KATALOG K AUKCI VÝTVARNÝCH DĚL

Podobné dokumenty
Výtěžek aukce je určen na pomoc seniorům, kteří využívají služeb Charity Frýdek-Místek.

KATALOG K AUKCI VÝTVARNÝCH DĚL

AUKCE VÝTVARNÝCH DĚL

VÝTVARNÁ AUKCE. KATALOG DRAŽENÝCH DĚL Muzeum Beskyd Frýdek-Místek, 12. října 2012 od 17 hodin

Vážení hosté benefičního večera, KATALOG DRAŽENÝCH UMĚLECKÝCH DĚL. Mgr. Jiří Pitaš

Vážení hosté benefičního večera, KATALOG DRAŽENÝCH UMĚLECKÝCH DĚL. Mgr. Jiří Pitaš

ŘEDITEL STŘEDNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY, OSTRAVA, PŘÍSPĚVKOVÉ ORGANIZACE

AUKČNÍ KATALOG - Nevydraženo Výtěžek aukce je určen na pomoc seniorům, kteří využívají služeb Charity Frýdek-Místek.

AUKČNÍ KATALOG Výtěžek aukce je určen na pomoc seniorům, kteří využívají služeb Charity Frýdek-Místek.

Anotace Autorka Výstavy. Plastiky Obrazy Kresby Mandaly Mozaiky

ODEHNAL KATALOG VÝSTAVY

Boris Jirků Vladimír Suchánek Dana Kyndrová Ivan Gruber. Host večera Tomáš Klus

od do PAVEL TASOVSKÝ A PAVEL TASOVSKÝ ML. KATALOG VÝSTAVY UMĚLECKÉHO KOVÁŘSTVÍ V EXTERIÉRU HISTORICKÉHO MĚSTA

GYMNÁZIUM OSTRAVA ZÁBŘEH, VOLGOGRADSKÁ 6a. Mgr. Marcela Gajdová. Tematické plány pro školní rok 2016/2017

Podzimní zkušební období 23. srpna 17. září 2013

Vyvolávací cena: 500 Kč Minimální výše příhozu: 100 Kč

Základní škola a Mateřská škola G. A. Lindnera Rožďalovice. Malířství

O autorovi básní a autorech obrazů: Mgr. Jaroslav Pivoda

TEMATICKÝ PLÁN. září. říjen. listopad. prosinec

1. dobročinná aukce. obrazů na téma Provence

inge kosková kresby

Výtvarná výchova. Charakteristika vyučovacího předmětu. Výchovné a vzdělávací strategie pro rozvíjení klíčových kompetencí žáků

Josef Sládek - malba. Prezentace malby, Vysoké učení technické v Brně, Fakulta strojního inženýrství, Ústav konstruování, 5.

, 14-16, NE FOTO

Výroční zpráva předmětové komise výtvarné výchovy za školní rok

Zlomené srdce Realizace z cyklu O lásce

6.2. II.stupeň. Vzdělávací oblast: Umění a kultura Vyučovací předmět: VÝTVARNÁ VÝCHOVA. Charakteristika vyučovacího předmětu 2.

Konkretizovaný výstup Konkretizované učivo Očekávané výstupy RVP

Jeho díla jsou zastoupena v muzeích a soukromích sbírkách v Evropě, zámoří a v Austrálii.

23. září Dobročinná aukce výtvarných děl plzeňských autorů na podporu kostelíku U Ježíška

Vzdělávací obor - Výtvarná výchova - obsah

Bohuslava Maříková. Z cyklu Pod bodem mrazu, Z cyklu Paměť starých zdí, 2014

ZÁMĚRY TKS charita záměr realizátor cílová skupina. Charitní dům pro seniory Hnojník

DÍLO Č. 1 Jana Babincová Jazyk č. 25 Dil, 2014, 20x20 cm, akryl na plátně VYVOLÁVACÍ CENA: 3 800,- Kč BĚŽNÁ PRODEJNÍ CENA: 4 000,- Kč (v případě

CZ.1.07/1.5.00/ Zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT. České výtvarné umění na přelomu 19. a 20. století VY_32_INOVACE_21_05

DARUJ DVAKRÁT KATALOG UMĚLECKÝCH DĚL PRO CHARITATIVNÍ PRODEJ NA PODPORU OHROŽENÝCH RODIN

Výtvarná výchova. 8. ročník. Výtvarné vyjádření zajímavých přírodních tvarů studijní, případně fantazií dotvořené práce. Barvy výtvarné hry a etudy

III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT. VY_32_INOVACE_Pap020

Volitelné dějiny umění

Sdružení pro rozvoj Soláně občanské sdružení

václav kupka akty

Vyobrazení. 1. Mikoláš Aleš: Dva poutníci přicházející do Prahy, pravděpodobně 1869, kresba perem tuší

Základní škola, Ostrava Poruba, Bulharská 1532, příspěvková organizace

Pro školní rok 2012/13 vyhlašuji následující témata povinné a nepovinné profilové části maturitní zkoušky:

Jiný pohled na Káhiru. Český egyptologický ústav FF UK slaví padesát let založení výstavou

Zdeněk Dašek NÁVRAT DOMŮ

DARUJ DVAKRÁT KATALOG UMĚLECKÝCH DĚL PRO CHARITATIVNÍ PRODEJ NA PODPORU OHROŽENÝCH RODIN

atelier sochařky hany wichterlové

Benefiční výstava pro Nadaci Rakovina věc veřejná Pavel Grégr, Martin Paladino, Ondřej Růžička

PORTFOLIO. Dita Klicnarová

Ročník , Brno 17. číslo. Datum Akce Čas Místo LEDEN

MUZEUM UMĚNÍ A DESIGNU : UMĚLECKÁ ŠKOLA

CURRICULUM VITAE. Lenka Trubačová. Telefon:

Pedagog a umění. pořádané k poctě významného výtvarného pedagoga a teoretika Josefa Vydry ( )

Výtvarná výchova Ročník TÉMA

Datum Příjmení Jméno Název díla vzniku Technika Rozměr Signatura Stav díla. značeno a

6. ročník. Výtvarná výchova

Výtvarná výchova charakteristika předmětu

FRANTIŠEK KAREL HRON MALÍŘ

ŽIVOTOPIS. Mateřská škola, Základní škola a Dětský domov, Ivančice. Autor: PaedDr. Miroslava Křupalová

Předmět: VÝTVARNÁ VÝCHOVA Ročník: 1.

Hravý architekt Děti na Pražském hradě 2014 (v rámci mezinárodního festivalu architektury Architecture Week Praha 2014)

VÁCLAV KNOTEK (* ) Inventář osobního fondu

V pátek 3. května 2013 se uskutečnil koncert pro klienty, jejich rodinné příslušníky, přátele a známé, který si v rámci projektu "Kdo jiný?

Tématický plán. Předmět Výtvarná výchova. Vyučující PhDr. Eva Bomerová. Školní rok 2016/2017. hod./týd. 2. Ročník IV. A. Učebnice:

Doprodej k mimořádné aukci obrazů na Žofíně

EVIDENCE VÝUKOVÝCH MATERIÁLŮ - Výtvarný obor (VO)

ZÁKLADNÍ ŠKOLA ČESKÝ KRUMLOV ABSOLVENTSKÁ PRÁCE VÝTVARNÉ OBORY. Za Nádražím 222, Český Krumlov. Autor práce: Tereza Martinovská, IX.

Výtvarná výchova - 1. ročník

Výtvarná výchova. 9. ročník. Zobrazování přírodních forem. Giuseppe Arcimboldo

Časové souvislosti napovídají, že vaše aktuální výstava je značně opožděným železnobrodským výstavním debutem. Kdo ten odklad způsobil? Oni, nebo vy?

MgA. Sevdalina Kovářová Kostadinova Sevda M

BENEFIČNÍ AUKCE UMĚLECKÝCH DĚL VE PROSPĚCH GREEN DOORS

Mikoláš Aleš Mikoláš Aleš

Ladislav Šaloun externí učitel / speciální škola sochařská

SBÍRKA ŠETLÍKOVA KOLEKCE

UMPRUM_ORGANIGRAM UMĚLECKÁ RADA (12 + 7) = 19 SPRÁVNÍ REKTOR RADA odd. PERSONÁLNÍ vedoucí 1 1 (3 X 3) = 9 (3 x 5) = 15 asistentka REKTORA 1

ZNALECKÝ POSUDEK č. 166/2015

MARTIN SALCMAN (* ) Inventář osobního fondu

Příloha č. 9 VÝTVARNÁ VÝCHOVA

Předmět: V Ý T V A R N Á V Ý C H O V A

05 Fotografická a multimediální tvorba

Brázda Petr SO i NE 9-18 MALÍŘ Cejnková A. Dana SO i NE MALÍŘKA Dobiáš Josef SO i NE MALÍŘ Dobrovolný Martin SO i NE 9-12, FOTO

TEMATICKÝ PLÁN. září říjen

milan dobeš dynamický konstruktivizmus

KATEDRA DIDAKTICKÝCH TECHNOLOGIÍ. Diplomová práce. Příloha 3. Fotodokumentace hodnocení žáků

Studijní zaměření: Komplexní výtvarná tvorba

Provozní doba knihovna Dolní náměstí a Informační centrum pondělí pátek: 10:00 18:00 sobota: 9:00 12:00 (Informační centrum + půjčovna 2.

5.2.2 Studijní zaměření: Komplexní výtvarná tvorba

Lidé a jejich míry Kánon lidské postavy podle Leonarda da V. kresba tužkou Leonardo da V. video (dokument BBC) beseda

TABULKA č do té doby největší bosensko- né předměty z Bosny a Hercegoviny 1901 Vánoční výstava a tržnice řemeslných výrobků

MĚSTA A KRAJE ČESKÉ REPUBLIKY 4. Anotace: Materiál je určen k výuce vlastivědy ve 4. ročníku ZŠ. Seznamuje žáky s kraji ČR.

Základní škola, Ostrava Poruba, Bulharská 1532, příspěvková organizace


Malířstv. řství 19. století. zimní semestr 2012

A. Charakteristika vyučovacího předmětu. a) Obsahové, časové a organizační vymezení předmětu

Základní škola Fr. Kupky, ul. Fr. Kupky 350, Dobruška 5.7 UMĚNÍ A KULTURA VÝTVARNÁ VÝCHOVA Výtvarná výchova 1. období 2.

marek trizuljak sklokrajina

Ročník VII. Výtvarná výchova. Období Učivo téma Metody a formy práce- kurzívou. Průřezová témata. Kompetence Očekávané výstupy. Mezipřed.

Výtvarná výchova. Barevný svět kolem nás, barvy které známe

Transkript:

KATALOG K AUKCI VÝTVARNÝCH DĚL Výtěžek aukce je určen na pomoc seniorům, kteří využívají služeb Charity Frýdek-Místek. Muzeum Beskyd Frýdek-Místek, Rytířský sál, 14. října 2016 od 17 hodin ZÁŠTITU PŘEVZALI Mons. František Václav Lobkowicz, sídelní biskup Ostravsko-opavský Ing. Jiří Carbol, senátor

Jak dražit: Poslání a vznik Charity Frýdek-Místek 1. Při vstupu se zaregistrujte v recepci k dražbě. Obdržíte dražební číslo a katalog. Bez dražebního čísla se dražby nelze zúčastnit. 2. V klidu si prohlédněte dražená díla. 3. Dražba začíná v 17:40 hod. Do dražby se zapojíte tak, že k vyvolávací ceně draženého díla, přihazujete Vámi zvolenou částku. Horní hranice jednotlivého příhozu není omezena. 4. Platbu vydražených předmětů provedete na základě předložení Vašeho dražebního čísla na recepci u pokladníka. Obdržíte doklad o zaplacení a seznam vydražených děl. 5. Vydražená díla Vám budou po zaplacení předána po domluvě v recepci. Program: 17:00 17:20 Prohlídka výtvarných děl za hudebního doprovodu Galia Brothers 17:20 17:40 Úvodní slovo, pozdravy hostů 17:40 19:00 Dražba děl 19:00-20:00 Výdej vydražených děl, raut Přejeme Vám příjemný večer a děkujeme za Vaši podporu. Charita Frýdek-Místek je nezisková organizace působící v regionu Frýdku-Místku a Frýdlantu nad Ostravicí. Patříme mezi největší poskytovatele sociálních služeb v Moravskoslezském kraji. Poskytujeme již 24 let široké spektrum pobytových, ambulantních a terénních sociálních služeb a zdravotních služeb určených seniorům, lidem s psychickým onemocněním, rodinám s dětmi a mládeži ohrožené sociálním vyloučením. Naším cílem je pomáhat lidem v hmotné, sociální, duševní a duchovní nouzi bez ohledu na jejich příslušnost k rase, národnosti nebo náboženskému vyznání. Katolická farní charita Místek byla založena Olomouckým arcibiskupem 20. ledna 1992 a byla jí od počátku delegována právní subjektivita. O měsíc později vznikla Farní charita Frýdek, která působila jako dobrovolná. V roce 1996 došlo ke sloučení obou charit a vznikla jedna Charita Frýdek-Místek s oblastní působnosti. Jako první začala působit charitní ošetřovatelská služba, která byla zřízena 1. 2. 1992. Poté se Charita postupně rozrůstala o další střediska a poskytované služby. V rámci jednotlivých středisek poskytuje Charita Frýdek-Místek následující služby: zajištění ubytování, stravy, sociálních a zdravotních služeb v pobytových zařízeních, sociální a zdravotní služby v domácnostech uživatelů (pečovatelská a ošetřovatelská služba), terapeutické aktivity (muzikoterapie, pracovní terapie, canisterapie, výtvarné dílny, práce s keramikou, pohybové aktivity a další), výlety a návštěvy kulturních zařízení, poradenské služby (dluhové, sociálně-právní a rodinné), aktivity pro rodiny s dětmi předškolního věku, aktivity pro děti a ohroženou mládež v rámci nízkoprahového klubu, terénní sociální práci s dětmi, které tráví svůj čas na ulici a celou řadu dalších aktivit a služeb, sociálně-aktivizační činnosti pro děti a rodiny s dětmi v sociálně vyloučené lokalitě. V Charitě Frýdek-Místek pracuje 150 zaměstnanců. Většina z nich pracuje přímo s našimi uživateli jedná se o pečovatelky, ošetřovatelky, zdravotní sestry, sociální pracovníky, fyzioterapeuty a pracovníky, kteří pracují s dětmi.

1. 2. Bordovský Jaroslav Valaška (2006) Technika: dřevořezba Rozměr: 50 x 22 cm Vyvolávací cena: 1 800 Kč Schmuckerová Helena Mučenka (2015) Technika: pastel Rozměr: 19 x 19 cm Vyvolávací cena: 500Kč Narodil se 22. 4. 1935 v Dolním Sklenově. Od mládí tíhl ke kresbě a malbě. Celý život však pracoval jako nástrojář v Tatře. Volný čas věnoval studiu umění na LŠU v Ostravě, později kurzy malování. Na popud pana Galii začal s dřevořezbami. Vytvořil několik unikátních souborů drobných plastik s lidovou tématikou, které jsou známy v Německu i USA. Vytvořil reliéfní řezbu pro prezidenta Václava Havla. Narodila se v Chebu. Výtvarnému umění se vzdělávala soukromě. Maluje kytice a zátiší, inspirací jí je především krása přírody. Pracuje jako galeristka Výtvarného centra Chagall v Ostravě. Dříve vystavovala pod dívčím jménem Hermannová. 4. 5. Pavliňák Petr Trávy I (2016) Rozměr: 30 x 38 cm Vyvolávací cena: 600Kč Pavliňák Petr Trávy II (2016) Rozměr: 30 x 38 cm Vyvolávací cena: 600Kč Narozen 8. 10. 1946 ve Strážnici. Studoval propagační výtvarnictví na SPŠS v Ostravě, teorii a dějiny kultury na FF UP v Olomouci, dějiny umění na FF UK v Praze a uměleckou fotografii na Lidové konzervatoři v Ostravě. Věnuje se galerijní, kurátorské, vydavatelské činnosti, je redaktorem Slovníku českých a slovenských výtvarných umělců. Zabývá se užitou grafikou, grafickým designem, plakátovou tvorbou a knižní grafikou. V malířství zobrazuje nejen krajinu Beskyd, Jeseníků a Slovácka, ale také přírodu a její poetickou krásu, vytváří cykly krajin s výrazným motivem trav. 3. Schmuckerová Helena Korálky (2015) Technika: pastel Rozměr: 19 x 19 cm Vyvolávací cena: 500Kč 6. Kopřiva Kamil Kdo to snědl (2015) Technika: dřevořezba Rozměr: 40 x 32 cm Vyvolávací cena: 900Kč Narodil se 30. 7. 1962 Obor činnosti: řezbář. Absolvoval Lesnické učiliště a Střední lesnickou školu. Od dětství se věnuje práci se dřevem. Převážně samouk, ale také školen pod vedením řezbářů předchozích generací. Účastní se společných výstav ve Velkých Karlovicích a Frýdku-Místku.

7. Konderlová Laura Industria (2014) Technika: akryl Rozměr: 90 x 80 cm Vyvolávací cena: 2 700Kč Žije v Palkovicích. Povoláním je interiérová designérka. Od roku 1996 se věnuje malování. Její práce se nacházejí v soukromách sbírkách v mnoho státech. 10. Socha Stanislav Slunce (2016) Technika: dřevořezba Rozměr: ø 39 cm Vyvolávací cena: 600Kč Řezbě se věnuje od roku 1994, je samouk. Pracuje jako velinář v Kotouči Štramberk. Účastní se pravidelných předvánočních výstav Hradci nad Moravicí a v okolí Štramberka. Svá díla tvoří a vystavuje ve svém ateliéru ve Štramberku. 8. 9. Hrnčárek Petr Pustevny (2012) Technika: kresba tužkou, reprodukce Rozměr: 30 x 42 cm Vyvolávací cena: 600Kč Hrnčárek Petr Štramberk (2014) Technika: kresba tužkou, reprodukce Rozměr: 30 x 42 cm Vyvolávací cena: 600Kč Narodil se 28. 8. 1974 v Ostravě. Obor činnosti: kresba. Začal se specializovat na techniku kresby tužkou a pastelkou. Jeho kresby tužkou jsou k nerozeznání od fotografie, které jsou většinou předlohou. Díky dokonalé technice kresby vypadají tyto práce, že vznikají pomocí nějakého grafického programu v PC, ale není tomu tak. Všechny kresby jsou kresleny ručně, tužkou nebo pastelkou. 11. 12. Vašková Ludmila Talíř a hrnek (2016) Technika: glazovaná malovaná kramika Rozměr: ø 25 cm, 3 dcl Vyvolávací cena: 600Kč Maceček Josef Ptáci (2016) Technika: řezba, malba Rozměr: 12 x 12 cm Vyvolávací cena: 100Kč/kus Narodila se 30. 6. 1959 v Hovězí. Obor činnosti: grafika, malba, keramika. Studovala na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti. Věnuje se převážně výtvarné činnosti - maluje uhlem, akvarelem, využívá techniku hlubotisku a tíhne také ke keramice. Inspiraci čerpá z přírody, ale také z se nechává inspirovat lidmi, se kterými se potká. Narodil se na Horní Bečvě. Rád maloval již od dětství. Maloval hlavně přírodu, ale také talíře, obnovoval malbu soch, betlému. Malování zanechal kvůli zdravotním problémům. V současné době se věnuje vyřezávání ptáčků.

13. Hajdík Milan Ryby (2016) a flotát na plátně Rozměr: 21 x 30 cm Vyvolávací cena: 1 200Kč Narodil se 14. 6. 1985 ve Vsetíně. Studoval na střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti a na Ostravské univerzitě obor ateliér malby II. Uspořádal několik výstav. Pracuje jako vedoucí logistiky v Lakovně. 16. Ullrichová Jana (1995) Rozměr: 46 x 56 cm Vyvolávací cena: 3 700Kč Narodila se 18. 1. 1938 na Solanci pod Soláněm. Vystudovala pedagogickou fakultu Univerzity J. Purkyně Brno, obor Český jazyk a Výtvarná výchova. Dlouhá léta působila jako profesor výtvarného oboru v ZUŠ Valašské Meziříčí. V průběhu své aktivní činnosti má za sebou spoluúčast na mnoha výstavách u nás i v zahraničí a nespočet autorských výstav. 14. Novický Josef Kamenice (2014) Rozměr: 38 x 54 cm Vyvolávací cena: 3 500Kč 15. Novický Josef Staré dřevěnice (2014) Narodil se 20. 5. 1927 ve Václavovicích u Frýdku- Místku. Obor činnosti: propagační grafika, dekorace, malba. Vystudoval Střední průmyslovou školu stavební. Námětem pro jeho obrazy je okolní beskydská krajina, ve které autor žije. Rád experimentuje, a proto v jeho tvorbě můžeme vidět spojení reálného pohledu až k abstrakci. Maluje také zátiší a figurativní motivy. 17. 18. Keramika Dohnálkovi Čajová souprava (2016) Technika: užitková originální keramika Vyvolávací cena: 800Kč Keramika Dohnálkovi Čajová souprava (2016) Manželé Dohnálkovi vyrábí ručně točenou a ručně dekorovanou užitkovou keramiku, která splňuje přísná nařízení EU v oblasti hygieny. Nabízí široký sortiment nádobí k dennímu použití. Zabývají se také vybavením restaurací a penzionů jídelními servisy včetně hlubokých a mělkých talířů, které jsou tvarově řešeny pro lepší skladnost. Originalitou jejich výrobků je dekorování jak vně, tak i uvnitř nádob. Rozměr: 42 x 30 cm Vyvolávací cena: 3 000Kč Technika: užitková originální keramika Vyvolávací cena: 650Kč

19. Beran Metoděj Hlava Marie (2016) Technika: dřevořezba Rozměr: 20 x 12 x 8 cm Vyvolávací cena: 800Kč 20. Vavrová Katarína Rebeka (2013) Technika: kolorovaný lept Rozměr: 42 x 35 cm Vyvolávací cena: 3 500Kč Příborský loutkař, řezbář a malíř. Narodila se 23. 8. 1964. Studovala na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Věnuje se volné grafice, malbě a kresbě. Její malby jsou nasycené imaginací, spojující reálné fragmenty vzpomínek, zážitků se snovými postavami žen, andělů, živožišnými a rostlinými motivy, krajinami, architekturami a ornamenty. Vystavuje převážně na Slovensku, ale i v ČR a také v po celém světě. 22. Šimurda Miloš Lesní cesta (2014) Technika: akvarel Rozměr: 59 x 42 cm Vyvolávací cena: 2 700Kč 23. Šimurda Miloš Podzim (2014) Technika: akvarel Rozměr: 38 x 56 cm Vyvolávací cena: 2 500Kč Narodil se 5. 6. 1924 ve Frenštátu pod Radhoštěm. Obor činnosti: akvarel, olej, mozaika, asambláže. Studoval na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Většina námětů se vztahuje k Novému Zákonu. Inspiraci také čerpá z rodného kraje a zobrazuje ho ve svých obrazech, často stylizované do poetické polohy (Chalupa u pěti nevěst, Honem ovce zavírat). Věnuje se také monumentální tvorbě. 21. Drda Pavel Vlnění (2015) Technika: kamenina, sklo Rozměr: 29 x 29 cm Vyvolávací cena: 2 800Kč Narodil se 3. 3. 1958 v Hranicích na Moravě. Obor činnosti: keramika, kov, dřevo, umělý kámen. Studoval na Vysoké uměleckoprůmyslovou škole v Praze. Zabývá se volnou tvorbou v oboru keramiky - figurální plastiky zvířat i lidí. Hlínu často doplňuje i jinými materiály, nejraději má bronz. 24. Gorný Stanislav Svatá rodina (2016) Technika: dřevořezba Rozměr: 20 x 38 cm Vyvolávací cena: 2 000Kč Obor činnosti: řezbář. Věnuje se hlavně řezbě betlémů. Také vyřezává loutky a přívěsky. Je členem V-klubu výtvarníků Frýdek-Místek a ve skupině Petra Bezruče v Ostravici. V rámci těchto sdružení každoročně vystavuje svá díla.

25. Prokelová Hana s děti z přípravné třídy (2016) Technika: enkaustika Rozměr: 20 x 15 cm Vyvolávací cena: 300Kč 28. Jakeš Ivan Družička (2007) Technika: glazovaná keramika Rozměr: ø 40 cm Vyvolávací cena: 2 700Kč Narodil se 14. 8. 1935 ve Velkých Karlovicích. Obor činnosti: sochařství, keramika, malba. Studoval na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti. Věnuje se třem okruhům tvorby: volné plastice, reliéfům na dřevě a závěsné keramice. Námětem jeho výtvarných děl je lidová poezie a starověká mytologie. 26. Strnadel Pavel Trávy I (2009) Technika: úhel Rozměr: 42 x 30 cm Vyvolávací cena: 300Kč 27. Strnadel Pavel Trávy II (2009) Narodil se 17. 9. 1951 ve Frýdku - Místku. Obor činnosti: malba, pedagogika. Vystudoval výtvarnou výchovu na Univerzitě Palackého v Olomouci u prof. F. Nováka, V. Navrátila, A. Berana a M. Štolfa. Pracoval jako asistent na katedře výtvarné výchovy PedF v Ostravě a od roku 1980 učí na Gymnáziu a ZUŠ ve Frenštátě, kde také žije. Ve svých obrazech zachycuje proměny krajiny Frenštátska. Vystavuje doma i v zahraničí. 29. Segrado František bez názvu (2016) Rozměr: 19 x 16 cm Vyvolávací cena: 800Kč 30. Segrado František bez názvu (2016) Narodil se 8. 1. 1955 ve Vsetíně. Hudebník, textař, malíř, keramik, sochař. V každém tomto oboru se s chutí realizuje a že se mu to daří, to jen potvrzují mnohé jeho úspěchy. Přesto se však k některým z těchto oborů dostal oklikou a vyzkoušel si rozmanitá zaměstnání. Spolupracuje s Michalem Horáčkem. Technika: úhel Rozměr: 42 x 30 cm Vyvolávací cena: 300Kč Rozměr: 24 x 17 cm Vyvolávací cena: 1 000Kč

31. Podzemná Alena Benátky (2015) Technika: akryl Rozměr: 110 x 30 cm Vyvolávací cena: 1 800Kč Narodila se 1. 10. 1941 v Uherském Hradišti. Absovovala studium dějin výtvarného umění. Pracovala jako historička umění v muzeu a v archivu. Vyučovala dějiny výtvarné kultury na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské ve Valašském Meziříčí. Navštěvovala LŠU v Brně a ve Valašském Meziříčí, kde ji ovlivnila malířka a učitelka Jana Ullrichová. Vystavuje doma i v cizině. 34. Kobzáňová Dočkalová Jana Chaloupky s ovečkami (2016) Technika: podmalba na skle Rozměr: 29 x 18 cm Vyvolávací cena: 1 000Kč Narodila se 14. 3. 1946 ve Zlíně. Pochází z malířské rodiny Kobzáňů, ale malířství nestudovala a vyučila se malířkou skla v Novém Boru. K malování se dostala ve třiceti letech. Inspiroval ji její otec, ale mnoho cenných rad jí poskytl i Josef Hapka. Žije v Karolince a vystavuje zejména jako členka Urgatiny. 32. Krhut Štěpán Zbytky sněhu (2014) Rozměr: 40 x 50 cm Vyvolávací cena: 3 200Kč Narodil se 2. 12. 1956 v Čeladné. Obor činnosti: malba. Maluje převážně valašskou architekturu, ale i zátiší, portréty a figury. Nejčastěji maluje olejem, akvarelem a špachtlí. 35. Stoklasa Vladislav Keramický svícen (2016) Technika: glazovaná keramika Rozměr: 34,5 x 13 cm Vyvolávací cena: 500Kč Narodil se 1959 ve Slaném. Obor činnosti: keramika. Tvorbě z keramiky se věnuje od roku 2008. Se svým týmem vyrábí zahradní dekorace ve své dílně v malebné vesničce Oznice na Valašsku. 33. Papež František Stromy (2016) Technika: keramika-kolor- -olej Rozměr: 47 x 27 cm Vyvolávací cena: 2 300Kč Narodil se 4. 8. 1947 ve Vsetíně. Obor činnosti: malba, sochařství. Studoval na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti. Ve své tvorbě se zaměřuje na plastiky a reliéfy ze dřeva, kovu a skla. Materiály osobitě upravuje a kombinuje. Formou navazuje na výtvarné tendence informelního umění. Mimo sochařství se věnuje i malbě. 36. Stoklasa Vladislav Keramický svícen (2016) Technika: glazovaná keramika Rozměr: 30 x 19 cm Vyvolávací cena: 400Kč

37. Klienti Oázy pokoje Charity Frýdek-Místek bez názvu Rozměr: 31 x 23 cm Vyvolávací cena: 300Kč 40. Nytra Zdeněk Starý hrad (2005) - olej Rozměr: 48 x 43 cm Vyvolávací cena: 1 200Kč Narodil se 15. 7. 1947 ve Frýdku-Místku. Obor činnosti: malba, kresba, grafika, řezbář. Jeho výtvarná činnost má široký záběr - od kresby, příležitostné grafiky, malby, až po dřevěné skulptury doplněné upraveným kamenem. Věnuje se také výrobě loutek a volné řezbě. 38. Hartinger Jiljí Předjaří (2011) Technika: kvaš, akvarel Rozměr: 32 x 25 cm Vyvolávací cena: 3 000Kč 39. Hartinger Jiljí Poslední sníh (2012) Technika: kvaš, akvarel Rozměr: 34 x 100 cm Vyvolávací cena: 5 500Kč Narodil se 20. 8. 1935 v Karolince. Obor činnosti: malba, grafika. Maluje olejem i akvarelem, nejčastěji kombinuje kvaš s pastelem, zabývá se volnou a užitou grafikou, zvláště linorytem. Vytváří artprotisy a vitráže technikou leptaného a pískového skla, později klasické mozaiky. Je znám především jako krajinář. V jeho interpretaci má krajina Valašska neobyčejně sugestivní a poetické kouzlo. 41. Dujka Tomáš Třešňová panna (2016) Technika: dřevořezba Rozměr: 33 x 24 cm Vyvolávací cena: 1 500Kč 42. Liberda Bronislav bez názvu (2016) Technika: digitalní grafika Rozměr: 31,5 x 26 cm Vyvolávací cena: 1 000Kč Narodil se na Valašsku. Obor činnosti: tesař, řezbář. Studoval na Střední uměleckoprůmyslové škole v Novém Boru. Věnuje se tesařské i řezbařské tvorbě a vyřezává různé motivy. Narodil se 28. 8. 1937 v Třinci. Obor činnosti: malíř, grafik, ilustrátor, loutkař, hudebník. Zabývá se malbou, grafikou, ilustrací, léta se věnoval scénografii, návrhům loutek, je také hudebníkem a skladatelem. Jeho kreslený humor vyšel v roce 1997 ve výboru Szóstka wygrywa. Vystavuje nejen v České republice, ale i v zahraničí.

43. Sošťák Libor Brána (2012) Rozměr: 50 x 40 cm Vyvolávací cena: 1 200Kč 44. Sošťák Libor Směřování (2015) Rozměr: 26 x 26 cm Vyvolávací cena: 800Kč Narodil se 27. 2. 1959 ve Vsetíně. Obor činnosti: architektura, malířství a kresba. Studoval na SUPŠ Brno, architekturu na FA VUT Brno a AVU Praha. Občas vstupuje do imaginárního, svobodného prostoru malířství, aby ztvárnil podněty ze svého podvědomí. Vedle abstraktních maleb s motivy energie a pohybu je jeho tématem krajina, civilizační témata, ale také výtvarné záznamy z cest za uměním a architekturou. 46. Homolka Jaroslav Palkovické Hůrky (2000) 47. Rozměr: 38 x 52 cm Vyvolávací cena: 2 000Kč Homolka Jaroslav Palkovické Hůrky - Zima (2000) Rozměr: 29 x 46 cm Vyvolávací cena: 2 000Kč Narodil se 18. 5. 1939 v Příbrami. Obor činnosti: malíř, grafik a výtvarný pedagog. Vystudoval Katedru výtvarné výchovy Univerzity Palackého v Olomouci. Působil jako středoškolský výtvarný pedagog. Věnuje se malbě krajiny, figurální kompozici, volné i užité grafice a ilustraci. Ilustroval kolem patnácti knížek. Námětově čerpá z jižních Čech, Šumavy a Beskyd. 45. Kolektivní dílo žáků ZUŠ Frýdek-Místek, výtvarného oboru (2016) Technika: mozaika Rozměr: 60 x 50 cm Vyvolávací cena: 1 000Kč 48. Prudký Petr Frýdek-Místek ze vzducholodě (2006) Technika: fotografie Rozměr: 26 x 130 cm Vyvolávací cena: 1 000Kč Narodil se ve Frýdku-Místku. Obor činnosti: fotograf. Jeden z nejvýznamnějších představitelů tradiční krajinářské fotografie. Autor vždy usiluje o formálně dokonalý, vytříbený a zejména vizuálně sytý fotografický obraz. Na mnoha snímcích se setkáme s pečlivě prokreslenými strukturami přírodních detailů.

49. Hrubá Blanka Anděl (2013) Technika: keramika, šamot Rozměr: 30 x 8 cm Vyvolávací cena: 700Kč Obor činnosti: výtvarnice, keramička. Vytváří autorskou keramiku - plastiky, dekorativní objekty, převážně ze šamotu. Je majitelkou Galerie B. Hrubá na Hukvaldech, kde vystavuje své práce. 52. Hudeček Zdeněk Beskydy II (2015) Technika: arttisk Rozměr: 21 x 30 cm Vyvolávací cena: 700Kč Narodil se 21. 1. 1938 v Uherském Ostrohu. Obor činnosti: malba, kresba, design. Autorova souběžná malířská a kreslířská činnost reprezentuje fantaskní vizuální svět, v jehož centru je příroda a žena. V posledních letech se věnuje folklorním motivům inspirovaných krásou krojů Slovácka a Valašska. Patří k významným umělcům jižní Moravy. 50. Gaja Martin Portrét (2014) Technika: dřevořezba Rozměr: 30 x 15 cm Vyvolávací cena: 800Kč Narodil se 3. 9. 1973 ve Valašském Meziříčí. Studoval střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti, obor kamenosochařství. Dále studoval VUT v Brně. Účastnil se desítek výstav a sympozií. Velkým dílem je realizace hlavního a bočního oltáře v kostele sv. Anny ve Valašském muezu v přírodě, dále tvoří náhrobky, sochy a plastiky. 53. Hudeček Zdeněk Zahrada (2015) Technika: arttisk Rozměr: 30 x 21 cm Vyvolávací cena: 900Kč 51. Bednář Petr bez názvu (2009) Rozměr: 40 x 28 cm Vyvolávací cena: Kč Narodil se roku 1946 v Ostravici. Obor činnosti: smalt, kresba, malba. Malbu studoval u malířky E. Servátkové. Kromě malby se věnuje také tvorbě smaltu. Ve své tvorbě mistrně spojuje kov, sklo, oheň, křehkost, bohatství barev, odolnost i neměnnost. Ve svých dílech spojuje krásu přírody, vnitřní prožitky a často ztvárňuje neustálý koloběh života a smrti. 54. Hudeček Zdeněk Valaši na Soláni (2015) Technika: arttisk Rozměr: 30 x 21 cm Vyvolávací cena: 700Kč

55. Prokelová Hana s dětmi z přípravné třídy (2016) Technika: enkaustika Rozměr: 15 x 20 cm Vyvolávací cena: 300Kč 58. Jeřábek Josef U jezera (2011-2012) Technika: keramika z pálené hlíny Rozměr: 33 x 26 cm Vyvolávací cena: 2 500Kč Narodil se 23. 6. 1940 ve Valašských Kloboukách. Obor činnosti: keramika, sochařství, malba. Studoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti. Působil jako výtvarník v Hodoníně, keramik v Brně a návrhář družstva Valaška ve Valašských Kloboukách, kde také externě vyučoval na ZUŠ. Získal ocenění Dokonalý družstevní výrobek za návrhy obuvi. 56. Paulová Klára Zasněná (2016) rozměr: 80 x 70 cm Vyvolávací cena: 1 500 Kč V současné době studuje na Ostravské univerzitě - fakultu umění, obor ateliér malba a na Pedagogické fakultě obor výtvarná výchova pro střední a základní školy. Největším dosavadním dílem je křížová cesta, kterou namalovala pro kostel v Klimkovicích. 59. Odvárka Jan Rychtářky (20) Technika: akvarel Rozměr: 39 x 49 cm Vyvolávací cena: 3 000Kč Narodil se v roce 1943 ve Dvoře Králové nad Labem. Obor činnosti: malba. Hlavním tématem autorových obrazů je krajina, především krajina Vysočiny. Do výtvarného projevu vložil svoji výjimečnou osobnost, talent, houževnatost a nezměrnou píli. Uspořádal přes dvacet výstav. 57. Jaroš Rostislav Noční Transylvánie (2016) Rozměr: x cm Vyvolávací cena: 800Kč Frýdecký výtvarník. V současné době pracuje v nemocnici ve Frýdku- Místku. 60. Pešatová Leda Kytice (1961) Rozměr: 45 x 38 cm Vyvolávací cena: 2 500Kč Narodila se 27. 11. 1926 v Místku. Výtvarné základy získala již v šestnácti letech u ak. soch. Augustina Handzela. Soukromě studovala u ak. mal. Bedřicha Holáčka, později u malíře Josefa Kurzavy. Od roku 1990 je členkou Unie výtvarných umělců SVUT Ostrava. Realizovala desítky vlastních i společných výstav.

61. Dančák Aleš obal na květináč (2016) Technika: glazovaná keramika Rozměr: 20 x ø 30 cm Vyvolávací cena: 600Kč Žije a tvoří v Jablůnce u Vsetína. Keramice se věnuje od roku 2000. V součastnosti kameninu pálí v peci na dřevo. S keramikou začal jako samouk. Studoval 3 roky na Lidové konzervatoři v Ostravě. 64. Zoubek Olbram Loučení s ratolestí (2016) Technika: cín, částečně zlacený Rozměr: 35,5 x 34 cm Vyvolávací cena: 16 000Kč Narodil se 21. 4. 1926 v Praze. Obor činnosti: Kamenná plastika. Studoval na Vysoké uměleckoprůmyslové škole v Praze. Výrazným způsobem se zasloužil o rozvoj české architektonické plastiky. Je jedním z nejvýznamnějších českých sochařů součastnosti. Jeho styl je charakteristický spřízněností a reakcí na antické dědictví. Vystavuje v České republice i v zahraničí. 62. Dančák Aleš keramické nádobí - talíř a miska (2016) Technika: glazovaná keramika Rozměr: talíř - 4 x 23 cm miska - 8 x ø 18 cm Vyvolávací cena: 400Kč 65. Provazník Jan Svatojánská noc (60. léta 20. století) Technika: kvaš Rozměr: 45 x 34 cm Vyvolávací cena: 1 200Kč Žil v letech 1901-1978. Vystudoval Uměleckoprůmyslovou školu v Praze a rok strávil v Paříži u Františka Kupky. Jako malíř se věnoval ilustrování dětské literatury, dále pak figurálním námětům a zátiším. Většinu života prožil v Ostravě, kde pracoval jako scénograf, ilustrátor a autor monumentálních architektonických realizací. 63. Hradilová Jana Podzim v krajině (2014) Technika: smalt Rozměr: 48 x 48 cm Vyvolávací cena: 1 000Kč Narodila se v roce 1966. Absolvovala Pedagogickou fakultu v Ostravě, obor český jazky a literatura - výtvarná výchova. Působí jako pedagožka. Od roku 1994 se účastnila řady koletivních výstav. Zaměřuje se na kombinované textilní techniky, šperk. Smaltu se věnuje od roku 2011. Je členkou DUS Frýdlant nad Ostravicí. Vystavuje nejen u nás v ČR ale také v zahraničí. 66. Šuléřová Zuzana Jarní (2016) Technika: smalt Rozměr: 48 x 48 cm Vyvolávací cena: 1 000Kč Narodila se v roce 1984. Absolvovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti a Vysokou školu výtvarných umení v Bratislavě. Působí jako pedagožka. Zaměřuje se na šperk a od roku 2014 na umělecký smalt. Svá díla vystavuje převážně na Slovensku, v ČR, ale i v Polsku. Je členkou DUS Frýdlant nad Ostravicí.

67. Tučapský Vladimír Obraz pro C. C. (2010) na plátně Rozměr: 65 x 43 cm Vyvolávací cena: 1 200Kč Narodil se r. 1958 v Novém Jičíně, vyrůstal v Ostravě. Výtvarný autodidakt. Kreslí od dětství, maluje od mládí. Dlouhodobě se zabývá tvorbou komiksů, publikuje, účastní se společných projektů a výstav. Komiksové prvky často zapojuje do svých olejomaleb a koláží. Žije v Brně. 68. 69. Kocurek Vladimír Frýdecké náměstí (2014) Technika: akvarel Rozměr: 27 x 17 cm Vyvolávací cena: 500Kč Kocurek Vladimír Frýdecký zámek (2014) Technika: akvarel Rozměr: 15,5 x 29 cm Vyvolávací cena: 500Kč Narodil se 9. 3. 1946. Obor činnosti: tužka, pastel, fotografie. Ve své tvorbě nejčastěji ztvárňuje krajinu nejen ze svého regionu. Vystavuje převážně v našem regionu. POMOZTE NÁM POMÁHAT. Charita Frýdek-Místek F. Čejky 450, 738 01 Frýdek-Místek Tel: 558 644 720 e-mail: info@charitafm.cz web: www.charitafm.cz ID DS: qwum9f2 Bankovní spojení: UniCredit Bank 211285051/2700 Aukce se koná v rámci veřejné sbírky oznámené krajskému úřadu Moravskoslezského kraje, čj.: MSK 10354/2015. Výtěžek aukce bude věnován na pomoc seniorům, kteří využívají služeb Charity Frýdek-Místek.

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PARTNEŘI GALERIE U JAKUBA GALERIE NA VESELÉ EVA GIBIECOVÁ