NÁKUP V ZAHRANIČÍ. Praktický průvodce krok za krokem E-rádce

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "NÁKUP V ZAHRANIČÍ. Praktický průvodce krok za krokem E-rádce www.erada.cz"

Transkript

1 NÁKUP V ZAHRANIČÍ Praktický průvodce krok za krokem E-rádce

2 Obsah Úvod Vánoce klepou na dveře Jak začít? Co budete potřebovat? Kam vyrazit za nákupy? Zahraniční začátečník První návštěva Rovnýma nohama do akce! Druhá návštěva Kochejte se a vybírejte! Vybrali jste si a co dál? PayPal Založte si svůj PayPal účet Aktivace účtu PayPal Nabití účtu PayPal Jak s účtem PayPal zaplatit Platba přes PayPal v praxi Po zaplacení Clo a DPH Zahraniční nákupčí - pokročilý Amazon Zahraniční nákupčí - profesionál Asistovaný nákup Záruka u zboží z ciziny Rozdíly ve standardech pozor! Užitečné odkazy a slovníček Členské státy EU

3 Úvod Bude-li se Vám tato e-kniha líbit, podpořte ji prosím hlasováním pro stránku serveru E-rádce na facebooku to se mi líbí nebo hlasováním pro konkrétní články na Děkujeme. I když je tato kniha k použití pro soukromé účely a ke stažení zdarma, přesto není dovolené: šířit tuto knihu bez souhlasu autora nabízet tuto knihu ani její části za úplatu používat tuto knihu nebo její části ke komerčním účelům upravovat, kopírovat, zveřejňovat, zobrazovat, přenášet, přizpůsobovat či jiným způsobem využívat obsah bez předchozího písemného souhlasu. Autor je dle svého uvážení oprávněn tyto podmínky použití bez upozornění změnit. Všechny změny budou uvedeny na stránce, ze které jste tuto e-knihu stáhli. Doporučujeme pravidelně kontrolovat případné změny těchto podmínek použití. Používáním této knihy pro soukromé účely po změně těchto podmínek použití souhlasíte, že se těmito úpravami budete řídit. Autorem této knihy je tým serveru E-rádce (Martin Procházka). Máte-li dotazy, kontaktujte nás na u Materiály k vytvoření této knihy byly čerpány z vlastních zkušeností a veřejně dostupných zdrojů.

4 Vánoce klepou na dveře Vánoce a především Štědrý večer nám pomalu ale jistě klepou na dveře a to pro většinu z nás znamená jediné- v následujících týdnech se budete muset rozhodnout, jakým dárkem potěšíte pod stromečkem své nejbližší. Kromě nákupu v kamenných obchodech a v tuzemských e-shopech je stále ještě čas pořídit dárky v zahraniční.

5 Jak začít? Pro nákup v zahraničí se musíte nejprve rozhodnout. Podpořit vás ve vašem rozhodování může mnoho faktorů mezi ty nejpádnější patří: výhodná cena (stejné zboží běžně pořídíte o 30% - 50% levněji než u domácího prodejce) větší výběr některé zboží prostě u nás nekoupíte nebo jej můžete koupit v zahraničí podstatně dřív než začne být dostupné i u nás vlastní dobrý pocit dokážete něco víc než ostatní a nakonec budete sami překvapení, jak je to snadné. Pokud jste ochotní vydat se za nákupy za elektronické hranice naší vlasti, pokračujte ve čtení.

6 Co budete potřebovat? Tak jako při vašem běžném shopování budete i při tom zahraničním potřebovat: Obchod (jak si vybrat ten pravý se hned dozvíte) Peněženku elektronickou (nebojte se, nebudete muset řešit jestli budete platit v Eurech, dolarech, librách, ) Malou pomoc s případným překladem (úplně vám postačí váš počítač s internetovým prohlížečem) jsou i zahraniční obchody, které na vás mluví sice trochu kostrbatou ale přece jen češtinou

7 Kam vyrazit za nákupy? Obecně se můžete rozhodnout mezi nákupem v: Evropské unii což je pro vás ta nejjednodušší cesta, která vám váš nákup především dále nezdraží (clem ani daní z přidané hodnoty) patříte-li mezi začátečníky v zahraničním nakupování, volte vždy nákup z EU a důsledně dbejte na to, zda se prodejce (či jeho expediční sklad) nachází v některé ze zemí EU (jejich seznam je uvedený na konci knihy) mimo Evropskou unii tj. ze zbytku světa (především z USA nebo z Číny), pozor na zatížení dováženého zboží daní z přidané hodnoty a případně také clem. Za nákupy mimo EU se vydejte až jako pokročilí zahraniční nákupčí.

8 Zahraniční začátečník Nyní vás provedeme krok za krokem tím nejjednodušším nákupem v zahraničí. Zvolíme si modelový příklad dvou e-shopů, které distribuují zboží z EU, jejich sortiment je dostatečně široký, abyste si přišli na své a popíšeme si absolutně bezpečný způsob zaplacení zboží, který budete mít zcela pod svou kontrolou (bez obav ze zneužití vaší platební karty nebo vytunelování vašeho účtu).

9 První návštěva Sortiment, který vás čeká: elektronika, mobilní telefony, chytré hodinky, tablety, technické hračky (auta, vrtulníky na dálkové ovládání, ), kamery, fotoaparáty, příslušenství k iphone, spotřební elektronika, hobby, kuchyň, zahrada, domácí mazlíčci, auto-doplňky, osvětlení, sport, volný čas, zdraví a krása,. E-shop mluví plynně česky. Ceny jsou uvedené v Kč a jsou pro vás konečné. Jedná se o evropský sklad DealExtreme jde o ověřený a spolehlivý e-shop, nejedná se o žádné podvodníky. Poštovné a balné je při objednávce >30 USD (cca 700 Kč) zcela zdarma. 2-4 dny trvá expedice ze skladu, cca dní na doručení do CZ. Máte možnost do 2 týdnů zboží vrátit, pokud nebudete spokojeni. Adresa e-shopu: Adresu zadejte do vašeho prohlížeče. V horním navigačním menu si změňte jazyk na češtinu. Dejte pozor na nákup na EU direct (sklad v Evropské unii).

10 Rovnýma nohama do akce!

11 Druhá návštěva Sortiment, který vás tu čeká: obuv, oblečení, společenské šaty, mobilní telefony a elektronika, sport, domov, kuchyň, koupelny, bytové dekorace, volný čas, zdraví a krása, hračky, gadgety,. E-shop mluví plynně česky. Ceny jsou uvedené v Eurech a jsou pro vás konečné. Obchod neumí cenu přepočítat na Kč. Jedná se o evropský sklad a jde o ověřený a spolehlivý e-shop, nejedná se o žádné podvodníky. Poštovné a balné se dozvíte při objednání. Můžete se těšit i na doručení zdarma (varianta super úsporné pracovních dnů, zpoplatněné 2-8 dnů). Máte možnost do 2 týdnů zboží vrátit, pokud nebudete spokojeni. Adresa e-shopu: Adresu zadejte do vašeho prohlížeče. V horním navigačním menu si změňte jazyk na češtinu.

12 Kochejte se a vybírejte!

13 Vybrali jste si a co dál? Máte vybráno zboží vás oslovilo, cena je příznivá a toužíte jej už mít doma. Ovšem ještě tomu něco předchází správně je to platba. Bohužel, musíte si uvědomit, že přes půlku světa nebo třeba i z Evropy vám zboží na dobírku nikdo nepošle. A pokud už náhodou ano, pak jej radši kupte u nás doma náklady na takovou akci budou astronomické. Platbu v obou právě navštívených e-shopech (a v mnoha dalších) můžete bezpečně provést zcela jednoduše a bez rizika, nehledě na to, zda máte zaplatit v Eurech, amerických dolarech nebo jiné konvertibilní měně. Ukážeme si jak na to. Dejte pozor na celkovou částku nákupu cenou celkem často e-shopy ovlivňují poplatky za odeslání, poštovné a balné. Při dosažení určité hodnoty nákupu jsou pak tyto služby zdarma a byla by škoda, abyste pro pár dolarů platili víc.

14 PayPal Bezpečná a snadná cesta k zaplacení zboží v libovolné konvertibilní měně a za výhodných podmínek se jmenuje PayPal. Máme velké štěstí, že v naší vlasti existuje oficiální pobočka tohoto internetového platebního systému. Jednoduše si založíte účet (elektronicky z pohodlí vašeho domova), předplatíte si jej libovolnou částkou v Kč běžným bankovním převodem na účet tuzemské banky v Kč a tuto částku následně použijete k zaplacení za zboží. Jak uvádí sám provozovatel systému je to jednoduché a obvykle zcela bezplatné (myšleno pro kupující), bez poplatků za uskutečnění transakcí.

15 Založte si svůj PayPal účet Pro založení účtu budete potřebovat malou znalost angličtiny, ovšem vystačíte si i s překladem (například na google.cz zcela zdarma). Vyberte si volbu PayPal for you. Ta druhá je určená pro provozovatele e- shopů, kterým budou zákazníci platit. Registrace je možná zcela zdarma na adrese https://www.paypal.com/cz/webapps/mpp/home zvolte Sign up and start shopping. Vyplňte všechna pole formuláře. Dejte pozor, že účet (osoba) je v systému PayPal identifikována svou ovou adresou použijte vaši osobní a stabilní (ne pracovní) ovou adresu u které nehrozí, že o ni přijdete. Vyplňte pole address Váš , heslo do obou polí vyplňte shodné (Choose a password/re-enter password), zadejte své křestní jméno (Full legal first name) a své příjmení (Full legal last name), ulici a č.p. (Address line 1, případně pokračování Address line 2 (optional)), město (City), stát (State / Province / Region), PSČ (Postal code) a mobilní telefonní číslo (Mobile number). Účet vytvořte stiskem tlačítka Agree and Create Account souhlasíte a žádáte o vytvoření účtu.

16 Aktivace účtu PayPal Pokud nechcete, nemusíte svůj účet PayPal spojovat ani se svou kreditní kartou ani se svým bankovním účtem. Můžete jej využívat zcela bez takového propojení. Jediné, co musíte udělat, je v takovém případě zaslat ze svého bankovního účtu na PayPal účet běžným bankovním převodem v Kč odpovídající částku. Pokud už jste si vybrali zboží, máte představu, kolik bude stát. Je-li cena uvedena v Kč, bude velmi podobná té, kterou budete k zaplacení potřebovat. Je-li uvedená v Eurech, dolarech, atd. zjistěte si aktuální kurz měny a získáte tak odhad potřebné částky, kterou musíte váš PayPal účet nabít kreditem podobně jako předplacenou kartu SIM. Volte vždy přiměřeně větší částku a nezapomeňte zohlednit případné náklady na poštovné a balné. Prvním nabitím účtu PayPal dojde zároveň k jeho aktivaci.

17 Nabití účtu PayPal V pokynech, které obdržíte po založení účtu bude uvedeno, na jaký účet a jak máte provést platbu v případě, že hodláte využít bankovního převodu. VŽDY POUŽIJTE ÚČET, KTERÝ JE UVEDEN V AKTUÁLNÍCH POKYNECH! V době vzniku této knihy je účet společnosti PayPal veden u UNICREDIT BANK CZECH REPUBLIC, A.S., Praha. Anglický manuál, který pro nás není příliš srozumitelný uváděl číslo účtu ve tvaru To si musíte sami přeložit jako číslo účtu /2700. Nuly na začátku vypusťte a poslední 4 číslice znamenají pro našince kód banky v našem případě Unicredit. Číslo účtu patří do políčka číslo účtu ve vaší internetbance nebo papírovém příkazu k úhradě. DO ZPRÁVY PRO PŘÍJEMCE VŽDY UVEĎTE TRANSFER ID TJ. IDENTIFIKÁTOR VAŠEHO PAYPAL ÚČTU! POZOR TENTO TEXT SLOŽENÝ Z ČÍSEL I PÍSMEN NEMŮŽETE BĚŽNĚ VLOŽIT DO VARIABILNÍHO SYMBOLU, TEN UMOŽŇUJE POUŽÍT POUZE ČÍSLA. PROTO VŽDY VYPLŇTE ZPRÁVU PRO PŘÍJEMCE. NENÍ NA ŠKODU UVÉST , KTERÝ JSTE POUŽILI PŘI REGISTRACI VAŠEHO ÚČTU PAYPAL. Po provedení převodu z vašeho účtu počkejte cca 2 pracovní dny. Po této době se přihlaste a zkontrolujte připsání zaslané částky (v Kč).

18 Jak s účtem PayPal zaplatit Opět velmi snadno tak, jako byste platili třeba kreditní kartou. Vložte vámi vybrané zboží do košíku a při výběru platby použijte volbu PayPal. Budete vyzváni k přihlášení učiňte tak. Nezávisle na tom, jakou měnou budete platit a že jste si váš účet nabili v Kč, dojde k přepočtučástky a vy ji budete moci potvrdit jakmile to provedete, bude příslušná částka odečtena z vašeho PayPal účtu a připsána na účet obchodníka. Platba probíhá v reálném čase, na nic nemusíte čekat a jedná se o plnohodnotné zaplacení to také ihned uvidíte při dokončení procesu objednání zboží.

19 Platba přes PayPal v praxi

20 Po zaplacení Vám už nezbývá nic jiného než čekat, až vaše objednané a nyní už i zaplacené zboží dorazí. U většiny e- shopů můžete sledovat podrobnosti o expedici nebo doručování zásilky podobně jako u českých internetových obchodníků. Dejte pozor na to, že lhůty pro dodání jsou pochopitelně delší než u objednávek v tuzemsku. Délka doručení bývá obvykle pracovních dní od objednání zboží. Je možné připlatit si za expresní dodání. V praxi jej ale téměř nikdo nevyužívá.

21 Clo a DPH Clo se při obchodu v rámci EU neplatí. DPH se platí pouze jednou. Pokud nakoupíte jako nepláte DPH (nepodnikatel) zaplatíte cenu včetně DPH v Británii (pozor, některé e-shopy, podobně jako ty domácí, mohou uvádět cenu bez DPH). Leží-li země odeslání mimo EU, pak musí být zásilka předložena k celnímu řízení. Pokud úhrnná hodnota zboží nepřesahuje 22 Euro, pak je zboží osvobozeno od cla i DPH. Pokud úhrnná hodnota přesáhne 22 Euro a vlastní hodnota zboží nepřesáhne 150 Euro, pak se platí pouze DPH. Je-li vlastní hodnota zboží vyšší než 150 Euro, pak je vyměřeno clo i DPH. Úhrnná hodnota = vlastní hodnota (cena celkem) za zboží + poštovné a další náklady. Po stanovení cla i DPH se používá systém Tarif CZ. Problematika cla a DPH je v případě dovozu zboží mimo EU podstatně složitější a je vhodné komunikovat s celním úřadem, některé e-shopy, třeba americký Amazon za vás clo a tuzemské DPH sám vypočítá.

22 Zahraniční nákupčí - pokročilý První dvě exkurze do světa zahraničních nákupů máte za sebou. Můžete tedy přejít k větším výzvám. Nakupování v EU by nebylo ničím bez nákupů na Amazonu (třeba na německé verzi nebo na ebay (u tohoto už pozor, na ebay nabízí zboží též mnoho obchodníků mimo EU). V případě nákupu na německém Amazonu už si nevystačíte s účtem PayPal, ale budete muset použít svou platební kartu.

23 Amazon Znamená doslova všechno možné zboží na jednom místě. Můžete se těšit na širokou nabídku knihy a filmů, hudby, her, elektroniky, počítačů, vybavení pro dům, zahradu, nářadí, krásu, zdraví, potravin, hraček, sortimentu pro děti, oblečení, obuv, šperky, sportovní výbavu, atd. Na Amazonu musíte použít svou platební kartu, není problém použít k úhradě českou korunu (lze vybrat, že je karta vedena v naší národní měně a dojde k přepočtu např. ceny v EUR). Pokud nemáte platební kartu, která umožňuje internetové platby, musíte si nejprve takovou zařídit. Pokud kartu máte, ale máte obavy, pak si krátkodobě (například ve své internet bance) povolte platby po internetu a po provedení úhrady ji opět deaktivujte. Amazon je prověřený e-shop. Nemusíte se obávat zneužití nejde o žádného dvacetiletého klučinu provozujícího e-shop z otcovy garáže. Pokud nepřemýšlíte o zneužití vaší karty při platbě nákupu v Tescu, nedělejte to ani zde.

24 Zahraniční nákupčí - profesionál A kam ještě dál? Pokud dáváte přednost dalšímu využití vašeho PayPal účtu, pak volte jako vhodný rozcestník doporučení partnerů právě tohoto platebního systému. Dejte pozor na to, že ne všechny e-shopy jsou z EU. Můžete použít tento link: https://www.paypal.co.uk/shopping/wheretoshop/ a vybrat si ze stovek nejrůznějších obchodů a nabídek (ToysRUs, atd.).

25 Asistovaný nákup Exkurz do nakupování by nebyl úplný, kdybychom nezmínili specializované služby asistovaných nákupů. Jde o služby firem, které vám nákup zprostředkují (pozor, nenakoupí za vás) - asi nejpopulárnější je služba shipito (http://cz.shipito.com/) umožňuje nákup v USA u e-shopů, které neposílají zboží do ČR a případně neakceptují tuzemské platební karty. Pozor tyto služby vám nákup pouze zprostředkují neznamená to tedy, že by pro vás zboží v zahraničí nakoupily, dovezly, proclily a vy byste s nimi následně řešili vrácení zboží nebo jeho reklamace. Podobně mailboxde nabízí doručovací adresu pro německé obchody (amazon.de).

26 Záruka u zboží z ciziny V EU byla sjednocena záruční lhůta na spotřební zboží, která činí 24 měsíců. Došlo k tomu na základě směrnice EP a Radyč. 1999/44/ES o některých aspektech prodeje spotřebního zboží a záruk na toto zboží (konsolidované znění). Nicméně něco takového jako eurozáruka neexistuje. Zakoupíte-li si zboží např. v Německu, budete ho muset v Německu v případě potřeby reklamovat. Ovšem většina dobře zavedených e-shopů má dostatečný obrat, je dostatečně na úrovni a natolik solidní, že vaši (oprávněnou) reklamaci bezproblémově vyřídíte. Standardní záruka u nového zboží zakoupeného v USA je 1 rok. Samozřejmě můžete zboží odeslat zpátky do USA, záleží však na ceně produktu a nákladech na poštovné, tedy zda se to vyplatí. Některé zboží má celosvětovou záruku potom záruku uplatníte v oficiálním servisu výrobce třeba i přímo v ČR nebo existují speciální sběrná centra v okolních zemích (Německo, Anglie), kam reklamované zboží odešlete levně a bez celních formalit. U zboží zakoupeného v Číně na uplatnění záruky raději rovnou zapomeňte. Výjimku tvoří zboží, u kterého podobně jako u zboží z USA, můžete záruku uplatnit v případě celosvětové záruky a servisního centra v EU.

27 Rozdíly ve standardech pozor! V různých zemích světa i Evropy nebo v USA mají elektrické zásuvky jiný tvar a třeba elektrická síť je pouze 110 V. Objednáváte-li elektroniku nebo elektrické spotřebiče, je potřeba toto vzít v úvahu. U notebooků, kamer, telefonů, tabletů a jejich elektrických zdrojů či výrobků se samostatným transformátorem obvykle stačí pouze vyměnit přívodný kabel za český nebo dokoupit redukce z americké na českou zástrčku (v ceně desítek Kč doma), zdroje i transformátory bývají připravené na napětí v rozsahu 110V-240V. U jiných výrobků můžete využít dodatečných transformátorů umožňující provoz v českých podmínkách (univerzální zdroje napájení). Zboží fungující na baterie či akumulátory bývá v tomto naprosto bezproblémové. Mobilní telefony v zahraničí mohou využívat jak síť GSM, tak CDMA a navíc mohou být blokovány pouze pro zahraniční operátory. Proto vybírejte jen telefony s označením "tri-band" a "unlocked. Oblečení může k označení velikostí používat jiné symboly pozor na rozdíly ve značení velikostí.

28 Užitečné odkazy a slovníček Kurzy měn: Překladač google (lze přeložit i celou stránku vložením její adresy do pole pro text k překladu nebo vložit text předem označený a zkopírovaný do schránky): https://translate.google.cz/ Celní správa: Gadget = jde o malý předmět často technického rázu (přístroj, elektronická hračka nebo zařízení), který má určitou specifickou funkci, ale zároveň je často populární novinkou za nízkou cenu. DPH (angl. VAT) = daň z přidané hodnoty. Je jí zatížené snad veškeré zboží, které můžete nakoupit. Clo = celní poplatek, je dávka vybíraná státem při přechodu zboží přes celní hranici. Black Friday = období speciálních předvánočních slev (obvykle )

29 Členské státy EU Belgie (1952) Bulharsko (2007) Česká republika (2004) Dánsko (1973) Estonsko (2004) Finsko (1995) Francie (1952) Chorvatsko (2013) Irsko (1973) Itálie (1952) Kypr (2004) Litva (2004) Lotyšsko (2004) Lucembursko (1952) Maďarsko (2004) Malta (2004) Německo (1952) Nizozemsko (1952) Polsko (2004) Portugalsko (1986) Rakousko (1995) Rumunsko (2007) Řecko (1981) Slovensko (2004) Slovinsko (2004) Spojené království (1973) Španělsko (1986) Švédsko (1995) (v závorce je uveden rok přistoupení k Unii, zboží z členských států Unie není zatížené DPH ani clem vyjma cigaret a lihovin)

30 PŘEJEME VÁM MNOHO ÚSPĚCHŮ PŘI VAŠICH NÁKUPECH V CIZINĚ! E-rádce (Martin Procházka)

Návod pro klienty Home Creditu k založení účtu na PayPal

Návod pro klienty Home Creditu k založení účtu na PayPal Návod pro klienty Home Creditu k založení účtu na PayPal Otevřete si svůj internetový prohlížeč. Nejčastěji to je Internet Explorer, Firefox nebo Opera. Do adresního řádku napište www.paypal.com. Stránka

Více

Jak zadat zahraniční platbu

Jak zadat zahraniční platbu Jak zadat zahraniční platbu Obsah Zahraniční příkaz... 3 Obecně k zahraničnímu příkazu... 3 Zadání zahraničního příkazu... 3 SEPA/Europlatba... 6 Obecně k SEPA platbě... 6 Obecně k Europlatbě... 6 Zadání

Více

Jak nejlépe využít kartu Exclusive

Jak nejlépe využít kartu Exclusive Podrobné informace o kartě Generali a programu Exclusive naleznete na www.rb.cz a www.exclusiveprogram.cz. Jak nejlépe využít kartu Exclusive Příručka pro členy programu Exclusive Příručka pro držitele

Více

PLATBY KARTOU NA INTERNETU

PLATBY KARTOU NA INTERNETU PLATBY KARTOU NA INTERNETU Chcete rychle, pohodlně a bezpečně nakupovat z pohodlí domova či kanceláře? Není nic jednoduššího, než nakupovat přes internet kartou. Karta šetří Váš čas i peníze S kartou můžete

Více

Internet Banka v mobilu

Internet Banka v mobilu Internet Banka v mobilu Obsah Co je Internet Banka v mobilu?... 3 Co umí Internet Banka v mobilu?... 3 Kdo může používat Internet Banku v mobilu?... 3 Na jakých telefonech Internet Banka v mobilu funguje?...

Více

Nápověda pro efektivní užívání služeb První Mobil

Nápověda pro efektivní užívání služeb První Mobil Nápověda pro efektivní užívání služeb První Mobil 1 Obsah Užitečné informace... 3 Získání SIM s novým číslem... 3 Získání SIM se svým současným číslem... 3 Aktivace SIM... 3 ČVOP... 4 Jak získat ČVOP...

Více

SPOTŘEBNÍ DAŇ V EU. Michaela Boučková, Tereza Máchová

SPOTŘEBNÍ DAŇ V EU. Michaela Boučková, Tereza Máchová SPOTŘEBNÍ DAŇ V EU Michaela Boučková, Tereza Máchová SPOTŘEBNÍ DAŇ Z CIGARET od 1. ledna 2014 musí být celková spotřební daň nejméně 60 % vážené průměrné maloobchodní ceny cigaret propuštěných ke spotřebě.

Více

JEDNODUCHÝ PRŮVODCE STRÁNKAMI www.dedra.cz

JEDNODUCHÝ PRŮVODCE STRÁNKAMI www.dedra.cz JEDNODUCHÝ PRŮVODCE STRÁNKAMI www.dedra.cz Pomocí tohoto jednoduchého průvodce se budete lépe orientovat na našich internetových stánkách a bez problémů využívat výhod nového automatického objednávkového

Více

IBAN a BIC Přeshraniční převody

IBAN a BIC Přeshraniční převody IBAN a BIC Přeshraniční převody Účinné od 7. 11. 2013 IBAN A BIC Co je IBAN IBAN (International Bank Account Number) je mezinárodní formát čísla bankovního účtu. Slouží k jednoznačné identifikaci účtu

Více

OBCHODNÍ PODMÍNKY. 1. Úvodní ustanovení

OBCHODNÍ PODMÍNKY. 1. Úvodní ustanovení 1. Úvodní ustanovení OBCHODNÍ PODMÍNKY Tyto obchodní podmínky platí pro nákup v internetovém obchodě www.emission.cz (prodávající), jehož provozovatelem je společnost Full Capacity s.r.o. Podmínky blíže

Více

Musím se zaregistrovat, abych mohl(a) platit pomocí Platební brány?

Musím se zaregistrovat, abych mohl(a) platit pomocí Platební brány? PLATEBNÍ BRÁNA ČASTO KLADENÉ DOTAZY - FAQ Co je to Platební brána? Platební brána je jednoduchá a bezpečná platební metoda. Platební brána umožňuje realizovat on-line platby za zboží a služby pomocí internetového

Více

Obchodní podmínky platné do 31.12.2013

Obchodní podmínky platné do 31.12.2013 Obchodní podmínky platné do 31.12.2013 Provozovatel e-shopu Provozovatelem tohoto e-shopu je společnost B2B Partner s.r.o. se sídlem Plzeňská č.p. 3070 Ostrava - Zábřeh PSČ 700 30, IČO 278 30 306, společnost

Více

2. Zákazníci mohou uplatnit nárok a získat dárek nabízený v rámci Propagační akce pouze v zemi, ve které vybraný výrobek zakoupili.

2. Zákazníci mohou uplatnit nárok a získat dárek nabízený v rámci Propagační akce pouze v zemi, ve které vybraný výrobek zakoupili. Smluvní podmínky PROPAGAČNÍ akce Dokonalý pár /Televize plus telefon Sony Xperia/ 1. Pořadatelem akce Dokonalý pár /Telefon plus televize/ ( Propagační akce ) je divize společnosti Sony Europe Limited,

Více

Vzhled a popis hlavních funkcí systému SMSbrána.cz

Vzhled a popis hlavních funkcí systému SMSbrána.cz Vzhled a popis hlavních funkcí systému SMSbrána.cz www.smsbrana.cz Hlavní stránka a přihlášení do systému 4 Neogenia s.r.o. +420 5 9 260 info@smsbrana.cz www.neogenia.cz Odesílač SMS Nejdůležitější část

Více

Telefon Banka. První kroky

Telefon Banka. První kroky Telefon Banka První kroky Obsah Co Vám Telefon Banka nabízí... 3 Zabezpečení Telefon Banky... 3 Výhody Telefon Banky... 3 Telefon Banka Vám umožní... 3 Rychlý start... 4 První přihlášení do Telefon Banky...

Více

Lyoness tajemství nakupovat

Lyoness tajemství nakupovat Možnosti nakupování Lyoness tajemství nakupovat 1. Uplatnění CashBack karty 2. Přímá platba (Potvrzení o platbě) 3. Originální poukázky 4. Online poukázka 5. Převod elektrické energie a plynu 1. Uplatnění

Více

Zboží skladem je odesláno v den objednání, pokud je objednávka přijata v pracovní dny do 12 hodin.

Zboží skladem je odesláno v den objednání, pokud je objednávka přijata v pracovní dny do 12 hodin. Doprava Jeden z našich cílů zní: Dopravit zboží k zákazníkovi co nejdříve!!!. Právě proto používáme ověřené služby Expresní společnosti In Time a České pošty. Zboží skladem je odesláno v den objednání,

Více

WEBsro.cz. Krok za krokem Založení internetového obchodu. krásné weby pro české podnikatele 1 / 9

WEBsro.cz. Krok za krokem Založení internetového obchodu. krásné weby pro české podnikatele 1 / 9 Krok za krokem Založení internetového obchodu Kontakt:... obchod@websro.cz, www.websro.cz Verze:.... / 9 Krok - Založení eshopu Klik na ikonu Nová stránka () a dále Výpis produktů (). Vložte Nadpis ()

Více

GO! Nápověda. Přihlásit se Zapomněli jste heslo? Nový zákazník. Zakázka. Přepravní list. Denní přehled. Storno. Administrace uživatelů.

GO! Nápověda. Přihlásit se Zapomněli jste heslo? Nový zákazník. Zakázka. Přepravní list. Denní přehled. Storno. Administrace uživatelů. GO! Nápověda Přihlásit se Zapomněli jste heslo? Nový zákazník Zakázka Přepravní list Denní přehled Storno Administrace uživatelů Adresy Přepravní list emailem Denní přehled emailem Feedback Předpoklady

Více

Návod k použití aplikace pro platbu mýtného pomocí internetu

Návod k použití aplikace pro platbu mýtného pomocí internetu Návod k použití aplikace pro platbu mýtného pomocí internetu Do aplikace pro platbu mýtného pomocí internetu můžete přistupovat přes internetové stránky dars (www.dars.si), kliknutím na ikonu portál uživatelů.

Více

POPTÁVKOVÝ A OBJEDNÁVKOVÝ ONLINE SYSTÉM USERGUIDE

POPTÁVKOVÝ A OBJEDNÁVKOVÝ ONLINE SYSTÉM USERGUIDE USERGUIDE Obsah Vaše výhody na první pohled... 3 Přihlášení... 3 Cenová nabídka... 4 Jak si poradit s chybou krok 1... 7 Jak si poradit s chybou krok 2... 10 Jak vygenerovat z nabídky novou objednávku...

Více

DOVOZ A VÝVOZ ZBOŽÍ V EU

DOVOZ A VÝVOZ ZBOŽÍ V EU DOVOZ A VÝVOZ ZBOŽÍ V EU 2010 Ing. Andrea Sikorová, Ph.D. 1 Dovoz a vývoz zboží v EU V této kapitole se dozvíte: Jaké zboží si můžete zakoupit v zemích EU. Zda je nutný cestovní pas EU pro domácí zvířátka,

Více

Poplatky a platby na portále HMFS pro prodávající

Poplatky a platby na portále HMFS pro prodávající Poplatky a platby na portále HMFS pro prodávající Prodejci na portále HMFS mohou být účtovány poplatky za použití některých služeb. Tyto podmínky jsou součástí našich podmínek použití. Otevřením obchodu

Více

Jak použít dárkový voucher

Jak použít dárkový voucher Zvládněte s počítač Každý voucher je určen k jednorázovému použití. Voucher musí být uplatněn do konce jeho platnosti. Jedna osoba může použít jeden voucher z jedné série. Voucher v elektronické podobě

Více

CRV Czech Republic je na facebooku!

CRV Czech Republic je na facebooku! CRV Czech Republic je na facebooku! Na to, abyste mohli prohlížet naše facebookové stránky, není třeba se registrovat. Stačí do internetového prohlížeče zadat adresu: http://www.facebook.com/pages/crv-czech-republic/198677136816177

Více

Příručka pro uživatele Telefonního bankovnictví

Příručka pro uživatele Telefonního bankovnictví Příručka pro uživatele Telefonního bankovnictví Vážený kliente, naším cílem je nabídnout Vám takové finanční služby, které Váš skutečný život zjednoduší. Proto jsme se rozhodli novou podobu našich finančních

Více

I. Verejne dostupné služby v pevných sítích elektronických komunikací

I. Verejne dostupné služby v pevných sítích elektronických komunikací I. Verejne dostupné služby v pevných sítích elektronických komunikací Oznacení Pripojení Prístup Dálkové k síti podnikatele: k síti (používání (zrízení telefonní Merná telefonni Volné Místní Dálkové vikend

Více

umět vysvětlit princip fungování e-shopu; vědět, jakým způsobem se dá platit na Internetu; umět vysvětlit, jak fungují elektronické peněženky;

umět vysvětlit princip fungování e-shopu; vědět, jakým způsobem se dá platit na Internetu; umět vysvětlit, jak fungují elektronické peněženky; POKYNY KE STUDIU 1 Rozšiřující data na Internetu Pracovní materiály Doprovodné obrázky a videa na Internetu Rejstřík pojmů 8 NAKUPOVÁNÍ NA INTERNETU Čas ke studiu: 2 hodiny Cíl: Po prostudování této kapitoly

Více

JAK NAKUPOVAT (BEZPEČNĚ) V NAŠEM OBCHODĚ? KROK 1. - REGISTRACE KROK 2. - POTVRZENÍ REGISTRACE

JAK NAKUPOVAT (BEZPEČNĚ) V NAŠEM OBCHODĚ? KROK 1. - REGISTRACE KROK 2. - POTVRZENÍ REGISTRACE JAK NAKUPOVAT (BEZPEČNĚ) V NAŠEM OBCHODĚ?... je to jednoduché... stačí si pozorně přečíst následující postup doplněný názornými obrázky a můžete začít! KROK 1. - REGISTRACE Pro nákup v našem internetovém

Více

Internetový portál Come Automaty

Internetový portál Come Automaty Manuál pro kartový účet Autor dokumentu: Roman Banar Verze dokumentu: 1.0 (20.1.2009) Status dokumentu: Dokončeno Obsah 1 Kartový účet...3 1.1 Přihlášení do kartového účtu...3 1.2 Historie operací...3

Více

WEBTRANSFER česky. OTÁZKY a ODPOVĚDI

WEBTRANSFER česky. OTÁZKY a ODPOVĚDI WEBTRANSFER česky OTÁZKY a ODPOVĚDI Mikroúvěry od lidí k lidem (P2P) PŮJČÍ POSKYTOVATELÉ SPLÁCÍ ZÁJEMCI Proč vstoupit do projektu WEBTRANSFER zajímavé zhodnocení půjček 0,5-3% denně bonus za registraci

Více

Obchodní podmínky společnosti Realitní kuchařka s.r.o., IČ: 04198948, se sídlem Holandská 630/11, 101 00, Praha 10

Obchodní podmínky společnosti Realitní kuchařka s.r.o., IČ: 04198948, se sídlem Holandská 630/11, 101 00, Praha 10 Obchodní podmínky společnosti Realitní kuchařka s.r.o., IČ: 04198948, se sídlem Holandská 630/11, 101 00, Praha 10 Tyto obchodní podmínky jsou nedílnou součástí kupní smlouvy a platí pro nákup v internetovém

Více

Gigoloz s.r.o., Generála Svobody 242/21, Č. Budějovice 370 01

Gigoloz s.r.o., Generála Svobody 242/21, Č. Budějovice 370 01 Obchodní podmínky 1. Základní údaje Dodavatel Gigoloz s.r.o., Generála Svobody 242/21, Č. Budějovice 370 01 Dodavatel je zapsán pod spisovou značkou C 20398 vedená u Krajského soudu v Českých Budějovicích.

Více

MANUÁL PRO PLATEBNÍ KARTU V MOBILU

MANUÁL PRO PLATEBNÍ KARTU V MOBILU MANUÁL PRO PLATEBNÍ KARTU V MOBILU www.gemoney.cz infolinka: 844 844 844 Jak funguje platební karta v mobilu? Platební karta v mobilu od GE Money Bank je novinkou na trhu platebních karet a zcela průlomovým

Více

Zdraví: přípravy na dovolenou cestujete vždy s evropským průkazem zdravotního pojištění (EPZP)?

Zdraví: přípravy na dovolenou cestujete vždy s evropským průkazem zdravotního pojištění (EPZP)? MEMO/11/406 V Bruselu dne 16. června 2011 Zdraví: přípravy na dovolenou cestujete vždy s evropským průkazem zdravotního pojištění (EPZP)? O dovolené...čekej i nečekané. Plánujete cestu po Evropské unii

Více

mlink.cz, mlink.sk [MANUÁL INZERENTA] mlink.cz, mlink.sk Reklamní systém pro časově cílenou reklamu: bannerovou či textovou.

mlink.cz, mlink.sk [MANUÁL INZERENTA] mlink.cz, mlink.sk Reklamní systém pro časově cílenou reklamu: bannerovou či textovou. mlink.cz, mlink.sk mlink.cz, mlink.sk Reklamní systém pro časově cílenou reklamu: bannerovou či textovou. Neplaťte už za kliky ani počet zobrazení Vaší reklamy. U mlink.cz platíte fixní částkou dobu zobrazení

Více

VYTVOŘENÍ ÚČTU LG SMART WORLD

VYTVOŘENÍ ÚČTU LG SMART WORLD VYTVOŘENÍ ÚČTU LG SMART WORLD Přihlášení a Registrace Copyright 2012 LG Electronics. All Rights Reserved. 01. Stlačením tlačítka Home na dálkovém ovladači spustíte úvodní obrazovku LG Smart TV. 01A. V

Více

REGISTRACE UŽIVATELE

REGISTRACE UŽIVATELE OBCHODOVÁNÍ S POVOLENKAMI REJSTŘÍK UNIE REGISTRACE UŽIVATELE Stručná uživatelská příručka Obsah Spuštění aplikace... 2 Přihlášení a odhlášení... 3 Vytvoření uživatelského účtu ECAS a přidání čísla mobilního

Více

Budoucnost platebních transakcí. Marcel Gajdoš Senior Relationship Manager Visa Europe 20/9/2011

Budoucnost platebních transakcí. Marcel Gajdoš Senior Relationship Manager Visa Europe 20/9/2011 Budoucnost platebních transakcí Marcel Gajdoš Senior Relationship Manager Visa Europe 20/9/2011 Agenda Aktuální statistiky a vývoj trhu v ČR Situace v ČR Zajímavosti ze světa a budoucnost Visa Europe -

Více

Bezpečná správa dodavatele. Návod k nastavení HP dodavatele: Jak zaregistrovat vaši firmu v databázi dodavatelů HP

Bezpečná správa dodavatele. Návod k nastavení HP dodavatele: Jak zaregistrovat vaši firmu v databázi dodavatelů HP Návod k nastavení HP dodavatele: Jak zaregistrovat vaši firmu v databázi dodavatelů HP Global Procurement Poslední aktualizace: 2 February 2012 OBSAH Téma 1 Proč potřebuje HP údaje o vaší společnosti?...

Více

Rodinné finance a nákupy

Rodinné finance a nákupy 8 Rodinné finance a nákupy V té to ka pi to le: Internetové bankovnictví Nakupování přes Internet Kapitola 8 Rodinné finance a nákupy Důležité: Následující postup je jen ilustrační prostředí všech webů

Více

Volejte. a posílejte SMS z ciziny jako z domova 3,90 Kč

Volejte. a posílejte SMS z ciziny jako z domova 3,90 Kč Volejte a posílejte SMS z ciziny jako z domova 3,90 Kč Obsah O 2 Roaming... 3 Volání bez hranic... 4 7 O 2 Eurotarif... 8 11 Tipy pro volání v zahraničí...12 13 Datový roaming... 14 19 Užitečná čísla pro

Více

Přístup lidí s mentálním postižením k právu a spravedlnosti

Přístup lidí s mentálním postižením k právu a spravedlnosti Vaše občanská práva Přístup lidí s mentálním postižením k právu a spravedlnosti Inclusion Europe Zpráva Inclusion Europe společně se svými 49 členskými organizacemi v 36 zemích usiluje o odstranění diskrimance

Více

Prosím mějte na paměti, že z bezpečnostních důvodů byste měli změnit Internetový přístupový kód každých 60 dní.

Prosím mějte na paměti, že z bezpečnostních důvodů byste měli změnit Internetový přístupový kód každých 60 dní. Před přihlášením - HLAVNÍ MENU Přihlášení do banky Přihlášení s Internetovým přístupovým kódem 1. Vepište své Zákaznické ID do kolonky 'identifikátor uživatele'. (Vaše Zákaznické ID je 8-místný číslovat

Více

Návod: Jak instalovat aplikace z App Store (vč. registrace bez platební karty)

Návod: Jak instalovat aplikace z App Store (vč. registrace bez platební karty) Návod: Jak instalovat aplikace z App Store (vč. registrace bez platební karty) Chcete stahovat různé aplikace do svého iphone? Jak si založit účet na itunes Store? Jak používat aplikaci App Store? App

Více

Často kladené otázky k Satelitnímu systému ochrany vozidla AVM

Často kladené otázky k Satelitnímu systému ochrany vozidla AVM Často kladené otázky k Satelitnímu systému ochrany vozidla AVM Provozovatel: : Jaká je identifikace majitele vozidla, případně konkrétního vozidla? : Celý systém AVM je postaven na úplné anonymitě, což

Více

Popis nejčastějších funkčností v aplikaci MojeBanka

Popis nejčastějších funkčností v aplikaci MojeBanka Tento dokument popisuje následující funkčnosti aplikace. Kliknutím na odkaz vyberte příslušnou kapitolu. zadání tuzemského příkazu v úhradě v CZK zadání zahraniční platby ověření stavu odeslané transakce

Více

Návod k používání služeb na portálu SMSbrána.cz. www.smsbrana.cz

Návod k používání služeb na portálu SMSbrána.cz. www.smsbrana.cz Návod k používání služeb na portálu SMSbrána.cz www.smsbrana.cz Obsah 1 registrace a příhlášení... 3 2 co dělat po přihlášení uživatelské rozhraní... 4 3 Dobití kreditu... 5 4 Naplnění kontaktního adresáře...

Více

Certifikační pravidla APEK Certifikovaný obchod

Certifikační pravidla APEK Certifikovaný obchod Certifikační pravidla Verze: 2.0 Platná od: 18.7.2005 Základní ustanovení Tato certifikační pravidla popisují informace a procesy, které musí obchodník zveřejňovat a splňovat pro udělení certifikátu APEK.

Více

Návod k použití služby

Návod k použití služby Návod k použití služby - 1 - Obsah Obsah... 2 Technické požadavky... 3 Úvodní stránka služby... 4 Úvodní stránka Chci kartu... 5 Chci kartu: Žádost o změnu vzhledu stávající karty... 6 Chci kartu: Žádost

Více

T CLOUD MANUÁL ZÁKLADNÍHO POUŽÍVÁNÍ. PŘIHLÁŠENÍ K ÚČTU Přihlaste se z nabídky Přihlášení k účtu:

T CLOUD MANUÁL ZÁKLADNÍHO POUŽÍVÁNÍ. PŘIHLÁŠENÍ K ÚČTU Přihlaste se z nabídky Přihlášení k účtu: T CLOUD MANUÁL ZÁKLADNÍHO POUŽÍVÁNÍ 1 PŘIHLÁŠENÍ K ÚČTU Přihlaste se z nabídky Přihlášení k účtu: 1 2 REGISTRACE ÚČTU Pokud jste již stávajícím zákazníkem T-Mobile, můžete využívat spousty výhod! Stačí

Více

Obsah. O 2 Roaming používejte svůj telefon ve více než 188 zemích světa

Obsah. O 2 Roaming používejte svůj telefon ve více než 188 zemích světa Obsah O 2 Roaming... 3 Volání bez hranic... 4 7 O 2 Eurotarif... 8 11 Tipy pro volání v zahraničí...12 13 Datový roaming... 14 19 Užitečná čísla pro volání ze zahraničí... 20 Vlastní nastavení služby hlasového

Více

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ, ZÁRUČNÍ A REKLAMAČNÍ PODMÍNKY

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ, ZÁRUČNÍ A REKLAMAČNÍ PODMÍNKY Výtažek z obchodních podmínek pro rychlou orientaci: Cena dopravy Pro tuto akci je doprava zdarma. Reklamace Všem zákazníkům se snažíme vyjít maximálně vstříc. Pokud se na zboží objeví jakákoliv vada,

Více

U úvěrů do 60.000,- Kč stačí jen 2 doklady totožnosti a nepotřebujete potvrzení o výši příjmů!

U úvěrů do 60.000,- Kč stačí jen 2 doklady totožnosti a nepotřebujete potvrzení o výši příjmů! Splátkový prodej zajišťujeme pro zákazníky formou spotřebitelského úvěru společnosti Essox s.r.o. Celý proces vyřízení žádosti o úvěr je přitom velmi rychlý a nekomplikovaný. A. Podmínky pro uzavření smlouvy

Více

e-shop Plzeňské karty NÁVOD K POUŽITÍ

e-shop Plzeňské karty NÁVOD K POUŽITÍ NÁVOD K POUŽITÍ Obsah 1 Úvod... 3 2 K čemu slouží e-shop Plzeňské karty... 4 2.1 Úvodní obrazovka e-shopu... 4 3 Vytvoření uživatelského účtu... 5 4 Dobíjení časového předplatného a elektronické hotovosti...

Více

(2) Objednávka zboží je přijata tehdy, jestliže potvrdíme přijetí objednávky zasláním e-mailové zprávy.

(2) Objednávka zboží je přijata tehdy, jestliže potvrdíme přijetí objednávky zasláním e-mailové zprávy. Všeobecné obchodní podmínky (VOP) společnosti Parfümerie Douglas GmbH platné pro prodej na dálku a elektronický obchod realizovaný prostřednictvím webových stránek douglas.cz pro nákupy soukromých zákazníků

Více

Obchodní podmínky. na webových stránkách WWW.DVIRKASIKORA.cz

Obchodní podmínky. na webových stránkách WWW.DVIRKASIKORA.cz Obchodní podmínky na webových stránkách WWW.DVIRKASIKORA.cz Prostřednictvím internetových stránek umožňujeme zákazníkům zakoupení zboží bez osobní návštěvy. Tyto obchodní podmínky platí pro prodej kuchyňských

Více

CGMesky. Rozšiřující služba

CGMesky. Rozšiřující služba CGMesky Rozšiřující služba Návod Dokumentace Poslední aktualizace: 15.7.2015 CGMesky Služba CGMesky umožňuje odesílat textové SMS zprávy přímo z prostředí Vašeho programu. Rychle a efektivně můžete informovat

Více

To nejdůležitější z obchodních podmínek:

To nejdůležitější z obchodních podmínek: To nejdůležitější z obchodních podmínek: Možnosti platby V obchodě MujOdšťavňovač.cz je možno platit: Na dobírku (při převzetí zboží) Převodem na účet (670100 2207690562/6210 mbank) Platební kartou dopravci

Více

Rychlá eshop objednávka: Krok za krokem

Rychlá eshop objednávka: Krok za krokem Rychlá eshop objednávka: Krok za krokem 1) Prosím vyhledejte tuto webovou stránku: 2) Vpravo nahoře klikněte na zelené pole Košík (Cart). 3) Nákupní košík (Shopping cart) Do pole Catalog No. zadejte katalogové

Více

UŽIVATELSKÝ MANUÁL. Monitorovací systém AUTOPATROL ONLINE. verze CAN a CAN+

UŽIVATELSKÝ MANUÁL. Monitorovací systém AUTOPATROL ONLINE. verze CAN a CAN+ UŽIVATELSKÝ MANUÁL Monitorovací systém AUTOPATROL ONLINE verze CAN a CAN+ UŽIVATELSKÝ MANUÁL (ver. 1/2014) Obsah Obsah 3 Úvod 4 Ovládání přepínače služební/soukromá jízda 4 Monitorovací systém AUTOPATROL

Více

http://www.mimanci.cz/top-obchodni-podminky-9

http://www.mimanci.cz/top-obchodni-podminky-9 1 z 5 10.2.2014 16:28 Obchodní I. Základní ustanovení Všeobecné obchodní upravují vztahy mezi kupujícím a prodávajícím e-shopen Mimánci v oblasti prodeje zboží. Prodávajíci: Pavel Balek Nová Včelnice 333,

Více

Manuál pro označení místa prodeje a komunikaci u obchodníka

Manuál pro označení místa prodeje a komunikaci u obchodníka Manuál pro označení místa prodeje a komunikaci u obchodníka MOPET CZ 2013 Úvodní slovo Právě čtete dokument, který vám pomůže s komunikací nové platební služby Mobito. Mobito je nová inovativní služba

Více

MANUAL PRO MANUÁL PRO NOVĚ PŘÍCHOZÍ

MANUAL PRO MANUÁL PRO NOVĚ PŘÍCHOZÍ MANUAL PRO MANUÁL PRO NOVĚ PŘÍCHOZÍ Obsah INFORMACE O VAŠÍ SIM KARTĚ... 3 Co vše najdete na své SIM kartě?... 3 SIM karta T- Mobile... 3 SIM karta Vodafone... 3 DODATEČNÁ AKTIVACE VAŠEHO NOVÉHO ČÍSLA U

Více

Jste občanem Evropské unie

Jste občanem Evropské unie Jste občanem Evropské unie V Í T E J T E v L u c e m b u r s k u informační brožura vypracovaná ASTI (Organizace pro podporu zahraničních pracovníků) a jejími partnery O B S A H Budete pobývat v Lucembursku

Více

Společnosti s ručením omezeným / akciové společnosti s jediným společníkem

Společnosti s ručením omezeným / akciové společnosti s jediným společníkem Společnosti s ručením omezeným / akciové společnosti s jediným společníkem Konzultace Evropské komise, GŘ pro vnitřní trh a služby Předběžná poznámka: Tento dotazník vypracovalo Generální ředitelství pro

Více

Na co je Retarget? Jak Retarget využít?

Na co je Retarget? Jak Retarget využít? retarget manuál Retarget je službou kontextové reklamní sítě Etarget. Na rozdíl od klasické kontextové reklamy cílí na lidi, kteří navštíví Váš web. To znamená, že již mají základní znalost Vašich produktů

Více

Obchodní podmínky. Objednávka a ceny zboží

Obchodní podmínky. Objednávka a ceny zboží Obchodní podmínky Objednávka a ceny zboží - ceny u zboží v systému www.autokseft.cz jsou závazné, a to až do doby jejich změny - Autokseft, s.r.o. si vyhrazuje právo na změnu cen a to i bez předchozího

Více

Obchodní podmínky. Provozovatelem internetového obchodu elotechnik.cz je společnost ELO Toman Divišova 1520 564 01 Žamberk Email: info@elotechnik.

Obchodní podmínky. Provozovatelem internetového obchodu elotechnik.cz je společnost ELO Toman Divišova 1520 564 01 Žamberk Email: info@elotechnik. Obchodní podmínky Provozovatelem internetového obchodu elotechnik.cz je společnost ELO Toman Divišova 1520 564 01 Žamberk Email: info@elotechnik.cz IČO: 60148101 DIČ: CZ470907163 1. Všeobecná ustanovení

Více

Být člověkem před zákonem

Být člověkem před zákonem Vaše občanská práva Být člověkem před zákonem Inclusion Europe Zpráva Inclusion Europe společně se svými 49 členskými organizacemi v 36 zemích usiluje o odstranění diskrimance : Anglie Belgie Bulharsko

Více

e-invoicing mojefakturace

e-invoicing mojefakturace e-invoicing mojefakturace V případě potřeby kontaktujte E-mail: e-fakturace.cz@tnt.com Tel.: +420 257 083 418 Obsah Vítejte v aplikaci mojefakturace 3 Registrace do mojefakturace 4 efakturace, eplatba

Více

MarkAs marketingový asistent. Návod Betatest

MarkAs marketingový asistent. Návod Betatest MarkAs marketingový asistent Návod Betatest 25.5.2015 ! 2 /! 9 Obsah Návod betatest 3 Zapojení do betatestu 3 Instalace a aktivace 3 Založení nového zákazníka 4 Konfigurace MarkAs Mailer 6 Použití MarkAs

Více

nadstavbový modul programu Amicus

nadstavbový modul programu Amicus nadstavbový modul programu Amicus pro Windows TM Příručka uživatele v.1.0 duben 2012 CompuGroup Medical Česká republika s.r.o. Jeremiášova 1422/7b 155 00 Praha 5 Obsah 1 Úvod k modulu CGMesky 1 2 Aktivace

Více

HLEDEJCENY.mobi. Obsah. Mobilní verze e-shopu. Důvody instalace

HLEDEJCENY.mobi. Obsah. Mobilní verze e-shopu. Důvody instalace Obsah HLEDEJCENY.mobi Mezi Vodami 1952/9 e-mail: info@hledejceny.cz HLEDEJCENY.mobi... 1 Mobilní verze e-shopu... 1 Důvody instalace... 1 Výhody... 2 Co je k mobilní verzi potřeba... 2 Objednávka služby...

Více

Nastavení telefonu Nokia C2-01

Nastavení telefonu Nokia C2-01 Nastavení telefonu Nokia C2-01 Telefon Nokia C2-01, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile služeb již přednastaveny. Pokud je potřeba

Více

IN-SEZNAM. stručný manuál k aplikaci pro vedení seznamu akcionářů. Verze 1 (březen 2014) Copyright TUK-TUK s.r.o.

IN-SEZNAM. stručný manuál k aplikaci pro vedení seznamu akcionářů. Verze 1 (březen 2014) Copyright TUK-TUK s.r.o. IN-SEZNAM stručný manuál k aplikaci pro vedení seznamu akcionářů Verze 1 (březen 2014) Copyright TUK-TUK s.r.o. TUK-TUK s.r.o. Frýdlantská 2143, 738 01 Frýdek-Místek IČ 29387213 tel.: +420 608 173 327

Více

Reklamační systém pro zákazníky portálu www.adart.cz

Reklamační systém pro zákazníky portálu www.adart.cz ADART COMPUTERS s.r.o. Sokolovská 161, 180 00 Praha 8 OR Praha, Oddíl C, vložka 47307 www.aligator.cz Reklamační systém pro zákazníky portálu www.adart.cz Obsah Reklamační systém pro zákazníky portálu

Více

Ceny zboží si může zákazník ověřit u jednotlivých položek zboží. Ceny dopravy a dalších poplatků může ověřit na stránce Doprava a platba.

Ceny zboží si může zákazník ověřit u jednotlivých položek zboží. Ceny dopravy a dalších poplatků může ověřit na stránce Doprava a platba. 1. Základní údaje Dodavatel USB Media, spol. s r.o. se sídlem Nádražní 349/3, 152 00 Praha 5. Dodavatel je plátcem DPH. IČ: 24115131 DIČ: CZ24115131 (dále jen "dodavatel") 2. Objednávka zboží Seznam zboží

Více

Manuál pro studenty. Obsah

Manuál pro studenty. Obsah Manuál pro studenty Studovat můžete v čase, který Vám vyhovuje a z jakéhokoliv prostředí. Náklady na cestovné a ubytování tímto ušetříte! Kurz Vás nebude nic stát! Počet kurzů bude záviset jen na Vás.

Více

Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Projekt MŠMT ČR Číslo projektu Název projektu školy Klíčová aktivita III/2 EU PENÍZE ŠKOLÁM CZ.1.07/1.4.00/21.2146

Více

Manuál. Jak v e-shopu přiřadit klienta pod sebe www.rust-osobnosti.cz

Manuál. Jak v e-shopu přiřadit klienta pod sebe www.rust-osobnosti.cz Manuál Jak v e-shopu přiřadit klienta pod sebe www.rust-osobnosti.cz Vážení spolupracovníci. V případě, že vedete jednání u klienta a ten projeví zájem o nákup našich produktů, nebo služeb a vy chcete

Více

2. Fotografie tiskneme sami... 10

2. Fotografie tiskneme sami... 10 Tištěné fotoalbum OBSAH 1. Tištěné fotoalbum... 3 2. Fotografie tiskneme sami... 10 2.1 Snímky jsou uloženy v paměti fotoaparátu... 10 2.2 Snímky jsou uloženy na paměťové kartě... 10 2 1. TIŠTĚNÉ FOTOALBUM

Více

WEBTRANSFER česky REGISTRACE

WEBTRANSFER česky REGISTRACE WEBTRANSFER česky REGISTRACE Oficiální stránka Webtransfer Mikroúvěry od lidí k lidem (P2P) PŮJČÍ POSKYTOVATELÉ SPLÁCÍ ZÁJEMCI O projektu Je to platforma pro poskytování mikropůjček (mikroúvěrů) tzv. Peer

Více

Sbírka tipů pro SERVIS 24

Sbírka tipů pro SERVIS 24 Sbírka tipů pro SERVIS 24 AKTIVACE LIMITY 3D SECURE SMS PIN Obsah Aktivace elektronického výpisu... 1 Změna limitů u platební karty... 2 Oblíbené položky... 3 Zrychlené převody... 4 Recyklace plateb...

Více

Vlastnické právo ke zboží přechází na Kupujícího úplným zaplacením kupní ceny a jeho převzetím.

Vlastnické právo ke zboží přechází na Kupujícího úplným zaplacením kupní ceny a jeho převzetím. Obchodní podmínky 1. Úvodní ustanovení Tyto Obchodní podmínky platí pro nákup v internetovém obchodě Stephencordina.cz (www.stephencordina.cz). Podmínky blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti Prodávajícího

Více

Rozdíly v daňových systémech mezi státy EU problém pro utváření fiskální a hospodářské unie

Rozdíly v daňových systémech mezi státy EU problém pro utváření fiskální a hospodářské unie Rozdíly v daňových systémech mezi státy EU problém pro utváření fiskální a hospodářské unie Ing. Karel Mráček, CSc. Institut evropské integrace, NEWTON College, a. s. Vědeckopopularizační seminář Harmonizace

Více

OBCHODNÍ PODMÍNKY. B. Objednávka a uzavření kupní smlouvy

OBCHODNÍ PODMÍNKY. B. Objednávka a uzavření kupní smlouvy A. Úvodní ustanovení OBCHODNÍ PODMÍNKY Tyto obchodní podmínky platí pro nákup produktu od firmy INTERBUBAK s.r.o. Podmínky blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího, kterým je společnost

Více

Administrační rozhraní Manuál pro klienty

Administrační rozhraní Manuál pro klienty Administrační rozhraní Manuál pro klienty Verze 5. 9. 2013 Zpracoval Tým Zboží.cz Registrace eshopu Registrace vašeho eshopu se provádí na adrese: http://www.zbozi.cz/addpremisescreen. Na server Zboží.cz

Více

Obchodní podmínky pro nákup zboží v e-shopu www.humlmusic.cz

Obchodní podmínky pro nákup zboží v e-shopu www.humlmusic.cz Obchodní podmínky pro nákup zboží v e-shopu www.humlmusic.cz Prodávající: Václav Huml, Petýrkova 1956, Praha 4,14800 IČO: 62420691 DIČ: CZ6502091981, ŽL vydán Mú Praha 11 Č.jednací:3303/94/fyz Provozovna:

Více

Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162

Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162 Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162 ROZLOHA A OBYVATELÉ EU 2010 Ing. Andrea Sikorová, Ph.D. 1 Rozloha a obyvatelé

Více

OBCHODNÍ PODMÍNKY pro prodej zboží prostřednictvím internetového obchodu www.koracell.cz

OBCHODNÍ PODMÍNKY pro prodej zboží prostřednictvím internetového obchodu www.koracell.cz OBCHODNÍ PODMÍNKY pro prodej zboží prostřednictvím internetového obchodu www.koracell.cz Provozovatel: Žitnoostrovská 1302/3, 929 01 Dunajská Streda, Slovenská republika IČO: 35 763 931 IČ DPH: SK2020273959

Více

Podmínky blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti Prodávajícího a Kupujícího (dále jen,,kupující ).

Podmínky blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti Prodávajícího a Kupujícího (dále jen,,kupující ). Provozovatelem internetových stránek www.malewo.cz, jakož i prodávajícím je firma MALEWO Havířov, s.r.o., se sídlem Těšínská 445, 739 34 Šenov, IČO: 25380257, zapsána v obchodním rejstříku Krajským obchodním

Více

Nastavení tabletu Prestigio MultiTab 4 ULTRA QUAD 8.0 3G

Nastavení tabletu Prestigio MultiTab 4 ULTRA QUAD 8.0 3G Nastavení tabletu Prestigio MultiTab 4 ULTRA QUAD 8.0 3G Tablet Prestigio MultiTab 4 ULTRA QUAD 8.0 3G, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití

Více

Stav e-commerce v ČR se zaměřením na platební metody 9/18/2013 2

Stav e-commerce v ČR se zaměřením na platební metody 9/18/2013 2 Platby kartou na internetu trendy, výzvy a vize Připravil Václav Keřka Září 2013 Stav e-commerce v ČR se zaměřením na platební metody 9/18/2013 2 Kde se nakupuje na internetu? Odhad počtu českých e-shopů

Více

MOBITO PENÍZE V MOBILU ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

MOBITO PENÍZE V MOBILU ČASTO KLADENÉ OTÁZKY MOBITO PENÍZE V MOBILU ČASTO KLADENÉ OTÁZKY 1. Co je Mobito? Mobito jsou vaše peníze v mobilu. Díky Mobitu bezpečně, rychle a jednoduše zaplatíte svým mobilním telefonem v jakoukoli denní či noční hodinu,

Více

Obchodní podmínky. Všeobecné dodací a platební podmínky

Obchodní podmínky. Všeobecné dodací a platební podmínky Obchodní podmínky Všeobecné dodací a platební podmínky 1. Základní údaje o provozovateli obchodu Identifikační údaje Název: ECOM s.r.o. Sídlo: ul. Zahradní 276, České Meziříčí, PSČ 517 71 zapsaná Krajským

Více

Část 1. Zastoupení třetích osob:

Část 1. Zastoupení třetích osob: Část 1. Zastoupení třetích osob: Provozovatelem e-shopu je združení podnikatelů Inter Recrea v zastoupení Jitka Maděryčová se sídlem U Splavu 5606, 76001Zlín, IČ: 67509291, Všeobecné obchodní podmínky

Více

Popis nejčastějších funkcí aplikace MojeBanka business

Popis nejčastějších funkcí aplikace MojeBanka business Tento dokument popisuje následující funkčnosti aplikace MojeBanka. Kliknutím na odkaz vyberte příslušnou kapitolu. zadání jednorázového příkazu k úhradě zadání zahraniční platby odeslání dávkového příkazu

Více

1.1 Přihlášení do datové schránky

1.1 Přihlášení do datové schránky 1.1 Přihlášení do datové schránky Pro přihlášení do datové schránky budete potřebovat dokument označený jako přístupové údaje ke vstupu do Vaší datové schránky. Z dokumentu, který Vám zaslalo ministerstvo

Více