ONDUSTEEL A ONDUTECH. lehká ocelová střešní krytina s minerálním granulátem. lehká ocelová střešní krytina s hladkým povrchem.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "ONDUSTEEL A ONDUTECH. lehká ocelová střešní krytina s minerálním granulátem. lehká ocelová střešní krytina s hladkým povrchem."

Transkript

1 ONDUSTEEL A ONDUTECH lehká ocelová střešní krytina s minerálním granulátem terrakota břidlice hnědá černá červená zelená modrá lehká ocelová střešní krytina s hladkým povrchem terrakota břidlice hnědá červená zelená modrá Barevnost prospektu je pouze orientační. Barvy produktů na obrázcích nemusí přesně odpovídat skutečnosti.

2 SKLADBA VRSTEV Ondusteel 1. Ocelový plech 2. Aluzinková galvanická ochrana 3. Oboustranný AFP 4. Primer 5. Akrylová hlavní vrstva 6. Kamenný granulát 7. Akrylový bezbarvý lak (UV filtr, algicid, fungicid) OnduTECH 1. Ocelový plech 2. Aluzinková galvanická ochrana 3. Oboustranný AFP 4. Primer 5. Akrylová hlavní vrstva 1. Tloušťka ocelového plechu včetně AZ 0,45 mm. 2. Tloušťka akrylátové vrstvy + primer minimální 140 μm. Tloušťka barev je na vlastní krytině obtížně měřitelná z důvodu přitlačení kamenného granulátu do mokré barvy. Udávaná tloušťka je přepočtená hodnota z tloušťka barvy při aplikaci a na základě sušiny. 3. Tloušťka bezbarvého laku. Princip stanovení hodnoty je stejný jako v předchozím případu. Minimální tloušťka 35 μm. 1. Tloušťka ocelového plechu včetně AZ 0,45 mm. 2. Celková tloušťka barvy po vysušení (primer + akrylátová barva) 100 μm.

3 BAREVNÉ PROVEDENÍ: Pro dokonalé sladění střechy s přáním architekta a s okolní zástavbou jsou k dispozici tyto barvy: Ondusteel: terakota objednávkový kód 11 břidlice objednávkový kód 22 hnědá objednávkový kód 33 černá objednávkový kód 44 červená objednávkový kód 55 zelená objednávkový kód 66 modrá objednávkový kód 77 OnduTECH: červená objednávkový kód 01 hnědá objednávkový kód 02 břidlice objednávkový kód 03 terrakota objednávkový kód 05 zelená objednávkový kód 06 modrá objednávkový kód 07 Pro individuální projekty větší než m 2 lze po dohodě zajistit barvu na objednávku. Vlivem kombinace povolených tolerancí parametrů vstupních materiálů a výrobního procesu mohou vzniknout odchylky tónu téže barvy, které nemají stejné výrobní číslo. Před expedicí většího množství než jedna paleta ze skladu prodejce, je vždy nutné přesvědčit se dle etikety o shodě výrobního čísla a není-li to možné, provést vizuální kontrolu shody barevného tónu. SKLONY: Ondusteel, OnduTECH je vhodný pro použití od 12 sklonu. Poznámka: je-li délka střechy větší > 10 m (měřeno ve směru sklonu) a v nadmořských výškách > 600 m, se musí min. dovolený sklon zvýšit o 5 dle EN a revidované ČSN Navrhování střech základní ustanovení. CERTIFIKACE: Hořlavost: A nehořlavý PAVÚS Požární klasifikace dle ČSN EN ,5 Certifikace Ondusteel, Ondutech - ocelová střešní krytina se shoduje s požadavky označení CE dle EN Samonosné plechové výrobky pro střešní krytiny a vnější a vnitřní obklady a a splňuje všechny požadavky ve znění směrnice Rady 89/106 EHS o stavebních výrobcích. ZÁRUKA: 30 let při splnění všech záručních podmínek viz Záruční list. Střešní krytina OnduSTEEL, OnduTECH nesmí být dělena za použití elektrických kotoučových pil porušení záruky! Každá střecha je originál, proto návod výrobce nemůže zohlednit všechny možnosti řešení detailů střech. Proto výrobce neručí za případné škody vzniklé nesprávným použitím nebo pochopením návodu.

4 ZÁKLADNÍ PRAVIDLA A ZÁSADY Práce s krytinou Ondusteel a Ondutech je přesná a zaručuje dokonalý výsledek a vzhled. Pro nabytí základních dovedností postačí následný návod, profesionálům nabízíme bezplatné odborné zaškolení. Krytinu klademe na konstrukci se sklonem v rozmezí Venkovní teplota by neměla klesnout pod -5 C, přičemž díly by měly být uskladněny do 0 C. Krytinu skladujte venku pouze v originál balení na originál paletě. Doplňky skladujte vždy uvnitř. V případě zateplených střech doporučujeme pro ochranu podstřeší použít některou z pojistných hydroizolačních fólií a to dle skladby střešního pláště, kterou zpravidla určí projektant. Na položenou krytinu vstupujte pouze v nejnutnějších případech. Mějte obuv s měkkou podrážkou a našlapujte v místě nejnižšího profilu, kde je taška podepřena latí. Správné odvětrání je důležité u každé krytiny, neméně u tašek Ondusteel a Ondutech. Střešní konstrukce, skladba střešního pláště, řešení větrání a počet větracích prvků musí odpovídat ČSN Navrhování střech a být ověřen tepelným výpočtem dle ČSN Teplená ochrana budov a musí být v souladu s předpisy souvisejícími i doporučeními výrobce. Pokládka krytiny musí být provedena v souladu s platnými normami, předpisy a obecnými zásadami pro pokrývání šikmých střech a klempířských a stavebních prací (více ČSN , ČSN , ČSN Klempířská práce stavební), doporučením navržené projektantem a dle montážního návodu. Kvalitativní parametry výrobku výrobce zaručuje pouze při dodržení montážních a záručních podmínek. 1. Pro objednávání a přesné rozlišení odstínů barev jsou směrodatné pouze vzorky výrobce. Nikoliv fotografie nebo prospekt. 2. Výrobky balené originálně od výrobce mají na etiketách tyto údaje: kód a název výrobku prvku kód a název barvy výrobku počet kusů v balení kartonu datum výroby a výrobní číslo jméno, adresu a telefon výrobce Uvedení data výroby a výrobního čísla je jednou z nezbytných podmínek uplatnění případné reklamace. 3. Výrobce nepřebírá zodpovědnost za škody způsobené uživatelem nebo třetí osobou uživateli nebo neznalostí všeobecných a technických informací a podmínek k výrobku, zejména montážního návodu a záručních podmínek.

5 ONDUSTEEL Moderní technologie pro Vaši střechu Ondusteel lehká ocelová střešní krytina v profilu tradiční tašky s vícevrstvou protikorozní ochranou a s minerálním granulátem na povrchu ve více barvách. Dokonalý vzhled zapadající do tradiční architektury, trvanlivost a odolnost proti klimatickým vlivům, technicky vyspělé řešení, šetřící stavební náklady a naprostá ekologická a zdravotní nezávadnost. To jsou hlavní, ale ne všechny výhody krytiny nové generace. ONDUTECH OnduTECH elegantní, odolná, lehká a hospodárná ocelová střešní krytina s hladkým povrchem, který snižuje riziko zachytávání nečistot a tím i porůstání mechem v agresivnějším prostředí. Tato střešní krytina je vyrobena podle nejnovějších technologických poznatků a s použitím kvalitních surovin. Při správném použití Vám bude spolehlivě sloužit několik desetiletí. Nový způsob povrchové úpravy přináší větší mechanickou odolnost, lepší vzhled a větší korozní ochranu. Použití: Ondusteel a OnduTECH jsou všestranné krytiny s možností použití na nových projektech, kde přispějí k dosažení zcela nových konstrukčně architektonických výsledků, kterým až dosud bránily možnosti tradičních materiálů. Nové možnosti nabízí pro rekonstrukce, dokonce i v kontextu památkově chráněných celků, prostě tam, kde je třeba zachovat stávající konstrukci krovu, která však již nevyhoví většímu zatížení těžkou krytinou a zároveň udrží charakter vnějšího vzhledu objektu. Pro krytinu neexistuje žádné omezení na stavbách občanských a obytných, ani na stavbách hospodářských. Své uplatnění najde od rodinného domu, přes garáž, altán nebo stodolu, až po objekty veřejných institucí, firem a obchodních komplexů nebo bloky obytných budov. Velké úspory lze také dosáhnout překrytím staré krytiny (vlnovky, šindele, plechu) taškou Ondusteel bez předchozí demontáže. Na starou krytinu stačí ukotvit latě a pokládku nové krytiny může začít bez rizika výraznějšího zatížení konstrukce. Z důvodu bezpečnosti je však nutné pečlivě posoudit stav překrývající krytiny, provést statické posouzení krovu apod. Pro využití všech vlastností a možností této výjimečné krytiny je velmi důležité seznámit se s jejími technickými parametry a zejména s postupem montáže. Po prostudování následujících informací, návodu k pokládce a řešení různých detailů, získáte základní přehled, který Vám umožní provést jednoduchou střechu svépomocí nebo dohlédnout na pokrývače. Pro perfektní provedení členitější střechy je však nutné mít podrobné znalosti, zručnost, zaškolení a předepsané vybavení. Pro jistotu splnění podmínek záruky proto doporučujeme vyžádat si seznam autorizovaných montážních firem a využít jejich nabídky. V případě dotazů ohledně technických parametrů, pokládky krytiny, řešení detailů, rozpočtu potřebných prvků na střechu (dle projektové dokumentace) atd. kontaktujte technické oddělení firmy Onduline.

6 TECHNICKÉ INFORMACE Základní prvek (ST 7) Celková délka: mm Užitná délka: mm Celková šířka: 456 mm Užitná šířka: 410 mm Užitná plocha: 0,55 m 2 /ks Spotřeba na m 2 : 1,82 ks Hmotnost Ondusteel: 3,22 kg/st7; 6,8 kg/m 2 Hmotnost Ondutech: 2,45 kg/st7; 4,8 kg/m 2 Hřebenáč kulatý (BR) Hřebenáč počáteční (BRS) Hřebenáč ukončovací (BRE) Celková délka: 400 mm Užitná délka: 380 mm Šířka: 150 mm Výška: 95 mm Hmotnost Ondusteel: 0,6 kg Hmotnost Ondutech: 0,4 kg Spotřeba na 1 bm: 2,77 ks Celková délka: 400 mm Užitná délka: 360 mm Šířka: 150 mm Výška: 95 mm Hmotnost Ondusteel: 0,65 kg Hmotnost Ondutech: 0,45 kg Použití: založení hřebene Celková délka: 400 mm Užitná délka: 400 mm Šířka: 150 mm Výška: 95 mm Hmotnost Ondusteel: 0,65 kg Hmotnost Ondutech: 0,45 kg Použití: ukončení hřebene Hřebenáč V tvar (RV) Ukončení nároží (BRSP) Valbový roh (YBR) Celková délka: mm Užitná délka: mm Šířka: 218 mm Spotřeba na 1 bm: 0,77 ks Hmotnost Ondusteel: 2,4 kg Hmotnost Ondutech: 2,0 kg Celková délka: 400 mm Užitná délka: 360 mm Šířka: 150 mm Materiál: plast Hmotnost Ondusteel: 0,4 kg Hmotnost Ondutech: 0,3 kg Použití: ukončení nároží Rozměry: pro hřebenáč BR Materiál: plast Sklon: 30 Hmotnost Ondusteel: 0,4 kg Hmotnost Ondutech: 0,3 kg Použití: pro napojení hřebene na nároží Barevnost prospektu je pouze orientační. Barvy produktů na obrázcích nemusí přesně odpovídat skutečnosti.

7 Závětrná lišta (FT L/R) Závětrná lišta krátká (GT L/R) Lem ke zdi (SWT L/R) Pravá, levá Celková délka: mm Užitná délka: mm (pokrývá 3 řady) Spotřeba na 1 bm: 0,81 ks Hmotnost Ondusteel: 1,72 kg Hmotnost Ondutech: 1,2 kg Pravá, levá Celková délka: 456 mm Užitná délka: pokrývá 1 řadu Hmotnost Ondusteel: 0,58 kg Hmotnost Ondutech: 0,48 kg Pravý a levý Celková délka: mm Užitná délka: mm (pokrývá 3 řady) Spotřeba na 1bm: 0,81 ks Hmotnost Ondusteel: 1,72 kg Hmotnost Ondutech: 1,2 kg Okapový lem (ET) Spojovací plech (UNI) Úžlabí (VY) Celková délka: mm Užitná délka: mm Spotřeba na 1bm: 0,77 ks Hmotnost Ondusteel: 2 kg Hmotnost Ondutech: 1,4 kg Celková délka: mm Užitná délka: mm Spotřeba na 1 bm: 0,77 ks Hmotnost Ondusteel: 1,7 kg Hmotnost Ondutech: 1,5 kg Celková délka: mm Užitná délka: mm Užitná šířka: 2 x 140 mm Spotřeba na 1bm: 0,79 ks Hmotnost: 2,2 kg Povrch bez granulátu Rovinný plech (VST) Šablona pro svislé plochy (BIBO) Celková délka: mm Šířka: 500 mm Spotřeba na 1m 2 : 1,41 ks Materiál: ocelový plech Hmotnost Ondusteel: 3,7 kg Hmotnost Ondutech: 2,55 kg Použití: oplechování komínů, zhotovení atypických detailů a prvků Rozměr: 150 x 150 mm Materiál: ocelový plech Plocha: 40 ks/m 2 Hmotnost Ondusteel: 0,30 kg Hmotnost Ondutech: 0,20 kg Použití: obklady svislých ploch štíty, komíny Barevnost prospektu je pouze orientační. Barvy produktů na obrázcích nemusí přesně odpovídat skutečnosti.

8 Ventilátor plechový (VL100) Ventilátor plastový (LG75) HV 15 plastový komínek Materiál: ocelový plech Délka: 250 mm Šířka: 456 mm Větrací průřez: 125 cm 2 Hmotnost Ondusteel: 0,92 kg Hmotnost Ondutech: 0,8 kg Použití: odvětrání prostoru pod krytinou Minimální sklon pokládky 18 Materiál: plast Délka: 440 mm Šířka: 456 mm Větrací průřez: 75 cm2 Hmotnost Ondusteel: 2,0 kg Hmotnost Ondutech: 1,5 kg Použití: odvětrání prostoru pod krytinou Minimální sklon pokládky 12 Materiál: plast Délka: 440 mm Šířka: 456 mm Pro sklony 15-45, průřez 150/150 mm Hmotnost Ondusteel: 2,5 kg Hmotnost Ondutech: 2,0 kg Použití: pro odvětrání potrubí HV 110 plastový komínek GS 114 ventilační komínek, plastový AZ 16 anténní prostup, plastový Materiál: plast Délka: 440 mm Šířka: 456 mm Pro sklony 10-80, průřez 110 mm Hmotnost Ondusteel: 1,55 kg Hmotnost Ondutech: 1,45 kg Použití: pro odvětrání potrubí Materiál: plast Délka: 440 mm Šířka: 456 mm Pro sklony: 12-50, průřez 110 mm Hmotnost Ondusteel: 1,5 kg Hmotnost Ondutech: 1,4 kg Použití: K odvětrání plynových kotlů Materiál: plast Délka: 440 mm Šířka: 456 mm Hmotnost Ondusteel: 1,5 kg Hmotnost Ondutech: 1,2 kg Použití: utěsnění anténních prvků BP základní deska FS nášlapný stupeň Materiál: Ocel termicky zinkovaná a lakovaná akrylovou barvou Délka: 640 mm Šířka: 456 mm Hmotnost Ondusteel: 5,3 kg Hmotnost Ondutech: 4,3 kg Použití: jako základní prvek ke zhotovení lávek (š. 250 mm) pro pohyb po střeše Materiál: Ocel termicky zinkovaná a lakovaná akrylovou barvou Délka: 640 mm Šířka: 456 mm Hmotnost Ondusteel: 6,3 kg Hmotnost Ondutech: 5,1 kg Použití: pro bezpečný pohyb po střeše a přístup k místům vyžadujícím údržbu Barevnost prospektu je pouze orientační. Barvy produktů na obrázcích nemusí přesně odpovídat skutečnosti.

9 BLC H/V držák hromosvodu SB sněhový zachytávač horizontální, vertikální Materiál: Ocel termicky zinkovaná a lakovaná akrylovou barvou Hmotnost: 0,10 kg Použití: upevnění drátu hromosvodu Materiál: Ocel termicky zinkovaná a lakovaná akrylovou barvou Hmotnost: 0,12 kg Použití: zabraňuje sjíždění sněhu ze střechy. Klade se u okapů i v ploše dle sněhové oblasti. Střešní vikýř (SY) Střešní vikýř univerzální (SN) LP polykarbonátová průhledná taška Délka: 600 mm Šířka: 450 mm Materiál: plech a polykarbonátové sklo Rozměr okna: 530 x 380 mm Hmotnost: 13 kg Použití: prosvětlení půdního prostoru a výlez na střechu Délka: 600 mm Šířka: 400 mm Materiál: plech a polykarbonátové sklo Rozměr okna: 480 x 360 mm Hmotnost: 5,8 kg Použití: prosvětlení půdního prostoru a výlez na střechu Délka: 440 mm Šířka: 456 mm Hmotnost: 0,3 kg Materiál: polykarbonát Použití: slouží k prosvětlení půdního prostoru Střešní vikýř doporučujeme zapustit cca 25 mm pod úroveň latí, aby se konce tašek přesahujících nad oplechování nezvedaly. Konce tašek se ohnou dolů k oplechování. Barevnost prospektu je pouze orientační. Barvy produktů na obrázcích nemusí přesně odpovídat skutečnosti.

10 MONTÁŽNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ Nezbytnou podmínkou správného fungování a zaručené životnosti střešního systému Ondusteel, Ondutech je provedení montáže podle zásad a pravidel stanovených výrobcem a použití originálních doplňků a příslušenství. Všechny prvky systému jsou přizpůsobeny technickým i estetickým nárokům kladeným na moderní střechu. Jejich náhrada nebo záměna za prvky neschválené výrobcem může mít za následek funkční nebo vzhledové vady krytiny a může znamenat porušení záručních podmínek výrobce. NC hřeby ve svitku NF hřeby volné SCR vruty Barva: červená, černá, zelená Délka: 45 mm Průměr: 2,5 mm Balení: 325 ks ve svitku Použití: přibíjení prvků systému pomocí pneumatického hřebíkovače Barva: červená, černá, zelená Délka: 45 mm Průměr: 2,5 mm Balení: 500 ks volné Použití: ruční přibíjení prvků systému Samořezné vruty šestihranné Délka: 42 mm Průměr: 3,2 mm Balení: 500 ks Hmotnost: 1,6 kg O REP opravná sada (Ondusteel) T REP opravná sada ve spreji (Ondutech) Obsahuje: akrylovou barvu, kamenný granulát, štětec Použití: opravy drobných poškození povrchů, zalakování hran po střihu, zatření hřebíků apod. Hmotnost: 1,20 kg Spotřeba: dle členitosti střechy, dodává se cca 1 sada na 100 m 2 Obsahuje: sprej 400 ml Použití: opravy drobných poškození povrchů Hmotnost: 0,5 kg Spotřeba: dle členitosti střechy, dodává se cca 1 sada na 100 m 2 Kompresor (DUO-COM) Hřebíkovač (DUO-GUN) Montážní sada Hmotnost kompresoru: 20 kg Objem nasávacího vzduchu: 220 l/min. Maximální tlak: 8 bar Výkon motoru (220 V, 50 Hz): 1,1 kw Hmotnost hřebíkovače: 2,5 kg Kapacita zásobníku: až 325 ks hřebů Malá ohýbačka délka lišty 65 cm Hmotnost: 27 kg Velká ohýbačka délka lišty 140 cm Hmotnost: 30 kg Pákové nůžky délka střihu 70 cm Hmotnost: 35 kg Barevnost prospektu je pouze orientační. Barvy produktů na obrázcích nemusí přesně odpovídat skutečnosti.

11 MONTÁŽNÍ NÁVOD Při montáži je nutno dodržet platné normy a předpisy včetně všech nařízení a pokládku krytiny provádět v souladu s Pravidly pro navrhování a provádění střech a montážním návodem výrobce. Vzhledem k malé hmotnosti krytiny musí být věnována zvýšená pozornost upevnění krovu k budově. Laťování Pro ochranu střešní konstrukce doporučujeme použít některou z pojistných hydroizolačních fólií. V případě zateplených střech použijte difúzní folii, která se připevní vodorovně s požadovanými přesahy mezi krokve a kontralatě. Přesný průřez kontralatí a latí se stanoví dle sklonu střechy, délky a rozteče krokví, místních klimatických podmínek popř. na základě statického posouzení. Minimální rozměr latí je 30 x 50mm, doporučený rozměr je 40 x 60 mm. Laťování začínáme od okapové hrany krokví k hřebeni. První lať se umístí zároveň se spodní hranou krokve. Druhá lať se klade ve vzdálenosti spodních hran od min. 340 mm, dle typu a tvaru okapu (umožníme, aby poslední řada tašek přesahovala krokve nad okap, max. 70 mm). V případě, že je použit okapový lem ET (u nízkých sklonů, zaatikových nebo mezistřešních žlabů, při zhoršených klimatických podmínkách) a konstrukce okapu to umožňuje je možné umístit druhou lať až max. 410 mm. V tom případě umístěte první okapovou lať do vzdálenosti 30 mm od spodní hrany kontralatě (obr. 1). Další latě se pokládají ve vzdálenosti spodních hran 410 mm až co nejblíže k hřebeni (obr. 2) Obr. 1 Obr. 2 Laťování u hřebene Nejprve připevněte poslední lať pod hřebenovou lať a nechte mezi nimi mezeru cca 20 mm, která umožní větrání (obr. 3). Výšku hřebenové latě vyměřte podle sklonu střechy tak, aby bylo možné hřebenáče o lať pevně opřít a zároveň aby těsně přiléhaly ke krytině pod hřebenem. Laťování po 410 mm obvykle nevyjde přesně pod hřebenovou lať a proto je nutné řady u hřebene upravit (obr. 4). Podle vzdálenosti poslední latě pod hřebenem od nejbližší spodní latě se řeší napojení tašek na hřeben následujícím způsobem: - pokud je vzdálenost menší než 410 mm, ale větší než 120 mm použije se podélně zkrácená taška ST7. - v případě vzdálenosti menší než 120 mm lze použít spojovací plech UNI. Z estetického důvodu se však většinou používají podélně zkrácené tašky ST7. Obr. 3 Obr. 4

12 Pokládka tašek Pokládka tašek se provádí od hřebene k okapu. Tašky spodní řady se proto vždy podkládají pod horní tašky a potom se přes spodní okraj horních tašek přibíjí. Při postupném přibíjení tašek ponechejte vždy kraj posledních tašek v horní řadě volný, aby jej bylo možné zvednout a podložit spodní tašku (obr. 5). Tašky se překládají o krajní drážky (cca 65 mm) vždy proti směru převládajícího větru a kladou se tzv. na vazbu. Optimální je posun šablon o 3 profily (minimálně o 2 profily, obr. 6). Na začátek každé druhé řady proto vložte šablonu zkrácenou o 2-3 profily a dále v řadě pokračujete již celými. Odstřižené profily obvykle využijete na opačném konci střechy nebo v detailech. Pro urychlení pokládky doporučujeme si připravit několik zkrácených šablon (o 3 díly) s potřebným ohybem na kraji. V případě nutnosti pohybu po krytině použijte obuv s měkkou gumovou podrážkou a našlapujte do nejširšího prolisu tašky a to dole, kde je podepřena latí. Obr. 5 Obr. 6 Přichycení tašek v ploše Tašky v ploše střechy se přibíjejí vždy přes spodní lem profilu (přes vrchní plochu pouze první řada pod hřebenem a u okapu) a to cca 10 mm vedle drážky, v místě kudy stéká nejméně vody (obr. 7). Šablona se přichycuje 4-6 kusy nerezových hřebů, z toho jeden vždy do přesahu tašek. První celá řada tašek pod hřebenem (obvykle druhá řada) se nejprve přibije 2 až 3 hřeby přes horní lem (obr. 8). Po podložení řady tašek pod ní se přibije i přes spodní lem minimálně 4 hřeby. Obr. 7 Obr. 8 Přichycení tašek u okapu Přesahující tašky v okapové řadě se také přibíjí 4 až 5 hřeby přes vrchní plochu, šikmo ve vnější vrchní části profilu drážky (obr. 9). Hlavičku hřebů je vhodné zatřít akrylovou barvou z opravné sady nebo silikonovým tmelem a zasypat barevným granulátem. Pokud tašky nepřesahují přes první lať (v případě použití okapové lišty ET) a je nad okapem dostatek místa je možné tašky přibít obvyklým způsobem přes spodní lem (obr. 10). Obr. 9 Obr. 10

13 Hřebíky Pro přichycení krytiny použijte originální hřeby od výrobce, které jsou z nerezové oceli a barvené. Dodávají se buď volné (NF) nebo ve svitku (NC) pro hřebíkovač. Pozinkované hřeby a šrouby nedosahují životnosti krytiny a mohou výrazně zkrátit životnost střechy a znečišťovat povrch krytiny. Proto je výrobce nedoporučuje s výjimkou dočasných a užitkových staveb. Ruční přibíjení (nebo šroubování) tašek je možné, ale pomalé a vyžaduje součinnost a zručnost dvou pracovníků, aby nedošlo k poškození povrchové úpravy kladivem. Profesionálové používají pneumatický hřebíkovač. Práce s ním je rychlá, přesná a ušetří jednu pracovní sílu. Lze jej zakoupit nebo pronajmout u většiny prodejců. Úprava tašek obecné zásady V průběhu montáže je nutné část tašek zkracovat a upravovat na různé detaily (např. u hřebene, nároží, úžlabí, štítu, napojení na zeď atd.). Z důvodu zamezení deformace šablony po vyměření místa ohybu přidejte potřebnou délku na ohyb krytiny (cca mm) a tašky vždy nejprve ohněte a následně stříhejte. Tašky je možné stříhat různými typy nůžek na plech. Nejvhodnější jsou nůžky pákové (obr. 11). Je možné použít i nůžky ruční nebo elektrické. Všechny stříhané hrany a poškozená místa musí být přetřeny akrylovou barvou a zasypány granulátem z opravné sady REP. POZOR! Nikdy se nesmí používat elektrické nářadí s rotačními brusnými kotouči. Vznikající teplo ničí protikorozní ochranu tašku! Úprava tašek ohýbání příčné Konce krajních tašek je nutné v příčném směru ohýbat pro zajištění těsnosti detailů pod závětrné lišty, v úžlabí nebo nároží apod. Aby byl ohyb přesný a snadný bez rizika poškození povrchové úpravy, je vhodné používat k tomu uzpůsobenou ohýbačku (viz obr. 12). Před ohnutím vložíte tašku mezi lišty ohýbačky, které pevně stlačíte k sobě sešlápnutím páky. Ohnutí provedete pohybem delšího konce tašky nahoru (obr. 13). Obr. 12 Obr. 13 Obr. 11 Úprava tašek ohýbání podélné Na připojení poslední řady tašek pod hřeben, v mansardovém zlomu apod. je obvykle nutné tašky podélně zkrátit a ohnout nahoru pod hřeben nebo lištu. I v podélném směru se taška také vždy nejprve ohne a potom stříhá, aby nedošlo ke zkroucení. Šablona se ve vyznačeném místě upne mezi speciálně přizpůsobené lišty a pak se pohybem páky nahoru provede přesný ohyb (obr. 14, 15). Pákové nůžky a velkou i malou ohýbačku je možné koupit nebo pronajmout u firmy Onduline nebo u některých prodejců. Použití montážního vybavení výrazně zrychluje a zkvalitňuje montáž. Obr. 14 Obr. 15

14 Hřebenáče Hřebenáče se kladou s přesahy koncových lemů, vždy proti směru převládajících větrů. Hřebenová lať musí být pro hřebenáče podporou, ale nesmí je zvedat nad tašky nebo spojovací plech. Hřebenáč se přibije jedním hřebem šikmo shora přes čelní lem dílu. Zároveň se tak přibije i zadní lem spodního hřebenáče. Pro zajištění odvětrání v hřebeni upevněte mezi hřebenovou lať a ohnutý lem zkrácené tašky popř. prvku UNI krátké kusy latí (20 x 30mm), které vymezí ventilační mezeru. Použitím některého z větracích pásů hřebene (např. rozměr 5000/310 mm, obr. 16) je zajištěna dobrá ventilace střechy přes hřeben. Hřebenáče kulaté (BR) upevňujte vždy v nejvyšším místě 2 ks hřebů. Na začátek hřebene použijte hřebenáč počáteční (BR/S), na ukončení hřebene použijte hřebenáč ukončovací (BR/E). Vzdálenost latí poslední řady pod hřebenem je obvykle menší než 410 mm. Šablonu ST7 nebo spojovací plech UNI pro tuto poslední řadu proto upravíte tak, že je ve vyznačené vzdálenosti (0 až 20 mm od líce hřebenové latě) ohnete nahoru. Ponecháte ohnutý lem široký cca 40 mm a zbytek tašky podélně odstřihněte. Lem ohnutý do svislé roviny přibijte k hřebenové lati asi 4 hřeby na tašku. Hřebenáč překryje upravený konec tašky a přibije se k hřebenové lati (obr. 17). Obr. 16 Obr. 17 Hřebenáč lomený (RV) Lomený hřebenáč lze použít jen pro střechy s nízkým sklonem od 12 do cca 30. U větších sklonů je již nutné výrazně měnit původní úhel zalomení a při ohýbání může dojít k deformaci a netěsnostem v přesahu dílů. Použijí se dvě hřebenové latě, které se upevní shora přes upravenou poslední tašku nebo spojovací plech, jejichž horní lem je ohnut nahoru až za každou z hřebenových latí (obr. 18, 19). Hřebenáče se překládají nejméně o 100 mm a kladou se proti směru převládajícího větru. Hřebenáč se přibije z boku do hřebenových latí minimálně 3 kusy hřebů z každé strany, z toho jedním vždy v přesahů dílů. Toto řešení je nejčastější, protože zajišťuje pevnost hřebene i v případě vichřice. Vzhledem k tomu, že v tomto případě se jedná o nevětraný hřeben používá se RV většinou při nezateplených střechách, u hospodářských a halových objektů, kde je vhodné využít úspory oproti řešení s kulatým hřebenáčem. Obr. 18 Obr. 19

15 Okapový lem (ET) Okapový lem ET se používá při nízkém sklonu střechy, malém přesahu tašek a ve ztížených klimatických podmínkách. Při laťování si stanovte přesah tašek přes okapovou hranu. Nejčastější je ukončení tašek s přesahem (obr. 20). Dešťová voda stéká z tašek přímo do okapu. Maximální přesah tašek nad okap je 70 mm, v oblastech s vyšší sněhovou pokrývkou (dle mapy sněhových oblastí) a v nadmořských výškách nad 800 mm pouze 30 mm. Ukončení tašek bez přesazení nad okap je méně běžné (obr. 21). Používá se hlavně u zaatikkových nebo mezistřeších žlabů, kde by namrzání ledu mohlo způsobit uvolnění spodního okraje tašek. Pro správné upevnění okapové lišty by první lať měla být upevněna cca 30 mm od konce kontralatí/krokví. Vrchní lem lišty leží na lati, prostřední část se opírá o konec kontralatě a spodní lem směřuje nad okap. Lišta se přibije 3-4 hřeby přes horní lem do latě (obr. 22). Šířka horního lemu umožňuje odsazení lišty pro zajištění dostatečného větracího průřezu u okapu. Lišta se upevňuje s přesahem 75 mm (normální prostředí) až 100 mm (tašky bez přesahu nad okap, obr. 23). U volného prostoru u okapu použijte ochrannou větrací mřížku, která zabraňuje průniku ptactva do prostoru mezi krytinou a fólií při zachování ventilace vzduchu. Použití okapové lišty není vždy nutné. Obr. 20 Obr. 21 Obr. 22 Obr. 23 Závětrná lišta (FT) Pro estetické a funkční ukončení štítu střechy se použije závětrná lišta. Pro uchycení lišty se k latím z boku připevní deska přesahující výšku latí o 25 mm (obr. 24). Šířka lišty by měla být cca 90 mm, aby ji zakryl boční lem lišty. Konec tašek se ohne o cca mm nahoru podél boční desky (obr. 25). Doporučujeme linie ohybu rozměřit tak, že u spodního lemu tašky je ohyb o něco větší než u horního lemu. Tašky v jednotlivých řadách pak do sebe snadno zapadnou. Obr. 24 Obr. 25

16 Upevnění závětrné lišty Závětrné lišty připevňujte zároveň s pokládkou tašek, aby jste se nemuseli k detailu vracet. Spodní lišta se podkládá pod vrchní (obr. 26). Boční profil vnitřního lemu lišty by měl přesně zapadnout do příčného profilu tašek. Lišta se přibije 6 hřeby přes vnější lem do desky (obr. 27), z toho jedním hřebem vždy v přesahu dvou lišt a také přes vrchní plochu lišty do latí, aby se vnitřní lem nezvedal od tašky. Obr. 26 Obr. 27 Ukončení závětrné lišty Lištu je dobré na spodní hraně ukončit (obr. 28, 29). Způsob nastřižení a ohnutí konce lišty se může lišit podle řešení okapu. Ukončení lišty má význam pohledový i funkční, protože brání průniku ptactva do prostoru pod ní. Obr. 28 Obr. 29 Lem ke zdi (SWT) Lem ke zdi se používá pro ukončení u štítových zdí, střešních vikýřů, větších komínových těles apod. (obr. 30). Podmínkou je, aby zeď byla kolmá na okapovou hranu jinak vnitřní lem lišty nezapadne přesně do příčného profilu tašek. Jiné tvary a směry konstrukcí se řeší obvyklým klempířským způsobem. Konce tašek se před instalací SWT vždy ohnou o cca mm nahoru pod lištu. Laťování není třeba zvlášť upravovat. Ke zpevnění lišty a jejímu vyspádování ode zdi do střechy je možné na konec tašek připevnit lať 20 x 30 mm (obr. 31). Obr. 30 Obr. 31

17 Upevnění lemu ke zdi Lem se upevňuje šrouby do hmoždinek ve zdi (obr. 32). Vnitřní profil lemu musí přesně zapadnout do příčného profilu tašek. Lem se také přibije shora do latí, aby se nezvedal od tašek. Vnější svislá část lemu se překryje dilatační lištou (obr. 33). Obr. 32 Obr. 33 Nároží Nároží je obvykle vymezeno podélnou latí, jejíž výška se vyměří podle sklonu a úhlu sousedních střešních ploch. Lať musí být pevnou oporou pro hřebenáče, ale nesmí je zvedat nad tašky. Podél nárožní latě vyměříme linie ohybu a přidáme potřebnou rezervu na ohyb tašek (cca mm). Poté konce tašek odstřihneme a ohneme nahoru podél latě (obr. 34). Na nároží se standardně používá hřebenáč BR (obr. 35), který se klade na nárožní lať, do které se přibíjí šikmo shora přes čelní lemy. Jako první hřebenáč od spodu nároží se použije počáteční hřebenáč BRSP. Pro napojení nároží na hřeben se použije prvek Y-BR. Na utěsnění prostoru mezi hřebenáči a taškami použijte klínové těsnění, nebo některý z vhodných typů větracích pásů hřebene a nároží. Pro zajištění odvětrání v nároží doporučujeme upevnit mezi nárožní lať a ohnutou tašku krátké kusy latí (20 x 30 mm), které vymezí ventilační mezeru a použít větrací pás nároží např. o rozměru 5000/310 mm. Obr. 34 Obr. 35 Úžlabí (VY) K oplechování úžlabí je možné použít systémový prvek VY bez granulátu, který se klade s přesahy dílů minimálně 150 mm po spádu. Úžlabí je nutné vybednit a bednění zapustit o cca 25 mm pod úroveň střešních latí, aby se konce tašek přesahující nad úžlabí nezvedaly (obr. 36). Konce upravených tašek se ohnou dolů k plechu úžlabí (obr. 37). Mezi tašku a vyplechování se použije samolepící klínové těsnění. Maximální délka úžlabí pro použití prvku VY je 10 m, resp. 15 m při sklonu větším než 30. Úžlabí je možné také zhotovit z rovinného plechu VST nebo běžným klempířským způsobem. Minimální šířka úžlabí se stanoví dle sklonu střechu, klimatických podmínek, polohy stavby apod. Obr. 36 Obr. 37

18 Spojovací plech (UNI) Používá se v případě, že je vzdálenost latí poslední řady menší než 120 mm. Upevňuje se stejným způsobem jako zkrácená taška a připevní se k hřebenové lati (obr. 38). Lze použít i k napojení pultové střechy na kolmou stěnu, ukončení pultové střechy, spodní oplechování vikýře apod. Obr. 38 Rovinný plech (VST) Používá se pro zhotovení atypických prvků a detailů např. oplechování komínů, úžlabí, oplechování pultové střechy, napojení na zeď apod. (V místech, kde nelze z jakýchkoliv důvodů např. nerovnosti použít systémové prvky FT, SWT, UNI, VY). Odvětrání střechy Dostatečné odvětrání střešního pláště u krytiny Ondusteel, Ondutech je stejně důležité jako u kterékoliv jiné krytiny. Cílem větrání je odvádění pronikající vnitřní vlhkosti z obytných prostor, odvádění kondenzace tvořící se na rubové straně krytiny, vyrovnání rozdílů v teplotě konstrukcí, odvádění nahromaděného tepla ve střeše ze slunečního záření, atd. V případě nedostatečného odvětrání zůstává střešní plášť i celá konstrukce déle vlhká a mohou tak být ohroženy všechny prvky konstrukce střechy (latě, kontralatě, krokve, krytina, eventuelně i tepelné izolace) a může být zkrácena trvanlivost a narušena funkčnost celého pláště. Proto je třeba tyto zásady dodržovat a řešit je v souladu s celkovou skladbou střešního pláště již v rámci projektu. Pro zajištění dostatečného odvětrání slouží systémový prvek ventilátor plechový VL s větracím průřezem 125 cm 2 (minimální sklon pokládky 18 ) nebo ventilátor plastový LG 75 s větracím průřezem 75 cm2 (používá se při nízkých sklonech střechy, minimální sklon pokládky 12 ). Větrací prvky klademe ve druhé řadě pod hřebenem přibližně mezi každou šablonu ST7 a u valbových střech také podél nároží. Spolu s větraným hřebenem při použití větracích pásů pod hřebenáči zajišťují dostatečné odvětrání. Přesný počet prvků určí projektant na základě plochy střechy, délky krokví atd. Střešní konstrukce, skladba střešního pláště, řešení větrání a počet větracích prvků musí odpovídat ČSN Navrhování střech, ČSN Tepelná ochrana budov a Pravidlům pro navrhování a provádění střech. Střešní detaily (dwg.soubory) Veškeré střešní detaily jsou k dispozici ke stažení na našich webových stránkách Atypické detaily Není-li možné jakýkoliv detail provést ze sortimentu doplňků, lze použít jiný plech s vysokou korozní odolností (měď, hliník, titan-zinek) a po dokončení detailu plochy odmastit a vše natřít akrylovou barvou a zasypat granulátem z opravné sady REP. Další informace a kontakty naleznete na V případě dotazů ohledně pokládky nebo řešení detailů se s důvěrou obraťte na naše technické oddělení.

ONDUSTEEL A ONDUTECH. lehká ocelová střešní krytina s minerálním granulátem. lehká ocelová střešní krytina s hladkým povrchem.

ONDUSTEEL A ONDUTECH. lehká ocelová střešní krytina s minerálním granulátem. lehká ocelová střešní krytina s hladkým povrchem. ONDUSTEEL A ONDUTECH lehká ocelová střešní krytina s minerálním granulátem terrakota břidlice hnědá černá červená zelená modrá lehká ocelová střešní krytina s hladkým povrchem terrakota břidlice hnědá

Více

MONTÁŽNÍ NÁVOD. Laťování. Laťování u hřebene

MONTÁŽNÍ NÁVOD. Laťování. Laťování u hřebene MONTÁŽNÍ NÁVOD Po zhotovení krovu přistoupíme k montáži latí. Vzhledem k malé hmotnosti krytiny musí být věnována zvýšená pozornost upevnění krovu k budově. Při montáži je nutno dodržet platné normy a

Více

ALPSKÁ TAŠKA CLASSIC STANDARD

ALPSKÁ TAŠKA CLASSIC STANDARD ALPSKÁ TAŠKA CLASSIC STANDARD Ekonomické řešení pro nové stavby i rekonstrukce Člen MONIER GROUP 1 ALPSKÁ TAŠKA CLASSIC STANDARD Alpská taška Classic Standard je charakteristická svým elegantním a symetrickým

Více

ZÁKLADNÍ INFORMACE SLOŽENÍ MATERIÁLU VZHLED SKLADOVÁNÍ LIKVIDACE ODPADŮ

ZÁKLADNÍ INFORMACE SLOŽENÍ MATERIÁLU VZHLED SKLADOVÁNÍ LIKVIDACE ODPADŮ ZÁKLADNÍ INFORMACE Krytina Eternit je vyráběna v souladu s evropskou harmonizovanou normou EN 492: Vláknocementové desky a tvarovky, která stanovuje požadavky na vláknocementové desky pro střešní krytinu

Více

Plochá střešní taška NIBRA F 7

Plochá střešní taška NIBRA F 7 Plochá střešní taška NIBRA F 7 Technická data Plochá střešní taška NIBRA F7 Výrobce Nelskamp (D) Celková délka ~ 57, cm Celková šířka ~ 5,7 cm Střed. krycí délka Střed. krycí šířka ~ 0, cm Spotřeba na

Více

BALANCE. Velkoformátová posuvná taška

BALANCE. Velkoformátová posuvná taška BALANCE Velkoformátová posuvná taška BALANCE Velkoformátová keramická taška vyvážených proporcí vhodná jak pro velké, tak i menší střešní plochy. Technické údaje Rozměry cca 323 502 mm 100 % Barevná stálost

Více

ZÁKLADNÍ MONTÁŽNÍ NÁVOD

ZÁKLADNÍ MONTÁŽNÍ NÁVOD ZÁKLADNÍ MONTÁŽNÍ NÁVOD OBECNÉ ZÁSADY Tento montážní návod umožňuje zvládnout pokládku jednoduché střechy. Pro montáž na střechy členité a se složitějšími detaily si vždy vyžádejte bezplatnou konzultaci

Více

PLECHOVÁ STŘEŠNÍ KRYTINA

PLECHOVÁ STŘEŠNÍ KRYTINA PLECHOVÁ STŘEŠNÍ KRYTINA Plechová střešní krytina SAFÍR, KRON, nebo nově RUBÍN PLUS je moderní střešní krytina s univerzálním použitím. Své příznivce si získává především díky výborným užitným vlastnostem

Více

Montážní návod střešní krytiny HALNY

Montážní návod střešní krytiny HALNY Montážní návod střešní krytiny HALNY MONTÁŽNÍ NÁVOD střešní krytiny HALNY ve formátu *.pdf naleznete zde. 1. VYPRACOVÁNÍ KLADEČSKÉHO PLÁNU Střešní krytina HALNY je vyráběna v délkách dle délkové specifikace

Více

Keramické tašky Bramac - přehled barev

Keramické tašky Bramac - přehled barev Keramické tašky Bramac - přehled barev GRANÁT 11 posuvná taška ENGOBA ENGOBA ENGOBA GLAZURA režná tmavočervená GRANÁT 13 posuvná taška ENGOBA ENGOBA GLAZURA GLAZURA GLAZURA GL. TOP LINE režná červenohnědá

Více

TECHNICKÁ PŘÍRUČKA Část: Betonové a keramické střešní tašky

TECHNICKÁ PŘÍRUČKA Část: Betonové a keramické střešní tašky TECHNICKÁ PŘÍRUČKA Část: Betonové a keramické střešní tašky Platí od 1. prosince 2014 Člen BRAAS MONIER BUILDING GROUP Obsah Betonové střešní tašky Bramac..................... 3 26 Přehled barev.......................................

Více

Eternit tradiční materiál. pro střechy i fasády

Eternit tradiční materiál. pro střechy i fasády Eternit tradiční materiál pro střechy i fasády Tradice a budoucnost Název Eternit pochází z latinského slova eternitas, což znamená věčnost. Eternit je střešní krytina s více než stoletou tradicí. Díky

Více

CZECOVER s.r.o. Leskovská 487, 793 12 Horní Benešov, Česká republika tel./fax: +420 554 725 837, e-mail: info@czecover.cz www.czecover.

CZECOVER s.r.o. Leskovská 487, 793 12 Horní Benešov, Česká republika tel./fax: +420 554 725 837, e-mail: info@czecover.cz www.czecover. NÁVOD K MONTÁŽI STŘEŠNÍ KRYTINY CZECOVER CZECOVER s.r.o. Leskovská 487, 793 12 Horní Benešov, Česká republika tel./fax: +420 554 725 837, e-mail: info@czecover.cz www.czecover.cz Všeobecná doporučení Doporučené

Více

Montážní návod COMAX ALUKRYT

Montážní návod COMAX ALUKRYT Montážní návod COMAX ALUKRYT STŘECHY COMAX Velvary Malostranská 796 27324 Velvary Tel.:+420 315730124 www.strechycomax.cz Str. 1 STŘECHY COMAX, Malovarská 796, 273 24 Velvary 420 Obsah Základní informace

Více

DOPORUČENÍ PRO MONTÁŽ-palubky :

DOPORUČENÍ PRO MONTÁŽ-palubky : Vertikální instalace obkladu na stěny (lamely svisle) : DOPORUČENÍ PRO MONTÁŽ-palubky : 1. Ke stěně přišroubujte vodorovně dřevěné latě (rozměru cca. 30 x 25 mm) nebo latě z PVC (P9050, o rozměru 32 x

Více

STŘEŠNÍ SYSTÉM BENDERS

STŘEŠNÍ SYSTÉM BENDERS STŘEŠNÍ SYSTÉM BENDERS Střešní systém Benders Ceník Ceník Platný od 1. 4. 2014 bendersdach.cz benders.cz 1 Příslušenství a bezpečnostní prvky Benders Hřebenáč rozdělovací křížový Hřebenáč pro snižující

Více

Střešní systém Benders

Střešní systém Benders Střešní systém Benders Ceník platný od 1. 4. 2012 bendersdach.cz benders.cz 1 Příslušenství a bezpečnostní prvky Benders Hřebenáč rozdělovací křížový Oplechování střešního výlezu Hřebenáč pro snižující

Více

Technologie pokládky šindelů VEDAFORM

Technologie pokládky šindelů VEDAFORM Technická informace Asfaltový šindel tvar bobrovka (17.8.2006) Technologie pokládky šindelů VEDAFORM Pokládka živičných šindelů vyžaduje vždy čistý, rovný a suchý spojitý podklad. Ten může být tvořen dřevěným

Více

Technologie pokládky šindelů VEDAFORM

Technologie pokládky šindelů VEDAFORM Technická informace Asfaltový šindel tvar trapézový (SHADOW) (21.10.2004) Technologie pokládky šindelů VEDAFORM Pokládka živičných šindelů vyžaduje vždy čistý, rovný a suchý spojitý podklad. Ten může být

Více

NÁVOD PRO INSTALACI STŘEŠNÍHO OKNA ONDULINE TERMO DO STŘEŠNÍ KONSTRUKCE

NÁVOD PRO INSTALACI STŘEŠNÍHO OKNA ONDULINE TERMO DO STŘEŠNÍ KONSTRUKCE NÁVOD PRO INSTALACI STŘEŠNÍHO OKNA ONDULINE TERMO DO STŘEŠNÍ KONSTRUKCE 1. Střešní okna je možné instalovat do střech se sklonem v rozmezí od 20 do 90 stupňů. Střešní okno může být umístěno v jakémkoliv

Více

Lehké ocelové střešní tašky MONTÁŽNÍ NÁVOD INSTALLATION GUIDE EINBAUANLEITUNGEN

Lehké ocelové střešní tašky MONTÁŽNÍ NÁVOD INSTALLATION GUIDE EINBAUANLEITUNGEN Lehké ocelové střešní tašky MONTÁŽNÍ NÁVOD INSTALLATION GUIDE EINBAUANLEITUNGEN OBSAH OBECNÉ ZÁSADY VLASTNOSTI KRYTINY LAŤOVÁNÍ VENTILACE STŘECHY POSTUP MONTÁŽE HŘEBEN STŘECHY ŠTÍT ŠTÍTOVÁ ZEĎ NÁROŽÍ ÚŽLABÍ

Více

Montáž a manipulace se střešní krytinou WECKMAN STEEL CR, spol. s.r.o.

Montáž a manipulace se střešní krytinou WECKMAN STEEL CR, spol. s.r.o. Montáž a manipulace se střešní krytinou WECKMAN STEEL CR, spol. s.r.o. Jihlavská 2134 594 01 Velké Meziříčí Risto Mäki tel. (+420) 602 719 510 Jarmila Denková tel. (+420) 725 031 562 e-mail: weckman@seznam.cz

Více

MALOOBCHODNÍ CENÍK (ceny jsou bez DPH) PLATNOST OD 1.10.2006

MALOOBCHODNÍ CENÍK (ceny jsou bez DPH) PLATNOST OD 1.10.2006 Klempířské výrobky cena Kč bez Nákres výrobku Název Nákres výrobku Název DPH cena Kč bez DPH 1. Hřeben rovný 7. Krycí plech spoje 149,00 kč/mb A = 140 mm 179,00 kč/mb A = 190 mm 209,00 kč/mb 8. Nadedveřní

Více

Technologie pokládky šindelů VEDAFORM

Technologie pokládky šindelů VEDAFORM Technická informace Asfaltový šindel tvar trojúhelník (21.10.2004) Technologie pokládky šindelů VEDAFORM Pokládka živičných šindelů vyžaduje vždy čistý, rovný a suchý spojitý podklad. Ten může být tvořen

Více

NÁVRHU Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích Institute of Technology And Business In České Budějovice

NÁVRHU Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích Institute of Technology And Business In České Budějovice 2. ŠIKMÉ A STRMÉ STŘECHY PRINCIPY NÁVRHU Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích Institute of Technology And Business In České Budějovice Tento učební materiál vznikl v rámci projektu

Více

CENÍK VÝROBKŮ FIRMY BITUWELL POLINEXT 2011 NÁKUPNÍ CENY PRO PRODEJCE. aktuální na stavbě

CENÍK VÝROBKŮ FIRMY BITUWELL POLINEXT 2011 NÁKUPNÍ CENY PRO PRODEJCE. aktuální na stavbě CENÍK VÝROBKŮ FIRMY BITUWELL POLINEXT 011 aktuální na stavbě NÁKUPNÍ CENY PRO PRODEJCE BITUWELL B&W - Dach+Wand s.r.o. Fučíkova 33 CZ - 67 01 Králův Dvůr IČO: 5045971 mob.: 603 891 801 mob.: 603 935 936

Více

DŘEVOplus víc než dřevo

DŘEVOplus víc než dřevo DŘEVOplus víc než dřevo NÁVOD K MONTÁŽI VENKOVNÍ PODLAHY (TERASY) DŘEVOplus je modifikované dřevo. Materiál vytvořený kombinací dřevěné hmoty se zdravotně nezávadným polyetylenem. Hlavní surovinou DŘEVOplus

Více

INSTRUKCE PRO MONTÁŽ PLECHOVÝCH STŘEŠNÍCH KRYTIN BRATEX

INSTRUKCE PRO MONTÁŽ PLECHOVÝCH STŘEŠNÍCH KRYTIN BRATEX INSTRUKCE PRO MONTÁŽ PLECHOVÝCH STŘEŠNÍCH KRYTIN BRATEX 1. Úvod Děkujeme Vám za zakoupení střešní krytiny vyrobenou společností BRATEX. Námi vyrobené střešní plechové krytiny se vyznačují vysokými nároky

Více

LEHKÉ STŘEŠNÍ KRYTINY

LEHKÉ STŘEŠNÍ KRYTINY LEHKÉ STŘEŠNÍ KRYTINY XENA Výška prolisu 350 mm 1100 mm 15/20/25 mm 39/44/49 mm 6000 mm 470 mm Min. sklon střechy 12 ROXANA Výška prolisu 1100 mm 15/20/25 mm 39/44/49 mm 6000 mm 520 mm Min. sklon střechy

Více

KLEMPÍŘSKÉ KONSTRUKCE A PRÁCE

KLEMPÍŘSKÉ KONSTRUKCE A PRÁCE KLEMPÍŘSKÉ KONSTRUKCE A PRÁCE Kde se s nimi setkáme Vyskytují se převážně: - na střechách budov - na průčelí budov Kde se s nimi setkáme Střechy budov: - ţlaby - lemy střešních oken - sněhové zachytače

Více

BRAMAC REVIVA - TECHNICKÉ PODKLADY

BRAMAC REVIVA - TECHNICKÉ PODKLADY BRAMAC REVIVA - TECHNICKÉ PODKLADY Klasický vzhled v moderním provedení Člen MONIER GROUP Velkoformátová krytina Bramac Reviva Povrchová úprava BRAMAC PROTECTOR REVIVA (RE) Velkoformátová betonová taška

Více

Montážní Návod Střešní krytina EB4 - Šupina

Montážní Návod Střešní krytina EB4 - Šupina ` www.ekoternit.cz +420 732456422 info@ekoternit.cz Montážní Návod Střešní krytina EB4 - Šupina Podklad Krytiny Str. 2 Obrázek 1 Montáž šablon EKOternit se provádí na bednění z desek OSB 3, nebo ze vzduchosuchých

Více

Střešní plechová krytina

Střešní plechová krytina Střešní plechová krytina Doprava, skladování a manipulace Doprava a skladování Technicko montážní návod Dopravu materiálu k zákazníkovi zajišťujeme nákladním vozidlem s hydraulickou rukou. Krytina je dodávaná

Více

Montážní návod COMAX VLNKA

Montážní návod COMAX VLNKA Montážní návod COMAX VLNKA STŘECHY COMAX Velvary Malostranská 796 27324 Velvary Tel.: +420 315730124 www.strechycomax.cz Str. 1 STŘECHY COMAX, Malovarská 796, 273 24 Velvary 420 Obsah Základní informace

Více

Děkujeme Vám, že jste si vybral na pokrytí svého objektu pálenou střešní krytinu Tondach. Na základě

Děkujeme Vám, že jste si vybral na pokrytí svého objektu pálenou střešní krytinu Tondach. Na základě Vážený zákazníku, Děkujeme Vám, že jste si vybral na pokrytí svého objektu pálenou střešní krytinu Tondach. Na základě Vámi zaslaných podkladů jsme pro Vás připravili detailní rozpis materiálů na dodávku

Více

Stručný technický popis systému. LindabRoof. Lehké konstrukce Lindab - systém zastřešení plochých střech -

Stručný technický popis systému. LindabRoof. Lehké konstrukce Lindab - systém zastřešení plochých střech - Stručný technický popis systému LindabRoof Lehké konstrukce Lindab - systém zastřešení plochých střech - Vypracoval: Ing. Petr Hynšt Lindab s.r.o. Telefon: 233 107 200 Fax: 233 107 251 Na Hůrce 1081/6

Více

Výpis vypočtených parametrů

Výpis vypočtených parametrů Výpis vypočtených parametrů Číslo výpočtu: RV0912115 Výrobní závod: Stod Název: RD Milenium 228 VÉ P TYP TAŠKY: Stodo 12 posuvná provedení režná (00), laťování: 350 mm plocha střechy 137,32 metrů čtverečních

Více

Rádce Střešní plechy

Rádce Střešní plechy Rádce Střešní plechy 1 Okrajový plech bez vodní drážky postranní ukončení šikmých a plochých střech s použitím asfaltových šindelů vzdálenost okapnice/zeď min. 20 mm připevnění těsnícími šrouby A2/A2 Pomocí

Více

STŘEŠNÍ SYSTÉM BRAMAC VČETNĚ DOPLŇKŮ

STŘEŠNÍ SYSTÉM BRAMAC VČETNĚ DOPLŇKŮ STŘEŠNÍ SYSTÉM BRAMAC VČETNĚ DOPLŇKŮ Přehled a ceník prvků - 2012 Platí od 1. března 2012 Člen MONIER GROUP Alpská taška Classic, červenohnědá + Solární kolektor Bramac BSK 10 2 OBSAH Inteligentní střešní

Více

Isola Powertekk. Ocelová krytina s profilem tašky. Lehká krytina bez kompromisu. Norská kvalita pro Vaši střechu. let z á r u k a K V A L T A

Isola Powertekk. Ocelová krytina s profilem tašky. Lehká krytina bez kompromisu. Norská kvalita pro Vaši střechu. let z á r u k a K V A L T A Ocelová krytina s profilem tašky Á NORSK Lehká krytina bez kompromisu K V A L I T A 30 let z á r u k a Norská kvalita pro Vaši střechu Snadná cesta k nové střeše 30 30 let záruka let bez jakýchkoliv omezení

Více

CEMBRIT. Délka / rozměr Baleni Spotřeba Kč bez DPH Maloplošná krytina Česká šablona - Betternit, hladký povrch 750 ks/pal.

CEMBRIT. Délka / rozměr Baleni Spotřeba Kč bez DPH Maloplošná krytina Česká šablona - Betternit, hladký povrch 750 ks/pal. CEMBRIT Délka / rozměr Baleni Spotřeba Kč bez DPH Maloplošná krytina Česká šablona - Betternit, hladký povrch 750 ks/pal. 10,1 ks/m 2 32,30 400x400 tl. 4mm pro překrytí 85 mm Česká šablona - Betternit,

Více

NÁVOD NA MONTÁŽ MODULOVÉ PLECHOVÉ STŘEŠNÍ KRYTINY

NÁVOD NA MONTÁŽ MODULOVÉ PLECHOVÉ STŘEŠNÍ KRYTINY NÁVOD NA MONTÁŽ MODULOVÉ PLECHOVÉ STŘEŠNÍ KRYTINY 01 Montáž okapové hrany V případě prezentovaného řešení střešní konstrukce (po dřívějším přiříznutí okapové hrany), montujeme na délku odpovídající délce

Více

DECO SIDING. NÁVOD NA MONTÁŽ odvětrávaného fasádního systému NOVÝ. 1. stránka Návod na montáž DECO SIDING

DECO SIDING. NÁVOD NA MONTÁŽ odvětrávaného fasádního systému NOVÝ. 1. stránka Návod na montáž DECO SIDING 1. stránka Návod na montáž DECO SIDING NOVÝ DECO SIDING 2015 NÁVOD NA MONTÁŽ odvětrávaného fasádního systému www.prostavbu.cz 2. stránka Návod na montáž DECO SIDING Základní prvky fasádního systému DECO

Více

ALPSKÁ TAŠKA CLASSIC STANDARD

ALPSKÁ TAŠKA CLASSIC STANDARD ALPSKÁ TAŠKA CLASSIC STANDARD Ekonomické řešení pro nové stavby i rekonstrukce Člen MONIER GROUP 1 ALPSKÁ TAŠKA CLASSIC STANDARD Alpská taška Classic standard je charakteristická svým tvarem, ale na rozdíl

Více

NÁVOD K POKLÁDCE ŽIVIČNÉHO ŠINDELE TEGOLA CANADESE TYP TRADITIONAL

NÁVOD K POKLÁDCE ŽIVIČNÉHO ŠINDELE TEGOLA CANADESE TYP TRADITIONAL NÁVOD K POKLÁDCE ŽIVIČNÉHO ŠINDELE TEGOLA CANADESE TYP TRADITIONAL Úvod Jednoduchá a správná pokládka živičných šindelů TEGOLA CANADESE vyžaduje spojitý, rovný, čistý a suchý podklad. Podklad je tvořen

Více

Střešní krytina - maloplošná

Střešní krytina - maloplošná č. d. 30907.2 Leden 2010 Střešní krytina - maloplošná Montážní návod Obsah 1. Sortiment výrobků 4 2. Závazné podmínky montáže 6 3. Montáž střešní krytiny 11 4. Řešení střešních detailů 18 5. Příslušenství

Více

NABÍDKA STŘEŠNÍCH KRYTIN 2010

NABÍDKA STŘEŠNÍCH KRYTIN 2010 NABÍDKA STŘEŠNÍCH KRYTIN 2010 www.strechyvsacko.cz obchod@strechyvsacko.cz Hliník je jedním z nejčastěji používaných materiálů na výrobu střešní krytiny. Výhodami hliníkových plechových krytin je : vysoká

Více

LindabRoof systém pro přestřešení plochých střech

LindabRoof systém pro přestřešení plochých střech LindabRoof systém pro přestřešení plochých střech Problémy plochých střech... ...a naše řešení - chráněné užitným vzorem č.15151 ...představuje - komplexní systém šikmé střechy od jednoho dodavatele -

Více

Tašková krytina SPEKTRUM Montážní návod

Tašková krytina SPEKTRUM Montážní návod www.balex.eu Tašková krytina SPEKTRUM Montážní návod Hradec Králové Vážní 1097 500 03 Hradec Králové tel.: +420 495 543 267 fax: +420 495 482 683 Plzeň Zahradní 173/2 (areál bývalé papírny) 326 00 Plzeň

Více

RODINNÝ DŮM ŠTERNBERK. materiál MyriaLAC SP25 RAL 8017. www.plechovestrechy.cz

RODINNÝ DŮM ŠTERNBERK. materiál MyriaLAC SP25 RAL 8017. www.plechovestrechy.cz RODINNÝ DŮM ŠTERNBERK materiál MyriaLAC SP25 RAL 8017 www.plechovestrechy.cz STŘEŠNÍ KRYTINY Z PLECHU MAXIDEK - velkoformátová plechová krytina jedn. cena za jedn. bez DPH cena za jedn. s DPH Profilovaná

Více

Krytinu GERARD doporučujeme pokládat v dvouplášťové odvětrávané střešní skladbě. Provádíme tedy pojistnou hydroizolaci, kontralatě a roznášecí latě.

Krytinu GERARD doporučujeme pokládat v dvouplášťové odvětrávané střešní skladbě. Provádíme tedy pojistnou hydroizolaci, kontralatě a roznášecí latě. 1. Laťování v ploše Krytinu GERARD doporučujeme pokládat v dvouplášťové odvětrávané střešní skladbě. Provádíme tedy pojistnou hydroizolaci, kontralatě a roznášecí latě. Výrobcem doporučený rozměr kontralatí

Více

Isola Powertekk. Ocelová krytina s profilem tašky. Lehká krytina bez kompromisu. 30 let záruka. Norská kvalita pro Vaši střechu K V A L T A

Isola Powertekk. Ocelová krytina s profilem tašky. Lehká krytina bez kompromisu. 30 let záruka. Norská kvalita pro Vaši střechu K V A L T A Isola Powertekk Ocelová krytina s profilem tašky Á NORSK Lehká krytina bez kompromisu K V A L I T A 30 let záruka Norská kvalita pro Vaši střechu Snadná cesta k nové střeše Již více než 60 let vyrábí Isola

Více

NÁVOD K POKLÁDCE ŽIVIČNÉHO ŠINDELE TEGOLA CANADESE TYP MASTER/MASTER J

NÁVOD K POKLÁDCE ŽIVIČNÉHO ŠINDELE TEGOLA CANADESE TYP MASTER/MASTER J NÁVOD K POKLÁDCE ŽIVIČNÉHO ŠINDELE TEGOLA CANADESE TYP MASTER/MASTER J Úvod Jednoduchá a správná pokládka živičných šindelů TEGOLA CANADESE vyžaduje spojitý, rovný, čistý a suchý podklad. Podklad je tvořen

Více

Střešní pás RDI 3D. Červená klasická RDI 3D 11 Hnědá klasická RDI 3D 12 Pálená klasická RDI 3D 13

Střešní pás RDI 3D. Červená klasická RDI 3D 11 Hnědá klasická RDI 3D 12 Pálená klasická RDI 3D 13 Střešní pás RDI 3D Pás z SBS modifikovaného asfaltu - zejména pro šikmé střechy, - s působivým vzhledem posypu, - s vysokou hydroizolační spolehlivostí, - pro sanace i nové střechy Červená klasická RDI

Více

Sada 1 Klempířská technologie

Sada 1 Klempířská technologie S t ř e d n í š k o l a s t a v e b n í J i h l a v a Sada 1 Klempířská technologie 20. Závětrné lemování střech Digitální učební materiál projektu: SŠS Jihlava šablony registrační číslo projektu:cz.1.09/1.5.00/34.0284

Více

Montážní návod - orientační pro krytinu KERAL a KPTR 1017

Montážní návod - orientační pro krytinu KERAL a KPTR 1017 Montážní návod - orientační pro krytinu KERAL a KPTR 1017 Technické oddělení společnosti Keramet 2015 Obsah Základní informace... 3 Podmínky balení, dopravy a manipulace... 3 Přejímka dodávky... 3 Skladování...

Více

STŘECHA, TO JE. Záruka na funkčnost střešního systému Bramac

STŘECHA, TO JE. Záruka na funkčnost střešního systému Bramac STŘECHA, TO JE Záruka na funkčnost střešního systému Bramac Záruka na funkčnost střešního systému Bramac Nyní navíc 15 let klidu a jistoty Nutná podmínka! Možné detaily Vaší střechy a prvky, které Nutná

Více

NÁVOD K POKLÁDCE ŽIVIČNÉHO ŠINDELE TEGOLA CANADESE TYP PRESTIGE ELITE, ELITE ANTIQUE, ELITE GOLD, ELITE STAR

NÁVOD K POKLÁDCE ŽIVIČNÉHO ŠINDELE TEGOLA CANADESE TYP PRESTIGE ELITE, ELITE ANTIQUE, ELITE GOLD, ELITE STAR NÁVOD K POKLÁDCE ŽIVIČNÉHO ŠINDELE TEGOLA CANADESE TYP PRESTIGE ELITE, ELITE ANTIQUE, ELITE GOLD, ELITE STAR Úvod Jednoduchá a správná pokládka živičných šindelů TEGOLA CANADESE vyžaduje spojitý, rovný,

Více

LEHKÉ STŘEŠNÍ TAŠKY LIGHT-WEIGHT ROOFING TILES LEICHTE DACHPLATE ONTÁŽNÍ NÁVOD NSTALATION GUIDE INBAUANLEITUNGEN

LEHKÉ STŘEŠNÍ TAŠKY LIGHT-WEIGHT ROOFING TILES LEICHTE DACHPLATE ONTÁŽNÍ NÁVOD NSTALATION GUIDE INBAUANLEITUNGEN LEHKÉ STŘEŠNÍ TAŠKY LIGHT-WEIGHT ROOFING TILES LEICHTE DACHPLATE ONTÁŽNÍ NÁVOD NSTALATION GUIDE INBAUANLEITUNGEN OBSAH OBECNÉ ZÁSADY VÝHODY VÝROBKU A JEHO VYUŽITÍ VÝBĚR VHODNÉHO TYPU KRYTINY Z HLEDISKA

Více

Nové navrhování tříd těsnosti doplňkových hydroizolačních vrstev.

Nové navrhování tříd těsnosti doplňkových hydroizolačních vrstev. Nové navrhování tříd těsnosti doplňkových hydroizolačních vrstev. Spojování a těsnění podstřešních membrán. Jan Rypl, manažer aplikací, tel.: +420 602194045, rypl@juta.cz, www.juta.cz, oficiální člen Řemeslné

Více

Tašková krytina SPEKTRUM

Tašková krytina SPEKTRUM www.balex.eu Tašková krytina SPEKTRUM Montážní návod Hradec Králové Vážní 1097 500 03 Hradec Králové tel.: +420 495 543 267 fax: +420 495 482 683 1 Plzeň Zahradní 173/2 (areál bývalé papírny) 326 00 Plzeň

Více

KATALOG PRODUKTŮ. www.onduline.cz ONDULINE ONDUVILLA STŘEŠNÍ OKNA ONDUCLAIR BARDOLINE FONDALINE ONDUTERM ONDUSTEEL / ONDUTECH

KATALOG PRODUKTŮ. www.onduline.cz ONDULINE ONDUVILLA STŘEŠNÍ OKNA ONDUCLAIR BARDOLINE FONDALINE ONDUTERM ONDUSTEEL / ONDUTECH KATALOG PRODUKTŮ www.onduline.cz ONDULINE ONDUVILLA STŘEŠNÍ OKNA ONDUCLAIR FONDALINE ONDUTERM ONDUSTEEL / ONDUTECH BARDOLINE ONDULINE GROUP Společnost Onduline byla založena v Paříži v roce 1950, kde byla

Více

KOMÍNOVÁ LÁVKA UNI 100 MONTÁŽNÍ NÁVOD

KOMÍNOVÁ LÁVKA UNI 100 MONTÁŽNÍ NÁVOD KOMÍNOVÁ LÁVKA UNI 100 MONTÁŽNÍ NÁVOD Člen MONIER GROUP POPIS PRODUKTU je určena pro zajištění bezpečného pohybu po střeše. Skládá se ze dvou závěsných háků, dvou držáků, stoupací lávky délky 1,0 m a zábradlí.

Více

Vápenná jímka opláštění budovy a střecha

Vápenná jímka opláštění budovy a střecha Vápenná jímka opláštění budovy a střecha Jirkov, Jindřiššká - Šerchov POPIS Projekt Rekonstrukce úpravny vody Jirkov řeší novostavbu budovy vápenného hospodářství a objekt vápenné jímky. Společnost HIPOS

Více

Zvyšování kvality výuky technických oborů

Zvyšování kvality výuky technických oborů Zvyšování kvality výuky technických oborů Klíčová aktivita V.2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji odborných kompetencí žáků středních škol Téma V.2.7 Základy klempířského minima Kapitola 8

Více

DELTA -FOXX PLUS. Ještě vyšší ochrana díky inovativním lepicím okrajům. rychlá a snadná pokládka

DELTA -FOXX PLUS. Ještě vyšší ochrana díky inovativním lepicím okrajům. rychlá a snadná pokládka DELTA chrání hodnoty. Šetří energii. Zvyšuje komfort. DELTA -FOXX PLUS P R E M I U M Ještě vyšší ochrana díky inovativním lepicím okrajům. Ideální jako vodotěsné podstřeší. Vodotěsné disperzní povrstvení.

Více

Portoforte 170. Montážní návod

Portoforte 170. Montážní návod Portoforte 170 Montážní návod Stav 03/2012 Montážní návod přístřešku pro - Portoforte 170 Hlavní rozměry: Na vyobrazených nákresech vidíte všechny hlavní rozměry přístřešku. Kromě toho jsou zde nakresleny

Více

Montážní návod COMAX TAŠKA

Montážní návod COMAX TAŠKA Montážní návod COMAX TAŠKA Materiál: AlMn0,5Mg0,5 STŘECHY COMAX Velvary Malostranská 796 27324 Velvary Tel.: +420 315730124 www.strechycomax.cz Str. 1 STŘECHY COMAX, Malovarská 796, 273 24 Velvary 420

Více

Systém sněhových zábran střešních krytin SATJAM montážní návod

Systém sněhových zábran střešních krytin SATJAM montážní návod Systém sněhových zábran střešních krytin SATJAM montážní návod www.satjam.cz OBSAH I. ZÁKLADNÍ USTANOVENÍ................................................... 2 II. NÁVRH SYSTÉMU U OKAPNÍ HRANY (krytiny

Více

NADSTŘEŠNÍ SOLÁRNÍ KOLEKTORY BRAMAC - MONTÁŽNÍ NÁVOD BSK nadstřešní vertikální, horizontální Platí pro instalaci na území ČR

NADSTŘEŠNÍ SOLÁRNÍ KOLEKTORY BRAMAC - MONTÁŽNÍ NÁVOD BSK nadstřešní vertikální, horizontální Platí pro instalaci na území ČR NADSTŘEŠNÍ SOLÁRNÍ KOLEKTORY BRAMAC - MONTÁŽNÍ NÁVOD BSK nadstřešní vertikální, horizontální Platí pro instalaci na území ČR Člen MONIER GROUP Obsah Důležitá upozornění 3 Technická data 4 Tlaková ztráta

Více

PORTOFORTE, LINEA, MY PORT, NEO

PORTOFORTE, LINEA, MY PORT, NEO Přístřešek na auto www.pristresek-na-auto.cz PORTOFORTE, LINEA, MY PORT, NEO ŘADA NEO ŘADA LINEA ŘADA PORTOFORTE ŘADA MY-PORT Nadčasová elegance a estetika v čistém trendu moderní architektury Optimální

Více

Šikmé střechy Ing. Marek Novotný, Ph.D. soudní znalec; Ing. Ivan Misar, Ph.D. 537 +420 724 258 500, marek.novotny.izolace@email.cz www.izolace.cz; www.awal.cz 1 2 3 Historické řešení Původní historické

Více

Montážní návod plechových střešních krytin

Montážní návod plechových střešních krytin Montážní návod plechových střešních krytin 1. Druhy střešních krytin. Předmětem návodu je montáž střešních krytin. Střešní plechy SAFIR 350 a SAFIR 400, KRON 350 a KRON 400, které jsou vyráběny z žárově

Více

Ceník pásek a podstřešních fólií

Ceník pásek a podstřešních fólií Difúzní fólie bez aplikační pásky Datum poslední úpravy: 11.6.2012 Ventia Bronze Ventia Gold Název Popis Rozměr Paleta Mj Ventia Titanium Ventia Platinium Ventia Metal** Vaxo XL Difúzní fólie s aplikační

Více

Zastřešení panelového domu plechovou střechou

Zastřešení panelového domu plechovou střechou Zastřešení panelového domu plechovou střechou Litoměřice Topolčianská 419 POPIS Revitalizace střešního pláště panelového domu v ul. Topolčianská v Litoměřicích řeší přeměnu jednoplášťové ploché střechy

Více

KATALOG PRODUKTŮ. www.onduline.cz. Asfaltové stresní desky a tasky Asfaltové sindele. Parotesné a paropropustné folie. Hydroizolace.

KATALOG PRODUKTŮ. www.onduline.cz. Asfaltové stresní desky a tasky Asfaltové sindele. Parotesné a paropropustné folie. Hydroizolace. www.onduline.cz Asfaltové stresní desky a tasky Asfaltové sindele Parotesné a paropropustné folie Hydroizolace Prosvetlovací desky Okna a schody KATALOG PRODUKTŮ OBSAH ONDUVILLA Technické parametry...

Více

Tabulka 5 Specifické prvky

Tabulka 5 Specifické prvky Tabulka 5 Specifické prvky 1 Podhledy (s působením požáru ze spodní strany) 1.1 Podhled s přídavnou izolací vloženou mezi dřevěné stropní nosníky, druh DP2 1 - stropní záklop 2 - dřevěné nosníky (vzdálené

Více

Konstrukční desky RigiStabil

Konstrukční desky RigiStabil Konstrukce z desek zpracování a montáž Zpracování i montáž desek RigiStabil vychází z pravidel pro montáž sádrovláknitých a sádrokartonových desek. Konstrukce příček, předstěn, podhledů i podkroví lze

Více

BETONOVÉ STŘEŠNÍ TAŠKY BRAMAC

BETONOVÉ STŘEŠNÍ TAŠKY BRAMAC BETONOVÉ STŘEŠNÍ TAŠKY BRAMAC Betonové střešní tašky Bramac jsou vyráběny z přírodních surovin a jsou plně recyklovatelné. Charakteristická je vysoká pevnost, která se v průběhu let zvyšuje. Pokládka je

Více

Ceník 2013. www.cembrit.cz

Ceník 2013. www.cembrit.cz Obsah 1. Všeobecné informace 2 2. Skládaná střešní krytina 3 2. Spojovací 13 3. Vlnitá střešní krytina 15 4. Spojovací 20 5. Příslušenství 22 6. Fasádní desky 40 7. Funkční desky 49 8. Příslušenství 51

Více

DELTA -ALPINA. Extrémní spolehlivost! Svařitelná, difuzně otevřená, pojistná hydroizolace. Splňuje i rakouské a švýcarské normy

DELTA -ALPINA. Extrémní spolehlivost! Svařitelná, difuzně otevřená, pojistná hydroizolace. Splňuje i rakouské a švýcarské normy DELTA chrání hodnoty. Šetří energii. Zvyšuje komfort. DELTA -ALPINA P R E M I U M Extrémní spolehlivost! Svařitelná, difuzně otevřená, pojistná hydroizolace. Pro podstřeší s nejvyššími nároky na spolehlivost.

Více

BORGA Elegant - montážní návod

BORGA Elegant - montážní návod BORGA Elegant - montážní návod BORGA s.r.o. Popůvky u Brna 203, 664 41 Troubsko tel.: 547 222 999 e-mail: info@borga.cz IČ: 26243521, DIČ: CZ26243521 fax: 547 211 431 www.borga.cz BORGA Elegant - montážní

Více

PRŮVODCE ŘEŠENÍM VAŠÍ STŘECHY

PRŮVODCE ŘEŠENÍM VAŠÍ STŘECHY PRŮVODCE ŘEŠENÍM VAŠÍ STŘECHY Člen MONIER GROUP INTELIGENTNÍ STŘEŠNÍ SYSTÉM BRAMAC BRAMAC TIP Pokud si před zakoupením střechy nejste jisti navrhovaným řešením či správností výběru střešních doplňků v

Více

Návod k montáži taškových krytin XENA a ROXANA

Návod k montáži taškových krytin XENA a ROXANA Taškové krytiny XENA a ROXANA vyrábíme na moderních profilovacích linkách. Pro jejich výrobu používáme vysoce kvalitní vstupní materiál ocelový plech 0,5 mm, S280, Zn 275 s povrchovými úpravami PE 25,

Více

ACHENBACH-CZ s. r. o.

ACHENBACH-CZ s. r. o. 1 ACHENBACH-CZ s. r. o. Výhradní dodavatel výrobků ACHENBACH GmbH kryty dopravníků, - vlnité plechy - přístřešky s oboukovou samonosnou střechou Výhradní dodavatel elektrobubnů VAN DER GRAAF BV Výhradní

Více

Montážní návod TRAPÉZOVÉ PLECHY T18 a T35

Montážní návod TRAPÉZOVÉ PLECHY T18 a T35 Montážní návod TRAPÉZOVÉ PLECHY T18 a T35 STŘECHY COMAX Velvary Malostranská 796 27324 Velvary Tel.: +420 315730124 Str. 1 STŘECHY COMAX, Malovarská 796, 273 24 Velvary 420 www.strechycomax.cz Obsah Základní

Více

PRŮVODCE VÝBĚREM STŘEŠNÍHO BALÍČKU

PRŮVODCE VÝBĚREM STŘEŠNÍHO BALÍČKU PRŮVODCE VÝBĚREM STŘEŠNÍHO BALÍČKU 1. Co by měla vaše nová střecha Bramac poskytnout? Klid a jistotu díky kompletní dodávce s kvalitou Bramac Ochranu před zatečením díky doplňkům vyvinutým a testovaným

Více

KATALOG PRODUKTŮ. www.onduline.cz. Asfaltové stresní desky a tasky Asfaltové sindele. Parotesné a paropropustné folie. Hydroizolace.

KATALOG PRODUKTŮ. www.onduline.cz. Asfaltové stresní desky a tasky Asfaltové sindele. Parotesné a paropropustné folie. Hydroizolace. www.onduline.cz Asfaltové stresní desky a tasky Asfaltové sindele Parotesné a paropropustné folie Hydroizolace Prosvetlovací desky Okna a schody KATALOG PRODUKTŮ OBSAH ONDUVILLA Technické parametry...

Více

Seminář dne 29. 11. 2011 Lektoři: doc. Ing. Jaroslav Solař, Ph.D. doc. Ing. Miloslav Řezáč, Ph.D. SŠSaD Ostrava, U Studia 33, Ostrava-Zábřeh

Seminář dne 29. 11. 2011 Lektoři: doc. Ing. Jaroslav Solař, Ph.D. doc. Ing. Miloslav Řezáč, Ph.D. SŠSaD Ostrava, U Studia 33, Ostrava-Zábřeh Seminář dne 29. 11. 2011 Lektoři: doc. Ing. Jaroslav Solař, Ph.D. doc. Ing. Miloslav Řezáč, Ph.D. SŠSaD Ostrava, U Studia 33, Ostrava-Zábřeh Popularizace a zvýšení kvality výuky dřevozpracujících a stavebních

Více

Střešní systém Bramac 7 Přehled a ceník prvků - 2008

Střešní systém Bramac 7 Přehled a ceník prvků - 2008 STŘECHA, TO JE Střešní systém Bramac 7 Přehled a ceník prvků - 2008 STŘECHA, TO JE 1 Střešní systém Bramac 7 Zásady pro navrhování střešního systému Bramac 7 Střešní systém Bramac 7 je založen na upravené

Více

4 5 6 7 8 BRAMAC Název Spotřeba Kč bez DPH Bramac MAX Taška základní 1/1 7,5 ks / m 2 36,30 Taška půlená 1/2 dle potřeby 36,30 Krajní taška levá, pravá 2,6 ks / 1 bm 143,50 Taška pultu základní 1/1 3 ks

Více

Montážní návod pro nadstřešní solární kolektory Bramac

Montážní návod pro nadstřešní solární kolektory Bramac Montážní návod pro nadstřešní solární kolektory Bramac Platí pro typy solárních kolektorů: - BSK nadstřešní vertikální - BSK nadstřešní horizontální POZOR!!!! Ve vodorovné poloze a sklonu menším než 15

Více

Zvyšování kvality výuky technických oborů

Zvyšování kvality výuky technických oborů Zvyšování kvality výuky technických oborů Klíčová aktivita V.2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji odborných kompetencí žáků středních škol Téma V.2.7 Základy klempířského minima Kapitola 9

Více

www.palubky-online.cz

www.palubky-online.cz Montážní návod pro použití v exteriéru 1. Základní pravidla a doporučení pro montáž plastové palubky Účelem tohoto návodu je popsání základních pravidel a doporučení, které je potřeba dodržovat během montáže

Více

Přednosti pálené tašky

Přednosti pálené tašky Technické informace Přednosti pálené tašky ODOLNOST Tašky jsou vysoce odolné proti mechanickému poškození. Střecha z pálených tašek je pevná (pro údržbu, případnou opravu či kontrolu). Pálené tašky TONDACH

Více

DELTA -MAXX WD. Fólie s vysokou úsporou pro valbové střechy.

DELTA -MAXX WD. Fólie s vysokou úsporou pro valbové střechy. DELTA chrání hodnoty. Šetří energii. Zvyšuje komfort. DELTA -MAXX WD Fólie s vysokou úsporou pro valbové střechy. D 30 o úspora materiá lu WD Obzvláště efektivní a hospodárná pokládka díky dvěma lepicím

Více

ŠPIČKOVÁ KVALITA A DESIGN VÝBĚR TVARŮ A POVRCHOVÝCH ÚPRAV ZÁRUKA A SERVIS. Lehké ocelové střešní tašky

ŠPIČKOVÁ KVALITA A DESIGN VÝBĚR TVARŮ A POVRCHOVÝCH ÚPRAV ZÁRUKA A SERVIS. Lehké ocelové střešní tašky Lehké ocelové střešní tašky ŠPIČKOVÁ KVALITA A DESIGN VÝBĚR TVARŮ A POVRCHOVÝCH ÚPRAV ZÁRUKA A SERVIS MODERNÍ KRYTINY JSOU NAVRHOVÁNY PRO POTŘEBY STAVEB A PRO KLIMATICKÉ PODMÍNKY 21. STOLETÍ. VÝROBKY SPOLEČNOSTI

Více

ODBORNÁ SPOLEČNOST ČESKÉHO SVAZU STAVEBNÍCH INŽENÝRŮ SMĚRNICE ČHIS 02: VÝSKYT KALUŽÍ NA POVLAKOVÝCH KRYTINÁCH PLOCHÝCH STŘECH

ODBORNÁ SPOLEČNOST ČESKÉHO SVAZU STAVEBNÍCH INŽENÝRŮ SMĚRNICE ČHIS 02: VÝSKYT KALUŽÍ NA POVLAKOVÝCH KRYTINÁCH PLOCHÝCH STŘECH ODBORNÁ SPOLEČNOST ČESKÉHO SVAZU STAVEBNÍCH INŽENÝRŮ SMĚRNICE ČHIS 02: VÝSKYT KALUŽÍ NA POVLAKOVÝCH KRYTINÁCH PLOCHÝCH STŘECH ZÁŘÍ 2013 Česká hydroizolační společnost, odborná společnosti ČSSI Česká hydroizolační

Více

ZATEPLENÍ ŠIKMÉ STŘECHY DVOUPLÁŠŤOVÉ S IZOLACÍ MEZI A POD KROKVEMI, NAPOJENÍ NA OBVODOVÝ PLÁŠŤ

ZATEPLENÍ ŠIKMÉ STŘECHY DVOUPLÁŠŤOVÉ S IZOLACÍ MEZI A POD KROKVEMI, NAPOJENÍ NA OBVODOVÝ PLÁŠŤ min. 50mm min.100 ZATEPLENÍ ŠIKMÉ STŘECHY DVOUPLÁŠŤOVÉ S IZOLACÍ MEZI A POD MI, NAPOJENÍ NA OBVODOVÝ PLÁŠŤ KONTRA 1. VRSTVA IZOLACE ROCKWOOL MEZI MI : 160 mm 40mm 160 50 POZEDNICE 180140mm OKAPNIČKA HYDROIZOLACE

Více

balení číslo bez DPH/ks 1. Střešní tašky 1.1 Taška základní 1 ks 26,50 31,80 252 1.2 Taška půlená 1 ks 26,50 31,80 160

balení číslo bez DPH/ks 1. Střešní tašky 1.1 Taška základní 1 ks 26,50 31,80 252 1.2 Taška půlená 1 ks 26,50 31,80 160 KM BETA BRILIANT Kat. Název výrobku MJ BRILIANT BRILIANT vč. balení číslo bez DPH/ks DPH/ks ks/paleta 1. Střešní tašky 1.1 Taška základní 1 ks 26,50 31,80 252 1.2 Taška půlená 1 ks 26,50 31,80 160 1.3

Více