VINO HORT s.r.o. KOLBY a.s. VINAŘSTVÍ KOVACS s.r.o. VÍNO MARCINČÁK VINAŘSTVÍ MIKROSVÍN MIKULOV a.s. NOVÉ VINAŘSTVÍ a.s. REISTEN s.r.o. SONBERK a.s.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "VINO HORT s.r.o. KOLBY a.s. VINAŘSTVÍ KOVACS s.r.o. VÍNO MARCINČÁK VINAŘSTVÍ MIKROSVÍN MIKULOV a.s. NOVÉ VINAŘSTVÍ a.s. REISTEN s.r.o. SONBERK a.s."

Transkript

1 VINO HORT s.r.o. KOLBY a.s. VINAŘSTVÍ KOVACS s.r.o. VÍNO MARCINČÁK VINAŘSTVÍ MIKROSVÍN MIKULOV a.s. NOVÉ VINAŘSTVÍ a.s. REISTEN s.r.o. SONBERK a.s.

2 Milí přátelé a milovníci vína, Z emě, kde vinaři úzce spolupracují a navzájem se podporují v zájmu zvýšení kvality a uznání vín z vlastní země, jsou dlouhodobě nejúspěšnější na mezinárodních trzích. Pro žádného z nás není jednoduché odkrýt karty před naším konkurentem, s nímž třeba bojujeme o zákazníka. Pokud to však oba uděláme, poučíme se z výsledků práce toho druhého a pochopíme, co stojí za jeho úspěchem, můžeme se zlepšovat rychleji. Cesta k dobré pověsti celého regionu vede právě tímto směrem. Z naplnění tohoto cíle budeme profitovat nejenom my, ale zejména všichni, kteří mají víno rádi.

3 N ás osm z jižní Moravy pochopilo, že klíčem ke zdokonalení image moravských vín na domácím trhu a úspěchu na trhu mezinárodním se může stát otevřené srovnání a spojení sil, spolu s dobrovolným přijetím pravidel směřujících k nejvyšší kvalitě vín. Svá vína vyrábíme z plodů unikátních vinic jižní Moravy, jež jsou spolu se specifi c- kým mikroklimatem jednotlivých poloh a omezenými výnosy základním předpokladem výroby vysoce kvalitních vín. V červenci 2006 jsme proto, jako zástupci osmi středně velkých vinařství, pro něž je výroba vína tvůrčím procesem, založili na jižní Moravě skupinu V8. Myslíme si, že největší síla spočívá ve vzájemném spojení. Chceme spolupracovat v oblasti marketingu, zvyšování úrovně a prestiže moravského vinařství i zvyšování kultury vína obecně. Plánujeme společnou účast na zahraničních i tuzemských výstavách a soutěžích i spolupráci v oblasti vinařské turistiky. Naše vína již získala řadu ocenění v mezinárodních soutěžích. To nám však nestačí. Důležité je, abyste vína znali, kupovali a vychutnávali vy, milovníci vína, ať již doma, či v zahraničí. Pochopili jsme rovněž, že je nutné se postavit tváří v tvář přísné kritice naší práce, která nám může pomoci zjistit, kde můžeme něco vylepšit, kde máme nevyužitý potenciál, ale i kde jsou naše silné stránky, na co bychom se měli zaměřit a čím můžeme zaujmout svět. Už čtyřikrát jsme pozvali k hodnocení našich vín významné vinařské odborníky, členy světově proslulé instituce Master of Wine. Už nás hodnotili Angela Muir, Jűrgen van der Mark, Dr. Josef Schuller a John Salvi. Ve slepých degustacích ochutnali vždy přes stovku našich vín a posoudili je z hlediska kvality a schopnosti obstát v mezinárodní konkurenci. Uspěli jsme a hlavně jsme se poučili. Zcela jistě budeme v těchto hodnoceních pokračovat nejen letos, ale i v letech příštích. A vždy vám milovníkům našich vín dáme vědět, jak jsme dopadli. A také vám dáme příležitost porovnat vaše chuťové preference s hodnocením světových odborníků. Chceme vám nabízet stále lepší kvalitu našich vín. Stále si myslíme, že právě v našem společném snažení to dokážeme. Na zdraví! Vaše V8

4 V inařství Hort bylo založeno v roce Vinný sklep se nachází v Dobšicích u Znojma. Hrozny pocházejí z předem dohodnutých vinic. Vinařství Hort vinice nevlastní, stojí uprostřed mezi vinohradníky a obchodníky. Důraz je kladen na výběr zdravé suroviny s vyšším obsahem cukru, skladbu odrůd a výběr nejlepších poloh. U zrodu vína stojí vinohradníci, kteří své práci maximálně rozumí. Dokáží vypěstovat vysoce kvalitní surovinu, která se stává základem pro výrobu kvalitního vína. Výnosnost keřů je menší než 2 kg, s možností další redukce či ponechání hroznů na vinici pro ledové či botrytické víno. Technologie zpracování hroznů se liší podle odrůd. Vinařství Hort se nebojí novinek a experimentů, jsou-li v souladu s přírodou, ale ani oprašování starých tradic. Stále více se zaměřuje na battonage a metodu sur-lie (metody využívající delšího ležení vína v průběhu vinifi kace na zdravém kvasničném kalu). Největší úspěchy má se svými růžovými víny. Mezi registrované značky patří Franceska (Frankovka z Česka) a Charlotta (Chardonnay a Rulandské bílé). Symboly 5V vinařství Hort jsou výjimečnost, vitalita, vkus, vzrušení, věrnost.

5 Ing. Jiří Hort Rád vás vidím. Věřím, že s námi vás čeká spousta skvělých zážitků a šťastných chvil. Pojďte se mnou vstoupit do našeho světa vín. V poklidném místě otevřete láhev dobrého vína, nespěchejte prosím, dejte mu prostor se nadechnout, jistě se vám za to odmění. Pár krouživých pobybů ve skleničce uvolní jeho aroma, stačí zlehka načichnout při samotném okraji, svlažit rty i jazyk, otevřít svoji mysl a nechat se unášet pocity z vína. Věřte, že pokud se chcete stát zkušeným degustátorem, platí pouze jedno pravidlo: pít, pít a nepřestávat. VINO HORT Pražská 44a/ Znojmo sklep: Dobšice č. 69, č. 89 Mobil: Ing. Jiří Hort

6 V inařství KOLBY hospodaří na vlastních vinicích v obci Pouzdřany. 28 hektarů vinice se rozkládá na jihozápadním kopci Kolby, sousedícím s přírodní rezervací Pouzdřanská step. Díky neporušenému životnímu prostředí, unikátním klimatickým podmínkám, půdnímu složení a pečlivé práci ve vinici, patří tato poloha k nejlepším u nás. Již zmíněné unikátní podmínky nám dávají předpoklad vyrábět zajímavá výrazná vína. Produkce společnosti je zaměřena z větší části na vína bílá. Filozofi í společnosti je vyrábět víno ve vinici. Proto plně využíváme potencionál jedinečné polohy a um našeho vinohradníka a technologa ve sklepě. Rozloha vinic nám zajištuje dostatečné množství kvalitní suroviny i přes skutečně šetrný přístup pěstování révy. Prvním předpokladem kvalitní suroviny je nízké zatížení keře a spousta ruční práce ve vinici. Snažíme se o to, aby chuť hroznu byla v celé své kráse přenesena do budoucího vína. K tomu nám slouží moderní technologie a bohaté zkušenosti technologa. Díky kvalitní práci ve vinici můžeme každý rok vyrábět vína s přívlastkem v kategorii pozdní sběr, výběr z hroznů a výběr z bobulí, a to i u vín červených. U každého vína se snažíme o to, aby byl zajištěn rozvoj pestré škály chutí a vůní, typických pro danou odrůdu. Proto se snažíme minimalizovat chemické ošetření vín a technologické zásahy na co možná nejmenší úroveň a dát vínu šanci a prostor pro vlastní rozvoj. Roční produkce nepřesahuje lahví.

7 Ing. Martin Nesvadba Po ukončení vysoké školy jsem pracoval v několika vinařských společnostech jako technolog a pod dohledem australského létající vinaře jsem nasbíral ty největší zkušenosti. Od roku 2004 jsem ředitelem vinařské společnosti KOLBY. Mám to štěstí, že povolání je zároveň i koníčkem. Největší předností je cit a láska k vinicím a jedinečnému nápoji, kterým je VÍNO. I přes spoustu manažerské práce ve společnosti se aktivně podílím na výrobě tohoto ušlechtilého nápoje. KOLBY a.s. Česká Pouzdřany Tel./Fax: Ing. Martin Nesvadba

8 V inařství Kovacs je rodinnou vinařskou fi rmou, která se řídí mottem umění ve víně. Vinař víno maluje, skládá jím své verše. Tato slova vystihují, jak důležitá je práce a přístup vinaře při pěstování révy, výrobě vín. Vkládá do vína svůj rukopis, cítění, náladu a svoji lásku. Vinařství pracuje na vlastních vinicích o rozloze 30 hektarů s počtem 145 tisíc keřů. To cítí jako ten podstatný moment a skutečnost, neboť víno vzniká ve vinici a vinařství vidí jako nezbytné být tvůrcem svého hroznu. Citlivost k lokalitě a souznění s přírodou, vystihnutí projevu místa, terroir vede k vypěstování velkého hroznu pro výrobu velkého vína. Šetrný ruční sběr, citlivé zpracování hroznu a kvalitní, moderní technologie v tradičních historických vinných sklepích vedou k výrobě charakterově čistých, výrazných a osobitých vín s nenapodobitelným výrazem. Vinařství vyrábí dle své fi lozofi e pouze přívlastková vína. Zákazníkem vinařství je gastronomie, vinotéky, fi remní a koncový vínomilec. Vinařství vítá své zákazníky ve stylové sklepní uličce, jejíž součástí je vinotéka a vinný restaurant s penzionem. Zde nabízí skvělou zážitkovou gastronomii skloubenou s vlastními víny.

9 Ing. Miroslav Kovács Víno je pro mne krásnou a velkou výzvou, prostorem pro seberealizaci a vyjádření pocitů, nálad. Víno mám rád, rád s ním rozmlouvám, rád jej tvořím. Hrdě se hlásím k tomu, že jsem především vinohradníkem a vinařem, technologem. Ve své profesi se snažím stále zdokonalovat. K tomu využívám zkušeností starších vinařských generací a poznatků nových moderních technologií, které neváhám použít při výrobě mých vín. Jako důležitou vidím generační provázanost rodinných vinařských fi rem. Poznání, ke kterému vinař dojde po mnoha letech komunikace s přírodou, vinicí a vínem, je nutné, v zájmu zachování umění výroby vína, předat potomkům, nástupcům. Zvu vás na prohlídku našich vinic a vinných sklepů, abyste nasáli atmosféru a náladu našeho vinařství. Ing. Miroslav Kovács VINAŘSTVÍ KOVACS s.r.o Novosedly č. ev. 5 Tel.: Fax:

10 V íno Marcinčák je rodinné vinařství, které hospodaří na 110 ha vlastních vinic v Mikulovské vinařské podoblasti. Většina vinic leží v Novosedlích, které jsou třetí největší vinařskou obcí na Moravě. V Novosedlích se také nachází moderní výrobní areál a archivní sklepy. Všechna vína jsou vyráběna z vlastních hroznů. Od roku 2008 je vinařství největším vinohradnickým BIO-pěstitelem v České republice. Veškeré vinice jsou obhospodařovány a pěstovány ekologicky v duchu organické (bio)produkce. Vinařství ve svých vinicích pomáhá návratu vymizelého, ohroženého druhu motýla, kterým je pestrokřídlec podražcový. Filozofi e hospodaření spočívá v malém zatížení révového keře hrozny, v redukci úrody a péči o každý jednotlivý keř a hrozen v souznění s přírodou bez chemie a zatěžování životního prostředí. Při pečlivém ručním sběru jsou vybírány pouze vyzrálé a zdravé hrozny, což umožňuje vyrábět výhradně přívlastková vína v celé škále odrůd. Vyhlášenou specialitou vinařství jsou přírodně sladká vína, jejíchž kvalitou a velikostí produkce se vinařství řadí na světovou špičku.

11 Ing. Petr Marcinčák Přátelé, našim největším bohatstvím jsou naše vinice, kde se víno rodí a získává neopakovatelný charakter. Je to půda a podnebí, které vytváří mimořádné terroir předurčené pro zrození velkých vín. Je to ale také ruka a vůle vinaře, která tomu všemu dává smysl. Je to jeho duše, která se na konec zrcadlí ve skleničce jiskrného vína. Přijměte mé pozvání k nám do našich vinic a sklepů a pojďte se mnou nalézat nekonečné krásy a rozmanitosti vína, které se rodí v našich vinicích bez chemie a v souznění s přírodou. Ing. Petr Marcinčák VÍNO MARCINČÁK Vinařská Mikulov provozovna: vinné sklepy Novosedly Tel.: Fax:

12 V inařství MIKROSVÍN Mikulov a.s. obhospodařuje 240 ha vinic v oblasti Pálavy. Řídí se mottem vyrábíme víno ve vinici. Hlavním záměrem při výrobě vína je zvýraznit špičkové možnosti, které poskytuje zeměpisně výhodně položená oblast. Proto je zvolena místně netradiční, ve světě však dominující fi lozofi e pěstování révy, která je založena na malém zatížení keřů, velmi reduktivním řezu, malé produkci révového semene a šetrném přístupu k přírodě. Při ošetřování vinic se nepoužívají anorganická hnojiva a použití pesticidů je maximálně omezeno, všechny organické zbytky se vrací zpět do vinic za využití rozhodujících biotechnologií. Víno se pak stává opravdu přírodním produktem, který se dá skutečně pít pro zdraví. Při výrobě jsou používány jen dobře osluněné hrozny s dokonalým charakterem odrůdy, z vybraných partií odrůd z jednotlivých vinařských poloh a vinic. Z celkové produkce hroznů se zpracovává max. 50 %, zbytek suroviny je prodán obchodním partnerům. Vína zásadně nejsou doslazována. Hlavní dominantou mezi odrůdami je Ryzlink vlašský. Ideální podmínky pěstování, špičková poloha vinic, správná fi lozofi e a šetrné technologie umožňují této odrůdě rozvinout celou škálu nádherných chutí a vůní, kořenitost a plnost. Vinařství MIKROSVÍN Mikulov a.s. pěstuje tuto odrůdu na třetině své plochy a z ní vyráběná vína jsou nejprodávanějším artiklem pravidelně patří mezi perly celé produkce v celé šíři kategorií vín s přívlastkem, včetně ledových vín. Celková roční produkce nepřesahuje 150 tis. litrů bílého vína a 30 tis. litrů vína červeného.

13 Ing. Patrik Staško jsem absolventem MZLU v Lednici na Moravě, již v průběhu studií v roce 1994 jsem byl v týmu Nicolase Butlera (fl ying winemaker), který zaváděl moderní technologie výroby vína na jižní Moravě. Zkušenosti jsem nabyl v několika vinařských společnostech a v roce 2001 jsem absolvoval studijní cestu po Austrálii v Adelaide, Barossa Valley. Od roku 2004 mám tu čest pracovat s týmem výborných vinařů a vinohradníků v jednom z nejlepších vinařství na Moravě. VINAŘSTVÍ MIKROSVÍN MIKULOV a.s. Nádražní Mikulov Tel.: Fax: Mobil: Ing. Patrik Staško

14 N ové Vinařství je mladé, progresivní high-tech vinařství, které se stalo v roce 2006 objevem roku na domácí vinařské scéně. Již během prvního roku své existence získalo řadu medailí, diplomů a ocenění v České republice i v zahraničí. Obhospodařuje 102 ha vinic v okolí Mikulova. Z jednoho keře připravuje maximálně jednu láhev vína. V moderně pojatém vinařském Domě Na Výsluní v Drnholci, jehož interiér navečer zalévají paprsky zapadajícího slunce, vznikají pouze bílá a růžová vína, která právě v tomto regionu dávají špičkovou kvalitu. Jsou vyrobena z vyzrálých až přezrálých hroznů, s důrazem na malé zatížení keřů a šetrný sběr, pomocí nejmodernější technologie bez zvyšování obsahu cukru nebo kyselin. Vyznačují se moderním, netradičním, avšak současně velmi kvalitním pojetím ambaláže lahví, tmavě zelených rýnských pistolí, která podtrhuje celkový dojem z těchto svěžích, jiskřivých, aromatických vín. Vybírat lze ze dvou řad, CÉPAGE a CUVÉE. Řada CÉPAGE nabízí lehčí a elegantnější odrůdová vína se skleněným uzávěrem a velmi moderní crazyetiketou, zatímco řada CUVÉE symbolizuje špičková bílá směsná vína s intenzivnějším projevem; u této řady jsou standardem hliníkové šroubovací uzávěry, etikety jsou moderní, avšak decentní.

15 Ing. Marek Špalek Přišel jsem na svět do vinařské rodiny a víno mě provází životem dosud. Krátce po listopadové revoluci jsem spoluzaložil rodinné vinařství, působil v několika vinařských společnostech a byl jsem i předsedou Moravínu svazu moravských vinařů a ředitelem Národního vinařského centra ve Valticích. Ověřil jsem si, že mám organizační a manažerské schopnosti a že mám i výhodu ve znalosti cizích jazyků. Od ledna 2004 určuji směřování a strategii společnosti Nové Vinařství. Od 1. března 2005 jsem ředitelem této společnosti. NOVÉ VINAŘSTVÍ, a.s. Zarybník Měřín Vinařství: Výsluní Drnholec Tel.: Fax: Mobil: Ing. Marek Špalek

16 V inařství Reisten zpracovává pouze hrozny z vlastních vinic o celkové výměře 30 ha, ležících v tratích Valtická v Mikulově, Nad Nesytem v Sedleci a tratích Pod Pálavou a U Božích muk v Pavlově. Vinice jsou zapojeny do systému integrované produkce hroznů. Cílem tohoto systému je dosažení optimálních výnosů vysoké kvality cestou, která nezatěžuje životní prostředí, za minimalizace používání chemických ochranných prostředků při ošetřování vinic a zatravnění vinic pro vytvoření vyváženého ekosystému. Vysoký důraz je kladen na zelené práce, pro dosažení co nejvyšší kvality hroznů je důsledně regulována úroda, výnos je omezen na 45 hl/ha. Vše se řídí krédem kvalita vína se dělá ve vinici. Sklizeň probíhá výhradně ručně, do beden, nikoliv do kontejnerů, neboť šetrné zacházení s hrozny je základním požadavkem kvality. Ve sklepním hospodářství jsou používány pouze přírodní prostředky v co nejmenším množství. Základní fi lozofi í vinařství je produkce vysoce kvalitních, zejména přívlastkových vín, v nichž je zřetelně promítnut terroir. Vína, určená především pro vrcholovou gastronomii, privátní klientelu a vinotéky, jsou vyráběna velmi šetrnou reduktivní technologií, se snahou převést charakter vinice, ročníku a odrůdy do vína beze ztrát. Celková roční produkce činí tisíc lahví.

17 Arch. Radomír Nepraš Své celoživotní povolání památkového architekta jsem v roce 1999 opustil z lásky k vínu. Můj vztah k tomuto vznešenému nápoji se formoval již v počátku 70tých let, kdy jsem působil na valtickém zámku a stal jsem se členem společnosti Valtické vinné trhy. Na hobby praxi ve vlastním sklepě a vinici v Pavlově navázalo po roce 1989 několik stáží v nejvýznamnějších oblastech Francie, které předznamenaly můj další život. Zájem o kulturu vína vyústil v autorství studie a realizaci Národního vinařského centra a založení Salonu vín České republiky. Zcela přirozeným završením mé přeměny z památkáře ve vinaře bylo založení vinařství Reisten, kde jsem spolumajitelem a současně tvůrcem fi lozofi e vín i vinařství. Arch. Radomír Nepraš REISTEN s.r.o. Zámek Valtice Tel.: Fax:

18 S noubením země a slunce na vinici Sonberk vzniká víno s vlastním rukopisem. Sprašová vinice, založená již ve 13. století, s ojedinělým výhledem na nejkrásnější dominantu Moravy druhohorní pohoří Pálavy je místem se skutečným geniem loci. Na jejích čtyřiceti hektarech pěstuje vinařství Sonberk révu způsobem šetrným k životnímu prostředí. Na základě geologického průzkumu jsou zde vysazeny nejvhodnější odrůdy: Ryzlink rýnský, Pálava, Tramín, Rulandské šedé a Sauvignon. Vinařství Sonberk, je moderní architektonický skvost, postavený uprostřed vinohradu věhlasným Josefem Pleskotem. Vyrábí se zde vína pouze z vlastních hroznů, z přísně redukovaných sklizní, kdy množství sklizených hroznů na keř nepřesáhne 1,5 kg. Réva je během vegetačního období ošetřována a odlisťována ručně, selektovaná ruční sklizeň je samozřejmostí. Vína ze Sonberku v sobě nesou charakter unikátní polohy a vynikající půdy, spojují péči vinohradníka s uměním sklepmistra, proměňujícího co nejpřirozenějším způsobem, bez zbytečných zásahů, hrozny ve víno vhodné ke každodennímu zdravému doušku, pro zvláštní příležitosti i pro potěšení. Roční produkce nepřesahuje litrů bílých přívlastkových a speciálních vín, která vychutnávají nejen prezidenti. Získávají řadu ocenění na světových výstavách, z toho k nejvýznamnějším patří zlaté a stříbrné medaile na Vinalies Paris, International Wine and Spirit Competition London, World Wine Awards Decanter. Sonberk byl vyhlášen nejlepším vinařstvím roku 2007 prestižní soutěží nejuznávanějšího domácího časopisu Vínorevue.

19 JUDr. Tibor Nyitray Svoji zálibu ve víno jsem proměnil v téměř profesní vztah. Své zkušenosti z původní profese jsem využil při hledání vhodného týmu spolupracovníků a při budování nejmodernějšího vinařského domu na Moravě. Otevřením tohoto architektonicky i technologicky ojedinělého vinařství, ve spojení se skvělým terroir SONBERKU, jsme dotvořili ucelený souhrn podmínek potřebných pro výrobu špičkových moravských vín světové kvality. JUDr. Tibor Nyitray SONBERK a.s. Sonberk Popice Tel.:

20 Klub Alinace vinařů V8 Partner Alinace vinařů V8 Označení se týká vinoték, vináren, restaurací, hotelů apod., kde je možno provádět klubovou činnost. Podnik k tomu tedy musí mít nezbytné prostory a možnost posezení. Navíc každý člen Aliance vinařů V8 musí být v nabídce podniku zastoupen minimálně pěti víny. V podniku jsou na viditelných místech (vchodové dveře, výlohy, vitríny, atd.) umístěny samolepky ve tvaru čtverce o velikost A6 se zlatým podkladem a nápisem Klub Alinace vinařů V8. Aliance garantuje, že s výjimkou hlavního města Prahy udělí toto označení vždy pouze jednomu podniku v daném městě. CODEX KLUBŮ ALIANCE VINAŘŮ V8 Kluby Alinace vinařů V8 jsou tvořeny sítí partnerských restaurací, vináren a vinoték, které se zavázali dodržovat Codex Klubů Alinace vinařů V8: 1. Klub má v aktuální nabídce vína všech členů Aliance 2. Klub má k dispozici minimálně pět vín každého člena Aliance 3. Klub garantuje nadstandardní úroveň presentace vín Aliance 4. Aliance zajišťuje v Klubu degustace kolekcí vín členů i odrůdové degustace 5. Aliance spolupracuje s kluby na zvyšování úrovně a kultury presentace vína Označení se týká vinoték, vináren, restaurací, hotelů apod. Jedinou podmínkou pro udělení tohoto označení je skutečnost, že má podnik v nabídce alespoň 1 víno z každého vinařství Aliance vinařů V8. V podniku jsou na viditelných místech (vchodové dveře, výlohy, vitríny, atd.) umístěny samolepky ve tvaru čtverce o velikost A6 se stříbrným podkladem a nápisem Partner Alinace vinařů V8.

21 VINO HORT Pražská 44a/ Znojmo sklep: Dobšice č. 69, č. 89 Hradec Králové Pardubice KOLBY a.s. Česká Pouzdřany Praha BOSKOVICE VINAŘSTVÍ KOVACS s.r.o Novosedly č. ev. 5 VÍNO MARCINČÁK Vinařská Mikulov provozovna: vinné sklepy Novosedly VINAŘSTVÍ MIKROSVÍN MIKULOV a.s. Nádražní Mikulov NOVÉ VINAŘSTVÍ, a.s. Zarybník Měřín Vinařství: Výsluní Drnholec REISTEN s.r.o. Zámek Valtice SONBERK a.s. SONBERK a.s. Sonberk Popice Brno Jihlava Vídeň Praha Berlín Norimberk Mnichov Jihlava MORAVSKÝ KRUMLOV ROSICE IVANČICE A TIŠNOV KUŘIM BRNO POHOŘELICE Vídeň BLANSKO ŽIDLOCHOVICE ŠLAPANICE POUZDŘANY HUSTOPEČE POPICE ZNOJMO DRNHOLEC DOBŠICE NOVOSEDLY HRUŠOVANY NAD JEVIŠOVKOU MIKULOV Vídeň BŘECLAV VALTICE VYŠKOV SLAVKOV U BRNA BUČOVICE HODONÍN Bratislava Budapešť Varšava Olomouc Ostrava KYJOV SK Varšava Olomouc Ostrava Zlín Uherské Hradiště VESELÍ NAD MORAVOU

22 Poznámky

23

24 Aliance vinařů V8, o.s. Zámek č Mikulov

VINO HORT s.r.o. KOLBY a.s. VINAŘSTVÍ KOVACS s.r.o. VÍNO MARCINČÁK VINAŘSTVÍ MIKROSVÍN MIKULOV a.s. NOVÉ VINAŘSTVÍ a.s. REISTEN s.r.o. SONBERK a.s.

VINO HORT s.r.o. KOLBY a.s. VINAŘSTVÍ KOVACS s.r.o. VÍNO MARCINČÁK VINAŘSTVÍ MIKROSVÍN MIKULOV a.s. NOVÉ VINAŘSTVÍ a.s. REISTEN s.r.o. SONBERK a.s. VINO HORT s.r.o. KOLBY a.s. VINAŘSTVÍ KOVACS s.r.o. VÍNO MARCINČÁK VINAŘSTVÍ MIKROSVÍN MIKULOV a.s. NOVÉ VINAŘSTVÍ a.s. REISTEN s.r.o. SONBERK a.s. Milí přátelé a milovníci vína, Z emě, kde vinaři úzce

Více

VINAŘSTVÍ WALDBERG VRBOVEC S.R.O.

VINAŘSTVÍ WALDBERG VRBOVEC S.R.O. VINAŘSTVÍ WALDBERG VRBOVEC S.R.O. VINAŘSTVÍ WALDBERG VRBOVEC Vybrané partie vín zpracované moderní technologií zrají v pískovcovém sklepě, který byl v roce 1770 vybudován u obce Chvalovice opatem řádu

Více

NABÍDKA VÍN VINNÝ SKLÍPEK KYJOV

NABÍDKA VÍN VINNÝ SKLÍPEK KYJOV NABÍDKA VÍN VINNÝ SKLÍPEK KYJOV Vážení zákazníci, V našem vinném sklípku máte možnost konzumovat a zakoupit kvalitní vína 4 vinařství. Vinařství Maňák a Vinařství Šalša jsou místní rodinná vinařství regionu

Více

a z červených odrůd především

a z červených odrůd především z HISTORIE vinařství Vinařství Kořínek v roce 2011 oslavilo 20 let od svého založení. Manželé Kořínkovi začínali obhospodařovat vinohrady o rozloze 1,5 ha a soustředili se především na prodej hroznů. Později

Více

Archivní vína. Tramín červený 1981 0,75 L 3849,- Kč. Muškát Ottonel 1983 0,75 L 3099,- Kč. Veltlínské zelené 1987 0,75 L 2299,- Kč

Archivní vína. Tramín červený 1981 0,75 L 3849,- Kč. Muškát Ottonel 1983 0,75 L 3099,- Kč. Veltlínské zelené 1987 0,75 L 2299,- Kč Vinný lístek Archivní vína Tramín červený 1981 0,75 L 3849,- Kč Muškát Ottonel 1983 0,75 L 3099,- Kč Veltlínské zelené 1987 0,75 L 2299,- Kč Frankovka 1987 0,75 L 1199,- Kč Neuburské 1997 0,75 L 649,-

Více

Program pro skupiny: Cena: Kč 1.150, -/os.ubytování v hotelu (Kč 990,-/os. ubytování nad vinnými sklepy)

Program pro skupiny: Cena: Kč 1.150, -/os.ubytování v hotelu (Kč 990,-/os. ubytování nad vinnými sklepy) Krajinou Lichtenštejnů Přijeďte se přesvědčit o jedinečnosti Lednicko-valtického areálu. Tento unikátní park o rozloze okolo 280 km2 tvořil mocný rod Lichtenštejnů po dobu tří staletí a od roku 1996 je

Více

VINNÁ GALERIE Akční nabídka. Box LaGarde. Akční cena od: 575 Kč bez Dph

VINNÁ GALERIE Akční nabídka. Box LaGarde. Akční cena od: 575 Kč bez Dph Box LaGarde Vinařství Lagarde bylo založeno v roce 1897 v nejdůležitější vinařské oblasti Argentiny. Provincie Mendoza se nachází na středozápadě země na úpatí And v mírném a suchém klimatu, které se významně

Více

Veltlínské zelené polosladké bílé víno odrůdové jakostní 0,75 l 189,00 Kč. Müller Thurgau suché bílé víno jakostní 0,75 l 189,00 Kč

Veltlínské zelené polosladké bílé víno odrůdové jakostní 0,75 l 189,00 Kč. Müller Thurgau suché bílé víno jakostní 0,75 l 189,00 Kč Naše vinařství vzniklo v roce 1992 přirozeným vývojem a vyvíjelo se během 20 let od malého sklepa až po dnešní moderní vinařství, které se hlásí k modernímu stylu nejenom architekturou a vybavením, ale

Více

DÁRKOVÁ BALENÍ. Objednávky: Objevujte s námi nové tváře vína. společnosti Soare sekt a Vinařství Zaječí

DÁRKOVÁ BALENÍ. Objednávky: Objevujte s námi nové tváře vína. společnosti Soare sekt a Vinařství Zaječí Objevujte s námi nové tváře vína Společnost Soare sekt přináší na trh kolekci prestižních souprav s moravskými tichými víny a francouzskými sekty. Věříme, že si vyberete vhodnou kombinaci, která udělá

Více

Na Vaše zdraví a Vaši spokojenost s vínem z Hrušek připíjí, Ing. Richard Tichý. - 1 -

Na Vaše zdraví a Vaši spokojenost s vínem z Hrušek připíjí, Ing. Richard Tichý. - 1 - Vážení návštěvníci, jménem organizačního výboru dnešní akce Vás srdečně vítám ve vinařské obci Hrušky. Organizátoři mají dlouholeté zkušenosti v pořádání místních a oblastních výstav vín, ale poprvé Vám

Více

MORAVSKÉ VINAŘSKÉ STEZKY

MORAVSKÉ VINAŘSKÉ STEZKY MORAVSKÉ VINAŘSKÉ STEZKY Luboš Kala 19. 3. 2013 Nadace Partnerství Pomáháme lidem chránit a zlepšovat jejich životní prostředí. Jakou formou pomáháme? Udělováním grantů Inspirací dobrými příklady Poskytováním

Více

SPOLEČNOST valtické vinné trhy. ve spolupráci se Střední odbornou školou vinařskou a Středním odborným učilištěm zahradnickým ve Valticích STATUT

SPOLEČNOST valtické vinné trhy. ve spolupráci se Střední odbornou školou vinařskou a Středním odborným učilištěm zahradnickým ve Valticích STATUT SPOLEČNOST valtické vinné trhy ve spolupráci se Střední odbornou školou vinařskou a Středním odborným učilištěm zahradnickým ve Valticích STATUT 48. ročník valtických vinných trhů 2015 Celostátní výstava

Více

!SAVIGNON BLANC! 480 Kč! !RULANDSKÉ ŠEDÉ! 480 Kč!

!SAVIGNON BLANC! 480 Kč! !RULANDSKÉ ŠEDÉ! 480 Kč! BÍLÁ VÍNA PÁLAVA 390 Kč Sladké bílé moravské víno s jedinečným ocáskem. Doporučujeme podávat jako aperitiv, k moučníkům a zmrzlině. DELLE VENEZIA FRIULANI 470 Kč Itálie 2013 Nové skvělé bílé suché cuvée,

Více

Vinařství Mikulica. Miroslav Mikulica

Vinařství Mikulica. Miroslav Mikulica Vinařství Mikulica Rodinné vinařství Mikulica sídlí ve Velkých Pavlovicích na jihu Moravy. Produkujeme si své hrozny, ze kterých vyrábíme především přívlastková vína. Lahvujeme jen asi 25 tisíc lahví,

Více

Vinařství Filip Mlýnek

Vinařství Filip Mlýnek Ryzlink vlašský 2011 POSLEDNÍ LAHVE!!! 215,- 150,- pozdní sběr, suché, Liščí vrch - Březí 13,5% alkoholu, zbytkový cukr 7,4 g/l, kyseliny 7,1 g/l Krásně svěží, plný a vysoce minerální vlašák z jedné z

Více

Č. vz. Odr. Název vína Jak. zař. Ročník Kat. Zb. cukr. Č. šarže Přihlašovatel/výrobce Body Int. pozn.

Č. vz. Odr. Název vína Jak. zař. Ročník Kat. Zb. cukr. Č. šarže Přihlašovatel/výrobce Body Int. pozn. Národní soutěž vín - znojemská podoblast 2012 Č. vz. Odr. Název vína Jak. zař. Ročník Kat. Zb. cukr. Č. šarže Přihlašovatel/výrobce Body Int. pozn. Kategorie (A-Bílá vína suchá a polosuchá) Ryzlink vlašský

Více

Certifikace služeb vinařské turistiky - přehled kategorií a kritérií

Certifikace služeb vinařské turistiky - přehled kategorií a kritérií Certifikace služeb vinařské turistiky - přehled kategorií a kritérií Nadace Partnerství, Národní vinařské centrum, o.p.s., 2008 Kategorie pro I. etapu (srpen září 2008) certifikace služeb vinařské turistiky

Více

Statut. Mezinárodní soutěže vín GRAND PRIX AUSTERLITZ. Konané ve Slavkově u Brna 17.8. a v Brně 24.8.

Statut. Mezinárodní soutěže vín GRAND PRIX AUSTERLITZ. Konané ve Slavkově u Brna 17.8. a v Brně 24.8. Statut Mezinárodní soutěže vín GRAND PRIX AUSTERLITZ Konané ve Slavkově u Brna 17.8. a v Brně 24.8. 1. Pořadatel soutěže Soutěž je organizována firmou ORIONREAL, spol. s r.o., známky MORAVSKÁ BANKA VÍN,

Více

Moravské vinařské stezky. jako regionální cykloturistický produkt 28.5.2015 Bzenec

Moravské vinařské stezky. jako regionální cykloturistický produkt 28.5.2015 Bzenec Moravské vinařské stezky jako regionální cykloturistický produkt 28.5.2015 Bzenec Prehistorie vinařské turistiky Ostravaci Pražáci Papaláši Příbuzní z Čech a Slovenska Důsledek: nízká kvalita produktů

Více

VINNÝ LÍSTEK. 45 Kč. 45 Kč

VINNÝ LÍSTEK. 45 Kč. 45 Kč Aperitivy Martini Bianco Aromatické a sladké Martini Bianco používá jako svůj základ kvalitní a jemnou směs italských bílých suchých vín. Směs aromatických bylin a vanilky mu dodává jeho charakteristickou

Více

Víno je nápojem králů, víno je nápojem se staletou tradicí, víno je jedinečný prostředek jak povznést gastronomii na vyšší úroveň.

Víno je nápojem králů, víno je nápojem se staletou tradicí, víno je jedinečný prostředek jak povznést gastronomii na vyšší úroveň. Víno je nápojem králů, víno je nápojem se staletou tradicí, víno je jedinečný prostředek jak povznést gastronomii na vyšší úroveň. Dovolte nám představit Vám jedinečný výběr vín, který je snouben spolu

Více

Lahvová vína. Áčko (Sg+Rb+Tč) - prestige cuvée...220 Kč,-

Lahvová vína. Áčko (Sg+Rb+Tč) - prestige cuvée...220 Kč,- Lahvová vína Němčičky Víno J.Stávek Áčko (Sg+Rb+Tč) - prestige cuvée....220 Kč,- Ročník 2012, objem 0,75 l Absolutní chamipon Výstava vín Němčičky 2013, Zlat{ medaile Výstava vín Bořetice 2013 Dědova večerka

Více

Certifikace služeb vinařské turistiky Přehled kategorií

Certifikace služeb vinařské turistiky Přehled kategorií Certifikace služeb vinařské turistiky Přehled kategorií Národní vinařské centrum, o.p.s., Nadace Partnerství o.p.s. Kategorie a poslání certifikace služeb vinařské turistiky ve vinařských oblastech ČR

Více

Šampaňské Champagne. Šumivé víno Sparling wines. Jean Pernet Champagne "Tradition brut" 0,75l 1 500 Kč. Moët & Chandon Brut Impérial 0,75l 1 600 Kč

Šampaňské Champagne. Šumivé víno Sparling wines. Jean Pernet Champagne Tradition brut 0,75l 1 500 Kč. Moët & Chandon Brut Impérial 0,75l 1 600 Kč Šampaňské Champagne Jean Pernet Champagne "Tradition brut" 0,75l 1 500 Kč Moët & Chandon Brut Impérial 0,75l 1 600 Kč Pol Roger Brut Réserve 0,75l 1 800 Kč Lanson Rosé Label Brut 0,75l 1 900 Kč Šumivé

Více

VINECO R KAT KA ALOG VÍN T 2015

VINECO R KAT KA ALOG VÍN T 2015 VINECO R KATALOG VÍN 0 0 0 0 0 0 0 Veltínské zelené 0, l Archivní víno červené Dornfelder 0, l Merlot 0, l Sauvignon Blanc 0, l Pinot Gris 0, l 0000 0 0 Helios bílý 0, l 0 Cabernet Sauvignon 0, l 0 Archivní

Více

VALTICKÉ PODZEMÍ. Petr Krejčík 602 349 821 krejcik@chateau-lednice.cz

VALTICKÉ PODZEMÍ. Petr Krejčík 602 349 821 krejcik@chateau-lednice.cz VALTICKÉ PODZEMÍ Petr Krejčík 602 349 821 krejcik@chateau-lednice.cz Víno, radostná komodita, která letí Spotřeba vína v ČR již 20 let roste (5/l osobu za 10 let), to je cca 5 mil. hl. - trh má velikost

Více

vítáme Vás na REPREZENTAČNÍM KRÁLOVSKÉM KOŠTU, na kterém můžete ochutnat 500 nejlepších vín soutěže KRÁL VÍN České republiky 2015.

vítáme Vás na REPREZENTAČNÍM KRÁLOVSKÉM KOŠTU, na kterém můžete ochutnat 500 nejlepších vín soutěže KRÁL VÍN České republiky 2015. VÁŽENÍ HOSTÉ, vítáme Vás na REPREZENTAČNÍM KRÁLOVSKÉM KOŠTU, na kterém můžete ochutnat 500 nejlepších vín soutěže KRÁL VÍN České republiky 2015. ŘAZENÍ VÍN NA STOLECH A BÍLÁ VÍNA řazení dle odrůd, v rámci

Více

Národní soutěž vín - oblast Morava - podoblast Velkopavlovická 2015

Národní soutěž vín - oblast Morava - podoblast Velkopavlovická 2015 Národní soutěž vín - oblast Morava - podoblast Velkopavlovická 2015 Č. vz. Název vína Jak. zař. Ročník Zb. cukr. Č. šarže Přihlašovatel/výrobce Body Int. pozn. Kategorie A: Bílá vína suchá a polosuchá

Více

Šampaňské Champagne. Šumivé víno Sparling wines. Jean Pernet Champagne "Tradition brut" 0,75l 1 600 Kč. Moët & Chandon Brut Impérial 0,75l 1 600 Kč

Šampaňské Champagne. Šumivé víno Sparling wines. Jean Pernet Champagne Tradition brut 0,75l 1 600 Kč. Moët & Chandon Brut Impérial 0,75l 1 600 Kč Šampaňské Champagne Jean Pernet Champagne "Tradition brut" 0,75l 1 600 Kč Moët & Chandon Brut Impérial 0,75l 1 600 Kč Pol Roger Brut Réserve 0,75l 1 800 Kč Lanson Rosé Label Brut 0,75l 1 900 Kč Šumivé

Více

Vinařské špičky zahájí Festival vína Český Krumlov

Vinařské špičky zahájí Festival vína Český Krumlov Vinařské špičky zahájí Festival vína Český Krumlov Český Krumlov 15. října 2014 Téměř celý listopad (7. - 29. 11. 2014) bude v Českém Krumlově patřit již tradičně vínu. A ne jen tak ledajakému. Festival

Více

PIVOVAR LITOVEL a.s.

PIVOVAR LITOVEL a.s. PIVOVAR LITOVEL a.s. Pivovar Litovel byl založen r. 1893 jako Rolnický akciový pivovar se sladovnou v Litovli. Ve svém podtextu měl ještě přívlastek ryze český vlastenecký. Je pokračovatelem tradic vaření

Více

Česká republliika bííllá víína 0,,750 ll Vellttllíínsské zellené,, jjakossttníí -- ssuché 2011 160,,- Zlatavá barva, delikátní, ovocně - trávové aroma v pozadí se objevují tóny mandlí, chuť je svěží, sametová,

Více

Rozlévaná sudová bílá vína. Rozlévaná sudová červená vína. La Cantina Chardonnay, Itálie. karafa karafa. La Cantina Merlot, Itálie.

Rozlévaná sudová bílá vína. Rozlévaná sudová červená vína. La Cantina Chardonnay, Itálie. karafa karafa. La Cantina Merlot, Itálie. Vinný lístek Rozlévaná sudová bílá vína La Cantina Chardonnay, Itálie 0,1l 20 Kč 0,5l 90 Kč 1 litr 180 Kč Rozlévaná sudová červená vína La Cantina Merlot, Itálie 0,1l 20 Kč 0,5l 90 Kč 1 litr 180 Kč Champagne

Více

Wine list Astra Restaurant

Wine list Astra Restaurant Wine list Astra Restaurant Rozlévaná vína / Weinglas / Wine per glass Veltlínské Zelené Jakostní víno 2007 0,25 l CZK 120,- Patria Kobylí, Aquapalace Selection Sauvignon Kabinet 2007, Rakvice 0,25 l CZK

Více

Úvodní slovo... Program. Vysvětlivky a seznam použitých zkratek. Vážení návštěvníci, přátelé dobrého vína!

Úvodní slovo... Program. Vysvětlivky a seznam použitých zkratek. Vážení návštěvníci, přátelé dobrého vína! 6. ČULSKÝ KOŠT Úvodní slovo... Vážení návštěvníci, přátelé dobrého vína! Vítáme vás na šestém ročníku Čulského koštu tradičně konaného v kulturním domě ve Slupi. Letošní ročník se může pochlubit nejen

Více

Produkty LalVigne jsou 100% přírodní, inaktivované kvasinky Saccharomyces cerevisiae, jsou také nepatogenní, bezpečné, potravinářské a bez GMO.

Produkty LalVigne jsou 100% přírodní, inaktivované kvasinky Saccharomyces cerevisiae, jsou také nepatogenní, bezpečné, potravinářské a bez GMO. Pěstování vína Pěstitelé odrůd révy vinné neustále hledají příležitosti ke zlepšení kvality jejich vína. Vyrobit hrozny nejlepší kvality je náročné, a také je to závislé na mnoha faktorech, zahrnujících

Více

Produkty LalVigne jsou 100% přírodní, inaktivované kvasinky Saccharomyces cerevisiae, jsou také nepatogenní, bezpečné, potravinářské a bez GMO.

Produkty LalVigne jsou 100% přírodní, inaktivované kvasinky Saccharomyces cerevisiae, jsou také nepatogenní, bezpečné, potravinářské a bez GMO. Pěstování vína Pěstitelé odrůd révy vinné neustále hledají příležitosti ke zlepšení kvality jejich vína. Vyrobit hrozny nejlepší kvality je náročné, a také je to závislé na mnoha faktorech, zahrnujících

Více

Neřídím se modními chut ovými trendy. Zvu Vás na cestu poznání našeho vína. Phillip Zull

Neřídím se modními chut ovými trendy. Zvu Vás na cestu poznání našeho vína. Phillip Zull Neřídím se modními chut ovými trendy. Zvu Vás na cestu poznání našeho vína. Phillip Zull schrattenthal nejmenší rakouské vinné městečko leží v severozápadní oblati Weinviertel nedaleko od Waldviertelu

Více

VINAŘSTVÍ PATRIKA STAŠKA

VINAŘSTVÍ PATRIKA STAŠKA VINAŘSTVÍ PATRIKA STAŠKA VINAŘ PATRIK STAŠKO VINAŘ PATRIK STAŠKO Pochází z rodu vinařů z obce Vinné na východě Slovenska. Je IV. generací profesionálně se zabývající výrobou vína. Jeho otec Rudolf je vlastníkem

Více

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65 MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65 dle rozdělovníku Váš dopis značky / ze dne: Naše značka: Vyřizuje: PRAHA 32818/ENV/14 Ing. Soukupová / l. 2321 15. 5. 2014 Věc:

Více

Rozlévaná bílá vína. Rozlévaná růžová vína. Rozlévaná červená vína

Rozlévaná bílá vína. Rozlévaná růžová vína. Rozlévaná červená vína Rozlévaná bílá vína Ryzlink Rýnský Vinařství Kamelot 0,25.125 Kč Suché jakostní víno Delicius 0,75..390 Kč bývá právem nazýván králem vín. Barva je světle zelenožlutá. Vůně a chuť je květnatá až ovocně

Více

Vinařská oblast MORAVA

Vinařská oblast MORAVA Vítejte v mikroregionu Mikulovsko. V nejteplejší části České republiky se rozkládá kraj plný přírodních krás, cenných historických památek, živých tradic a pohostinných lidí. K toulkám po Mikulovsku neodmyslitelně

Více

ROZLÉVANÁ VÍNA BÍLÁ ROZLÉVANÁ VÍNA RUŽOVÁ ROZLÉVANÁ VÍNA ČERVENÁ ROZLÉVANÁ VÍNA ŠUMIVÁ SEKTY A CHAMPAGNE

ROZLÉVANÁ VÍNA BÍLÁ ROZLÉVANÁ VÍNA RUŽOVÁ ROZLÉVANÁ VÍNA ČERVENÁ ROZLÉVANÁ VÍNA ŠUMIVÁ SEKTY A CHAMPAGNE ROZLÉVANÁ VÍNA BÍLÁ Veltlínské zelené Rakvice 0.2 l Chardonnay Chile 0.2 l Frizantino Itálie 0.2 l Trebiano Itálie 0.2 l ROZLÉVANÁ VÍNA RUŽOVÁ Frankovka rosé kabinet 0.2 l ROZLÉVANÁ VÍNA ČERVENÁ Modrý

Více

Výsledky AWC Vienna 2012

Výsledky AWC Vienna 2012 Výsledky AWC Vienna 2012 Firma Odrůda Název vína Rok Medaile AMPELOS,ŠLECHTITELSKÁ STANICE VINARSKÁ ZNOJMO,a.s. Sauvignon Blanc AMPELOS Sauvignon 2011 Stříbrná medaile AMPELOS,ŠLECHTITELSKÁ STANICE VINARSKÁ

Více

74 480094 85 Stříbrná medaile André rosé 2013 pozdní sběr

74 480094 85 Stříbrná medaile André rosé 2013 pozdní sběr č.vz př.čislo body Int.pozn. název vína ročník jakostní zařazení přihlašovatel/výrobce číslo šarže 51 480058 94 Champion Rosé Růžený 2013 VOC VÍNO J.STÁVEK 313 154 480122 88,33 Zlatá medaile Cabernet Sauvignon

Více

Statut 7. ročníku soutěže vín

Statut 7. ročníku soutěže vín Statut 7. ročníku soutěže vín MAKRO víno roku 2009 Praha 2009 Společnost MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o. /dále jen MAKRO/ pořádá tuto soutěž s cílem: umožnit tuzemským výrobcům vína přístup na trhy společnosti

Více

ZA ZÁŽITKY DO REGIONŮ ZÁKLADNÍ INFORMACE HLAVNÍ TÉMATA KONFERENCE VÍTEJTE U NÁS JSOU: PROGRAM V HLAVNÍ ROLI TURISTA INCOMING A PODPORA REGIONŮ

ZA ZÁŽITKY DO REGIONŮ ZÁKLADNÍ INFORMACE HLAVNÍ TÉMATA KONFERENCE VÍTEJTE U NÁS JSOU: PROGRAM V HLAVNÍ ROLI TURISTA INCOMING A PODPORA REGIONŮ ZÁKLADNÍ INFORMACE Termín konání 14. května 2009 Místo konání SVŠE Znojmo Zahájení konference 9:00 Registrace účastníků od 8:00 Uzávěrka přihlášek 10. května 2009 Registrační poplatek 550 Kč* Večeře speciální

Více

ŠAMPAŇSKÉ & SEKTY CHAMPAGNE & SPARKLING WINES

ŠAMPAŇSKÉ & SEKTY CHAMPAGNE & SPARKLING WINES ŠAMPAŇSKÉ & SEKTY CHAMPAGNE & SPARKLING WINES ŠAMPAŇSKÉ CHAMPAGNE Jean Pernet 0,75l 1 455 Kč Champagne "Tradition Brut" NV Champagne AOC Moët & Chandon Impérial Brut 0,75l 2 455 Kč Moët & Chandon, Champagne

Více

Euroklíč v Jihomoravském kraji 2012,

Euroklíč v Jihomoravském kraji 2012, Vážení přátelé, držitelé průkazu TP, ZTP, ZTP/P, diabetici, stomici, onkologičtí pacienti a rodiče dětí do tří let, můžete získat zdarma EUROKLÍČ a zapojit se aktivně do projektu Euroklíč v Jihomoravském

Více

NĚMECKO - Údolí Mosely

NĚMECKO - Údolí Mosely NĚMECKO - Údolí Mosely Nabídka incentivní cesty spojené s degustací vín Termín: 26. 30.8. 2015 Počet: 10-15 osob rodí se zde ta nejušlechtilejší vína z odrůdy Ryzlink rýnský Program cesty Během tohoto

Více

faktorů 7JEDINEčNOSTI www.austrianwine.com

faktorů 7JEDINEčNOSTI www.austrianwine.com faktorů 7JEDINEčNOSTI www.austrianwine.com Rakouská vína sklízejí úspěchy u odborníků i milovníků vín po celém světě. Svůj potenciál dokazují i na mnoha mezinárodních slepých degustacích, jako byla například

Více

Katalog produktů. Platný od 1.10.2014

Katalog produktů. Platný od 1.10.2014 Katalog produktů Platný od 1.10.2014 Ceny vč.dph Znojemské okurky 100g 28,- Znojemské okurky 300g 63,- Tradiční křupavé sladkokyselé znojemské okurky s nálevem podle staré rodinné receptury. Okurky pochází

Více

"Vínu se musí člověk stále věnovat a vzdělávat se. Na trh pořád přicházejí nová vína a kdo se chce v nabídce orientovat, musí vše sledovat," říká.

Vínu se musí člověk stále věnovat a vzdělávat se. Na trh pořád přicházejí nová vína a kdo se chce v nabídce orientovat, musí vše sledovat, říká. Vinaři umí dobré víno i ze slabšího ročníku, odepsal v on-line sommeliér 13. března 2009 9:57, aktualizováno 12:21 Nejen na kvalitu vín, ale i na rozdíl mezi českými a moravskými víny odpovídal čtenářům

Více

B. Podle přírodní cukernatosti

B. Podle přírodní cukernatosti Osnovy: 1. Informace k zavinění skleniček 2. Informace o terroir Mikulovska 3. Informace o Vlašském ryzlinku 4. Pár slov k degustačnímu menu 5. Informace k jednotlivým vinařstvím dle pořadí v degustačním

Více

Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje Projektové záměry pro další období. Ing. Květoslav Havlík, KORDIS JMK, a.s.

Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje Projektové záměry pro další období. Ing. Květoslav Havlík, KORDIS JMK, a.s. Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje Projektové záměry pro další období Ing. Květoslav Havlík, KORDIS JMK, a.s. 1 10 let existence IDS JMK Počet obyvatel v IDS JMK 1, 2 mil. Počet obcí v IDS

Více

Bílá vína oblast Morava

Bílá vína oblast Morava Bílá vína oblast Morava Decentní muškátové aroma působí velice příjemným 0,75... dojmem. Chuť vína je ušlechtilá, svěží a nekomplikovaná. Mikrosvín Mikulov podoblast Znojemská SAUVIGNON (2006/7 pozdní

Více

PODPORA VINAŘSKÉ TURISTIKY ZE STRANY VINAŘSKÉHO FONDU. Ing. Jaroslav Machovec Vinařský fond

PODPORA VINAŘSKÉ TURISTIKY ZE STRANY VINAŘSKÉHO FONDU. Ing. Jaroslav Machovec Vinařský fond PODPORA VINAŘSKÉ TURISTIKY ZE STRANY VINAŘSKÉHO FONDU Brno, 22. 5. 2014 - zřízen zákonem o vinohradnictví a vinařství - 2002-4 podpora výsadby vinic - od 2006 marketingové zaměření Orgány Fondu: Rada Vinařského

Více

Návštěva vinařství a vinného sklepa VÍNO HRUŠKA BLATNIČKA

Návštěva vinařství a vinného sklepa VÍNO HRUŠKA BLATNIČKA firemní večírky školení rodinné oslavy svatby Návštěva vinařství a vinného sklepa VÍNO HRUŠKA BLATNIČKA Rádi Vás přivítáme ve vinném sklípku VÍNO HRUŠKA ve vinařské obci Blatnička. Nabízíme Vám stylové

Více

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65 MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65 dle rozdělovníku Váš dopis značky / ze dne: Naše značka: Vyřizuje: PRAHA 50792/ENV/14 Mgr. Indráková / l. 2559 31. 7. 2014 Věc:

Více

Komunikace, koordinace, spolupráce základní podmínky rozvoje CR

Komunikace, koordinace, spolupráce základní podmínky rozvoje CR Komunikace, koordinace, spolupráce základní podmínky rozvoje CR Setkání pracovníků CR, Dolní Kounice 29.-30. 10. 2009 Realizované projekty v rámci ROP NUTS II Jihovýchod (2007-2013) Kongresová, veletržní

Více

TÝDEN NA KOLE 2013 Otevírání evropské dálkové cyklotrasy EuroVelo 9

TÝDEN NA KOLE 2013 Otevírání evropské dálkové cyklotrasy EuroVelo 9 TÝDEN NA KOLE 2013 Otevírání evropské dálkové cyklotrasy EuroVelo 9 Jubilejní 10. mezinárodní cyklojízda, otevírání evropské dálkové trasy EuroVelo 9 v Jihomoravském kraji a Dolním Rakousku s tématem bio

Více

MIKULOV. město s vůní jihu. TOP akce 2010 duben září. Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií. PRAHA BRNO WIEN EVROPSKÁ UNIE

MIKULOV. město s vůní jihu. TOP akce 2010 duben září. Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií. PRAHA BRNO WIEN EVROPSKÁ UNIE MIKULOV město s vůní jihu TOP akce 2010 duben září D PRAHA Pl BRNO D Sk A WIEN EVROPSKÁ UNIE Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií. Zahájení sezony Regionálního muzea v Mikulově 1. dubna 2010

Více

Níže najdete předběžné informace tak, jak jsme je obdrželi od pořadatelů. Na setkání se těší. Zbyněk Vaňura

Níže najdete předběžné informace tak, jak jsme je obdrželi od pořadatelů. Na setkání se těší. Zbyněk Vaňura Tak, jak na celou řadu jiných srazů a setkání vám dáváme možnost se přihlásit přes náš Camping Club zasláním vyplněné přihlášky na adresu: campingclubroznov@seznam.cz nejpozději do 8. 7. 2009. Vzhledem

Více

Informace ze zdravotnictví Jihomoravského kraje

Informace ze zdravotnictví Jihomoravského kraje Informace ze zdravotnictví Jihomoravského kraje Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky Brno 4 29.6.2005 Hemodialýza - činnost oboru v Jihomoravském kraji v roce 2004 Haemodialysis

Více

Víno rozlévané. Víno jakostní bílé

Víno rozlévané. Víno jakostní bílé Víno rozlévané Bílé víno dle nabídky 0,20 l 36, Růžové víno dle nabídky 0,20 l 40, Červené dle nabídky 0,20 l 36, Víno jakostní bílé Chardonnay 0,75 l 180, Suché Je moderní víno ze světového sortimentu.

Více

Víno bílé s přívlastkem

Víno bílé s přívlastkem Vinná karta Víno jakostní bílé Ryzlink vlašský jakostní 0,75 l 210, Suché Víno barvy poledního slunce Vás jistě oslní. Jako ve velkých Ryzlincích vlašských, i zde můžete najít typické pálavské rysy. Ve

Více

III/2 - Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Inovace výuky na GSN prostřednictvím ICT

III/2 - Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Inovace výuky na GSN prostřednictvím ICT Škola: Gymnázium, Brno, Slovanské náměstí 7 Šablona: Název projektu: Číslo projektu: Autor: Tematická oblast: Název DUMu: Kód: Datum: 5. 4. 2014 Cílová skupina: Klíčová slova: Anotace: Hlavní pomůcky:

Více

MALÝ VINAŘ Hana a František Mádlovi

MALÝ VINAŘ Hana a František Mádlovi MALÝ VINAŘ Hana a František Mádlovi NATURVIN BÍLÝ - BIO VÍNO, suché 0,75 l Jedná se směs dvou odrůd 80 % Hibernal 20 % Festival nyj. Víno je svěží s ovocným charakterem - limetka, bílá broskev, kyselina

Více

0,75 l Bohemia Sekt demi sec 220,-Kč

0,75 l Bohemia Sekt demi sec 220,-Kč Šumivá vína - Sekty 0,75 l Bohemia Sekt demi sec 220,-Kč Bohemia Sekt demi sec je šumivé víno harmonické, jemně nasládlé chuti a svěží, středně plné květnaté vůně. Cuvée je sestavováno podle originální

Více

Návštěva vinařství a vinného sklepa VÍNO HRUŠKA BLATNIČKA

Návštěva vinařství a vinného sklepa VÍNO HRUŠKA BLATNIČKA Návštěva vinařství a vinného sklepa VÍNO HRUŠKA BLATNIČKA Rádi Vás přivítáme ve vinném sklípku VÍNO HRUŠKA ve vinařské obci Blatnička. Nabízíme Vám stylové posezení ve vinném sklípku u sálajícího krbu

Více

IceWine du Monde 2012

IceWine du Monde 2012 Statut mezinárodní soutěže ledových, slámových a ostatních sladkých vín 2. ročník IceWine du Monde 2012 Lednicko-valtický areál Czech Republic 1. Úvodní ustanovení Cílem mezinárodní soutěže vín IceWine

Více

CENÍK GRAND CHATEAU LEDNICE

CENÍK GRAND CHATEAU LEDNICE CENÍK VINAŘSTVÍ CHATEAU LEDNICE VALTICKÉ PODZEMÍ se stalo za rok 2013 nejoblíbenějším vinařským turistickým cílem, vítězem v prestižní soutěži VINAŘSTVÍ ROKU 2012 VINDEMIA PUBLICA v hlasování veřejnosti

Více

AWC Vienna 2014 - seznam oceněných vín z České republiky

AWC Vienna 2014 - seznam oceněných vín z České republiky AWC Vienna 2014 - seznam oceněných vín z České republiky Winery Brand Name Vintage Alk. vol % Acid. R.Sug. Medal HANZEL spol. s.r.o. - Vinařství Hanzel Tramín červený 2011 13.0 5.4 22.9 Gold HANZEL spol.

Více

Vinařská turistika na kole

Vinařská turistika na kole Vinařská turistika na kole Mgr. Eva Kvapilová www.vinarske.stezky.cz Moravské vinařské stezky www.vinarske.stezky.cz CHARAKTERISTIKA MVS Komplexní produkt pro: Cykloturisty (kteří si možná dají i sklenku

Více

VŠEOBECNÉ PODMÍNKY A PRAVIDLA VĚRNOSTNÍHO PROGRAMU LECHOVICKÉ DÁRKOBRANÍ

VŠEOBECNÉ PODMÍNKY A PRAVIDLA VĚRNOSTNÍHO PROGRAMU LECHOVICKÉ DÁRKOBRANÍ VŠEOBECNÉ PODMÍNKY A PRAVIDLA VĚRNOSTNÍHO PROGRAMU LECHOVICKÉ DÁRKOBRANÍ 1. Věrnostní program Lechovické dárkobraní Věrnostní program Lechovické dárkobraní je dlouhodobý program, který společnost Vinné

Více

VINNÝ LÍSTEK WINE CART

VINNÝ LÍSTEK WINE CART VINNÝ LÍSTEK WINE CART ŠUMIVÁ VÍNA SPARKLING WINES Sekty Bohemia sekt, brut, demi sec 0,20 l 120,- Bohemia sekt, brut, demi sec 0,75 l 455,- Znovín classic, brut, demi sec 0,75 l 525,- Prosecco Extra Dry,

Více

Vinný listek. Sekty 45,- 290,- 45,- 290,- 45,- 290,- 460,-

Vinný listek. Sekty 45,- 290,- 45,- 290,- 45,- 290,- 460,- Vinná karta Vinný listek Sekty J.P.CHENET ICE EDITION Francouzský sekt polosuchý, jedinečný sekt, který se pije na ledu. Region: Francie. Doporučujeme pro jakoukoliv příležitost. 1dcl 290,- J.P.CHENET

Více

POVÍDÁNÍ O VÍNĚ BÍLÉ VÍNO MORAVA. Žil kdysi jeden moudrý král, který nesmírně miloval víno. Velice se jednou rozhněval, když viděl, že jeden z jeho

POVÍDÁNÍ O VÍNĚ BÍLÉ VÍNO MORAVA. Žil kdysi jeden moudrý král, který nesmírně miloval víno. Velice se jednou rozhněval, když viděl, že jeden z jeho VINNÁ KARTA BÍLÉ VÍNO POVÍDÁNÍ O VÍNĚ MORAVA RYZLINK RÝNSKÝ, 2013, pozdní sběr Vinařství Sonberk, Popice, suché RYZLINK VLAŠSKÝ, 2013, pozdní sběr Vinařství Pod Hradem, Šakvice, suché MŰLLER THURGAU, 2012,

Více

ostupná sympatická sauvignon lná ryzlink rýnský sympatická c ostupná veltlínské zelené typic

ostupná sympatická sauvignon lná ryzlink rýnský sympatická c ostupná veltlínské zelené typic ypická současná delikátní aromati edinečná elegantní charakteristick ostupná sympatická sauvignon ypická současná delikátní aromati edinečná elegantní charakteristick lná ryzlink rýnský sympatická c ypická

Více

Inovace cílené na nové spotřebitele

Inovace cílené na nové spotřebitele Inovace cílené na nové spotřebitele Luboš Kastner 12.4.2012 1 Agenda 1. Trendy pivní kategorie 2. Jak vrátit spotřebitele do provozoven? 2 Současní spotřebitelé Jejich chuťové preference se mění, nejen

Více

ypická současná delikátní aromati edinečná elegantní charakteristick dostupná sympatická sauvignon lná ryzlink rýnský sympatická c

ypická současná delikátní aromati edinečná elegantní charakteristick dostupná sympatická sauvignon lná ryzlink rýnský sympatická c typická současná delikátní aromati jedinečná elegantní charakteristick dostupná sympatická sauvignon ypická současná delikátní aromati edinečná elegantní charakteristick lná ryzlink rýnský sympatická c

Více

Šampaňské, Sekty & Champagne, Sparkling wines

Šampaňské, Sekty & Champagne, Sparkling wines Šampaňské, Sekty & Champagne, Sparkling wines Šampaňské Champagne Moët & Chandon Impérial Brut 0,75l 2.200 Kč Chardonnay, Pinot Noir, Pinot Meunier Sekty Sparkling wines Bohemia Sekt brut 0,15l 70 Kč 0,75l

Více

Aktivity CCRJM. březen 2013. www.ccrjm.cz

Aktivity CCRJM. březen 2013. www.ccrjm.cz Aktivity CCRJM březen 2013 Souhrn aktivit CCRJM Tvorba turistických produktů, programů, výletů Propagační materiály (distribuce), webové prezentace Fam tripy a press tripy domácí i zahraniční (Německo,

Více

ADONIS ZO ČSOP. projekty v cestovním ruchu. 29.10.2009, Dolní Kounice

ADONIS ZO ČSOP. projekty v cestovním ruchu. 29.10.2009, Dolní Kounice ADONIS ZO ČSOP projekty v cestovním ruchu 29.10.2009, Dolní Kounice Základní informace o organizaci občanské sdružení s právní subjektivitou dle zákona č. 83/1990 nevládní nezisková organizace registrace

Více

VÍNO PŘÁTELSTVÍ, autorka Helena Slavíková-Hrušková dílo je součástí obrazové galerie v Louckém klášteře ve Znojmě KATALOG VÍN, SLUŽEB A INFORMACÍ

VÍNO PŘÁTELSTVÍ, autorka Helena Slavíková-Hrušková dílo je součástí obrazové galerie v Louckém klášteře ve Znojmě KATALOG VÍN, SLUŽEB A INFORMACÍ VÍNO PŘÁTELSTVÍ, autorka Helena Slavíková-Hrušková dílo je součástí obrazové galerie v Louckém klášteře ve Znojmě KATALOG VÍN, SLUŽEB A INFORMACÍ platný od 1. 8. 2015 do 29. 2. 2016 www.znovin.cz 1 Vážení

Více

Statut. nominační soutěže vín Velkopavlovické vinařské. podoblasti. pro rok 2007. konané pod záštitou SV ČR

Statut. nominační soutěže vín Velkopavlovické vinařské. podoblasti. pro rok 2007. konané pod záštitou SV ČR Statut nominační soutěže vín Velkopavlovické vinařské podoblasti pro rok 2007 konané pod záštitou SV ČR 1. Pořadatel soutěže, místo a datum konání Soutěž je organizována Městem Hustopeče. Organizátor má

Více

K A T A L O G 1 mníšecký festival vína 2013

K A T A L O G 1 mníšecký festival vína 2013 K A T A L O G 1 mníšecký festival vína 2013 Vážení přátelé vína, Vinná réva provází lidstvo od nepaměti. V Čechách je doloženo její intenzivní pěstování od středověku. Dnes jsme svědky obnovy mnoha zaniklých

Více

Veletrhy Brno, a. s. Výstaviště 1, 647 00 Brno Česká republika tel.: +420 541 152 862 rent@bvv.cz. Váš prostor...

Veletrhy Brno, a. s. Výstaviště 1, 647 00 Brno Česká republika tel.: +420 541 152 862 rent@bvv.cz. Váš prostor... Veletrhy Brno, a. s. Výstaviště 1, 647 00 Brno Česká republika tel.: +420 541 152 862 rent@bvv.cz www.bvv.cz/rent Váš prostor... Vznik tradice V roce 1928 se zrodil fenomén brněnského výstavnictví, který

Více

Brno. Liberec. Karlovy Vary

Brno. Liberec. Karlovy Vary Brno Největší moravské město leží na soutoku Svitavy a Svratky. Jeho dominantou je hrad Špilberk. Je významným průmyslovým a kulturním centrem, městem veletrhů. Otázka: Které město leží pod horou Ještěd?

Více

HISTORIE "Brauerei von Mullschitzký & Comp. zu Hannsdorf - Halbseit" Pivovar Holba a.s.

HISTORIE Brauerei von Mullschitzký & Comp. zu Hannsdorf - Halbseit Pivovar Holba a.s. HISTORIE Již více než 136 let vyrábí pivovar Holba v překrásném prostředí Jeseníků ryzí pivo z hor, známé doma i v zahraničí. Zkušenosti sládků se v pivovaru předávají z generace na generaci od doby, kdy

Více

MO-ME-N-T MOderní MEtody s Novými Technologiemi CZ.1.07/1.5.00/34.0903

MO-ME-N-T MOderní MEtody s Novými Technologiemi CZ.1.07/1.5.00/34.0903 Projekt: Reg.č.: Operač í progra : Škola: Tematický okruh: Jméno autora: MO-ME-N-T MOderní MEtody s Novými Technologiemi CZ.1.07/1.5.00/34.0903 Vzdělává í pro ko kure es hop ost Hotelová škola, V šší od

Více

Vinařství Mutěnice, s.r.o.

Vinařství Mutěnice, s.r.o. Vinařství Mutěnice, s.r.o. NÁZEV EAN KS KS/KRT KRT/PAL KS/PAL /KS TOP COLLECTION 0,75 L - moravské jakostní víno s přívlastkem Chardonnay pozdní sběr 859 562 290 077 4 6 72 432 102,35 Kč 143,81 Kč Rulandské

Více

Smlouva byla schválena 1972, v platnost vstoupila 1975 1975 ČSSR, 1990 ČSFR, 1993 přešla úmluva na ČR Hlavním posláním Úmluvy je povinnost smluvního

Smlouva byla schválena 1972, v platnost vstoupila 1975 1975 ČSSR, 1990 ČSFR, 1993 přešla úmluva na ČR Hlavním posláním Úmluvy je povinnost smluvního Úmluva o ochraně světového kulturního a přírodního dědictví The Convention concerning the Protection of World Cultural and Natural Heritage. Smlouva byla schválena 1972, v platnost vstoupila 1975 1975

Více

Výrobce/Přihlašovatel Název vína Ročník Kategorie. body. Viňa Tabalí/přihl. Vinosféra Syrah 2011 res.esp. champion soutěže

Výrobce/Přihlašovatel Název vína Ročník Kategorie. body. Viňa Tabalí/přihl. Vinosféra Syrah 2011 res.esp. champion soutěže Výrobce/Přihlašovatel Název vína Ročník Kategorie Viňa Tabalí/přihl. Vinosféra Syrah 2011 res.esp. Oldřich Drápal Bobulky od Kapličky 2013 slámové Bernard Rémy/přihl. Vinosféra Champagne grand cru Vinařství

Více

321/2004 Sb. ZÁKON ze dne 29. dubna 2004 ČÁST PRVNÍ VINOHRADNICTVÍ A VINAŘSTVÍ

321/2004 Sb. ZÁKON ze dne 29. dubna 2004 ČÁST PRVNÍ VINOHRADNICTVÍ A VINAŘSTVÍ 321/2004 Sb. ZÁKON ze dne 29. dubna 2004 o vinohradnictví a vinařství a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o vinohradnictví a vinařství) Změna: 179/2005 Sb. Změna: 411/2005 Sb. Změna: 444/2005

Více

ostupná sympatická sauvignon lná ryzlink rýnský sympatická c ostupná veltlínské zelené typic

ostupná sympatická sauvignon lná ryzlink rýnský sympatická c ostupná veltlínské zelené typic ypická současná delikátní aromati edinečná elegantní charakteristick ostupná sympatická sauvignon ypická současná delikátní aromati edinečná elegantní charakteristick lná ryzlink rýnský sympatická c ypická

Více

w w w.h usto p e ce - cit y. cz sport senioři

w w w.h usto p e ce - cit y. cz sport senioři w w w.h usto p e ce - cit y. cz rodina sport senioři víno PRO SENIORY Seniorský věk už dnes nemusí být obdobím stráveným v ústraní aktivního společenského života. Stále více institucí myslí na lidi seniorského

Více

Výcvik a výběr specializovaných expertů posuzovatelů pro senzorickou analýzu vín podle ČSN ISO 8586-2

Výcvik a výběr specializovaných expertů posuzovatelů pro senzorickou analýzu vín podle ČSN ISO 8586-2 Výcvik a výběr specializovaných expertů posuzovatelů pro senzorickou analýzu vín podle ČSN ISO 8586-2 (tzv. zkouška druhého stupně) Intenzivní dvoudenní školení zakončené vědomostním testem a senzorickou

Více

Nejlepší podmínky pro podnikání mají jihomoravští podnikatelé ve Veselí nad Moravou

Nejlepší podmínky pro podnikání mají jihomoravští podnikatelé ve Veselí nad Moravou Nejlepší podmínky pro podnikání mají jihomoravští podnikatelé ve Veselí nad Moravou 7. listopadu 2013 Čisté ovzduší, nízké ceny bytů, kvalitní infrastruktura, průměrný plat v horní části žebříčku a dobrý

Více

STATUT. pod patronátem Mezinárodní organizace pro víno a vinohradnictví se sídlem v Paříži

STATUT. pod patronátem Mezinárodní organizace pro víno a vinohradnictví se sídlem v Paříži STATUT pod patronátem Mezinárodní organizace pro víno a vinohradnictví se sídlem v Paříži I. Preambule Svaz vinařů České republiky jako organizátor soutěže Oenoforum 2015, Czech International Wine Competition,

Více