EFEKTIVNÍ PODNIKÁNÍ KLÍČOVÉ FAKTORY ÚSPĚCHU JUTY. Jiří Hlavatý: Pracovitost, zarputilost a výhra ve výběru kvalitních a lepších lidí, než jsem já.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "EFEKTIVNÍ PODNIKÁNÍ KLÍČOVÉ FAKTORY ÚSPĚCHU JUTY. Jiří Hlavatý: Pracovitost, zarputilost a výhra ve výběru kvalitních a lepších lidí, než jsem já."

Transkript

1 KOMERČNÍ PŘÍLOHA SPOLEČNOSTI MEDIAPLANET EFEKTIVNÍ PODNIKÁNÍ Uvnitř OPTIMALIZACE SKLADU Virtuální simulace skladové logistiky OUTSOURCING ICT Jeden vlastní IT specialista nenahradí tým odborníků FOTO: ARCHIV JIŘÍ HLAVATÝ KLÍČOVÉ FAKTORY ÚSPĚCHU JUTY Jiří Hlavatý: Pracovitost, zarputilost a výhra ve výběru kvalitních a lepších lidí, než jsem já.

2 2 efektivnepodnikat.cz KOMERČNÍ PŘÍLOHA SPOLEČNOSTI MEDIAPLANET VÝZVY Trojici palčivých otázek spojených s ním zodpovídá generální ředitelka asociace malých a středních podniků a živnostníků, Eva Svobodová. Ve víru Nového občanského zákoníku Eva Svobodová, MBA GENERÁLNÍ ŘEDITELKA AMSP ČR (ASOCIACE MALÝCH A STŘEDNÍCH PODNIKŮ A ŽIVNOSTNÍKŮ ČR) Nový občanský zákoník dává smluvním stranám mnohem větší volnost. Co podnikatele trápí nejčastěji? Rozsáhlost nové normy a změna terminologie, což je zásadní překážka pro právní laiky. Naprostá většina podnikatelů jej ale nepodceňuje. V čem nový občanský zákoník činnost podnikatelům ulehčil? Došlo k odstranění duality mezi soukromým a obchodním právem, smluvní problematika je nově upravena pouze občanským zákoníkem, ať už se jedná o nájemní, kupní nebo třeba darovací smlouvy. Nový občanský zákoník dává smluvním stranám mnohem větší volnost. Je třeba připomenout, že dává větší volnost i soudcům, což může být dobrá i špatná zpráva podle toho, na jak schopného soudce znalého obchodní problematiky v případě soudního sporu narazíte Jak se promítl do podnikání rodinných firem? Nový občanský zákoník se navrací k tomu, co je ve světě standardní. Je váš potomek, který by mohl převzít váš závod, ještě dítě? Můžete prozatím svůj obchodní závod svěřit někomu jinému, kdo se o něj postará, než toho bude vaše dítě schopné. Jde o tzv. svěřenecké nástupnictví určíte v závěti dědice a zároveň ho zavážete, aby majetek (obchodní závod) při splnění určených podmínek předal vašemu dítěti (např. poté, co se vyučí v oboru, co dostuduje vysokou školu a bude pracovat 5 let ve firmě apod.). Hrozba nebo dar? Podnikání rodinných firem je v současnosti velkým tématem, neboť právě přichází první vlna nástupnictví a generační výměny ve firmách, což je dlouhodobý proces, a řada firem na toto předání není připravena. S ohledem na výsledky celosvětových průzkumů, které říkají, že předání do 1. generace nepřežije 70 % firem, musíme připustit, že je to velká hrozba. Akutní nepřipravené situace se řeší dle zákona, a to není dobré. Mnohdy přichází na řadu realizace prodejů pod časovým tlakem a o firmy typu one man show nemají investoři příliš zájem. Základním bodem pro dobré předání je edukace dětí v rodině a jejich postupné zapojení do chodu firmy. Pokud to není možné, pak mít děti alespoň jako správce majetku dle přísloví Můžete vlastnit Rembrandta a nemusíte umět malovat. DOPORUČUJEME 6Rozhovor s Danielem Owczarzym o aplikaci k evidenci docházky. DALŠÍ EXKLUZIVNÍ OBSAH NAJDETE NA WEBU KAMPANĚ NA ADRESE: efektivnepodnikat.cz MEDIAPLANET CZECH REPUBLIC #EFEKTIVNIPODNIKANI EFEKTIVNÍ PODNIKÁNÍ 2. VYDÁNÍ, 13. ČERVEN 2014 Projektový manažer: Jiří Mertl, Milan Humeník Grafické zpracování: Vratislav Pecka Redaktor: Jan Barák, Filip Uhlíř, Anna Burdová Business developer: Lucie Neumannová Editor: Ivona Pecková Foto: Shutterstock Distribuce: Lidové noviny, 13. červen 2014 MEDIAPLANET Czech s.r.o. Tel.:

3 Odhalte zdarma bezpečnostní slabiny vaší společnosti Společnost Check Point provedla v roce 2013 hloubkovou analýzu, která odhalila dramatický nárůst škodlivého kódu ve firemních sítích. Zpráva Check Point 2014 Security Report se zaměřila na hlavní trendy v oblasti kybernetických hrozeb. Základem reportu byla detailní analýza dat, při které bylo zpracováno více než hodin monitoringu provozu sítí z více než 9000 bezpečnostních brán napříč organizacemi ze 122 zemí. Check Point v rámci analýzy detekoval škodlivý software v 84 % organizací. Malware ale není jedinou hrozbou. I nadále jsou oblíbenou útočnou technikou boty. V průběhu roku 2013 byl alespoň jeden bot odhalen v 73 % sledovaných společností. Stále běžnější je i používání vysoce rizikových aplikací ve firmách. Zaměstnanci používají v průměru každých devět minut aplikace, jako jsou torrenty, nástroje pro anonymní surfování nebo P2P aplikace pro sdílení souborů. V roce 2012 byly P2P aplikace pro sdílení souborů používané v 61 % organizací, v roce 2013 to už bylo v 75 % společností. Navíc stále častěji se setkáváme i s nejrůznějšími úniky dat. Řada firem se snaží proti hrozbám chránit vrstvením dalších a dalších bezpečnostních řešení, což komplikuje správu IT, snižuje uživatelský komfort a navíc samo o sobě vytváří další rizika. Check Point proto nabízí zdarma analýzu sítě, která odhalí případné bezpečnostní slabiny. Check Point Security Checkup, realizovaný bez zásahu do firemní infrastruktury, detailně zkoumá: Váš aktuální stav bezpečnosti Různé druhy bezpečnostních rizik, jako je malware, infekce boty, webové aplikace s vysokým rizikem, ztráta dat a další hrozby Podezřelé aktivity a zdroje úniků dat Přináší doporučení, jak eliminovat hrozby a řešit problémy se zabezpečením Správné pochopení hrozeb a vaší bezpečnostní situace pomáhá lépe a informovaněji rozhodnout o jednotlivých prvcích bezpečnostní architektury i celkovém přístupu k ochraně organizace. Celá bezpečnostní zpráva Check Point 2014 Security Report je k dispozici na stránce: Více informací o bezplatné bezpečnostní analýze najdete na stránce: securitycheckup/index.html Ing. Jiří Rosenmayer Technický konzultant ze společnosti Simac Technik ČR, a.s. SIMAC.indd :59:54

4 4 efektivnepodnikat.cz KOMERČNÍ PŘÍLOHA SPOLEČNOSTI MEDIAPLANET NOVINKY České franchisy slaví úspěch v oblasti kvalitních potravin a gastronomie FOTO: SHUTTERSTOCK 8 Dynamicky rostoucí a perspektivní firmy často naráží na limity vlastního růstu. Nemají dostatečný kapitál, personální kapacity ani znalosti lokálního trhu na potřebnou expanzi. Řešením je proto franchising. Mateřská společnost poskytne know how, dobré jméno a partnery, zatímco franchisant sežene kapitál, lidské zdroje a potřebné úsilí. Výměnou získá ozkoušený byznys model se zavedenou značkou a připravenými postupy a ozkoušeným systémem prodeje. Podstata franchisy Mateřská společnost za využití svého jména a znalostí od franchisanta dostává část z obratu. Franchisant může začít vlastní podnikání s velmi nízkým rizikem a malými náklady na propagaci. Samozřejmě musí při podepsání kontraktu slíbit dodržování všech výrobních postupů a služebních standardů. Výhody má i při financování. I když zájemce musí vložit vlastní kapitál, banka mu na rozjezd snadněji půjčí. Nadnárodní řetězce Expanze pomocí franchisy bývá úspěšnější než klasický model firmou vlastněných poboček i proto, že majitel franchisy je sám podnikatelem. Je tak nejvíce zainteresován na zisku či ztrátě franchisy. Důkazem úspěšnosti takovéto spolupráce jsou desítky nadnárodních řetězců, které se právě díky franchisingu rozrostly do celého světa. Jde o různé obchody na potřeby s bydlením, nejvíce však franchising využívá v souvislosti s jídlem. Nejen fastfood Nadnárodní sítě obchodů s rychlým občerstvením jsou takřka učebnicovým příkladem úspěšného fanchisového modelu. Fastfoody na tomto principu pronikly v 90. letech i do České republiky. Není ovšem důvod, proč by řetězce musely dělat jen nezdravé jídlo a vznikat v zahraničí. Příkladem velmi zajímavého a úspěšné české franchisy je řetězec obchodů s českými lokálními potravinami Náš grunt. Český příklad Náš grunt velmi dobře zachytil poptávku po poctivých, přírodních potravinách s garantovaným místem původu. Typické menší krámky se rychle rozrůstají ve středních i větších městech. Jde tak o další z několika případů v česku vzniklé franchisy zaměřené na kvalitní potraviny nebo gastronomii.

5 KOMERČNÍ PŘÍLOHA SPOLEČNOSTI MEDIAPLANET 5 efektivnepodnikat.cz FOTO: SHUTTERSTOCK Externí správa ICT snižuje rizika a neefektivity Velké výrobní společnosti již dávno objevily kouzlo outsourcingu. Veškeré úsilí a zdroje se soustředí na primární podnikání a ostatní aktivity se přenechají profesionálům. Ti jsou schopni splnit úkol levněji a v lepší kvalitě. Outsourcing však nyní proniká i do oblasti služeb a fungování menších společností. Typickým příkladem aktivity, na kterou se vyplatí najímat externí firmu, je správa informačních technologií. Konec neefektivity Mnoho společností si neuvědomuje, že využíváním zastaralé nebo nevyhovující techniky významně brzdí efektivitu práce a riskuje problémy. Neaktuální software, počítače s pomalou odezvou nebo notebook těsně před skončením životnosti pracovníky enormně zdržuje. U serverů nebo provozních zařízení hrozí dokonce riziko výpadku celého podnikání a ztráty dat. Výhod je víc Firmy, které správu výpočetní techniky outsourcují, při tom získávají několikrát. Nemusejí zaměstnávat vyčleněného pracovníka. V případě potíží se dokážou k systému připojit externí odborníci i vzdáleně, což šetří čas i náklady. Pravidelný audit odhalí neefektivní nebo riziková zařízení. Klíčová infrastruktura může být umístěna v zabezpečených datových centrech. Riziko ze škod vzniklých vadnou správou techniky navíc přechází na pojištěnou dodavatelskou firmu. Doba odborníků Specialisté dobře poradí i s nákupem nových zařízení z hlediska bezpečnosti, ceny a výkonu. Jakkoli schopný zaměstnanec v IT dnes nedokáže nahradit tým oborníků. Doba, kdy všichni dělali všechno, je pryč. Soustředění na hlavní směr ušetří až třetinu zbytečně vynaložených nákladů. FILIP UHLÍŘ TIP PRO VÁS Zaměření na Facility je příležitost, jak snížit náklady Facility management stojí mimo pozornosti většiny firem, protože změna správy podpůrných činností je často velmi složitá a v určitých případech i nákladná. O to více prostředků je naopak možné ušetřit jeho optimalizací. Méně starostí Největší rezervy obvykle bývají ve správě nemovitostí. Zejména rychle rostoucí firmy naráží na fyzické limity velikosti a umístění svých provozů. Nevyhovující malé kanceláře a budovy s drahou údržbou je třeba rázně prodat nebo opustit a hledat takové prostory, jejichž provoz bude efektivní. Například jen zlepšená komunikace mezi spolupracovníky v centralizovaných a moderních kancelářích dokáže ušetřit nemalé náklady a zvýšit produktivitu práce. FILIP UHLÍŘ

6 6 efektivnepodnikat.cz KOMERČNÍ PŘÍLOHA SPOLEČNOSTI MEDIAPLANET NOVINKY INSPIRACE O evidenci docházky zaměstnanců pomocí mobilních aplikací jsme hovořili s Danielem Owczarzym, obchodním ředitelem společnosti RON Software, která se specializuje na vývoj informačních systému pro personální oddělení. Evidence docházky v aplikaci zamezí fiktivním výkazům odpracované doby ROZHOVOR Jak funguje mobilní aplikace k evidenci docházky? Zaměstnanec si stáhne do mobilního telefonu aplikaci, kde může v přehledném rozhraní využívat funkce, které jsou i v klasických evidenčních systémech. Může vyplnit žádanku o dovolenou, prohlédnout si docházku a hlavně zadat začátek a konec pracovní doby. Daniel Owczarzy OBCHODNÍ ŘEDITEL SPOLEČNOSTI RON SOFTWARE Odpadají starosti s evidencí, zjednoduší se plánování a schvalování dovolené. Jaké to má výhody? Největší výhodou je pohotovost a flexibilita. Zaměstnanec zadá potřebné údaje kdekoli a kdykoli potřebuje. Jelikož aplikace využívá GPS lokaci, má zaměstnavatel přesné informace o tom, kde se jeho člověk v pracovní době pohybuje. Zejména u pracovníků v terénu tak může zkontrolovat, jestli vykázaná pracovní doba odpovídá realitě. Jaké firmy aplikaci nejvíce využívají? Zejména společnosti, které mají zaměstnance pracující v terénu. Jsou to hlavně stavební a montážní firmy nebo ty, co mají hodně obchodních zástupců. Co všechno to přináší zaměstnavateli? Primárně obranu před fiktivním psaním pracovní docházky. Kdykoli si může zkontrolovat, jestli vykázané údaje sedí. Navíc má přehled o efektivitě jednotlivých zaměstnanců. Vidí, kde se kdo zdržel cestou ke klientovi, jakou dobu u něj strávil a může se ptát proč. Funguje aplikace i v zahraničí? Ano. Všechna data včetně GPS lokace se do aplikace zaznamenávají a odešlou se ve chvíli, kdy se telefon připojí k internetu. Neberou zaměstnanci takovéto aplikace jako přílišný zásah do svého soukromí? Aplikace zavádí jen podobnou kontrolu, jakou mají zaměstnanci v kanceláři. Poctivý zaměstnanec naopak oceňuje možnosti aplikace. Odpadají starosti s evidencí, zjednoduší se plánování a schvalování dovolené a například pro nováčky se hodí, že mají automaticky přístup ke kontaktům na spolupracovníky. FILIP UHLÍŘ

7 ZAKLÁDÁNÍ A PRODEJ SPOLEČNOSTÍ PRONÁJEM KANCELÁŘÍ NA KLÍČ Plně vybavená kancelář Virtuální kancelář Sídlo společnosti ZASEDACÍ MÍSTNOSTI

8 8 efektivnepodnikat.cz KOMERČNÍ PŘÍLOHA SPOLEČNOSTI MEDIAPLANET INSPIRACE FOTO: SHUTTERSTOCK VYSOKOZDVIŽNÉ VOZÍKY Evoluce ještěrek trendy ve vývoji vysokozdvižných vozíků Hybatelem číslo jedna ve světě manipulační techniky jsou v současnosti zvyšující se požadavky na bezpečnost provozu. To se týká i vysokozdvižných vozíků - ještěrek. Hlavním cílem je maximální zabezpečení ochrany zdraví osob pohybujících se na pracovišti. Sekundárním efektem vyšší ochrana nákladu, samotného vozíku i dalšího majetku. Dalším trendem pak snižování spotřeby vozíků a tím pádem i emisí škodlivých plynů. Ochrana na pracovišti Vysokozdvižné vozíky ovládá člověk, proto je nezbytné poskytnout řidiči takové pracoviště, které mu umožní bezpečnou jízdu. Jedná se zejména o výhled z vozíku do všech směrů a při různých výškách zdvihu. Dalším klíčovým faktorem je důraz na ergonomii. Pokud jsou všechny ovladače umístěny přirozeně, může se řidič věnovat plně řízení. Uvolněný a soustředěný řidič tak dokáže jezdit bezpečně i po celé směně. Spotřeba Snižování spotřeby se dosahuje pomocí instalace moderních motorů spojených s elektronikou přesně naladěnou na konkrétní vozík a systémy optimalizujícími hydraulický tlak a tím pádem i otáčky motoru. FILIP UHLÍŘ LOGISTICKÝ AUDIT ZVÝŠÍ EFEKTIVITU PROCESŮ I CELÉHO PODNIKÁNÍ V době kontinuálního tlaku na stálý růst výkonu při současném snižování cen a zachování kvality je nutné hledat efektivní řešení. Otázkou je, zda se dívat spíše do budoucna, nebo se soustředit na okamžité problémy a výzvy. Hrozby Hledání rychlých, lokálních řešení nevede k celkové efektivitě téměř nikdy. Hrozí nebezpečí, že pouhým uhašením aktuálních potíží vznikne turbulentní problém mnohem většího rozsahu na jiném místě ve firmě. Taková krize se pak často musí řešit s velkými náklady nebo dojde dokonce k ohrožení samotné podstaty podnikání. Osvědčený nástroj Existuje osvědčený a efektivní nástroj, jenž pomáhá rychle vyhodnotit současný stav a sestaví sadu opatření vedoucích k celkovému zlepšení logistických procesů. Vše za využití nejnovějších poznatků z oblasti Rudolf Malý, ALog. AUDITOR KLA Č PŘEDSEDA PŘEDSTAVENSTVA PST CLC, a.s. logistiky. Tímto nástrojem je komplexní logistický audit. Ten je neustále obohacován členy Komory logistických auditorů, kteří se denně potýkají s výzvami v různých částech logistického řetězce v rozdílných oborech podnikání. Díky tomu je moderním nástrojem s jednotnou metodikou garantovanou Komorou Logistických auditorů Skvělé výsledky Logistický audit využívá již několik let mnoho významných firem pro zefektivnění svých interních procesů. Výsledky jsou vynikající. Odborníci společně s klientem hledají cestu ke zvýšení efektivity logistických procesů a tím i celého podnikání. Změny jsou často bolestivé, ale vedou k úspěchům a dlouhodobé prosperitě. O tom, proč se mnoho firem brání zefektivnit své podnikání logistickým auditem, se dočtete na efektivnepodnikat.cz Novinka 2014 Úsporné, nenáročné, robustní spalovací vozíky Pokud hledáte extrémně odolné spalovací vozíky, s minimálními náklady na provoz, zvolte novinku značky Jungheinrich pro rok tel.: Další informace na

9 KOMERČNÍ PŘÍLOHA SPOLEČNOSTI MEDIAPLANET 9 efektivnepodnikat.cz JAK NAJÍT CLOUDNÉHO ÚČETNÍHO? FOTO: SHUTTERSTOCK FRANCHSING Pomoc k podnikání franchisingem Ten, kdo se rozhodne začít podnikat formou franchisingu, získává ucelený balíček výhod, který franchisor za léta vytvořil a podle kterého může začít provozovat svůj podnik. Outsourcing, externí účetnictví, je způsob vedení účetnictví pomocí externí firmy. Ta se za podnikatele stará o všechny úkoly spojené s vedením agendy. Menším a středním firmám se dnes už totiž ve většině případů nevyplatí zaměstnávat vlastní účetní. Výhodnějším řešením je outsourcing celého účetnictví. Proč? Firma díky outsorcingu nepotřebuje vlastní pravi- delně aktualizovaný účetní program s chráněnými daty. Nemusí je zálohovat a řešit spolehlivost počítačového vybavení. Pohodlí a bezpečnost K datům a jejich úpravám se ale dostane kdykoliv a z jakéhokoliv zařízení a operačního systému. I z oblíbených mobilních zařízení, kde postačí internetové připojení. Další výhodou je nižší riziko, externí společnost nese odpovědnost za chyby a škody z nich vyplývající. Nabídka společností, které poskytují služby v oblasti outsourcingu účetnictví, je ale velice široká. Vhodný poskytovatel by měl zajistit maximální zabezpečení, musí být schopen přizpůsobovat své služby aktuálním potřebám klienta, umět sám navrhovat vylepšení organizačních procesů. Otázka zkrátka nezní, zda outsorcovat, ale koho outsourcingem pověřit. A to už je na Vás. JAN BARÁK Máte-li v hlavě nápad nebo již dokonce vlastníte zajímavou provozovnu, případně síť provozoven, pak se zamyslete nad dalším způsobem rozšiřování vašeho nápadu nebo sítě. Ucelené informace o franchisovém podnikání není kde získat. Vzdělání Škola franchisingu je jednou z mála možností v ČR, kde můžete získat přehledné informace o tom, jak začít podnikat formou franchisingu. Každý blok školy má svoji neopakovatelnou atmosféru díky zajímavým osobnostem, které se tu setkávají a vzájemně poznávají. Účastníci kurzů diskutují mezi sebou, porovnávají své názory s názory ostatních. Základní lektorský tým je tvořen poradci, advokáty, Ing. Jiří Krajča FRANCHISE & RETAIL ACADEMY S.R.O Každý blok školy má svoji neopakovatelnou atmosféru díky zajímavým osobnostem, které se tu setkávají a vzájemně poznávají. odborníky z vysokých škol, vlastníky úspěšných franchisových systémů. Více na franchising-academy.cz

10 10 efektivnepodnikat.cz KOMERČNÍ PŘÍLOHA SPOLEČNOSTI MEDIAPLANET INSPIRACE Osobní zážitek vždy zanechá mnohem hlubší dojem než suché zprostředkované sdělení. Právě tohoto efektu využívá event management, mnohdy podceňovaný obor s obrovským potenciálem. Jak TIP PRO vybrat VÁS ekonomický systém? Moderní trendy v eventech Norbert Pýcha JEDNATEL SPOLEČNOSTI EVENT ARENA Event management je o předání emocí. Pakliže si lidé určité sdělení či vizi spojí s pozitivní vzpomínkou nebo dokonce wow efektem, zafungují na úplně jiné úrovni než normálně. Přesto, že pod pojmem firemní event mají lidé často zafixovánu představu bujarého večírku na účet společnosti, moderní trendy v tomto dynamicky se rozvíjejícím oboru již jdou poněkud jiným směrem. Zábava a zážitky samozřejmě zůstávají nedílnou součástí eventů, ale firmy dnes mnohem více dbají na to, aby událost přinesla i hmatatelné výsledky v podobě motivace zaměstnanců, oslovení klientů nebo posílení značky. Přiškrcení rozpočtů po krizi v roce 2008 tak paradoxně přispělo k tomu, že firemní eventy již nejsou jen radovánkou, na kterou zbyly peníze, ale i nedílnou součástí správného HR a marketingového managementu. Korporátní eventy Event management je o předání emocí. Pakliže si lidé určité sdělení či vizi spojí s pozitivní vzpomínkou nebo dokonce wow efektem, zafungují na úplně jiné úrovni než normálně, říká Norbert Pýcha, jednatel firmy Event Arena, která je jedna z největších českých organizátorů korporátních eventů. Jinak samozřejmě působí strohý informativní pro zaměstnance a jinak konference, na které zpívá Sting. Kýženého wow efektu lze pochopitelně dosáhnout i mnohem levnějšími prostředky než angažováním hvězd světového showbyznysu. Trendem je především využívání moderních technologií a hitem poslední doby jsou tzv. kreativní levné eventy. Ty sází na originalitu nápadů, které přesně korespondují s cílem události. Definování cíle Alfou a omegou efektivního event managementu je definování, čeho se má vlastně dosáhnout. To však často není tak zjevné, jak se na první pohled zdá. Teprve pak lze hledat úspěšné prostředky pro naplnění cílů. Ideálním scénářem je dlouhodobé plánování a sladění eventů s firemní strategií. V praxi se však lze setkat spíše s opačnými příklady. Eventy jsou pojímány jako součást krizového managementu v případech, kdy odchází klienti a klesá morálka zaměstnanců. Nedomyšlený koncept se pak může odrazit i na výsledném efektu. Je proto lepší se obrátit na specialisty a nenechávat organizovat akci pro 100 osob sekretářkou, která nemůže mít potřebné prostředky ani know how. Vybírejte podle poměru ceny a výkonu. Některé systémy za srovnatelnou cenu nabízejí nadstandardní funkce. Nekupujte balík nástrojů, které nakonec nevyužijete. Kupte základní software, který lze dle potřeby rozšířit o doplňky. Zkuste nejprve startovní verzi zdarma. Osvědčí-li se, upgradujte na plnou verzi. Usnadnění práce Vyberte program, který usnadní práci: bude přehledný i pro konzervativní uživatele a usnadní práci s daty, např. sám zvládne zpracování DPH, párování plateb a faktur, ohlídá termíny atd., a umožní napojení na programy třetích stran výrobní docházkový nebo spediční systém apod. Svědomití výrobci nabízejí i bezplatnou podporu na hotlince s možností vzdálené správy. Více se dozvíte na efektivnepodnikat.cz

11 KOMERČNÍ PŘÍLOHA SPOLEČNOSTI MEDIAPLANET 11 efektivnepodnikat.cz Podnikatel roku Hlavatý: Textilní průmysl? Nekompromisní, ale s obrovskými možnostmi Pod vedením Jiřího Hlavatého se z královedvorské Juty stala největší textilka Česka, její roční tržby loni dosáhly na 5,8 miliardy korun. V březnu poradenská společnost EY ocenila Hlavatého titulem Podnikatel roku Zarputilost a výhra ve výběru kvalitních a lepších lidí, než jsem já, pojmenovává klíče úspěšného podnikání pětašedesátiletý průmyslník, který v Jutě pracuje přes čtyřicet let. Vaše textilka vyrobila izolaci v olympijské hale v Soči nebo moderní fotbalové trávníky v Česku. Jakou zakázku považujete v historii vaší firmy za nejpřekvapivější? Těch hodně překvapivých zakázek bylo více, třeba instalace membrány pod střešní krytinu prezidentského objektu v Kremlu nebo výstavba dvou fotbalových hřišť s umělým trávníkem v Daman v Saudské Arábii. A pro růst Juty za přelomovou? Byla to 90. léta, kdy jsem ne podle rozumu, ale podle intuice rozhodl o investicích do byznysu geosyntetik. Dnes jsme s těmito výrobky rozlezlí po celém světě. Nedávno jsme např. dodali vícevrstvou fólii na izolaci metra pod letištěm Vanta v Helsinkách, nebo hlavní izolaci louhovacího pole nerostných rud ve Finsku. Co pro vás ocenění Podnikatel roku znamená? Na Žofíně jsem vyhrál zlatou olympijskou. Ocenění patří Jutě, ona si to zaslouží, přesto zaměstnancům toho ještě stále hodně dlužím. Jak se těšíte do Monte Carla na celosvětové finále? Bude to pro mě další zážitek na celý život. Jsem spíše zvědavý, ambice mám jako každý zvítězit. Pod vaším vedením se Juta stala největší textilkou Česka, jaké máte plány do budoucna? Letos se obratem přehoupneme přes 6 mld. korun a vedení firmy bude více spolupracovat se zaměstnanci, protože to jsou oni, kteří o úspěších rozhodují a my, manažeři, jim jen pomáháme. Vaše výrobky se prodávají v 65 zemích světa. Máte ještě nějaký vysněný trh, kde byste se rád uchytil? Je to stále český trh a fantastická Evropa, v čele s Německem, stále naším bezplatným učitelem v servisu, kvalitě a preciznosti. V Jutě pracujete 40 let, od roku 2007 ji i vlastníte. Prozraďte mi, kde a při čem se nejlépe odreagujete? Ano, když ráno vstanu, tak se těším do práce. Jinak les, kolo, pes a dále zemití lidé na venkově, tam se nabíjím a utvrdím, že život má cenu. Co byly klíčové faktory, které dostaly Jutu do současného dominantního postavení? Pracovitost, ctižádost, zarputilost z mé strany a výhra ve výběru kvalitních a lepších lidi než jsem já. Dále odpovědnost a hlavně nezpychnout. Žádný strom neroste do nebe. Co byste poradil začínajícím podnikatelům, které by textilní průmysl lákal? Jde o neúprosný byznys, ale prozradím, že jsou v něm obrovské příležitosti. Musí věřit v sami sebe a neustále se poměřovat s tou nejlepší konkurencí, protože jinak budou živořit. A že dobrá věc chce čas. Jiří Hlavatý PODNIKATEL ROKU 2013 Outsourcing proniká do personalistiky a účetnictví Přínosem outsourcingu není jen úspora nákladů, ale i jiné podstatné výhody. Zejména zajištění zastupitelnosti, přenesení rizik na dodavatele a možnost soustředit se na core business. Boom proto zažívá i v oblastech, které dříve firmy řešily interně. Kvalitní dodavatel To se týká především mzdového účetnictví a personalistiky. Pokud zvolíte kvalitního poskytovatele služeb, je zbytečné platit na tyto oblasti vlastní zaměstnance. Perfektně je totiž zajistí specializované firmy, které mají celé týmy odborníků. Ne každá společnost ale splňuje nejvyšší standardy. Aby byl outsourcing skutečně přínosem, je třeba vybrat firmy, které na trhu dlouho působí a mají vynikající reference. Více na efektivnepodnikat.cz FILIP UHLÍŘ C M Y CM MY CY CMY K mzdy a personalistika účetnictví a daně komplexní ekonomický servis

12 12 efektivnepodnikat.cz KOMERČNÍ PŘÍLOHA SPOLEČNOSTI MEDIAPLANET NOVINKY TIP PRO MOBILNÍ APLIKACI Mobilní aplikace dnes dokážou ovládat i výrobní linky Chod produkčních podniků je dnes pečlivě naprogramovanou a přesnou záležitostí. Výrobní linky jsou nastaveny podle složitě vypočítaných vzorců a jejich ovládání je specifickou záležitostí. Mobilní aplikace však do této oblasti přinášejí značně zjednodušení. Mobil místo kabelu Většina výrobních linek a dalších strojních zařízení u středních nebo menších podniků je ovládána pomocí elektrických relé se specializovaným programem. Pokud bylo potřeba linky rychle přeprogramovat nebo z nich dostat důležitá data, musel k nim určený technik připojit počítač s daným programem a změnit nastavení nebo stáhnout informace. Existují však volně stáhnutelné mobilní aplikace s jednoduchým rozhraním, které to zvládnou zcela bezdrátově. Rychlá reakce K linkám nebo přístrojům jen stačí připojit Bluetooth adaptér a v dosahu deseti metrů je možné vše ovládat bezdrátově přímo z mobilu. Aplikace fungují na jakémkoli chytrém telefonu nebo tabletu s operačním systémem Android. Příslušný zaměstnanec má tak mnohem lepší přístup k ovládání strojů a stihne jich najednou obsluhovat několik. Ušetří čas a může flexibilně reagovat na požadavky na změny chodu strojního zařízení. Intuitivní ovládání V aplikacích je také možné vytvářet individuální uživatelské rozhraní včetně uživatelských práv s různou úrovní zabezpečení. S nastavením průmyslového provozu tak nemůže nikdo manipulovat neoprávněně. Zjednodušit lze ovládání základních výrobních linek, zásobníků lisů i poměrně specializovaných a solitérních strojů. Vše je tak pro zaměstnance jednodušší, rychlejší a stihnou toho víc. FILIP UHLÍŘ FOTO: SHUTTERSTOCK Inteligentní přístup v elektrotechnice modrá znamená SPOLEHLIVOST Spolehlive vyrešíme každý úkol. Podívejte se na eaton.cz, jak Vám Eaton muže pomoci. Technologie budov Distribuce energie Záložní zdroje Servis a služby Prumyslové technologie

13 KOMERČNÍ PŘÍLOHA SPOLEČNOSTI MEDIAPLANET 13 efektivnepodnikat.cz Řešení, které dodá šťávu vašim eventům ROZHOVOR Snad každého na první pohled Fotonaut zaujme. Proto jsme vedli rozhovor s Martinem Proškem, který za celým projektem stojí. Co to vůbec Fotonaut je? Všichni známe nevzhledné fotobudky z metra na pasovky na počkání. Vzali jsme tento nápad, odstranili tu boudu kolem a přetvořili jej v designový fotografický přístroj, který dokáže cestovat po eventech, svatbách, plesech, firemních večírcích, konferencích, veletrzích, otvíračkách obchodů, road show a všem možném. Je to tedy zábava? Přesně tak. Fotokoutky s fotografem tu fungují 10 let i víc. Ale před vámi stojí fotograf, který chce úsměvy na vyžádání, a lidé se neradi fotí. Na Fotonautovi se vidí, ovládají ho jednoduše sami přes dotykovou obrazovku a fotku si vytisknou za pár vteřin. A když se jim fotka nelíbí, tak ji prostě smažou. Fotonaut je mnohem víc o zábavě a odbourávání zábran. Náš rekord je 870 fotek během jedné akce. V čem jste jedineční? Hotovou profesionální fotografii si odnáší hosté už za 6,8 vteřiny. Fotopozadí tiskneme na plátno, na které se tisknou profesionální reprodukce obrazů, aby se nelesklo a zachovávalo si syté barvy. Fotografii v elektronické podobě si můžou hosté okamžitě odeslat na nebo sdílet na facebooku. Jak jste na takový nápad přišli? Koncept mobilních fotobudek už funguje řadu let v USA. Zjistili jsme ale, že jde o plastové, amatérské krabice. Sehnali jsme proto programátory, designéry, architekty, konstruktéry i šperkaře, kteří odvedli neuvěřitelný kus práce a vznikl Fotonaut z matného hliníku, lesklých černých ploch a dřeva. Absolutně dokonalý designový kousek. Čím vším se dá Fotonaut ještě oživit? Zajistíme téměř cokoliv. Mimo klasických rekvizit jsme zajišťovali například originální kombinézu z NASA, pravou 45 let starou helmu z filmu Zítra vstanu a opařím se čajem, nebo brazilské tanečnice. Dokonce zajišťujeme i focení se známou osobností a pokaždé se pak na Fotonauta stojí fronty. Jaké máte s Fotonautem úspěchy? Zvládli jsme bez problémů přes 200 akcí. I pro největší české společnosti, mimo jiné 2 telefonní operátory, 10 finančních ústavů a mnoho dalších. Nejlepší ale je, když vám děkuje klient, že jste jim zachránili zábavu, že by se tam jinak nudili a Fotonauta si moc užili. Martin Prošek Zakladatel služby Fotonaut NEJZÁBAVNĚJŠÍ FOTOBUDKA VE VESMÍRU PRO VAŠE AKCE

14 14 efektivnepodnikat.cz KOMERČNÍ PŘÍLOHA SPOLEČNOSTI MEDIAPLANET INSPIRACE Je zvolené rozložení regálů optimální? Je možné ho zefektivnit? Je lepší použít čelní vysokozdvižný vozík nebo retrak? Musím stavět novou halu, a když ano, proč zrovna tak velkou? Optimální dimenzování flotily - jak spočítat budoucí náklady? Na podobné otázky se denně snažíte odpovědět. Systémová analýza pomocí BT Virtual Warehouse vám umožní zkontrolovat řešení, potvrdit správnost vašich závěrů nebo nalézt jiné alternativy. Je výhodné vědět předem, že prostředky investované do dalšího rozvoje jsou alokovány správně. Analýza vám názorně předvede simulovaný provoz manipulační techniky ve skladu, navrženém přesně podle vašeho zadání, včetně měření rychlosti vozíků a časové náročnosti jednotlivých manipulačních cyklů. Program Váš sklad uvidíte na monitoru včetně pohybových simulací s vybranou technikou v 3D a s pomocí kreslícího programu CONFI- GURA si můžete přenést vybrané sekvence do FOTO: TOYOTA přehledné podoby na papír. Podle množství a rozměru manipulovaného zboží umí aplikace navrhnout optimální rozvržení skladu společně s velikostí a tvarem budovy. Systém dokáže poskytnout i informace pro projektování manipulačních kapacit a očekávaných časů pracovních cyklů založených na současných výkonech i na zvýšených požadavcích v případě budoucí expanze. BT Virtual Warehouse nebyl vytvořen pro zpracování detailních stavebních projektů nebo výkresů a nemá suplovat práci projektantů. Jeho úloha je jiná. Dokáže zpracovat technické údaje o zboží a na základě jeho parametrů navrhnout nejvhodnější sklad a skladbu flotily. Praktičnost využití softwarové analýzy tohoto druhu vede k výraznému zkrácení rozhodovací fáze před zahájením vlastní výstavby skladu nebo řešení regálového systému do již stojící haly. Ve srovnání s prací projektantů je neuvěřitelně flexibilní a rychlý. Nabídne alternativní řešení ihned při jednání - bez jakýchkoli časových prostojů. Uživatel může otestovat více sad proměnných parametrů a dokáže okamžitě posoudit různé koncepce, rychle se zorientovat a vybrat finančně nejvýhodnější řešení. Praxe V praxi se běžně pracuje s tabulkovým zpracováním nákladů na pořízení investic a oddělování jednotlivých položek investičního záměru. Tento způsob má svá rizika a často vede ke zveličení významu nákladů na vozíky v rámci celkové investice. Praxe ukazuje, že náklady na manipulační techniku představují pouze 5-15%, to znamená malou část celkové investice. Při rozhodování by měl být posuzován zejména zásadní vliv použité techniky na stavební náklady a neposuzovat pouze pořizovací cenu strojů. Více na efektivnepodnikat.cz JAN BARÁK Spolehlivá a hospodárná řešení od jednoho dodavatele HNACÍ SÍLA VAŠEHO PODNIKÁNÍ Komplexní nabídka produktů a služeb zahrnuje: odolné a výkonné nové vozíky spolehlivou použitou techniku se zárukou regálové systémy různé varianty financování krátkodobý i dlouhodobý pronájem záruční i pozáruční servis systém správy flotily Toyota I_Site.

15 STING Komerční nemovitosti Řešení pro Váš byznys Nejširší nabídka rozsáhlých pozemků pro: komerční využití lehký a těžký průmysl Atraktivní lokality, zejména v Moravskoslezském kraji. Pro aktuální nabídku pište na :

16 Eko nomická logická Nová ŠKODA Octavia G-TEC Ohleduplnost k životnímu prostředí i k Vašemu rozpočtu Vám přináší Octavia vybavená motorem 1,4 TSI/81 kw G-TEC. Vůz jezdí na benzin i na stlačený zemní plyn (CNG), který představuje oproti běžným palivům mnohem zelenější alternativu. CNG se tankuje do dvou bezpečně uložených nádrží. Navíc je tu plnohodnotná 50litrová nádrž na benzin, takže ujedete až km bez zastávky u čerpací stanice. A cena vozu? Již od Kč. Náklady na provoz si můžete spočítat na online kalkulačce na octaviagtec.cz. Objednejte si u nás ekologickou a ekonomickou zkušební jízdu. skoda-auto.cz Váš autorizovaný prodejce vozů ŠKODA: Kombinovaná spotřeba a emise CO 2 vozu Octavia G-TEC: 5,4 l (CNG 5,4 m 3 )/100 km, 127 (CNG 97) g/km AUTOSALON KLOKOČKA Karlovarská 660, Praha 6 Tel.: klokocka.cz AUTOSALON KLOKOČKA Borského 876, Praha 5 Tel.: klokocka.cz NAJDI SVÉHO PARTNERA U NÁS TO JDE HLADCE Osobní odběr i odesílání balíků bez front a s úsměvem... Třeba si u partnera i nakoupite. Náš svět jsou vaše zásilky

POMŮŽEME VÁM VYUŽÍT NOVÉ PŘÍLEŽITOSTI ZALOŽENÉ NA TALENTECH PRO ROZVOJ VAŠEHO BYZNYSU

POMŮŽEME VÁM VYUŽÍT NOVÉ PŘÍLEŽITOSTI ZALOŽENÉ NA TALENTECH PRO ROZVOJ VAŠEHO BYZNYSU 2 3 POMŮŽEME VÁM VYUŽÍT NOVÉ PŘÍLEŽITOSTI ZALOŽENÉ NA TALENTECH PRO ROZVOJ VAŠEHO BYZNYSU ManpowerGroup je světovým lídrem v poskytování inovativních služeb a řešení na míru, které pokrývají životní cyklus

Více

3. Očekávání a efektivnost aplikací

3. Očekávání a efektivnost aplikací VYUŽÍVANÍ INFORMAČNÍCH SYSTÉMŮ V ŘÍZENÍ FIREM Ota Formánek 1 1. Úvod Informační systémy (IS) jsou v současnosti naprosto nezbytné pro úspěšné řízení firem. Informačním ním systémem rozumíme ucelené softwarové

Více

Nechte starost o Vaše investice

Nechte starost o Vaše investice IKS INVESTIČNÍ MANAŽER Nechte starost o Vaše investice na profesionálech PŘEDSTAVUJEME PRODUKT IKS INVESTIČNÍ MANAŽER IKS Investiční manažer je moderní produkt správy klientského portfolia. Prostředky

Více

Jak být online a ušetřit? Ing. Ondřej Helar

Jak být online a ušetřit? Ing. Ondřej Helar Jak být online a ušetřit? Ing. Ondřej Helar Obsah Co znamená být online ve škole? Rizika online přístupu Skryté náklady na straně školy Jak snížit rizika a náklady? Koncepce SaaS (Software as a Service)

Více

Facility Management a řízení firemních aktiv: Perspektivy a vývoj trhu. Stavební fórum

Facility Management a řízení firemních aktiv: Perspektivy a vývoj trhu. Stavební fórum Facility Management a řízení firemních aktiv: Perspektivy a vývoj trhu Stavební fórum Praha, červen 2013 Michal Melč Deloitte Czech Republic senior manager Real Estate Advisory mmelc@deloittece.com +420

Více

FINANČNÍ ŘEŠENÍ VAŠICH ŽIVOTNÍCH SITUACÍ PŘINÁŠEJÍ PODÍLOVÉ FONDY Z NABÍDKY SPOLEČNOSTI

FINANČNÍ ŘEŠENÍ VAŠICH ŽIVOTNÍCH SITUACÍ PŘINÁŠEJÍ PODÍLOVÉ FONDY Z NABÍDKY SPOLEČNOSTI VAŠICH ŽIVOTNÍCH SITUACÍ PŘINÁŠEJÍ PODÍLOVÉ FONDY Z NABÍDKY SPOLEČNOSTI www.mojeinvestice.cz Pro Váš domov Ať již nemovitost vlastníte, nebo se na to právě chystáte, dříve či později zjistíte, že vlastnictví

Více

TOP 10 produktů a služeb

TOP 10 produktů a služeb TOP 10 produktů a služeb pro bezpečné a efektivní IT OMEGA24 s.r.o. www.omega24.cz Kontakt: Klára Sedláková obchodní manažer +420 601 367 374 info@omega24.cz Radek Štefan jednatel +420 602 778 395 stefan@omega24.cz

Více

Zvyšování kvality výuky technických oborů

Zvyšování kvality výuky technických oborů Zvyšování kvality výuky technických oborů Klíčová aktivita VI.2 Vytváření podmínek pro rozvoj znalostí, schopností a dovedností v oblasti finanční gramotnosti Výukový materiál pro téma VI.2.1 Řemeslná

Více

Účetní a mzdové poradenství

Účetní a mzdové poradenství Účetní a mzdové poradenství Committed to your success Účetní a mzdové poradenství Efektivní outsourcing účetnictví a mezd je cestou ke snížení vašich nákladů, administrativní zátěže a je garancí precizního

Více

Úvod k EPC modely EPC a současný stav v podmínkách ČR

Úvod k EPC modely EPC a současný stav v podmínkách ČR Úvod k EPC modely EPC a současný stav v podmínkách ČR Ing. Vladimír Sochor SEVEn, Středisko pro efektivní využívání energie, o.p.s. Workshop Perspektivy metody EPC v České republice, Praha, 29. dubna 2013

Více

Poradenství pro snižování nákladů. Vaše úspory jsou naše starost!

Poradenství pro snižování nákladů. Vaše úspory jsou naše starost! Poradenství pro snižování nákladů Vaše úspory jsou naše starost! KDO JSME EZ Trade Center pomáhá firmám SNÍŽIT provozní NÁKLADY, čímž jim umožňuje dosáhnout VÝZNAMNÝCH ÚSPOR, které se odráží v NÁRŮSTU

Více

Servis rohoží. Etalon vzhledu a čistoty

Servis rohoží. Etalon vzhledu a čistoty Servis rohoží Etalon vzhledu a čistoty Silný a kompetentní profesionální servis textilií Lindström je finská společnost založená v roce 1848. Díky průběžné a dlouhodobé vývojové práci se naše společnost

Více

ENGEL e-connect.24. rychle a bezpečně opět připraveno k provozu. be the first.

ENGEL e-connect.24. rychle a bezpečně opět připraveno k provozu. be the first. ENGEL e-connect.24 rychle a bezpečně opět připraveno k provozu be the first. Perfektní on-line podpora přímo ve vašem systému: prostřednictvím služby ENGEL e-connect.24 získáte nepřetržitou kvalifikovanou

Více

Outsourcing v podmínkách Statutárního města Ostravy

Outsourcing v podmínkách Statutárního města Ostravy Outsourcing v podmínkách Statutárního města Ostravy Říjen 2009 Ing. Stanislav Richtar Ředitel společnosti 1 OBSAH PREZENTACE 1. Outsourcing - obecně 2. Výchozí stav projektu 3. Model poskytovaných služeb

Více

Svoboda díky technologiím

Svoboda díky technologiím callcentrum UNiQ Callcentrum Svoboda díky technologiím Zabýváme se vývojem technologií, které pomáhají firmám zvýšit jejich efektivitu a uspořit čas. Díky automatizovanému softwaru, přinášíme lidem více

Více

ČR loni lákala zahraniční franchisové systémy

ČR loni lákala zahraniční franchisové systémy ČR loni lákala zahraniční franchisové systémy PRAHA, 11. března 2015 V České republice funguje na 246 franchisových konceptů a 5272 franchisantů. Obliba podnikání pod zavedenou značkou nadále roste a přináší

Více

Nákup zboží kategorie C SNADNO & EFEKTIVNĚ. www.simplesystem.cz. Nákupní platforma B2B pro zboží kategorie C

Nákup zboží kategorie C SNADNO & EFEKTIVNĚ. www.simplesystem.cz. Nákupní platforma B2B pro zboží kategorie C Nákup zboží kategorie C SNADNO & EFEKTIVNĚ www.simplesystem.cz Nákupní platforma B2B pro zboží kategorie C 2 Nakupujte zboží kategorie C snadno rychle & transparentně 3 Fakta, která vás přesvědčí: Nákupní

Více

PRŮVODCE SPOLEČNOSTI DELL MOBILITA

PRŮVODCE SPOLEČNOSTI DELL MOBILITA PRŮVODCE SPOLEČNOSTI DELL MOBILITA JAK BY MĚLY NOTEBOOKY VYPADAT Požadujete notebook bez kompromisů. Chcete omezit prostoje pomocí systémů, které zvládnou i nejtěžší překážky na cestách. Chcete dosáhnout

Více

Role technologií v čisté mobilitě. 20.9.2012 Ing. Vlastimil Vyskočáni Manažer M2M Vertical

Role technologií v čisté mobilitě. 20.9.2012 Ing. Vlastimil Vyskočáni Manažer M2M Vertical Role technologií v čisté mobilitě 20.9.2012 Ing. Vlastimil Vyskočáni Manažer M2M Vertical Obsah 1. Trendy v oblasti automotive a monitoringu vozidel 2. Řešení O2 Car Control a reference 3. Obchodní příležitosti.

Více

Význam marketingu v době krize a výhled do budoucna

Význam marketingu v době krize a výhled do budoucna 1 Význam marketingu v době krize a výhled do budoucna Marketing B2B firem v ČR Jak se firmy vypořádali s krizí a jaké očekávají hospodářské výsledky v roce 2011 Šmeralova 12, 170 00 Praha 7 Vavrečkova

Více

Řízení firemních aktivit CRM jako konkurenční výhoda. Vilém Srnec ředitel společnosti vsrnec@inmedias.eu

Řízení firemních aktivit CRM jako konkurenční výhoda. Vilém Srnec ředitel společnosti vsrnec@inmedias.eu Řízení firemních aktivit CRM jako konkurenční výhoda Vilém Srnec ředitel společnosti vsrnec@inmedias.eu Naše potřeby v podnikání sdílet informace v rámci pracovních týmů evidence požadavků a úkolů přehlednost

Více

SONETTO. Vzduchové kompresory SONETTO 8-20

SONETTO. Vzduchové kompresory SONETTO 8-20 SONETTO Vzduchové kompresory SONETTO 8-20 Alup Poháněn technologiemi. Navržen na základě zkušeností. Firma Alup Kompressoren má více než 90 let zkušeností s průmyslovou výrobou. Naší ambicí je nabízet

Více

Optimalizaci aplikací. Ing. Martin Pavlica

Optimalizaci aplikací. Ing. Martin Pavlica Optimalizaci aplikací Ing. Martin Pavlica Vize: Aplikace v dnešním světě IT Ze všech částí IT jsou aplikace nejblíže businessu V elektronizovaném světě významným způsobem podporují business, ten se na

Více

Ekonomika IT PRE od A do Z

Ekonomika IT PRE od A do Z Ekonomika IT PRE od A do Z 9. konference itsmf 22. ledna 2015 Miroslav Hübner vedoucí sekce Informatika (CIO) Jiří Kalousek ved. odd. Analýzy, organizace a rozvoj IS Cíle prezentace navázat na přednášku

Více

Svoboda díky technologiím

Svoboda díky technologiím projektový management Projektový management UNiQ Svoboda díky technologiím Zabýváme se vývojem technologií, které pomáhají firmám zvýšit jejich efektivitu a uspořit čas. Díky automatizovanému softwaru,

Více

Případová studie. SAM Assessment ušetřil AAA Auto 30 % nákladů na nákup licencí a zkrátil proces implementace nových aplikací a SW na desetinu

Případová studie. SAM Assessment ušetřil AAA Auto 30 % nákladů na nákup licencí a zkrátil proces implementace nových aplikací a SW na desetinu Případová studie SAM Assessment ušetřil AAA Auto 30 % nákladů na nákup licencí a zkrátil proces implementace nových aplikací a SW na desetinu www.microsoft.cz/pripadovestudie Přehled Země: Česká republika

Více

Průzkum PRÁCE NA DÁLKU 2013 v ČR 708 respondentů, leden duben 2013

Průzkum PRÁCE NA DÁLKU 2013 v ČR 708 respondentů, leden duben 2013 Průzkum PRÁCE NA DÁLKU 2013 v ČR 708 respondentů, leden duben 2013 I přes prokazatelné přínosy neumí firmy v ČR pracovat na dálku chybí jim k tomu podmínky i dovednosti! www.pracenadalku.cz 1 ZÁKLADNÍ

Více

Přemýšlíte o investici do nového stroje? Příštích 60 sekund vám můžete ušetřit hodně peněz...

Přemýšlíte o investici do nového stroje? Příštích 60 sekund vám můžete ušetřit hodně peněz... Přemýšlíte o investici do nového stroje? Příštích 60 sekund vám můžete ušetřit hodně peněz... Správně hned od začátku Rozdíl je v chytrém způsobu práce Začít správně hned od začátku je více než dobrý nápad,

Více

EKONOMICKÝ A LOGISTICKÝ SOFTWARE. Luhačovice 24.10.2013

EKONOMICKÝ A LOGISTICKÝ SOFTWARE. Luhačovice 24.10.2013 EKONOMICKÝ A LOGISTICKÝ SOFTWARE Luhačovice 24.10.2013 CRM řízení vztahů se zákazníky CRM - je zkratka z anglického Customer Relationship Management a označují se tak systémy pro řízení vztahů se zákazníky.crm

Více

www.modrapyramida.cz Bezplatná infolinka Modré pyramidy 800 101 554 Veškeré detaily o produktech s vámi rád projedná náš finanční poradce.

www.modrapyramida.cz Bezplatná infolinka Modré pyramidy 800 101 554 Veškeré detaily o produktech s vámi rád projedná náš finanční poradce. www.modrapyramida.cz Bezplatná infolinka Modré pyramidy 800 101 554 Veškeré detaily o produktech s vámi rád projedná náš finanční poradce. POTŘEBUJI BYDLET Nabízíme vám produkty stabilních a silných partnerů:

Více

ContiEuroService. ContiTireManagement ContiBreakdownService

ContiEuroService. ContiTireManagement ContiBreakdownService ContiEuroService ContiTireManagement ContiBreakdownService ContiEuroService Komplexní služba Nákladní pneumatiky Continental jsou konstruovány pro vaši maximální hospodárnost. Ovšem nejsou to jenom pneumatiky,

Více

ATEUS - OMEGA Komunikační řešení pro malé a střední firmy

ATEUS - OMEGA Komunikační řešení pro malé a střední firmy ATEUS - OMEGA Komunikační řešení pro malé a střední firmy 2 varianty: - ATEUS - OMEGA Business - ATEUS - OMEGA Basic Propojení všech telekomunikačních služeb firmy Přímé propojení do sítí ISDN, GSM a VoIP

Více

Úvod do projektu. Standardizace provozních funkcí ÚSC. Součást projektu Korporátní styl řízení ve veřejné správě

Úvod do projektu. Standardizace provozních funkcí ÚSC. Součást projektu Korporátní styl řízení ve veřejné správě Úvod do projektu Standardizace provozních funkcí ÚSC Součást projektu Korporátní styl řízení ve veřejné správě Měníme zvyky a posouváme mentální bloky POPTÁVKA Tlak na rozpočet, obtížně stanovitelné rozpočtové

Více

WD Blue pro vysokou spolehlivost při každodenní práci.

WD Blue pro vysokou spolehlivost při každodenní práci. Úložná řešení WD Váš digitální život je jedinečný. Proto společnost WD nabízí celou řadu interních pevných disků. Tato šikovná příručka vám pomůže najít dokonalý disk podle toho, kde a jak ho chcete používat.

Více

PODNIKATELSKÝ PLÁN. Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město. Ing. Miroslava Kořínková III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT

PODNIKATELSKÝ PLÁN. Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město. Ing. Miroslava Kořínková III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Název školy Číslo projektu Autor Název šablony PODNIKATELSKÝ PLÁN Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město CZ.1.07/1.5.00/34.1007 Ing. Miroslava Kořínková III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím

Více

POŘÍZENÍ A IMPLEMENTACE INFORMAČNÍCH SYSTÉMŮ

POŘÍZENÍ A IMPLEMENTACE INFORMAČNÍCH SYSTÉMŮ POŘÍZENÍ A IMPLEMENTACE INFORMAČNÍCH SYSTÉMŮ ŽIVOTNÍ CYKLUS IS Stejně jako stroje a technologické linky, které jsou pořízeny, provozovány a následně, po opotřebování vyřazeny, má i informační systém svůj

Více

HAYS CZECH REPUBLIC POSILUJEME VAŠI SPOLEČNOST NAŠÍ ODBORNOSTÍ. Obecná prezentace

HAYS CZECH REPUBLIC POSILUJEME VAŠI SPOLEČNOST NAŠÍ ODBORNOSTÍ. Obecná prezentace HAYS CZECH REPUBLIC POSILUJEME VAŠI SPOLEČNOST NAŠÍ ODBORNOSTÍ Obecná prezentace JSME PŘEDNÍM SVĚTOVÝM ODBORNÍKEM NA NÁBOR KOMPETENTNÍCH, PROFESIONÁLNÍCH A KVALIFIKOVANÝCH ZAMĚSTNANCŮ Presenter's name

Více

Auditorské služby. Committed to your success

Auditorské služby. Committed to your success Auditorské služby Committed to your success Auditorské služby Expertní znalosti, individuální přístup a dlouhodobá péče jsou klíčem k nezávislému a profesionálnímu ověření vašich ekonomických informací.

Více

Svoboda díky technologiím

Svoboda díky technologiím docházkový systém Docházkový systém UNiQ Svoboda díky technologiím Zabýváme se vývojem technologií, které pomáhají firmám zvýšit jejich efektivitu a uspořit čas. Díky automatizovanému softwaru, přinášíme

Více

Význam inovací pro firmy v současném. Jan Heřman 26. říjen 2012

Význam inovací pro firmy v současném. Jan Heřman 26. říjen 2012 Význam inovací pro firmy v současném období Jan Heřman 26. říjen 2012 Uváděné údaje a informace vychází z výzkumného záměru IGA 2 Inovační management, který je realizován v letech 2012 2013. Je registrován

Více

Technologie pro automatizaci procesů skladování

Technologie pro automatizaci procesů skladování Konference Logistika Technologie pro automatizaci procesů skladování Bratislava, 28.2.2012 www.kredit.cz 1 AUTOMATIZACE PROCESŮ SKLADOVÁNÍ Obsah prezentace : automatizace - trend módní nebo trhem vynucený

Více

OBJEDNÁVACÍ A INFORMAČNÍ SYSTÉMY

OBJEDNÁVACÍ A INFORMAČNÍ SYSTÉMY OBJEDNÁVACÍ A INFORMAČNÍ SYSTÉMY STAkis-W STAkis-S Již dnes k dispozici všem zákazníkům společnosti Stahlgruber bez výjimky! www.stahlgruber.cz STAkis-W OBJEDNÁVACÍ SYSTÉM BEZ NUTNOSTI INSTALACE Jako výchozí

Více

Implementace finanční gramotnosti ve školní praxi. Analýza priorit cílů a jejich realizace při sestavování osobního finančního plánu

Implementace finanční gramotnosti ve školní praxi. Analýza priorit cílů a jejich realizace při sestavování osobního finančního plánu Implementace finanční gramotnosti ve školní praxi Digitální podoba e learningové aplikace 0 (vyuka.iss cheb.cz) Analýza priorit cílů a jejich realizace při sestavování osobního finančního plánu Ing. Radmila

Více

DEN S FLEETEM SOFTWARE JAKO PODPORA SPRÁVY VOZOVÝCH PARKŮ 15. 5. 2013

DEN S FLEETEM SOFTWARE JAKO PODPORA SPRÁVY VOZOVÝCH PARKŮ 15. 5. 2013 DEN S FLEETEM SOFTWARE JAKO PODPORA SPRÁVY VOZOVÝCH PARKŮ 15. 5. 2013 ÚVOD SÍLÍCÍ SNAHA SNIŽOVAT FIREMNÍ NÁKLADY NÁKLADY NA POŘÍZENÍ A PROVOZ VOZIDEL MOHOU TVOŘIT JEJICH VÝZNAMNOU ČÁST DŮLEŽITÉ JE ZAJISTIT

Více

Svoboda díky technologiím

Svoboda díky technologiím pracovní výkaz Pracovní výkaz UNiQ Svoboda díky technologiím Zabýváme se vývojem technologií, které pomáhají firmám zvýšit jejich efektivitu a uspořit čas. Díky automatizovanému softwaru, přinášíme lidem

Více

Svoboda díky technologiím

Svoboda díky technologiím HR systém HR systém UNiQ Svoboda díky technologiím Zabýváme se vývojem technologií, které pomáhají firmám zvýšit jejich efektivitu a uspořit čas. Díky automatizovanému softwaru, přinášíme lidem více svobody

Více

Majitel eshopu ušetřil za skladování a logistiku desítky tisíc korun. Díky eskládku!

Majitel eshopu ušetřil za skladování a logistiku desítky tisíc korun. Díky eskládku! Majitel eshopu ušetřil za skladování a logistiku desítky tisíc korun. Díky eskládku! Až 20 zásilek denně expeduje mimo sezónu pan Pilný z Berouna. Je majitelem internetového obchodu, který je na trhu dva

Více

Outsourcing & Cloud. v českých firmách

Outsourcing & Cloud. v českých firmách Outsourcing & Cloud v českých firmách Už jste asi slyšeli: Firmy dnes dávají jen nanejvýš 30 % IT rozpočtu na podporu růstu společnosti a generovaní nového businessu. Bez potřebných investic do nových

Více

Dopravní společnost působící na trhu od r. 1990 190 zaměstnanců, 135 vlastních provozovaných motorových vozidel + přípoje Strategický cíl =

Dopravní společnost působící na trhu od r. 1990 190 zaměstnanců, 135 vlastních provozovaných motorových vozidel + přípoje Strategický cíl = Dopravní společnost působící na trhu od r. 1990 190 zaměstnanců, 135 vlastních provozovaných motorových vozidel + přípoje Strategický cíl = poskytovat zákazníkům produkt požadované kvality s maximálním

Více

Objektivní nástroj pro volbu parametrů vozového parku lehkých užitkových automobilů

Objektivní nástroj pro volbu parametrů vozového parku lehkých užitkových automobilů Objektivní nástroj pro volbu parametrů vozového parku lehkých užitkových automobilů O společnosti Fleet Partners Založena 2008 Team: 70 let zkušeností: Automobilový trh Operativní leasing Marketingové

Více

Výzvy Facility managera v integrované správě budov a majetku pro přidanou hodnotu služeb

Výzvy Facility managera v integrované správě budov a majetku pro přidanou hodnotu služeb Výzvy Facility managera v integrované správě budov a majetku pro přidanou hodnotu služeb Ing. Zdeněk Čežík zdenek@cezik.cz Konference IFMA CZ Přidaná hodnota Facility managementu 10. 11. 2015, Praha Výzvy

Více

při přípravě energeticky úsporných projektů

při přípravě energeticky úsporných projektů Projekt EESI2020 Pracovní setkání na téma: Komplexní řešení při renovaci budov v majetku státu s možností využití metody EPC Role poradenských firem a praktické kroky při přípravě energeticky úsporných

Více

Fiat CNG program. vozy s pohonem na zemní plyn

Fiat CNG program. vozy s pohonem na zemní plyn Fiat CNG program vozy s pohonem na zemní plyn Jezdíme s ohledem na budoucnost! Ohled na životní prostředí, na přírodu a na svět, ve kterém žijeme každý den, nutně klade požadavky jak na výrobce, tak na

Více

Opatření proti nežádoucím tokům tepelné energie a jejich začlenění do systému řízení

Opatření proti nežádoucím tokům tepelné energie a jejich začlenění do systému řízení Opatření proti nežádoucím tokům tepelné energie a jejich začlenění do systému řízení Stínící systémy, ať již interiérové nebo exteriérové významně ovlivňují tepelnou pohodu v interiéru ať se jedná o administrativní

Více

Kdy obměnit vozy ve firmě?

Kdy obměnit vozy ve firmě? Kdy obměnit vozy ve firmě? Co děláme? 1. Pomáháme firmám zajistit mobilitu svých pracovníků efektivně 2. Pomáháme dodavatelům na automobilové trhu prodávat produkty a služby s co nejvyšší přidanou hodnotou

Více

Klíčem je mobilní smartphone

Klíčem je mobilní smartphone Klíčem je mobilní smartphone AirKey Uzamykací systém pro flexibilní použití Tak dynamický jako potřeby zákazníků Systém AirKey je další inovací v nabídce společnosti EVVA. Tento elektronický uzamykací

Více

Interní komunikace formou

Interní komunikace formou Interní komunikace formou mobilních aplikací 12. listopadu 2014 Ondřej Švihálek Příležitost pro mobil je situace, kdy staré věci děláme novým způsobem. 2 Oběžníky, zpravodaje a jiné čtivo Papírové materiály

Více

Implementace směrnic o energetické náročnosti budov a energetické účinnosti včr

Implementace směrnic o energetické náročnosti budov a energetické účinnosti včr Zakládající partneři Implementace směrnic o energetické náročnosti budov a energetické účinnosti včr Významní partneři Snižování energetické náročnosti budov Petr Holub 19. května 2015 Partneři Transpozice

Více

tisková zpráva Novinky v CONSTRUCTU Nové produkty řady Vario

tisková zpráva Novinky v CONSTRUCTU Nové produkty řady Vario Novinky v CONSTRUCTU Nové vedení společnosti Nové produkty řady Vario Aktualita NOVÉ VEDENÍ SPOLEČNOSTI Společnost CONSTRUCT, působící na českém trhu více než 20 let, prošla zásadní personální změnou.

Více

OČEKÁVÁNÍ FIREM A FAKTORY FIREMN Í ÚSPĚŠNOSTI

OČEKÁVÁNÍ FIREM A FAKTORY FIREMN Í ÚSPĚŠNOSTI OČEKÁVÁNÍ FIREM A FAKTORY FIREMN Í ÚSPĚŠNOSTI VÝZKUM MEZI MAJITELI A MANAŽERY FIREM 2013 Strana 1 z 9 Obsah: 1. Úvod 3 2. Hlavní závěry výzkumu 4 3. Metodika 7 4. Vzorek respondentů 7 5. Organizátoři a

Více

Svoboda díky technologiím

Svoboda díky technologiím skladová evidence Skladová evidence UNiQ Svoboda díky technologiím Zabýváme se vývojem technologií, které pomáhají firmám zvýšit jejich efektivitu a uspořit čas. Díky automatizovanému softwaru, přinášíme

Více

Předběžný návrh řešení systému vytápění pomocí: tepelného čerpadla Vaillant arotherm VWL (provedení vzduch/voda)

Předběžný návrh řešení systému vytápění pomocí: tepelného čerpadla Vaillant arotherm VWL (provedení vzduch/voda) Předběžný návrh řešení systému vytápění pomocí: tepelného čerpadla Vaillant arotherm VWL (provedení vzduch/voda) Nabídka č. 2310201319 Investor: pan Peter Kovalčík RD Ruda 15, Velké Meziříčí email: peter.kovalcik@seznam.cz

Více

Software a související služby

Software a související služby Software a související služby Webové technologie, přístup uživatele do systému přes webový prohlížeč Software na zakázku Webové stránky a e-shopy s plnou administrací Intranet, webové aplikace, informační

Více

Restrukturalizace a zvyšování efektivity firem

Restrukturalizace a zvyšování efektivity firem Restrukturalizace a zvyšování efektivity firem Ing. Tomáš Pastrňák, MBA Předseda výboru České asociace interim managementu Člen představenstva krajské hospodářské komory MSK Člen komise pro majetek a hospodářskou

Více

Aktuální trendy a zkušenosti s přípravou, financováním a realizací energeticky úsporných projektů

Aktuální trendy a zkušenosti s přípravou, financováním a realizací energeticky úsporných projektů Aktuální trendy a zkušenosti s přípravou, financováním a realizací energeticky úsporných projektů Tomáš Chadim, SEVEn, o.p.s. SEVEn, Středisko pro efektivní využívání energie, o.p.s. SEVEn je česká nezávislá

Více

Mobilní komunikace a zvyšování efektivity. Stanislav Bíža ISSS 2010

Mobilní komunikace a zvyšování efektivity. Stanislav Bíža ISSS 2010 Mobilní komunikace a zvyšování efektivity Stanislav Bíža ISSS 2010 Mobilní komunikace Mobilita zaměstnanců dnes představuje významný faktor zvašování efektivity. Mobilita vyžaduje přístup k informačním

Více

Platnost od: 1.9.2008. Příručka způsobilých výdajů pro program. Spolupráce - Technologické platformy

Platnost od: 1.9.2008. Příručka způsobilých výdajů pro program. Spolupráce - Technologické platformy Příručka způsobilých výdajů pro program Spolupráce - Technologické platformy Způsobilé výdaje musí být pro projekt nezbytné a musí být definován jasný přínos vynaložených výdajů pro projekt. Jedná se o

Více

Pražská energetika a EnBW. Komplexní energetická řešení šitá na míru

Pražská energetika a EnBW. Komplexní energetická řešení šitá na míru Pražská energetika a EnBW Komplexní energetická řešení šitá na míru Kdo jsme? Akcionářská struktura společnosti PRE Pražská energetika Holding, a.s. - 57,87 % Fyzické a právnické osoby - 0,87 % Spolupráce

Více

webmarketin Základní moduly aplikace

webmarketin Základní moduly aplikace webmarketin Aplikace webmarketing je komplexní online nástroj určený pro podporu a řízení marketingu a CRM ve společnosti. Její součástí jsou webové ankety, SMS kampaně nebo newslettery, které lze spravovat

Více

Jednoduché propojení rozvaděčů s řídicími systémy budov

Jednoduché propojení rozvaděčů s řídicími systémy budov Jednoduché propojení rozvaděčů s řídicími systémy budov Komunikační systém Acti 9 poskytuje vašim obchodním partnerům úplnou kontrolu nad jejich elektroinstalací 100% Pouze od Schneider Electric exclusive

Více

Řízení IT v PRE. Velmi stručné teze

Řízení IT v PRE. Velmi stručné teze Řízení IT v PRE Velmi stručné teze M. Hübner J. Kalousek listopad 2013 Jak představit řízení IT v PRE? představit prakticky využívané principy postřehy a útržky z našeho systému proto budou teze, úspěšné

Více

Jak šel čas naše zkušenosti před a po. Ing. Petr Chlup jednatel společnosti

Jak šel čas naše zkušenosti před a po. Ing. Petr Chlup jednatel společnosti Jak šel čas naše zkušenosti před a po Ing. Petr Chlup jednatel společnosti Krátký profil společnosti Firma Anglo česká s.r.o. působí na trhu v České republice od roku 1992. Zabývá se řešením problematiky

Více

CzechTrade podporuje spolupráci mezi firmou a designérem. Když se potká skvělý designér a kvalitní výrobce

CzechTrade podporuje spolupráci mezi firmou a designérem. Když se potká skvělý designér a kvalitní výrobce CzechTrade podporuje spolupráci mezi firmou a designérem Když se potká skvělý designér a kvalitní výrobce Plastia Lenka Novotná, jednatelka firmy Plastia s.r.o. Jdeme cestou originality a vysoké přidané

Více

Role flexibilní pracovní síly v personální strategii

Role flexibilní pracovní síly v personální strategii Personální společnost Manpower oslovila v říjnu 2009 více než 41.000 zaměstnavatelů ze 35 zemí a oblastí, aby zjistila více informací o současné roli flexibilní pracovní síly v personální strategii různých

Více

Kdo jsme. Jak můžeme spolupracovat?

Kdo jsme. Jak můžeme spolupracovat? Kdo jsme Jak můžeme spolupracovat? Co nás posouvá vpřed? Baví nás inovovat, udávat trendy, hledat chytrá řešení v oblasti outsourcingu a poradenství a pomáhat tak našim klientům být úspěšnými. Ctíme hodnoty,

Více

Jakou cenu má IT pro vaši společnost Seminář Jak pomáhat českým firmám a institucím při přechodu do cloudu? VŠE, 12. 12. 2013

Jakou cenu má IT pro vaši společnost Seminář Jak pomáhat českým firmám a institucím při přechodu do cloudu? VŠE, 12. 12. 2013 Jakou cenu má IT pro vaši společnost Seminář Jak pomáhat českým firmám a institucím při přechodu do cloudu? VŠE, 12. 12. 2013 Martin Souček Manažer pro datová centra České radiokomunikace, a.s. IT vstupuje

Více

www.productoo.com E-SHOP

www.productoo.com E-SHOP Jedinečný způsob on-line prezentace, prodeje a řízení výroby Vašich produktů. Productoo je původní český software určený pro on-line prezentaci a prodej produktů. Kombinuje klasický způsob prodeje na internetu

Více

Energeticky úsporná obec

Energeticky úsporná obec Energeticky úsporná obec Ing. Vladimír Sochor SEVEn, Středisko pro efektivní využívání energie, o.p.s. Dny malých obcí březen 2008 Vývoj spotřeby energie Evropa: v následujících 10 až 15 letech mírný růst

Více

Optimální půjčka vám umožní získat i neúčelovou část použitelnou na jakékoli nepodnikatelské účely.

Optimální půjčka vám umožní získat i neúčelovou část použitelnou na jakékoli nepodnikatelské účely. POTŘEBUJI PŮJČIT Jestliže potřebujete rychle půjčit finanční prostředky a hledáte solidního partnera, pak jste v Modré pyramidě na správné adrese. Díky půjčkám z naší nabídky si můžete jednoduše a bez

Více

Svoboda díky technologiím

Svoboda díky technologiím úkoly a plánování Úkoly a plánování UNiQ Svoboda díky technologiím Zabýváme se vývojem technologií, které pomáhají firmám zvýšit jejich efektivitu a uspořit čas. Díky automatizovanému softwaru, přinášíme

Více

35 ZPŮSOBŮ JAK OUTSOURCINGEM PODPOŘIT VAŠE PODNIKÁNÍ

35 ZPŮSOBŮ JAK OUTSOURCINGEM PODPOŘIT VAŠE PODNIKÁNÍ 35 ZPŮSOBŮ JAK OUTSOURCINGEM PODPOŘIT VAŠE PODNIKÁNÍ KREATIVNÍ PRÁCE 1. TVORBA BLOGU Nezáleží na tom, o čem váš blog je. Důležité je, aby byl neustále aktuální, s relevantními informacemi a aktivní ve

Více

KAČ OMUNI /K AGENTURA

KAČ OMUNI /K AGENTURA KOMUNIKAČ AGENTURA Kdo jsme Jsme všestranná komunikační agentura s širokým portfoliem služeb, které realizuje tým odborníků s dlouholetou praxí v oblasti vývoje komunikační strategie na trhu B2B i B2C.

Více

Bezpečné placení na internetu

Bezpečné placení na internetu David Lorenc dlorenc@csas.cz Přímé bankovnictví, Česká spořitelna 22.02.2011 Praha Agenda 1. Podvody řešené v bankách 2. Jak je bezpečné placení na internetu 3. Vnímání bezpečnosti klienty 4. Bezpečnost

Více

Marketingové aktivity B2B firem a struktura marketingových rozpočtů Jaro 2014

Marketingové aktivity B2B firem a struktura marketingových rozpočtů Jaro 2014 Marketingové aktivity B2B firem a struktura marketingových rozpočtů Jaro 2014 B-inside s.r.o. Šmeralova 12, 170 00 Praha Vavrečkova 5262, 760 01 Zlín IČ: 24790648 DIČ: CZ24790648 Telefon: +420 608 048

Více

OBSAH. Rozvaha Výkaz zisků a ztráty Příloha k účetní závěrce. Výroční zpráva EMEA s.r.o. 2013 2

OBSAH. Rozvaha Výkaz zisků a ztráty Příloha k účetní závěrce. Výroční zpráva EMEA s.r.o. 2013 2 Výroční zpráva 2013 OBSAH 1. Úvodní slovo ředitele 3 2. Základní údaje společnosti 4 3. Představení společnosti 5 4. Služby společnosti 6 5. Významní partneři 7 6. Vybrané ekonomické ukazatele 8 7. Ostatní

Více

1. MANAGEMENT. Pojem management zahrnuje tedy tyto obsahové roviny:

1. MANAGEMENT. Pojem management zahrnuje tedy tyto obsahové roviny: 1. MANAGEMENT - činnost bez které se neobejde žádný větší organizační celek - věda i umění zároveň - nutnost řízení také v armádě, na univerzitách v umění i jinde. Potřeba řídit se objevuje už se vznikem

Více

Business Intelligence 2015. Hlavní témata, která budou v roce 2015 určovat vývoj business intelligence řešení a služeb.

Business Intelligence 2015. Hlavní témata, která budou v roce 2015 určovat vývoj business intelligence řešení a služeb. Business Intelligence 2015 Hlavní témata, která budou v roce 2015 určovat vývoj business intelligence řešení a služeb. Leden 2015 Téma č. 1: Cloudové služby budou využívat lokální data V roce 2015 se zvýší

Více

STOW MOBILE. Ideální kombinace kompaktního skladování s přístupem ke všem paletám.

STOW MOBILE. Ideální kombinace kompaktního skladování s přístupem ke všem paletám. STOW MOBILE Ideální kombinace kompaktního skladování s přístupem ke všem paletám. MOBILNÍ PALETOVÉ REGÁLY Stow Mobile je vysokokapacitní skladovací systém navržený tak, že paletové regálové systémy jsou

Více

MODEL nástroje energetického managementu. EPC Energy Performance Contracting

MODEL nástroje energetického managementu. EPC Energy Performance Contracting MODEL nástroje energetického managementu EPC Energy Performance Contracting 1 Dozvíte se... Co je to metoda EPC Průběh projektu EPC Ekonomické přínosy projektu Kdy je vhodné EPC použít Specifika projektů

Více

Školou k jednoduchosti

Školou k jednoduchosti Školení Lenze Školou k jednoduchosti Je to tak jednoduché. 1 Rozvíjet nápady Chcete postavit nejlepší stroj a máte již první nápady? Potom je s námi zachyťte na papír: od malých inovačních kroků až ke

Více

Česká asociace nákupu a prodeje

Česká asociace nákupu a prodeje Česká asociace nákupu a prodeje Truhlářské 1104/13 11000 Praha 1 IČO: 02120119 Plátce DPH 1 Vize Jedna asociace nákupu a prodeje, jedno místo, jedna pomoc pro firmy, nákupčí, obchodníky, spolky a státní

Více

Alfa Laval DIABON AllBrands - plate repase heat výměníků exchangers tepla všech značek

Alfa Laval DIABON AllBrands - plate repase heat výměníků exchangers tepla všech značek Smooth Delší životnost Efficiency pro for vaše Tough deskové Environments výměníky tepla Alfa Laval DIABON AllBrands - plate repase heat výměníků exchangers tepla všech značek Delší životnost pro vaše

Více

Vítejte. Přednášející:

Vítejte. Přednášející: Vítejte Přednášející: Martin Voslář Asseco Solutions, a.s. Pavel Vošahlík HELIOS Open (ALDOR s.r.o.) Program workshopu HELIOS Mini a Mobile Představení HELIOS Mini Představení HELIOS Mobile Ukázka modelových

Více

DIGITÁLNÍ GARÁŽ POMÁHÁME ČESKU RŮST Závěrečná zpráva. Duben 2016

DIGITÁLNÍ GARÁŽ POMÁHÁME ČESKU RŮST Závěrečná zpráva. Duben 2016 DIGITÁLNÍ GARÁŽ POMÁHÁME ČESKU RŮST Závěrečná zpráva Duben 2016 Výzkumné pozadí AMSP ČR sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky a živnostníky i jejich organizace z celé České

Více

CONCIERGE Unique Concept

CONCIERGE Unique Concept CONCIERGE Unique Concept CONCIERGE UNIQUE CONCEPT Virtuální svět budoucnosti vypráví o životě bez starostí. CONCIERGE Unique Concept nabízí takový svět již nyní. Svět, ve kterém je na dosah vše, co si

Více

SWOT ANALÝZA. Příloha č. 2, Pracovní list č. 1 SWOT analýza 28.4.2014. SWOT analýza - obsah. SWOT analýza. 1. Základní informace a princip metody

SWOT ANALÝZA. Příloha č. 2, Pracovní list č. 1 SWOT analýza 28.4.2014. SWOT analýza - obsah. SWOT analýza. 1. Základní informace a princip metody SWOT ANALÝZA 1 SWOT analýza - obsah 1. Základní informace a princip metody 2. Vnější a vnitřní faktory 3. Užitečné tipy a příklady z praxe 2 SWOT analýza I. ZÁKLADNÍ INFORMACE A PRINCIP METODY 3 1 SWOT

Více

10 DŮVODŮ PROČ KONICA MINOLTA NAŠÍM CÍLEM JE POMÁHAT VAŠEMU PODNIKÁNÍ. KLADEME DŮRAZ NA SPOLEHLIVOST, EFEKTIVITU, BEZPEČNOST A EKOLOGII.

10 DŮVODŮ PROČ KONICA MINOLTA NAŠÍM CÍLEM JE POMÁHAT VAŠEMU PODNIKÁNÍ. KLADEME DŮRAZ NA SPOLEHLIVOST, EFEKTIVITU, BEZPEČNOST A EKOLOGII. PROČ KONICA MINOLTA NAŠÍM CÍLEM JE POMÁHAT VAŠEMU PODNIKÁNÍ. KLADEME DŮRAZ NA SPOLEHLIVOST, EFEKTIVITU, BEZPEČNOST A EKOLOGII. 1. JSME SOUČÁSTÍ SILNÉ MEZINÁRODNÍ SPOLEČNOSTI zastoupení v 171 zemích celého

Více

Jan Tkáč 27.5. 2014. AutoCont Privátní cloud

Jan Tkáč 27.5. 2014. AutoCont Privátní cloud Jan Tkáč 27.5. 2014 AutoCont Privátní cloud Co je to AC Privátní cloud? AC Privátní cloud = vlastní produkt AutoContu AC Privátní cloud = Privátní datacentrum, které se nespravuje AC Privátní cloud = UNIKÁTNÍ

Více

STUDIE NÁVRATNOSTI PRO SAFETICA INSIGHT

STUDIE NÁVRATNOSTI PRO SAFETICA INSIGHT STUDE NÁVRATNOST PRO SAFETCA NSGHT 1 SHRNUTÍ Hlavní finanční výhoda spojená s používáním Safetica nsight je eliminace neefektivně vynaloženého pracovního času, který zaměstnanci tráví soukromými záležitostmi

Více