Výroční zpráva pro rok 2014

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Výroční zpráva pro rok 2014"

Transkript

1 Výroční zpráva pro rok 2014 Integrační Centrum Zahrada U zásobní Zahrady 8, Praha 3 Žižkov Zřizovatel Městská část Praha 3 Integrační centrum Zahrada je denní stacionář, který vznikl v roce 1992 jako jedna z prvních alternativ ústavům sociální péče. U jeho zrodu stál přední český psycholog Dr. Jaroslav Šturma a vstřícný postoj Městské samosprávy na Praze 3, která na sebe vzala úlohu zřizovatele. Integrační centrum Zahrada navštěvuje 36 dětí s kombinovaným postižením ve věku 6-20 let. Toto závažné mentální i pohybové postižení vyžaduje každodenní individuální pedagogickou a rehabilitační péči, a tak tyto dvě profese tvoří páteř našich služeb. Směřují k témuž napomoci našim klientům rozšíření možností pohybu, kontaktu, vyjádření svých potřeb a prozkoumání okolního světa. Velmi těsně spolupracujeme se Základní školu Zahrádka, která poskytuje dětem povinnou desetiletou školní docházku. Rodině dítěte je u nás nabízen sociální a právní servis, který zahrnuje: komunikaci s úřady, pomoc při pořizování rehabilitačních a kompenzačních pomůcek, různých příspěvků. Vyhledávání asistentů a dobrovolníků, jenž rodině odlehčí péči o jejich handicapované dítě, či dítěti samotnému zkvalitní čas strávený mimo stacionář. Integrační centrum poskytuje svým klientům tyto služby: Rehabilitaci, ergoterapii, canisterapii, hipoterapii, bazální stimulaci, snoezelen, muzikoterapii, pedagogické služby, péči o děti sporuchou autistického spektra. Oddělení péče o rodinu zahrnuje tyto služby: sociální poradenství, družinu, podpůrnou terapeutickou skupinu, respitní pobyty, školu v přírodě, dobrovolnické služby, vyhledávání asistentů a dobrovolníků. Pod křídly IC Zahrada se zrodily tyto projekty. Chráněná dílna svatý Prokop, Mental Power filmový festival, Zahrada Jiřího Trnky Chráněná dílna Prádelna svatý Prokop je určena dospívajícím klientům, kteří opouštějí denní stacionáře pro děti. Smyslem chráněné dílny je mimo jiné postupné začleňování lidí s mentálním a kombinovaným postižením do většinové společnosti.

2 Mental Power Prague film festival je mezinárodní filmový festival (ne)herců s mentálním a kombinovaným postižením. Festival uvádí filmy, ve kterých hrají výhradně lidé mentálním a kombinovaným postižením. Hlavní myšlenkou festivalu je vytvořit podmínky pro uměleckou seberealizaci lidí s postižením a podílet se tak na jejich duševním rozvoji. (www.mentalpower.cz) Zahrada Jiřího Trnky Zahrada je koncipována jako integrační a komunitní prostor pro setkávání dvou světů. Zahrada Integračního centra je otevřena široké veřejnosti a mezi obyvateli a dětmi Prahy 3 si našla své místo, jako prostor k setkávání, odpočinku a radosti, s možností pobýt s kamerunskými kozami, nebo využít volejbalové hřiště. Několikrát do roka pořádáme zahradní slavnosti a ve spolupráci s Novou Trojkou programy pro rodiče s dětmi. Projekty k dokončení: Kavárna Navšechnočas v Jurtě Rádi bychom na zahradě Integračního centra vybudovali kavárnu v Jurtě, která by sloužila jak našim klientům, tak široké veřejnosti, jako prostor pro přednáškové aktivity, dětské programy, terapeutické dílny, divadla, koncerty, jako kavárna a čítárna. Jurta bude postavena v dubnu Pobytová terasa pro děti se buduje. Terasa bude interaktivní, hravá s množstvím květin a míst k sezení a odpočinku. Chybí ještě multifunkční altán, dřevěné truhlíky s květinami a lavičky na sezení. Dokončení plánujeme do konce školního roku. Sluneční domov Ve spolupráci s o. s. Sluneční zahrada pomalu roste na Praze 9 chráněné bydlení a respitní centrum pro dospělé klienty IC Zahrada. Je to oblast, která v nabízeném spektru služeb o dospívající s kombinovaným postižením velmi chybí. Třída pro děti s poruchou autistického spektra IC Zahrada je jedno z mála zařízení, které poskytuje péči dětem s poruchou autistického spektra s další mentální a psychiatrickou diagnózou. Tyto velice neklidné děti vyžadují nepřetržitě péči druhé osoby, ať už zkušeného pedagoga, terapeuta či asistenta. Autistiský tým tvoří dva pedagogové ZŠ Zahrádka, jeden pedagog IC zahrada a dvě asistentky.

3 Nové projekty První vrátný v historii IC Zahrada Od září u nás pracuje dva dny v týdnu náš vážený bývalý klient Jiří Karas. Je to prima pro Jirku i pro nás. Ráno, když se otevřou díky Jirkovi dveře, je den o poznání lepší. Třída na půl cesty pro klienty, kteří dokončili povinnou školní docházku a chystají se opustit IC Zahrada, vznikla třída, která připravuje děti na odchod. Samostatnost, drobné práce v domě, příprava džusů, kávy, výlety do světa - cesta ven. Navšechnočas z.s. Ve spolupráci se Navšechnočas z.s. se budeme snažit podpořit zejména rodiče dětí s kombinovaným postižením. Respitní pobyty, asistenti, dobrovolníci a další projekty, které se pomalu rodí. Rozložení dětí podle místa bydliště Praha 1 - Praha 2 - Praha 3 9 Praha 4 5 Praha 5 4 Praha 6 2 Praha 7 - Praha 8 3 Praha 9 2 Praha 10 5 Mimo Prahu 6 Spolupracujeme IC Zahrada umožnuje studentům z různých škol, nabírat zkušenosti v podobě přednášek, stáží, krátkodobých či dlouhodobých praxí. Společně s UJAK jsme se zapojili do projektu Nová cesta k praxi. Společně hledáme, jak smysluplně a kvalitně zajistit praxe studentům Středních a Vyšších odborných škol.

4 Déle spolupracujeme: II. Lékařská fakulta UK, SŠ při Jedličkově ústavu, Evangelická teologická fakulta UK, Pedagogická fakulta UK, SZŠ a VOŠ 5. Května, VOŠ JABOK, SZŠ Ruská,VOŠ Jasmínová, VOŠ Evropská, VOŠ Husinecká, MILLS, sagenturou Vuste Envis, která zajištuje praxe zahraničním studentům. Spolupráce s Univerzitou Jana Amose Komenského Integrační centrum Zahrada a Základní škola Zahrádka jsou partnery projektu ESF Nová cesta k praxi: inovace ve studiu speciální pedagogiky, reg. č. CZ.2.17/3.1.00/360129, který je podpořen z Operačního Programu Praha - Adaptabilita. Projekt probíhá od do a je zaměřený na podporu studentů oboru speciální pedagogika na Univerzitě Jana Amose Komenského Praha, s.r.o. Budoucí speciální pedagogové a speciální pedagogové vychovatelé mají možnost, v rámci partnerství institucí, realizovat svoji odbornou praxi na našem pracovišti. Pod odborným vedením mentorek Mgr. Michaely Fučíkové a Bc. Kateřiny Drahotové a koordinátorky praxe Mgr. Barbory Slabyhoudové u nás studenti realizují 76 hodin praxe. Účastní se péče o klienty, mají možnost docházet na hospitace nebo se přímo účastnit vyučovacího a výchovného procesu našich dětí. Součástí projektových aktivit je také možnost realizovat, pod vedením našich odborných pracovnic, své absolventské práce bakalářské nebo magisterské. Cílem tohoto projektu je možnost nabídnout studentům speciální pedagogiky UJAK Praha možnost delšího a cíleného pobytu v našem zařízení, seznámit se v praxi s problematikou vzdělávání a péče o děti a mládež s kombinovaným postižením a získat neocenitelné praktické zkušenosti pro studium i budoucí uplatnění v praxi. V akademickém roce 2013/14 u nás realizovalo praxi 15 studentů, v současné době u nás stážuje 11 studentů UJAK Praha. Další informace o projektu naleznete na Studentům, kteří absolvují tuto dlouhodobou praxi IC Zahrada nabízí spolupráci formou brigád, pomoc při zajištění provozu v době letních prázdnin, a z některých studentů se stávají dobrovolníci.

5 A jak to u nás vypadalo letos od Vánoc do Vánoc Dotek Vánoc prosinec 2012 Výstava betlémů, zdobení perníčků, čajovna, věštírna, živý betlém, dílna pro děti, takový byl Dotek vánoc v Zahradě. Tak snad jsme se dotkli, potkali spolu s ostatními, se světlem a vůní s očekáváním a s překvapením. Každý odešel se svatozáří, každý si snad trochu světla odnesl s sebou. Domů. Leden 2013 Solná Jeskyně Každou středu někdo vyráží do solné jeskyně do Hostivaře. Odpočívat, dýchat, hrát si, koukat kolem sebe. Je tam oranžově. Pololetní vysvědčení Tým autistické třídy připravil geniální program. I tak může vypadat předání vysvědčení. Dokonalé scénky, malé etudy a představení a Vysvědčení bylo na světě. Učitelé i děti si vytleskali opakování. Klobouk dolů Terezko, Honzo, Marjánko, Růženko díky.

6 Únor Purple day Purple Day (Fialový den) je den věnovaný mezinárodní kampani týkající se zvyšování povědomí o epilepsii na celém světě. Každoročně, dne 26. března, jsou lidé v zemích po celém světě vyzývání obléknout se do fialového a pořádat akce na podporu lidí s epilepsií. I v roce 2012 se lidé v desítkách zemí na všech kontinentech (včetně Antarktidy) zúčastní Fialového dne. Nebylo tomu jinak ani v Zahradě, která se proměnila fialově. Březen 2. duben Mezinárodní den autismu v modrém Pod modrým nebem slavili jsme na zahradě v modrém. Prima to bylo Těšení na jaro Zimu jsme poslali za humna. Po ohni. Tentokrát nám pomohli kluci a holky z mateřské školky Paleček

7 Poděkování srdečné DSAPRAGUE Diplomatic Spouses Association Diplomatické dámy nám věnovaly korun. Tyto peníze využijeme na nákup rehabilitační pomůcky MOTO med. Děkujeme Duben Pálení čarodějnic Bylo teplo, hořel oheň, pekly se buřty, krásně to vonělo. Robert hrál na kytaru. Spálili jsme čarodějnice. Každý tu svou. Den Pro Vojtu Vůně palačinek a kakaa line se vzhůru. Muzika, vzpomínky, balonky plná zahrada dětí i dospělých. Posíláme ti Vojto pozdravy a vzpomínku...voňavou. Josta zasazená z plodů upečeme koláč.

8 Květen Dobrovolníci Velké poděkování patří na konci školního roku dobrovolníkům z firmi Covidien. Máme vymalováno, umytá okna, prosvětlené třídy, ostříháním vína, které se polehounku vkrádalo do oken. Dámy a pánové nakoukli do našeho světa, kde čas plyne pomaleji. Byl to prima pátek. Děkujeme moc a těšíme příště. Červen Vysvědčení Zahradní Ke konci roku, sklidili jsme, co jsme zaseli. Úroda bohatá radost z blížících se prázdnin náramná.

9 Červenec a srpen Zprávy z prázdnin, výprava do Českého ráje Tentokrát padla volba na Český ráj. Pakliže někdo hledá bezbariérovou chalupu, ideálně pro dvě rodiny, na krásném místě, jedině můžeme doporučit ubytování v obci Zásadka. Navštívili jsme pohádkový Jičín, kde probíhala pouť a tak se děti svezly na labutích. Naši asistenti gentlemani pak vystříleli holkám růže z papíru. Pro lekce historie jsme navštívili hrad Kost a zříceninu hradu Valečov. Nedaleko je Liberec s bílými tygry. Všichni jsme si to užili, navzdory někdy nepříjemnému počasí, ale taková je už příroda. Letní Zdoňov První prázdninový týden opět na Zdoňově. Slunce i déšť, výstava Petra Nikla, les, koně, hledání pokladu, buřty na ohni a domů za mámou. Dobře bylo Září Tour de Garden První etapa je odstartovaná. Třídní učitelé vyrazí letos se svým doprovodným teamem na etapový závod školním rokem. Dopink povolen. Fandíme všem. Start

10 Kozí chlívek v novém Kozí chlívek dostal nový kabát. Díky studentkám dobrovolnicím, které se postaraly aby naše kamerunské kozy měly na zimu nový příbytek. Děkujeme moc Míšo, Terezo, Katko a Terezo Výlet do Bělé pod Bezdězem Další podzimní výlet. Tentokrát na faru pod Bezdězem. Na Ještědu mlha, na lodi po Máchově jezeře vítr, ale stejně to bylo prima, a hub byl plný les. Užili jsme si to. Markétka, Vojta, Fanda a Evelínka a tým Jany Hykešové. Zahradní Slavnost Tentokrát věnovaná našim milým dobrovolníkům Tak přece byla, Zahradní slavnost se zmrzlinou, divadlem dobrým jídlem, přenádherným dortem. Plno dětí. Moc rádi jsme letos pozvali dobrovolníky, kteří nám pomáhají s lehkostí a radostí. Přišli studenti z UJAK, děti z římskokatolické farnosti sv. Prokopa, a dobrovolníci z firmy Covidien. Jejich dobrou vůli v červených balonkách společně s lehkým pírkem poslali jsme dál do světa. Ať se dobrá pomoc s lehkostí rozletí do světa. Díky a těšíme se na Vás u nás. Kdykoli.

11 Říjen Výlov jezírka Historicky první výlov rybníka- jezírka v Zahradě. Dva sumečci pluli si pokojně naším zahradním jezírkem. Výlov byl, ale nutný a tak jsme lovili. Sumečkům bude dobře v Hostivařské přehradě a my měli na jejich počest vynikající rybí polévku a hrušky. Děkujeme Honzo, Marjánko a Terezko. Výprava do dýňového světa Výprava do labiryntu z dýní se vydařila. Bylo trošku chladněji, ale pohyb v bludišti a teplá polévka to bylo to pravé ořechové - dýňové. Listopad Covidien V říjnu opět dorazili naši milí dobrovolníci. Tetokrát dámy batikovaly, látky tašky a látky, pánové a některá dámy natírali kozí chlívek. Vše se náramně povedlo a nám nezbývá, než poděkovat a těšit se příště na setkání.

12 Příběhy Neobyčejné Energie Skupina ČEZ ve spolupráci s Českou televizí. Jejich zástupci společně vybírali z více než 500 diváckých námětů plných hrdinů, pro něž je vlastní radost až na druhém místě. Výsledkem je série osmi různorodých dokumentárních filmů, které představují příběhy neobyčejného nadšení, obětavosti, nasazení, pochopení a energie. Integrační Centrum Zahrada podpořilo projekt Jana Puše,,To jsme si užili světa.., do kterého je zapojen i jeden náš student Honza Kubík. Revoluce sametová 25. výročí Sametové revoluce jsme oslavili i v Zahradě. Revoluční studentské topinky, kvíz a vzpomínky pamětníků. Pamatujeme si a jsme za to rádi.

13 Prosinec Blahopřání V prosincových dnech oslavil své 70. narozeniny PhDr. Jaroslav Šturma. Přední český psycholog, zakladatel a první ředitel Integračního centra Zahrada a dobrý člověk. Blahopřejeme srdečně. Za IC Zahrada Jirka Drahota Mikuláš v Akropoli Mikulášské potkání se v Akropoli. Náramně se povedlo. Zvážené vážené hříchy byly zapomenuty, nebo spíše žádné nebyly naváženy. S čerty i anděly, dětmi, peklem i nebem společně jsme se měli dobře.

14 Vánoční potkávání V předvánoční čas bylo v Zahradě voňavě, teple, jemně a tajemně. Vonělo sushi a punč. Pro každého malý dárek, pro radost snad. Pan doktor Jaroslav Šturma, který za námi přišel, pokřtil nové cd. Povedlo se. Tak v příštím roce Strčte k nám nos. l PF 2015

15 Poděkování a co se povedlo Motomed pořízení rehabilitačního, šlapacího přístroje, jenž poslouží všem dětem z našeho stacionáře. Zvedací zařízení do koupelny rekonstrukce a osazení jedné z koupelen zvedacím zařízením. Projekt, který nám velmi usnadní obsluhu našich imobilních klientů. Drobnější pomůcky pro rehabilitaci - Sadu nafukovacích dlah pro potřeby ergoterapie Strom splněných přání zaměstnanců Komerční banky nám věnoval pomůcky a hračky Pobyty - Bylo zrealizováno několik respitních pobytů. Na letní, prázdninový nám poskytl příspěvek Výbor dobré vůle. Jurta Projekt podpořil Magistrát Hl. m. Prahy. V březnu bude Jurta stát. Fa. DARTIM nám bezplatně, dlouhodobě zapůjčila mobilní zvedací zařízení. Velmi nám usnadní práci jak ve stacionáři, tak při našich častých odlehčovacích pobytech. Covidien Děkujeme srdečně dárcům, kteří nás podpořili v roce 2014 Diplomatic Spouses Associatio, Nadační fond J&, Tříkrálová sbírka farnosti v Praze 3, Nadace DUHA, fa. Bremo, fa. Mall a.s., Výbor dobré vůle, fa. DARTIM, Astellas Pharma, Strom splněných přání zaměstnanců Komerční banky, Pan Karel Schwarzenberg, S.A.P. s.r.o., Karel Jaroš (fotograf z Respektu), Správa majetkového portfolia, Palác Akropolis pronájem prostor pro Mikulášskou besídku. Březen 2015

16

ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELE

ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELE ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELE Vážení přátelé, dovolujeme si Vám předložit výroční zprávu Charity Frýdek Místek za rok 2013. Je v ní stručně popsáno dění loňského roku, tak jak jsme je prožívali my v naší Charitě.

Více

Prointepo s.r.o. obsahuje 53 listů + 22 listů příloh. Základní škola a Mateřská škola Prointepo s.r.o, IČO 25263633

Prointepo s.r.o. obsahuje 53 listů + 22 listů příloh. Základní škola a Mateřská škola Prointepo s.r.o, IČO 25263633 č.j.: 31 / 2011 Zpráva o činnosti Základní školy a Mateřské školy Prointepo s.r.o. za školní rok 2010 2011 obsahuje 53 listů + 22 listů příloh Vypracovala : PhDr. Jarmila Karpašová ředitelka V Hradci Králové

Více

Vážení přátelé, předsedkyně sdružení

Vážení přátelé, předsedkyně sdružení Vážení přátelé, Právě otvíráte Výroční zprávu našeho Občanského sdružení za rok 2012. Čas je mnohdy rychlejší než naše uvažování, skutky, plány a vzpomínky na všechno to, čím jsme v loňském roce prošli.

Více

Komunitní centrum Motýlek Sdružení na pomoc dětem s handicapy VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009

Komunitní centrum Motýlek Sdružení na pomoc dětem s handicapy VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009 Komunitní centrum Motýlek Sdružení na pomoc dětem s handicapy VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009 1 PATRONKA MOTÝLKU Ester Janečková Každé dítě si potřebuje hrát a trávit příjemně svůj volný čas. Pro každé dítě to ale

Více

Úvodní slovo. obsah. Výroční zpráva Diakonie Církve bratrské

Úvodní slovo. obsah. Výroční zpráva Diakonie Církve bratrské ii obsah Úvodní slovo...1 Základní údaje...2 Bethesda domov pro seniory...3 Kruh přátel Bethesdy...4 Centrum Slunečnice...5 Chráněné bydlení na Xaverově...8 Pobyty...9 Pobočka Diakonie CB v Hrádku...11

Více

Darujte s námi Putovní výstava projektů podpořených Komunitní nadací Euroregionu Labe a realizovaných v roce 2010.

Darujte s námi Putovní výstava projektů podpořených Komunitní nadací Euroregionu Labe a realizovaných v roce 2010. Komunitní nadace Euroregionu Labe je nevládní nezisková organizace, která usiluje o otevřené lidské společenství a zlepšování podmínek života v okresech Děčín, Litoměřice, Louny, Teplice a Ústí nad Labem.

Více

Ratolest Výroční zpráva 2011

Ratolest Výroční zpráva 2011 Ratolest Výroční zpráva 211 Vážení přátelé, v roce 211 jsme vstoupili do dvacátého prvního roku existence střediska Ratolest. Byl pro nás rokem náročným, protože jsme se museli vyrovnat s finančními problémy

Více

2004 Výroční zpráva. Oblastní charita Červený Kostelec

2004 Výroční zpráva. Oblastní charita Červený Kostelec 2004 Výroční zpráva Oblastní charita Červený Kostelec Snažíme se mít otevřené srdce a náruč pro každého klienta. Cílem našeho úsilí je, aby každý o koho pečujeme měl kolem sebe dostatek lásky, pochopení,

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA školní rok 2012/13

VÝROČNÍ ZPRÁVA školní rok 2012/13 VÝROČNÍ ZPRÁVA školní rok 2012/13 ZÁKLADNÍ ŠKOLA SPECIÁLNÍ A PRAKTICKÁ ŠKOLA Praha 6, Rooseveltova 8/169 Ředitelka Mgr. Eva Klípová HLAVNÍ MĚSTO PRAHA MAGISTRÁT HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY ODBOR ŠKOLSTVÍ Obsah

Více

Výroční zpráva. Diecézní charita Plzeň

Výroční zpráva. Diecézní charita Plzeň Výroční zpráva Diecézní charita Plzeň Diecézní charita Plzeň byla založena dekretem plzeňského biskupa Mons. Františka Radkovského 1. listopadu 1993, záhy po vzniku Diecéze plzeňské. Caritas znamená láska.

Více

Obsah Úvodní slovo... 3 Základní údaje... 4 Bethesda domov pro seniory... 5 Kruh přátel Bethesdy... 7 Centrum Slunečnice... 8 Chráněné bydlení na

Obsah Úvodní slovo... 3 Základní údaje... 4 Bethesda domov pro seniory... 5 Kruh přátel Bethesdy... 7 Centrum Slunečnice... 8 Chráněné bydlení na Obsah Úvodní slovo... 3 Základní údaje... 4 Bethesda domov pro seniory... 5 Kruh přátel Bethesdy... 7 Centrum Slunečnice... 8 Chráněné bydlení na Xaverově... 11 Pobyty... 13 Pobočka Diakonie CB v Hrádku...

Více

Česká alzheimerovská společnost. 2005 výroční zpráva

Česká alzheimerovská společnost. 2005 výroční zpráva Česká alzheimerovská společnost 2005 výroční zpráva Česká alzheimerovská společnost občanské sdružení Šimůnkova 1600 182 00 Praha 8 - Kobylisy tel.: 286 883 676 fax: 286 882 788 IČO 66 000 971 www.alzheimer.cz

Více

Zpravodaj DNY POROZUMĚNÍ AUTISMU

Zpravodaj DNY POROZUMĚNÍ AUTISMU Zpravodaj 1/2013 Navlečení v modrých pláštěnkách a kšiltovkách jsme putovali s básníkem. Rozdávali jsme sošky ceny APLAUS. Vybírali vaše nejlepší fotografie, kde společným jmenovatelem byla modrá barva.

Více

vyrock 08:Sestava 1 29.9.2009 11:53 Stránka 1 GREEN DOORS

vyrock 08:Sestava 1 29.9.2009 11:53 Stránka 1 GREEN DOORS vyrock 08:Sestava 1 29.9.2009 11:53 Stránka 1 GREEN DOORS vyrock 08:Sestava 1 29.9.2009 11:53 Stránka 2 Výroční zpráva 2008 Green Doors, o. s. Text: Lucie Broukalová, Miroslava Bubela, Eliška Kapounová,

Více

diecézní charita výroční zpráva

diecézní charita výroční zpráva diecézní charita p l z e ň výroční zpráva 2013 [obsah] 1 Slovo biskupa 1 Slovo ředitele DCHP 2 Základní údaje o Diecézní charitě Plzeň 2 Orgány DCHP 3 Činnost střediska DCHP 3 Dobrovolné Charity 4 Adresář

Více

KOMUNITNÍ CENTRUM MOTÝLEK Sdružení na pomoc dětem s handicapy VÝROČNÍ ZPRÁVA 2008

KOMUNITNÍ CENTRUM MOTÝLEK Sdružení na pomoc dětem s handicapy VÝROČNÍ ZPRÁVA 2008 KOMUNITNÍ CENTRUM MOTÝLEK Sdružení na pomoc dětem s handicapy VÝROČNÍ ZPRÁVA 2008 Milí přátelé, otevírá se před vámi výroční zpráva za rok 2008, ve kterém jsme spolu s klienty oslavili již páté narozeniny

Více

Obsah. Humanitární pomoc... 22 Kancelář Diakonie CB... 23 Celkový přehled hospodaření... 24 Výsledovka... 26 Zpráva auditora... 27

Obsah. Humanitární pomoc... 22 Kancelář Diakonie CB... 23 Celkový přehled hospodaření... 24 Výsledovka... 26 Zpráva auditora... 27 Obsah Úvodní slovo... 3 Základní údaje... 4 Bethesda domov pro seniory... 5 Kruh přátel Bethesdy... 7 Centrum Slunečnice... 8 Chráněné bydlení na Xaverově... 11 Pobyty... 13 Pobočka DCB v Kolíně... 15

Více

Výroční zpráva 2014 1

Výroční zpráva 2014 1 Výroční zpráva 2014 1 Vážené čtenářky, vážení čtenáři, v ruce držíte výroční zprávu organizace Náhradním rodinám, o. p. s. za rok 2014. Tento rok byl čtvrtým v naší historii podpory náhradních rodin a

Více

Střední škola, Základní škola a Mateřská škola Šumperk, Hanácká 3 787 01 Šumperk, telefon 583 21 31 66 VÝROČNÍ ZPRÁVA ŠKOLY. školní rok 2012/2013

Střední škola, Základní škola a Mateřská škola Šumperk, Hanácká 3 787 01 Šumperk, telefon 583 21 31 66 VÝROČNÍ ZPRÁVA ŠKOLY. školní rok 2012/2013 Střední škola, Základní škola a Mateřská škola Šumperk, Hanácká 3 787 01 Šumperk, telefon 583 21 31 66 VÝROČNÍ ZPRÁVA ŠKOLY školní rok 2012/2013 Srpen 2013 Obsah 1 Základní údaje o škole... 3 2 Charakteristika

Více

Rekonstrukce náměstí Republiky. Z prosincových akcí vybíráme. MĚSÍČNÍK MĚSTA SOBĚSLAVI ROČNÍK 21 prosinec 2012 cena 10,- Kč

Rekonstrukce náměstí Republiky. Z prosincových akcí vybíráme. MĚSÍČNÍK MĚSTA SOBĚSLAVI ROČNÍK 21 prosinec 2012 cena 10,- Kč 12 MĚSÍČNÍK MĚSTA SOBĚSLAVI ROČNÍK 21 prosinec 2012 cena 10,- Kč Rekonstrukce náměstí Republiky Nové úpravy soběslavského náměstí vyvolávají mezi občany stále řadu diskuzí. Aby všichni měli maximum informací

Více

R O S T E M E S Č A S E M

R O S T E M E S Č A S E M ROSTEME S ČASEM Vážené dámy, vážení pánové, milí kolegové, dovolte mi, abych se jako každý rok, poohlédla za rokem minulým, a to z pohledu celé naší organizace P- centra. Jedno přísloví říká: Cesty vznikají

Více

Zpráva o činnosti v roce 2009

Zpráva o činnosti v roce 2009 Zpráva o činnosti v roce 2009 Zpráva o činnosti v roce 2009 ÚVOD I. ÚVODEM Rok 2009 byl pro Diakonii ČCE mimořádným a slavnostním rokem, ve kterém jsme si připomínali 20-tileté výročí od znovuobnovení

Více

Výroční zpráva o činnosti školy

Výroční zpráva o činnosti školy Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2013/2014 Ivančice 30. září 2014 Ing. Marta Špalková ředitelka Výroční zpráva byla schválena na schůzi školské rady dne: 14. 10. 2014 1 2 1. Základní údaje

Více

ČESKÁ ALZHEIMEROVSKÁ SPOLEČNOST

ČESKÁ ALZHEIMEROVSKÁ SPOLEČNOST ČESKÁ ALZHEIMEROVSKÁ SPOLEČNOST výroční zpráva za rok 2006 Činnost České alzheimerovské společnosti v roce 2006 3 Libella Pragensis 3 Kontaktní a informační centrum 3 Ediční činnost 3 Přednášková činnost

Více

PUBLIKACE: DESET LET NADĚJE SLOVO ÚVODEM

PUBLIKACE: DESET LET NADĚJE SLOVO ÚVODEM PUBLIKACE: DESET LET NADĚJE SLOVO ÚVODEM Motto: Neodpírej dobrodiní těm, kteří je potřebují, je-li ve tvé moci je prokázat. (Bible, Kniha Přísloví 3,27) Deset let z hlediska historického není dlouhá doba;

Více

Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2011/12

Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2011/12 Evangelická akademie Vyšší odborná škola sociální práce a střední odborná škola, Hrusická 2537, Praha 4 Evangelická akademie Vyšší odborná škola sociální práce a střední odborná škola Praha Výroční zpráva

Více

Diakonie Českobratrské církve evangelické Středisko BETLÉM

Diakonie Českobratrské církve evangelické Středisko BETLÉM Diakonie Českobratrské církve evangelické Středisko BETLÉM VÝROČNÍ ZPRÁVA 2001 Obsah Výroční zprávy: VZNIK A HISTORIE STŘEDISKA BETLÉM... 2 POSLÁNÍ A ORGANIZAČNÍ STRUKTURA... 2 VÝZNAM KOMUNITY A PODMÍNKY

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2004. N A D Ě J E Varšavská 37. občanské sdružení 120 00 Praha 2

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2004. N A D Ě J E Varšavská 37. občanské sdružení 120 00 Praha 2 VÝROČNÍ ZPRÁVA 2004 N A D Ě J E Varšavská 37 občanské sdružení 120 00 Praha 2 Vy jste světlo světa. Nemůže zůstat skryto město ležící na hoře. A když rozsvítí lampu, nestaví ji pod nádobu, ale na svícen;

Více

výroční zpráva 2010 sdružení na pomoc dětem s handicapy Táhneme s dětmi za jeden provaz

výroční zpráva 2010 sdružení na pomoc dětem s handicapy Táhneme s dětmi za jeden provaz výroční zpráva 2010 sdružení na pomoc dětem s handicapy Táhneme s dětmi za jeden provaz patronka Motýlku Ester Janečková Milí přátelé a příznivci, jsme rády, že Vás opět můžeme informovat o tom, co se

Více

DIECÉZNÍ KATOLICKÁ CHARITA HRADEC KRÁLOVÉ

DIECÉZNÍ KATOLICKÁ CHARITA HRADEC KRÁLOVÉ 20 let pomáháme lidem v nouzi, 22 našich regionálních Charit vám poskytuje 160 sociálních a zdravotních služeb a zařízení, kde pečuje 993 zaměstnanců o 30 000 nemocných a potřebných 1992 2002: Zakládáme

Více