FSC Online Claims Platform

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "FSC Online Claims Platform"

Transkript

1 FSC Online Claims Platform Online evidence zboží Tomáš Duda (FSC ČR)

2 Co je OCP? OCP je online nástroj pro držitele certifikátu Internet OCP je vytvořeno pro firmy všech velikostí a je přístupné kdykoliv a kdekoliv.

3 Co je OCP? Online Claims Platform je: je platforma pro držitele certifikátu, která poskytuje bezpečné uchování záznamů o transakcích FSC výrobků mezi dvěma firmami. využitelná kdykoliv, kdekoliv a jakoukoliv firmou obchodující s FSC výrobky poskytuje nástroje a služby pro firmy všech velikosti Jazykové mutace OCP je v těchto jazycích: chorvatština dánština angličtina francouzština němčina italština japonština čínština polština portugalština ruština španělština FSC zvažuje další mutace.

4 Proč se OCP zavádí Žádný systém není bezchybný stejně jako FSC. Existovaly případy, kdy byly zjištěny neoprávněně FSC výrobky. Finanční dopad na firmy, které tyto výrobky prodávaly i na jejich reputaci. V současnosti FSC systém nekontroluje všechny záznamy FSC prohlášení a jejich shodu mezi prohlášením dodavatele a jeho odběratele. OCP důkladnější způsob auditování a potvrzení pravosti transakcí. Tím také zvyšuje záruku, že výrobky putující zpracovatelským řetězcem mají opravdu certifikát FSC. Co je FSC prohlášení? Označení výrobku (např. FSC Mix Credit, FSC Recycled, FSC 100%) na přijaté nebo vydané faktuře resp. dodacím listu.

5 Proč nedělat více a lepší audity? Audity jsou samozřejmě důležitým aspektem integrity systému FSC, ale: s rostoucím počtem držitelů certifikátu a počtem FSC prohlášení je zapotřebí vytvořit lepší metody při zachování současného způsobu auditování. větší počet auditů by pouze mírně zvýšil procento zkontrolovaných transakcí, zatímco OCP ověří všechny transakce v téměř reálném čase.

6 Jak funguje současný systém? Firma A prodá FSC certifikovaný výrobek firmě B FAKTURA FSC 100% Firma B Certifikační orgán A kontroluje materiálovou bilanci firmy A Nikdo nekontroluje objemy mezi firmou A a firmou B Certifikační orgán B kontroluje materiálovou bilanci firmy B

7 Chyba 1: Změna faktury Firma A prodá FSC certifikovaný výrobek firmě B FAKTURA FSC 100% Firma B Firma A zaeviduje fakturu bez FSC prohlášení. Tím je možné prodat znovu tento objem jako FSC certifikovaný. FAKTURA FSC 100% FAKTURA FSC 100% Firma B zaeviduje fakturu s FSC prohlášením a zahrne objem do materiálové bilance. Cert. orgán A kontroluje materiálovou bilanci firmy A. Vše vypadá v pořádku. Cert. orgán B kontroluje materiálovou bilanci firmy B. Vše vypadá v pořádku. FSC A.C. All Rights Reserved

8 Chyba 2: Neplatný certifikát Firma A Firma B prodá FSC certifikovaný výrobek firmě B FAKTURA Firma A: COC Certifikační orgán A pozastavil platnost certifikátu firmě A. Firma B zaeviduje objem do materiálové bilance protože je na faktuře uvedeno FSC prohlášení, i když firma A nemá certifikát. info.fsc.org Firma B musí zkontrolovat platnost certifikátu firmy A Zřídka se tak stává při každé dodávce! FSC A.C. All Rights Reserved

9 OCP: 1 prohlášení, 1 záznam Firma A prodá FSC certifikovaný výrobek firmě B FAKTURA FSC 100% Firma B 2. Firma A potvrdí vložené údaje 1. Firma B Vloží údaje do OCP 3. Certifikační orgán A audituje firmu A Online Claims Platform 3. Certifikační orgán B audituje firmu B Materiálová bilance Materiálová bilance Údaje potvrzené firmou A jsou uloženy. Případné neshody musí být vyřešeny mezi dodavatelem a odběratelem.

10 OCP nahrazuje současné požadavky OCP bude začleněno do standardu zpracovatelského řetězce. Některé ze současných administrativních požadavků budou splněny používáním OCP: seznam dodavatelů a kontrola platnosti jejich certifikátu informace o druzích dřevin a zemi původu pro všechny výrobky přehledy objemů/váhy nakupeného materiálu přehled typů výrobků.

11 Kdy bude OCP zavedeno? 2014 Spuštění beta verze 5. února 2014 Demo verze OCP k dispozici držitele certifikátu 2015 Konec beta verze OCP a spuštění plné verze Běhen 2014 se bude testovat funkčnost OCP a budou přidávány nové prvky. Od 5. února mohou držitelé certifikátu testovat OCP v demo módu. Zájemci kontaktujte Emily Crumley Od 1. dubna bude OCP spuštěno a držitelé certifikátu se budou moci zaregistrovat a používat OCP. Demo verze OCP bude nadále dostupná pro nové držitele certifikátu.

12 Přinese OCP více práce? Budete ukládat informace, které již shromažďujete v rámci současných pravidel FSC. Pokud nakupujete často stejné výrobky budete moct sloučit více takových faktur a provést jeden záznam do OCP. Jsou tři možnosti jak vkládat záznamy.

13 Další funkce OCP 1 OCP Vás bude automaticky informovat o změnách statutu certifikátu Vašeho dodavatele (např. ukončení certifikátu, změna typů výrobků). OCP může vytvořit materiálové bilance potřebné při přípravě na 2 audit. 3 Poskytováním informací o možných zemích původu (těžby) a druhů dřevin i u takových výrobků jako je papír nebo dřevotříska usnadní OCP plnění požadavků nařízení o dřevě (EU TR) a Lacey Act. Toto bude zajištěno bez možnosti znát celý dodavatelský řetězec.

14 Pohled certifikované firmy Certifikované firmy uvidí pouze po své přímé dodavatele.

15 Pohled certifikačního orgánu? Certifikační firma uvidí, pokud dostane svolení od držitele certifikátu, pouze dodavatele a odběratele svého klienta.

16 Pohled ASI (akreditační orgán FSC) Forest 2 Cert. ID: SE-FM- 002 Country: Sweden Species: Picea abies Forest 3 Cert. ID: SE-FM- 003 Country: Sweden Species: Pinus sylvestris Forest 4 Cert. ID: SE-FM- 004 Country: Spain Species: Pinus sylvestris Forest 1 Cert. ID: SE-FM- 001 Country: Sweden Species: Picea abies Pouze ASI bude moct nahlédnout na celý dodavatelský řetězec. Nicméně to bude umožněno pouze v případech šetření oficiální stížnosti a po tom co držitel certifikátu poskytne přístup. Forest 5 Cert. ID: SE-FM- 005 Country: Spain Species: Picea abies

17 ZAČÍNÁME Jak se zaregistrovat na stránkách OCP

18 Jak mám začít? 1 Nejprve se musíte zaregistrovat na stránkách OCP ocp.fsc.org od 1. dubna Vaše informace byly již zkopírovány ze stránky info.fsc.org, takže stačí již jen aktivovat Váš profil: 1. Identifikujte se Vašim certifikačním kódem (např. HF-COC-00123) nebo názvem provozovny. 2. Zvolte si Vašeho OCP administrátora. 3. Pro dokončení Vám bude zaslán potvrzující Kliknutím na odkaz v u se dostanete na stránky OCP, kde budou uvedeny a k odsouhlasení připravené všeobecné podmínky a kde si také zvolíte heslo. 5. Přihlaste se a zkontrolujte Vaše údaje.

19 Jak mám začít? 2 Nyní se můžete spojit s Vašimi dodavateli. 1. Jděte na Supply Chain (dodavatelský řetězec) 2. Jděte na Search Supply Chain (hledat v dodavatelském řetězci) 3. Hledejte pomocí čísla certifikátu (CoC/FM/CW)

20 Jak mám začít? 2 Nyní se můžete spojit s Vašimi dodavateli. 4. Zobrazí se výsledky hledání a klikněte na ikonu Vašeho dodavatele.

21 Jak mám začít? 3 Přijměte žádosti o spojení od vašich odběratelů. Jsou uvedeny v seznamu Incoming Connection Requests (příchozí žádosti ke spojení). 1. Jděte na Pending Connections (nevyřízené žádosti) 2. Kliknutím na příslušnou ikonu přijměte nebo odmítněte žádosti ke spojení. Zde v Outgoing Connection Requests (odeslané žádosti ke spojení) jsou uvedeny vaše žádosti.

22 Vyzkoušejte si OCP nejprve nanečisto Před registrací budete mít možnost začít nejprve s demo verzí: ocp-demo.fsc.org Vložená data jsou v demo verzi pravidelně mazána a y s žádostmi o spojení s dodavateli jsou zablokovány. To znamená, že Vaši dodavatelé nedostanou s žádostí o spojení pokud nejsou sami v demo verzi OCP. Abyste mohli vyzkoušet propojování s dodavatelem a vkládání záznamů existuje také testovací dodavatel. Tyto kroky nebudou auditovány ani nebudou viditelné pro jiné subjekty.

23 VKLÁDÁNÍ ÚDAJŮ Způsoby vkládání údajů do OCP

24 Jak vkládat údaje do OCP Existují tři možnosti vkládání údajů Online Claims Platform Uživatelské rozhraní OCP Integrace od stávajícího IT systému Nahrání tabulky

25 Uživatelské rozhraní Vkládání údajů přímo na webových stránkách

26 Co je to uživatelské rozhraní? Je to způsob vkládání údajů o na webové stránky OCP Údaje jsou vkládány manuálně. Tento způsob je vhodný pro firmy, které chtějí vkládat údaje jednotlivě (s malým počtem nákupu FSC výrobků).

27 Uživatelské rozhraní krok za krokem Jděte na ocp.fsc.org a přihlaste se do OCP

28 Jak vložit údaje 1. Jděte na Purchases (nákup) 2. Zvolte Record Claim (vložit údaje) 3. Napište certifikační číslo dodavatele

29 Jak vložit údaje Zkontrolujte zda-li je certifikát Vašeho dodavatele platný. Pokud ano, tak může začít vkládat údaje. V případě neplatnosti certifikátu budete na to upozorněni a zobrazí se Vám zpráva o výjimkách.

30 Jak vložit údaje 4. Vložte číslo transakce (běžně číslo faktury) 5. Uveďte datum nákupu

31 Jak vložit údaje 6. Vložte typ FSC prohlášení Vyberte z nabídky 10. Vložte zemi těžby 9. Uveďte druh dřeviny 7. Uveďte množství 8. Vložte popis Pokud jste první ve zpracovatelském řetězci, tak musíte uvést také druh dřeviny a původ dřeva.

32 Jak vložit další záznam Pokud chcete vložit další záznam (pro stejného dodavatele) klikněte na Add Line Item

33 Jak vložit další záznam Pokud jste skončili, tak uložte údaje kliknutím na submit claim

34 Zpracování tabulky Vkládání údajů nahráním tabulky

35 Zpracování tabulky je další způsob vkládání údajů do OCP Údaje jsou vkládány pomocí individualizované tabulky Tímto způsobem může být do OCP vkládáno více záznamů od různých dodavatelů najednou Je vhodné pro středně velké firmy s denním nebo týdenním intervalem nákupu FSC materiálu

36 Jak na to Jděte na ocp.fsc.org a přihlaste se do OCP

37 Jak stáhnout tabulku 1. Jděte na Purchases (nákupy) 2. Stáhněte (Download) tabulku Je to individualizovaná tabulka, kterou je vždy nutné použít při vkládání údajů (stačí stáhnout jen jednou)

38 Tablka

39 Jak vyplnit tabulku 1. Vložte číslo certifikátu dodavatele 2. Vložte číslo transakce (č. faktury) 3. Uveďte datum nákupu

40 How to: Fill out spreadsheet 4. Enter Claim Type 5. Enter Claim % (if relevant) 6. Enter Species 7. Enter Country Of Harvest (if your supplier is FM/COC, CW/FM, or supplier with CW Risk Assessment) 8. Enter Product Type (optional) 9. Enter Description 10. Enter Quantity 11. Enter Units

41 Jak nahrát tabulku 12. Buď přímo nahrajte tabulku na webovou stránku Nebo tabulku pošlete em na tuto adresu

42 Chyby In Tabulka case of Vám errors bude the zaslána uploaded em spreadsheet zpět pokud will be se returned v ní objeví to you chyby. via Chyby . k Errors úpravě needed jsou barevně to be corrected označeny. will be Po highlighted. kliknutí na When clicked chybu se more zobrazí detail její about popis. the error will be provided.

43 Rozhraní pro programování aplikací - APPLICATIONS PROGRAMMING INTERFACE (API) Vkládání údajů přes Váš stávající IT systém

44 Jak API funguje? Rozhraní pro programování aplikací (API) poskytuje prostředek k propojení Vašeho stávajícího IT systému s OCP. Umožňuje Vám to automaticky vkládat údaje do OCP od vašich dodavatelů jakmile zpracujte příslušné faktury ve Vašem systému, který pošle data do API. Údaje jsou zasílány internetem v formátu JSON.

45 Kompatibilita s jinými programy API se podobá elektrické zásuvce s jasně definovanými zdířkami. Kdokoliv si může vyrobit zástrčku, kde na opačné konci může být libovolné zařízení. Stejný princip funguje tako pro API. Způsob propojení je zcela na tom kdo se chce připojit.

46 VYTVÁŘENÍ MATERIÁLOVÝCH BILANCÍ Využití OCP k materiálovým bilancím

47 Vytváření materiálových bilancí Materiálové bilance je možné vytvořit podle typu výrobků nebo podle dodavatele. Vytváří se úplný seznam dodavatelů a jejich certifikátů Usnadňuje audit

48 Vytváření materiálových bilancí 1. Jděte na Reports (zprávy) 2. Zvolte Volume Summary (materiálová bilance) 3. Definujte počáteční a koncové datum 4. Stáhněte materiálovou bilanci

49 Vytváření materiálových bilancí Toto je tabulka, Zvolte kterou si SupplierVolumeSummary stáhnete

50 Jak používat šablonu Pro úpravu hodnoty z faktury vašeho dodavatele vložte Váš Konverzní faktor.

51 PŘEHLED DRUHŮ DŘEVIN A ZEMÍ TEŽBY Využití OCP pro účely tržních opatření

52 Znalost druhů dřevin a země těžby Když dřevo nebo dřevní vlákno poprvé vstupuje do dodavatelského řetězce, tak je požadováno uvést zemi těžby a druh dřeviny. Držitelé certifikátu, kteří nakupují od FM or FM/CoC certifikátů budou muset vložit do OCP zemi těžby a druh dřeviny, tak jak je uvedeno na faktuře od dodavatele. Držitelé certifikátu, kteří nakupují výrobky obsahující dřevo z verifikačního programu kontrolovaného dřeva, budou muset rovněž vložit údaje o druhu dřeviny a zemi těžby. OCP bude moct z těchto informací vytvořit mapu zdrojů, která obsahuje seznam možných druhů a možných zemí původu pro konkrétní výrobek v kterémkoli místě dodavatelského řetězce. Čím větší počet vstupních informací, tím lepší mapa zdrojů může být.

53 Mapu zdrojů Ani Vy ani Váš odběratel neuvidí dodavatelský řetězec nebo konkrétní lesní majetek, ze kterého výrobek pochází.

54 Jak stáhnout mapu 1. Jděte na Reports 2. Zvolte Origin Report 3. Stáhněte Origin Report

55 BEZPEČNOST DAT

56 Bezpečnost dat Zajištění bezpečnosti Vašich dat je zásadní: OCP má hosting na Amazon s Web Service, který poskytuje světovou úroveň bezpečnosti. Samotný program OCP je pravidelně testován na bezpečnost odbornou nezávislou třetí stranou firmou NCC Group. OCP je vytvářena a udržována firmou Historic Futures Ltd, která zavedený komplexní Information Security Management System (ISMS). Tento systém je vytvořen podle standardu ISO27001 a firma Historic Futures bude tímto systémem certifikována během roku OCP nesbírá ani neukládá žádná osobní nebo finanční data. Veškerá data, která držitel certifikátu do OCP vloží, patří výhradně jemu stejně jako kontrola nad jejich sdílením. OCP nebude sdílet data pokud to držitel certifikátu vysloveně neschválí..

57 Bezpečnost dat Zajištění bezpečnosti Vašich dat je zásadní: Přístup k informacím bude omezen současnou politikou systému FSC. To znamená, že FSC nebude mít přístup k údajům z OCP. Odběratelé a dodavatelů držitele certifikátu budou mít pouze přístup k informacím, které si držitel certifikátu s nimi sdílí na základě FSC prohlášení a změny vlastnicví. Certifikační orgány budou mít přístup ke stejným údajům jaké mají nyní (FSC prohlášení odeslaná odběratelům a obdržená od dodavatelů) a to až po dohodě s danou certifikační firmou. FSC nebude mít přímý přístup informacím o transakcích nebo informací v OCP.

58 DALŠÍ INFORMAC E PODPORA

59 Další informace Od 5. února 2014 najdete na stránkách ocp-info.fsc.org veškeré informace o OCP. Uvítáme Vaši zpětnou vazbu k OCP.

60 FSC ČR Tomáš Duda Kounicova 42, Brno T M Forest Stewardship Council Charles-de-Gaulle-Str Bonn, Germany T +49 (0) F +49 (0)

12.2.2014. FSC Online Claims Platform Online evidence zboží. Co je OCP? Co je OCP? Tomáš Duda (FSC ČR) OCP je online nástroj pro držitele certifikátu

12.2.2014. FSC Online Claims Platform Online evidence zboží. Co je OCP? Co je OCP? Tomáš Duda (FSC ČR) OCP je online nástroj pro držitele certifikátu FSC Online Claims Platform Online evidence zboží Tomáš Duda (FSC ČR) Co je OCP? OCP je online nástroj pro držitele certifikátu Internet OCP je vytvořeno pro firmy všech velikostí a je přístupné kdykoliv

Více

Certifikace FSC a EU TR

Certifikace FSC a EU TR Certifikace FSC a EU TR Ing. Tomáš Duda FSC ČR, o. s. 16. května, Brno 1 16. května 2013 FSC vzniklo v 1993 propaguje environmentálně vhodné sociálně přínosné ekonomicky životaschopné lesní hospodaření

Více

Express Import systém

Express Import systém Express Import systém Návod pro příjemce Express Import systém TNT Express Import systém umožňuje snadné objednání vyzvednutí zásilek na žádost příjemce, a to ze 168 zemí světa. Vy - jako příjemce zboží

Více

Elfeweb. Manuál. Chcete být stále dostupní pro všechny Vaše zákazníky? Chcete funkční web bez zbytečného zařizování?

Elfeweb. Manuál. Chcete být stále dostupní pro všechny Vaše zákazníky? Chcete funkční web bez zbytečného zařizování? Chcete být stále dostupní pro všechny Vaše zákazníky? Chcete funkční web bez zbytečného zařizování? Manuál Obsah 1. obecné vysvětlení principu získání webu 2. přihlášení / registrace 3. proces ověření

Více

Úvod. Popis a funkce programu HESLO.

Úvod. Popis a funkce programu HESLO. Úvod Popis a funkce programu HESLO. Program HESLO Vám umožňuje mít všechna Vaše hesla do emailových serverů, bankovnictví a jiné důležité údaje (PIN, PUK apod.) pod jedním přístupovým heslem, v jednom

Více

Uživatelský manuál aplikace. Dental MAXweb

Uživatelský manuál aplikace. Dental MAXweb Uživatelský manuál aplikace Dental MAXweb Obsah Obsah... 2 1. Základní operace... 3 1.1. Přihlášení do aplikace... 3 1.2. Odhlášení z aplikace... 3 1.3. Náhled aplikace v jiné úrovni... 3 1.4. Změna barevné

Více

Manuál k elektronickému podávání přihlášek a žádostí u ÚPV

Manuál k elektronickému podávání přihlášek a žádostí u ÚPV Manuál k elektronickému podávání přihlášek a žádostí u ÚPV Úvod Elektronické podávání nabízí uživatelům kvalitní a bezpečnou formu komunikace s Úřadem při současné úspoře finančních nákladů a času. Je

Více

POPTÁVKOVÝ A OBJEDNÁVKOVÝ ONLINE SYSTÉM USERGUIDE

POPTÁVKOVÝ A OBJEDNÁVKOVÝ ONLINE SYSTÉM USERGUIDE USERGUIDE Obsah Vaše výhody na první pohled... 3 Přihlášení... 3 Cenová nabídka... 4 Jak si poradit s chybou krok 1... 7 Jak si poradit s chybou krok 2... 10 Jak vygenerovat z nabídky novou objednávku...

Více

Už ivatelska dokumentace

Už ivatelska dokumentace Už ivatelska dokumentace Aplikace Portál úspěšných projektů je určena k publikování informací o projektech realizovaných za přispění některého z Operačních programů v gesci Ministerstva vnitra České republiky.

Více

E-BILLING UŽIVATELSKÝ MANUÁL. Platí od 08.2012. www.dhlfreight.cz 840 111 308

E-BILLING UŽIVATELSKÝ MANUÁL. Platí od 08.2012. www.dhlfreight.cz 840 111 308 E-BILLING UŽIVATELSKÝ MANUÁL Platí od 08.2012 www.dhlfreight.cz 840 111 308 Obsah 1. E-BILLING 1.1 Úvod... 3 2. Registrační proces 2.1 Registrace do DHL E-BILLING... 4 2.2 Postup registrace do DHL E-BILLING...

Více

CitiManager: Stručný návod k přechodu na nový systém pro držitele karet

CitiManager: Stručný návod k přechodu na nový systém pro držitele karet Tento stručný návod vám ukáže: 1. jak postupovat při registraci do CitiManager a) Pouze pro stávající držitele karet, kteří používají online výpisy b) Pouze pro držitele karet, kteří používají papírové

Více

Redakční systém Joomla. Prokop Zelený

Redakční systém Joomla. Prokop Zelený Redakční systém Joomla Prokop Zelený 1 Co jsou to red. systémy? Redakční systémy (anglicky Content Management System - CMS) jsou webové aplikace používané pro snadnou správu obsahu stránek. Hlavním cílem

Více

Průvodce Hromadnou registrací online

Průvodce Hromadnou registrací online Průvodce Hromadnou registrací online Registrace probíhá prostřednictvím registračního portálu Preparation Centre Portal (dále PCP) K získání přístupu do tohoto portálu je potřeba zaslat email na pcp.registration@britishcouncil.cz,

Více

JAK ZASLAT VÝSLEDKY V SOUTĚŽI LÉTO S GOLDSTARWAY

JAK ZASLAT VÝSLEDKY V SOUTĚŽI LÉTO S GOLDSTARWAY [Zadejte text.] GOLDSTAR ONLINE TRADING JAK ZASLAT VÝSLEDKY V SOUTĚŽI LÉTO S GOLDSTARWAY Vyhrajte Live účty v celkové hodnotě 30 tisíc euro! Tým Goldstarway Jak zaslat výsledky v soutěži Léto s Goldstarway

Více

NÁVOD K POUŽÍVÁNÍ DIGITÁLNÍ PENĚŽENKY MASTERCARD MOBILE

NÁVOD K POUŽÍVÁNÍ DIGITÁLNÍ PENĚŽENKY MASTERCARD MOBILE 1 Podporované platformy Aplikace MC Mobile je podporovaná na zařízeních: iphone (iphone 3GS, iphone 4, iphone 4S, iphone 5) ipad (ipad, ipad 2, ipad 3rd generation) Android. Pozn.: minimální podporované

Více

WEBsro.cz. Krok za krokem Založení internetového obchodu. krásné weby pro české podnikatele 1 / 9

WEBsro.cz. Krok za krokem Založení internetového obchodu. krásné weby pro české podnikatele 1 / 9 Krok za krokem Založení internetového obchodu Kontakt:... obchod@websro.cz, www.websro.cz Verze:.... / 9 Krok - Založení eshopu Klik na ikonu Nová stránka () a dále Výpis produktů (). Vložte Nadpis ()

Více

Jak zaregistrovat Váš spotřebič do akce Prodloužená záruka zdarma?

Jak zaregistrovat Váš spotřebič do akce Prodloužená záruka zdarma? Jak zaregistrovat Váš spotřebič do akce Prodloužená záruka zdarma? 1. Registrace se provádí na stránce: http://www.extrazaruka.cz http://www.extrazaruka.sk 2. Na úvodní stránce můžete nalézt také seznam

Více

ACTIVATE HERE - FAQ. Zakoupením této položky získáte do 60 minut do požadovaného emailu aktivační klíče k vybranému produktu.

ACTIVATE HERE - FAQ. Zakoupením této položky získáte do 60 minut do požadovaného emailu aktivační klíče k vybranému produktu. ACTIVATE HERE - FAQ Co je to Activate-Here produkt? Zakoupením této položky získáte do 60 minut do požadovaného emailu aktivační klíče k vybranému produktu. Součástí emailu je i odkaz, kde si můžete vybraný

Více

Kontrolní systémy zpracovatelského řetězce FSC CoC (transferový, kreditní, procentuální), požadavky, nejčastější neshody

Kontrolní systémy zpracovatelského řetězce FSC CoC (transferový, kreditní, procentuální), požadavky, nejčastější neshody Kontrolní systémy zpracovatelského řetězce FSC CoC (transferový, kreditní, procentuální), požadavky, nejčastější neshody Rozsah FSC CoC systému (produktové skupiny) (2.1) Rozsah každého CoC systému je

Více

IceWarp Outlook Sync Rychlá příručka

IceWarp Outlook Sync Rychlá příručka IceWarp Mail server 10 IceWarp Outlook Sync Rychlá příručka Verze 10.4 Printed on 20 September, 2011 Instalace Prostudujte si před instalací Na cílové pracovní stanici musí být nainstalovaný program Microsoft

Více

Uživatelská příručka pro ředitele škol

Uživatelská příručka pro ředitele škol Národní šetření výsledků žáků v počátečním vzdělávání Uživatelská příručka pro ředitele škol Název souboru: Modul IDM - Uživatelská příručka pro ředitele škol V2.doc Strana 1 Obsah 1 Úvod... 3 2 Přihlášení

Více

GRANTYS online formulář žádosti

GRANTYS online formulář žádosti GRANTYS online formulář žádosti Jste tu poprvé? Registrovat Znáte své přihlašovací údaje? Přihlásit (přihlašovací jméno = vaše IČ nebo jiná kombinace písmen a číslic, kterou jste dostali spolu s heslem

Více

SAP Příručka pro signatáře DocuSign

SAP Příručka pro signatáře DocuSign SAP Příručka pro signatáře DocuSign Obsah 1. SAP Příručka pro signatáře DocuSign... 2 2. Přijetí e-mailového oznámení... 2 3. Podpis dokumentu... 3 4. Další možnosti... 4 4.1 Finish later (Dokončit později)...

Více

Základní uživatelský manuál služby WMS Drive

Základní uživatelský manuál služby WMS Drive Základní uživatelský manuál služby WMS Drive Uživatelský manuál Obsah Uživatelský manuál Obsah 2 Webový klient Základní prostředí 3 Webový klient Oblíbené položky 4 Webový klient Upload souborů 5 Webový

Více

EndNote Web. Stručné informace THOMSON SCIENTIFIC

EndNote Web. Stručné informace THOMSON SCIENTIFIC THOMSON SCIENTIFIC EndNote Web Stručné informace Web je webový nástroj navržený tak, aby poskytoval studentům a výzkumníkům pomoc při psaní výzkumných prací. Databáze ISI Web of Knowledge a nástroje EndNote

Více

DoplněkCite While You Write pro aplikaci Microsoft Word

DoplněkCite While You Write pro aplikaci Microsoft Word DoplněkCite While You Write pro aplikaci Microsoft Word Díky doplňku Cite While You Write pro nástroj EndNote Web máte možnost reference a formátované citace či bibliografie při psaní vaší práce v aplikaci

Více

Příručka k OJS pro autory

Příručka k OJS pro autory Příručka k OJS pro autory Vytvořeno v únoru 2009 pro potřeby přispěvatelů časopisu Acta Veterinaria vydáváného VFU Brno. Co je to OJS? OJS je redakční systém pro správu časopisů, umožňuje všechny klasické

Více

MSDNAA podpora. První přihlášení do systému: Další přihlášení do systému:

MSDNAA podpora. První přihlášení do systému: Další přihlášení do systému: MSDNAA podpora Pro přihlášení k MSDNAA za účelem stažení software použijte odkaz Přihlásit se MSDNAA v pravé části, nebo v prohlížeči zadejte adresu http://msdn62.e-academy.com/vutbr_fpui První přihlášení

Více

Vytvoření účtu pro studenty na webových stránkách Student Community

Vytvoření účtu pro studenty na webových stránkách Student Community Vytvoření účtu pro studenty na webových stránkách Student Community Přístup k účtu Pomůcka k pozvání studentů Vážení učitelé, kolegyně a kolegové, registrujte se na adrese: http://students.autodesk.com

Více

Obecní webové stránky. www.benetice.net

Obecní webové stránky. www.benetice.net Obecní webové stránky www.benetice.net Obsah Registrace uživatele Panel uživatele Uživatelský profil Tvorba článků Skupiny Profily odběr informací Reakce na informaci TinyMCE Správa skupin Registrace uživatele

Více

Freemail Prahy 10. Do svého e-mailu se můžete přihlásit odkudkoliv na webové adrese

Freemail Prahy 10. Do svého e-mailu se můžete přihlásit odkudkoliv na webové adrese Freemail Prahy 10 Co umožňuje Freemail Freemail funguje na podobném principu jako běžné e-maily (seznam.cz, centrum.cz apod.). Abyste se lépe ve svém e-mailu orientovali, připravili jsme pro vás jednoduchý

Více

Uživatelský manuál k CRecorder ver. 3.1.

Uživatelský manuál k CRecorder ver. 3.1. Uživatelský manuál k CRecorder ver. 3.1. I. Úvod Funkce CRecorder sbírá reálná data motoru jako regulace předstihu, dávkování paliva, otáčky motoru a spoustu dalších. Navíc také dokáže číst DTC pro vozy

Více

OBSAH. 48 Příručka ON-LINE KUPEG úvěrová pojišťovna, a.s. www.kupeg.cz

OBSAH. 48 Příručka ON-LINE KUPEG úvěrová pojišťovna, a.s. www.kupeg.cz DODATEK č. 1 20.1.2012 OBSAH OBSAH... 48 C. PRÁCE SE SYSTÉMEM... 49 C.1 ÚVODNÍ OBRAZOVKA PO PŘIHLÁŠENÍ... 49 C.2 NASTAVENÍ VLASTNÍCH ÚDAJŮ... 50 a. Nastavení Uživatele... 50 b. Nastavení Systému... 51

Více

CRV Czech Republic je na facebooku!

CRV Czech Republic je na facebooku! CRV Czech Republic je na facebooku! Na to, abyste mohli prohlížet naše facebookové stránky, není třeba se registrovat. Stačí do internetového prohlížeče zadat adresu: http://www.facebook.com/pages/crv-czech-republic/198677136816177

Více

Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny

Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny C e r t i f i k a č n í p r o c e s y 19. říjen 2006 Základní data o ŠLP Křtiny založen v roce 1923 obhospodařovaná plocha 10 273 ha 46% jehličnaté a 54% listnaté

Více

Reklamační systém pro zákazníky portálu www.adart.cz

Reklamační systém pro zákazníky portálu www.adart.cz ADART COMPUTERS s.r.o. Sokolovská 161, 180 00 Praha 8 OR Praha, Oddíl C, vložka 47307 www.aligator.cz Reklamační systém pro zákazníky portálu www.adart.cz Obsah Reklamační systém pro zákazníky portálu

Více

www.eshop-murexin.cz Uživatelský manuál Pro smluvní partnery. MUREXIN. Drží. www.eshop-murexin.cz > přihlášení

www.eshop-murexin.cz Uživatelský manuál Pro smluvní partnery. MUREXIN. Drží. www.eshop-murexin.cz > přihlášení www.eshop-murexin.cz Uživatelský manuál Pro smluvní partnery. MUREXIN. Drží. www.eshop-murexin.cz > přihlášení Úvod Vážený kliente, velmi nás těší, že jste se rozhodl pro využití nového internetového obchodu

Více

REGISTRACE UŽIVATELE

REGISTRACE UŽIVATELE OBCHODOVÁNÍ S POVOLENKAMI REJSTŘÍK UNIE REGISTRACE UŽIVATELE Stručná uživatelská příručka Obsah Spuštění aplikace... 2 Přihlášení a odhlášení... 3 Vytvoření uživatelského účtu ECAS a přidání čísla mobilního

Více

iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod

iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod iviewer lze použít na iphone a ipad pro zobrazení živého obrazu z DVR vzdálený server. I. Použití iphone pro přístup ke vzdálenému DVR Použití

Více

Důležité odkazy pro zákaznický samoobslužný portal

Důležité odkazy pro zákaznický samoobslužný portal Důležité odkazy pro zákaznický samoobslužný portal Obsah Kapitola 1: Registrace a přihlášení k samoobslužnému portalu 1 Kapitola 2: Základní informace 5 Kapitola 3: Registrace produktu 7 Kapitola 4: Případy

Více

Předkládání žádostí krok za krokem

Předkládání žádostí krok za krokem Předkládání žádostí krok za krokem Pro úspěšné předložení elektronické žádosti o grant je nutné projít čtyřmi kroky: A. Zaregistrovat svou organizaci či neformální skupinu do URF (jednotného registračního

Více

CERTIFIKOVANÉ TESTOVÁNÍ (CT) Výběrové šetření výsledků žáků 2014

CERTIFIKOVANÉ TESTOVÁNÍ (CT) Výběrové šetření výsledků žáků 2014 (CT) Výběrové šetření výsledků žáků 2014 Průběh - uživatelská příručka Verze 1 Obsah 1 ÚVOD... 3 1.1 Kde hledat další informace... 3 1.2 Posloupnost kroků... 3 2 KROK 1 STAŽENÍ HESEL K TESTŮM... 4 2.1

Více

UKÁZKA PORTÁLU IS KP14+

UKÁZKA PORTÁLU IS KP14+ UKÁZKA PORTÁLU IS KP14+ INFORMAČNÍ SYSTÉM KONEČNÉHO PŘÍJEMCE 1. Jak vypadá a funguje IS KP14+ 2. Založení a vyplnění žádosti KDE HLEDAT INFORMACE Příručky OPZ Pokyny k vyplnění žádosti v IS KP14+: http://www.esfcr.cz/file/9143/

Více

BALÍKONOŠ.CZ NÁVOD. 1. Obsah. 2. Aktivace účtu

BALÍKONOŠ.CZ NÁVOD. 1. Obsah. 2. Aktivace účtu BALÍKONOŠ.CZ NÁVOD 1. Obsah 1. Obsah... 1 2. Aktivace účtu... 1 3. První přihlášení... 2 4. Práce se zásilkami... 2 4.1. Vkládání zásilek... 2 4.2. Editace zásilek... 3 4.3. Uzavírání dávek... 4 4.4. Tisk

Více

Návod k použití aplikace pro platbu mýtného pomocí internetu

Návod k použití aplikace pro platbu mýtného pomocí internetu Návod k použití aplikace pro platbu mýtného pomocí internetu Do aplikace pro platbu mýtného pomocí internetu můžete přistupovat přes internetové stránky dars (www.dars.si), kliknutím na ikonu portál uživatelů.

Více

Manuál pro studenty. Obsah

Manuál pro studenty. Obsah Manuál pro studenty Studovat můžete v čase, který Vám vyhovuje a z jakéhokoliv prostředí. Náklady na cestovné a ubytování tímto ušetříte! Kurz Vás nebude nic stát! Počet kurzů bude záviset jen na Vás.

Více

Průvodce prostředím Twinspace

Průvodce prostředím Twinspace Vítejte Průvodce prostředím Twinspace Návod pro práci v prostředí TwinSpace byl vytvořen pro učitele-administrátory, kteří jsou v prostředí TwinSpace nováčky. S pomocí návodu dokážete: - vstoupit do prostředí

Více

Doplněk do Wordu. návod na instalaci a práci s doplňkem. Místo vydání: Brno Vydavatel: Citace.com Datum vydání: 14.10.2015 Verze doplňku: 3.

Doplněk do Wordu. návod na instalaci a práci s doplňkem. Místo vydání: Brno Vydavatel: Citace.com Datum vydání: 14.10.2015 Verze doplňku: 3. ...citovat je snadné Citační manažer Doplněk do Wordu návod na instalaci a práci s doplňkem Místo vydání: Brno Vydavatel: Citace.com Datum vydání: 14.10.2015 Verze doplňku: 3.0 Doplněk do Microsoft Word

Více

Up & Down Opce. Manuál. Obsah

Up & Down Opce. Manuál. Obsah Up & Down Opce Manuál Obsah 1 Přihlášení do platformy... 2 2 Rozhraní platformy... 3 2.1 Změna modulu z Forex na Opce... 3 2.2 Market Watch... 4 2.3 Click & Trade okno... 7 2.4 Okno Obchodního portfolia...

Více

Lyoness tajemství nakupovat

Lyoness tajemství nakupovat Možnosti nakupování Lyoness tajemství nakupovat 1. Uplatnění CashBack karty 2. Přímá platba (Potvrzení o platbě) 3. Originální poukázky 4. Online poukázka 5. Převod elektrické energie a plynu 1. Uplatnění

Více

Up & Down opce. Manuál. Obsah

Up & Down opce. Manuál. Obsah Up & Down opce Manuál Obsah 1 Přihlášení do platformy... 2 2 Rozhraní platformy... 4 2.1 Změna modulu z Forex na Opce... 4 2.2 Market Watch... 5 2.3 Up-Down Opce... 9 2.4 Okno Obchodního portfólia... 11

Více

Kalendář 2015. z fotografické soutěže Není les jako les. www.vyfotdrevo.cz

Kalendář 2015. z fotografické soutěže Není les jako les. www.vyfotdrevo.cz Kalendář 2015 z fotografické soutěže Není les jako les www.vyfotdrevo.cz Základní ideou nevládní neziskové organizace Forest Stewardship Council (FSC ) je podporovat ekologicky šetrné, sociálně prospěšné

Více

Rychlá eshop objednávka: Krok za krokem

Rychlá eshop objednávka: Krok za krokem Rychlá eshop objednávka: Krok za krokem 1) Prosím vyhledejte tuto webovou stránku: 2) Vpravo nahoře klikněte na zelené pole Košík (Cart). 3) Nákupní košík (Shopping cart) Do pole Catalog No. zadejte katalogové

Více

1 Filozofie knihy jízd

1 Filozofie knihy jízd Návod k obsluze knihy jízd v rozhraní RealTimeGPSLocator.com 1 Filozofie knihy jízd...1 2 Funkce knihy jízd...1 2.1 Oblíbená místa...2 2.2 Nastavení vozidel...3 2.3 Údaje vozidel sledované firmy...3 2.4

Více

Návod k použití. O 2 TV Nahrávání

Návod k použití. O 2 TV Nahrávání Návod k použití O 2 TV Nahrávání Pomocí Tv Pomocí internetu Pomocí telefonu Pomocí iphone O 2 TV Nahrávání nastavení nahrávání přes mobil 1. Úvodní stránka Pro nastavení nahrávání přes mobil jděte na stránky

Více

Podrobný návod. Učíme se používat prostředí TwinSpace

Podrobný návod. Učíme se používat prostředí TwinSpace Podrobný návod Učíme se používat prostředí TwinSpace Jak aktualizovat profil... 3 Jak do prostředí TwinSpace přizvat učitele a hosty... 5 Jak do prostředí TwinSpace přizvat žáky... 8 Jak přidat do prostředí

Více

CUZAK. Uživatelská příručka. Verze 2.0 2014

CUZAK. Uživatelská příručka. Verze 2.0 2014 CUZAK Uživatelská příručka Verze 2.0 2014 Copyright 2014 Altair Software s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Všechna práva vyhrazena. Všechna informace, jež jsou publikována na v tomto dokumentu, jsou chráněna

Více

HLEDEJCENY.mobi. Obsah. Mobilní verze e-shopu. Důvody instalace

HLEDEJCENY.mobi. Obsah. Mobilní verze e-shopu. Důvody instalace Obsah HLEDEJCENY.mobi Mezi Vodami 1952/9 e-mail: info@hledejceny.cz HLEDEJCENY.mobi... 1 Mobilní verze e-shopu... 1 Důvody instalace... 1 Výhody... 2 Co je k mobilní verzi potřeba... 2 Objednávka služby...

Více

WEBTRANSFER česky REGISTRACE

WEBTRANSFER česky REGISTRACE WEBTRANSFER česky REGISTRACE Oficiální stránka Webtransfer Mikroúvěry od lidí k lidem (P2P) PŮJČÍ POSKYTOVATELÉ SPLÁCÍ ZÁJEMCI O projektu Je to platforma pro poskytování mikropůjček (mikroúvěrů) tzv. Peer

Více

FIO API PLUS. Verze 1.1.1

FIO API PLUS. Verze 1.1.1 FIO API PLUS Verze 1.1.1 www.fio.cz Verze 29. 5. 2015 OBSAH: 1 FUNKČNÍ POPIS... 2 2 INSTALACE APLIKACE... 2 3 ZÍSKÁNÍ TOKENU... 2 4 PŘIDÁNÍ ÚČTU / TOKENU DO APLIKACE... 3 5 STAŽENÍ DAT... 3 Periodické

Více

Postup instalace síťové verze Mount Blue

Postup instalace síťové verze Mount Blue Postup instalace síťové verze Mount Blue Instalace na serveru 1. Stáhněte si instalační balíček pro server ze stránek Mount Blue na adrese: http://www.mountblue.cz/download/mountblue-server-setup.exe 2.

Více

Uživatelský manuál pro Registr klinických standardů

Uživatelský manuál pro Registr klinických standardů Uživatelský manuál pro Registr klinických standardů Příloha 7c Závěrečné zprávy projektu č. NS 10650-3/2009 podpořeného Interní grantovou agenturou MZ ČR, Výzkum metod standardizace zdravotní péče zaměřený

Více

Laboratorní software. LabX Výkon na Váš stůl

Laboratorní software. LabX Výkon na Váš stůl Laboratorní software Laboratorní software LabX Flexibilita pracovních postupů Transparentní provoz Široké možnosti bezproblémového připojení Bezpečnost procesů LabX Výkon na Váš stůl Software LabX Jednoduše

Více

NAS 232 Aplikace AiFoto pro mobilní zařízení. Správa fotografií na vašem NAS z mobilního zařízení

NAS 232 Aplikace AiFoto pro mobilní zařízení. Správa fotografií na vašem NAS z mobilního zařízení NAS 232 Aplikace AiFoto pro mobilní zařízení Správa fotografií na vašem NAS z mobilního zařízení A S U S T O R C O L L E G E CÍLE KURZU V tomto kurzu se naučíte: 1. Používat AiFoto pro správu fotografií

Více

Instalační příručka Command WorkStation 5.6 se sadou Fiery Extended Applications 4.2

Instalační příručka Command WorkStation 5.6 se sadou Fiery Extended Applications 4.2 Instalační příručka Command WorkStation 5.6 se sadou Fiery Extended Applications 4.2 Sada Fiery Extended Applications Package (FEA) v4.2 obsahuje aplikace Fiery pro provádění úloh souvisejících se serverem

Více

X-TRADE BROKERS DOM MAKLERSKI SPÓŁKA AKCYJNA,

X-TRADE BROKERS DOM MAKLERSKI SPÓŁKA AKCYJNA, Profil investora Založení Profilu investora Profil investora, jehož prostřednictvím můžete spravovat své účty, registrovat se na semináře, stahovat obchodní aplikace a školící materiály, si můžete založit

Více

Bára Dvořáková, Centre for Modern Education CZ s.r.o. Kontakt: bdvorakova@cfme.net

Bára Dvořáková, Centre for Modern Education CZ s.r.o. Kontakt: bdvorakova@cfme.net Webové stránky projektu: www.objevuj.eu Stránky obsahují: Informace o projektu (základní informace, harmonogram, fotogalerie, aktuality) Popis možností zapojení pro žáky i učitele Zajímavé odkazy týkající

Více

Mobilní aplikace uživatelská příručka. Uživatelská příručka pro potřeby Zákaznického centra a Obchodních zástupců.

Mobilní aplikace uživatelská příručka. Uživatelská příručka pro potřeby Zákaznického centra a Obchodních zástupců. Mobilní aplikace uživatelská příručka Uživatelská příručka pro potřeby Zákaznického centra a Obchodních zástupců. LYRECO APLIKACE BYLA VYTVOŘENA TAK, ABY NAŠIM ZÁKAZNÍKŮM NABÍDLA VŠECHNY FUNK- CE WEBSHOPU,

Více

Geis Point Plugin Map

Geis Point Plugin Map Str. 1/5 Geis Point Plugin Map Rozhraní pro vložení výdejního místa do objednávky na e-shopu Str. 2/5 Obsah 1. Co je Geis Point Plugin Map?... 3 2. Jak to funguje?... 3 3. Obecný postup nasazení... 3 4.

Více

Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4

Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4 Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4 Úvod k instalaci Tato instalační příručka je určena uživatelům objednávkového modulu Offline VetShop verze 3.4. Obsah 1. Instalace modulu Offline VetShop...

Více

Manuál pro práci s kontaktním čipem karty ČVUT

Manuál pro práci s kontaktním čipem karty ČVUT Stránka 1 z 28 Manuál pro práci s kontaktním čipem Stránka 2 z 28 Obsah 1 Instalace... 3 1.1 Postup instalace minidriveru pro Windows (totožný pro PKCS#11 knihovny)... 4 2 Práce s PIN a PUK... 5 3 Správa

Více

Návod na instalaci a použití programu

Návod na instalaci a použití programu Návod na instalaci a použití programu Minimální konfigurace: Pro zajištění funkčnosti a správné činnosti SW E-mentor je potřeba software požívat na PC s následujícími minimálními parametry: procesor Core

Více

Uživatelská příručka. MG^Calendar

Uživatelská příručka. MG^Calendar Obsah Uživatelská příručka Běžné úkony Vložení nové události Celodenní Krátkodobá Další vlastnosti události Popis Rozšířené vlastnosti Opakování události Připomenutí Barvy událostí Nastavení Uživatelské

Více

ESPI9 - export zařízení do MA ISOH

ESPI9 - export zařízení do MA ISOH ESPI9 - export zařízení do MA ISOH Téma: Přenos evidence zařízení a navázaných spisů z ESPI9 do systému MA ISOH Program: ESPI9 Vypracoval: Mgr. Tomáš Čejchan (oddělení technické podpory) Revize: 7.3.2012

Více

Obnova certifikátu. Úvod. Proč obnovit certifikát? Kdy obnovit certifikát? Které certifikáty obnovit? Jak obnovit certifikát na kartě ProID+ esign?

Obnova certifikátu. Úvod. Proč obnovit certifikát? Kdy obnovit certifikát? Které certifikáty obnovit? Jak obnovit certifikát na kartě ProID+ esign? Obnova certifikátu Před vypršením platnosti certifikátů si musí uživatelé ProID+ esign požádat o nový certifikát. Otázky, spojené s obnovou, a postup obnovy certifikátu na kartě ProID+ esign jsou uvedeny

Více

PTV MAP&GUIDE INTERNET V2 USNADNĚNÝ PŘECHOD

PTV MAP&GUIDE INTERNET V2 USNADNĚNÝ PŘECHOD PTV MAP&GUIDE INTERNET V2 USNADNĚNÝ PŘECHOD Obsah Obsah 1 PTV Map&Guide internet V2 Co je nového?... 3 1.1 Změna licenčních modelů... 3 1.1.1 Kmenoví zákazníci 3 1.1.2 Noví zákazníci 4 1.2 Nástroj pro

Více

NÁVOD NA POUŽÍVÁNÍ E-SHOPU KAKTUSY.CZ

NÁVOD NA POUŽÍVÁNÍ E-SHOPU KAKTUSY.CZ NÁVOD NA POUŽÍVÁNÍ E-SHOPU KAKTUSY.CZ VÝBĚR ZBOŽÍ, KTERÉ CHCETE KOUPIT Pokud nejste s počítačem dostatečně spřáteleni, doporučujeme pro první objednání pomoc mladší generace (syn, dcera, vnuk, vnučka)

Více

Etapa I první kontakt

Etapa I první kontakt Průvodce pro používání webových stránek www.doczech.pl Níže najdete základní informace, které Vám umožní začít používat naše webové stránky. I. První kontakt II. Vytvoření uživatelského účtu III. Přidání

Více

Nastavení alertů u vybraných EIZ UJEP

Nastavení alertů u vybraných EIZ UJEP Nastavení alertů u vybraných EIZ UJEP Chcete být pravidelně informováni o novinkách? Můžete si to sami zařídit pomocí služby alert. ALERT je automaticky opakované vyhledávání (rešerše), jehož výsledky

Více

ČSOB Business Connector instalační příručka

ČSOB Business Connector instalační příručka ČSOB Business Connector instalační příručka Obsah 1 Úvod... 2 2 Získání komerčního serverového certifikátu... 2 2.1 Vytvoření žádosti o certifikát v počítači... 2 2.2 Instalace certifikátu na počítač...

Více

Návod pro klienty Home Creditu k založení účtu na PayPal

Návod pro klienty Home Creditu k založení účtu na PayPal Návod pro klienty Home Creditu k založení účtu na PayPal Otevřete si svůj internetový prohlížeč. Nejčastěji to je Internet Explorer, Firefox nebo Opera. Do adresního řádku napište www.paypal.com. Stránka

Více

Elektronický výpis v Internet Bance

Elektronický výpis v Internet Bance Elektronický výpis v Internet Bance Obsah Elektronický výpis...3 Jak si nastavíte elektronický výpis...3 Jak si prohlédnete elektronický výpis...5 Jak si nastavíte upozornění na nový elektronický výpis...7

Více

Postup pro uplatnění kódu z voucheru (kupónu) pro stažení aktuálních map pro Navigon 7110, Navigon 8110 apod.

Postup pro uplatnění kódu z voucheru (kupónu) pro stažení aktuálních map pro Navigon 7110, Navigon 8110 apod. Postup pro uplatnění kódu z voucheru (kupónu) pro stažení aktuálních map pro Navigon 7110, Navigon 8110 apod. Uvedený postup je primárně je určen pro Navigon 7110 s kupónem (voucherem) pro upgrade v balení.

Více

Podrobný návod pro administraci zákaznických účtů na portálu Czechiatour.eu

Podrobný návod pro administraci zákaznických účtů na portálu Czechiatour.eu 2013 Podrobný návod pro administraci zákaznických účtů na portálu Czechiatour.eu Czechiatour.eu 1.2.2013 Vážení zákazníci portálu Czechiatour.eu. Abychom Vám co nejvíce usnadnili orientaci v administraci

Více

Kompletní manuál programu HiddenSMS Lite

Kompletní manuál programu HiddenSMS Lite v1.1001 Kompletní manuál programu HiddenSMS Lite Poslední aktualizace: 27. 8. 2009 HiddenSMS Lite software pro mobilní telefony s operačním systémem Windows Mobile, určený pro skrytí Vašich soukromých

Více

Programovací software ConfigTool. Základní obsluha a postup připojení k zařízení přes USB a GPRS. Verze 2.00

Programovací software ConfigTool. Základní obsluha a postup připojení k zařízení přes USB a GPRS. Verze 2.00 Programovací software ConfigTool Základní obsluha a postup připojení k zařízení přes USB a GPRS Verze 2.00 Vážený zákazníku. Tento stručný uživatelský manuál Vás přehlednou a jednoduchou formou seznámí

Více

Prosím mějte na paměti, že z bezpečnostních důvodů byste měli změnit Internetový přístupový kód každých 60 dní.

Prosím mějte na paměti, že z bezpečnostních důvodů byste měli změnit Internetový přístupový kód každých 60 dní. Před přihlášením - HLAVNÍ MENU Přihlášení do banky Přihlášení s Internetovým přístupovým kódem 1. Vepište své Zákaznické ID do kolonky 'identifikátor uživatele'. (Vaše Zákaznické ID je 8-místný číslovat

Více

Jakodemknouta nahrát námořní mapy. Do navigace Garmin?

Jakodemknouta nahrát námořní mapy. Do navigace Garmin? Jakodemknouta nahrát námořní mapy BlueChartAtlantic Do navigace Garmin? Nejprve je potřeba vytvořit uživatelský účet a zaregistrovat vaši navigaci. 1. Na internetu otevřete stránku: my.garmin.com 2. Zvolte:

Více

POTENZA - NOVÝ PORTÁL PRO AFFILIATE PARTNERY. Vítáme vás v průvodci nového rozhraní affiliate sítě Potenza

POTENZA - NOVÝ PORTÁL PRO AFFILIATE PARTNERY. Vítáme vás v průvodci nového rozhraní affiliate sítě Potenza POTENZA - NOVÝ PORTÁL PRO AFFILIATE PARTNERY Vítáme vás v průvodci nového rozhraní affiliate sítě Potenza 1 Obsah 1. Přehled Systému... 3 1.1 Hlavní stránka (Dashboard)... 3 1.2 Kampaně (Offers)... 4 Bod

Více

PRŮVODCE PRO POUŽÍVÁNÍ ELEKTRONICKÝCH PLATEB

PRŮVODCE PRO POUŽÍVÁNÍ ELEKTRONICKÝCH PLATEB PRŮVODCE PRO POUŽÍVÁNÍ ELEKTRONICKÝCH PLATEB Nejdůležitější funkce Co je epayments ewallet? Jak používat zůstatek na kartě? 1 PRŮVODCE PRO POUŽÍVÁNÍ ELEKTRONICKÝCH PLATEB Po úspěšné registraci do elektronických

Více

Podrobný popis registrace partnerství v programu etwinning

Podrobný popis registrace partnerství v programu etwinning Podrobný popis registrace partnerství v programu etwinning Úvodní informace 2 1. krok: Hledání partnera 3 1) Automatické vyhledávání 3 2) Pokročilé vyhledávání 4 3) Vyhledávání podle státu 4 2. krok: Výběr

Více

Technologické postupy práce s aktovkou IS MPP

Technologické postupy práce s aktovkou IS MPP Technologické postupy práce s aktovkou IS MPP Modul plánování a přezkoumávání, verze 1.20 vypracovala společnost ASD Software, s.r.o. dokument ze dne 27. 3. 2013, verze 1.01 Technologické postupy práce

Více

NEPSI Online vykazovací systém Návod Úroveň společností

NEPSI Online vykazovací systém Návod Úroveň společností NEPSI Online vykazovací systém Návod Úroveň společností 1.Obdržíte dva emaily z: - Svazu/Asociace - NEBO z Mateřské společnosti Jeden z nich obsahuje odkaz na systém online vykazování Druhý obsahuje kód

Více

NAS 208 WebDAV bezpečné sdílení souborů

NAS 208 WebDAV bezpečné sdílení souborů NAS 208 WebDAV bezpečné sdílení souborů Připojení k NAS pomocí protokolu WebDAV A S U S T O R C O L L E G E CÍLE KURZU V tomto kurzu se naučíte: 1. Co je WebDAV 2. Připojení k ASUSTOR NAS pomocí protokolu

Více

Nastavení elektronického výpisu v Internet Bance

Nastavení elektronického výpisu v Internet Bance Nastavení elektronického výpisu v Internet Bance Obsah Elektronický výpis... 3 Jak si nastavíte elektronický výpis... 3 Jak si prohlédnete elektronický výpis... 5 Jak si nastavíte upozornění na nový elektronický

Více

Supplier Web Uživatelská příručka. Supplier Web. Copyright Telefónica O2 Czech Republic, a.s. All rights reserved. 1/10

Supplier Web Uživatelská příručka. Supplier Web. Copyright Telefónica O2 Czech Republic, a.s. All rights reserved. 1/10 Supplier Web 1/10 OBSAH: Supplier Web 1 ÚVOD... 3 1.1 POUŽITÍ... 3 1.2 ZNAČENÍ... 3 2 VSTUP DO APLIKACE... 4 3 OBJEDNÁVKY... 7 4 LEGAL DISCLAIMER... 10 2/10 1 Úvod 1.1 Použití Dokument slouží jako uživatelská

Více

OTÁZKY TÝKAJÍCÍ SE PODÁNÍ NÁVRHU PROSTŘEDNICTVÍM ON-LINE PLATFORMY

OTÁZKY TÝKAJÍCÍ SE PODÁNÍ NÁVRHU PROSTŘEDNICTVÍM ON-LINE PLATFORMY OTÁZKY TÝKAJÍCÍ SE PODÁNÍ NÁVRHU PROSTŘEDNICTVÍM ON-LINE PLATFORMY Q1: Jak podat Návrh prostřednictvím on-line platformy? Q1: Jak podat Návrh prostřednictvím on-line platformy? Pro správné pochopení postupu

Více

VDDMAIL by ESCAD, Corp. (Součást IWSE.NET Services by ESCAD, Corp.)

VDDMAIL by ESCAD, Corp. (Součást IWSE.NET Services by ESCAD, Corp.) 1 z 10 VDDMAIL by ESCAD, Corp. (Součást IWSE.NET Services by ESCAD, Corp.) Obsah: A. Úvod B. Popis aplikace C. Instalace D. První spuštění E. Manuál programu VDDMAIL 1. Záložka DDE Server DDE Parametry

Více

PROFI TDi s.r.o. 696 37, Želetice 40 www.profi-tdi.cz info@profi-tdi.cz. Návod k používání systému OTDI.CZ

PROFI TDi s.r.o. 696 37, Želetice 40 www.profi-tdi.cz info@profi-tdi.cz. Návod k používání systému OTDI.CZ Návod k používání systému OTDI.CZ Vážený kliente. Děkujeme za projevený zájem o náš on-line systém evidence kontrol, určený speciálně pro účely dozorů staveb. Systém OTDI.CZ nabízí svým uživatelům zejména:

Více