Monitoring noviná ských test. Listopad 2012

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Monitoring noviná ských test. Listopad 2012"

Transkript

1 Monitoring noviná ských test Listopad 2012

2 zdroj model ŠKODA název lánku/typ testu AutoTip Rapid 1,2 MPI Test Auto motor a sport Rapid 1,2 TSI Test Sv t motor Citigo 1,0 MPI/55 kw Dlouhodobý test ifaster.cz Rapid 1,4 TSI DSG Srovnávací test (Peugeot 301 1,6 HDi) novinky.cz Superb Combi 2,0 TDI 4x4 Test zdroj model ŠKODA název lánku/typ testu AutoBild Octavia 2,0 TDI Srovnávací test 13 kompakt Auto Zeitung Octavia 2,0 TDI Srovnávací test 13 kompakt autonews.de Auto Zeitung Yeti 2,0 TDI 4x4 Yeti 2,0 TDI 4x4 Srovnávací test (KIA Sportage 2,0 CRDi AWD a Mini Countryman Cooper SD ALL4) Srovnávací test (Mitsubishi ASX 1,8 DI-D 4WD a Opel Mokka 1,7 CDTI 4x4) motor-traffic.de Citigo 1,0 MPI/55 kw Test Süddeutsche Zeitung Rapid 1,2 TSI Test AutoBild Yeti 2,0 TDI 4x4 Srovnávací test (Mini Countryman Cooper SD ALL4, Mitsubishi ASX 1,8 DI-D 4WD a Opel Mokka 1,7 CDTI 4x4)

3 zdroj model ŠKODA název lánku/typ testu news.at Fabia Monte Carlo 1,2 TSI Test zdroj model ŠKODA název lánku/typ testu The Telegraph Superb Combi GreenLine Test cars.uk.msn.com Citigo 1,0 MPI/55 kw Test The Sunday Times Rapid 1,2 TSI Test Autocar Rapid 1,6 TDI Test AutoExpress Rapid 1,2 TSI Test zdroj model ŠKODA název lánku/typ testu Sunday World Rapid 1,2 TSI Test zdroj model ŠKODA název lánku/typ testu carsguide.com.au Fabia RS Test carsguide.com.au Yeti 1,8 TSI 4x4 Test

4 eská republika AutoTip Test: ŠKODA Rapid 1,2 MPI datum: hodnocení: Známka 2 + dynamika v nízkých rychlostech + kultivovan jší projev motoru oproti HTP - vyšší spot eba Motorá i si dali záležet na odhlu n ní, akustický projev te nijak nevybo uje ze zvyklostí moderních t íválc. Slad ní plynu a spojky ústí v plynulé rozjezdy i zcela bez tréninku. Zcela p eskládané rychlostní stupn, zejména t i nejnižší, zrychlují lehký Rapid uspokojiv. V z se p es silni ní nerovnosti p enáší leh eji než dvanáctistovka TSI, a p esto nepotvrzuje obavy z nedostatku adheze. I pro základní verzi modelu jsou p ehnané náklony neznámým pojmem

5 eská republika Auto motor a sport Test: ŠKODA Rapid 1,2 TSI datum: hodnocení: 3,5/5 + jisté chování i v extrémních situacích + pohodlná sedadla, p irozený posaz za volantem - výhled dozadu, nižší komfort odpružení Nová globální ŠKODA nabízí mimo ádný prostor. I dlouháni mají vzadu za sebou slušnou rezervu pro kolena. Spíše oceníte vysokou porci to ivého momentu už pod ot./min. Na dálnici se Rapid spokojí se 6,6 l/100 km. Když dojde na lámání chleba a pot ebujete ost e zm nit sm r, tak se ŠKODA chová jist a ve štychu vás nenechá. P irozenou pozici za volantem chválíme, stejn jako úzké provedení st edového panelu.

6 eská republika Sv t motor Dlouhodobý test: ŠKODA Citigo 1,0 MPI/55 kw datum: hodnocení: + perfektn vylad ný podvozek + výkonný a úsporný motor - nekomfortní ovládání oken a jiná p ehnan úsporná opat ení n kolikahodinovou cestu po n mecké dálnici stosedmdesátkou jsme p ežili s velkým údivem nad kvalitami vozu. Vedle odleh ené mechaniky vd í za zázra nou spot ebu vodou chlazeným výfukovým svod m. Redaktor Matouš Jelínek naskládal do Citigo celou kapelu. Poklona všem zú astn ným. Trasu Kosmonosy Vrchlabí a zp t projel s pr m rem 55,19 km/h a p esným dotankováním mu byla nam ena spot eba 3,293 l/100 km. I nejmenší ŠKODA nabízí kus auta navíc. V jednoduché podob p ináší nejnov jší koncernovou techniku.

7 eská republika ifaster.cz Srovnávací test: ŠKODA Rapid 1,4 TSI DSG a Peugeot 301 1,6 HDi datum: hodnocení: 1. ŠKODA, 2. Peugeot + ú inn jší odhlu n ní + prakti t jší vnit ní uspo ádání - vysoká cena U 301 se šet ilo i na odhlu n ní, což poznáte už podle zvuku p i zavírání dve í. Horší je to, že se absence kvalitního odhlu n ní projevuje za jízdy. Vhodn jší pozici za volantem vozu ŠKODA si najdete snáze díky volantu nastavitelnému v obou osách. Na rozdíl od 301 pot ší i osv tlená p ihrádka p ed spolujezdcem. Další velkou výhodou modelu Rapid je jeho zavazadlový prostor. Podvozek ŠKODA nabízí více jistoty v zatá kách i mimo n. Je také lépe izolován od veškerých vn jších zvuk. Jestliže bych si m l vybrat sám za sebe, p iklonil bych se k vozu Rapid. P esv d ila m jeho prakti nost, vzhled, modern jší a útuln jší interiér a dobré jízdní vlastnosti.

8 eská republika novinky.cz Test: ŠKODA Superb Combi 2,0 TDI 4x4 datum: hodnocení: 4/5 + prostor pro nohy a kolena + využitelnost obrovského zavazadelníku - vrcholná výbava není kompletní Výborné bylo na testovaném exemplá i dílenské zpracování. Prakti nost vozu Superb je výte ná, místa je totiž dostatek nejen vp edu, kde lze seda ky se ídit ve velkorysém rozsahu, ale i vzadu. Velikost kufru nesnížil ani pohon 4x4 Skv le funguje pohon 4x4, p ipojení zadních kol je bleskurychlé a zajiš uje vozu perfektní trakci nap íklad p i velmi prudkém rozjezdu. Superb v nejvyšším provedení má bezpochyby sv j smysl

9 N mecko AutoBild Srovnávací test: ŠKODA Octavia 2,0 TDI a 12 konkurent datum: hodnocení: 1. VW Golf (529), 2. Audi A3 (504), 3. ŠKODA Octavia (490), 4. BMW 1 (489), 5. Ford Focus (480), 6. Mercedes-Benz A (477), 7. KIA Cee d (473), 8. Volvo V40 (471), 9. Hyundai i30 (468), 10. Honda Civic (460), 11. Citroën C4 (443), 12. Peugeot 308 (440), 13. Mitsubishi Lancer (419) + vnit ní prostornost + velký kufr - úzká p ední sedadla KIA Cee d se prosadila mezi asijskými vozy, ŠKODA Octavia mezi svými evropskými soupe i a Audi A3 zvít zilo v nejt žší konkurenci mezi n meckými prémiovými zna kami. Posádku hý ká pohodlné pérování a dokonce i vedlejší silnice 3. t ídy se zdají mén rozbité. Kliky dve í, spína e sv tlomet, páka ru ní brzdy ne úpln moderní, ale stále solidní. Prostorový velikán p esv d í hodnotnou mechanikou a komfortem vhodným pro rodinné využití. Také 3. místo putuje ke koncernu VW. ŠKODA s velkým kufrem a dobrou nabídkou prostoru sice stojí na základech starého Golfu, ale za vydané peníze poskytuje p ebytek automobilové hodnoty.

10 N mecko Auto Zeitung Srovnávací test: ŠKODA Octavia 2,0 TDI a 12 konkurent datum: hodnocení: 1. Volkswagen Golf (3 226), 2. Audi A3 (3 157), 3. Mercedes-Benz A (3 069), 4. Volvo V40 (3 066), 5. ŠKODA Octavia (3 063), 6. Ford Focus (3 058), BMW 1 a KIA Cee d (3 052), 9. Renault Mégane (3 041), 10. Honda Civic (3 023), 11. Hyundai i30 (3 021), 12. Opel Astra (2 987), 13. Mazda 3 (2 956) + nejv tší zavazadelník + snadné ovládání - vyšší cena a slabší garance Žádný jiný v z nepobere 4 osoby a jejich zavazadla tak snadno jako ten eský. Nejlepší známky získává Octavia za logické a intuitivní ovládání. I bez adaptivních tlumi zvládá špatné silnice dost dob e a prokazuje bohaté rezervy na extrémn špatných cestách. P edevším spot eba 5,8 l na 100 km spl uje sou asné požadavky. idi i spolujezdec t ží z širokého rozsahu se ízení pohodlných p edních sedadel. Krátce p ed st ídáním stráží bojovala prostorná ŠKODA Octavia na 5. míst velmi state n.

11 N mecko autonews.de Srovnávací test: ŠKODA Yeti 2,0 TDI 4x4, KIA Sportage 2,0 CRDi AWD a Mini Countryman Cooper SD ALL4 datum: hodnocení: 1. ŠKODA (4,5/5), KIA a Mini (4/5) + zna ná variabilita, hodn místa + nejlepší celek - hlu ný motor se silnými vibracemi Mnoho kladných bod sbírá Yeti za sv j vnit ní prostor. Kokpit p sobí uspo ádaným a nesmírn solidním dojmem. Zvlášt vzadu se sedí pohodln s odpovídajícím místem pro hlavu a nohy. Praktický systém sedadel prospívá také prostoru pro zavazadla. Zdravou st ední cestou jde Yeti. Docela tvrd, ale nikoliv nepohodln odpružený eský v z je p íjemným autem pro cestování, které si p esto troufne i na jízdu po nezpevn ných cestách. Za p íznivých 80 eur m že být Yeti dovybaven off-roadovým paketem. Nejvylad n jší koncepci poskytuje ŠKODA Yeti. P i opravdu kompaktních rozm rech nabízí pozoruhodný prostor, díky uspo ádání sedadel je velice variabilní a disponuje líbivým interiérem.

12 N mecko Auto Zeitung Srovnávací test: ŠKODA Yeti 2,0 TDI 4x4, Mitsubishi ASX 1,8 DI-D 4WD a Opel Mokka 1,7 CDTI 4x4 datum: hodnocení: 1. ŠKODA (3 015), 2. Opel (2 847), 3. Mitsubishi (2 811) + nejvyšší užite né zatížení + nejlepší komfort odpružení - vysoká cena ŠKODA je vp edu sice trochu užší než Mitsubishi, ale díky tém kolmým bo ním okn m a d myslnému využití prostoru nabízí více místa vp edu i vzadu. Také na téma zavazadlového prostoru Yeti rychle ukáže, jak se to d lá. Ani povolená hmotnost brzd ného p ív su kg není pro Mokku žádná sláva Yeti smí táhnout 2 tuny. Použité materiály d lají v tšinou lepší dojem než v rustikáln p sobícím Mitsubishi. Úrovn vozu ŠKODA však Opel nedosahuje a to platí i pro p ehlednost. Motory Mitsubishi a p edevším Opelu klapou mnohem slyšiteln ji než 2,0 TDI a p i vyšších rychlostech si ŠKODA odpustí i jízdní a aerodynamický hluk, který trápí p edevším Opel. Pokud jde o jízdní dynamiku, st ží se v této t íd najde n co lepšího než Yeti. Koruna náleží suverénnímu vít zi testu tím je ŠKODA Yeti.

13 N mecko motor-traffic.de Test: ŠKODA Citigo 1,0 MPI/55 kw datum: hodnocení: + isté zpracování a p ív tivá obsluha + jisté jízdní vlastnosti - zvlášt p i svižné jízd vyšší než udávaná spot eba Nejnov jším p íkladem je ŠKODA Citigo, která je p i celkové délce 3,56 m a rozvoru 2,42 m plnohodnotným ty místným vozem. Zvlášt atraktivní je v p tidve ovém provedení. P ístroje má idi v zorném poli, tla ítka a ovlada e jsou ergonomicky správn rozmíst ny a obsluha se provádí nanejvýš intuitivn. idi a spolujezdec sedí na tuhých, ale dostate n pohodlných sedadlech. Dokonce i vysocí dosp lí mají k dispozici dostatek místa. Díky dobrému nalad ní pružin/tlumi a jistému chování p i jízd Citigo projíždí zatá kami jedna radost. S pr m rem otá ení 9,8 m p itom ani nejužší parkovišt není problémem a idi najde mnohá parkovací místa, která pro jiné z stanou nep ístupná.

14 N mecko Süddeutsche Zeitung Test: ŠKODA Rapid 1,2 TSI datum: hodnocení: + místo v interiéru i zavazadelníku + krása v jednoduchosti - málo ú inná ventilace Ani pln obsazená nep sobí 105ko ová verze nedostate n motorizovaná. Také p ímé ízení a vylad ný podvozek ladí se sportovním zvukem motoru: brzdou zábavy tedy ŠKODA není. Skute n pozoruhodná je prostorová nabídka tohoto prodlouženého derivátu Pola. Zavazadlový prostor je se svými 550 litry konkurencí pro luxusní limuzíny. Rovn ž uvnit se cestuje s volností, kterou sportovn elegantní konkurenti s širokými podb hy jen st ží nabídnou. Spot eba 6,2 litru na naší standardní trati je na benzinový motor nadmíru úctyhodná.

15 N mecko AutoBild Srovnávací test: ŠKODA Yeti 2,0 TDI 4x4, Mini Countryman Cooper SD ALL4, Mitsubishi ASX 1,8 DI-D 4WD a Opel Mokka 1,7 CDTI 4x4 datum: hodnocení: 1. ŠKODA (515), 2. Mini (479), 3. Opel (476), 4. Mitsubishi (471) + dynamika jízdních vlastností + využití vnit ního prostoru - pon kud letargický motor Yeti umí mnohé jednoduše nejlépe. Další výhodou jsou t i odd lená zadní sedadla, která se dají skláp t, p ekláp t a vyjímat. Zavazadlový prostor pojme maximáln ohromných litr, k tomu se p idává nejv tší zatížení 513 kg a nejvyšší hmotnost p ív su 2 tuny. Dvoulitrové TDI zní vlídn, b ží tiše a kultivovan. Nikdo by ne ekl, že Yeti je jen auto z rozumu. Na to je p íliš zábavné p i jízd. Pohybuje se hbit a obratn, skv le se ídí. Nikoliv poprvé se suverénním vít zem stává sympatická ŠKODA Yeti. Yeti šikovn spojuje p ednosti kombi, minivanu a SUV do jednoho auta.

16 Rakousko news.at Test: ŠKODA Fabia Monte Carlo 1,2 TSI datum: hodnocení: + jízdní vlastnosti + dobrá výbava v cen - nezaznamenány Testovali jsme sportovní v z ŠKODA a došli k záv ru, že eši ud lali všechno správn. Na dálnici ukáže ŠKODA Fabia se svým 105ko ovým TSI nesmírn agilní jízdní vlastnosti pro každý den. Ani v kopcích neukáže žádné slabiny a prom ní se v rallye-sportovce. Ve spot eb se projevuje spíše umírn n. Odpovídající místo nalezne posádka vp edu i vzadu. Výborný výhled všemi sm ry iní parkovací asistent postradatelným. Kokpit a veškeré ovlada e jsou ergonomicky uspo ádané a intuitivn obsluhovatelné.

17 Velká Británie The Telegraph Test: ŠKODA Superb Combi GreenLine datum: hodnocení: 4/5 + místo pro nohy zadních cestujících + pom r kvality a ceny - malý motor ve velkém aut není p íliš úsporný Pokud chcete velké pohodlné kombi, je ŠKODA Superb t žko k p ekonání Uvnit netrvá p íliš dlouho pochopit, pro majitelé Superb tak moc milují. Ten v z sice neoslní, ale má prvot ídní smysl pro spln ní svého ú elu. Jeho interiér se vyzna uje zdrženlivou jednoduchostí, logicky rozmíst nými ovlada i a kvalitou, která snese srovnání s Audi. Vezmeme-li v úvahu velikost vozu a prokazatelnou technickou vysp lost, je cena skute n udivující.

18 Velká Británie cars.uk.msn.com Test: ŠKODA Citigo 1,0 MPI/55 kw datum: hodnocení: + prostorný interiér + výkonný motor - lehké a necitlivé ízení Vozidla jako Citigo krásn pasují do zastav ných ploch. Je z nich snadný výhled, a proto se jednoduše manévruje p i parkování. Je také relativn praktický. T ídve ová karoserie sice znamená ob as obtížn jší p ístup, ale ve ty ech se sedí docela pohodln. Kabina je chyt e ešená a poskytuje pocit prostornosti. Když jsem v cíli cesty vystoupil z vozu, nebyl jsem rozmrzelý, unavený, rozzlobený, a dokonce ani trochu podrážd ný z toho, že jsem za hodinu a p l ujel jen 19 mil. Pokud bydlíte ve m st, s vozem Citigo se vám bude skv le žít. S 251 litry je zavazadelník tak velký jako u v tšiny aut o t ídu výše nap íklad o užite ných 40 litr více, než má naše dlouhodob testované Suzuki Swift. Citigo je p sobivý v z a vnit ní hlas nám íká, že práv tuto verzi bychom cht li.

19 Velká Británie The Sunday Times Test: ŠKODA Rapid 1,2 TSI datum: hodnocení: 2/5 + chytré detaily + uvnit se snadno zabydlíte - trochu nudný v z Vzpomínám si na velké tmavé místo, jesky ovit tajemné. To musí být kufr. Všech 550 litr je k dispozici ješt p ed sklopením sedadel nesmírn praktické. Kdosi, s nímž jsem mluvil, ekl, že v jednoduchých prolisech karoserie vidí kontury BMW ady 3 Užívám si schopného azení, lehkého ízení, slušného odhlu n ní a nedostatku dramat, což je vlastn docela uklid ující. Všechno je tak, jak má být. Jsou mezi námi mnozí, kte í up ímn milují nenápadnost vozu, zvlášt když je spojena se spolehlivostí a dobrou cenou, jak tomu u zna ky ŠKODA bývá.

20 Velká Británie Autocar Test: ŠKODA Rapid 1,6 TDI datum: hodnocení: + vnit ní prostor v podélném sm ru + p edvídatelné jízdní vlastnosti - hlu n jší motor Vysocí dosp lí se za sebe pohodln posadí. Rapid vypadá jako sedan, ale opravdu je to velmi praktický hatchback s 550 až litry zavazadlového prostoru podle toho, co ud láte se zadními sedadly. P tistup ová p evodovka adí brilantn a odezva motoru je okamžitá. Rapid je nenáro ný spole ník. ídí se precizn a snadno na rovin a jeho konzistentní p esnost je to, co jsme požadovali v zatá kách. Vykazuje p sobivou úrove prostoru a dobrý výkon i hospodárnost vzhledem ke své cen. Tam by sm ovalo naše doporu ení.

21 Velká Británie AutoExpress Test: ŠKODA Rapid 1,2 TSI datum: hodnocení: 4/5 + praktický v z za dobrou cenu + prostorná kabina a ohromný kufr - nepohodlná jízda na nerovnostech Linie jsou isté a úhledné. P estože se za ním málokdo oto í, po ítá se to uvnit a tady Rapid boduje. idi a spolujezdec vp edu mají spoustu místa pro nohy, zatímco dlouháni nemají problém pohodln se usadit vzadu. Interiér je robustn sestaven z materiál dobré kvality, spína e a ovlada e jsou perfektn rozvrženy. Dojem prostornosti povyšuje kufr, který má nejv tší objem ve své t íd. Lehké a p esné ízení i slušná p ilnavost p ispívají k pocitu klidu a dobré ovladatelnosti na silnici. Žádný jiný v z ve t íd (mimo tém identický SEAT Toledo) se mu nem že rovnat prostorem a 1,2litrový turbomotor je úplný skvost.

22 Irsko Sunday World Test: ŠKODA Rapid 1,2 TSI datum: hodnocení: + p sobivý objem kufru + p íznivé provozní náklady - jednodušší design Tep vám sice nezrychlí, ale bude to rozumná volba dob e zkonstruovaného a dostupného rodinného vozu. A už sedíte ve voze kdekoliv, nabízený prostor je prost skv lý. Když jsem své dlouhé t lo pohodln usadil do seda ky idi e, m j dosp lý spolucestující sedící za mnou si ješt užíval bohaté místo pro své nohy. Interiér je funk ní a vyzna uje se dobrým zpracováním. Rapid 1,2 TSI na m skute n zap sobil Rapid se na silnici chová solidn a zatá ky zvládá s lehkostí. Není na trhu mnoho takových voz, které by za danou cenu mohly nabídnout všechny p ednosti, jaké má Rapid. S nízkými provozními náklady a dob e zpracovaným prostorným interiérem dává Rapid skv lý smysl.

23 Austrálie carsguide.com.au Test: ŠKODA Fabia RS datum: hodnocení: + možnosti individualizace + úrove p ilnavosti - vyšší úrove jízdního a aerodynamického hluku Motor mohutn táhne v celé ší i otá ek a je skv le slad n s p evodovkou, která nabízí bleskov rychlá p e azení v manuálním režimu a je docela dobrá v automatickém. Širší pneumatiky a elektronický uzáv r diferenciálu XDL, který p ibrz uje vnit ní p ední kolo, aby potla il nedotá ivost, p ispívají k jízdní dynamice a dávají malému hatchbacku ŠKODA vysokou úrove p ilnavosti Bylo pot šující, že auto neopustilo stopu a neztratilo p ilnavost ani s vypnutou trak ní kontrolou. Není pochyb o tom, že Fabia RS je báje ný hothatch Má osobitý a atraktivní design, je praktická s brilantní kombinací motoru a p evodovky, rychlým ízením a velkorysými sedadly. Celkov je Fabia RS roztomilým lenem malé rodiny hothatch, který poskytne požitek z jízdy a pot ší i p i projíž kách po m st.

24 Austrálie carsguide.com.au Test: ŠKODA Yeti 1,8 TSI 4x4 datum: hodnocení: 3,5/5 + stabilita karoserie + zadní sedadla VarioFlex - sv tlá výška limitující využitelnost v terénu Uvnit je kabina p íjemná a vzdušná. P ístrojový štít vypadá úhledn a kožený volant je na dotyk p íjemný a vysoce kvalitní. P tihv zdi kové hodnocení, 7 airbag, výškov nastavitelné hlavové op rky, ESC, ABS, EBD a ASR d lají z vozu Yeti bezpe né malé SUV. Citlivé ovládání, velmi malé náklony karoserie, jemná p evodovka DSG a dostate ná dávka elánu d lají z vozu Yeti zábavné silni ní vozidlo se schopností vypravit se na blátivé cesty. Zap áhn te tohle zví e a Yeti se stane solidním kompaktním SUV pro rodinu nebo rozumného dobrodruha.

SIMPLY CLEVER. Nová ŠKODA Superb

SIMPLY CLEVER. Nová ŠKODA Superb SIMPLY CLEVER Nová ŠKODA Superb Asi tak t i roky života strávíte v aut. Vybírejte proto s rozvahou. Nová ŠKODA Superb. Bez cestování si už dnešní sv t asi nikdo z nás nedovede p edstavit. I když Vám p

Více

Monitoring novinářských testů. Únor 2012

Monitoring novinářských testů. Únor 2012 Monitoring novinářských testů Únor 2012 zdroj model ŠKODA název článku/typ testu autoweb.cz Superb 2,0 TDI DSG 4x4 Test Autohit Citigo 1,0 MPI/44 kw Test Technický týdeník Yeti 2,0 TDI 4x4 Test hybrid.cz

Více

Monitoring novinářských testů. Březen 2012

Monitoring novinářských testů. Březen 2012 Monitoring novinářských testů Březen 2012 zdroj model ŠKODA název článku/typ testu autopruvodce.cz Citigo 1,0 MPI/44 kw Test veciautomobilove.cz Octavia Scout 2,0 TDI Test Auto 7 Octavia Combi 1,6 TDI

Více

Monitoring novinářských testů. Srpen 2012

Monitoring novinářských testů. Srpen 2012 Monitoring novinářských testů Srpen 2012 zdroj model ŠKODA název článku/typ testu Žena a život Fabia 1,2 TSI Test AutoTip Superb Combi 3,6 FSI Test veciautomobilove.cz Superb 2,0 TDI Test Svět motorů Octavia

Více

Monitoring novinářských testů. Červen 2013

Monitoring novinářských testů. Červen 2013 Monitoring novinářských testů Červen 2013 zdroj model ŠKODA název článku/typ testu Svět motorů Superb Combi 2,0 TDI Test Svět motorů Octavia Combi 2,0 TDI 4x4 Test Auto TIP Octavia Combi 2,0 TDI Test Autohit

Více

Monitoring novinářských testů. Srpen 2011

Monitoring novinářských testů. Srpen 2011 Monitoring novinářských testů Srpen 2011 zdroj model ŠKODA název článku/typ testu Svět motorů Roomster 1.4 TDI Recenze ojetého vozu Auto motor a sport Yeti 1.4 TSI 4x2 Test Auto motor a sport Superb 2.0

Více

Monitoring novinářských testů. Listopad 2011

Monitoring novinářských testů. Listopad 2011 Monitoring novinářských testů Listopad 2011 zdroj model ŠKODA název článku/typ testu autoweb.cz Citigo 1,0 MPI/55 kw Srovnávací test s Citroënem C1 1,0i auto.cz Yeti 1,4 TSI Test ifaster.cz Fabia RS Test

Více

PRÁCE ZÁBAVOU. RADOST Z KVALITNÍ, SILNÉ A VYTRVALÉ TECHNIKY. www.dolmar.com

PRÁCE ZÁBAVOU. RADOST Z KVALITNÍ, SILNÉ A VYTRVALÉ TECHNIKY. www.dolmar.com OLMAR PRÁCE ZÁBAVOU. RADOST Z KVALITNÍ, SILNÉ A VYTRVALÉ TECHNIKY. www.dolmar.com 3 KDYŽ CHCETE Z STAT 80 LET NA ŠPICI, MUSÍTE BÝT PRVOT ÍDNÍ. Již 80 let p ihlížíme pot ebám zákazníka p i obchodní strategii

Více

!"#$!%#"&'"!(#")*+,-./'$0+$1!"#!$%&'()

!#$!%#&'!(#)*+,-./'$0+$1!#!$%&'() !"#$!%#"&'"!(#")*+,-./'$0+$1!"#!$%&'() zdroj model ŠKODA Superb Combi 2,0 TDI Test Octavia Combi 2,0 TDI 4x4 Test Auto TIP Octavia Combi 2,0 TDI Test Autohit Octavia Combi 1,8 TSI Elegance Test (Tomáš

Více

Monitoring novinářských testů. Červen 2011

Monitoring novinářských testů. Červen 2011 Monitoring novinářských testů Červen 2011 zdroj model ŠKODA název článku/typ testu Sedmička Octavia Combi 1,6 TDI DSG Test Auto Tip Octavia Scout 2,0 TDI DSG Test zdroj model ŠKODA název článku/typ testu

Více

Trendy. Premiéry. Zkušební jízdy.

Trendy. Premiéry. Zkušební jízdy. «PREVIEW KIA Venga «TÉMA Hurá na hory! Jak se lyžuje v Česku NOVĚ ON-LINE na www.grandprinc.cz Časopis pro širokou motoristickou veřejnost č. 2 / ročník 9. - ZDARMA 10. 18. dubna 2010 v Lipsku DIRECT LINE

Více

Požitek, nebo užitek?

Požitek, nebo užitek? TECHNIKA SROVNÁVACÍ TEST Ibiza ST 1.4 16V Style vs. Fabia Combi 1.2 TSI Elegance Text: Roman Poláček, Martin Machala Foto: Pavel Novák Testy Světa motorů SM 23 Vyšlo 7. 6. 2010 SM 24 Vyšlo 14. 6. 2010

Více

Paříž s plnou parádou, nebo slevy v Tokiu?

Paříž s plnou parádou, nebo slevy v Tokiu? SROVNÁVACÍ TEST Wagon 2.2 MZR-CD, Grandtour Paříž s plnou parádou, nebo slevy v Tokiu? už řadu let útočí poměrem ceny a výbavy. Teď mu šlapou na paty konkurenti z Japonska. Doženou ho? A co nabízejí navíc?

Více

Hyundai se drží zavedeného třídního

Hyundai se drží zavedeného třídního SROVNÁVACÍ TEST i30 1.6 CRDi vs. Octavia 1.6 TDI Souboj roku Zářijová kampaň e vzbudila rozruch v jeho prodejnách stály škodovky coby hlavní konkurenti, aby si zákazník udělal vlastní názor. se prý srovnání

Více

Univerzita Pardubice Fakulta ekonomicko-správní

Univerzita Pardubice Fakulta ekonomicko-správní Univerzita Pardubice Fakulta ekonomicko-správní Firemní webová prezentace: zásady tvorby firemního webu Jaroslav Nulí ek Bakalá ská práce 2009 Prohlašuji: Tuto práci jsem vypracoval samostatn. Veškeré

Více

SROVNÁVACÍ TEST Škoda Superb 2.0 TDI vs. Volkswagen Passat 2.0 TDI Dorůstání

SROVNÁVACÍ TEST Škoda Superb 2.0 TDI vs. Volkswagen Passat 2.0 TDI Dorůstání SROVNÁVACÍ TEST 2.0 TDI vs. Passat 2.0 TDI Dorůstání Testy Světa motorů Začátečnická léta superbu se završují. Zlepšuje se ve všech směrech, od vnitřního prostoru k jízdnímu pohodlí. Jaké šance nechá staršímu

Více

SPORTOVNÍ AUTA NISSAN MICRA. Grand V MALÉM PROVEDENÍ ČAS K PŘEZUTÍ NA LETNÍ PNEUMATIKY VÝJIMEČNĚ ÚSPORNÝ SOUTĚŽ MOTOCYKL ROKU V PLNÉM PROUDU

SPORTOVNÍ AUTA NISSAN MICRA. Grand V MALÉM PROVEDENÍ ČAS K PŘEZUTÍ NA LETNÍ PNEUMATIKY VÝJIMEČNĚ ÚSPORNÝ SOUTĚŽ MOTOCYKL ROKU V PLNÉM PROUDU ROK 2011 Č. 3 Grand SOUTĚŽ MOTOCYKL ROKU V PLNÉM PROUDU ČASOPIS ZDARMA PRO ŠIROKOU MOTORISTICKOU VEŘEJNOST FIATPUNTO EVO SEAT IBIZA CUPRA CITROËN DS3 SPORTOVNÍ AUTA V MALÉM PROVEDENÍ ALFA ROMEO MITO ČAS

Více

Bezpečí, které těžko hledá konkurenci

Bezpečí, které těžko hledá konkurenci Č. 10, ROČNÍK 11, VYCHÁZÍ 2. ŘÍJNA 2012 ČASOPIS PRO ŠIROKOU MOTORISTICKOU VEŘEJNOST / ZDARMA PŘEDSTAVUJEME Švédové chtějí konkurenci zaskočit líbivým hatchbackem VOLVO V40 Bezpečí, které těžko hledá konkurenci

Více

Suzuki SX4. Větší, chytřejší, praktičtější... DRAGSTERY. Konečně! Oblíbený crossover se dočkal centimetrů navíc

Suzuki SX4. Větší, chytřejší, praktičtější... DRAGSTERY. Konečně! Oblíbený crossover se dočkal centimetrů navíc č. 9, ročník 12, vychází 3. Září 2013 časopis pro širokou motoristickou veřejnost / zdarma Škoda 130 RS n. 49 winner rally Monte Carlo 1977 1:43 FOXTOYS obj. č.: FOXS104 990 Kč www.foxtoys.cz představujeme

Více

VÚBP, v.v.i. ZÁKLADY APLIKOVANÉ ERGONOMIE BEZPE NÝ PODNIK

VÚBP, v.v.i. ZÁKLADY APLIKOVANÉ ERGONOMIE BEZPE NÝ PODNIK VÚBP, v.v.i. ZÁKLADY APLIKOVANÉ ERGONOMIE BEZPE NÝ PODNIK Tato publikace shrnuje poznatky získané p i ešení projektu Pracovní pohoda a spolehlivost lov ka v pracovním systému ešeného v rámci výzkumného

Více

SROVNÁVACÍ TEST. Kia Rio 1.25 CVVT KIA RIO RENAULT CLIO ŠKODA FABIA VÍTĚZ TESTU DESIGN ROZDĚLUJE KVALITNÍ A PŘEHLEDNÁ

SROVNÁVACÍ TEST. Kia Rio 1.25 CVVT KIA RIO RENAULT CLIO ŠKODA FABIA VÍTĚZ TESTU DESIGN ROZDĚLUJE KVALITNÍ A PŘEHLEDNÁ SROVNÁVACÍ TEST KIA RIO RENAULT CLIO ŠKODA FABIA Foto: Václav Novák Zdánlivě nerovný DESIGN ROZDĚLUJE Clio je na pohled zajímavé, kdekdo se za ním otočí. Rio dává přednost konzervativnější eleganci. Na

Více

PRACOVNÍ SEŠIT. Didaktická struktura hodiny s využitím mobilních technologií, testování. Autorka: PhDr. Lucie ROHLÍKOVÁ, Ph.D.

PRACOVNÍ SEŠIT. Didaktická struktura hodiny s využitím mobilních technologií, testování. Autorka: PhDr. Lucie ROHLÍKOVÁ, Ph.D. PRACOVNÍ SEŠIT Didaktická struktura hodiny s využitím mobilních technologií, testování Autorka: PhDr. Lucie ROHLÍKOVÁ, Ph.D. Tento projekt je spolufi nancován Evropským sociálním fondem Didaktická struktura

Více

DFG/TFG 316-550. Provozní návod 03.01 - 52027252 12.06

DFG/TFG 316-550. Provozní návod 03.01 - 52027252 12.06 DFG/TFG 316-550 03.01 - Provozní návod C 52027252 12.06 Předmluva K bezpečnému ovládání vozíku jsou potřebné znalosti, které jsou obsaženy v tomto ORIGINÁLNÍM NÁVODU K OBSLUZE. Informace jsou uvedeny v

Více

P ÍPRAVY INTERCLEANU 2010 VRCHOLÍ. Z obsahu: Další íslo vyjde 4. 10. 2010 Uzáv rka pro inzerci nejpozd ji do 3. 9. 2010. ú. 111 97 40 297/0100

P ÍPRAVY INTERCLEANU 2010 VRCHOLÍ. Z obsahu: Další íslo vyjde 4. 10. 2010 Uzáv rka pro inzerci nejpozd ji do 3. 9. 2010. ú. 111 97 40 297/0100 Co nového v čistírenství? 15 Pro nás neznámý... 16 Mimořádná zpráva 16 4 253 ZÁ Í 2010 Další íslo vyjde 4. 10. 2010 Uzáv rka pro inzerci nejpozd ji do 3. 9. 2010. ú. 111 97 40 297/0100 Z obsahu: Dílčí

Více

PŘÍKLADY DOBRÉ PRAXE

PŘÍKLADY DOBRÉ PRAXE WORKSHOP PŘÍKLADY DOBRÉ PRAXE INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁNÍ OBSAH PŘÍKLADY DOBRÉ PRAXE: DŘEVĚNÉ MOSTY V SOUČASNOSTI........2 1 ÚVOD..2 2 MATERIÁL....................................................................................2

Více

MAZDA 6. Láska na první pohled LETNÍ KATALOG. ŠKODA YETI 4x4. téma. Auto roku 2014. Zvládne i těžké přívěsy VŠE, CO POTŘEBUJETE VĚDĚT

MAZDA 6. Láska na první pohled LETNÍ KATALOG. ŠKODA YETI 4x4. téma. Auto roku 2014. Zvládne i těžké přívěsy VŠE, CO POTŘEBUJETE VĚDĚT Č. 3, ROČNÍK 13, VYCHÁZÍ 4. BŘEZNA 2014 ČASOPIS PRO ŠIROKOU MOTORISTICKOU VEŘEJNOST / ZDARMA 2 PŘEDSTAVUJEME Auto roku 2014 Karlovarská 660, Praha 6 Tel.: 222 197 231-232 prodej.skoda@klokocka.cz Borského

Více

ZÁPADO ESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ

ZÁPADO ESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ ZÁPADO ESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ Diplomová práce Štíhlá výroba jako systém ízení Lean production as management system Bc. Veronika Brichtová Plze 2012 estné prohlášení Prohlašuji, že

Více

Podnikatelský zám r na založení drobného podniku. Jan Spirit

Podnikatelský zám r na založení drobného podniku. Jan Spirit Podnikatelský zám r na založení drobného podniku Jan Spirit Bakalá ská práce 2009 ABSTRAKT Cílem této bakalá ské práce je zpracování podnikatelského plánu na založení konkrétního mikropodniku. Teoretická

Více

hyundai i30 kombi Škoda Octavia Dostatek prostoru i slušná cena Hledali jsme chyby! A našli? Jakub Kornfeil Auto přímo pro Čechy

hyundai i30 kombi Škoda Octavia Dostatek prostoru i slušná cena Hledali jsme chyby! A našli? Jakub Kornfeil Auto přímo pro Čechy č. 5, ročník 12, vychází 7. května 2013 časopis pro širokou motoristickou veřejnost / zdarma Skladové vozy ŠKODA ihned k odběru Octavia Ambition 1.4 TSI 469 500 Kč představujeme Auto přímo pro Čechy www.klokocka.cz

Více

HYUNDAI i40. Žralok lovící ve vodách střední třídy 7NEJLEPŠÍCH OSOBNOSTOST. Octavia Green E Line. Oblíbený crossover po omlazení

HYUNDAI i40. Žralok lovící ve vodách střední třídy 7NEJLEPŠÍCH OSOBNOSTOST. Octavia Green E Line. Oblíbený crossover po omlazení Č. 2, ROČNÍK 11, VYCHÁZÍ 7. ÚNORA 2012 ČASOPIS PRO ŠIROKOU MOTORISTICKOU VEŘEJNOST / ZDARMA TEST Větší než byste čekali TEST SUZUKI SX4 Oblíbený crossover po omlazení HYUNDAI i40 Žralok lovící ve vodách

Více