Volání po měřitelnosti?

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Volání po měřitelnosti?"

Transkript

1

2 Navazujeme na časopis TYP z první republiky. Autor: Milan Nerud Volání po měřitelnosti? Je váš marketing efektivní? Zdánlivě jednoduchá otázka, přesto odpověď není snadná. Kontrola patří mezi základní manažerské funkce. V principu porovnáváme odchylku výsledku od očekávání. Co ale máme očekávat od marketingu? A kdy to máme začít měřit? Pokud provedeme měření, brzy budou výsledky zkreslené a my vyhodnotíme marketingové aktivity za neefektivní. Co když zaspíme a budeme měřit pozdě? Opět získáme zkreslené výsledky ovlivněné několika různými zásahy. V tomto čísle budeme hodně mluvit o moderních nástrojích, které nám měření umožní. GOOGLE ANALYTICS Webové prezentace jsou pro naprostou většinu firem základním nástrojem komunikace se zákazníkem. Dokážete změřit reakci návštěvníka (ještě mu neříkejme zákazník) na změny, které na webu provedete. Podle indexu věrnosti, hloubky návštěvy, průměrné doby návštěvy a návratnosti dokážete reálně zhodnotit zájem o vaše informace. Navíc můžete zjistit, odkud k vám návštěvník přichází a podle kterých klíčových slov vás hledá. VYHODNOCENÍ ČTIVOSTI ZPRAVODAJE Posíláte zákazníkům informace ovým zpravodajem? Máte nástroj, jak změřit, nakolik je tento zpravodaj zaujal a zda jej čtou? Pokud ano, máte jedinečnou možnost měnit obsah (tolik známou a používanou metodou pokus - omyl). Zvýšíte tím návratnost investice vynaložené do tvorby a distribuce. Předpokládám, že zpravodaj vydáváte jako nástroj podpory prodeje a má vést k opakovanému nákupu. PPC KAMPANĚ Souvisí s uvedenými klíčovými slovy. Dnes tolik probíraná (placená) SEO optimalizace zajišťující vám ty ty správné pozice. Ne každý ví, že může pomocí dobrého překladu optimalizovat i na návštěvníky se zahraničí. Měříte efektivitu vynaložené koruny na jeden proklik apod. DOTAZOVÁNÍ NA PRODEJNĚ Bez informací je firma jak člověk bez rozumu. Přesto se firmy zdráhají zeptat se zákazníka. Nedává to smysl. Koho jiného se ptát. Nejčastějším odůvodněním, proč se lidé z firem neptají je jejich vlastní postoj vůči dotazování. Podle něj usuzují, že všichni lidé mají stejný postoj a odpovídat nechtějí. Otázka není, ptát se či neptat. Správná otázka zni, jak se ptát, aby zákazník neměl problém odpovědět. JAK MĚŘÍTE EFEKTIVITU MARKETINGU VY? Časopis Marketingové inspirace vyšel poprvé 10. října 2010 a od té doby jsme vydali osm dílů. Některé články na sebe navazují (například kurz time managementu). Pokud vám schází některé z těchto osmi vydání, napište na a my vám jej pošleme. (1)

3 Ze života úspěšných českých podnikatelů Ing. Rostislav Brodecký, podnikatel, v současné době obchodní ředitel firmy Time Maker. Firma prodává a školí systém, který zefektivňuje a zrychluje procesy a operativní fungování různých organizací. Náš časopis navazuje na měsíčník TYP z první republiky. Jaký je Váš osob ní postoj k odkazu, který nám toto období historie zanechalo? Takzvaná první republika je vzorem pro každou další generaci. V té době vzniklo mnoho pokrokových projektů, myšlenek a bylo zavedena spousta nových technologií. Byla to doba znatelného rozkvětu. Můj postoj je tedy obdiv. Nesmírný obdiv k odvaze tehdejších průkopníků. Obdivuji práci Tomáše Bati. On zanechal velmi silný odkaz: dělejte věci tak, aby přetrvaly věky. Jak z téměř ničeho vytvořil impérium. Jeho heslo, že je lepší prodat milionkrát za korunu, než jednou za milion, se myslím snaží od té doby realizovat každý, kdo nemyslí jen na sebe... V prvorepublikové společnosti bylo mnoho zajímavých osobností a to nejen ze sféry filmu, politiky, ale i podnikání. Vybaví se Vám nějaká osobnost? Kromě výše uvedeného Tomáše Bati jsou to ještě pánové Laurin a Klement. Jejich heslo, které vštěpovali všem svým zaměstnancům, že dobrá práce se pozná podle toho, jak dobře je udělaná tam, kam není vidět myslím hovoří o tom, co je symbolem kvality a co dnes mnoho firem i řemeslníků postrádá. Co je ještě výrazným znakem tehdejší doby jsou jistě manýry, které se dnes už vidí málo. Filmové hvězdy, jako Jaroslav Marvan, Oldřich Nový, Jindřich Plachta a mnozí další... Ukazovali národu noblesu, styl. Dnes se spousta věcí nenosí. A je to škoda. Když se podíváte na filmy z té doby, byl továrník továrníkem se vší úctou. Čišela z něj jistota, rozhodnost a moc. Nebyl to žádný ředitel sociálního ústavu, za jaké lze dnes označit spoustu firem. Obchodníci se uměli prezentovat, chovali se tak, aby byli vzorem. Toto uměli odprezentovat umělci té doby a za to jim patří můj obdiv. Vaše firma pomáhá zákazníkům zlepšovat procesy a fungování organizaci práce. Nakolik vnímáte, že je dnes prostor a šance na úspěch novinek a inovací? Vnímám rozhodně to, že prostor pro inovaci je potřeba udělat vždy, když je to potřeba. Mnohdy mají lidé tendenci inovovat za každou cenu a není to dobře. Někdy to vidím na úkor toho, aby věci skutečně fungovaly. S tím souvisí aplikace různých novinek. Často je to vidět v marketingu, kdy se inovace vyplácí v kreativitě, ale zároveň je to obor, který vyžaduje dodržování jistých pravidel a novinky nemají místo. Na druhou stranu se nikdo z nás neubrání pokroku, který je vyžadován v komunikačních technologiích, dopravních technologiích atd. Byli bychom příliš sobečtí, kdybychom rozvoj ignorovali. Je potřeba si uvědomit, co je důležité pro nasazení ve firmě pro to, aby bylo dosaženo skutečné efektivity. V této oblasti je rozvoj nepostradatelný a zajišťuje expanzi. (2)

4 Jak se vyrovnáváte s faktem, že některý projekt, kterému jste věnoval mnoho energie a času nevyšel, nebo byl odložen? Nevyrovnávám. Nepláčete nad jedním rozlitým krajáčem mléka, když jich na polici stojí další tucet. Takto je potřeba to vnímat. Za každých okolností hledět dopředu a nestýskat si, vytvářet potenciál. Energii a čas šetřím tím, že mám cykly pod kontrolou. Nevěnuji tak energii nadbytečným činnostem. Nehledám, nepátrám. Každý, kdo používá TimeMaker ví přesně, o čem mluvím. Co byste doporučit českým podnikatelům (čtenářům tohoto časopisu) jako návod na optimální inovaci v rámci jejich podnikání? V první řadě si nemyslím, že je potřeba inovovat za každou cenu. Doporučuji všem, aby zjistili u sebe samých, v jejich firmách, obchodech apod., co jim skutečně funguje. Co podporuje jejich rozvoj. A to nesmí změnit! A když zjistí, co jim funguje, tak to musí podpořit. Tady už je místo pro novinky. Jistě se bagristovi bude efektivněji pracovat s moderním bagrem než se stalincem z šedesátých let. Stejný rozdíl najdeme mezi psacím strojem a počítačem. Jde tedy o to, jak být efektivnější, abychom nezaostávali v produkci za konkurencí. K tomu potřebujeme nějaké nástroje. Doporučuji čtenářům, aby když zjistí, že není v jejich firmě vše optimální, kontaktovali dobrého konzultanta, který se na věc umí podívat zvenčí. To je velmi důležité. S ním potom nastavit takové inovace, ve kterých skutečně vidí smysl. Na závěr nám prosím prozraďte, jaké projekty Vás čekají v nejbližší době? V těchto dnech startuje nový projekt vzdělávání pro podnikatele v Brně a okolí. Na Slovensku tento projekt zaznamenává velký úspěch a expanduje. Spousta podnikatelů, manažerů a šéfů potřebuje data k tomu, jak lépe motivovat lidi, jak zapříčiňovat dosahování produktu, jak nebýt v závěsu za jinými. K tomu jim slouží nové studijní centrum. Více najdete na Mým cílem, stejně jako cílem mých kolegů, je to pořádně rozjet. V osobní rovině je to potom podpora dětem v mateřské a základní škole Basic Brno. Tam jsem čerstvým členem školské rady a čeká mne příjemná práce. Zvu Vás na Přátelé mě najdou na Facebooku. Otazky kladl Milan Nerud. (3)

5 Jak mám chápat? ČISTÉ INVESTICE V ZAHRANIČÍ Kdo je firma Ertrag & Sicherheit, která vám čistou investici jako jediná v ČR umožní? Jsme poradenská společnost, která nenabízí klientům žádné vlastní investiční ani pojišťovací produkty. Klientům nabízíme možnost investovat výhradně do legálních a prověřených otevřených podílových fondů od mezinárodně uznávaných investičních společností. Všechny námi nabízené produkty jsou registrované Českou národní bankou a podléhají dohledu nad kapitálovým trhem. Investování klientovi pouze zprostředkujeme a děláme pro něho poradenství a servis. Investované peníze jdou přímo z bankovního účtu klienta do depozitní banky fondu a firma E&S k nim nemá vůbec přístup. Stejně tak jsou při výběru vypláceny zpět přímo na účet klienta. (4)

6 Spolupracujeme pouze s nejuznávanějšími a největšími mezinárodními bankami a investičními fondy. Špičkoví manažeři těchto fondů se zabývají výhradně vyhledáváním nejvýhodnějších investičních příležitostí pro umístění peněz svých klientů. Cílem je dosažení maximálního výnosu při co největší diverzifikaci a minimalizaci rizika. Základní jistotou otevřených podílových fondů je myšlenka rozptylu investovaného kapitálu do hospodářství (ekonomiky). Světové hospodářství funguje na absolutně pevných a neměnných pilířích. Základních lidských potřebách. Mezi tyto potřeby řadíme bezpodmínečnou nutnost pro přežití lidstva: jíst, pít, pracovat, spát, bavit se,... Na tomto základě existují společnosti, firmy a instituce, zajišťující pokrytí těchto základních potřeb. Tyto firmy vytváří zisk a majitelé podílů dostávají část tohoto zisku. Jedinou společností, která dokáže zprostředkovat v České republice přímou investici do OPF Franklin Templeton, je Jung & DMS, Cie. Pouze klienti této společnosti mají zajištěn maximální výnos za minimální poplatek. Neexistuje žádný důvod, proč nemít podíl na výnosech světového hospodářství. U nás je klient,,majitelem. Máte-li zájem dozvědět se o nás více, kontaktujte mne. Dana Horáková nezávislý majetkový poradce Tel.: (+420) (5)

7 Návratnost Investice Do Internetového Marketingu Internetová reklama umožnila vzniknout zcela nové disciplíně výkonnostnímu marketingu. Ten umožňuje zjistit přesné výsledky reklamní kampaně na internetu. Co Je výkonnostní marketing? Do výkonnostního marketingu spadá takový druh reklamy, jejímž cílem je přímý prodej či získání kontaktu na potencionálního zákazníka. Jeho základem je definovat výnos ze zákazníka (v případě např. internetového obchodu je jím marže na objednávce). V rámci výkonnostního marketingu poté spojujeme informaci o tom, kolik nás reklama na internetu stojí, a informaci o tom, kolik nám přímo vydělala (návratnost investice). Z těchto čísel jsme následně schopni zjistit, zda nám určitý druh reklamy vydělává, či nás připravuje o peníze. Jak měřit návratnost investice? Stanovením měřicích metod a způsobů, jak měřit výsledky internetových kampaní, se zabývá obor webové analytiky. Pokud realizujete pouze internetové kampaně, bez provázání na jiná media, bohatě vám k vyhodnocování postačí analytický software Google Analytics, který je zdarma. Pro získání správných výsledků je třeba provést jeho korektní nastavení. Jak s měřitelností dlouhodobě pracovat? Znalost výsledků internetových kampaní vám umožní zlepšit jejich výkon. Pokud již inzerujete na internetu, pravděpodobně jste na několika kampaních prodělali (většinou aniž byste o tom věděli). Přesné měření vašich výsledků vám umožní orientovat se na média, která vám vydělávají nejvíc, a experimentováním s reklamními sděleními jejich výsledky ještě zlepšovat. Je třeba profesionál? Nastavení Google Analytics vždy doporučujeme svěřit profesionálům, a to z jednoho velmi důležitého důvodu. Pokud nemáte v ruce správná data, nemůžete učinit správná rozhodnutí. Nepodceňujte také tvorbu analytické strategie nastavený analytický software je vám k ničemu, když nevíte, jaká data sledovat a jak na jejich změnu reagovat. Majitel malého podnikání, který inzeruje pouze lokálně, zvládne po krátkém zaškolení tato data vyhodnocovat sám. Profesionál na webovou analytiku je zapotřebí, pokud má společnost rozsáhlejší marketingové aktivity. V tomto případě je třeba rozlišit, jaká část marketingových aktivit má jaký efekt jelikož marketing funguje jako jeden organismus, vše je propojené. Toto rozlišení si žádá zkušenosti a komplexní analytické myšlení. Hlavní výhodou výkonnostního marketingu je jeho cena (ve srovnání s jinými typy médií je levný) a jeho okamžitá odezva. V dobách předinternetových byl marketing něčím, do čeho bylo nutné investovat peníze s tím, že výsledek se projevil po několika měsících až letech. Představte si ty možnosti, které vám poskytne okamžitá zpětná vazba. Už žádné doufání ve výsledky, pouze čistá čísla! Tereza Hadamová Český Marketér s.r.o. (6)

8 Market ready translations Takzvané market ready translations jsou překlady, které jsou srozumitelné pro danou cílovou skupinu, Máme-li text, který je určený pro širokou veřejnost, měl by být napsán odpovídajícím stylem a neměl by obsahovat příliš odbornou terminologii. Naopak, publikujeme-li pro odbornou veřejnost, například lékařskou studii, měla by obsahovat odborné termíny a žargon, které se v daných kruzích obvykle používají. Market ready translations nevyžadují žádné dodatečné úpravy, jsou připraveny k okamžité publikaci. Je tento způsob překladu v České republice obvyklý? Většina překladatelských firem v České republice garantuje kvalitu svých překladů tím, že vybere takříkajíc nejvhodnějšího" překladatele a případně provede jazykové korektury. Tento postup je schválený i v rámci různých certifikačních programů (Cepres, DIN apod.). Srozumitelnost překladu jako takového pro určitou cílovou skupinu se tím však nezajistí. Naopak, ve výsledku všechny texty vyzní univerzálně" stejně, ať je to smlouva nebo propagační leták. Je stále velké množství českých překladatelů, kteří bohužel s ohledem na danou cílovou skupinu překládat neumí. Jaký je princip zajištění kvality? V první řadě je to naše zásada nepřistupovat k překladatelům jako k databázovým položkám, ale jako ke kreativním bytostem, které se mají neustále zdokonalovat. Pořádáme praktická školení, na kterých demonstrujeme a zkoušíme různé přístupy k podobným textům, které jsou publikovány různých místech nebo v různých médiích. Při finální korektuře se texty už jen jemně doladí. Tímto zajišťujeme připravenost nejen našich překladatelů, ale také jejich překladů k další publikaci. Nezmění se tím ale obsah sdělení? Přesnost překladu, tedy zachování původní myšlenky autora, je téměř posvátné pravidlo. Mnoho lidí (a bohužel i překladatelů) si však myslí, že přesnost rovná se doslovnost. Není to naštěstí pravda. Naším úkolem je co nejvěrněji vystihnout myšlenku autora originálu a srozumitelně, přirozeným způsobem, ji interpretovat cílovému čtenáři. Jak vnímáte budoucí vývoj na trhu překladatelství? Myslím si, že budoucnost překladů je spojená právě s překlady, které jsou připravené k okamžité publikaci. Na tomto principu pracují velké světové překladatelské agentury, jako je například Welocalize, která pracuje především pro Google, Microsoft nebo IBM. I my vnímáme rostoucí trend poptávek, především jsou to reklamní a mediální agentury, české restaurace, které chtějí přiblížit své menu turistům, dále soukromé kliniky a zdravotnická zařízení, pro které zpracováváme překlady studií publikovaných v amerických odborných časopisech. Odpovídal Martin Kůra z firmy Abiturient.cz Tel.: Zastihnete mě i na Facebooku! (7)

9 Zajímavé projekty Čtenáři časopisu MARKETINGOVÉ INSPIRACE mají jedinečnou možnost si vyzkoušet novinku na trhu přenosu informací digitální pero, které funguje na bázi přenosu rukou psaných dat z papíru do elektronické podoby. Více informací o možnostech vyzkoušení: Vít Hudec, tel.: CLGA české ženy ve světě golfu CZECH LADIES GOLF ASSOCIATION je sdružení provozující sportovní, organizační a osvětovou činnost. Posláním je prosazování zájmů "ladies", tedy hráček golfu při sportovní a společenské činnosti spojené s hrou golfu, s přihlédnutím k specifickým zájmům, předpokladům a možnostem hráček. CLGA především organizuje soutěže hráček, realizuje styk se zahraničními dámskými kluby a asociacemi, a podporuje výchovu ke hře golfu. Cílem CLGA je dále rozvíjet organizační činnost občanského sdružení, rozšiřovat jeho členskou základnu, prohlubovat obecné povědomí o Asociaci a dále podporovat zahraniční spolupráci. CLGA od svého založení přispívá i pro nemocné děti. Každoročně je prostřednictvím soutěží věnována finanční částka dětským zdravotnickým zařízením. Letošní ročník, již jedenáctý a poprvé mezinárodní, Czech and Slovak Lady OPEN 2011 už je v plném proudu. Úvodní turnaj je odehrán, připravují se další 4. Milé je i to, že turnajů se mohou zúčastnit i nečlenky CLGA a vítáni jsou samozřejmě i pánové. Více informací získáte na oficiálních stránkách Tak tedy, kdo máte, vězměte svoje golfové nádobíčko a připojte se. Těšíme se na vás. Lenka Hošková PR manager CLGA tel.: (8)

10 Co není Marketing! Přestaňte prodávat a začněte pomáhat. Nabízejte řešení problémů zákazníků. Nabízejte rady, informace a pomoc. Jen tak vám zákazníci začnou věřit. Možná jste si všimli, že zákazníci kupují u těch, ke kterým mají důvěru. Ke komu mají vztah. A k budování vztahu a důvěry musí dnes podnikatel využívat internet a . Bez moderních nástrojů je ztracen. Jak na ně? Dnešní téma je marketing, přesněji, co marketing není. Co dělat, abychom na poli marketingu uspěli. Zaměřme se v prvé fázi na věci, které k úspěchu nevedou. A mnohdy nevedou ani na to pole. Co se nepočítá, čemu se vyhnout a co nedělat, abychom si ve firmě marketingem neuškodili? 26 bodů o tom, co není marketing (9)

11 K zamyšlení... Perly z časopisu TYP (ročník 1936) Kdo nemá sám důvěru ve své zboží i v sebe, nemůže ji očekávat od jiných. Jaký je trvalý základ úspěšného podnikání? Hledati neustále, jak být více prospěšný zákazníkům, ale přitom si uchovat i slušný čistý zisk. Jaká je zlatá střední cesta pro regulování hospodářství? Řekli bychom, že nejen zamezit bezohlednost, ale také nepodporovat hloupost. JE DOBRÉ MYSLET NA PROCENTA Kdykoli nějaký majitel podniku počíná být spokojen s jeho obratem, je dobře myslet na procenta. Zbaví nás přílišné spokojenosti i domýšlivosti. Nedávno mě pravil jeden továrník, že jeho výrobky se prodávají po celém světě. Zeptal jsem se ho, jaké procento z celkového obratu v těchto výrobcích má jeho továrna. Zdálo se, že je mu tato otázka nemilá. Dosti nerad přiznal, že má asi jenom 9 %. Mám mnoho konkurentů, pravil, ale 9 % zdá se mi být docela slušné. Ovšem je to slušné, ale pro ctižádostivého muže je to pouze začátek. Ale i každý obchodník v drobném by byl překvapen, kdyby si provedl odhad, kolik procent dělá jeho obrat z celkového detailního obratu v jeho městě. Kdykoliv si myslím, že TYP je dosti rozšířeným časopisem, připomenu si, že jej čte sotva jen jedno procento lidí, kteří jsou u nás činní v podnikání. Nabudu pak ihned potřebné skromnosti a vidím, jak velký úkol zbývá ještě vykonat. Je dobré myslet na procenta, na zákazníky, kterých nemáme. Motto na závěr: Obtíže nejsou ničím, před čím je nutno se zastavit, nýbrž co třeba rozřešit. Časopis Marketingové inspirace vyšel poprvé 10. října 2010 a od té doby jsme vydali osm dílů. Některé články na sebe navazují (například kurz time managementu). Pokud vám schází některé z těchto osmi vydání, napište na a my vám jej pošleme. (10)

12 Redakce Měsíčník marketingové inspirace vydává agentura Správná volba. Šéfredaktor: Bc. Milan Nerud tel.: Facebook: Marketingové inspirace Jazyková redakce: Martin Kůra (ABITURIENT.CZ) Další nebo scházející vydání Marketingových inspirací vám rádi zašleme. V případě zájmu pište na předmět MI PARTNEŘI (11)

O čem je Historická příležitost?

O čem je Historická příležitost? Pro partnery O čem je Historická příležitost? Historická příležitost je více jak 24týdenní online program o tom, jak vydělat na neopakovatelné politicko-ekonomické změně důchodového systému v České republice,

Více

Plánování = ½ úspěchu webového projektu

Plánování = ½ úspěchu webového projektu Plánování = ½ úspěchu webového projektu Petr Bechyně BARTON STUDIO s.r.o. Čím snadněji se něco udělá, tím obtížněji se to pak mění. Engův princip Proč plánovat Aby se vám vynaložený čas i peníze zúročily.

Více

Obsah. Úvod 9 Členění knihy 10

Obsah. Úvod 9 Členění knihy 10 Obsah Úvod 9 Členění knihy 10 KAPITOLA 1 Copywriting 11 Práce copywritera 11 Jak se stát dobrým copywriterem 12 Jak začít 15 Co budete psát 15 O čem budete psát 16 Proč budete psát 17 Pro koho budete psát

Více

Nabídka řešení CRM pomocí

Nabídka řešení CRM pomocí Nabídka řešení CRM pomocí Obsah: Popis systému SugarCRM 2 Cena 3 Moduly a funkce 4 o Hlavní stránka 5 o Kalendář 6 o Obchody 7 o Reklamace 8 o Firmy 9 o Firmy detail 10 o Osoby 11 o Reporty 12 Testovací

Více

MŮJ ZAČÁTEČNÍ BOJ S NÁVŠTĚVNOSTÍ

MŮJ ZAČÁTEČNÍ BOJ S NÁVŠTĚVNOSTÍ TŘETÍ STRATEGIE: NÁVŠTĚVNOST V minulých videích jsem vám ukázal, jak správně vytvořit produktovou sekvenci a opravdu znásobit hodnotu i zisk z každého zákazníka. Dále, jak zvýšit konverzi, aby každou z

Více

Marketingové aktivity B2B firem v ČR v roce 2012

Marketingové aktivity B2B firem v ČR v roce 2012 Marketingové aktivity B2B firem v ČR v roce 2012 Duben 2013 B-inside s.r.o. Šmeralova 12, 170 00 Praha Vavrečkova 5262, 760 01 Zlín IČ: 24790648 DIČ: CZ24790648 Telefon: +420 608 048 048 www.b-inside.cz

Více

JIŘÍ MAZUR. www.zivotnapravestrane.cz

JIŘÍ MAZUR. www.zivotnapravestrane.cz JIŘÍ MAZUR 13 TAJEMSTVÍ CESTY NA PRAVOU STRANU Efektivita úspěchu a skvělého života Efektivní jednání v životě Efektivní jednání v podnikání Získat co nejvíce s co nejmenším úsilím = čas = peníze! Být

Více

Pozvánka na kurzy v oblasti on-line marketingu

Pozvánka na kurzy v oblasti on-line marketingu Pozvánka na kurzy v oblasti on-line marketingu Kurzy: Jak na on-line marketing základy on-line marketingu (1 den) Copywriting aneb jak psát atraktivní on-line texty (1 den) On-line marketing prakticky

Více

6 tipů. pro Strategii k radosti. Michal Kolář www.kolami.cz

6 tipů. pro Strategii k radosti. Michal Kolář www.kolami.cz 6 tipů pro Strategii k radosti Michal Kolář www.kolami.cz Do rukou se Vám dostává ebook 6 tipů pro Strategii k radosti s tipy, které dokáží posunout affiliate spolupráci v kombinaci s PPC reklamou na jiný

Více

Efektivní PPC reklama pro firmy

Efektivní PPC reklama pro firmy Efektivní PPC reklama pro firmy E-marketingová konference JHK Markéta Janochová 25. 3. 2015 O čem se dnes budeme bavit? Představení a výhody PPC Jak naplánovat PPC kampaň Časté chyby Otázky a diskuze Začínáme:

Více

Představte si, že hledáte dovolenou v Itálii. Co uděláte? Půjdete na italský vyhledávač a zadáte tam klíčové slovo vacanze in Italia?

Představte si, že hledáte dovolenou v Itálii. Co uděláte? Půjdete na italský vyhledávač a zadáte tam klíčové slovo vacanze in Italia? nebo alespoň ne tolik, kolik byste sami chtěli. Představte si, že hledáte dovolenou v Itálii. Co uděláte? Půjdete na italský vyhledávač a zadáte tam klíčové slovo vacanze in Italia? Jedním z nejprozaičtějších

Více

Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013

Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 1 Dnešní internetový svět nabízí spoustu možností, jak si vydělat peníze, zlepšit rodinný rozpočet nebo si v důchodu finančně přilepšit. Jednou z

Více

www.productoo.com E-SHOP

www.productoo.com E-SHOP Jedinečný způsob on-line prezentace, prodeje a řízení výroby Vašich produktů. Productoo je původní český software určený pro on-line prezentaci a prodej produktů. Kombinuje klasický způsob prodeje na internetu

Více

PŘEDSTAVENÍ SPOLEČNOSTI

PŘEDSTAVENÍ SPOLEČNOSTI PŘEDSTAVENÍ SPOLEČNOSTI AZ Media = internet marketing, internetová prezentace, internetový obchod, SEO optimalizace, PPC kampaně a vše pro Vaše zviditelnění a prosazení reklamy na internetu. Naše společnost

Více

Pavel Ungr. konzultant. @PavelUngr jsem@pavelungr.cz www.pavelungr.cz

Pavel Ungr. konzultant. @PavelUngr jsem@pavelungr.cz www.pavelungr.cz Pavel Ungr konzultant @PavelUngr jsem@pavelungr.cz Proč dělat MARKETING na INTERNETU? jsem@pavelungr.cz Markeťákov, Holečkova 777/39, Praha 5 Smíchov V ČR je on-line více než 7 000 000 lidí http://www.lupa.cz/clanky/cesky-internet-ma-pres-7-milionu-uzivatelu-a-v-reklame-protoci-14-6-miliard-za-rok/

Více

Přístupy malých a středních podniků k marketingovým aktivitám

Přístupy malých a středních podniků k marketingovým aktivitám Přístupy malých a středních podniků k marketingovým aktivitám Petra Koudelková VUT Brno, Fakulta Podnikatelská Tel.: 793 649 578 Email: koudelkova@fbm.vutbr.cz Abstrakt V závislosti na finanční krizi je

Více

Představení a ceník inzerce L M

Představení a ceník inzerce L M Představení a ceník inzerce D L M Jsme nezávislé vydavatelství cílící na čtenáře s vlivem, moderní byznys a instituce. Píšeme pro lidi v rozhodovacích pozicích s vlivem na společenské dění, politiku a

Více

LINKED AKADEMIE. Informace pro partnery PROČ PODPOŘIT? PROČ LINKED AKADEMIE?

LINKED AKADEMIE. Informace pro partnery PROČ PODPOŘIT? PROČ LINKED AKADEMIE? LINKED AKADEMIE Informace pro partnery PROČ LINKED AKADEMIE? LinkedIn je nejrychleji rostoucí profesní sociální síť Je efektivním nástrojem k k budování expertní značky hledání práce získávání nových klientů

Více

Inteligentní firemní mobilita - komfort i úspory současně

Inteligentní firemní mobilita - komfort i úspory současně Inteligentní firemní mobilita - komfort i úspory současně Několik faktů o firmě Fleet Partners Aktivní v České republice a dalších zemích Evropy Orientace na: podporu efektivní správy firemních vozových

Více

ODBORNÉ PORADENSTVÍ PRO STRATEGICKÉ ŘÍZENÍ KATALOG 2013. Motto: Víte, kde jsou Vaše zdroje?

ODBORNÉ PORADENSTVÍ PRO STRATEGICKÉ ŘÍZENÍ KATALOG 2013. Motto: Víte, kde jsou Vaše zdroje? ODBORNÉ PORADENSTVÍ PRO STRATEGICKÉ ŘÍZENÍ KATALOG 2013 Motto: Víte, kde jsou Vaše zdroje? ODBORNÉ PORADENSTVÍ PRO STRATEGICKÉ ŘÍZENÍ AL-Consulting s.r.o. Metody strategického poradenství v dnešní době

Více

PPC v sociálních sítích

PPC v sociálních sítích PPC v sociálních sítích Otázky do začátku Víte, co znamená PPC? Kde všude se potkáváte s reklamami? Na YouTube například? Máte tušení, zda jsou PPC na sociálních sítích vhodné pro výkonnostní kampaně?

Více

Obsah. Marketing a marketingové řízení 3. Úvod: marketing pro každého? 1. 1. kapitola 5 Podstata marketingu 5. 2. kapitola 17 Marketingové řízení 17

Obsah. Marketing a marketingové řízení 3. Úvod: marketing pro každého? 1. 1. kapitola 5 Podstata marketingu 5. 2. kapitola 17 Marketingové řízení 17 Úvod: marketing pro každého? 1 Část I 3 Marketing a marketingové řízení 3 1. kapitola 5 Podstata marketingu 5 Definice marketingu 9 Podnikatelské koncepce a přístup k zákazníkům 12 Konkrétní příklad -

Více

vinegret.cz / 2015 Možnosti propagace na portálu Vinegret.cz

vinegret.cz / 2015 Možnosti propagace na portálu Vinegret.cz vinegret.cz / 2015 Možnosti propagace na portálu Vinegret.cz Co je Vinegret.cz Vinegret.cz je mladý portál, který přináší různorodé informace o České republice v ruském jazyce. Našimi čtenáři jsou cizinci

Více

Doprovodné obrázky a videa na Internetu

Doprovodné obrázky a videa na Internetu POKYNY KE STUDIU Rozšiřující data na Internetu Doprovodné obrázky a videa na Internetu Rejstřík pojmů 5 JAK DOBROVOLNICTVÍ PREZENTOVAT Čas ke studiu: 1 hodina Cíl: Po prostudování této podkapitoly získáte

Více

Prodej to! Návod jak na to. Filip Novák, DiS.

Prodej to! Návod jak na to. Filip Novák, DiS. Prodej to! Návod jak na to Filip Novák, DiS. Obsah 1 1. Obsah 2. Lidé nakupují to, co potřebují, ale i to, pro co se nadchnou a nepotřebují 3. Neprodávejte produkt, ale celou zkušenost 4. Demonstrujte

Více

Marketingové aktivity B2B firem a struktura marketingových rozpočtů Jaro 2014

Marketingové aktivity B2B firem a struktura marketingových rozpočtů Jaro 2014 Marketingové aktivity B2B firem a struktura marketingových rozpočtů Jaro 2014 B-inside s.r.o. Šmeralova 12, 170 00 Praha Vavrečkova 5262, 760 01 Zlín IČ: 24790648 DIČ: CZ24790648 Telefon: +420 608 048

Více

České firmy na internetové vlně

České firmy na internetové vlně JAK INTERNET MĚNÍ PODNIKÁNÍ A MARKETING VÝSLEDKY STUDIE Březen 2013 Obsah Úvod Internetová vlna v Česku... 2 Shrnutí... 3 České firmy a reklama... 4 Reklama na internetové vlně... 5 Výhled do budoucna...

Více

Zefektivnění přechodu absolventů UPOL do praxe, reg. č. CZ.1.07/2.2.00/28.0049 Vědeckotechnický park Univerzity Palackého Přednáška Jana Linharta

Zefektivnění přechodu absolventů UPOL do praxe, reg. č. CZ.1.07/2.2.00/28.0049 Vědeckotechnický park Univerzity Palackého Přednáška Jana Linharta Vědeckotechnický park Univerzity Palackého Přednáška Jana Linharta Představení moderních nástrojů internetového marketingu Internet je považován za největší fenomén moderní doby. Je tedy přirozené, že

Více

Přehled metod UX výzkumu. Jan Rudinský

Přehled metod UX výzkumu. Jan Rudinský Přehled metod UX výzkumu Jan Rudinský Zkratka UX je již běžnou součástí slovníku všech, kdo se pohybují v oblasti digitálního technologií a marketingu. Využívání metod a přístupu User experience se typicky

Více

Jak využít PPC u startupů?

Jak využít PPC u startupů? Jak využít PPC u startupů? Jan Slezák Key account manager Sklik 15.9.2015 Program 15:00 15:45 prezentace (1. část) 15:45 16:00 pauza 16:00 16:30 prezentace (2. část) O čem si dnes povíme? Online marketing

Více

.cz. Cesta k úspěchu

.cz. Cesta k úspěchu .cz Cesta k úspěchu Kdo jsou čtenáři Forbesu? Věk 25 54 let Muži 70 %, ženy 30 % Socioekonomická skupina AB Rekrutují se převážně z řad manažerů, byznysmenů, právníků, politiků, majitelů firem a CEO. Jsou

Více

CRM pro neziskovky, o. s. Zpráva o činnosti 2012

CRM pro neziskovky, o. s. Zpráva o činnosti 2012 Zpráva o činnosti 2012 CRM pro neziskovky, o. s. www.crmproneziskovky.cz Obsah 1. Organizace... 2 2. Poslání... 2 3. Historie... 2 4. Organizační struktura... 2 5. Vznik sdružení 2012... 2 6. Činnost sdružení...

Více

Případová studie: Zvýšení přirozené návštěvnosti www.cerpadla- ivt.cz. Případová studie: Zvýšení přirozené návštěvnosti www.cerpadla- ivt.

Případová studie: Zvýšení přirozené návštěvnosti www.cerpadla- ivt.cz. Případová studie: Zvýšení přirozené návštěvnosti www.cerpadla- ivt. Případová studie: Zvýšení přirozené návštěvnosti www.cerpadla- ivt.cz Aleš Fodor 28. 5. 2012 1 / 6 1 Stav minulý Se společností Tepelná čerpadla IVT spolupracujeme na zlepšování obchodních výsledků webu

Více

Staňte se akcionářem

Staňte se akcionářem Staňte se akcionářem Bankovní sektor na vzestupu Každá krize je svým způsobem přínosem, stejně jako dravci čistí stádo od nemocných a starých kusů tak krize čistí trh od nemocných firem. Výsledkem je,

Více

Jak splním svoje očekávání

Jak splním svoje očekávání Jak splním svoje očekávání Zlatá investice SPOLEHLIVÝ PARTNER PRO ÚSPĚŠNÉ INVESTOVÁNÍ Proč investovat do zlata? Cena (USD) Vývoj ceny zlata v letech 2000 až 2012 Zdroj: Bloomberg Investice do zlata je

Více

Internetový marketing střední školy zatím nevyužívají. Chtějí se v něm ale zdokonalovat. Shrnutí výsledků průzkumu občanského sdružení Než zazvoní

Internetový marketing střední školy zatím nevyužívají. Chtějí se v něm ale zdokonalovat. Shrnutí výsledků průzkumu občanského sdružení Než zazvoní Internetový marketing střední školy zatím nevyužívají. Chtějí se v něm ale zdokonalovat. Shrnutí výsledků průzkumu občanského sdružení Než zazvoní 7. října 2013 Průzkum mezi učiteli výpočetní techniky

Více

SATPO consult. partner pro rozvoj nemovitostí SATPO-CONSULT.CZ

SATPO consult. partner pro rozvoj nemovitostí SATPO-CONSULT.CZ SATPO consult partner pro rozvoj nemovitostí SATPO-CONSULT.CZ Společnost SATPO má více než 20 let odborné praxe v řešení všech fází oceňování nemovitostí, rozvoje, plánování, řízení výstavby až po úspěšný

Více

Pokročilé funkce (pokr.)

Pokročilé funkce (pokr.) Co je Kompas Slev? Kompas Slev je moderním portálem umožňujícím uživatelům listovat letákovými nabídkami obchodníků a využívat různé pokročilé funkce. Historie: 7/2012 prvotní nápad ohledně projektu letáků

Více

10 DŮVODŮ PROČ SE STÁT RE/MAX MAKLÉŘEM. Připojte se k úspěchu společnosti RE/MAX a staňte se makléřem RE/MAX již nyní!

10 DŮVODŮ PROČ SE STÁT RE/MAX MAKLÉŘEM. Připojte se k úspěchu společnosti RE/MAX a staňte se makléřem RE/MAX již nyní! 10 DŮVODŮ PROČ SE STÁT RE/MAX MAKLÉŘEM Připojte se k úspěchu společnosti RE/MAX a staňte se makléřem RE/MAX již nyní! Systém RE/MAX Vám poskytne podnikatelskou nezávislost a zároveň podporu a výhody silné

Více

Svoboda finanční a časová nezávislost Pospolitost vzájemná podpora Odpovědnost vzhledem ke klientovi

Svoboda finanční a časová nezávislost Pospolitost vzájemná podpora Odpovědnost vzhledem ke klientovi Průvodce kariérou VIZE Kravata dobrého poradce nedělá. Osobní přístup USUS PERSONALIS Klientům i našim partnerům nabízíme totéž. Odbornost, čas a soustředění. Protože čas je víc než peníze a soustředění

Více

Nechte starost o Vaše investice

Nechte starost o Vaše investice IKS INVESTIČNÍ MANAŽER Nechte starost o Vaše investice na profesionálech PŘEDSTAVUJEME PRODUKT IKS INVESTIČNÍ MANAŽER IKS Investiční manažer je moderní produkt správy klientského portfolia. Prostředky

Více

Výkonnostní marketing. Stručný úvod do výkonnostního marketingu, PPC systémů a webové efektivizace Jaro 2010. www.spir.cz

Výkonnostní marketing. Stručný úvod do výkonnostního marketingu, PPC systémů a webové efektivizace Jaro 2010. www.spir.cz Výkonnostní marketing Stručný úvod do výkonnostního marketingu, PPC systémů a webové efektivizace Jaro 2010 www.spir.cz Výkonnostní marketing Stručný úvod do výkonnostního marketingu, PPC systémů a webové

Více

VYHODNOCENÍ PRŮZKUMU, KTERÝ MEZI ŠÉFY MARKETINGU VÝZNAMNÝCH ČESKÝCH FIREM REALIZOVALA KOMUNIKAČNÍ SKUPINA MATHER

VYHODNOCENÍ PRŮZKUMU, KTERÝ MEZI ŠÉFY MARKETINGU VÝZNAMNÝCH ČESKÝCH FIREM REALIZOVALA KOMUNIKAČNÍ SKUPINA MATHER TRENDY VYUŢÍVÁNÍ REKLAMNÍCH MÉDIÍ červenec 2007 STUDIE VYHODNOCENÍ PRŮZKUMU, KTERÝ MEZI ŠÉFY MARKETINGU VÝZNAMNÝCH ČESKÝCH FIREM REALIZOVALA KOMUNIKAČNÍ SKUPINA MATHER Studie: Trendy využívání reklamních

Více

N Á V R H I N T E R N E T O V É K A M P A N Ě P R O

N Á V R H I N T E R N E T O V É K A M P A N Ě P R O N Á V R H I N T E R N E T O V É K A M P A N Ě P R O Zadání klienta Cíl komunikace: - Zvýšit povědomí o e-shopu www.ozdobse.cz - Oslovit novou klientelu, navýšit prodeje společnosti Cílová skupina, produkty

Více

Jak najít své EW? Proč a jak budovat svou EW skupinu?! Jednoduše a efektivně

Jak najít své EW? Proč a jak budovat svou EW skupinu?! Jednoduše a efektivně Proč a jak budovat svou EW skupinu?! Jednoduše a efektivně Každý úspěšný člověk, jestliže chce dosáhnout svého cíle, se musí věnovat své práci na 100%. Náš cíl je jasný. Vydělávat snadno, rychle a neomezené

Více

Search Engine Marketing jako základní kámen internetové propagace. František Štrupl, H1.cz

Search Engine Marketing jako základní kámen internetové propagace. František Štrupl, H1.cz Search Engine Marketing jako základní kámen internetové propagace František Štrupl, H1.cz Proč vyhledávače? Google to ví! Východiska Až 80 % návštěvníků webů chodí z vyhledávačů. Návštěvnost z vyhledávačů

Více

tipů, jak zlepšit PPC kampaně před Vánoci

tipů, jak zlepšit PPC kampaně před Vánoci 5 tipů, jak zlepšit PPC kampaně před Vánoci Vánoční období je pro velkou část firem klíčové. Je proto přirozené, že se větší část marketingového rozpočtu typicky soustředí právě do posledních měsíců v

Více

Podnikatelské plánování pro inovace

Podnikatelské plánování pro inovace Podnikatelské plánování pro inovace Šablona podnikatelského plánu Název projektu Datum zpracování Verze č. Údaje o autorech Obsah Exekutivní souhrn...3 1. Základní údaje o předkladateli a podniku...4 1.1

Více

Obsah ČÁST I JAK SE UCHÁZET O ZÁKAZNÍKY NA WEBU KAPITOLA 1

Obsah ČÁST I JAK SE UCHÁZET O ZÁKAZNÍKY NA WEBU KAPITOLA 1 Obsah O autorech 11 Poděkování 13 Předmluva 15 Úvod 17 Proč byste se měli přečíst tuto knihu 17 Co tato kniha obsahuje 18 Jak používat tuto knihu 19 Zpětná vazba od čtenářů 20 Errata 20 ČÁST I JAK SE UCHÁZET

Více

Obsah. Úvod 7 Zpětná vazba od čtenářů 7 Dotazy 8 Errata 8 Poznámka k aktuálnosti 8 Konvence použité v knize 8

Obsah. Úvod 7 Zpětná vazba od čtenářů 7 Dotazy 8 Errata 8 Poznámka k aktuálnosti 8 Konvence použité v knize 8 Obsah Úvod 7 Zpětná vazba od čtenářů 7 Dotazy 8 Errata 8 Poznámka k aktuálnosti 8 Konvence použité v knize 8 KAPITOLA 1 Mechanismy fungování sociálních sítí 9 Jak funguje Facebook 11 Jak sociální sítě

Více

Prohlášení o ochraně osobních údajů

Prohlášení o ochraně osobních údajů Prohlášení o ochraně osobních údajů v souvislosti s internetovými stránkami MyLyconet Verze souboru: 3.00 (květen 2014) Ochrana Vašich osobních údajů je pro společnost Lyoness a majitele těchto internetových

Více

Podnikatelský plán. Název projektu. Logo. Jméno živnostníka / firmy

Podnikatelský plán. Název projektu. Logo. Jméno živnostníka / firmy Podnikatelský plán Název projektu Logo Jméno živnostníka / firmy (Cílem tohoto návodu je pomoci Vám k vytvoření podnikatelského plánu k Vaší myšlence do podnikání. Není potřeba odpovědět na všechny otázky,

Více

Customer Intelligence, aneb Jak může neoblíbená analýza dat usnadnit práci marketingu

Customer Intelligence, aneb Jak může neoblíbená analýza dat usnadnit práci marketingu Customer Intelligence, aneb Jak může neoblíbená analýza dat usnadnit práci marketingu Filip Trojan Applied Analytics Manager, Deloitte Advisory Listopad 2012 Obsah 1. Představení 2. Marketing versus analýza

Více

Životní cyklus produktu. 1. výzkum a vývoj 2. uvedení na trh 3. růst prodeje 4. zralost 5. nasycení trhu 6. pokles prodeje

Životní cyklus produktu. 1. výzkum a vývoj 2. uvedení na trh 3. růst prodeje 4. zralost 5. nasycení trhu 6. pokles prodeje Životní cyklus produktu 1. výzkum a vývoj 2. uvedení na trh 3. růst prodeje 4. zralost 5. nasycení trhu 6. pokles prodeje JakÁ KPI a kde je měřit? Data z bannerových reklamních systémů (ať již prodej na

Více

Reklama v placených katalozích

Reklama v placených katalozích Reklama v placených katalozích Autor ebooku: Vladimír Znamenskiy Více než 2 000 000 reálných uživatelů každý měsíc hledají konkrétní služby v českých katalozích. Ty patří mezi nejefektivnější kanály on-line

Více

InternetovéTechnologie

InternetovéTechnologie 8 InternetovéTechnologie webdesign, mobile first Ing. Michal Radecký, Ph.D. www.cs.vsb.cz/radecky Webové stránky a aplikace - Webové stránky - množina vzájemně propojených stránek, které obsahují informace

Více

Jsme reklama v Supermarketu.

Jsme reklama v Supermarketu. Jsme reklama v Supermarketu. InstoreRadio vzbuzuje emoce! InstoreRadio je přes satelit vysílaný hudební a informační program, díky kterému supermarket zpříjemňuje nákup zákazníkům. Tyto programy jsou oblíbené,

Více

www.milionoveimperium.cz

www.milionoveimperium.cz www.milionoveimperium.cz David Kirš, autor Miliónového impéria a EmailAcademy uvádí ebook WEB MILIONÁŘE A KRUH BOHATSTVÍ Tento ebook (dokument) můžete šířit a přeposílat dále, ale pouze jako celek. Není

Více

Podnikatelský záměr. = Podnikatelský plán = business pla

Podnikatelský záměr. = Podnikatelský plán = business pla Podnikatelský záměr = Podnikatelský plán = business pla Základní části realizační resumé zpracovává se na závěr, rozsah 2-3 stránky charakteristiku firmy a jejích cílů organizační řízení a manažerský tým

Více

Výkonnostní marketing Jak maximalizovat efektivitu internetové reklamy. David Špinar, H1.cz

Výkonnostní marketing Jak maximalizovat efektivitu internetové reklamy. David Špinar, H1.cz Výkonnostní marketing Jak maximalizovat efektivitu internetové reklamy David Špinar, H1.cz Efektivita reklamy základní premisy Web je nástrojem marketingu Firma realizuje svoji marketingovou komunikaci

Více

Naše služby v oblasti SEO optimalizace

Naše služby v oblasti SEO optimalizace Grafika Webdesign Eshopy Naše služby v oblasti SEO optimalizace OBSAH: 1 2 3 4 5 6 Stručně o tom, co SEO optimalizace je a jak funguje 2 Co vše v rámci SEO optimalizace provádíme 3 Kolik SEO optimalizace

Více

Objektivní nástroj pro volbu parametrů vozového parku lehkých užitkových automobilů

Objektivní nástroj pro volbu parametrů vozového parku lehkých užitkových automobilů Objektivní nástroj pro volbu parametrů vozového parku lehkých užitkových automobilů O společnosti Fleet Partners Založena 2008 Team: 70 let zkušeností: Automobilový trh Operativní leasing Marketingové

Více

Investiční dotazník a poučení o aspektech obchodování s cennými papíry

Investiční dotazník a poučení o aspektech obchodování s cennými papíry Investiční dotazník a poučení o aspektech obchodování s cennými papíry vyžadovaný v souladu s 15h a 15i zákona o podnikání na kapitálovém trhu Upozornění pro zákazníky: Vyplnění tohoto dotazníku je dobrovolné.

Více

CzechTrade podporuje spolupráci mezi firmou a designérem. Když se potká skvělý designér a kvalitní výrobce

CzechTrade podporuje spolupráci mezi firmou a designérem. Když se potká skvělý designér a kvalitní výrobce CzechTrade podporuje spolupráci mezi firmou a designérem Když se potká skvělý designér a kvalitní výrobce Plastia Lenka Novotná, jednatelka firmy Plastia s.r.o. Jdeme cestou originality a vysoké přidané

Více

JAK (ZNOVU) ZAČÍT. Webinář pro klienty Praha, 22.9.2011. www.colosseum.cz. Tomáš Vobořil, Colosseum, a.s.

JAK (ZNOVU) ZAČÍT. Webinář pro klienty Praha, 22.9.2011. www.colosseum.cz. Tomáš Vobořil, Colosseum, a.s. JAK (ZNOVU) ZAČÍT Webinář pro klienty Praha, 22.9.2011 Tomáš Vobořil, Colosseum, a.s. PROGRAM WEBINÁŘE Dnes máme na programu: Zvládnout jednoduché základy Najít si vyhovující trh a pravidla Stanovit si

Více

Budoucnost přinese více úspěchů! Spojte svoji budoucnost s kariérou u E&S Investments Czech Republic, s.r.o. (dále jen E&S )!

Budoucnost přinese více úspěchů! Spojte svoji budoucnost s kariérou u E&S Investments Czech Republic, s.r.o. (dále jen E&S )! Budoucnost přinese více úspěchů! Spojte svoji budoucnost s kariérou u E&S Investments Czech Republic, s.r.o. (dále jen E&S )! Investiční poradce: povolání s budoucností Povolání investičního poradce Vám

Více

Na co je Retarget? Jak Retarget využít?

Na co je Retarget? Jak Retarget využít? retarget manuál Retarget je službou kontextové reklamní sítě Etarget. Na rozdíl od klasické kontextové reklamy cílí na lidi, kteří navštíví Váš web. To znamená, že již mají základní znalost Vašich produktů

Více

Credit Suisse Equity Fund (Lux) USA R EUR

Credit Suisse Equity Fund (Lux) USA R EUR Credit Suisse Equity Fund (Lux) USA R EUR třída podílových listů Credit Suisse Equity Fund (Lux) USA, ISIN LU0145374574 Investiční politika Cílem fondu je dosáhnout co nejlepšího zhodnocení investováním

Více

Anežka Mičková, těší mě.

Anežka Mičková, těší mě. Anežka Mičková, těší mě. Profese finančního poradce je v České republice ještě v plenkách. Vždyť finanční poradci začali mít u nás význam až po revoluci v 89 roce, kdy se otevřel trh a lidé si měli z čeho

Více

Ing. Martin Tlapa Náměstek MPO ČR

Ing. Martin Tlapa Náměstek MPO ČR Financování výzkumu a inovací z fondů EU a ČR v létech 2007-2013 2013 Ing. Martin Tlapa Náměstek MPO ČR Strukturální fondy pro výzkum a inovace OP Podnikání a inovace OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Více

Životní cyklus firmy VYHODNOCENÍ TESTU

Životní cyklus firmy VYHODNOCENÍ TESTU Životní cyklus firmy VYHODNOCENÍ TESTU 1 Děkujeme Vám za vyplnění testu na našich webových stránkách. Tento úvodní test vznikl jako důsledek stavu na trhu nejen v České republice po roce 2008. Rok 2008

Více

České firmy na internetové vlně

České firmy na internetové vlně JAK INTERNET MĚNÍ PODNIKÁNÍ A MARKETING MALÝCH A STŘEDNÍCH FIREM VÝSLEDKY STUDIE Březen 2013 Obsah Úvod internetová vlna v Česku... 2 Shrnutí... 3 České firmy a reklama... 4 Reklama na internetové vlně...

Více

Jsme reklama v Supermarketu.

Jsme reklama v Supermarketu. Jsme reklama v Supermarketu. CashPoster vysílají impulsy! Reklamní účinek: Stačí jedno uchopení! Rozdělovač nákupů u pokladny je každý den hodně používaný předmět, který patří k dění v supermarketu - stejně

Více

Návod jak nejen reference získat, ale i efektivně využít. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013

Návod jak nejen reference získat, ale i efektivně využít. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 Návod jak nejen reference získat, ale i efektivně využít. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 1 Určitě sami dobře víte, že lidé neradi dávají doporučení na finanční zprostředkovatele.

Více

Projekt CzechEkoSystem (Ekosystém pro rizikový kapitál)

Projekt CzechEkoSystem (Ekosystém pro rizikový kapitál) Projekt CzechEkoSystem (Ekosystém pro rizikový kapitál) Ing. Jan Zeman Regionální koordinátor Obsah 1. Náplň projektu 2. Kouč v projektu CzechEkoSystem 3. Poradenské služby 4. Aktuální stav 5. CzechEkoSystem

Více

Zvyšování obchodní výkonnosti webových stránek. nejen e-shopů

Zvyšování obchodní výkonnosti webových stránek. nejen e-shopů Zvyšování obchodní výkonnosti webových stránek nejen e-shopů Jihočeská hospodářská komora, 20. 5. 2015 nejsme agentura Jsme tým nezávislých & kreativních lidí pro Váš web Martin Laudát Creative director

Více

Fondy a programy EU - výsledky průzkumu -

Fondy a programy EU - výsledky průzkumu - Fondy a programy EU - výsledky průzkumu - prosinec 2005 Informace o průzkumu CEBRE ve spolupráci s portálem BusinessInfo.cz provedlo v průběhu září a října 2005 průzkum mezi českými firmami na téma Fondy

Více

Operační program Podnikání a inovace 2007-2013. Ing. Barbora Krejčová

Operační program Podnikání a inovace 2007-2013. Ing. Barbora Krejčová Operační program Podnikání a inovace 2007-2013 Ing. Barbora Krejčová Základní charakteristika CI - státní agentura, která poskytuje své služby bezplatně - řídicí orgán - Ministerstvo průmyslu a obchodu

Více

KAČ OMUNI /K AGENTURA

KAČ OMUNI /K AGENTURA KOMUNIKAČ AGENTURA Kdo jsme Jsme všestranná komunikační agentura s širokým portfoliem služeb, které realizuje tým odborníků s dlouholetou praxí v oblasti vývoje komunikační strategie na trhu B2B i B2C.

Více

Přehled. Inventurou prošlo téměř 10 000 licencí na software. Země: Česká republika. Odvětví: Bankovnictví a finance.

Přehled. Inventurou prošlo téměř 10 000 licencí na software. Země: Česká republika. Odvětví: Bankovnictví a finance. Případová studie Provident Financial mohl díky SoftwareONE provést účetní inventuru software a zamezit zbytečné investici do nepotřebných licencí na IVR systém Přehled Země: Česká republika Odvětví: Bankovnictví

Více

15 super )pů pro reklamy na Facebooku

15 super )pů pro reklamy na Facebooku 7. 6. 2012 15 super )pů pro reklamy na Facebooku Jindřich Fáborský - igloonet s.r.o. 1. Měsíční fakturace nad 10 000 GPB Facebook standardně generuje faktury každý den. S útratou vyšší než 10 000 GBP můžete

Více

Česká asociace pro arbitráž

Česká asociace pro arbitráž PŘÍPADOVÁ STUDIE Česká asociace pro arbitráž (CAA) Profil klienta a zadání Česká asociace pro arbitráž zajišťuje vedení rozhodčích řízení pro obchodní i soukromé spory majetkového charakteru. CAA sdružuje

Více

Certifikovaný trénink. Praktik NLP pro. PDF created with pdffactory trial version www.pdffactory.com

Certifikovaný trénink. Praktik NLP pro. PDF created with pdffactory trial version www.pdffactory.com Certifikovaný trénink Praktik NLP pro Syntéza psychologických poznatků zaměřená na praxi Strategie učení pro XXI. století Systémový model komunikace Způsob, jak získat přístup k neomezenému potenciálu

Více

Aplikace MyPioneer. www.pioneer.cz www.mypioneer.cz. Page 1 I For broker/dealer use only and not be distributed to the public.

Aplikace MyPioneer. www.pioneer.cz www.mypioneer.cz. Page 1 I For broker/dealer use only and not be distributed to the public. Aplikace MyPioneer www.pioneer.cz www.mypioneer.cz Page 1 I For broker/dealer use only and not be distributed to the public. www.pioneer.cz www.mypioneer.cz Přihlašovací údaje pro klienta: Stačí zaregistrovat

Více

Nejnovější trendy v B2B online reklamě Automatizace Marketingu. Ivo Vrána, Pavel Marek, www.marco.eu / www.marcob2b.cz

Nejnovější trendy v B2B online reklamě Automatizace Marketingu. Ivo Vrána, Pavel Marek, www.marco.eu / www.marcob2b.cz Nejnovější trendy v B2B online reklamě Automatizace Marketingu Ivo Vrána, Pavel Marek, www.marco.eu / www.marcob2b.cz OBSAH PREZENTACE Změny v nákupním chování Specifika online marketingu v B2B Marketingový

Více

Jak splním svoje očekávání

Jak splním svoje očekávání Jak splním svoje očekávání Správa portfolia SPOLEHLIVÝ PARTNER PRO ÚSPĚŠNÉ INVESTOVÁNÍ Zákaznický majetek u společnosti CYRRUS dosahuje celkové výše 1,8 miliardy Kč. Z toho značná část je obhospodařována

Více

Jak napsat motivační dopis. Kateřina Polreichová

Jak napsat motivační dopis. Kateřina Polreichová Jak napsat motivační dopis Kateřina Polreichová K čemu slouží? přehledný a pokud možno i zajímavý informuje, o jaký obor se zajímáte vysvětluje důvody vašeho zájmu nastiňuje vaše předpoklady ke studiu

Více

Přemýšlíte o investici do nového stroje? Příštích 60 sekund vám můžete ušetřit hodně peněz...

Přemýšlíte o investici do nového stroje? Příštích 60 sekund vám můžete ušetřit hodně peněz... Přemýšlíte o investici do nového stroje? Příštích 60 sekund vám můžete ušetřit hodně peněz... Správně hned od začátku Rozdíl je v chytrém způsobu práce Začít správně hned od začátku je více než dobrý nápad,

Více

10 věcí, které byste měli vědět o kojení

10 věcí, které byste měli vědět o kojení 10 věcí, které byste měli vědět o kojení 2008 Kolektiv MindSoft s. r. o. Vydáno společností MindSoft s. r. o. K Rozkoši 326 149 00 Praha, Czech Republic www.fit-porod.cz www.porod-na-videu.cz www.jak-otehotnet.cz

Více

8 KROKŮ JAK ZÍSKAT FIREMNÍ ZÁKAZNÍKY

8 KROKŮ JAK ZÍSKAT FIREMNÍ ZÁKAZNÍKY NOVINKA 8kr okůj a kz í s ka t fir e mní z á ka z ní ky J e dnoduc hýnávodkr okz akr oke m Pr ů v o d c ep r ov š e c h n y, k d oc h t ě j í z í s k a t n o v éz a k á z k yuf i r e m ING. PAVEL HRDLIČKA

Více

Efektivní e-marketing v cestovním ruchu a jak na něj?

Efektivní e-marketing v cestovním ruchu a jak na něj? Efektivní e-marketing v cestovním ruchu a jak na něj? Internetová populace v ČR 6 000 000 uživatelů internetu (největší procento 15 až 55 let) 5 000 000 používá Seznam (spíše starší) 4 500 000 používá

Více

Case Study. google apps jako nástroj personální politiky pro centrum holdings

Case Study. google apps jako nástroj personální politiky pro centrum holdings Case Study google apps jako nástroj personální politiky pro centrum holdings Kdo je centrum holdings Původně jeden z prvních internetových portálů v Česku, dnes mediální společnost působící také na Slovensku

Více

Vítejte u REAL MORAVIA

Vítejte u REAL MORAVIA Vítejte u REAL MORAVIA Obsah: Chcete se podílet na dynamickém růstu realitní sítě REAL MORAVIA? Realitní franchising REAL MORAVIA v kostce Co je franchising? Vsaďte na jistotu Podmínky pro partnerství

Více

Kdy obměnit vozy ve firmě?

Kdy obměnit vozy ve firmě? Kdy obměnit vozy ve firmě? Co děláme? 1. Pomáháme firmám zajistit mobilitu svých pracovníků efektivně 2. Pomáháme dodavatelům na automobilové trhu prodávat produkty a služby s co nejvyšší přidanou hodnotou

Více

INVESTIČNÍ STRATEGIE (Výhody, rizika současné a budoucí trendy)

INVESTIČNÍ STRATEGIE (Výhody, rizika současné a budoucí trendy) 1 INVESTIČNÍ STRATEGIE (Výhody, rizika současné a budoucí trendy) 2 Hlavní závěry Úspěšné strategie musí nutně spočívat na tržních anomáliích. Úspěšnou strategii nikdy se to nedozvíme Strategie ztratily

Více

SMS Marketing. Komunikace s potencionálními i stávajícími zákazníky pomocí zpráv SMS

SMS Marketing. Komunikace s potencionálními i stávajícími zákazníky pomocí zpráv SMS SMS Marketing Komunikace s potencionálními i stávajícími zákazníky pomocí zpráv SMS 31.5.2012 Úvod do SMS Marketingu SMS zprávy přinášejí ze všech nástrojů palety mobilního marketingu nejvyšší efektivitu.

Více

Zrádné detaily penzijní reformy

Zrádné detaily penzijní reformy Zrádné detaily penzijní reformy O co jde v druhém pilíři Pavel Kohout Proč nestačí průběžný systém? Průběžné systémy byly zavedeny po II. světové válce ve všech vyspělých zemích Před válkou existovaly

Více

IAESTE LC Brno Obsah

IAESTE LC Brno Obsah Závěrečná zpráva z Veletrhu ikariéra 2015 na VUT v Brně Obsah Úvod... 3 Veletrh ikariéra 2015 v číslech a grafech... 3 Workshopy... 8 Osvědčené součásti Veletrhu ikariéra z loňských let... 9 Novinky na

Více

Součástí projektu je webová stránka, která díky propojení s nejčtenějším zpravodajským týdeníkem v ČR Týdnem zaručuje zásah u klíčových zadavatelů.

Součástí projektu je webová stránka, která díky propojení s nejčtenějším zpravodajským týdeníkem v ČR Týdnem zaručuje zásah u klíčových zadavatelů. MarketingSalesMedia je první titul v České republice určený primárně pro zadavatele reklamy s řízenou distribucí, která pokrývá 5000 odběratelů na Českém trhu. Projekt MarketingSalesMedia dodává lidem

Více