VINO HORT s.r.o. KOLBY a.s. VINAŘSTVÍ KOVACS s.r.o. VÍNO MARCINČÁK VINAŘSTVÍ MIKROSVÍN MIKULOV a.s. NOVÉ VINAŘSTVÍ a.s. REISTEN s.r.o. SONBERK a.s.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "VINO HORT s.r.o. KOLBY a.s. VINAŘSTVÍ KOVACS s.r.o. VÍNO MARCINČÁK VINAŘSTVÍ MIKROSVÍN MIKULOV a.s. NOVÉ VINAŘSTVÍ a.s. REISTEN s.r.o. SONBERK a.s."

Transkript

1 VINO HORT s.r.o. KOLBY a.s. VINAŘSTVÍ KOVACS s.r.o. VÍNO MARCINČÁK VINAŘSTVÍ MIKROSVÍN MIKULOV a.s. NOVÉ VINAŘSTVÍ a.s. REISTEN s.r.o. SONBERK a.s.

2 Milí přátelé a milovníci vína, Z emě, kde vinaři úzce spolupracují a navzájem se podporují v zájmu zvýšení kvality a uznání vín z vlastní země, jsou dlouhodobě nejúspěšnější na mezinárodních trzích. Pro žádného z nás není jednoduché odkrýt karty před naším konkurentem, s nímž třeba bojujeme o zákazníka. Pokud to však oba uděláme, poučíme se z výsledků práce toho druhého a pochopíme, co stojí za jeho úspěchem, můžeme se zlepšovat rychleji. Cesta k dobré pověsti celého regionu vede právě tímto směrem. Z naplnění tohoto cíle budeme profitovat nejenom my, ale zejména všichni, kteří mají víno rádi.

3 N ás osm z jižní Moravy pochopilo, že klíčem ke zdokonalení image moravských vín na domácím trhu a úspěchu na trhu mezinárodním se může stát otevřené srovnání a spojení sil, spolu s dobrovolným přijetím pravidel směřujících k nejvyšší kvalitě vín. Svá vína vyrábíme z plodů unikátních vinic jižní Moravy, jež jsou spolu se specifi c- kým mikroklimatem jednotlivých poloh a omezenými výnosy základním předpokladem výroby vysoce kvalitních vín. V červenci 2006 jsme proto, jako zástupci osmi středně velkých vinařství, pro něž je výroba vína tvůrčím procesem, založili na jižní Moravě skupinu V8. Myslíme si, že největší síla spočívá ve vzájemném spojení. Chceme spolupracovat v oblasti marketingu, zvyšování úrovně a prestiže moravského vinařství i zvyšování kultury vína obecně. Plánujeme společnou účast na zahraničních i tuzemských výstavách a soutěžích i spolupráci v oblasti vinařské turistiky. Naše vína již získala řadu ocenění v mezinárodních soutěžích. To nám však nestačí. Důležité je, abyste vína znali, kupovali a vychutnávali vy, milovníci vína, ať již doma, či v zahraničí. Pochopili jsme rovněž, že je nutné se postavit tváří v tvář přísné kritice naší práce, která nám může pomoci zjistit, kde můžeme něco vylepšit, kde máme nevyužitý potenciál, ale i kde jsou naše silné stránky, na co bychom se měli zaměřit a čím můžeme zaujmout svět. Už čtyřikrát jsme pozvali k hodnocení našich vín významné vinařské odborníky, členy světově proslulé instituce Master of Wine. Už nás hodnotili Angela Muir, Jűrgen van der Mark, Dr. Josef Schuller a John Salvi. Ve slepých degustacích ochutnali vždy přes stovku našich vín a posoudili je z hlediska kvality a schopnosti obstát v mezinárodní konkurenci. Uspěli jsme a hlavně jsme se poučili. Zcela jistě budeme v těchto hodnoceních pokračovat nejen letos, ale i v letech příštích. A vždy vám milovníkům našich vín dáme vědět, jak jsme dopadli. A také vám dáme příležitost porovnat vaše chuťové preference s hodnocením světových odborníků. Chceme vám nabízet stále lepší kvalitu našich vín. Stále si myslíme, že právě v našem společném snažení to dokážeme. Na zdraví! Vaše V8

4 V inařství Hort bylo založeno v roce Vinný sklep se nachází v Dobšicích u Znojma. Hrozny pocházejí z předem dohodnutých vinic. Vinařství Hort vinice nevlastní, stojí uprostřed mezi vinohradníky a obchodníky. Důraz je kladen na výběr zdravé suroviny s vyšším obsahem cukru, skladbu odrůd a výběr nejlepších poloh. U zrodu vína stojí vinohradníci, kteří své práci maximálně rozumí. Dokáží vypěstovat vysoce kvalitní surovinu, která se stává základem pro výrobu kvalitního vína. Výnosnost keřů je menší než 2 kg, s možností další redukce či ponechání hroznů na vinici pro ledové či botrytické víno. Technologie zpracování hroznů se liší podle odrůd. Vinařství Hort se nebojí novinek a experimentů, jsou-li v souladu s přírodou, ale ani oprašování starých tradic. Stále více se zaměřuje na battonage a metodu sur-lie (metody využívající delšího ležení vína v průběhu vinifi kace na zdravém kvasničném kalu). Největší úspěchy má se svými růžovými víny. Mezi registrované značky patří Franceska (Frankovka z Česka) a Charlotta (Chardonnay a Rulandské bílé). Symboly 5V vinařství Hort jsou výjimečnost, vitalita, vkus, vzrušení, věrnost.

5 Ing. Jiří Hort Rád vás vidím. Věřím, že s námi vás čeká spousta skvělých zážitků a šťastných chvil. Pojďte se mnou vstoupit do našeho světa vín. V poklidném místě otevřete láhev dobrého vína, nespěchejte prosím, dejte mu prostor se nadechnout, jistě se vám za to odmění. Pár krouživých pobybů ve skleničce uvolní jeho aroma, stačí zlehka načichnout při samotném okraji, svlažit rty i jazyk, otevřít svoji mysl a nechat se unášet pocity z vína. Věřte, že pokud se chcete stát zkušeným degustátorem, platí pouze jedno pravidlo: pít, pít a nepřestávat. VINO HORT Pražská 44a/ Znojmo sklep: Dobšice č. 69, č. 89 Mobil: Ing. Jiří Hort

6 V inařství KOLBY hospodaří na vlastních vinicích v obci Pouzdřany. 28 hektarů vinice se rozkládá na jihozápadním kopci Kolby, sousedícím s přírodní rezervací Pouzdřanská step. Díky neporušenému životnímu prostředí, unikátním klimatickým podmínkám, půdnímu složení a pečlivé práci ve vinici, patří tato poloha k nejlepším u nás. Již zmíněné unikátní podmínky nám dávají předpoklad vyrábět zajímavá výrazná vína. Produkce společnosti je zaměřena z větší části na vína bílá. Filozofi í společnosti je vyrábět víno ve vinici. Proto plně využíváme potencionál jedinečné polohy a um našeho vinohradníka a technologa ve sklepě. Rozloha vinic nám zajištuje dostatečné množství kvalitní suroviny i přes skutečně šetrný přístup pěstování révy. Prvním předpokladem kvalitní suroviny je nízké zatížení keře a spousta ruční práce ve vinici. Snažíme se o to, aby chuť hroznu byla v celé své kráse přenesena do budoucího vína. K tomu nám slouží moderní technologie a bohaté zkušenosti technologa. Díky kvalitní práci ve vinici můžeme každý rok vyrábět vína s přívlastkem v kategorii pozdní sběr, výběr z hroznů a výběr z bobulí, a to i u vín červených. U každého vína se snažíme o to, aby byl zajištěn rozvoj pestré škály chutí a vůní, typických pro danou odrůdu. Proto se snažíme minimalizovat chemické ošetření vín a technologické zásahy na co možná nejmenší úroveň a dát vínu šanci a prostor pro vlastní rozvoj. Roční produkce nepřesahuje lahví.

7 Ing. Martin Nesvadba Po ukončení vysoké školy jsem pracoval v několika vinařských společnostech jako technolog a pod dohledem australského létající vinaře jsem nasbíral ty největší zkušenosti. Od roku 2004 jsem ředitelem vinařské společnosti KOLBY. Mám to štěstí, že povolání je zároveň i koníčkem. Největší předností je cit a láska k vinicím a jedinečnému nápoji, kterým je VÍNO. I přes spoustu manažerské práce ve společnosti se aktivně podílím na výrobě tohoto ušlechtilého nápoje. KOLBY a.s. Česká Pouzdřany Tel./Fax: Ing. Martin Nesvadba

8 V inařství Kovacs je rodinnou vinařskou fi rmou, která se řídí mottem umění ve víně. Vinař víno maluje, skládá jím své verše. Tato slova vystihují, jak důležitá je práce a přístup vinaře při pěstování révy, výrobě vín. Vkládá do vína svůj rukopis, cítění, náladu a svoji lásku. Vinařství pracuje na vlastních vinicích o rozloze 30 hektarů s počtem 145 tisíc keřů. To cítí jako ten podstatný moment a skutečnost, neboť víno vzniká ve vinici a vinařství vidí jako nezbytné být tvůrcem svého hroznu. Citlivost k lokalitě a souznění s přírodou, vystihnutí projevu místa, terroir vede k vypěstování velkého hroznu pro výrobu velkého vína. Šetrný ruční sběr, citlivé zpracování hroznu a kvalitní, moderní technologie v tradičních historických vinných sklepích vedou k výrobě charakterově čistých, výrazných a osobitých vín s nenapodobitelným výrazem. Vinařství vyrábí dle své fi lozofi e pouze přívlastková vína. Zákazníkem vinařství je gastronomie, vinotéky, fi remní a koncový vínomilec. Vinařství vítá své zákazníky ve stylové sklepní uličce, jejíž součástí je vinotéka a vinný restaurant s penzionem. Zde nabízí skvělou zážitkovou gastronomii skloubenou s vlastními víny.

9 Ing. Miroslav Kovács Víno je pro mne krásnou a velkou výzvou, prostorem pro seberealizaci a vyjádření pocitů, nálad. Víno mám rád, rád s ním rozmlouvám, rád jej tvořím. Hrdě se hlásím k tomu, že jsem především vinohradníkem a vinařem, technologem. Ve své profesi se snažím stále zdokonalovat. K tomu využívám zkušeností starších vinařských generací a poznatků nových moderních technologií, které neváhám použít při výrobě mých vín. Jako důležitou vidím generační provázanost rodinných vinařských fi rem. Poznání, ke kterému vinař dojde po mnoha letech komunikace s přírodou, vinicí a vínem, je nutné, v zájmu zachování umění výroby vína, předat potomkům, nástupcům. Zvu vás na prohlídku našich vinic a vinných sklepů, abyste nasáli atmosféru a náladu našeho vinařství. Ing. Miroslav Kovács VINAŘSTVÍ KOVACS s.r.o Novosedly č. ev. 5 Tel.: Fax:

10 V íno Marcinčák je rodinné vinařství, které hospodaří na 110 ha vlastních vinic v Mikulovské vinařské podoblasti. Většina vinic leží v Novosedlích, které jsou třetí největší vinařskou obcí na Moravě. V Novosedlích se také nachází moderní výrobní areál a archivní sklepy. Všechna vína jsou vyráběna z vlastních hroznů. Od roku 2008 je vinařství největším vinohradnickým BIO-pěstitelem v České republice. Veškeré vinice jsou obhospodařovány a pěstovány ekologicky v duchu organické (bio)produkce. Vinařství ve svých vinicích pomáhá návratu vymizelého, ohroženého druhu motýla, kterým je pestrokřídlec podražcový. Filozofi e hospodaření spočívá v malém zatížení révového keře hrozny, v redukci úrody a péči o každý jednotlivý keř a hrozen v souznění s přírodou bez chemie a zatěžování životního prostředí. Při pečlivém ručním sběru jsou vybírány pouze vyzrálé a zdravé hrozny, což umožňuje vyrábět výhradně přívlastková vína v celé škále odrůd. Vyhlášenou specialitou vinařství jsou přírodně sladká vína, jejíchž kvalitou a velikostí produkce se vinařství řadí na světovou špičku.

11 Ing. Petr Marcinčák Přátelé, našim největším bohatstvím jsou naše vinice, kde se víno rodí a získává neopakovatelný charakter. Je to půda a podnebí, které vytváří mimořádné terroir předurčené pro zrození velkých vín. Je to ale také ruka a vůle vinaře, která tomu všemu dává smysl. Je to jeho duše, která se na konec zrcadlí ve skleničce jiskrného vína. Přijměte mé pozvání k nám do našich vinic a sklepů a pojďte se mnou nalézat nekonečné krásy a rozmanitosti vína, které se rodí v našich vinicích bez chemie a v souznění s přírodou. Ing. Petr Marcinčák VÍNO MARCINČÁK Vinařská Mikulov provozovna: vinné sklepy Novosedly Tel.: Fax:

12 V inařství MIKROSVÍN Mikulov a.s. obhospodařuje 240 ha vinic v oblasti Pálavy. Řídí se mottem vyrábíme víno ve vinici. Hlavním záměrem při výrobě vína je zvýraznit špičkové možnosti, které poskytuje zeměpisně výhodně položená oblast. Proto je zvolena místně netradiční, ve světě však dominující fi lozofi e pěstování révy, která je založena na malém zatížení keřů, velmi reduktivním řezu, malé produkci révového semene a šetrném přístupu k přírodě. Při ošetřování vinic se nepoužívají anorganická hnojiva a použití pesticidů je maximálně omezeno, všechny organické zbytky se vrací zpět do vinic za využití rozhodujících biotechnologií. Víno se pak stává opravdu přírodním produktem, který se dá skutečně pít pro zdraví. Při výrobě jsou používány jen dobře osluněné hrozny s dokonalým charakterem odrůdy, z vybraných partií odrůd z jednotlivých vinařských poloh a vinic. Z celkové produkce hroznů se zpracovává max. 50 %, zbytek suroviny je prodán obchodním partnerům. Vína zásadně nejsou doslazována. Hlavní dominantou mezi odrůdami je Ryzlink vlašský. Ideální podmínky pěstování, špičková poloha vinic, správná fi lozofi e a šetrné technologie umožňují této odrůdě rozvinout celou škálu nádherných chutí a vůní, kořenitost a plnost. Vinařství MIKROSVÍN Mikulov a.s. pěstuje tuto odrůdu na třetině své plochy a z ní vyráběná vína jsou nejprodávanějším artiklem pravidelně patří mezi perly celé produkce v celé šíři kategorií vín s přívlastkem, včetně ledových vín. Celková roční produkce nepřesahuje 150 tis. litrů bílého vína a 30 tis. litrů vína červeného.

13 Ing. Patrik Staško jsem absolventem MZLU v Lednici na Moravě, již v průběhu studií v roce 1994 jsem byl v týmu Nicolase Butlera (fl ying winemaker), který zaváděl moderní technologie výroby vína na jižní Moravě. Zkušenosti jsem nabyl v několika vinařských společnostech a v roce 2001 jsem absolvoval studijní cestu po Austrálii v Adelaide, Barossa Valley. Od roku 2004 mám tu čest pracovat s týmem výborných vinařů a vinohradníků v jednom z nejlepších vinařství na Moravě. VINAŘSTVÍ MIKROSVÍN MIKULOV a.s. Nádražní Mikulov Tel.: Fax: Mobil: Ing. Patrik Staško

14 N ové Vinařství je mladé, progresivní high-tech vinařství, které se stalo v roce 2006 objevem roku na domácí vinařské scéně. Již během prvního roku své existence získalo řadu medailí, diplomů a ocenění v České republice i v zahraničí. Obhospodařuje 102 ha vinic v okolí Mikulova. Z jednoho keře připravuje maximálně jednu láhev vína. V moderně pojatém vinařském Domě Na Výsluní v Drnholci, jehož interiér navečer zalévají paprsky zapadajícího slunce, vznikají pouze bílá a růžová vína, která právě v tomto regionu dávají špičkovou kvalitu. Jsou vyrobena z vyzrálých až přezrálých hroznů, s důrazem na malé zatížení keřů a šetrný sběr, pomocí nejmodernější technologie bez zvyšování obsahu cukru nebo kyselin. Vyznačují se moderním, netradičním, avšak současně velmi kvalitním pojetím ambaláže lahví, tmavě zelených rýnských pistolí, která podtrhuje celkový dojem z těchto svěžích, jiskřivých, aromatických vín. Vybírat lze ze dvou řad, CÉPAGE a CUVÉE. Řada CÉPAGE nabízí lehčí a elegantnější odrůdová vína se skleněným uzávěrem a velmi moderní crazyetiketou, zatímco řada CUVÉE symbolizuje špičková bílá směsná vína s intenzivnějším projevem; u této řady jsou standardem hliníkové šroubovací uzávěry, etikety jsou moderní, avšak decentní.

15 Ing. Marek Špalek Přišel jsem na svět do vinařské rodiny a víno mě provází životem dosud. Krátce po listopadové revoluci jsem spoluzaložil rodinné vinařství, působil v několika vinařských společnostech a byl jsem i předsedou Moravínu svazu moravských vinařů a ředitelem Národního vinařského centra ve Valticích. Ověřil jsem si, že mám organizační a manažerské schopnosti a že mám i výhodu ve znalosti cizích jazyků. Od ledna 2004 určuji směřování a strategii společnosti Nové Vinařství. Od 1. března 2005 jsem ředitelem této společnosti. NOVÉ VINAŘSTVÍ, a.s. Zarybník Měřín Vinařství: Výsluní Drnholec Tel.: Fax: Mobil: Ing. Marek Špalek

16 V inařství Reisten zpracovává pouze hrozny z vlastních vinic o celkové výměře 30 ha, ležících v tratích Valtická v Mikulově, Nad Nesytem v Sedleci a tratích Pod Pálavou a U Božích muk v Pavlově. Vinice jsou zapojeny do systému integrované produkce hroznů. Cílem tohoto systému je dosažení optimálních výnosů vysoké kvality cestou, která nezatěžuje životní prostředí, za minimalizace používání chemických ochranných prostředků při ošetřování vinic a zatravnění vinic pro vytvoření vyváženého ekosystému. Vysoký důraz je kladen na zelené práce, pro dosažení co nejvyšší kvality hroznů je důsledně regulována úroda, výnos je omezen na 45 hl/ha. Vše se řídí krédem kvalita vína se dělá ve vinici. Sklizeň probíhá výhradně ručně, do beden, nikoliv do kontejnerů, neboť šetrné zacházení s hrozny je základním požadavkem kvality. Ve sklepním hospodářství jsou používány pouze přírodní prostředky v co nejmenším množství. Základní fi lozofi í vinařství je produkce vysoce kvalitních, zejména přívlastkových vín, v nichž je zřetelně promítnut terroir. Vína, určená především pro vrcholovou gastronomii, privátní klientelu a vinotéky, jsou vyráběna velmi šetrnou reduktivní technologií, se snahou převést charakter vinice, ročníku a odrůdy do vína beze ztrát. Celková roční produkce činí tisíc lahví.

17 Arch. Radomír Nepraš Své celoživotní povolání památkového architekta jsem v roce 1999 opustil z lásky k vínu. Můj vztah k tomuto vznešenému nápoji se formoval již v počátku 70tých let, kdy jsem působil na valtickém zámku a stal jsem se členem společnosti Valtické vinné trhy. Na hobby praxi ve vlastním sklepě a vinici v Pavlově navázalo po roce 1989 několik stáží v nejvýznamnějších oblastech Francie, které předznamenaly můj další život. Zájem o kulturu vína vyústil v autorství studie a realizaci Národního vinařského centra a založení Salonu vín České republiky. Zcela přirozeným završením mé přeměny z památkáře ve vinaře bylo založení vinařství Reisten, kde jsem spolumajitelem a současně tvůrcem fi lozofi e vín i vinařství. Arch. Radomír Nepraš REISTEN s.r.o. Zámek Valtice Tel.: Fax:

18 S noubením země a slunce na vinici Sonberk vzniká víno s vlastním rukopisem. Sprašová vinice, založená již ve 13. století, s ojedinělým výhledem na nejkrásnější dominantu Moravy druhohorní pohoří Pálavy je místem se skutečným geniem loci. Na jejích čtyřiceti hektarech pěstuje vinařství Sonberk révu způsobem šetrným k životnímu prostředí. Na základě geologického průzkumu jsou zde vysazeny nejvhodnější odrůdy: Ryzlink rýnský, Pálava, Tramín, Rulandské šedé a Sauvignon. Vinařství Sonberk, je moderní architektonický skvost, postavený uprostřed vinohradu věhlasným Josefem Pleskotem. Vyrábí se zde vína pouze z vlastních hroznů, z přísně redukovaných sklizní, kdy množství sklizených hroznů na keř nepřesáhne 1,5 kg. Réva je během vegetačního období ošetřována a odlisťována ručně, selektovaná ruční sklizeň je samozřejmostí. Vína ze Sonberku v sobě nesou charakter unikátní polohy a vynikající půdy, spojují péči vinohradníka s uměním sklepmistra, proměňujícího co nejpřirozenějším způsobem, bez zbytečných zásahů, hrozny ve víno vhodné ke každodennímu zdravému doušku, pro zvláštní příležitosti i pro potěšení. Roční produkce nepřesahuje litrů bílých přívlastkových a speciálních vín, která vychutnávají nejen prezidenti. Získávají řadu ocenění na světových výstavách, z toho k nejvýznamnějším patří zlaté a stříbrné medaile na Vinalies Paris, International Wine and Spirit Competition London, World Wine Awards Decanter. Sonberk byl vyhlášen nejlepším vinařstvím roku 2007 prestižní soutěží nejuznávanějšího domácího časopisu Vínorevue.

19 JUDr. Tibor Nyitray Svoji zálibu ve víno jsem proměnil v téměř profesní vztah. Své zkušenosti z původní profese jsem využil při hledání vhodného týmu spolupracovníků a při budování nejmodernějšího vinařského domu na Moravě. Otevřením tohoto architektonicky i technologicky ojedinělého vinařství, ve spojení se skvělým terroir SONBERKU, jsme dotvořili ucelený souhrn podmínek potřebných pro výrobu špičkových moravských vín světové kvality. JUDr. Tibor Nyitray SONBERK a.s. Sonberk Popice Tel.:

20 Klub Alinace vinařů V8 Partner Alinace vinařů V8 Označení se týká vinoték, vináren, restaurací, hotelů apod., kde je možno provádět klubovou činnost. Podnik k tomu tedy musí mít nezbytné prostory a možnost posezení. Navíc každý člen Aliance vinařů V8 musí být v nabídce podniku zastoupen minimálně pěti víny. V podniku jsou na viditelných místech (vchodové dveře, výlohy, vitríny, atd.) umístěny samolepky ve tvaru čtverce o velikost A6 se zlatým podkladem a nápisem Klub Alinace vinařů V8. Aliance garantuje, že s výjimkou hlavního města Prahy udělí toto označení vždy pouze jednomu podniku v daném městě. CODEX KLUBŮ ALIANCE VINAŘŮ V8 Kluby Alinace vinařů V8 jsou tvořeny sítí partnerských restaurací, vináren a vinoték, které se zavázali dodržovat Codex Klubů Alinace vinařů V8: 1. Klub má v aktuální nabídce vína všech členů Aliance 2. Klub má k dispozici minimálně pět vín každého člena Aliance 3. Klub garantuje nadstandardní úroveň presentace vín Aliance 4. Aliance zajišťuje v Klubu degustace kolekcí vín členů i odrůdové degustace 5. Aliance spolupracuje s kluby na zvyšování úrovně a kultury presentace vína Označení se týká vinoték, vináren, restaurací, hotelů apod. Jedinou podmínkou pro udělení tohoto označení je skutečnost, že má podnik v nabídce alespoň 1 víno z každého vinařství Aliance vinařů V8. V podniku jsou na viditelných místech (vchodové dveře, výlohy, vitríny, atd.) umístěny samolepky ve tvaru čtverce o velikost A6 se stříbrným podkladem a nápisem Partner Alinace vinařů V8.

21 VINO HORT Pražská 44a/ Znojmo sklep: Dobšice č. 69, č. 89 Hradec Králové Pardubice KOLBY a.s. Česká Pouzdřany Praha BOSKOVICE VINAŘSTVÍ KOVACS s.r.o Novosedly č. ev. 5 VÍNO MARCINČÁK Vinařská Mikulov provozovna: vinné sklepy Novosedly VINAŘSTVÍ MIKROSVÍN MIKULOV a.s. Nádražní Mikulov NOVÉ VINAŘSTVÍ, a.s. Zarybník Měřín Vinařství: Výsluní Drnholec REISTEN s.r.o. Zámek Valtice SONBERK a.s. SONBERK a.s. Sonberk Popice Brno Jihlava Vídeň Praha Berlín Norimberk Mnichov Jihlava MORAVSKÝ KRUMLOV ROSICE IVANČICE A TIŠNOV KUŘIM BRNO POHOŘELICE Vídeň BLANSKO ŽIDLOCHOVICE ŠLAPANICE POUZDŘANY HUSTOPEČE POPICE ZNOJMO DRNHOLEC DOBŠICE NOVOSEDLY HRUŠOVANY NAD JEVIŠOVKOU MIKULOV Vídeň BŘECLAV VALTICE VYŠKOV SLAVKOV U BRNA BUČOVICE HODONÍN Bratislava Budapešť Varšava Olomouc Ostrava KYJOV SK Varšava Olomouc Ostrava Zlín Uherské Hradiště VESELÍ NAD MORAVOU

22 Poznámky

23

24 Aliance vinařů V8, o.s. Zámek č Mikulov

VINO HORT s.r.o. KOLBY a.s. VINAŘSTVÍ KOVACS s.r.o. VÍNO MARCINČÁK VINAŘSTVÍ MIKROSVÍN MIKULOV a.s. NOVÉ VINAŘSTVÍ a.s. REISTEN s.r.o. SONBERK a.s.

VINO HORT s.r.o. KOLBY a.s. VINAŘSTVÍ KOVACS s.r.o. VÍNO MARCINČÁK VINAŘSTVÍ MIKROSVÍN MIKULOV a.s. NOVÉ VINAŘSTVÍ a.s. REISTEN s.r.o. SONBERK a.s. VINO HORT s.r.o. KOLBY a.s. VINAŘSTVÍ KOVACS s.r.o. VÍNO MARCINČÁK VINAŘSTVÍ MIKROSVÍN MIKULOV a.s. NOVÉ VINAŘSTVÍ a.s. REISTEN s.r.o. SONBERK a.s. Milí přátelé a milovníci vína, Z emě, kde vinaři úzce

Více

Tam, kde se snoubí ušlechtilá odrůda, originální poloha vinohradu a vinařův cit pro kombinaci, vzniká to pravé víno. VINO HORT ODRŮDA A POLOHA.

Tam, kde se snoubí ušlechtilá odrůda, originální poloha vinohradu a vinařův cit pro kombinaci, vzniká to pravé víno. VINO HORT ODRŮDA A POLOHA. Tam, kde se snoubí ušlechtilá odrůda, originální poloha vinohradu a vinařův cit pro kombinaci, vzniká to pravé víno. VINO HORT ODRŮDA A POLOHA. Rád Vás uvidím v našem degustačním sklepě. Věřím, že s námi

Více

PŘEHLED SORTIMENTU A CENOVÁ NABÍDKA VÍN FLOWER LINE květinová řada

PŘEHLED SORTIMENTU A CENOVÁ NABÍDKA VÍN FLOWER LINE květinová řada FLOWER LINE květinová řada Jsou to vína, u kterých se s květinami setkáte nejen v názvu a na etiketě, ale květnatost se projevuje v celém jejích charakteru. Vína se vyznačují výrazným květinovým buketem,

Více

VINAŘSTVÍ WALDBERG VRBOVEC S.R.O.

VINAŘSTVÍ WALDBERG VRBOVEC S.R.O. VINAŘSTVÍ WALDBERG VRBOVEC S.R.O. VINAŘSTVÍ WALDBERG VRBOVEC Vybrané partie vín zpracované moderní technologií zrají v pískovcovém sklepě, který byl v roce 1770 vybudován u obce Chvalovice opatem řádu

Více

Zdeněk Zeleňák, Lužánecká 8, Brno Tel. 728160320. www.gastrovino.cz. Vinařství Balážovi. cena. odrůda, zařazení ročník zatřídění

Zdeněk Zeleňák, Lužánecká 8, Brno Tel. 728160320. www.gastrovino.cz. Vinařství Balážovi. cena. odrůda, zařazení ročník zatřídění Vinařství Balážovi Tramín j akostní 70.00 Kč 84.70 Kč Veltlínské zelené, pozdní sběr 2012 suché 116.00 Kč 140.36 Kč Irsai oliver kabinetní 99.00 Kč 119.79 Kč Hibernal pozdní sběr 112.00 Kč 135.52 Kč Sauvignon,

Více

NABÍDKA VÍN VINNÝ SKLÍPEK KYJOV

NABÍDKA VÍN VINNÝ SKLÍPEK KYJOV NABÍDKA VÍN VINNÝ SKLÍPEK KYJOV Vážení zákazníci, V našem vinném sklípku máte možnost konzumovat a zakoupit kvalitní vína 4 vinařství. Vinařství Maňák a Vinařství Šalša jsou místní rodinná vinařství regionu

Více

profil vinařství srdečné víno z Čejkovic

profil vinařství srdečné víno z Čejkovic profil vinařství srdečné víno z Čejkovic Víno musíte dělat z lásky! Vít Esterka strana 3 srdečné víno z Čejkovic Vinařství Esterka založil Vít Esterka v roce 2006 v Čejkovicích na jižní Moravě. Čejkovice

Více

CUVÉE KRÁLOVNY ELIŠKY

CUVÉE KRÁLOVNY ELIŠKY CUVÉE KRÁLOVNY ELIŠKY BÍLÉ CUVÉE podoblast znojemská, Znovín Znojmo, a.s. 1269 Semillon, 2012 340,- pozdní sběr, polosuché 1309 Rulandské šedé, 2013 290,- pozdní sběr, polosuché Pálava, 2013-0,187 l 90,-

Více

www.vinotekamalsice.cz Katalog vín

www.vinotekamalsice.cz Katalog vín VÍNA Z PRODUKCE VINICE HNANICE: www.vinotekamalsice.cz ANDRÉ 2012 č.š. 42/12 300,- Kč Vinařské Litoměřice 2014-Zlatá medaile SLADKÉ - VÍNO S PŘÍVLASTKEM LEDOVÉ VÍNO Kyseliny 10,4, zb. cukr 160,7, bezcukerný

Více

Vinný CZ lístek k ste ný lí Vin

Vinný CZ lístek k ste ný lí Vin Vinný lístek CZ Vinný lístek Bílá vína Vinařství Baloun Velké Pavlovice 0,75 l Sauvignon, pozdní sběr 2013, /vůně je velmi ušlechtilá, dominuje v ní směs zralých broskví a angreštu/ 330 Kč 0,75 l Veltlínské

Více

a z červených odrůd především

a z červených odrůd především z HISTORIE vinařství Vinařství Kořínek v roce 2011 oslavilo 20 let od svého založení. Manželé Kořínkovi začínali obhospodařovat vinohrady o rozloze 1,5 ha a soustředili se především na prodej hroznů. Později

Více

Akční nabídka VINNÉ GALERIE. Box LaGarde. Akční cena: 575 Kč bez Dph

Akční nabídka VINNÉ GALERIE. Box LaGarde. Akční cena: 575 Kč bez Dph Box LaGarde Vinařství Lagarde bylo založeno v roce 1897 v nejdůležitější vinařské oblasti Argentiny. Provincie Mendoza se nachází na středozápadě země na úpatí And v mírném a suchém klimatu, které se významně

Více

Program pro skupiny: Cena: Kč 1.150, -/os.ubytování v hotelu (Kč 990,-/os. ubytování nad vinnými sklepy)

Program pro skupiny: Cena: Kč 1.150, -/os.ubytování v hotelu (Kč 990,-/os. ubytování nad vinnými sklepy) Krajinou Lichtenštejnů Přijeďte se přesvědčit o jedinečnosti Lednicko-valtického areálu. Tento unikátní park o rozloze okolo 280 km2 tvořil mocný rod Lichtenštejnů po dobu tří staletí a od roku 1996 je

Více

www.vinotekamalsice.cz Katalog vín

www.vinotekamalsice.cz Katalog vín VÍNA Z PRODUKCE VINICE HNANICE: www.vinotekamalsice.cz ANDRÉ 2012 DOPRODEJ č.š. 42/12 300,- Kč Vinařské Litoměřice 2014-Zlatá medaile SLADKÉ - VÍNO S PŘÍVLASTKEM LEDOVÉ VÍNO Vinařská obec Hnanice, viniční

Více

Do našich vín nevkládáme jen náš um, píli a pokoru, ale i naše srdce.

Do našich vín nevkládáme jen náš um, píli a pokoru, ale i naše srdce. Vinařství MARCUS vyrábí pouze vysoce kvalitní přívlastková vína v limitovaných seriích, 1000-3000 lahví z jedné odrůdy a vinařské tratě. Roční produkce činní 20-30 tisíc lahví z 5 ha vinic v mikulovské.vinařství

Více

Bílá vína- White wine

Bílá vína- White wine Bílá vína- White wine Aurelius 2006/7 304,- 0,75 výběr z hroznů, suché, Vinařství Josef Valihrach, Krumvíř Cuveé RB+SG 2008 (rul. bílé+sauvignon) 602,- 0,75 pozdní sběr, suché, ocenění Vinař roku 2009,

Více

Bílá vína- White wine

Bílá vína- White wine Bílá vína- White wine Aurelius 2006/7 304,- 0,75 výběr z hroznů, suché, Vinařství Josef Valihrach, Krumvíř Cuveé RB+SG 2007 (rul. bílé+sauvignon) 408,- 0,75 zemské víno, polosuché, stříbrná medaile Grand

Více

www.vinotekamalsice.cz Katalog vín

www.vinotekamalsice.cz Katalog vín VÍNA Z PRODUKCE VINICE HNANICE: www.vinotekamalsice.cz ANDRÉ 2012 DOPRODEJ č.š. 42/12 300,- Kč Vinařské Litoměřice 2014-Zlatá medaile SLADKÉ - VÍNO S PŘÍVLASTKEM LEDOVÉ VÍNO Vinařská obec Hnanice, viniční

Více

SUDOVÁ VÍNA - původ hroznů zahraničí

SUDOVÁ VÍNA - původ hroznů zahraničí SUDOVÁ VÍNA - původ hroznů zahraničí odrůda - název kategorie Víno bílé Víno červené Veltlínské zelené Müller Thurgau Ryzlink rýnský polo Ryzlink vlašský Muškát Ottonel Chardonnay Tramín červený Rulandské

Více

Ceník vín z Moravy a z Čech

Ceník vín z Moravy a z Čech VO - Karbula s.r.o. Revoluční 327, Moravský Písek - kolonie Tel.: 731 507 230, 734 449 290 e-mail: karbula@karbula.cz Ceník vín z Moravy a z Čech Adresa provozovny: Otevírací doba: Moravský Písek - kolonie

Více

Révová vína jakostní:

Révová vína jakostní: Révová vína jakostní: 1 Rulandské šedé 2003 suché 0,75 l 136,00 Kč 2 Veltlínské zelené * 2003 suché 0,75 l 107,00 Kč 3 Veltlínské červené rané * 2003 suché 0,75 l 114,00 Kč 4 Muškát moravský 2004 suché

Více

Archivní vína. Tramín červený 1981 0,75 L 3849,- Kč. Muškát Ottonel 1983 0,75 L 3099,- Kč. Veltlínské zelené 1987 0,75 L 2299,- Kč

Archivní vína. Tramín červený 1981 0,75 L 3849,- Kč. Muškát Ottonel 1983 0,75 L 3099,- Kč. Veltlínské zelené 1987 0,75 L 2299,- Kč Vinný lístek Archivní vína Tramín červený 1981 0,75 L 3849,- Kč Muškát Ottonel 1983 0,75 L 3099,- Kč Veltlínské zelené 1987 0,75 L 2299,- Kč Frankovka 1987 0,75 L 1199,- Kč Neuburské 1997 0,75 L 649,-

Více

Bílá vína- White wine

Bílá vína- White wine Bílá vína- White wine Aurelius 2006/7 304,- 0,75 výběr z hroznů, suché, Vinařství Josef Valihrach, Krumvíř Cuveé RB+SG 2008 (rul. bílé+sauvignon) 602,- 0,75 pozdní sběr, suché, ocenění Vinař roku 2009,

Více

Vinný sklípek. Kategorizace moravských vín

Vinný sklípek. Kategorizace moravských vín Kategorizace moravských vín Jakostní víno odrůdové - tuzemský původ, povolené odrůdy, výroba v místě původu, výnos max. 12 t/ha, cukernatost hroznů nad 15 NM. Min. 85 % uvedené odrůdy. Jakostní víno známkové

Více

Vinařství Dufek / Svatobořice Mistřín

Vinařství Dufek / Svatobořice Mistřín Vinařství Dufek / Svatobořice Mistřín Datem založení firmy Dufek je rok 2003, avšak v rodině se vinaří již více než 100 let. Filozofií rodinného vinařství je motto: Všechno se podřizuje kvalitě. Od jarních

Více

ODRŮDA ROČNÍK KATEGORIE OBSAH CUKRU BEZ DPH S DPH

ODRŮDA ROČNÍK KATEGORIE OBSAH CUKRU BEZ DPH S DPH Ceník květen 2014 classic Jedná se o řadu převážně přívlastkových vín ze Znojemské vinařské podoblasti z Rajhradu, Dolních Kounic a okolních obcí a z velkopavlovické podoblasti z obce Blučina. Vína jsou

Více

Testy vín 2001-2007 1

Testy vín 2001-2007 1 Testy vín 2001-2007 1 testy vín v médiích odbornéčasopisy - Víno Revue, Víno a styl deníky - v minulosti Hospodářské noviny, v současnosti již pouze MF DNES testy Vín v MF DNES - pravidelně od roku 2001

Více

Kategorizace moravských vín. Vinný sklípek. Panenské víno znamená první sklizeň z mladých vinic a to pouze prvním rokem.

Kategorizace moravských vín. Vinný sklípek. Panenské víno znamená první sklizeň z mladých vinic a to pouze prvním rokem. Kategorizace moravských vín Jakostní víno odrůdové - tuzemský původ, povolené odrůdy, výroba v místě původu, výnos max. 12 t/ha, cukernatost hroznů nad 15 NM. Min. 85 % uvedené odrůdy. Jakostní víno známkové

Více

KATALOG LUXUSNÍCH VÍN. Víno s chutí tradice

KATALOG LUXUSNÍCH VÍN. Víno s chutí tradice KATALOG LUXUSNÍCH VÍN Unikátní ročníková vína Prestige collection Tato kolekce byla vytvořena z vín mimořádné kvality, která pochází z hroznů révy vinné vypěstovaných na moravských vinicích. Tato vína

Více

www.vinotekamalsice.cz Katalog vín

www.vinotekamalsice.cz Katalog vín VÍNA Z PRODUKCE VINICE HNANICE: www.vinotekamalsice.cz ANDRÉ 2012 č.š. 42/12 300,- Kč SLADKÉ - VÍNO S PŘÍVLASTKEM LEDOVÉ VÍNO Kyseliny 10,4 g/l, zb. cukr 160,7 g/l, bezcukerný extrakt 25,9 g/l, Alk.8,77%,

Více

Vinný lístek hotelu Vinopa Wine list

Vinný lístek hotelu Vinopa Wine list Vinný lístek hotelu Vinopa Wine list Víno Vám rádi dárkově zabalíme do kartonové krabice. Dárkový karton na jednu láhev 0,75l / carton box 15,- Kč Bílá vína- White wine Aurelius 2006/7 304,- 0,75 výběr

Více

VIZE: NAŠE VÍNA NEKOUPÍTE VŠUDE MISE: JEDINOU OPRAVDOVOU HODNOTOU JE PRO NÁS KVALITA BEZ

VIZE: NAŠE VÍNA NEKOUPÍTE VŠUDE MISE: JEDINOU OPRAVDOVOU HODNOTOU JE PRO NÁS KVALITA BEZ VÍNO ZLOMEK & VÁVRA VIZE: NAŠE VÍNA NEKOUPÍTE VŠUDE MISE: JEDINOU OPRAVDOVOU HODNOTOU JE PRO NÁS KVALITA BEZ KOMPROMISŮ. STRATEGIE: TRADICE, UNIKÁTNOST, TECHNOLOGIE. VÍNO ZLOMEK & VÁVRA S.R.O. je rodinné

Více

www.vinotekamalsice.cz Katalog vín

www.vinotekamalsice.cz Katalog vín VÍNA Z PRODUKCE VINICE HNANICE: www.vinotekamalsice.cz ANDRÉ 2012 č.š. 42/12 300,- Kč SLADKÉ - VÍNO S PŘÍVLASTKEM LEDOVÉ VÍNO Kyseliny 10,4 g/l, zb. cukr 160,7 g/l, bezcukerný extrakt 25,9 g/l, Alk.8,77%,

Více

NOVÉ VINAŘSTVÍ A.S., MĚŘÍN

NOVÉ VINAŘSTVÍ A.S., MĚŘÍN NOVÉ VINAŘSTVÍ A.S., MĚŘÍN Nové Vinařství je mladá společnost vyznávající inovativní přístup k pěstování révy vinné, sklizni hroznů a jejich zpracování; z jednoho keře připravuje jednu láhev vína. Vinařství

Více

Vinný lístek Wine List Wein Karte. U Královny Elišky. Brno ZALOŽENO 1965

Vinný lístek Wine List Wein Karte. U Královny Elišky. Brno ZALOŽENO 1965 U Královny Elišky ZALOŽENO 1965 Brno Vinný lístek Wine List Wein Karte Mendlovo náměstí 959/1b 603 00 Brno tel. 543 212 578 e-mail: info@ukralovnyelisky.cz www.ukralovnyelisky.cz Setkání historie se současností

Více

VINNÁ GALERIE Akční nabídka. Box LaGarde. Akční cena od: 575 Kč bez Dph

VINNÁ GALERIE Akční nabídka. Box LaGarde. Akční cena od: 575 Kč bez Dph Box LaGarde Vinařství Lagarde bylo založeno v roce 1897 v nejdůležitější vinařské oblasti Argentiny. Provincie Mendoza se nachází na středozápadě země na úpatí And v mírném a suchém klimatu, které se významně

Více

Vinařství Tanzberg Mikulov

Vinařství Tanzberg Mikulov Vinařství Tanzberg Mikulov Ryzlink rýnský 2008 POSLEDNÍ LAHVE!!! Kč 435,- (Kč 360,-) alkohol 12,5%, zbytkový cukr 12,2 g/l, kyseliny 8 g/l Skvěle nazrálý, komplexně bohatý a vysoce ovocitý ryzlink s tolik

Více

Vinný lístek Wine List Wein Karte. U Královny Elišky. Brno ZALOŽENO 1965

Vinný lístek Wine List Wein Karte. U Královny Elišky. Brno ZALOŽENO 1965 U Královny Elišky ZALOŽENO 1965 Brno Vinný lístek Wine List Wein Karte Mendlovo náměstí 959/1b 603 00 Brno tel. 543 212 578 e-mail: info@ukralovnyelisky.cz www.ukralovnyelisky.cz Setkání historie se současností

Více

www.vinotekamalsice.cz Katalog vín

www.vinotekamalsice.cz Katalog vín VÍNA Z PRODUKCE VINICE HNANICE: www.vinotekamalsice.cz ANDRÉ 2012 č.š. 42/12 300,- Kč SLADKÉ - VÍNO S PŘÍVLASTKEM LEDOVÉ VÍNO Kyseliny 10,4 g/l, zb. cukr 160,7 g/l, bezcukerný extrakt 25,9 g/l, Alk.8,77%,

Více

DÁRKOVÁ BALENÍ. Objednávky: Objevujte s námi nové tváře vína. společnosti Soare sekt a Vinařství Zaječí

DÁRKOVÁ BALENÍ. Objednávky: Objevujte s námi nové tváře vína. společnosti Soare sekt a Vinařství Zaječí Objevujte s námi nové tváře vína Společnost Soare sekt přináší na trh kolekci prestižních souprav s moravskými tichými víny a francouzskými sekty. Věříme, že si vyberete vhodnou kombinaci, která udělá

Více

André. Ročník. Jakost. jakostní. Barva. Druh. tiché. Zbytkový cukr suché Cukr neznámý Alkohol neznámý Množství 0.75. Barrigue ano.

André. Ročník. Jakost. jakostní. Barva. Druh. tiché. Zbytkový cukr suché Cukr neznámý Alkohol neznámý Množství 0.75. Barrigue ano. André 2002 1 47,- Kč 55.93 Kč Cabernet Moravia 2001 1 70,- Kč 83.3 Kč Cabernet Sauvignon 2001 1 100,- Kč 119 Kč Cabernet Sauvignon 2002 pozdní sběr 1 120,- Kč 142.8 Kč Cabernet Sauvignon 2001 1 0.5 80,-

Více

Vinný lístek hotelu Vinopa Wine list

Vinný lístek hotelu Vinopa Wine list Vinný lístek hotelu Vinopa Wine list Víno Vám rádi dárkově zabalíme do kartonové krabice. Dárkový karton na dvě láhve 0,75l / carton box 15,- Kč Bílá vína- White wine Cuveé Binder Premium 2011 (veltl.zelené+sauvignon)

Více

Tabulka č. 1: Celkové pořadí srovnávacího výzkumu Město pro byznys Jihomoravského kraje 2014

Tabulka č. 1: Celkové pořadí srovnávacího výzkumu Město pro byznys Jihomoravského kraje 2014 Tabulka č. 1: Celkové pořadí srovnávacího výzkumu Město pro byznys Jihomoravského kraje 2014 Celkové pořadí Pořadí v oblasti podnikatelské prostředí podle 17 kritérií (více detailů v tabulce č. 2, 3 a

Více

. GRAND PRIX AUSTERLITZ 2004

. GRAND PRIX AUSTERLITZ 2004 . vzorku 1 rulandské bílé výběr 2003 víno pavlov 1 3 2 rulandské bílé jakostní vinicole valtice 1 1 3 rulandské bílé výběr z hroznů 2003 víno marcinčák 1 2 4 rulandské bílé botritický v. 1999 víno marcinčák

Více

STATUT. 11. ročníku soutěžní výstavy vín. I. Poslání a cíl. Termín a místo konání

STATUT. 11. ročníku soutěžní výstavy vín. I. Poslání a cíl. Termín a místo konání STATUT 11. ročníku soutěžní výstavy vín O HUSTOPEČSKOU PEČEŤ 2015 I. Poslání a cíl Soutěžní přehlídka vín O Hustopečskou pečeť navazuje na dlouhou vinařskou tradici města Hustopečí. Vinná réva se v Hustopečích

Více

Vinný lístek hotelu Vinopa Wine list

Vinný lístek hotelu Vinopa Wine list Vinný lístek hotelu Vinopa Wine list Víno Vám rádi dárkově zabalíme do kartonové krabice. Dárkový karton na dvě láhve 0,75l / carton box 15,- Kč Bílá vína- White wine Aurelius 2006/7 304,- 0,75 výběr z

Více

MO-ME-N-T MOderní MEtody s Novými Technologiemi CZ.1.07/1.5.00/34.0903

MO-ME-N-T MOderní MEtody s Novými Technologiemi CZ.1.07/1.5.00/34.0903 Projekt: Reg.č.: Operač í progra : Škola: Tematický okruh: Jméno autora: MO-ME-N-T MOderní MEtody s Novými Technologiemi CZ.1.07/1.5.00/34.0903 Vzdělává í pro ko kure es hop ost Hotelová škola, V šší od

Více

Vinařství U Mlýnků Červené ceny platí pro konzumaci v restauraci!!! Dolní Dunajovice Modré E-shop ceny platí pro odběr domů!!!

Vinařství U Mlýnků Červené ceny platí pro konzumaci v restauraci!!! Dolní Dunajovice Modré E-shop ceny platí pro odběr domů!!! Vinařství U Mlýnků Dolní Dunajovice Veltlínské zelené 2011 225,- 176,- pozdní sběr, polosuché, Plotny - Dolní Dunajovice 13,3% alkoholu, zbytkový cukr 14 g/l, kyseliny 7,0 g/l Svěží a pepřnatě pikantní

Více

SPOLEČNOST valtické vinné trhy. ve spolupráci se Střední odbornou školou vinařskou a Středním odborným učilištěm zahradnickým ve Valticích STATUT

SPOLEČNOST valtické vinné trhy. ve spolupráci se Střední odbornou školou vinařskou a Středním odborným učilištěm zahradnickým ve Valticích STATUT SPOLEČNOST valtické vinné trhy ve spolupráci se Střední odbornou školou vinařskou a Středním odborným učilištěm zahradnickým ve Valticích STATUT 48. ročník valtických vinných trhů 2015 Celostátní výstava

Více

Muller Thurgau Moravské zemské víno, suché. Zbytkový cukr 3 g/l, kyseliny 6 g/l. Cuvée Klárka

Muller Thurgau Moravské zemské víno, suché. Zbytkový cukr 3 g/l, kyseliny 6 g/l. Cuvée Klárka Moravské zemské víno Muller Thurgau - Moravské zemské víno, suché. Zbytkový cukr 3 g/l, kyseliny 6 g/l. Víno se světlou barvou a zelenožlutým odstínem, muškátovou vůni s ovocnými odstíny kopřivy a broskve,

Více

Veltlínské zelené polosladké bílé víno odrůdové jakostní 0,75 l 189,00 Kč. Müller Thurgau suché bílé víno jakostní 0,75 l 189,00 Kč

Veltlínské zelené polosladké bílé víno odrůdové jakostní 0,75 l 189,00 Kč. Müller Thurgau suché bílé víno jakostní 0,75 l 189,00 Kč Naše vinařství vzniklo v roce 1992 přirozeným vývojem a vyvíjelo se během 20 let od malého sklepa až po dnešní moderní vinařství, které se hlásí k modernímu stylu nejenom architekturou a vybavením, ale

Více

Mezinárodní soutěž vín FESTWINE 2009 FESTWINE 2009

Mezinárodní soutěž vín FESTWINE 2009 FESTWINE 2009 Stránka č. 1 z 5 FESTWINE 2009 Mimořádná ocenění Díky bodovému ohodnocení do rozstřelu o Championa postoupili: Moravské vinařské závody Bzenec 286 A Veltlínské zelené pozdní sběr 2007 2,7 MEGA Production

Více

EXCLUSIVE COLLECTION LIMITED COLLECTION

EXCLUSIVE COLLECTION LIMITED COLLECTION EXCLUSIVE COLLECTION oblast Morava obsah název - odrůda typ přívl. kategorie podoblast l Rulandské bílé PS 2009 polosladké velkopavlovická 0,75 ocenění Chardonnay - barrique PS 2008 velkopavlovická 0,75

Více

Vinný lístek hotelu Vinopa Wine list

Vinný lístek hotelu Vinopa Wine list Vinný lístek hotelu Vinopa Wine list Víno Vám rádi dárkově zabalíme do kartonové krabice. Dárkový karton na dvě láhve 0,75l / carton box 15,- Kč Bílá vína- White wine Cuveé RB+SG 2007 (rul. bílé+sauvignon)

Více

!DELLE VENEZIA FRIULANI! 470 Kč!!Itálie 2013!!Nové skvělé bílé suché cuvée, kombinace!!savignonu Blanc s Tramínem červeným.!

!DELLE VENEZIA FRIULANI! 470 Kč!!Itálie 2013!!Nové skvělé bílé suché cuvée, kombinace!!savignonu Blanc s Tramínem červeným.! BÍLÁ VÍNA DELLE VENEZIA FRIULANI 470 Kč Itálie 2013 Nové skvělé bílé suché cuvée, kombinace Savignonu Blanc s Tramínem červeným. Doporučujeme podávat k těstovinám, rybám, kuřecímu masu, zeleninovým salátům.

Více

MORAVSKÉ VINAŘSKÉ STEZKY

MORAVSKÉ VINAŘSKÉ STEZKY MORAVSKÉ VINAŘSKÉ STEZKY Luboš Kala 19. 3. 2013 Nadace Partnerství Pomáháme lidem chránit a zlepšovat jejich životní prostředí. Jakou formou pomáháme? Udělováním grantů Inspirací dobrými příklady Poskytováním

Více

Novosedelské sklepy open

Novosedelské sklepy open VINAŘSKÁ NOVOSEDLY Novosedelské sklepy open 18. června 2016 od 10 do 19 hodin Možnost využití kupónů k nákupu ochutnaných vín i v neděli od 9 do 12 hodin Na vaši návštěvu se těší novosedelští vinaři NSOpen-katalog-Mar16.indd

Více

Vinařská oblast MORAVA

Vinařská oblast MORAVA Vítejte v mikroregionu Mikulovsko. V nejteplejší části České republiky se rozkládá kraj plný přírodních krás, cenných historických památek, živých tradic a pohostinných lidí. K toulkám po Mikulovsku neodmyslitelně

Více

!SAVIGNON BLANC! 480 Kč! !RULANDSKÉ ŠEDÉ! 480 Kč!

!SAVIGNON BLANC! 480 Kč! !RULANDSKÉ ŠEDÉ! 480 Kč! BÍLÁ VÍNA PÁLAVA 390 Kč Sladké bílé moravské víno s jedinečným ocáskem. Doporučujeme podávat jako aperitiv, k moučníkům a zmrzlině. DELLE VENEZIA FRIULANI 470 Kč Itálie 2013 Nové skvělé bílé suché cuvée,

Více

Na Vaše zdraví a Vaši spokojenost s vínem z Hrušek připíjí, Ing. Richard Tichý. - 1 -

Na Vaše zdraví a Vaši spokojenost s vínem z Hrušek připíjí, Ing. Richard Tichý. - 1 - Vážení návštěvníci, jménem organizačního výboru dnešní akce Vás srdečně vítám ve vinařské obci Hrušky. Organizátoři mají dlouholeté zkušenosti v pořádání místních a oblastních výstav vín, ale poprvé Vám

Více

Fond mikroprojektů Sekundární produkty révy vinné- nové turistické lákadlo vinařských regionů

Fond mikroprojektů Sekundární produkty révy vinné- nové turistické lákadlo vinařských regionů Fond mikroprojektů Sekundární produkty révy vinné- nové turistické lákadlo vinařských regionů Spolufinancováno Evropskou uniíz Evropského fondu pro regionálnírozvoj Gemeinsammehrerreichen. Společně dosáhneme

Více

Vinný lístek hotelu Vinopa Wine list

Vinný lístek hotelu Vinopa Wine list Vinný lístek hotelu Vinopa Wine list Víno Vám rádi dárkově zabalíme do kartonové krabice. Dárkový karton na dvě láhve 0,75l / carton box 15,- Kč Bílá vína- White wine Aurelius 2013 NEW 255,- 0,75 moravské

Více

Víno KRAKOWSKI SILESIA

Víno KRAKOWSKI SILESIA KRAKOWSKI SILESIA Naše nabídka vín Vás zavede na Jižní Moravu do Mikulovské vinařské podoblasti obce Popice, kde bychom Vás rádi seznámili s panem Žídkem a jeho rodinou s jejich vinařstvím s jejich historií,

Více

Ocenění získaná v roce 2012

Ocenění získaná v roce 2012 Ocenění získaná v roce 2012 Soutěž Víno Ocenění Grand Prix Vinex RV, kab, 2010 Grand Prix Vinex Merlot 2009 Grand Prix Vinex Sekt Cuveé 2009 Chisinau Wines Kišiněv Sekt RV 2009 Finger Lakes int.wine comp.

Více

Hradecký pohár vína 2014 VINUM GRADECENSE

Hradecký pohár vína 2014 VINUM GRADECENSE Hradecký pohár vína 2014 VINUM GRADECENSE 8.ročník mezinárodní soutěže vína Statut soutěže I. Pořadatel a odborný garant Hradecký pohár vína, spolek se sídlem v Hradci Králové Ing. Jan Stávek, Ph.D- odborný

Více

Vinný lístek hotelu Vinopa Wine list

Vinný lístek hotelu Vinopa Wine list Vinný lístek hotelu Vinopa Wine list Víno Vám rádi dárkově zabalíme do kartonové krabice. Dárkový karton na dvě láhve 0,75l / carton box 15,- Kč Bílá vína- White wine Aurelius 2013 255,- 0,75 moravské

Více

Forum Moravium 2015 Seznam vzorků - dle kategorií a poté dle bodů. A: Bílá vína suchá a polosuchá

Forum Moravium 2015 Seznam vzorků - dle kategorií a poté dle bodů. A: Bílá vína suchá a polosuchá Forum Moravium 2015 Seznam vzorků - dle kategorií a poté dle bodů Č. vz. Název vína Jak. zař. Ročník Č. šarže Přihlašovatel/výrobce Body Med. A: Bílá vína suchá a polosuchá 4 Ryzlink vlašský kabinetní

Více

vinařská turistika na jižní Moravě KRAJEM VÍNA

vinařská turistika na jižní Moravě KRAJEM VÍNA vinařská turistika na jižní Moravě KRAJEM VÍNA Víno je na jižní Moravě doma téměř dva tisíce let a ať se vypravíte kamkoliv, všude najdete spousty vinařských zajímavostí, malebné vinné sklepy a vinotéky

Více

VALTICKÉ PODZEMÍ. Petr Krejčík 602 349 821 krejcik@chateau-lednice.cz

VALTICKÉ PODZEMÍ. Petr Krejčík 602 349 821 krejcik@chateau-lednice.cz VALTICKÉ PODZEMÍ Petr Krejčík 602 349 821 krejcik@chateau-lednice.cz Víno, radostná komodita, která letí Spotřeba vína v ČR již 20 let roste (5/l osobu za 10 let), to je cca 5 mil. hl. - trh má velikost

Více

NABÍDKA FÁBULOVY CUKRÁRNY

NABÍDKA FÁBULOVY CUKRÁRNY NABÍDKA FÁBULOVY CUKRÁRNY DEZERTY Banán se zmrzlinou 50 Vafle 30 (2 ks polité čokoládou, pravá šlehačka) Koláče, řezy, dorty dle denní nabídky KOKTEJLY Jahodový shake 30 (2 dl mléka, kopeček jahodové zmrzliny,

Více

Marketingová podpora vinařské turistiky aktivitami Národního vinařského centra

Marketingová podpora vinařské turistiky aktivitami Národního vinařského centra Marketingová podpora vinařské turistiky aktivitami Národního vinařského centra Ing. Pavel Krška Národní vinařské centrum, o.p.s. Obsah prezentace Projekt podpory a propagace vinařské turistiky Certifikace

Více

Biopotravina roku 2013

Biopotravina roku 2013 Biopotravina roku 2013 12. ročník soutěže o nejlépe hodnocené víno vyrobené z ekologicky pěstovaných hroznů Statut soutěže I. Pořadatelé a odborný garant 1. PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců 2. Sdružení

Více

Střední odborná škola vinařská a Střední odborné učiliště zahradnické

Střední odborná škola vinařská a Střední odborné učiliště zahradnické název vína přihlašovatel/výrobce Město - přihlašovatele André VINSELEKT MICHLOVSKÝ a.s. Rakvice André VINSELEKT MICHLOVSKÝ a.s. Rakvice André ZNOVÍN ZNOJMO, a.s. Šatov Cabernet Moravia Gallery PATRIA Kobylí

Více

Č. vz. Odr. Název vína Jak. zař. Ročník Kat. Zb. cukr. Č. šarže Přihlašovatel/výrobce Body Int. pozn.

Č. vz. Odr. Název vína Jak. zař. Ročník Kat. Zb. cukr. Č. šarže Přihlašovatel/výrobce Body Int. pozn. Národní soutěž vín - znojemská podoblast 2012 Č. vz. Odr. Název vína Jak. zař. Ročník Kat. Zb. cukr. Č. šarže Přihlašovatel/výrobce Body Int. pozn. Kategorie (A-Bílá vína suchá a polosuchá) Ryzlink vlašský

Více

Müller Thurgau - Modrý sklep. 0,2l.38 Kč

Müller Thurgau - Modrý sklep. 0,2l.38 Kč Rozlévaná vína Müller Thurgau - Modrý sklep 0,2 l. 38 Kč je to kříženec odrůd Ryzlink rýnský x Sylvánské zelené. Víno je zelenkavě žluté barvy s typickým muškátovým až broskvovým buketem, nižší kyselinkou,

Více

Fond mikroprojektů. Sekundární produkty révy vinné - nové turistické lákadlo vinařských regionů

Fond mikroprojektů. Sekundární produkty révy vinné - nové turistické lákadlo vinařských regionů Fond mikroprojektů Sekundární produkty révy vinné - nové turistické lákadlo vinařských regionů Unterprodukte der Rebe - eine neue Touristenattraktion der Weinregionen Spolufinancováno Evropskou unií z

Více

Vinařství Petr Tomčala, Kobylí Název vína Zatřídění Ročník Kategorie Objem Cena

Vinařství Petr Tomčala, Kobylí Název vína Zatřídění Ročník Kategorie Objem Cena Vinařství Petr Tomčala, Kobylí Veltlínské zelené doporučuji pozdní sběr 2009 suché 0,75l 170 Kč Sylvánské zelené pozdní sběr 2008 suché 0,75l 190 Kč Neuburské pozdní sběr 2008 suché 0,75l 170 Kč Ryzlink

Více

CHATEAU LEDNICE s.r.o. Nejdecká 714, 691 44 Lednice na Moravě, Česká republika obchod@chateau-lednice.cz, www. chateau-lednice.cz

CHATEAU LEDNICE s.r.o. Nejdecká 714, 691 44 Lednice na Moravě, Česká republika obchod@chateau-lednice.cz, www. chateau-lednice.cz ceník platný od 1.7.2009 aktualizace k 28.7.2009 Nejdecká 714, 691 44 Lednice na Moravě, Česká republika obchod@chateau-lednice.cz, www. chateau-lednice.cz, bankovní spojení: ČS a.s., č.účtu: 995856359/0800

Více

Za nejlepší hodnocení ze zemských, jakostních vín a jakostních s přívlastkem kabinet, pozdní sběr, výběr z hroznů

Za nejlepší hodnocení ze zemských, jakostních vín a jakostních s přívlastkem kabinet, pozdní sběr, výběr z hroznů Vítězná vína: Šampion výstavy Za nejlepší hodnocení ze zemských, jakostních vín a jakostních s přívlastkem kabinet, pozdní sběr, výběr z hroznů Vzorek č. 319 Sauvignon PS 2012 Bartoš René, Jaroslavice

Více

Ceník vín z Moravy a z Čech

Ceník vín z Moravy a z Čech VO - Karbula s.r.o. Revoluční 327, Moravský Písek - kolonie Tel.: 518 387 343, fax: 518 387 345 e-mail: vo.karbula@seznam.cz Ceník vín z Moravy a z Čech Adresa provozovny: Otevírací doba: Moravský Písek

Více

Dopřejte Vaší lásce luxus!

Dopřejte Vaší lásce luxus! Dopřejte Vaší lásce luxus! Budete ubytováni v jedné z nejúžasnějších historických budov jižní Moravy. Dům Pánů z Vizovic je zařazen mezi kulturní památky a představuje tak ideální místo pro Váš romantický

Více

Fond mikroprojektů Sekundární produkty révy vinné- nové turistické lákadlo vinařských regionů

Fond mikroprojektů Sekundární produkty révy vinné- nové turistické lákadlo vinařských regionů Fond mikroprojektů Sekundární produkty révy vinné- nové turistické lákadlo vinařských regionů Spolufinancováno Evropskou uniíz Evropského fondu pro regionálnírozvoj Gemeinsammehrerreichen. Společně dosáhneme

Více

Vínařství Valtice. Odrůdová révová vína jakostní. Bílá vína 0,75 l. Červéná vína 0,75 l. Muškát Moravský jakostní 165,- Kč Suché

Vínařství Valtice. Odrůdová révová vína jakostní. Bílá vína 0,75 l. Červéná vína 0,75 l. Muškát Moravský jakostní 165,- Kč Suché VINNÁ KARTA Vínařství Valtice Odrůdová révová vína jakostní Bílá vína 0,75 l. Muškát Moravský jakostní 165,- Kč Müller Thurgau jakostní 165,- Kč Ryzlink vlašský jakostní 165,- Kč Rulandské bílé jakostní

Více

... a nemáte se koho zeptat

... a nemáte se koho zeptat Pavel Pavloušek, Pavla Burešová Pa U rčitě jste často na rozpacích rozpacích, zda právě ochutnáváte dobré, dobré nebo špatné víno. víno í Podle P dl etikety to obvykle nepoznáte. Možná ani nevíte, jak

Více

Malá encyklopedie českých a moravských vín

Malá encyklopedie českých a moravských vín Pravidla a systém hodnocení Vína jsou zařazena a hodnocena v 5 kategoriích: Bílá vína do 15 g zbytkového cukru Růžová vína a clarety do 15 g zbytkového cukru Červená vína do 15 g zbytkového cukru Vína

Více

Vinařství Mikulica. Miroslav Mikulica

Vinařství Mikulica. Miroslav Mikulica Vinařství Mikulica Rodinné vinařství Mikulica sídlí ve Velkých Pavlovicích na jihu Moravy. Produkujeme si své hrozny, ze kterých vyrábíme především přívlastková vína. Lahvujeme jen asi 25 tisíc lahví,

Více

MO-ME-N-T MOderní MEtody s Novými Technologiemi CZ.1.07/1.5.00/34.0903

MO-ME-N-T MOderní MEtody s Novými Technologiemi CZ.1.07/1.5.00/34.0903 Projekt: Reg.č.: Operač í progra : Škola: Tematický okruh: Jméno autora: MO-ME-N-T MOderní MEtody s Novými Technologiemi CZ.1.07/1.5.00/34.0903 Vzdělává í pro ko kure es hop ost Hotelová škola, V šší od

Více

PRIVÁTNÍ ŘADA HARMONIA VINI

PRIVÁTNÍ ŘADA HARMONIA VINI PRIVÁTNÍ ŘADA HARMONIA VINI Ročník Odrůda Lahev Kval. zařazení Objem Bez DPH Vč. DPH Základní vína zahraniční Sauvignon Španělsko NEVR 0,75 55,00 Kč 66,55 Kč Cabernet Sauvignon Chile NEVR 0,75 55,00 Kč

Více

Certifikace služeb vinařské turistiky - přehled kategorií a kritérií

Certifikace služeb vinařské turistiky - přehled kategorií a kritérií Certifikace služeb vinařské turistiky - přehled kategorií a kritérií Nadace Partnerství, Národní vinařské centrum, o.p.s., 2008 Kategorie pro I. etapu (srpen září 2008) certifikace služeb vinařské turistiky

Více

VÍNO RADOSTÍ A PŘÁTEL

VÍNO RADOSTÍ A PŘÁTEL VÍNO RADOSTÍ A PŘÁTEL KDO JSME Obsah Tomáš Vávra, Libor Zlomek, Petr Vávra, Radek Zlomek VÍNO ZLOMEK & VÁVRA, s.r.o. je rodinné vinařství, ležící v samém srdci Moravského Slovácka, v Boršicích u Blatnice.

Více

HISTORIE "Brauerei von Mullschitzký & Comp. zu Hannsdorf - Halbseit" Pivovar Holba a.s.

HISTORIE Brauerei von Mullschitzký & Comp. zu Hannsdorf - Halbseit Pivovar Holba a.s. HISTORIE Již více než 136 let vyrábí pivovar Holba v překrásném prostředí Jeseníků ryzí pivo z hor, známé doma i v zahraničí. Zkušenosti sládků se v pivovaru předávají z generace na generaci od doby, kdy

Více

WINEPOINT.cz. Vinařství Konečný, Čejkovice - velkopavlovická podoblast. ceník vín (ceny jsou vč.dph) platí od 21.1.2013

WINEPOINT.cz. Vinařství Konečný, Čejkovice - velkopavlovická podoblast. ceník vín (ceny jsou vč.dph) platí od 21.1.2013 www.winepoint.cz dusan.hanzlik@volny.cz GSM: 777 844 000 WINEPOINT.cz ceník vín (ceny jsou vč.dph) platí od 21.1.2013 ročník zatřídění druh alk % obs. cena Vinařství Konečný, Čejkovice - velkopavlovická

Více

Prezentace vín ČR v Nizozemí. Prezentace vín ČR v Nizozemí

Prezentace vín ČR v Nizozemí. Prezentace vín ČR v Nizozemí Prezentace vín ČR v Nizozemí Aliance vinařů V8, o.s. Zámek č. 1 692 01 Mikulov www.8v.cz Kontaktní osoba: Ing. Jiří Hort tel.: 602 149 445 e-mail: info@8v.cz Kontaktní adresa: VINO HORT s.r.o. Leska 69

Více

ŠUMIVÁ VÍNA SPARKLING WINES Kč

ŠUMIVÁ VÍNA SPARKLING WINES Kč ŠUMIVÁ VÍNA SPARKLING WINES Kč Sekty Bohemia sekt, brut, demi sec 360,- 13,30 Znovín classic sekt, brut, demi sec 360,- 13,30 Champagne Alfred Gratien Brut 1990,- 73,70 Moët & Chandon Brut 2500,- 92,60

Více

V případě CUVÉE rozhoduje o zařazení na stůl první odrůda, kterou uvedl vinař ve složení daného cuvée

V případě CUVÉE rozhoduje o zařazení na stůl první odrůda, kterou uvedl vinař ve složení daného cuvée Vážení hosté, vítáme Vás na KRÁLOVSKÉM KOŠTU 3 nejlepších vín soutěže KRÁL VÍN České republiky 015. Vína můžete ochutnávat v pořadí dle vlastního uvážení, nebo se nechat vést jednou ze degustačních řad

Více

Vinařství Filip Mlýnek

Vinařství Filip Mlýnek Ryzlink vlašský 2011 POSLEDNÍ LAHVE!!! 215,- 150,- pozdní sběr, suché, Liščí vrch - Březí 13,5% alkoholu, zbytkový cukr 7,4 g/l, kyseliny 7,1 g/l Krásně svěží, plný a vysoce minerální vlašák z jedné z

Více

VINNÝ LÍSTEK. 45 Kč. 45 Kč

VINNÝ LÍSTEK. 45 Kč. 45 Kč Aperitivy Martini Bianco Aromatické a sladké Martini Bianco používá jako svůj základ kvalitní a jemnou směs italských bílých suchých vín. Směs aromatických bylin a vanilky mu dodává jeho charakteristickou

Více

Víno je nápojem králů, víno je nápojem se staletou tradicí, víno je jedinečný prostředek jak povznést gastronomii na vyšší úroveň.

Víno je nápojem králů, víno je nápojem se staletou tradicí, víno je jedinečný prostředek jak povznést gastronomii na vyšší úroveň. Víno je nápojem králů, víno je nápojem se staletou tradicí, víno je jedinečný prostředek jak povznést gastronomii na vyšší úroveň. Dovolte nám představit Vám jedinečný výběr vín, který je snouben spolu

Více

Sklizeň moštových hroznů v ČR v roce 2011 Jiří Sedlo a Martin Půček, Svaz vinařů ČR

Sklizeň moštových hroznů v ČR v roce 2011 Jiří Sedlo a Martin Půček, Svaz vinařů ČR Sklizeň moštových hroznů v ČR v roce 2011 Jiří Sedlo a Martin Půček, Svaz vinařů ČR Svaz vinařů České republiky provedl v roce 2011 již pošestnácté výběrové šetření ke sklizni hroznů, tentokráte ve 100

Více

Statut. Mezinárodní soutěže vín GRAND PRIX AUSTERLITZ. Konané ve Slavkově u Brna 17.8. a v Brně 24.8.

Statut. Mezinárodní soutěže vín GRAND PRIX AUSTERLITZ. Konané ve Slavkově u Brna 17.8. a v Brně 24.8. Statut Mezinárodní soutěže vín GRAND PRIX AUSTERLITZ Konané ve Slavkově u Brna 17.8. a v Brně 24.8. 1. Pořadatel soutěže Soutěž je organizována firmou ORIONREAL, spol. s r.o., známky MORAVSKÁ BANKA VÍN,

Více