VINO HORT s.r.o. KOLBY a.s. VINAŘSTVÍ KOVACS s.r.o. VÍNO MARCINČÁK VINAŘSTVÍ MIKROSVÍN MIKULOV a.s. NOVÉ VINAŘSTVÍ a.s. REISTEN s.r.o. SONBERK a.s.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "VINO HORT s.r.o. KOLBY a.s. VINAŘSTVÍ KOVACS s.r.o. VÍNO MARCINČÁK VINAŘSTVÍ MIKROSVÍN MIKULOV a.s. NOVÉ VINAŘSTVÍ a.s. REISTEN s.r.o. SONBERK a.s."

Transkript

1 VINO HORT s.r.o. KOLBY a.s. VINAŘSTVÍ KOVACS s.r.o. VÍNO MARCINČÁK VINAŘSTVÍ MIKROSVÍN MIKULOV a.s. NOVÉ VINAŘSTVÍ a.s. REISTEN s.r.o. SONBERK a.s.

2 Milí přátelé a milovníci vína, Z emě, kde vinaři úzce spolupracují a navzájem se podporují v zájmu zvýšení kvality a uznání vín z vlastní země, jsou dlouhodobě nejúspěšnější na mezinárodních trzích. Pro žádného z nás není jednoduché odkrýt karty před naším konkurentem, s nímž třeba bojujeme o zákazníka. Pokud to však oba uděláme, poučíme se z výsledků práce toho druhého a pochopíme, co stojí za jeho úspěchem, můžeme se zlepšovat rychleji. Cesta k dobré pověsti celého regionu vede právě tímto směrem. Z naplnění tohoto cíle budeme profitovat nejenom my, ale zejména všichni, kteří mají víno rádi.

3 N ás osm z jižní Moravy pochopilo, že klíčem ke zdokonalení image moravských vín na domácím trhu a úspěchu na trhu mezinárodním se může stát otevřené srovnání a spojení sil, spolu s dobrovolným přijetím pravidel směřujících k nejvyšší kvalitě vín. Svá vína vyrábíme z plodů unikátních vinic jižní Moravy, jež jsou spolu se specifi c- kým mikroklimatem jednotlivých poloh a omezenými výnosy základním předpokladem výroby vysoce kvalitních vín. V červenci 2006 jsme proto, jako zástupci osmi středně velkých vinařství, pro něž je výroba vína tvůrčím procesem, založili na jižní Moravě skupinu V8. Myslíme si, že největší síla spočívá ve vzájemném spojení. Chceme spolupracovat v oblasti marketingu, zvyšování úrovně a prestiže moravského vinařství i zvyšování kultury vína obecně. Plánujeme společnou účast na zahraničních i tuzemských výstavách a soutěžích i spolupráci v oblasti vinařské turistiky. Naše vína již získala řadu ocenění v mezinárodních soutěžích. To nám však nestačí. Důležité je, abyste vína znali, kupovali a vychutnávali vy, milovníci vína, ať již doma, či v zahraničí. Pochopili jsme rovněž, že je nutné se postavit tváří v tvář přísné kritice naší práce, která nám může pomoci zjistit, kde můžeme něco vylepšit, kde máme nevyužitý potenciál, ale i kde jsou naše silné stránky, na co bychom se měli zaměřit a čím můžeme zaujmout svět. Už čtyřikrát jsme pozvali k hodnocení našich vín významné vinařské odborníky, členy světově proslulé instituce Master of Wine. Už nás hodnotili Angela Muir, Jűrgen van der Mark, Dr. Josef Schuller a John Salvi. Ve slepých degustacích ochutnali vždy přes stovku našich vín a posoudili je z hlediska kvality a schopnosti obstát v mezinárodní konkurenci. Uspěli jsme a hlavně jsme se poučili. Zcela jistě budeme v těchto hodnoceních pokračovat nejen letos, ale i v letech příštích. A vždy vám milovníkům našich vín dáme vědět, jak jsme dopadli. A také vám dáme příležitost porovnat vaše chuťové preference s hodnocením světových odborníků. Chceme vám nabízet stále lepší kvalitu našich vín. Stále si myslíme, že právě v našem společném snažení to dokážeme. Na zdraví! Vaše V8

4 V inařství Hort bylo založeno v roce Vinný sklep se nachází v Dobšicích u Znojma. Hrozny pocházejí z předem dohodnutých vinic. Vinařství Hort vinice nevlastní, stojí uprostřed mezi vinohradníky a obchodníky. Důraz je kladen na výběr zdravé suroviny s vyšším obsahem cukru, skladbu odrůd a výběr nejlepších poloh. U zrodu vína stojí vinohradníci, kteří své práci maximálně rozumí. Dokáží vypěstovat vysoce kvalitní surovinu, která se stává základem pro výrobu kvalitního vína. Výnosnost keřů je menší než 2 kg, s možností další redukce či ponechání hroznů na vinici pro ledové či botrytické víno. Technologie zpracování hroznů se liší podle odrůd. Vinařství Hort se nebojí novinek a experimentů, jsou-li v souladu s přírodou, ale ani oprašování starých tradic. Stále více se zaměřuje na battonage a metodu sur-lie (metody využívající delšího ležení vína v průběhu vinifi kace na zdravém kvasničném kalu). Největší úspěchy má se svými růžovými víny. Mezi registrované značky patří Franceska (Frankovka z Česka) a Charlotta (Chardonnay a Rulandské bílé). Symboly 5V vinařství Hort jsou výjimečnost, vitalita, vkus, vzrušení, věrnost.

5 Ing. Jiří Hort Rád vás vidím. Věřím, že s námi vás čeká spousta skvělých zážitků a šťastných chvil. Pojďte se mnou vstoupit do našeho světa vín. V poklidném místě otevřete láhev dobrého vína, nespěchejte prosím, dejte mu prostor se nadechnout, jistě se vám za to odmění. Pár krouživých pobybů ve skleničce uvolní jeho aroma, stačí zlehka načichnout při samotném okraji, svlažit rty i jazyk, otevřít svoji mysl a nechat se unášet pocity z vína. Věřte, že pokud se chcete stát zkušeným degustátorem, platí pouze jedno pravidlo: pít, pít a nepřestávat. VINO HORT Pražská 44a/ Znojmo sklep: Dobšice č. 69, č. 89 Mobil: Ing. Jiří Hort

6 V inařství KOLBY hospodaří na vlastních vinicích v obci Pouzdřany. 28 hektarů vinice se rozkládá na jihozápadním kopci Kolby, sousedícím s přírodní rezervací Pouzdřanská step. Díky neporušenému životnímu prostředí, unikátním klimatickým podmínkám, půdnímu složení a pečlivé práci ve vinici, patří tato poloha k nejlepším u nás. Již zmíněné unikátní podmínky nám dávají předpoklad vyrábět zajímavá výrazná vína. Produkce společnosti je zaměřena z větší části na vína bílá. Filozofi í společnosti je vyrábět víno ve vinici. Proto plně využíváme potencionál jedinečné polohy a um našeho vinohradníka a technologa ve sklepě. Rozloha vinic nám zajištuje dostatečné množství kvalitní suroviny i přes skutečně šetrný přístup pěstování révy. Prvním předpokladem kvalitní suroviny je nízké zatížení keře a spousta ruční práce ve vinici. Snažíme se o to, aby chuť hroznu byla v celé své kráse přenesena do budoucího vína. K tomu nám slouží moderní technologie a bohaté zkušenosti technologa. Díky kvalitní práci ve vinici můžeme každý rok vyrábět vína s přívlastkem v kategorii pozdní sběr, výběr z hroznů a výběr z bobulí, a to i u vín červených. U každého vína se snažíme o to, aby byl zajištěn rozvoj pestré škály chutí a vůní, typických pro danou odrůdu. Proto se snažíme minimalizovat chemické ošetření vín a technologické zásahy na co možná nejmenší úroveň a dát vínu šanci a prostor pro vlastní rozvoj. Roční produkce nepřesahuje lahví.

7 Ing. Martin Nesvadba Po ukončení vysoké školy jsem pracoval v několika vinařských společnostech jako technolog a pod dohledem australského létající vinaře jsem nasbíral ty největší zkušenosti. Od roku 2004 jsem ředitelem vinařské společnosti KOLBY. Mám to štěstí, že povolání je zároveň i koníčkem. Největší předností je cit a láska k vinicím a jedinečnému nápoji, kterým je VÍNO. I přes spoustu manažerské práce ve společnosti se aktivně podílím na výrobě tohoto ušlechtilého nápoje. KOLBY a.s. Česká Pouzdřany Tel./Fax: Ing. Martin Nesvadba

8 V inařství Kovacs je rodinnou vinařskou fi rmou, která se řídí mottem umění ve víně. Vinař víno maluje, skládá jím své verše. Tato slova vystihují, jak důležitá je práce a přístup vinaře při pěstování révy, výrobě vín. Vkládá do vína svůj rukopis, cítění, náladu a svoji lásku. Vinařství pracuje na vlastních vinicích o rozloze 30 hektarů s počtem 145 tisíc keřů. To cítí jako ten podstatný moment a skutečnost, neboť víno vzniká ve vinici a vinařství vidí jako nezbytné být tvůrcem svého hroznu. Citlivost k lokalitě a souznění s přírodou, vystihnutí projevu místa, terroir vede k vypěstování velkého hroznu pro výrobu velkého vína. Šetrný ruční sběr, citlivé zpracování hroznu a kvalitní, moderní technologie v tradičních historických vinných sklepích vedou k výrobě charakterově čistých, výrazných a osobitých vín s nenapodobitelným výrazem. Vinařství vyrábí dle své fi lozofi e pouze přívlastková vína. Zákazníkem vinařství je gastronomie, vinotéky, fi remní a koncový vínomilec. Vinařství vítá své zákazníky ve stylové sklepní uličce, jejíž součástí je vinotéka a vinný restaurant s penzionem. Zde nabízí skvělou zážitkovou gastronomii skloubenou s vlastními víny.

9 Ing. Miroslav Kovács Víno je pro mne krásnou a velkou výzvou, prostorem pro seberealizaci a vyjádření pocitů, nálad. Víno mám rád, rád s ním rozmlouvám, rád jej tvořím. Hrdě se hlásím k tomu, že jsem především vinohradníkem a vinařem, technologem. Ve své profesi se snažím stále zdokonalovat. K tomu využívám zkušeností starších vinařských generací a poznatků nových moderních technologií, které neváhám použít při výrobě mých vín. Jako důležitou vidím generační provázanost rodinných vinařských fi rem. Poznání, ke kterému vinař dojde po mnoha letech komunikace s přírodou, vinicí a vínem, je nutné, v zájmu zachování umění výroby vína, předat potomkům, nástupcům. Zvu vás na prohlídku našich vinic a vinných sklepů, abyste nasáli atmosféru a náladu našeho vinařství. Ing. Miroslav Kovács VINAŘSTVÍ KOVACS s.r.o Novosedly č. ev. 5 Tel.: Fax:

10 V íno Marcinčák je rodinné vinařství, které hospodaří na 110 ha vlastních vinic v Mikulovské vinařské podoblasti. Většina vinic leží v Novosedlích, které jsou třetí největší vinařskou obcí na Moravě. V Novosedlích se také nachází moderní výrobní areál a archivní sklepy. Všechna vína jsou vyráběna z vlastních hroznů. Od roku 2008 je vinařství největším vinohradnickým BIO-pěstitelem v České republice. Veškeré vinice jsou obhospodařovány a pěstovány ekologicky v duchu organické (bio)produkce. Vinařství ve svých vinicích pomáhá návratu vymizelého, ohroženého druhu motýla, kterým je pestrokřídlec podražcový. Filozofi e hospodaření spočívá v malém zatížení révového keře hrozny, v redukci úrody a péči o každý jednotlivý keř a hrozen v souznění s přírodou bez chemie a zatěžování životního prostředí. Při pečlivém ručním sběru jsou vybírány pouze vyzrálé a zdravé hrozny, což umožňuje vyrábět výhradně přívlastková vína v celé škále odrůd. Vyhlášenou specialitou vinařství jsou přírodně sladká vína, jejíchž kvalitou a velikostí produkce se vinařství řadí na světovou špičku.

11 Ing. Petr Marcinčák Přátelé, našim největším bohatstvím jsou naše vinice, kde se víno rodí a získává neopakovatelný charakter. Je to půda a podnebí, které vytváří mimořádné terroir předurčené pro zrození velkých vín. Je to ale také ruka a vůle vinaře, která tomu všemu dává smysl. Je to jeho duše, která se na konec zrcadlí ve skleničce jiskrného vína. Přijměte mé pozvání k nám do našich vinic a sklepů a pojďte se mnou nalézat nekonečné krásy a rozmanitosti vína, které se rodí v našich vinicích bez chemie a v souznění s přírodou. Ing. Petr Marcinčák VÍNO MARCINČÁK Vinařská Mikulov provozovna: vinné sklepy Novosedly Tel.: Fax:

12 V inařství MIKROSVÍN Mikulov a.s. obhospodařuje 240 ha vinic v oblasti Pálavy. Řídí se mottem vyrábíme víno ve vinici. Hlavním záměrem při výrobě vína je zvýraznit špičkové možnosti, které poskytuje zeměpisně výhodně položená oblast. Proto je zvolena místně netradiční, ve světě však dominující fi lozofi e pěstování révy, která je založena na malém zatížení keřů, velmi reduktivním řezu, malé produkci révového semene a šetrném přístupu k přírodě. Při ošetřování vinic se nepoužívají anorganická hnojiva a použití pesticidů je maximálně omezeno, všechny organické zbytky se vrací zpět do vinic za využití rozhodujících biotechnologií. Víno se pak stává opravdu přírodním produktem, který se dá skutečně pít pro zdraví. Při výrobě jsou používány jen dobře osluněné hrozny s dokonalým charakterem odrůdy, z vybraných partií odrůd z jednotlivých vinařských poloh a vinic. Z celkové produkce hroznů se zpracovává max. 50 %, zbytek suroviny je prodán obchodním partnerům. Vína zásadně nejsou doslazována. Hlavní dominantou mezi odrůdami je Ryzlink vlašský. Ideální podmínky pěstování, špičková poloha vinic, správná fi lozofi e a šetrné technologie umožňují této odrůdě rozvinout celou škálu nádherných chutí a vůní, kořenitost a plnost. Vinařství MIKROSVÍN Mikulov a.s. pěstuje tuto odrůdu na třetině své plochy a z ní vyráběná vína jsou nejprodávanějším artiklem pravidelně patří mezi perly celé produkce v celé šíři kategorií vín s přívlastkem, včetně ledových vín. Celková roční produkce nepřesahuje 150 tis. litrů bílého vína a 30 tis. litrů vína červeného.

13 Ing. Patrik Staško jsem absolventem MZLU v Lednici na Moravě, již v průběhu studií v roce 1994 jsem byl v týmu Nicolase Butlera (fl ying winemaker), který zaváděl moderní technologie výroby vína na jižní Moravě. Zkušenosti jsem nabyl v několika vinařských společnostech a v roce 2001 jsem absolvoval studijní cestu po Austrálii v Adelaide, Barossa Valley. Od roku 2004 mám tu čest pracovat s týmem výborných vinařů a vinohradníků v jednom z nejlepších vinařství na Moravě. VINAŘSTVÍ MIKROSVÍN MIKULOV a.s. Nádražní Mikulov Tel.: Fax: Mobil: Ing. Patrik Staško

14 N ové Vinařství je mladé, progresivní high-tech vinařství, které se stalo v roce 2006 objevem roku na domácí vinařské scéně. Již během prvního roku své existence získalo řadu medailí, diplomů a ocenění v České republice i v zahraničí. Obhospodařuje 102 ha vinic v okolí Mikulova. Z jednoho keře připravuje maximálně jednu láhev vína. V moderně pojatém vinařském Domě Na Výsluní v Drnholci, jehož interiér navečer zalévají paprsky zapadajícího slunce, vznikají pouze bílá a růžová vína, která právě v tomto regionu dávají špičkovou kvalitu. Jsou vyrobena z vyzrálých až přezrálých hroznů, s důrazem na malé zatížení keřů a šetrný sběr, pomocí nejmodernější technologie bez zvyšování obsahu cukru nebo kyselin. Vyznačují se moderním, netradičním, avšak současně velmi kvalitním pojetím ambaláže lahví, tmavě zelených rýnských pistolí, která podtrhuje celkový dojem z těchto svěžích, jiskřivých, aromatických vín. Vybírat lze ze dvou řad, CÉPAGE a CUVÉE. Řada CÉPAGE nabízí lehčí a elegantnější odrůdová vína se skleněným uzávěrem a velmi moderní crazyetiketou, zatímco řada CUVÉE symbolizuje špičková bílá směsná vína s intenzivnějším projevem; u této řady jsou standardem hliníkové šroubovací uzávěry, etikety jsou moderní, avšak decentní.

15 Ing. Marek Špalek Přišel jsem na svět do vinařské rodiny a víno mě provází životem dosud. Krátce po listopadové revoluci jsem spoluzaložil rodinné vinařství, působil v několika vinařských společnostech a byl jsem i předsedou Moravínu svazu moravských vinařů a ředitelem Národního vinařského centra ve Valticích. Ověřil jsem si, že mám organizační a manažerské schopnosti a že mám i výhodu ve znalosti cizích jazyků. Od ledna 2004 určuji směřování a strategii společnosti Nové Vinařství. Od 1. března 2005 jsem ředitelem této společnosti. NOVÉ VINAŘSTVÍ, a.s. Zarybník Měřín Vinařství: Výsluní Drnholec Tel.: Fax: Mobil: Ing. Marek Špalek

16 V inařství Reisten zpracovává pouze hrozny z vlastních vinic o celkové výměře 30 ha, ležících v tratích Valtická v Mikulově, Nad Nesytem v Sedleci a tratích Pod Pálavou a U Božích muk v Pavlově. Vinice jsou zapojeny do systému integrované produkce hroznů. Cílem tohoto systému je dosažení optimálních výnosů vysoké kvality cestou, která nezatěžuje životní prostředí, za minimalizace používání chemických ochranných prostředků při ošetřování vinic a zatravnění vinic pro vytvoření vyváženého ekosystému. Vysoký důraz je kladen na zelené práce, pro dosažení co nejvyšší kvality hroznů je důsledně regulována úroda, výnos je omezen na 45 hl/ha. Vše se řídí krédem kvalita vína se dělá ve vinici. Sklizeň probíhá výhradně ručně, do beden, nikoliv do kontejnerů, neboť šetrné zacházení s hrozny je základním požadavkem kvality. Ve sklepním hospodářství jsou používány pouze přírodní prostředky v co nejmenším množství. Základní fi lozofi í vinařství je produkce vysoce kvalitních, zejména přívlastkových vín, v nichž je zřetelně promítnut terroir. Vína, určená především pro vrcholovou gastronomii, privátní klientelu a vinotéky, jsou vyráběna velmi šetrnou reduktivní technologií, se snahou převést charakter vinice, ročníku a odrůdy do vína beze ztrát. Celková roční produkce činí tisíc lahví.

17 Arch. Radomír Nepraš Své celoživotní povolání památkového architekta jsem v roce 1999 opustil z lásky k vínu. Můj vztah k tomuto vznešenému nápoji se formoval již v počátku 70tých let, kdy jsem působil na valtickém zámku a stal jsem se členem společnosti Valtické vinné trhy. Na hobby praxi ve vlastním sklepě a vinici v Pavlově navázalo po roce 1989 několik stáží v nejvýznamnějších oblastech Francie, které předznamenaly můj další život. Zájem o kulturu vína vyústil v autorství studie a realizaci Národního vinařského centra a založení Salonu vín České republiky. Zcela přirozeným završením mé přeměny z památkáře ve vinaře bylo založení vinařství Reisten, kde jsem spolumajitelem a současně tvůrcem fi lozofi e vín i vinařství. Arch. Radomír Nepraš REISTEN s.r.o. Zámek Valtice Tel.: Fax:

18 S noubením země a slunce na vinici Sonberk vzniká víno s vlastním rukopisem. Sprašová vinice, založená již ve 13. století, s ojedinělým výhledem na nejkrásnější dominantu Moravy druhohorní pohoří Pálavy je místem se skutečným geniem loci. Na jejích čtyřiceti hektarech pěstuje vinařství Sonberk révu způsobem šetrným k životnímu prostředí. Na základě geologického průzkumu jsou zde vysazeny nejvhodnější odrůdy: Ryzlink rýnský, Pálava, Tramín, Rulandské šedé a Sauvignon. Vinařství Sonberk, je moderní architektonický skvost, postavený uprostřed vinohradu věhlasným Josefem Pleskotem. Vyrábí se zde vína pouze z vlastních hroznů, z přísně redukovaných sklizní, kdy množství sklizených hroznů na keř nepřesáhne 1,5 kg. Réva je během vegetačního období ošetřována a odlisťována ručně, selektovaná ruční sklizeň je samozřejmostí. Vína ze Sonberku v sobě nesou charakter unikátní polohy a vynikající půdy, spojují péči vinohradníka s uměním sklepmistra, proměňujícího co nejpřirozenějším způsobem, bez zbytečných zásahů, hrozny ve víno vhodné ke každodennímu zdravému doušku, pro zvláštní příležitosti i pro potěšení. Roční produkce nepřesahuje litrů bílých přívlastkových a speciálních vín, která vychutnávají nejen prezidenti. Získávají řadu ocenění na světových výstavách, z toho k nejvýznamnějším patří zlaté a stříbrné medaile na Vinalies Paris, International Wine and Spirit Competition London, World Wine Awards Decanter. Sonberk byl vyhlášen nejlepším vinařstvím roku 2007 prestižní soutěží nejuznávanějšího domácího časopisu Vínorevue.

19 JUDr. Tibor Nyitray Svoji zálibu ve víno jsem proměnil v téměř profesní vztah. Své zkušenosti z původní profese jsem využil při hledání vhodného týmu spolupracovníků a při budování nejmodernějšího vinařského domu na Moravě. Otevřením tohoto architektonicky i technologicky ojedinělého vinařství, ve spojení se skvělým terroir SONBERKU, jsme dotvořili ucelený souhrn podmínek potřebných pro výrobu špičkových moravských vín světové kvality. JUDr. Tibor Nyitray SONBERK a.s. Sonberk Popice Tel.:

20 Klub Alinace vinařů V8 Partner Alinace vinařů V8 Označení se týká vinoték, vináren, restaurací, hotelů apod., kde je možno provádět klubovou činnost. Podnik k tomu tedy musí mít nezbytné prostory a možnost posezení. Navíc každý člen Aliance vinařů V8 musí být v nabídce podniku zastoupen minimálně pěti víny. V podniku jsou na viditelných místech (vchodové dveře, výlohy, vitríny, atd.) umístěny samolepky ve tvaru čtverce o velikost A6 se zlatým podkladem a nápisem Klub Alinace vinařů V8. Aliance garantuje, že s výjimkou hlavního města Prahy udělí toto označení vždy pouze jednomu podniku v daném městě. CODEX KLUBŮ ALIANCE VINAŘŮ V8 Kluby Alinace vinařů V8 jsou tvořeny sítí partnerských restaurací, vináren a vinoték, které se zavázali dodržovat Codex Klubů Alinace vinařů V8: 1. Klub má v aktuální nabídce vína všech členů Aliance 2. Klub má k dispozici minimálně pět vín každého člena Aliance 3. Klub garantuje nadstandardní úroveň presentace vín Aliance 4. Aliance zajišťuje v Klubu degustace kolekcí vín členů i odrůdové degustace 5. Aliance spolupracuje s kluby na zvyšování úrovně a kultury presentace vína Označení se týká vinoték, vináren, restaurací, hotelů apod. Jedinou podmínkou pro udělení tohoto označení je skutečnost, že má podnik v nabídce alespoň 1 víno z každého vinařství Aliance vinařů V8. V podniku jsou na viditelných místech (vchodové dveře, výlohy, vitríny, atd.) umístěny samolepky ve tvaru čtverce o velikost A6 se stříbrným podkladem a nápisem Partner Alinace vinařů V8.

21 VINO HORT Pražská 44a/ Znojmo sklep: Dobšice č. 69, č. 89 Hradec Králové Pardubice KOLBY a.s. Česká Pouzdřany Praha BOSKOVICE VINAŘSTVÍ KOVACS s.r.o Novosedly č. ev. 5 VÍNO MARCINČÁK Vinařská Mikulov provozovna: vinné sklepy Novosedly VINAŘSTVÍ MIKROSVÍN MIKULOV a.s. Nádražní Mikulov NOVÉ VINAŘSTVÍ, a.s. Zarybník Měřín Vinařství: Výsluní Drnholec REISTEN s.r.o. Zámek Valtice SONBERK a.s. SONBERK a.s. Sonberk Popice Brno Jihlava Vídeň Praha Berlín Norimberk Mnichov Jihlava MORAVSKÝ KRUMLOV ROSICE IVANČICE A TIŠNOV KUŘIM BRNO POHOŘELICE Vídeň BLANSKO ŽIDLOCHOVICE ŠLAPANICE POUZDŘANY HUSTOPEČE POPICE ZNOJMO DRNHOLEC DOBŠICE NOVOSEDLY HRUŠOVANY NAD JEVIŠOVKOU MIKULOV Vídeň BŘECLAV VALTICE VYŠKOV SLAVKOV U BRNA BUČOVICE HODONÍN Bratislava Budapešť Varšava Olomouc Ostrava KYJOV SK Varšava Olomouc Ostrava Zlín Uherské Hradiště VESELÍ NAD MORAVOU

22 Poznámky

23

24 Aliance vinařů V8, o.s. Zámek č Mikulov

K A T A L O G 1 mníšecký festival vína 2013

K A T A L O G 1 mníšecký festival vína 2013 K A T A L O G 1 mníšecký festival vína 2013 Vážení přátelé vína, Vinná réva provází lidstvo od nepaměti. V Čechách je doloženo její intenzivní pěstování od středověku. Dnes jsme svědky obnovy mnoha zaniklých

Více

ypická současná delikátní aromati edinečná elegantní charakteristick dostupná sympatická sauvignon lná ryzlink rýnský sympatická c

ypická současná delikátní aromati edinečná elegantní charakteristick dostupná sympatická sauvignon lná ryzlink rýnský sympatická c typická současná delikátní aromati jedinečná elegantní charakteristick dostupná sympatická sauvignon ypická současná delikátní aromati edinečná elegantní charakteristick lná ryzlink rýnský sympatická c

Více

KRAJEM VÍNA. To nejlepší z vinařské turistiky na Moravě, kalendář vinařských akcí 2015

KRAJEM VÍNA. To nejlepší z vinařské turistiky na Moravě, kalendář vinařských akcí 2015 2015 KRAJEM VÍNA To nejlepší z vinařské turistiky na Moravě, kalendář vinařských akcí 2015 www.vinazmoravy.cz OBSAH Úvod......................... 2 Odrůdy........................ 4 Rozdělení vín v České

Více

NÁRODNÍ SOUTĚŽ VÍN A DEGUSTAČNÍ EXPOZICE REPUBLIKY

NÁRODNÍ SOUTĚŽ VÍN A DEGUSTAČNÍ EXPOZICE REPUBLIKY NÁRODNÍ SOUTĚŽ VÍN A DEGUSTAČNÍ EXPOZICE NÁRODNÍ SALONU SOUTĚŽ VÍN ČESKÉ VÍN ČR 2012 REPUBLIKY 2011 SALON VÍN NÁRODNÍ SOUTĚŽ VÍN ČR 2012 Hlavní partneři Partneři www.salonvin.cz www.winarskecentrum.cz

Více

Jaro/léto 2012. Perlivý svět / 8 / Filip Sajler Šumivá vína miluji. / 13 / Reportáž Jak se rodí bublinky / 24 / Rozlévaný sekt Funguje to!

Jaro/léto 2012. Perlivý svět / 8 / Filip Sajler Šumivá vína miluji. / 13 / Reportáž Jak se rodí bublinky / 24 / Rozlévaný sekt Funguje to! Jaro/léto 2012 Perlivý svět / 8 / Filip Sajler Šumivá vína miluji / 13 / Reportáž Jak se rodí bublinky / 24 / Rozlévaný sekt Funguje to! E d i to r i á l Naší doménou je především sekt Vážení přátelé,

Více

PERLIVÝ SVĚT. Zima 07/08. Pražský hrad má vlastní víno Réva z jižních svahů. Mahulena Bočanová Bublinky si užívá. Mistr vinař Víno z vína / 9 / / 10 /

PERLIVÝ SVĚT. Zima 07/08. Pražský hrad má vlastní víno Réva z jižních svahů. Mahulena Bočanová Bublinky si užívá. Mistr vinař Víno z vína / 9 / / 10 / PERLIVÝ Zima 07/08 SVĚT / 9 / Pražský hrad má vlastní víno Réva z jižních svahů / 10 / Mahulena Bočanová Bublinky si užívá / 16 / Mistr vinař Víno z vína EDITORIAL Kdo tvrdí, že zná víno, nemluví pravdu...

Více

Perlivý svět / 12 / Své první víno jsem ochutnala v Paříži. / 16 / Téma. a čokoláda Dokonalý akord chutí / 20 / DOPORUČUJE Vánoční ryba trochu jinak

Perlivý svět / 12 / Své první víno jsem ochutnala v Paříži. / 16 / Téma. a čokoláda Dokonalý akord chutí / 20 / DOPORUČUJE Vánoční ryba trochu jinak zima 2014 Perlivý svět / 16 / Téma Víno a čokoláda Dokonalý akord chutí / 20 / SOMMELIER DOPORUČUJE Vánoční ryba trochu jinak / 12 / Tereza Maxová Své první víno jsem ochutnala v Paříži editorial KDO KLADE

Více

Nechte se svést růžovým! RŮŽOVÝ MÁJ 2014. Degustační festival růžových vín

Nechte se svést růžovým! RŮŽOVÝ MÁJ 2014. Degustační festival růžových vín Nechte se svést růžovým! RŮŽOVÝ MÁJ 2014 Degustační festival růžových vín Pražská paroplavební společnost na nebo nás navštivte ve vinotéce, která se nachází 150 m od Flory S námi poznáte Vltavu od Slap

Více

Perlivý svět. Jaro/léto 2011. Vinařstvím roku 2010. Bohemia Sekt Music Fest Akce, na kterou se nezapomíná. / 6 / Tereza Maxová Jsem velký patriot

Perlivý svět. Jaro/léto 2011. Vinařstvím roku 2010. Bohemia Sekt Music Fest Akce, na kterou se nezapomíná. / 6 / Tereza Maxová Jsem velký patriot Jaro/léto 2011 Perlivý svět / 6 / Tereza Maxová Jsem velký patriot / 4 / BOHEMIA SEKT Vinařstvím roku 2010 / 13 / Bohemia Sekt Music Fest Akce, na kterou se nezapomíná Editorial Vínem se upevňují stará

Více

Perlivý svět. Zima 2011. / 8 / Lucie Bílá Vánoce jsou pro mě svátky nejmilejší. / 15 / Sólo pro... Bohemia Sekt Chardonnay

Perlivý svět. Zima 2011. / 8 / Lucie Bílá Vánoce jsou pro mě svátky nejmilejší. / 15 / Sólo pro... Bohemia Sekt Chardonnay Zima 2011 Perlivý svět / 8 / Lucie Bílá Vánoce jsou pro mě svátky nejmilejší / 15 / Sólo pro... Bohemia Sekt Chardonnay / 18 / Speciality políbené ohněm Editorial Náhoda přeje připraveným Vážení přátelé,

Více

Jan Světlík. Dan Balabán. Alexandra Koláčková. JakoJá.cz. listopad2013. Víno a umění vinoaumeni.cz. strojírenství a umění. a jeho žáci...

Jan Světlík. Dan Balabán. Alexandra Koláčková. JakoJá.cz. listopad2013. Víno a umění vinoaumeni.cz. strojírenství a umění. a jeho žáci... listopad2013 Víno a umění vinoaumeni.cz Jan Světlík strojírenství a umění Dan Balabán a jeho žáci... Alexandra Koláčková umění, které si vás najde JakoJá.cz o životě jaký je Obsah Je to každý rok stejné

Více

MAGAZÍN Pro všechny dobré vinaře 2 / 2014

MAGAZÍN Pro všechny dobré vinaře 2 / 2014 MAGAZÍN Pro všechny dobré vinaře 2 / 2014 Pavel Binder Zatnout zuby, zabrat a jít stále dál 10 otázek pro držitele mnoha významných vinařských ocenění Předsběrové analýzy, aneb jak najít nejlepší okamžik

Více

Muž, který ví, co chce

Muž, který ví, co chce Březen 2013 / 3 Vychází jako příloha časopisu Prosperita Pro muže v nejlepších letech, s nejlepšími úmysly, nejlepšími nápady a nejlepšími výsledky Muž, který ví, co chce Jaromír Gajdáček Mieczyslaw Molenda

Více

VYSOKÁ ŠKOLA HOTELOVÁ V PRAZE 8, SPOL. S R.O.

VYSOKÁ ŠKOLA HOTELOVÁ V PRAZE 8, SPOL. S R.O. VYSOKÁ ŠKOLA HOTELOVÁ V PRAZE 8, SPOL. S R.O. Jana Rottová Analýza spotřeby růžových vín Bakalářská práce 2014 Analýza spotřeby růžových vín Bakalářská práce Jana Rottová Vysoká škola hotelová v Praze

Více

Krbcová. Hana. Na špičce jazyka. Věci se snažím vidět optikou čísel str. 1, 10 11, 13

Krbcová. Hana. Na špičce jazyka. Věci se snažím vidět optikou čísel str. 1, 10 11, 13 k v ě t e n 2 0 1 0 / 5 V y c h á z í j a k o p ř í l o h a č a s o p i s u P r o s p e r i t a Ž e n a, k t e r á s e n e z t r a t í Na špičce jazyka Eva Brixi Hana Krbcová Na špičce jazyka Cítím tvé

Více

Alšova jihočeská galerie

Alšova jihočeská galerie září2013 Víno a umění vinoaumeni.cz Alšova jihočeská galerie Andy Warhol Zlatá šedesátá Zdeněk Podhůrský Číslo na Boha pomáhá Astrid Silvie Lišková Organizace pomáhající lidem Galerijní odpoledne Víno

Více

Anylýza a návrh elektronického obchodu pro firmu Winberg Mikulov s.r.o.

Anylýza a návrh elektronického obchodu pro firmu Winberg Mikulov s.r.o. SOUKROMÁ VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ ZNOJMO s.r.o. Bakalářský studijní program: Ekonomika a management Studijní obor: Marketing a management Anylýza a návrh elektronického obchodu pro firmu Winberg Mikulov

Více

Ať už si myslíte, že to dokážete, nebo že to nedokážete, v obou případech máte pravdu. Henry Ford. desáté vydání 2012. www.e-vsudybyl.

Ať už si myslíte, že to dokážete, nebo že to nedokážete, v obou případech máte pravdu. Henry Ford. desáté vydání 2012. www.e-vsudybyl. www.e-vsudybyl.cz desáté vydání 2012 Ať už si myslíte, že to dokážete, nebo že to nedokážete, v obou případech máte pravdu. Henry Ford Více na stranách 6 a 7. č a s o p i s n a p o d p o r u c e s t o

Více

Polabskými stezkami za vínem a poznáním. případová studie

Polabskými stezkami za vínem a poznáním. případová studie Polabskými stezkami za vínem a poznáním případová studie 2014 1 obsah Možnost obou regionů z pohledu cestovního ruchu 10 Vzájemné historické vztahy s akcentem na vinařství 16 Současné možnosti vinařství

Více

INTEGROVANÁ STRATEGIE ÚZEMÍ. pro období 2014-2020 MAS VINAŘSKÁ. Silná turistické destinace. Rozkvět vinařského kraje.

INTEGROVANÁ STRATEGIE ÚZEMÍ. pro období 2014-2020 MAS VINAŘSKÁ. Silná turistické destinace. Rozkvět vinařského kraje. INTEGROVANÁ STRATEGIE ÚZEMÍ pro období 2014-2020 MAS VINAŘSKÁ Území s největší výměrou vinic v Česku Silná turistické destinace Rozsáhlá soustava rybníků Potenciál přeshraniční spolupráce Tradice a podlužácký

Více

01/2009 ročník II. Ing. Jan Přindiš, projektant společnosti G-team. ověřený náklad 15 000 ks (prosinec 2008)

01/2009 ročník II. Ing. Jan Přindiš, projektant společnosti G-team. ověřený náklad 15 000 ks (prosinec 2008) 01/2009 ročník II. Rasmus Vingaard Larsen šéfkuchař a produktový manažer společnosti HOUNÖ KONVEKTOMATY ŠETŘÍ ENERGII, ČAS A ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ VARNÝ BLOK JE SRDCEM KUCHYNĚ Ing. Jan Přindiš, projektant

Více

Projekt Blíže k zelenému stromu je pro VŠERS velkým přínosem

Projekt Blíže k zelenému stromu je pro VŠERS velkým přínosem Projekt Blíže k zelenému stromu je pro VŠERS velkým přínosem Vysoká škola evropských a regionálních studií je potěšena, že mohla stát u zrodu projektu Evropského sociálního fondu Blíže k zelenému stromu.

Více

Mikulovsko profesionální partner v cestovním ruchu

Mikulovsko profesionální partner v cestovním ruchu Mikulovsko profesionální partner v cestovním ruchu Výstup II. Vytvoření strategie rozvoje cestovního ruchu turistické oblasti Mikulovsko 1. Situační analýza 2. Definování strategické vize rozvoje destinace

Více

Profil společnosti 2007. český národní symbol

Profil společnosti 2007. český národní symbol Profil společnosti 2007 český národní symbol Profil společnosti 2007 český národní symbol Pivo je součástí české kultury. Inspirovalo mimo jiné i naše přední literáty, filmaře, hudebníky malíře i fotografy.

Více

Radegast tým. Připraven na sezonu i digi éru ve složení: zleva Michal Kučera, Paul Barnett, Lenka Adámková, Karel Kraus a Martin Troup.

Radegast tým. Připraven na sezonu i digi éru ve složení: zleva Michal Kučera, Paul Barnett, Lenka Adámková, Karel Kraus a Martin Troup. firemní časopis společnosti Plzeňský Prazdroj číslo 3 / ročník 2013 Radegast tým Připraven na sezonu i digi éru ve složení: zleva Michal Kučera, Paul Barnett, Lenka Adámková, Karel Kraus a Martin Troup.

Více

žívají maminky a babičky. Každá chce přiložit ruku k dílu a budoucím novomanželům zbývá už jen to, 1.Svatební menu

žívají maminky a babičky. Každá chce přiložit ruku k dílu a budoucím novomanželům zbývá už jen to, 1.Svatební menu duben - červen S vatba je to kouzelné zaříkávadlo, které v každém z nás zanechává hluboké emoce. Dívka či žena se vidí před svatebním oltářem v krásných zdobených šatech, s družičkami v patách. Chlapec

Více

str. 16 17 Kreativita, invence a vynalézavost je schopnost řešit reálné změny

str. 16 17 Kreativita, invence a vynalézavost je schopnost řešit reálné změny prosinec 2007 Žena, která se neztratí Pro ty, které násobí život Eva Brixi Síla je v zemi Síla je v úsměvu Beru si něco Čeho víc dávám Pokrok je v emoci Na prahu vědy Listuji do noci V myšlenkách z vody

Více

VIEWEGH PRO VÁS. Psaní je osamělé povolání AUTOR ČESKÝCH BESTSELERŮ MICHAL. VLAKEM ZA VÍNEM Cestování po České republice za chutí vína

VIEWEGH PRO VÁS. Psaní je osamělé povolání AUTOR ČESKÝCH BESTSELERŮ MICHAL. VLAKEM ZA VÍNEM Cestování po České republice za chutí vína ČD PRO VÁS 09/2010 ROČNÍK 1 AUTOR ČESKÝCH BESTSELERŮ MICHAL VIEWEGH Psaní je osamělé povolání VLAKEM ZA VÍNEM Cestování po České republice za chutí vína ŽELEZNIČNÍ RARITY Poznejte naše NEJ na kolejích

Více

Krtičková. Helena. Zkuste být týden bez chleba! rozhovor na stranách 10 11

Krtičková. Helena. Zkuste být týden bez chleba! rozhovor na stranách 10 11 www.madambusiness.cz Žena, která se neztratí Imaginární rande Eva Brixi únor 2015 Zima se na nás sesypala A místo slunné písně jara Jsou z nás sněhuláci Velcí černí ptáci Z nebe snášejí se na stromy Z

Více

AGRO - ENVI - INFO PODYJSKÉ LISTÍ. Zemědělství v Národním parku Podyjí. Vážení čtenáři, SLOVO ÚVODEM

AGRO - ENVI - INFO PODYJSKÉ LISTÍ. Zemědělství v Národním parku Podyjí. Vážení čtenáři, SLOVO ÚVODEM PODYJSKÉ INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ SPRÁVY NÁRODNÍHO PARKU PODYJÍ LISTÍ PODYJSKÉ LISTÍ ROČNÍK 7 4 2006 SLOVO ÚVODEM Vážení čtenáři, dostává se Vám do rukou poslední letošní číslo našeho časopisu. Toto vydání

Více