Příloha č.3 Otázka pro hodnocení manažera

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Příloha č.3 Otázka pro hodnocení manažera"

Transkript

1 Příloha č.3 Otázka pro hodnocení manažera 1. Sleduje profesní a technický vývoj? 2. Připravuje a dodržuje realistický rozpočet? 3. Zaměřuje se na podstatné informace a neztrácí se v nedůležitých detailech? 4. Napomáhá zaměstnancům z různých kulturních původů a různého životního stylu být úspěšný ve firmě? 5. Přijímá kritiku otevřeně a bez odporu? 6. Demonstruje zájem o kariérní růst zaměstnanců? 7. Uznává a oceňuje výkony skupiny? 8. Hledá řešení problémů z různých pramenů? 9. Operuje se strategickou perspektivou ve vlastních prodejních aktivitách? 10. Lehce a výkonně pracuje i přesčas? 11. Očekávaně a efektivně odpovídá na reakci jiných? 12. je přizpůsobivý? 13. Při vzniklých problémech zůstává v práci? 14. Bere na vědomí kulturní a geografické rozdíly při přípravě plánu a rozhodování? 15. Ve vhodné situaci využívá při řešení problémů týmovou práci? 16. Pracuje efektivně i v nejistých situacích? 17. Používá neformální přístup v organizaci a řešení problémů? 18. Rozumí ( vnímá ) vliv světových událostí na plány organizace? 19. Vede tým zaměstnanců k vývoji jejich dovedností? 20. Rozumí jakým způsobem je vedena organizace? 21. Řeší neobvyklé problémy s otevřeným přístupem? 22. Používá veškeré informace k řízení obchodních aktivit?

2 23. Využívá přesné informace finančních a jiných výsledků? 24. Stimuluje kreativitu nápadů u zaměstnanců? 25. Odpovídá na nápady klientů? 26. Udržuje správné vyrovnání mezi zaměstnanci,zákazníky a finančními potřebami ( náklady)? 27. Neustále zlepšuje procedury, výrobky a další servis? 28. Vysvětluje,vyjasňuje role a zodpovědnosti členů týmu? 29. Pracuje efektivně ve styku s vedením? 30. Vyvíjí svůj pracovní vztah s místními zákazníky? 31. Připraví zákazníky k pochopení změn? 32. Generuje inovace v řešení problémů? 33. Svým chováním je ve skupině příkladem? 34. Zná změny vývoje světového obchodu? 35. Analyzuje problémy z různých hledisek? 36. Vede ostatní k akčnímu jednání? 37. Imponuje zákazníky výjimečným servisem a prací? 38. Řídí efektivně pracovní vztah mezi výkonnými skupinami? 39. Přizpůsobuje své chování v práci s lidmi z různých kultur a odborného vývoje k životnímu prostředí? 40. Neustále hledá cesty ke zlepšení servisu zákazníkům? 41. Přijímá pozitivně své chyby a omyly? 42. Očekává vysoký standard k výkonu zaměstnanců? 43. Prezentuje obchodní data ve formátu použitelným způsobem pro plánování a učinění rozhodnutí? 44. Podporuje týmovou práci s týmem? 45. Rozumí komplexním konceptům a vztahům? 46. Poznává strategické implikace problémů?

3 47. Je stále informovaný o průmyslové praxi a novém vývoji? 48. Jedná přesvědčivě? 49. Odměňuje dobré výkony? 50. Hledá a identifikuje symptomy problémů? 51. Dosažení výsledků je hlavní priorita? 52. Identifikuje práci, která bude největší strategický výsledek? 53. Vyvíjí nejlepší pracovní podmínky? 54. Vyvíjí efektivně pracovní vztahy s externími zákazníky? 55. Používá přesné logické myšlení při řešení problémů? 56. Řeší efektivně spolupráci se zaměstnanci na stejných pozicích? 57. Vyvíjí vztah k životnímu prostředí, kde se lidé cítí příjemně? 58. Podporuje týmovou práci mezi různými skupinami a je v myšlení proti my proti nim? 59. Dělá rozhodnutí v případě nejistoty? 60. Přijímá rychle změny ( pohotově)? 61. Pracuje efektivně s lidmi z různých kulturních oblastí? 62. Není -li výsledek dle očekávání oznamuje to zaměstnancům? 63. Udává jasný směr a definuje priority pro tým? 64. Zastává individuální přístup v motivaci a formování zaměstnanců? 65. Oceňuje a zhodnocuje příspěvek každého člena týmu? 66. Buduje podporu svých názorů kontakty s ostatními? 67. Dává přesvědčivé důvody pro nápady? 68. Opakovaně zdůrazňuje důležitost zlepšení profitability? 69. Pracuje konstruktivně i pod tlakem? 70. Dělá dobrá rozhodnutí na základě dostatečných informací?

4 71. Efektivně vyvíjí spolupráci s přímo řízenými lidmi? 72. Prokazuje sklon pro akčnost? 73. Podporuje vybudování vyrovnaných vztahů s ostatními? 74. Vyhledává nové pracovní problémy? 75. Hledá zpětnou vazbu od zákazníků? 76. Poznává a využívá přínosy lidí s různým odb.základem a původem? 77. Chápe organizační poslání, strategie, cíle a slabé stránky? 78. Zná síly a slabé stránky konkurence? 79. Připraví nutné systémy a struktury na podporu změn? 80. Očekává předvídá jak ostatní kultury nebo státy budou reagovat na strategii firmy? 81. Dělá včasná rozhodnutí? 82. Vyvíjí strategie a taktiku k zlepšení konkurenceschopnosti? 83. Připraví úkoly na podporu individuálního vývoje? 84. Pracuje pro možné varianty řešení? 85. Dává lidem možnost k vyniknutí? 86. Přináší znalost z různých disciplin? 87. Ovlivňuje rozhodnutí vyššího managementu? 88. Dává specifickou a konstruktivní zpětnou vazbu? 89. Vyzývá na cestu již známých řešení? 90. Pracuje a předvídá potřeby klientů? 91. Podporuje vývoj společných vizí? 92. Ukazuje smysl - nutnosti, když je to potřebné? 93. V případě plánu a rozhodnutí spolupracuje s jinými? 94. Jaké jsou jeho přednosti, aby pracoval efektivněji?

5 95. Jaké jsou jeho předpoklady, aby lépe a výkonněji pracoval? 96. Jaké jiné informace máte k jeho práci?