Spokojený senior. Číslo 6/2010. Září Ročník II. Obsah čísla: ZDARMA. občasník Občanského sdružení Spokojený domov

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Spokojený senior. Číslo 6/2010. Září Ročník II. Obsah čísla: ZDARMA. občasník Občanského sdružení Spokojený domov"

Transkript

1 Spokojený senior Číslo 6/2010 Září Ročník II. občasník Občanského sdružení Spokojený domov ZDARMA Milí čtenáři, na letošní podzim jsme pro vás přichystali dvě významné kulturní akce. Na straně 3 se můžete dočíst o připravované výstavě tkaných obrazů Svatoslavy Platošové, jejíž vernisáž se uskuteční 8. října. Chystáme také benefiční ples Spokojeného domova, a to 20. listopadu v zrcadlovém sále Domu kultury v Mladé Boleslavi. O podrobnostech vás včas budeme informovat. Aktuální číslo časopisu je ale plné i mnoha dalších zajímavých informací. Přeji vám příjemné čtení! Petr Novák Obsah čísla: Informace o našich službách str. 1 Desatero zdravého stárnutí 1. díl str. 2 Kultura a volný čas str. 3 Pozvánka na vernisáž výstavy tkaných obrazů Svatoslavy Platošové Veřejná sbírka Babičce a dědečkovi s láskou str. 4 Ze života pečovatele jak se dopravujeme ke klientům str. 5 Blue Effect na Kosti Z naší kuchyně str. 6 Z regionální historie obec Branžež str. 7-8 Tkaný obraz Svatoslavy Platošové dle předlohy "Profil dívky v renesančním oděvu" od Leonarda da Vinciho.

2 strana 1 Spokojený senior číslo 6/2010 (září) Informace o službách Občanského sdružení Spokojený domov Naše sociální služby jsou zaměřené především na seniory, osoby se sníženou soběstačností, chronicky nemocné, zdravotně znevýhodněné. Služby poskytujeme v domácnostech osob, tedy v jejich přirozeném prostředí. Oblast naší působnosti: Středočeský kraj Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Bakov nad Jizerou, Kněžmost, Dolní Bousov a okolí Královéhradecký kraj Sobotka, Libuň a okolí Liberecký kraj Příšovice, Rovensko pod Troskami, okolí Turnova Zaměřujeme se na poskytování služeb v malých obcích těchto regionů. Poskytované sociální služby: PEČOVATELSKÁ SLUŽBA je zde pro seniory a osoby, které již nemají dostatek soběstačnosti, ale chtějí co nejdéle setrvat v domácím prostředí a žít život, na který jsou zvyklí; do této služby patří například hygienická péče, zajištění nákupů, dovážka obědů, pomoc při podávání jídla, výpomoc v domácnosti, doprovod k lékaři, na úřady, na nákup, za kulturou; službu poskytujeme 7 dní v týdnu, zpravidla od 6 do 22 hodin, po dohodě je možné sjednat i jiný čas; OSOBNÍ ASISTENCE umožňuje osobám se zdravotním postižením žít plnohodnotný nezávislý život ve vlastním přirozeném prostředí, který se co nejvíce blíží jejich běžnému standardu; službu poskytujeme 7 dní v týdnu 24 hodin denně; ODLEHČOVACÍ SLUŽBY poskytujeme osobám, které doma pečují o seniory nebo nemocné či handicapované blízké; umožňují pečujícím osobám odpočinek od každodenního stereotypu péče; služba nabízí poskytnutí péče o Vašeho blízkého v době Vaší nepřítomnosti, a to v přirozeném prostředí, na které je Váš blízký zvyklý, tedy ve Vaší vlastní domácnosti; SOCIÁLNĚ AKTIVIZAČNÍ SLUŽBY PRO SENIORY A OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM mají za úkol pomoci seniorům a zdravotně postiženým začlenit se do společnosti; patří sem například kulturní a vzdělávací aktivity, počítačové kurzy, orientální tance, zdravotní přednášky, vydávání časopisu;

3 Spokojený senior číslo 6/2010 (září) strana 2 Desatero zdravého stárnutí: Fyzická neaktivita může vést k osteoporóze Ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem vám přinášíme seriál o zdravém stárnutí Přestože není znám žádný elixír věčného mládí, má každý z nás možnost mít své stárnutí alespoň částečně pod kontrolou. Naše zdraví je ovlivňováno naším způsobem života už od mládí, ale na pozitivní změnu životního stylu není pozdě ani u starší generace. Proto jsme se rozhodli zařadit do našeho časopisu seriál Desatero zdravého stárnutí, inspirovaný stejnojmennou brožurou vydanou Státním zdravotním ústavem, který nám k jejímu využití poskytl laskavé svolení. Desatero zdravého stárnutí: 1. Uchovejte si fyzickou kondici 2. Věnujte pozornost stravování 3. Dodržujte pitný režim 4. Nepodceňujte riziko podvýživy 5. Mějte svůj tlak pod kontrolou 6. Braňte se cukrovce 7. Chraňte si své cévy 8. Trénujte mozek 9. Nepropadejte depresi 10. Věnujte se koníčkům Zdroj: Desatero zdravého stárnutí. Vydal Státní zdravotní ústav v rámci dotačního programu MZ Národní program zdraví projekty podpory zdraví pro rok 2008, název projektu: Aktivní stárnutí, číslo projektu Praha, Uchovejte si fyzickou kondici Stáří přináší mimo jiné také určitá omezení pohybového systému, jako jsou poruchy rovnováhy či menší zručnost a obratnost, které mohou být příčinami pádů a úrazů. Pohybovou aktivitu je proto třeba provádět přiměřeně k věku a tělesné kondici. V průběhu stárnutí dochází u každého člověka k ubývání kostní hmoty a k narušení struktury kostí (osteoporóze), která se z počátku projevuje zejména bolestmi v kloubech, páteři a v holenních kostech po fyzické zátěži, jako je například delší chůze. Pohybem a cvičením se kosti i svalstvo zpevňují. Nedostatek aktivního pohybu ve stáří je proto častým a velmi negativním jevem. Především nedostatek přiměřených sportovních činností, sedavý způsob života, nedostatek cvičení a tělesné námahy může být významným faktorem zvyšujícím ztráty vápníku a podporujícím vznik osteoporózy, případně i bránícím v léčbě. V příštím čísle se budeme věnovat bodu číslo 2: Věnujte pozornost stravování.

4 strana 3 Spokojený senior číslo 6/2010 (září) Kultura a volný čas Prázdniny v Českém červeném kříži 31. rok kondičního cvičení starších a invalidních jsme 29. června 2010 ukončili výletem. Objeli jsme malý okruh Českého ráje: Vyskeř, Příhrazy přes Skokovy, Srbsko, Branžež, Novou Ves, Kněžmost, kolem Valečova do Dneboha k Drábským světničkám, přes Olšinu, Březinu do Mnichova Hradiště. 30. června nám paní Hrabáková promítala v atriu Domu s pečovatelskou službou vzpomínku na naše cvičení s paní profesorkou Jarmilou Radechovskou před deseti lety a film o Pojizeří, který nám připomněl výlety a dal námět na další výpravy do blízkého okolí. Těšíme se a věříme, že se opět v září ve zdraví a v plném počtu sejdeme. Za místní skupinu Českého červeného kříže Jarmila Moravčíková Poutní zájezd Krásy severních Čech Farnost Mnichovo Hradiště pořádá zájezd po památkách perlách církevní architektury Horní Police, Bohosudov, Osek, které jsou významnými poutními místy. Zájezd se koná dne 25. září Odjezd v 6 hodin z Mnichova Hradiště od kostela sv. Jakuba, návrat cca ve hodin. Podrobnosti na vývěsce kostela, bližší informace na farním úřadě, přihlášky na telefonu (p. Pavel Mach). V mladoboleslavském Domě kultury jsou k vidění staré svatební fotografie i šaty Ve spolupráci s Kulturou města Mladá Boleslav připravily členky Městského klubu seniorů v Mladé Boleslavi výstavu Když si náš dědeček babičku bral. V galerii mladoboleslavského Domu kultury jsou k vidění svatební fotografie z různých období, návrhy a ukázky módy svatebních šatů, oddací listy, svatební blahopřání a pozvánky. Sběratel pan Rendvanský zapůjčil na výstavu vesnické svatební obleky, spodničky, zástěry a nádobí, které nevěsty dostávaly do výbavy. Nechybí ani svatební doplňky, cylindr, prstýnky a drobné dárky. Výstava potrvá do 7. října a vstupné je zdarma. Nejbližší schůzka Spolku rodáků a přátel Mnichova Hradiště a okolí se koná ve čtvrtek 14. října 2010 od 17 hodin v Cukrárně Za rohem (Víta Nejedlého 279, Mnichovo Hradiště, vchod zezadu).

5 Spokojený senior číslo 6/2010 (září) strana 4

6 strana 5 Spokojený senior číslo 6/2010 (září) Ze života pečovatele: jak se dopravujeme ke klientům Co je potřeba k tomu, aby mohli naši zaměstnanci poskytovat terénní sociální služby Petr Novák V současné době používají pečovatelé a osobní asistenti ve Spokojeném domově tři služební osobní automobily a čtyři elektrická kola. Tyto dopravní prostředky jsou pro nás nezbytné, protože se zaměřujeme na poskytování služeb v malých obcích, kde je jiný druh dopravy pro naše pracovníky prakticky nepoužitelný. Elektrická kola používáme především pro rychlé přesuny v rámci jednoho města (šetří se tak náklady na pohonné hmoty), automobily pak pro jízdu na větší vzdálenosti a také při přepravě uživatelů našich služeb například k lékaři. bychom se bez pomoci sponzorů. Na pořízení kol nám poskytla finanční prostředky firma Siemens z fondu Siemens fond pomoci. Od výrobce kol, společnosti ekolo.cz, jsme navíc dostali slevu na jejich nákup. V letošním druhém čísle Spokojeného seniora jsme psali také o našem novém služebním automobilu Renault Kangoo. Připomeňme, že na jeho nákup přispělo celkem 57 firem z našeho regionu. I šéfredaktor časopisu pracuje na částečný úvazek jako osobní asistent (a nikdo jiný se nechtěl na kole fotit). Pořízení automobilů i elektrokol je pochopitelně finančně náročné a neobešli Automobil, který jsme dostali v únoru letošního roku. Děkujeme proto všem, kdo nám s pořízením dopravních prostředků jakkoliv pomohli a přispěli tak k efektivní práci našich terénních pracovníků.

7 Spokojený senior číslo 6/2010 (září) strana 6 Legendární Blue Effect s Radimem Hladíkem zavítal na hrad Kost Legenda českého bigbítu Radim Hladík byl v roce 1968 jedním ze zakládajících členů skupiny Blue Effect. V současné době vystupuje v této kapele spolu s mladými hudebníky Honzou Křížkem, Václavem Zimou a Wojttechem. Setkává se s oblibou u posluchačů všech generací. Na Kosti Hladík zahrál v srpnu i se členy již neexitující kapely Matadors J. F. Obermayerem a Viktorem Sodomou. Jako host přijel i Lešek Semelka. Foto: Petr Novák Z vaší kuchyně: Kuřecí řízek s hořčicí Ingredience: 400 g kuřecích prsou šťáva z 1 citronu 1 lžíce olivového oleje klasická plnotučná hořčice strouhanka na obalení sůl olej na smažení Postup přípravy: Kuřecí prsa nakrájíme na plátky, posolíme. V misce smícháme citronovou šťávu s olivovým olejem, vložíme plátky masa a necháme je marinovat minimálně 1 hodinu. Pak plátky vyjmeme, z obou stran je pomažeme hořčicí a obalíme ve strouhance. Osmažíme dozlatova. Příloha: bramborová kaše, zelenina. Recept nám poslala paní Marie Zapletalová.

8 strana 7 Spokojený senior číslo 6/2010 (září) Z regionální historie: obec Branžež Výňatek z Pamětnice dějin školy v Branžeži ze soukromého archivu Josefa Prskavce Pamětnice dějin školy v Branžeži, uzavírajíce mezi sebou lučinaté údolíčko založené v roce 1885 Mikulášem celkem 3 km dlouhé a 1 km. široké. Václavem Maštalířem, úvodní strana. Údolíčko to v celé té pahorkatině jakoby tvořilo řez mezi těmito bradami a skutečně Dějiny obce Dříve než přikročím k líčení dějin školy zdejší, předesílám tuto kratičký přehled také v XVI. století slula osada naše Bradřez, později Branřež i také Branžes a nyní Branžež se píše. a popis naší školní obce, poněvadž dějiny školy s dějinami obce úzce souvisí. Naše školní obec sestává z následujících osad: Branžeže, Nové Vsi, Zakopané, kteréžto osady tvoří jednu katastrální obec Branžež a z osady Srbska náležející ku kat. obci žehrovské. Branžež čp. 8: Karel Kovář (*1864) s chotí Kateřinou. Nová ves čp. 4: Josef Frinta (*1866) s chotí a vnučkou Růženou, vlevo soused p. Rejzek. Osada Branžež, kteráž prastarého původu jest, dostala jméno své od polohy. Okolí zdejší pokryto je samými pahorky neboli brdy či brady. Tyto brady, táhnouce se od Dneboha směrem na východ, u osady naší náhle se dělí ve dva hlavní proudy, Číslo 25 v Branžeži tvořilo s několika ještě čísly samotu zvanou Zdobeň či Zdobín. Branžež náležela v XVII. století ku statku (panství) Valečov, kteréžto panství náleželo až do r Krištofovi Kapounovi sv. pánu ze Svojkova, kterýž pro účastenství své ve zpouře (r. 1621) odsouzen byl při kommissi confiscationis dne 10. list třetího dílu jmění, kteréž z té příčiny všecko bylo konfiskováno, tedy i Valečova. K panství valečovskému náleželo: zámek Valečov s dvorem poplužním a tři mlýny, městečko Kněžní Most s dvorem poplužním, ves

9 Spokojený senior číslo 6/2010 (září) strana 8 Vepřko (díl), Zajezí, Koprník, Boseň s podacím kostelním, Písek, Zásadka (malá) Mužské a Zápudov, jak to l.1620 bratří Jindřich a Krištof Kapounové od Vojtěcha Václava Kaplíře ze Sulevic za kop míš. koupili (D.Z.176, J22), pak vesnice celé Branžež a Zakopaná s rybníky Šidákem, Martinkem, Drlinským, Žlunským, Suchým, Komárovským Velkým a Malým, lesy a jiným příslušenstvím, jak to Krištof Václav Kapoun l od Jana mladšího Odkolka z Oujezdce za kop míš. koupil (D.Z. 178, L4). Celý tento statek s 97 poddanými (z nichž 34 s potahy a 45 chalupníků) za kop 20 gr. míš. odhadnutý, od královské komory prodán byl l Albrechtovi z Valdštejna, který jej dne 16. července 1625 postoupil v léno Fridlanské za zl. Gerhardovi Taxis, vymíniv si vesnice Koprník, Písek, Vepřko a Zapudov (C 215 K.7). Potom však dne 20 ledna 1633 za zl. postoupen plukovníku Rudolfovi hraběti Marsini na srážku jeho pohledanosti vojenské. Po smrti Alb. z Valdštejna obdržel Gerhard z Taxis týž statek cís. rozhodnutím a prodal jej dne 12 října 1646 za zl. Danielovi Frizslehen z Buschhafen, jemuž podle cís. resoluce ze dne 18 června 1647 s prominutím lenních peněz šacovních 3000 zl v dědictví svobodné byl uveden. Tehdáž náleželo k Valečovu následující: zámek Valečov s dvorem poplužním pod ním, díl městečka Kněžmostu s dvorem poplužním, vsi Boseň, Zásadka Malá, Mužské, Branžež (Branžes), Zakopaná, Zdobín (Zdobeň) Tábor, Koprník a 2 vsi nejmenované u rybníka Volfaru (?) a Nového ležící, 7 rybníků kaprových (Volšový, Nový, Patřin, Komarovský Velký a Malý, Šidák a Koprník). Šest rybníků: Patčník (Pačátek), Skalecký, Neřád, Maerinovský, Suchý, Hejtmánek, tři rybníky násadní: Kucký, Vohradný, Maštějovský. Pisatel Pamětnice dějin školy v Branžeži Mikuláš Václav Maštalíř se narodil roku 1856 v Brodcích nad Jizerou. V roce 1878 se stal podučitelem v Nepřevázce, dále učil na školách v Klášteře, ve Žďáru, v Bosni. V září roku 1883 nastoupil učitelskou praxi v Branžeži a v roce 1885 založil Pamětnici dějin školy v Branžeži. V roce 1896 byl jmenován ředitelem školy v Jivině. Příště se dočtete o dějinách zaniklé osady Hrada a Píčova statku. Pokud se zajímáte o regionální historii a máte zpracované dějiny Vaší obce, rádi vaše poznatky v časopise otiskneme.

10 strana 9 Spokojený senior číslo 6/2010 (září) Dne 1. prosince 2010 bude v Domově Modrý kámen, p.s.s. v Mnichově Hradišti zahájena výstava ručních prací, krojovaných panenek spolu S PŘEHLÍDKOU MEDVÍDKŮ Byly bychom rády, kdybyste zapůjčili k vystavení své oblíbené medvědy a medvídky z dětství nebo současnosti. Jedinou podmínkou je pečlivé označení!!! Medvídky (případně i zapůjčené vašimi dětmi, vnuky, příbuznými i přáteli) budeme vystavovat v prostorách domova od do Vystavované práce musí splňovat následující kritéria: 1. medvídky opatřete pevně připevněnou, čitelnou jmenovkou majitele 2. můžete připojit krátký příběh spojený s vaším medvídkem (původ, historie, zážitek apod.) 3. medvídky dopravte do Domova Modrý kámen v Nerudově ulici čp v Mnichově Hradišti do jeden majitel může dodat i více exponátů Irena Bártová a Iveta Čermáková, Domov Modrý kámen

11 Spokojený senior číslo 6/2010 (září) strana 10 Občanské sdružení Spokojený domov Redakční okénko Milí čtenáři, časopis Spokojený senior vychází už déle než rok a našel si své pevné místo v řadě domácností seniorů z našeho regionu. Chceme i nadále zachovat jeho dostupnost zdarma všem. Minimální náklady na výrobu, tisk a distribuci jednoho vydání časopisu (o nákladu 500 ks) jsou však Kč. Proto bychom vás chtěli poprosit o finanční podporu vydání časopisu. Číslo účtu: /0300 Variabilní symbol: Specifický symbol: telefonní číslo pro možné kontaktování na sepsání darovací smlouvy a poděkování Zpráva pro příjemce: časopis Spokojený senior Přispět můžete i v hotovosti v našem kontaktním místě v Mnichově Hradišti na adrese Jana Švermy 378 (vedle vchodu do dětského zdravotního střediska). Výzva pro firmy: Chcete podpořit vydávání tohoto časopisu nebo kteroukoliv jinou aktivitu Spokojeného domova? Nabízíme možnost poskytnutí prostoru pro Vaši firmu v našem časopise. Pro podrobnější informace kontaktujte Ing. Lucii Lustigovou, tel.: , Chcete se podílet na tvorbě časopisu? Uvítáme i jakékoliv připomínky k časopisu, tipy na články, náměty na nové rubriky, informace o akcích vhodných pro seniory a zdravotně postižené a v neposlední řadě i vaši vlastní tvorbu vzkazy, vzpomínky, fotografie, kresby, články o vašich koníčcích, recepty... Osobně můžete doručit své příspěvky do našich kanceláří v Mn. Hradišti (Jana Švermy 378), v Mladé Boleslavi (Palackého 1327) a v Kněžmostě (U Střediska 24), nebo posílat em na adresu Vaše dotazy vám rádi zodpovíme na telefonu

12 strana 11 Sháníte časopis Spokojený senior? Spokojený senior číslo 6/2010 (září) Pokud máte přístup k internetu, najdete aktuální i starší čísla v elektronické podobě na adrese V tištěné podobě distribuujeme časopis ZDARMA na tato místa: Mnichovo Hradiště kontaktní místo O. s. Spokojený domov, Jana Švermy 378 Městský úřad, Masarykovo nám. 1 Městské informační centrum, Masarykovo náměstí 299 Městská knihovna, Turnovská 717 Poliklinika, Jana Švermy 395 (čekárny v přízemí a 1. patře) Tabák "Traficon", Masarykovo náměstí 28 Trafika "Signál", Masarykovo náměstí 283 Trafika David Abraham, Masarykovo náměstí 240 kadeřnictví, Jaselská 1252 kadeřnictví Styl, Jana Švermy 860 čekárna lékařů, Masarykovo náměstí čekárna (MUDr. Pfeffer), Masarykovo nám.246 Lékárna Arkánum, Víta Nejedlého 1497 Restaurace U Kvapilů, Jana Švermy 384 Občerstvení ZKUS-SKUS Na růžku, Masarykovo náměstí Oční optik AA, Ivana Olbrachta 408 Cukrárna Za rohem, Víta Nejedlého 279 Libuň Obecní úřad, Libuň čp. 27 Příšovice Zdravotní středisko, Příšovice 185 Kněžmost Obecní úřad, Na Rynku 51 prodejna potravin, Hradišťská 194 kadeřnictví - Marie Zimová Zdravotní středisko, Hradišťská 193 Dům s pečovatelskou službou (Obecní knihovna, kancelář O. s. Spokojený domov), U Střediska 24 Mladá Boleslav kontaktní místo O. s. Spokojený domov, Palackého 1327 Magistrát - odbor sociálních věcí, Komenského 61 TyfloCentrum Praha, o.p.s., pracoviště Mladá Boleslav, Václava Klementa 467 Městská knihovna, Václava Klementa 1229 Informační centrum, Železná 107 Lékárna U Soudu, Nám. Republiky 760 Kosmonosy Lékárna U Zámku, Linhartova 25 Bakov nad Jizerou Městský úřad, Mírové náměstí 208 Městská knihovna, Mírové náměstí 84 Trafika, Boleslavská 715 Dolní Bousov Městská knihovna a infocentrum, Kostelní ul. 14 Pro podrobnější informace volejte na tel nebo pište na Na těchto kontaktech uvítáme i tipy na další distribuční místa. Sídlo: Veselá č.p. 159, Mnichovo Hradiště, IČ: Číslo účtu: /0300 Adresa redakce: Jana Švermy 378, Mnichovo Hradiště Šéfredaktor: Petr Novák, DiS. - tel.: , Redakční rada: Bc. Kamila Sedláková, Hana Rejzková, Ing. Theodor Honický Tisk: tiskárna DUOPRESS Mnichovo Hradiště, náklad: 500 výtisků

Spokojený senior. Číslo 4/2010. Květen - červen Ročník II. Obsah čísla: ZDARMA. občasník Občanského sdružení Spokojený domov

Spokojený senior. Číslo 4/2010. Květen - červen Ročník II. Obsah čísla: ZDARMA. občasník Občanského sdružení Spokojený domov Spokojený senior Číslo 4/2010 Květen - červen Ročník II. občasník Občanského sdružení Spokojený domov Milí čtenáři, časopis Spokojený senior slaví své první Obsah čísla: narozeniny! Poprvé ho vzali do

Více

Pečovatelská služba pro město Chomutov a přilehlé obce

Pečovatelská služba pro město Chomutov a přilehlé obce Seznamte se s výhodami státem registrované terénní sociální služby Společnosti Společně proti času o.p.s. Váš partner pro spokojené stáří ve Vašem domácím prostředí Společně s naší péči a pomocí při každodenních

Více

Přeji příjemné čtení a co nejaktivněji strávené léto. Obsah čísla:

Přeji příjemné čtení a co nejaktivněji strávené léto. Obsah čísla: Spokojený senior Číslo 2 Červen 2009 Ročník I. občasník Občanského sdružení Spokojený domov Úvodní slovo Milí čtenáři, ve dnech 11.-12. května 2009 jsem navštívil Kroměříž, kde se konala konference věnovaná

Více

ÚŘEDN[ HODINY Pondělí - Pátek 7.00-15.30 Nám. T. G. Masaryka 1,261 01 Příbram 1

ÚŘEDN[ HODINY Pondělí - Pátek 7.00-15.30 Nám. T. G. Masaryka 1,261 01 Příbram 1 ÚŘEDN[ HODINY Pondělí - Pátek 7.00-15.30 Nám. T. G. Masaryka 1,261 01 Příbram 1 KONTAKT Nám. T. G. Masaryka 1, 261 01 Příbram 1 tel./fax: 318635 050,777 942 520 e-mail: info@charita-pribram.cz ŘEDITELKA

Více

Svijanská jedenáctka

Svijanská jedenáctka Námět turistického pochodu Svijanská jedenáctka Turistický výlet na místa, kam se často pěšky nechodí. Přesto i zde se dá najít řada zajímavostí: vesnické kostelíky, údolí Jizery s mohutnými stromy, jezera

Více

Přesný popis všech nových spojů a kompletní popis provedených změn k 31. srpnu 2014 je v příloze!

Přesný popis všech nových spojů a kompletní popis provedených změn k 31. srpnu 2014 je v příloze! AKTUÁLNÍ INFORMACE, 22. 8. 2014 TRANSCENTRUM bus, s.r.o., člen skupiny ARRIVA S novým školním rokem přichází řada nových autobusových spojů S novým školním rokem bude v provozu několik nových spojů. Na

Více

Místní a časová dostupnost sociální služby

Místní a časová dostupnost sociální služby Liberecký kraj Domov důchodců Rokytnice nad Jizerou příspěvková organizace Dolní Rokytnice 291 512 44 Rokytnice nad Jizerou DOMOV PRO SENIORY METODICKÝ POKYN Místní a časová dostupnost sociální služby

Více

Kontaktní osoba: Eva Wagenknechtová, public relations, fundraising, tel.: 491 610 330, wagenknechtova@hospic.cz

Kontaktní osoba: Eva Wagenknechtová, public relations, fundraising, tel.: 491 610 330, wagenknechtova@hospic.cz Výroční zpráva Oblastní charity Červený Kostelec 2008 Oblastní charita Červený Kostelec 5. května 1170, 549 41 Červený Kostelec statutární zástupce, ředitel: Ing. Mgr. Miroslav Wajsar, tel. 491 610 300,

Více

Program jednání byl schválen 13 hlasy.

Program jednání byl schválen 13 hlasy. ZÁPIS z veřejného 103. zasedání (1/2015) Mikroregionu Český ráj konaného dne 22. ledna 2015 v Sobotce, v restauraci Bůrovna Přítomni: viz. presenční listina Jednání zahájila předsedkyně svazku paní Vlasta

Více

ŽELEZNOBRODSKO INFORMAČNÍ ROZCESTNÍK PRO SENIORY A ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÉ

ŽELEZNOBRODSKO INFORMAČNÍ ROZCESTNÍK PRO SENIORY A ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÉ ŽELEZNOBRODSKO INFORMAČNÍ ROZCESTNÍK PRO SENIORY A ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÉ Vážení občané Železnobrodska, připravili jsme pro vás brožuru se základními informacemi, které vám usnadní orientaci při zvládání

Více

Poradce předloží členským obcích informaci, jaký rozsah informací o cyklobusech je uveřejněn na webových stránkách Sdružení Český ráj.

Poradce předloží členským obcích informaci, jaký rozsah informací o cyklobusech je uveřejněn na webových stránkách Sdružení Český ráj. ZÁPIS z veřejného 104. zasedání (2/2015) Mikroregionu Český ráj konaného dne 26. března 2015 v Radvánovicích, v motorestu Zavadilka Přítomni: viz. presenční listina Jednání zahájila předsedkyně svazku

Více

Obsah Základní údaje:... 3 Slovo úvodem:... 4 Odborné sociální poradenství... 5 Půjčovna kompenzačních pomůcek... 6 Přehled příjmů a výdajů za rok

Obsah Základní údaje:... 3 Slovo úvodem:... 4 Odborné sociální poradenství... 5 Půjčovna kompenzačních pomůcek... 6 Přehled příjmů a výdajů za rok Obsah Základní údaje:... 3 Slovo úvodem:... 4 Odborné sociální poradenství... 5 Půjčovna kompenzačních pomůcek... 6 Přehled příjmů a výdajů za rok 2014... 8 Statistika uživatelů sociálních služeb 2014...

Více

Základní informace pro zájemce

Základní informace pro zájemce Základní informace pro zájemce Kontakt: Hejnická 538, Praha 9 - Střížkov Vedoucí koordinátor pečovatelské služby: Mgr. Vendula Starostová Tel: 286 019 667 starostova@ssspraha9.cz Koordinátorka pečovatelské

Více

Panteří drápek 2. číslo - říjen 2013

Panteří drápek 2. číslo - říjen 2013 Co najdete v tomto čísle: Aktuality strana 2 Registrace strana 3 Z uplynulých akcí strana 4 Pozvánky na akce strana 5 Strana 1 Úvodní slovo Vážení rodiče, posíláme tentokrát trochu kratší vydání časopisu

Více

Spokojený senior. Obsah čísla: ZDARMA. měsíčník Občanského sdružení Spokojený domov

Spokojený senior. Obsah čísla: ZDARMA. měsíčník Občanského sdružení Spokojený domov Spokojený senior měsíčník Občanského sdružení Spokojený domov ZDARMA Milí čtenáři, nastalo léto, jsou období dovolených a ve Spokojeném domově doslova nevíme co dřív. Kromě běžného zajišťování sociálních

Více

LETNÍ ŠKOLA ZDRAVÝCH MĚST 2013

LETNÍ ŠKOLA ZDRAVÝCH MĚST 2013 Něco málo o Mladé Boleslavi - historie Nejstarší doložená historie sahá asi do poloviny 10.století, kdy zde za vlády Boleslava II. vzniklo přemyslovské hradiště Nový Boleslav, které přetrvalo až do roku

Více

projekt dotek Horní Maršov, Krkonoše (dům obnovy tradic, ekologie a kultury horní maršov) rokyt cypřišovitý

projekt dotek Horní Maršov, Krkonoše (dům obnovy tradic, ekologie a kultury horní maršov) rokyt cypřišovitý projekt dotek (dům obnovy tradic, ekologie a kultury horní maršov) AKCE Pro VEŘEJnoST Horní Maršov, Krkonoše rokyt cypřišovitý ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 Cíl projektu Smyslem projektu DOTEK je vybudování společenského,

Více

Výroční zpráva za rok 2014

Výroční zpráva za rok 2014 Výroční zpráva za rok 2014 Chvalkovice na Hané Ivanovice na Hané Slovo úvodem Domov u zámku, o.s. je neziskový poskytovatel sociálních služeb pro seniory. Seniorům v roce 2014 nabízel tři druhy registrovaných

Více

Zapisovatelem byla jmenována paní Lásková Soldátová, ověřovateli zápisu byli jmenováni pan Stanislav Tlášek a Jaroslav Louda.

Zapisovatelem byla jmenována paní Lásková Soldátová, ověřovateli zápisu byli jmenováni pan Stanislav Tlášek a Jaroslav Louda. ZÁPIS z veřejného 73. zasedání (4/2009) DSO Mikroregionu Český ráj konaného dne 13.11.2009 v Obci Hnanice, okr, Znojmo Přítomni: viz. presenční listina Zapisovatelem byla jmenována paní Lásková Soldátová,

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2009

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2009 VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2009 Obsah výroční zprávy: 1. Charakteristika společnosti 2. Aktivity v roce 2009 3. Poděkování sponzorům 4. Hospodaření Helias Ústí nad Labem o.p.s 5. Přílohy Úvod: Organizace: Helias

Více

PRŮVODCE SLUŽBOU. Denní centrum služeb pro osoby ve středním a vyšším věku se zdravotním postižením. www.socsluzbykarvina.cz

PRŮVODCE SLUŽBOU. Denní centrum služeb pro osoby ve středním a vyšším věku se zdravotním postižením. www.socsluzbykarvina.cz SOCIÁLNÍ SLUŽBY KARVINÁ, příspěvková organizace Sokolovská 1761, 735 06 Karviná-Nové Město Středisko denních služeb Závodní 1667, 735 06 Karviná-Nové Město, PRŮVODCE SLUŽBOU Denní centrum služeb pro osoby

Více

Komplexní zakázková činnost ve strojírenství a stavebnictví Stavebnictví

Komplexní zakázková činnost ve strojírenství a stavebnictví Stavebnictví Komplexní zakázková činnost ve strojírenství a stavebnictví Stavebnictví zvýstavba rodinných domů zstavby pro komerční využití zstavby pro sociální využití zstavby pro volný čas Základní informace Fakturační

Více

Výroční zpráva Střediska sociálních služeb Chlumec nad Cidlinou o.p.s. 2013 strana 1 (celkem 10)

Výroční zpráva Střediska sociálních služeb Chlumec nad Cidlinou o.p.s. 2013 strana 1 (celkem 10) Výroční zpráva 2013 Organizace - byla založena Městem Chlumec nad Cidlinou zakládací listinou ze dne 17. 9. 2003. Společnost je zapsána v rejstříku obecně prospěšných společností, vedeného Krajským soudem

Více

Kulturní akce. Nabízíme zapůjčení stolních a zahradních her (kroket, petanque, karty, míče) K potěše ducha vybízí dřevěná kaple sv. Anežky.

Kulturní akce. Nabízíme zapůjčení stolních a zahradních her (kroket, petanque, karty, míče) K potěše ducha vybízí dřevěná kaple sv. Anežky. Kulturní akce Stylově vybavený klub Špejchar je vhodným místem pro konání soukromých akcí, jako jsou oslavy narozenin, výročí, rodinná či jiná setkání. Prostor je vhodný k uspořádání koncertu, či jako

Více

Rodina se Vám nemůže věnovat během dne či týdne? (pracovní povinnosti, vzdálenost)

Rodina se Vám nemůže věnovat během dne či týdne? (pracovní povinnosti, vzdálenost) Cítíte se osaměle? Váš zdravotní stav Vám znemožňuje se o sebe dobře postarat? Rodina se Vám nemůže věnovat během dne či týdne? (pracovní povinnosti, vzdálenost) Potřebujete zajistit teplé jídlo? Potřebujete

Více

CHRÁNĚNÉ BYDLENÍ. vypracovala: Michaela Dastychová

CHRÁNĚNÉ BYDLENÍ. vypracovala: Michaela Dastychová CHRÁNĚNÉ BYDLENÍ vypracovala: Michaela Dastychová POSLÁNÍ CHB,, žít svobodným, samostatným a zodpovědným způsobem života v běžné společnosti. CHB DOLNÍ BOUSOV byt 2+1: Uţ. Vernerová Uţ. Kout interiér,

Více

Informace o výzkumu mezi rodinnými pečujícími

Informace o výzkumu mezi rodinnými pečujícími Informace o výzkumu mezi rodinnými pečujícími PhDr. Eva Křížová, Ph.D., Centrum pro sociologii medicíny a zdravotnictví Podpořeno z Programu švýcarsko-české spolupráce v rámci projektu "Podpora rozvoje

Více

GRAND HOTEL VĚNEC HOTELY V MLADÉ BOLESLAVI A KOSMONOSECH HOTEL BAT HOTEL GALATEA. tel./fax: +420 326 710 301 recepce@venec.cz www.venec.

GRAND HOTEL VĚNEC HOTELY V MLADÉ BOLESLAVI A KOSMONOSECH HOTEL BAT HOTEL GALATEA. tel./fax: +420 326 710 301 recepce@venec.cz www.venec. GAND HOTEL VĚNEC Staroměstské náměstí 89 tel.: +0 6 7 690 tel./fax: +0 6 70 0 recepce@venec.cz www.venec.cz HOTEL BAT H 6 A Jemníky 0 tel.: +0 60 59 0 fax: +0 6 900 hotel@hotelbat.eu www.hotelbat.eu HOTEL

Více

Rodinný WELLNESS HOTEL CENTRÁL***

Rodinný WELLNESS HOTEL CENTRÁL*** Rodinný WELLNESS HOTEL CENTRÁL*** dokončil v roce 2013 další krok ke zkvalitnění služeb Vám, našim hostům. V letech 2009-2013 dokončil výstavbu WELLNESS CENTRA II na ploše dalších 400m 2 ve venkovních

Více

Kontaktní osoba: Eva Wagenknechtová, public relations, fundraising, tel.: 491 610 330, e-mail: wagenknechtova@hospic.cz

Kontaktní osoba: Eva Wagenknechtová, public relations, fundraising, tel.: 491 610 330, e-mail: wagenknechtova@hospic.cz Oblastní charita Červený Kostelec 5. května 1170, 549 41 Červený Kostelec statutární zástupce, ředitel: Ing. Mgr. Miroslav Wajsar, tel. 491 610 300, sekretariat@hospic.cz, www.ochck.cz, číslo účtu KB:

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA OBECNĚ PROSPĚŠNÉ SPOLEČNOSTI KRÁSA POMOCI ZA OBDOBÍ 1.1.2012-31.12.2012

VÝROČNÍ ZPRÁVA OBECNĚ PROSPĚŠNÉ SPOLEČNOSTI KRÁSA POMOCI ZA OBDOBÍ 1.1.2012-31.12.2012 VÝROČNÍ ZPRÁVA OBECNĚ PROSPĚŠNÉ SPOLEČNOSTI KRÁSA POMOCI ZA OBDOBÍ 1.1.2012-31.12.2012 OBSAH 1. ZÁKLADNÍ ÚDAJE O OBECNĚ PROSPĚŠNÉ SPOLEČNOSTI 2. ČINNOST SPOLEČNOSTI KRÁSA POMOCI OD 1.1. 2012 DO 31.12.

Více

Český červený kříž oblastní spolek Brno-město Křenová 66 602 00 Brno. Standard č. 1. Poslání a cíle

Český červený kříž oblastní spolek Brno-město Křenová 66 602 00 Brno. Standard č. 1. Poslání a cíle Český červený kříž oblastní spolek Brno-město Křenová 66 602 00 Brno Standard č. 1 Poslání a cíle Přílohy: Metodický pokyn č.1 Etický kodex zaměstnanců Provoz odlehčovací služby byl zahájen v květnu 2009.

Více

JAK SE DAŘÍ KOMUNITNÍ PRÁCI V BOROVANECH?

JAK SE DAŘÍ KOMUNITNÍ PRÁCI V BOROVANECH? JAK SE DAŘÍ KOMUNITNÍ PRÁCI V BOROVANECH? KNIHOVNA AUGUSTINA DUBENSKÉHO Knihovna Augustina Dubenského BÝVALÝ KLÁŠTER AUGUSTINIÁNŮ Ajka pošle foto Knihovna INTERIÉRY KNIHOVNY Výpůjční pult KNIHOVNA AUGUSTINA

Více

Druh služby: pečovatelská služba dle 40 zákona o sociálních službách

Druh služby: pečovatelská služba dle 40 zákona o sociálních službách Podrobný informační materiál o poskytované službě: Pečovatelská služba NADĚJE Druh služby: pečovatelská služba dle 40 zákona o sociálních službách Forma služby: Místo: terénní Arménská 4, 625 00 Brno Kontaktní

Více

Zpráva o činnosti v Domově pro osoby se zdravotním postižením Severní Terasa v roce 2011

Zpráva o činnosti v Domově pro osoby se zdravotním postižením Severní Terasa v roce 2011 Zpráva o činnosti v Domově pro osoby se zdravotním postižením Severní Terasa v roce 2011 V průběhu roku 2011 došlo ke změnám v našem zařízení zejména ve druzích poskytovaných služeb. Z důvodu dlouhodobé

Více

Služby, programy a pomoc pro seniory ve městech

Služby, programy a pomoc pro seniory ve městech "MĚSTO, KTERÉ (SI) TVOŘÍME Město více generací/sociální aspekty městského rozvoje Služby, programy a pomoc pro seniory ve městech Mgr. Marcela Janečková Centrum pro studium dlouhověkosti a dlouhodobé péče

Více

Občanské sdružení Spokojený domov

Občanské sdružení Spokojený domov Občanské sdružení Spokojený domov Výroční zpráva 2007 1 Úvodem: Vážení uživatelé, přátelé, příznivci, partneři Výroční zpráva, kterou právě čtete je první zveřejněnou výroční zprávou Občanského sdružení

Více

CHARITNÍ LISTY 1992-2012 20 LET CHARITY SVATÉ RODINY NOVÝ HROZENKOV CHARITY NOVÝ HROZENKOV. ročník 5 číslo 5 květen 2012

CHARITNÍ LISTY 1992-2012 20 LET CHARITY SVATÉ RODINY NOVÝ HROZENKOV CHARITY NOVÝ HROZENKOV. ročník 5 číslo 5 květen 2012 CHARITNÍ LISTY CHARITY NOVÝ HROZENKOV ročník 5 číslo 5 květen 2012 1992-2012 20 LET CHARITY SVATÉ RODINY NOVÝ HROZENKOV U příležitosti 20. výročí Vás dne 19. května 2012 srdečně zveme na prohlídku našich

Více

Priorita VII. - Podpora pobytových služeb

Priorita VII. - Podpora pobytových služeb Opatření VII.1.: Udržení a rozvoj kapacity domova pro seniory. Dům seniorů Mladá Boleslav v současné době poskytuje pobytovou službu osobám, které v důsledku složitého zdravotního stavu, omezené soběstačnosti,

Více

Poplatek za obřad - zahrady Další poplatky - zahrady

Poplatek za obřad - zahrady Další poplatky - zahrady 50 hostů Obřad: církevní, Ledeburská zahrada Hostina: Restaurace Praha 7 Troja Poplatek za obřad - zahrady Další poplatky - zahrady Oddávající Kameraman 5h Květina - družičky 4ks Dekorace na obřadní stůl

Více

VEŘEJNÝ ZÁVAZEK. Adresa Právní forma IČ Zřizovatel. Orlicí Mírové náměstí 90. Příspěvková organizace. 42 88 61 98 Město Týniště nad

VEŘEJNÝ ZÁVAZEK. Adresa Právní forma IČ Zřizovatel. Orlicí Mírové náměstí 90. Příspěvková organizace. 42 88 61 98 Město Týniště nad VEŘEJNÝ ZÁVAZEK Adresa Právní forma IČ Zřizovatel Geriatrické centrum Turkova čp. 785 Týniště nad Orlicí 517 21 /adresa Geriatrického centra je shodná s místem poskytování služeb / Příspěvková organizace

Více

7. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO FESTIVALU SOUČASNÉHO DESIGNU V PRAZE

7. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO FESTIVALU SOUČASNÉHO DESIGNU V PRAZE PODMÍNKY ÚČASTI 7. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO FESTIVALU SOUČASNÉHO DESIGNU V PRAZE 4. 8. 12. 2013 KAFKŮV DŮM NÁM. FRANZE KAFKY 3, PRAHA 1 O DESIGNSUPERMARKETU designsupermarket je mezinárodní festival současného

Více

Myšlenka hospice vychází z úcty k životu a z úcty k člověku jako jedinečné, neopakovatelné bytosti až do přirozeného konce.

Myšlenka hospice vychází z úcty k životu a z úcty k člověku jako jedinečné, neopakovatelné bytosti až do přirozeného konce. HOSPIC V MOSTĚ, O.P.S. VÝROČNÍÍ ZPRÁVA ZA ROK 2009 ----------------------------------------- DOPROVÁZENÍ V NEJTĚŽŠÍCH CHVÍLÍCH ŽIVOTA Myšlenka hospice vychází z úcty k životu a z úcty k člověku jako jedinečné,

Více

Domov sociálních služeb Meziboří Právní forma : příspěvková organizace Sídlo : Okružní čp. 104, 435 13 Meziboří IČO : 49872516 DIČ : DIČ : CZ49872516

Domov sociálních služeb Meziboří Právní forma : příspěvková organizace Sídlo : Okružní čp. 104, 435 13 Meziboří IČO : 49872516 DIČ : DIČ : CZ49872516 Název organizace : Domov sociálních služeb Meziboří Právní forma : příspěvková organizace Sídlo : Okružní čp. 104, 435 13 Meziboří IČO : 49872516 DIČ : DIČ : CZ49872516 Zpracoval Zpracovala: tým: Ing.

Více

Program jednání byl schválen 10 hlasy. Vyvěšený rozpočet na rok 2014 nepředložila obec Dobšín

Program jednání byl schválen 10 hlasy. Vyvěšený rozpočet na rok 2014 nepředložila obec Dobšín ZÁPIS z veřejného 101. zasedání (4/2014) Mikroregionu Český ráj konaného dne 4. září 2014 ve sportovním areálu v Sedmihorkách (obec Karlovice) Přítomni: viz. presenční listina Jednání zahájila předsedkyně

Více

Veřejný závazek. Odlehčovací služba

Veřejný závazek. Odlehčovací služba Účinnost od: 23.7.2015 Strana / Počet stran: 1/5 Verze číslo: 4 Garant: Ryjáčková Romana Vedoucí služby Ověřovatel: Bc. Ludmila Lacinová Schvalovatel: Správce dokumentace Mgr. Eva Šulcová Představitel

Více

Spokojený senior 12/2011. Prosinec. Obsah čísla: ZDARMA. měsíčník Občanského sdružení Spokojený domov

Spokojený senior 12/2011. Prosinec. Obsah čísla: ZDARMA. měsíčník Občanského sdružení Spokojený domov Spokojený senior 12/2011 Prosinec měsíčník Občanského sdružení Spokojený domov ZDARMA Obsah čísla: Setkání nad knihou Výstava starých fotografií Novinky ve vozovém parku Spokojeného domova str. 1 Spokojené

Více

PROGRAM MUZEJNÍ NOCI VE SVITAVÁCH V SOBOTU 2. ČERVNA 2012

PROGRAM MUZEJNÍ NOCI VE SVITAVÁCH V SOBOTU 2. ČERVNA 2012 PROGRAM MUZEJNÍ NOCI VE SVITAVÁCH V SOBOTU 2. ČERVNA 2012 PO CELÉ ODPOLEDNE A VEČER VSTUP ZDARMA!!! OD 12:15 FAKULTATIVNĚ SPOLEČNÝ OBĚD ESPERANTSKÝCH NÁVŠTĚVNÍKŮ V RESTAURACI ASTRA - v návaznosti na příjezd

Více

MAS NAD ORLICÍ Kostelecká Lhota 40, 517 41 Kostelec nad Orlicí

MAS NAD ORLICÍ Kostelecká Lhota 40, 517 41 Kostelec nad Orlicí MAS NAD ORLICÍ Kostelecká Lhota 40, 517 41 Kostelec nad Orlicí Vážené starostky a starostové, pro zpracování Strategie rozvoje území pokrývající oblast svazků obcí Poorlicko a Orlice od Vás naše Místní

Více

Z činnosti sociální a zdravotní komise

Z činnosti sociální a zdravotní komise Z činnosti sociální a zdravotní komise Ustavující schůze a zahájení činnosti dne 30.1.2007. Plán práce na rok 2007 Provedení analýzy současného stavu v sociální a zdravotní oblasti v obci. Organizace přednáškové

Více

CHARITNÍ LISTY CHARITY NOVÝ HROZENKOV

CHARITNÍ LISTY CHARITY NOVÝ HROZENKOV CHARITNÍ LISTY CHARITY NOVÝ HROZENKOV ročník 2 číslo 1 únor 2009 Charita Nový Hrozenkov na počátku roku 2009 Charita Nový Hrozenkov zaznamenala v uplynulém roce řadu změn a proto bychom vás rádi o těchto

Více

Business Info. Komplexní poskytování spisových a skartačních služeb www.ariesdata.cz

Business Info. Komplexní poskytování spisových a skartačních služeb www.ariesdata.cz číslo 01 2015 ročník V str. 2 Odkup majetku společnosti INKAM V září 2014 společnost ARIES DATA a.s. odkoupila na základě výběrového řízení movitý majetek spisovny INKAM, s.r.o. v insolvenci. Kupní smlouva

Více

PLÁNOVANÉ AKTIVITY SRPEN 2015. nám. Přerovského povstání 1 750 02 Přerov

PLÁNOVANÉ AKTIVITY SRPEN 2015. nám. Přerovského povstání 1 750 02 Přerov PLÁNOVANÉ AKTIVITY SRPEN 2015 nám. Přerovského povstání 1 750 02 Přerov tel. 581 204 437 kancelář sociálních pracovnic 777 92 92 15 soc. pracovnice Ing. Klára Elšíková 777 92 92 16 soc. pracovnice Mgr.

Více

M Ě S T O B E N Á T K Y N A D J I Z E R O U

M Ě S T O B E N Á T K Y N A D J I Z E R O U M Ě S T O B E N Á T K Y N A D J I Z E R O U U S N E S E N Í z 3. zasedání Rady města Benátky nad Jizerou konaného dne 6.2.2015 Z důvodu zajištění ochrany osobních údajů podle zákona č. 101/2000 Sb., o

Více

OBSAH. 1. SOCIÁLNÍ SLUŽBY... 3 Poskytovatelé sociálních služeb a poskytované služby na území Strakonicka... 8

OBSAH. 1. SOCIÁLNÍ SLUŽBY... 3 Poskytovatelé sociálních služeb a poskytované služby na území Strakonicka... 8 OBSAH 1. SOCIÁLNÍ SLUŽBY... 3 Poskytovatelé sociálních služeb a poskytované služby na území Strakonicka... 8 2 SLUŽBY PRO SENIORY A ZDRAVOTNĚ POSTIZENÉ.. 10 Domov pro osoby se zdravotním postižením Osek...

Více

Setkání 10.12.2013. Hlavní výstupy analytické části ISÚ

Setkání 10.12.2013. Hlavní výstupy analytické části ISÚ Setkání 10.12.2013 Hlavní výstupy analytické části ISÚ Hlavní zdroje: Český statistický úřad Další databáze (ŘSD, idos.cz, justice.cz, databáze NNO, NPÚ, MŠMT, ÚÚR) Krajské koncepce (analýza dopravy, Plán

Více

Zapisovatelem byla jmenována paní Jarmila Lásková Soldátová, ověřovateli zápisu byli jmenováni Stanislav Tlášek a Oldřich Loutchan.

Zapisovatelem byla jmenována paní Jarmila Lásková Soldátová, ověřovateli zápisu byli jmenováni Stanislav Tlášek a Oldřich Loutchan. ZÁPIS z veřejného 86. zasedání (1/2012) Mikroregionu Český ráj konaného dne 19.1.2012 v Karlovicích, v motorestu Zavadilka Přítomni: viz. presenční listina Zapisovatelem byla jmenována paní Jarmila Lásková

Více

HARRACHOV TIPY NA VÝLETY

HARRACHOV TIPY NA VÝLETY HARRACHOV TIPY NA VÝLETY Möglichkeiten für interesante Ausflüge Interesting places to see Propozycje wycieczek Tips voor uitstapjes TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKOU UNIÍ ZÁMEK FRÝDLANT ZOO LIBEREC

Více

V Ý R O Č N Í Z P R Á V A 2011

V Ý R O Č N Í Z P R Á V A 2011 V Ý R O Č N Í Z P R Á V A 2011 Název organizace : Sociální služby městské části Praha 12, příspěvková organizace Sídlo organizace: Olbramovická 703/9, 142 00 Praha 4 IČ: 70882169 Statutární zástupce: PaedDr.

Více

Památky a tradice - jak na to v praxi?

Památky a tradice - jak na to v praxi? MAS -Partnerství Moštěnka Mikroregion Moštěnka Mikroregion Holešovsko Vzájemná spolupráce ve všech oblastech Zámek Dřevohostice Renesanční vodní zámek ze 16.století Do konce 19.stol -hodnotná botanická

Více

Rodinná pohoda, o. s. Vyškov

Rodinná pohoda, o. s. Vyškov Rodinná pohoda, o. s. Vyškov VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 Datum vzniku: 19. 5. 2005 Sídlo: Morávkova 35, 68201 Vyškov Ředitelka: Mgr. Jana Kubaláková Kancelář: Havlíčkova 17/1, 68201 Vyškov Centrum denních služeb:

Více

ARCHA Borovany, o. p. s. Žižkovo nám. 107, 373 12 Borovany info@archaborovany.cz, www.archaborovany.cz VÝROČNÍ ZPRÁVA

ARCHA Borovany, o. p. s. Žižkovo nám. 107, 373 12 Borovany info@archaborovany.cz, www.archaborovany.cz VÝROČNÍ ZPRÁVA ARCHA Borovany, o. p. s. Žižkovo nám. 107, 373 12 Borovany info@archaborovany.cz, www.archaborovany.cz VÝROČNÍ ZPRÁVA 2013 Úvodní slovo Impulsem k založení obecně prospěšné společnosti byla více než osmiletá

Více

Příloha č. 5 Strategie podpory sociálních služeb v roce 2015

Příloha č. 5 Strategie podpory sociálních služeb v roce 2015 Příloha č. 5 Strategie podpory sociálních služeb v roce 2015 Výstupy v roce 37 odborné sociální poradenství Cíl C.7 Optimalizace sítě odborného sociálního poradenství Cíl D.1 Zajistit síť krizových poradenských

Více

Monitoring plnění opatření z KP

Monitoring plnění opatření z KP Příloha A stav k 31. 8. 2014 KOMUNITNÍ PLÁN SOCIÁLNÍCH SLUŽEB MĚSTA ČESKÁ LÍPA Monitoring plnění opatření z KP ZJIŠTĚNÍ STAVU PLNĚNÍ číslo opatření název opatření plánované období realizace stav plnění

Více

Kurzy češtiny pro cizince. Otevřené kurzy bez registrace, přijďte rovnou na lekci! Typ kurzu Termín Den Čas Místo Cena

Kurzy češtiny pro cizince. Otevřené kurzy bez registrace, přijďte rovnou na lekci! Typ kurzu Termín Den Čas Místo Cena Milí příznivci CIC, zde jsou novinky z Centra pro integraci cizinců, o.p.s., zaměřené na prázdninový režim. Kurzy češtiny pro cizince Kurzy češtiny budou probíhat i v létě ještě než si přečtete jejich

Více

MAMINKA MOJÍ BABIČKY Z VYPRÁVĚNÍ NAD STARÝMI FOTOGRAFIEMI

MAMINKA MOJÍ BABIČKY Z VYPRÁVĚNÍ NAD STARÝMI FOTOGRAFIEMI MAMINKA MOJÍ BABIČKY * Z VYPRÁVĚNÍ NAD STARÝMI FOTOGRAFIEMI LUKÁŠ URBAN 2013-2014 OBSAH ÚVOD 3 ŽIVOT 4 POVOLÁNÍ 4 STĚHOVÁNÍ 4 NÁŠ DŮM 5 ZDROJE 6 PŘÍLOHY ÚVOD Každou neděli k nám chodí na odpoledne babiččina

Více

VÝSLEDKY ŠKOLNÍCH KOL 5. ROČNÍKU TROJBOJE VŠESTRANNOSTI ŽÁKŮ 1. - 5. TŘÍD ZÁKLADNÍCH ŠKOL LIBERECKÉHO KRAJE

VÝSLEDKY ŠKOLNÍCH KOL 5. ROČNÍKU TROJBOJE VŠESTRANNOSTI ŽÁKŮ 1. - 5. TŘÍD ZÁKLADNÍCH ŠKOL LIBERECKÉHO KRAJE VÝSLEDKY ŠKOLNÍCH KOL 5. ROČNÍKU TROJBOJE VŠESTRANNOSTI ŽÁKŮ 1. - 5. TŘÍD ZÁKLADNÍCH ŠKOL LIBERECKÉHO KRAJE Celkové výsledky 1. tříd ZŠ, MŠ a ZUŠ Jablonec nad Jizerou 2531 6 421,83 ZŠ a MŠ Stráž pod Ralskem

Více

3.7.1.1 Opatření 1 - Podpora seniorů a lidí se zdravotním postižením

3.7.1.1 Opatření 1 - Podpora seniorů a lidí se zdravotním postižením 3.7.1 PRIORITA: Rozvoj služeb na Vlachovobřezsku 3.7.1.1 Opatření 1 - Podpora seniorů a lidí se zdravotním postižením STRUČNÝ POPIS VÝCHOZÍ SITUACE: V Malenicích pracuje Charita Malenice (je součást Diecézní

Více

SOCIÁLNÍ SLUŽBY PRO OSOBY SE ZRAKOVÝM POSTIŽENÍM sociální služba dle zákona 108/2006 Sb.,o sociálních službách - veřejně garantovaná

SOCIÁLNÍ SLUŽBY PRO OSOBY SE ZRAKOVÝM POSTIŽENÍM sociální služba dle zákona 108/2006 Sb.,o sociálních službách - veřejně garantovaná SOCIÁLNÍ SLUŽBY PRO OSOBY SE ZRAKOVÝM POSTIŽENÍM sociální služba dle zákona 108/2006 Sb.,o sociálních službách - veřejně garantovaná Studijní materiál pro účastníky kurzu Osvětový pracovník a konzultant

Více

V Ř E S K O V Á K březen 2015

V Ř E S K O V Á K březen 2015 Úvodní slovo V Ř E S K O V Á K březen 2015 Vážení spoluobčané, v jarních měsících nás čeká oprava komunikace od silnice na Borovy kolem kostela ke kaštanům a u autobusové garáže. Přesný termín zatím nevím,

Více

Výroční zpráva 2014 projít životem důstojně a s oporou

Výroční zpráva 2014 projít životem důstojně a s oporou Výroční zpráva 2014 projít životem důstojně a s oporou Obsah 1. ČLENSKÁ ZÁKLADNA... 1 2. POSLÁNÍ A CÍLE ORGANIZACE... 2 3. PŮSOBENÍ... 3 4. BILANCE AKTIVIT ORGANIZACE V ROCE 2014... 4 5. PEČOVATELSKÁ SLUŽBA...

Více

DomA Domácí asistence Občanské sdružení

DomA Domácí asistence Občanské sdružení Nezisková organizace DomA Domácí asistence Občanské sdružení Občanské sdružení DomA Domácí asistence DomA domácí asistence, o.s. zaregistrováno 11.5.2006 Ministerstvem vnitra pod č.j. VS /1-1/64 152/06

Více

DOMOV BŘEZINY, p.o. Rychvaldská 531, 735 41 Petřvald, Tel: 596 541 238, e-mail: domovbreziny@domovbreziny.cz DIETNÍ SYSTÉM V DOMOVĚ BŘEZINY

DOMOV BŘEZINY, p.o. Rychvaldská 531, 735 41 Petřvald, Tel: 596 541 238, e-mail: domovbreziny@domovbreziny.cz DIETNÍ SYSTÉM V DOMOVĚ BŘEZINY DIETNÍ SYSTÉM V DOMOVĚ BŘEZINY Seznam diet platných v Domově Březiny 0 tekutá 1 kašovitá 2 šetřící 3 racionální 3 M racionální mleté maso 9 diabetická 9 M diabetická mleté maso 9/2 diabetická šetřící BON

Více

Seznam zastávek ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY s.r.o., provozní oblast Mladá Boleslav

Seznam zastávek ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY s.r.o., provozní oblast Mladá Boleslav BA Bačalky 260890 Bačalky,,prodejna 260890 Bačalky,Lično 260890 Bakov n.jiz.,,nám. 260260 260510 260560 Bakov n.jiz.,,pražská 260230 260331 Bakov n.jiz.,,v sadech 260005 260240 260250 260331 260370 260510

Více

Zimní stadion Ostrov

Zimní stadion Ostrov Zimní stadion Ostrov Tréninkové pobyty a soustředění v Ostrově Vážení manažeři sportovních klubů, sportovci a obchodní přátelé, Rádi bychom Vám představili možnosti Zimního stadionu v Ostrově u Karlových

Více

denní centrum sociálních služeb pro nevidomé a slabozraké občany v Libereckém kraji Na Výšinách 451, 460 05 Liberec 5

denní centrum sociálních služeb pro nevidomé a slabozraké občany v Libereckém kraji Na Výšinách 451, 460 05 Liberec 5 Výroční zpráva - rok 2010 denní centrum sociálních služeb pro nevidomé a slabozraké občany v Libereckém kraji Na Výšinách 451, 460 05 Liberec 5 2010 VÝROČNÍ ZPRÁVA TyfloCentrum Liberec o. p. s. poskytuje

Více

VEŘEJNÝ ZÁVAZEK Pečovatelská služba

VEŘEJNÝ ZÁVAZEK Pečovatelská služba VEŘEJNÝ ZÁVAZEK Pečovatelská služba I. Základní informace Adresa: Středisko sociálních služeb Chlumec nad Cidlinou o.p.s. Palackého 310, 503 51, Chlumec nad Cidlinou Ředitel:Ing.Ladislav ŠIMEČEK Kontakty:

Více

Pečovatelská služba města Jílového

Pečovatelská služba města Jílového Pečovatelská služba města Jílového Pečovatelská služba Jílové Zřizovatel: Vedoucí územně samosprávného celku: Miroslav Kalvas Adresa zřizovatele Městský úřad Jílové Mírové náměstí 280 407 01 Jílové Ičo:00261408

Více

Modul 5 Sociálně - právní minimum. Lekce č. 9. Sociální služby. Výuka tohoto kurzu je realizovaná v rámci projektu:

Modul 5 Sociálně - právní minimum. Lekce č. 9. Sociální služby. Výuka tohoto kurzu je realizovaná v rámci projektu: Modul 5 Sociálně - právní minimum Lekce č. 9 Sociální služby Výuka tohoto kurzu je realizovaná v rámci projektu: Podpora celoživotního vzdělávání pracovníků poskytovatelů sociálních služeb v Jihomoravském

Více

Péče o kulturní dědictví v podmínkách Ústeckého kraje. Mgr. Ivana Štěrbová Odbor kultury a památkové péče

Péče o kulturní dědictví v podmínkách Ústeckého kraje. Mgr. Ivana Štěrbová Odbor kultury a památkové péče Péče o kulturní dědictví v podmínkách Ústeckého kraje Mgr. Ivana Štěrbová Odbor kultury a památkové péče Památky Ústeckého kraje v číslech 1 archeologická památkové rezervace 5 městských památkových rezervací

Více

1. Varianta prohlídkový zámek + galerie. 2. Varianta prohlídkový zámek + hotel. 3. Varianta prohlídkový zámek + seniorský program

1. Varianta prohlídkový zámek + galerie. 2. Varianta prohlídkový zámek + hotel. 3. Varianta prohlídkový zámek + seniorský program Zámek Brtnice Program investora pro vyhledávací studii k jednotlivým variantám využití zámku v Brtnici. 1. Varianta prohlídkový zámek + galerie Využití celého zámku jako universálního turistického cíle

Více

CHARITNÍ LISTY. ročník 1 číslo 4 červen 2008 PROJEKT REKONSTRUKCE VÍCEÚČELOVÉHO CHARITNÍHO DOMU V HALENKOVĚ

CHARITNÍ LISTY. ročník 1 číslo 4 červen 2008 PROJEKT REKONSTRUKCE VÍCEÚČELOVÉHO CHARITNÍHO DOMU V HALENKOVĚ CHARITNÍ LISTY ročník 1 číslo 4 červen 2008 PROJEKT REKONSTRUKCE VÍCEÚČELOVÉHO CHARITNÍHO DOMU V HALENKOVĚ Vzhledem k tomu, že se blíží ukončení rekonstrukce charitního domu v Halenkově, dovolte mi krátkou

Více

Žádost o poskytování sociální služby v Domově seniorů TGM

Žádost o poskytování sociální služby v Domově seniorů TGM Žádost o poskytování sociální služby v Domově seniorů TGM 1. Zájem o poskytování sociální služby (zakroužkujte): Domov pro seniory Domov se zvláštním režimem 1 2. Zájemce o službu Jméno a příjmení:...

Více

snadnější život ve stáří a nemoci VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 http://www.spokojeny-domov.cz

snadnější život ve stáří a nemoci VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 http://www.spokojeny-domov.cz Občanské sdružení Spokojený domov snadnější život ve stáří a nemoci VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 http://www.spokojeny-domov.cz Obsah: ÚVODNÍ SLOVO PŘEDSEDKYNĚ OBČANSKÉHO SDRUŽENÍ... 2 O SPOKOJENÉM DOMOVĚ... 3 POSKYTOVANÉ

Více

2/2014 březen duben SPOKOJENÝ DOMOV PROVOZUJE ZAHRADNICTVÍ! VÍCE NA STRANĚ 1.

2/2014 březen duben SPOKOJENÝ DOMOV PROVOZUJE ZAHRADNICTVÍ! VÍCE NA STRANĚ 1. snadnější život nejen ve stáří a nemoci 2/2014 březen duben SPOKOJENÝ DOMOV PROVOZUJE ZAHRADNICTVÍ! VÍCE NA STRANĚ 1. vydává Spokojený domov, o. p. s. ZDARMA Náklady na jeden výtisk časopisu jsou 15 Kč.

Více

Mladá Boleslav, Václavkova 950 linka.duvery-mb@centrum.cz

Mladá Boleslav, Václavkova 950 linka.duvery-mb@centrum.cz LINKA DŮVĚRY ML. BOLESLAV S S 326 741 481 Mladá Boleslav, Václavkova 950 linka.duvery-mb@centrum.cz Naším hlavním úkolem je poskytování pomoci klientům, kteří se dostali do krizových stavů v souvislosti

Více

ZPRAVODAJ CHRÁNĚNÉHO BYDLENÍ. Duben 2012 ČÍSLO ZDARMA. Z pyžamové párty v Bakově

ZPRAVODAJ CHRÁNĚNÉHO BYDLENÍ. Duben 2012 ČÍSLO ZDARMA. Z pyžamové párty v Bakově ZPRAVODAJ CHRÁNĚNÉHO BYDLENÍ ČÍSLO ZDARMA Z pyžamové párty v Bakově Rákos nad zlato V pohádkách se sice vypráví sůl nad zlato, ale rákos živil i zdejší obyvatele. Takže by se dalo říct rákos nad zlato.

Více

PŘIHLÁŠKA. zákonný zástupce se zúčastní pobytu: ANO NE

PŘIHLÁŠKA. zákonný zástupce se zúčastní pobytu: ANO NE PŘIHLÁŠKA zákonný zástupce dítěte I. dospělý: jméno a datum narození:... bydliště:... telefon, mail:... zákonný zástupce se zúčastní pobytu: ANO NE (Pokud se tábora nezúčastní zákonný zástupce, vyplňte,

Více

Celoživotní vzdělávání. Speciální školství. Cyklotrasy, turistika, senior parky. Nemovité kulturní památky. Divadelnictví

Celoživotní vzdělávání. Speciální školství. Cyklotrasy, turistika, senior parky. Nemovité kulturní památky. Divadelnictví Zápis z veřejného projednávání témat Školství (předškolní, základní, střední, mimoškolní), Sport (hřiště, sportoviště, sportovní činnost a aktivity). Kultura, památky (kulturní a společenské aktivity,

Více

Správní rada Dozor í rada a) celkový po et uživatel , kterým byla poskytnuta sociální služba 102 b) celkový po

Správní rada Dozor í rada a) celkový po et uživatel , kterým byla poskytnuta sociální služba 102 b) celkový po VÝROČNÍ ZPRÁVA 2008 DIANA TŘEBÍČ, obecně prospěšná společnost Sídlo: Krajíčkova 361/13, 674 01 Třebíč IČ: 27668240 Číslo účtu: 201039438/0300 Informační kancelář: Poliklinika Vltavínská, Třebíč, 2. patro

Více

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových Územní pracoviště Střední Čechy, nám. Republiky 3, 11000 Praha 1. OZNÁMENí

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových Územní pracoviště Střední Čechy, nám. Republiky 3, 11000 Praha 1. OZNÁMENí T 1111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111 8837/SBN/2009 SBNM Čj: UZSVM/SBN/8034/2009-SBNM Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových Územní pracoviště Střední Čechy

Více

Zájem o náhradní rodičovství na Mladoboleslavsku je malý - Boleslavs...

Zájem o náhradní rodičovství na Mladoboleslavsku je malý - Boleslavs... Přejít na obsah Přejít na hlavní navigaci Napište nám Vybrat deník Nastavit jako domácí stránku Hledání v rámci portálu Deníky.cz Hledej Výzva čtenářům: PTEJTE SE KAPITÁNA FOTBALISTŮ JANA RAJNOCHA skrýt

Více

2. ročník Konference Národních geoparků 29. 30. 4. 2014, Kuřivody Doksy, Geopark Ralsko

2. ročník Konference Národních geoparků 29. 30. 4. 2014, Kuřivody Doksy, Geopark Ralsko Geopark Ralsko, Rada národních geoparků a Česká geologická služba Vás zvou na 2. ročník Konference Národních geoparků 29. 30. 4. 2014, Kuřivody Doksy, Geopark Ralsko Konference národních geoparků se koná

Více

Výroční zpráva 2007 Domov na půl cesty MAJÁK

Výroční zpráva 2007 Domov na půl cesty MAJÁK Výroční zpráva 2007 Domov na půl cesty MAJÁK Obsah: Aktivity v roce 2007 /dokončení stavby, příprava na zahájení provozu, registrace poskytovatelů soc. služeb a další významné události v roce 2007/ Projekt

Více

Digitální učební materiál

Digitální učební materiál Digitální učební materiál Evidenční číslo materiálu: 466 Autor: Jan Smija Datum: 17. 4. 2013 Ročník: 8. Vzdělávací oblast: Člověk a příroda Vzdělávací obor: Zeměpis Tematický okruh: Česká republika Téma:

Více

Centrum pro zdravotně postižené Středočeského kraje, Kladno Hřebečská 2680, Kladno, 272 02

Centrum pro zdravotně postižené Středočeského kraje, Kladno Hřebečská 2680, Kladno, 272 02 Centrum pro zdravotně postižené Středočeského kraje, Kladno Hřebečská 2680, Kladno, 272 02 Občanské sdružení registrace: VS/1-1/50 370/02-R ze dne 30. 5. 2002 IČO 265 94 544 DIČ CZ264 94 544 E-mail: szdp-kladno@volny.cz

Více

TENTO MATERIÁL SLOUŽÍ POUZE JAKO POMŮCKA K SHROMAŽĎOVÁNÍ ÚDAJŮ TAK, ABY MOHLY BÝT ULOŽENY DO ELEKTRONICKÉ PODOBY DOTAZNÍKU. V PÍSEMNÉ PODOBĚ NEBUDE

TENTO MATERIÁL SLOUŽÍ POUZE JAKO POMŮCKA K SHROMAŽĎOVÁNÍ ÚDAJŮ TAK, ABY MOHLY BÝT ULOŽENY DO ELEKTRONICKÉ PODOBY DOTAZNÍKU. V PÍSEMNÉ PODOBĚ NEBUDE TENTO MATERIÁL SLOUŽÍ POUZE JAKO POMŮCKA K SHROMAŽĎOVÁNÍ ÚDAJŮ TAK, ABY MOHLY BÝT ULOŽENY DO ELEKTRONICKÉ PODOBY DOTAZNÍKU. V PÍSEMNÉ PODOBĚ NEBUDE DOTAZNÍK AKCEPTOVÁN. Dotazník pro obce Střednědobý plán

Více

SBÍRKA USNESENÍ. Roč ník 2006

SBÍRKA USNESENÍ. Roč ník 2006 Roč ník 2006 SBÍRKA města Mladá Boleslav ve volebním období 2002-2006 Číslo 144 Vydána dne 21. dubna 2006 Obsah: Usnesení zastupitelstva města 3560. ke zprávě o činnosti finančního výboru za rok 2005 3561.

Více

možnost vystavení mezinárodní studentské karty ISIC přímo ve škole! Vysoká škola zdravotnická, o.p.s.

možnost vystavení mezinárodní studentské karty ISIC přímo ve škole! Vysoká škola zdravotnická, o.p.s. možnost vystavení mezinárodní studentské karty ISIC přímo ve škole! Vysoká škola zdravotnická, o.p.s. Preview Co je to ISIC? Výhody pro studenty Summary; Otázky a odpovědi International Student Identity

Více