ONDUSTEEL A ONDUTECH. lehká ocelová střešní krytina s minerálním granulátem. lehká ocelová střešní krytina s hladkým povrchem.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "ONDUSTEEL A ONDUTECH. lehká ocelová střešní krytina s minerálním granulátem. lehká ocelová střešní krytina s hladkým povrchem."

Transkript

1 ONDUSTEEL A ONDUTECH lehká ocelová střešní krytina s minerálním granulátem terrakota břidlice hnědá černá červená zelená modrá lehká ocelová střešní krytina s hladkým povrchem terrakota břidlice hnědá červená zelená modrá Barevnost prospektu je pouze orientační. Barvy produktů na obrázcích nemusí přesně odpovídat skutečnosti.

2 SKLADBA VRSTEV Ondusteel 1. Ocelový plech 2. Aluzinková galvanická ochrana 3. Oboustranný AFP 4. Primer 5. Akrylová hlavní vrstva 6. Kamenný granulát 7. Akrylový bezbarvý lak (UV filtr, algicid, fungicid) OnduTECH 1. Ocelový plech 2. Aluzinková galvanická ochrana 3. Oboustranný AFP 4. Primer 5. Akrylová hlavní vrstva 1. Tloušťka ocelového plechu včetně AZ 0,45 mm. 2. Tloušťka akrylátové vrstvy + primer minimální 140 μm. Tloušťka barev je na vlastní krytině obtížně měřitelná z důvodu přitlačení kamenného granulátu do mokré barvy. Udávaná tloušťka je přepočtená hodnota z tloušťka barvy při aplikaci a na základě sušiny. 3. Tloušťka bezbarvého laku. Princip stanovení hodnoty je stejný jako v předchozím případu. Minimální tloušťka 35 μm. 1. Tloušťka ocelového plechu včetně AZ 0,45 mm. 2. Celková tloušťka barvy po vysušení (primer + akrylátová barva) 100 μm.

3 BAREVNÉ PROVEDENÍ: Pro dokonalé sladění střechy s přáním architekta a s okolní zástavbou jsou k dispozici tyto barvy: Ondusteel: terakota objednávkový kód 11 břidlice objednávkový kód 22 hnědá objednávkový kód 33 černá objednávkový kód 44 červená objednávkový kód 55 zelená objednávkový kód 66 modrá objednávkový kód 77 OnduTECH: červená objednávkový kód 01 hnědá objednávkový kód 02 břidlice objednávkový kód 03 terrakota objednávkový kód 05 zelená objednávkový kód 06 modrá objednávkový kód 07 Pro individuální projekty větší než m 2 lze po dohodě zajistit barvu na objednávku. Vlivem kombinace povolených tolerancí parametrů vstupních materiálů a výrobního procesu mohou vzniknout odchylky tónu téže barvy, které nemají stejné výrobní číslo. Před expedicí většího množství než jedna paleta ze skladu prodejce, je vždy nutné přesvědčit se dle etikety o shodě výrobního čísla a není-li to možné, provést vizuální kontrolu shody barevného tónu. SKLONY: Ondusteel, OnduTECH je vhodný pro použití od 12 sklonu. Poznámka: je-li délka střechy větší > 10 m (měřeno ve směru sklonu) a v nadmořských výškách > 600 m, se musí min. dovolený sklon zvýšit o 5 dle EN a revidované ČSN Navrhování střech základní ustanovení. CERTIFIKACE: Hořlavost: A nehořlavý PAVÚS Požární klasifikace dle ČSN EN ,5 Certifikace Ondusteel, Ondutech - ocelová střešní krytina se shoduje s požadavky označení CE dle EN Samonosné plechové výrobky pro střešní krytiny a vnější a vnitřní obklady a a splňuje všechny požadavky ve znění směrnice Rady 89/106 EHS o stavebních výrobcích. ZÁRUKA: 30 let při splnění všech záručních podmínek viz Záruční list. Střešní krytina OnduSTEEL, OnduTECH nesmí být dělena za použití elektrických kotoučových pil porušení záruky! Každá střecha je originál, proto návod výrobce nemůže zohlednit všechny možnosti řešení detailů střech. Proto výrobce neručí za případné škody vzniklé nesprávným použitím nebo pochopením návodu.

4 ZÁKLADNÍ PRAVIDLA A ZÁSADY Práce s krytinou Ondusteel a Ondutech je přesná a zaručuje dokonalý výsledek a vzhled. Pro nabytí základních dovedností postačí následný návod, profesionálům nabízíme bezplatné odborné zaškolení. Krytinu klademe na konstrukci se sklonem v rozmezí Venkovní teplota by neměla klesnout pod -5 C, přičemž díly by měly být uskladněny do 0 C. Krytinu skladujte venku pouze v originál balení na originál paletě. Doplňky skladujte vždy uvnitř. V případě zateplených střech doporučujeme pro ochranu podstřeší použít některou z pojistných hydroizolačních fólií a to dle skladby střešního pláště, kterou zpravidla určí projektant. Na položenou krytinu vstupujte pouze v nejnutnějších případech. Mějte obuv s měkkou podrážkou a našlapujte v místě nejnižšího profilu, kde je taška podepřena latí. Správné odvětrání je důležité u každé krytiny, neméně u tašek Ondusteel a Ondutech. Střešní konstrukce, skladba střešního pláště, řešení větrání a počet větracích prvků musí odpovídat ČSN Navrhování střech a být ověřen tepelným výpočtem dle ČSN Teplená ochrana budov a musí být v souladu s předpisy souvisejícími i doporučeními výrobce. Pokládka krytiny musí být provedena v souladu s platnými normami, předpisy a obecnými zásadami pro pokrývání šikmých střech a klempířských a stavebních prací (více ČSN , ČSN , ČSN Klempířská práce stavební), doporučením navržené projektantem a dle montážního návodu. Kvalitativní parametry výrobku výrobce zaručuje pouze při dodržení montážních a záručních podmínek. 1. Pro objednávání a přesné rozlišení odstínů barev jsou směrodatné pouze vzorky výrobce. Nikoliv fotografie nebo prospekt. 2. Výrobky balené originálně od výrobce mají na etiketách tyto údaje: kód a název výrobku prvku kód a název barvy výrobku počet kusů v balení kartonu datum výroby a výrobní číslo jméno, adresu a telefon výrobce Uvedení data výroby a výrobního čísla je jednou z nezbytných podmínek uplatnění případné reklamace. 3. Výrobce nepřebírá zodpovědnost za škody způsobené uživatelem nebo třetí osobou uživateli nebo neznalostí všeobecných a technických informací a podmínek k výrobku, zejména montážního návodu a záručních podmínek.

5 ONDUSTEEL Moderní technologie pro Vaši střechu Ondusteel lehká ocelová střešní krytina v profilu tradiční tašky s vícevrstvou protikorozní ochranou a s minerálním granulátem na povrchu ve více barvách. Dokonalý vzhled zapadající do tradiční architektury, trvanlivost a odolnost proti klimatickým vlivům, technicky vyspělé řešení, šetřící stavební náklady a naprostá ekologická a zdravotní nezávadnost. To jsou hlavní, ale ne všechny výhody krytiny nové generace. ONDUTECH OnduTECH elegantní, odolná, lehká a hospodárná ocelová střešní krytina s hladkým povrchem, který snižuje riziko zachytávání nečistot a tím i porůstání mechem v agresivnějším prostředí. Tato střešní krytina je vyrobena podle nejnovějších technologických poznatků a s použitím kvalitních surovin. Při správném použití Vám bude spolehlivě sloužit několik desetiletí. Nový způsob povrchové úpravy přináší větší mechanickou odolnost, lepší vzhled a větší korozní ochranu. Použití: Ondusteel a OnduTECH jsou všestranné krytiny s možností použití na nových projektech, kde přispějí k dosažení zcela nových konstrukčně architektonických výsledků, kterým až dosud bránily možnosti tradičních materiálů. Nové možnosti nabízí pro rekonstrukce, dokonce i v kontextu památkově chráněných celků, prostě tam, kde je třeba zachovat stávající konstrukci krovu, která však již nevyhoví většímu zatížení těžkou krytinou a zároveň udrží charakter vnějšího vzhledu objektu. Pro krytinu neexistuje žádné omezení na stavbách občanských a obytných, ani na stavbách hospodářských. Své uplatnění najde od rodinného domu, přes garáž, altán nebo stodolu, až po objekty veřejných institucí, firem a obchodních komplexů nebo bloky obytných budov. Velké úspory lze také dosáhnout překrytím staré krytiny (vlnovky, šindele, plechu) taškou Ondusteel bez předchozí demontáže. Na starou krytinu stačí ukotvit latě a pokládku nové krytiny může začít bez rizika výraznějšího zatížení konstrukce. Z důvodu bezpečnosti je však nutné pečlivě posoudit stav překrývající krytiny, provést statické posouzení krovu apod. Pro využití všech vlastností a možností této výjimečné krytiny je velmi důležité seznámit se s jejími technickými parametry a zejména s postupem montáže. Po prostudování následujících informací, návodu k pokládce a řešení různých detailů, získáte základní přehled, který Vám umožní provést jednoduchou střechu svépomocí nebo dohlédnout na pokrývače. Pro perfektní provedení členitější střechy je však nutné mít podrobné znalosti, zručnost, zaškolení a předepsané vybavení. Pro jistotu splnění podmínek záruky proto doporučujeme vyžádat si seznam autorizovaných montážních firem a využít jejich nabídky. V případě dotazů ohledně technických parametrů, pokládky krytiny, řešení detailů, rozpočtu potřebných prvků na střechu (dle projektové dokumentace) atd. kontaktujte technické oddělení firmy Onduline.

6 TECHNICKÉ INFORMACE Základní prvek (ST 7) Celková délka: mm Užitná délka: mm Celková šířka: 456 mm Užitná šířka: 410 mm Užitná plocha: 0,55 m 2 /ks Spotřeba na m 2 : 1,82 ks Hmotnost Ondusteel: 3,22 kg/st7; 6,8 kg/m 2 Hmotnost Ondutech: 2,45 kg/st7; 4,8 kg/m 2 Hřebenáč kulatý (BR) Hřebenáč počáteční (BRS) Hřebenáč ukončovací (BRE) Celková délka: 400 mm Užitná délka: 380 mm Šířka: 150 mm Výška: 95 mm Hmotnost Ondusteel: 0,6 kg Hmotnost Ondutech: 0,4 kg Spotřeba na 1 bm: 2,77 ks Celková délka: 400 mm Užitná délka: 360 mm Šířka: 150 mm Výška: 95 mm Hmotnost Ondusteel: 0,65 kg Hmotnost Ondutech: 0,45 kg Použití: založení hřebene Celková délka: 400 mm Užitná délka: 400 mm Šířka: 150 mm Výška: 95 mm Hmotnost Ondusteel: 0,65 kg Hmotnost Ondutech: 0,45 kg Použití: ukončení hřebene Hřebenáč V tvar (RV) Ukončení nároží (BRSP) Valbový roh (YBR) Celková délka: mm Užitná délka: mm Šířka: 218 mm Spotřeba na 1 bm: 0,77 ks Hmotnost Ondusteel: 2,4 kg Hmotnost Ondutech: 2,0 kg Celková délka: 400 mm Užitná délka: 360 mm Šířka: 150 mm Materiál: plast Hmotnost Ondusteel: 0,4 kg Hmotnost Ondutech: 0,3 kg Použití: ukončení nároží Rozměry: pro hřebenáč BR Materiál: plast Sklon: 30 Hmotnost Ondusteel: 0,4 kg Hmotnost Ondutech: 0,3 kg Použití: pro napojení hřebene na nároží Barevnost prospektu je pouze orientační. Barvy produktů na obrázcích nemusí přesně odpovídat skutečnosti.

7 Závětrná lišta (FT L/R) Závětrná lišta krátká (GT L/R) Lem ke zdi (SWT L/R) Pravá, levá Celková délka: mm Užitná délka: mm (pokrývá 3 řady) Spotřeba na 1 bm: 0,81 ks Hmotnost Ondusteel: 1,72 kg Hmotnost Ondutech: 1,2 kg Pravá, levá Celková délka: 456 mm Užitná délka: pokrývá 1 řadu Hmotnost Ondusteel: 0,58 kg Hmotnost Ondutech: 0,48 kg Pravý a levý Celková délka: mm Užitná délka: mm (pokrývá 3 řady) Spotřeba na 1bm: 0,81 ks Hmotnost Ondusteel: 1,72 kg Hmotnost Ondutech: 1,2 kg Okapový lem (ET) Spojovací plech (UNI) Úžlabí (VY) Celková délka: mm Užitná délka: mm Spotřeba na 1bm: 0,77 ks Hmotnost Ondusteel: 2 kg Hmotnost Ondutech: 1,4 kg Celková délka: mm Užitná délka: mm Spotřeba na 1 bm: 0,77 ks Hmotnost Ondusteel: 1,7 kg Hmotnost Ondutech: 1,5 kg Celková délka: mm Užitná délka: mm Užitná šířka: 2 x 140 mm Spotřeba na 1bm: 0,79 ks Hmotnost: 2,2 kg Povrch bez granulátu Rovinný plech (VST) Šablona pro svislé plochy (BIBO) Celková délka: mm Šířka: 500 mm Spotřeba na 1m 2 : 1,41 ks Materiál: ocelový plech Hmotnost Ondusteel: 3,7 kg Hmotnost Ondutech: 2,55 kg Použití: oplechování komínů, zhotovení atypických detailů a prvků Rozměr: 150 x 150 mm Materiál: ocelový plech Plocha: 40 ks/m 2 Hmotnost Ondusteel: 0,30 kg Hmotnost Ondutech: 0,20 kg Použití: obklady svislých ploch štíty, komíny Barevnost prospektu je pouze orientační. Barvy produktů na obrázcích nemusí přesně odpovídat skutečnosti.

8 Ventilátor plechový (VL100) Ventilátor plastový (LG75) HV 15 plastový komínek Materiál: ocelový plech Délka: 250 mm Šířka: 456 mm Větrací průřez: 125 cm 2 Hmotnost Ondusteel: 0,92 kg Hmotnost Ondutech: 0,8 kg Použití: odvětrání prostoru pod krytinou Minimální sklon pokládky 18 Materiál: plast Délka: 440 mm Šířka: 456 mm Větrací průřez: 75 cm2 Hmotnost Ondusteel: 2,0 kg Hmotnost Ondutech: 1,5 kg Použití: odvětrání prostoru pod krytinou Minimální sklon pokládky 12 Materiál: plast Délka: 440 mm Šířka: 456 mm Pro sklony 15-45, průřez 150/150 mm Hmotnost Ondusteel: 2,5 kg Hmotnost Ondutech: 2,0 kg Použití: pro odvětrání potrubí HV 110 plastový komínek GS 114 ventilační komínek, plastový AZ 16 anténní prostup, plastový Materiál: plast Délka: 440 mm Šířka: 456 mm Pro sklony 10-80, průřez 110 mm Hmotnost Ondusteel: 1,55 kg Hmotnost Ondutech: 1,45 kg Použití: pro odvětrání potrubí Materiál: plast Délka: 440 mm Šířka: 456 mm Pro sklony: 12-50, průřez 110 mm Hmotnost Ondusteel: 1,5 kg Hmotnost Ondutech: 1,4 kg Použití: K odvětrání plynových kotlů Materiál: plast Délka: 440 mm Šířka: 456 mm Hmotnost Ondusteel: 1,5 kg Hmotnost Ondutech: 1,2 kg Použití: utěsnění anténních prvků BP základní deska FS nášlapný stupeň Materiál: Ocel termicky zinkovaná a lakovaná akrylovou barvou Délka: 640 mm Šířka: 456 mm Hmotnost Ondusteel: 5,3 kg Hmotnost Ondutech: 4,3 kg Použití: jako základní prvek ke zhotovení lávek (š. 250 mm) pro pohyb po střeše Materiál: Ocel termicky zinkovaná a lakovaná akrylovou barvou Délka: 640 mm Šířka: 456 mm Hmotnost Ondusteel: 6,3 kg Hmotnost Ondutech: 5,1 kg Použití: pro bezpečný pohyb po střeše a přístup k místům vyžadujícím údržbu Barevnost prospektu je pouze orientační. Barvy produktů na obrázcích nemusí přesně odpovídat skutečnosti.

9 BLC H/V držák hromosvodu SB sněhový zachytávač horizontální, vertikální Materiál: Ocel termicky zinkovaná a lakovaná akrylovou barvou Hmotnost: 0,10 kg Použití: upevnění drátu hromosvodu Materiál: Ocel termicky zinkovaná a lakovaná akrylovou barvou Hmotnost: 0,12 kg Použití: zabraňuje sjíždění sněhu ze střechy. Klade se u okapů i v ploše dle sněhové oblasti. Střešní vikýř (SY) Střešní vikýř univerzální (SN) LP polykarbonátová průhledná taška Délka: 600 mm Šířka: 450 mm Materiál: plech a polykarbonátové sklo Rozměr okna: 530 x 380 mm Hmotnost: 13 kg Použití: prosvětlení půdního prostoru a výlez na střechu Délka: 600 mm Šířka: 400 mm Materiál: plech a polykarbonátové sklo Rozměr okna: 480 x 360 mm Hmotnost: 5,8 kg Použití: prosvětlení půdního prostoru a výlez na střechu Délka: 440 mm Šířka: 456 mm Hmotnost: 0,3 kg Materiál: polykarbonát Použití: slouží k prosvětlení půdního prostoru Střešní vikýř doporučujeme zapustit cca 25 mm pod úroveň latí, aby se konce tašek přesahujících nad oplechování nezvedaly. Konce tašek se ohnou dolů k oplechování. Barevnost prospektu je pouze orientační. Barvy produktů na obrázcích nemusí přesně odpovídat skutečnosti.

10 MONTÁŽNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ Nezbytnou podmínkou správného fungování a zaručené životnosti střešního systému Ondusteel, Ondutech je provedení montáže podle zásad a pravidel stanovených výrobcem a použití originálních doplňků a příslušenství. Všechny prvky systému jsou přizpůsobeny technickým i estetickým nárokům kladeným na moderní střechu. Jejich náhrada nebo záměna za prvky neschválené výrobcem může mít za následek funkční nebo vzhledové vady krytiny a může znamenat porušení záručních podmínek výrobce. NC hřeby ve svitku NF hřeby volné SCR vruty Barva: červená, černá, zelená Délka: 45 mm Průměr: 2,5 mm Balení: 325 ks ve svitku Použití: přibíjení prvků systému pomocí pneumatického hřebíkovače Barva: červená, černá, zelená Délka: 45 mm Průměr: 2,5 mm Balení: 500 ks volné Použití: ruční přibíjení prvků systému Samořezné vruty šestihranné Délka: 42 mm Průměr: 3,2 mm Balení: 500 ks Hmotnost: 1,6 kg O REP opravná sada (Ondusteel) T REP opravná sada ve spreji (Ondutech) Obsahuje: akrylovou barvu, kamenný granulát, štětec Použití: opravy drobných poškození povrchů, zalakování hran po střihu, zatření hřebíků apod. Hmotnost: 1,20 kg Spotřeba: dle členitosti střechy, dodává se cca 1 sada na 100 m 2 Obsahuje: sprej 400 ml Použití: opravy drobných poškození povrchů Hmotnost: 0,5 kg Spotřeba: dle členitosti střechy, dodává se cca 1 sada na 100 m 2 Kompresor (DUO-COM) Hřebíkovač (DUO-GUN) Montážní sada Hmotnost kompresoru: 20 kg Objem nasávacího vzduchu: 220 l/min. Maximální tlak: 8 bar Výkon motoru (220 V, 50 Hz): 1,1 kw Hmotnost hřebíkovače: 2,5 kg Kapacita zásobníku: až 325 ks hřebů Malá ohýbačka délka lišty 65 cm Hmotnost: 27 kg Velká ohýbačka délka lišty 140 cm Hmotnost: 30 kg Pákové nůžky délka střihu 70 cm Hmotnost: 35 kg Barevnost prospektu je pouze orientační. Barvy produktů na obrázcích nemusí přesně odpovídat skutečnosti.

11 MONTÁŽNÍ NÁVOD Při montáži je nutno dodržet platné normy a předpisy včetně všech nařízení a pokládku krytiny provádět v souladu s Pravidly pro navrhování a provádění střech a montážním návodem výrobce. Vzhledem k malé hmotnosti krytiny musí být věnována zvýšená pozornost upevnění krovu k budově. Laťování Pro ochranu střešní konstrukce doporučujeme použít některou z pojistných hydroizolačních fólií. V případě zateplených střech použijte difúzní folii, která se připevní vodorovně s požadovanými přesahy mezi krokve a kontralatě. Přesný průřez kontralatí a latí se stanoví dle sklonu střechy, délky a rozteče krokví, místních klimatických podmínek popř. na základě statického posouzení. Minimální rozměr latí je 30 x 50mm, doporučený rozměr je 40 x 60 mm. Laťování začínáme od okapové hrany krokví k hřebeni. První lať se umístí zároveň se spodní hranou krokve. Druhá lať se klade ve vzdálenosti spodních hran od min. 340 mm, dle typu a tvaru okapu (umožníme, aby poslední řada tašek přesahovala krokve nad okap, max. 70 mm). V případě, že je použit okapový lem ET (u nízkých sklonů, zaatikových nebo mezistřešních žlabů, při zhoršených klimatických podmínkách) a konstrukce okapu to umožňuje je možné umístit druhou lať až max. 410 mm. V tom případě umístěte první okapovou lať do vzdálenosti 30 mm od spodní hrany kontralatě (obr. 1). Další latě se pokládají ve vzdálenosti spodních hran 410 mm až co nejblíže k hřebeni (obr. 2) Obr. 1 Obr. 2 Laťování u hřebene Nejprve připevněte poslední lať pod hřebenovou lať a nechte mezi nimi mezeru cca 20 mm, která umožní větrání (obr. 3). Výšku hřebenové latě vyměřte podle sklonu střechy tak, aby bylo možné hřebenáče o lať pevně opřít a zároveň aby těsně přiléhaly ke krytině pod hřebenem. Laťování po 410 mm obvykle nevyjde přesně pod hřebenovou lať a proto je nutné řady u hřebene upravit (obr. 4). Podle vzdálenosti poslední latě pod hřebenem od nejbližší spodní latě se řeší napojení tašek na hřeben následujícím způsobem: - pokud je vzdálenost menší než 410 mm, ale větší než 120 mm použije se podélně zkrácená taška ST7. - v případě vzdálenosti menší než 120 mm lze použít spojovací plech UNI. Z estetického důvodu se však většinou používají podélně zkrácené tašky ST7. Obr. 3 Obr. 4

12 Pokládka tašek Pokládka tašek se provádí od hřebene k okapu. Tašky spodní řady se proto vždy podkládají pod horní tašky a potom se přes spodní okraj horních tašek přibíjí. Při postupném přibíjení tašek ponechejte vždy kraj posledních tašek v horní řadě volný, aby jej bylo možné zvednout a podložit spodní tašku (obr. 5). Tašky se překládají o krajní drážky (cca 65 mm) vždy proti směru převládajícího větru a kladou se tzv. na vazbu. Optimální je posun šablon o 3 profily (minimálně o 2 profily, obr. 6). Na začátek každé druhé řady proto vložte šablonu zkrácenou o 2-3 profily a dále v řadě pokračujete již celými. Odstřižené profily obvykle využijete na opačném konci střechy nebo v detailech. Pro urychlení pokládky doporučujeme si připravit několik zkrácených šablon (o 3 díly) s potřebným ohybem na kraji. V případě nutnosti pohybu po krytině použijte obuv s měkkou gumovou podrážkou a našlapujte do nejširšího prolisu tašky a to dole, kde je podepřena latí. Obr. 5 Obr. 6 Přichycení tašek v ploše Tašky v ploše střechy se přibíjejí vždy přes spodní lem profilu (přes vrchní plochu pouze první řada pod hřebenem a u okapu) a to cca 10 mm vedle drážky, v místě kudy stéká nejméně vody (obr. 7). Šablona se přichycuje 4-6 kusy nerezových hřebů, z toho jeden vždy do přesahu tašek. První celá řada tašek pod hřebenem (obvykle druhá řada) se nejprve přibije 2 až 3 hřeby přes horní lem (obr. 8). Po podložení řady tašek pod ní se přibije i přes spodní lem minimálně 4 hřeby. Obr. 7 Obr. 8 Přichycení tašek u okapu Přesahující tašky v okapové řadě se také přibíjí 4 až 5 hřeby přes vrchní plochu, šikmo ve vnější vrchní části profilu drážky (obr. 9). Hlavičku hřebů je vhodné zatřít akrylovou barvou z opravné sady nebo silikonovým tmelem a zasypat barevným granulátem. Pokud tašky nepřesahují přes první lať (v případě použití okapové lišty ET) a je nad okapem dostatek místa je možné tašky přibít obvyklým způsobem přes spodní lem (obr. 10). Obr. 9 Obr. 10

13 Hřebíky Pro přichycení krytiny použijte originální hřeby od výrobce, které jsou z nerezové oceli a barvené. Dodávají se buď volné (NF) nebo ve svitku (NC) pro hřebíkovač. Pozinkované hřeby a šrouby nedosahují životnosti krytiny a mohou výrazně zkrátit životnost střechy a znečišťovat povrch krytiny. Proto je výrobce nedoporučuje s výjimkou dočasných a užitkových staveb. Ruční přibíjení (nebo šroubování) tašek je možné, ale pomalé a vyžaduje součinnost a zručnost dvou pracovníků, aby nedošlo k poškození povrchové úpravy kladivem. Profesionálové používají pneumatický hřebíkovač. Práce s ním je rychlá, přesná a ušetří jednu pracovní sílu. Lze jej zakoupit nebo pronajmout u většiny prodejců. Úprava tašek obecné zásady V průběhu montáže je nutné část tašek zkracovat a upravovat na různé detaily (např. u hřebene, nároží, úžlabí, štítu, napojení na zeď atd.). Z důvodu zamezení deformace šablony po vyměření místa ohybu přidejte potřebnou délku na ohyb krytiny (cca mm) a tašky vždy nejprve ohněte a následně stříhejte. Tašky je možné stříhat různými typy nůžek na plech. Nejvhodnější jsou nůžky pákové (obr. 11). Je možné použít i nůžky ruční nebo elektrické. Všechny stříhané hrany a poškozená místa musí být přetřeny akrylovou barvou a zasypány granulátem z opravné sady REP. POZOR! Nikdy se nesmí používat elektrické nářadí s rotačními brusnými kotouči. Vznikající teplo ničí protikorozní ochranu tašku! Úprava tašek ohýbání příčné Konce krajních tašek je nutné v příčném směru ohýbat pro zajištění těsnosti detailů pod závětrné lišty, v úžlabí nebo nároží apod. Aby byl ohyb přesný a snadný bez rizika poškození povrchové úpravy, je vhodné používat k tomu uzpůsobenou ohýbačku (viz obr. 12). Před ohnutím vložíte tašku mezi lišty ohýbačky, které pevně stlačíte k sobě sešlápnutím páky. Ohnutí provedete pohybem delšího konce tašky nahoru (obr. 13). Obr. 12 Obr. 13 Obr. 11 Úprava tašek ohýbání podélné Na připojení poslední řady tašek pod hřeben, v mansardovém zlomu apod. je obvykle nutné tašky podélně zkrátit a ohnout nahoru pod hřeben nebo lištu. I v podélném směru se taška také vždy nejprve ohne a potom stříhá, aby nedošlo ke zkroucení. Šablona se ve vyznačeném místě upne mezi speciálně přizpůsobené lišty a pak se pohybem páky nahoru provede přesný ohyb (obr. 14, 15). Pákové nůžky a velkou i malou ohýbačku je možné koupit nebo pronajmout u firmy Onduline nebo u některých prodejců. Použití montážního vybavení výrazně zrychluje a zkvalitňuje montáž. Obr. 14 Obr. 15

14 Hřebenáče Hřebenáče se kladou s přesahy koncových lemů, vždy proti směru převládajících větrů. Hřebenová lať musí být pro hřebenáče podporou, ale nesmí je zvedat nad tašky nebo spojovací plech. Hřebenáč se přibije jedním hřebem šikmo shora přes čelní lem dílu. Zároveň se tak přibije i zadní lem spodního hřebenáče. Pro zajištění odvětrání v hřebeni upevněte mezi hřebenovou lať a ohnutý lem zkrácené tašky popř. prvku UNI krátké kusy latí (20 x 30mm), které vymezí ventilační mezeru. Použitím některého z větracích pásů hřebene (např. rozměr 5000/310 mm, obr. 16) je zajištěna dobrá ventilace střechy přes hřeben. Hřebenáče kulaté (BR) upevňujte vždy v nejvyšším místě 2 ks hřebů. Na začátek hřebene použijte hřebenáč počáteční (BR/S), na ukončení hřebene použijte hřebenáč ukončovací (BR/E). Vzdálenost latí poslední řady pod hřebenem je obvykle menší než 410 mm. Šablonu ST7 nebo spojovací plech UNI pro tuto poslední řadu proto upravíte tak, že je ve vyznačené vzdálenosti (0 až 20 mm od líce hřebenové latě) ohnete nahoru. Ponecháte ohnutý lem široký cca 40 mm a zbytek tašky podélně odstřihněte. Lem ohnutý do svislé roviny přibijte k hřebenové lati asi 4 hřeby na tašku. Hřebenáč překryje upravený konec tašky a přibije se k hřebenové lati (obr. 17). Obr. 16 Obr. 17 Hřebenáč lomený (RV) Lomený hřebenáč lze použít jen pro střechy s nízkým sklonem od 12 do cca 30. U větších sklonů je již nutné výrazně měnit původní úhel zalomení a při ohýbání může dojít k deformaci a netěsnostem v přesahu dílů. Použijí se dvě hřebenové latě, které se upevní shora přes upravenou poslední tašku nebo spojovací plech, jejichž horní lem je ohnut nahoru až za každou z hřebenových latí (obr. 18, 19). Hřebenáče se překládají nejméně o 100 mm a kladou se proti směru převládajícího větru. Hřebenáč se přibije z boku do hřebenových latí minimálně 3 kusy hřebů z každé strany, z toho jedním vždy v přesahů dílů. Toto řešení je nejčastější, protože zajišťuje pevnost hřebene i v případě vichřice. Vzhledem k tomu, že v tomto případě se jedná o nevětraný hřeben používá se RV většinou při nezateplených střechách, u hospodářských a halových objektů, kde je vhodné využít úspory oproti řešení s kulatým hřebenáčem. Obr. 18 Obr. 19

15 Okapový lem (ET) Okapový lem ET se používá při nízkém sklonu střechy, malém přesahu tašek a ve ztížených klimatických podmínkách. Při laťování si stanovte přesah tašek přes okapovou hranu. Nejčastější je ukončení tašek s přesahem (obr. 20). Dešťová voda stéká z tašek přímo do okapu. Maximální přesah tašek nad okap je 70 mm, v oblastech s vyšší sněhovou pokrývkou (dle mapy sněhových oblastí) a v nadmořských výškách nad 800 mm pouze 30 mm. Ukončení tašek bez přesazení nad okap je méně běžné (obr. 21). Používá se hlavně u zaatikkových nebo mezistřeších žlabů, kde by namrzání ledu mohlo způsobit uvolnění spodního okraje tašek. Pro správné upevnění okapové lišty by první lať měla být upevněna cca 30 mm od konce kontralatí/krokví. Vrchní lem lišty leží na lati, prostřední část se opírá o konec kontralatě a spodní lem směřuje nad okap. Lišta se přibije 3-4 hřeby přes horní lem do latě (obr. 22). Šířka horního lemu umožňuje odsazení lišty pro zajištění dostatečného větracího průřezu u okapu. Lišta se upevňuje s přesahem 75 mm (normální prostředí) až 100 mm (tašky bez přesahu nad okap, obr. 23). U volného prostoru u okapu použijte ochrannou větrací mřížku, která zabraňuje průniku ptactva do prostoru mezi krytinou a fólií při zachování ventilace vzduchu. Použití okapové lišty není vždy nutné. Obr. 20 Obr. 21 Obr. 22 Obr. 23 Závětrná lišta (FT) Pro estetické a funkční ukončení štítu střechy se použije závětrná lišta. Pro uchycení lišty se k latím z boku připevní deska přesahující výšku latí o 25 mm (obr. 24). Šířka lišty by měla být cca 90 mm, aby ji zakryl boční lem lišty. Konec tašek se ohne o cca mm nahoru podél boční desky (obr. 25). Doporučujeme linie ohybu rozměřit tak, že u spodního lemu tašky je ohyb o něco větší než u horního lemu. Tašky v jednotlivých řadách pak do sebe snadno zapadnou. Obr. 24 Obr. 25

16 Upevnění závětrné lišty Závětrné lišty připevňujte zároveň s pokládkou tašek, aby jste se nemuseli k detailu vracet. Spodní lišta se podkládá pod vrchní (obr. 26). Boční profil vnitřního lemu lišty by měl přesně zapadnout do příčného profilu tašek. Lišta se přibije 6 hřeby přes vnější lem do desky (obr. 27), z toho jedním hřebem vždy v přesahu dvou lišt a také přes vrchní plochu lišty do latí, aby se vnitřní lem nezvedal od tašky. Obr. 26 Obr. 27 Ukončení závětrné lišty Lištu je dobré na spodní hraně ukončit (obr. 28, 29). Způsob nastřižení a ohnutí konce lišty se může lišit podle řešení okapu. Ukončení lišty má význam pohledový i funkční, protože brání průniku ptactva do prostoru pod ní. Obr. 28 Obr. 29 Lem ke zdi (SWT) Lem ke zdi se používá pro ukončení u štítových zdí, střešních vikýřů, větších komínových těles apod. (obr. 30). Podmínkou je, aby zeď byla kolmá na okapovou hranu jinak vnitřní lem lišty nezapadne přesně do příčného profilu tašek. Jiné tvary a směry konstrukcí se řeší obvyklým klempířským způsobem. Konce tašek se před instalací SWT vždy ohnou o cca mm nahoru pod lištu. Laťování není třeba zvlášť upravovat. Ke zpevnění lišty a jejímu vyspádování ode zdi do střechy je možné na konec tašek připevnit lať 20 x 30 mm (obr. 31). Obr. 30 Obr. 31

17 Upevnění lemu ke zdi Lem se upevňuje šrouby do hmoždinek ve zdi (obr. 32). Vnitřní profil lemu musí přesně zapadnout do příčného profilu tašek. Lem se také přibije shora do latí, aby se nezvedal od tašek. Vnější svislá část lemu se překryje dilatační lištou (obr. 33). Obr. 32 Obr. 33 Nároží Nároží je obvykle vymezeno podélnou latí, jejíž výška se vyměří podle sklonu a úhlu sousedních střešních ploch. Lať musí být pevnou oporou pro hřebenáče, ale nesmí je zvedat nad tašky. Podél nárožní latě vyměříme linie ohybu a přidáme potřebnou rezervu na ohyb tašek (cca mm). Poté konce tašek odstřihneme a ohneme nahoru podél latě (obr. 34). Na nároží se standardně používá hřebenáč BR (obr. 35), který se klade na nárožní lať, do které se přibíjí šikmo shora přes čelní lemy. Jako první hřebenáč od spodu nároží se použije počáteční hřebenáč BRSP. Pro napojení nároží na hřeben se použije prvek Y-BR. Na utěsnění prostoru mezi hřebenáči a taškami použijte klínové těsnění, nebo některý z vhodných typů větracích pásů hřebene a nároží. Pro zajištění odvětrání v nároží doporučujeme upevnit mezi nárožní lať a ohnutou tašku krátké kusy latí (20 x 30 mm), které vymezí ventilační mezeru a použít větrací pás nároží např. o rozměru 5000/310 mm. Obr. 34 Obr. 35 Úžlabí (VY) K oplechování úžlabí je možné použít systémový prvek VY bez granulátu, který se klade s přesahy dílů minimálně 150 mm po spádu. Úžlabí je nutné vybednit a bednění zapustit o cca 25 mm pod úroveň střešních latí, aby se konce tašek přesahující nad úžlabí nezvedaly (obr. 36). Konce upravených tašek se ohnou dolů k plechu úžlabí (obr. 37). Mezi tašku a vyplechování se použije samolepící klínové těsnění. Maximální délka úžlabí pro použití prvku VY je 10 m, resp. 15 m při sklonu větším než 30. Úžlabí je možné také zhotovit z rovinného plechu VST nebo běžným klempířským způsobem. Minimální šířka úžlabí se stanoví dle sklonu střechu, klimatických podmínek, polohy stavby apod. Obr. 36 Obr. 37

18 Spojovací plech (UNI) Používá se v případě, že je vzdálenost latí poslední řady menší než 120 mm. Upevňuje se stejným způsobem jako zkrácená taška a připevní se k hřebenové lati (obr. 38). Lze použít i k napojení pultové střechy na kolmou stěnu, ukončení pultové střechy, spodní oplechování vikýře apod. Obr. 38 Rovinný plech (VST) Používá se pro zhotovení atypických prvků a detailů např. oplechování komínů, úžlabí, oplechování pultové střechy, napojení na zeď apod. (V místech, kde nelze z jakýchkoliv důvodů např. nerovnosti použít systémové prvky FT, SWT, UNI, VY). Odvětrání střechy Dostatečné odvětrání střešního pláště u krytiny Ondusteel, Ondutech je stejně důležité jako u kterékoliv jiné krytiny. Cílem větrání je odvádění pronikající vnitřní vlhkosti z obytných prostor, odvádění kondenzace tvořící se na rubové straně krytiny, vyrovnání rozdílů v teplotě konstrukcí, odvádění nahromaděného tepla ve střeše ze slunečního záření, atd. V případě nedostatečného odvětrání zůstává střešní plášť i celá konstrukce déle vlhká a mohou tak být ohroženy všechny prvky konstrukce střechy (latě, kontralatě, krokve, krytina, eventuelně i tepelné izolace) a může být zkrácena trvanlivost a narušena funkčnost celého pláště. Proto je třeba tyto zásady dodržovat a řešit je v souladu s celkovou skladbou střešního pláště již v rámci projektu. Pro zajištění dostatečného odvětrání slouží systémový prvek ventilátor plechový VL s větracím průřezem 125 cm 2 (minimální sklon pokládky 18 ) nebo ventilátor plastový LG 75 s větracím průřezem 75 cm2 (používá se při nízkých sklonech střechy, minimální sklon pokládky 12 ). Větrací prvky klademe ve druhé řadě pod hřebenem přibližně mezi každou šablonu ST7 a u valbových střech také podél nároží. Spolu s větraným hřebenem při použití větracích pásů pod hřebenáči zajišťují dostatečné odvětrání. Přesný počet prvků určí projektant na základě plochy střechy, délky krokví atd. Střešní konstrukce, skladba střešního pláště, řešení větrání a počet větracích prvků musí odpovídat ČSN Navrhování střech, ČSN Tepelná ochrana budov a Pravidlům pro navrhování a provádění střech. Střešní detaily (dwg.soubory) Veškeré střešní detaily jsou k dispozici ke stažení na našich webových stránkách Atypické detaily Není-li možné jakýkoliv detail provést ze sortimentu doplňků, lze použít jiný plech s vysokou korozní odolností (měď, hliník, titan-zinek) a po dokončení detailu plochy odmastit a vše natřít akrylovou barvou a zasypat granulátem z opravné sady REP. Další informace a kontakty naleznete na V případě dotazů ohledně pokládky nebo řešení detailů se s důvěrou obraťte na naše technické oddělení.

KATALOG PRODUKTŮ. www.onduline.cz. Asfaltové stresní desky a tasky Asfaltové sindele. Parotesné a paropropustné folie. Hydroizolace.

KATALOG PRODUKTŮ. www.onduline.cz. Asfaltové stresní desky a tasky Asfaltové sindele. Parotesné a paropropustné folie. Hydroizolace. www.onduline.cz Asfaltové stresní desky a tasky Asfaltové sindele Parotesné a paropropustné folie Hydroizolace Prosvetlovací desky Okna a schody KATALOG PRODUKTŮ OBSAH ONDUVILLA Technické parametry...

Více

Střešní krytiny SATJAM Roof, SATJAM Grande, SATJAM Trend montážní návod

Střešní krytiny SATJAM Roof, SATJAM Grande, SATJAM Trend montážní návod Střešní krytiny SATJAM Roof, SATJAM Grande, SATJAM Trend montážní návod Rozšířeno o střešní krytinu SATJAM Trend www.satjam.cz SATJAM Roof, SATJAM Grande a SATJAM Trend lehké krytiny pro Vaši střechu jsou

Více

Trapézové profily montážní návod

Trapézové profily montážní návod Trapézové profily montážní návod www.satjam.cz Předmětem této instrukce jsou pokyny k montáži trapézových plechů vyráběných a dodávaných fi rmou ATJAM. Trapézové profi ly ATJAM jsou užívány zejména: -

Více

Montážní návod Technické oddělení DEKMETAL Leden 2009 1

Montážní návod Technické oddělení DEKMETAL Leden 2009 1 Montážní návod Technické oddělení DEKMETAL Leden 2009 1 2 Obsah strana 1. Krytina Maxidek...4 2. Materiálová a technická specifikace...5 2.1. Materiál...5 2.2. Technická specifikace...7 2.3. Sortiment

Více

Střechy Montážní návod (nahrazuje předchozí montážní návod) Střešní krytiny Monterrey, Decorrey a Adamante

Střechy Montážní návod (nahrazuje předchozí montážní návod) Střešní krytiny Monterrey, Decorrey a Adamante Střechy Montážní návod (nahrazuje předchozí montážní návod) Střešní krytiny Monterrey, Decorrey a Adamante Kompletní střecha představuje mnohem více než jen pouhou střešní krytinu. Bezpečnou a funkční

Více

Lindab SRP Click Montážní návod SRP Click. Lindab SRP Click Montážní návod

Lindab SRP Click Montážní návod SRP Click. Lindab SRP Click Montážní návod Lindab SRP Click Montážní návod SRP Click Lindab SRP Click Montážní návod Montáž krytiny Lindab SRP Click Dříve než začnete Před montáží doporučujeme důsledně prostudovat tento montážní návod. Pomůže Vám

Více

STŘECHA V KAŽDÉM DETAILU

STŘECHA V KAŽDÉM DETAILU STŘECHA V KAŽDÉM DETAILU www.satjam.cz Představení společnosti SATJAM SATJAM, NABÍZÍME MNOHEM VÍCE, NEJEN STŘECHU Střecha se mnohdy dělá na celý život. Výběr vhodné a kvalitní krytiny určitě stojí za pozornost,

Více

NÁVOD NA MANIPULACI, SKLADOVÁNÍ A MONTÁŽ TRAPÉZOVÝCH PLECHŮ

NÁVOD NA MANIPULACI, SKLADOVÁNÍ A MONTÁŽ TRAPÉZOVÝCH PLECHŮ NÁVOD NA MANIPULACI, SKLADOVÁNÍ A MONTÁŽ TRAPÉZOVÝCH PLECHŮ společnosti ArcelorMittal Construction Slovakia s.r.o. IČO: 35 742 470 se sídlem Rožňavská 24 Bratislava 821 04, Slovenská republika zapsaná

Více

Technologický předpis. Pro kontaktní zateplovací systém Murexin. ESS EPS-F a Murexin ESS Minerál. Murexin Energy Saving System

Technologický předpis. Pro kontaktní zateplovací systém Murexin. ESS EPS-F a Murexin ESS Minerál. Murexin Energy Saving System . Technologický předpis Pro kontaktní zateplovací systém Murexin ESS EPS-F a Murexin ESS Minerál Murexin Energy Saving System 1 Obsah 1. Všeobecné údaje 1.1. Definice a názvosloví 3 1.2. Druhy zateplovacích

Více

FERMACELL Powerpanel H 2. O Plánování a zpracování

FERMACELL Powerpanel H 2. O Plánování a zpracování FERMACELL Plánování a zpracování 1. FERMACELL Powerpanel v přehledu Požadavky na moderní stavební materiály jsou čím dál vyšší, rostou požadavky na komfort, jsou poptávána rychlá a kvalitní řešení. FERMACELL

Více

WINDEK PVC PLASTOVÁ OKNA A DVE

WINDEK PVC PLASTOVÁ OKNA A DVE WINDEK PVC PLASTOVÁ OKNA A DVEŘE VÝROBKOVÁ A MONTÁŽNÍ PŘÍRUČKA Kolektiv pracovníků Atelieru DEK, DEKPROJEKT s.r.o. Červenec 2009-1 - O B S A H 1 Úvod...4 2 Vymezení pojmů...4 3 Okna a balkonové dveře WINDEK

Více

Technologický předpis pro odborné provedení ETICS

Technologický předpis pro odborné provedení ETICS Technologický předpis pro odborné provedení ETICS P Podmínky použití kontaktního zateplovacího systému musí být v souladu s projektovou dokumentací pro provedení systému, jejíž součástí je i výběr systému

Více

n í z k o e n e r g e t i c k é Montážní příručka

n í z k o e n e r g e t i c k é Montážní příručka s t a v e b n í s y s t é m p r o n í z k o e n e r g e t i c k é únor 2009 d o m y s t a v e b n í s y s t é m p r o n í z k o e n e r g e t i c k é Výrobce: Europanel s.r.o. U Kolory 302 Liberec 25 Vesec

Více

MONTÁŽNÍ NÁVOD ALMEVA

MONTÁŽNÍ NÁVOD ALMEVA 1. PŘEDSTAVENÍ MONTÁŽNÍ NÁVOD ALMEVA Plastový spalinový systém Almeva je moderní řešení přetlakového odvodu spalin od kondenzačních a nízkoteplotních kotlů. Základním materiálem tohoto systému je speciální

Více

APLIKAČNÍ MANUÁL Nopová fólie JUNOP

APLIKAČNÍ MANUÁL Nopová fólie JUNOP APLIKAČNÍ MANUÁL Nopová fólie JUNOP Obsah: 1. Všeobecný popis výrobku... 2 2. Doporučení pro použití... 3 3. Technické parametry... 3 4. Spojování a kotvení... 4 5. Prostupy... 6 6. Klimatické podmínky...

Více

TEPELNĚ-IZOLAČNÍ SYSTÉMY INTHERMO PRO DŘEVOSTAVBY

TEPELNĚ-IZOLAČNÍ SYSTÉMY INTHERMO PRO DŘEVOSTAVBY TEPELNĚ-IZOLAČNÍ SYSTÉMY PRO DŘEVOSTAVBY TEPELNĚ-IZOLAČNÍ SYSTÉMY PRO DŘEVOSTAVBY PRO ZDRAVÉ BYDLENÍ TEPELNĚ-IZOLAČNÍ SYSTÉMY INTHERMO PRO DŘEVOSTAVBY PŘEHLED VÝROBKŮ A ZPRACOVÁNÍ 1 OBSAH 1. Přehled 1.1

Více

Závazný technologický postup montáže zateplovacích systémů EKO-STZ

Závazný technologický postup montáže zateplovacích systémů EKO-STZ Závazný technologický postup montáže zateplovacích systémů EKO-STZ 1 Tento technologický postup je obecně závazný pro navrhování a aplikaci kontaktních zateplovacích systémů EKO-STZ a stanovuje rozsah

Více

DIVIZE POVRCHOVÉ ÚPRAVY KATALOG ETICS & MONTÁŽNÍ NÁVOD

DIVIZE POVRCHOVÉ ÚPRAVY KATALOG ETICS & MONTÁŽNÍ NÁVOD DIVIZE POVRCHOVÉ ÚPRAVY KATALOG ETICS & MONTÁŽNÍ NÁVOD OBSAH produkty a příslušenství pro ETICS OBSAH OBSAH OBSAH montážní návod OBSAH str. ČASOVÝ HARMONOGRAM PRACÍ...11 1 SKLADBA SYSTÉMU ETICS...13 15

Více

APLIKAČNÍ MANUÁL DIFÚZNÍ MEMBRÁNY PODSTŘEŠNÍ FÓLIE PAROZÁBRANY SPOJOVACÍ A TĚSNÍCÍ PRVKY JUTAFOL DTB 150, JUTAFOL D, JUTACON

APLIKAČNÍ MANUÁL DIFÚZNÍ MEMBRÁNY PODSTŘEŠNÍ FÓLIE PAROZÁBRANY SPOJOVACÍ A TĚSNÍCÍ PRVKY JUTAFOL DTB 150, JUTAFOL D, JUTACON APLIKAČNÍ MANUÁL DIFÚZNÍ MEMBRÁNY JUTADREN, JUTADACH SUPER, JUTADACH MASTER, JUTADACH PODSTŘEŠNÍ FÓLIE JUTAFOL DTB 150, JUTAFOL D, JUTACON PAROZÁBRANY JUTAFOL N, JUTAFOL N AL, JUTAFOL REFLEX SPOJOVACÍ

Více

1c) Technické řešení s popisem pozemních staveb a inženýrských staveb a řešení vnějších ploch... 4

1c) Technické řešení s popisem pozemních staveb a inženýrských staveb a řešení vnějších ploch... 4 BSAH: 1. URBANISTICKÉ, ARCHITEKTNICKÉ A STAVEBNĚ-TECHNICKÉ ŘEŠENÍ... 3 1a) Zhodnocení staveniště, popis stávajícího stavu... 3 1b) Urbanistické a architektonické řešení stavby, popřípadě pozemků s ní souvisejících...

Více

Fermacell GmbH organizační složka Žitavského 496 156 00 Praha 5 Zbraslav. Telefon: +420 296 384 330 Fax: +420 296 384 333 http://www.fermacell.

Fermacell GmbH organizační složka Žitavského 496 156 00 Praha 5 Zbraslav. Telefon: +420 296 384 330 Fax: +420 296 384 333 http://www.fermacell. Stav 5/2009 Technické změny vyhrazeny. Vyžádejte si laskavě nejnovější vydání této brožury. Technické informace FERMACELL Pondělí až pátek od 9.00 do 16.00 Konzultace projektu: Telefon: +420 606 657 523

Více

Nejširší nabídka tepelných, zvukových a protipožárních izolací. Isover TWINNER nová generace tepelných izolantů pro zateplovací systémy ETICS

Nejširší nabídka tepelných, zvukových a protipožárních izolací. Isover TWINNER nová generace tepelných izolantů pro zateplovací systémy ETICS Nejširší nabídka tepelných, zvukových a protipožárních izolací Isover WINNER nová generace tepelných izolantů pro zateplovací systémy EICS 2 Isover WINNER Zateplovací systémy EICS standardní a spolehlivé

Více

Stavte s těmi nejlepšími! PŘÍRUČKA PRO PROVÁDĚNÍ. komplexní cihelný systém HELUZ

Stavte s těmi nejlepšími! PŘÍRUČKA PRO PROVÁDĚNÍ. komplexní cihelný systém HELUZ Stavte s těmi nejlepšími! PŘÍRUČKA PRO PROVÁDĚNÍ komplexní cihelný systém HELUZ ÚVOD VŠEOBECNÉ INFORMACE OBSAH ÚVOD VŠEOBECNÉ INFORMACE 2 ZDĚNÍ Z BROUŠENÝCH CIHEL HELUZ 11 ZDĚNÍ Z NEBROUŠENÝCH CIHEL HELUZ

Více

Montážní předpis pro montáž výrobků

Montážní předpis pro montáž výrobků Montážní předpis pro montáž výrobků Tento dokument je duševním vlastnictvím společnosti Window Holding a.s. Jeho šíření nebo postupování třetím osobám je možné jen se souhlasem majitelů. Obsah Obsah...

Více

TEPELNĚ IZOLAČNÍ SYSTÉMY REVCO TECHNOLOGICKÝ PŘEDPIS TECHNICKÉ DETAILY PŘÍLOHY

TEPELNĚ IZOLAČNÍ SYSTÉMY REVCO TECHNOLOGICKÝ PŘEDPIS TECHNICKÉ DETAILY PŘÍLOHY TEPELNĚ IZOLAČNÍ SYSTÉMY REVCO REVCOVER P a REVCOVER M TECHNOLOGICKÝ PŘEDPIS TECHNICKÉ DETAILY PŘÍLOHY Obsah 1. Kompozitní tepelně izolační systémy (ETICS) REVCOVER 1.1. Použití systémů 1.2. Popis systémů

Více

Zateplení stěn a fasád

Zateplení stěn a fasád Zateplení stěn a fasád Vnější tepelně izolační kompozitní systémy (ETICS) O společnosti Rigips, s.r.o. je členem koncernu Saint-Gobain, který jakožto světový výrobce a distributor zpracovává suroviny (sklo,

Více

CENÍK. červenec 2011. střešní krytiny. střešní doplňky tepelné izolace. dřevomateriály. okapové systémy. sklolamináty izolace.

CENÍK. červenec 2011. střešní krytiny. střešní doplňky tepelné izolace. dřevomateriály. okapové systémy. sklolamináty izolace. CENÍK červenec 2011 střešní krytiny střešní okna střešní doplňky tepelné izolace dřevomateriály sklolamináty izolace okapové systémy Přijďte si vybrat vše pro Vaši střechu Změny cen vyhrazeny PLECHY pozinkovaný

Více

Okna. Rady, tipy, informace OB-1

Okna. Rady, tipy, informace OB-1 Okna Rady, tipy, informace OB-1 Obsah Základní parametry okenního systému 2 Materiál okenního systému 3 Dřevo 3 Plast 4 Kov 5 Kombinace 7 Energetická úspora oken 8 Rozhodující kritéria 10 Postup při výměně

Více

Technologický postup tmelení spár obvodových plášťů panelových budov akrylátovým tmelem S-T1 a S-T5 vyráběným firmou Den Braven production s.r.o.

Technologický postup tmelení spár obvodových plášťů panelových budov akrylátovým tmelem S-T1 a S-T5 vyráběným firmou Den Braven production s.r.o. Technologický postup tmelení spár obvodových plášťů panelových budov akrylátovým tmelem S-T1 a S-T5 vyráběným firmou Den Braven production s.r.o. Den Braven Sealants Den Braven Czech and Slovak s.r.o.

Více

AZBEST VE STAVBÁCH 02 2012 ČASOPIS SPOLEČNOSTI DEK PRO PROJEKTANTY A ARCHITEKTY ČASOPIS SPOLOČNOSTI DEK PRE PROJEKTANTOV A ARCHITEKTOV

AZBEST VE STAVBÁCH 02 2012 ČASOPIS SPOLEČNOSTI DEK PRO PROJEKTANTY A ARCHITEKTY ČASOPIS SPOLOČNOSTI DEK PRE PROJEKTANTOV A ARCHITEKTOV 02 2012 ČASOPIS SPOLEČNOSTI DEK PRO PROJEKTANTY A ARCHITEKTY ČASOPIS SPOLOČNOSTI DEK PRE PROJEKTANTOV A ARCHITEKTOV AZBEST VE STAVBÁCH EVŽEN JANEČEK STŘECHA VE TVARU KOULE AULA VUT V BRNĚ ANTONÍN ŽÁK WINDEK

Více