Výroky z maturit 2015

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Výroky z maturit 2015"

Transkript

1 Výroky z maturit 2015 Účetnictví je vedení dat o výkonech té firmy. Účetnictví může zajímat i policii. Prof. Kozderková: Kdo za vás platí zdravotní pojištění, Aneto? Maturantka: Rodiče. Prof. Kozderková: To by se jim asi moc nelíbilo! Může se stát, že máme opožděného dodavatele a proto musíme dělat zásoby. Když se vada opakuje na třech místech, máme nárok na vrácení peněz. Zaměřovali se na bohatší obyvatelstvo, kteří měli peníze. Jsou věci, které užívá každý z nás, například energetika, pohonné hmoty a podobně. Jádro výrobku je jeho užitečná hodnota. Potom je ta slupka. Externalita je, když například v okolí bydliště máme nějaké obchody, školství a podobně. Dotazník by měl být co nejjednodušší, aby ho vyplnilo i nějaké mladé dítě. Maturant: Takže Olbracht. To je Nikola Šuhaj loupežník. Prof. Brousilová: A tam vidíme jaký vliv? Maturant: Tam vidíme vliv přírody. Napsal Rozmarné léto. Obávám se ale, že to je bohužel vše, co vím. Kronika zaznamenává vlastně teda historii a teda dějiny. Kosmova kronika je úplně první vlastně teda kronika. A potom i Dalimilova. Způsobilo to nejen vlnu sebevražd, ale třeba i nové způsoby oblékání. Prof. Bártová: Kde vlastně pracoval ten pan Kopfrkingl? Maturantka: V palírně. Prof. Vinkler: Nakresli tam těleso. Třeba nějakej chleba. Maturant kreslí na tabuli obdélník. Prof. Vinkler: To je moskevskej chleba! Prof. Vinkler: Nemusíš to dělat tak pomalu, můžeš i zrychlit, ať to stihnem. Prof. Fajfr: Možná v té své práci užíváte nějaké zdroje, ale není možné vás za ně chytit, protože je necitujete. Prof. Fajfr: Ředitel může propustit učitele třeba proto, že mu dojdou děti. Prostě nejsou, není koho učit Prof. Fajfr: Vlčí děti to je opravdu obskurní příklad!

2 Těhotné se vyznačují tím, že nesmějí být vyhozené. Počátky bankovnictví vidíme už v Asýrii a Babylónii. Vznikaly skupiny lidí, ke kterým si jiné skupiny lidí uschovávaly peníze. Něco jako bezpečnostní schránky. Maturantka: Byl v tom takový chaos a Prof. Kozderková: Čili některé banky začaly vydávat vlastní měnu a z toho povstal ten chaos, o kterém hovoříte, že? Správně. Díky své dobré politice přestál Alois Rašín i světovou hospodářskou krizi. Co se týče proč vznikaly centrální banky, tak měly hlídat finance panovníkovi. Prof. Kozderková: Já teď nevím, k čemu směřujete. Maturantka: Sem!!! (ukazuje doprostřed své písemné přípravy) Centrální banka informuje lidi, schraňuje zlaté destičky a tiskne peníze. Dál bych zmínila Jana Nerudu. Neruda byl májovec. Žil v ulici, která se dnes jmenuje Nerudova. Tuto lokalitu znal velmi dobře a proto ve svých Povídkách malostranských popisuje skupinu obyvatel, kteří tam vylézali na střechy a rozprávěli. Celé to skončí tím, že svatý Xaverius zemře. Dále bych zmínila avantgardu. Na začátku století navštívil Prahu Apollinaire, což zmiňuje i ve svém díle. Dále tu je André Breton, který Prahu také navštívil. Všichni na konci 19. století očekávali, že to další století bude lepší, což historicky tedy nebylo. Apollinaire byl takový předskokan předvoje. Maturantka: Já jsem se to pokusila nakreslit. Má to být ten muž s kloboukem. Prof. Derka: No, vypadá to spíš jako opice! Kubofuturismus je taková úprava futurismu pro ruské prostředí. Vítězslav Nezval měl čtyři fáze, tou konečnou byl socialistický realismus. To byl přívržencem komunistické strany a už to nemělo moc velkou hodnotu. Dějová složka modernistických děl je naprosto potlačena. No, naprosto ne, ale hodně! Virginii Woolfovou považuji já osobně za vůdčí představitelku anglo-amerického modernismu. Virginia Woolfová se několikrát pokusila o sebevraždu, což se jí pak konečně podařilo. Spekuluje se, že Virginia Woolfová byla zneužívána svými bratry. Až se dokonce hovoří o incestním zneužívání.

3 Prof. Suchánková: Věděla byste, co je to oáza? Maturantka: Oázy bývají u pobřeží. Prof. Suchánková: Jak se jmenuje ten poloostrov? Maturantka: Saúdská Arábie. Hlavbním problémem Islámského státu je terorismus. Rozkládají se tady na tom severu Arabského poloostrova a chtějí převládat tu ropu. Turecko má hezké moře a pobřeží a rostou tam citrusy, olivy a datle. Na severu jihozápadní Asie je velká množina pohoří. Prof. Imramovská: Co nabízí čtenáři recenze? Maturant: Má vyjádřit pocity a a říct, co s tím. Orwell se snaží široké veřejnosti sdělit nebezpečí fašismu. Hnedka potom, co se zvířata pro ten větrný mlýn obětovaly, je sfouknut větrem. Prof. Imramovská: Je tam ještě něco jiného než varování? Maturant: Něco jiného než varování? No, hlavně je tam to varování Prof. Imramovská: Čili: všichni jsou si rovni, ale Maturant: ale prasata jsou vejš!! To oslovení soudružky a soudruzi naznačuje, že ten projev směřuje k davům. Prof. Imramovská: Tak začněte. Maturant: Aha. Ale jak mám teda začít? Prof. Imramovská: Představte se, řekněte, jaký text máte před sebou Maturant: Aha. Tak já mám Charlese Dickense, Oliver Twist. Je to epický román. Prof. Imramovská: Román nemůže být jiný než epický. Maturant: Jo. Je to román. Odehrává se v 18. století. Prof. Imramovská. Odehrává se ve druhé polovině 19. století. Prof. Imramovská: Kam byste umístil děj toho úryvku? Píše se tu, že žalářník ho přitlačil k lavici Maturant: Do žaláře. Prof. Imramovská: Ale ne, do soudní síně! Maturant: Český realismus, to je Karel Hynek Mácha. Prof. Šimánková: Ten Karel začínal dobře, ale dál už ne. Maturant: Tak Karel Jaromír Erben? Moliére hrál tak přesvědčivě toho hypochondra v díle Zdravý nemocný, až z toho zemřel. Prof. Kozderková: Historie burz se vám zřejmě nelíbí pochopila jsem to dobře? Maturant: Ano, to se mi nelíbí!

4 Maturant: Burza se ráno otevře. Prof. Kozderková: Ano, a pak se stane co? Maturant: Potom se zase zavře. Prof. Kozderková: No to až večer, ne? Mezi tím se toho ještě hodně stane! Mezinárodní obchod vznikl kvůli území, protože ne všude měli stejné suroviny, například někde měli chladné podnebí a nerostly jim tam citrusy, takže si je navzájem vyváželi a dováželi. Maturantka: Teorii komparativních výhod vymyslel ten no Jéžiš Prof. Nesvadba: Ten to nebyl. Karel Čapek byl významným spisovatelem první poloviny 20. století. Patřil do dramatického vlastně demokratického proudu, který se setkával okolo prezidenta Masaryka. Karel Čapek byl i významným dramatistou. Myslím, že také cestoval po Africe. Josef Čapek byl významnější v té výtvarné scéně, ale také byl spisovatelem a pomáhal svému bratrovi psát nějaké díla. Povětroň je první část neotické trilogie. Prof. Imramovská: Postavy světců byly zahalené, zatímco v renesanci jsou postavy jaké? Maturant: Odhalené. Prof. Imramovská: No nahé, ne? Maturant: On si tu fiktivní Lauru těžce zidealizoval. Prof. Imramovská: No, ona nebyla tak úplně fiktivní Božena Němcová se chtěla hodně bavit, dokonce jí zemřel její první syn. Na Islandu je vysoká úmrtnost sebevražd. Prof. Imramovská: Hádají se postavy vulgárně? Maturant: Ne, hádají se v mezích spisovného jazyka. Prof. Imramovská: Jaký je to druh odborného funkčního stylu? Maturant: Poučně-naučný. Prof. Imramovská: Můžete nám k donu Quijotovi něco říci? Maturant: Samozřejmě, proč ne? Ty úplatky se samozřejmě nezdaňují, protože ale to bych zabředl do daní z příjmu, což nechci! Hospodářský cyklus vymyslel Alfons von Hayek, který proslul tím, že byl antikomunistou. Dostal za to Nobelovu cenu. Té disproporci, že se shání práce a nemůže se najít, říkáme nezaměstnanost.

5 Pracovníci chodí na tzv. rekvalifikace, kde se můžou přeučit. Máme zemědělskou půdu a pak máme také průmyslovou půdu, což jsou třeba doly. Někde mezi Homérem a Hésiodem se nachází Solón. Potom tady máme Platóna a Aristotela a já bych přešla k feudalismu, kde máme Augustina a Tomáše Akvinského. Platón doporučoval, aby se stát míchal do ekonomiky. Potom bych jmenovala Lockeho a Huma, kdy oba se zabývali inflací. Daně nás docela dost ovlivňují, protože se nám strhávají z platu. Můj děda byl antikomunista od narození. V impresionismu se skica stává samostatný obraz, což dříve nebylo považováno. Vlevo na té houpačce je už spíše pozdní Renoirova tvorba, to jsou takové ty barevné fleky. Prof. Drahotová: Ano, připomíná to kubismus, ale o něm mluvit nebudeme, protože bychom napovídali Kristýně, která přijde po vás. Prof. Derka: To je Picassův autoportrét. Vypadá tam sice jako Hitler, ale je to on. Kubismus, jak napovídá již název, se skládá z krychlí. Palác Adria byl postaven na zakázku italských pojišťováků. Burzu máme cenných papírů, komoditní, devizovou a pak máme květinovou burzu v Amsterodamu. Máme tady například státní podniky, které ale nejsou tak úspěšné. Typickým příkladem je ČEZ. Maturant: Trh je místo, kde se setkává nabídka s poptávkou podle Marshallových nůžek, což byl pán, který za ně dostal Nobelovu cenu. Prof. Kozderková: Nedostal. Maturant: Aha, a já mám napsaný, že jo! Vznikaly první mince, což u nás razí Otakar I. První, co bych zmínil, je vlastně během éry komunismu, kdy nebyla měna směnitelná. Nabídku a poptávku ovlivňují Hayekovy situace tržního cyklu. Maturant: Konkurenci dělíme na dokonalou a nedokonalou, což je podle mě úplně zbytečné. Prof. Kozderková: Tak teď jste si naběhl! To nám vysvětlete!!

6 Od toho máme monopolistický úřad ne, monopolní úřad ne, antimonopolní úřad! Na burzu mají přístup jenom ti lidi ti obchodníci prostě ti, co mají nějakou tu licenci nebo co. Dneska už jsou burzy tiché, jenom sedíme u počítačů a klikáme myší. Potom bych zmínila, kdo na tom trhu jakoby je. Psychologové dělají na burze úplný opak toho, co ostatní, aby je zmátli. Prof. Kozderková: Tak si přejděte k pojmům. Maturantka: A to mám ty pojmy jakoby vysvětlit? Aha. Ta sezónní nezaměstnanost je závislá na sezónách teda. Například když jsem zemědělec, tak ta zima nebude pro mě asi dobrá sezóna. Technické zásoby jsou to, co k té výrobě nepotřebujeme, například toaletní papír. Vady mohou být viditelné a neviditelné. Tak já bych začal Hayekem, protože ten se mi vybavuje. Prof. Kozderková: Jak se jmenuje Hayekova nejslavnější kniha? Cesta do Prof. Imramovská tiše: hlubin študákovy duše! Keynesiánství se týká pokud se týče bezhlavého utrácení ze státního rozpočtu. Prof. Kozderková: Cože? Milton Friedman že se vám nevybaví? Ale to byl úžasný člověk a já ho mám moc ráda!! V roce 1967 těm státům došlo, že založily tři organizace a že by bylo nejlepší je spojit, takže vzniklo ES. Ano, zemědělská politika EU je problém, ale já bych se raději přesunula jinam. Je tam princip sdílené solidarity. Když je některá země zasažena třeba zemědělstvím, ostatní jsou povinny jí pomoci. Na hranicích už není kontrola, takže můžeme volně cestovat na občance. Takže teď ta makroekonomie. Začala bych magickým makroúhelníkem. Kdyby byla žádná nezaměstnanost, lidi by si nevážili práce. Maturantka: Já se do toho nechci moc pouštět, protože si to nevybavuju všecko. Prof. Kozderková: Tak se do toho nepouštějte! Šedá ekonomika je úplatkářství a nejvíc ho máme v politice.

7 Napřed máme růst, potom vrchol a potom represi. Maturantka: Deprese máme, když když Prof. Vondráčková tiše: Já mám deprese furt! U zásob je důležité nezásobovat tak, abychom měli těch zásob moc. Kdyby ten výrobek nebyl dostatečnej nebo kdyby selhal tak od toho jsou ty vady. Prof. Kozderková: Proč vedeme účetnictví? Maturant: Účetnictví vedeme kvůli policii. Prof. Kozderková: Tak zkuste povídat a já vám řeknu, o čem mluvíte. Maturant: Po depresi následuje růst. Prof. Kozderková: Ne, po depresi nenásleduje růst. Maturant: Aha, tak dno. Maturant: Mám říkat nějaké náležitosti šeku? Prof. Kozderková: Tak dobře, můžete. Maturant: Tak já bych tedy přešel k burzovním indexům. Taky je jedna metoda, kdy třeba třídíme doma odpad a pak někdo přijede a trochu se v tom pohrabe. Při maturitní zkoušce ze zeměpisu student hovoří o obyvatelstvu ČR. Rozdělí populaci dle demografických kritérií, zmíní migraci, načež v závěru svého výstupu naprosto bez souvislostí prohlásí: a nakonec bych ještě vymezil teplé oblasti! Pro normální lidi je lepší vzít si úvěr než leasing. Maturant: Lidé mohli ty body také prodat, takže přišel Viktor Kožený se svými fondy. Tato privatizace byla pro stát velice úspěšná. Prof. Kozderková: Tak tady jsme na tenkém ledě V té personalistice máme tu dohodu o tom pracovním poměru. Zdravotní pojištění za vás platí stát od 15. dne nemoci. Maturantka: Já osobně bych marketing datovala do 2. poloviny 20. století. Prof. Kozderková: Já bych ho datovala o 50 let dřív. Maturantka: No jo, každej to máme jinak Maturantka: V kategorii dojných krav prodej toho výrobku klesá. Prof. Kozderková: Spíše je na vrcholu, ne? Maturantka: Ale to jo, ale už to s ním jde z kopce! Výrobek má své jádro, což je funkce toho telefonu. Pak je šlupka. To je to, co tam nemusí být, ale je to tam.

8 Do propagačního mixu řadíme také nějaké ty personalistické záležitosti. Pokud jde o šedou a černou ekonomiku, řadí se Česká republika, bohužel, mezi zaostalé země. Karel Toman se narodil na vesnici, proto měl rád tu přírodu, zemědělskou půdu Toman měl zvláštní vztah k ženám, nikdy neměl trvalou manželku. Buřiči cítili potřebu psát o válce. Na úvod každé básně Toman napíše něco o každém měsíci, jaké je tam počasí, co se tam děje Toman zachycuje lásku k té půdě, k tomu zemědělství Odehrává se to na vesnici, na polích Maturantka: Abych zařadila báseň do kontextu, toto je báseň Březen, předtím je únor a leden Prof. Drahotová: No, to nám nemusíte říkat, to dáváme Maturantka: V básni Únor mlčení země bolí, lidé se tam zlobí, že nemohou obdělávat pole. Prof. Derka: Únor bílý, pole sílí, v únoru se pole neobdělává Prof. Derka: Karel Toman napsal ještě další básnické sbírky. Znáte nějakou? Maturantka: Nějaké Krvavé květy? Prof. Drahotová: Tak to půjdeme raději k neuměleckému textu Maturantka: V díle Maryša je tak trochu přítomná kritika. Prof. Derka: Tak trochu? Maturantka: Tak trochu hodně Prof. Drahotová: Johann Wolfgang Goethe byl členem jednoho významného hnutí. Maturant mlčí. Prof. Drahotová napovídá: To hnutí se jmenovalo Sturm und Maturant radostně: Bank!

9

Maturity na GVP 2010

Maturity na GVP 2010 Maturity na GVP 2010 Mezi podnikatelem a zaměstnancem je Občanský zákoník. Smlouva je právní papír, který ujednává ten proces. Prof. Kozderková: Co takhle odpovědnost za vady? Maturantka: Vady máme různé.

Více

Mezi tím darováním ledviny a potratem vidím analogii v tom, že je mezi nimi obrovský rozdíl.

Mezi tím darováním ledviny a potratem vidím analogii v tom, že je mezi nimi obrovský rozdíl. Výroky z maturit 2014 Prof. Jásková: Jak to v tom roce 1848 dopadlo? Maturant: Dopadlo to poměrně dobře. Prof. Jásková: Já mám na mysli, jak dopadl ten pokus o sjednocení Německa. Maturant: Tak ten tedy

Více

Jeden rok v nové zemi

Jeden rok v nové zemi Jeden rok v nové zemi Evropská kontaktní skupina v České republice Žitná 45, Praha 1, 110 00, tel./fax: +420 222 211 799 www.ekscr.cz, office@ecgnet.cz Jeden rok v nové zemi Vydala: Evropská kontaktní

Více

Má ještě smysl sociální stát?

Má ještě smysl sociální stát? přepis diskuse Má ještě smysl sociální stát? pořádal přípravný výbor think-tanku CESTA Centrum pro sociálně-tržní ekonomiku a otevřenou demokracii 17. leden 2011, přednáškový sál New York University Prague,

Více

S B O R N Í K 1. S y m p o z i u m Č e s k é p r e z i d e n t k y

S B O R N Í K 1. S y m p o z i u m Č e s k é p r e z i d e n t k y S B O R N Í K 1. S y m p o z i u m Č e s k é p r e z i d e n t k y Nadstranická platforma Česká prezidentka za podpory občanského sdružení Fórum 50 % si Vás dovoluje pozvat na 1. Sympozium České prezidentky

Více

Prof. Stefano Zamagni Řešení problémů nezaměstnanosti z pohledu nového pojetí občanské ekonomiky,

Prof. Stefano Zamagni Řešení problémů nezaměstnanosti z pohledu nového pojetí občanské ekonomiky, Prof. Stefano Zamagni Řešení problémů nezaměstnanosti z pohledu nového pojetí občanské ekonomiky, Byl jsem požádán, abych přednesl několik poznámek k tématu tohoto semináře, tedy k problému zaměstnanosti

Více

FINANČNÍ GRAMOTNOST DĚTÍ A MLÁDEŽE V DĚTSKÝCH DOMOVECH JIŘÍ HALÍK

FINANČNÍ GRAMOTNOST DĚTÍ A MLÁDEŽE V DĚTSKÝCH DOMOVECH JIŘÍ HALÍK FINANČNÍ GRAMOTNOST DĚTÍ A MLÁDEŽE V DĚTSKÝCH DOMOVECH JIŘÍ HALÍK O projektu Cílem projektu je.. Abstrakt Cílová skupina Obsah Úvodní slovo... 6 Motto:... 8 1 Proč být finančně gramotní... 9 1.1 Průvodci

Více

Řešení problematiky obsahu výuky v předmětu Podniková ekonomika na ekonomicky zaměřených středních školách

Řešení problematiky obsahu výuky v předmětu Podniková ekonomika na ekonomicky zaměřených středních školách MASARYKOVA UNIVERZITA Pedagogická fakulta Katedra fyziky, chemie a odborného vzdělávání Řešení problematiky obsahu výuky v předmětu Podniková ekonomika na ekonomicky zaměřených středních školách Bakalářská

Více

Časopis Apoštolské církve

Časopis Apoštolské církve Časopis Apoštolské církve Ročník 23 Navštivte nás na www.apostolskacirkev.cz Číslo 4 / 2011 Sloupek 2 Ti, kteří byli s ním, se ho ptali: Pane, už v tomto čase chceš obnovit království pro Izrael? Řekl

Více

1 10 MARKÉTA KUTILOVÁ KLÁRA ŠÍPKOVÁ MIRO ŽBIRKA KRATOCHVÍLE

1 10 MARKÉTA KUTILOVÁ KLÁRA ŠÍPKOVÁ MIRO ŽBIRKA KRATOCHVÍLE 1 10 MARKÉTA KUTILOVÁ KLÁRA ŠÍPKOVÁ MIRO ŽBIRKA KRATOCHVÍLE na začátek Stanislav Bernard spolumajitel Rodinného pivovaru Bernard V prosinci jsme měli tradiční setkání s našimi zaměstnanci. Vždycky oslavíme

Více

DENÍK migranta. migrantky

DENÍK migranta. migrantky Evropská kontaktní skupina v České republice Žitná 45, Praha 1, 110 00, tel./fax: 222 211 799, www.ekscr.cz, office@ecgnet.cz Evropská kontaktní skupina v České republice je občanské sdružení, které prosazuje

Více

poradenství & finance 6 7/2013

poradenství & finance 6 7/2013 profi poradenství & finance 6 7/2013 První čtvrtletí poradenské produkce Fincentrum chystá rozvoj Ceny realit budou přesnější Strach a safety heaven Ivan Špirakus Pool jen na půl Díky elektronickému sjednávání

Více

METODICKÁ PODPORA PRO LEKTORA CZ.1.07/1.2.00/14. 1.2/0052 BEZ OBAV ZVLÁDNU TO

METODICKÁ PODPORA PRO LEKTORA CZ.1.07/1.2.00/14. 1.2/0052 BEZ OBAV ZVLÁDNU TO FINANČNÍ GRAMOTNOST METODICKÁ PODPORA PRO LEKTORA CZ.1.07/1.2.00/14. 1.2/0052 BEZ OBAV ZVLÁDNU TO Kolektiv autorů Euforall o.s. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem

Více

5 Evropský parlament přehodnocuje směrnice o biopalivech. Neberme lidem možnost vzdělávat své děti

5 Evropský parlament přehodnocuje směrnice o biopalivech. Neberme lidem možnost vzdělávat své děti Méně státu, více občanům Méně státu, více občanům Méně státu, více občanům Méně státu, více občanům Méně státu, více občanům Méně státu, více občanům Méně státu, více občanům Méně státu, více občanům Méně

Více

BARIÉRY MEZI NÁMI OČIMA CIZINCŮ

BARIÉRY MEZI NÁMI OČIMA CIZINCŮ Vladimíra Soudková Tomáš Soudek BARIÉRY MEZI NÁMI OČIMA CIZINCŮ Obsah Úvod...4 Rozhovory...6 Studentka, Bělorusko...6 Finanční ředitel, Bangladéš...15 Studentka, Izrael...23 Dělník, Ukrajina... 29 Lektorka,

Více

4 Norská kauza očima. svobodných. Když jsem se dozvěděl o koalici s KSČM, ani jsem nedoučil hodinu

4 Norská kauza očima. svobodných. Když jsem se dozvěděl o koalici s KSČM, ani jsem nedoučil hodinu Méně státu, více občanům Méně státu, více občanům Méně státu, více občanům Méně státu, více občanům Méně státu, více občanům Méně státu, více občanům Méně státu, více občanům Méně státu, více občanům Méně

Více

FINANČNÍ GRAMOTNOST PRACOVNÍ SEŠIT 2.ČÁST CZ.1.07/1.2.00/14. 1.2/0052 BEZ OBAV ZVLÁDNU TO

FINANČNÍ GRAMOTNOST PRACOVNÍ SEŠIT 2.ČÁST CZ.1.07/1.2.00/14. 1.2/0052 BEZ OBAV ZVLÁDNU TO FINANČNÍ GRAMOTNOST PRACOVNÍ SEŠIT 2.ČÁST CZ.1.07/1.2.00/14. 1.2/0052 BEZ OBAV ZVLÁDNU TO Kolektiv autorů Euforall o.s. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České

Více

Život je plný barev a lásky

Život je plný barev a lásky Život je nádherný v každém věku 5 6 / 2013 Chantal Poullain: Život je plný barev a lásky 6 Proč Češi tak snadno podléhají demografické panice? 12 Pečujme o své zdraví, protože nám dává svobodu 26 Lidé

Více

Akademické duety: o profesním a soukromém životě ve vědě

Akademické duety: o profesním a soukromém životě ve vědě Akademické duety: o profesním a soukromém životě ve vědě Akademické duety: o profesním a soukromém životě ve vědě Marta Vohlídalová (ed.) Praha 2010 Publikace vznikla v rámci projektu Národní kontaktní

Více

PAVEL PAFKO ALEŠ KUBÍČEK ZANZIBAR HAVANA

PAVEL PAFKO ALEŠ KUBÍČEK ZANZIBAR HAVANA 3 12 PAVEL PAFKO ALEŠ KUBÍČEK ZANZIBAR HAVANA Je dobré mít cestovní pojištění vždy po ruce Stanislav Bernard spolumajitel Rodinného pivovaru Bernard na začátek Nedávno jsem jel do Bratislavy na konferenci

Více

FENOMÉN Transformace. Dvacáté osmé číslo sešitu 27 / 2014

FENOMÉN Transformace. Dvacáté osmé číslo sešitu 27 / 2014 FENOMÉN Transformace Dvacáté osmé číslo sešitu 27 / 2014 1 Blanka Říhová.... 3... imunoložka AV ČR Richard Falbr...... 21... poslanec Evropského parlamentu, odborář Jiří Pehe... 37... politolog NY University

Více

Ať nám dají do výplaty

Ať nám dají do výplaty VÍME CO CHCEME zpravodaj odborářů siemens elektromotory s. r. o. I. ZO OS KOVO MOHELNICE 1/2015 občasník 19. 3. 2015... vystoupili z odborů... strana 3-5 amazon - asociální firma strana 6-10 (ne)loučení

Více

Leden 2015 BEZPEČÍ!!! Rozhovor v tiché pracovně. Fotografka B Á SNĚNÍ. Ženy v první linii SVOBODA BOJÍTE SE??!

Leden 2015 BEZPEČÍ!!! Rozhovor v tiché pracovně. Fotografka B Á SNĚNÍ. Ženy v první linii SVOBODA BOJÍTE SE??! BEZPEČÍ!!! Leden 2015 Rozhovor v tiché pracovně Fotografka B Á SNĚNÍ SVOBODA Ženy v první linii BOJÍTE SE??! EDITORIAL Vítejte na stránkách Časoprostoru. Ve spolupráci s vedením školy a několika kolegy

Více

ZPRAVODAJ AFRIKA, MÁ LÁSKA HLUBOCKÝ. Novoroční slovo starosty Srdeční záležitost rozhovor s kardiochirurgem Vojtěchem Kurfirstem

ZPRAVODAJ AFRIKA, MÁ LÁSKA HLUBOCKÝ. Novoroční slovo starosty Srdeční záležitost rozhovor s kardiochirurgem Vojtěchem Kurfirstem HLUBOCKÝ ČÍSLO 1 - LEDEN 2014 - CENA 15 KČ ZPRAVODAJ Novoroční slovo starosty Srdeční záležitost rozhovor s kardiochirurgem Vojtěchem Kurfirstem Veronika Zvánovcová pod tanzanskou malbou stylu Tinga Tinga.

Více

POKUD SE VÁM TATO KNIHA LÍBILA, NAVŠTIVTE KNIHY OFF-LINE,

POKUD SE VÁM TATO KNIHA LÍBILA, NAVŠTIVTE KNIHY OFF-LINE, Jan B. Hurych OBSAH Úvodem Stát či národ? Myslíme jinak - jen ne hlavou Zkoušení ze čtení Čeští počítačoví technici a práce ve světě Promlčení snad, ale prominutí určitě ne Vánoce s Adamem Neodmítám...

Více

Obsah Úvod...5 Miliony za jediný den práce...14 V čem je tedy trik?...15 Vaše největší chyba...16 Vytvořit jednou, prodat tisíckrát...17 Co se nejsnadněji prodává na internetu?...18 Jaký druh produktu

Více

2 prosinec 2012 ČTYŘICET V JEDENÁCT ČTYŘICET V JEDENÁCT ČTYŘICET V JEDENÁCT ČTYŘÍCET ŠKOLNÍ NOVINY ZÁKLADNÍ ŠKOLA BRATŘÍ VENCLÍKŮ 1140

2 prosinec 2012 ČTYŘICET V JEDENÁCT ČTYŘICET V JEDENÁCT ČTYŘICET V JEDENÁCT ČTYŘÍCET ŠKOLNÍ NOVINY ZÁKLADNÍ ŠKOLA BRATŘÍ VENCLÍKŮ 1140 ČTYŘICET V JEDENÁCT ČTYŘICET V JEDENÁCT ČTYŘICET V JEDENÁCT ČTYŘÍCET 2 prosinec 2012 2 prosinec 2012 ŠKOLNÍ NOVINY ZÁKLADNÍ ŠKOLA BRATŘÍ VENCLÍKŮ 1140 ŠKOLNÍ NOVINY ZÁKLADNÍ ŠKOLA BRATŘÍ VENCLÍKŮ 1140

Více

TEMA. Téma FEMINA. Ženy a podnikání. Snažím se jít svou vlastní cestou. Bea Benková, koučka výjimečných žen

TEMA. Téma FEMINA. Ženy a podnikání. Snažím se jít svou vlastní cestou. Bea Benková, koučka výjimečných žen Téma FEMINA Ženy a podnikání TEMA 01 Čtvrtletník Okresní hospodářské komory Most číslo 1 ročník 7 - březen 2012 technika ekonomika marketing aktuality Snažím se jít svou vlastní cestou rozhovor s prezidentkou

Více

ČESKÁ SKUPINA FEANTSA: SAD, ARMÁDA SPÁSY, NADĚJE S B O R N Í K ZE SEMINÁŘE NA TÉMA BEZDOMOVSTVÍ V EVROPĚ OLOMOUC, 4. 3. 1998

ČESKÁ SKUPINA FEANTSA: SAD, ARMÁDA SPÁSY, NADĚJE S B O R N Í K ZE SEMINÁŘE NA TÉMA BEZDOMOVSTVÍ V EVROPĚ OLOMOUC, 4. 3. 1998 ČESKÁ SKUPINA FEANTSA: SAD, ARMÁDA SPÁSY, NADĚJE S B O R N Í K ZE SEMINÁŘE NA TÉMA BEZDOMOVSTVÍ V EVROPĚ OLOMOUC, 4. 3. 1998 NADĚJE, občanské sdružení, Praha 1997 Sborník je vydán pro účastníky semináře

Více

FARNÍ INFORMÁTOR. Pán Bůh mu dá trůn jeho otce Davida.

FARNÍ INFORMÁTOR. Pán Bůh mu dá trůn jeho otce Davida. FARNÍ INFORMÁTOR POUŤ U SV. ANNY V PUSTIMĚŘI 30. ČERVENCE 2006 Pán Bůh mu dá trůn jeho otce Davida. MODLITBA VĚŘÍCÍCH K: Bratři a sestry, Bůh mocně působí v životě těch, kdo doufají v jeho milost. Na přímluvu

Více