marketingové zbraně vztah se zákazníkem

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "marketingové zbraně vztah se zákazníkem"

Transkript

1 Jaké jsou marketingové zbraně podnikatelů v 21. století? Proč je vztah se zákazníkem klíčový pro váš úspěch? Dozvíte se, jaké nástroje a techniky používají úspěšné firmy k tomu, aby byly ještě úspěšnější.

2 Získejte informační náskok Klíčový nástroj podnikatele Rozlučte se jednou provždy s krátkodobými vztahy s vašimi zákazníky. Dnešní doba vyžaduje více než kdy předtím maximální soustředěnost na klíčový moment v podnikání systematické rozvíjení vztahů se zákazníky a to na všech společenských úrovních. Na základě faktů, přesných analýz a toho, co dnes lidé ve skutečnosti dělají a ne jen pouze říkají, můžeme konstatovat, že se nacházíme ve zcela nové éře marketingu v marketingu vztahů. V 21.století se tedy rozhodně nemůžete spoléhat jen na vaše dosavadní zkušenosti s prodejem, protože ve většině případů mohly být postaveny na nepevných základech nebo jsou již zastaralé. Řešení = usilovat o informační náskok Žijeme v hektické době, vše se mění tak rychle, že dnes podnikatelé musí být v neustále střehu a musí takřka den co den usilovat o získání a udržení informačního náskoku, protože to je ta hlavní palebná síla v jejich rukou. A k tomuto účelu slouží tento materiál, poskytne vám kvalitní vytříděné informace k získání hlubšího pochopení marketingu a pomůže začít tyto cenné informace ihned prakticky využívat ve prospěch vaší firmy. Jak již vyplývá z úvodu, jedním z klíčových úkolů a odpovědností podnikatele, je být v pravidelném kontaktu s jeho zákazníky a systematicky o ně pečovat. Pojďme se na to blíže podívat.

3 3 klíčové oblasti Které marketingové nástroje mají dnes pro vás tak mimořádný význam pro svou vysokou účinnost, že byste se na ně měli opravdu důsledně zaměřit? Podle mnoha průzkumů nejen u nás, ale i v zahraničí se manažeři a majitelé nejziskovějších firem shodují na tom, že existují 3 základní oblasti podnikání, do kterých se v dnešní době vyplatí investovat: 1. Webová prezentace (web, internetový obchod, blog atd.) 2. PR (vztahy s veřejností, práce s médii) 3. marketing ( ová komunikace) Všechny tyto 3 oblasti jsou považovány světovými experty na podnikání za jedny z nejúčinnějších zbraní marketingu současnosti. A všechny tyto zbraně by měly bát namířeny na jeden cíl: vztah a budování zákazníkovy důvěry. Webová prezentace Když se zamyslíme nad první výše uvedenou marketingovou zbraní, tak dnes již pravděpodobně nenarazíme na firmu, která by neměla vytvořenu svou vlastní webovou prezentaci. Webová prezentace je jednou z nejlevnějších a nejúčinnějších forem propagace vaší firmy, ale aby přinášela skutečné zisky, musí pochopitelně splňovat několik kritérií kvality, které zde sice nebudeme popisovat, ale jeden z tipů, kde se o nich dozvíte více naleznete např. zde: Nezapomínejte, že klíčem je hodnota a obsah vašich stránek. Možná si myslíte, že návštěvníky zajímá historie vaší firmy a proslov pana ředitele, ale pak se mýlíte. Většina návštěvníků vašich stránek bude hledat informace a řešení svých potřeb a problémů. Je jen na vás, zda jim pomůžete právě vy nebo konkurence.

4 Public relations Pak zde máme další marketingovou zbraň public relations (PR). Tato zbraň je rovněž mimořádně účinná, což mimo jiné potvrzují i roční globální investice firem do této oblasti, které v dnešní době činí více než 100 miliard dolarů. Jedna věc je jasná, tradiční marketingové nástroje jako je např. reklama umírají a přesto jich stále ještě většina firem bezradně využívá ve snaze podpořit image značky. Tento fakt podporuje např. i bývalý šéf marketingu The Coca-Cola Company Sergio Zyman. Takže i na public relations byste měli zaměřit svou pozornost a zahrnout ho do kalendáře vašich akcí. Více informací o tom, jak zrealizovat kvalitní PR na internetu můžete načerpat např. zde: marketing Třetí oblastí, o kterou se v dnešní době vážně začínají zajímat moudří podnikatelé je - marketing. Pozor. Nebavíme se zde o hromadném týdením spamování s vašimi nabídkami a super slevami, kupovaných databázích a dalších podobných přístupech. Tzv. souhlasný marketing je světovými marketingovými experty považován za jednu z nízkonákladových a zároveň nejúčinnějších marketingových zbraní na internetu vůbec. Bez používání tohoto nástroje si dnes již žádná úspěšná firma nedokáže představit své podnikání. marketing je a bude jedním z klíčových marketingových nástrojů firem v 21. století. Čím dříve jej pevně uchopíte a začnete s ním obratně pracovat, tím rychleji dosáhnete lepších výsledků ve vašem podnikání. Více informací o tom co všechno pro vaši firmu může znamenat marketing a jak s ním pracovat si můžete přečíst např. zde:

5 Nejdříve pomáhejte, pak prodávejte Strategie postavená na důvěře Jak vám bylo, když vám někdy někdo nabídl pomoc jen tak a nic za to nechtěl? Jak byste se chovali k někomu, kdo se vám snaží poradit a nemyslí hned v prvním kroku na svůj profit a výhody? Takový postup je zásadní při budování důvěry a vztahu k vašim zákazníkům. Pokud zákazníka získáte na svou stranu tím, že mu nabídnete pomoc v oblasti, která ho trápí nebo kterou musí často řešit, máte vyhráno. Prodávání bez pomáhání totiž dost dobře nefunguje. A dlouhodobé prodávání bez pomáhání nefunguje už vůbec. Zákazník také cítí v podvědomí jistý dluh, který k vám má za vaši pomoc. A naším úkolem je využít tento pocit na správném místě a ve správný čas k tomu, abyste zákazníkovi nabídli příležitost tento dluh splatit. Informace v pravý čas na pravém místě Např. vám pomůže doručit informaci v pravý čas na to pravé místo, k vašemu potenciálnímu nebo stávajícímu zákazníkovi. V jakých konkrétních situacích nám tedy marketing nahrává? Podívejme se na ně. Zákazník na vás nezapomene Ideální příležitostí, kde využít sílu u je nenásilné a cílené připomínání se. Člověk mnohdy rád zapomíná a jinak to není ani s vašimi příjemci v databázi. Proto je nutné hledat způsoby, jak se jim pravidelně připomínat. Klient by přece měl vědět, že jste pořád zde a pořád skvěle připraveni nabídnout své kvalitní služby.

6 Trpělivost růže přinásí Na co čekat? Přece na správný čas. Správný čas, kdy se zákazníkova potřeba potká právě s vaší nabídkou a vaší pomocí, za kterou si již ovšem necháte zaplatit. Toto je nejpodstatnější informace z toho dílu. Proč vlastně budovat vztah? Protože tím zvyšujete pravděpodobnost, že si na vás zákazník vzpomene právě ve chvíli, kdy u něj vznikne potřeba, kterou můžete uspokojit právě vy. A pokud jste předtím odvedli svou práci dobře, jaké důvody má zákazník k tomu, aby vašich služeb nevyužil nebo si u vás produkt nekoupil. Jen velmi málo, protože: A pokud jste zákazníkovi takto kvalitně sloužili, tak mu již nic nemusí bránit k tomu, aby vašich služeb využil nebo si pořídil váš produkt. Zde jsou 3 další důvody, proč nakoupí právě od vás: 1. Nejste mu cizí, zná vás 2. Má k vám důvěru, protože ví, že jste odborníci 3. Je vám zavázán, protože jste ho zásobovali hodnotnými informacemi Máte tedy velkou šanci, že ve chvíli, kdy se potenciální zákazník rozhoduje o tom, kde utratí své peníze, jste to právě vy, kdo se zákazníkovi vybaví v mysli jako první. Konkurence bude vždy až ta druhá. A tohoto vynikajícího výsledku jste dosáhli především proto, že jste odvedli dobrou práci na poli budování vztahu a důvěry např. pomocí marketingu. V zajímavé knížce od Robina Sharmy, Mnich, který prodal své Ferrari je kapitola: Nesobecky pomáhej jiným. Začněte pomáhat a garantujeme vám, že váš telefon nepřestane zvonit.

7 Síla kvalitní databáze, aneb informace musíte mít komu poslat Abyste mohli pomáhat a teprve potom prodávat, musíte mít nejdříve komu pomáhat. Hodnota databáze je pro každou firmu klíčová, ať už máte 500 nebo kontaktů. Není malá ani velká databáze, je jen kvalitní a nekvalitní databáze. A proto je klíčové vaše zaměření na postupné budování databáze relevantních kontaktů. Pracujte efektivně a šetřete čas Využijte nástroje na internetu, které vám šetří čas a zefektivní vaše činnosti. Zaměřte se na webové formuláře, sdílejte informace s kolegy online, připravte seriály, blogy s hodnotnými informacemi. Internet vám k tomuto účelu poskytuje spolehlivé nástroje, které jsou často zdarma. Tento přístup šetří váš drahocený čas a umožňuje vám pracovat velmi efektivně. Využijte toho. Např. díky automatizovanému systému marketingu, nebudete již muset manuálně opakovat jednu věc stále pořád dokola, stačí ji vykonat jen jednou a zbytek za vás vykoná systém Dalším z důvodů, proč marketing používají společnosti se zvučnými jmény je ten, že je osvobodil od mnoha zbytečných provozních starostí, což má samozřejmě pozitivní vliv na jejich efektivitu. Od této chvíle můžete tohoto pozitivního vlivu využít i ve vaší firmě. Akční kroky, které vám pomohou zvýšit váš prodej a zisk: 1. Využijte automatizaci a nedělejte ručně to, co zvládne chytrý automat 2. Systematicky budujte a rozšiřujte databázi vašich zákazníků 3. Pomáhejte a poskytujte vašim zákazníků hodnotné informace zdarma 4. Zaútočte prodejními y 5. Pečujte o vaše zákazníky

8 Buďte posedlí zákazníkem Strategie postavená na zákazníkovi Jak už vyplývá z první části tohoto seriálu, vaším úkolem je být v co nejtěsnějším kontaktu s vašimi zákazníky a kvalitně o ně pečovat, doslova si je hýčkat. K tomu je zapotřebí nejen sledovat marketingové trendy, využívat nové technologie a inovovat vaše produkty a služby. Chcete-li mít skutečně seriózní přístup k podnikání a vytáhnout vaši firmu nahoru, musíte co nejvíce vašeho úsilí, energie a času zaměřit na lepší služby zákazníkovi. Ne, to nestačí, na ty nejlepší služby. Pamatujte na to, že firmy, které si vedou v byznyse nejlépe, se drží strategie rychlé a správné reakce na potřeby zákazníků. Hlavním cílem je postavit marketingovou strategii vaší firmy na zákazníkovi, protože zákazník je středem všeho, co souvisí s vaším podnikáním. Proč posedlost zákazníkem Každá firma je více či méně něčím posedlá. Některé firmy jsou posedlé konkurencí, jiné jsou posedlé marketingovými trendy, ale vaše firma by měla být v prvé řadě posedlá zákazníkem. Firmy, které jsou přímo posedlé zákazníkem dělají vše pro to, aby se jejich cílový zákazník cítil doslova jako král, kterému je co nejlépe slouženo. Je tedy třeba stále usilovat o to, abyste vztahy s vašimi zákazníky neustále posouvali na tu nejvyšší společenskou úroveň. Tipy jak na tom začít pracovat 1. Začněte v rámci vaší firmy silně uvažovat o tom (pokud to již systematicky neděláte), jak ještě mnohem lépe o vaše zákazníky pečovat, jak se jim ještě více přiblížit, jak je ještě více ohromit, šokovat a příjemně překvapovat. 2. Sledujte konkurenci a to, jak pečuje o své zákazníky a pokud vás nějaký prvek zaujme, tak ho vylepšete a začněte používat také. 3. Studujte odborné knihy a články zaměřené na systémy péče o klienta

9 4. Najměte si kvalifikovaného odborníka, který vám pomůže sestavit systém péče o klienta na míru vaší firmy. Přeneste tipy a nápady jak pečovat o zákazníky do marketingového plánu vaší firmy a začněte je realizovat spusťte co nejdříve tento mocnou marketingovou zbraň vaší firmy! Nejvznešenější cíl firmy Chceme, aby se naše firma proslavila vysokou kvalitou produktů a služeb, ale ještě význačnějším cílem je, abychom se stali synonymem nejlepší péče o zákazníky. Mohla by mít podobný cíl i vaše firma? Mít takový vznešený cíl je pro všechny seriózní podnikatele výzvou. Pokud bude celá vaše firma na tomto cíli usilovně pracovat, bezpochyby se dříve nebo později dočká přílivu stále většího počtu nadšených a loajálních zákazníků a začne se bavit pořádnými přírůstky na bankovním kontě. Jedno ze zlatých pravidel marketingu říká: Když se zaměřujete na zákazníka, pořád se zlepšujete a dosahujete stále lepších výsledků. To je důvod proč se na tuto oblast v dnešní době co nejvíce zaměřit. Většina firem se dnes soustředí na prodej, prodej a stále prodej, což je samozřejmě také nutné, ale že právě systém péče o klienta je ta klíčová prodejní zbraň, která jim zvedne prodeje a zisky, jim stále uniká. Jakmile se stanete firmou zaměřenou na zákazníka, je zapotřebí si toto zaměření udržet, jinak začnete opět klesat dolů. Toto zaměření si udržíte např. tím, že o něm budete opakovaně hovořit a vyzvedávat ho na všech různých akcích vaší firmy, jako jsou porady, mítinky apod. Jak poznáte, že je vaše firma skutečně zaměřená na zákazníka? Jedním z ukazatelů bude tzv. šuškanda ve vaší firmě o skutečném vztahu k zákazníkům. Vaši pracovníci musí žasnout na tím, jak je všechno ve vaší firmě zaměřené na zákazníka. Pak to budete dělat správně. Ty nejlepší firmy světa jsou na rozdíl od těch průměrných silně posedlé zákazníkem a tato vlastnost jim pomáhá nepřetržitě profitovat nejen ve slabších obdobích, ale i v obdobích ekonomické recese.

Spolehlivé tipy pro váš e-shop. Trendy na trhu odběrných míst Proč měříme zákaznickou spokojenost?

Spolehlivé tipy pro váš e-shop. Trendy na trhu odběrných míst Proč měříme zákaznickou spokojenost? 2013 e-trend Spolehlivé tipy pro váš e-shop Trendy na trhu odběrných míst Proč měříme zákaznickou spokojenost? Editorial Obsah Trendy E-commerce 2013 pohledem Tomáše Hájka Zeptali jsme se Předních osobností

Více

Řízení vztahů se zákazníky a tvorba hodnoty a přidané hodnoty produktu

Řízení vztahů se zákazníky a tvorba hodnoty a přidané hodnoty produktu Bankovní institut vysoká škola Praha Katedra managementu firem a institucí Řízení vztahů se zákazníky a tvorba hodnoty a přidané hodnoty produktu Bakalářská práce Autor: Petr Pavlas Bankovní management

Více

PROČ A JAK ROZVÍJET LIDSKÉ ZDROJE V MALÉM A STŘEDNÍM PODNIKU

PROČ A JAK ROZVÍJET LIDSKÉ ZDROJE V MALÉM A STŘEDNÍM PODNIKU PROČ A JAK ROZVÍJET LIDSKÉ ZDROJE V MALÉM A STŘEDNÍM PODNIKU Publikace vznikla v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, prioritní osa 4: Systémový rámec celoživotního učení, oblast

Více

JAK ÚSPĚŠNĚ VSTOUPIT NA TRH PRÁCE

JAK ÚSPĚŠNĚ VSTOUPIT NA TRH PRÁCE JAK ÚSPĚŠNĚ VSTOUPIT NA TRH PRÁCE JAK ÚSPĚŠNĚ VSTOUPIT NA TRH PRÁCE Ve spolupráci zpracovaly AXIAL PERSONNEL AGENCY, s. r. o. & Fond dalšího vzdělávání, p. o. MPSV 2 OBSAH 1. ÚVOD...4 2. ZPŮSOBY HLEDÁNÍ

Více

SWARMWISE. Taktická příručka, jak změnit svět. Rick Falkvinge

SWARMWISE. Taktická příručka, jak změnit svět. Rick Falkvinge SWARMWISE Taktická příručka, jak změnit svět Rick Falkvinge Swarmwise Taktická příručka, jak změnit svět Rick Falkvinge Toto je Swarmwise verze 1.1 (první vydání, druhá revize). Rozdíly oproti první vydané

Více

7 osvědčených tipů jak vybudovat základnu věrných zákazníků

7 osvědčených tipů jak vybudovat základnu věrných zákazníků 7 osvědčených tipů jak vybudovat základnu věrných zákazníků 1. lekce Doporučení => nejlepší zdroj nových zakázek Malé a střední firmy dennodenně hledají ať už nové nebo staré, osvědčené marketingové taktiky

Více

Jak napsat podnikatelský plán. aneb kudy vede cesta k úspěchu

Jak napsat podnikatelský plán. aneb kudy vede cesta k úspěchu Jak napsat podnikatelský plán aneb kudy vede cesta k úspěchu CzechInvest Praha 2005 Obsah 1 Předmluva autora.............................................................. 9 2 Podnikatelská morálka a etika..................................................

Více

Jiří Hlavenka. Dělejte. Jak využít Internet k prospěchu firmy i jednotlivce

Jiří Hlavenka. Dělejte. Jak využít Internet k prospěchu firmy i jednotlivce Jiří Hlavenka Dělejte Dělejte byznys na na Internetu Internetu Jak využít Internet k prospěchu firmy i jednotlivce Jiří Hlavenka Dělejte byznys na Internetu Computer Press Praha 1999 Jiří Hlavenka Dělejte

Více

Etický kodex Náš způsob práce 3. vydání

Etický kodex Náš způsob práce 3. vydání Etický kodex Náš způsob práce 3. vydání KRÁSA ETIKY - ETIKA KRÁSY OBSAH 3 L ORÉAL SPIRIT 4 Předmluvy Jean-Paul AGON Emmanuel LULIN 5 Výkonný výbor 6 Koho se tento Kodex týká? 6 Jak tento Kodex používat

Více

PŘÍRUČKA TVŮRCE v LMS Moodle

PŘÍRUČKA TVŮRCE v LMS Moodle Projekt PODPORA MULTIMEDÁLNÍ VÝUKY PŘÍRUČKA TVŮRCE v LMS Moodle Kapitola 1: ELearning nové formy a metody vzdělávání Danuše Bauerová Ostrava 2010 2 ÚVODEM Předkládaný text je součástí Příručky pro tvůrce

Více

Barbora Tichavová - Rozárka a kol. Jak získat nováčky

Barbora Tichavová - Rozárka a kol. Jak získat nováčky Barbora Tichavová - Rozárka a kol. Jak získat nováčky Úvod Právě dnes jsem měla telefonát od Křečka. Prý jestli mám v červnu čas, že dělají seminář o náborech a chtěl by mě tam pozvat na nějaké povídání.

Více

BONUS. Affiliate marketing na Facebooku: Jak vydělat FB stránky. Samuel Hornek

BONUS. Affiliate marketing na Facebooku: Jak vydělat FB stránky. Samuel Hornek BONUS Affiliate marketing na Facebooku: Jak vydělat FB stránky Samuel Hornek Affiliate na sociálních sítích facebookové stránky Vydělávat jako affiliate partner na své vlastní stránce není nic těžkého,

Více

ASPEKTY MARKETINGOVÉ KOMUNIKACE VYSOKÉ ŠKOLY VZHLEDEM K ZÍSKÁNÍ NOVÝCH ZÁKAZNÍKŮ

ASPEKTY MARKETINGOVÉ KOMUNIKACE VYSOKÉ ŠKOLY VZHLEDEM K ZÍSKÁNÍ NOVÝCH ZÁKAZNÍKŮ ASPEKTY MARKETINGOVÉ KOMUNIKACE VYSOKÉ ŠKOLY VZHLEDEM K ZÍSKÁNÍ NOVÝCH ZÁKAZNÍKŮ Miroslava Vaštíková, Kateřina Matušínská, Jindřich Vaněk Úvod Tržní pozice a image VŠ jsou dány tím, jak školy vnímají její

Více

Dale Carnegie & Associates, Inc. Jak se stát úspěšnou vůdčí osobností a efektivně se rozhodovat

Dale Carnegie & Associates, Inc. Jak se stát úspěšnou vůdčí osobností a efektivně se rozhodovat Dale Carnegie & Associates, Inc. Jak se stát úspěšnou vůdčí osobností a efektivně se rozhodovat Nakladatelství Práh 2011 Dale Carnegie & Associates, Inc. Jak se stát úspěšnou vůdčí osobností a efektivně

Více

Je Amerika po krizi stejně dravá, jako byla před ní? str. 18 25

Je Amerika po krizi stejně dravá, jako byla před ní? str. 18 25 NOVINKY 3 / 2011 Je Amerika po krizi stejně dravá, jako byla před ní? str. 18 25 Vítěz kybernetických válek má na prsou lvíčka str. 14 15 Dnešní Švédsko je neformální, ale vysoce profesionální str. 28

Více

Etický kodex společnosti Společnost MetLife Inc. a všechny přidružené společnosti jsou v celém tomto Kodexu označovány jako MetLife a naše

Etický kodex společnosti Společnost MetLife Inc. a všechny přidružené společnosti jsou v celém tomto Kodexu označovány jako MetLife a naše Etický kodex společnosti Společnost MetLife Inc. a všechny přidružené společnosti jsou v celém tomto Kodexu označovány jako MetLife a naše společnost. Za přidruženou společnost jsou považovány všechny

Více

JAK SAMOSTATNĚ A ÚSPĚŠNĚ PODNIKAT VE FINANCÍCH

JAK SAMOSTATNĚ A ÚSPĚŠNĚ PODNIKAT VE FINANCÍCH www.milionovapraxe.cz JAK SAMOSTATNĚ A ÚSPĚŠNĚ PODNIKAT VE FINANCÍCH Radoslav Černý 2013 Jak samostatně a úspěšně podnikat ve financích napsal Radoslav Černý pro www.milionovapraxe.cz Prohlášení Tento

Více

Řízení lidského kapitálu v organizaci AIESEC

Řízení lidského kapitálu v organizaci AIESEC Univerzita Palackého v Olomouci Filozofická fakulta Řízení lidského kapitálu v organizaci AIESEC Bakalářská práce 2011 Kristýna Potůčková Univerzita Palackého v Olomouci Filozofická fakulta Řízení lidského

Více

Vytváření SDÍLENÉ HODNOTY. Průvodce novou firemní (r)evolucí

Vytváření SDÍLENÉ HODNOTY. Průvodce novou firemní (r)evolucí Vytváření SDÍLENÉ HODNOTY Průvodce novou firemní (r)evolucí Valerie Bockstette a Mike Stamp Doplněno českými případovými studiemi O FSG Hledáme lepší cesty, jak řešit společenské problémy FSG je nezisková

Více

Strategický průvodce k úspěšnému využívání a šíření výsledků projektů výzkumu a vývoje

Strategický průvodce k úspěšnému využívání a šíření výsledků projektů výzkumu a vývoje O. Mc Nerney (hlavní autor) A. Stachowicz, P. Czupryński, E. Philpott, D. Kolman, D. Martin, E. Hermann Strategický průvodce k úspěšnému využívání a šíření výsledků projektů výzkumu a vývoje Aby evropský

Více

ČAS PRO ZMĚNU: k rovnováze práce a soukromí

ČAS PRO ZMĚNU: k rovnováze práce a soukromí Průvodce slaďováním soukromého a pracovního života ČAS PRO ZMĚNU: k rovnováze práce a soukromí Blanka Junová www.pracenadalku.cz www.pracenadalku.cz Předmluva Dostává se vám do ruky text vycházející z

Více

Výzkum potřeb zaměstnanců/kyň a zaměstnavatelů regionu Kunovicka k problematice Slaďování pracovního a rodinného života

Výzkum potřeb zaměstnanců/kyň a zaměstnavatelů regionu Kunovicka k problematice Slaďování pracovního a rodinného života Výzkum potřeb zaměstnanců/kyň a zaměstnavatelů regionu Kunovicka k problematice Slaďování pracovního a rodinného života Vypracoval SUK, o.s. Červen 2012 Strana 1 Osah I. Teoretická část...2 1Požadavky

Více

3. PŘEDPOKLADY PRO PREZENTACI SOCIÁLNÍ SLUŽEB

3. PŘEDPOKLADY PRO PREZENTACI SOCIÁLNÍ SLUŽEB Královéhradecký kraj METODIKA PREZENTACE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB Zpracovatel: GI projekt o.p.s. Název projektu: Rozvoj dostupnosti a kvality sociálních služeb v Královéhradeckém kraji II Registrační číslo projektu:

Více

Jak využít metodu street law při výuce práva

Jak využít metodu street law při výuce práva Jak využít metodu street law při výuce práva Lucia Madleňáková Olomouc 2012 Úvodní slovo Vážení a milí kolegové, dostává se vám do rukou příručka, jejímž cílem je usnadnit vám zavádění předmětu (či výukové

Více

souvislost teorie managementu s řídící činností vedoucího pracovníka školy základní přehled o manažerských kompetencích

souvislost teorie managementu s řídící činností vedoucího pracovníka školy základní přehled o manažerských kompetencích 2 STRATEGICKÝ MANAGEMENT 2.1 Cíle souvislost teorie managementu s řídící činností vedoucího pracovníka školy charakterizovat poslání školy rozdíl mezi posláním a vizí organizace charakteristika strategických

Více

Jak se stát koučem aneb kdy se to ve dvou (a více) lépe táhne

Jak se stát koučem aneb kdy se to ve dvou (a více) lépe táhne Jak se stát koučem aneb kdy se to ve dvou (a více) lépe táhne Odpověď na takto položenou otázku se zdá být nasnadě koučem se přece stanu absolvováním speciálních tréninků s následnou supervizí či certifikací,

Více

JAK ZÍ SKAT PRA CÍ, KTERA VA S BUDE NEJEN Z ÍVÍT, ALE Í BAVÍT

JAK ZÍ SKAT PRA CÍ, KTERA VA S BUDE NEJEN Z ÍVÍT, ALE Í BAVÍT JAK ZÍ SKAT PRA CÍ, KTERA VA S BUDE NEJEN Z ÍVÍT, ALE Í BAVÍT Petra Harazímová www Blahopřeji Vám a zároveň děkuji! Je úžasné, že se zajímáte o rozvoj své osobnosti, že jste se rozhodli udělat něco sami

Více

KAPITOLA 9 PŘÍKLADY PŮSOBIVÝCH PREZENTACÍ

KAPITOLA 9 PŘÍKLADY PŮSOBIVÝCH PREZENTACÍ KAPITOLA 9 PŘÍKLADY PŮSOBIVÝCH PREZENTACÍ V této kapitole: Seznámíte se s řadou příkladů působivých prezentací Uvidíte, jak základní principy vytváření působivých prezentací vypadají po aplikování na různá

Více

Hodnota mravní integrity. Etický kodex

Hodnota mravní integrity. Etický kodex Hodnota mravní integrity Etický kodex 01 Slovo generálního ředitele... 02 Poselství výkonného ředitele... 04 Závazek k našim hodnotám... 06 Aplikace našeho kodexu... 10 Naše odpovědnost... 14 Jak získat

Více

Měsíční soutěž na webu, 1. kolo

Měsíční soutěž na webu, 1. kolo Měsíční soutěž na webu, kolo Operační program lidské zdroje a zaměstnanost Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ), který je financovaný Evropským sociálním fondem (ESF), pomáhá konkrétním

Více