NECHTE SI SVÉ DĚTI V DOMEČKU HRÁT A NEMUSÍTE SE O NĚ BÁT!

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "NECHTE SI SVÉ DĚTI V DOMEČKU HRÁT A NEMUSÍTE SE O NĚ BÁT!"

Transkript

1 Nabídka ZÚ Křížová 18 ( ) Křižíkova 10 ( ) Brněnská 46 (1995 ) Brněnská 29 (2001 ) MOTTO: NECHTE SI SVÉ DĚTI V DOMEČKU HRÁT A NEMUSÍTE SE O NĚ BÁT! Webové stránky: Facebook:

2 Dobrý den, dovolujeme si Vás oslovit s nabídkou zájmových útvarů pro školní rok 2013/2014. V nabídce je téměř 70 zájmových útvarů tradičního i nového zaměření. V tomto bulletinu Vám předkládáme širokou nabídku zájmových aktivit pro následující školní rok a věříme, že si každý z Vás najde svojí "parketu", bude spokojený a přijde opět do "domečku". Zároveň bychom Vás rádi informovali, že rok 2014 je pro DDM Jihlava významným rokem, neboť naše zařízení zabývající se organizací volného času dětí a mládeže dosáhne 60 let existence a při této příležitosti proběhne řada akcí spojených s tímto výročím. Velkým dárkem pro účastníky zájmového vzdělávání by k tomuto jubileu měla být rekonstrukce budovy Brněnská 46, která je naplánována ve spolupráci se zřizovatelem městem Jihlava na celý školní rok 2013/14 a z toho důvodu bude část kroužků probíhat v náhradních prostorách mimo DDM. Věříme, že toto dočasné omezení bude vykompenzováno kvalitním zázemím pro následující školní roky. Další informace o činnosti a akcích DDM Jihlava je možné získat na v našem ovém zpravodaji Domeček nebo na telefonu JAK SE PŘIHLÁSIT? - PŘIHLÁŠKA DO ZÁJMOVÉHO ÚTVARU JE PŘÍLOHOU TÉTO BROŽURY, MŮŽETE JI STÁHNOUT NA NAŠICH WWW STRÁNKÁCH NEBO JI OBDRŽÍTE V DOMĚ DĚTÍ - VYPLNĚNOU, PODEPSANOU PŘIHLÁŠKU ODEVZDAT V DOMĚ DĚTÍ V ZÁPISNÝCH DNECH DO ZÁJMOVÝCH ÚTVARŮ: ZÁŘÍ a hod. A OD 9. ZÁŘÍ 2013 DO NAPLNĚNÍ KAPACITY V KROUŽKU hod. - PODMÍNKOU PŘIJETÍ ZÁVAZNÉ PŘIHLÁŠKY JE ÚHRADA NEVRATNÉ ZÁLOHY NA ZÁJMOVÉ VZDĚLÁVÁNÍ VE VÝŠI 200 KČ - VÝŠE ÚPLATY ZA ZÁJMOVÉ VZDĚLÁVÁNÍ JE UVÁDĚNA NA CELÝ ŠKOLNÍ ROK 2013/ POZORNĚ SI PŘEČTĚTE VNITŘNÍ ŘÁD A POKYNY PRO ČLENY ZÁJMOVÝCH ÚTVARŮ viz zadní strana přihlášky - ROZVRH ZÁJMOVÝCH ÚTVARŮ BUDE VYVĚŠEN V DOMĚ DĚTÍ, V RÁMCI ZÁPISNÝCH DNŮ DO ZÁJMOVÝCH ÚTVARŮ, ČASY UVEDENÉ V TÉTO NABÍDCE JSOU POUZE ORIENTAČNÍ A MOHOU SE ZMĚNIT. - ZAHÁJENÍ PRAVIDELNÉ ČINNOSTI ZÁJMOVÝCH ÚTVARŮ BUDE INDIVIDUÁLNÍ, TERMÍN OZNÁMÍME PŘI ZÁPISU. - ZÁJMOVÝ ÚTVAR BUDE OTEVŘEN PŘI DOSTATEČNÉM POČTU PŘIHLÁŠENÝCH

3 ČASY UVEDENÉ V TÉTO NABÍDCE JSOU POUZE ORIENTAČNÍ A MOHOU SE ZMĚNIT! Příroda Přírodovědný věk: od 6-ti let Po Cena: 900 Kč Ekologie, přírodovědné znalosti, akvaristika, teraristika, péče o zvířata chovaná v domě dětí, poznatky o živé a neživé přírodě, činnost je doplněna účastí na vycházkách do přírody. ZOO věk: od 6-ti let Čt Cena: 900 Kč Náplní je získávání znalostí o životě zvířat chovaných v ZOO Jihlava, praktické poznávání zákulisí ZOO, seznámení s nároky a péčí o jednotlivé druhy zvířat, děti motivovány formou soutěží a testů. Kynologický věk: od 12-ti let a dospělí Cena: 500 Kč Náplní je ve spolupráci s Kynologickým klubem Jihlava seznámit majitele psů s metodikou výcviku a výchovy psů, pravidelným tréninkem rozvíjet návyky především poslušnosti, možnost složit příslušné zkoušky. Rybářský věk: od 8 ti let Po Cena: členské příspěvky v Rybářském svazu Náplní je naučit děti základním poznatkům o rybách, proškolit je o rybářských řádech, tak aby mohly získat rybářský lístek. Bobři věk: od 7 mi let Út Cena: Kč Sdružení lesní moudrosti, turistika, pobyty v přírodě, celoroční hra. Turistický věk: od 6 ti do 15-ti let St Cena: 500 Kč Hry venku i v klubovně zaměřené na základy turistiky, pobyt v přírodě vycházky, výlety, víkendové akce, netradiční sporty a odpočinkové aktivity.

4 Sport Florbal I. věk: od 6 ti do 9 ti let Po Cena: 900 Kč Cílem je seznámit děti s pravidly a herní činností florbalu, rozvíjet pohybovou a fyzickou zdatnost přiměřeně věku a schopnostem. Účast na turnajích. Florbal II. věk: od 10 ti do 14 ti let Út Cena: 900 Kč Cílem je seznámit děti s pravidly a herní činností florbalu, rozvíjet pohybovou a fyzickou zdatnost přiměřeně věku a schopnostem. Účast na turnajích. Orientační běh věk: od 7 mi do 18 ti let Po, St Cena: po zapsání do tr. skupiny ZÚ je určen pro začínající zájemce o OB, cílem je příprava na závody v OB. Rybolovná technika věk: od 8 mi let Po, St Cena: 600 Kč Jedná se o sportovní disciplínu, trénink, účast v soutěžích. Možnost získání rybářského lístku. Šachy věk: od 6 ti let Čt Cena: Kč Základy pravidel, taktika šachové hry, studie partií, soutěže v rámci krajského přeboru mládeže. Rozvoj paměti a kombinačního myšlení. Stolní tenis věk: od 7 ti let St Cena: 900 Kč Pravidla, technika a nácvik hry. Pro začátečníky a pokročilé. Možnost zapůjčení pálky i míčku. Účast na amatérských turnajích. Rozdělení do skupin po 60 minutách. Pohybové hry věk: od 4 let Po Cena: 900 Kč Cvičení předškolních dětí zaměřené na získání základních návyků při cvičení na nářadí (žíněnka, lavička apod.) nebo s náčiním (švihadlo, míč apod.). Doplněná různými pohybovými hrami. Kalanetika a Pilates věk: od 10 ti let a dospělí Po Cena: 900 Kč Relaxačním, ozdravným cvičením tvarování postavy pro dívky a ženy, posílení svalstva celého těla, zpevnění problematických partií. Doplněno o cvičení s gumou, činkou, míčem, na míči. Horostěna věk: od 9 ti let Út Cena: Kč Teorie a praxe lezení na umělé lezecké stěně. Účast na žákovských soutěžích i mimo Jihlavu. Míčové hry věk: od 7 ti do 12-ti let St Cena: 900 Kč Nechte své děti naučit základy míčových her, ať se mohou rozhodnout, co budou provozovat. Fyzická kondice.

5 věk: od 14 ti let AirSoft 1 x 14 dní So Cena: Kč Základy airsoftu (zbraně na kuličky), nácvik střelby, boje s různými strategiemi, možnost víkendových akcí na základně DDM. Podmínkou vlastní zbraň. Elektronické šipky věk: od 7 mi let Čt Cena: 800 Kč Pravidla a nácvik techniky hodu v této oblíbené sportovní disciplíně. Historický šerm věk: od 10 ti do 18 ti let Čt Cena: 800 Kč Nácvik šermířských technik z doby gotiky, znalosti z historie, výroba historických kostýmů a rekvizit. Kuželky (novinka) věk: od 10 ti let St Cena: Kč Základy, pravidla a technika hry. Pod vedením zkušeného trenéra. Účast na soutěžích. Skateboarding věk: od 8 mi let St Cena: Kč (2x 10 lekcí) Pro kluky a holky, kteří se chtějí naučit nebo si vylepšit triky na okolečkovaném prkně. Povinná výbava helma, chrániče a skateboard. Volejbal pro studenty (novinka) věk: mládež, dospělí Út Cena: 900 Kč Přijďte si zahrát s vrstevníky. Nejen pro studenty, ale pro všechny, kteří si chtějí jednou týdně protáhnout kosti. Mladí hasiči (novinka) věk: od 7-mi do 15-ti let Po, St Cena: bude upřesněna Dle celoroční činnosti Plamen, která je zaměřena na sportovní aktivity dětí a odborně zaměřené na požární ochranu. Technika Tvorba WWW stránek věk: od 10 ti let Po Cena: Kč V tomto kroužku se účastníci naučí spravovat různé redakční systémy používané pro výstavbu WWW stránek. Naučí se upravovat grafický jejich grafický vzhled pomocí šablon. Programování věk: od 12 ti let Čt Cena: Kč Výuka programování v jazyce Delphi, tvorba jednoduchých programů a řešení jednoduchých problémů.

6 Multimédia a Internet věk: od 10-ti let Út Cena: Kč Co musíte znát, abyste dobře fotili? Seznámení s různými typy fotoaparátů, úpravy fotografií, fotomontáže, publikování fotografií na Internetu. Chcete se naučit jak video natočit a následně zpracovat tak, aby se dalo kdekoli publikovat? Pak je pro tento kroužek určen právě pro Vás. PC hry věk: od 10 ti let Út Cena: Kč Hraní PC her po síti LAN. Řemesla pro všední den věk: od 7 mi do 11-ti let Čt Cena: 900 Kč Dejte možnost svým dětem získat trochu zručnosti, která se vždy hodí. Kutilské práce s nástroji a dřevem, kovem i jinými materiály v dílně. Letečtí modeláři věk: od 8 mi let Út Čt Cena: Kč Čtení stavebnicových plánků modelů, znalost názvosloví. Výroba a povrchová úprava modelů z balzy. Trénink a létání na letišti, závody a soutěže. Plastikoví modeláři věk: od 9 ti let St Cena: 900 Kč Stavba plastových modelů letadel, bojové techniky, lodí. Lepení, tmelení, barvení modelů. Práce se stříkací pistolí a kompresorem. Elektro a Automatizace věk: od 9 ti let Pá Cena: Kč Základní pojmy, odborná výuka spojená se získáním pracovních návyků a dovedností, práce s elektrickými součástkami, stavebnicemi, nářadím. Drobné výrobky, použití a využití PC. Modelová železnice věk: od 9 ti let Út Cena: Kč Výroba kolejiště, budov, přírody, krajinných doplňků. Rozvoj motorické dovednosti, individuální i skupinová modelářská práce. Pro pokročilejší i elektrické zapojení a programování železnice. Divadlo a společnost Dramatický soubor Kašpárek věk: od 7 mi let Út Cena: 800 Kč Divadelní kroužek, příprava na vystoupení s vlastním představením. Procvičování paměti soustředěnosti, komunikace a vyjadřování, projev pohybu formou dramatických her a soutěží. Výroba kulis, loutek a rekvizit.

7 Instruktorský klub věk: od 13 ti let Nepravidelně Cena: 400 Kč Program pro mládež, pobyty v přírodě, získávání znalostí, které mohou členové klubu uplatnit coby instruktoři nebo vedoucí na táborech, popřípadě při celoroční činnosti s dětmi. Dračí doupě věk: od 10 ti let Čt Cena: 600 Kč Hra na hrdiny Dračí doupě, užijete si spoustu zábavy při vytváření postav a hraní hry. Zvítězí ve Vás dobro nad zlem? Stane se z Vás ničitel (-ka)? V této hře je možné vše Sluníčko věk: od 3 let Út, Čt St, Pá Cena: Kč První kontakt dítěte s kolektivem bez rodiče, dvakrát dopoledne v týdnu. Společné zpívání, cvičení, tanečky, pohybové hry, kreslení, modelování. Magic Club Jihlava věk: od 12 ti let St Cena: Kč Základy kouzelnického umění, jednoduché i náročnější triky kouzla. Příprava vlastních kouzel na představení pro publikum. Domeček věk: od 10 ti let 1x 14 dní Cena: 400 Kč aneb časopis plný novinek, informací, fotek a drbů. Tvorba pravidelného vlastního měsíčníku pro všechny za pomoci moderní techniky. věk: od 4 let Hudba, zpěv a tanec Hra na zobcovou flétnu - rodič a dítě Začátečníci: St Mírně pokr. (2. r): Po Středně. pokr.(3. r): St Pokročilí (4. r): Po Cena: 500 Kč za osobu Výuka hry podle školy p. Daniela, ozdravné dýchání a rytmické cvičení, hra dětských písní a koled s omalovánkami pro děti. Rozdělení dle pokročilosti. Hra na zobcovou flétnu věk: od 7 mi let Út Cena: Kč Základy hry na zobcovou flétnu, dětské písně, známé písně, příprava na vystoupení. Skupinová kytara věk: od 10 ti let Začátečníci: Po Pokročilí Cena: Kč Po Základy hry, prstová technika výuka akordů a rytmů, doplněno zpěvem dle známých písní. Bez většího nároku na znalost not a hudební teorie.

8 Individuální výuka hry na kytaru věk: od 7 mi let Cena: Kč Výuka základů hry na kytaru, prstová technika, rozklad akordů. Pročítání not bez nástroje, vytleskávání a vyťukávání rytmu nohou. NÁBOR ZAČÁTEČNÍKŮ PRO DOPLNĚNÍ VOLNÝCH MÍST! Individuální výuka hry na klavír věk: od 6 ti let Cena: Kč Hraní a zvládnutí technických cvičení, technika klavírní hry, přednes melodických frází, chromatická cvičení moderní harmonie, jazz, pop. NÁBOR ZAČÁTEČNÍKŮ PRO DOPLNĚNÍ VOLNÝCH MÍST! věk: od 7 mi let Individuální výuka hry na keyboard Cena: Kč Hudební nauka potřebná ke hře, technika klavírní hry, tvoření doprovodu, moderní harmonie, jazz, pop. NÁBOR ZAČÁTEČNÍKŮ PRO DOPLNĚNÍ VOLNÝCH MÍST! Ištar - orientální tance věk: od 6 ti let Po, Čt Cena: Kč Výuka orientálních a kruhových tanců, choreografie. Účast na vystoupeních a soutěžích. Rozdělení do skupin, hodinová výuka. Balet Taneček věk: od 5 ti let Út Cena: Kč Baletní přípravka výuka správného držení těla, pohybové koordinace, rozvíjení hudebního cítění. Bez talentových zkoušek. Rozdělení do skupin, délka výuky vyučovací hodina. Street Dance věk: od 13 ti let Pá Cena: Kč Moderní taneční techniky jazz, street, hip-hop, rńb, balet. Taneční variace a choreografie. Účast na tanečních přehlídkách a soutěžích. Mažoretky věk: od 6 ti let Pá Cena: Kč Děti se naučí základní pohybové prvky, začnou trénovat jednoduché sestavy, budou mít možnost zúčastnit se různých soutěží. Zumba - děti věk: od 6-ti let Cena: Kč Základy Zumby koordinace pohybu s hudbou. Cvičení s pomůckami. Zumba - mládež a dospělí věk: od 15 ti let St Cena: Kč Základy Zumby spočívající v kombinaci tanečních kroků a posilovacích cviků v rytmu hudby. Rokenrol věk: od 6 ti let Po Cena: Kč Základy rokenrolu páry, případně dívčí formace. Rozdělení do skupin, hodinová výuka. Latinsko - americké tance věk: od 5-ti let St, Pá Cena: Kč Základy tanců i procvičování choreografie. Pro začátečníky i zkušenější. Převážně skupinová formace. Vystupování na soutěžích, sportovních a kulturních akcích.

9 Square Dance (novinka) věk: od 10-ti let Út Cena: Kč Jedná se o moderní country tanec, který vznikl v Americe. Tančí se ve čtverilkách podle anglické nápovědy. Tanečníci se naučí základní figury a potom tančí na nápovědu - dopředu tedy netuší, co bude následovat a v tom je právě kouzlo této zábavy. Rytmické krůčky věk: od 2 do 5 ti let Čt Cena: Kč Výuka prvních rytmických návyků, rozvíjení pohybové koordinace, hudebního cítění. Taneční hry, rytmické nástroje. Vzdělání Výuka anglického jazyka věk: mládež, dospělí St Cena: Kč Výuka anglického jazyka pro mládež a dospělé. Rodič na MD si může vzít děti sebou (bez nároku na hlídání během výuky). Rozdělení do skupin dle výsledků vstupního testu. Rozřazení a organizační záležitosti středa v 9 30 hod. DDM Jihlava. Miniškolák věk: od 5 ti let St Cena: 900 Kč Určeno dětem rok před nástupem školní docházky-jazyková příprava, procvičování matematických představ, slovní zásoby, uvolňovací cviky pro držení tužky atd. Rétorika pro malé (novinka) věk: od 6-ti do 9-ti let Cena: 500 Kč Zábavnou formou umožňuje získat větší pocit jistoty ve čtení a mluveném projevu. Rétorika pro větší (novinka) věk: od 10-ti do 15-ti let Cena: 500 Kč Zaměřeno na mluvené projevy (řeč moderátorů, zvládnutí referátu apod.). Práce s hlasem a dechem při čtení nahlas. Šikovné ruce Keramika Út, St, Čt pro děti Cena: Kč děti, věk: od 8 mi let St, Čt mládež a dospělí Kč dospělí a mládež Rozvíjení a prohlubování manuální zručnosti a praktičnosti. Práce s keramickou hlínou, ruční tvorba, formování do forem, točení na mechanickém či elektrickém hrnčířském kruhu. Využití různých forem glazování a zdobení.

10 Keramika - rodič a dítě věk: od 5 ti do 7 mi let Po Cena: Kč/dvojice Práce s keramickou hlínou, ruční tvorba, formování do forem, točení na mechanickém či elektrickém hrnčířském kruhu. Využití různých forem glazování a zdobení. Práce ve dvojici R + D. Pastelka věk: od 4 ti let Út Út Cena: Kč Základy výtvarných technik, kresba, malba, tvořivá činnost papírové modely, koláže atd. Výtvarný materiál v ceně. Rozdělení do skupin, hodinová výuka. Výtvarný pro mládež a dospělé věk: od 14 ti let Po Cena: Kč Rozšíření a zdokonalení základů kresby a malby, akvarely, perokresba, perspektiva, plastická a prostorová tvorba. Příprava na talentové výtvarné zkoušky. Kreativní klub věk: od 8 mi let St Cena: Kč Rozvoj a prohlubování manuální zručnosti a dovednosti pro holky a kluky. Rozvíjení estetického cítění a vztahu k práci. Výroba drobných dekoračních předmětů, dárků, módních doplňků. Využívání nových, moderních a netradičních technik zpracování. Klub paličkování věk: od 8 mi let 1 x 14 dní mládež a dospělí Po Cena: bude upřesněna Výuka paličkování krajky. Materiál a náčiní vlastní. Cena bude upřesněna na zahajovací schůzce. ČASY UVEDENÉ V TÉTO NABÍDCE JSOU POUZE ORIENTAČNÍ A MOHOU SE ZMĚNIT!

11 DEVATERO RAD PRO VÝBĚR ZÁJMOVÉHO ÚTVARŮ... 1) Naslouchejte zájmům svého dítěte. Výběr kroužku by měl být otázkou vzájemné dohody mezi dítětem a rodičem. 2) Důležitá je dobrá parta. Dítě by mělo mít kolem sebe dobrou partu, protože ti hrají při výběru zájmových činností velkou roli. 3) Nejdříve stačí ochutnat. Není neobvyklé, když dítě v raném věku vyzkouší několik zájmových činností. Nelze mu proto vyčítat nestálost. Proměna zájmů dítěte je přirozená a souvisí s jeho vývojem. 4) Nemusíte mít nutně génia. Dítě, navzdory prokazatelnému talentu, k ničemu vysloveně nenuťte. Rodič by měl dítě citlivě motivovat, pěstovat v něm zájem o danou aktivitu. Je rozhodně lepší mít zdravé tzv. normální dítě, než stresovaného, labilního génia. 5) Nechte své dítě užívat dětství. Neorganizujte dítěti veškerý volný čas a ponechejte mu i pár hodin týdně na obyčejné lenošení. Vhodné je naplnit dítěti čas tak dvě až tři odpoledne týdně. 6) Myslete na celkový rozvoj dětské osobnosti. Zdaleka ne každé dítě bude vrcholovým sportovcem nebo houslovým virtuosem. Hra v dobrém kolektivu a kroužku, kde je organizována s výchovným cílem, dá dítěti mnoho užitečných dovedností do praktického života. 7) Hledejte kontakty a reference. Je nutné, aby dítě svůj volný čas trávilo v zájmové činnosti v kvalitní, profesionální a roky prověřené organizaci. Takovou organizací je např. Dům dětí a mládeže. 8) Vyžadujte zpětnou vazbu. Zajímejte se o činnost zájmového kroužku, poznejte jeho vedoucí budou časem vašimi nejlepšími spojenci při výchově vašich potomků. 9) Myslete s předstihem na prázdniny. Celoroční činnost v kroužku, který znáte, je lepší vstupenkou na letní tábor, který je vyvrcholením celoroční zájmové činnosti vašeho dítěte. Šťastné dětství v dobrém kolektivu přejí vašemu dítěti pracovníci Domu dětí a mládeže Jihlava.

12

13

14 KOLEKTIV PRACOVNÍKŮ ZVE DĚTI A RODIČE NA PREZENTACI A UKÁZKY Z ČINNOSTI V DOMĚ DĚTÍ VOLNÝ ČAS NENÍ NUDA PONDĚLÍ 9. ZÁŘÍ hod. NA SKALCE Telečská ul., Jihlava ZAČÍNÍME NA NEČISTO v rámci Dne evropského dědictví SOBOTA 14. ZÁŘÍ hod. - netradiční soutěže pro děti - výtvarné dílny - fotogalerie a prezentace z činnosti zájmových kroužků - podrobné informace o činnosti zájmových kroužků - možnost výběru a přihlášení do zájmových kroužků NECHTE SVÉ DĚTI SI V DOMEČKU HRÁT A NEMUSÍTE SE O NĚ V JEJICH VOLNÉM ČASE BÁT!

15

16

D ů m d ě t í a m l á d e ž e Jihlava. Brněnská 29, Jihlava

D ů m d ě t í a m l á d e ž e Jihlava. Brněnská 29, Jihlava D ů m d ě t í a m l á d e ž e Jihlava Brněnská 29, Jihlava PRO OBDOBÍ 2011-2012 Obsah I. Charakteristika zařízení:... 3 II. Cíle vzdělávání:... 3 III. Délka vzdělávání:... 4 IV. Formy a obsah vzdělávání:...

Více

Výchovně vzdělávací cíle pravidelné zájmové činnosti Domu dětí a mládeže Ústí nad Labem, p.o.

Výchovně vzdělávací cíle pravidelné zájmové činnosti Domu dětí a mládeže Ústí nad Labem, p.o. Výchovně vzdělávací cíle pravidelné zájmové činnosti Domu dětí a mládeže Ústí nad Labem, p.o. TANEC DĚTSKÁ VĚKOVÁ KATEGORIE...4 TANEC JUNIORSKÁ VĚKOVÁ KATEGORIE...5 TANEC DOSPĚLÉ VĚKOVÁ KATEGORIE...6 KERAMIKA

Více

volnočasové aktivity příloha berounského měsíčníku Radniční list

volnočasové aktivity příloha berounského měsíčníku Radniční list volnočasové aktivity příloha berounského měsíčníku Radniční list 2012/2013 Seznam organizací Aikido Ikeda Dojo Beroun... 4 Aqua Aerobic - Alena Beránková Vančová... 3 Angličtina s Jimmym... 9 Ateliér na

Více

kondiční trénink - rozvoj všeobecných schopností herní trénink - základní herní činnosti jednotlivce

kondiční trénink - rozvoj všeobecných schopností herní trénink - základní herní činnosti jednotlivce Příloha č. 3 Dům dětí a mládeže, Rakovník, Nerudova 504 STANOVENÍ CÍLŮ A OBSAHU ČINNOSTI V ZÁJMOVÝCH ÚTVARECH VOLEJBAL přípravka, žákyně kadetky,juniorky přípravka, žákyně kadetky, juniorky přípravka,

Více

volnočasové aktivity 2009/2010 Speciální příloha berounského měsíčníku Radniční list

volnočasové aktivity 2009/2010 Speciální příloha berounského měsíčníku Radniční list volnočasové aktivity 2009/2010 Speciální příloha berounského měsíčníku Radniční list 8 Aqua-aerobik Baby Club Hrošík Telefon: 737 148 736 babyclub.hrosik@seznam.cz Internetové stránky: www.babyclub-hrosik.cz.

Více

PROJEKT 2012 PRACOVIŠTĚ LOUKA Bzenecká 23 628 00 Brno Předkladatel projektu Ing. Lucie Hájková Vedoucí pracoviště Louka

PROJEKT 2012 PRACOVIŠTĚ LOUKA Bzenecká 23 628 00 Brno Předkladatel projektu Ing. Lucie Hájková Vedoucí pracoviště Louka PROJEKT 2012 PRACOVIŠTĚ LOUKA Bzenecká 23 628 00 Brno Předkladatel projektu Ing. Lucie Hájková Vedoucí pracoviště Louka Brno, listopad 2012 1 ÚVOD 1 CHARAKTERISTIKA PRACOVIŠTĚ LOUKA...3 2 MATERIÁLNÍ PODMÍNKY...3

Více

PROJEKT 2015 PRACOVIŠTĚ LOUKA

PROJEKT 2015 PRACOVIŠTĚ LOUKA PROJEKT 2015 PRACOVIŠTĚ LOUKA Bzenecká 23 628 00 Brno Předkladatel projektu Mgr. Kateřina Konečná Vedoucí pracoviště Louka Brno, listopad 2014 1 Obsah 1 CHARAKTERISTIKA PRACOVIŠTĚ LOUKA... 3 2 MATERIÁLNÍ

Více

PROJEKT 2013 PRACOVIŠTĚ LOUKA Bzenecká 23 628 00 Brno Předkladatel projektu Ing. Lucie Hájková Vedoucí pracoviště Louka

PROJEKT 2013 PRACOVIŠTĚ LOUKA Bzenecká 23 628 00 Brno Předkladatel projektu Ing. Lucie Hájková Vedoucí pracoviště Louka PROJEKT 2013 PRACOVIŠTĚ LOUKA Bzenecká 23 628 00 Brno Předkladatel projektu Ing. Lucie Hájková Vedoucí pracoviště Louka Brno, listopad 2012 1 ÚVOD 1 CHARAKTERISTIKA PRACOVIŠTĚ LOUKA... 3 2 MATERIÁLNÍ PODMÍNKY...

Více

Naše tábory. Jak se přihlásit na tábor

Naše tábory. Jak se přihlásit na tábor Úvodem Věříme, že si z naší bohaté nabídky táborů a soustředění vyberete a že s námi aktivně strávený čas o letních prázdninách vás uspokojí a přinese vám zážitky a vzpomínky na celý život. Naše tábory

Více

Nabídka zájmové činnosti na školní rok 2014/2015

Nabídka zájmové činnosti na školní rok 2014/2015 Dům dětí a mládeže Základní umělecké školy Horská 166 543 71 Hostinné Tel. 499 524 131, IČ: 674 407 03 www.ddmhostinne.cz Nabídka zájmové činnosti na školní rok 2014/2015 Vážení rodiče, Pracoviště DDM

Více

JUNIOR - Dům dětí a mládeže, Brno, Dornych 2 Dornych 2, Brno 656 20 543 211 599, 608 964 695, e-mail:info@junior.cz ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

JUNIOR - Dům dětí a mládeže, Brno, Dornych 2 Dornych 2, Brno 656 20 543 211 599, 608 964 695, e-mail:info@junior.cz ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM JUNIOR - Dům dětí a mládeže, Brno, Dornych 2 Dornych 2, Brno 656 20 543 211 599, 608 964 695, e-mail:info@junior.cz ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM Obsah: I. Identifikační údaje II. Charakteristika zařízení

Více

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM PRO PŘEDŠKOLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM PRO PŘEDŠKOLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ Základní škola a Mateřská škola Pohádka, Hradec Králové, Mandysova 1434 ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM PRO PŘEDŠKOLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ mateřské školy platnost od 1.4.2015 schválil: Jan Faltýnek č.j. mand/438/2015

Více

Nám. Augustina Němejce 88 335 01 Nepomuk www.fenix-nepomuk.cz info@fenix-nepomuk.cz Fénix

Nám. Augustina Němejce 88 335 01 Nepomuk www.fenix-nepomuk.cz info@fenix-nepomuk.cz Fénix Nám. Augustina Němejce 88 335 01 Nepomuk www.fenix-nepomuk.cz info@fenix-nepomuk.cz Fénix 733 301 255 (Po Pá: 9 18 hodin) Pondělí a čtvrtek: 9,00-12,00 13,30-18,00 Úterý a středa: - 13,30-16,00 Pátek (od

Více

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY. Dobruška

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY. Dobruška ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY Dobruška Verze 1.01 Obsah 1 IDENTIFIKAČNÍ ÚDAJE... 4 2 CHARAKTERISTIKA ŠKOLY... 5 2.1 Počet oborů, velikost... 5 2.2 Historie a současnost... 5 2.3 Charakteristika

Více

Výchovně vzdělávací program školní družiny a školního klubu

Výchovně vzdělávací program školní družiny a školního klubu Školní družina a školní klub při Základní škole ve Tvrdonicích Kostická 98, Tvrdonice 691 53 Výchovně vzdělávací program školní družiny a školního klubu ŠKOLA DO NEPOHODY 1 OBSAH: 1. IDENTIFIKAČNÍ ÚDAJE

Více

PROJEKT LABYRINT ŠVERMOVA 19, BRNO BOHUNICE ROK REALIZACE 2013

PROJEKT LABYRINT ŠVERMOVA 19, BRNO BOHUNICE ROK REALIZACE 2013 PROJEKT KULTURA MEZI PANELY LABYRINT ŠVERMOVA 19, BRNO BOHUNICE PRACOVIŠTĚ LABYRINT LUŽÁNKY - středisko volného času LIDICKÁ 50, BRNO ROK REALIZACE 2013 Labyrint světa a ráj srdce J. A. Komenský DNE: 28.

Více

Školní vzdělávací program ŠKOLA PRO VŠECHNY. Masarykova základní škola. Klášterec nad Orlicí, okres Ústí nad Orlicí - 1 -

Školní vzdělávací program ŠKOLA PRO VŠECHNY. Masarykova základní škola. Klášterec nad Orlicí, okres Ústí nad Orlicí - 1 - Školní vzdělávací program ŠKOLA PRO VŠECHNY Masarykova základní škola Klášterec nad Orlicí, okres Ústí nad Orlicí - 1 - Obsah A. Školní vzdělávací program pro základní vzdělávání 1. Identifikační údaje.....

Více

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM PRO ZÁJMOVÉ VZDĚLÁVÁNÍ. Dům dětí a mládeže Kojetín

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM PRO ZÁJMOVÉ VZDĚLÁVÁNÍ. Dům dětí a mládeže Kojetín ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM PRO ZÁJMOVÉ VZDĚLÁVÁNÍ Dům dětí a mládeže Kojetín 2012 1. Úvod a charakteristika školního vzdělávacího programu Zákon č.561/2004 Sb. O předškolním, základním, středním a vyšším

Více

LEGATO. Projekt 2013. Cesta je cíl

LEGATO. Projekt 2013. Cesta je cíl pracoviště LEGATO Stamicova 7, Brno Kohoutovice Projekt 2013 Cesta je cíl Předkladatel: Milada Jovanovská 1. Charakteristika pobočky: Klademe stejný důraz na proces jako na výsledek. V roce 2013 završíme

Více

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM pro předškolní vzdělávání Vychází z Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání. Vypracovaly: Mgr. Jana Linhartová a Olga Zíková ve spolupráci s pedagogickým kolektivem

Více

pro školní rok 2012/2013

pro školní rok 2012/2013 Základní škola Gutha Jarkovského Kostelec nad Orlicí Výchovně vzdělávací program pro ŠD pro školní rok 2012/2013 Zpracovali: Alena Linková Jitka Bezdíčková Mgr. Jitka Šveidlerová Eva Langrová Platnost:

Více

Základní škola Humpolec Hradská 894, okres Pelhřimov VZDĚLÁVACÍ PROGRAM STŘEDISKA VOLNÉHO ČASU

Základní škola Humpolec Hradská 894, okres Pelhřimov VZDĚLÁVACÍ PROGRAM STŘEDISKA VOLNÉHO ČASU Základní škola Humpolec Hradská 894, okres Pelhřimov VZDĚLÁVACÍ PROGRAM STŘEDISKA VOLNÉHO ČASU Rok 2007 Obsah: 1. Identifikační údaje 2. Charakteristika zařízení 3. Cíle vzdělávání 4. Formy vzdělávání

Více

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM PRO PŘEDŠKOLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ 2013 2015

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM PRO PŘEDŠKOLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ 2013 2015 Mateřská škola Ke Kašně Ke Kašně 334, Praha 4 Písnice, 142 00 ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM PRO PŘEDŠKOLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ 2013 2015 SPOLEČNOU HROU POZNÁVÁME KROK ZA KROKEM SVĚT A ŽIVOT KOLEM NÁS Projednán na pedagogické

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ZA OBDOBÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2011/2012

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ZA OBDOBÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2011/2012 Základní škola Louny Školní 2426, 440 01 Louny, příspěvková organizace VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ZA OBDOBÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2011/2012 předkládá Mgr. Věra Benešová ředitelka základní školy Základní škola

Více

Školní vzdělávací program

Školní vzdělávací program Mateřská škola Na Kopečku, Bradlecká 360, Kosmonosy Školní vzdělávací program pro předškolní vzdělávání Vydán ŘŠ pod Č.: 1/2012 Upraven a schválen pedagogickou radou: Zpracovala: Bc. Vendula Macháčková

Více

Mateřská škola Oáza v Praze 12

Mateřská škola Oáza v Praze 12 Mateřská škola Oáza v Praze 12 Školní vzdělávací program pro předškolní vzdělávání Název: Zvídálkovo putování světem her a poznávání Číslo jednací: samostatná evidence 2013/14 Aktualizován: 1. 9. 2014

Více

Základní škola a Mateřská škola Štefcova 1092 Hradec Králové 2013/2014. Výroční zpráva. Mgr. Eduard Hlávka

Základní škola a Mateřská škola Štefcova 1092 Hradec Králové 2013/2014. Výroční zpráva. Mgr. Eduard Hlávka Základní škola a Mateřská škola Štefcova 1092 Hradec Králové 2013/2014 Výroční zpráva Mgr. Eduard Hlávka Obsah 1. Základní údaje o škole... 4 1.1. Škola... 4 1.2. Zřizovatel... 4 1.3. Místo poskytovaného

Více

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM Základní umělecká škola v Železném Brodě příspěvková organizace, Koberovská 589, Železný Brod tel: 483 389 327, e-mail: zuszb@email.cz ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY příspěvkové organizace,

Více

Vážení přátelé, Upozornění:

Vážení přátelé, Upozornění: Vážení přátelé, obracíme se na Vás a Vaše děti s širokou nabídkou pravidelné zájmové činnosti, kterou připravujeme pro všechny věkové skupiny v novém školním roce. Ve dnech otevřených dveří DDM, které

Více

NABÍDKA ZÁJMOVÝCH ÚTVARŮ DDM Prachatice, pracoviště Prachatice VE ŠKOLNÍM ROCE 2009/2010

NABÍDKA ZÁJMOVÝCH ÚTVARŮ DDM Prachatice, pracoviště Prachatice VE ŠKOLNÍM ROCE 2009/2010 NABÍDKA ZÁJMOVÝCH ÚTVARŮ DDM Prachatice, pracoviště Prachatice VE ŠKOLNÍM ROCE 2009/2010 Vážení rodiče,milé děti a mladí přátelé, Ještě než Vám nabídneme naše zájmové útvary, chtěli bychom Vás pozvat na

Více