Spokojený senior. Číslo 6/2010. Září Ročník II. Obsah čísla: ZDARMA. občasník Občanského sdružení Spokojený domov

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Spokojený senior. Číslo 6/2010. Září Ročník II. Obsah čísla: ZDARMA. občasník Občanského sdružení Spokojený domov"

Transkript

1 Spokojený senior Číslo 6/2010 Září Ročník II. občasník Občanského sdružení Spokojený domov ZDARMA Milí čtenáři, na letošní podzim jsme pro vás přichystali dvě významné kulturní akce. Na straně 3 se můžete dočíst o připravované výstavě tkaných obrazů Svatoslavy Platošové, jejíž vernisáž se uskuteční 8. října. Chystáme také benefiční ples Spokojeného domova, a to 20. listopadu v zrcadlovém sále Domu kultury v Mladé Boleslavi. O podrobnostech vás včas budeme informovat. Aktuální číslo časopisu je ale plné i mnoha dalších zajímavých informací. Přeji vám příjemné čtení! Petr Novák Obsah čísla: Informace o našich službách str. 1 Desatero zdravého stárnutí 1. díl str. 2 Kultura a volný čas str. 3 Pozvánka na vernisáž výstavy tkaných obrazů Svatoslavy Platošové Veřejná sbírka Babičce a dědečkovi s láskou str. 4 Ze života pečovatele jak se dopravujeme ke klientům str. 5 Blue Effect na Kosti Z naší kuchyně str. 6 Z regionální historie obec Branžež str. 7-8 Tkaný obraz Svatoslavy Platošové dle předlohy "Profil dívky v renesančním oděvu" od Leonarda da Vinciho.

2 strana 1 Spokojený senior číslo 6/2010 (září) Informace o službách Občanského sdružení Spokojený domov Naše sociální služby jsou zaměřené především na seniory, osoby se sníženou soběstačností, chronicky nemocné, zdravotně znevýhodněné. Služby poskytujeme v domácnostech osob, tedy v jejich přirozeném prostředí. Oblast naší působnosti: Středočeský kraj Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Bakov nad Jizerou, Kněžmost, Dolní Bousov a okolí Královéhradecký kraj Sobotka, Libuň a okolí Liberecký kraj Příšovice, Rovensko pod Troskami, okolí Turnova Zaměřujeme se na poskytování služeb v malých obcích těchto regionů. Poskytované sociální služby: PEČOVATELSKÁ SLUŽBA je zde pro seniory a osoby, které již nemají dostatek soběstačnosti, ale chtějí co nejdéle setrvat v domácím prostředí a žít život, na který jsou zvyklí; do této služby patří například hygienická péče, zajištění nákupů, dovážka obědů, pomoc při podávání jídla, výpomoc v domácnosti, doprovod k lékaři, na úřady, na nákup, za kulturou; službu poskytujeme 7 dní v týdnu, zpravidla od 6 do 22 hodin, po dohodě je možné sjednat i jiný čas; OSOBNÍ ASISTENCE umožňuje osobám se zdravotním postižením žít plnohodnotný nezávislý život ve vlastním přirozeném prostředí, který se co nejvíce blíží jejich běžnému standardu; službu poskytujeme 7 dní v týdnu 24 hodin denně; ODLEHČOVACÍ SLUŽBY poskytujeme osobám, které doma pečují o seniory nebo nemocné či handicapované blízké; umožňují pečujícím osobám odpočinek od každodenního stereotypu péče; služba nabízí poskytnutí péče o Vašeho blízkého v době Vaší nepřítomnosti, a to v přirozeném prostředí, na které je Váš blízký zvyklý, tedy ve Vaší vlastní domácnosti; SOCIÁLNĚ AKTIVIZAČNÍ SLUŽBY PRO SENIORY A OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM mají za úkol pomoci seniorům a zdravotně postiženým začlenit se do společnosti; patří sem například kulturní a vzdělávací aktivity, počítačové kurzy, orientální tance, zdravotní přednášky, vydávání časopisu;

3 Spokojený senior číslo 6/2010 (září) strana 2 Desatero zdravého stárnutí: Fyzická neaktivita může vést k osteoporóze Ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem vám přinášíme seriál o zdravém stárnutí Přestože není znám žádný elixír věčného mládí, má každý z nás možnost mít své stárnutí alespoň částečně pod kontrolou. Naše zdraví je ovlivňováno naším způsobem života už od mládí, ale na pozitivní změnu životního stylu není pozdě ani u starší generace. Proto jsme se rozhodli zařadit do našeho časopisu seriál Desatero zdravého stárnutí, inspirovaný stejnojmennou brožurou vydanou Státním zdravotním ústavem, který nám k jejímu využití poskytl laskavé svolení. Desatero zdravého stárnutí: 1. Uchovejte si fyzickou kondici 2. Věnujte pozornost stravování 3. Dodržujte pitný režim 4. Nepodceňujte riziko podvýživy 5. Mějte svůj tlak pod kontrolou 6. Braňte se cukrovce 7. Chraňte si své cévy 8. Trénujte mozek 9. Nepropadejte depresi 10. Věnujte se koníčkům Zdroj: Desatero zdravého stárnutí. Vydal Státní zdravotní ústav v rámci dotačního programu MZ Národní program zdraví projekty podpory zdraví pro rok 2008, název projektu: Aktivní stárnutí, číslo projektu Praha, Uchovejte si fyzickou kondici Stáří přináší mimo jiné také určitá omezení pohybového systému, jako jsou poruchy rovnováhy či menší zručnost a obratnost, které mohou být příčinami pádů a úrazů. Pohybovou aktivitu je proto třeba provádět přiměřeně k věku a tělesné kondici. V průběhu stárnutí dochází u každého člověka k ubývání kostní hmoty a k narušení struktury kostí (osteoporóze), která se z počátku projevuje zejména bolestmi v kloubech, páteři a v holenních kostech po fyzické zátěži, jako je například delší chůze. Pohybem a cvičením se kosti i svalstvo zpevňují. Nedostatek aktivního pohybu ve stáří je proto častým a velmi negativním jevem. Především nedostatek přiměřených sportovních činností, sedavý způsob života, nedostatek cvičení a tělesné námahy může být významným faktorem zvyšujícím ztráty vápníku a podporujícím vznik osteoporózy, případně i bránícím v léčbě. V příštím čísle se budeme věnovat bodu číslo 2: Věnujte pozornost stravování.

4 strana 3 Spokojený senior číslo 6/2010 (září) Kultura a volný čas Prázdniny v Českém červeném kříži 31. rok kondičního cvičení starších a invalidních jsme 29. června 2010 ukončili výletem. Objeli jsme malý okruh Českého ráje: Vyskeř, Příhrazy přes Skokovy, Srbsko, Branžež, Novou Ves, Kněžmost, kolem Valečova do Dneboha k Drábským světničkám, přes Olšinu, Březinu do Mnichova Hradiště. 30. června nám paní Hrabáková promítala v atriu Domu s pečovatelskou službou vzpomínku na naše cvičení s paní profesorkou Jarmilou Radechovskou před deseti lety a film o Pojizeří, který nám připomněl výlety a dal námět na další výpravy do blízkého okolí. Těšíme se a věříme, že se opět v září ve zdraví a v plném počtu sejdeme. Za místní skupinu Českého červeného kříže Jarmila Moravčíková Poutní zájezd Krásy severních Čech Farnost Mnichovo Hradiště pořádá zájezd po památkách perlách církevní architektury Horní Police, Bohosudov, Osek, které jsou významnými poutními místy. Zájezd se koná dne 25. září Odjezd v 6 hodin z Mnichova Hradiště od kostela sv. Jakuba, návrat cca ve hodin. Podrobnosti na vývěsce kostela, bližší informace na farním úřadě, přihlášky na telefonu (p. Pavel Mach). V mladoboleslavském Domě kultury jsou k vidění staré svatební fotografie i šaty Ve spolupráci s Kulturou města Mladá Boleslav připravily členky Městského klubu seniorů v Mladé Boleslavi výstavu Když si náš dědeček babičku bral. V galerii mladoboleslavského Domu kultury jsou k vidění svatební fotografie z různých období, návrhy a ukázky módy svatebních šatů, oddací listy, svatební blahopřání a pozvánky. Sběratel pan Rendvanský zapůjčil na výstavu vesnické svatební obleky, spodničky, zástěry a nádobí, které nevěsty dostávaly do výbavy. Nechybí ani svatební doplňky, cylindr, prstýnky a drobné dárky. Výstava potrvá do 7. října a vstupné je zdarma. Nejbližší schůzka Spolku rodáků a přátel Mnichova Hradiště a okolí se koná ve čtvrtek 14. října 2010 od 17 hodin v Cukrárně Za rohem (Víta Nejedlého 279, Mnichovo Hradiště, vchod zezadu).

5 Spokojený senior číslo 6/2010 (září) strana 4

6 strana 5 Spokojený senior číslo 6/2010 (září) Ze života pečovatele: jak se dopravujeme ke klientům Co je potřeba k tomu, aby mohli naši zaměstnanci poskytovat terénní sociální služby Petr Novák V současné době používají pečovatelé a osobní asistenti ve Spokojeném domově tři služební osobní automobily a čtyři elektrická kola. Tyto dopravní prostředky jsou pro nás nezbytné, protože se zaměřujeme na poskytování služeb v malých obcích, kde je jiný druh dopravy pro naše pracovníky prakticky nepoužitelný. Elektrická kola používáme především pro rychlé přesuny v rámci jednoho města (šetří se tak náklady na pohonné hmoty), automobily pak pro jízdu na větší vzdálenosti a také při přepravě uživatelů našich služeb například k lékaři. bychom se bez pomoci sponzorů. Na pořízení kol nám poskytla finanční prostředky firma Siemens z fondu Siemens fond pomoci. Od výrobce kol, společnosti ekolo.cz, jsme navíc dostali slevu na jejich nákup. V letošním druhém čísle Spokojeného seniora jsme psali také o našem novém služebním automobilu Renault Kangoo. Připomeňme, že na jeho nákup přispělo celkem 57 firem z našeho regionu. I šéfredaktor časopisu pracuje na částečný úvazek jako osobní asistent (a nikdo jiný se nechtěl na kole fotit). Pořízení automobilů i elektrokol je pochopitelně finančně náročné a neobešli Automobil, který jsme dostali v únoru letošního roku. Děkujeme proto všem, kdo nám s pořízením dopravních prostředků jakkoliv pomohli a přispěli tak k efektivní práci našich terénních pracovníků.

7 Spokojený senior číslo 6/2010 (září) strana 6 Legendární Blue Effect s Radimem Hladíkem zavítal na hrad Kost Legenda českého bigbítu Radim Hladík byl v roce 1968 jedním ze zakládajících členů skupiny Blue Effect. V současné době vystupuje v této kapele spolu s mladými hudebníky Honzou Křížkem, Václavem Zimou a Wojttechem. Setkává se s oblibou u posluchačů všech generací. Na Kosti Hladík zahrál v srpnu i se členy již neexitující kapely Matadors J. F. Obermayerem a Viktorem Sodomou. Jako host přijel i Lešek Semelka. Foto: Petr Novák Z vaší kuchyně: Kuřecí řízek s hořčicí Ingredience: 400 g kuřecích prsou šťáva z 1 citronu 1 lžíce olivového oleje klasická plnotučná hořčice strouhanka na obalení sůl olej na smažení Postup přípravy: Kuřecí prsa nakrájíme na plátky, posolíme. V misce smícháme citronovou šťávu s olivovým olejem, vložíme plátky masa a necháme je marinovat minimálně 1 hodinu. Pak plátky vyjmeme, z obou stran je pomažeme hořčicí a obalíme ve strouhance. Osmažíme dozlatova. Příloha: bramborová kaše, zelenina. Recept nám poslala paní Marie Zapletalová.

8 strana 7 Spokojený senior číslo 6/2010 (září) Z regionální historie: obec Branžež Výňatek z Pamětnice dějin školy v Branžeži ze soukromého archivu Josefa Prskavce Pamětnice dějin školy v Branžeži, uzavírajíce mezi sebou lučinaté údolíčko založené v roce 1885 Mikulášem celkem 3 km dlouhé a 1 km. široké. Václavem Maštalířem, úvodní strana. Údolíčko to v celé té pahorkatině jakoby tvořilo řez mezi těmito bradami a skutečně Dějiny obce Dříve než přikročím k líčení dějin školy zdejší, předesílám tuto kratičký přehled také v XVI. století slula osada naše Bradřez, později Branřež i také Branžes a nyní Branžež se píše. a popis naší školní obce, poněvadž dějiny školy s dějinami obce úzce souvisí. Naše školní obec sestává z následujících osad: Branžeže, Nové Vsi, Zakopané, kteréžto osady tvoří jednu katastrální obec Branžež a z osady Srbska náležející ku kat. obci žehrovské. Branžež čp. 8: Karel Kovář (*1864) s chotí Kateřinou. Nová ves čp. 4: Josef Frinta (*1866) s chotí a vnučkou Růženou, vlevo soused p. Rejzek. Osada Branžež, kteráž prastarého původu jest, dostala jméno své od polohy. Okolí zdejší pokryto je samými pahorky neboli brdy či brady. Tyto brady, táhnouce se od Dneboha směrem na východ, u osady naší náhle se dělí ve dva hlavní proudy, Číslo 25 v Branžeži tvořilo s několika ještě čísly samotu zvanou Zdobeň či Zdobín. Branžež náležela v XVII. století ku statku (panství) Valečov, kteréžto panství náleželo až do r Krištofovi Kapounovi sv. pánu ze Svojkova, kterýž pro účastenství své ve zpouře (r. 1621) odsouzen byl při kommissi confiscationis dne 10. list třetího dílu jmění, kteréž z té příčiny všecko bylo konfiskováno, tedy i Valečova. K panství valečovskému náleželo: zámek Valečov s dvorem poplužním a tři mlýny, městečko Kněžní Most s dvorem poplužním, ves

9 Spokojený senior číslo 6/2010 (září) strana 8 Vepřko (díl), Zajezí, Koprník, Boseň s podacím kostelním, Písek, Zásadka (malá) Mužské a Zápudov, jak to l.1620 bratří Jindřich a Krištof Kapounové od Vojtěcha Václava Kaplíře ze Sulevic za kop míš. koupili (D.Z.176, J22), pak vesnice celé Branžež a Zakopaná s rybníky Šidákem, Martinkem, Drlinským, Žlunským, Suchým, Komárovským Velkým a Malým, lesy a jiným příslušenstvím, jak to Krištof Václav Kapoun l od Jana mladšího Odkolka z Oujezdce za kop míš. koupil (D.Z. 178, L4). Celý tento statek s 97 poddanými (z nichž 34 s potahy a 45 chalupníků) za kop 20 gr. míš. odhadnutý, od královské komory prodán byl l Albrechtovi z Valdštejna, který jej dne 16. července 1625 postoupil v léno Fridlanské za zl. Gerhardovi Taxis, vymíniv si vesnice Koprník, Písek, Vepřko a Zapudov (C 215 K.7). Potom však dne 20 ledna 1633 za zl. postoupen plukovníku Rudolfovi hraběti Marsini na srážku jeho pohledanosti vojenské. Po smrti Alb. z Valdštejna obdržel Gerhard z Taxis týž statek cís. rozhodnutím a prodal jej dne 12 října 1646 za zl. Danielovi Frizslehen z Buschhafen, jemuž podle cís. resoluce ze dne 18 června 1647 s prominutím lenních peněz šacovních 3000 zl v dědictví svobodné byl uveden. Tehdáž náleželo k Valečovu následující: zámek Valečov s dvorem poplužním pod ním, díl městečka Kněžmostu s dvorem poplužním, vsi Boseň, Zásadka Malá, Mužské, Branžež (Branžes), Zakopaná, Zdobín (Zdobeň) Tábor, Koprník a 2 vsi nejmenované u rybníka Volfaru (?) a Nového ležící, 7 rybníků kaprových (Volšový, Nový, Patřin, Komarovský Velký a Malý, Šidák a Koprník). Šest rybníků: Patčník (Pačátek), Skalecký, Neřád, Maerinovský, Suchý, Hejtmánek, tři rybníky násadní: Kucký, Vohradný, Maštějovský. Pisatel Pamětnice dějin školy v Branžeži Mikuláš Václav Maštalíř se narodil roku 1856 v Brodcích nad Jizerou. V roce 1878 se stal podučitelem v Nepřevázce, dále učil na školách v Klášteře, ve Žďáru, v Bosni. V září roku 1883 nastoupil učitelskou praxi v Branžeži a v roce 1885 založil Pamětnici dějin školy v Branžeži. V roce 1896 byl jmenován ředitelem školy v Jivině. Příště se dočtete o dějinách zaniklé osady Hrada a Píčova statku. Pokud se zajímáte o regionální historii a máte zpracované dějiny Vaší obce, rádi vaše poznatky v časopise otiskneme.

10 strana 9 Spokojený senior číslo 6/2010 (září) Dne 1. prosince 2010 bude v Domově Modrý kámen, p.s.s. v Mnichově Hradišti zahájena výstava ručních prací, krojovaných panenek spolu S PŘEHLÍDKOU MEDVÍDKŮ Byly bychom rády, kdybyste zapůjčili k vystavení své oblíbené medvědy a medvídky z dětství nebo současnosti. Jedinou podmínkou je pečlivé označení!!! Medvídky (případně i zapůjčené vašimi dětmi, vnuky, příbuznými i přáteli) budeme vystavovat v prostorách domova od do Vystavované práce musí splňovat následující kritéria: 1. medvídky opatřete pevně připevněnou, čitelnou jmenovkou majitele 2. můžete připojit krátký příběh spojený s vaším medvídkem (původ, historie, zážitek apod.) 3. medvídky dopravte do Domova Modrý kámen v Nerudově ulici čp v Mnichově Hradišti do jeden majitel může dodat i více exponátů Irena Bártová a Iveta Čermáková, Domov Modrý kámen

11 Spokojený senior číslo 6/2010 (září) strana 10 Občanské sdružení Spokojený domov Redakční okénko Milí čtenáři, časopis Spokojený senior vychází už déle než rok a našel si své pevné místo v řadě domácností seniorů z našeho regionu. Chceme i nadále zachovat jeho dostupnost zdarma všem. Minimální náklady na výrobu, tisk a distribuci jednoho vydání časopisu (o nákladu 500 ks) jsou však Kč. Proto bychom vás chtěli poprosit o finanční podporu vydání časopisu. Číslo účtu: /0300 Variabilní symbol: Specifický symbol: telefonní číslo pro možné kontaktování na sepsání darovací smlouvy a poděkování Zpráva pro příjemce: časopis Spokojený senior Přispět můžete i v hotovosti v našem kontaktním místě v Mnichově Hradišti na adrese Jana Švermy 378 (vedle vchodu do dětského zdravotního střediska). Výzva pro firmy: Chcete podpořit vydávání tohoto časopisu nebo kteroukoliv jinou aktivitu Spokojeného domova? Nabízíme možnost poskytnutí prostoru pro Vaši firmu v našem časopise. Pro podrobnější informace kontaktujte Ing. Lucii Lustigovou, tel.: , Chcete se podílet na tvorbě časopisu? Uvítáme i jakékoliv připomínky k časopisu, tipy na články, náměty na nové rubriky, informace o akcích vhodných pro seniory a zdravotně postižené a v neposlední řadě i vaši vlastní tvorbu vzkazy, vzpomínky, fotografie, kresby, články o vašich koníčcích, recepty... Osobně můžete doručit své příspěvky do našich kanceláří v Mn. Hradišti (Jana Švermy 378), v Mladé Boleslavi (Palackého 1327) a v Kněžmostě (U Střediska 24), nebo posílat em na adresu Vaše dotazy vám rádi zodpovíme na telefonu

12 strana 11 Sháníte časopis Spokojený senior? Spokojený senior číslo 6/2010 (září) Pokud máte přístup k internetu, najdete aktuální i starší čísla v elektronické podobě na adrese V tištěné podobě distribuujeme časopis ZDARMA na tato místa: Mnichovo Hradiště kontaktní místo O. s. Spokojený domov, Jana Švermy 378 Městský úřad, Masarykovo nám. 1 Městské informační centrum, Masarykovo náměstí 299 Městská knihovna, Turnovská 717 Poliklinika, Jana Švermy 395 (čekárny v přízemí a 1. patře) Tabák "Traficon", Masarykovo náměstí 28 Trafika "Signál", Masarykovo náměstí 283 Trafika David Abraham, Masarykovo náměstí 240 kadeřnictví, Jaselská 1252 kadeřnictví Styl, Jana Švermy 860 čekárna lékařů, Masarykovo náměstí čekárna (MUDr. Pfeffer), Masarykovo nám.246 Lékárna Arkánum, Víta Nejedlého 1497 Restaurace U Kvapilů, Jana Švermy 384 Občerstvení ZKUS-SKUS Na růžku, Masarykovo náměstí Oční optik AA, Ivana Olbrachta 408 Cukrárna Za rohem, Víta Nejedlého 279 Libuň Obecní úřad, Libuň čp. 27 Příšovice Zdravotní středisko, Příšovice 185 Kněžmost Obecní úřad, Na Rynku 51 prodejna potravin, Hradišťská 194 kadeřnictví - Marie Zimová Zdravotní středisko, Hradišťská 193 Dům s pečovatelskou službou (Obecní knihovna, kancelář O. s. Spokojený domov), U Střediska 24 Mladá Boleslav kontaktní místo O. s. Spokojený domov, Palackého 1327 Magistrát - odbor sociálních věcí, Komenského 61 TyfloCentrum Praha, o.p.s., pracoviště Mladá Boleslav, Václava Klementa 467 Městská knihovna, Václava Klementa 1229 Informační centrum, Železná 107 Lékárna U Soudu, Nám. Republiky 760 Kosmonosy Lékárna U Zámku, Linhartova 25 Bakov nad Jizerou Městský úřad, Mírové náměstí 208 Městská knihovna, Mírové náměstí 84 Trafika, Boleslavská 715 Dolní Bousov Městská knihovna a infocentrum, Kostelní ul. 14 Pro podrobnější informace volejte na tel nebo pište na Na těchto kontaktech uvítáme i tipy na další distribuční místa. Sídlo: Veselá č.p. 159, Mnichovo Hradiště, IČ: Číslo účtu: /0300 Adresa redakce: Jana Švermy 378, Mnichovo Hradiště Šéfredaktor: Petr Novák, DiS. - tel.: , Redakční rada: Bc. Kamila Sedláková, Hana Rejzková, Ing. Theodor Honický Tisk: tiskárna DUOPRESS Mnichovo Hradiště, náklad: 500 výtisků

Terénní sociální služby Spokojeného domova.

Terénní sociální služby Spokojeného domova. Terénní sociální služby Spokojeného domova Registrované sociální služby Pečovatelská služba Osobní asistence Odlehčovací služby Odborné sociální poradenství Region působnosti Služby poskytujeme v okruhu

Více

Spokojený senior 1/2011. Leden SOUTĚŽ: Obsah čísla: Strana 6 ZDARMA. Klaunova zpověď. Kniha o zpěváku Petru Novákovi

Spokojený senior 1/2011. Leden SOUTĚŽ: Obsah čísla: Strana 6 ZDARMA. Klaunova zpověď. Kniha o zpěváku Petru Novákovi Spokojený senior 1/2011 Leden měsíčník Občanského sdružení Spokojený domov ZDARMA Milí čtenáři, je tu nový rok a s tím i řada novinek v našem občanském sdružení. Z našeho občasníku se stal měsíčník. Přinášíme

Více

Pečovatelská služba pro město Chomutov a přilehlé obce

Pečovatelská služba pro město Chomutov a přilehlé obce Seznamte se s výhodami státem registrované terénní sociální služby Společnosti Společně proti času o.p.s. Váš partner pro spokojené stáří ve Vašem domácím prostředí Společně s naší péči a pomocí při každodenních

Více

NÁKLAD + ČTENOST: JAK SE NOVINY DOSTÁVAJÍ KE ČTENÁŘŮM?

NÁKLAD + ČTENOST: JAK SE NOVINY DOSTÁVAJÍ KE ČTENÁŘŮM? Noviny ČESKÝ RÁJ V AKCI každý měsíc prezentují významné události, akce, nabídky a subjekty poskytující nejrůznější služby. Čtenářům přináší inspiraci kam vyrazit za kulturou, jak strávit volný čas, kde

Více

Spokojený senior. Číslo 1. Leden - únor 2010 Ročník II. Obsah čísla: ZDARMA

Spokojený senior. Číslo 1. Leden - únor 2010 Ročník II. Obsah čísla: ZDARMA Spokojený senior Číslo 1 Leden - únor 2010 Ročník II. občasník Občanského sdružení Spokojený domov ZDARMA Milí čtenáři, vítám vás v prvním letošním čísle časopisu a dovolte mi hned v úvodu poděkovat. Velký

Více

Obsah Základní údaje:... 3 Slovo úvodem:... 4 Odborné sociální poradenství... 5 Půjčovna kompenzačních pomůcek... 6 Přehled příjmů a výdajů za rok

Obsah Základní údaje:... 3 Slovo úvodem:... 4 Odborné sociální poradenství... 5 Půjčovna kompenzačních pomůcek... 6 Přehled příjmů a výdajů za rok Obsah Základní údaje:... 3 Slovo úvodem:... 4 Odborné sociální poradenství... 5 Půjčovna kompenzačních pomůcek... 6 Přehled příjmů a výdajů za rok 2014... 8 Statistika uživatelů sociálních služeb 2014...

Více

ŽELEZNOBRODSKO INFORMAČNÍ ROZCESTNÍK PRO SENIORY A ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÉ

ŽELEZNOBRODSKO INFORMAČNÍ ROZCESTNÍK PRO SENIORY A ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÉ ŽELEZNOBRODSKO INFORMAČNÍ ROZCESTNÍK PRO SENIORY A ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÉ Vážení občané Železnobrodska, připravili jsme pro vás brožuru se základními informacemi, které vám usnadní orientaci při zvládání

Více

Spokojený senior. Číslo 4/2010. Květen - červen Ročník II. Obsah čísla: ZDARMA. občasník Občanského sdružení Spokojený domov

Spokojený senior. Číslo 4/2010. Květen - červen Ročník II. Obsah čísla: ZDARMA. občasník Občanského sdružení Spokojený domov Spokojený senior Číslo 4/2010 Květen - červen Ročník II. občasník Občanského sdružení Spokojený domov Milí čtenáři, časopis Spokojený senior slaví své první Obsah čísla: narozeniny! Poprvé ho vzali do

Více

NÁKLAD + ČTENOST: JAK SE NOVINY DOSTÁVAJÍ KE ČTENÁŘŮM?

NÁKLAD + ČTENOST: JAK SE NOVINY DOSTÁVAJÍ KE ČTENÁŘŮM? Noviny ČESKÝ RÁJ V AKCI každý měsíc prezentují významné události, akce, nabídky a subjekty poskytující nejrůznější služby. Čtenářům přináší inspiraci kam vyrazit za kulturou, jak strávit volný čas, kde

Více

Spokojený senior. Číslo 1 Květen 2009 Ročník I. Obsah čísla: Úvodní slovo

Spokojený senior. Číslo 1 Květen 2009 Ročník I. Obsah čísla: Úvodní slovo Spokojený senior Číslo 1 Květen 2009 Ročník I. občasník Občanského sdružení Spokojený domov Úvodní slovo Milí čtenáři, držíte v ruce první číslo časopisu Spokojený senior, které vydává Občanské sdružení

Více

ÚŘEDN[ HODINY Pondělí - Pátek 7.00-15.30 Nám. T. G. Masaryka 1,261 01 Příbram 1

ÚŘEDN[ HODINY Pondělí - Pátek 7.00-15.30 Nám. T. G. Masaryka 1,261 01 Příbram 1 ÚŘEDN[ HODINY Pondělí - Pátek 7.00-15.30 Nám. T. G. Masaryka 1,261 01 Příbram 1 KONTAKT Nám. T. G. Masaryka 1, 261 01 Příbram 1 tel./fax: 318635 050,777 942 520 e-mail: info@charita-pribram.cz ŘEDITELKA

Více

Základní informace pro zájemce

Základní informace pro zájemce Základní informace pro zájemce Kontakt: Hejnická 538, Praha 9 - Střížkov Vedoucí koordinátor pečovatelské služby: Mgr. Vendula Starostová Tel: 286 019 667 starostova@ssspraha9.cz Koordinátorka pečovatelské

Více

Ubytování a stravování

Ubytování a stravování Ubytování a stravování Penziony Motel Charlie Kovač 16, Jičín, 506 +420 493 597 571, +420 608 Pension U Housenky Klokočí 27, 511 +420 602 209 626 info@uhousenky.cz www.uhousenky.cz Penzion farma Kotelsko

Více

PEČOVATELSKÁ SLUŽBA. ZPRAVODAJ březen 2011 KONTAKTY. Projekt rozvoje pečovatelské služby v Hulíně je podporován Zlínským krajem.

PEČOVATELSKÁ SLUŽBA. ZPRAVODAJ březen 2011 KONTAKTY. Projekt rozvoje pečovatelské služby v Hulíně je podporován Zlínským krajem. KONTAKTY Ředitelství Ed. Světlíka 1197 768 24 Hulín +420 573 350 171 fax 573 352 929 PEČOVATELSKÁ SLUŽBA Jiřina Štěpánková ředitelka +420 573 350 171 +420 731 481 746 decent@quick.cz Středisko pečovatelské

Více

Kontaktní osoba: Eva Wagenknechtová, public relations, fundraising, tel.: 491 610 330, wagenknechtova@hospic.cz

Kontaktní osoba: Eva Wagenknechtová, public relations, fundraising, tel.: 491 610 330, wagenknechtova@hospic.cz Výroční zpráva Oblastní charity Červený Kostelec 2008 Oblastní charita Červený Kostelec 5. května 1170, 549 41 Červený Kostelec statutární zástupce, ředitel: Ing. Mgr. Miroslav Wajsar, tel. 491 610 300,

Více

Letní turistické autobusy Český ráj 2015

Letní turistické autobusy Český ráj 2015 Letní turistické autobusy Český ráj 2015 Závěrečná zpráva Podklady poskytli: Zpracovatel: Ing. Jaroslav Semler BusLine a.s. Ing. Adam Pospíšil Dopravní podnik Kněžmost Kn žmost s.r.o. Jarmila Lásková Soldátová

Více

Spokojený senior. Číslo 5/2010. Červenec - srpen Ročník II. Obsah čísla: ZDARMA. občasník Občanského sdružení Spokojený domov

Spokojený senior. Číslo 5/2010. Červenec - srpen Ročník II. Obsah čísla: ZDARMA. občasník Občanského sdružení Spokojený domov Spokojený senior Číslo 5/2010 Červenec - srpen Ročník II. občasník Občanského sdružení Spokojený domov ZDARMA Milí čtenáři, když jsem panu Theodoru Honickému pomáhal s přípravou výstavy o mlýnech v povodí

Více

VEŘEJNÝ ZÁVAZEK. Adresa Právní forma IČ Zřizovatel. Orlicí Mírové náměstí 90. Příspěvková organizace. 42 88 61 98 Město Týniště nad

VEŘEJNÝ ZÁVAZEK. Adresa Právní forma IČ Zřizovatel. Orlicí Mírové náměstí 90. Příspěvková organizace. 42 88 61 98 Město Týniště nad VEŘEJNÝ ZÁVAZEK Adresa Právní forma IČ Zřizovatel Geriatrické centrum Turkova čp. 785 Týniště nad Orlicí 517 21 /adresa Geriatrického centra je shodná s místem poskytování služeb / Příspěvková organizace

Více

vydává Spokojený domov, o. p. s.

vydává Spokojený domov, o. p. s. snadnější život nejen ve stáří a nemoci 2/2016 ZDARMA VELIKONOČNÍ NABÍDKA STRANA 7 8 březen duben vydává Spokojený domov, o. p. s. Náklady na jeden výtisk časopisu jsou 15 Kč. Děkujeme sponzorům za podporu.

Více

Panteří drápek 2. číslo - říjen 2013

Panteří drápek 2. číslo - říjen 2013 Co najdete v tomto čísle: Aktuality strana 2 Registrace strana 3 Z uplynulých akcí strana 4 Pozvánky na akce strana 5 Strana 1 Úvodní slovo Vážení rodiče, posíláme tentokrát trochu kratší vydání časopisu

Více

Přeji příjemné čtení a co nejaktivněji strávené léto. Obsah čísla:

Přeji příjemné čtení a co nejaktivněji strávené léto. Obsah čísla: Spokojený senior Číslo 2 Červen 2009 Ročník I. občasník Občanského sdružení Spokojený domov Úvodní slovo Milí čtenáři, ve dnech 11.-12. května 2009 jsem navštívil Kroměříž, kde se konala konference věnovaná

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA. Centrum komunitních služeb města Říčany, o.p.s. Masarykovo nám. 83, Říčany

VÝROČNÍ ZPRÁVA. Centrum komunitních služeb města Říčany, o.p.s. Masarykovo nám. 83, Říčany VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009 Centrum komunitních služeb města Říčany, o.p.s. Masarykovo nám. 83, 251 01 Říčany www.cks-ricany.cz e-mail: cks.ricany@seznam.cz Základní data společnosti Název: Centrum komunitních

Více

Spokojený senior. Číslo 9/2010. Prosinec Ročník II. Obsah čísla: ZDARMA

Spokojený senior. Číslo 9/2010. Prosinec Ročník II. Obsah čísla: ZDARMA Spokojený senior Číslo 9/2010 Prosinec Ročník II. občasník Občanského sdružení Spokojený domov ZDARMA Kolektiv zaměstnanců Občanského sdružení Spokojený domov přeje všem čtenářům časopisu a všem svým klientům

Více

PRACOVNÍ SKUPINA SENIOŘI

PRACOVNÍ SKUPINA SENIOŘI 1 strana PRACOVNÍ SKUPINA SENIOŘI Motto: Každý člověk si přeje dlouhý život, ale nikdo nechce být starý. Jonathan Swift Vážení čtenáři, v tomto čísle Bulletinu bych Vám chtěla představit skupinu lidí,

Více

PRŮVODCE SLUŽBOU. Denní centrum služeb pro osoby ve středním a vyšším věku se zdravotním postižením. www.socsluzbykarvina.cz

PRŮVODCE SLUŽBOU. Denní centrum služeb pro osoby ve středním a vyšším věku se zdravotním postižením. www.socsluzbykarvina.cz SOCIÁLNÍ SLUŽBY KARVINÁ, příspěvková organizace Sokolovská 1761, 735 06 Karviná-Nové Město Středisko denních služeb Závodní 1667, 735 06 Karviná-Nové Město, PRŮVODCE SLUŽBOU Denní centrum služeb pro osoby

Více

Přehled poskytovatelů sociálních a souvisejících služeb v Nejdku

Přehled poskytovatelů sociálních a souvisejících služeb v Nejdku Přehled poskytovatelů sociálních a souvisejících služeb v Nejdku Název organizace: Pečovatelská služba S NÁMI DOMA o.p.s. Právní forma: obecně prospěšná společnost Adresa: Okružní 1191, Nejdek Kontaktní

Více

Druh služby: pečovatelská služba dle 40 zákona o sociálních službách

Druh služby: pečovatelská služba dle 40 zákona o sociálních službách Podrobný informační materiál o poskytované službě: Pečovatelská služba NADĚJE Druh služby: pečovatelská služba dle 40 zákona o sociálních službách Forma služby: Místo: terénní Arménská 4, 625 00 Brno Kontaktní

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA OBECNĚ PROSPĚŠNÉ SPOLEČNOSTI KRÁSA POMOCI ZA OBDOBÍ 1.1.2012-31.12.2012

VÝROČNÍ ZPRÁVA OBECNĚ PROSPĚŠNÉ SPOLEČNOSTI KRÁSA POMOCI ZA OBDOBÍ 1.1.2012-31.12.2012 VÝROČNÍ ZPRÁVA OBECNĚ PROSPĚŠNÉ SPOLEČNOSTI KRÁSA POMOCI ZA OBDOBÍ 1.1.2012-31.12.2012 OBSAH 1. ZÁKLADNÍ ÚDAJE O OBECNĚ PROSPĚŠNÉ SPOLEČNOSTI 2. ČINNOST SPOLEČNOSTI KRÁSA POMOCI OD 1.1. 2012 DO 31.12.

Více

Z činnosti sociální a zdravotní komise

Z činnosti sociální a zdravotní komise Z činnosti sociální a zdravotní komise Ustavující schůze a zahájení činnosti dne 30.1.2007. Plán práce na rok 2007 Provedení analýzy současného stavu v sociální a zdravotní oblasti v obci. Organizace přednáškové

Více

Katalog poskytovatelů sociálních služeb a služeb souvisejících

Katalog poskytovatelů sociálních služeb a služeb souvisejících Katalog poskytovatelů sociálních služeb a služeb souvisejících Tento projekt je financován z Evropského sociálního fondu, prostřednictvím Operačního programu lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) a státním

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2009

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2009 VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2009 Obsah výroční zprávy: 1. Charakteristika společnosti 2. Aktivity v roce 2009 3. Poděkování sponzorům 4. Hospodaření Helias Ústí nad Labem o.p.s 5. Přílohy Úvod: Organizace: Helias

Více

S O C I Á L N Í R E H A B I L I T A C E

S O C I Á L N Í R E H A B I L I T A C E S O C I Á L N Í R E H A B I L I T A C E bydlení hospodaření finance volný čas samostatnost získání dovedností poradenství nácviky vztahy práce PRO KOHO TU JSME osoby, které vedou rizikový způsob života

Více

Svijanská jedenáctka

Svijanská jedenáctka Námět turistického pochodu Svijanská jedenáctka Turistický výlet na místa, kam se často pěšky nechodí. Přesto i zde se dá najít řada zajímavostí: vesnické kostelíky, údolí Jizery s mohutnými stromy, jezera

Více

HARRACHOV TIPY NA VÝLETY

HARRACHOV TIPY NA VÝLETY HARRACHOV TIPY NA VÝLETY Möglichkeiten für interesante Ausflüge Interesting places to see Propozycje wycieczek Tips voor uitstapjes TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKOU UNIÍ ZÁMEK FRÝDLANT ZOO LIBEREC

Více

CHARITNÍ LISTY 1992-2012 20 LET CHARITY SVATÉ RODINY NOVÝ HROZENKOV CHARITY NOVÝ HROZENKOV. ročník 5 číslo 5 květen 2012

CHARITNÍ LISTY 1992-2012 20 LET CHARITY SVATÉ RODINY NOVÝ HROZENKOV CHARITY NOVÝ HROZENKOV. ročník 5 číslo 5 květen 2012 CHARITNÍ LISTY CHARITY NOVÝ HROZENKOV ročník 5 číslo 5 květen 2012 1992-2012 20 LET CHARITY SVATÉ RODINY NOVÝ HROZENKOV U příležitosti 20. výročí Vás dne 19. května 2012 srdečně zveme na prohlídku našich

Více

Výroční zpráva za rok 2015

Výroční zpráva za rok 2015 Sociální centrum města Světlá nad Sázavou, příspěvková organizace zřízená městem Světlá nad Sázavou, IČ 70844763, ID datové schránky: iuc964b Na Bradle 1113, 582 91 Světlá nad Sázavou, www.scsvetla.cz,

Více

ARCHA Borovany, o. p. s. Žižkovo nám. 107, 373 12 Borovany info@archaborovany.cz, www.archaborovany.cz VÝROČNÍ ZPRÁVA

ARCHA Borovany, o. p. s. Žižkovo nám. 107, 373 12 Borovany info@archaborovany.cz, www.archaborovany.cz VÝROČNÍ ZPRÁVA ARCHA Borovany, o. p. s. Žižkovo nám. 107, 373 12 Borovany info@archaborovany.cz, www.archaborovany.cz VÝROČNÍ ZPRÁVA 2013 Úvodní slovo Impulsem k založení obecně prospěšné společnosti byla více než osmiletá

Více

jednání Rady města Ústí nad Labem

jednání Rady města Ústí nad Labem jednání Rady města Ústí nad Labem dne: 10. 6. 2015 bod programu: 37 věc: Dodatek č. 5 k zřizovací listině Pečovatelské služby Ústí nad Labem, příspěvkové organizace Klub seniorů dopad na rozpočet: bez

Více

INFORMACE PRO ZÁJEMCE O SLUŽBU odlehčovací služby

INFORMACE PRO ZÁJEMCE O SLUŽBU odlehčovací služby Stáří nemusí být překážkou hezkého života INFORMACE PRO ZÁJEMCE O SLUŽBU odlehčovací služby 1. Pro koho a proč jsme tady 2. Nabídka služeb shrnutí 3. Úhrada za poskytované služby 4. Návštěvy v Domově V

Více

CHRÁNĚNÉ BYDLENÍ. vypracovala: Michaela Dastychová

CHRÁNĚNÉ BYDLENÍ. vypracovala: Michaela Dastychová CHRÁNĚNÉ BYDLENÍ vypracovala: Michaela Dastychová POSLÁNÍ CHB,, žít svobodným, samostatným a zodpovědným způsobem života v běžné společnosti. CHB DOLNÍ BOUSOV byt 2+1: Uţ. Vernerová Uţ. Kout interiér,

Více

Místní a časová dostupnost sociální služby

Místní a časová dostupnost sociální služby Liberecký kraj Domov důchodců Rokytnice nad Jizerou příspěvková organizace Dolní Rokytnice 291 512 44 Rokytnice nad Jizerou DOMOV PRO SENIORY METODICKÝ POKYN Místní a časová dostupnost sociální služby

Více

V Polné bydlí již 13 let, je ženatý a má dvě dcery a syna.

V Polné bydlí již 13 let, je ženatý a má dvě dcery a syna. 31 Karel Křivák kandiduje v krajských volbách Polenský politik a ředitel Občanské poradny Jihlava Bc. Karel Křivák, DiS. kandiduje v krajských volbách, které se uskuteční počátkem října. V Polné bydlí

Více

anské sdružení Spokojený domov VÝRO NÍ ZPRÁVA 2009

anské sdružení Spokojený domov VÝRO NÍ ZPRÁVA 2009 Občanské sdružení Spokojený domov VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009 Obsah: Úvodní slovo předsedkyně občanského sdružení...1 O Občanském sdružení Spokojený domov...2 Organizační struktura...4 Naši zaměstnanci...5 Časopis

Více

Přesný popis všech nových spojů a kompletní popis provedených změn k 31. srpnu 2014 je v příloze!

Přesný popis všech nových spojů a kompletní popis provedených změn k 31. srpnu 2014 je v příloze! AKTUÁLNÍ INFORMACE, 22. 8. 2014 TRANSCENTRUM bus, s.r.o., člen skupiny ARRIVA S novým školním rokem přichází řada nových autobusových spojů S novým školním rokem bude v provozu několik nových spojů. Na

Více

Zápis. z jednání pléna Místní akční skupiny, o.p.s., které se konalo dne 19.1.2010 v hotelu Ort v obci Libošovice, místní část Nepřívěc

Zápis. z jednání pléna Místní akční skupiny, o.p.s., které se konalo dne 19.1.2010 v hotelu Ort v obci Libošovice, místní část Nepřívěc Zápis Obecně prospěšná společnost pro Český z jednání pléna Místní akční skupiny, o.p.s., které se konalo dne 19.1.2010 v hotelu Ort v obci Libošovice, místní část Nepřívěc Přítomni: viz presenční listina

Více

Domov sociálních služeb Meziboří Právní forma : příspěvková organizace Sídlo : Okružní čp. 104, 435 13 Meziboří IČO : 49872516 DIČ : DIČ : CZ49872516

Domov sociálních služeb Meziboří Právní forma : příspěvková organizace Sídlo : Okružní čp. 104, 435 13 Meziboří IČO : 49872516 DIČ : DIČ : CZ49872516 Název organizace : Domov sociálních služeb Meziboří Právní forma : příspěvková organizace Sídlo : Okružní čp. 104, 435 13 Meziboří IČO : 49872516 DIČ : DIČ : CZ49872516 Zpracoval Zpracovala: tým: Ing.

Více

VEŘEJNÝ ZÁVAZEK GERIATRICKÉHO CENTRA TÝNIŠTĚ NAD ORLICÍ

VEŘEJNÝ ZÁVAZEK GERIATRICKÉHO CENTRA TÝNIŠTĚ NAD ORLICÍ VEŘEJNÝ ZÁVAZEK GERIATRICKÉHO CENTRA TÝNIŠTĚ NAD ORLICÍ Posláním Geriatrického centra Je nabízet a zajistit takovou míru podpory seniorům, kterou skutečně potřebují při řešení nepříznivých sociálních situací

Více

Město Česká Lípa Nám. T.G.Masaryka 1, Česká Lípa

Město Česká Lípa Nám. T.G.Masaryka 1, Česká Lípa Město Česká Lípa Nám. T.G.Masaryka 1, 470 36 Česká Lípa Čj. MUCL/55811/2015 Změna zřizovací listiny příspěvkové organizace Sociální služby města České Lípy, příspěvková organizace Zastupitelstvo města

Více

JAK SE DAŘÍ KOMUNITNÍ PRÁCI V BOROVANECH?

JAK SE DAŘÍ KOMUNITNÍ PRÁCI V BOROVANECH? JAK SE DAŘÍ KOMUNITNÍ PRÁCI V BOROVANECH? KNIHOVNA AUGUSTINA DUBENSKÉHO Knihovna Augustina Dubenského BÝVALÝ KLÁŠTER AUGUSTINIÁNŮ Ajka pošle foto Knihovna INTERIÉRY KNIHOVNY Výpůjční pult KNIHOVNA AUGUSTINA

Více

Rodinný WELLNESS HOTEL CENTRÁL***

Rodinný WELLNESS HOTEL CENTRÁL*** Rodinný WELLNESS HOTEL CENTRÁL*** dokončil v roce 2013 další krok ke zkvalitnění služeb Vám, našim hostům. V letech 2009-2013 dokončil výstavbu WELLNESS CENTRA II na ploše dalších 400m 2 ve venkovních

Více

Sociální integrace osob se zdravotním znevýhodněním

Sociální integrace osob se zdravotním znevýhodněním Kvadru o.p.s. nezisková organizace Sociální integrace osob se zdravotním znevýhodněním Kvadru o.p.s. byla založena v roce 2010 a poskytuje služby tělesně postiženým lidem, upoutaným na invalidní vozík

Více

Obsah čísla: Petr Novák

Obsah čísla: Petr Novák Spokojený senior Číslo 6 Prosinec 2009 Ročník I. občasník Občanského sdružení Spokojený domov Úvodní slovo Milí čtenáři, Vánoce jsou mimo jiné časem, kdy vzpomínáme na své blízké. I na ty, kteří již nejsou

Více

Obecní úřad Řenče Řenče 54, 334 01 377 985 594 M. Loudová 603 810 622 E-mail: ou_rence@volny.cz www.rence.cz SRPEN 2013

Obecní úřad Řenče Řenče 54, 334 01 377 985 594 M. Loudová 603 810 622 E-mail: ou_rence@volny.cz www.rence.cz SRPEN 2013 Obecní úřad Řenče Řenče 54, 334 01 377 985 594 M. Loudová 603 810 622 E-mail: ou_rence@volny.cz www.rence.cz SRPEN 2013 Vážení spoluobčané, zdravím Vás v krásných letních dnech a přináším informace o aktuálním

Více

Business Info. Komplexní poskytování spisových a skartačních služeb www.ariesdata.cz

Business Info. Komplexní poskytování spisových a skartačních služeb www.ariesdata.cz číslo 01 2015 ročník V str. 2 Odkup majetku společnosti INKAM V září 2014 společnost ARIES DATA a.s. odkoupila na základě výběrového řízení movitý majetek spisovny INKAM, s.r.o. v insolvenci. Kupní smlouva

Více

CENÍK INZERCE 2010. příloha časopisu Kult nejen o módě

CENÍK INZERCE 2010. příloha časopisu Kult nejen o módě platný od 1. 12. 2009 CENÍK INZERCE 2010 ŘÍJEN 2008 příloha časopisu Kult nejen o módě Foto: Chopard, Klenotnictví a hodinářství Carollinum MÓDNÍ TRENDY PRO PODZIM A ZIMU MEDIA HILL, s. r. o., Luční 26,

Více

ANALÝZA POTŘEB POSKYTOVATELŮ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB. území ORP Strakonice

ANALÝZA POTŘEB POSKYTOVATELŮ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB. území ORP Strakonice ANALÝZA POTŘEB POSKYTOVATELŮ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB území ORP Strakonice 1 POSKYTOVATELÉ SOC. S LUŽEB A POSKYTOVANÉ SLUŽBY 1.1 Přehled poskytovatelů sociálních služeb na území ORP Strakonice Centrum pro zdravotně

Více

Kurzy češtiny pro cizince. Otevřené kurzy bez registrace, přijďte rovnou na lekci! Typ kurzu Termín Den Čas Místo Cena

Kurzy češtiny pro cizince. Otevřené kurzy bez registrace, přijďte rovnou na lekci! Typ kurzu Termín Den Čas Místo Cena Milí příznivci CIC, zde jsou novinky z Centra pro integraci cizinců, o.p.s., zaměřené na prázdninový režim. Kurzy češtiny pro cizince Kurzy češtiny budou probíhat i v létě ještě než si přečtete jejich

Více

Informace, zajímavosti, kultura

Informace, zajímavosti, kultura Dubečský zpravodaj 9/2006 (96) Informace, zajímavosti, kultura Vážení občané, Po prázdninách a dovolených se opět setkáváme na stránkách místního časopisu, ve kterém přinášíme další zajímavosti i postřehy

Více

ZPRAVODAJ CHRÁNĚNÉHO BYDLENÍ

ZPRAVODAJ CHRÁNĚNÉHO BYDLENÍ ZPRAVODAJ CHRÁNĚNÉHO BYDLENÍ LEDEN ÚNOR 2015 Něco z pranostik lednových Jak vysoko v lednu leží sníh, tak vysoko tráva poroste. Je-li leden nejostřejší, bude roček nejplodnější. Je-li teplo v lednu, sahá

Více

U S N E S E N Í. 2. Rozpočtové opatření č. 4/2013 (tisk R/635)

U S N E S E N Í. 2. Rozpočtové opatření č. 4/2013 (tisk R/635) U S N E S E N Í z 59. schůze Rady města Kojetína, konaného dne 27. února 2013, v 13:00 hodin, v zasedací místnosti Městského úřadu Kojetín, Masarykovo náměstí 20, Kojetín 2. Rozpočtové opatření č. 4/2013

Více

Výroční zpráva o hospodaření za rok 2014

Výroční zpráva o hospodaření za rok 2014 Výroční zpráva o hospodaření za rok 2014 Stupeň úcty ke stáří udává stupeň ušlechtilosti a pravé ceny u všech národů a kultur. Ladislav Klíma Domov pro seniory ve Vrchlabí má registrované 3 pobytové služby:

Více

Výroční zpráva o hospodaření za rok 2013

Výroční zpráva o hospodaření za rok 2013 Výroční zpráva o hospodaření za rok 2013 Stupeň úcty ke stáří udává stupeň ušlechtilosti a pravé ceny u všech národů a kultur. Ladislav Klíma Domov pro seniory ve Vrchlabí má registrované 3 služby: domov

Více

Výroční zpráva pečovatelské služby Města Rtyně v Podkrkonoší za rok 2012

Výroční zpráva pečovatelské služby Města Rtyně v Podkrkonoší za rok 2012 Výroční zpráva pečovatelské služby Města Rtyně v Podkrkonoší za rok 2012 Nevážit si stáří znamená ráno bourat dům, ve kterém máme v noci spát Alphonse Karr Obsah : 1. Základní údaje 2. Organizační struktura

Více

PLÁNOVANÉ AKTIVITY PROSINEC nám. Přerovského povstání Přerov

PLÁNOVANÉ AKTIVITY PROSINEC nám. Přerovského povstání Přerov PLÁNOVANÉ AKTIVITY PROSINEC 2016 nám. Přerovského povstání 1 750 02 Přerov tel. 581 204 437 kancelář sociálních pracovnic 777 92 92 15 soc. pracovnice Ing. Klára Henčlová 777 92 92 16 soc. pracovnice Bc.

Více

7. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO FESTIVALU SOUČASNÉHO DESIGNU V PRAZE

7. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO FESTIVALU SOUČASNÉHO DESIGNU V PRAZE PODMÍNKY ÚČASTI 7. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO FESTIVALU SOUČASNÉHO DESIGNU V PRAZE 4. 8. 12. 2013 KAFKŮV DŮM NÁM. FRANZE KAFKY 3, PRAHA 1 O DESIGNSUPERMARKETU designsupermarket je mezinárodní festival současného

Více

PLÁNOVANÉ AKTIVITY SRPEN 2015. nám. Přerovského povstání 1 750 02 Přerov

PLÁNOVANÉ AKTIVITY SRPEN 2015. nám. Přerovského povstání 1 750 02 Přerov PLÁNOVANÉ AKTIVITY SRPEN 2015 nám. Přerovského povstání 1 750 02 Přerov tel. 581 204 437 kancelář sociálních pracovnic 777 92 92 15 soc. pracovnice Ing. Klára Elšíková 777 92 92 16 soc. pracovnice Mgr.

Více

Veřejné informace o službě

Veřejné informace o službě Odlehčovací služba Místo poskytování služby: Urxova 297/4, Třebeš, 500 06 Hradec Králové 6 Veřejné informace o službě Právní forma: fyzická osoba IČO: 48162485 Statutární zástupce: Adresa sídla poskytovatele:,

Více

Vítáme Vás u prezentace Oázy pokoje pro psychicky nemocné. domova se zvláštním režimem

Vítáme Vás u prezentace Oázy pokoje pro psychicky nemocné. domova se zvláštním režimem Vítáme Vás u prezentace Oázy pokoje pro psychicky nemocné domova se zvláštním režimem Naše moderní zařízení je situováno vblízkosti centra Frýdku-Místku. Chůzí do deseti minut můžete dojít: k Basilice

Více

DomA Domácí asistence Občanské sdružení

DomA Domácí asistence Občanské sdružení Nezisková organizace DomA Domácí asistence Občanské sdružení Občanské sdružení DomA Domácí asistence DomA domácí asistence, o.s. zaregistrováno 11.5.2006 Ministerstvem vnitra pod č.j. VS /1-1/64 152/06

Více

Spokojený senior 3/2011. Březen SOUTĚŽ. Obsah čísla: ZDARMA POMOZTE BABIČCE A DĚDEČKOVI. měsíčník Občanského sdružení Spokojený domov

Spokojený senior 3/2011. Březen SOUTĚŽ. Obsah čísla: ZDARMA POMOZTE BABIČCE A DĚDEČKOVI. měsíčník Občanského sdružení Spokojený domov Spokojený senior 3/2011 Březen měsíčník Občanského sdružení Spokojený domov ZDARMA Milí čtenáři, již podruhé v historii Spokojeného domova děkujeme Nadaci Taťány Kuchařové Krása pomoci. Jsme jednou z 11

Více

Informační leták terénní pečovatelské služby

Informační leták terénní pečovatelské služby Vaše Harmonie o. p. s. Sídliště 1019, Šluknov 407 77 IČ: 22794581 DIČ: CZ22794581 Telefon / soc. pracovnice: 777 66 55 71 e-mail: vase.harmonie@seznam.cz web: www.vaseharmonie.cz Informační leták terénní

Více

U S N E S E N Í OPRAVA ZŘEJMÝCH NESPRÁVNOSTÍ

U S N E S E N Í OPRAVA ZŘEJMÝCH NESPRÁVNOSTÍ Magistrát města Mladá Boleslav odbor dopravy a silničního hospodářství oddělení dopravy a SH Komenského nám. 61, 293 49 Mladá Boleslav, tel. 326 716 332 Č.j.ODSH 253-280/2013-22/140.1 V Mladé Boleslavi

Více

Zastupitelé pro období 2010-2014

Zastupitelé pro období 2010-2014 Dolno - Brusnický zpravodaj Zvičina 671 m. n. m. obecní měsíčník listopad 2010 První schůze nového zastupitelstva obce Ve zpravodaji naleznete: Nové zastupitelstvo obce Představení starosty a jednotlivých

Více

ZUBNÍ OŠETŘENÍ BEZ BARIÉR

ZUBNÍ OŠETŘENÍ BEZ BARIÉR Informace o projektu ZUBNÍ OŠETŘENÍ BEZ BARIÉR Údaje o společnosti: MOBIDENT s.r.o. IČ: 02586517 DIČ: CZ02586517 Zápis do obchodního rejstříku Městského soudu v Praze: oddíl C, vložka 221039 Kontaktní

Více

Zřizovatel: Město Bílovec, Slezské náměstí 1 www.dsbilovec.cz

Zřizovatel: Město Bílovec, Slezské náměstí 1 www.dsbilovec.cz Osobní asistence, 17. listopadu 373/36, Bílovec Domov pro seniory v Bílovci, Opavská 600/45, Bílovec Dům s pečovatelskou službou, 17. listopadu 373/36, Bílovec Zřizovatel: Město Bílovec, Slezské náměstí

Více

Zápis z jednání pracovní skupiny Osoby se zdravotním postižením dne 12. 5. 2014

Zápis z jednání pracovní skupiny Osoby se zdravotním postižením dne 12. 5. 2014 Zápis z jednání pracovní skupiny Osoby se zdravotním postižením dne 12. 5. 2014 Datum konání: 12. 5. 2014, 15:00 hodin Místo konání: ÚMČ Praha 10, budova B, 5. patro Radniční salonek Přítomni: Kateřina

Více

Vnitřní řád školní jídelny

Vnitřní řád školní jídelny ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA, DOLNÍ OLEŠNICE, okres Trutnov, příspěvková organizace, Dolní Olešnice 41, 543 71 Hostinné, tel. 724 893 650, E-mail: zsdolniolesnice@seznam.cz IČO 75016591 Vnitřní řád

Více

INFORMÁTOR ZÁŘÍ 2017

INFORMÁTOR ZÁŘÍ 2017 INFORMÁTOR ZÁŘÍ 2017 Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z. s. Oblastní odbočka OPAVA Časopis vychází pro vnitřní potřebu členů Oblastní odbočky SONS ČR, zapsaný spolek OPAVA a jejich příznivců.

Více

Informace o výzkumu mezi rodinnými pečujícími

Informace o výzkumu mezi rodinnými pečujícími Informace o výzkumu mezi rodinnými pečujícími PhDr. Eva Křížová, Ph.D., Centrum pro sociologii medicíny a zdravotnictví Podpořeno z Programu švýcarsko-české spolupráce v rámci projektu "Podpora rozvoje

Více

Svatební obřad na Zámku Karlova Koruna

Svatební obřad na Zámku Karlova Koruna Svatební obřad na Zámku Karlova Koruna Termíny svatebních obřadů pro rok 2016 Zimní svatba v zámecké oranžerii: 22.ledna 23.ledna 19.února 20.února 25.března 26.března Svatební sezóna v plném proudu, aneb

Více

150 let Turnovsko kralupské dráhy 5. a 6. září 2015

150 let Turnovsko kralupské dráhy 5. a 6. září 2015 150 let Turnovsko kralupské dráhy 5. a 6. září 2015 Průvodce oslavami V letošním roce uplyne již 150 let od zahájení provozu na významné železniční spojnici Turnova a Kralupy nad Vltavou, turnovsko kralupské

Více

Popis realizace služby. Pečovatelská služba Bánov Bánov 721

Popis realizace služby. Pečovatelská služba Bánov Bánov 721 Popis realizace služby Název poskytovatele Druh služby Forma služby Název zařízení a místo poskytování Oblastní charita Uherský Brod Pečovatelská služba terénní Pečovatelská služba Bánov 687 54 Bánov 721

Více

/2011 SBOR CÍRKVE ADVENTISTŮ SEDMÉHO DNE PRAHA VINOHRADY

/2011 SBOR CÍRKVE ADVENTISTŮ SEDMÉHO DNE PRAHA VINOHRADY 26.3.2011 12/2011 SBOR CÍRKVE ADVENTISTŮ SEDMÉHO DNE PRAHA VINOHRADY Londýnská 30, 120 00 Praha 2 PROGRAM SOBOTNÍ BOHOSLUŽBY 26.března 2011 9.30 12.00 Bohoslužba Večeře Páně uvádí br. Bohumil Špinar ml.

Více

Podpořené projekty z Postní almužny 2010

Podpořené projekty z Postní almužny 2010 Podpořené projekty z Postní almužny 2010 Podpořený projekt Částka Kč OCH Centrum PRO Boskovice - SAS 9 981 Blansko Domácí hospicová péče 18 907 Blansko Stacionář Emanuel 2 346 Blansko Stacionář Emanuel

Více

Služby, programy a pomoc pro seniory ve městech

Služby, programy a pomoc pro seniory ve městech "MĚSTO, KTERÉ (SI) TVOŘÍME Město více generací/sociální aspekty městského rozvoje Služby, programy a pomoc pro seniory ve městech Mgr. Marcela Janečková Centrum pro studium dlouhověkosti a dlouhodobé péče

Více

INFORMACE PRO ZÁJEMCE. Centrum sociálních služeb Znojmo, p. o., U Lesíka 3547/11, 669 02 Znojmo

INFORMACE PRO ZÁJEMCE. Centrum sociálních služeb Znojmo, p. o., U Lesíka 3547/11, 669 02 Znojmo INFORMACE PRO ZÁJEMCE Centrum sociálních služeb Znojmo, p. o., U Lesíka 3547/11, 669 02 Znojmo CENTRUM DENNÍCH SLUŽEB, Mikulášské náměstí 482/12, 669 02 Znojmo Centrum denních služeb je zařízení s denním

Více

Spokojený senior. Číslo 2/2010. Březen Ročník II. Obsah čísla: ZDARMA

Spokojený senior. Číslo 2/2010. Březen Ročník II. Obsah čísla: ZDARMA Spokojený senior Číslo 2/2010 Březen Ročník II. občasník Občanského sdružení Spokojený domov ZDARMA Milí čtenáři a příznivci našeho časopisu, ač se nám to na první pohled nezdá, jaro je za dveřmi. Nenechme

Více

Kontaktní osoba: Eva Wagenknechtová, public relations, fundraising, tel.: 491 610 330, e-mail: wagenknechtova@hospic.cz

Kontaktní osoba: Eva Wagenknechtová, public relations, fundraising, tel.: 491 610 330, e-mail: wagenknechtova@hospic.cz Oblastní charita Červený Kostelec 5. května 1170, 549 41 Červený Kostelec statutární zástupce, ředitel: Ing. Mgr. Miroslav Wajsar, tel. 491 610 300, sekretariat@hospic.cz, www.ochck.cz, číslo účtu KB:

Více

KULTURNĚ AKTIVIZAČNÍ CENTRUM PRO SENIORY

KULTURNĚ AKTIVIZAČNÍ CENTRUM PRO SENIORY KULTURNĚ AKTIVIZAČNÍ CENTRUM PRO SENIORY Sociální služby Praha 9, z.ú. Harrachovská 422/2, Praha 9 Prosek, www.ssspraha9.cz tel.: 724-905 785, 286582298, e-mail: dunderova@ssspraha9.cz 1. 2. 2017 - středa

Více

Výroční zpráva pečovatelské služby Města Rtyně v Podkrkonoší za rok 2011

Výroční zpráva pečovatelské služby Města Rtyně v Podkrkonoší za rok 2011 Výroční zpráva pečovatelské služby Města Rtyně v Podkrkonoší za rok 2011 Obsah : 1. Základní údaje 2. Organizační struktura 3. Klienti a věková struktura 4. Poskytované služby 5. Přehled příjmů a výdajů

Více

Program jednání byl schválen 13 hlasy.

Program jednání byl schválen 13 hlasy. ZÁPIS z veřejného 103. zasedání (1/2015) Mikroregionu Český ráj konaného dne 22. ledna 2015 v Sobotce, v restauraci Bůrovna Přítomni: viz. presenční listina Jednání zahájila předsedkyně svazku paní Vlasta

Více

Oblastní charita Strakonice

Oblastní charita Strakonice www.charita-strakonice.cz Oblastní charita Strakonice Oblastní charita Strakonice (dále OCH) je samostatnou organizační jednotkou církve s vlastní právní subjektivitou. OCH je profesionálním registrovaným

Více

Pozvánka. na XV. ročník rybářské sportovní soutěže CLO KAPR 2013. ve dnech 31. 5. 2. 6. 2013

Pozvánka. na XV. ročník rybářské sportovní soutěže CLO KAPR 2013. ve dnech 31. 5. 2. 6. 2013 Pozvánka na XV. ročník rybářské sportovní soutěže CLO KAPR 2013 ve dnech 31. 5. 2. 6. 2013 1 Vážené dámy a pánové, milovníci rybářského sportu a turistiky!! Dovolujeme si Vás co nejsrdečněji ji pozvat

Více

SVATBA Č. 1. Rozpočet jednotlivých položek Svatební agentura Easy Wedding. Tabulka č. 1 A rozpočet agentury Easy wedding. Cena / ks Počet ks Cena (Kč)

SVATBA Č. 1. Rozpočet jednotlivých položek Svatební agentura Easy Wedding. Tabulka č. 1 A rozpočet agentury Easy wedding. Cena / ks Počet ks Cena (Kč) Položka výzdoba tabule datum a místo svatby: 30. 4.2016 hotel Austerlitz, obřad 14.30 hod zámek kaple, hostina Golfhotel Austerlitz univerzální potahy na židle s mašlí SVATBA Č. 1 Rozpočet jednotlivých

Více

Výroční zpráva za rok 2014

Výroční zpráva za rok 2014 Výroční zpráva za rok 2014 Chvalkovice na Hané Ivanovice na Hané Slovo úvodem Domov u zámku, o.s. je neziskový poskytovatel sociálních služeb pro seniory. Seniorům v roce 2014 nabízel tři druhy registrovaných

Více

Dle Registru poskytovatelů sociálních služeb. terénní 25 (denní kapacita) 6

Dle Registru poskytovatelů sociálních služeb. terénní 25 (denní kapacita) 6 Zápis Město Miletín pečovatelská služba Údaje o sociální službě byly zjištěny z Registru poskytovatelů sociálních služeb, od zástupců poskytovatele sociální služby a z Benchmarkingové aplikace. Údaje o

Více

Katalog poskytovatelů sociálních služeb na území ORP Veselí nad Moravou

Katalog poskytovatelů sociálních služeb na území ORP Veselí nad Moravou Katalog poskytovatelů sociálních služeb na území ORP Komunitní plánování sociálních služeb na území ORP Projekt komunitního plánování sociálních služeb je realizován od června 2013 do května 2015. Realizátorem

Více

PLÁNOVANÉ AKTIVITY KVĚTEN 2014. nám. Přerovského povstání 1 750 02 Přerov

PLÁNOVANÉ AKTIVITY KVĚTEN 2014. nám. Přerovského povstání 1 750 02 Přerov PLÁNOVANÉ AKTIVITY KVĚTEN 2014 nám. Přerovského povstání 1 750 02 Přerov tel. 581 204 437, mob. 777 929 215 e-mail: info.dusevnizdravi@gmail.com web: www.dusevnizdravi.com Ředitelka organizace: Bc. Kateřina

Více

Miroslava Baštánová. Vzpomínka na. Josefa Kramoliše. pøedsedu Valašského muzejního spolku v letech 1926-1945

Miroslava Baštánová. Vzpomínka na. Josefa Kramoliše. pøedsedu Valašského muzejního spolku v letech 1926-1945 Miroslava Baštánová Vzpomínka na Josefa Kramoliše pøedsedu Valašského muzejního spolku v letech 1926-1945 2012 Miroslava Baštánová Vzpomínka na Josefa Kramoliše pøedsedu Valašského muzejního spolku v letech

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2015 Vypracoval: Kaňáková Iveta, DiS. 12. února 2016

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2015 Vypracoval: Kaňáková Iveta, DiS. 12. února 2016 VÝROČNÍ ZPRÁVA 2015 Vypracoval: Kaňáková Iveta, DiS. 12. února 2016 Obsah: 1. Základní údaje organizace...... 3 2. Personální zajištění 4 3. Veřejný závazek.. 7 4. Poskytované úkony a úhrady za pečovatelskou

Více