zdrojem inspirace, stejně jako pro marketingovou komunikaci, které dodávají novou mízu a krev. Zákazník se chce bavit, chce být šokován, chce se odlišovat od průměru. To mu může dát právě umělec se svým rebelským přístupem ke světu, kterým dovede změnit nudnou šeď v osvěžující koktejl inspirace a vytvořit tak nový trend a ikonu, které se budou lidé klanět. A že to někdy jsou opravdu věci, nad kterými se člověk musí zastavit. Damien Hirst je britský výtvarník, který se už stačil stát ikonou, a také se může pyšnit titulem nejkontroverznější žijící umělec. Jedním z témat, která jej nadevše zajímají, je smrt. Dává na ni nahlédnout například pomocí skutečných zvířat, zalitých do formaldehydu, a nechal se slyšet, že do něj někdy možná zalije i zpěvačku Rihannu. Jeho tvorba ovšem zasahuje i do komerční sféry je autorem slavné puntíkové kresby, která se odrazila nejen na designu tapet či na slavných puntíkových botách Manolo Blahnika, a proslavil se i charakteristickým oděvním designem, který lze na první pohled identifikovat díky strojovým vzorům, kaleidoskopicky pojatým motýlím obrazcům nebo křišťálovým lebkám. Alexander McQueen se zpravidla pohybuje v oblasti módního návrhářství, ale velmi zajímavou součástí jeho aktivit je i spolupráce s islandskou zpěvačkou Björk. Obálka jejího alba Homogenic (1997), na které je vyobrazena zpívající elfka, se stala fascinujícím symbolem, který si získal stejnou popularitu jako samotná hudba. Spolupráce pokračovala i dál, návrhář se stal režisérem videa Alarm Call a byl i autorem róby a křišťálové masky pro vystoupení Fashion Rocks! v roce 2003 a také zvonkových šatů ve videu Who is it? v roce Shepard Fairey je Američan, který byl nejdříve známý především jako skejťák. Ze světa skateboardu se dostal k pop-artu a prosadil se jako grafik a ilustrátor. Zaujal sérií samolepek s tváří slavného amerického wrestlera a heslem Obey (podřiď se). Světovou proslulost však získal, když během jediného dne vytvořil plakát se stylizovanou podobiznou Baracka Obamy, kterou doprovodilo heslo HOPE. Plakát se stal ikonou a symbolem prezidentských voleb a Obama možná vyhrál i díky jeho fantastickému ohlasu. Stefan Sagmeister je designér rakouského původu, který tvoří hlavně v Americe. Díky tomu, že následuje svoje instinkty a intuice, se stal světově proslulým svými provokativními vizuálními počiny. Spolupracoval s legendárním designérem Tiborem Kalmanem. Když se jeho guru rozhodl přestěhovat do Říma, Sagmeister si založil vlastní studio, které prezentoval originálním způsobem vyobrazením své vlastní nahé postavy v prázdné místnosti. Jeho práce jsou vždycky založené na jednoduchém originálním nápadu a na využití optických triků, sexuálních narážek a konotací, na humoru a ironii. Prosadil se i v hudebním odvětví jako autor proslulých CD coverů, například album Davida Byrnea Feelings. A nezapomenutelný je jeho plakát, jehož text je vyřezán do kůže jeho stážisty se zdůvodněním: Když chceš být originální, musíš vydržet bolest. Wim Delvoyese zaměřuje na šokující projekty, ve kterých často zesměšňuje lidskou obsesi po dokonalosti a luxusu. Vytvořil například Cloacu, stroj, který dovede funkčním způsobem měnit jídlo na výkaly, a po ukončení tohoto projektu se zaměřil na tetování prasat. Chce ukázat lidem umělecká díla tak živá, že musí být vakcinována, a zabývá se tetováním nejrůznějších motivů, jako například loga Luis Vuitton nebo obrázků disneyovských princezen na záda vepřů, která vlivem růstu mění tvar i velikost a tím i vytetované motivy. Člověk si tak může porovnat působení mrtvého prasete potetovaného světoznámým brandem, vycpaného prasete nebo (dosud) živého prasete na farmě. A zamyslet se nad tím, co to všechno vlastně má za smysl, a případně podle libosti se nechat provokovat - nebo inspirovat

Kam se dá dojít s interní komunikací? Tomáš Poucha

Kam se dá dojít s interní komunikací? Tomáš Poucha Institut Interní Komunikace www.institutik.cz Nezávislá, nezisková organizace Kam se dá dojít s interní komunikací? Tomáš Poucha Odborná setkávání školení, konference, workshopy, tréningy a semináře networking,

Více

Prémiové firemní dárky a potřeby pro manažery

Prémiové firemní dárky a potřeby pro manažery Prémiové firemní dárky a potřeby pro manažery BRAND GIFTS, a.s. je specialista na značkové firemní dárky a hlavní distributor obchodních dárků se značkami světových módních návrhářů CERRUTI 1881, CACHAREL,

Více

gamifikace pro verejnost hravý event marketing

gamifikace pro verejnost hravý event marketing ˇ pro verejnost hravý event marketing Chtěli byste dát vědět více lidem o své instituci, značce či produktu a oslovit nové cílové skupiny? více motivovat již stávající klienty k určité činnosti a vzbuzovat

Více

Czech Design Week 2015 info@czechdesignweek.cz www.czechdesignweek.cz facebook.com/czechdesignweek

Czech Design Week 2015 info@czechdesignweek.cz www.czechdesignweek.cz facebook.com/czechdesignweek Czech Design Week O projektu: Festival chce založit tradici mezinárodně pojaté přehlídky designu, tedy propojení Prahy, českých regionů a zahraničí. Nepůjde jen o klasickou výstavu, ale zároveň o vytvoření

Více

ZÁŽITKY PRO FIRMY ALLEGRIA - FIRMA NA ZÁŽITKY. užijte si. ...a jak vypadá Vaše schůzka s VIP klientem?

ZÁŽITKY PRO FIRMY ALLEGRIA - FIRMA NA ZÁŽITKY. užijte si. ...a jak vypadá Vaše schůzka s VIP klientem? ZÁŽITKY PRO FIRMY užijte si vztahy se svými klienty, je to pro Vás jediná spolehlivá investice, která se Vám stonásobně vrátí...a jak vypadá Vaše schůzka s VIP klientem? ALLEGRIA - FIRMA NA ZÁŽITKY vznikla

Více

Jsme reklama v Supermarketu.

Jsme reklama v Supermarketu. Jsme reklama v Supermarketu. InstoreRadio vzbuzuje emoce! InstoreRadio je přes satelit vysílaný hudební a informační program, díky kterému supermarket zpříjemňuje nákup zákazníkům. Tyto programy jsou oblíbené,

Více

www.milionoveimperium.cz

www.milionoveimperium.cz www.milionoveimperium.cz David Kirš, autor Miliónového impéria a EmailAcademy uvádí ebook WEB MILIONÁŘE A KRUH BOHATSTVÍ Tento ebook (dokument) můžete šířit a přeposílat dále, ale pouze jako celek. Není

Více

Ver.02/2013 SANOMA MEDIA PRAHA 2013 MEDIA DATA

Ver.02/2013 SANOMA MEDIA PRAHA 2013 MEDIA DATA Ver.02/2013 SANOMA MEDIA PRAHA 2013 MEDIA DATA Vlasta Jediný opravdu český týdeník pro ženy Vlasta je tradiční a proto důvěryhodná. Vlasta je moderní a proto stále milovaná a žádaná. Vlasta je partnerkou

Více

Michal Richtr: Projekt prodává i logo

Michal Richtr: Projekt prodává i logo Michal Richtr: Projekt prodává i logo Author: SF / Petr Bým Published: 08.01.2009 Počátkem devadesátých let u nás firemní vizuální styl představoval cosi nového a neznámého. Dnes je už situace jiná, nicméně

Více

5 + 1 věc, kterou potřebuje každý dobrý marketingový příběh

5 + 1 věc, kterou potřebuje každý dobrý marketingový příběh 5 + 1 věc, kterou potřebuje každý dobrý marketingový příběh 2014 Michal Garšic Tato publikace, ani žádná její část nesmí být kopírována, rozmnožována, ani poskytována třetím osobám. Také nesmí být šířena

Více

Jsme reklama v Supermarketu.

Jsme reklama v Supermarketu. Jsme reklama v Supermarketu. CashPoster vysílají impulsy! Reklamní účinek: Stačí jedno uchopení! Rozdělovač nákupů u pokladny je každý den hodně používaný předmět, který patří k dění v supermarketu - stejně

Více

Vnímání citu SLOVO DAR ŽIVOTA. Přemysl Dvořáček

Vnímání citu SLOVO DAR ŽIVOTA. Přemysl Dvořáček Vnímání citu SLOVO DAR ŽIVOTA Přemysl Dvořáček Vnímání citu Uzavřený kruh poznání sebelásky byl název souboru citací zveřejněných v knižním titulu Labyrint zdraví. Nyní nakladatelství Na-Ra nabízí soubor

Více

JIŘÍ MAZUR. www.zivotnapravestrane.cz

JIŘÍ MAZUR. www.zivotnapravestrane.cz JIŘÍ MAZUR 13 TAJEMSTVÍ CESTY NA PRAVOU STRANU Efektivita úspěchu a skvělého života Efektivní jednání v životě Efektivní jednání v podnikání Získat co nejvíce s co nejmenším úsilím = čas = peníze! Být

Více

KAČ OMUNI /K AGENTURA

KAČ OMUNI /K AGENTURA KOMUNIKAČ AGENTURA Kdo jsme Jsme všestranná komunikační agentura s širokým portfoliem služeb, které realizuje tým odborníků s dlouholetou praxí v oblasti vývoje komunikační strategie na trhu B2B i B2C.

Více

Smíme Vám prozradit naše obchodní tajemství? www.delta-cz.com

Smíme Vám prozradit naše obchodní tajemství? www.delta-cz.com Smíme Vám prozradit naše obchodní tajemství? www.delta-cz.com DELTA Už tři desetiletí děláme totéž. Nejprve přemýšlíme. Budoucnost není pokračováním přítomnosti, ale realizací představ. Objevovat souvislosti,

Více

Výtvarná výchova charakteristika předmětu

Výtvarná výchova charakteristika předmětu charakteristika předmětu Časové, obsahové a organizační vymezení Ročník prima sekunda tercie kvarta kvinta sexta septima oktáva Hodinová dotace 2 2 1 1 2 2 - - V rámci předmětu Výtvarná výchova RVP ZV

Více

Je důležité umět rozpoznat, které věci jsou zbytečné.

Je důležité umět rozpoznat, které věci jsou zbytečné. Každá myšlenka, kterou si naše mysl vytvoří, většinou vytvoří i tu činnost, o které jsme přemýšleli. Všechno, co vyprodukuje naše mysl, chce produkovat i naše tělo. Je to automatický proces, který má většina

Více

S interní komunikací nejdál dojdeš. Tomáš Poucha#

S interní komunikací nejdál dojdeš. Tomáš Poucha# S interní komunikací nejdál dojdeš Tomáš Poucha# Index angažovanosti zaměstnance# Jak se zaměstnanci zapojují! do jaké míry se soustředí na svou činnost,! jak jsou práci oddaní,! jaké projevují nadšení,

Více

Žánr fantasy jako zdroj inspirace pro současné umělecké obory Představení vlastní oblíbené fantasy literatury a její převedení do výtvarného díla

Žánr fantasy jako zdroj inspirace pro současné umělecké obory Představení vlastní oblíbené fantasy literatury a její převedení do výtvarného díla Maturitní práce z Estetické výchovy 2014 1. Témata maturitních prací 1. Fantasy a umění, aneb od knihy k obrazu Žánr fantasy jako zdroj inspirace pro současné umělecké obory Představení vlastní oblíbené

Více

To vše odděleně! Přitom mají stejný cíl: spokojeného zákazníka.

To vše odděleně! Přitom mají stejný cíl: spokojeného zákazníka. Firmy investují nemalé prostředky do posílení loajality zákazníků, zjišťování jejich spokojenosti a vnímání značky. Další prostředky směřují do výběru a motivace zaměstnanců, tréninků a školení, do průzkumů

Více

Photo: Sarah Moon ASTRO NAUTS

Photo: Sarah Moon ASTRO NAUTS Photo: Sarah Moon ASTRO NAUTS * ASTRONAUTS děkuje za ŠANCI podílet se na rozvoji značky BP Hotels. Pevně věříme, že vaši důvěru nezklameme ZE SRDCE, NA MÍRU. Každá prezentace, kterou připravujeme má originální

Více

Závěrečná zpráva za celý trh

Závěrečná zpráva za celý trh Využívání marketingových, komunikačních a výzkumných agentur v B2B, 2013 Závěrečná zpráva za celý trh B-inside s.r.o. Šmeralova 12, 170 00 Praha Vavrečkova 5262, 760 01 Zlín IČ: 24790648 DIČ: CZ24790648

Více

I. JAK SI MYSLÍM, ŽE MOHU BÝT PRO TÝM PROSPĚŠNÝ:

I. JAK SI MYSLÍM, ŽE MOHU BÝT PRO TÝM PROSPĚŠNÝ: Test týmových rolí Pokyny: U každé otázky (I - VII), rozdělte 10 bodů mezi jednotlivé věty podle toho, do jaké míry vystihují vaše chování. V krajním případě můžete rozdělit těchto 10 bodů mezi všechny

Více

Výtvarná výchova úprava platná od 1. 9. 2009

Výtvarná výchova úprava platná od 1. 9. 2009 Výtvarná výchova úprava platná od 1. 9. 2009 Charakteristika vyučovacího předmětu Vyučovací předmět Výtvarná výchova je vyučován ve všech ročnících. Jeho obsahem je část vzdělávací oblasti Umění a kultura.

Více

Credentials SYMBIO Digital, s. r. o. Digital Creative Agency. SYMBIO Digital, s. r. o. Internet Agency

Credentials SYMBIO Digital, s. r. o. Digital Creative Agency. SYMBIO Digital, s. r. o. Internet Agency Credentials SYMBIO Digital, s. r. o. Digital Creative Agency 1. Základní informace o společnosti Jsme kreativní internetovou agenturou zaměřující se na on-line marketing. Pracujeme efektivně, ale především

Více

Výrobci potravin vnímají značky kvality jako důležitý nástroj podpory prodeje

Výrobci potravin vnímají značky kvality jako důležitý nástroj podpory prodeje Výrobci potravin vnímají značky kvality jako důležitý nástroj podpory prodeje Průzkum Značky kvality z pohledu potravinářských společností, realizovaný odborným periodikem Marketing Journal, zjišťoval

Více

VÝZNAM KOMPETENCÍ PRO UPLATNĚNÍ ABSOLVENTŮ NA TRHU PRÁCE

VÝZNAM KOMPETENCÍ PRO UPLATNĚNÍ ABSOLVENTŮ NA TRHU PRÁCE VÝZNAM KOMPETENCÍ PRO UPLATNĚNÍ ABSOLVENTŮ NA TRHU PRÁCE HANA KRBCOVÁ ředitelka divize personalistika ČEZ, a. s., viceprezidentka People Management Fora Kompetence pro život, Konírna Poslanecké sněmovny

Více

Jak dát vědět zákazníkům o svých výrobcích a službách. Věra Staňková

Jak dát vědět zákazníkům o svých výrobcích a službách. Věra Staňková Jak dát vědět zákazníkům o svých výrobcích a službách Věra Staňková Hlavní motto Když neděláte marketing, stane se něco hrozného, totiž NIC Víte, kam směřujete? Kdo nezná přístav, do kterého se chce plavit,

Více

aneb co zůstane v paměti

aneb co zůstane v paměti Co je to logo/logotyp LOGO/LOGOTYP aneb co zůstane v paměti Logo/logotyp (z řeckého logos = slovo, řeč, zákon, pojem ) je grafický symbol značka, která zastupuje firemní identitu, image a design výrobků

Více

Moje inspirace. E-book zdarma Jana Pěkná 2013

Moje inspirace. E-book zdarma Jana Pěkná 2013 Moje inspirace E-book zdarma Jana Pěkná 2013 Vážení a milí Děkuji Vám za stažení mého e-booku s názvem Moje inspirace. Co zde najdete? Prozradím Vám něco ze stránek, kam si chodím pro nápady, inspiraci

Více

Návod jak nejen reference získat, ale i efektivně využít. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013

Návod jak nejen reference získat, ale i efektivně využít. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 Návod jak nejen reference získat, ale i efektivně využít. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 1 Určitě sami dobře víte, že lidé neradi dávají doporučení na finanční zprostředkovatele.

Více

Lidé si začínají vybírat zaměstnání podle šéfa rozhovor s Petrou Grabmayer

Lidé si začínají vybírat zaměstnání podle šéfa rozhovor s Petrou Grabmayer Lidé si začínají vybírat zaměstnání podle šéfa rozhovor s Petrou Grabmayer 30.09.2013 Radim Koštial Zodpovědná péče o svoji osobní značku, nebo tomu raději říkejme postaru vlastní reputaci a dobrou pověst,

Více

HISTORICKÁ VÝCHODISKA MARKETINGU HISTORICKÁ VÝCHODISKA MARKETINGU HISTORICKÁ VÝCHODISKA MARKETINGU HISTORICKÁ VÝCHODISKA MARKETINGU 9.11.

HISTORICKÁ VÝCHODISKA MARKETINGU HISTORICKÁ VÝCHODISKA MARKETINGU HISTORICKÁ VÝCHODISKA MARKETINGU HISTORICKÁ VÝCHODISKA MARKETINGU 9.11. PODSTATA OBSAH KAPITOLY historická východiska marketingu základní podnikatelské úloha a postavení marketingu ve firmě marketingové prostředí firmy Ing. Lukáš Kučera SOŠ Velešín výroba sama o sobě nepřináší

Více

Albrechtova střední škola, Český Těšín, p.o. I. Redakční příprava

Albrechtova střední škola, Český Těšín, p.o. I. Redakční příprava Číslo projektu: Název projektu: Subjekt: Označení materiálu (přílohy): CZ.1.07/1.1.24/02.0118 Polygrafie v praxi Albrechtova střední škola, Český Těšín, p.o. I. Branding 1 Autor: Markéta Březinová Datum

Více

Jak najít své EW? Proč a jak budovat svou EW skupinu?! Jednoduše a efektivně

Jak najít své EW? Proč a jak budovat svou EW skupinu?! Jednoduše a efektivně Proč a jak budovat svou EW skupinu?! Jednoduše a efektivně Každý úspěšný člověk, jestliže chce dosáhnout svého cíle, se musí věnovat své práci na 100%. Náš cíl je jasný. Vydělávat snadno, rychle a neomezené

Více

BAREVNÉ, MATERIÁLOVÉ A TVAROVÉ LADĚNÍ INTERIÉRU

BAREVNÉ, MATERIÁLOVÉ A TVAROVÉ LADĚNÍ INTERIÉRU BAREVNÉ, MATERIÁLOVÉ A TVAROVÉ LADĚNÍ INTERIÉRU Při přípravě a tvorbě interiéru si každý z nás dopředu klade otázku jak má daný prostor působit a k čemu sloužit. My se dnes v rámci našeho seriálu zaměříme

Více

Prava a povinnosti cizinců na českém. pracovní listy. Projekt Změňte to! Podpora uplatnění migrantů na trhu práce (reg. číslo CZ.2.17/2.1.

Prava a povinnosti cizinců na českém. pracovní listy. Projekt Změňte to! Podpora uplatnění migrantů na trhu práce (reg. číslo CZ.2.17/2.1. Prava a povinnosti cizinců na českém Time pracovním management trhu NÁCVIKOVÁ WORKSHOP LEKCE pracovní listy Projekt Změňte to! Podpora uplatnění migrantů na trhu práce (reg. číslo CZ.2.17/2.1.00/34351)

Více

Připravilo Analytics & Insights MEC Czech

Připravilo Analytics & Insights MEC Czech Připravilo Analytics & Insights MEC Czech Hlavní výsledky Skutečnost, že jen velmi málo z nás pouze 6 % věnuje zapnuté televizi vždy plnou pozornost, není asi žádným překvapením. Jakým činnostem se tedy

Více

VELETRH: ÚČINNÝ MARKETINGOVÝ a OBCHODNÍ NÁSTROJ

VELETRH: ÚČINNÝ MARKETINGOVÝ a OBCHODNÍ NÁSTROJ VELETRH: ÚČINNÝ MARKETINGOVÝ a OBCHODNÍ NÁSTROJ Jaroslav Bílek, strategický marketing Veletrhy Brno, a.s., 2010 Cíle marketingové kampaně 2 Jaký bývá cíl marketingových kampaní v době krize? Zákazníci

Více

Co je xport? Inkubátor nápadů na vlastní podnikání

Co je xport? Inkubátor nápadů na vlastní podnikání Co je xport? Inkubátor nápadů na vlastní podnikání 1 2 3 4 Součást Vysoké školy ekonomické v Praze (rozpočet 2 mld. Kč, 20 000 studentů, primární zaměření ekonomie) Unikátní ekosystém spojující akademický

Více

management Komplexní program rozvoje manažerů 4MOTION TM Cesta vzhůru

management Komplexní program rozvoje manažerů 4MOTION TM Cesta vzhůru 4MOTION TM Komplexní program rozvoje manažerů Cesta vzhůru management 4MOTION TM : Program rozvoje manažerů Manažerský rozvoj není událost, ale proces. Místo jednorázových interních školení zvolte komplexní

Více

CITY PARK JIHLAVA prezentace nové grafické úpravy firemního vizuálu

CITY PARK JIHLAVA prezentace nové grafické úpravy firemního vizuálu CITY PARK JIHLAVA prezentace nové grafické úpravy firemního vizuálu 1 Obsah 2 úvod.......................................................................................... 3 1 / jednotný vizuální styl

Více

grafické portfolio rebel art www.rebelart.cz

grafické portfolio rebel art www.rebelart.cz grafické portfolio rebel art www.rebelart.cz rebel art Adresa: Kozí strana 791/18A Střelice, 664 47 Telefon: +420 534 009 212 Mail: info@rebelart.cz Poskytujeme služby od kreativního uvažování a plánování,

Více

Portál pro grafické aplikace D1 A4M39NUR

Portál pro grafické aplikace D1 A4M39NUR Portál pro grafické aplikace D1 A4M39NUR Matěj Důras 2011 Screener Cílem screeneru je předvybrání vhodných kandidátů pro pozdější interview. 1 Přicházíte nějkým způsobem do kontaktu s facility managementem?

Více

VÝTVARNÁ VÝCHOVA. A/ Charakteristika předmětu

VÝTVARNÁ VÝCHOVA. A/ Charakteristika předmětu VÝTVARNÁ VÝCHOVA A/ Charakteristika předmětu Obsahové vymezení Vyučovací předmět Výtvarná výchova rozvíjí tvořivé schopnosti, které žáci získali na prvním stupni ve vyučovacím předmětu Tvořivost a prostřednictvím

Více

P R Ů M Y S L O V Ý M A R K E T I N G

P R Ů M Y S L O V Ý M A R K E T I N G P R Ů M Y S L O V Ý M A R K E T I N G 5 ZS, akad.rok 2014/2015 Průmyslový marketing - VŽ 1 M A R K E T I N G O V Ý I N F O R M A Č N Í S Y S T É M ZS, akad.rok 2014/2015 Průmyslový marketing - VŽ 2 Mnoho

Více

2 Proč pracovat tam, kde nejsou příjemné kolegiální vztahy?

2 Proč pracovat tam, kde nejsou příjemné kolegiální vztahy? 2 Proč pracovat tam, kde nejsou příjemné kolegiální vztahy? Kolegiální vztahy jsou velmi delikátní záležitost, neboť s kolegy lidé tráví velkou část svého života. Pokud se v týmu vyskytuje někdo negativní,

Více

ZÁKLADNÍ STUDIUM VÝTVARNÉHO OBORU

ZÁKLADNÍ STUDIUM VÝTVARNÉHO OBORU ZÁKLADNÍ STUDIUM VÝTVARNÉHO OBORU Vzdělávání na I. stupni základního studia je sedmileté a je určeno žákům, kteří dosáhli věku 7 let. Tato věková hranice platí bez ohledu na skutečnost, zdali žák navštěvoval

Více

Koncept Smart city. Nejdříve dáme tvar našim městům, ty pak dají tvar nám. Jan Gehl. David Bárta, časopis Smart Cities, 18.3.

Koncept Smart city. Nejdříve dáme tvar našim městům, ty pak dají tvar nám. Jan Gehl. David Bárta, časopis Smart Cities, 18.3. Koncept Smart city Nejdříve dáme tvar našim městům, ty pak dají tvar nám. Jan Gehl David Bárta, časopis Smart Cities, 18.3.2015, epraha Bohaté město Růst = obchod Obchod = zastavení se, to odvisí od rychlosti

Více

PONEC. Nabídka akcí v divadle Ponec TANEC PRAHA. Divadlo Ponec provozuje o. s. Tanec Praha

PONEC. Nabídka akcí v divadle Ponec TANEC PRAHA. Divadlo Ponec provozuje o. s. Tanec Praha Nabídka akcí v divadle Ponec Divadlo Ponec provozuje o. s. Tanec Praha Hledáte originální místo pro firemní večírek, vánoční párty nebo setkání s klienty? Uspořádejte netradiční akci v divadle Ponec, kterou

Více

P R O FIL U NICO RN CO LLEGE

P R O FIL U NICO RN CO LLEGE P R O FIL U NICO RN CO LLEGE 2 013 VZDĚLÁNÍ UNICORN COLLEGE JE VAŠE OSOBNÍ KONKURENČNÍ VÝHODA Unicorn College je renomovaná soukromá vysoká škola, která nabízí kvalitní vysokoškolské vzdělání v oblasti

Více

Využití sociálních sítí pro komunikaci s absolventy a profesní uplatnění absolventů Petr Macek Workshop KA05, Olomouc, 12. 5. 2015

Využití sociálních sítí pro komunikaci s absolventy a profesní uplatnění absolventů Petr Macek Workshop KA05, Olomouc, 12. 5. 2015 Využití sociálních sítí pro komunikaci s absolventy a profesní uplatnění absolventů Petr Macek Workshop KA05, Olomouc, 12. 5. 2015 www.kredo.reformy-msmt.cz Agenda Účel sociálních sítí pro marketing Sociální

Více

Dilo vyžaduje ochranu dle autorského zákona.

Dilo vyžaduje ochranu dle autorského zákona. 02 Metodika a pracovní listy s úkoly pro žáky pro zpracování cvičné marketingové nabídky produktů malého hospodářského dvora v předmětu Marketing pro obor Ekonomika a podnikání Dilo vyžaduje ochranu dle

Více

Vše, co se dá měřit, se dářídit! Ovšem to, co je pro maximální výkon nezbytné, je jen těžko měřitelné. HRANICE maximálního výkonu

Vše, co se dá měřit, se dářídit! Ovšem to, co je pro maximální výkon nezbytné, je jen těžko měřitelné. HRANICE maximálního výkonu Vše, co se dá měřit, se dářídit! Ovšem to, co je pro maximální výkon nezbytné, je jen těžko měřitelné. HRANICE maximálního výkonu Co jsme si připravili Hranice maximálního výkonu Výsledky, úspěch a životní

Více

SEMINÁŘ. Lektor: Mgr. Andrea Peříková

SEMINÁŘ. Lektor: Mgr. Andrea Peříková SEMINÁŘ Lektor: Mgr. Andrea Peříková BLOKY: VIZUÁLNÍ KOMUNIKACE INFORMAČNÍ ZÓNY ORGANIZACE PROSTORU VEŘEJNÝ PROSTOR - marketing VIZUÁLNÍ KOMUNIKACE KOMUNIKACE NENÍ JEN VERBÁLNÍ VIZUÁLNÍ KOMUNIKACE JE PŘENOSEM

Více

Nemáte Žádné Reference?

Nemáte Žádné Reference? Nemáte Žádné Reference? Pak mám pro vás dobrou zprávu. Každý začíná s tím, že žádné nemá. Všichni ale musíme odněkud začít. Z vlastní zkušenosti se mi nesčetněkrát potvrdilo, že když umístíte reference,

Více

Sanoma Online. přehled produktů září 2012

Sanoma Online. přehled produktů září 2012 Sanoma Online přehled produktů září 2012 kafe.cz Komunitní ženský web (kavárna), kam ženy chodí diskutovat, sdělovat své starosti a radosti. Cílová skupina: ženy 25-45 let Relaunch webu: září 2011» Kafe.cz

Více

studio Propagační katalog Reklamní a dárkové předměty Webdesign, CMS, e-shopy Řezaná grafika, Polepy aut Marketingová komunikace

studio Propagační katalog Reklamní a dárkové předměty Webdesign, CMS, e-shopy Řezaná grafika, Polepy aut Marketingová komunikace G R A F I C K É S T U D I O Propagační katalog AMADEUS - Petr Kopecký U Vinohradské nemocnice 7 130 00 Praha 3 - Vinohrady Loga, firemní tiskoviny Propagační materiály Corporate identity Kresba, malba,

Více

Přidaná hodnota HR očima HR manažerů a CEO

Přidaná hodnota HR očima HR manažerů a CEO Výsledky průzkumu PMF 2015 Přidaná hodnota HR očima HR manažerů a CEO Jana Havlíčková, Preciosa, a.s.; členka představenstva PMF Kateřina Maršíková, Ekonomická fakulta, TUL Síla HR, Praha, Slovanský dům,

Více

Neuroscience a výzkum Oblast pretestu reklamy. & Luboš Rezler. Millward Brown CZ

Neuroscience a výzkum Oblast pretestu reklamy. & Luboš Rezler. Millward Brown CZ JARNÍ SIMAR 2010 Neuroscience a výzkum Oblast pretestu reklamy Petra Průšová & Luboš Rezler Millward Brown CZ Reklama se vyvíjí a je stále více plna emocí Lepší pochopení co je důležité v marketingové

Více

stories březen stories architektura, design, koncepty od Ateliéru Kunc architects Interiéry kanceláří Luxury Brand Management,

stories březen stories architektura, design, koncepty od Ateliéru Kunc architects Interiéry kanceláří Luxury Brand Management, Interiéry kanceláří Luxury Brand Management, detail grafiky / Michal Kunc březen 2015 07 architektura, design, koncepty od Ateliéru Kunc architects 1 Interiéry kanceláří Luxury Brand Management, detail

Více

Role marketingu a vliv na obchodní výsledky

Role marketingu a vliv na obchodní výsledky 2 Role marketingu a vliv na obchodní výsledky Marketing B2B firem v ČR Jaké slovo má marketing ve firmě a jak ovlivňuje skutečné obchodní výsledky firmy? Šmeralova 12, 170 00 Praha 7 Vavrečkova 5262, 760

Více

Propagace a její účinek Zhotoveno ve školním roce: 2011/2012. Propagace a její účinek. Plán učiva

Propagace a její účinek Zhotoveno ve školním roce: 2011/2012. Propagace a její účinek. Plán učiva Název a adresa školy: Střední škola průmyslová a umělecká, Opava, příspěvková organizace, Praskova 399/8, Opava, 746 01 Název operačního programu: OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, oblast podpory

Více

WORKSHOP NO.3 Podnikatelský plán. Specifikace podnikatelského plánu. Obsah podnikatelského plánu - obecně. Můj podnikatelský plán pro investora.

WORKSHOP NO.3 Podnikatelský plán. Specifikace podnikatelského plánu. Obsah podnikatelského plánu - obecně. Můj podnikatelský plán pro investora. WORKSHOP NO.3 Podnikatelský plán Specifikace podnikatelského plánu. Obsah podnikatelského plánu - obecně. Můj podnikatelský plán pro investora. Co je podnikatelský plán? Specifikace podnikatelského plánu

Více

Nástroje propagace. Ing. Dagmar Novotná. Obchodní akademie, Lysá nad Labem, Komenského 1534

Nástroje propagace. Ing. Dagmar Novotná. Obchodní akademie, Lysá nad Labem, Komenského 1534 VY_32_INOVACE_MAR_99 Nástroje propagace Ing. Dagmar Novotná Obchodní akademie, Lysá nad Labem, Komenského 1534 Dostupné z www.oalysa.cz. Financováno z ESF a státního rozpočtu ČR. Období vytvoření: 03/2013

Více

Marketingové aktivity B2B firem v ČR v roce 2012

Marketingové aktivity B2B firem v ČR v roce 2012 Marketingové aktivity B2B firem v ČR v roce 2012 Duben 2013 B-inside s.r.o. Šmeralova 12, 170 00 Praha Vavrečkova 5262, 760 01 Zlín IČ: 24790648 DIČ: CZ24790648 Telefon: +420 608 048 048 www.b-inside.cz

Více

Webové šablony pro restaurace

Webové šablony pro restaurace Grafika Webdesign Eshopy Webové šablony pro restaurace Připravili jsme šablonové weby, které je možné aplikovat na většinu restaurací/kaváren a podobných podniků. Oproti univerzálním šablonám pro firemní

Více

Svoboda finanční a časová nezávislost Pospolitost vzájemná podpora Odpovědnost vzhledem ke klientovi

Svoboda finanční a časová nezávislost Pospolitost vzájemná podpora Odpovědnost vzhledem ke klientovi Průvodce kariérou VIZE Kravata dobrého poradce nedělá. Osobní přístup USUS PERSONALIS Klientům i našim partnerům nabízíme totéž. Odbornost, čas a soustředění. Protože čas je víc než peníze a soustředění

Více

Prodej to! Návod jak na to. Filip Novák, DiS.

Prodej to! Návod jak na to. Filip Novák, DiS. Prodej to! Návod jak na to Filip Novák, DiS. Obsah 1 1. Obsah 2. Lidé nakupují to, co potřebují, ale i to, pro co se nadchnou a nepotřebují 3. Neprodávejte produkt, ale celou zkušenost 4. Demonstrujte

Více

Místopředsedkyně Senátu PČR paní dr. Alena Gajdůšková: Vážený pane předsedo, vážená paní předsedkyně Poslanecké sněmovny, vážené dámy, vážení pánové!

Místopředsedkyně Senátu PČR paní dr. Alena Gajdůšková: Vážený pane předsedo, vážená paní předsedkyně Poslanecké sněmovny, vážené dámy, vážení pánové! Místopředsedkyně Senátu PČR paní dr. Alena Gajdůšková: Vážený pane předsedo, vážená paní předsedkyně Poslanecké sněmovny, vážené dámy, vážení pánové! Od hostů se očekává zdravice. Jsem velmi ráda, že vás

Více

6. ROČNÍK SOUTĚŽE O VÝTVARNÉM UMĚNÍ PRO STUDENTY STŘEDNÍCH ŠKOL A GYMNÁZIÍ

6. ROČNÍK SOUTĚŽE O VÝTVARNÉM UMĚNÍ PRO STUDENTY STŘEDNÍCH ŠKOL A GYMNÁZIÍ 6. ROČNÍK SOUTĚŽE O VÝTVARNÉM UMĚNÍ PRO STUDENTY STŘEDNÍCH ŠKOL A GYMNÁZIÍ úvodní dopis téma harmonogram workshopy kontakt Vážené pedagožky a pedagogové, nabízíme Vám a Vašim studentům účast v 6. ročníku

Více

Ahoj, jmenuji se Draculaura. V téhle knížce si o mně přečteš úplně všechno.

Ahoj, jmenuji se Draculaura. V téhle knížce si o mně přečteš úplně všechno. Ahoj, jmenuji se Draculaura. V téhle knížce si o mně přečteš úplně všechno. Draculaura Dcera Drákuly Beznadějná romantička VĚK 1599 let. Nemůžu se dočkat, až mi bude sladkých 1600. ZABIJÁCKÝ STYL Ráda

Více

Flattr v Česku Je vhodný čas, aby jej vyzkoušela 'tradiční' česká média? 6. listopadu 2012

Flattr v Česku Je vhodný čas, aby jej vyzkoušela 'tradiční' česká média? 6. listopadu 2012 Flattr v Česku Je vhodný čas, aby jej vyzkoušela 'tradiční' česká média? 6. listopadu 2012 Kdo jsem David Antoš září 2012 konzultant BCG proto je celá prezentace zelená duben 2012 skupina Český Flattr

Více

eventová a reklamní agentura představení

eventová a reklamní agentura představení eventová a reklamní agentura představení Eventon je neformální sdružení profesionálu ve svých oborech. Hlavní výhoda spolupráce s námi je spojení zkušeností z oborů event managementu, komunikace, médií

Více

Aplikace městského marketingu v praxi: očekávání a realita Jiří Ježek. Měkké faktory v regionálním rozvoji, Ostrava, 25.6.2010

Aplikace městského marketingu v praxi: očekávání a realita Jiří Ježek. Měkké faktory v regionálním rozvoji, Ostrava, 25.6.2010 Aplikace městského marketingu v praxi: očekávání a realita Jiří Ježek Výzkumné problémy I. opatření a aktivity, které bychom přiřadili k městskému marketingu jsou realizovány, aniž by si jejich aktéři

Více

Jméno autora: Mgr. Jitka Bílková Datum vytvoření: 11. 1. 2013 Číslo DUMu: VY_32_INOVACE_09_AR1

Jméno autora: Mgr. Jitka Bílková Datum vytvoření: 11. 1. 2013 Číslo DUMu: VY_32_INOVACE_09_AR1 Jméno autora: Mgr. Jitka Bílková Datum vytvoření: 11. 1. 2013 Číslo DUMu: VY_32_INOVACE_09_AR1 Ročník: I. Vzdělávací oblast: Odborné vzdělávání, technika aranžování Obor vzdělávání: Aranžér Tematický okruh:

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA ŽELEZNÝ BROD, PELECHOVSKÁ 800

ZÁKLADNÍ ŠKOLA ŽELEZNÝ BROD, PELECHOVSKÁ 800 ZÁKLADNÍ ŠKOLA ŽELEZNÝ BROD, PELECHOVSKÁ 800 www.zspelechovska.cz skola@zspelechovska.cz V letošním roce vyučujeme 172 žáků v 9 ročnících, máme 15 učitelů a dvě vychovatelky školní družiny. O bezproblémový

Více

Harley-Davidson Praha a CRM. Jaroslav Vavřina H-D Praha

Harley-Davidson Praha a CRM. Jaroslav Vavřina H-D Praha Harley-Davidson Praha a CRM Jaroslav Vavřina H-D Praha H-D = věrný zákazník Značka, která přežila nejrůznější krize a pády Značka, která sice vyrábí motocykly ale prodává životní styl Značka, kterou mají

Více

Miliónový rok. David Kirš a Bohdana Kabátová www.milionovyrok.cz

Miliónový rok. David Kirš a Bohdana Kabátová www.milionovyrok.cz Miliónový rok David Kirš a Bohdana Kabátová www.milionovyrok.cz ÚSPĚCH NENÍ ŽÁDNÉ TAJEMSTVÍ ZPŮSOB MYŠLENÍ + VĚCI DĚLAT MÁTE JEDEN CÍL OVLÁDAT ENERGII (život sám i hmotné věci v něm jsou energie) (otevřete

Více

Jsme moderní technologická a konzultační společnost, která vyvíjí a implementuje komplexní softwarová řešení.

Jsme moderní technologická a konzultační společnost, která vyvíjí a implementuje komplexní softwarová řešení. firemní profil 2015 MY minuty, megabity, Metriky. Miliony detailních dat pomáhají našim zákazníkům k lepším výsledkům. Ale základ tvoříme My. Naše mozky a naše myšlenky, které nás posouvají ještě dál.

Více

Každý vrchol si žádá své... Kdo jsme? Váš partner pro další vzdělávání!

Každý vrchol si žádá své... Kdo jsme? Váš partner pro další vzdělávání! Každý vrchol si žádá své... Kdo jsme? Váš partner pro další vzdělávání! PŘEDSTAVENÍ SPOLEČNOSTI TRADICE společnost založena v roce 1996, DOBRÁ ZNAČKA respekt důvěra partnerství, LÍDR ve vzdělávání na českém

Více

JAK NA KOMPETENČNÍ MODEL PŘÍPADOVÁ STUDIE

JAK NA KOMPETENČNÍ MODEL PŘÍPADOVÁ STUDIE JAK NA KOMPETENČNÍ MODEL PŘÍPADOVÁ STUDIE FLEXIBILITA ZODPOVĚDNOST INICIATIVA SAMOSTATNOST RESPEKT VYTRVALOST POKORA NEJNIŽŠÍ NEZAMĚSTANOST ZA POSLEDNÍCH 7 LET DVOJNÁSOBNÝ POČET VOLNÝCH PRACOVNÍCH MÍST

Více

Podpora podnikavosti. Pro začínající podnikatele Pro rodinné firmy Pro řemeslníky Pro ženy v podnikání rady, tipy a doporučení z praxe

Podpora podnikavosti. Pro začínající podnikatele Pro rodinné firmy Pro řemeslníky Pro ženy v podnikání rady, tipy a doporučení z praxe Podpora podnikavosti Pro začínající podnikatele Pro rodinné firmy Pro řemeslníky Pro ženy v podnikání rady, tipy a doporučení z praxe Začínající podnikatelé Konference projektu CAMPUS 29. září 2014 Klesá

Více

Vize a mise společností B. Braun Medical v ČR a SR

Vize a mise společností B. Braun Medical v ČR a SR Vize a mise společností B. Braun Medical v ČR a SR Úvodní slovo 2 Vážené dámy a pánové, milé kolegyně a kolegové, když řecký filozof Hérakleitos z Efesu vyřkl známou větu Pantha rhei, tedy Všechno plyne,

Více

SLEDOVÁNÍ SPOKOJENOSTI PACIENTŮ VE FAKULTNÍ NEMOCNICI PLZEŇ

SLEDOVÁNÍ SPOKOJENOSTI PACIENTŮ VE FAKULTNÍ NEMOCNICI PLZEŇ www.fnplzen.cz SLEDOVÁNÍ SPOKOJENOSTI PACIENTŮ VE FAKULTNÍ NEMOCNICI PLZEŇ Ing. Jaroslava Kunová 20. dubna 2010 Základní údaje samostatná příspěvková organizace přímo řízená MZ ČR provázanost s Lékařskou

Více

JAKÉ PŘEDSTAVY MAJÍ ZAMĚSTNANCI?

JAKÉ PŘEDSTAVY MAJÍ ZAMĚSTNANCI? Co můžete očekávat od outplacementu? Outplacement - podpora odcházejících zaměstnanců - se stal běžně dostupnou službou, kterou může zaměstnavatel využít pro zmírnění dopadů propouštění. Z pohledu firem-zaměstnavatelů

Více

Emoce a škola. Jméno a Příjmení lektora Etická výchova, o.p.s. datum

Emoce a škola. Jméno a Příjmení lektora Etická výchova, o.p.s. datum Emoce a škola Jméno a Příjmení lektora Etická výchova, o.p.s. datum Člověk není rozumná bytost, která má emoce, ale emocionální bytost, která občas myslí. (F.Koukolík) Základní charakteristika Emočně inteligentní

Více

Vesnice jako místo spotřeby. Ing. Dana Posádová

Vesnice jako místo spotřeby. Ing. Dana Posádová Vesnice jako místo spotřeby Ing. Dana Posádová 1 O čem budeme mluvit Kdo jsem Spotřebitel a spotřeba Na co si dát pozor při nakupování Nebezpečí reklamních sdělení Marketingové komunikace Osobní prodej

Více

CzechTrade podporuje spolupráci mezi firmou a designérem. Když se potká skvělý designér a kvalitní výrobce

CzechTrade podporuje spolupráci mezi firmou a designérem. Když se potká skvělý designér a kvalitní výrobce CzechTrade podporuje spolupráci mezi firmou a designérem Když se potká skvělý designér a kvalitní výrobce Plastia Lenka Novotná, jednatelka firmy Plastia s.r.o. Jdeme cestou originality a vysoké přidané

Více

SMRT A PÉČE O UMÍRAJÍCÍ

SMRT A PÉČE O UMÍRAJÍCÍ SMRT A PÉČE O UMÍRAJÍCÍ Pohled laické i zdravotnické veřejnosti Září 2011 / Prezentace z exkluzivního výzkumu pro Cestu domů/ Client Service Manager: Jan Tuček, Analytik: Lenka Beranová / STEM/MARK, a.

Více

Video natáčení / střih

Video natáčení / střih Video natáčení / střih Podle posledních průzkumů lidé na webových stránkách spíše scanují očima, nežli čtou. Video forma přichází jako dokonalý marketingový doplněk omnichannelu, ať už pro novou akvizici

Více

Albrechtova střední škola, Český Těšín, p.o. I. Redakční příprava

Albrechtova střední škola, Český Těšín, p.o. I. Redakční příprava Číslo projektu: Název projektu: Subjekt: Označení materiálu (přílohy): CZ.1.07/1.1.24/02.0118 Polygrafie v praxi Albrechtova střední škola, Český Těšín, p.o. I. Redakční příprava Branding 2 Autor: Markéta

Více

Velké a malé příběhy moderních dějin

Velké a malé příběhy moderních dějin Gabriela Juříčková Zpovídaní mé babičky Boženy Žižkové, narozené v roce 1939 Autorka: Gabriela Juříčková Už by nechtěla vrátit komunisty, přitom všude jinde pořád slyším, jak prý tehdy bylo líp. Datum

Více

Koncept Smart city. Nejdříve dáme tvar našim městům, ty pak dají tvar nám. Jan Gehl

Koncept Smart city. Nejdříve dáme tvar našim městům, ty pak dají tvar nám. Jan Gehl Koncept Smart city Nejdříve dáme tvar našim městům, ty pak dají tvar nám. Jan Gehl David Bárta, Centrum dopravního výzkumu, v.v.i., Olomouc, 30.4.2015 Smart City nepřesný výklad = rozdílné chápání Floskule,

Více

praha a brno červenec prosinec 2009

praha a brno červenec prosinec 2009 profesní semináře praha a brno červenec prosinec 2009 budete vynikat Proč Tutor? Široká nabídka seminářů Veřejné nebo zakázkové firemní kurzy Kvalitní a profesionální lektorský tým Moderní učebny v centru

Více

Česká asociace pro arbitráž

Česká asociace pro arbitráž PŘÍPADOVÁ STUDIE Česká asociace pro arbitráž (CAA) Profil klienta a zadání Česká asociace pro arbitráž zajišťuje vedení rozhodčích řízení pro obchodní i soukromé spory majetkového charakteru. CAA sdružuje

Více

Pomocné nástroje pro vyhodnocování potřeb dítěte a komunikaci s dítětem

Pomocné nástroje pro vyhodnocování potřeb dítěte a komunikaci s dítětem Pomocné nástroje pro vyhodnocování potřeb dítěte a komunikaci s dítětem Pomocné nástroje pro vyhodnocování potřeb dítěte a komunikaci s dítětem Pracovní listy upravil a navrhl Jindřich Racek a kol. Obrázky

Více

Doprovodné obrázky a videa na Internetu

Doprovodné obrázky a videa na Internetu POKYNY KE STUDIU Rozšiřující data na Internetu Doprovodné obrázky a videa na Internetu Rejstřík pojmů 7 VÝZNAM DOBROVOLNICTVÍ Čas ke studiu: 1 hodina Cíl: Po prostudování této podkapitoly poznáte význam

Více

Nabídka vzdělávacích seminářů Amalthea

Nabídka vzdělávacích seminářů Amalthea Nabídka vzdělávacích seminářů Amalthea Vzdělávací semináře na nabízená témata je možné si objednat přímo pro vaší organizaci. Poptávku lze zasílat na emailovou adresu: vzdelavani@amalthea.cz kontakt: Amalthea

Více

Prava a povinnosti cizinců na českém. pracovní listy. Projekt Změňte to! Podpora uplatnění migrantů na trhu práce (reg. číslo CZ.2.17/2.1.

Prava a povinnosti cizinců na českém. pracovní listy. Projekt Změňte to! Podpora uplatnění migrantů na trhu práce (reg. číslo CZ.2.17/2.1. Prava a povinnosti cizinců na českém Možnosti pracovním profesního trhu rozvoje NÁCVIKOVÁ WORKSHOP LEKCE pracovní listy Projekt Změňte to! Podpora uplatnění migrantů na trhu práce (reg. číslo CZ.2.17/2.1.00/34351)

Více