Flexibook = nová generace interaktivních učebnic

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Flexibook = nová generace interaktivních učebnic"

Transkript

1 Flexibook = nová generace interaktivních učebnic Flexibook je novou generací interaktivních učebnic, díky níž bude učení příjemnější než kdy předtím! Flexibooky si teď můžeš stahovat nejen na svůj počítač nebo notebook, ale i na ipad a iphone, a učit se tak kdykoliv budeš potřebovat. Flexibook je unikátním konceptem, který umožňuje využívat elektronický obsah ve škole (interaktivni tabule, dataprojektor) i doma (PC, notebook, tablet). Jaké jsou výhody Flexibooků?» shodná vizualizace učebnic ve všech zařízeních (PC, notebook, tablet, chytrý telefon)» intuitivní ovládání» snadná orientace v knize» atraktivní grafika» rozšiřující multimédia (audio, video, animace) a další interaktivní prvky» cenová dostupnost» 4 instalace u každého zakoupeného nebo staženého Flexibooku» časově neomezené licence» snadné stahování prostřednictvím specializovaného obchodu Proč využívat Flexibooky?» motivují díky rozličným aktivitám (zvuk, pohyb, názorný materiál atd.)» prezentují novou učební látku prostřednictvím obrázků, animace, videa» mezipředmětové odkazy pomáhají utřídit si myšlenky, nápady, hledat logické souvislosti» nabízí množství rozšiřujícího materiálu Flexibooky budeme vylepšovat o další obsah a funkcionality. Už teď se můžeš těšit na:» motivující interaktivní cvičení» roletku umožňující zakrývání libovolných částí stránky» testy k procvičení látky» systém testování pro třídu» poznámkový aparát pro čtečku ios

2 Flexibooks čtečka nejen pro Vaše e-knihy Aplikace Flexibooks umožňuje oproti jiným čtečkám čtení nejen klasických e-knih ve formátu PDF, ale také unikátních interaktivních učebnic s řadou rozšiřujícího materiálu, jako jsou například videa, animace, audionahrávky, rozšiřující dokumenty. Aplikace Flexibooks ti tak otevírá dveře do světa nejmodernějších vzdělávacích materiálů. Flexibooky mají vlastní specializovaný obchod - Flexibooky lze kupovat: pro sebe, pro někoho jiného formou poukazů. Vybrané knihy bude navíc možné: vypůjčit na 1 měsíc, stáhnout zcela zdarma. Tyto možnosti nenabízí žádný jiný e-shop! Pro nakupování Flexibooků je třeba provést na e-shopu základní registraci. Ve svém účtu následně uvidíš všechny tvoje zakoupené, vypůjčené a bezplatně stažené knihy, budeš zde spravovat zařízení, na kterých máš knihy nainstalované, a hlavně se pomocí těchto přihlašovacích údajů přihlásíš do čtečky Flexibooks. Každý Flexibook si můžeš v rámci licence nainstalovat až na 4 zařízení 2x s MS Windows, 2x s ios. Před stažením první knihy je nutné si nainstalovat čtečku Flexibooks do každého zařízení, na němž budeš knihy číst (PC, notebook, ipad, iphone). Pro každý operační systém existuje samostatná čtečka v současné době je dostupná verze pro MS Windows a ios.

3 1. Stahujeme Flexibooky do čtečky Po úspěšném dokončení objednávky na a jejím následném zaplacení se zařadí zakoupené tituly do sekce Moje knihy ve tvém účtu. Moje knihy obsahují všechny tebou zakoupené, vypůjčené i bezplatně stažené Flexibooky. Jejich ikony se následně automaticky přenesou do čtečky Flexibooks. Aby došlo k propojení čtečky a tvého účtu na e-shopu, je nutné se do ní přihlásit. K přihlašovacímu oknu se dostaneš pomocí tlačítka Pro přihlášení do čtečky zadej přihlašovací údaje k tvému účtu na Po úspěšném přihlášení se vrať zpět do Knihovny. V ní nyní uvidíš všechny tvé knihy. Po odhlášení ze čtečky se zobrazí Knihovna prázdná nebo s e-knihami (formát PDF), které byly do čtečky staženy jiným způsobem než přes Flexibookstore.cz. Aplikaci může využívat i více uživatelů. Pro zobrazení knih daného uživatele se stačí přihlásit pomocí jeho přihlašovacích údajů.

4 2. Začínáme V Knihovně se zobrazí všechny tvé knihy. Ikony dosud nestažených Flexibooků (tj. zakoupených, ale ještě nikdy nestažených a nespuštěných) jsou potlačené a přes ikonu mají symbol, stažené knihy jsou plnobarevné. Ovládací tlačítka: Můj profil umožňuje přihlášení/odhlášení do/z čtečky Třídění ikony v knihovně lze setřídit libovolně nebo abecedně (A Z, Z A). Obnovení knihovny zaktualizuje Knihovnu uživatele po zakoupení nových knih Skrýt/Zobrazit skryté skryje nepotřebné knihy a následně je opět zobrazí Možnosti - Vyhlazování obrázků zlepší kvalitu fotografií uvnitř knihy - Složka knihovny umožňuje změnit složku, do které se ukládají stažená data učebnic Stažení knihy: Vyhledávání Přes ikonu nestažené knihy je zobrazen symbol. Kliknutím na něj se začne kniha stahovat (pozn.: po celou dobu stahování je nutné být připojen k internetu). V průběhu stahování se bude ikona knihy postupně vybarvovat. Pokud chceš stahování přerušit, klikni na tlačítko. Pro jeho spuštění opět klikni na tlačítko. Spustíš-li stahování více knih najednou, zařadí se ti do fronty a stahují se postupně. Po dokončení stahování se ikona knihy vybarví a v tuto chvíli je možné ji začít číst. Vybranou knihu (Flexibook nebo e-knihu ve formátu PDF) otevři kliknutím na její ikonu v Knihovně.

5 Uživatelské třídění: Ikony knih lze řadit v Knihovně abecedně nebo libovolně (uživatelské třídění). Přesunutí se provádí jednoduchým přetažením ikony na požadované místo. 3. Ovládáme V knize se lze pohybovat několika způsoby:» pomocí kolečka myši,» pomocí posuvníku,» pomocí šipek vedle posuvníku,» pomocí strukturovaného obsahu. Ovládací tlačítka: Strukturovaný obsah zobrazí kompletní obsah knihy s názvy jednotlivých kapitol/témat nebo odkáže na stranu s obsahem učebnice. Lištu skryješ pomocí tlačítka. Tlačítko vysune lištu se strukturovaným obsahem. Názvy kapitol/témat jsou aktivní a lze se díky nim pohybovat uvnitř knihy. Kliknutím na název vybrané kapitoly/tématu dojde k přesměrování na příslušnou stranu v knize. V některých knihách tě tlačítko pouze přesměruje na stranu s obsahem učebnice. U e-knih (formát PDF) může být tlačítko dokonce úplně neaktivní.

6 Knihovna umožňuje návrat do knihovny s tvými knihami. Vyhledávání - vyhledává výrazy uvnitř knihy a zobrazuje výsledky včetně stránky, na níž byl výraz nalezen. Zobrazení umožňuje přepínání mezi zobrazením jedné strany a dvojstrany. Zoom nabízí zobrazení na celou stranu, roztažení stránky na šířku monitoru a nastavení libovolného zobrazení stránky (zoom). Nástroje kurzor, zvýrazňovač, polepka Kurzor - kliknutím do textu nebo obrázku dojde k jeho zvětšení; zmenšení do původní velikosti proveď poklepáním nebo kliknutím pravým tlačítkem myši Zvýrazňovač - umožňuje zvýrazňovat text pomocí barev. Zapni si v liště tento nástroj a označ text, který chceš zvýraznit. Kliknutím pravým tlačítkem myši do zvýrazněného textu se rozbalí paleta barev. Podbarvení zrušíš kliknutím na křížek.

7 Polepka - umožňuje vkládat poznámky na libovolné místo v knize. Tažením myši vyznač oblast, do které se ti vloží lísteček pro psaní poznámek. Poznámku lze libovolně přemisťovat, zvětšovat či zmenšovat. Kliknutím na špendlík lze poznámku úplně minimalizovat, opětovným kliknutím na špendlík se poznámka zobrazí v plné velikosti. Pokud chceš použít jinou barvu, klikni pravým tlačítkem do lístečku a vyber si z palety barev. Poznámku odstraníš kliknutím na křížek. Lišta s rozšiřujícím materiálem ve Flexibooku, tj. plnohodnotné interaktivní učebnici, obsahuje lišta odkazy na audionahrávky, videa, obrázky, fotografie, dokumenty, webové odkazy nebo odkazy do jiných učebnic a dokumentů. Symbol umístěný přímo na stránce knihy značí přítomnost multimédia v liště. Kliknutím na vysuneš lištu s materiály k celé knize. V liště se barevně označí multimédium k příslušnému textu, obrázku apod. V rozšiřujících materiálech lze také filtrovat podle jejich typu. Filtr rozbalíš kliknutím na tlačítko v liště. Po zvolení požadovaného typu materiálu se zobrazí v liště např. všechna videa z knihy.

8 V liště můžeš najít tyto typy rozšiřujících materiálů: Odkaz na webovou stránkuc Webový odkaz umožňuje spustit prohlížeč webových stránek přímo z Flexibooku. V případě, že není tvoje zařízení připojeno k internetu, zobrazí se off-line podoba webového odkazu. Off-line verze stránek není průběžně aktualizována a je platná k datu vydání Flexibooku. Odkaz na jinou stranu v rámci používaného Flexibooku Umožňuje rychlý přesun v rámci daného Flexibooku na konkrétní stranu nebo probíranou látku. Pomocí tlačítka se vrátíš na stranu, ze které jsi na odkaz přesměrován. Odkaz do jiného Flexibooku Umožňuje rychlý přesun do jiného Flexibooku na konkrétní stranu nebo probíranou látku. Pokud odkaz vede do Flexibooku, který máš stažený, otevře se ti tato kniha. Pomocí tlačítka se lze vrátit na stranu s původním odkazem. Nemáš-li cílový Flexibook stažený, otevře se statická strana (ve formátu PDF). Dokument Dokument rozšiřující učivo, např. textový soubor, tabulka. Pracovní aktivity Rozšiřující úkoly vycházející z učebnice. Prohlížeč obrázků Pod ikonou je obrázek nebo fotografie, která se otevře v jednoduchém prohlížeči. Zvukový záznam Zvukový záznam umožňuje přístup k audiomateriálům, které látku vhodně doplňují. Zvukový záznam se spouští ve snadno ovladatelném přehrávači. Videozáznam, animace Tlačítko umožňuje přehrání videa nebo animace ve snadno ovladatelném přehrávači.

9 4. Mažeme Pokud chceš smazat libovolnou knihu z počítače, přejdi do Knihovny. Klikni pravým tlačítkem myši na ikonu tohoto titulu a křížkem ji smaž. Kniha zůstane i nadále v knihovně, ale ikona se změní v poloprůsvitnou. Došlo ke smazání dat z počítače, nikoliv smazání licence na Flexibook. Všechny licence jsou časově neomezené (výjimkou je pouze měsíční výpůjčka), takže si můžeš knihu v budoucnu kdykoliv znovu stáhnout. Pro opětovné stažení stačí kliknout na symbol.

Využití aplikace NetSupport School pro školní prostředí

Využití aplikace NetSupport School pro školní prostředí Využití aplikace NetSupport School pro školní prostředí Vytvořeno v rámci projektu Dotkněte se inspirace Registrační číslo: CZ.1.0.7./1.3.00/51.0046 Autoři: Ludmila Klatovská Petr Kofroň Lenka Mandryszová

Více

LookDet Dispečerský systém Uživatel

LookDet Dispečerský systém Uživatel LookDet Dispečerský systém Uživatel Návod na obsluhu Verze 1.04 lookdet_u_g_cz_104 AMiT, spol. s r. o. nepřejímá žádné záruky, pokud se týče obsahu této publikace a vyhrazuje si právo měnit obsah dokumentace

Více

S počítačem nejen k maturitě

S počítačem nejen k maturitě S počítačem nejen k maturitě 2. díl Pavel Navrátil Michal Jiříček Nakladatelství a vydavatelství R www.computermedia.cz Obsah Tematické rozdělení dílů knihy S počítačem nejen k maturitě Obsah prvního dílu

Více

Poznejte svůj notebook

Poznejte svůj notebook Vysoká škola ekonomická v v Praze Univerzita třetího věku Poznejte svůj notebook Učební text pro předmět U086 Ing. Hana Hurtíková Praha 2011 Určeno pro studenty Univerzity třetího věku VŠE v Praze Hana

Více

250 tipů a triků pro iphone, ipad a ipod

250 tipů a triků pro iphone, ipad a ipod 250 tipů a triků pro iphone, ipad a ipod Karel Klatovský Nakladatelství a vydavatelství R www.computermedia.cz tipů a triků pro iphone, ipad a ipod 4 Obsah Obecné...10 1. Co je iphone, ipad a ipod?...10

Více

Uživatelská příručka k aplikaci Pinnacle Studio 18. Včetně aplikace Pinnacle Studio Plus a Pinnacle Studio Ultimate

Uživatelská příručka k aplikaci Pinnacle Studio 18. Včetně aplikace Pinnacle Studio Plus a Pinnacle Studio Ultimate Uživatelská příručka k aplikaci Pinnacle Studio 18 Včetně aplikace Pinnacle Studio Plus a Pinnacle Studio Ultimate Obsah Dříve než začnete................................. 1 Zkratky a konvence...................................

Více

333 tipů a triků pro Microsoft Office 2013

333 tipů a triků pro Microsoft Office 2013 333 tipů a triků pro Microsoft Office Karel Klatovský Nakladatelství a vydavatelství R www.computermedia.cz Obsah Obsah Obecné...10 1. Jaké jsou novinky v Microsoft Office?...10 2. Jaké existují edice

Více

Softwarové řešení pro návrh a tisk karet

Softwarové řešení pro návrh a tisk karet CARDPRESS Softwarové řešení pro návrh a tisk karet Uživatelská příručka Obsah web: www.cardhouse.cz mail : sales@cardhouse.cz tel.: +420 475 214 754 1) Úvodní informace... 1 Požadavky na konfiguraci počítače...1

Více

BE-ON-ROAD UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA

BE-ON-ROAD UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA BE-ON-ROAD UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA i 1. SYSTÉMOVÉ POŽADAVKY... 4 1.1. PODPOROVANÉ OPERAČNÍ SYSTÉMY... 4 1.2. POŽADAVKY NA HARDWARE... 4 2. INSTALACE... 5 2.1. INSTALACE PŘES BE-ON-ROAD WIZARD... 5 2.2. INSTALACE

Více

Geosense Geoportál návod k použití

Geosense Geoportál návod k použití Geosense Geoportál návod k použití 1 / 22 OBSAH ÚVOD - O GEOPORTÁLU... 3 SPUŠTĚNÍ GEOPORTÁLU... 4 POHYB V MAPĚ... 5 Ovládací kříž... 5 Použití myši... 5 Použití klávesnice... 6 OVLÁDACÍ PRVKY... 7 Základní

Více

BE-ON-ROAD 3.9 UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA

BE-ON-ROAD 3.9 UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA BE-ON-ROAD 3.9 UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA i 1. SYSTÉMOVÉ POŽADAVKY... 3 1.1. PODPOROVANÉ OPERAČNÍ SYSTÉMY... 3 1.2. POŽADAVKY NA HARDWARE... 3 2. INSTALACE... 4 2.1. INSTALACE PŘES BE-ON-ROAD WIZARD... 4 2.2.

Více

Popis a výhody Office 365 ProPlus pro žáky a na to navazujících služeb:

Popis a výhody Office 365 ProPlus pro žáky a na to navazujících služeb: Milí žáci, vážení rodiče, S radostí i s hrdostí Vám oznamujeme, že žáci od 4. do 9. třídy Bezručky jsou první ze všech základních škol v Hradci Králové, kteří mohou pro potřebu výuky i svých soukromých

Více

Úvodní obrazovka ve Windows 8 (schéma rozložení ovládacích prvků) Můžete hledat v aplikacích, nastaveních a souborech ve vašem zařízení.

Úvodní obrazovka ve Windows 8 (schéma rozložení ovládacích prvků) Můžete hledat v aplikacích, nastaveních a souborech ve vašem zařízení. Seznamte se s ovládáním Windows 8 Windows 8 je atraktivní, rychlý a plynulý. Úvodní obrazovka s aktivními dlaždicemi a novými Windows 8 aplikacemi nabízí nové možnosti ovládání pomocí dotyku, klávesnice

Více

Kerio Connect. Kerio Technologies

Kerio Connect. Kerio Technologies Kerio Connect Příručka uživatele Kerio Technologies 2012 Kerio Technologies s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Tento manuál je uživatelskou příručkou k produktu Kerio Connect 7.4. Změny vyhrazeny. Aktuální

Více

Kindle. Uživatelská příručka. 2. vydání

Kindle. Uživatelská příručka. 2. vydání Kindle Uživatelská příručka 2. vydání 1 Obsah... 1 Vítejte... 3 Kapitola 1 Začínáme... 4 Ovládací prvky... 4 Nabíjení baterie... 5 Indikátory stavu... 6 Stav WiFi... 6 Stav baterie... 6 Indikátor aktivity...

Více

Autor: Karel Klatovský

Autor: Karel Klatovský Autor: Karel Klatovský Tato příručka byla vytvořena v rámci programu Partneři ve vzdělávání společnosti Microsoft. 2 Obsah Úvod... 4 Datová úložiště... 4 Diskety... 4 CD/DVD/BluRay... 4 USB flash disky...

Více

Uživatelská příručka. www.aponia.com

Uživatelská příručka. www.aponia.com Uživatelská příručka www.aponia.com 1. SYSTÉMOVÉ POŽADAVKY... 5 1.1. PODPOROVANÉ OPERAČNÍ SYSTÉMY...5 1.2. POŽADAVKY NA HARDWARE...5 2. INSTALACE... 6 2.1. INSTALACE PŘES APONIA WIZARD...6 2.2. INSTALACE

Více

Manuál programu SendMails

Manuál programu SendMails Strana I Manuál programu SendMails Part I O programu SendMails 1 1 Instalace... 2 2 Registrace... 2 3 Kontakt... 3 Part II Práce s programem 3 1 Způsob... zasílání zpráv 5 Přes SMTP server... 5 Kde získat

Více

Základní uživatelská příručka informační podpory správy Číselníku NIPEZ

Základní uživatelská příručka informační podpory správy Číselníku NIPEZ Základní uživatelská příručka informační podpory správy Číselníku NIPEZ Verze: 2.2 Účinnost od: 12. 3. 2014 Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Staroměstské nám. 6 110 15 Praha 1 Verze: 2.2 Základní uživatelská

Více

4. Lync. 4.1 K čemu slouží aplikace Lync a její instalace. 4.2 Hlavní okno. Kapitola 4: Lync 173

4. Lync. 4.1 K čemu slouží aplikace Lync a její instalace. 4.2 Hlavní okno. Kapitola 4: Lync 173 Kapitola 4: Lync 173 4. Lync Lync Instalace klienta Hlavní okno Nový kontakt Skupiny uživatelů 4.1 K čemu slouží aplikace Lync a její instalace Lync je klient sjednocené komunikace, do níž patří zasílání

Více

Filmy z vašeho života

Filmy z vašeho života Pinnacle Studio Verze 17 Včetně aplikací Pinnacle Studio Plu a Pinnacle Studio Ultimate Filmy z vašeho života Copyright 2013 Corel Corporation. Všechna práva vyhrazena. Respektujte prosím práva umělců

Více

Web klient příručka uživatele

Web klient příručka uživatele IceWarp Server Web klient příručka uživatele Verze 10 Začátek práce s rozhraním IceWarp Web klient Pro přístup do rozhraní je nutné přistoupit na adresu nastavenou správcem systému s použitím internetového

Více

Sticky Password 5.0 manuál. 2012 Lamantine Software, a.s.

Sticky Password 5.0 manuál. 2012 Lamantine Software, a.s. Sticky Password 5.0 manuál 2012 Lamantine Software, a.s. 2 Sticky Password 5.0 manuál Obsah Kapitola I Sticky Password 4 Kapitola II Rozhraní Sticky Password 4 1 Tlačítko... rychlého spouštění 5 2 Okno

Více

FX Hosting. Poštovní klient Mozilla Thunderbird

FX Hosting. Poštovní klient Mozilla Thunderbird FX Hosting Poštovní klient verze 1.5.0.2 Verze 1.05 květen 2006 Obsah 1Vyrozumění o autorských právech...4 2Úvod...5 2.1Komu je příručka určena...5 2.2Jak pracovat s příručkou......5 2.2.1Co zde naleznete...5

Více

Metodická příručka pro učitele. InspIS ŠVP tvorba ŠVP

Metodická příručka pro učitele. InspIS ŠVP tvorba ŠVP Metodická příručka pro učitele InspIS ŠVP tvorba ŠVP InspIS ŠVP TVORBA A ADMINISTRACE ŠKOLNÍCH VZDĚLÁVACÍCH PROGRAMŮ Tato Metodická příručka pro učitele byla zpracována v rámci projektu Národní systém

Více

Tvorba prezentace v SMART Notebooku

Tvorba prezentace v SMART Notebooku Tvorba prezentace v SMART Notebooku Učební text pro autory materiálů a učitele dálkového studia OSŠPo Kolín Projekt: Zavádění nových forem výuky do dálkového studia, využití e-learningového prostředí pro

Více

Internet a komunikace

Internet a komunikace KAPITOLA 6 Internet a komunikace INTERNETOVÝ PROHLÍŽEČ GOOGLE CHROME KOMUNIKAČNÍ PLATFOMY SOCIÁLNÍ SÍTĚ INTERNETOVÉ ÚLOŽIŠTĚ SHRNUTÍ KAPITOLY Internetový prohlížeč představuje jednu z nejvíce využívaných

Více

AMAZON KINDLE 4 český návod. Special Offers & Sponzorované spořiče... 4 Spořič... 4 Hlavní obrazovka... 4

AMAZON KINDLE 4 český návod. Special Offers & Sponzorované spořiče... 4 Spořič... 4 Hlavní obrazovka... 4 AMAZON KINDLE 4 český návod Manuál pro Kindle 4 1 Obsah Obsah Kapitola 1 - začínáme... 2 Ovládací prvky... 2 Nabíjení baterie... 3 Indikátory stavu... 3 Stav WiFi... 3 Stav baterie... 3 Indikátor aktivity...

Více

UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA. Autor: Bronislav Ceh & Marek Klimša Verze dokumentu: 10/2011 Aktualizace: 2. ledna 2013

UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA. Autor: Bronislav Ceh & Marek Klimša Verze dokumentu: 10/2011 Aktualizace: 2. ledna 2013 UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA Autor: Bronislav Ceh & Marek Klimša Verze dokumentu: 10/2011 Aktualizace: 2. ledna 2013 Obsah 1. První pohled 3 1.1 Seznamte se 3 1.2 Co je Daňová kancelář? 3 1.3 Moduly 4 2. Základní

Více

Základní uživatelská příručka informační podpory správy číselníku NIPEZ

Základní uživatelská příručka informační podpory správy číselníku NIPEZ Základní uživatelská příručka informační podpory správy číselníku NIPEZ Verze: 2.2 Účinnost od: 10. 3. 2014 Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Staroměstské nám. 6 110 15 Praha 1 ID: DUN 004/11 Základní

Více