ONDUSTEEL A ONDUTECH. lehká ocelová střešní krytina s minerálním granulátem. lehká ocelová střešní krytina s hladkým povrchem.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "ONDUSTEEL A ONDUTECH. lehká ocelová střešní krytina s minerálním granulátem. lehká ocelová střešní krytina s hladkým povrchem."

Transkript

1 ONDUSTEEL A ONDUTECH lehká ocelová střešní krytina s minerálním granulátem terrakota břidlice hnědá černá červená zelená modrá lehká ocelová střešní krytina s hladkým povrchem terrakota břidlice hnědá červená zelená modrá Barevnost prospektu je pouze orientační. Barvy produktů na obrázcích nemusí přesně odpovídat skutečnosti.

2 SKLADBA VRSTEV Ondusteel 1. Ocelový plech 2. Aluzinková galvanická ochrana 3. Oboustranný AFP 4. Primer 5. Akrylová hlavní vrstva 6. Kamenný granulát 7. Akrylový bezbarvý lak (UV filtr, algicid, fungicid) OnduTECH 1. Ocelový plech 2. Aluzinková galvanická ochrana 3. Oboustranný AFP 4. Primer 5. Akrylová hlavní vrstva 1. Tloušťka ocelového plechu včetně AZ 0,45 mm. 2. Tloušťka akrylátové vrstvy + primer minimální 140 μm. Tloušťka barev je na vlastní krytině obtížně měřitelná z důvodu přitlačení kamenného granulátu do mokré barvy. Udávaná tloušťka je přepočtená hodnota z tloušťka barvy při aplikaci a na základě sušiny. 3. Tloušťka bezbarvého laku. Princip stanovení hodnoty je stejný jako v předchozím případu. Minimální tloušťka 35 μm. 1. Tloušťka ocelového plechu včetně AZ 0,45 mm. 2. Celková tloušťka barvy po vysušení (primer + akrylátová barva) 100 μm.

3 BAREVNÉ PROVEDENÍ: Pro dokonalé sladění střechy s přáním architekta a s okolní zástavbou jsou k dispozici tyto barvy: Ondusteel: terakota objednávkový kód 11 břidlice objednávkový kód 22 hnědá objednávkový kód 33 černá objednávkový kód 44 červená objednávkový kód 55 zelená objednávkový kód 66 modrá objednávkový kód 77 OnduTECH: červená objednávkový kód 01 hnědá objednávkový kód 02 břidlice objednávkový kód 03 terrakota objednávkový kód 05 zelená objednávkový kód 06 modrá objednávkový kód 07 Pro individuální projekty větší než m 2 lze po dohodě zajistit barvu na objednávku. Vlivem kombinace povolených tolerancí parametrů vstupních materiálů a výrobního procesu mohou vzniknout odchylky tónu téže barvy, které nemají stejné výrobní číslo. Před expedicí většího množství než jedna paleta ze skladu prodejce, je vždy nutné přesvědčit se dle etikety o shodě výrobního čísla a není-li to možné, provést vizuální kontrolu shody barevného tónu. SKLONY: Ondusteel, OnduTECH je vhodný pro použití od 12 sklonu. Poznámka: je-li délka střechy větší > 10 m (měřeno ve směru sklonu) a v nadmořských výškách > 600 m, se musí min. dovolený sklon zvýšit o 5 dle EN a revidované ČSN Navrhování střech základní ustanovení. CERTIFIKACE: Hořlavost: A nehořlavý PAVÚS Požární klasifikace dle ČSN EN ,5 Certifikace Ondusteel, Ondutech - ocelová střešní krytina se shoduje s požadavky označení CE dle EN Samonosné plechové výrobky pro střešní krytiny a vnější a vnitřní obklady a a splňuje všechny požadavky ve znění směrnice Rady 89/106 EHS o stavebních výrobcích. ZÁRUKA: 30 let při splnění všech záručních podmínek viz Záruční list. Střešní krytina OnduSTEEL, OnduTECH nesmí být dělena za použití elektrických kotoučových pil porušení záruky! Každá střecha je originál, proto návod výrobce nemůže zohlednit všechny možnosti řešení detailů střech. Proto výrobce neručí za případné škody vzniklé nesprávným použitím nebo pochopením návodu.

4 ZÁKLADNÍ PRAVIDLA A ZÁSADY Práce s krytinou Ondusteel a Ondutech je přesná a zaručuje dokonalý výsledek a vzhled. Pro nabytí základních dovedností postačí následný návod, profesionálům nabízíme bezplatné odborné zaškolení. Krytinu klademe na konstrukci se sklonem v rozmezí Venkovní teplota by neměla klesnout pod -5 C, přičemž díly by měly být uskladněny do 0 C. Krytinu skladujte venku pouze v originál balení na originál paletě. Doplňky skladujte vždy uvnitř. V případě zateplených střech doporučujeme pro ochranu podstřeší použít některou z pojistných hydroizolačních fólií a to dle skladby střešního pláště, kterou zpravidla určí projektant. Na položenou krytinu vstupujte pouze v nejnutnějších případech. Mějte obuv s měkkou podrážkou a našlapujte v místě nejnižšího profilu, kde je taška podepřena latí. Správné odvětrání je důležité u každé krytiny, neméně u tašek Ondusteel a Ondutech. Střešní konstrukce, skladba střešního pláště, řešení větrání a počet větracích prvků musí odpovídat ČSN Navrhování střech a být ověřen tepelným výpočtem dle ČSN Teplená ochrana budov a musí být v souladu s předpisy souvisejícími i doporučeními výrobce. Pokládka krytiny musí být provedena v souladu s platnými normami, předpisy a obecnými zásadami pro pokrývání šikmých střech a klempířských a stavebních prací (více ČSN , ČSN , ČSN Klempířská práce stavební), doporučením navržené projektantem a dle montážního návodu. Kvalitativní parametry výrobku výrobce zaručuje pouze při dodržení montážních a záručních podmínek. 1. Pro objednávání a přesné rozlišení odstínů barev jsou směrodatné pouze vzorky výrobce. Nikoliv fotografie nebo prospekt. 2. Výrobky balené originálně od výrobce mají na etiketách tyto údaje: kód a název výrobku prvku kód a název barvy výrobku počet kusů v balení kartonu datum výroby a výrobní číslo jméno, adresu a telefon výrobce Uvedení data výroby a výrobního čísla je jednou z nezbytných podmínek uplatnění případné reklamace. 3. Výrobce nepřebírá zodpovědnost za škody způsobené uživatelem nebo třetí osobou uživateli nebo neznalostí všeobecných a technických informací a podmínek k výrobku, zejména montážního návodu a záručních podmínek.

5 ONDUSTEEL Moderní technologie pro Vaši střechu Ondusteel lehká ocelová střešní krytina v profilu tradiční tašky s vícevrstvou protikorozní ochranou a s minerálním granulátem na povrchu ve více barvách. Dokonalý vzhled zapadající do tradiční architektury, trvanlivost a odolnost proti klimatickým vlivům, technicky vyspělé řešení, šetřící stavební náklady a naprostá ekologická a zdravotní nezávadnost. To jsou hlavní, ale ne všechny výhody krytiny nové generace. ONDUTECH OnduTECH elegantní, odolná, lehká a hospodárná ocelová střešní krytina s hladkým povrchem, který snižuje riziko zachytávání nečistot a tím i porůstání mechem v agresivnějším prostředí. Tato střešní krytina je vyrobena podle nejnovějších technologických poznatků a s použitím kvalitních surovin. Při správném použití Vám bude spolehlivě sloužit několik desetiletí. Nový způsob povrchové úpravy přináší větší mechanickou odolnost, lepší vzhled a větší korozní ochranu. Použití: Ondusteel a OnduTECH jsou všestranné krytiny s možností použití na nových projektech, kde přispějí k dosažení zcela nových konstrukčně architektonických výsledků, kterým až dosud bránily možnosti tradičních materiálů. Nové možnosti nabízí pro rekonstrukce, dokonce i v kontextu památkově chráněných celků, prostě tam, kde je třeba zachovat stávající konstrukci krovu, která však již nevyhoví většímu zatížení těžkou krytinou a zároveň udrží charakter vnějšího vzhledu objektu. Pro krytinu neexistuje žádné omezení na stavbách občanských a obytných, ani na stavbách hospodářských. Své uplatnění najde od rodinného domu, přes garáž, altán nebo stodolu, až po objekty veřejných institucí, firem a obchodních komplexů nebo bloky obytných budov. Velké úspory lze také dosáhnout překrytím staré krytiny (vlnovky, šindele, plechu) taškou Ondusteel bez předchozí demontáže. Na starou krytinu stačí ukotvit latě a pokládku nové krytiny může začít bez rizika výraznějšího zatížení konstrukce. Z důvodu bezpečnosti je však nutné pečlivě posoudit stav překrývající krytiny, provést statické posouzení krovu apod. Pro využití všech vlastností a možností této výjimečné krytiny je velmi důležité seznámit se s jejími technickými parametry a zejména s postupem montáže. Po prostudování následujících informací, návodu k pokládce a řešení různých detailů, získáte základní přehled, který Vám umožní provést jednoduchou střechu svépomocí nebo dohlédnout na pokrývače. Pro perfektní provedení členitější střechy je však nutné mít podrobné znalosti, zručnost, zaškolení a předepsané vybavení. Pro jistotu splnění podmínek záruky proto doporučujeme vyžádat si seznam autorizovaných montážních firem a využít jejich nabídky. V případě dotazů ohledně technických parametrů, pokládky krytiny, řešení detailů, rozpočtu potřebných prvků na střechu (dle projektové dokumentace) atd. kontaktujte technické oddělení firmy Onduline.

6 TECHNICKÉ INFORMACE Základní prvek (ST 7) Celková délka: mm Užitná délka: mm Celková šířka: 456 mm Užitná šířka: 410 mm Užitná plocha: 0,55 m 2 /ks Spotřeba na m 2 : 1,82 ks Hmotnost Ondusteel: 3,22 kg/st7; 6,8 kg/m 2 Hmotnost Ondutech: 2,45 kg/st7; 4,8 kg/m 2 Hřebenáč kulatý (BR) Hřebenáč počáteční (BRS) Hřebenáč ukončovací (BRE) Celková délka: 400 mm Užitná délka: 380 mm Šířka: 150 mm Výška: 95 mm Hmotnost Ondusteel: 0,6 kg Hmotnost Ondutech: 0,4 kg Spotřeba na 1 bm: 2,77 ks Celková délka: 400 mm Užitná délka: 360 mm Šířka: 150 mm Výška: 95 mm Hmotnost Ondusteel: 0,65 kg Hmotnost Ondutech: 0,45 kg Použití: založení hřebene Celková délka: 400 mm Užitná délka: 400 mm Šířka: 150 mm Výška: 95 mm Hmotnost Ondusteel: 0,65 kg Hmotnost Ondutech: 0,45 kg Použití: ukončení hřebene Hřebenáč V tvar (RV) Ukončení nároží (BRSP) Valbový roh (YBR) Celková délka: mm Užitná délka: mm Šířka: 218 mm Spotřeba na 1 bm: 0,77 ks Hmotnost Ondusteel: 2,4 kg Hmotnost Ondutech: 2,0 kg Celková délka: 400 mm Užitná délka: 360 mm Šířka: 150 mm Materiál: plast Hmotnost Ondusteel: 0,4 kg Hmotnost Ondutech: 0,3 kg Použití: ukončení nároží Rozměry: pro hřebenáč BR Materiál: plast Sklon: 30 Hmotnost Ondusteel: 0,4 kg Hmotnost Ondutech: 0,3 kg Použití: pro napojení hřebene na nároží Barevnost prospektu je pouze orientační. Barvy produktů na obrázcích nemusí přesně odpovídat skutečnosti.

7 Závětrná lišta (FT L/R) Závětrná lišta krátká (GT L/R) Lem ke zdi (SWT L/R) Pravá, levá Celková délka: mm Užitná délka: mm (pokrývá 3 řady) Spotřeba na 1 bm: 0,81 ks Hmotnost Ondusteel: 1,72 kg Hmotnost Ondutech: 1,2 kg Pravá, levá Celková délka: 456 mm Užitná délka: pokrývá 1 řadu Hmotnost Ondusteel: 0,58 kg Hmotnost Ondutech: 0,48 kg Pravý a levý Celková délka: mm Užitná délka: mm (pokrývá 3 řady) Spotřeba na 1bm: 0,81 ks Hmotnost Ondusteel: 1,72 kg Hmotnost Ondutech: 1,2 kg Okapový lem (ET) Spojovací plech (UNI) Úžlabí (VY) Celková délka: mm Užitná délka: mm Spotřeba na 1bm: 0,77 ks Hmotnost Ondusteel: 2 kg Hmotnost Ondutech: 1,4 kg Celková délka: mm Užitná délka: mm Spotřeba na 1 bm: 0,77 ks Hmotnost Ondusteel: 1,7 kg Hmotnost Ondutech: 1,5 kg Celková délka: mm Užitná délka: mm Užitná šířka: 2 x 140 mm Spotřeba na 1bm: 0,79 ks Hmotnost: 2,2 kg Povrch bez granulátu Rovinný plech (VST) Šablona pro svislé plochy (BIBO) Celková délka: mm Šířka: 500 mm Spotřeba na 1m 2 : 1,41 ks Materiál: ocelový plech Hmotnost Ondusteel: 3,7 kg Hmotnost Ondutech: 2,55 kg Použití: oplechování komínů, zhotovení atypických detailů a prvků Rozměr: 150 x 150 mm Materiál: ocelový plech Plocha: 40 ks/m 2 Hmotnost Ondusteel: 0,30 kg Hmotnost Ondutech: 0,20 kg Použití: obklady svislých ploch štíty, komíny Barevnost prospektu je pouze orientační. Barvy produktů na obrázcích nemusí přesně odpovídat skutečnosti.

8 Ventilátor plechový (VL100) Ventilátor plastový (LG75) HV 15 plastový komínek Materiál: ocelový plech Délka: 250 mm Šířka: 456 mm Větrací průřez: 125 cm 2 Hmotnost Ondusteel: 0,92 kg Hmotnost Ondutech: 0,8 kg Použití: odvětrání prostoru pod krytinou Minimální sklon pokládky 18 Materiál: plast Délka: 440 mm Šířka: 456 mm Větrací průřez: 75 cm2 Hmotnost Ondusteel: 2,0 kg Hmotnost Ondutech: 1,5 kg Použití: odvětrání prostoru pod krytinou Minimální sklon pokládky 12 Materiál: plast Délka: 440 mm Šířka: 456 mm Pro sklony 15-45, průřez 150/150 mm Hmotnost Ondusteel: 2,5 kg Hmotnost Ondutech: 2,0 kg Použití: pro odvětrání potrubí HV 110 plastový komínek GS 114 ventilační komínek, plastový AZ 16 anténní prostup, plastový Materiál: plast Délka: 440 mm Šířka: 456 mm Pro sklony 10-80, průřez 110 mm Hmotnost Ondusteel: 1,55 kg Hmotnost Ondutech: 1,45 kg Použití: pro odvětrání potrubí Materiál: plast Délka: 440 mm Šířka: 456 mm Pro sklony: 12-50, průřez 110 mm Hmotnost Ondusteel: 1,5 kg Hmotnost Ondutech: 1,4 kg Použití: K odvětrání plynových kotlů Materiál: plast Délka: 440 mm Šířka: 456 mm Hmotnost Ondusteel: 1,5 kg Hmotnost Ondutech: 1,2 kg Použití: utěsnění anténních prvků BP základní deska FS nášlapný stupeň Materiál: Ocel termicky zinkovaná a lakovaná akrylovou barvou Délka: 640 mm Šířka: 456 mm Hmotnost Ondusteel: 5,3 kg Hmotnost Ondutech: 4,3 kg Použití: jako základní prvek ke zhotovení lávek (š. 250 mm) pro pohyb po střeše Materiál: Ocel termicky zinkovaná a lakovaná akrylovou barvou Délka: 640 mm Šířka: 456 mm Hmotnost Ondusteel: 6,3 kg Hmotnost Ondutech: 5,1 kg Použití: pro bezpečný pohyb po střeše a přístup k místům vyžadujícím údržbu Barevnost prospektu je pouze orientační. Barvy produktů na obrázcích nemusí přesně odpovídat skutečnosti.

9 BLC H/V držák hromosvodu SB sněhový zachytávač horizontální, vertikální Materiál: Ocel termicky zinkovaná a lakovaná akrylovou barvou Hmotnost: 0,10 kg Použití: upevnění drátu hromosvodu Materiál: Ocel termicky zinkovaná a lakovaná akrylovou barvou Hmotnost: 0,12 kg Použití: zabraňuje sjíždění sněhu ze střechy. Klade se u okapů i v ploše dle sněhové oblasti. Střešní vikýř (SY) Střešní vikýř univerzální (SN) LP polykarbonátová průhledná taška Délka: 600 mm Šířka: 450 mm Materiál: plech a polykarbonátové sklo Rozměr okna: 530 x 380 mm Hmotnost: 13 kg Použití: prosvětlení půdního prostoru a výlez na střechu Délka: 600 mm Šířka: 400 mm Materiál: plech a polykarbonátové sklo Rozměr okna: 480 x 360 mm Hmotnost: 5,8 kg Použití: prosvětlení půdního prostoru a výlez na střechu Délka: 440 mm Šířka: 456 mm Hmotnost: 0,3 kg Materiál: polykarbonát Použití: slouží k prosvětlení půdního prostoru Střešní vikýř doporučujeme zapustit cca 25 mm pod úroveň latí, aby se konce tašek přesahujících nad oplechování nezvedaly. Konce tašek se ohnou dolů k oplechování. Barevnost prospektu je pouze orientační. Barvy produktů na obrázcích nemusí přesně odpovídat skutečnosti.

10 MONTÁŽNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ Nezbytnou podmínkou správného fungování a zaručené životnosti střešního systému Ondusteel, Ondutech je provedení montáže podle zásad a pravidel stanovených výrobcem a použití originálních doplňků a příslušenství. Všechny prvky systému jsou přizpůsobeny technickým i estetickým nárokům kladeným na moderní střechu. Jejich náhrada nebo záměna za prvky neschválené výrobcem může mít za následek funkční nebo vzhledové vady krytiny a může znamenat porušení záručních podmínek výrobce. NC hřeby ve svitku NF hřeby volné SCR vruty Barva: červená, černá, zelená Délka: 45 mm Průměr: 2,5 mm Balení: 325 ks ve svitku Použití: přibíjení prvků systému pomocí pneumatického hřebíkovače Barva: červená, černá, zelená Délka: 45 mm Průměr: 2,5 mm Balení: 500 ks volné Použití: ruční přibíjení prvků systému Samořezné vruty šestihranné Délka: 42 mm Průměr: 3,2 mm Balení: 500 ks Hmotnost: 1,6 kg O REP opravná sada (Ondusteel) T REP opravná sada ve spreji (Ondutech) Obsahuje: akrylovou barvu, kamenný granulát, štětec Použití: opravy drobných poškození povrchů, zalakování hran po střihu, zatření hřebíků apod. Hmotnost: 1,20 kg Spotřeba: dle členitosti střechy, dodává se cca 1 sada na 100 m 2 Obsahuje: sprej 400 ml Použití: opravy drobných poškození povrchů Hmotnost: 0,5 kg Spotřeba: dle členitosti střechy, dodává se cca 1 sada na 100 m 2 Kompresor (DUO-COM) Hřebíkovač (DUO-GUN) Montážní sada Hmotnost kompresoru: 20 kg Objem nasávacího vzduchu: 220 l/min. Maximální tlak: 8 bar Výkon motoru (220 V, 50 Hz): 1,1 kw Hmotnost hřebíkovače: 2,5 kg Kapacita zásobníku: až 325 ks hřebů Malá ohýbačka délka lišty 65 cm Hmotnost: 27 kg Velká ohýbačka délka lišty 140 cm Hmotnost: 30 kg Pákové nůžky délka střihu 70 cm Hmotnost: 35 kg Barevnost prospektu je pouze orientační. Barvy produktů na obrázcích nemusí přesně odpovídat skutečnosti.

11 MONTÁŽNÍ NÁVOD Při montáži je nutno dodržet platné normy a předpisy včetně všech nařízení a pokládku krytiny provádět v souladu s Pravidly pro navrhování a provádění střech a montážním návodem výrobce. Vzhledem k malé hmotnosti krytiny musí být věnována zvýšená pozornost upevnění krovu k budově. Laťování Pro ochranu střešní konstrukce doporučujeme použít některou z pojistných hydroizolačních fólií. V případě zateplených střech použijte difúzní folii, která se připevní vodorovně s požadovanými přesahy mezi krokve a kontralatě. Přesný průřez kontralatí a latí se stanoví dle sklonu střechy, délky a rozteče krokví, místních klimatických podmínek popř. na základě statického posouzení. Minimální rozměr latí je 30 x 50mm, doporučený rozměr je 40 x 60 mm. Laťování začínáme od okapové hrany krokví k hřebeni. První lať se umístí zároveň se spodní hranou krokve. Druhá lať se klade ve vzdálenosti spodních hran od min. 340 mm, dle typu a tvaru okapu (umožníme, aby poslední řada tašek přesahovala krokve nad okap, max. 70 mm). V případě, že je použit okapový lem ET (u nízkých sklonů, zaatikových nebo mezistřešních žlabů, při zhoršených klimatických podmínkách) a konstrukce okapu to umožňuje je možné umístit druhou lať až max. 410 mm. V tom případě umístěte první okapovou lať do vzdálenosti 30 mm od spodní hrany kontralatě (obr. 1). Další latě se pokládají ve vzdálenosti spodních hran 410 mm až co nejblíže k hřebeni (obr. 2) Obr. 1 Obr. 2 Laťování u hřebene Nejprve připevněte poslední lať pod hřebenovou lať a nechte mezi nimi mezeru cca 20 mm, která umožní větrání (obr. 3). Výšku hřebenové latě vyměřte podle sklonu střechy tak, aby bylo možné hřebenáče o lať pevně opřít a zároveň aby těsně přiléhaly ke krytině pod hřebenem. Laťování po 410 mm obvykle nevyjde přesně pod hřebenovou lať a proto je nutné řady u hřebene upravit (obr. 4). Podle vzdálenosti poslední latě pod hřebenem od nejbližší spodní latě se řeší napojení tašek na hřeben následujícím způsobem: - pokud je vzdálenost menší než 410 mm, ale větší než 120 mm použije se podélně zkrácená taška ST7. - v případě vzdálenosti menší než 120 mm lze použít spojovací plech UNI. Z estetického důvodu se však většinou používají podélně zkrácené tašky ST7. Obr. 3 Obr. 4

12 Pokládka tašek Pokládka tašek se provádí od hřebene k okapu. Tašky spodní řady se proto vždy podkládají pod horní tašky a potom se přes spodní okraj horních tašek přibíjí. Při postupném přibíjení tašek ponechejte vždy kraj posledních tašek v horní řadě volný, aby jej bylo možné zvednout a podložit spodní tašku (obr. 5). Tašky se překládají o krajní drážky (cca 65 mm) vždy proti směru převládajícího větru a kladou se tzv. na vazbu. Optimální je posun šablon o 3 profily (minimálně o 2 profily, obr. 6). Na začátek každé druhé řady proto vložte šablonu zkrácenou o 2-3 profily a dále v řadě pokračujete již celými. Odstřižené profily obvykle využijete na opačném konci střechy nebo v detailech. Pro urychlení pokládky doporučujeme si připravit několik zkrácených šablon (o 3 díly) s potřebným ohybem na kraji. V případě nutnosti pohybu po krytině použijte obuv s měkkou gumovou podrážkou a našlapujte do nejširšího prolisu tašky a to dole, kde je podepřena latí. Obr. 5 Obr. 6 Přichycení tašek v ploše Tašky v ploše střechy se přibíjejí vždy přes spodní lem profilu (přes vrchní plochu pouze první řada pod hřebenem a u okapu) a to cca 10 mm vedle drážky, v místě kudy stéká nejméně vody (obr. 7). Šablona se přichycuje 4-6 kusy nerezových hřebů, z toho jeden vždy do přesahu tašek. První celá řada tašek pod hřebenem (obvykle druhá řada) se nejprve přibije 2 až 3 hřeby přes horní lem (obr. 8). Po podložení řady tašek pod ní se přibije i přes spodní lem minimálně 4 hřeby. Obr. 7 Obr. 8 Přichycení tašek u okapu Přesahující tašky v okapové řadě se také přibíjí 4 až 5 hřeby přes vrchní plochu, šikmo ve vnější vrchní části profilu drážky (obr. 9). Hlavičku hřebů je vhodné zatřít akrylovou barvou z opravné sady nebo silikonovým tmelem a zasypat barevným granulátem. Pokud tašky nepřesahují přes první lať (v případě použití okapové lišty ET) a je nad okapem dostatek místa je možné tašky přibít obvyklým způsobem přes spodní lem (obr. 10). Obr. 9 Obr. 10

13 Hřebíky Pro přichycení krytiny použijte originální hřeby od výrobce, které jsou z nerezové oceli a barvené. Dodávají se buď volné (NF) nebo ve svitku (NC) pro hřebíkovač. Pozinkované hřeby a šrouby nedosahují životnosti krytiny a mohou výrazně zkrátit životnost střechy a znečišťovat povrch krytiny. Proto je výrobce nedoporučuje s výjimkou dočasných a užitkových staveb. Ruční přibíjení (nebo šroubování) tašek je možné, ale pomalé a vyžaduje součinnost a zručnost dvou pracovníků, aby nedošlo k poškození povrchové úpravy kladivem. Profesionálové používají pneumatický hřebíkovač. Práce s ním je rychlá, přesná a ušetří jednu pracovní sílu. Lze jej zakoupit nebo pronajmout u většiny prodejců. Úprava tašek obecné zásady V průběhu montáže je nutné část tašek zkracovat a upravovat na různé detaily (např. u hřebene, nároží, úžlabí, štítu, napojení na zeď atd.). Z důvodu zamezení deformace šablony po vyměření místa ohybu přidejte potřebnou délku na ohyb krytiny (cca mm) a tašky vždy nejprve ohněte a následně stříhejte. Tašky je možné stříhat různými typy nůžek na plech. Nejvhodnější jsou nůžky pákové (obr. 11). Je možné použít i nůžky ruční nebo elektrické. Všechny stříhané hrany a poškozená místa musí být přetřeny akrylovou barvou a zasypány granulátem z opravné sady REP. POZOR! Nikdy se nesmí používat elektrické nářadí s rotačními brusnými kotouči. Vznikající teplo ničí protikorozní ochranu tašku! Úprava tašek ohýbání příčné Konce krajních tašek je nutné v příčném směru ohýbat pro zajištění těsnosti detailů pod závětrné lišty, v úžlabí nebo nároží apod. Aby byl ohyb přesný a snadný bez rizika poškození povrchové úpravy, je vhodné používat k tomu uzpůsobenou ohýbačku (viz obr. 12). Před ohnutím vložíte tašku mezi lišty ohýbačky, které pevně stlačíte k sobě sešlápnutím páky. Ohnutí provedete pohybem delšího konce tašky nahoru (obr. 13). Obr. 12 Obr. 13 Obr. 11 Úprava tašek ohýbání podélné Na připojení poslední řady tašek pod hřeben, v mansardovém zlomu apod. je obvykle nutné tašky podélně zkrátit a ohnout nahoru pod hřeben nebo lištu. I v podélném směru se taška také vždy nejprve ohne a potom stříhá, aby nedošlo ke zkroucení. Šablona se ve vyznačeném místě upne mezi speciálně přizpůsobené lišty a pak se pohybem páky nahoru provede přesný ohyb (obr. 14, 15). Pákové nůžky a velkou i malou ohýbačku je možné koupit nebo pronajmout u firmy Onduline nebo u některých prodejců. Použití montážního vybavení výrazně zrychluje a zkvalitňuje montáž. Obr. 14 Obr. 15

14 Hřebenáče Hřebenáče se kladou s přesahy koncových lemů, vždy proti směru převládajících větrů. Hřebenová lať musí být pro hřebenáče podporou, ale nesmí je zvedat nad tašky nebo spojovací plech. Hřebenáč se přibije jedním hřebem šikmo shora přes čelní lem dílu. Zároveň se tak přibije i zadní lem spodního hřebenáče. Pro zajištění odvětrání v hřebeni upevněte mezi hřebenovou lať a ohnutý lem zkrácené tašky popř. prvku UNI krátké kusy latí (20 x 30mm), které vymezí ventilační mezeru. Použitím některého z větracích pásů hřebene (např. rozměr 5000/310 mm, obr. 16) je zajištěna dobrá ventilace střechy přes hřeben. Hřebenáče kulaté (BR) upevňujte vždy v nejvyšším místě 2 ks hřebů. Na začátek hřebene použijte hřebenáč počáteční (BR/S), na ukončení hřebene použijte hřebenáč ukončovací (BR/E). Vzdálenost latí poslední řady pod hřebenem je obvykle menší než 410 mm. Šablonu ST7 nebo spojovací plech UNI pro tuto poslední řadu proto upravíte tak, že je ve vyznačené vzdálenosti (0 až 20 mm od líce hřebenové latě) ohnete nahoru. Ponecháte ohnutý lem široký cca 40 mm a zbytek tašky podélně odstřihněte. Lem ohnutý do svislé roviny přibijte k hřebenové lati asi 4 hřeby na tašku. Hřebenáč překryje upravený konec tašky a přibije se k hřebenové lati (obr. 17). Obr. 16 Obr. 17 Hřebenáč lomený (RV) Lomený hřebenáč lze použít jen pro střechy s nízkým sklonem od 12 do cca 30. U větších sklonů je již nutné výrazně měnit původní úhel zalomení a při ohýbání může dojít k deformaci a netěsnostem v přesahu dílů. Použijí se dvě hřebenové latě, které se upevní shora přes upravenou poslední tašku nebo spojovací plech, jejichž horní lem je ohnut nahoru až za každou z hřebenových latí (obr. 18, 19). Hřebenáče se překládají nejméně o 100 mm a kladou se proti směru převládajícího větru. Hřebenáč se přibije z boku do hřebenových latí minimálně 3 kusy hřebů z každé strany, z toho jedním vždy v přesahů dílů. Toto řešení je nejčastější, protože zajišťuje pevnost hřebene i v případě vichřice. Vzhledem k tomu, že v tomto případě se jedná o nevětraný hřeben používá se RV většinou při nezateplených střechách, u hospodářských a halových objektů, kde je vhodné využít úspory oproti řešení s kulatým hřebenáčem. Obr. 18 Obr. 19

15 Okapový lem (ET) Okapový lem ET se používá při nízkém sklonu střechy, malém přesahu tašek a ve ztížených klimatických podmínkách. Při laťování si stanovte přesah tašek přes okapovou hranu. Nejčastější je ukončení tašek s přesahem (obr. 20). Dešťová voda stéká z tašek přímo do okapu. Maximální přesah tašek nad okap je 70 mm, v oblastech s vyšší sněhovou pokrývkou (dle mapy sněhových oblastí) a v nadmořských výškách nad 800 mm pouze 30 mm. Ukončení tašek bez přesazení nad okap je méně běžné (obr. 21). Používá se hlavně u zaatikkových nebo mezistřeších žlabů, kde by namrzání ledu mohlo způsobit uvolnění spodního okraje tašek. Pro správné upevnění okapové lišty by první lať měla být upevněna cca 30 mm od konce kontralatí/krokví. Vrchní lem lišty leží na lati, prostřední část se opírá o konec kontralatě a spodní lem směřuje nad okap. Lišta se přibije 3-4 hřeby přes horní lem do latě (obr. 22). Šířka horního lemu umožňuje odsazení lišty pro zajištění dostatečného větracího průřezu u okapu. Lišta se upevňuje s přesahem 75 mm (normální prostředí) až 100 mm (tašky bez přesahu nad okap, obr. 23). U volného prostoru u okapu použijte ochrannou větrací mřížku, která zabraňuje průniku ptactva do prostoru mezi krytinou a fólií při zachování ventilace vzduchu. Použití okapové lišty není vždy nutné. Obr. 20 Obr. 21 Obr. 22 Obr. 23 Závětrná lišta (FT) Pro estetické a funkční ukončení štítu střechy se použije závětrná lišta. Pro uchycení lišty se k latím z boku připevní deska přesahující výšku latí o 25 mm (obr. 24). Šířka lišty by měla být cca 90 mm, aby ji zakryl boční lem lišty. Konec tašek se ohne o cca mm nahoru podél boční desky (obr. 25). Doporučujeme linie ohybu rozměřit tak, že u spodního lemu tašky je ohyb o něco větší než u horního lemu. Tašky v jednotlivých řadách pak do sebe snadno zapadnou. Obr. 24 Obr. 25

16 Upevnění závětrné lišty Závětrné lišty připevňujte zároveň s pokládkou tašek, aby jste se nemuseli k detailu vracet. Spodní lišta se podkládá pod vrchní (obr. 26). Boční profil vnitřního lemu lišty by měl přesně zapadnout do příčného profilu tašek. Lišta se přibije 6 hřeby přes vnější lem do desky (obr. 27), z toho jedním hřebem vždy v přesahu dvou lišt a také přes vrchní plochu lišty do latí, aby se vnitřní lem nezvedal od tašky. Obr. 26 Obr. 27 Ukončení závětrné lišty Lištu je dobré na spodní hraně ukončit (obr. 28, 29). Způsob nastřižení a ohnutí konce lišty se může lišit podle řešení okapu. Ukončení lišty má význam pohledový i funkční, protože brání průniku ptactva do prostoru pod ní. Obr. 28 Obr. 29 Lem ke zdi (SWT) Lem ke zdi se používá pro ukončení u štítových zdí, střešních vikýřů, větších komínových těles apod. (obr. 30). Podmínkou je, aby zeď byla kolmá na okapovou hranu jinak vnitřní lem lišty nezapadne přesně do příčného profilu tašek. Jiné tvary a směry konstrukcí se řeší obvyklým klempířským způsobem. Konce tašek se před instalací SWT vždy ohnou o cca mm nahoru pod lištu. Laťování není třeba zvlášť upravovat. Ke zpevnění lišty a jejímu vyspádování ode zdi do střechy je možné na konec tašek připevnit lať 20 x 30 mm (obr. 31). Obr. 30 Obr. 31

17 Upevnění lemu ke zdi Lem se upevňuje šrouby do hmoždinek ve zdi (obr. 32). Vnitřní profil lemu musí přesně zapadnout do příčného profilu tašek. Lem se také přibije shora do latí, aby se nezvedal od tašek. Vnější svislá část lemu se překryje dilatační lištou (obr. 33). Obr. 32 Obr. 33 Nároží Nároží je obvykle vymezeno podélnou latí, jejíž výška se vyměří podle sklonu a úhlu sousedních střešních ploch. Lať musí být pevnou oporou pro hřebenáče, ale nesmí je zvedat nad tašky. Podél nárožní latě vyměříme linie ohybu a přidáme potřebnou rezervu na ohyb tašek (cca mm). Poté konce tašek odstřihneme a ohneme nahoru podél latě (obr. 34). Na nároží se standardně používá hřebenáč BR (obr. 35), který se klade na nárožní lať, do které se přibíjí šikmo shora přes čelní lemy. Jako první hřebenáč od spodu nároží se použije počáteční hřebenáč BRSP. Pro napojení nároží na hřeben se použije prvek Y-BR. Na utěsnění prostoru mezi hřebenáči a taškami použijte klínové těsnění, nebo některý z vhodných typů větracích pásů hřebene a nároží. Pro zajištění odvětrání v nároží doporučujeme upevnit mezi nárožní lať a ohnutou tašku krátké kusy latí (20 x 30 mm), které vymezí ventilační mezeru a použít větrací pás nároží např. o rozměru 5000/310 mm. Obr. 34 Obr. 35 Úžlabí (VY) K oplechování úžlabí je možné použít systémový prvek VY bez granulátu, který se klade s přesahy dílů minimálně 150 mm po spádu. Úžlabí je nutné vybednit a bednění zapustit o cca 25 mm pod úroveň střešních latí, aby se konce tašek přesahující nad úžlabí nezvedaly (obr. 36). Konce upravených tašek se ohnou dolů k plechu úžlabí (obr. 37). Mezi tašku a vyplechování se použije samolepící klínové těsnění. Maximální délka úžlabí pro použití prvku VY je 10 m, resp. 15 m při sklonu větším než 30. Úžlabí je možné také zhotovit z rovinného plechu VST nebo běžným klempířským způsobem. Minimální šířka úžlabí se stanoví dle sklonu střechu, klimatických podmínek, polohy stavby apod. Obr. 36 Obr. 37

18 Spojovací plech (UNI) Používá se v případě, že je vzdálenost latí poslední řady menší než 120 mm. Upevňuje se stejným způsobem jako zkrácená taška a připevní se k hřebenové lati (obr. 38). Lze použít i k napojení pultové střechy na kolmou stěnu, ukončení pultové střechy, spodní oplechování vikýře apod. Obr. 38 Rovinný plech (VST) Používá se pro zhotovení atypických prvků a detailů např. oplechování komínů, úžlabí, oplechování pultové střechy, napojení na zeď apod. (V místech, kde nelze z jakýchkoliv důvodů např. nerovnosti použít systémové prvky FT, SWT, UNI, VY). Odvětrání střechy Dostatečné odvětrání střešního pláště u krytiny Ondusteel, Ondutech je stejně důležité jako u kterékoliv jiné krytiny. Cílem větrání je odvádění pronikající vnitřní vlhkosti z obytných prostor, odvádění kondenzace tvořící se na rubové straně krytiny, vyrovnání rozdílů v teplotě konstrukcí, odvádění nahromaděného tepla ve střeše ze slunečního záření, atd. V případě nedostatečného odvětrání zůstává střešní plášť i celá konstrukce déle vlhká a mohou tak být ohroženy všechny prvky konstrukce střechy (latě, kontralatě, krokve, krytina, eventuelně i tepelné izolace) a může být zkrácena trvanlivost a narušena funkčnost celého pláště. Proto je třeba tyto zásady dodržovat a řešit je v souladu s celkovou skladbou střešního pláště již v rámci projektu. Pro zajištění dostatečného odvětrání slouží systémový prvek ventilátor plechový VL s větracím průřezem 125 cm 2 (minimální sklon pokládky 18 ) nebo ventilátor plastový LG 75 s větracím průřezem 75 cm2 (používá se při nízkých sklonech střechy, minimální sklon pokládky 12 ). Větrací prvky klademe ve druhé řadě pod hřebenem přibližně mezi každou šablonu ST7 a u valbových střech také podél nároží. Spolu s větraným hřebenem při použití větracích pásů pod hřebenáči zajišťují dostatečné odvětrání. Přesný počet prvků určí projektant na základě plochy střechy, délky krokví atd. Střešní konstrukce, skladba střešního pláště, řešení větrání a počet větracích prvků musí odpovídat ČSN Navrhování střech, ČSN Tepelná ochrana budov a Pravidlům pro navrhování a provádění střech. Střešní detaily (dwg.soubory) Veškeré střešní detaily jsou k dispozici ke stažení na našich webových stránkách Atypické detaily Není-li možné jakýkoliv detail provést ze sortimentu doplňků, lze použít jiný plech s vysokou korozní odolností (měď, hliník, titan-zinek) a po dokončení detailu plochy odmastit a vše natřít akrylovou barvou a zasypat granulátem z opravné sady REP. Další informace a kontakty naleznete na V případě dotazů ohledně pokládky nebo řešení detailů se s důvěrou obraťte na naše technické oddělení.

MONTÁŽNÍ NÁVOD. Laťování. Laťování u hřebene

MONTÁŽNÍ NÁVOD. Laťování. Laťování u hřebene MONTÁŽNÍ NÁVOD Po zhotovení krovu přistoupíme k montáži latí. Vzhledem k malé hmotnosti krytiny musí být věnována zvýšená pozornost upevnění krovu k budově. Při montáži je nutno dodržet platné normy a

Více

ZÁKLADNÍ MONTÁŽNÍ NÁVOD

ZÁKLADNÍ MONTÁŽNÍ NÁVOD ZÁKLADNÍ MONTÁŽNÍ NÁVOD OBECNÉ ZÁSADY Tento montážní návod umožňuje zvládnout pokládku jednoduché střechy. Pro montáž na střechy členité a se složitějšími detaily si vždy vyžádejte bezplatnou konzultaci

Více

ZÁKLADNÍ INFORMACE SLOŽENÍ MATERIÁLU VZHLED SKLADOVÁNÍ LIKVIDACE ODPADŮ

ZÁKLADNÍ INFORMACE SLOŽENÍ MATERIÁLU VZHLED SKLADOVÁNÍ LIKVIDACE ODPADŮ ZÁKLADNÍ INFORMACE Krytina Eternit je vyráběna v souladu s evropskou harmonizovanou normou EN 492: Vláknocementové desky a tvarovky, která stanovuje požadavky na vláknocementové desky pro střešní krytinu

Více

Lehké ocelové střešní tašky MONTÁŽNÍ NÁVOD INSTALLATION GUIDE EINBAUANLEITUNGEN

Lehké ocelové střešní tašky MONTÁŽNÍ NÁVOD INSTALLATION GUIDE EINBAUANLEITUNGEN Lehké ocelové střešní tašky MONTÁŽNÍ NÁVOD INSTALLATION GUIDE EINBAUANLEITUNGEN OBSAH OBECNÉ ZÁSADY VLASTNOSTI KRYTINY LAŤOVÁNÍ VENTILACE STŘECHY POSTUP MONTÁŽE HŘEBEN STŘECHY ŠTÍT ŠTÍTOVÁ ZEĎ NÁROŽÍ ÚŽLABÍ

Více

Montážní návod COMAX VLNKA

Montážní návod COMAX VLNKA Montážní návod COMAX VLNKA STŘECHY COMAX Velvary Malostranská 796 27324 Velvary Tel.: +420 315730124 www.strechycomax.cz Str. 1 STŘECHY COMAX, Malovarská 796, 273 24 Velvary 420 Obsah Základní informace

Více

Stručný technický popis systému. LindabRoof. Lehké konstrukce Lindab - systém zastřešení plochých střech -

Stručný technický popis systému. LindabRoof. Lehké konstrukce Lindab - systém zastřešení plochých střech - Stručný technický popis systému LindabRoof Lehké konstrukce Lindab - systém zastřešení plochých střech - Vypracoval: Ing. Petr Hynšt Lindab s.r.o. Telefon: 233 107 200 Fax: 233 107 251 Na Hůrce 1081/6

Více

NÁVOD PRO INSTALACI STŘEŠNÍHO OKNA ONDULINE TERMO DO STŘEŠNÍ KONSTRUKCE

NÁVOD PRO INSTALACI STŘEŠNÍHO OKNA ONDULINE TERMO DO STŘEŠNÍ KONSTRUKCE NÁVOD PRO INSTALACI STŘEŠNÍHO OKNA ONDULINE TERMO DO STŘEŠNÍ KONSTRUKCE 1. Střešní okna je možné instalovat do střech se sklonem v rozmezí od 20 do 90 stupňů. Střešní okno může být umístěno v jakémkoliv

Více

Tašková krytina SPEKTRUM Montážní návod

Tašková krytina SPEKTRUM Montážní návod www.balex.eu Tašková krytina SPEKTRUM Montážní návod Hradec Králové Vážní 1097 500 03 Hradec Králové tel.: +420 495 543 267 fax: +420 495 482 683 Plzeň Zahradní 173/2 (areál bývalé papírny) 326 00 Plzeň

Více

Střešní pás RDI 3D. Červená klasická RDI 3D 11 Hnědá klasická RDI 3D 12 Pálená klasická RDI 3D 13

Střešní pás RDI 3D. Červená klasická RDI 3D 11 Hnědá klasická RDI 3D 12 Pálená klasická RDI 3D 13 Střešní pás RDI 3D Pás z SBS modifikovaného asfaltu - zejména pro šikmé střechy, - s působivým vzhledem posypu, - s vysokou hydroizolační spolehlivostí, - pro sanace i nové střechy Červená klasická RDI

Více

Přednosti pálené tašky

Přednosti pálené tašky Technické informace Přednosti pálené tašky ODOLNOST Tašky jsou vysoce odolné proti mechanickému poškození. Střecha z pálených tašek je pevná (pro údržbu, případnou opravu či kontrolu). Pálené tašky TONDACH

Více

LEHKÉ STŘEŠNÍ TAŠKY LIGHT-WEIGHT ROOFING TILES LEICHTE DACHPLATE ONTÁŽNÍ NÁVOD NSTALATION GUIDE INBAUANLEITUNGEN

LEHKÉ STŘEŠNÍ TAŠKY LIGHT-WEIGHT ROOFING TILES LEICHTE DACHPLATE ONTÁŽNÍ NÁVOD NSTALATION GUIDE INBAUANLEITUNGEN LEHKÉ STŘEŠNÍ TAŠKY LIGHT-WEIGHT ROOFING TILES LEICHTE DACHPLATE ONTÁŽNÍ NÁVOD NSTALATION GUIDE INBAUANLEITUNGEN OBSAH OBECNÉ ZÁSADY VÝHODY VÝROBKU A JEHO VYUŽITÍ VÝBĚR VHODNÉHO TYPU KRYTINY Z HLEDISKA

Více

RODINNÝ DŮM ŠTERNBERK. materiál MyriaLAC SP25 RAL 8017. www.plechovestrechy.cz

RODINNÝ DŮM ŠTERNBERK. materiál MyriaLAC SP25 RAL 8017. www.plechovestrechy.cz RODINNÝ DŮM ŠTERNBERK materiál MyriaLAC SP25 RAL 8017 www.plechovestrechy.cz STŘEŠNÍ KRYTINY Z PLECHU MAXIDEK - velkoformátová plechová krytina jedn. cena za jedn. bez DPH cena za jedn. s DPH Profilovaná

Více

ACHENBACH-CZ s. r. o.

ACHENBACH-CZ s. r. o. 1 ACHENBACH-CZ s. r. o. Výhradní dodavatel výrobků ACHENBACH GmbH kryty dopravníků, - vlnité plechy - přístřešky s oboukovou samonosnou střechou Výhradní dodavatel elektrobubnů VAN DER GRAAF BV Výhradní

Více

Trapézové plechy Montážní návod

Trapézové plechy Montážní návod www.balex.eu Trapézové plechy Montážní návod Hradec Králové Vážní 1097 500 03 Hradec Králové tel.: +420 495 543 267 fax: +420 495 482 683 Plzeň Zahradní 173/2 (areál bývalé papírny) 326 00 Plzeň - Slovany

Více

Katalog betonové krytiny BESK a střešního příslušenství

Katalog betonové krytiny BESK a střešního příslušenství č e s k á b e t o n o v á t a š k a Katalog betonové krytiny BESK a střešního příslušenství Betonová střešní krytina Besk Přijatelné fi nanční řešení Vaší střechy Společnost BESK se sídlem v Praskačce

Více

BORGA Elegant - montážní návod

BORGA Elegant - montážní návod BORGA Elegant - montážní návod BORGA s.r.o. Popůvky u Brna 203, 664 41 Troubsko tel.: 547 222 999 e-mail: info@borga.cz IČ: 26243521, DIČ: CZ26243521 fax: 547 211 431 www.borga.cz BORGA Elegant - montážní

Více

Střešní systém Bramac 7 Řešení pro šikmé střechy od sklonu 7

Střešní systém Bramac 7 Řešení pro šikmé střechy od sklonu 7 Střešní systém Bramac 7 Řešení pro šikmé střechy od sklonu 7 Střešní systém Bramac 7 Zásady pro navrhování střešního systému Bramac 7 Střešní systém Bramac 7 je založen na upravené betonové střešní tašce

Více

Portoforte 170. Montážní návod

Portoforte 170. Montážní návod Portoforte 170 Montážní návod Stav 03/2012 Montážní návod přístřešku pro - Portoforte 170 Hlavní rozměry: Na vyobrazených nákresech vidíte všechny hlavní rozměry přístřešku. Kromě toho jsou zde nakresleny

Více

STŘEŠNÍ KRYTINA SELSKÁ

STŘEŠNÍ KRYTINA SELSKÁ SELSKÁ betonová střešní krytina SKANDINÁVSKÁ betonová střešní krytina LUČANKA betonová střešní krytina lesklá doplňková střešní krytina střešní okna střešní doplňky Betonová střešní krytina KB-BLOK V posledním

Více

Pro montáž obkladu z plastových lamel je nutné připravit dostatečně rovný, pevný a únosný podklad.

Pro montáž obkladu z plastových lamel je nutné připravit dostatečně rovný, pevný a únosný podklad. www.renol.cz 1. Základní údaje Instalace plastových palubek není složitá a zvládne ji každý zdatný kutil (nebo se můžete obrátit na autorizované partnery společnosti RENOL CZ). Jednotlivé plastové palubky

Více

Ceník 2014. www.cembrit.cz. Obsah

Ceník 2014. www.cembrit.cz. Obsah Obsah 1. Všeobecné informace 2 2. Skládaná střešní krytina 4 3. Spojovací 13 4. Vlnitá střešní krytina 15 5. Spojovací 20 6. Příslušenství krytiny 22 7. Fasádní desky 41 8. Příslušenství fasádních desek

Více

BH02 Pozemní stavitelství

BH02 Pozemní stavitelství BH02 Pozemní stavitelství Zastřešení budov B) Ploché střechy Střecha = nosná střešní konstrukce + střešní plášť (nenosná konstrukce - 1 a více) Dle sklonu střechu dělíme na -plochá (sklon 1 až 5 )- ČSN

Více

LindabTopline TM. střešní krytina

LindabTopline TM. střešní krytina lindab střešní krytina Lehká střešní krytina lindab - máme řešení www.lindab.cz Lehká střešní krytina Vlny, které chrání LindabTopline je lehká střešní krytina vyráběná z vysoce kvalitního ocelového plechu

Více

Správné návrhy tepelné izolace plochých střech a chyby při realizaci Pavel Přech projektový specialista

Správné návrhy tepelné izolace plochých střech a chyby při realizaci Pavel Přech projektový specialista Správné návrhy tepelné izolace plochých střech a chyby při realizaci Pavel Přech projektový specialista Návrhy skladeb plochých střech Úvod Návrhy skladeb,řešení Nepochůzná střecha Občasně pochůzná střecha

Více

BALEXTHERM soft. www.balex.eu. Nadkrokevní izolace šikmé střechy. Montážní návod

BALEXTHERM soft. www.balex.eu. Nadkrokevní izolace šikmé střechy. Montážní návod BALEXTHERM soft Nadkrokevní izolace šikmé střechy Montážní návod BALEXTHERM soft Nadkrokevní izolace šikmé střechy Základní informace o výrobku Izolační materiál Obložení Celková šířka Krycí šířka Standardní

Více

NÁVOD NA MONTÁŽ odvětrávaného fasádního systému

NÁVOD NA MONTÁŽ odvětrávaného fasádního systému 1. stránka Návod na montáž SOLID BRICK + SOLID STONE NÁVOD NA MONTÁŽ odvětrávaného fasádního systému www.prostavbu.cz 2. stránka Návod na montáž SOLID BRICK + SOLID STONE Základní prvky fasádního systému

Více

MONTÁŽNÍ NÁVOD VENKOVNÍ PLASTOVÉ OBKLADY. (platí pro všechny typy plastových obkladů HOPA)

MONTÁŽNÍ NÁVOD VENKOVNÍ PLASTOVÉ OBKLADY. (platí pro všechny typy plastových obkladů HOPA) MONTÁŽNÍ NÁVOD VENKOVNÍ PLASTOVÉ OBKLADY (platí pro všechny typy plastových obkladů HOPA) 1. Popis Skladebný systém PVC obkladů umožňující obložení vnitřních a venkovních stěn a stropů. Při použití pomocné

Více

BIB, TIB, GT. ventilátory. BIB, TIB, GT střešní ventilátor. popis IB8 GT12, BIB12, BIB14. info@multivac.cz info@multivac.sk

BIB, TIB, GT. ventilátory. BIB, TIB, GT střešní ventilátor. popis IB8 GT12, BIB12, BIB14. info@multivac.cz info@multivac.sk let záruka BIB, TIB, GT popis Ke své činnosti nepotřebují elektrickou energii Využívají ekologický přírodní zdroj energie (vítr), který je zcela zdarma a je nevyčerpatelný!!! Nevyžadují žádnou údržbu díky

Více

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Hustopeče, Masarykovo nám. 1

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Hustopeče, Masarykovo nám. 1 Číslo projektu Číslo materiálu Název školy CZ.1.07/1.5.00/34.0394 VY_32_INOVACE_36_OK_1.01 Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Hustopeče, Masarykovo nám. 1 Autor Tématický celek Ing. Zdenka

Více

Fasádní a střešní profily a systémy

Fasádní a střešní profily a systémy CCZ 1000 CZ/09.2011/Redtype Fasádní a střešní profily a systémy CZ s.r.o., S 257 311 040 X 257 311 041 w www.ruukki.cz w www.ruukkistrechy.cz U poptavky@ruukki.com Copyright 2011 Rautaruukki Corporation.

Více

BH02 Pozemní stavitelství

BH02 Pozemní stavitelství BH02 Pozemní stavitelství Zastřešení budov A)Krovové soustavy B) Ploché střechy Střecha = nosná střešní konstrukce + střešní plášť (nenosná konstrukce - 1 a více) Dle sklonu střechu dělíme na -plochá (sklon

Více

BRUCHAPaneel. PU střešní DP

BRUCHAPaneel. PU střešní DP PU CO-střecha PU střešní DP BRUCHAPaneel PU střešní DP sedlové a pultové střechy vysoká odolnost vůči povětrnostním podmínkám jedinečný systém s trojnásobným těsněním vysoká nosnost použitelný od 3 (5,2

Více

Ceník výrobků. platnost od 1.1.2012

Ceník výrobků. platnost od 1.1.2012 Ceník výrobků platnost od 1.1.2012 Tento ceník je pouze orientační. Ceny jsou uváděny bez DPH. Konečnou cenu může ovlivnit jak výběr vhodné tloušťky použitého materiálu, tak nestandardní barva či způsob

Více

NOVING s.r.o. Úlehlova 108/1 700 30 Ostrava - Hrabůvka TEL., Tel/fax: +420 595 782 426-7, 595 783 891 E-mail: noving@noving.cz http://www.noving.

NOVING s.r.o. Úlehlova 108/1 700 30 Ostrava - Hrabůvka TEL., Tel/fax: +420 595 782 426-7, 595 783 891 E-mail: noving@noving.cz http://www.noving. ČSN EN ISO 9001 NOVING s.r.o. Úlehlova 108/1 700 30 Ostrava - Hrabůvka TEL., Tel/fax: +420 595 782 426-7, 595 783 891 E-mail: noving@noving.cz http://www.noving.cz PROLAMOVANÉ NOSNÍKY SMĚRNICE 11 č. S

Více

Pálené strešní tašky a doplnky. Investorům vždy opakuji: dlouhá životnost a estetika za skvělou cenu to je jediná volba pro budoucnost!

Pálené strešní tašky a doplnky. Investorům vždy opakuji: dlouhá životnost a estetika za skvělou cenu to je jediná volba pro budoucnost! Pálené strešní tašky a doplnky Investorům vždy opakuji: dlouhá životnost a estetika za skvělou cenu to je jediná volba pro budoucnost! MONZAplus měděná engoba Velkoformátová taška velký formát méně kusů

Více

Praktický průvodce montáží střešních oken AURA, AVX, APX, oplechování TFX

Praktický průvodce montáží střešních oken AURA, AVX, APX, oplechování TFX Praktický průvodce montáží střešních oken AURA, AVX, APX, oplechování TFX 1-23 24-50 51-74 Kotvení rámu Montáž úchytů Příprava okenního otvoru Vyrovnání rámu str. 2-7 Zajištění vodotěsnosti rámu Spodní

Více

INPROJEKT, spol. s r.o. Ostende 87/II, 290 01 Poděbrady

INPROJEKT, spol. s r.o. Ostende 87/II, 290 01 Poděbrady INPROJEKT, spol. s r.o. Ostende 87/II, 290 01 Poděbrady http: www.inprojekt-podebrady.cz, e-mail: info@inprojekt-podebrady.cz, tel.: +420/325610079, fax: +420/325610215 DOKUMENTACE PRO STAVEBNÍ ŘÍZENÍ

Více

TECHNICKÁ PŘÍRUČKA PRO STŘEŠNÍ SYSTÉMY PREFA

TECHNICKÁ PŘÍRUČKA PRO STŘEŠNÍ SYSTÉMY PREFA TECHNICKÁ PŘÍRUČKA PRO STŘEŠNÍ SYSTÉMY PREFA STŘECHY FASÁDY SOLAR WWW.PREFA.COM OBSAH TVARY STŘECH TVARY VIKÝŘŮ/STŘEŠNÍ SKLONY SKLADBY STŘECH PODKLADNÍ VRSTVY A SPODNÍ KONSTRUKCE 7 DOPORUČENÉ KONSTRUKCE/S

Více

MONTÁŽNÍ PŘÍRUČKA FASÁDNÍ PANEL FX.12

MONTÁŽNÍ PŘÍRUČKA FASÁDNÍ PANEL FX.12 MONTÁŽNÍ PŘÍRUČKA FASÁDNÍ PANEL FX.12 STŘECHY FASÁDY SOLAR www.prefa.com MONTÁŽNÍ PŘÍRUČKA FASÁDNÍ PANEL FX.12 OBSAH 1. Všeobecné pokyny 4 1.1 Pokyny pro zavěšené provětrávané fasády 4 1.2 Technické údaje

Více

PORUCHY DVOUPLÁŠŤOVÝCH PLOCHÝCH STŘECH

PORUCHY DVOUPLÁŠŤOVÝCH PLOCHÝCH STŘECH PORUCHY DVOUPLÁŠŤOVÝCH PLOCHÝCH STŘECH Miloslav Novotný 1 Abstrakt Dvouplášťové ploché střechy jsou v současné době vzhledem k zásadnímu zvýšení kvality materiálů pro jednoplášťové ploché střechy (tepelné

Více

BramacTherm Systém nadkrokevní tepelné izolace

BramacTherm Systém nadkrokevní tepelné izolace Systém nadkrokevní tepelné izolace Systém nadkrokevní tepelné izolace Jen taková skladba střešní konstrukce, která splňuje stavebně fyzikální požadavky zejména s ohledem na ochranu tepla a zároveň vylučuje

Více

Montované stěny fermacell 1 S 32

Montované stěny fermacell 1 S 32 Montované stěny fermacell 1 S 32 požární odolnost : EI 90 DP1 )* Popis Nenosné dvojité konstrukce stěn s protipožární odolností, splňující vysoké požadavky útlumu zvuku. Oblast uplatnění těchto nenosných

Více

STŘEŠNÍ SYSTÉM BRAMAC 7 Řešení pro šikmé střechy od sklonu 7

STŘEŠNÍ SYSTÉM BRAMAC 7 Řešení pro šikmé střechy od sklonu 7 STŘEŠNÍ SYSTÉM BRAMAC 7 Řešení pro šikmé střechy od sklonu 7 Člen BRAAS MONIER BUILDING GROUP ZÁSADY PRO NAVRHOVÁNÍ STŘEŠNÍHO SYSTÉMU BRAMAC 7 Střešní systém Bramac 7 je založen na upravené betonové střešní

Více

DŘEVOplus víc než dřevo

DŘEVOplus víc než dřevo DŘEVOplus víc než dřevo NÁVOD K MONTÁŽI A ÚDRŽBĚ VENKOVNÍ PODLAHY (PROFI PROFIL 23-138) DŘEVOplus je modifikované dřevo. Materiál vytvořený kombinací dřevěné hmoty se zdravotně nezávadným polyetylenem.

Více

KOMPLETNÍ ŘEŠENÍ STAVBY

KOMPLETNÍ ŘEŠENÍ STAVBY HALY STŘECHY OPLÁŠTĚNÍ KOMPLETNÍ ŘEŠENÍ STAVBY REALIZACE O NÁS Firma ZEMAN PEM se věnuje realizaci halových staveb, ocelových konstrukcí a opláštění. Budujeme průmyslové objekty, sportovní haly, výstavní

Více

Stavební úpravy objektu (šikmá střecha, plochá střecha, fasáda, terasa)

Stavební úpravy objektu (šikmá střecha, plochá střecha, fasáda, terasa) Stavební úpravy objektu (šikmá střecha, plochá střecha, fasáda, terasa) Praha Václavské náměstí 9 POPIS V blízkosti stanice metra Můstek na Václavském náměstí se nachází objekt, který byl předmětem stavebních

Více

Nastavitelné podložky pod dlažbu teras PA 20 plus

Nastavitelné podložky pod dlažbu teras PA 20 plus Nastavitelné podložky pod dlažbu teras PA 20 plus Systém výrobků Alwitra 12 1 11 2 10 3 9 4 8 7 6 5 Nastavitelné podložky pod dlažbu teras Alwitra jsou součástí praxí prověřeného výrobkového systému Alwitra.

Více

KATALOG PRODUKTŮ. www.onduline.cz. Asfaltové stresní desky a tasky Asfaltové sindele. Parotesné a paropropustné folie. Hydroizolace.

KATALOG PRODUKTŮ. www.onduline.cz. Asfaltové stresní desky a tasky Asfaltové sindele. Parotesné a paropropustné folie. Hydroizolace. www.onduline.cz Asfaltové stresní desky a tasky Asfaltové sindele Parotesné a paropropustné folie Hydroizolace Prosvetlovací desky Okna a schody KATALOG PRODUKTŮ OBSAH ONDUVILLA Technické parametry...

Více

BDX. Zateplovací sada. Zateplovací sada BDX se skládá ze tří částí:

BDX. Zateplovací sada. Zateplovací sada BDX se skládá ze tří částí: BDX Zateplovací sada Zateplovací sada BDX se skládá ze tří částí: a montážními úhelníky pro snadnou instalaci. Izolační rám BDX Tepelně izolační rám z polyethylenové pěnové izolace snízkým součinitelem

Více

Sklolaminátové vlnovky

Sklolaminátové vlnovky VL 94/35 Sklolaminátové vlnovky 1. 3582 vrut 5x70-6HR 2. 2808 montážní sada VL 94/35 2574 podložka FeZn 38/8,5 - VL 94/35 2555 těsnění V11 0547 distanční podložka - VL 94/38 1. 0972 TEX 4,8x70-6HR 0972

Více

JUTA a.s., Dukelská 417 544 15 Dvůr Králové n.l., ČR Internet: www.juta.cz Tel. +420 499 314 211 Fax +420 499 314 210 14.01.2010 Stránka 1 z 4 INFORMACE PRO ZÁKAZNÍKA o spojovacích a těsnících páskách

Více

Katalog obytných a sanitárních kontejnerů 2013

Katalog obytných a sanitárních kontejnerů 2013 Katalog obytných a sanitárních kontejnerů 2013 V PEGAS CONTAINER s.r.o. vyrábíme a montujeme: obytné kontejnery sanitární kontejnery speciální kontejnery stavby z obytných a sanitárních modulů a kontejnerů

Více

Aplikace na dřevěný podklad. Schodišťový systém TOPSTEP. Aplikace na betonový podklad. Aplikace na kovový podklad. Aplikace na ostatní materiály

Aplikace na dřevěný podklad. Schodišťový systém TOPSTEP. Aplikace na betonový podklad. Aplikace na kovový podklad. Aplikace na ostatní materiály SCHODIŠŤOVÝ SYSTÉM Schodišťový systém TOPSTEP Schodišťový systém TOPSTEP snadná údržba oproti dřevěným obkladům materiál nepracuje a nesesychá jednoduchá montáž bez stavebních úprav dlouhá životnost a

Více

NÁVOD K MONTÁŽI ROŠTŮ A SCHODŮ

NÁVOD K MONTÁŽI ROŠTŮ A SCHODŮ Montážní návod NÁVOD K MONTÁŽI ROŠTŮ A SCHODŮ OBSAH 1 ZÁKLADNÍ POJMY... 2 2 ULOŽENÍ A PŘIPEVNĚNÍ ROŠTŮ... 3 2.1 ULOŽENÍ... 3 2.2 DOPORUČENÉ ULOŽENÍ ROŠTŮ NA PODPORÁCH MONTÁŽNÍ MEZERY... 3 2.3 PŘIPEVNĚNÍ

Více

Obsah dokumentace: A. PRŮVODNÍ ZPRÁVA B. SOUHRNNÁ TECHNICKÁ ZPRÁVA C. SITUAČNÍ VÝKRESY D. DOKUMENTACE OBJEKTŮ A TECHNICKÝCH A TECHNOLOGICKÝCH ZAŘÍZENÍ E. DOKLADOVÁ ČÁST 1) Stavební objekty SO 2) Inženýrské

Více

KONSTRUKCE POZEMNÍCH STAVEB komplexní přehled

KONSTRUKCE POZEMNÍCH STAVEB komplexní přehled ČESKÉ VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V PRAZE Fakulta stavební KONSTRUKCE POZEMNÍCH STAVEB komplexní přehled Petr Hájek, Ctislav Fiala Praha 2011 Evropský sociální fond Praha & EU: Investujeme do vaší budoucnosti

Více

GlobalFloor. Cofrastra 40 Statické tabulky

GlobalFloor. Cofrastra 40 Statické tabulky GlobalFloor. Cofrastra 4 Statické tabulky Cofrastra 4. Statické tabulky Cofrastra 4 žebrovaný profil pro kompozitní stropy Tloušťka stropní desky až cm Použití Profilovaný plech Cofrastra 4 je určen pro

Více

Otevírač nadsvětlíků GEZE OL90 N

Otevírač nadsvětlíků GEZE OL90 N - Tisk č.: 0 0 CZ - Otevírač nadsvětlíků GEZE OL0 N - Nahoře uložený otevírač oken a nadsvětlíků pro svisle osazovaná okna pravoúhlého tvaru s šířkou otevření 0 mm - velká šířka otevření 0 mm - plná šířka

Více

Zvyšování kvality výuky technických oborů

Zvyšování kvality výuky technických oborů Zvyšování kvality výuky technických oborů Klíčová aktivita V.2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji odborných kompetencí žáků středních škol Téma V.2.7 Základy klempířského minima Kapitola 3

Více

Název a nákres prvku Info r.š.

Název a nákres prvku Info r.š. vnitřní hřebenáč vystřihovaná lišta dle profilu panelu 46 Název a nákres prvku Info r.š. 110 110 34 121 vystřiženo podle tvaru střešního panelu Výrobní délka do 6 000 mm. Výrobní délka 1 000 mm. - počet

Více

Více informací: www.kinplast.cz www.zahradni-akce.cz. http://youtu.be/8g416fyjvkg

Více informací: www.kinplast.cz www.zahradni-akce.cz. http://youtu.be/8g416fyjvkg Vítáme Vás ve světě špičkových produktů společnosti KIN holding. Společnost KIN je největším výrobcem polykarbonátu v Rusku vyráběného z nejlepších komponentů jedničky na světovém trhu petrochemie společnost

Více

DŮLEŽITÉ : přečtěte si tato upozornění dříve, než začnete s montáží

DŮLEŽITÉ : přečtěte si tato upozornění dříve, než začnete s montáží DŮLEŽITÉ : přečtěte si tato upozornění dříve, než začnete s montáží Dříve než začnete s montáží, seznamte se se všemi předpisy či normami, které platí pro tuto problematiku. Tento návod je doporučeným

Více

- zásady návrhu - základní skladby

- zásady návrhu - základní skladby DVOUPLÁŠŤOVÉPLOCHÉSTŘECHY - zásady návrhu - základní skladby Ing. Tomáš PETŘÍČEK e-mail: petricek.t@fce.vutbr.cz 03/2012, Brno snímek: 1 ZÁKLADNÍ INFORMACE Plochá střecha - sklon střešní roviny < 5 Z hlediska

Více

S KERAMICKÝM OBVODOVÝM PLÁŠ

S KERAMICKÝM OBVODOVÝM PLÁŠ KOMÍNOV NOVÉ SYSTÉMY S KERAMICKÝM OBVODOVÝM PLÁŠ ÁŠTĚM 1 ROZDĚLEN LENÍ CIKO KOMÍNŮ CIKO CIKO TEC CIKO GAS 2 URČEN ENÍ SYSTÉMU SYSTÉM JE CERTIFIKOVÁN PRO ODVOD SPALIN OD SPOTŘEBIČŮ NA VŠECHNY DRUHY PALIV

Více

Okapový systém SATJAM Niagara

Okapový systém SATJAM Niagara OKAPOVÝ SYSTÉM www.satjam.cz Okapový systém SATJAM Niagara Průměr žlabů Rozvinutá šířka Délka žlabů Průměr svodů Délka svodů Tloušťka Povrchová úprava 125 mm / 150 mm 285 mm / 330 mm 4 a 6 m 90 mm / 100

Více

Na střeše, na fasádě. Na střeše, na fasádě. Obsah. Na střeše, na fasádě. Materiály. Trapézové plechy TRB-6, TRB-8, TRB-8/1170, TRB-12

Na střeše, na fasádě. Na střeše, na fasádě. Obsah. Na střeše, na fasádě. Materiály. Trapézové plechy TRB-6, TRB-8, TRB-8/1170, TRB-12 Obsah Na střeše, na fasádě Na střeše, na fasádě Materiály TRB-6, TRB-8, TRB-8/1170, TRB-12 TRB-12/1120, TRB-14/1080, TRB-18/1100 TRB-18/1124, TRB-30/1100, TRB-35, TRB-35/1035 TRB-35/1050, TRB-45, TRB-50,

Více

http://www.tobrys.cz KONSTRUKČNÍ ŘEŠENÍ SPOJOVACÍ LÁVKA, ÚŘAD PRÁCE PARDUBICE 01/2014 Ing. Tomáš Bryčka

http://www.tobrys.cz KONSTRUKČNÍ ŘEŠENÍ SPOJOVACÍ LÁVKA, ÚŘAD PRÁCE PARDUBICE 01/2014 Ing. Tomáš Bryčka http://www.tobrys.cz KONSTRUKČNÍ ŘEŠENÍ SPOJOVACÍ LÁVKA, ÚŘAD PRÁCE PARDUBICE 01/2014 Ing. Tomáš Bryčka 1. OBSAH 1. OBSAH 2 2. ÚVOD: 3 2.1. IDENTIFIKAČNÍ ÚDAJE: 3 2.2. ZADÁVACÍ PODMÍNKY: 3 2.2.1. Použité

Více

Přednáška 10 Ploché střechy

Přednáška 10 Ploché střechy BH 02 Nauka o pozemních stavbách Přednáška 10 Přednášející: Ing. Radim Kolář, Ph.D. 1. 12. 2014 ÚVOD Ústav pozemního stavitelství 1 ÚVOD ÚVOD Střecha střešní konstrukce odděluje vnitřní (chráněné) prostředí

Více

Betonové transformační stanice. typu pf.p. s vnitřní obsluhou. Up to 40.5 kv -1600 kva. Reliable innovation. Personal solutions. www.ormazabal.

Betonové transformační stanice. typu pf.p. s vnitřní obsluhou. Up to 40.5 kv -1600 kva. Reliable innovation. Personal solutions. www.ormazabal. Betonové transformační stanice typu Reliable innovation. Personal solutions. www.ormazabal.com Betonové transformační stanice Popis Transformační stanice typu jsou určeny pro kabelové sítě využívané energetickými

Více

KATALOG ODKOUŘENÍ pro plynové kotle

KATALOG ODKOUŘENÍ pro plynové kotle KATALOG ODKOUŘENÍ pro plynové kotle CHAFFOTEAUX plynové kotle TALIA / TALIA SYSTEM SERELIA NIAGARA C plynové kondenzační kotle TALIA GREEN / TALIA GREEN SYSTÉM TALIA GREEN HP SERELIA GREEN NIAGARA C GREEN

Více

ACO Stavební prvky. ACO ShowerDrain E-line - Liniové žlaby. Návod k použití. 0153.33.08_V5.1 08/2011 edice Překlad z německého originálu.

ACO Stavební prvky. ACO ShowerDrain E-line - Liniové žlaby. Návod k použití. 0153.33.08_V5.1 08/2011 edice Překlad z německého originálu. Návod k použití ACO ShowerDrain E-line - Liniové žlaby 0..08_V. 08/0 edice Překlad z německého originálu Montáž u vstupu do sprchového koutu (žlab s horizontální přírubou) Montáž u stěny ve sprchovém koutu

Více

Revitalizace střešního pláště výrobního objektu

Revitalizace střešního pláště výrobního objektu Revitalizace střešního pláště výrobního objektu Ústí nad Labem Black&Decker POPIS Výrobní a skladovací hala pro elektrické nářadí se nachází v průmyslové zóně Trmice Ústí nad Labem v nedaleké blízkosti

Více

Návod na stavbu plastového plotu

Návod na stavbu plastového plotu Obj. č: Návod na stavbu plastového plotu 9564 9566 9567 9565 Plastový sloupek Deska Výztuha Krytka plastového pole Účelem tohoto návodu je popsání základních pravidel a doporučení, které je potřeba dodržovat

Více

hliníkové střešní systémy

hliníkové střešní systémy hliníkové střešní systémy STŘECHY fasády solar www.prefa.com odolnost vichřicím každá hliníková falcovaná taška je připevnĕna příchytkou Když se blíží bouřka, je třeba si pospíšit: zavřít okna, odstranit

Více

HLINÍKOVÉ STŘEŠNÍ SYSTÉMY

HLINÍKOVÉ STŘEŠNÍ SYSTÉMY HLINÍKOVÉ STŘEŠNÍ SYSTÉMY STŘECHY fasády solar www.prefa.com ODOLNOST VICHŘICÍM protože každá hliníková falcovaná taška PREFA je připevněna patentovanou příchytkou Když se blíží bouřka, je třeba si pospíšit:

Více

Montážní návod Technické oddělení DEKMETAL Leden 2009 1

Montážní návod Technické oddělení DEKMETAL Leden 2009 1 Montážní návod Technické oddělení DEKMETAL Leden 2009 1 2 Obsah strana 1. Krytina Maxidek...4 2. Materiálová a technická specifikace...5 2.1. Materiál...5 2.2. Technická specifikace...7 2.3. Sortiment

Více

Katalog výrobků 2011 Nastavitelná montáž oken v prostoru tepelné izolace konstrukce stěny: systém JB-D od firmy SFS intec

Katalog výrobků 2011 Nastavitelná montáž oken v prostoru tepelné izolace konstrukce stěny: systém JB-D od firmy SFS intec Katalog výrobků 2011 Nastavitelná montáž oken v prostoru tepelné izolace konstrukce stěny: systém JB-D od firmy SFS intec JB-D je systémová montáž předsazených oken s mnoha + plusovými body Montážní systém

Více

w w w. ch y t r a p e n a. c z

w w w. ch y t r a p e n a. c z CHYTRÁ PĚNA - střešní systém EKO H ROOF Jedním z mnoha využití nástřikové izolace Chytrá pěna EKO H ROOF jsou ploché střechy. Náš střešní systém je složen ze dvou komponentů, které jsou aplikovány přímo

Více

GlobalFloor. Cofraplus 60 Statické tabulky

GlobalFloor. Cofraplus 60 Statické tabulky GlobalFloor. Cofraplus 6 Statické tabulky Cofraplus 6. Statické tabulky Cofraplus 6 žebrovaný profil pro kompozitní stropy Polakovaná strana Použití Profilovaný plech Cofraplus 6 je určen pro výstavbu

Více

Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích. Institute of Technology And Business In České Budějovice

Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích. Institute of Technology And Business In České Budějovice 1. ŠIKMÉ A STRMÉ STŘECHY FUNKCE A POŽADAVKY Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích Institute of Technology And Business In České Budějovice Tento učební materiál vznikl v rámci projektu

Více

K 21 Podhledy Knauf Fireboard

K 21 Podhledy Knauf Fireboard K 21 08/2007 K 21 Podhledy Knauf K 215 - Knauf (Rp a 120) - traverzový strop K 225 - Knauf (Rp a 120) - traverzový strop K 214 - Knauf (EI 60 a ) - zdola i shora K 224 - Knauf (EI 60 a ) - zdola i shora

Více

STEEGMÜLLER KAMINOFLEX GmbH 0432 PROHLÁŠENÍ O SHODĚ ES. tímto prohlašuje podle směrnice o stavebních výrobcích ES 89/106/EWG, že

STEEGMÜLLER KAMINOFLEX GmbH 0432 PROHLÁŠENÍ O SHODĚ ES. tímto prohlašuje podle směrnice o stavebních výrobcích ES 89/106/EWG, že Překlad z němčiny do češtiny (výtah) STEEGMÜLLER CE KAMINOFLEX GmbH 0432 PROHLÁŠENÍ O SHODĚ ES Výrobce: tímto prohlašuje podle směrnice o stavebních výrobcích ES 89/106/EWG, že stavební produkt: výrobního

Více

Střešní krytiny. Kč/m materiál barva Kč/m 2 2 vč. DPH

Střešní krytiny. Kč/m materiál barva Kč/m 2 2 vč. DPH LINDAB CENÍK - střešní krytiny, trapézové plechy, plechy, příslušenství Platný od 1. 3. 2015 Střešní krytiny Střešní krytiny TOPLINE LPA 2 Classic C HNED, CICE, TMCE 239,- 289,20 Classic C viz. barevný

Více

A. 1 Skladba a použití nosníků

A. 1 Skladba a použití nosníků GESTO Products s.r.o. Navrhování nosníků I Stabil na účinky zatížení výchozí normy ČSN EN 1990 Zásady navrhování konstrukcí ČSN EN 1995-1-1 ČSN 731702 modifikace DIN 1052:2004 navrhování dřevěných stavebních

Více

MONTÁŽNÍ NÁVOD PRO KERAMICKÉ TAŠKY BRAMAC

MONTÁŽNÍ NÁVOD PRO KERAMICKÉ TAŠKY BRAMAC MONTÁŽNÍ NÁVOD PRO KERAMICKÉ TAŠKY BRAMAC Člen MONIER GROUP Obsah Keramické tašky Bramac - přehled barev........... 4 Povrchové úpravy keramických tašek Bramac....... 6 Keramické tašky Bramac Granát 11......................................

Více

Podlahy na terasy a balkóny

Podlahy na terasy a balkóny Podlahy na terasy a balkóny Inovativní Univerzální Variabilní design Příjemný, teplý a bezpečný povrch Vysoká odolnost Vyrobeno v Německu Pryžové čtverce Kraitec step nabízejí elegantní a praktické řešení

Více

TECHNICKÁ ZPRÁVA MATEŘSKÁ ŠKOLA

TECHNICKÁ ZPRÁVA MATEŘSKÁ ŠKOLA 1 TECHNICKÁ ZPRÁVA MATEŘSKÁ ŠKOLA Stavba: STAVEBNÍ ÚPRAVY MATEŘSKÉ ŠKOLY TŘEBÍČ, ul. CYRILOMETODĚJSKÁ 754/6 VÝMĚNA VÝPLNÍ OTVORŮ Místo: Třebíč Investor: Město Třebíč Vypracoval: Staprom CZ, spol. s r.o,

Více

PROJEKT : INVESTOR : DATUM :

PROJEKT : INVESTOR : DATUM : PROJEKT : STAVEBNÍ ÚPRAVA ZÁHRADNÍHO DOMKU, HOSTIVICE INVESTOR : PROJEKTANT ČÁSTI : DATUM : NÁZEV VÝKRES : MĚŘÍTKO : STUPEŇ PROJEKTU : FORMÁT : ČÍSLO VÝKRESU : Technická zpráva Předložená projektová dokumentace

Více

Dörken. DELTA Systém

Dörken. DELTA Systém Pojistná hydroizolace (PHI) a parotěsná zábrana (vzduchotěsná vrstva) - nedílné součásti šikmých střech. Návrhy. Provádění. Pochybení Proč fóliové systémy používáme? Důvodem použití pojistných hydroizolací

Více

TECHNICKÝ MANUÁL PLISSÉ

TECHNICKÝ MANUÁL PLISSÉ TECNICKÝ MNUÁL PLISSÉ Obsah - Plissé Základní specifikace produktu 4-5 Objednávkový formulář 6 Přehled typů 6-12 Návod na vyměření 13-14 Návod na montáž 15-17 Značka symbolizující mnohaletou tradici, nevyčíslitelné

Více

Schiedel UNI ADVANCED. Schiedel STABIL. Proč komín SCHIEDEL? - INOVOVANÝ KOMÍNOVÝ SYSTÉM - KOMÍNOVÝ SYSTÉM DOSTUPNÝ PRO KAŽDÉHO

Schiedel UNI ADVANCED. Schiedel STABIL. Proč komín SCHIEDEL? - INOVOVANÝ KOMÍNOVÝ SYSTÉM - KOMÍNOVÝ SYSTÉM DOSTUPNÝ PRO KAŽDÉHO .2. :53 Page 2 ZÁRUKA 3 x LET (při vyhoření, při působení vlhkosti, proti korozi) Komínový systém Schiedel ABSOLUT Zatřídění komínových vložek EN 57-1 A1N1 D1P1; EN 57-2 A3N1 D4P1 WA vložky (cm) Šachta

Více

OPRAVA HYDROIZOLACE STŘECHY NAD BAZÉNEM

OPRAVA HYDROIZOLACE STŘECHY NAD BAZÉNEM OPRAVA HYDROIZOLACE STŘECHY NAD BAZÉNEM TECHNIK ATELIERU DEK, PŮSOBÍCI NA POBOČCE V BRNĚ, SE VYDAL ZA REALIZAČNÍ FIRMOU, ABY JÍ POSKYTL TECHNICKOU PODPORU PŘI ŘEŠENÍ OBNOVY HYDROIZOLACE STŘECHY BAZÉNOVÉ

Více

U P E V Ň O VA C Í M AT E R I Á L

U P E V Ň O VA C Í M AT E R I Á L UPEVŇOVACÍ MATERIÁL Hmoždinky HM... 101 Hmoždinky HM PE... 101 Hmoždinky HL... 101 Hmoždinky HS... 102 Hmoždinky HN... 102 Příchytky Distanční... 102 Řadové... 102 Oboustranné... 103 Jednostranné... 103

Více

Objevte dokonalý systém izolace stěn pomocí výrobku Powerwall. Studiebureau Omgeving-Mortsel

Objevte dokonalý systém izolace stěn pomocí výrobku Powerwall. Studiebureau Omgeving-Mortsel Objevte dokonalý systém izolace stěn pomocí výrobku Powerwall. Studiebureau Omgeving-Mortsel Kvalitní izolace je důležitá nejen pro životní prostředí, ale i kvůli nákladům za energii. Kdo izoluje svoji

Více

Návod k montáži. a údržbě protipožárního elementu GARANT T30-1 FSA CZ. www.garant.de. Stavební technické osvědčení osvědčení č.

Návod k montáži. a údržbě protipožárního elementu GARANT T30-1 FSA CZ. www.garant.de. Stavební technické osvědčení osvědčení č. Návod k montáži a údržbě protipožárního elementu www.garant.de Stavební technické osvědčení osvědčení č. 227-STO-10-0182 GARANT T30-1 FSA CZ NÁVOD K MONTÁŽI / NÁVOD K ÚDRŽBE GARANT protipožárního elementu

Více

ČÁSTEČNÉ ZATEPLENÍ BYTOVÉHO DOMU čp. 72, ul. Revoluční, Dvůr Králové n. L.

ČÁSTEČNÉ ZATEPLENÍ BYTOVÉHO DOMU čp. 72, ul. Revoluční, Dvůr Králové n. L. spol. s r.o. Dvůr Králové nad Labem DOKUMENTACE PRO PROVEDENÍ STAVBY ČÁSTEČNÉ ZATEPLENÍ BYTOVÉHO DOMU čp. 72, ul. Revoluční, Dvůr Králové n. L. STAVEBNÍ ŘEŠENÍ TECHNOLOGICKÝ POSTUP PROVÁDĚNÍ ZATEPLENÍ

Více

Termografická diagnostika pláště objektu

Termografická diagnostika pláště objektu Termografická diagnostika pláště objektu Firma AFCITYPLAN s.r.o. Jindřišská 17 Praha 1 Zkušební technik: Ing. Daniel Bubenko Telefon: EMail: +420 739 057 826 daniel.bubenko@afconsult. com Přístroj TESTO

Více

Pálené střešní tašky a doplňky

Pálené střešní tašky a doplňky Pálené střešní tašky a doplňky T O N B A U S T O F F E Investorům vždy opakuji: Dlouhá životnost, estetika a skvělá cena, jediná volba pro budoucnost. Jiří Ptak pokrývačský mistr 1 PIEMONT Podzimní list,

Více

ENERGETICKÁ OPTIMALIZACE PAVILONU ŠKOLNÍ JÍDELNY - ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU

ENERGETICKÁ OPTIMALIZACE PAVILONU ŠKOLNÍ JÍDELNY - ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU ENERGETICKÁ OPTIMALIZACE PAVILONU ŠKOLNÍ JÍDELNY - ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU Technická zpráva 1.Identifikační údaje Název stavby: Energetická optimalizace školní jídelny Ždírec nad Doubravou Místo stavby: Kraj:

Více

Před montáží: Palubky před montáží neskladujte na přímém slunci. Důležité a zásadní informace

Před montáží: Palubky před montáží neskladujte na přímém slunci. Důležité a zásadní informace Před montáží: Důležité a zásadní informace Palubky před montáží neskladujte na přímém slunci Před samotnou montáží proveďte předběžné sestavení a vizuální srovnání vzhledu. Příprava a položení základu:

Více