Přihlášení na portál veřejné správy získání přihlašovacích údajů

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Přihlášení na portál veřejné správy získání přihlašovacích údajů"

Transkript

1 Obsah: 1. Přihlášení jako organizace 2. Přihlášení jako zástupce 3. Zplnomocnění zástupce, aby mohl odesílat za mou firmu ELDP Otevřete si stránku https://bezpecne.podani.gov.cz/ Otevře se vám úvodní obrazovka Přihlášení jako organizace... na této obrazovce je vše podrobně popsáno, nicméně pro jednoduchost uvádím stručný popis. Najdete zde tři možnosti, jak se přihlásit na PVS. 1. jako Občan, který hodlá odesílat pouze sám za sebe 2. jako Organizace, tzn. že hodláte odesílat evidenční listy důchodového pojištění (ELDP) pouze za zaměstnance jedné organizace (za jedno IČO) 3. jako Zástupce, pokud hodláte odesílat ELDP za zaměstnance za více organizací (vaše firma má více divizí, jste účetní, který zpracovává mzdy několika firmám apod.). Zde je zjednodušený postup krok po kroku pro zaregistrování Organizace, dále následuje postup pro zaregistrování Zástupce....klikněte na odkaz zaregistrujte jako organizace a otevře se další stránka, kde je podrobně popsán celý postup... Duben Strana 1 (celkem 12)

2 ...na této stránce si ve vlastním zájmu přečtěte všechny informace, abyste věděli, co bude následovat. Na konci stránky máte dvě možnosti registrace: 1. pro účely posílání ELDP vyberte volbu Registrovat s uživatelským identifikátorem 2. Volba Registrovat s certifikátem je předurčena pro jiné účely, nehledě na to, že stejně v současné době tedy ke dni je nefunkční a bude implementována až v další etapě realizace Portálu veřejné správy. Po volbě Registrovat s uživatelským identifikátorem se otevře další stránka... Duben Strana 2 (celkem 12)

3 ...v předcházející obrazovce vyplňte - jméno - mail - heslo, které budete používat pro přihlašování na PVS. Heslo musí být skutečně dlouhé 8 až 12 znaků, pokud dáte delší, portál jej sice přijme, ale z aplikace ereldp se na něj nebudete schopni přihlásit. Toto heslo později vyplníte do Nastavení v programu ereldp spolu s dvanáctimístným uživatelským identifikátorem, který získáte na konci této registrace. Klepněte na tlačítko Pokračovat......zaškrtněte volbu Česká správa soc. zabezpečení Důchodové pojištění a dejte Pokračovat......zde vyplňte registrační číslo a variabilní symbol přidělený soc. správou. Oba údaje najdete v textovém souboru na disketě, kterou jste si přinesli ze soc. správy při vyřizování žádosti o podpisový certifikát, resp. při přihlašování k elektronické komunikaci se soc. správou. Variabilní symbol je vám ostatně znám už z dřívější doby z písemné komunikace se soc. správou. Duben Strana 3 (celkem 12)

4 Stiskněte Pokračovat......tato obrazovka potvrzuje, že jste vyplnili všechny údaje správně. Opět stiskněte Pokračovat......tato stránka spolu s dříve zadaným heslem je ze všech nejdůležitější, zde jste totiž právě obdrželi kýžený uživatelský identifikátor. Tento uživatelský identifikátor si poznamenejte, případně si stránku vytiskněte. Kliknutím na odkaz Návrat na domovskou stránku aplikace Elektronické podání se vám otevře opět úvodní obrazovka... Duben Strana 4 (celkem 12)

5 V modrém poli v pravé straně obrazovky se přihlašte pomocí vašeho získaného uživatelského identifikátoru a hesla. Tím si zobrazíte seznam služeb, ke kterým jste přihlášeni......na této obrazovce můžete kdykoli zkontrolovat, jaké služby máte přihlášené a zda jsou aktivní. V případě odesílání ELDP musíte mít tedy přístupnou službu Česká správa soc. zabezpečení Důchodové pojištění a musí být Aktivní. Také zde vidíte, za jaký variabilní symbol organizace jste oprávněni ELDP pod těmito přihlašovacími údaji posílat. Tím je registrace organizace dokončena. (Pozn.: zde vidíte také odkaz Přidat zástupce, kde můžete zplnomocnit též někoho jiného, např. vaši účetní firmu, aby za vás mohl odesílat ELDP podrobnosti o přihlášení zástupce najdete níže.) Po dokončení registrace a kdykoli potom se pro kontrolu či pro přihlášení k dalším službám PVS můžete opět na odkazu https://bezpecne.podani.gov.cz/ na tuto stránku vrátit. Duben Strana 5 (celkem 12)

6 Závěr: Výsledkem celého tohoto snažení je získání Uživatelského identifikátoru (12ti místný kód) a hesla. Tyto dva údaje pak doplňte do nastavení v programu ereldp záložka Připojení... Pozn. Údaje vyplněné v tomto nastavovacím formuláři jsou fiktivní 2. Přihlášení jako zástupce Zde je postup, jak se zaregistrovat jako zástupce, který hodlá odesílat ELDP za více organizací. Co se nikde nepíše: Předem je nutno říci, že každá organizace, která chce povolit odesílání ELDP nějakému svému zástupci, musí být nejprve sama zaregistrována na PVS dle výše uvedeného postupu. Příklad: Pokud chcete být Zástupcem, tzn. posílat ELDP za svou firmu a dále i za několik dalších, musíte se jako organizace přihlásit pomocí tzv. známých údajů (přidělené registrační číslo ČSSZ zpravidla 4 nebo 5ti místné + variabilní symbol vše najdete na disketě ze sociální správy). Jako organizace přihlásíte nejenom svou firmu, ale také všechny ostatní kolik firem, tolik registrací. Pak použijete své známé údaje a přihlásíte se pomocí nich současně i jako zástupce, čímž obdržíte přihlašovací údaje pro Zástupce. Po návratu na hlavní stranu PVS se přihlásíte jako firma, kterou chcete zastupovat a zde kliknete na odkaz Přidat zástupce, kam vyplníte vaše údaje o zástupci. Jaký je postup přihlášení na PVS jako zástupce? Otevřete si stránku https://bezpecne.podani.gov.cz/ Otevře se vám úvodní obrazovka, kde klikněte na odkaz Zaregistrujte se jako zástupce......otevře se následující stránka... Duben Strana 6 (celkem 12)

7 ...na této stránce je vhodné přečíst všechny informace. Na konci stránky máte dvě možnosti registrace: 3. pro účely posílání ELDP vyberte volbu Registrovat s uživatelským identifikátorem 4. Volba Registrovat s certifikátem je předurčena pro jiné účely, nehledě na to, že stejně v současné době tedy ke dni je nefunkční a bude implementována až v další etapě realizace Portálu veřejné správy. Po volbě Registrovat s uživatelským identifikátorem se otevře další stránka... Duben Strana 7 (celkem 12)

8 ... vyplňte - jméno - mail - heslo, které budete používat pro přihlašování na PVS. Heslo musí být skutečně dlouhé 8 až 12 znaků, pokud dáte delší, portál jej sice přijme, ale z aplikace ereldp se na něj nebudete schopni přihlásit. Toto heslo později vyplníte do Nastavení v programu ereldp spolu s dvanáctimístným uživatelským identifikátorem, který získáte na konci této registrace. Klepněte na tlačítko Pokračovat......zde zaháčkujte službu Česká správa sociálního zabezpečení Důchodové pojištění a klikněte na Pokračovat......na této obrazovce vyplňte registrační číslo a variabilní symbol přidělený sociální správou. Oba údaje najdete v textovém souboru na disketě, kterou jste si přinesli ze sociální správy při vyřizování žádosti o podpisový certifikát, resp. při přihlašování k elektronické komunikaci se sociální správou. Variab. symbol je vám ostatně znám už z dřívější doby z písemné komunikace se soc. správou. Duben Strana 8 (celkem 12)

9 Stiskněte tlačítko Pokračovat......portál zahlásil, že jste registrační údaje vyplnili správně, opět stiskněte Pokračovat......na této stránce si vymyslete nějaké předčíslí vašeho identifikátoru (např. jméno), dále váš název zástupce (obvykle je vhodné vyplnit název vaší účetní firmy) tento název se pak zobrazuje všem, za které podáváte ELDP aby viděli, kdo za ně ELDP podal. Zde, v tomto případě je nejdůležitější údaj Identifikační číslo zástupce, tedy: Hanzl01-VC1KUD54JXHK. Tuto stránku si můžete vytisknout, protože údaj budete vyplňovat na portáte ke každé organizaci, kterou hodláte zastupovat. Stiskněte tlačítko Pokračovat... Duben Strana 9 (celkem 12)

10 ...tato stránka je také důležitá. Zde jste totiž právě obdrželi uživatelský identifikátor zástupce. Ten si poznamenejte, případně si stránku vytiskněte. Tím je registrace zástupce ukončena. Tento uživatelský identifikátor budete později vyplňovat do nastavení programu ereldp, abyste mohli odesílat listy za více organizací. 3. Zplnomocnění zástupce, aby mohl odesílat za mou firmu ELDP Nyní se přihlašte na stránce https://bezpecne.podani.gov.cz/ vpravo v modrém pruhu pod vašimi přihlašovacími údaji organizace a otevře se vám stránka s vaším účtem na PVS na otevřené stránce vyberte Přidat zástupce... Duben Strana 10 (celkem 12)

11 ... a vyplňte údaje o zástupci, kterému povolujete, aby za vás podával ELDP (v našem příkladu Hanzl01 - VC1KUD54JXHK). Důležité je též odnést plnou moc na OSSZ, čímž zaregistrujete vybraného Zástupce pro Vaše zastupování. To je však již v kompetenci každé OSSZ. Stiskněte tlačítko Pokračovat na obrazovce vyplňte VAŠE přihlašovací údaje (vaší organizace), čímž potvrdíte, že vaší organizaci může výše vyplněný Zástupce skutečně zastupovat. Stiskněte tlačítko Potvrdit... Duben Strana 11 (celkem 12)

12 ... a tato stránka vám oznamuje, že jste úspěšně zadali vašeho zástupce. Pokud kliknete na odkaz Zpět na Seznam služeb, uvidíte již název registrovaného zástupce, který je oprávněn za vás odesílat. Na této stránce můžete též zástupce odebrat, případně změnit. Tím je tedy registrace dokončena Duben Strana 12 (celkem 12)

Odesílání RELDP z WinFASu (elektronické podání na PVS) 4.4.2005

Odesílání RELDP z WinFASu (elektronické podání na PVS) 4.4.2005 Odesílání RELDP z WinFASu (elektronické podání na PVS) 4.4.2005!!! Než začnete s odesíláním RELDP, tento návod si vytiskněte a ALESPOŇ 3x PŘEČTĚTE!!! Nejvíce dotazů uživatelů je z důvodu nepozorného čtení

Více

E-ZAK, verze N-2 elektronický nástroj pro veřejné zakázky

E-ZAK, verze N-2 elektronický nástroj pro veřejné zakázky E-ZAK, verze N-2 elektronický nástroj pro veřejné zakázky uživatelská příručka pro dodavatele, verze 2.4 2011 QCM, s.r.o. 1 Obsah Úvod... 4 Požadavky na provoz systému E-ZAK... 4 Zabezpečení... 4 Přihlášení...

Více

Návod na obsluhu internetového portálu O.K.V. Leasing s.r.o.

Návod na obsluhu internetového portálu O.K.V. Leasing s.r.o. Návod na obsluhu internetového portálu O.K.V. Leasing s.r.o. Internetový portál O.K.V. nám slouží: k pořízení smlouvy o úvěru se zákazníkem k vytištění smlouvy k vygenerování a odeslání pořízených dat

Více

PRŮVODCE aplikací edotace pro žadatele

PRŮVODCE aplikací edotace pro žadatele PRŮVODCE aplikací edotace pro žadatele tj. jak snadno a rychle vyplnit žádost o dotaci z Plzeňského kraje, jak vložit vyúčtování Datum: 16.7.2015 Verze: 1.0 Obsah Úvodní strana aplikace edotace... 3 Krok

Více

E-ZAK, verze 3 elektronický nástroj pro veřejné zakázky a elektronická aukční síň

E-ZAK, verze 3 elektronický nástroj pro veřejné zakázky a elektronická aukční síň E-ZAK, verze 3 elektronický nástroj pro veřejné zakázky a elektronická aukční síň uživatelská příručka pro dodavatele, verze 3.0 2014 QCM, s.r.o. 1 Obsah Úvod... 4 Požadavky na provoz systému E-ZAK...

Více

Provozní dokumentace. Seznam orgánů veřejné moci. Příručka pro lokálního administrátora

Provozní dokumentace. Seznam orgánů veřejné moci. Příručka pro lokálního administrátora Provozní dokumentace Seznam orgánů veřejné moci Příručka pro lokálního administrátora Vytvořeno dne: 15. 4. 2011 Aktualizováno: 17. 6. 2011 Verze: 1.0 2011 MVČR Obsah 1 Úvod...4 1.1 Cíl dokumentu...4 1.2

Více

ppesystem Elektronický nástroj pro řízení veřejných zakázek modul Veřejné zakázky verze 1.01 Uživatelský manuál Poslední aktualizace 06/2013

ppesystem Elektronický nástroj pro řízení veřejných zakázek modul Veřejné zakázky verze 1.01 Uživatelský manuál Poslední aktualizace 06/2013 ppesystem Elektronický nástroj pro řízení veřejných zakázek modul Veřejné zakázky verze 1.01 Uživatelský manuál Poslední aktualizace 06/2013 Centrum klientské podpory: Mobilní telefony: +420 733 530 680,

Více

Základní informace o Benefit7

Základní informace o Benefit7 Základní informace o Benefit7...2 Způsob práce s aplikací...2 Přepnutí jazyků...2 Časovač odhlášení...3 Registrace uživatelského účtu...4 Přihlášení k uživatelskému účtu...5 Zjištění zapomenutého hesla...5

Více

Uživatelská příručka pro obchodníky Mobito web terminál

Uživatelská příručka pro obchodníky Mobito web terminál Uživatelská příručka pro obchodníky Mobito web terminál 1 1. Úvod... 3 1.1. Účel dokumentu... 3 1.2. Připojení obchodníka k Mobitu web terminálu... 3 1.3. Termíny a ustálené výrazy... 4 1.4. Popis Mobito

Více

Uživatelská příručka pro obchodníky Mobito platba

Uživatelská příručka pro obchodníky Mobito platba Uživatelská příručka pro obchodníky Mobito platba 1 1. Úvod... 3 1.1. Účel dokumentu... 3 1.2. Připojení obchodníka k Mobito platbě... 3 1.3. Termíny a ustálené výrazy... 4 1.4. Popis Mobito portálu pro

Více

Obsah. ABRA Software a.s.

Obsah. ABRA Software a.s. Obsah 1 Minimum pro načtení a zobrazení dat z Abry Gx na ABRA e-shopu... 4 1.1 Zadejte dva údaje na skladové kartě... 4 1.2 Doplňte obrázky ke skladové kartě... 5 1.3 Zadejte jeden údaj na menu... 6 1.4

Více

Elektronické aukce. ú č a s t n í k. Uživatelský manuál. podpora@qcm.cz www.eaukce.cz

Elektronické aukce. ú č a s t n í k. Uživatelský manuál. podpora@qcm.cz www.eaukce.cz Elektronické aukce ú č a s t n í k Uživatelský manuál 1 Obsah 1 Použité výrazy... 3 2 Registrace a přihlášení do systému... 4 2.1 Registrace organizace... 5 2.2 Přihlášení do systému... 7 3 Editace registrovaných

Více

Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky POKYNY PRO ŽADATELE A PŘÍJEMCE DOTACE Z PROGRAMU MARKETING VÝZVA I

Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky POKYNY PRO ŽADATELE A PŘÍJEMCE DOTACE Z PROGRAMU MARKETING VÝZVA I Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky POKYNY PRO ŽADATELE A PŘÍJEMCE DOTACE Z PROGRAMU MARKETING VÝZVA I Praha - duben 2007 Dokument je výhradním vlastnictvím Ministerstva průmyslu a obchodu

Více

Sberbank Online Banking

Sberbank Online Banking Sberbank Online Banking JAK FUNGUJE SBERBANK ONLINE BANKING Sberbank Online Banking funguje na principu zabezpečené webové aplikace. Klient stanoví ve Smlouvě o elektronické komunikaci mezi bankou a klientem

Více

PŘÍLOHA Č. 2 NÁVOD K VYPLNĚNÍ ELEKTRONICKÉ PROJEKTOVÉ ŽÁDOSTI BENEFIT7. Řízená kopie elektronická Vydání: 1 Revize: 0 Strana 1 z 95

PŘÍLOHA Č. 2 NÁVOD K VYPLNĚNÍ ELEKTRONICKÉ PROJEKTOVÉ ŽÁDOSTI BENEFIT7. Řízená kopie elektronická Vydání: 1 Revize: 0 Strana 1 z 95 PŘÍLOHA Č. 2 NÁVOD K VYPLNĚNÍ ELEKTRONICKÉ PROJEKTOVÉ ŽÁDOSTI BENEFIT7 Řízená kopie elektronická Vydání: 1 Revize: 0 Strana 1 z 95 Obsah 1. Kde získat formulář žádosti... 4 Úvodní stránka... 13 Registrace

Více

eportá l dodávátelů externí č á st

eportá l dodávátelů externí č á st eportá l dodávátelů externí č á st Verze manuálu 2.0 1. Základní informace o aplikaci... 1 1.1 Použité zkratky... 1 1.2 Dostupnost aplikace... 2 1.3 Členění hlavní nabídky... 2 1.4. Rozhraní v angličtině...

Více

Klient online. Uživatelská příručka. verze 02.06

Klient online. Uživatelská příručka. verze 02.06 Klient online Uživatelská příručka verze 02.06 Obsah 1. Seznámení s aplikací Klient online...3 2. Bezpečnost aplikace...3 2.1 Šifrovaná komunikace...3 2.2 Nevyžádané e-maily...3 2.3 Bezpečnost z vaší strany...3

Více

Metodická příručka pro učitele. InspIS PORTÁL

Metodická příručka pro učitele. InspIS PORTÁL Metodická příručka pro učitele InspIS PORTÁL InspIS PORTÁL PORTÁL INFORMACÍ O ŠKOLÁCH Tato Metodická příručka pro učitele byla zpracována v rámci projektu Národní systém inspekčního hodnocení vzdělávací

Více

1 Co jsou sociální sítě... 3. 2 Facebook... 4. 2.1 Registrace... 6. 2.2 Základní funkce... 9. 2.3 Jak najít přátele na FB... 9

1 Co jsou sociální sítě... 3. 2 Facebook... 4. 2.1 Registrace... 6. 2.2 Základní funkce... 9. 2.3 Jak najít přátele na FB... 9 [Zadejte text.] Obsah 1 Co jsou sociální sítě... 3 2 Facebook... 4 2.1 Registrace... 6 2.2 Základní funkce... 9 2.3 Jak najít přátele na FB... 9 2.4 Jak poslat soukromou zprávu... 10 2.5 Nastavení soukromí...

Více

Příručka pro průmyslového uživatele nástroje REACH-IT. Část 2 - Zápis a správa účtu

Příručka pro průmyslového uživatele nástroje REACH-IT. Část 2 - Zápis a správa účtu Příručka pro průmyslového uživatele nástroje REACH-IT Část 2 - Zápis a správa účtu 2 Příručka pro průmyslového uživatele nástroje REACH-IT Verze 2.1 Verze Změny 2.1 duben 2014 Aktualizace k nástroji REACH-IT

Více

Systém pro výměnu informací o vnitřním trhu. Časté otázky

Systém pro výměnu informací o vnitřním trhu. Časté otázky EVROPSKÁ KOMISE Generální ředitelství pro vnitřní trh a služby SLUŽBY Správní spolupráce a sítě členských států Systém pro výměnu informací o vnitřním trhu Časté otázky (březen 2011) Obsah 1. REGISTRACE

Více

Uživatelská příručka aplikace. WebKlient klientská část

Uživatelská příručka aplikace. WebKlient klientská část Uživatelská příručka aplikace WebKlient klientská část Českomoravská záruční a rozvojová banka, a.s. Jeruzalémská 964/4, 110 00 Praha 1 Tel.: +420 255 721 111 E-mail: info@cmzrb.cz www: http://www.cmzrb.cz

Více

Návod k aplikaci. PersonIS. v1.2 1/29

Návod k aplikaci. PersonIS. v1.2 1/29 Návod k aplikaci PersonIS v1.2 1/29 1. První seznámení 2/29 Představení aplikace PersonIS je webová aplikace určená zejména k vedení pracovních výkazů a vytváření dohod o provedení práce a dohod o pracovní

Více

Aplikace Benefit7 je dostupná prostřednictvím internetu pomocí standardního internetového prohlížeče v minimálních verzích dle následující tabulky:

Aplikace Benefit7 je dostupná prostřednictvím internetu pomocí standardního internetového prohlížeče v minimálních verzích dle následující tabulky: Základní informace o Benefit7...2 Způsob práce s aplikací...2 Přepnutí jazyků...3 Časovač odhlášení...3 Registrace uživatelského účtu...4 Přihlášení k uživatelskému účtu...5 Zjištění zapomenutého hesla...5

Více

P e rsonalis Ɵ ka a mz dy P AMICA STORMWARE s.r.o.

P e rsonalis Ɵ ka a mz dy P AMICA STORMWARE s.r.o. Příručka uživatele Příručka uživatele PAMICA Personalistika a mzdy Příručka uživatele 2014 STORMWARE s.r.o. Příručka k programu PAMICA pro Windows ve verzi Leden 2014, release 10600. Příručka popisuje

Více

Žádost o certifikát Doklady nutné pro vydání certifikátu

Žádost o certifikát Doklady nutné pro vydání certifikátu Žádost o certifikát Pro získání certifikátu je zapotřebí vyplnit následující položky. Doklady nutné pro vydání certifikátu Občan ČR použije jako primární doklad platný občanský průkaz, jako druhý doklad

Více

Národní elektronický nástroj

Národní elektronický nástroj Národní elektronický nástroj Registrace a správa práva organizace a osob pro zadavatele V1.2 29.7.2014 Stránka 1 z 34 Obsah 1 Účel dokumentu......... 3 2 Registrace a správa organizace a osob... osob...

Více

POKYNY PRO ŽADATELE A PŘÍJEMCE DOTACE Z PROGRAMU INOVACE Inovační projekt VÝZVA IV II. prodloužení

POKYNY PRO ŽADATELE A PŘÍJEMCE DOTACE Z PROGRAMU INOVACE Inovační projekt VÝZVA IV II. prodloužení Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky Sekce fondů EU Řídící orgán OPPI POKYNY PRO ŽADATELE A PŘÍJEMCE DOTACE Z PROGRAMU INOVACE Inovační projekt VÝZVA IV II. prodloužení Praha - únor 2013-1 -

Více

PRACUJEME S TSRM. Modul Samoobsluha

PRACUJEME S TSRM. Modul Samoobsluha PRACUJEME S TSRM Modul Samoobsluha V této kapitole Tato kapitola obsahuje následující témata: Téma Na straně Přehled kapitoly 6-1 Užití modulu Samoobsluha 6-2 Přihlášení k systému 6-3 Hlavní nabídka TSRM

Více

Základy práce s Sklikem TUTORIÁL

Základy práce s Sklikem TUTORIÁL Základy práce s Sklikem TUTORIÁL Obsah Obsah... 2 1 O Skliku... 4 1.1 Kde se inzeráty z Skliku zobrazují... 4 1.2 Proč právě Sklik?... 5 2 Založení účtu Skliku... 6 2.1 Registrace... 6 2.2 Přihlášení do

Více