SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
|
|
- Miroslava Jarošová
- před 9 lety
- Počet zobrazení:
Transkript
1 Sp.zn.sukls216500/2013 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU ASPIRIN C Forte šumivé tablety 800 mg / 480 mg acidum acetylsalicylicum / acidum ascorbicum 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jedna šumivá tableta obsahuje acidum acetylsalicylicum 800 mg a acidum ascorbicum 480 mg. Pomocná látka se známým účinkem: Jedna šumivá tableta obsahuje 473,72 mg (20,61 mmol) sodíku. Úplný seznam pomocných látek viz bod LÉKOVÁ FORMA Bílé až téměř bílé, kulaté šumivé tablety, na jedné straně označené logem firmy Bayer. 4. KLINICKÉ ÚDAJE 4.1 Terapeutické indikace K symptomatické úlevě od mírné až středně silné bolesti, např. bolesti hlavy, bolesti zubů a menstruační bolesti. K symptomatické úlevě od bolesti a horečky při akutním zánětu horních cest dýchacích nebo příznacích podobných chřipce. Přípravek ASPIRIN C Forte šumivé tablety je určen pro dospělé a dospívající starší 12 let. 4.2 Dávkování a způsob podání Dávkování Kyselina acetylsalicylová se nemá užívat déle než 3 dny (při horečce) a více než 3 4 dny (při bolestech), pokud to není doporučeno lékařem. Dospělí: 1 šumivá tableta v jedné dávce, kterou lze v případě potřeby opakovat v intervalech 4 8 hodiny. Maximální denní dávka nemá překročit 3 šumivé tablety odpovídající maximální denní dávce mg kyseliny acetylsalicylové. Pediatrická populace Dospívající (ve věku 12 let a starší): Má se užít co nejnižší účinná dávka. Doporučená denní dávka kyseliny acetylsalicylové pro děti je 60 mg/kg tělesné hmotnosti rozdělená do 2-3 dávek, což odpovídá dávce 15 mg/kg každých 6 hodin. Síla dávky přípravku ASPIRIN C Forte šumivé tablety (800 mg kyseliny acetylsalicylové/480 mg kyseliny askorbové) nemusí být vhodná pro léčbu dospívajících. Pro tuto populaci jsou k dispozici jiné přípravky, které mají nižší obsah kyseliny acetylsalicylové. 1
2 Děti (ve věku méně než 12 let): Přípravek ASPIRIN C Forte šumivé tablety nemá být podáván dětem mladším 12 let. V případě náhodného podání viz bod 4.4 Zvláštní upozornění a opatření pro použití a bod 4.9. Předávkování. Starší pacienti (ve věku 65 let a starší) a pacienti s nízkou tělesnou hmotností: Kyselina acetylsalicylová má být u starších pacientů užívána se zvýšenou opatrností vzhledem k možným komorbiditám nebo nízké tělesné hmotnosti (viz body 4.3 a 4.4). Má být užita nejnižší účinná dávka. Pacienti s poruchou funkce jater: Kyselina acetylsalicylová má být užívána se zvýšenou opatrností u pacientů s lehkou až středně těžkou poruchou funkce jater (viz bod 4.4). Doporučuje se snížení dávky nebo prodloužení dávkovacího intervalu. Kyselina acetylsalicylová je kontraindikována u pacientů s těžkou poruchou funkce jater. (viz bod 4.3). Pacienti s poruchou funkce ledvin nebo poruchou kardiovaskulárního oběhu: Kyselina acetylsalicylová má být užívána s opatrností u pacientů s lehkou nebo středně těžkou poruchou funkce ledvin nebo s poruchou kardiovaskulárního oběhu (viz bod 4.4). Doporučuje se snížení dávky nebo prodloužení dávkovacího intervalu. Kyselina acetylsalicylová je kontraindikována u pacientů s těžkou poruchou funkce ledvin nebo těžkou, nekontrolovanou srdeční nedostatečností. (viz bod 4.3). Způsob podání Perorální podání. Šumivou tabletu je nutné před užitím rozpustit ve sklenici vody. Šumivá tableta se nemá užívat na lačný žaludek, aby se omezilo podráždění žaludku. 4.3 Kontraindikace Kyselina acetylsalicylová spolu s kyselinou askorbovou se nesmí užívat v následujících případech: hypersenzitivita na léčivé látky kyselinu acetylsalicylovou a kyselinu askorbovou nebo na kteroukoli pomocnou látku uvedenou v bodě 6.1 či na jiné nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID) (zkřížená reaktivita) pacienti s preexistující mastocytózou, u nichž užití kyseliny acetylsalicylové může vyvolat závažné hypersenzitivní reakce (včetně oběhového šoku se zarudnutím, hypotenzí, tachykardií a zvracením). astma v anamnéze vyvolané podáním acetylsalicylátů nebo látek s podobným účinkem, zejména nesteroidních protizánětlivých léčivých přípravků třetí trimestr těhotenství (po 24. týdnu těhotenství)(viz bod 4.6) aktivní peptické vředy jakékoliv získané nebo vrozené hemoragické diatézy závažná renální insuficience závažná jaterní insuficience těžká nekontrolovaná srdeční insuficience souběžné podávání methotrexátu užívaného v dávkách 15 mg týdně nebo více (viz bod 4.5), souběžné podávání perorálních antikoagulancií s kyselinou acetylsalicylovou u pacientů s anamnézou gastrointestinálních vředů (viz bod 4.5). 4.4 Zvláštní upozornění a opatření pro použití Kyselina acetylsalicylová má být užívána se zvláštní opatrností v následujících případech: V případě kombinace s jinými léčivými přípravky zkontrolujte, že kyselina acetylsalicylová není přítomna ve složení těchto léčivých přípravků, aby se zabránilo jakémukoliv riziku předávkování. V případě dlouhodobého podávání analgetik ve vysokých dávkách nesmí být náhlá bolest hlavy léčena vyššími dávkami. Pravidelné užívání analgetik, zvláště kombinace analgetik, může vést k trvalým ledvinovým lézím s rizikem renální insuficience... 2
3 Monitorování léčby má být posíleno v následujících případech: u pacientů s anamnézou žaludečních nebo duodenálních vředů, krvácení do gastrointestinálního traktu nebo gastritidy u pacientů s poruchou funkce ledvin nebo u pacientů s poruchou kardiovaskulárního oběhu (např. cévní onemocnění ledvin, městnavé srdeční selhání, hypovolemie, závažné chirurgické zákroky, sepse nebo závažné krvácivé příhody), protože kyselina acetylsalicylová může dále zvýšit riziko poškození ledvin a akutního selhání ledvin u pacientů s poruchou funkce jater u pacientů s astmatem: výskyt astmatického záchvatu může u některých pacientů souviset s alergií na nesteroidní protizánětlivé léky nebo na kyselinu acetylsalicylovou; v tomto případě je tento lék kontraindikován (viz bod 4.3) u pacientů s metroragií nebo menoragií (riziko zvýšení objemu a trvání menstruačního krvácení) současné podávání antikoagulancií (viz bod 4.5) Kyselina acetylsalicylová může urychlit bronchospasmus a vyvolat astmatické záchvaty nebo jiné hypersenzitivní reakce. Rizikovým faktorem je preexistující astma, senná rýma, nosní polypy nebo chronické onemocnění dýchacích cest. To platí také u pacientů s alergickými reakcemi (např. kožní reakce, svědění, kopřivka) na jiné alergeny. Gastrointestinální krvácení nebo vředy/perforace, některé s fatálními následky, se mohou objevit kdykoliv během léčby, aniž by se u pacienta nutně vyskytly jakékoliv předchozí příznaky nebo údaje v anamnéze. Relativní riziko se zvyšuje s rostoucími dávkami, u pacientů s anamnézou gastrointestinálních vředů, a to zejména s komplikacemi krvácení nebo perforace, u starších osob, u osob s nízkou tělesnou hmotností a u pacientů užívajících antikoagulancia nebo inhibitory agregace krevních destiček (viz bod 4.5). V případě gastrointestinálního krvácení nebo vředů musí být léčba okamžitě přerušena. S ohledem na inhibiční účinek kyseliny acetylsalicylové na agregaci krevních destiček, který se vyskytuje i při velmi nízkých dávkách a přetrvává po dobu několika dnů, má být pacient upozorněn na riziko krvácení v případě chirurgického zákroku, a to i malého rozsahu (např. extrakce zubu). Kyselina acetylsalicylová snižuje vylučování kyseliny močové. To může vyvolat dnu u pacientů, kteří již jsou náchylní k nízké exkreci kyseliny močové. Pediatrická populace Reyeův syndrom, velmi vzácné život ohrožující onemocnění, byl pozorován u dětí a dospívajících s příznaky virové infekce (zejména planými neštovicemi a epizodami podobnými chřipce), kteří užívali kyselinu acetylsalicylovou. V důsledku toho musí být v těchto situacích kyselina acetylsalicylová podávána dětem a dospívajícím pouze na základě doporučení lékaře, pokud ostatní opatření selhala. V případě přetrvávajícího zvracení, poruch vědomí nebo abnormálního chování musí být léčba kyselinou acetylsalicylovou přerušena. Je rovněž třeba se vyhnout užívání salicylátů po dobu 6 týdnů po očkování proti viru planých neštovic. U některých závažných forem deficitu G6PD může kyselina acetylsalicylová způsobit hemolýzu. Faktory, které mohou zvýšit riziko hemolýzy, jsou např. vysoké dávkování, horečka nebo akutní infekce. V případě deficitu G6PD musí být kyselina acetylsalicylová podávána pod lékařským dohledem. Hemolýza byla také pozorována při vysokých dávkách kyseliny askorbové. Užívání tohoto léčivého přípravku není doporučeno během kojení (viz bod 4.6) Existují některé důkazy, že léky, které inhibují cyklooxygenázu/syntézu prostaglandinů mohou způsobit poruchy fertility žen prostřednictvím jejich účinku na ovulaci. Tento účinek je reverzibilní při vysazení léčby. S ohledem na kyselinu askorbovou: 3
4 Zvýšená opatrnost se doporučuje u pacientů s hyperoxalurií, predispozicí ke kalciumoxalátové nefrolitiáze nebo u pacientů s recidivující nefrolitiázou. Zvýšená opatrnost se doporučuje také u pacientů s chronickým přetížením železem nebo poruchou využití železa (talasemie, hemochromatóza, sideroblastická anemie). Tento léčivý přípravek obsahuje 473,72 mg (20,61 mmol) sodíku v jedné šumivé tabletě. To je třeba vzít v úvahu u pacientů na dietě s nízkým obsahem sodíku. 4.5 Interakce s jinými léčivými přípravky a jiné formy interakce Některé látky jsou zapojeny do interakcí vzhledem k tomu, že způsobují inhibici agregace trombocytů: abciximab, kyselina acetylsalicylová, klopidogrel, epoprostenol, eptifibatid, iloprost a iloprost, trometamol, tiklopidin a tirofiban. Užívání více inhibitorů agregace trombocytů zvyšuje riziko krvácení, stejně jako jejich kombinace s heparinem nebo příbuznými sloučeninami, perorálními antikoagulancii nebo jinými trombolytiky, a je třeba brát je v úvahu při provádění pravidelného klinického monitorování. Kontraindikované kombinace (viz bod 4.3): Methotrexát v dávkách 15 mg týdně nebo více: Zvýšená toxicita methotrexátu, zejména hematologická toxicita (z důvodu snížení renální clearance methorexátu kyselinou acetylsalicylovou). Perorální antikoagulancia u pacientů s anamnézou gastrointestinálních vředů: Zvýšené riziko krvácení. Nedoporučené kombinace: Perorální antikoagulancia u pacientů bez anamnézy gastrointestinálních vředů: Zvýšené riziko krvácení. Jiné nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID): Zvýšené riziko gastrointestinálních vředů a krvácení. Nízkomolekulární hepariny (a příbuzné sloučeniny) a nefrakcionované hepariny v léčebných dávkách nebo u starších pacientů (> 65 let) bez ohledu na dávku heparinu: Zvýšené riziko krvácení (inhibice agregace trombocytů a poškození gastroduodenální sliznice kyselinou acetylsalicylovou). Má být použit jiný protizánětlivý lék nebo jiné analgetikum či antipyretikum. Klopidogrel (mimo schválené indikace pro tuto kombinaci u pacientů s akutním koronárním syndromem): Zvýšené riziko krvácení. Není-li možné vyhnout se současnému podávání, je doporučeno klinické sledování. Urikosurika (benzbromaron, probenecid): Snížení urikosurického účinku v důsledku kompetice při eliminaci kyseliny močové v renálních tubulech. Tiklopidin: Zvýšené riziko krvácení. Není-li možné vyhnout se současnému podávání, je doporučeno klinické sledování. Kombinace vyžadující zvýšenou opatrnost při užívání: Methotrexát v dávkách menších než 15 mg týdně: Zvýšená toxicita methotrexátu, zejména hematologická toxicita (z důvodu snížení renální clearance methotrexátu kyselinou acetylsalicylovou). 4
5 Krevní obraz je třeba sledovat každý týden během prvních týdnů současného podávání. Pečlivé monitorování je zapotřebí u pacientů s poruchou funkce ledvin (i lehkou), stejně jako u starších pacientů. Klopidogrel (ve schválených indikacích pro tuto kombinaci u pacientů s akutním koronárním syndromem): Zvýšené riziko krvácení. Doporučuje se klinické sledování. Gastrointestinální topické léčivé přípravky, antacida a aktivní uhlí: Zvýšené vylučování kyseliny acetylsalicylové ledvinami v důsledku alkalizace moči. Gastrointestinální topické léčivé přípravky a antacida se doporučuje podávat s odstupem nejméně 2 hodin od podání kyseliny acetylsalicylové. Nízkomolekulární hepariny (a příbuzné sloučeniny) a nefrakcionované hepariny v preventivních dávkách u pacientů mladších 65 let: Současné podávání působí na různých úrovních hemostázy a zvyšuje riziko krvácení. Proto je třeba u pacientů mladších než 65 let vzít v úvahu současné podávání heparinu v preventivních dávkách (nebo příbuzných sloučenin) a kyseliny acetylsalicylové bez ohledu na dávku a provádět klinické a laboratorní monitorování podle potřeby. Trombolytika, streptokináza: Zvýšené riziko krvácení. Selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (citalopram, escitalopram, fluoxetin, fluvoxamin, paroxetin, sertralin): Zvýšené riziko krvácení. Digoxin: Plazmatické koncentrace digoxinu se zvyšují v důsledku snížené renální exkrece. Doporučuje se monitorování plazmatických koncentrací digoxinu a, je-li to nezbytné, také úprava dávkování. Antidiabetika, např. inzulín nebo sulfonylmočoviny: Zvýšený hypoglykemický účinek při vysokých dávkách kyseliny acetylsalicylové prostřednictvím hypoglykemického působení kyseliny acetylsalicylové a vytěsněním sulfonylmočoviny z její vazby na plazmatické proteiny. Doporučuje se monitorování hladiny glukózy v krvi. Glukokortikoidy (s výjimkou substituční terapie hydrokortizonem): Zvýšené riziko krvácení. Snížené hladiny salicylátů v krvi během léčby kortikosteroidy a riziko předávkování salicyláty po ukončení této léčby, z důvodu zvýšené eliminace salicylátů působením kortikosteroidů. Diuretika, inhibitory angiotenzin konvertujícího enzymu (ACE) a antagonisté receptoru angiotenzinu II: U dehydratovaných pacientů může dojít k akutnímu selhání ledvin kvůli poklesu glomerulární filtrace sekundárně se objevující po snížení syntézy renálních prostaglandinů. Kromě toho může dojít k snížení antihypertenzního účinku. Zajistěte, aby byl pacient hydratován a aby funkce ledvin byla na začátku léčby monitorována. Kyselina valproová: Zvýšená toxicita kyseliny valproové způsobená jejím vytěsněním z vazby na plasmatické proteiny. Alkohol: Silnější poškození gastrointestinální sliznice a prodloužená doba krvácení díky aditivním účinkům kyseliny acetylsalicylové a alkoholu. Je třeba se vyhnout současnému podávání. Kombinace, které je třeba vzít v úvahu: Deferasirox: 5
6 Zvýšené riziko gastrointestinálních vředů a krvácení. Deferoxamin: Souběžné podávání s kyselinou askorbovou může zvýšit tkáňovou toxicitu železa, zejména v srdci, což způsobuje srdeční dekompenzaci. Železo a hliník: Podávání kyseliny askorbové zvyšuje gastrointestinální absorpci. To je nutné brát v úvahu u pacientů s renální insuficiencí, v případě substituce železem a podávání antacid obsahujících hliník. Interakce s laboratorními testy: Kyselina acetylsalicylová a kyselina askorbová ve vysokých dávkách mohou interferovat s výsledky některých laboratorních testů, např. s testem okultního krvácení ve stolici nebo s testy jaterních funkcí. 4.6 Fertilita, těhotenství a kojení Těhotenství Inhibice syntézy prostaglandinů může nepříznivě ovlivnit průběh těhotenství a/nebo embryonální/fetální vývoj. Data z epidemiologických studií naznačují zvýšené riziko samovolného potratu, srdečních malformací a gastroschízy po užívání inhibitorů syntézy prostaglandinů v raném těhotenství. Absolutní riziko kardiovaskulárních malformací se zvýšilo z méně než 1 % na přibližně 1,5 %. Riziko se pravděpodobně zvyšuje s dávkou a délkou léčby. Podávání inhibitorů syntézy prostaglandinů u zvířat vedlo ke zvýšeným preimplantačním a postimplantačním ztrátám a k fetální/embryonální letalitě. Navíc byla u zvířat, kterým byly podávány inhibitory syntézy prostaglandinů v průběhu organogenetické fáze těhotenství, hlášena zvýšená incidence různých malformací, včetně kardiovaskulárních. Pokud to není nezbytně nutné, nemá se kyselina acetylsalicylová podávat během prvních 24 týdnů těhotenství. Pokud je kyselina acetylsalicylová podávána ženě, která chce otěhotnět, nebo těhotné ženě během prvních 24 týdnů těhotenství, dávka má být co nejnižší a doba léčby co nejkratší. Po 24. týdnu těhotenství mohou všechny inhibitory syntézy prostaglandinů vystavovat plod riziku: - kardiopulmonární toxicity (předčasný uzávěr ductus arteriosus a plicní hypertenze) - poruchy funkce ledvin, která se může vyvinout v renální selhání a v oligohydramnión V pozdní fázi těhotenství se u matky a novorozence může projevit: - prodloužení doby krvácení z důvodu inhibice agregace krevních destiček, které se může objevit i po podání nízkých dávek kyseliny acetylsalicylové - inhibice děložních kontrakcí vedoucí k oddálení nebo prodloužení porodu. V důsledku toho je kyselina acetylsalicylová kontraindikována ve třetím trimestru těhotenství (po 24. týdnu těhotenství)(viz bod 4.3). Kojení Kyselina acetylsalicylová přechází do mateřského mléka. Užívání kyseliny acetylsalicylové se proto nedoporučuje během kojení (viz bod 4.4). Fertilita Existují některé důkazy, že léky, které inhibují cyklooxygenázu/syntézu prostaglandinů, mohou způsobit zhoršení fertility žen prostřednictvím jejich účinku na ovulaci. Tento účinek je reverzibilní po vysazení léčby 4.7 Účinky na schopnost řídit a obsluhovat stroje Nebyly pozorovány žádné účinky na schopnost řídit a obsluhovat stroje. 6
7 Nicméně je třeba počítat s tím, že se mohou vyskytnout bolesti hlavy nebo závratě. 4.8 Nežádoucí účinky Následující nežádoucí účinky jsou založeny na spontánních post-marketingových hlášeních o všech perorálních formách kyseliny acetylsalicylové, včetně perorální krátkodobé a dlouhodobé léčby. Frekvence nežádoucích účinků je klasifikována následovně: Velmi časté: 1/10 Časté: 1/100 až < 1/10 Méně časté: 1/1000 až < 1/100 Vzácné: 1/ až < 1/1000 Velmi vzácné: < 1/ z dostupných údajů nelze určit Poruchy krve a lymfatického systému Anemie nebo anemie z nedostatku železa s příslušnými laboratorními a klinickými příznaky a symptomy jako následek krvácení Hemolýza a hemolytická anemie u pacientů s těžkými formami deficitu glukóza-6-fosfát dehydrogenázy (G6PD) Trombocytopenie Poruchy imunitního systému Hypersenzitivní reakce, anafylaktické reakce, astma, angioedém Hypersenzitivní reakce s příslušnými laboratorními a klinickými projevy představují reakce postihující kůži, dýchací cesty, trávicí trakt a kardiovaskulární systém, zejména u pacientů s astmatem. Příznaky zahrnují vyrážku, kopřivku, otoky, svědění, pokles krevního tlaku, astmatický syndrom, dušnost, rýmu, zduření nosní sliznice, kardiorespirační tíseň a velmi zřídka závažné reakce, včetně anafylaktického šoku a angioedému. Poruchy metabolismu a výživy Velmi vzácné: Kyselina acetylsalicylová inhibuje vylučování kyseliny močové. To může vyvolat dnu u pacientů, kteří již mají sklon ke sníženému vylučování kyseliny močové. Hypoglykemie Poruchy nervového systému Bolesti hlavy, závratě, pocit ztráty sluchu, tinitus, které obvykle svědčí o předávkování. Intrakraniální krvácení a krvácení do mozku. Cévní poruchy Hemoragické syndromy (epistaxe, krvácení z dásní, purpura, urogenitální krvácení atd.) s nárůstem doby krvácení. Riziko krvácení může přetrvávat 4 8 dnů po vysazení kyseliny acetylsalicylové a může způsobit zvýšené nebezpečí krvácení v případě chirurgického zákroku. Může také dojít k intrakraniálnímu a gastrointestinálnímu krvácení. Intrakraniální krvácení může být smrtelné, zvláště při podávání přípravku starším osobám. Bylo hlášeno závažné krvácení, krvácení do mozku (obzvláště u pacientů s nekontrolovanou hypertenzí a/nebo souběžnou léčbou antikoagulancii), které v jednotlivých případech může být potenciálně život ohrožující. Respirační, hrudní a mediastinální poruchy 7
8 Vzácné: Symptomy hypersenzitivní reakce, jako je astmatický syndrom, rýma, zduření nosní sliznice. Nekardiogenní plicní edém z důvodu chronického užívání a v souvislosti s hypersenzitivní reakcí na kyselinu acetylsalicylovou. Gastrointestinální poruchy Časté: Onemocnění horní a dolní části gastrointestinálního traktu, jako je dyspepsie, reflux, nauzea, zvracení Méně časté: Gastrointestinální a abdominální bolest Vzácné: Onemocnění horní části gastrointestinálního traktu: oezofagitida, erozivní duodenitida, erozivní gastritida, vředy jícnu/žaludku/dvanáctníku Onemocnění dolní části gastrointestinálního traktu: vředy tenkého (jejunum a ileum) a tlustého (tračník a konečník) střeva, kolitida. Velmi vzácné: Okultní nebo zjevné krvácení do gastrointestinálního traktu (hemateméza, meléna atd.) vedoucí k anemii z nedostatku železa. Riziko krvácení je závislé na dávce. Krvácení a perforace gastrointestinálních vředů. Tyto reakce mohou nebo nemusí být spojeny s krvácením a může k nim dojít v důsledku jakékoliv dávky kyseliny acetylsalicylové a u pacientů s nebo bez varovných příznaků či předchozích závažných gastrointestinálních příhod v anamnéze. Průjem při vysokých dávkách kyseliny askorbové. Poruchy jater a žlučových cest Zvýšení jaterních enzymů (aminotransferáz), porucha funkce jater, poškození jater, zejména hepatocelulární. Poruchy kůže a podkožní tkáně Méně časté: kopřivka, vyrážka, svědění Kožní reakce Poruchy ledvin a močových cest Porucha funkce ledvin, akutní selhání ledvin Nefrolitiáza (kalciumoxalátová) díky kyselině askorbové Celkové poruchy a reakce v místě aplikace Reyeův syndrom (viz bod 4.4) Hlášení podezření na nežádoucí účinky Hlášení podezření na nežádoucí účinky po registraci léčivého přípravku je důležité. Umožňuje to pokračovat ve sledování poměru přínosů a rizik léčivého přípravku. Žádáme zdravotnické pracovníky, aby hlásili podezření na nežádoucí účinky na adresu: Státní ústav pro kontrolu léčiv Šrobárova Praha 10 Webové stránky: 8
9 4.9 Předávkování Kyselina acetylsalicylová: Riziko předávkování hrozí u starších osob a zejména u malých dětí (terapeutické předávkování nebo častěji náhodná otrava), kde může mít smrtelné následky. Nekardiogenní plicní edém se může vyskytnout u akutního i chronického předávkování kyselinou acetylsalicylovou (viz bod 4.8). Symptomy Středně těžká otrava: Symptomy, jako je ušní šelest, pocit zhoršeného sluchu, pocení, nauzea, zvracení, bolesti hlavy a závratě, svědčí pro předávkování a mohou být regulovány snížením dávkování. Těžká otrava: Symptomy zahrnují: horečku, hyperventilaci, ketózu, respirační alkalózu, metabolickou acidózu, kóma, kardiovaskulární kolaps, respirační selhání a těžkou hypoglykemii. U dětí může mít předávkování fatální následky už při jednorázové dávce 100 mg/kg. Terapeutická opatření - Okamžitý převoz na specializovanou nemocniční jednotku - Gastrointestinální laváž a podání aktivního uhlí - Kontrola acidobazické rovnováhy - Alkalizace moči s monitorováním ph moči - Hemodialýza v případech závažné otravy - Kontrola hladiny elektrolytů v séru a náhrada ztráty tekutin - Symptomatická léčba Kyselina askorbová: Po jednorázových dávkách kyseliny askorbové představujících více než 3 g denně se může objevit osmotický průjem a gastrointestinální poruchy, jako je nauzea nebo gastritida. Jednotlivé případy akutních a chronických předávkování kyselinou askorbovou jsou uvedeny v literatuře. Předávkování kyselinou askorbovou může vést k oxidativní hemolýze u pacientů s deficitem glukóza-6- fosfát dehydrogenázy, diseminované intravaskulární koagulaci a k významně zvýšeným hladinám oxalátu v séru a v moči. Bylo prokázáno, že zvýšené hladiny koncentrace oxalátu vedou ke vzniku usazenin šťavelanu vápenatého u dialyzovaných pacientů. Kromě toho existuje několik hlášení, která prokázala, že vysoké dávky vitaminu C podaných jak perorálně, tak i nitrožilně mohou vyvolat tvorbu usazenin šťavelanu vápenatého, krystalurii šťavelanu vápenatého u pacientů, kteří mají predispozice ke zvýšené tvorbě krystalů, tubulointersticiální nefropatii a akutní selhání ledvin v důsledku tvorby krystalů šťavelanu vápenatého. 5. FARMAKOLOGICKÉ VLASTNOSTI 5.1 Farmakodynamické vlastnosti Farmakoterapeutická skupina: Nervový systém, jiná analgetika a antipyretika, kyselina salicylová a její deriváty, kyselina acetylsalicylová, kombinace kromě psycholeptik ATC kód: N02BA51 Kyselina acetylsalicylová patří do skupiny kyselých nesteroidních protizánětlivých léků s analgetickými, antipyretickými a protizánětlivými vlastnostmi. Její mechanismus účinku je založen na ireverzibilní inhibici enzymů cyklooxygenáz zapojených do syntézy prostaglandinů. Kyselina acetylsalicylová také inhibuje agregaci krevních destiček tím, že blokuje syntézu tromboxanu A2 v krevních destičkách. 9
10 Perorální dávky 300 mg až 1000 mg kyseliny acetylsalicylové se používají k symptomatické úlevě od mírné až středně silné bolesti a ke snížení teploty při nezávažných horečnatých stavech, jako je nachlazení nebo symptomy podobné chřipce. Ve vodě rozpustný vitamin kyselina askorbová je součástí obranného systému chránícího organismus proti kyslíkovým radikálům a jiným oxidačním činidlům endogenního a exogenního původu, který taktéž hraje specifickou roli v zánětlivém procesu a funkci leukocytů. Jak experimenty in vitro, tak ex vivo ukazují, že kyselina askorbová má pozitivní vliv na imunitní odpověď leukocytů u lidí. Kyselina askorbová je nezbytná pro syntézu základních intracelulárních látek (mukopolysacharidů), které jsou společně s kolagenovými vlákny odpovědné za zpevnění kapilárních stěn. Přidáním kyseliny askorbové ke kyselině acetylsalicylové dochází ke snížení gastrointestinálního poškození a oxidačního stresu. Tyto výhody mají za následek lepší profil snášenlivosti u přípravku složeného z kyseliny acetylsalicylové a kyseliny askorbové v porovnání se samotnou kyselinou acetylsalicylovou. 5.2 Farmakokinetické vlastnosti Absorpce: Po perorálním podání je kyselina acetylsalicylová rychle a úplně absorbována z gastrointestinálního traktu. V průběhu absorpce a po ní je kyselina acetylsalicylová přeměňována na svůj hlavní aktivní metabolit kyselinu salicylovou. Maximální plazmatické hladiny je u kyseliny acetylsalicylové dosaženo po minutách a u kyseliny salicylové po 0,3 2 hodinách. Po perorálním požití je kyselina askorbová absorbována v lidském střevě pomocí Na + dependentního aktivního transportního systému, nejúčinněji v proximální části tenkého střeva. Absorpce není úměrná dávce. Distribuce: Jak kyselina acetylsalicylová, tak kyselina salicylová se výrazně vážou na plazmatické bílkoviny a jsou rychle distribuovány po celém těle. Kyselina salicylová proniká do mateřského mléka a prochází placentou. Se zvýšením denní perorální dávky kyseliny askorbové se koncentrace v plazmě a dalších tělních tekutinách nezvyšuje úměrně, ale namísto toho má tendenci dosáhnout horního limitu. Biotransformace: Kyselina salicylová je metabolizována převážně jaterním metabolismem. Jejími metabolity jsou kyselina salicylurová, salicylfenolglukuronid, salicylacylglukuronid, kyselina gentisová a kyselina gentisurová. Hlavní metabolity kyseliny askorbové jsou oxaláty a kyselina diketoglukonová. Eliminace: Kinetika eliminace kyseliny salicylové je závislá na dávce, neboť její metabolismus je limitován kapacitou jaterních enzymů. Eliminační poločas kolísá, u nízkých dávek činí 2 3 hodiny, při vysokých dávkách až kolem 15 hodin. Kyselina salicylová a její metabolity jsou vylučovány převážně ledvinami. Kyselina askorbová je vylučována převážně ledvinami. 5.3 Předklinické údaje vztahující se k bezpečnosti Předklinické bezpečnostní profily kyseliny acetylsalicylové a kyseliny askorbové jsou velmi dobře dokumentovány. 10
11 Ve studiích na zvířatech způsobily salicyláty ve vysokých dávkách poškození ledvin, ale žádné další orgánové léze. Kyselina acetylsalicylová prošla rozsáhlým testováním in vitro a in vivo na mutagenicitu; nebyly nalezeny žádné relevantní důkazy o mutagenním potenciálu. To stejné platí o studiích testujících karcinogenitu. Ve studiích se zvířaty vykázaly salicyláty u mnoha různých druhů teratogenní účinky. Byly popsány implantační defekty, embryotoxické a fetotoxické účinky a narušená schopnost učení u potomků, kteří v prenatální době byli vystaveni jejich účinkům. Chronická otrava salicyláty může být zrádná, jelikož příznaky a symptomy jsou nespecifické. Mírná chronická intoxikace salicyláty neboli salicylismus se obvykle objevuje pouze po opakovaném užití velkých dávek. Symptomy zahrnují závratě, vertigo, tinitus, hluchotu, pocení, nauzeu, zvracení, bolesti hlavy a zmatenost a mohou být regulovány snížením dávkování. Tinitus se může objevit při plazmatických koncentracích od 150 do 300 mikrogramů/ml. Další závažné nežádoucí účinky se vyskytují při koncentracích vyšších než 300 mikrogramů/ml. Kyselina askorbová je známá jako netoxická látka s vysokým terapeutickým indexem bez prokázaných teratogenních, mutagenních nebo karcinogenních účinků. 6. FARMACEUTICKÉ ÚDAJE 6.1 Seznam pomocných látek Modifikovaný hydrogenuhličitan sodný, bezvodá kyselina citronová, povidon, koloidní bezvodý oxid křemičitý 6.2 Inkompatibility Neuplatňuje se. 6.3 Doba použitelnosti 2 roky 6.4 Zvláštní opatření pro uchovávání Tento léčivý přípravek nevyžaduje žádné zvláštní podmínky uchovávání. 6.5 Druh obalu a obsah balení Čtyřvrstvé stripy (papír /PE /aluminium/ionomer) v papírových krabičkách obsahujících 10 nebo 20 šumivých tablet. Na trhu nemusí být všechny velikosti balení. 6.6 Zvláštní opatření pro likvidaci přípravku a pro zacházení s ním Žádné zvláštní požadavky 7. DRŽITEL ROZHODNUTÍ O REGISTRACI Bayer s.r.o, Praha, Česká republika 8. REGISTRAČNÍ ČÍSLO(A) 07/090/15-C 9. DATUM PRVNÍ REGISTRACE/PRODLOUŽENÍ REGISTRACE Datum první registrace:
12 10. DATUM REVIZE TEXTU
Jedna obalená tableta obsahuje acidum acetylsalicylicum 500 mg.
Sp.zn.sukls259906/2011 Souhrn údajů o přípravku 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU Aspirin 500 mg obalené tablety 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jedna obalená tableta obsahuje acidum acetylsalicylicum 500 mg.
Příloha č. 2 k rozhodnutí o změně registrace sp.zn.sukls157416/2011 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
Příloha č. 2 k rozhodnutí o změně registrace sp.zn.sukls157416/2011 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU Aspirin 100 tablety SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ 1 tableta obsahuje léčivou látku:
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU. 3. LÉKOVÁ FORMA tableta Bílé, kulaté tablety o průměru 12mm, z jedné strany označené ASPIRIN 0,5 a z druhé znakem BAYER.
sp.zn. sukls181527/2010 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU Aspirin 500 mg tablety SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jedna tableta obsahuje léčivou látku: Acidum acetylsalicylicum 500 mg
acidum acetylsalicylicum
Sp.zn.sukls11919/2015 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU Aspirin Forte 1000 mg obalené tablety acidum acetylsalicylicum 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jedna obalená tableta obsahuje acidum
Příbalová informace: Informace pro pacienta. ASPIRIN C Forte šumivé tablety. acidum acetylsalicylicum / acidum ascorbicum 800 mg/480 mg
Sp.zn.sukls216500/2013 Příbalová informace: Informace pro pacienta ASPIRIN C Forte šumivé tablety acidum acetylsalicylicum / acidum ascorbicum 800 mg/480 mg Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
1. NÁZEV PŘÍPRAVKU Aspirin C 400 mg/240 mg šumivé tablety SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jedna tableta obsahuje léčivé látky: Acidum acetylsalicylicum 400 mg, Acidum ascorbicum
Příloha č. 2 k rozhodnutí o změně registrace sp.zn.sukls157419/2011 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
Příloha č. 2 k rozhodnutí o změně registrace sp.zn.sukls157419/2011 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU Aspirin C šumivé tablety SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ 1 tableta obsahuje léčivé
Příbalová informace: informace pro pacienta. KARDEGIC 0,5 g (lysini racemici acetylsalicylas) prášek pro přípravu injekčního roztoku s rozpouštědlem
Příloha č. 1 k rozhodnutí o změně registrace sukls2207/2012 Příbalová informace: informace pro pacienta KARDEGIC 0,5 g (lysini racemici acetylsalicylas) prášek pro přípravu injekčního roztoku s rozpouštědlem
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU. 400 mg + 40 mg. čípky PROCTO-GLYVENOL. 50 mg/g + 20 mg/g. rektální krém
sp.zn. sukls74884/2015 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU PROCTO-GLYVENOL 400 mg + 40 mg čípky PROCTO-GLYVENOL 50 mg/g + 20 mg/g rektální krém 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Čípky: Jeden
sp.zn. sukls93592/2014
sp.zn. sukls93592/2014 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU KARDEGIC 0,5 g Prášek a rozpouštědlo pro injekční roztok. 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Lysini racemici acetylsalicylas 900
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
Příloha č. 2 k rozhodnutí o změně registrace sp.zn.sukls237067/2010 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU KARDEGIC 0,5 g SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 2. KVALITATIVNÍ I KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Lysini racemici acetylsalicylas 900
sp.zn. sukls93592/2014
sp.zn. sukls93592/2014 Příbalová informace: informace pro pacienta KARDEGIC 0,5 g prášek a rozpouštědlo pro injekční roztok Lysini racemici acetylsalicylas Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Aspirin C 400 mg/240 mg. šumivé tablety. acidum acetylsalicylicum/ acidum ascorbicum
sp.zn. sukls181526/2010 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Aspirin C 400 mg/240 mg šumivé tablety acidum acetylsalicylicum/ acidum ascorbicum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci dříve,
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU. 100 ml roztoku obsahuje Hederae helicis folii extractum siccum (4 8 : 1), extrahováno ethanolem 30 % (m/m).
Sp.zn.sukls15900/2016 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU Mucoplant břečťanový sirup proti kašli sirup 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ 100 ml roztoku obsahuje Hederae helicis folii extractum
Příloha č. 3 k rozhodnutí o převodu registrace sp.zn. sukls62363/2011 a sukls62355/2011 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
Příloha č. 3 k rozhodnutí o převodu registrace sp.zn. sukls62363/2011 a sukls62355/2011 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU Procto-Glyvenol 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Čípky:Tribenosidum
Příloha č. 1 k rozhodnutí o změně registrace sp.zn.sukls157411/2011
Příloha č. 1 k rozhodnutí o změně registrace sp.zn.sukls157411/2011 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Aspirin tablety Acidum acetylsalicylicum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci,
Perorální podání Dávkování Obvykle jedna tobolka denně. V terapii hypovitaminózy se užívají dávky vyšší, až 2000 mg denně.
sp.zn.sukls193767/2010 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU CELASKON LONG EFFECT 500 mg tvrdé tobolky s prodlouženým uvolňováním 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jedna tobolka obsahuje 500
Pomocné látky se známým účinkem: prostý sirup 67%, usušená tekutá glukosa.
sp.zn. sukls24303/2012 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU Strepsils Pomeranč s vitaminem C pastilky 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jedna pastilka obsahuje amylmetacresolum 0,6 mg, alcohol
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Aspirin 500 mg tablety. acidum acetylsalicylicum
sp.zn. sukls181527/2010 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Aspirin 500 mg tablety acidum acetylsalicylicum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat,
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
Příloha č. 3 k rozhodnutí o prodloužení registrace sp.zn. sukls2006/2007 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU PANADOL Rapide potahované tablety 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jedna potahovaná
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Aspirin C. šumivé tablety. Acidum acetylsalicylicum, Acidum ascorbicum
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Aspirin C šumivé tablety Acidum acetylsalicylicum, Acidum ascorbicum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, protože obsahuje pro vás důležité údaje.
Aspirin 500 mg obalené tablety acidum acetylsalicylicum
Sp.zn.sukls259906/2011 Příbalová informace: informace pro uživatele Aspirin 500 mg obalené tablety acidum acetylsalicylicum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
sp.zn. sukls202735/2012 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU VASOPIRIN 75 mg VASOPIRIN 100 mg enterosolventní tablety SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jedna enterosolventní tableta obsahuje
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
Příloha č. 3 k rozhodnutí o registraci sp.zn. sukls187009/2010 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU ARTAXIN 625 mg, tvrdé tobolky 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jedna tobolka obsahuje glucosaminum
DODATKY, KTERÉ MAJÍ BÝT DOPLNĚNY DO PŘÍSLUŠNÝCH BODŮ SOUHRNU ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU LÉČIVÝCH PŘÍPRAVKŮ OBSAHUJÍCÍCH NIMESULID (SYSTÉMOVÉ FORMULACE)
PŘÍLOHA III 1 DODATKY, KTERÉ MAJÍ BÝT DOPLNĚNY DO PŘÍSLUŠNÝCH BODŮ SOUHRNU ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU LÉČIVÝCH PŘÍPRAVKŮ OBSAHUJÍCÍCH NIMESULID (SYSTÉMOVÉ FORMULACE) Dodatky jsou psány kurzívou a podtrženě, vymazané
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
sp.zn. sukls69093/2009 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU Ibalgin gel 2. KVALITATIVNÍ I KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Ibuprofenum 2,5 g v 50 g gelu nebo 5 g ve 100 g gelu. Pomocná látka se známým účinkem:
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU IBUSTRIN 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jedna tableta obsahuje indobufenum 200 mg. Přípravek obsahuje monohydrát laktosy. Úplný seznam pomocných látek
Dospělí: Jeden čípek ráno, večer a po každém vyprázdnění střev. Zavést do rekta zaobleným koncem.
sp.zn. sukls186765/2014 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU PREPARATION H čípky 23 mg / 69 mg 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Léčivé látky: Faecis extractum fluidum 1,00 % hmot., t.j. 23
Příbalová informace: informace pro pacienta. Algirin 500 mg tablety acidum acetylsalicylicum
Sp.zn.sukls27844/2016 Příbalová informace: informace pro pacienta Algirin 500 mg tablety acidum acetylsalicylicum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat,
Příbalová informace: informace pro uživatele. GODASAL 500 tablety acidum acetylsalicylicum, glycinum
sp.zn. sukls113258/2008 Příbalová informace: informace pro uživatele GODASAL 500 tablety acidum acetylsalicylicum, glycinum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
Příloha č. 2 k rozhodnutí o prodloužení registrace sp.zn. sukls17735/2009 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU GUAJACURAN 5% injekční roztok 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Guaifenesinum
Gynekologie: Metroragie, primární menoragie nebo menoragie související s nitroděložním tělískem bez prokazatelné organické příčiny.
Sp.zn.sukls81671/2015 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU Cyclonamine 500 mg Tvrdé tobolky 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jedna tobolka obsahuje etamsylatum 500 mg. Léčivý přípravek obsahuje
Příbalová informace: informace pro uživatele. Carsaxa 500 mg tablety. acidum acetylsalicylicum
Sp.zn.sukls230288/2017 Příbalová informace: informace pro uživatele Carsaxa 500 mg tablety acidum acetylsalicylicum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat,
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
sp. zn. sukls188764/2014 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU Stacyl 100 mg enterosolventní tablety 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jedna enterosolventní tableta obsahuje acidum acetylsalicylicum
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
Příloha č.3 ke sdělení sp.zn.sukls44100/2012 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU Fucithalmic oční kapky, suspenze 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Acidum fusidicum hemihydricum 10 mg v 1
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
sp.zn. sukls221052/2013 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU Fucithalmic oční kapky, suspenze 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Acidum fusidicum hemihydricum 10 mg v 1 g očních kapek Pomocná
Phenylephrini hydrochloridum Acidum ascorbicum. Pomocné látky se známým účinkem: sacharóza 3725 mg/sáček, sodík 116 mg/sáček.
sp. zn. sukls189078/2015 SOUHRN ÚDAJU O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU COLDREX MaxGrip Citron prášek pro perorální roztok v sáčku 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jeden sáček obsahuje: Paracetamolum
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV VETERINÁRNÍHO LÉČIVÉHO PŘÍPRAVKU. Metacam 5 mg/ml injekční roztok pro skot a prasata
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV VETERINÁRNÍHO LÉČIVÉHO PŘÍPRAVKU Metacam 5 mg/ml injekční roztok pro skot a prasata 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jeden ml obsahuje: Léčivá látka: Meloxicamum
Příbalová informace: informace pro pacienta. KARDEGIC 0,5 g prášek a rozpouštědlo pro injekční roztok. lysini racemici acetylsalicylas
sp.zn. sukls158975/2015 Příbalová informace: informace pro pacienta KARDEGIC 0,5 g prášek a rozpouštědlo pro injekční roztok lysini racemici acetylsalicylas Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
sp.zn.sukls63588/2015 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU Claritine 10 mg tablety 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jedna tableta obsahuje loratadinum 10 mg. Pomocná látka se známým účinkem:
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
Příloha k sp. zn. sukls224939/2009 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU Molaxole prášek pro přípravu perorálního roztoku 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jeden sáček obsahuje následující
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
sp.zn. sukls171755/2013 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU VIKLAREN 10 mg/g gel 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ 1 g gelu obsahuje10 mg diclofenacum natricum. Úplný seznam pomocných látek
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
Příloha č. 3 k rozhodnutí o prodloužení registrace sp.zn. sukls6972/2006 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU PARALEN 500 SUP čípky 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jeden čípek obsahuje Paracetamolum
Příloha č. 2 k rozhodnutí o změně registrace sp.zn. sukls30063/2010 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU. Chondrostad 1500 mg
Příloha č. 2 k rozhodnutí o změně registrace sp.zn. sukls30063/2010 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU Chondrostad 1500 mg 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jeden sáček obsahuje 1884,0 mg
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU. Jedna tableta obsahuje glukosaminum 625 mg (ve formě glukosamini hydrochloridum).
Sp.zn.sukls137614/2015 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU Flexove 625 mg tablety 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jedna tableta obsahuje glukosaminum 625 mg (ve formě glukosamini hydrochloridum).
PŘÍLOHA III RELEVANTNÍ ČÁSTI SOUHRNU ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU A PŘÍBALOVÉ INFORMACE. Poznámka: Tyto úpravy souhrnu údajů o přípravku a
PŘÍLOHA III RELEVANTNÍ ČÁSTI SOUHRNU ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU A PŘÍBALOVÉ INFORMACE Poznámka: Tyto úpravy souhrnu údajů o přípravku a příbalové informace jsou platné v okamžiku přijetí rozhodnutí Komisí. Poté,
PARALEN 500 tablety. Doporučené dávkování paracetamolu; VĚK HMOTNOST Jednotlivá dávka Max. denní dávka 21-25 kg
Příloha č. 2 k opravě sdělení sp.zn. sukls226519/2009 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU PARALEN 500 tablety 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jedna tableta obsahuje paracetamolum 500 mg.
Souhrn údajů o přípravku
Souhrn údajů o přípravku 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU Luivac 2. KVALITATIVNÍ I KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Léčivá látka: 1 tableta obsahuje 3 mg Lysatum bacteriale mixtum ex min. 1x10 9 bakterií z každého následujícího
SOUHRN ÚDAJU O PŘÍPRAVKU
Příloha č. 3 k rozhodnutí o prodloužení registrace sp.zn.: sukls21791/2006 SOUHRN ÚDAJU O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU PANADOL BABY ČÍPKY 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jeden čípek obsahuje paracetamolum
Phenylephrini hydrochloridum Acidum ascorbicum ethylcelluloso obductum (odpovídá acidum ascorbicum 58,5 mg)
sp. zn. sukls189077/2015 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU COLDREX HORKÝ NÁPOJ CITRON S MEDEM prášek pro perorální roztok v sáčku 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jeden sáček obsahuje:
Nepřekračujte doporučené dávkování. Pokud lékař neurčí jinak, léčba nesmí přesáhnout 7 dnů.
Sp.zn.sukls257866/2016 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU Garganta 3 mg/ml orální sprej, roztok 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jeden ml roztoku obsahuje benzydamini hydrochloridum 3 mg,
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
sp.zn. sukls86344/2014 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU VENORUTON FORTE tablety 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jedna tableta Venorutonu Forte obsahuje 500 mg oxerutinum (O-beta-hydroxyethyl-rutosid).
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
Sp.zn. sukls277451/2012 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU Azelastin COMOD 0,5 mg/ml oční kapky, roztok 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Azelastini hydrochloridum 0,05 % (0,50 mg/ml) Jedna
Pomocná látka se známým účinkem: Jedna tableta obsahuje 75 mg monohydrátu laktosy. Úplný seznam pomocných látek viz bod 6.1.
sp.zn.: sukls81995/2011 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU Loratadin-ratiopharm 10 mg Tablety 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jedna tableta obsahuje loratadinum 10 mg. Pomocná látka se
sp.zn. sukls263610/2011
sp.zn. sukls263610/2011 SOUHRN ÚDAJÚ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU STREPFEN 8,75 mg pastilky 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jedna pastilka obsahuje flurbiprofenum 8,75 mg. Pomocné látky se známým
sp.zn.: sukls132182/2010 a sp.zn.: sukls82396/2014
sp.zn.: sukls132182/2010 a sp.zn.: sukls82396/2014 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU MYTELASE tablety 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Ambenonii chloridum 10 mg v 1 tabletě. Pomocné látky
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
sp.zn.: sukls221245/2012 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU INDOCOLLYRE 0,1% oční kapky Oční kapky, roztok 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Léčivá látka: Jeden ml obsahuje indometacinum
Příloha č. 2 ke sdělení sp.zn.sukls59753/2012 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU NUROFEN 400 MG
Příloha č. 2 ke sdělení sp.zn.sukls59753/2012 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU NUROFEN 400 MG 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Léčivá látka: Ibuprofenum 400 mg v jedné obalené tabletě
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU DOXIUM 500 500 mg, tvrdé tobolky 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ 1 tvrdá tobolka obsahuje calcii dobesilas monohydricus 500 mg. Úplný seznam pomocných
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
sp.zn.sukls204047/2014 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU VOLTAREN FORTE 2,32% gel 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ 1 g přípravku Voltaren Forte 2,32% obsahuje diclofenacum diethylaminum
Betahistin je indikován k léčbě Ménièrova syndromu, charakterizovaného následujícími příznaky: vertigo, tinnitus, ztráta sluchu a nauzea.
Sp.zn.sukls74923/2012 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU VERTIBETIS 16 mg tablety 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jedna tableta obsahuje betahistini dihydrochloridum 16 mg. Pomocná látka/pomocné
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
sp.zn.sukls40560/2015 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU Claritine 1mg/ml sirup 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jeden ml sirupu obsahuje loratadinum 1 mg. Pomocná látka se známým účinkem:
Jedna potahovaná tableta obsahuje glucosamini sulfas et natrii chloridum 942 mg, což odpovídá glucosamini sulfas 750 mg nebo glucosaminum 589 mg.
sp.zn.sukls209140/2013 Souhrn údajů o přípravku 1. NÁZEV LÉČIVÉHO PŘÍPRAVKU Prubeven 750 mg potahované tablety 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jedna potahovaná tableta obsahuje glucosamini sulfas
sp.zn. sukls228670/2012 Souhrn údajů o přípravku 1. Název přípravku FASTUM gel
sp.zn. sukls228670/2012 Souhrn údajů o přípravku 1. Název přípravku FASTUM gel 2. Kvalitativní a kvantitativní složení Ketoprofenum 25 mg (2,5%) v 1 g gelu. Úplný seznam pomocných látek viz bod 6.1. 3.
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
Příloha č. 2 k rozhodnutí o změně registrace sp.zn.sukls225294/2011 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU PANADOL potahované tablety 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Léčivá látka Jedna potahovaná
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
sp. zn. sukls85525/2014 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU GAVISCON LIQUID PEPPERMINT 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Natrii alginas Natrii hydrogencarbonas Calcii carbonas 500,0 mg/10
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU Flexove 625 mg tablety 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jedna tableta obsahuje glukosaminum 625 mg (ve formě glukosamini hydrochloridum). Úplný seznam
Příloha č.2 ke změně sp.zn. sukls145628/2011
Příloha č.2 ke změně sp.zn. sukls145628/2011 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Aspirin Protect 100 Enterosolventní tablety Acidum acetylsalicylicum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
Sp.zn.sukls99781/2015 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU Prubeven 750 mg potahované tablety 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jedna potahovaná tableta obsahuje glucosamini sulfas et natrii
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
Sp.zn.sukls112683/2014 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU tablety 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jedna tableta přípravku obsahuje betahistini dihydrochloridum 8 mg. Jedna tableta přípravku
acidum acetylsalicylicum
Sp.zn.sukls11919/2015 Příbalová informace: informace pro uživatele Aspirin Forte 1000 mg obalené tablety acidum acetylsalicylicum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Aspirin Protect 100. Enterosolventní tablety. Acidum acetylsalicylicum
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Aspirin Protect 100 Enterosolventní tablety Acidum acetylsalicylicum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat,
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
Sp. zn. sukls230046/2016 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU Azelastin COMOD 0,5 mg/ml oční kapky, roztok 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Azelastini hydrochloridum 0,05 % (0,50 mg/ml) Jedna
Přecitlivělost na léčivé látky nebo na kteroukoliv z pomocných látek uvedených v bodě 6.1.
sp.zn.: sukls50035/2010, sukls106419/2013 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU PREPARATION H rektální mast 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Léčivé látky: Faecis extractum fluidum 1,00 g Selachiorum
Sp.zn.sukls88807/2015
Sp.zn.sukls88807/2015 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU NORMAGLYC 500 mg, potahované tablety NORMAGLYC 850 mg, potahované tablety NORMAGLYC 1000 mg, potahované tablety 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV VETERINÁRNÍHO LÉČIVÉHO PŘÍPRAVKU Borgal 200/40 mg/ml injekční roztok 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ 1 ml obsahuje: Léčivé látky: Sulfadoxinum 200 mg Trimethoprimum
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU Aspirin Protect 100 enterosolventní tablety 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ 1 enterosolventní tableta obsahuje léčivou látku: acidum acetylsalicylicum
Pomocné látky se známým účinkem: 50 ml koncentrátu pro infuzní roztok obsahuje 42,3 mmol (972 mg) sodíku. Úplný seznam pomocných látek viz bod 6.1.
sp.zn.sukls59948/2015 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU Vitamin C-Injektopas 7,5 g 150 mg/ml Koncentrát pro infuzní roztok. 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ 1 ml koncentrátu pro infuzní
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
sp. zn. sukls179223/2015 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU NEO-ANGIN BEZ CUKRU 1,2 mg/0,6 mg/5,72 mg Pastilky 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jedna pastilka obsahuje: alcohol dichlorbenzylicus
sp.zn. sukls104147/2011
sp.zn. sukls104147/2011 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU PAPCO 500 mg/65 mg tablety 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jedna tableta obsahuje paracetamolum 500 mg a coffeinum 65 mg. Úplný
Sp. zn. sukls6920/2013 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU. 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU BETAHISTIN ACTAVIS 16 mg
Sp. zn. sukls6920/2013 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU BETAHISTIN ACTAVIS 16 mg 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jedna tableta obsahuje betahistini dihydrochloridum 16 mg. Pomocná látka
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV VETERINÁRNÍHO LÉČIVÉHO PŘÍPRAVKU. Metacam 1 mg žvýkací tablety pro psy Metacam 2,5 mg žvýkací tablety pro psy
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV VETERINÁRNÍHO LÉČIVÉHO PŘÍPRAVKU Metacam 1 mg žvýkací tablety pro psy Metacam 2,5 mg žvýkací tablety pro psy 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jedna žvýkací tableta
sp.zn.sukls18558/2015
sp.zn.sukls18558/2015 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU STREPFEN Pastilky SOUHRN ÚDAJÚ O PŘÍPRAVKU 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Flurbiprofenum 8,75 mg v jedné pastilce Pomocné látky viz bod 6.1. 3. LÉKOVÁ
Příloha č. 3 k rozhodnutí o změně registrace sp.zn. sukls50856/2010 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
Příloha č. 3 k rozhodnutí o změně registrace sp.zn. sukls50856/2010 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU COXTRAL 100 mg tablety 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Nimesulidum 100 mg v 1 tabletě
3 LÉKOVÁ FORMA Tableta s prodlouženým uvolňováním. Růžové, kulaté bikonvexní tablety s vyraženým '35' na jedné straně, na druhé straně hladké.
Příloha č. 3 k rozhodnutí o registraci sp.zn.sukls200469/2009 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1 NÁZEV LÉČIVÉHO PŘÍPRAVKU Portora 35 mg tablety s prodlouženým uvolňováním 2 KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
sp.zn. sukls221497/2011 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU Fucicort Krém 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Léčivé látky: Acidum fusidicum 20,0 mg (jako acidum fusidicum hemihydricum) Betamethasonum
Příbalová informace: informace pro uživatele. GODASAL 100 tablety (acidum acetylsalicylicum/glycinum)
sp.zn. sukls103092/2014 Příbalová informace: informace pro uživatele GODASAL 100 tablety (acidum acetylsalicylicum/glycinum) Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. ACYLPYRIN EFFERVESCENS šumivé tablety (Kyselina acetylsalicylová)
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE ACYLPYRIN EFFERVESCENS šumivé tablety (Kyselina acetylsalicylová) Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, protože obsahuje pro vás důležité údaje. Tento
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
sp.zn. sukls71941/2012 a sukls103573/2013, sukls103568/2013 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU Fucidin Mast 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Léčivá látka: Natrii fusidas 20,0 mg v 1 g masti.
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
sp.zn.sukls20737/2017 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU Canephron Obalené tablety 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jedna obalená tableta obsahuje: Centaurii herba Levistici radix Rosmarini
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
Příloha č. 3 k rozhodnutí o převodu registrace sp.zn. sukls53327/2012 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU Laevolac 10 g/15 ml perorální roztok 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jeden sáček
Jedna potahovaná tableta obsahuje natrii glucosamini sulfatis complexus 1884,60 mg ekvivalentní glucosamini sulfas 1500 mg nebo glucosaminum 1178 mg.
Sp.zn.sukls57836/2015 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU Bayflex 1178 mg potahované tablety 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jedna potahovaná tableta obsahuje natrii glucosamini sulfatis
Úplný seznam pomocných látek viz bod 6.1. Čirý žluto-hnědý sirup s charakteristickou příchutí medu a citronu.
Sp.zn.sukls121997/2013 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1 NÁZEV PŘÍPRAVKU OlynMuco s příchutí medu a citronu 20 mg/ml 2 KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Tento přípravek obsahuje guaifenesinum 20 mg v 1 ml.
SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
sp.zn. sukls144430/2014 1. Název přípravku Ebrantil 30 retard Ebrantil 60 retard Tvrdé tobolky s prodlouženým uvolňováním SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 2. Kvalitativní a kvantitativní složení Jedna tobolka
Příloha č. 2 k rozhodnutí o opravě prodloužení registrace č.j.: sukls37854/2001 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU
Příloha č. 2 k rozhodnutí o opravě prodloužení registrace č.j.: sukls37854/2001 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU P A R A L E N 125 tablety 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jedna tableta
2. Kvalitativní a kvantitativní složení Léčivé látky: Acidum acetylsalicylicum
sp.zn.sukls153805/2014 Souhrn údajů o přípravku 1. Název přípravku Acylcoffin 2. Kvalitativní a kvantitativní složení Léčivé látky: Acidum acetylsalicylicum Coffeinum Pomocné látky viz 6.1. 450 mg 50 mg
sp.zn.sukls51712/2016 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU Bromhexin-EGIS 2 mg/ml Perorální roztok. 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ
sp.zn.sukls51712/2016 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU Bromhexin-EGIS 2 mg/ml Perorální roztok 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Léčivá látka: Bromhexini hydrochloridum 120 mg v 60 ml
Příloha III. Úpravy odpovídajících bodů souhrnu údajů o přípravku a příbalové informace
Příloha III Úpravy odpovídajících bodů souhrnu údajů o přípravku a příbalové informace Poznámka: Úpravy v souhrnu údajů o přípravku a příbalové informaci mohou být dále aktualizovány příslušnými vnitrostátními
Jedna tvrdá tobolka obsahuje loperamidi hydrochloridum 2 mg.
Sp.zn.sukls97430/2013 1.NÁZEV LÉČIVÉHO PŘÍPRAVKU Tannex 2 mg tvrdé tobolky 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Jedna tvrdá tobolka obsahuje loperamidi hydrochloridum 2 mg. Pomocná látka se známým účinkem:
ACYLPYRIN + C šumivé tablety (acidum acetylsalicylicum, acidum ascorbicum)
sp. zn. sukls296988/2017 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE ACYLPYRIN + C šumivé tablety (acidum acetylsalicylicum, acidum ascorbicum) Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, protože obsahuje