Ústředna EZS Easy Series. Referenční příručka

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Ústředna EZS Easy Series. Referenční příručka"

Transkript

1 Ústředna EZS Easy Series Referenční příručka

2 Obsah 3 1. Základní informace 2. Přehled systému Klávesnice Easy Series 6 Stavy displeje Easy Series: Ústředna a zařízení Bezdrátová zařízení Easy Series Komunikace v případě poplachu Snížení počtu falešných poplachů Funkce a výhody Programování a provoz

3 1 Základní informace 3 Easy Series je revoluční ústředna EZS pro domácnosti a menší podniky s mimořádně snadnou instalací a obsluhou. Podporuje špičkovou technologii sítě wlsn. Aplikace: Narušení Požár Tísňové volání / lékařská pomoc Dohlížení na mrazicí skříně, ledničky, ústřední topení apod. Užitečné funkce (ovládání osvětlení, garážových vrat, žaluzií apod.) Základní informace o řadě Easy Series: Vlastnosti a kapacita pro soukromé domy a menší podniky Elegantní klávesnice s mimořádnými možnostmi Jednoduchá obsluha přes integrované čtecí zařízení pro rádiovou identifikaci RFID Úplná hlasová podpora v mateřském jazyce Displej s ikonami, bez textu Různé možnosti aktivace (kód PIN, klíčenka RFID, přívěsek na klíče, vzdálená aktivace/ deaktivace) Množství funkcí pro snížení výskytu falešných poplachů Integrované obousměrné zvukové ověření poplachu vyhodnocení poplachu Cross Zoning křížová detekce Postupná signalizace Mimořádně jednoduchá dokumentace Není nutné žádné školení

4 4 1 Základní informace Síť wlsn umožňuje: Obousměrný přenos zajišťuje vysokou spolehlivost a bezpečnost Automatická konfigurace usnadňuje a urychluje programování Rádiová technologie wlsn: Pásmo zabezpečení 868 MHz Vícekanálový provoz (8 kanálů) Snadné testování úrovně rádiového signálu wlsn: Rádiový diagnostický nástroj Rádiová zařízení Několik vestavěných možností pro přenos poplachu: ATH Digitální komunikátor (SIA, Contact ID, Fast Format) Odesílání textových zpráv: SMS (TAP) Možnost vzdáleného ovládání pomocí telefonu s tónovou volbou anebo softwaru pro vzdálené programování RPS 8 vestavěných zón, s možností rozšíření až na 32 zón připojených kabelem nebo bezdrátově a 20 přívěsků na klíče Až 4 klávesnice 4 vestavěné výstupy plus až 4 bezdrátové výstupy Až 20 uživatelů: každý uživatel dostane vlastní kód PIN (volitelně jsou k dispozici klíčenky RFID a rádiové přívěsky na klíče) Historie 500 událostí s údajem o čase/datu Životnost baterií pro většinu zařízení wlsn je 5 let EN , stupeň 2

5 2 Přehled systému Klávesnice řady Easy Series Klávesnice spojuje zvukové a obrazové informace. Detektor přítomnosti Vysoce kontrastní vícebarevný displej s ikonami Klávesy pro speciální funkce Integrovaný reproduktor Vestavěný mikrofon Vestavěné ovládání pomocí klíčenek RFID Informační tlačítko obsluhované jediným stisknutím Integrovaná bublinková vodováha pro snadnou instalaci Tlačítka [1+2] pro spuštění požárního poplachu, přivolání policie nebo lékařské pomoci. Další tlačítka lze použít k uživatelské údržbě [3], k zapnutí a vypnutí zvonku [4] a k ovládání hlasitosti [5] Toto tlačítko zajišťuje přístup do nabídky nápovědy. Lze ho také použít k zapnutí systému. Klávesnice zjišťuje přítomnost uživatele. Pokud má systém v nepřítomnosti uživatele jakékoli potíže, klávesnice ho bude ihned informovat, jakmile se přiblíží. Integrovaný reproduktor poskytuje podporu v mateřském jazyce uživatele. Spolu s vestavěným mikrofonem umožňuje obousměrnou hlasovou komunikaci. Interní bezdotykové čtecí zařízení lze použít k zapnutí a vypnutí systému, k vypnutí poplachu a k otevření nabídky Uživatel.

6 6 2 Přehled systému Stavy displeje Easy Series: Systém je deaktivován Došlo k poruše systému Jedna nebo více smyček jsou vadné Probíhá zpoždění při odchodu Systém je aktivován (obsazený) Systém je aktivován (neobsazený) Poplach při požáru nebo narušení (systém je aktivován) Poplach při požáru nebo narušení (systém je aktivován)

7 2 Přehled systému Ústředna a zařízení: Hlasový modul Programovací klíč Ochranný kontakt Napájení Ústředna Klávesnice s proximity klíčenkou

8 8 2 Přehled systému Ústředna a zařízení Easy Series: Ústředna Ústředna Easy Series je určena pro použití v menších podnicích a v obytných budovách. Systém lze použít pro několik aplikací, jako je poplach při narušení, detekce požáru a tísňové volání na lékařskou pomoc. Proximity klíčenka a karta Systém lze ovládat pomocí klíčenek jedinečných pro každého uživatele. Technické údaje viz část Klávesnice na straně 5. Klávesnice Hlasový modul Hlasový modul obsahuje všechny sekvence v odpovídajícím jazyce. K dispozici je více než 20 jazyků.

9 2 Přehled systému 9 Programovací klíč Obousměrně přenáší programovací informace. Programovací klíč se používá k rychlému programování skupiny ústředen se stejnými vlastnostmi, tj. ve velkých projektech a pro účely zálohování dat. EZTS Kombinovaný ochranný kontakt detekuje otevření krytu i jeho sejmutí ze stěny. Ochranný kontakt obsahuje smyčku pro připojení dalších ochranných kontaktů. Ústředny EZPS Primární napájení střídavým proudem V s pevným připojením.

10 10 2 Přehled systému 2.3 Bezdrátová zařízení Easy Series: Rozbočovač wlsn (rádiový vysílač a přijímač) Rozbočovač wlsn podporuje až 32smyček wlsn plus 4 výstupy wlsn a 20 přívěsků na klíče a nemá žádnou externí anténu. Vzhledem k jeho malým rozměrům ho lze nenápadně začlenit do obytného prostoru. Přívěsek na klíče wlsn Kompaktní bezdrátový přívěsek na klíče s 5 tlačítky se používá k aktivaci a deaktivaci systému a může sloužit jako tísňové tlačítko. Poskytuje také další užitečné funkce, například ovládání garážových vrat a osvětlení. Dvě LED diody poskytují zpětnou odezvu o stavu ústředny. Navíc jej lze použít i jako svítilnu. Instalační měřák wlsn Diagnostický nástroj wlsn pomáhá určit nejlepší místa pro umístění zařízení wlsn. Ukazuje naměřené hodnoty síly signálu, poměru signálu k šumu a četnosti chyb paketů. Detektor tříštění skla wlsn Detektor tříštění skla wlsn používá dvojitou akustickou technologii. K určení, zda bylo rozbito sklo, se používá zvukový signál a tlaková vlna. Jeho dosah je až 7,6 metru. Není potřeba instalovat jej přímo na sklo, díky tomu jej lze nenápadně začlenit do obytného prostoru.

11 2 Přehled systému 11 Detektor pohybu PIR wlsn Kvalitní detektor pohybu PIR wlsn imunní vůči domácím zvířatům má vysokou schopnost detekce a pokrývá plochu 12 x 12 metrů. Duální detektor pohybu MW/PIR wlsn Kvalitní duální detektor pohybu PIR/MW wlsn imunní vůči domácím zvířatům nabízí dvě technologie detekce. Má vysokou schopnost detekce a pokrývá plochu 11 x 11 metrů. Siréna wlsn (vnitřní) Vnitřní siréna 85 db wlsn zabezpečuje akustickou výstrahu obyvatel. Je obousměrně rádiově řízená systémem a lze ji nenápadně začlenit do obytného prostoru.

12 12 2 Přehled systému 2.3 Bezdrátová zařízení Easy Series: Reléový modul wlsn Reléový modul 2 A/28 V wlsn (ss/st) má vstup pro jednu zónu pro aplikace zvyšující bezpečnost nebo pohodlí. Připojená zařízení (např. garážová vrata, osvětlení) lze ovládat pomocí přívěsku na klíče wlsn. Hlásič kouře wlsn Hlásič kouře wlsn poskytuje optickou detekci kouře. Má testovací funkci pro snadné testování. Integrovaná siréna způsobí poplach v případě požáru. Otřesový detektor 3405 wlsn Otřesový detektor wlsn zaznamená otevření nebo násilný útok na dveře nebo okno. Lze ho nakonfigurovat na dvě úrovně citlivosti. Slouží zároveň i jako magnetický kontakt. Magnet lze namontovat na levou nebo pravou stranu detektoru. Detektor lze nenápadně začlenit do obytného prostoru.

13 2 Přehled systému 13 Dveřní a okenní kontakt wlsn Dveřní a okenní kontakt wlsn obsahuje dva vícepolohové spínače pro dohlížení na dveře a okna. Obsahuje vstup pro další zónu pro připojení druhého kontaktu. Miniaturní dveřní a okenní kontakt wlsn Miniaturní dveřní a okenní kontakt wlsn obsahuje dva vícepolohové spínače pro dohlížení na dveře a okna. Vzhledem k jeho malým rozměrům ho lze nenápadně začlenit do obytného prostoru. Zapuštěný dveřní a okenní kontakt wlsn Zapuštěný dveřní a okenní kontakt wlsn neviditelně dohlíží na dveře a okna. Montuje se do dveří, oken a odpovídajících rámů.

14 3 Komunikace v případě poplachu Různé způsoby vyrozumění o poplachu: Digitální komunikátor SMS ATH (automatický telefonní hlásič) Výstražná zařízení PCO Mobilní telefon Telefon Siréna/Blikač

15 3 Komunikace v případě poplachu 15 Různé způsoby přenosu poplachu: Digitální komunikátor Tento digitální komunikátor odesílá zprávy na PCO. Podle typu přijatého hlášení postupuje PCO podle předem stanovených kroků. Podporované formáty komunikátoru jsou SIA, Contact ID a Fast Format. Po přidání zařízení C900TTL-E je možné odesílání hlášení přes síť Ethernet. ATH (automatický telefonní hlásič) Tento formát se používá v případě, že je třeba telefonicky doručit hlášení o události. Tuto funkci lze využít pro hlášení PCO i pro odesílání osobních zpráv. Odesílání osobních textových zpráv (SMS) Je-li nakonfigurován formát odesílání osobních zpráv, lze jej využít k odesílání informací o poplachu, poruchách systému a o aktivaci či deaktivaci systému. Siréna/Blikač Tato výstražná zařízení poskytují indikaci, kdykoli v chráněných prostorách dojde k požárnímu poplachu nebo poplachu při vloupání. Přídavný přenos poplachu Volitelně je k dispozici přenos poplachu přes Ethernet a GSM.

16 4 Snížení počtu falešných poplachů Různé způsoby snížení počtu falešných poplachů: Postupná signalizace V případě narušení zóny se stupňovitě zvyšuje indikace poplachu. Systém zvyšuje hlasitost klávesnice, mění animaci na displeji a postupně aktivuje výstražná zařízení, než odešle vlastní zprávu o poplachu do řídícího centra (uživatel má ještě možnost zprávu přerušit nebo zrušit). Cross Zoning (křížová detekce) Dojde-li k aktivaci dvou nebo více detektorů v rámci zadaného časového období, je poplach při vloupání považován za ověřený: např. pokud spustí poplach dveřní kontakt i detektor pohybu, systém odešle hlášení o ověřeném poplachu (jinak se odešle hlášení o neověřeném poplachu). Vyhodnocení poplachu Podle aktuální úrovně aktivace, typu vstupních zařízení, vstupních podmínek a počtu poruch ústředna vyhodnocuje možné ohrožení. Pokud ohrožení dosáhne určité úrovně, systém odešle hlášení o ověřeném poplachu (jinak se odešle hlášení o neověřeném poplachu). Obousměrné zvukové ověření Když dojde ke vzniku poplachu, je možná obousměrná hlasová komunikace. Podrobnosti viz strana 17.

17 4 Snížení počtu falešných poplachů 17 Obousměrné hlasové ověření: Každá klávesnice obsahuje reproduktor a mikrofon. Tyto komponenty umožňují uživateli i řídícímu centru naslouchat zvukům v chráněných prostorech a hovořit s osobami, které se v nich zdržují. Je tedy možné zvukové ověření i osobní komunikace. Jakmile je vytvořena relace obousměrného hlasového ověření, může vzdálený uživatel naslouchat i hovořit s každou připojenou klávesnicí. Poplach 2 Naslouchání 3 Hovor Integrovaný komunikátor Vestavěný mikrofon Integrovaný reproduktor Příklad: 1 Ústředna přenáší spuštěný poplach na PCO. 2 Pracovníci řídícího centra naslouchají zvukům v chráněných prostorech a rozlišují mezi skutečným a falešným poplachem. 3 Pracovníci mohou hovořit s osobami nacházejícími se v chráněných prostorech. V případě náhodného poplachu zákazníci poskytnou předem definované kódy, kterými se identifikují jako oprávnění uživatelé. Zvukům v chráněných prostorech mohou naslouchat kdykoli i zákazníci prostřednictvím telefonického hovoru (např. funkce telefonického hlídání dětí).

18 5 Funkce a výhody wlsn Funkce Výhody pro instalační pracovníky Výhody pro uživatele Bez kabelů Rychlá a snadná instalace Nižší náklady na instalaci Nejsou nutné otvory ve stěnách nebo stropech Nenápadná instalace Pásmo zabezpečení 868 MHz (země EMEA) Vysoká spolehlivost (bez rušení od jiných rádiových systémů) Výhoda oproti konkurenci Vysoká spolehlivost Bez rušení od jiných rádiových systémů (např. od elektronických chůviček, bezdrátového telefonu atd.) Vícekanálový provoz (8 kanálů) Vyšší odolnost systému Méně servisních volání Vyšší spolehlivost a odolnost systému (bez rušení od rádiových systémů sousedů) Obousměrný přenos Instalace je lépe předvídatelná Vyšší bezpečnost, odolnost a spolehlivost Vyšší bezpečnost, odolnost a spolehlivost LED diody pro zpětnou odezvu na přívěsku na klíče umožňují kontrolu správné funkce Automatická konfigurace Snadné a rychlé programování/ konfigurace Nižší náklady na instalaci Indikace síly signálu Snadné a rychlé ověření síly rádiového signálu před montáží Instalace je lépe předvídatelná Spolehlivost Bezdrátová výstupní zařízení Další obchodní aplikace/příležitosti Výhoda oproti konkurenci Aplikace zvyšující pohodlí a bezpečnost používající přívěsek na klíče (např. ovládání garážových vrat, osvětlení apod.) Životnost baterií až 5 let Dlouhodobá spolehlivost systému Méně vyrušení od instalační společnosti a nižší náklady

19 19 Klávesnice Funkce Výhody pro instalační pracovníky Výhody pro uživatele Moderní design Výhoda oproti konkurenci Ladí s vaším interiérem Perfektně se hodí do obytného prostoru Vysoce kontrastní vícebarevný displej s ikonami bez textu Výhoda oproti konkurenci Snadná obsluha Lepší přehled Intuitivní ovládání Integrované čtecí zařízení pro rádiovou identifikaci RFID Výhodná cena Rychlé a snadné ovládání systému Nevyžaduje další náklady na přídavná zařízení Není třeba si pamatovat žádný kód Vysoká bezpečnost Integrovaný detektor pohybu Výhoda oproti konkurenci Klávesnice poskytuje důležité o informace systému, jakmile se uživatel přiblíží. Vestavěný mikrofon a reproduktor Obousměrné hlasové ověření Okamžitá pomoc od přijímací stanice Možnost snadného ověření poplachů Úplná hlasová podpora v mateřském jazyce Jednoduchá orientace v nabídce Snadná obsluha Tichý režim klávesnice Vyloučení obtěžování pomocí zpoždění signalizace při příchodu, např. v ložnici

20 20 5 Funkce a výhody Operace Funkce Výhody pro instalační pracovníky Výhody pro uživatele Klíčenka Mimořádně bezpečné Pokud se jedna ztratí, lze ji nahradit jinou Snadné používání Jedno tlačítko Úplné dálkové ovládání pomocí telefonu Rychlá podpora pro koncové uživatele Snadná údržba Rychlá aktivace střežení Vstup do nabídky nápovědy Dálkové ovládání a informace Textové záznamy pro jednotlivé smyčky a výstupy Snadné používání Systémový test pomocí jednoho tlačítka Nižší náklady na servis Aktivace s vynecháním smyčky Možnost vynechání otevřených smyček Nastavitelné aktivace Přizpůsobení podle požadavků zákazníka

21 5 Funkce a výhody 21 Instalace Funkce Výhody pro instalační pracovníky Výhody pro uživatele Integrovaná bublinková vodováha Zaručeně vodorovná instalace klávesnice Barevné ploché vývody pod úhlem 45 Snadná instalace Optimální přístup pro vodiče Zakrytá deska plošných spojů Nehrozí zkraty způsobené vodiči Snadná instalace s podrobným popisem na krytu Chráněné pro elektromagnetickou kompatibilitu Programování Funkce Výhody pro instalační pracovníky Výhody pro uživatele Programování přes telefon nebo notebook, vzdáleně nebo na místě Vzdálené programování a údržba Vzdálená podpora pro technika na místě Snadné a rychlé programování Šetří peníze Rychlá podpora v případě poruchy Programování a klíče pro aktualizaci softwaru Pohodlné programování pro velké projekty s několika ústřednami Zálohování dat Nižší náklady na programování Automatická konfigurace prostřednictvím kódu země Specifické požadavky pro jednotlivé země jsou již naprogramovány předem V mnoha případech není potřeba další programování Nižší náklady na programování

22 22 5 Funkce a výhody Snížení výskytu falešných poplachů Funkce Výhody pro instalační pracovníky Výhody pro uživatele Funkce pro snížení počtu falešných poplachů (podrobnosti viz str.15) Spokojený zákazník Menší počet falešných poplachů Větší důvěra ve spolehlivost systému Přenos poplachu Funkce Výhody pro instalační pracovníky Výhody pro uživatele Integrovaný hlasový komunikátor Žádné dodatečné náklady Nevyžaduje další náklady na přídavná zařízení Přenos poplachu na jednotlivá místa určení, např. přátelům nebo sousedům Formáty integrovaného digitálního komunikátoru: SIA, Fast Format, Contact ID Hlášení umí rozpoznat téměř každá přijímací stanice Žádné dodatečné náklady Nevyžaduje další náklady na přídavná zařízení Odesílání textových zpráv (SMS) Výhoda oproti konkurenci Nevyžaduje další náklady na přídavná zařízení Nevyžaduje další náklady na přídavná zařízení Vyrozumění o poplachu kdykoliv a kdekoliv GSM (volitelně) Nevyžaduje telefonní linku PSTN Nevyžaduje telefonní linku PSTN Ethernet (volitelně) Přenos hlášení s nízkými náklady

23 6 Programování a provoz 23 Strom instalační nabídky Easy Series: 1 Nastavení data a času 1 2 Kompletní test systému Systémová údržba 3 Systémový test 4 Historie událostí 5 Deaktivace systému 6 Bezdrátová konfigurace 2 1 Změnit instalační kód Nabídka Uživatel 2 Změna hlavního kódu 1 Smyčky Kód 3 Základní programování 2 3 Konfigurace zpráv Programování výstupů 4 Kód země 4 2 Zadejte položku č. Odborné programování 5 1 Hovor Obousměrná hlasová komunikace 2 Naslouchání 6 1 Záznam popisu stanoviště Nahrát 2 Záznam telef. žádostí o servis 7 1 Přenos dat z klíče do ústředny Programovací klíč 2 Přenos dat z ústředny do klíče

24 Bosch Security Systems Další informace naleznete na webu Bosch Sicherheitssysteme GmbH, 2006 Změny vyhrazeny Vytištěno v Německu 08/06 HOL AS-OT-cz-55_ _02

Ústředna EZS Easy Series. Referenční příručka

Ústředna EZS Easy Series. Referenční příručka Ústředna EZS Easy Series Referenční příručka Obsah 3 1. Základní informace 2. Přehled systému 5 2.1 Klávesnice řady Easy Series 6 Stavy displeje Easy Series: 7 2.2 Ústředna a zařízení 10 2.3 Bezdrátová

Více

Ústředna EZS Easy Series Referenční příručka

Ústředna EZS Easy Series Referenční příručka Ústředna EZS Easy Series Referenční příručka Obsah 1. Klíčové údaje Tato revoluční ústředna spojuje výhody výjimečně snadné instalace a mimořádně snadné obsluhy. 1. Klíčové údaje 3 2. Klávesnice 6 3. Kapesní

Více

Systém je deaktivován. Ústředna EZS Easy Series Snadné zabezpečení

Systém je deaktivován. Ústředna EZS Easy Series Snadné zabezpečení Systém je deaktivován Ústředna EZS Easy Series Snadné zabezpečení Zabezpečení je nejdůležitější Samozřejmě chcete své domácnosti nebo malému podniku zajistit nejlepší možné zabezpečení. 2 Ústředna EZS

Více

Vše otestováno. Ústředna EZS - Easy Series Snadné zabezpečení s využitím wlsn* * bezdrátová lokální bezpečnostní síť

Vše otestováno. Ústředna EZS - Easy Series Snadné zabezpečení s využitím wlsn* * bezdrátová lokální bezpečnostní síť Vše otestováno Ústředna EZS - Easy Series Snadné zabezpečení s využitím wlsn* * bezdrátová lokální bezpečnostní síť 2 Výkonná a přesto jednoduchá Ústředna EZS Výkonná ústředna EZS nemusí být složitá. Vynikajícím

Více

Systém je deaktivován. Ústředna EZS - Easy Series Snadné zabezpečení s využitím wlsn* * bezdrátová lokální bezpečnostní síť

Systém je deaktivován. Ústředna EZS - Easy Series Snadné zabezpečení s využitím wlsn* * bezdrátová lokální bezpečnostní síť Systém je deaktivován Ústředna EZS - Easy Series Snadné zabezpečení s využitím wlsn* * bezdrátová lokální bezpečnostní síť 2 Zabezpečení je nejdůležitější Samozřejmě chcete své domácnosti nebo malému podniku

Více

wlsn* obousměrná bezdrátová síť Rychlá cesta ke spolehlivějšímu zabezpečení * bezdrátová lokální bezpečnostní síť

wlsn* obousměrná bezdrátová síť Rychlá cesta ke spolehlivějšímu zabezpečení * bezdrátová lokální bezpečnostní síť wlsn* obousměrná bezdrátová síť Rychlá cesta ke spolehlivějšímu zabezpečení * bezdrátová lokální bezpečnostní síť 2 Co je to wlsn? Bezdrátová lokální bezpečnostní síť wlsn společnosti Bosch Security Systems

Více

ROČNÍKOVÝ PROJEKT: ZABEZPEČENÍ OBJEKTU: (Zabezpečení libovolného objektu)

ROČNÍKOVÝ PROJEKT: ZABEZPEČENÍ OBJEKTU: (Zabezpečení libovolného objektu) Střední průmyslová škola elektrotechnická a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků v Žatci ROČNÍKOVÝ PROJEKT: ZABEZPEČENÍ OBJEKTU: (Zabezpečení libovolného objektu) Datum vypracování: 18.5.2011

Více

NAM technology. Uživatelský manuál. REGGAE alarm verze: 1.01 07/2011

NAM technology. Uživatelský manuál. REGGAE alarm verze: 1.01 07/2011 NAM technology Uživatelský manuál REGGAE alarm verze: 1.01 07/2011 NAM system, a.s. Petra Cingra 840, 735 11 Orlová, Obchodní oddìlení divize PCO: Tel.: +420 596 531 140, GSM: +420 603 479 095, e-mail:

Více

Při ochraně Vašeho majetku spoléhejte na silného partnera a spolehlivou technologii. Galaxy Flex

Při ochraně Vašeho majetku spoléhejte na silného partnera a spolehlivou technologii. Galaxy Flex Galaxy Flex Integrovaný systém zabezpečení a kontroly vstupu výrobce Honeywell Galaxy Flex Při ochraně Vašeho majetku spoléhejte na silného partnera a spolehlivou technologii Spolehlivý zabezpečovací systém

Více

MADE TO PROTECT. zabezpečovací systém

MADE TO PROTECT. zabezpečovací systém MADE TO PROTECT zabezpečovací systém zabezpečovací ústředna Váš system může být: drátový bezdrátový hybridní Bezdrátová komunikace na frekvenci 433 MHz: obousměrná s klávesnicí PRF-LCD-WRL a se sirénou

Více

Konvenční ústředna EPS řady 500 Jednoduchá jako ABC

Konvenční ústředna EPS řady 500 Jednoduchá jako ABC Konvenční ústředna EPS řady 500 Jednoduchá jako ABC 2 Ústředna EPS, kterou lze snadno instalovat, konfigurovat, udržovat a používat. Obrazovka LCD s indikací stavu pro všechny detekční zóny Barevné kódování

Více

wlsn* obousměrná bezdrátová síť Rychlá cesta ke spolehlivějšímu zabezpečení

wlsn* obousměrná bezdrátová síť Rychlá cesta ke spolehlivějšímu zabezpečení wlsn* obousměrná bezdrátová síť Rychlá cesta ke spolehlivějšímu zabezpečení * bezdrátová lokální bezpečnostní síť 2 Co je to wlsn? Bezdrátová lokální bezpečnostní síť wlsn společnosti Bosch Security Systems

Více

ELEKTRONICKÉ ZABEZPEČENÍ BYTU - PROFESIONÁLNÍ ALARM PRO MAXIMÁLNÍ BEZPEČÍ

ELEKTRONICKÉ ZABEZPEČENÍ BYTU - PROFESIONÁLNÍ ALARM PRO MAXIMÁLNÍ BEZPEČÍ ELEKTRONICKÉ ZABEZPEČENÍ BYTU - PROFESIONÁLNÍ ALARM PRO MAXIMÁLNÍ BEZPEČÍ 1 / 22 POROVNÁNÍ ZABEZPEČOVACÍCH SYSTÉMŮ JABLOTRON JA-100, JA-80 OASIS A AZOR 2 / 22 JA-100 více informací JA-80 OASiS více informací

Více

ELEKTRONICKÉ ZABEZPEČENÍ DOMU - PROFESIONÁLNÍ ALARM PRO MAXIMÁLNÍ BEZPEČÍ

ELEKTRONICKÉ ZABEZPEČENÍ DOMU - PROFESIONÁLNÍ ALARM PRO MAXIMÁLNÍ BEZPEČÍ ELEKTRONICKÉ ZABEZPEČENÍ DOMU - PROFESIONÁLNÍ ALARM PRO MAXIMÁLNÍ BEZPEČÍ 1 / 21 POROVNÁNÍ ZABEZPEČOVACÍCH SYSTÉMŮ JABLOTRON JA-100, JA-80 OASIS A AZOR 2 / 21 JA-100 více informací JA-80 OASiS více informací

Více

Modelový příklad zabezpečení domu

Modelový příklad zabezpečení domu Modelový příklad zabezpečení domu V tomto případě se jedná o přízemní vesnický domek se sedlovou střechou (zemědělská usedlost) z počátku 20.století. Okna jsou orientována směrem do ulice (zleva: koupelna,

Více

Zabezpečovací systém pro rodinný dům

Zabezpečovací systém pro rodinný dům Zabezpečovací systém pro rodinný dům Společnost ALARMOVÉ SYSTÉMY CZ ve spolupráci s NACONI s.r.o. Vám nabízí možnost zabezpečení Vašeho nového bytu či domu. Denně dojde v České republice v průměru ke 140

Více

Building Technologies. Siemens, s.r.o. Divize Building Technologies Evropská 33a 160 00 Praha 6 www.siemens.cz/sbt www.siemens.

Building Technologies. Siemens, s.r.o. Divize Building Technologies Evropská 33a 160 00 Praha 6 www.siemens.cz/sbt www.siemens. Building Technologies Siemens, s.r.o. Divize Building Technologies Evropská 33a 160 00 Praha 6 www.siemens.cz/sbt www.siemens.com/homesecurity Podléhá změnám bez předchozího upozornění. Vytištěno v České

Více

PROGRAMOVACÍ TABULKA SYSTÉMU EZS SATALARM SA62

PROGRAMOVACÍ TABULKA SYSTÉMU EZS SATALARM SA62 PROGRAMOVACÍ TABULKA SYSTÉMU EZS SATALARM SA62 Objekt: Kontaktní informace: Datum instalace: Připojeno na PCO: Další informace: 1 SEKCE [01] - DEFINICE ZÓNY 1 typ zóny [_][_] atribut1 atribut2 atribut3

Více

NÁVRH ZABEZPEČOVACÍHO SYSTÉMU varianta č.1

NÁVRH ZABEZPEČOVACÍHO SYSTÉMU varianta č.1 NÁVRH ZABEZPEČOVACÍHO SYSTÉMU varianta č.1 Dodavatel Petr M. Vaněček +420 724 331 985 vanecek@mpcom.cz Martin Pesler IČ: 60357550 DIČ:CZ7211143841 Kovácká 7c Brno 61800 Zákazník Vzorový zákazník Vzorová

Více

ELEKTRONICKÉ ZABEZPEČOVACÍ SYSTÉMY (EZS) JSOU FINANČNĚ MNOHEM DOSTUPNĚJŠÍ, NEŽ SI ŘADA LIDÍ MYSLÍ.

ELEKTRONICKÉ ZABEZPEČOVACÍ SYSTÉMY (EZS) JSOU FINANČNĚ MNOHEM DOSTUPNĚJŠÍ, NEŽ SI ŘADA LIDÍ MYSLÍ. ELEKTRONICKÉ ZABEZPEČOVACÍ SYSTÉMY (EZS) JSOU FINANČNĚ MNOHEM DOSTUPNĚJŠÍ, NEŽ SI ŘADA LIDÍ MYSLÍ. Cenově jsou srovnatelné například s běžnými elektrickými spotřebiči, které jsou v každé domácnosti samozřejmostí.

Více

je zvoleným způsobem (po telefonu nebo internetu) o situaci

je zvoleným způsobem (po telefonu nebo internetu) o situaci Elektronické zabezpečení bytů a domů zpracoval: Tomáš Petřík MU PdF EZS-elektronické zabezpečovací systémy EZS jsou významným pomocníkem při ochraně majetku. Hlavní funkcí EZS je vyhlášení poplachu v případě

Více

Galaxy Flex ZABEZPEČENÍ, KTERÉ ODPOVÍDÁ VAŠEMU PODNIKÁNÍ I ŽIVOTNÍMU STYLU. Chraňte svůj majetek

Galaxy Flex ZABEZPEČENÍ, KTERÉ ODPOVÍDÁ VAŠEMU PODNIKÁNÍ I ŽIVOTNÍMU STYLU. Chraňte svůj majetek Galaxy Flex ZABEZPEČENÍ, KTERÉ ODPOVÍDÁ VAŠEMU PODNIKÁNÍ I ŽIVOTNÍMU STYLU Chraňte svůj majetek Naprosto bezpečné Hledáte zabezpečovací systém, který je... Vysoce efektivní, ale současně cenově dostupný?

Více

Modelová úloha Zabezpečení a správa budovy

Modelová úloha Zabezpečení a správa budovy Modelová úloha Zabezpečení a správa budovy Zadání 1. Seznamte se s funkcemi modelu Zabezpečení a správa budovy. 2. Seznamte se s možnostmi programu GB 060 Control Panel. 3. Ověřte funkčnost bezpečnostního

Více

Sintony 60 elegantní bezpečnost

Sintony 60 elegantní bezpečnost EZS Sintony 60 elegantní bezpečnost Technologie budov * Vítejte doma Pro člověka je nesmírně důležité vědomí, že jeho blízcí a jeho domov jsou v bezpečí. Nyní si představte, že byste si mohli vylepšit

Více

KSENIA bezpečnost on-line. přednášející: Ing. Tomáš Valer

KSENIA bezpečnost on-line. přednášející: Ing. Tomáš Valer KSENIA bezpečnost on-line přednášející: Ing. Tomáš Valer Společnost Abbas, a.s. je, nezávislý distributor bezpečnostních a slaboproudých systémů. Zabýváme se dodávkami komponent a systémových řešení pro

Více

Ceny typových instalací

Ceny typových instalací Ceny typových instalací Bezplatná zákaznická linka 800 800 522 www.jablotron.cz Alarm Jablotron 100 Vážený zákazníku, instalace elektronického zabezpečovacího systému JABLOTRON 100 je odbornou záležitostí,

Více

Easy Series. Uživatelská příručka. Ústředna EZS

Easy Series. Uživatelská příručka. Ústředna EZS Easy Series CZ Uživatelská příručka Ústředna EZS Easy Series Uživatelská příručka Použití klávesnice Použití klávesnice Stavy displeje Displej Popis Systém je deaktivován. Nebyly zaznamenány žádné poplachy

Více

Ceny typových instalací. Alarm Jablotron 100

Ceny typových instalací. Alarm Jablotron 100 Ceny typových instalací Alarm Jablotron 100 Vážený zákazníku, instalace elektronického zabezpečovacího systému JABLOTRON 100 je odbornou záležitostí, kterou by měly provádět pouze proškolené montážní

Více

O V L Á D A C Í A A U T O M A T I Z A Č N Í T E C H N I K A

O V L Á D A C Í A A U T O M A T I Z A Č N Í T E C H N I K A O V L Á D A C Í A A U T O M A T I Z A Č N Í T E C H N I K A UC-216 přijímač UC-222 přijímač UC-01/RC-01 přijímač/vysílač UC-01 RC-01 UC-216 je modul tříkanálového přijímače kódovaného rádiového signálu.

Více

NÁVRH ZABEZPEČOVACÍHO SYSTÉMU varianta č.1

NÁVRH ZABEZPEČOVACÍHO SYSTÉMU varianta č.1 NÁVRH ZABEZPEČOVACÍHO SYSTÉMU varianta č.1 Dodavatel Jan Smolík 601551788 jan.smolik@moehr.cz MOEHR,s.r.o. IČ: 26446430 DIČ:CZ26446430 Kladenská Úhonice 25218 Zákazník UNI Nabídka č. 11114 Úhonice Vážený

Více

NÁVRH ZABEZPEČOVACÍHO SYSTÉMU Bytový dům

NÁVRH ZABEZPEČOVACÍHO SYSTÉMU Bytový dům NÁVRH ZABEZPEČOVACÍHO SYSTÉMU Bytový dům Dodavatel Zákazník Jakub Rulec 420608964464 jr@itbusiness.cz IČ: 27449688 DIČ:CZ27449688 Jiráskova Mnichovo Hradiště 295 0 Jakub Novák Jakub Novák Praha 8 Nabídka

Více

Technická specifikace zakázky. Příloha č.4. Požadavek zadavatele. Vyplní uchazeč. 10. Dle zadavatele

Technická specifikace zakázky. Příloha č.4. Požadavek zadavatele. Vyplní uchazeč. 10. Dle zadavatele Příloha č. Technická specifikace zakázky Položka KS Technický popis minimální požadované parametry Deska na panely PZTS 10 Požadavek zadavatele Deska bude umožňovat grafický pohled na prvek v sestavě zabezpečovacího

Více

Uživatelská příručka Mobilní aplikace ústředny PZTS pro OS Android. Model: VERIA 9005 IP. Verze 1.0

Uživatelská příručka Mobilní aplikace ústředny PZTS pro OS Android. Model: VERIA 9005 IP. Verze 1.0 VERIA Uživatelská příručka Mobilní aplikace ústředny PZTS pro OS Android Model: VERIA 9005 IP Verze 1.0 Před použitím zařízení si prosím pečlivě prostudujte tuto uživatelskou příručku a uchovejte ji pro

Více

PMD2P. Analogový bezdrátový PIR detektor pohybu s imunitou vůči zvířatům do 18kg. Instalační návod

PMD2P. Analogový bezdrátový PIR detektor pohybu s imunitou vůči zvířatům do 18kg. Instalační návod PMD2P Analogový bezdrátový PIR detektor pohybu s imunitou vůči zvířatům do 18kg Instalační návod Obsah 1 Popis...3 2 Instalace...3 3 Dvojitý ochranný mechanismus - zeď a kryt...3 4 Napájení bezdrátového

Více

NÁVRH ZABEZPEČOVACÍHO SYSTÉMU varianta č.1

NÁVRH ZABEZPEČOVACÍHO SYSTÉMU varianta č.1 NÁVRH ZABEZPEČOVACÍHO SYSTÉMU varianta č. Dodavatel Zákazník Jakub Rulec 420608964464 jr@itbusiness.cz IČ: 27449688 DIČ:CZ27449688 Jiráskova Mnichovo Hradiště 295 0 Jakub Novák Jakub Novák Praha 8 Nabídka

Více

multitone.cz Více času a prostoru na Vaše pacienty D-SERVER Bezdrátový signalizační systém pro zdravotnická a sociální zařízení výhradní distributor

multitone.cz Více času a prostoru na Vaše pacienty D-SERVER Bezdrátový signalizační systém pro zdravotnická a sociální zařízení výhradní distributor multitone.cz výhradní distributor Více času a prostoru na Vaše pacienty Bezdrátový signalizační systém pro zdravotnická a sociální zařízení Výhody systému : Snadné použití: Konfigurace systému a vzdálená

Více

Domácí automatizace. Bezdrátově ovládané systémy

Domácí automatizace. Bezdrátově ovládané systémy Domácí automatizace Bezdrátově ovládané systémy Systémy s bezdrátovým ovládáním Domácí automatizace nabízí řešení zjednodušeného ovládání a automatizaci elektrických spotřebičů přináší pohodlí, bezpečnost

Více

Systém RADOM SECURITY pro zabezpečení objektů

Systém RADOM SECURITY pro zabezpečení objektů Systém RADOM SECURITY pro zabezpečení objektů Vydání: leden 2009 Návod na obsluhu signalizačního zařízení 2009, RADOM s.r.o. Jiřího Potůčka 259 530 09 Pardubice tel.: +420 466 414 211 fax: +420 466 413

Více

Zabezpečovací technika.

Zabezpečovací technika. www.solight.cz WIFI KAMERY Wifi! Wifi! 1D70 1D71 DOMÁCÍ IP KAMERA Připojení přes Wifi. Ovládní přes aplikaci ios/android. Detekce pohybu. Upozornění na mobil. Časové nastavení záznamu. Noční snímání 10

Více

Nová verze mojepco pro mobily

Nová verze mojepco pro mobily Nová verze mojepco pro mobily Popis nastavení nové verze aplikace mojepco v software NET-G Určeno pro: správce PCO/NET-G Datum vydání: 10. 10. 2017 Od října 2017 bude spuštěná nová verze aplikace mojepco

Více

Zabezpečovací systém XL200

Zabezpečovací systém XL200 Verze: 2014 SPECIFIKACE Pracovní frekvence Požadavky na napájení Množství a typ baterií Spotřeba proudu Provozní teplota Maximální relativní vlhkost Rozměry: délka šířka hloubka Váha 868 MHz Typ C Nominální

Více

Praktický návod. Inteligentní elektroinstalace obytného domu Ego-n

Praktický návod. Inteligentní elektroinstalace obytného domu Ego-n Praktický návod Inteligentní elektroinstalace obytného domu Ego-n 1. Vytvoření nového projektu 2. Nastavení komunikace Informace o projektu Nastavení domu (rozsáhlé projekty) 1. 2. 3. 4. Přidání elementu

Více

Bezpečnostní poplašný systém GSM-03 T511. Návod k použití

Bezpečnostní poplašný systém GSM-03 T511. Návod k použití Bezpečnostní poplašný systém GSM-03 T511 Návod k použití 16 1 Instalace systému Stručný popis systému Tento GSM poplašný a dohledový systém se skládá z hlavní jednotky a bezdrátového příslušenství jako

Více

CCTV-PRODEJCE.CZ. Uživatelský manuál pro GSM SMS alarm GSM500 / SA120 Stránka 1

CCTV-PRODEJCE.CZ. Uživatelský manuál pro GSM SMS alarm GSM500 / SA120 Stránka 1 Uživatelský manuál pro GSM SMS alarm GSM500 / SA120 Stránka 1 Základní informace: GSM SMS alarm GSM500 je bezpečnostní sytém určený pro ochranu objektů. GSM500 Je určen pro objekty s nízkými riziky, jako

Více

B P L U S T V a. s. Obecně technické informace pro digitální bezdrátový obecní rozhlas DBOR-D.

B P L U S T V a. s. Obecně technické informace pro digitální bezdrátový obecní rozhlas DBOR-D. B P L U S T V a. s. Obecně technické informace pro digitální bezdrátový obecní rozhlas DBOR-D. Obsah Výhody systému DBOR-D...3 Popis systému DBOR-D...3 Popis jednotlivých částí systému DBOR-D...4 Bytový

Více

Bezpečnostní centrála EMB 7300

Bezpečnostní centrála EMB 7300 Bezpečnostní centrála EMB 7300 slouží pro zálohované ovládání pohonů v systémech požárního odvětrání s možností denního větrání. Centrála je určena pro ruční i automatické ovládání elektropohonů na 24

Více

SMS farm security. GPS cow tracker

SMS farm security. GPS cow tracker SMS farm security GPS cow tracker Sledovací GPS zařízení přizpůsobené pro monitoring pohybu zvířat na pastvině. Zařízení je umístění na krčním obojku, do kterého je integrováno 8 ks solárních panelů pro

Více

Příloha 1 Půdorys 1. PP

Příloha 1 Půdorys 1. PP Příloha 1 Půdorys 1. PP Legenda místností Legenda stávajícího zabezpečení Číslo Účel místnosti 01.01 Sklep včetně tech. zázemí kamer 01.02 Domácí potřeby a železářství 01.03 Chodba 01.04 Denní místnost

Více

Uživatelský manuál. Ústředny MB-Secure 1000, 2000, 3000, 4000, 5000, 6000 P VDS příprava CZ EMBSC.00.

Uživatelský manuál. Ústředny MB-Secure 1000, 2000, 3000, 4000, 5000, 6000 P VDS příprava CZ EMBSC.00. Uživatelský manuál Ústředny MB-Secure 1000, 2000, 3000, 4000, 5000, 6000 P00180-02-000-01 VDS příprava EMBSC.00.0V02 2013-04-18 CZ 2 Uživatelský návod pro ústředny MB-Secure 1000/2000/3000/4000/5000/6000

Více

Sebury Q3. Instalační manuál

Sebury Q3. Instalační manuál Sebury Q3 VARIANT plus, spol. s.r.o., U Obůrky 5, 674 01 TŘEBÍČ, tel.: 565 659 600 technická linka 565 659 635 (pracovní doba 7:30 15:30) www.variant.cz evs@variant.cz Tato dokumentace je vytvořena pro

Více

Vzorový rozpočet inteligentní elektroinstalace Ego-n pro rodinný dům

Vzorový rozpočet inteligentní elektroinstalace Ego-n pro rodinný dům Vzorový rozpočet inteligentní elektroinstalace Ego-n pro rodinný dům 05/2007 RD Olymp; G servis s.r.o., Třebíč Půdorysy: 1.NP Přízemí Úvod Účelem tohoto vzorového orientačního rozpočtu je seznámit investory/koncové

Více

Zabezpečovací systém VERSA Plus

Zabezpečovací systém VERSA Plus Zabezpečovací systém bezpečí, funkčnost, komfort BEZPEČNÉ A SNADNÉ OVLÁDÁNÍ FLEXIBILITA A VŠESTRANNOST Cenově dostupné řešení a snadná montáž ovládání ústředny pomocí integrovaných modulů, Ethernet, GSM/GPRS,

Více

OCHRÁNCE VAŠEHO DOMOVA

OCHRÁNCE VAŠEHO DOMOVA Bezdrátový zabezpečovací systém OCHRÁNCE VAŠEHO DOMOVA i ALEXOR - OCHRÁNCE DOMOVA A BEZPEČÍ Bezdrátový zabezpečovací systém ALEXOR je varovné zařízení, které majiteli objektu podá okamžitou informaci v

Více

GSM alarm Návod k použití

GSM alarm Návod k použití GSM alarm Návod k použití 1. Základní jednotka Základní jednotka musí bát umístěna ve středu střeženého prostoru, tak aby mohla přijímat signál ze všech čidel v dostatečné kvalitě. Jednotku instalujte

Více

Komplexní špičkový systém detekce požáru od společnosti Bosch s technologií místní zabezpečovací sítě (LSN) pro dokonalou ochranu.

Komplexní špičkový systém detekce požáru od společnosti Bosch s technologií místní zabezpečovací sítě (LSN) pro dokonalou ochranu. Prvotřídní požární ochrana luxusního hotelu Hotel Kempinski Hotel The Dome v Turecku je kompletně vybaven systémem elektrické požární signalizace od společnosti Bosch. Kempinski 2 Komplexní špičkový systém

Více

Instalační manuál PC 5100. Verze 1.0 DSC-8020-1

Instalační manuál PC 5100. Verze 1.0 DSC-8020-1 Instalační manuál PC 5100 Verze 1.0 DSC-8020-1 OBSAH UVEDENÍ DO PROVOZU...3 1.1 SPECIFIKACE...3 NASTAVENÍ A PŘIPOJENÍ...4 2.1 PŘIPOJENÍ MODULU PC5100...4 2.2 KALKULACE PROUDOVÉHO ZATÍŽENÍ...4 2.3 PŘIPOJENÍ

Více

manuál Sebury W2 Manuál Karta samostatný provoz / Wiegand 26 Dokumentace vytvořena dne 12.8.2011 JM VARIANT plus s.r.o. strana 1

manuál Sebury W2 Manuál Karta samostatný provoz / Wiegand 26 Dokumentace vytvořena dne 12.8.2011 JM VARIANT plus s.r.o. strana 1 Sebury W2 Manuál Karta samostatný provoz / Wiegand 26 Dokumentace vytvořena dne 12.8.2011 JM VARIANT plus s.r.o. strana 1 Popis Čtečka karet pro venkovní / vnitřní použití. Čtečku je možné čtečku provozovat

Více

Ústředna EPS řady 1200 od společnosti Bosch Bezpečnost na prvním místě

Ústředna EPS řady 1200 od společnosti Bosch Bezpečnost na prvním místě Ústředna EPS řady 1200 od společnosti Bosch Bezpečnost na prvním místě 2 Ústředna EPS řady 1200 Jednoduchá instalace, vysoká bezpečnost Kompletní ochrana přizpůsobená vašim potřebám Ústředna EPS řady 1200

Více

GSM-01. Pro lepší pochopení tohoto výrobku, přečtěte si uživatelská příručka důkladně před použitím.

GSM-01. Pro lepší pochopení tohoto výrobku, přečtěte si uživatelská příručka důkladně před použitím. GSM-01 Pro lepší pochopení tohoto výrobku, přečtěte si uživatelská příručka důkladně před použitím. Dovozce a prodejce: www.alarmy-zabezpeceni.cz Hanse Ledwinky 200 742 21 Kopřivnice Česká republika Tel:

Více

VM-3000 Série INTEGROVANÝ NOUZOVÝ VAROVNÝ SYSTÉM

VM-3000 Série INTEGROVANÝ NOUZOVÝ VAROVNÝ SYSTÉM VM-3000 Série INTEGROVANÝ NOUZOVÝ VAROVNÝ SYSTÉM Digitální ozvučovací systém pro zabezpečení budov a hudební ozvučení Kompaktní systémový zesilovač, hlasový poplach v jednom zařízení VLASTNOSTI SYSTÉMU

Více

Easy Series (ICP-EZM2)

Easy Series (ICP-EZM2) Easy Series (ICP-EZM2) CZ Instalační příručka Ústředna EZS Easy Series (ICP-EZM2) Instalační příručka Obsah Obsah. Stručné pokyny.... Přehled systému....2 Klávesnice přehled.... Základní obsluha...4.4

Více

Nikdo vám nesliboval, že podlahové vytápění bude snadné až doteď

Nikdo vám nesliboval, že podlahové vytápění bude snadné až doteď Nikdo vám nesliboval, že podlahové vytápění bude snadné až doteď Bezdrátové pohodlí od Danfossu Od složitého k jednoduchému Bezdrátový řídící systém podlahového vytápění Danfoss CF2 nabízí optimální spolehlivost

Více

Instalační manuál DGP 641 LCD (LCD KLÁVESNICE) Instalační kód: 000000 Hlavní master kód: 123456

Instalační manuál DGP 641 LCD (LCD KLÁVESNICE) Instalační kód: 000000 Hlavní master kód: 123456 Instalační manuál DGP 641 LCD (LCD KLÁVESNICE) Instalační kód: 000000 Hlavní master kód: 123456 VARIANT plus s.r.o., Třebíč, Smila Osovského 35, tel. 0618/21440 strana 0 OBSAH 1.0 Popis 1 2.0 Instalace

Více

RF 868 MHz Elektro-Praga Systém bezdrátového ovládání Flexibilita, komfort a životní pohoda

RF 868 MHz Elektro-Praga Systém bezdrátového ovládání Flexibilita, komfort a životní pohoda RF 868 MHz Elektro-Praga Systém bezdrátového ovládání Flexibilita, komfort a životní pohoda RF 868 MHz Systém bezdrátového dálkového ovládání Flexibilita, komfort a životní pohoda. Řešení rozvodů elektroinstalace

Více

Bezdrátový GSM Alarm Systém HF-GSM01 Uživatelská příručka Vážený zákazníku, děkujeme za nákup našeho produktu. Tato uživatelská příručka Vás provede instalací systému a seznámí Vás s funkcemi a ovládáním

Více

Jistota detekce. Záruka spolehlivosti. Detektory pohybu Commercial Series

Jistota detekce. Záruka spolehlivosti. Detektory pohybu Commercial Series Jistota detekce. Záruka spolehlivosti. Detektory pohybu Commercial Series Detekce představuje první krok pro ochranu domácností nebo podniků a lidí a majetku uvnitř jejich zdí. Okamžitá odezva na narušitele

Více

manuál Manuál Kód + karta samostatný provoz / Wiegand 26 Dokumentace vytvořena dne 26.7.2011 JM VARIANT plus s.r.o. strana 1

manuál Manuál Kód + karta samostatný provoz / Wiegand 26 Dokumentace vytvořena dne 26.7.2011 JM VARIANT plus s.r.o. strana 1 Sebury W1-B Manuál Kód + karta samostatný provoz / Wiegand 26 Dokumentace vytvořena dne 26.7.2011 JM VARIANT plus s.r.o. strana 1 Popis Kódová klávesnice, se čtečkou karet. Je možné zapojit do větších

Více

Inteligentní dům. Intzam Ali. Vyšší odborná škola a Střední škola slaboproudé elektrotechniky Praha, Novovysočanská 48/280 - 1 -

Inteligentní dům. Intzam Ali. Vyšší odborná škola a Střední škola slaboproudé elektrotechniky Praha, Novovysočanská 48/280 - 1 - Středoškolská technika 2015 Setkání a prezentace prací středoškolských studentů na ČVUT Inteligentní dům Intzam Ali Vyšší odborná škola a Střední škola slaboproudé elektrotechniky Praha, Novovysočanská

Více

Ovládání ústředny Visonic přes mobilní telefon

Ovládání ústředny Visonic přes mobilní telefon Ovládání ústředny Visonic přes mobilní telefon Zabezpečovací ústřednu Visonic lze monitorovat a ovládat z mobilního telefonu. Lze k tomu použít webový prohlížeč v telefonu, nebo také mobilní aplikaci.

Více

EPS - adresné požární ústředny - adresné požární systémy KILSEN

EPS - adresné požární ústředny - adresné požární systémy KILSEN EPS - adresné požární ústředny - adresné požární systémy KILSEN 003.1.4.13 - adresná tlačítka řady 700 konc. cena dealer. cena moje cena DMN-782 Průhledný kryt pro tlačítkový hlásič DMN-700, DM-2010 a

Více

BC-2000 KLÁVESNICE SE ČTEČKOU RFID Uživatelská příručka doplněk k originálnímu návodu (verze )

BC-2000 KLÁVESNICE SE ČTEČKOU RFID Uživatelská příručka doplněk k originálnímu návodu (verze ) BC-2000 KLÁVESNICE SE ČTEČKOU RFID Uživatelská příručka doplněk k originálnímu návodu (verze 3.3.2018) Specifikace: Napájecí napětí: 12V DC Klidový proud:

Více

Bezpečnostní poplašný systém GSM-01LED T505. Návod k použití

Bezpečnostní poplašný systém GSM-01LED T505. Návod k použití Bezpečnostní poplašný systém GSM-01LED T505 Návod k použití 16 1 Instalace systému Stručný popis systému Tento GSM poplašný a dohledový systém se skládá z hlavní jednotky a bezdrátového příslušenství jako

Více

Uživatelská příručka Ústředna PZTS. Model: VERIA IP Verze 1.0

Uživatelská příručka Ústředna PZTS. Model: VERIA IP Verze 1.0 VERIA Uživatelská příručka Ústředna PZTS Model: VERIA IP 00 Verze.0 Před použitím zařízení si prosím pečlivě prostudujte tuto uživatelskou příručku a uchovejte ji pro případ další potřeby! Poplachový zabezpečovací

Více

MU3-N/6U. Technické Parametry

MU3-N/6U. Technické Parametry Ústředna EZS do 19" rozvaděče RACK, RAM 496kB 4 sloty, 256 modulů, 1000 podsystémů, >2000 vstupů, >5000 výstupů, zdroj 14V/5A Objednací kód: 0201501350 Záruka: 3 roky Technické Parametry Parametr Hodnota

Více

SPY18 - RFID MOTO ALARM

SPY18 - RFID MOTO ALARM SPY18 - RFID MOTO ALARM Obsah RFID MOTO ALARM...1 HANDS FREE CHYTRÁ RFID TECHNOLOGIE...2 FUNKCE SYSTÉMU...3 Varování před nízkou kapacitou baterie...4 Režim úspory energie (režim spánku)...4 Ruční aktivace

Více

DOMINUS Millennium MU4-N

DOMINUS Millennium MU4-N Ústředna EZS, RAM 496 kb, 8 slotů, 512 modulů, 1000 podsystémů, >4000 vstupů, >10000 výstupů, zdroj 14V/10A Objednací kód: 0201501440 Záruka: 3 roky Popis Největší ústředna z produktové řady Dominus Millennium.

Více

Uživatelská příručka

Uživatelská příručka Uživatelská příručka Aplikace VERIA Manager pro EZS Model: VERIA - 8995 Panther Před instalací software si prosím pečlivě prostudujte tuto příručku a uchovejte ji pro případ další potřeby. Děkujeme, že

Více

Programovací tabulky. PC5010 Verze 1.0

Programovací tabulky. PC5010 Verze 1.0 Programovací tabulky PC5010 Verze 1.0 Tento manuál je určen pro softwarovou verzi 1.0 Obsah Záznamy PC5010 Přiřazení zón 1-16 2 PC5010 Přiřazení zón 17-32 3 Programování klávesnic [000] Přiřazení klávesnic

Více

Část 1: INSTALAČNÍ NÁVOD. KIT VIDEO VDS iloft

Část 1: INSTALAČNÍ NÁVOD. KIT VIDEO VDS iloft KIT VIDEO VDS FERMAX4960, 4961, 4962, 49627 Část 1: INSTALAČNÍ NÁVOD KIT VIDEO VDS iloft 1 OBSAH Část 1: Instalační návod Instalace napájecího zdroje... 3 Programování videotelefonu. Svorkovnice dveřního

Více

NRRF 12. Síťový čtecí modul 433 MHz s dlouhým dosahem. Uživatelská příručka

NRRF 12. Síťový čtecí modul 433 MHz s dlouhým dosahem. Uživatelská příručka NRRF 12 Síťový čtecí modul 433 MHz s dlouhým dosahem Uživatelská příručka 2004 2015, TECHFASS s.r.o., Věštínská 1611/19, 153 00 Praha 5, www.techfass.cz, techfass@techfass.cz (vydáno dne: 2015/09/10, platné

Více

Sistemi di comando. Příslušenství

Sistemi di comando. Příslušenství Sistemi di comando Příslušenství 1 Vysílače a přijímače SLH vysílače POUŽITÁ FREKVENCE - 868 MHZ TYP DEKÓDOVÁNÍ: SLH = SAMOUČÍCÍ SE PLOVOUCÍ kód: kód se liší, vždy když jse vysílač použit. Algoritmus rozpoznává

Více

Digitální konferenční systém CCS 1000 D 1. Digitální konferenční systém CCS 1000 D Malý, ale všestranný

Digitální konferenční systém CCS 1000 D 1. Digitální konferenční systém CCS 1000 D Malý, ale všestranný Digitální konferenční systém CCS 1000 D 1 Digitální konferenční systém CCS 1000 D Malý, ale všestranný 2 Digitální konferenční systém CCS 1000 D Okamžité použití po zapojení, snadné použití a vysoká produktivita

Více

DC1130 DC1130-AA. Fire & Security Products. AlgoRex Vstupní/Výstupní moduly. AnalogPLUS Řada DC1130

DC1130 DC1130-AA. Fire & Security Products. AlgoRex Vstupní/Výstupní moduly. AnalogPLUS Řada DC1130 AlgoRex Vstupní/Výstupní moduly AnalogPLUS Řada DC1130 Díky své robustní konstrukci mohou být Vstupní/Výstupní moduly použity v suchém, prašném i vlhkém prostředí Krabička pro montáž na povrch s kabelovými

Více

IC60 Sintony 60 Pro domácnosti a malé firmy

IC60 Sintony 60 Pro domácnosti a malé firmy IC60 Sintony 60 Pro domácnosti a malé firmy Multifunkční ústředna splňující náročné požadavky Moderní design a příjemný vzhled Rozměry Sintony 60 compact 330x170x40mm (šxvxh) Bezdrátové / drátové možnosti

Více

Zabezpečovací systémy

Zabezpečovací systémy Zabezpečovací systémy GSM/SMS Alarm PODPORA 50 BEZDRÁTOVÝCH SENZORŮ, 110dB SIRÉNA Zabezpečovací systém 01 je elegantní systém vhodný pro ochranu vašeho bytu, domu, chaty nebo garáže... Snadno instalovatelný

Více

Bezdrátový i drátový systém. profesionální instalace. GSM/GpRS report událostí. plnohodnotný vzdálený přístup. Snadné rozšíření. chrání Váš majetek

Bezdrátový i drátový systém. profesionální instalace. GSM/GpRS report událostí. plnohodnotný vzdálený přístup. Snadné rozšíření. chrání Váš majetek Bezdrátový i drátový systém profesionální instalace GSM/GpRS report událostí plnohodnotný vzdálený přístup Snadné rozšíření chrání Váš majetek Oasis je profesionální elektronický zabezpečovací systém,

Více

NÁVOD K OBSLUZE konfigurační SW CS-484

NÁVOD K OBSLUZE konfigurační SW CS-484 NÁVOD K OBSLUZE konfigurační SW CS-484 OBSAH 1. Popis 2. Propojení modulu s PC 3. Instalace a spuštění programu CS-484 4. POPIS JEDNOTLIVÝCH ZÁLOŽEK 4.1. Připojení 4.1.1 Připojení modulu 4.2. Nastavení

Více

PIR detektor pohybu JS-10 HARMONY. Detektor rozbití skla GBS-210 VIVO. Magnetický dveřní kontakt SA-200, SA-201

PIR detektor pohybu JS-10 HARMONY. Detektor rozbití skla GBS-210 VIVO. Magnetický dveřní kontakt SA-200, SA-201 Komponenty EZS Detektory: PIR detektor pohybu JS-10 HARMONY PIR detektor pohybu JS-20 LARGO Detektor rozbití skla GBS-210 VIVO Magnetický dveřní kontakt SA-200, SA-201 Přejezdový kovový magnetický detektor

Více

ESCORT cz. Uživatelský manuál. Cz

ESCORT cz. Uživatelský manuál. Cz ESCORT cz Uživatelský manuál Cz-9138-2 Ovládání Místní přístup Po zdvihnutí místního telefonu zadejte přístupový kód (implicitně [*08]) a modul ESCORT zdvihne linku. Dálkový telefonický přístup Ovládání

Více

Inteligentní elektroinstalace Ego-n Vzorový rozpočet pro rodinný dům

Inteligentní elektroinstalace Ego-n Vzorový rozpočet pro rodinný dům Inteligentní elektroinstalace Ego-n Vzorový rozpočet pro rodinný dům ABB s.r.o. Elektro-Praga Půdorysy: 1.NP Přízemí Úvod Účelem tohoto vzorového orientačního rozpočtu je seznámit investory/koncové uživatele

Více

NÁVOD K OBSLUZE. Hlásič pohybu a hluku "SAFE-MAN" - "Bezpečný člověk" Obj. č.: 765 477

NÁVOD K OBSLUZE. Hlásič pohybu a hluku SAFE-MAN - Bezpečný člověk Obj. č.: 765 477 NÁVOD K OBSLUZE Hlásič pohybu a hluku "SAFE-MAN" - "Bezpečný člověk" Obj. č.: 765 477 Zařízení umožňuje indikaci pohybu a indikaci hluku v blízkém okolí.. Lze jej používat jako stacionární pro úlohy dozorování

Více

W1-A manuál Sebury W1-A Manuál Kód + karta samostatný provoz 2 samostatné reléové výstupy

W1-A manuál Sebury W1-A Manuál Kód + karta samostatný provoz 2 samostatné reléové výstupy Sebury W1-A Manuál Kód + karta samostatný provoz 2 samostatné reléové výstupy Dokumentace vytvořena dne 29.7.2011 JM VARIANT plus s.r.o. strana 1 Popis Kódová klávesnice, se čtečkou karet. Autorizace Počet

Více

Systém pro zabezpečení garážových stání a dálkového otevírání vjezdových bran GEWA

Systém pro zabezpečení garážových stání a dálkového otevírání vjezdových bran GEWA Systém pro zabezpečení garážových stání a dálkového otevírání vjezdových bran GEWA Celý systém se skládá z několika částí (modulů) : 1. elektronické a mechanické zabezpečení společných prostor garážových

Více

6. NÁVRH ZABEZPEČOVAC RNICÍ 485

6. NÁVRH ZABEZPEČOVAC RNICÍ 485 ČESKÉ VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V PRAZE Fakulta elektrotechnická Katedra mikroelektroniky 6. ZABEZPEČOVAC OVACÍHO SYSTÉMU SE SBĚRNIC RNICÍ 485 Tomáš Vítek ZADÁNÍ 1. Navrhnout model komplexního zabezpečení

Více

VOLITELNÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ k modulační elektronice ST 480 zpid (kotle A15; TKA) nebo ST 880 zpid (kotle PK)

VOLITELNÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ k modulační elektronice ST 480 zpid (kotle A15; TKA) nebo ST 880 zpid (kotle PK) VOLITELNÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ k modulační elektronice ST 480 zpid (kotle A15; TKA) nebo ST 880 zpid (kotle PK) ST 290 v1, v2, v3 - Pokojový regulátor termostat Funkce řízení pokojové teploty, týdenní program

Více

NÁVRH ZABEZPEČOVACÍHO SYSTÉMU varianta č.1

NÁVRH ZABEZPEČOVACÍHO SYSTÉMU varianta č.1 NÁVRH ZABEZPEČOVACÍHO SYSTÉMU varianta č. Dodavatel Zákazník Petr M. Vaněček +420 724 33 985 vanecek@mpcom.cz IČ: 60357550 DIČ:CZ724384 Kovácká 7c Brno 6800 Vzorový zákazník Vzorová 23 62 00 Brno Nabídka

Více

Zloději nemají šanci!

Zloději nemají šanci! Rádiová poplachová zařízení série Protect 9 xxx Zloději nemají šanci! Chraňte svůj domov poplachovým systémem společnosti Olympia! Jednoduchá instalace (plug & play) Alarm bude přesměrován přímo na váš

Více

SR150. Bezdrátová siréna. Instalační návod

SR150. Bezdrátová siréna. Instalační návod SR150 Bezdrátová siréna Instalační návod Popis : Bezdrátová siréna SR150 je odolná proti povětrnostním vlivům a v plném rozsahu bezdrátově kontrolována s vestavěnou světelnou signalizací a bezdrátovým

Více

Sebury BC-2000. Manuál. karta / karta + kód / kód nebo karta. samostatný provoz

Sebury BC-2000. Manuál. karta / karta + kód / kód nebo karta. samostatný provoz Sebury BC-2000 Manuál karta / karta + kód / kód nebo karta samostatný provoz VARIANT plus, spol. s.r.o., U Obůrky 5, 674 01 TŘEBÍČ, tel.: 565 659 600 technická linka 777 55 77 02 (pracovní doba 7:30 16:00,

Více

i4wifi a.s. produktové novinky Červenec 2013

i4wifi a.s. produktové novinky Červenec 2013 i4wifi a.s. produktové novinky Červenec 2013 GWL/Power: Kit pro stavbu EV kola - EVBike 36V/500W Přední 26" Sada obsahuje motor pro přední pohon s výpletem 26" a kompletní elektrickou výbavu. Sadu stačí

Více