BROMELAIN. Využití Bromelainu v medicíně. ABO Protokol - verze 1.0 Beta - Manuál medicínské aplikace

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "BROMELAIN. Využití Bromelainu v medicíně. ABO Protokol - verze 1.0 Beta - Manuál medicínské aplikace"

Transkript

1 BROMELAIN Využití Bromelainu v medicíně

2 Bromelain v medicíně Dále uvedené postupy jsou součástí terapie v klasické medicíně. Dále uvedené údaje nenahrazují lékaře a osobní kontakt. Jde pouze o pomůcku pro kolegy aplikující přírodní medicínu ve prospěch pacienta. BROMELAIN je dietní PROTEOLYTICKÝ enzym. Přesněji, není to jediná izolovaná složka, ale jde o obecný termín pro rod blízce příbuzného SULFHYDRYL - obsahující proteolytické enzymy. Také obsahuje typ enzymu peroxidáza, enzym acid - fosfatása, několik tlumičů proteázy a vápník. Velká část fyziologické aktivity BROMELAINU nastává v důsledku rozmanitých faktorů, včetně (ale ne výlučně) jeho funkce enzymu PROTEOLYTIC.

3 Kardiovaskulární systém * BROMELAIN může být užitečný pro léčení angíny (angina) ( stimulujícím rozložením fibrinogenu). * BROMELAIN může rozpustit ATHEROSCLEROTICKÝ PLAK, který je spojený s aterosklerózou (ateroskleroza). * BROMELAIN může zabránit abnormálnímu srážení krve ( stimulací odbourávání fibrinogenu a fibrinu přes proces enzymů bránících srážení fibrinu). * BROMELAIN může pomoci předejít a léčit kardiovaskulární nemoci ( útlumem fibrinogenu, který je spojený s abnormálním srážením krve který je spojený s většinou typů kardiovaskulárních nemocí). * BROMELAIN ( mg denně) může být efektivní léčba osob, které měly infarkt (kvůli jeho schopnosti bránit dalšímu abnormálnímu srážení krve, které může způsobit další infarkt). * BROMELAIN může redukovat zánět spojený se zánětem žil (zánět žil). * BROMELAIN může zmírnit symptomy (včetně zánětu, bolesti, otoku, bolestivosti při tlaku a nevolnosti) u trombózy (trombóza).

4 Zažívací soustava * BROMELAIN může pomáhat předejít průjmu (průjem) ( inhibitující schopností některých typů škodlivých bakterií, držících se stěny tenkého střeva). * BROMELAIN může urychlit léčení žaludečních vředů (žaludeční vřed) (zvyšováním absorpce síry a glukosaminu v žaludeční sliznici). * BROMELAIN může pomáhat působit proti degradaci pankreatických enzymů, které nastane následkem selhání slinivky. * BROMELAIN může zabránit schopnosti škodlivé bakterie, držet se stěny tenkého střeva (tenké střevo). * BROMELAIN může redukovat zánět přidružený s vředovou kolitidou (vředová kolitida).

5 Vylučovací ústrojí * BROMELAIN může zvýšit účinnost antibiotických léků (antibiotika) pro léčení infekce močových cest (UTIS).

6 Imunitní systém * BROMELAIN může pomáhat rozpustit cizí proteiny (antigeny), které jsou odpovědné za mnoho alergóz. * BROMELAIN je jeden z enzymů, využitých v léčbě enzymy (zahrnující rozmanité enzymy, zvláště proteolytické enzymy) pro omezení chátrání imunních komplexů, které jsou zmiňovány jako je způsobit různá Autoimunní onemocnění včetně: o Roztroušené sklerózy (roztroušená skleróza) o Revmatické artritidy (revmatická artiritida) * BROMELAIN může ovlivnit růst zhoubných buněk mnoha forem rakoviny (rakovina) ( podporou povzbuzení tělesné endogenní produkce antirakovinných sloučenin jako INTERLEUKIN 1, INTERLEUKIN 6 a dědičného faktoru (TNF)). * BROMELAIN může také pomáhat předejít šíření (metastáz) rakovinových buněk v dalších oblastech těla. o BROMELAIN (600 mg denně) může způsobit ústup některých případů rakoviny prsu a zabrání metastázám rakoviny prsu.

7 Imunitní systém o BROMELAIN (600 mg denně) může způsobit ústup některých případů rakoviny prsu a mohla zabránit metastázám rakoviny vaječníků (rakovina vaječníků). o BROMELAIN může bránit růstu GLIOMAS. o BROMELAIN může zabránit metastázám rakoviny plic (rakovina plic). o BROMELAIN může zvýšit účinnost některých typů z ANTI RAKOVINNÝCH léků (například Fluoruracil a VINCRISTINE) stimulanty ústupu rakoviny. * BROMELAIN může zvýšit zdatnost imunitního systému zvýšením ochrany proti Candida albicans. * BROMELAIN může pomáhat redukovat záněty. * BROMELAIN může redukovat množství tvorby hlenu v období zlato-stafylokokové (Staphylococcus aureus) infekce. * BROMELAIN může zvětšit účinnost antibiotických léků, pro léčení stafylokokové infekce.

8 Metabolismus * BROMELAIN (podávaný ústně nebo aplikovaný lokálně) může rozpustit protein který byl poškozený příčnými vazbami.

9 Kostra a svalstvo * BROMELAIN ( mg denně) může zmírnit artralgii (bolest kloubů). * BROMELAIN (160 mg denně) může zmírnit otoky a záněty přidružené se zlomeninami. * BROMELAIN (500 mg každé tři hodiny během akutního útoku dny (dna) nebo mg denně pro preventivní účely onemocnění dnou) mohou zmírnit zánět kloubů spojený s dnou. * BROMELAIN (zvlášť když užívaný v kombinaci s dalšími proteázami) může minimalizovat bolest a zánět spojený se zánětem kostních kloubů. * BROMELAIN ( mg denně) (zvlášť když užívaný v kombinaci s dalšími proteázami) může redukovat zánět spojený s revmatickou artritidou a může pomáhat odbourat imunních komplexů, které jsou spojené s revmatickými záněty. * BROMELAIN (užívaný ústně co možná nejdříve následující po zranění) může zmírnit otoky a záněty spojené s vymknutím - výronem.

10 Nervová soustava * BROMELAIN (zvlášť užívaný v kombinaci s dalšími proteolytickými enzymy) může omezit či zlikvidovat imunní komplexy, které jsou spojovány s počátkem útoku roztroušené sklerózy. * BROMELAIN může redukovat bolest spojenou se zraněními nebo operací (operace) ( minimalizováním zánětu a otoku spojeného se zraněními).

11 Dýchací ústrojí * BROMELAIN může být užitečný pro léčení astma. * BROMELAIN může redukovat množství produkovaného hlenu (chronickým) zánětem průdušek (zánět průdušek). * BROMELAIN může redukovat objem a hnisavého sputa při bronchitidě (bronchitida). * BROMELAIN může zmírnit zánět spojený se zánětem hltanu (bolest v krku). * BROMELAIN může zlepšit účinnost antibiotických léků pro léčení zápalu plic a v některých případech BROMELAIN samostatně může urychlit zotavení z zápalu plic. * BROMELAIN může být užitečná léčba pro léčení (alergické) rýmy: o BROMELAIN může být užitečná léčba pro léčení senné rýmy (senná rýma). o BROMELAIN může zmírnit chronickou sennou rýmu. * BROMELAIN může redukovat zánět spojený se zánětem dutin (zánět dutin). * BROMELAIN (zvlášť užitý v kombinaci s Tripsinem) může urychlit zotavení hlasových uzlin a hlasivek (hlasivky).

12 Kůže - pokožka * BROMELAIN může urychlit léčení vřídků a nežitů. * BROMELAIN (160 mg denně) může urychlit léčení podlitin (léčení BROMELAINEM musí být zahájeno co nejdříve následující po zranění pro efektivní léčení). * BROMELAIN (aplikovaný lokálně) může postupně zlepšit zjev kůže: o BROMELAIN může postupně rozpustit kolagen v kůži která byla poškozená příčnými vazbami a z podstatné části postupně nahradí tyto příčné vazby kolagenu s novým, zdravým kolagenem, který je totožný s produkcí kolagenu mladými lidmi. * BROMELAIN (160 mg denně) může zmírnit popáleniny, otoky a záněty spojené se zraněními: o BROMELAIN (užívaný ústně nebo aplikovaný lokálně ve formě 35% BROMELAIN krému) může urychlit léčení popálenin a urychlí očištění popáleninových pozůstatků. o BROMELAIN (1,500 mg denně) může zmírnit zánět a bolest spojenou s bodnutími hmyzem/žihadla. o BROMELAIN (podat ústně před nebo po operaci) může minimalizovat zánět, bolest a otok který nastane následkem operace.

13 Tekutiny v těle * BROMELAIN může zmírnit otoky. * BROMELAIN může zlepšit funkce těchto substancí: Syntetický imunitní systém * BROMELAIN (zvlášť podaný spolu s papainem a pankreatickou amylázou) může stimulovat produkci INTERLEUKIN 1 (INTERLEUKIN 1 beta). * BROMELAIN (zvlášť podaný spolu s papainem a pankreatickou amylázou) může povzbudit produkci INTERLEUKIN 6. * BROMELAIN (zvlášť podaný spolu s papainem a pankreatickou amylázou) může povzbudit produkci odumření nádorového faktoru (podoba TNF - ALPHA).

14 Lipidy * BROMELAIN může povzbudit produkci PROSTAGLANDIN E1 (PGE1).

15 Léky * BROMELAIN může zlepšit schopnost některých typů ANTI - RAKOVINNÝCH léků (například Fluoruracil a VINCRISTINE) povzbudit ústup rakoviny. * BROMELAIN (2.000 mg denně) může posílit účinnost antibiotických léků (pro zvýšení účinku antibiotik v oblasti cévní a urologické). * V některých případech BROMELAIN samotný může být efektivní jako samotné antibiotikum na přírodní bázi: o BROMELAIN může zvýšit vstřebávání a účinnost AMOXICILLINU. o BROMELAIN může zvýšit vstřebávání a účinnost Erytromycinu. o BROMELAIN může zvýšit vstřebávání a účinnost Tetracyklinu.

16 POLYPHENOLY BROMELAIN může zlepšit využití kurkuminu užitého ústně BROMELAIN může zvýšit vstřebávání QUERCETINU.

17 Proteiny * BROMELAIN může ulehčit zažívání potravních bílkovin. * BROMELAIN může aktivizovat PLASMINOGEN ve formě PLASMIN.

18 Další využití * BROMELAIN může zvýšit cyklicky AMP úrovně. * BROMELAIN může působit proti jedovatým látkám.

19 Hormony * BROMELAIN může zabránit dědičnému faktoru shluku krevních destiček (PAF).

20 Lipidy * BROMELAIN může zabránit produkci (zánětlivých) sérií 2 PROSTAGLANDINS: o BROMELAIN může zabránit produkci PROSTAGLANDIN E2.

21 Proteiny * BROMELAIN může redukovat tělesnou produkci fibrinu a může pomáhat zničit existující fibrin. * BROMELAIN může stimulovat enzymy bránící srážení fibrinu (to jest kolaps fibrinogenu) - v publikované studii léčba BROMELAINEM po tři měsíce, měla za následek 36% snížení úrovně fibrinogenu u nemocných anginou.

22 Dávkovací doporučení Obecné dávkování * Pro většinu podmínek je efektivní dávkování BROMELAINU mg denně (brané jako čtyři rovnající se dělené dávky). Kardiovaskulární systém * Terapeutická dávka BROMELAINU pro léčení angíny je mg denně. Imunitní systém * Léčebné dávkování BROMELAINU pro zvýšení účinnosti antibiotických léků je mg denně. Dýchací ústrojí * Léčebné dávkování BROMELAINU pro léčení trvalé senné rýmy je mg denně (bráno jako tři čtyři dělené dávky). Kůže * Léčebné dávkování BROMELAINU urychlení léčení modřin a zranění je 160 mg denně.

23 Bezpečný BROMELAIN * BROMELAIN má téměř zanedbatelnou jedovatost. Jeho smrtelná dávka je větší než 10 gramů na kg tělesné hmotnosti.

24 3370 BROMELAIN NAP, Inc. BROMELAIN v přírodní podobě můžete získat prostřednictvím Katalogu na stránkách ABO Clinic Balení: 180 kapslí z přírodní celulózy na dobu 6 měsíců při preventivním plánu užívání 1 kapsle denně.

www.pediatric-rheumathology.printo.it LÉKOVÁ TERAPIE

www.pediatric-rheumathology.printo.it LÉKOVÁ TERAPIE www.pediatric-rheumathology.printo.it LÉKOVÁ TERAPIE Nesteroidní protizánětlivé léky (nesteroidní antirevmatika, NSA, NSAID) Nesteroidní antirevmatika mají protizánětlivý, antipyretický (snižující horečku)

Více

Příbalová informace: informace pro uživatele. Abraxane 5 mg/ml, prášek pro přípravu infuzní suspenze. paclitaxelum

Příbalová informace: informace pro uživatele. Abraxane 5 mg/ml, prášek pro přípravu infuzní suspenze. paclitaxelum Příbalová informace: informace pro uživatele Abraxane 5 mg/ml, prášek pro přípravu infuzní suspenze paclitaxelum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek používat,

Více

Manuál pro léčbu zařízením kvantové medicíny RIKTA

Manuál pro léčbu zařízením kvantové medicíny RIKTA Stránka 1 z 173 Stránka 2 z 173 OBSAH Předmluva...9 Kvantová terapie. Mechanismus účinku a klinické účinky... 10 Kapitola 1... 14 ZÁKLADNÍ INFORMACE O PŘÍSTROJI KVANTOVÉ TERAPIE RIKTA... 14 Použití zařízení:...

Více

MAGNETOTERAPIE Historické souvislosti Magnetické pole a organismus

MAGNETOTERAPIE Historické souvislosti Magnetické pole a organismus MAGNETOTERAPIE Historické souvislosti Vést spokojený a dlouhý život bez bolesti a nemocí bylo cílem snad všech lidských civilizací od počátku věků. Šamani a léčitelé, ranhojiči a lékaři neustále hledali

Více

1/6. Příbalová informace - RP

1/6. Příbalová informace - RP Příbalová informace - RP Vážená pacientko, vážený paciente! Čtěte prosím následující příbalovou informaci pozorně, protože obsahuje důležité pokyny, které byste měl(a) dodržovat při užívání tohoto léčivého

Více

Doplňky stravy pro zdraví a aktivní život

Doplňky stravy pro zdraví a aktivní život IMU- NO- MODU- LACE BAK- Doplňky stravy pro zdraví a aktivní život KATALOG PRODUKTŮ K dostání v lékárnách nebo online na www.vitalsupport.cz IMUNOMODULACE BAKTERIÁLNÍMI LYZÁTY www.femivaxinum.cz FEMIVAXINUM

Více

Struktura jaterního lalůčku

Struktura jaterního lalůčku OBSAH Játra...2 Zhoubné onemocnění jater...4 Jak se stanoví diagnóza nádoru jater...6 Jak se zhoubné onemocnění jater léčí...11 Jaké jsou nežádoucí účinky léčby...14 Jak probíhá další sledování po léčbě...17

Více

Projekt osvěty samoléčby na webu SVOPL s aktivním propojováním:

Projekt osvěty samoléčby na webu SVOPL s aktivním propojováním: Projekt osvěty samoléčby na webu SVOPL s aktivním propojováním: Obsah: I. Úvod - definice samoléčby II. Méně závažné stavy a možnosti samoléčby, zdravého chování a prevence - 59 případů a u každé jejich

Více

KATALOG VýROBKU 2015

KATALOG VýROBKU 2015 KATALOG VýROBKU 2015 BYLINÁŘSTVÍ-KOŘENÁŘSTVÍ s.r.o. Bohumil JUKL Sádek 98, 572 01 Polička www.jukl.cz, www.jukl.sk bylinarstvi@jukl.cz Katalog Bylinářství-kořenářství s.r.o. Stránka 2 Vážení zákazníci,

Více

PRODUKTOVÁ DOKUMENTACE PERALGIN

PRODUKTOVÁ DOKUMENTACE PERALGIN PRODUKTOVÁ DOKUMENTACE PERALGIN Platnost od 10. ledna 2008 Obsah Text letáku 4 Produktová dokumentace Úvod do problematiky 6 Alergie 6 Mentální příčiny vzniku alergií 8 Složení Peralginu 10 Účinné látky

Více

MF medireport. Edukační a inzertní příloha časopisu Tempus medicorum. V tomto čísle:

MF medireport. Edukační a inzertní příloha časopisu Tempus medicorum. V tomto čísle: listopad 2010 MF medireport V tomto čísle: KOMPLIKOVANÉ INFEKCE 18 Nové možnosti antimikrobní léčby u nitrobřišních infekcí v chirurgii ZÁCPA 22 Příčiny a léčba zácpy ORALAIR 24 léčba alergické pylové

Více

Jak postupovat, když se bezprostředně po užití zelených potravin objeví tlak v žaludku nebo lehký pocit na zvracení?

Jak postupovat, když se bezprostředně po užití zelených potravin objeví tlak v žaludku nebo lehký pocit na zvracení? V čem jsou zelené potraviny odlišné od ostatních potravních doplňků? Především tím, že nepatří mezi potravní doplňky. Jsou totiž racionálními, celostními potravinami. Jaký je účinek zelených potravin na

Více

GANODERMA (LINGZHI) - Zázračná léčivá rostlina

GANODERMA (LINGZHI) - Zázračná léčivá rostlina GANODERMA (LINGZHI) - Zázračná léčivá rostlina Překlad brožury "Ganoderma (Lingzhi) - Magic, Herbal Medicine" V Číně už po tisíciletí považují houbu Ganoderma (lat. Ganoderma lucidum, česky Lesklokorka

Více

Primární imunitní trombocytopenie (ITP)

Primární imunitní trombocytopenie (ITP) Primární imunitní trombocytopenie (ITP) doc. MUDr. Tomáš Kozák, Ph.D., MBA Informace pro pacienty Interní hematologická klinika 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Fakultní nemocnice Královské

Více

Co je dobré vědět o onemocnění maligním lymfomem

Co je dobré vědět o onemocnění maligním lymfomem Co je dobré vědět o onemocnění maligním lymfomem Informační brožura pro pacienty Úvod Když se dozvíte, že jste vy nebo někdo z vašich blízkých onemocněli a jako diagnóza byl stanoven lymfom, může vás to

Více

IBALGIN RAPID Potahované tablety 12 x 400 mg

IBALGIN RAPID Potahované tablety 12 x 400 mg IBALGIN RAPID Potahované tablety 12 x 400 mg Výrobce: ZENTIVA A.S. Charakteristika: Léčivý přípravek Farmakoterapeutická skupina: Protizánětlivá a protirevmatická léčiva (ATC: M01AE01) Podrobnější informace

Více

SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU

SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1. NÁZEV LÉČIVÉHO PŘÍPRAVKU Amesos 10 mg/5 mg tablety Amesos mg/10 mg tablety Amesos mg/5 mg tablety 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Amesos 10 mg/5 mg tablety: Jedna tableta

Více

Domácí lékaø STARLIFE Obsah

Domácí lékaø STARLIFE Obsah Domácí lékaø Domácí lékaø STARLIFE Obsah Alergie 4 Akné 5 Angina pectoris 6 Ateroskleróza 7 Artritida 8 Artróza 9 Alzheimerova choroba 10 Astma 11 Borelióza 12 Bronchitida 13 Cirhóza jater 14 Crohnova

Více

VYSOKODÁVKOVANÁ INFUZNÍ TERAPIE VITAMINEM C V PREVENCI A LÉČBĚ

VYSOKODÁVKOVANÁ INFUZNÍ TERAPIE VITAMINEM C V PREVENCI A LÉČBĚ VYSOKODÁVKOVANÁ INFUZNÍ TERAPIE VITAMINEM C V PREVENCI A LÉČBĚ V moderní civilizaci je lidský organismus permanentně ohrožován tzv. oxidativním stresem. To je stav, při kterém v těle vzniká (například

Více

O REISHI. Ganoderma lucidum (Ling-Zhi, REISHI)

O REISHI. Ganoderma lucidum (Ling-Zhi, REISHI) O REISHI Ganoderma lucidum (Ling-Zhi, REISHI) Na první pohled nepříliš zajímavá houba, tedy z pohledu praktického houbaře. Ovšem zdání klame, tato pěkná jakoby nalakovaná houba má fantastické léčivé schopnosti.

Více

Příbalová informace: informace pro uživatele. Novalgin injekce injekční roztok metamizolum natricum monohydricum

Příbalová informace: informace pro uživatele. Novalgin injekce injekční roztok metamizolum natricum monohydricum sp.zn.sukls22584/2013, sp.zn.sukls96877/2014 Příbalová informace: informace pro uživatele Novalgin injekce injekční roztok metamizolum natricum monohydricum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci

Více

1/2014 OBOHACENÁ KREVNÍ PLAZMA JARNÍ TÉMA: ÚČINNÁ LÉČBA ALERGIÍ PŘÍLIŠ RYCHLÉ VYVRCHOLENÍ LÉČÍ POHYBOVÝ APARÁT ČASOPIS ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU

1/2014 OBOHACENÁ KREVNÍ PLAZMA JARNÍ TÉMA: ÚČINNÁ LÉČBA ALERGIÍ PŘÍLIŠ RYCHLÉ VYVRCHOLENÍ LÉČÍ POHYBOVÝ APARÁT ČASOPIS ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU 1/2014 JARNÍ TÉMA: ÚČINNÁ LÉČBA ALERGIÍ PŘÍLIŠ RYCHLÉ VYVRCHOLENÍ ČASOPIS ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU VNÍMEJTE SE JAKO CELEK ROZHOVOR: S HEREČKOU A VÝTVARNICÍ JANOU KRAUSOVOU OBOHACENÁ KREVNÍ PLAZMA LÉČÍ

Více

Vyšší odborná škola a Střední zdravotnická škola MILLS, s.r.o. Diplomovaný farmaceutický asistent

Vyšší odborná škola a Střední zdravotnická škola MILLS, s.r.o. Diplomovaný farmaceutický asistent Vyšší odborná škola a Střední zdravotnická škola MILLS, s.r.o. Morbus Crohn Diplomovaný farmaceutický asistent Vedoucí absolventské práce: MUDr. Petr Vojkůvka Vypracovala: Michala Staňková Čelákovice 2011

Více

DIETNÍ SESTRA DIETY VE ZDRAVÍ A NEMOCI

DIETNÍ SESTRA DIETY VE ZDRAVÍ A NEMOCI MUDr. David Frej DIETNÍ SESTRA DIETY VE ZDRAVÍ A NEMOCI TRITON MUDr. David Frej DIETNÍ SESTRA DIETY VE ZDRAVÍ A NEMOCI Tato kniha ani žádná její část nesmí být kopírována, rozmnožována ani jinak šířena

Více

Úvod do oborů. Mikrobiologie studuje vlastnosti a funkce mikroorganismů ve vztahu k člověku. Podílí se na diagnostice infekčních onemocnění.

Úvod do oborů. Mikrobiologie studuje vlastnosti a funkce mikroorganismů ve vztahu k člověku. Podílí se na diagnostice infekčních onemocnění. Úvod do oborů Mikrobiologie studuje vlastnosti a funkce mikroorganismů ve vztahu k člověku. Podílí se na diagnostice infekčních onemocnění. Imunologie je poměrně mladý lékařský vědní obor, který se zpočátku

Více

sp.zn.: sukls19765/2009 a k sp.zn.: sukls4656/2008, sukls37967/2011

sp.zn.: sukls19765/2009 a k sp.zn.: sukls4656/2008, sukls37967/2011 sp.zn.: sukls19765/2009 a k sp.zn.: sukls4656/2008, sukls37967/2011 Příbalová informace: informace pro uživatele Fludara prášek pro injekční/infuzní roztok fludarabini phosphas Přečtěte si pozorně celou

Více

ODBORNÝ ČASOPIS 5-6/2014

ODBORNÝ ČASOPIS 5-6/2014 ODBORNÝ ČASOPIS 5-6/2014 POZOR NA KLÍŠŤATA KLÍŠŤATA JSOU DNES TAM, KDE DŘÍVE NEBÝVALA! klouby vazy šlachy Objevte s Kamzíkem JARNÍ SOUTĚŽ nejvyšší místo Evropy v srdci švýcarských Alp! Jediný v ČR se zesílenou

Více

Informovaný souhlas pacienta(tky) s výkonem. Biologická léčba při zhoubném onemocnění

Informovaný souhlas pacienta(tky) s výkonem. Biologická léčba při zhoubném onemocnění Informovaný souhlas pacienta(tky) s výkonem Biologická léčba při zhoubném onemocnění Vážená paní, Vážený pane, vzhledem k tomu, že jako svéprávný jedinec se podílíte významným způsobem na diagnostickém

Více

Příloha č. 2 k rozhodnutí o změně registrace sp. zn. sukls175189/2012 a příloha ke sp. zn. sukls80838/2011 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU

Příloha č. 2 k rozhodnutí o změně registrace sp. zn. sukls175189/2012 a příloha ke sp. zn. sukls80838/2011 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU Příloha č. 2 k rozhodnutí o změně registrace sp. zn. sukls175189/2012 a příloha ke sp. zn. sukls80838/2011 1. NÁZEV PŘÍPRAVKU Ciplox 250 Potahované tablety SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ

Více