Mám se rád Kateřina Sodomková, katerinasodomkova.cz. všechna práva vyhrazena

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Mám se rád. 2015 Kateřina Sodomková, katerinasodomkova.cz. všechna práva vyhrazena"

Transkript

1 Mám se rád 2015 Kateřina Sodomková, katerinasodomkova.cz všechna práva vyhrazena

2 Jsem skvělý Jak často si o sobě toto říkáte? Jak často se pochválíte, řeknete si: Jo, jsem fakt dobrej nebo To se mi povedlo. Když se nám něco nepovede, často bezmyšlenkovitě nahlas vyslovíme: To jsem ale blbec nebo si to aspoň říkáme v duchu. Ale jak často se chválíme? Většina to moc často nedělá. A proč asi. No přece jsme tak často slyšeli, že samochvála smrdí. Rodiče, učitelé a další lidé nám říkali, abychom ocenili druhé, ale ne sebe. Často jsme také slýchávali, ať se nevytahujeme. To mělo mít za účel, abychom druhé neponižovali a nepovyšovali se nad ně. Ovšem už se nám zpravidla nedostalo dovysvětlení té druhé strany mince. To, že sami sebe pochválíme, přece nemá za následek ponížení někoho jiného. Vzpomeňte si na okamžiky, kdy jste na sebe slyšeli od vašich blízkých kritiku. Na kolik si jich vzpomenete? A kolik si vybavíte okamžiků, kdy vám někdo řekl, že jste dobrý, kdy vás někdo pochválil? Nejspíš té chvály bylo o dost méně. I kdyby to bylo v rovnováze, tak jedna ostrá a třeba neoprávněná kritika mohla zcela potlačit předchozí pochvaly. Nyní, když jsme dospělí, se už ke kritice můžeme postavit tak, jak uznáme za vhodné. Ovšem v dětství jsou pro nás rodiče obrovskou autoritou a v ranném věku vše, co řeknou, považujeme za fakt. Když nám řeknou, že jsme k ničemu, považujeme to za fakt, když nám řeknou, že jsme jedineční, rovněž to bereme jako fakt.

3 Bohužel to, co nám rodiče říkali, když jsme byli malí, už nemůžeme ovlivnit. S přibývajícím věkem si sice tvoříme stále více na věci vlastní názor, ovšem to, co do nás rodiče zaseli, když jsme byli malí, si neseme v sobě jako balvan a promítá se to do našeho jednání a chování. Není snadné to změnit, ale možné to je. Teď už to záleží pouze na nás. Máte někdy pocit, že nejste dost dobří, snažíte se být lepší, ale stejně to nikdo neocení? Musíte se totiž nejdříve ocenit a pochválit sami. Až bezvýhradně přijmete sami sebe, teprve poté vás mohou stejně přimout i druzí. Pokud necítíte svou hodnotu, ostatní si o vás budou, obrazně řečno, otírat boty. Pokud jste přesvědčeni, vyzařujete a dáváte najevo, že jste dobří a že si věříte, pak vás ostatní začnou respektovat. Můžete si nasadit masku, ale ta se dříve či později projeví, ukáže se vaše pravá tvář. Proto buďte sami sebou, buďte upřímní k sobě i k okolí. Pokud neslýcháte pochvaly a ocenění od jiných, chvalte se sami, i za maličkosti, jednoduše za vše, co se vám povedlo. Nemusíte si pokaždé říkat Jsem dobrý, ale třeba se usmějte, užijte si ten pocit, že jste něco dotáhli do konce, že jste něco překonali nebo že se vám podařilo dobře zvládnout nějakou problémovou situaci. Můžete se pochválit za připravený oběd, za to, že jste si našli čas na sebe nebo na rodinu nebo za to, že jste se s partnerem nepohádali kvůli pohozeným ponžkám.

4 Rozhodněte se, že se budete mít rádi Nikdo jiný to za vás neudělá. Jedině vy můžete sami sobě říci, že se máte rádi, že se milujete, že jste skvělí, jedineční a dokonalí. Možná vám to přijde naprosto mimo vaši realitu, když jste se přece zase rozčílili kvůli maličkosti, když máte 15 kilo navíc nebo jste opět udělali chybu v práci. Ano, to všechno se vám mohlo přihodit, ale přesto jste báječní a jste nejlepší, jací v danou chvíli dokážete být. Píšu v danou chvíli, ano. Protože váš život se vyvíjí, vaše osobnost se vyvíjí. V jiném okamžiku jste nejlepší za výše uvedených podmínek a třeba za rok budete nejlepší ve stavu, že dokážete věci řešit v klidu, máte už jen 10 kilo navíc a v práci chybujete zcela výjimečně. A za další rok bude vše zase úplně jinak. Důležité je uvědomit si, že věci se vyvíjí, a pokud cítíme, že je něco, proč bychom se neměli mít rádi, ve skutečnosti to důvodem není. Je potřeba přijmout náš aktuální stav. Zkuste si nahlas, nejlépe před zrcadlem, říci: Mám se rád/a. Pokud vnímáte rozpor mezi tím, co říkáte a co cítíte, zkuste to jinak. Uvolněte se, třeba si lehněte, zavřete oči a představte si, jaké by to bylo mít se bezpodmínečně rád. Jak by vám bylo? Jaký by to byl pocit? Pak se zkuste zamyslet nad tím, co vám brání v tom, abyste měli sami sebe rádi, klidně si to i napište.

5 Potom se zaměřte na někoho, koho máte skutečně rádi partnera, kamaráda, dítě, rodiče a ptejte se otázku po otázce. Přestala bych mít ráda, kdyby byl takový, kdyby dělal toto, kdyby Přestali byste toho člověka mít rádi nebo byste mu spíš chtěli pomoci to vyřešit? Pokud budete opakovat představy o tom, jaké by to bylo, mít se rád, zanedlouho se znovu postavíte před zrcadlo a zcela v souladu se svým vnitřním pocitem vyslovíte ono krásné Mám se rád. Je v pořádku, že se chcete v určitých věcech změnit, je to úžasné. Když ale v počátku budete v negaci, půjde vám těžko dostat se do pozitivní nálady a něco se sebou dělat. Pokud si například řeknete: Chovám se hrozně, vždycky vybuchnu kvůli maličkosti, jsem fakt nemožný, jsem slaboch. Chcete se příště zachovat jinak, protože vás ty hádky pro maličkosti ubíjí, ale jak to chcete udělat, když jste přesvědčeni, že jste nemožný slaboch? Zkuste to jinak, třeba si říct: To jsem moc nezvládl, ale cítil jsem to tak a udělal jsem to nejlepší, čeho jsem v danou chvíli byl shopen. I přesto jsem skvělý. Popřemýšlím, jak to příště udělat jinak a budu ještě lepší. Jak se vám nyní budou hledat cesty ke změně? Zcela jistě mnohem, mnohem lépe.

6 Milujte se celí Mějte rádi jak svou duši, tak i své tělo. Vše je propojené se vším. Nelze mít rád svou osobnost a přitom nesnášet své tělo nebo obráceně. Možná krátkodobě něco takového možné je, ale z dlouhodobého pohledu to není reálné. Někde se to projeví, buď na našem duševním či tělesném zdraví, ve vztazích nebo v práci. Nějak to fungovat bude, ale bude to skřípat. Stejně jako když na kytaře budete mít rozladěnou jednu strunu. Můžete na takovou kytaru hrát, ale nikdy to nebude ono. Nespokojenost s tělem řeší zpravidla více ženy než muži, proto chci pobídnout všechny ženy k tomu, aby se svého těla častěji dotýkaly, dívaly se na něj v zrcadle, hrály si třeba na modelky, hladily se a poskytovaly si rozkoš. Uvidíte, že pak budete i pro partnera více žádoucí a sexy, budete mít více sebevědomí a pokud jste se dosud styděly, rozhodně se budete stydět čím dál méně.

7 Odpouštím si Každý občas uděláme něco špatně, něco se nám nepodaří dle představ nebo dokonce někomu, ač nechtěně, ublížíme. Často si to pak vyčítáme a jsme na sebe naštvaní, až to prostě tak nějak vyšumí nebo to ani nevyšumí a přidá se třeba něco dalšího a kolotoč se roztáčí. Výčitky jsou dobrá věc pouze pro nějakou okamžitou reakci a vlastně nám pomáhají uvědomit si, že jsme v něčem pochybili. Pak bychom jim ale měli dát rychlé sbohem a začít s tím něco dělat. Chybovat je lidské. Vždyť chybami se učíme, získáváme nové zkušenosti a dovednosti, a posouvají nás kupředu. Proto bychom se z nezdaru měli právě poučit a hned poté si odpustit. Pro někoho to může být těžké, protože na sebe klade velmi vysoké nároky. Odpustit druhému člověku nebývá často jednoduché. Přece nás tak šíleně naštval nebo urazil. Odpuštění je ale nutnost, pokud si chceme zachovat klid v srdci i duši. Naučte se odpouštět sami sobě, budete totiž v tu chvíli vidět obě strany mince. Nejprve budete na straně toho, kdo je naštvaný a má odpustit. A až si skutečně odpustíte, zažijete ten krásný pocit toho, komu bylo odpuštěno. Bude pak pro vás snazší odpouštět druhým. Jestliže si v sobě nosíte nějaké staré a dlouhodobé záležitosti, které si vyčítáte, stáváte se takovým vězněm a trestáte se za něco, co už v přítomnosti nemá místo, za něco, co už nelze změnit, pouze to přijmout a odpustit sobě nebo i těm, kterých se to týká.

8 Když jsem před více než deseti lety vlivem několika chyb a špatných kroků přišla o Kč, mohla jsem si to vyčítat třeba až do smrti a stejně tak cítit zášť vůči danému člověku, který pravděpodobně žádné svědomí a výčitky neměl. K čemu by mi to ale bylo, k čemu by mi to posloužilo. Jistě, bylo pár týdnů a dost možná i měsíců, kdy jsem byla naštvaná jak na sebe, tak na něj. Byla jsem si téměř jistá a dnes už jsem přijala skutečnost, že peníze zpět nezískám. Nemělo tedy cenu se tím dál trápit. Nejdřív jsem se s tím smířila. Ale jak už jsem psala v e-booku s mým příběhem, smířit se s něčím nestačí. Po pár měsících jsem si odpustila. Řekla jsem si, že jsem udělala chybu, a velkou chybu, ale teď už to nezměním. Přestala jsem se na sebe zlobit a řádně poučena jsem věděla, že nic takového se mi už nestane. A odpustila jsem i tomu dotyčnému. Dnes, když si na to vzpomenu, necítím žádné negativní pocity, jsem klidná a žádné emoce se neprojevují. Chtěla jsem mu to nakonec i říct, že mu odpouštím, ale kontakty, které jsem na něj měla, už nejsou platné. Myšlenka k němu ale odešla. Jste jedineční, nikdo druhý není stejný jako vy. Užívejte si to a milujte sami sebe nejvíce ze všech lidí na světě. Tak dosáhnete toho, že budete mít spoustu lásky pro druhé.

9 Udělejte si jasno v tom, jak sami sebe vnímáte. Pokud vám něco brání v tom, abyste se měli bezpodmínečně rádi, stejně tak jako má matka ráda své novorozené dítě, ptejte se sami sebe, co to je a kde to pramení. Možná to má kořeny někde hluboko v dětství, možná to je důsledek nějakého nezdaru, možná o vás někdo něco nepříjemného řekl. Přestaňte se nechat ovlivňovat druhými a okolnostmi. Vy sami nejlépe víte, jací jste, jaké máte klady a přednosti, jaké jsou vaše silné stránky nebo co v sobě potlačujete a přitom toužíte to projevit. Milujte na sobě všechno, třeba to, jak uvažujete, jak hovoříte, milujte svůj hlas, své oči, svůj smích, své tělo. Můžete mít někoho za vzor, k někomu vzhlížet, ale nesnažte se nikoho napodobit a zůstaňte vždy sami sebou. Podělte se v komentářích o váš úspěch a sledujte další články v seriálu Jdi svou cestou. Milujte sami sebe, buďte sami sebou a žijte svůj život. Kateřina Sodomková 2015 Kateřina Sodomková, katerinasodomkova.cz všechna práva vyhrazena

Linda a Richard Eyrovi Jak naučit děti hodnotám

Linda a Richard Eyrovi Jak naučit děti hodnotám Linda a Richard Eyrovi Jak naučit děti hodnotám ÚVOD Proč? Kdy? Kde? Kdo? Co? a Jak? Než začneme společně přemýšlet, jak učit děti hodnotám, věnujme se nejprve důvodům, které nás k tomu vedou. Odpovězme

Více

Křížová (sakrální) čakra

Křížová (sakrální) čakra Křížová (sakrální) čakra Umístění: podbřišek, dva centimetry pod pupkem Duchovní aspekt: sebeúcta Princip: zrcadlení sebe sama Základní potřeba: tvořivost v oblasti vztahů s lidmi, tvořivost v oblasti

Více

Teal Scott: Jak zjistit co vlastně chcete

Teal Scott: Jak zjistit co vlastně chcete Teal Scott: Jak zjistit co vlastně chcete (přepis) www.jakorybicka.cz 1 Dnes budeme mluvit o tom, jak přijít na to, co vlastně chcete. Vaše tužby totiž nepomáhají k růstu je vám samotným, ale i celému

Více

Teal Scott: 10 tipů pro úspěšné vztahy

Teal Scott: 10 tipů pro úspěšné vztahy Teal Scott: 10 tipů pro úspěšné vztahy (přepis) www.jakorybicka.cz 1 Ahoj všichni! Vztahy jsou středobodem růstu. Jsou to ty nejkontrastnější životní zkušenosti vůbec. Přináší nám jak to největší štěstí,

Více

JAK ZÍ SKAT PRA CÍ, KTERA VA S BUDE NEJEN Z ÍVÍT, ALE Í BAVÍT

JAK ZÍ SKAT PRA CÍ, KTERA VA S BUDE NEJEN Z ÍVÍT, ALE Í BAVÍT JAK ZÍ SKAT PRA CÍ, KTERA VA S BUDE NEJEN Z ÍVÍT, ALE Í BAVÍT Petra Harazímová www Blahopřeji Vám a zároveň děkuji! Je úžasné, že se zajímáte o rozvoj své osobnosti, že jste se rozhodli udělat něco sami

Více

Vděčnost jako recept na život v hojnosti ve všech oblastech

Vděčnost jako recept na život v hojnosti ve všech oblastech Vděčnost jako recept na život v hojnosti ve všech oblastech Dávejte si dobrý pozor na to, jak žijete. Nebuďte nerozumní, ale hleďte pochopit, co je vůle Páně. Vždycky za všecko vzdávejte díky Bohu a Otci.

Více

STUDIJNÍ MATERIÁL K E-LEARNINGOVÉMU KURZU. Asertivita

STUDIJNÍ MATERIÁL K E-LEARNINGOVÉMU KURZU. Asertivita STUDIJNÍ MATERIÁL K E-LEARNINGOVÉMU KURZU Asertivita Odborné praxe jsou realizovány v rámci klíčové aktivity Odborné praxe CS studenti VŠ projektu Budoucnost technických oborů reg.č.: CZ.1.07/2.4.00/17.0032,

Více

Rodiče by se měli k dětem chovat tak jako k dospělým, kterých si váží

Rodiče by se měli k dětem chovat tak jako k dospělým, kterých si váží Rodiče by se měli k dětem chovat tak jako k dospělým, kterých si váží Tuto větu uslyšíte na kurzech Respektovat a být respektován, které vedou lektorky PhDr. Dobromila Nevolová a PhDr. Jana Nováčková.

Více

Štěstí přeje připraveným

Štěstí přeje připraveným PRŮVODCE KOMPETENCÍ - AKTIVNÍ PŘÍSTUP Štěstí přeje připraveným Jednou z nejčastějších odpovědí zaměstnavatelů na otázku, co od svých zaměstnanců očekávají je: Očekávám, že budou aktivní, že budou nejen

Více

2009 Kolektiv autorů společnosti Mindsoft, s.r.o. Vydáno společností MindSoft s. r. o. K Rozkoši 326 149 00 Praha 4. www.mujvztah.cz. www.mamdepku.

2009 Kolektiv autorů společnosti Mindsoft, s.r.o. Vydáno společností MindSoft s. r. o. K Rozkoši 326 149 00 Praha 4. www.mujvztah.cz. www.mamdepku. KTERÉ VÁM POMOHOU ZJISTIT VŠE, CO O SVÉM PARTNEROVI POTŘEBUJETE VĚDĚT 2009 Kolektiv autorů společnosti Mindsoft, s.r.o. Vydáno společností MindSoft s. r. o. K Rozkoši 326 149 00 Praha 4 www.mujvztah.cz

Více

Komplexní vzdělávání žen a začínajících podnikatelek k úspěšnému rozvoji vlastního podnikání. Registrační číslo CZ.04.1.03/2.2.15.3/0110.

Komplexní vzdělávání žen a začínajících podnikatelek k úspěšnému rozvoji vlastního podnikání. Registrační číslo CZ.04.1.03/2.2.15.3/0110. Komplexní vzdělávání žen a začínajících podnikatelek k úspěšnému rozvoji vlastního podnikání. Registrační číslo CZ.04.1.03/2.2.15.3/0110 Asertivita Tento projekt je spolufinancován evropským sociálním

Více

Efektivní komunikace (v podmínkách v.v.i./vav) Centrum dopravního výzkumu, v.v.i.

Efektivní komunikace (v podmínkách v.v.i./vav) Centrum dopravního výzkumu, v.v.i. (v podmínkách v.v.i./vav) Centrum dopravního výzkumu, v.v.i. TOTO VZDĚLÁVÁNÍ JE FINANCOVÁNO Z PROSTŘEDKŮ ESF PROSTŘEDNICTVÍM OPERAČNÍHO PROGRAMU VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ

Více

Dobrý den, děkuji vám za stažení mé knihy, která vám může pomoci učinit váš vztah lepším. www.ales-kalina.cz facebook.com/ales.

Dobrý den, děkuji vám za stažení mé knihy, která vám může pomoci učinit váš vztah lepším. www.ales-kalina.cz facebook.com/ales. Dobrý den, děkuji vám za stažení mé knihy, která vám může pomoci učinit váš vztah lepším. www.ales-kalina.cz facebook.com/ales.kalina Jak řešit své konflikty elegantně 13 doporučení, které vám mohou spasit

Více

Soustředění. 2015 Kateřina Sodomková, katerinasodomkova.cz. všechna práva vyhrazena

Soustředění. 2015 Kateřina Sodomková, katerinasodomkova.cz. všechna práva vyhrazena Soustředění 2015 Kateřina Sodomková, katerinasodomkova.cz všechna práva vyhrazena Umění soustředit se Ano, někdy to je skutečně umění, dokázat se plně soustředit na to, co děláme. Jsou situace, kdy nám

Více

kartářka Helen Stanku Co mám na duši E-book Helen Stanku

kartářka Helen Stanku Co mám na duši E-book Helen Stanku Helen Stanku kartářka Co mám na duši OBSAH Jak k nám promlouvá duše? str. 3 Přejímáte emoce jiných lidí? str. 7 Energetické upírství str. 12 Je to opravdu láska? str. 16 Očistěte své srdce a pociťte lásku

Více

(Ne)Gramotný rodič Jak neselhat jako rodič" Klíč k úspěchu dospělých" Lucie Königová" (Ne)Gramotný rodič

(Ne)Gramotný rodič Jak neselhat jako rodič Klíč k úspěchu dospělých Lucie Königová (Ne)Gramotný rodič Jak neselhat jako rodič" Klíč k úspěchu dospělých" Lucie Königová" 1 Obsah " "" Úvod.. 2" 1. Každý musí začít nejdřív u sebe 7" 2. Myslet nejdřív na sebe není sobecké.. 9" 3. Principy sebepoznání sebevýchovy

Více

1. Úvod... 6. 2. Asertivita co to je?... 12. 3. Úvodní slovo o manipulaci... 20. 4. Manipulace opak asertivity... 26

1. Úvod... 6. 2. Asertivita co to je?... 12. 3. Úvodní slovo o manipulaci... 20. 4. Manipulace opak asertivity... 26 1 2 Obsah 1. Úvod... 6 2. Asertivita co to je?... 12 3. Úvodní slovo o manipulaci... 20 4. Manipulace opak asertivity... 26 5. Jak se manipulaci bránit... 38 6. Asertivita jako verbální sebeobrana... 56

Více

Miluj svŧj ţivot. Radost ţít. Louise L.Hay. The New York Times Best Seller

Miluj svŧj ţivot. Radost ţít. Louise L.Hay. The New York Times Best Seller Miluj svŧj ţivot Radost ţít The New York Times Best Seller Louise L.Hay Digitalizace 9/2011 1 Poděkování S radostí a potěšením děkuji: - všem svým studentŧm a pacientŧm, kteří mi dali mnoho a dodali mi

Více

Podpora dalšího vzdělávání příslušníků bezpečnostních složek v Jihočeském kraj

Podpora dalšího vzdělávání příslušníků bezpečnostních složek v Jihočeském kraj Tento vzdělávací program vznikl v rámci projektu Podpora dalšího vzdělávání příslušníků bezpečnostních složek v Jihočeském kraj reg. č.: CZ.1.07/3.2.08/02.0046 Tento projekt je spolufinancován Evropským

Více

10 chyb. Blahopřeji Vám a zároveň děkuji! Postupně, krok za krokem, společně projdeme celým procesem hledání Vaší nové práce až do cíle.

10 chyb. Blahopřeji Vám a zároveň děkuji! Postupně, krok za krokem, společně projdeme celým procesem hledání Vaší nové práce až do cíle. Dárek pro Vás Blahopřeji Vám a zároveň děkuji! Jsem šťastná, že Vy sami se chcete v něčem přiučit a posunout dále. Vaše touha je, získat bezva práci. Mnozí z Vás jste již hodně zklamaní, naštvaní, nazlobení,

Více

Pravda osvobozuje! (Jan 8, 32) Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými. eleutherósei (Jan 17, 17) Posvěť je v pravdě; tvé slovo je pravda

Pravda osvobozuje! (Jan 8, 32) Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými. eleutherósei (Jan 17, 17) Posvěť je v pravdě; tvé slovo je pravda Vnitřní uzdravení Bylo již napsáno mnoho knih na téma Božího uzdravování, ale naprostá většina z nich se týkala uzdravení fyzického uzdravení nemocí. Pokud se věnují i oblasti vnitřního uzdravení (nebo

Více

Vztahový labyrint v náhradní rodině. Vlastní rodina přijatých dětí. Mgr. Veronika Uhlířová

Vztahový labyrint v náhradní rodině. Vlastní rodina přijatých dětí. Mgr. Veronika Uhlířová Vztahový labyrint v náhradní rodině Vlastní rodina přijatých dětí Mgr. Veronika Uhlířová Příručka vznikla za podpory Nadace Terezy Maxové dětem. Vydalo: Občanské sdružení Rozum a Cit, 2012 Kontaktní adresa:

Více

Skrytý alkoholismus. Jana Levová. Začněte běhat a očistěte svoji mysl. » Proč ženy neumí pracovat s penězi?« Rozhovor měsíce: Novodobý ženský mor

Skrytý alkoholismus. Jana Levová. Začněte běhat a očistěte svoji mysl. » Proč ženy neumí pracovat s penězi?« Rozhovor měsíce: Novodobý ženský mor Ročník VIII, vydání 56, březen 2013 Měsíčník o tom, jak si udržovat pohodu v práci» ve zdraví» v penězích» ve vztazích Jana Levová Rozhovor měsíce:» Proč ženy neumí pracovat s penězi?«skrytý alkoholismus

Více

Předmluva: A v hlavě se mi zrodila myšlenka.

Předmluva: A v hlavě se mi zrodila myšlenka. 1 Předmluva: Leo Babauta je jedním z předních světových bloggerů píšících o osobním rozvoji, pozitivních návycích a minimalismu. Také já jsem před časem narazil na Leův blog a jeho články mě poznamenaly

Více

ŽIVOT! ZVOLTE SI VLASTNÍ CESTU ŽIVOT! ZVOLTE SI VLASTNÍ CESTU

ŽIVOT! ZVOLTE SI VLASTNÍ CESTU ŽIVOT! ZVOLTE SI VLASTNÍ CESTU Louise L. Hayová je metafyzická učitelka a přednášející a autorka množství bestsellerů. Od začátků své kariéry v roce 1981, kdy byla zástupce Science of Mind, pomohla milionům lidí objevit a využít plný

Více

Jak koučovat debatní klub. Autor Matěj Pilát

Jak koučovat debatní klub. Autor Matěj Pilát Jak koučovat debatní klub Autor Matěj Pilát Obsah 1) Úvod... 3 Osoba kouče... 4 Role... 5 2) Jak založit klub... 5 3) Koučování ve dvojici... 5 Výhody koučování ve dvou... 6 Koho si vybrat do dvojice...

Více

Přepis rozhovoru s Teal Scott

Přepis rozhovoru s Teal Scott Přepis rozhovoru s Teal Scott (21.6.2013) 2013 Pokud chcete náš rozhovor někam kopírovat a umisťovat, tak prosíme, abyste na nás www.jakorybicka.cz 1 odkazovali, jo? Děkujeme!:) K: Haló? T: Slyšíš nás?

Více

JAK NA NÁSILÍ Z NENÁVISTI

JAK NA NÁSILÍ Z NENÁVISTI JAK NA NÁSILÍ Z NENÁVISTI OBĚTI SVĚDCI VRBY Úvod Slyšeli jste někdy o násilí z nenávisti? A víte, co to je? Možná si myslíte, že se to vás týkat nemůže, ale každému se může stát, že se s ním potká. Co

Více

Začátek ve svém Publikace pro cizinky - začínající podnikatelky

Začátek ve svém Publikace pro cizinky - začínající podnikatelky Začátek ve svém Publikace pro cizinky - začínající podnikatelky Organizace pro pomoc uprchlíkům 2013 Začátek ve svém Brožura pro cizinky začínající podnikatelky Editorka: Blanka Tollarová Autoři: Jan

Více

Jak vydělávat 100.000 Kč ročně a víc a přitom klidně dál chodit do práce. David Kirš www.davidkirs.cz

Jak vydělávat 100.000 Kč ročně a víc a přitom klidně dál chodit do práce. David Kirš www.davidkirs.cz Jak vydělávat 100.000 Kč ročně a víc a přitom klidně dál chodit do práce David Kirš www.davidkirs.cz Internet je dnes pro realizaci snů a vydělávání peněz tím nejúžasnějším tržištěm na světě. Pokud je

Více