Evropský sociální fond Praha & EU: Investujeme do vaší budoucnosti

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Evropský sociální fond Praha & EU: Investujeme do vaší budoucnosti"

Transkript

1 Milí studující, ukončujete ročník studia, během kterého vám byl zapůjčen netbook v rámci projektu CHEMnote (http://fchi.vscht.cz/index.php/studium-na-fchi/oppa/chemnote) Zajímá nás proto Váš názor na zapůjčené přenosné počítače a jejich využití. Prosíme o stručné a výstižné odpovědi na níže uvedené otázky, příp. další volné vyjádření vašich názorů. 1. Přenosný počítač - hardware a) Jak Vám vyhovoval zvolený notebook z hlediska velikosti monitoru vs. hmotnosti? Monitor byl příliš malý, dal bych přednost o něco většímu a hlavně výkonnějšímu notebooku. Myslím si, že tato velikost je ideální. Zvolený počítač je adekvátní, velikost je vhodná na denní nošení do školy. Vyhovující poměr. Velikost monitoru mi přijde na většinu činností dostatečná (ve spojení se školou mi zatím nikdy nepřišla omezující) a relativně nízká hmotnost je rozhodně výhodou notebook s velkou obrazovkou, který má čtyři kila by se mi nosit do školy nebo i jinam určitě nechtělo. Mě osobně vyhovuje. Je dobrý na cestování a lehký na přenášení. Na mě je malý, ale jde o přijatelný kompromis, je velmi lehký. Notebook mi přijde v tomto ohledu ideální. Byl dostačující. Myslím, že velikost je dostačující pro přenosný počítač. Myslím si, že plně splňoval požadavky pro přenosný notebook na přednášky. Hmotnost i velikost monitoru byla podle mě akorát vyhovující, aby se dal notebook pohodlně použít ve škole, tak akorát se vejde na lavici i se sešitem nebo skriptama. Vyhovuje. Vyhovující. S hmotností a rozměry displaye jsem naprosto spokojen. Optimálně zvolený poměr. Myslím, že dvanáctipalcová obrazovka je dolní limit pro dostatečný pracovní komfort při předpokládaném častém přenášení. Za danou dobu se na trhu objevila zcela nová kategorie přenosných počítačů, která podle mého názoru bude pro studenty ještě optimálnější tzv. ultrabooky, bude-li na ně mít škola peníze. Větší monitor by nebyl na škodu z hlediska práce, ale jinak je vyhovující. Mně to vyhovovalo.

2 Monitor většinou stačil, ale na některé předměty bych uvítal větší. Hmotnost u mě nehraje roli, jsem zvyklý nosit podstatně těžší věci. b) Uvítali byste větší monitor za cenu vyšší hmotnosti nebo naopak? Uvítal bych monitor 13 až 14 palců. Určitě ne. Na počítači s větší úhlopříčkou by se programovalo lépe. Ne, viz. předchozí. Ale ani menší monitor a o něco lehčí počítač, to už by myslím nebylo ku prospěchu věci. Ne, neuvítala bych. Pro studium na vysoké, učení v autobuse, časté cestování apod. je tato velikost vyhovující. Osobně bych preferoval větší monitor a klidně vyšší hmotnost. Ne, velikost monitoru mi vyhovuje, i hmotnost notebooku. Vejde se akorát do batohu, větší bych tam již těžko dala. Ne, poměr byl optimální. Spíše nižší hmotnost. Zvolený notebook mi takto vyhovoval. Menší monitor ne, když už, tak větší, ale tenhle se dal pohodlně nosit v batohu nebo přenášet v ruce, vešel se na lavici. Spíše naopak - menší monitor, lehčí notebook. Buď stejný nebo klidně i menší (ne o moc). Určitě ne větší display, nikdy nebyl problém připojit větší externí, bylo-li třeba. Ne, zde bych nic neměnil. Přijatelná hmotnost je do cca 2 kg. Takže asi ano, osobně bych přifouknul počítač na úhlopříčku s navýšením hmotnosti na uvedený horní limit. Ano, vyšší hmotnost by nevadila za cenu většího monitoru. Možno by som preferovala väčší monitor. Uvítal bych větší monitor i za cenu vyšší hmotnosti. Naproti tomu, nechtěl bych větší monitor za cenu rychlejšího vybití baterie.

3 c) Preferovali byste klasický notebook s DVD mechanikou? Dal bych přednost malému výkonnému notebooku (13-14 palců), DVD mechanika není nutná. V dnešní době již není DVD mechanika potřebná. Na tomto PC občas mechaniku postrádám, ale myslím že je to postradatelná část. DVD mechanika mi u notebooku přijde v dnešní době zbytečná, spíš bych uvítal SSD disk, či možnost připojení na 3G internet. DVD mechanika mi nechybí. Ano Ne, v dnešní době není problém mít věci, které chce člověk dostat do počítače, uložené na flash disku. DVD mechanika patří ke stolním počítačům, pro notebooky mi vždy přišla zbytečná. Není potřeba. Ne ten mám, svůj osobní. DVD není nutná. DVD mechaniku jsem prakticky nepotřeboval, takže ne, není třeba, pokud by to mělo být výrazně na úkor hmotnosti, nebo velikosti. Ne, během používání jsem byl absencí DVD mechaniky omezen snad jednou. Ne, DVD mechaniku dnes považuji u ntb za přežitek, nepamatuji si, kdy naposled jsem potřeboval DVD či CD vložit do počítače. Ne, vzhledem k předpokládanému použití je DVD mechanika zbytečný, cenu, hmotnost a rozměry navyšující komponent. DVD mechanika netřeba ne-li až zbytečná. Občas sa tá DVD mechanika hodila. Ale myslím, že z mojho pohladu to nie až tak nezbytné. Nepotřebuji DVD mechaniku.

4 d) Preferovali byste tablet? Ne, chyběla by mi plnohodnotná klávesnice. Ne, u tabletu bych postrádal programy jako maple, mathematika apod. Dotykový display je určitě výhoda, na druhou stranu od počítače očekávám i hardware klávesnici, takže čistě jen tablet ne. S tabletem nemám zkušenosti. Ne, tablety mi nepřijdou nijak úžasné. preferuji klávesnici, takže spíše ne Možná by to byla i zajímavá možnost, ale nemám s tím zkušenosti. Ne, myslím si, že notebook je lepší pro tvořivou činnost, jako je psaní nebo programování. Ale nemám s tablety zkušenosti. Ano. Ano. Ne, používám notebook jak na čtení studijních materiálů tak jako PC na tvorbu protokolů. Klávesnice výhodou. Spíš ne, jelikož ntb používám na tvorbu svých poznámek při hodině, tedy k textovým operacím, nedovedu si představit, že bych stejné úkony zvládl stejně rychle na tabletu. Jelikož toho zařízení používám více pro práci v excelu a v maplu či podobných programech než pro brouzdání na netu, ke kterému jsou tablety primárně určeny, tak nikoliv. Ne, z hlediska práce ve využívaných programech se lépe ovládá počítač přes myš. Neviem, či by sa na tom dobře robilo v prostředí Maple. 2. Software, OS

5 a) Které sw prostředky Vám chybí? Hodila by se plná verze programu ACD/ChemSketch 12. Případně HyperChem 8, pokud by byl notebook výkonnější. Především Matlab. Žádné. Jen takové, co nemají se zaměřením studia nic společného, ve spojení se školou jsem doinstaloval pouze Mathematicu. Teď už žádné. Ale myslím, že notebook neměl žádný antivirový program. Starší verze Maple s worksheetem. Žádné. Žádné. Asi žádné. Pravděpodobně žádné. Nenapadá mě nic, co by mi chybělo. Winrar nebo jiný program na otevírání archivů.rar a zip dropbox nebo jiný program na sdílení a zálohu dat. Wolfram Alpha Mathematica. Určitě program pro kvalitní zpracování dat, mathematica. OS X, ale chápu že asi ne všechny využívané programy jsou tímto operačním systémem podporovány, takže nechybí nic. Adobe Photoshop neviem, či sa tak volá ten program, potrebovala som ho keď som mala tvořit poster. Z placených Matlab. Zdarma programy jsem si doinstaloval. Místo Maple bych preferoval program Wolfram Matematica, ale ten už máme také zdarma. b) Které sw prostředky málo využíváte? ISIS Draw 10. Využívám vše. Nevím.

6 Maple neumím s ním pracovat a ani ostatní odborně zaměřený software. Předpokládám, že to se, přinejmenším ve spojení s bakalářkou, změní. Symyx draw. Maple, ChemSketch a podobné programy, které nám škola nainstalovala. Nevyužívám MS office, preferuji LibreOffice, nepoužívám Endnote. Nějak si neuvědomuji co bych vyloženě nepoužívala. EdNote a Chemik. Symyx Draw jsem moc nevyužíval. Symyx Draw. Nevím o žádném. Těžko říct takto z hlavy, možná program pro tvorbu citací, používám doplněk Firefoxu Zotero, které preferuji z důvodu licence. Adobe X pro zvolenou konfiguraci příliš náročný program, Symyx Draw. Ty, se kterými nepracuji v rámci studia, možná ani nevím, že jsou nainstalovány. Myslím, že som využívala všetky dostupné SW. Microsoft Office (zatím nepoužito). Operační systém Windows 7 (používám jen na Maple). Když už, tak mám radši uživatelsky příjemnější Windows XP, nebo nejlépe linux. c) Které sw prostředky hodně využíváte? Maple 15, EndNote. Maple, Office, Mathematika, ChemSketch. MS office, Maple. Internetový prohlížeč, MS Office. Prohlížeč internetu, Microsoft Word, Maple, Adobe Reader, Windows Media Player. Maple, Balíček MS Office. MS Office, Google Chrome. Maple. Maple.

7 Maple jsem používal, protože jsem měl přímo předmět, jinak hlavně office a samozřejmě multimediální přehrávače. EndNote, Maple, Office, VPN klient. Maple, Office. MAPLE, MS Excel,Word. Maple, kancelářský balík, i když ne ten od MS. Maple 15, Excel Maple, Office. Maple. Maple (ale jen proto, že jsem měl předmět Počítačový algebraický systém Maple.) Místo něj radši používám WM, která mi běhá i na linuxu. d) Preferovali byste LINUX? Ano, ušetřilo by se několik tisíc a počítač by nebyl zbytečně zatěžován Win 7. Linux rozhodně ne z důvodu nekompatibility stejně jako MAC. Ne, jedině v kombinaci s Windows. Linux je stále uživatelsky nepříliš přívětivý a jelikož nejsem programátor, abych plně využil jeho výhod, tak mi Windows přijde vhodnější. S Linuxem nemám zkušenosti, takže spíše ne. Asi ano, klidně uživatelsky velmi přístupnou Mandrivu a sadu OpenOffice. Pro školní potřeby a vše normální stejně nepotřebujeme exe soubory a všechny programy jsou dostupné v.gz. Zcela určitě, jediný problém je ale s rozumným kreslícím chemickým programem pod linuxem (Marvin sketch funguje na Javě takže by nemusel mít problém). Nemám s tím zkušenosti, tak nemohu soudit. Rozhodně ne. Ne, moc v něm neumím, nevím jaké by pro mě měl mít výhody, s windows jsem spokojen. Rozhodně ne.

8 Ano. Ne, jsem zvyklý na prostředí OS Windows. Ano. Na 100%. Doma nic jiného nepoužíváme. Samozřejmě pro nikoho není problém doinstalovat si linux jako druhý operační systém. Spíše mi přijde, že Windows jsou vyhozené peníze. e) Preferovali byste tablet s Androidem? Ne, chyběla by mi plnohodnotná klávesnice. Pokud tablet, tak bych opravdu preferoval systém Android z důvodu rychlého vývoje a rychlého opravování chyb systému. Ne, Android mi nepřipadá jako vhodný OS pro počítač a zařízení někde na cestě mezi telefonem a notebookem mi přijde zbytečné. Nemám zkušenosti. Nemám s tím zkušenosti, tak nemohu soudit. Spíše ne. Neznám, nevím, tablet bych asi nepreferoval. Ano. Ano.

9 Možná by to byla dobrá změna. Ne, Android není uživatelsky přívětivý. 3. Jaké byly Vaše předchozí zkušenosti s využitím notebooku pro studium? Tvorba protokolů a prezentací na osobním notebooku. Žádné. Notebook využívám už dlouhou dobu a jsem s tímto přísunem informací spokojen. Srovnatelná v domácím prostředí. Nevýhoda nižší využitelnost během výuky (hmotnost, rozměry, sw.). Notebook využívám již okolo deseti let a vždy mi přišel jako lepší alternativa stolního PC, pro studium samotné ale získal výrazné výhody až letos, na SŠ by stolní PC posloužil stejně. Notebook mi dříve sloužil k napsání protokolu nebo pro vypracování referátu, to vše doma. Prakticky žádné. Zpracovávání maturitních otázek, referátů.. Nosil jsem notebook do laboratoře. Tak notebook jsem samozřejmě využívala od střední školy, mám notebook velikost 15,6 a na neustálé přenášení je těžký a baterie nemá takovou výdrž, ale spolu s kombinací s malým notebookem myslím, že je to ideální. Vlastním notebook 15.6, který je na přednášky příliš velký, proto jsem možnost mít menší notebook uvítal. Dříve jsem notebook nevyužíval, respektive používal jsem normální stolní počítač jen doma. Můj předchozí notebook byl vhodný pouze na domácí přípravu - byl příliš velký a těžký, ale na domácí přípravu je nejspíš lepší větší notebook. Předchozí notebook byl moc velký a těžký, takže se nehodil na nošení do školy. Pozitivní i když větší nápor studijních materiálů v elektronické podobě přišel až se studiem na VŠ. Ryze pozitivní, vyhovuje mi kombinace toho, že mám slidy přednášky před sebou a mohu si do nich dělat vlastní poznámky kontinuálně s výkladem, k tomu bych rád doplnil, že bych uvítal, aby i ostatní předměty postupně přecházely ve výkladu na formu prezentací, snad význam to nemá u předmětů, kde je komplementace tohoto naprosto nevhodná organická chemie, fyzikála, matematika, fyzika. Cca rok a půl, 17 palcový Acer (3,5 kg) přenášel se pouze z bydliště na kolej a naopak.

10 Rychlý přístup k informacím internet, zpracovávání různých témat. Dnes bez přístupu k online věcem by bylo studium několikanásobně náročnější z časového hlediska (dohledávání informací, komunikace, tisk, atp...) Notebook jsem neustále využívala na tvorbu protokolů, počítání v Maplu. Notebook jsem nikdy dříve pro studium nevyužíval. Matematické, chemické a jiné vzorce napíše člověk rychleji rukou. Nicméně, skripta v notebooku ušetří místo v batohu a proto jsem ho začal využívat. 4. Byly pro Vás informace při předávání notebooku dostatečné? Co scházelo? Informace byly dostatečné. Myslím že nebylo co dodat. Informace byly dostatečné. Dostatečné. Ano, nevybavuji si, že bych se musel shánět po něčem dalším. Byly dostatečné. Dostatečné. Byly celkem dostatečné. Ano, byly dostatečné. Myslím, že to bylo dostačující, jen ukončení výpůjčky nebylo přesně specifikované. Vše jsem se dozvěděl, kromě nutné aktivace produktů Microsoft Office. Informace byly dostatečné, nescházelo nic. Dostatečné. Dostatečné. Ano. Pochopil jsem vše podstatné, nikdy není dobré jít cestou maxima informací v jednom čase. Dostatečné. Ano, dostatečné.

11 Podle mě byly dostačující. Možná na nějaký zvláštní papír bych ještě doplnila informace o kontaktních osobách, na které se má člověk obrátit v případě nějakých komplikací. Byly dostatečné. 5. Jak bylo v jednotlivých předmětech zakomponováno využití notebooku do náplně výuky? Kde to bylo účelné? Bylo to někde zbytečné nebo dokonce komplikující? Používání notebooků naštěstí nebylo v žádném předmětu povinné, protože práce na stolních počítačích v počítačových učebnách je často mnohem pohodlnější. Notebook lze použít na psaní krátkých poznámek nebo počítání v Maplu, ale na delší práci se nehodí. Jsem studentem prvního ročníku a tak jsem zatím notebook použil v předmětech maximálně na matematice. V předmětech jako matematika, obecná chemie, organika, fyzika je pc zakomponováno minimálně tím, že jsou dostupné prezentace. Tvorba prezentací, protokolů, využití matematických sw. Účelné fyzikální chemie, analytická chemie, chemické inženýrství, laboratoře V rámci výuky jsme notebooky nikdy přímo využívat nemuseli, proto nemohu účelnost nebo zbytečnost využití hodnotit. Pokud tedy nepočítám úlohy zadané na doma, kde to účelné bylo (především matematika). Využití hlavně Maplu bylo potřeba u předmětu Počítačový a algebraický systém Maple a také v Matematice, člověk se ale bez notebooku obešel. V jiných předmětech jsme je nevyužívali, což je poměrně škoda. Jinam bych NB nezaváděl (tam kde se teď nepoužívá) matematika byla myslím lepší když se člověk lehce driloval postupy. Nijak nebylo zakomponováno. Notebook jsem nosil do všech laboratoří. Hodilo se zpracovávat data ihned a nečekat na počítače, popř. rovnou psát protokol. Na přednáškách z fyzikální chemie jsme si zkoušeli kreslit v programu Maple různé grafy funkcí. Poznámky z přednášek preferuji psané rukou, takže jinak nebyl potřeba. Já osobně ho používám téměř denně na poznámky, doplňování přednášek a hlavně hledání informací a asi největší výhoda byla při laboratořích, kdy jsme zapisovali data rovnou do excelu a vyhodnocovali výsledky. Obecně to bylo ve všech předmětech přínosem: Analytická chemie využití pro psaní poznámek přímo do prezentací Fyzikální chemie možnost využít Maple Biochemie možnost psaní přímo do přednášek Chemické inženýrství - možnost využít Maple

12 V předmětu Počítačový algebraický systém Maple jsem používal pro práci výhradně svůj notebook, v matematice jsem některé úkoly dělal na notebooku. Na úvodu do chemie jsme na něm dělali prezentaci a úkoly na cvičení jinak jsme notebooky při výuce používat nemuseli. Víceméně v žádném předmětu jsem se nesetkala s tím, aby náš přednášející (cvičící) jakkoli zakomponoval to, že máme tyto notebooky do výuky. Předměty které vyžadují počítač (cv. z analytické chemie, chem. inženýrství, algebraický poč. systém maple atd.) byly v počítačových učebnách a v chem. inženýrství bylo využití vlastního notebooku vyloženě nevýhodné, protože testy jsme museli psát na školních počítačích (kvůli možnosti kontroly zda nepodvádíme). V žádném předmětu nebylo vyloženě nutné notebook mít. Použití bylo hlavně v předmětech, kde člověk pracoval na počítači (Fyzikální chemie, Analytická chemie, Chemická informatika, Chemické inženýrství...). Notebooky měli hlavně tu výhodu, že práci člověk dělal na "svém", takže si mohl udělat pořádek, věděl, co kde má atd. Nepociťuji výrazné zakomponování notebooků do výuky ve smyslu např. domácích úkolů přímo využívajících konkrétní licencovaný sw notebooku. Konkrétní zakomponování do výuky ve smyslu přineste si ntb neproběhlo nikde a je to správně, výuka by i nadále měla být umožněna pouze v ruční formě, ale vyhovuje mi, že v předmětech, kde si ntb donesu, můžu tak usnadnit svoji tvorbu poznámek, popřípadě si na místě hledat potřebné věci na internetu, nebo si vyzkoušet něco namodelovat v maplu/matematice zde bych vložil poznámku, bylo by užitečné zakomponovat výuku jednoho z těchto sw do programu oboru, možná i jako dvousemestrální kurz, jeden semestr základní ovládání a funkce, druhý vyšší funkce, programování, modelování procesů atd. Fyzikální chemie prostředí Maplu, analytika Excel, jinde podle vkusu každého studenta, já jsem malý ntb používal pro poznámkování do prezentací při víceoborových přednáškách, byly-li nějaké př. Biochemie. Dobře zakomponované v rámci fyz. chemie, inženýrství, fyziky.. Na ostatních předmetech netřeba. Účelné to bylo hlavně ve fyzikální chemii. V žádném předmětu nebyl notebook výhodou. 6. Jak jste v jednotlivých předmětech využili netbooky (pro poznámky z přednášek, pro cvičení, pro domácí přípravu)? Počítání příkladů v Maplu 15 na cvičení z Fyzikální chemie A. Doplňování výpisků během přednášek z Biochemie II. Největší plus notebooku je přístup k internetu ve škole. Další výborná věc je delší výdrž baterky a tudíž mohu například pracovat během delší cesty. Notebook jsem využíval pro plnění úkolů, kontrolu řešení, programování apod.

13 Tvorba prezentací, protokolů, využití matematických sw (domácí příprava, využito při cvičení, ) Ve všech předmětech pro domácí přípravu, poznámky bych si do počítače psát nedokázal (možná v některých předmětech, ale určitě ne všude), případně občas na cvičeních matematiky či fyziky (ale nikdy to nebyla úplná nutnost, vyučující mají případně počítač také, pokud chtějí ukázat nějaké grafy, apod.). Notebook jsem využila hlavně pro domácí přípravu, pro psaní poznámek jen výjimečně, v předmětu Počítačový a algebraický systém Maple jsem pracovala na počítači celou dobu. Osobně jen pro výpočty a zpracování příkladů. Nepoužívám NB pro psaní zápisků apod. Pro poznámky vůbec, pro domácí přípravu pro téměř každý předmět. V laboratořích pro zpracování dat, psaní protokolu, cvičení počítání v programu Maple. V předmětu Počítačový algebraický systém Maple jsem používal svůj počítač. Většinu domácích úloh z matematiky, úvodu a anorganiky jsem se snažil dělat na počítači. Jinak hlavně pro prohlížení prezentací, vyhledávání informací, čtení některých skript nebo jiných studijních materiálů, občas Maple nebo wolframlpha.com, Notebook jsem využívala pouze na přednáškách, kde jsme dostali předem prezentace, které se budou probírat a mohla jsem si do nich během hodiny dělat přímo poznámky. To byly: přednášky biochemie, př. Analytická chemie, př. Chemické inženýrství. V laboratořích z fyziky, fyzikální chemie, biochemie a analytické chemie jsem využívala notebook na tvorbu protokolů často přímo v laboratoři (občas proti tomu měli někteří učitelné výhrady - např. požadovali psaní protokolů ručně, nebo použití počítačů dostupných v laboratoři). Pro domácí přípravu používám jiný, velký notebook, který jsem měla už dřív. Docela se mi osvědčilo si na notebooku otevřít prezentace, které běžely na přednášce a rovnou do nich dělat poznámky. Převážně prohlížení pdf materiálů a psaní protokolů. Poznámky z přednášek činím v ruce. Velká pomoc je ale možnost vkládání dat do počítače hned během měření v laboratořích. Značně to usnadňuje a zrychluje práci, i když je to možná v rozporu s řádem laboratorních praktik. Nejčastěji poznámky z přednášek, počítání - fyzikála a inženýrství, modely ve fyzice. Poznámky do předpřipravených materiálů biochemie Fyzikální chemie výpočty v Maplu Analytika výpočty v Maplu a Excelu Pro domácí přípravu leda v krajním případě není-li cokoliv s větší obrazovkou. Cvičení a domácí příprava. Fyzikála, inženýrství hlavně Maple.

14 Analytická cvičení Excel, Maple. Analytika přednášky hlavně vpisování poznámek do prezentací. Netbook jsem využil hodně jen na dvou předmětech: Španělština abych nemusel tisknout učebnici a Počítačový algebraický systém Maple na domácí projekt. Jinde jsem ho použil zřídka. Volné vyjádření názorů a připomínek Pokud by to bylo možné, uvítal bych starší verze programů: MS Office 2003 místo nepřehledných MS Office 2010, Maple 8 místo nedoladěného Maplu 15. Notebook je málo výkonný, i výpočty v Maplu mu trvají poměrně dlouho. Pro příští ročníky bych doporučil koupit notebooky, kde člověk nepotřebuje externí myš, aby se dalo něco pořádného udělat ( bez ní se kurzor zasekává a to celkem často). Spokojenost. Vyhovující při výuce. Uvítal bych lepší grafickou kartu a výkonnější procesor. Myslím, že by se notebooky daly ve škole využívat mnohem víc. Například při cvičeních s fyziky jsme měli schémata a zadání promítané na tabuli, ale mnohem lepší by bylo, kdyby si každý mohl schéma sestavit sám, takto jsme to jen viděli na tabuli. Mám velkou připomínku k monitoru jako takovému rozhodně bych nevolila lesklý, ale matný monitor. A také mi vadí, že u něj jde nastavovat pouze jas, kontrast u něj nastavit nelze. Při běhu na baterii je monitor i při nejnižší nastavitelné možnosti jasu stále příliš jasný, např. při sledování videa bílé části obrazu příliš září anebo v Excelu není kvůli přílišnému jasu vidět mřížka mezi buňkami. Velká výhoda je velké množství online dostupných studijních materiálů ať už ESO nebo jiné materiály, které vyučující pověsili na web, případně i ostatní materiály na internetu. Vyučující po nás používání notebooků prakticky nevyžadovali, takže to bylo spíše na každém jednotlivě, jestli jej k něčemu využil nebo ne. Líbí se mi dlouhá výdrž baterie notebooku a tichý chod. Grafické a výkonové vlastnosti považuji za více než dostačující pro studijní účely. Jako problém vidím nutnost připojování notebooku jednou za rok do pevné sítě všcht za účelem ověření licence na office - pro studenty kteří nejsou na koleji to je problém, protože ve škole se připojují pouze bezdrátově, což na toto ověření nestačí. A také se mi zdá, že tato řada notebooků je poměrně poruchová. Hodně spolužáků si stěžovalo na málo citlivý nebo úplně vynechávající touchpad (já používám myš, takže mě to netrápilo), zato můj notebook byl hned v prvním půlroce na opravě, protože přestala fungovat polovina displaye, což se stalo teď nedávno i spolubydlícímu, který také dostal v rámci tohoto projektu stejný notebook. Přiložený neoprenový obal je jiné velikosti než notebook.

15 Všechny své podstatné připomínky jsem vyjádřil v textu, zde je pro větší přehlednost pouze sumarizuji. 1) zařadit výuku nejspíše maplu jako povinného předmětu, 2) zpřístupnit více interaktivních materiálů v podobě prezentací, které budou pokrývat přednášené učivo. Notebook jsem hojně využíval ke kontrolování SISu a občas jsem něco vyhledával na internetu, takže jsem rád, že jsem ho měl a docela mi usnadnil některé věci. Nicméně cokoliv od Microsoft mi přijde jako vyhozené peníze a první co jsem udělal byla instalace uživatelsky příjemnějšího Ubuntu a Openoffice.

ICT PLÁN ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAMBOŘICE 2013-2015

ICT PLÁN ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAMBOŘICE 2013-2015 ICT PLÁN ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAMBOŘICE 2013-2015 Identifikační údaje: Základní škola Dambořice, okres Hodonín, příspěvková organizace Dambořice 466, 696 35 IČ: 70995711 Tel. 518 631 130 / 518 631 129 Mail:

Více

Počítačem Podporované Studium

Počítačem Podporované Studium 1 Počítačem Podporované Studium (2372041, kz, 1+1, 3 kr.) Přednášky: Středa 12:30-14:00 D2-256 Pátek 9:00-10:30 C2-337 doc. Ivo Bukovský (paralelně přednáší doc. Petr Klán) http://control.fs.cvut.cz ->

Více

Informační Systém pro Psychiatrii HIPPO

Informační Systém pro Psychiatrii HIPPO Informační Systém pro Psychiatrii HIPPO Informace, doporučení a nutná nastavení pro zajištění správné funkce Pinel Plus v OS Windows a Linux Ochranné známky HIPPO je registrovaná ochranná známka společnosti

Více

Softwarová konfigurace PC

Softwarová konfigurace PC Softwarová konfigurace PC EU peníze středním školám Didaktický učební materiál Anotace Označení DUMU: VY_32_INOVACE_IT1.20 Předmět: Informatika a výpočetní technika Tematická oblast: Úvod do studia informatiky,

Více

1.2 Operační systémy, aplikace

1.2 Operační systémy, aplikace Informační a komunikační technologie 1.2 Operační systémy, aplikace Studijní obor: Sociální činnost Ročník: 1 Programy (Software - SW) V informatice se takto označují všechny samospustitelné soubory které

Více

Počítač a multimédia v moderní mateřské škole. Reg. č. CZ.1.07/1.3.44/02.0022

Počítač a multimédia v moderní mateřské škole. Reg. č. CZ.1.07/1.3.44/02.0022 Počítač a multimédia v moderní mateřské škole Reg. č. CZ.1.07/1.3.44/02.0022 Základní ovládání počítače Terminologie Hardware Software Základy používání počítače 2013 Eduard Gratzl 2 Počítač nebo Laptop

Více

Co je to program? Program je posloupnost určitých pokynů (příkazů) sestavených k tomu, aby počítač vykonal námi požadovanou činnost.

Co je to program? Program je posloupnost určitých pokynů (příkazů) sestavených k tomu, aby počítač vykonal námi požadovanou činnost. Co je to program? Program je posloupnost určitých pokynů (příkazů) sestavených k tomu, aby počítač vykonal námi požadovanou činnost. Programové vybavení 1. Systémové programy 2. Uživatelské aplikační programy

Více

ICT plán školy na období 2015 2016

ICT plán školy na období 2015 2016 ICT plán školy na období 2015 2016 ICT plán školy na roky 2015 a 2016 je vypracován na základě Metodického pokynu Standard ICT služeb ve škole (Č.j. 30799/2005-551). Vytvořil: Mgr. Hynek Vohoska, ředitel

Více

Operační systém osobního počítače

Operační systém osobního počítače Operační systém osobního počítače Studijní materiál pro žáky SŠ Začlenění dle RVP G Vzdělávací obsah: Očekávaný výstup: Digitální technologie ovládá, propojuje a aplikuje dostupné prostředky ICT využívá

Více

Vývoj Internetu značně pokročil a surfování je dnes možné nejen prostřednictvím počítače, ale také prostřednictvím chytrých telefonů, tabletů a

Vývoj Internetu značně pokročil a surfování je dnes možné nejen prostřednictvím počítače, ale také prostřednictvím chytrých telefonů, tabletů a Vývoj Internetu značně pokročil a surfování je dnes možné nejen prostřednictvím počítače, ale také prostřednictvím chytrých telefonů, tabletů a netbooků. Chytré telefony, nazývané také Smartphony, poskytují

Více

Elektronické učebnice popis systému, základních funkcí a jejich cena

Elektronické učebnice popis systému, základních funkcí a jejich cena Elektronické učebnice popis systému, základních funkcí a jejich cena Vytvořil TEMEX, spol. s r. o. Obsah 1. Úvod... 2 Formáty... 2 Cena... 2 2. Systémové požadavky... 3 Interaktivní PDF verze... 3 HTML

Více

Konfigurace zařízení - Střední průmyslová škola Edvarda Beneše a Obchodní akademie Břeclav

Konfigurace zařízení - Střední průmyslová škola Edvarda Beneše a Obchodní akademie Břeclav Konfigurace zařízení - Střední průmyslová škola Edvarda Beneše a Obchodní akademie Břeclav P.č. 1 Stolní PC sestava + SW 17ks Procesor čtyř jádrový procesor, benchmark min. 3,350 Paměti min 4GB Grafická

Více

9. Software: programové vybavení počítače, aplikace

9. Software: programové vybavení počítače, aplikace 9. Software: programové vybavení počítače, aplikace Software (SW) je programové vybavení počítače, které nám umožňuje faktickou práci na počítači tvorbu dokumentů, tabulek, úpravy obrázků, elektronickou

Více

ICT plán školy pro období 2012-2014

ICT plán školy pro období 2012-2014 ICT plán školy pro období 2012-2014 Škola: Základní škola Ostrava, Gebauerova 8, příspěvková organizace IČO: 70933901 tel/fax: 596 134 328 E-mail: zsgebauerova@seznam.cz www: http://www.zsgebauerova.cz/

Více

Plán ICT. Základní škola Želiv, okr. Pelhřimov. Školní metodik ICT: Petr Vacek. 394 44 Želiv 220

Plán ICT. Základní škola Želiv, okr. Pelhřimov. Školní metodik ICT: Petr Vacek. 394 44 Želiv 220 Základní škola Želiv, okr. Pelhřimov 394 44 Želiv 220 Plán ICT Školní metodik ICT: Petr Vacek Termín realizace: září 2013 červen 2014 Materiál připomínkovali pedagogičtí pracovníci ZŠ Želiv. OBSAH: 1.

Více

ICT plán školy 2013/2014

ICT plán školy 2013/2014 ICT plán školy 2013/2014 Základní údaje o škole Název školy: ZŠ Jiříkov okres Děčín Adresa školy: Moskevská 740, 40753 Jiříkov IČO: 70698490 IZO: 600076491 Záměry školy v oblasti ICT Hlavní cíle: - zefektivnit

Více

KAPITOLA 1 - ZÁKLADNÍ POJMY INFORMAČNÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

KAPITOLA 1 - ZÁKLADNÍ POJMY INFORMAČNÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ KAPITOLA 1 - ZÁKLADNÍ POJMY INFORMAČNÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ KLÍČOVÉ POJMY technické vybavení počítače uchování dat vstupní a výstupní zařízení, paměti, data v počítači počítačové sítě sociální

Více

Informatika 5.ročník

Informatika 5.ročník Informatika 5.ročník Období Ročníkový výstup Učivo Kompetence vztahy,průř.témata září umí korektně zapnout a vypnout stanici a přihlásit se do a odhlásit ze sítě, využívá základní standartní funkce počítače

Více

Informatika 5.ročník

Informatika 5.ročník Informatika 5.ročník vztahy,průř.témata září umí korektně zapnout a vypnout stanici a přihlásit se do a odhlásit ze sítě, využívá základní standartní funkce počítače a jeho nejběžnější periferie Postup

Více

Programové vybavení počítačů operační systémy

Programové vybavení počítačů operační systémy Programové vybavení počítačů operační systémy Operační systém Základní program, který oživuje hardware a poskytuje prostředí pro ostatní programy Řídí využití procesoru, síťovou komunikaci, tisk, ovládá

Více

ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1 - Školní vzdělávací program

ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1 - Školní vzdělávací program 4.3. Informační a komunikační technologie Charakteristika předmětu Vzdělávací oblast je realizována prostřednictvím vyučovacího předmětu Informatika. Informatika je zařazena do ŠVP jako povinný předmět

Více

Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola Hradec Králové

Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola Hradec Králové ICT plán školy Název školy: Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola Hradec Králové Ulice: Komenského 234, PSČ, Místo: 50003 Hradec Králové Tel: 495 075 111 Fax: 495 513 485 Web::

Více

Základní škola a Mateřská škola Starý Kolín, příspěvková organizace, Kolínská 90, 281 23, Starý Kolín

Základní škola a Mateřská škola Starý Kolín, příspěvková organizace, Kolínská 90, 281 23, Starý Kolín ICT PLÁN ŠKOLY Základní škola a Mateřská škola Starý Kolín, příspěvková organizace, Kolínská 90, 281 23, Starý Kolín Záměry školy v oblasti ICT pro období 2013-2015 Hlavní cíle Zefektivnit výuku s využitím

Více

ICT plán školy pro školní rok 2009 / 2010

ICT plán školy pro školní rok 2009 / 2010 ICT plán školy pro školní rok 2009 / 2010 1 Údaje o škole Název školy: Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s. Ulice: nám. Jana z Dražic 169 Město: Roudnice nad Labem

Více

SADA VY_32_INOVACE_PP1

SADA VY_32_INOVACE_PP1 SADA VY_32_INOVACE_PP1 Přehled anotačních tabulek k dvaceti výukovým materiálům vytvořených Ing. Janem Prašivkou. Kontakt na tvůrce těchto DUM: prasivka@szesro.cz Úvod do informatiky VY_32_INOVACE_PP1.PRA.01

Více

III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT EU-OVK-VZ-III/2-ZÁ-101

III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT EU-OVK-VZ-III/2-ZÁ-101 Číslo a název šablony Číslo didaktického materiálu Druh didaktického materiálu Autor Jazyk Téma sady didaktických materiálů Téma didaktického materiálu Vyučovací předmět Cílová skupina (ročník) Úroveň

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA KARLA KLOSTERMANNA ŽELEZNÁ RUDA, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE ICT PLÁN ŠKOLY

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA KARLA KLOSTERMANNA ŽELEZNÁ RUDA, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE ICT PLÁN ŠKOLY ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA KARLA KLOSTERMANNA ŽELEZNÁ RUDA, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE ICT PLÁN ŠKOLY na období do 31. 8. 2014 Základní škola a Mateřská škola Karla Klostermanna Železná Ruda, příspěvková

Více

ICT plán školy. zs.svermov@seznam.cz; info@zsmsvelvarska.cz. http://www.zsmsvelvarska.cz

ICT plán školy. zs.svermov@seznam.cz; info@zsmsvelvarska.cz. http://www.zsmsvelvarska.cz Z á k l a d n í š k o l a a M a t e ř s k á š k o l a K l a d n o, V e l v a r s k á 1 2 0 6 Velvarská 1206, 273 09 Kladno 7, IČ: 61894508, DIČ: CZ 618 94 508, ID datové schránky: q32fd2j Tel./fax: +420

Více

Srovnání 602Office a 602PC SUITE

Srovnání 602Office a 602PC SUITE - Srovnání a 1 z 6 Srovnání a Následující tabulka slouží k porovnání vlastnosti kancelářských balíků a 602PC SUITE. Nezaměřuje se na základní vlastnosti, společné oběma kancelářským balíkům, nýbrž na pokročilé

Více

Předmětem nabídky musí být nová a nepoužitá technika. Celková cena musí být včetně ceny za dopravu do místa plnění zakázky.

Předmětem nabídky musí být nová a nepoužitá technika. Celková cena musí být včetně ceny za dopravu do místa plnění zakázky. Příloha č. 1 Rozsah a technická specifikace zakázky Předmětem zakázky je dodání ICT techniky a dalšího zařízení pro učebnu Centra Kašpar, o. s. Předmětem nabídky musí být nová a nepoužitá technika. Celková

Více

Registrační dotazník pro seniory. Mobilní telefony

Registrační dotazník pro seniory. Mobilní telefony Registrační dotazník pro seniory Maltézská pomoc, o.p.s. centrum Olomouc za přispění Statutárního města Olomouc realizuje projekt vzdělávání seniorů v oblasti moderních technologií. Tento dotazník slouží

Více

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost Registrační číslo projektu CZ.1.07/1.3.43/01.0014 CZ.1.07/3.2.10/03.0036 Název projektu:

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost Registrační číslo projektu CZ.1.07/1.3.43/01.0014 CZ.1.07/3.2.10/03.0036 Název projektu: Výzva k podání nabídek (2) (pro účely uveřejnění na www.msmt.cz nebo www stránkách krajů pro zadávání zakázek z prostředků finanční podpory OP VK, které se vztahují na případy, pokud zadavatel není povinen

Více

DMML, MMLS, TŘD, DP, DI, PSDPI

DMML, MMLS, TŘD, DP, DI, PSDPI Plán předmětu Název předmětu: Úvod do informačních technologií Školní rok: 2008/2009 Ročník: I. Studijní obor: DMML, MMLS, TŘD, DP, DI, PSDPI Forma studia: Kombinovaná Semestr: I. (zimní) Typ předmětu:

Více

ČMIS Počítačová učebna www.pocitacovaucebna.cz

ČMIS Počítačová učebna www.pocitacovaucebna.cz ČMIS Počítačová učebna www.pocitacovaucebna.cz Cíl: Co chceme dát našim dětem/studentům? Schopnost vyhledat, zpracovat a vyhodnotit informace Připravit konkurenceschopné jedince na dlouhodobý výkon povolání

Více

On-line textové editory. Google Dokumenty (Google Docs)

On-line textové editory. Google Dokumenty (Google Docs) On-line textové editory Google Dokumenty (Google Docs) ÚVOD K psaní textů můžeme používat: a) software nainstalovaný na počítači Mezi nejznámější pokročilejší textové editory patří například: MS Word (součást

Více

Kurz B1.1. Internet jako zdroj informací

Kurz B1.1. Internet jako zdroj informací Kurz B1.1 Internet jako zdroj informací V první části budou účastníci dle vlastních zkušeností vyhledávat a systematicky třídit a zpracovávat informace v běžně dostupných kancelářských aplikacích. Druhá

Více

POROVNÁNÍ NĚKTERÝCH SW PRO ZOBRAZENÍ GRAFU FUNKCE DVOU PROMĚNNÝCH

POROVNÁNÍ NĚKTERÝCH SW PRO ZOBRAZENÍ GRAFU FUNKCE DVOU PROMĚNNÝCH POROVNÁNÍ NĚKTERÝCH SW PRO ZOBRAZENÍ GRAFU FUNKCE DVOU PROMĚNNÝCH Martin Fajkus Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Fakulta aplikované informatiky, Ústav matematiky, Nad Stráněmi 4511, 760 05 Zlín, Česká

Více

Základní škola a Praktická škola, Český Brod, Žitomířská 1359 ICT PLÁN ŠKOLY

Základní škola a Praktická škola, Český Brod, Žitomířská 1359 ICT PLÁN ŠKOLY Základní škola a Praktická škola, Český Brod, Žitomířská 1359 ICT PLÁN ŠKOLY Koordinátor ICT: Mgr. Martin Šnajdr Školní rok: 2013/2014 E-mail: zsaprsceskybrod@seznam.cz www: www.zszitomirska.wz.cz 1. STÁVAJÍCÍ

Více

Přístup k poště MS Office 365 mají pouze studenti 1. a 2. ročníku EkF prezenčního studia. Přístup k ostatním službám mají všichni studenti.

Přístup k poště MS Office 365 mají pouze studenti 1. a 2. ročníku EkF prezenčního studia. Přístup k ostatním službám mají všichni studenti. Obsah Přihlášení k Office 365... 1 Nastavení přeposílání (předávání) doručené pošty... 2 Instalace plného balíku aplikací Office 365 Pro Plus pro studenty... 3 Přihlášení v plné verzi Office 365 Pro Plus

Více

http://www.zlinskedumy.cz

http://www.zlinskedumy.cz Číslo projektu Číslo a název šablony klíčové aktivity Tematická oblast Autor Ročník 1 Obor CZ.1.07/1.5.00/34.0514 III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Operační systém a textový editor,

Více

Technická specifikace předmětu plnění

Technická specifikace předmětu plnění Příloha č. 2 Technická specifikace předmětu plnění 1.) Výpočetní technika se servisem garantovaným výrobcem 1 ks jednoprocesorový server Požadovaná záruka: min. 36 měsíců, typ servisu: ONSITE oprava v

Více

ICT plán školy. Základní údaje školy:

ICT plán školy. Základní údaje školy: ICT plán školy ICT plán školy je zpracován podle metodického pokynu MŠMT č. j. 30799/2005-551, který stanovuje Standard ICT služeb ve škole a náležitosti dokumentu ICT plán školy. Plán je zpracován na

Více

ICT plán školy. 1. Počty žáků. 2. Počty pedagogických pracovníků. Stávající stav (duben 2008)

ICT plán školy. 1. Počty žáků. 2. Počty pedagogických pracovníků. Stávající stav (duben 2008) ICT plán školy Stávající stav (duben 2008) 1. Počty žáků Pracoviště celkový na SOŠ na VOŠ Merhautova 601 189 412 Lipová 476 476 Celkem 1077 665 412 2. Počty pedagogických pracovníků Pracoviště celkový

Více

ICT plán. I.Základní škola Zruč nad Sázavou

ICT plán. I.Základní škola Zruč nad Sázavou ICT plán I.Základní škola Zruč nad Sázavou Zpracoval: Mgr. Vladimír Nulíček ICT plán na období: 2014/2016 I.ZŠ Zruč nad Sázavou Na Pohoří 575 Zruč nad Sázavou zszruc@zszruc.cz www.zszruc.cz www.zszru.eu

Více

Kategorie_řád_2 Kategorie_řád_3 Kategorie_řád_4 Atributy_podkategorie. Herní konzole. Gamepady. Joysticky. Ostatní. Poškozené.

Kategorie_řád_2 Kategorie_řád_3 Kategorie_řád_4 Atributy_podkategorie. Herní konzole. Gamepady. Joysticky. Ostatní. Poškozené. Kategorie_řád_2 Kategorie_řád_3 Kategorie_řád_4 Atributy_podkategorie Herní konzole Herní zařízení Historické počítače Herní konzole Gamepady Joysticky Taneční podložky Volanty Amiga Atari Commodore Československé

Více

Plán je zpracován na období od 1. 9. 2010 (stávající stav) do 31. 8. 2011 (cílový stav).

Plán je zpracován na období od 1. 9. 2010 (stávající stav) do 31. 8. 2011 (cílový stav). ICT plán školy je zpracován podle metodického pokynu MŠMT č. j. 30799/2005-551, který stanovuje Standart ICT sluţeb ve škole a náleţitosti dokumentu ICT plán školy. Plán je zpracován na období od 1. 9.

Více

Příloha č. 2: Oceněný položkový rozpočet (nabídková cena - položkový rozpočet)

Příloha č. 2: Oceněný položkový rozpočet (nabídková cena - položkový rozpočet) Dodavatel Příloha č. 2: Oceněný položkový rozpočet (nabídková cena - položkový rozpočet) Zadavatel: Název: Název Požadované minimální technické parametry Množství Splněno/nesplněno (uchazeč doplní toto

Více

Základní škola Bechyně, Školní ulice 293. ICT plán školy 2 0 1 4-2 0 1 5

Základní škola Bechyně, Školní ulice 293. ICT plán školy 2 0 1 4-2 0 1 5 Základní škola Bechyně, Školní ulice 293 ICT plán školy 2 0 1 4-2 0 1 5 Plán školy popisuje současný stav a cíle optimalizace, kterých chce škola dosáhnout v oblasti zlepšení a zkvalitnění hardwarového

Více

Splněno ANO/NE/hodnota

Splněno ANO/NE/hodnota část 1 - software pro přípravu interaktivních výukových hodin postavený na aktivní účasti žáků základní specifikace: autorský objektově orientovaný výukový software v českém jazyce s implementovanou galerií

Více

ICT plán pro rok 2013. Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových, Ostrava, příspěvková organizace

ICT plán pro rok 2013. Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových, Ostrava, příspěvková organizace Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových, Ostrava, příspěvková organizace Zpracoval: Ing. Roman Strakoš Dne 21. prosince 2012 Obsah Stávající stav... 1 Připojení k internetu a vnitřní počítačová síť...

Více

ICT plán školy na rok 2011-12

ICT plán školy na rok 2011-12 ICT plán školy na rok 2011-12 Gymnázium J. A. Komenského a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Uherský Brod, Komenského 169, 688 31 Uherský Brod 1. žáků ve škole (k 30. 9. 2011): 634 (pouze

Více

Software. Mgr. Krejčí Jan (UJEP) Software 23. října 2011 1 / 6

Software. Mgr. Krejčí Jan (UJEP) Software 23. října 2011 1 / 6 Software Mgr. Krejčí Jan 23. října 2011 Mgr. Krejčí Jan (UJEP) Software 23. října 2011 1 / 6 Osnova 1 Software Co je to software Systémový software Aplikační software Mgr. Krejčí Jan (UJEP) Software 23.

Více

Quo vadis, informatiko na LDF? (TEX, nvu, maxima, bash)

Quo vadis, informatiko na LDF? (TEX, nvu, maxima, bash) Quo vadis, informatiko na LDF? (,,, ) 9. října 2007 1 Obsah 2 3 Jak jsem se stal terminálníkem Jak vznikla tato prezentace Qto takoe,? Obsah Nejrozšířenější software na sazbu obsahující větší než malé

Více

ICT plán pro rok 2012. Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových, Ostrava, příspěvková organizace

ICT plán pro rok 2012. Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových, Ostrava, příspěvková organizace Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových, Ostrava, příspěvková organizace Zpracoval: Ing. Roman Strakoš Dne 6. ledna 2012 Obsah Stávající stav 1 Připojení k internetu a vnitřní počítačová síť 2 Softwarové

Více

Technické požadavky -příloha- celkem 8 stran

Technické požadavky -příloha- celkem 8 stran Technické požadavky -přílohacelkem 8 stran Technické požadavky A) 16 kusů PC včetně operačního softwaru s následujícími parametry: Požadavek Splněno (doplňte: ano/ne) Vyplní žadatel (max. 18 znaků) RAM:

Více

Příloha č. 1: 1. 30ks počítačů s těmito parametry: 2. 2ks počítačů s těmito parametry: 3. Komunikační řešení:

Příloha č. 1: 1. 30ks počítačů s těmito parametry: 2. 2ks počítačů s těmito parametry: 3. Komunikační řešení: Příloha č. 1: Počítačové vybavení a služby pro - MASARYKOVA ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA KRUPKA, MASARYKOVA 461 1. 30ks počítačů s těmito parametry: - Počítač - CPU benchmark min. 1000 (PassMark www.cpubenchmark.net).

Více

Ročník VIII. Informatika. Období Učivo téma Metody a formy práce- kurzívou. Kompetence Očekávané výstupy. Průřezová témata. Mezipřed.

Ročník VIII. Informatika. Období Učivo téma Metody a formy práce- kurzívou. Kompetence Očekávané výstupy. Průřezová témata. Mezipřed. Osobní počítač hardwarová konfigurace IX. /OPAKOVÁNÍ/ /základní jednotka / /externí zařízení počítače / F: hromadná M:samostatná práce žák zná princip činnosti a stavbu osobního počítače /komponenty/ (skříně

Více

ICT plán školy SOŠ a SOU Nejdek

ICT plán školy SOŠ a SOU Nejdek ICT plán školy SOŠ a SOU Nejdek Střednědobý časový horizont Stav k 26.8.2013 I. Údaje o škole Název školy: SOŠ a SOU Nejdek Adresa školy: Husova 600, 362 21 Nejdek IČ: 00077526 REDIZO: 900009131 Výuka

Více

TECHNICKÉ A TECHNOLOGICKÉ ZÁZEMÍ STŘEDISKA AUGUSTIN

TECHNICKÉ A TECHNOLOGICKÉ ZÁZEMÍ STŘEDISKA AUGUSTIN TECHNICKÉ A TECHNOLOGICKÉ ZÁZEMÍ STŘEDISKA AUGUSTIN Softwarové vybavení Veškeré softwarové vybavení vyžaduje OS Windows XP nebo novější, tj. WinVista, Win7 nebo Win8. Podporovány jsou jak 32bitové, tak

Více

Co se realizovalo v přecházejícím roce:

Co se realizovalo v přecházejícím roce: MATEŘSKÁ ŠKOLA A ZÁKLADNÍ ŠKOLA PRO TĚLESNĚ POSTIŽENÉ, BRNO, KOCIÁNKA 6 ICT plán školy na období od 2. 9. 2013 do 27. 6. 2014 (dle metodického pokynu MŠMT č.j. 30 799/2005-551) Co se realizovalo v přecházejícím

Více

Projekt informačního systému pro Eklektik PRO S EK. Řešitel: Karolína Kučerová

Projekt informačního systému pro Eklektik PRO S EK. Řešitel: Karolína Kučerová Projekt informačního systému pro Eklektik PRO S EK Řešitel: ÚVODNÍ ZPRÁVA ZADÁNÍ PROJEKTU Zefektivnění komunikace ve firmě Eklektik, a to především v oblasti informací o klientech a o tištěných materiálech

Více

Výzva k podání nabídky a prokázání splnění kvalifikace DODÁVKA HARDWARU, SOFTWARU A VIZUALIZAČNÍ TECHNIKY PRO ZŠ A MŠ KLÍČ

Výzva k podání nabídky a prokázání splnění kvalifikace DODÁVKA HARDWARU, SOFTWARU A VIZUALIZAČNÍ TECHNIKY PRO ZŠ A MŠ KLÍČ Výzva k podání nabídky a prokázání splnění kvalifikace DODÁVKA HARDWARU, SOFTWARU A VIZUALIZAČNÍ TECHNIKY PRO ZŠ A MŠ KLÍČ v rámci projektu Klíč k příležitostem ke vzdělávání, reg. č. CZ.1.07/1.2.04/02.0003

Více

Přehled výukového software a aplikací instalovaných na školní síti

Přehled výukového software a aplikací instalovaných na školní síti Přehled výukového software a aplikací instalovaných na školní síti ZŠ TŠ stav k 1.1.2011 Vypracoval: Jan Balšánek, ICT koordinátor ZŠ TŠ Celkový přehled (tabulka): Terasoft 41 Didakta 11 Holubec 7 Ostatní

Více

Obsah. Úvod do virtuální třídy. Další možnosti. Možnosti virtuální třídy. Technické požadavky na váš počítač

Obsah. Úvod do virtuální třídy. Další možnosti. Možnosti virtuální třídy. Technické požadavky na váš počítač Úvod do virtuální třídy Co je to virtuální třída Výčet funkcí Technické požadavky Pravidla užívání Obsah Úvod do virtuální třídy Rychlý start Zvuk a video Prezentace Tabule Co je to virtuální třída Virtuální

Více

Plán ICT, Základní škola Svitavy, nám. Míru 73 rok 2015-2016

Plán ICT, Základní škola Svitavy, nám. Míru 73 rok 2015-2016 Plán ICT, Základní škola Svitavy, nám. Míru 73 rok 2015-2016 Způsob dosažení cílového stavu v oblasti ICT dle metodického pokynu MŠMT č.j. 27 419/2004-55. Cílový stav pro tento rok je definován obsahem

Více

SOFTWARE. Programové vybavení počítače

SOFTWARE. Programové vybavení počítače SOFTWARE Programové vybavení počítače Obsah Software Operační systém (OS) Aplikační software Licence Software Softwarem rozumíme veškeré programové vybavení počítače Program Obsahuje instrukce, podle kterých

Více

ICT plán školy na školní rok 2011/2012

ICT plán školy na školní rok 2011/2012 1. Základní charakteristika Základní škola, Teplice, U Nových lázní 1102 ICT plán školy na školní rok 2011/2012 Základní škola, Teplice, U Nových lázní 1102 je úplnou základní školou s 19 třídami a 4 odděleními

Více

ICT plán školy na rok 2014/15

ICT plán školy na rok 2014/15 ICT plán školy na rok 2014/15 Gymnázium J. A. Komenského a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Uherský Brod, Komenského 169, 688 31 Uherský Brod 1. žáků ve škole (k 30. 9. 2014): 545 (pouze

Více

Plán ICT, Základní škola Svitavy, nám. Míru 73 rok 2014-2015

Plán ICT, Základní škola Svitavy, nám. Míru 73 rok 2014-2015 Plán ICT, Základní škola Svitavy, nám. Míru 73 rok 2014-2015 Způsob dosažení cílového stavu v oblasti ICT dle metodického pokynu MŠMT č.j. 27 419/2004-55. Cílový stav pro tento rok je definován obsahem

Více

ICT plán Gymnázia a SOŠPg Čáslav. Počty učeben. Počty počítačů podle operačního systému. Počty počítačů dle využití

ICT plán Gymnázia a SOŠPg Čáslav. Počty učeben. Počty počítačů podle operačního systému. Počty počítačů dle využití ICT plán Gymnázia a SOŠPg Čáslav Počty učeben Počet počítačových učeben: 2 Počet multimediálních učeben: 1 Aula školy: 1 Počet ostatních učeben: 24 Celkem: 28 Počty počítačů podle operačního systému MS

Více

ICT plán školy. Základní škola a Mateřská škola Bohumín. pro roky 2013 až 2015. tř. Dr. E. Beneše 456 okres Karviná, příspěvková organizace

ICT plán školy. Základní škola a Mateřská škola Bohumín. pro roky 2013 až 2015. tř. Dr. E. Beneše 456 okres Karviná, příspěvková organizace ICT plán školy pro roky 2013 až 2015 Základní škola a Mateřská škola Bohumín tř. Dr. E. Beneše 456 okres Karviná, příspěvková organizace Zřizovatel: město Bohumín Ředitel: Mgr. Barbora Bolcarovičová ICT

Více

Začínáme pracovat s tabulkovým procesorem MS Excel

Začínáme pracovat s tabulkovým procesorem MS Excel Začínáme pracovat s tabulkovým procesorem MS Excel Nejtypičtějším představitelem tabulkových procesorů je MS Excel. Je to pokročilý nástroj pro tvorbu jednoduchých i složitých výpočtů a grafů. Program

Více

Sada (všech) počítačových programů, které provádějí nějakou činnost

Sada (všech) počítačových programů, které provádějí nějakou činnost Software Software (též programové vybavení) Sada (všech) počítačových programů, které provádějí nějakou činnost První teorie softwaru byla navržena Alanem Turingem v eseji Computable Numbers with an Application

Více

Úvodní list. Název školy Integrovaná střední škola stavební, České Budějovice, Nerudova 59 Číslo šablony/ číslo sady Poř. číslo v sadě 01 32/10

Úvodní list. Název školy Integrovaná střední škola stavební, České Budějovice, Nerudova 59 Číslo šablony/ číslo sady Poř. číslo v sadě 01 32/10 Úvodní list Název školy Integrovaná střední škola stavební, České Budějovice, Nerudova 59 Číslo šablony/ číslo sady Poř. číslo v sadě 01 32/10 Jméno autora Období vytvoření materiálu Název souboru Zařazení

Více

ICT plán pro rok 2008

ICT plán pro rok 2008 Sportovní gymnáziu Dany a Emila Zátopkových, Ostrava, příspěvková organizace Volgogradská 2631/6, Ostrava-Zábřeh http://www.sportgym-ostrava.cz sg@sportgym-ostrava.cz ICT plán je zpracován dle metodického

Více

Gymnázium a Střední odborná škola, Rokycany, Mládežníků 1115

Gymnázium a Střední odborná škola, Rokycany, Mládežníků 1115 Číslo projektu: Gymnázium a Střední odborná škola, Rokycany, Mládežníků 1115 Číslo šablony: 9 Název materiálu: Ročník: Identifikace materiálu: Jméno autora: Předmět: Tématický celek: Anotace: CZ.1.07/1.5.00/34.0410

Více

ICT plán školy na rok 2013/14

ICT plán školy na rok 2013/14 ICT plán školy na rok 2013/14 Gymnázium J. A. Komenského a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Uherský Brod, Komenského 169, 688 31 Uherský Brod 1. žáků ve škole (k 30. 9. 2013): 569 (pouze

Více

Příloha č.1 Specifikace předmětu zakázky část II.

Příloha č.1 Specifikace předmětu zakázky část II. Příloha č.1 Specifikace předmětu zakázky část II. Projekt Inovace ve vzdělávacím procesu Vyšší odborné školy, Střední odborné školy a Středního odborného učiliště, Bzenec, registrační číslo CZ.1.07/1.3.41/01.0038

Více

TISKOVÁ ZPRÁVA ČESKÉHO LOKALIZAČNÍHO TÝMU OPENOFFICE.ORG 1.1.0 ČESKÝ LOKALIZAČNÍ TÝM OZNAMUJE DOKONČENÍ ČESKÉ VERZE NOVÉ VLASTNOSTI. 7.

TISKOVÁ ZPRÁVA ČESKÉHO LOKALIZAČNÍHO TÝMU OPENOFFICE.ORG 1.1.0 ČESKÝ LOKALIZAČNÍ TÝM OZNAMUJE DOKONČENÍ ČESKÉ VERZE NOVÉ VLASTNOSTI. 7. TISKOVÁ ZPRÁVA ČESKÉHO LOKALIZAČNÍHO TÝMU OPENOFFICE.ORG 1.1.0 CZ 7. října 2003 ČESKÝ LOKALIZAČNÍ TÝM OZNAMUJE DOKONČENÍ ČESKÉ VERZE OPENOFFICE.ORG 1.1.0 Český lokalizační tým počešťující OpenOffice.org

Více

ICT plán školy. Městská střední odborná škola, Klobouky u Brna, nám. Míru 6, příspěvková organizace

ICT plán školy. Městská střední odborná škola, Klobouky u Brna, nám. Míru 6, příspěvková organizace ICT plán školy Městská střední odborná škola, Klobouky u Brna, nám. Míru 6, příspěvková organizace Úvod Městská střední odborná škola, vydává tento ICT plán školy, který konkretizuje úkoly a hlavní směry

Více

Základní škola Česká Třebová, Habrmanova ulice Habrmanova 1500, Česká Třebová, 560 02 ICT PLÁN U10.13. (nahrazuje U12.10 ICT plán)

Základní škola Česká Třebová, Habrmanova ulice Habrmanova 1500, Česká Třebová, 560 02 ICT PLÁN U10.13. (nahrazuje U12.10 ICT plán) Základní škola Česká Třebová, Habrmanova ulice Habrmanova 1500, Česká Třebová, 560 02 ICT PLÁN U10.13 (nahrazuje U12.10 ICT plán) Základní škola Česká Třebová, Habrmanova ulice uplatňuje ve vyučování Školní

Více

Informatika pro 8. ročník. Hardware

Informatika pro 8. ročník. Hardware Informatika pro 8. ročník Hardware 3 druhy počítačů Vstupní a výstupní zařízení Další vstupní a výstupní zařízení Nezapomeňte Máme tři druhy počítačů: stolní notebook all-in-one Zařízení, která odesílají

Více

Osobní počítač. Zpracoval: ict Aktualizace: 10. 11. 2011

Osobní počítač. Zpracoval: ict Aktualizace: 10. 11. 2011 Osobní počítač Zpracoval: ict Aktualizace: 10. 11. 2011 Charakteristika PC Osobní počítač (personal computer - PC) je nástroj člověka pro zpracovávání informací Vyznačuje se schopností samostatně pracovat

Více

Registrační číslo projektu: Škola adresa: Šablona: Ověření ve výuce Pořadové číslo hodiny: Třída: Předmět: Název: MS Excel I Anotace:

Registrační číslo projektu: Škola adresa: Šablona: Ověření ve výuce Pořadové číslo hodiny: Třída: Předmět: Název: MS Excel I Anotace: Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3712 Škola adresa: Základní škola T. G. Masaryka Ivančice, Na Brněnce 1, okres Brno-venkov, příspěvková organizace Na Brněnce 1, Ivančice, okres Brno-venkov

Více

Z Á K L A D N Í S E S T A V A

Z Á K L A D N Í S E S T A V A (interní objednací kód) Funkcionalita / program. Sestava PC-A-01 Sestava PC-A-01 Z Á K L A D N Í S E S T A V A Systémová platforma Zaručená podpora operačního systému Microsoft Windows aktuální verze dostupné

Více

Příloha č. 17 INFORMAČNÍ A KOMUNIKAČNÍ TECHNOLOGIE

Příloha č. 17 INFORMAČNÍ A KOMUNIKAČNÍ TECHNOLOGIE Ovládá a využívá techniku a základní funkce operačního systému v souladu s pravidly Dodržuje ergonomická pravidla pro práci s počítačem Rozumí fungování počítačových sítí, chápe význam protokolu, zná a

Více

1.1 Seznámení s programy Office

1.1 Seznámení s programy Office Název školy Číslo projektu Autor Název šablony Název DUMu Tematická oblast Předmět Druh učebního materiálu Anotace Vybavení, pomůcky Střední průmyslová škola strojnická Vsetín CZ.1.07/1.5.00/34.0483 Ing.

Více

Zadávací dokumentace Příloha výzvy k podání nabídek

Zadávací dokumentace Příloha výzvy k podání nabídek Zadávací dokumentace Příloha výzvy k podání nabídek Název programu: Registrační číslo projektu Název projektu: Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost CZ.1.07/1.5.00/34.0116 Modernizace výuky

Více

Výstupy Učivo Průřezová témata

Výstupy Učivo Průřezová témata 5.2.5.2 Vzdělávací obsah vyučovacího předmětu VZDĚLÁVACÍ OBLAST: Informační a komunikační technologie PŘEDMĚT: Informatika ROČNÍK: 6. Výstupy Učivo Průřezová témata - orientuje se v druzích PC - vysvětlí

Více

RHEV for Desktops & SPICE příklad nasazení v akademickém prostředí. Milan Zelenka, RHCE Enlogit s.r.o.

RHEV for Desktops & SPICE příklad nasazení v akademickém prostředí. Milan Zelenka, RHCE Enlogit s.r.o. RHEV for Desktops & SPICE příklad nasazení v akademickém prostředí Milan Zelenka, RHCE Enlogit s.r.o. Red Hat Enterprise Virtualization for Desktops (RHEV-D) Desktop virtualization Vlastnosti efektivní

Více

Příloha č. 5 - Specifikace předmětu plnění. k veřejné zakázce malého rozsahu

Příloha č. 5 - Specifikace předmětu plnění. k veřejné zakázce malého rozsahu stránka (6) Příloha č. 5 - Specifikace předmětu plnění k veřejné zakázce malého rozsahu Dodávka počítačové a didaktické techniky pro Základní školu Benešov, Dukelská 88 Nejedná se o zadávací řízení dle

Více

získala dne 15.10.2013 AKREDITACI k provádění vzdělávacích programů v rámci DVVP č.j.: MSMT 42173/2013-1-967

získala dne 15.10.2013 AKREDITACI k provádění vzdělávacích programů v rámci DVVP č.j.: MSMT 42173/2013-1-967 Obchodní akademie, Sokola Tůmy 12, 737 01 Český Těšín, příspěvková organizace získala dne 15.10.2013 AKREDITACI k provádění vzdělávacích programů v rámci DVVP č.j.: MSMT 42173/2013-1-967 O které kurzy

Více

CENTRUM VZDĚLÁVÁNÍ PEDAGOGŮ ODBORNÝCH ŠKOL

CENTRUM VZDĚLÁVÁNÍ PEDAGOGŮ ODBORNÝCH ŠKOL Projekt: CENTRUM VZDĚLÁVÁNÍ PEDAGOGŮ ODBORNÝCH ŠKOL Workshop: EduBase2: Program pro pedagogy a lektory, kteří si připravují výukové materiály na počítači Program EduBase2 Obsah: 1. Představení EduBase

Více

Externí zařízení - procvičování

Externí zařízení - procvičování Externí zařízení - procvičování EU peníze středním školám Didaktický učební materiál Anotace Označení DUMU: VY_32_INOVACE_IT1.19 Předmět: Informatika a výpočetní technika Tematická oblast: Úvod do studia

Více

Programy pro psaní textů. textové editory, textové procesory

Programy pro psaní textů. textové editory, textové procesory Programy pro psaní textů textové editory, textové procesory Terminologie Pojmy textový editor a textový procesor se často nerozlišují, proto nejdříve trocha teorie. Textový editor: program, který používáme

Více

Příloha č.1 - Krycí list k podání nabídky do VŘ

Příloha č.1 - Krycí list k podání nabídky do VŘ Příloha č.1 - Krycí list k podání nabídky do VŘ Zadavatel: Základní škola, Česká Lípa, Školní 2520, příspěvková organizace Registrační číslo projektu: CZ.1.07./1.4.00/21.2511 Název projektu: Moderní škola

Více

1. IT_0F1 Základní obsluha MS Office 2010 MS Word, MS Excel, MS PowerPoint, MS Windows

1. IT_0F1 Základní obsluha MS Office 2010 MS Word, MS Excel, MS PowerPoint, MS Windows 1. IT_0F1 Základní obsluha MS Office 2010 MS Word, MS Excel, MS PowerPoint, MS Windows Hlavní náplní kurzu je seznámit účastníky se základními a středně pokročilými technikami vybraných produktů MS Office.

Více

Windows 8.1 (5. třída)

Windows 8.1 (5. třída) Windows 8.1 (5. třída) Pracovní plocha: takto vypadá Pracovní plocha u nás ve škole - pozadí Pracovní plochy - ikony na pracovní ploše - Hlavní panel - ikony na Hlavním panelu (zvýrazněná ikona spuštěné

Více