Program pro mládež s celosvětovou prestiží

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Program pro mládež s celosvětovou prestiží"

Transkript

1 Program pro mládež s celosvětovou prestiží Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (anglickým názvem The Duke of Edinburgh s International Award, zkráceně DofE Award) je prestižní program neformálního vzdělávání pro mladé lidi ve věku let. Countries and territories where the Award operates Od jeho založení v roce 1956 se do programu zapojilo už na 8 milionů mladých lidí ze 140 zemí a území po celém světě. V České republice program funguje od roku 1994 a do dnešního dne se do něj zapojilo přes tři a půl tisíce českých studentů. Co program přináší? Program DofE Award je pro mladé lidi především výzvou. Proto si aktivity a cíle, kterých chtějí dosáhnout, vybírají sami. Účastníci programu nesoutěží mezi sebou, ale jen sami se sebou. Překonání vlastních očekávání, silné zážitky a nová přátelství se pro ně stávají tou největší odměnou. Za splnění programu navíc získají prestižní certifikát, který mohou využít v přijímacím řízení na vysoké školy i při pracovních pohovorech. V čem program spočívá? Program má tři úrovně s odlišnou obtížností a délkou plnění: Bronz Pro mladé lidi od 14 let. Trvá minimálně 6 měsíců. Stříbro Pro mladé lidi od 15 let. Trvá minimálně 12 měsíců. Zlato Pro mladé lidi od 16 let. Trvá minimálně 18 měsíců. V každé úrovni se účastník programu věnuje aktivitám ve čtyřech sekcích: A na zlaté úrovni navíc: Dobrovolnictví Sportovní aktivita Dovednost Dobrodružná expedice Akce s pobytem Dobrovolnictví je jedním ze způsobů, jak dávat a dostávat zároveň. Účastníci programu se při něm naučí empatii, toleranci, zodpovědnosti a trpělivosti. Sportem ku zdraví a pohodě. V této sekci účastník programu zlepší svůj sportovní výkon, fyzickou kondici, pozná radost z pohybu a naučí se dbát na zásady zdravého životního stylu. Každý v sobě skrýváme jiný talent. V programu DofE Award se proto každý účastník sám rozhodne, jakou dovednost chce zlepšit, nebo se věnuje tomu, co ho nejvíc baví. Na cestě za dobrodružstvím účastníci programu překonají obavy z neznámého a společně objeví zajímavá místa v České republice i zahraničí. Účastník programu se na akci s pobytem seznámí s novými lidmi i prostředím a společně se věnují zajímavé a smysluplné aktivitě. Může se jednat o školení, tábor či dobrovolnický pobyt. Kde se dozvíte více? Pro další informace a novinky z české DofE Award stačí navštívit web Program můžete sledovat také na Facebooku či YouTube nebo prostřednictvím pravidelného informačního servisu do e- mailových schránek.

2 Co je DofE Award Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (anglickým názvem The Duke of Edinburgh s International Award, zkráceně DofE Award) je prestižní program neformálního vzdělávání pro mladé lidi ve věku let, poskytovaný školami a dalšími organizacemi pracujícími s mládeží. Program založil v roce 1956 manžel britské královny Alžběty princ Philip, vévoda z Edinburghu, společně s německým pedagogem a významným propagátorem zážitkové pedagogiky Kurtem Hahnem a vedoucím první úspěšné expedice na vrchol Mount Everestu lordem Huntem. Proto se v programu DofE Award spojuje důstojnost britské královské rodiny s klady zážitkové pedagogiky a neopakovatelností velkých dobrodružství. Po celém světě se do programu DofE Award zapojilo přes 8 milionů mladých lidí ze 140 zemí. Největší tradici a uznání má tento program na britských ostrovech, odkud pochází. V České republice program funguje od roku 1994 a zúčastnilo se ho přes tři a půl tisíce českých studentů. Od roku 2013 DofE Award v České republice zvyšuje svůj dosah počet zapojených organizací stoupá a počet účastníků programu z různých sociálních skupin vzrostl nad 500. Smyslem programu je přivést mladé lidi k rozmanitým volnočasovým aktivitám a pomáhá jim získat cenné dovednosti a kontakty. Účastníci programu DofE Award usilují o zlepšení svých dovedností, pravidelně se věnují sportovní aktivitě, pomáhají ve svém nejbližším okolí a společně absolvují dobrodružnou expedici. Díky tomu získají spoustu zážitků, navážou nová přátelství a odhalí svůj potenciál a příležitosti. Za svou píli jsou navíc oceněni prestižním certifikátem s mezinárodní platností, který jim může pomoci k přijetí na vysoké školy či k získání zajímavé práce. Jak DofE Award funguje Program DofE Award se k mladým lidem dostává prostřednictvím místních center DofE Award, kterými se mohou stát všechny organizace pracující s mládeží (např. škola, středisko volného času či dům dětí a mládeže, domov mládeže, sportovní nebo turistický oddíl, nezisková organizace). Mladí lidé najdou na těchto místech proškolené vedoucí programu, kteří jim podají potřebné informace a poradí, jak se do programu DofE Award zapojit. Tito vedoucí jim také pomohou s výběrem aktivit, jimž se v rámci programu budou věnovat. Pak už je na každém účastníkovi, aby se zvoleným aktivitám pravidelně věnoval po dobu odpovídající úrovni, kterou si vybral (od bronzové s požadavkem minimálně 6 měsíců po zlatou s požadavkem minimálně 18 měsíců) a snažil se dosáhnout vytyčených cílů. Vedoucí má vždy na starosti malou skupinu účastníků, se kterými se pravidelně schází, aby je motivoval a pomáhal jim na jejich cestě programem. Oblíbenou součástí DofE Award je také dobrodružná expedice, kterou účastníci programu společně plánují a realizují s pomocí školitele a hodnotitele expedice. Každá organizace tedy disponuje minimálně jedním vedoucím programu (absolvent základního školení DofE Award) a minimálně dvěma školiteli a hodnotiteli expedic (absolventi expedičního školení DofE Award).

3 Co DofE Award škole přinese Přínosy pro školu A) Zvýšení kompetencí pracovníků školy Bezplatná školení týkající se DofE Award i různých pedagogických dovedností Metodická podpora a sdílení dlouholetých zkušeností z programu DofE Award B) Účinný nástroj pro práci s mladými lidmi od 14 let Ucelený program neformálního vzdělávání s více než padesátiletou tradicí a celosvětovou působností Možnost přispět ke zvýšení úspěšnosti studentů při přijímacím řízení na vysoké školy (zejména zahraniční) a na trhu práce C) Spojení s prestižní mezinárodní značkou Poskytování osvědčeného vzdělávacího programu pod záštitou britské královské rodiny Podpora dobrého jména školy zapojením do programu, kterého se účastní prestižní školy v ČR i zahraničí D) Propagace školy Zviditelnění školy na komunikačních kanálech a akcích DofE Award Možnost dostat se do celostátních médií s aktivitami spojenými s DofE Award E) Síť nových kontaktů v ČR i zahraničí Příležitost navázat spolupráci s dalšími organizacemi, firmami a významnými osobnostmi podporujícími DofE Award Nabídka mezinárodních akcí F) Finanční podpora Rozjezdová dotace 2000 Kč Přínosy pro pedagogy A) Zvýšení kvalifikace Bezplatná školení a nabytí nových znalostí a dovedností zábavnou formou Metodická podpora a sdílení dlouholetých zkušeností z programu DofE Award B) Navázání nových kontaktů v ČR i zahraničí Setkávání a možnost spolupráce s dalšími organizacemi zapojenými do DofE Award po celé republice i světě C) Dobrý pocit z dobrovolnictví a účinné práce s mladými lidmi od 14 let Možnost nabídnout mladým lidem vzdělávací cíle, které vycházejí z jejich vlastních zájmů D) Nabídka mezinárodních aktivit a partnerství Příležitost pro mezinárodní školení, expedice, workshopy ad. E) Finanční podpora Možnost získat příspěvek na dobrodružné expedice ve výši Kč Slevová karta EYCA (do 30 let věku)

4 Přínosy pro mladé lidi A) Příležitost splnit si sny, čelit výzvě Podpora vedoucího programu, individuální přístup Výběr aktivit a cílů dle osobních zájmů B) Získání pocitu vlastní hodnoty Ocenění za jejich aktivity v podobě prestižního certifikátu uznávaného na zahraničních vysokých školách a slavnostní ceremonie s účastí významných osobností C) Motivace k aktivnímu přístupu k životu Inspirace příběhy podporovatelů a patronů programu DofE Award D) Nové zážitky a přátelství Možnost seznámení s aktivními vrstevníky a úspěšnými absolventy programu z celé republiky i zahraničí Mezinárodní příležitosti v podobě expedic a školení Další příležitosti pro absolventy zlaté úrovně programu Soutěže o zážitky s patrony E) Finanční podpora Možnost získat příspěvek na volnočasové aktivity ve výši Kč Možnost získat příspěvek na dobrodružné expedice ve výši Kč Slevová karta EYCA Jak školu zapojit do DofE Award Aby škola mohla poskytovat program DofE Award svým studentům, je třeba podepsat licenční dohodu s národní kanceláří programu, k jejímuž získání vedou následující kroky: 1. Vybrat ve své instituci osoby vhodné pro tyto role: Vedoucí skupiny (min. 1) odpovědný za zapojování mladých lidí do programu, pomáhá jim s výběrem jejich aktivit a stanovováním cílů, podporuje je při plnění programu Školitel a hodnotitel expedice (min. 2, lze zároveň zastávat roli vedoucího skupiny) připravují účastníky programu na dobrodružnou expedici trvající 2-4 dny a jsou přítomni v jejím průběhu; měli by mít znalost práce s mapou a orientace v terénu, ideálně i zkušenosti se soběstačným cestováním a outdoorovými aktivitami, aby je mohli mladým lidem předávat 2. Přihlásit se na školení Abychom zajistili dodržování mezinárodních standardů programu DofE Award, poskytuje národní kancelář organizacím, které se chtějí zapojit do programu DofE Award, bezplatná školení, jejichž absolventi získají mezinárodně uznávané certifikáty.

5 Osoby vybrané pro výše popsané role si z aktuální nabídky na webu vyberou termíny odpovídajících školení a přihlásí se na ně prostřednictvím elektronického formuláře. Nejbližší termíny: Základní školení DofE Award (pro roli vedoucího skupiny) čtvrtek , 9-15 hodin, Praha (bude upřesněno) středa , 9-15 hodin, Praha (bude upřesněno) Expediční školení DofE Award (pro roli školitele a hodnotitele expedice) pátek , 9-17 hodin, Praha (bude upřesněno) čtvrtek , 9-17 hodin, Praha (bude upřesněno) 3. Podepsat licenční dohodu Tuto dohodu podepisuje ředitel školy, nemá právní vymahatelnost a slouží k vymezení závazků obou stran zapojující se organizace a národní kanceláře DofE Award v ČR. Tímto podpisem škola získá certifikát opravňující ji k poskytování programu na 2 roky (v případě oboustranné spokojenosti poté bude obnovena) a plaketu vhodnou k označení vstupních dveří školy. Následně může program nabídnout svým studentům. S případnými dotazy se obracejte na Šárku Čapkovou z národní kanceláře programu na u či telefonním čísle

6 Akce s pobytem Tim Voase Dobrovolnictví Marek Eben Dovednost Petr Forman Sportovní aktivita Jakub Vágner Dobrodružná expedice Klára Poláčková Patroni DofE Award Program DofE Award má 5 sekcí, z nichž každou v ČR reprezentují známé osobnosti, které mají k dané oblasti osobně a profesně blízko. Tito lidé dlouhodobě podporují činnost programu a chtějí jít mladým lidem příkladem. Má to cenu! Zástupce velvyslankyně Velké Británie v Praze je zlatým absolventem a velkým podporovatelem programu. Přesně v duchu výzvy DofE Award už několikrát překonal sám sebe. Ať už se jednalo o 1500 km na kole z Londýna do Prahy během minulého léta, nebo o třídenní běh z Prahy do Vyškova koncem května 2013, při kterém pomáhal získat peníze pro vybrané charitativní organizace. Herec, moderátor, hudební skladatel, písničkář a zpěvák. Spolu se svými dvěma bratry vystupuje ve skupině Bratři Ebenové. Je považován za jednoho z nejlepších českých moderátorů, vysoce ceněn je zejména jeho jemný a inteligentní humor. Moderuje nejen populární televizní pořady, ale i mnoho dobročinných akcí. Herec, divadelník, loutkář a mimo jiné jeden ze synů úspěšného režiséra Miloše Formana. S bratrem Matějem pod hlavičkou Divadla bratří Formanů realizovali několik úspěšných kulturních projektů jako například Loď tajemství, což je sezonní jeviště plovoucí po hladině Vltavy, které hostí divadlo, hudbu i film. Mezinárodní rybářská a televizní celebrita, držitel několika světových rekordů v lovu sladkovodních ryb. Jeho rybářské pořady vysílají televizní stanice po celém světě. Proslul především díky rybářskému pořadu Fish Warrior, vysílaném televizní stanicí National Geographic Channel. Horolezkyně, která jako první Češka zdolala Mount Everest, dobyla i další významné hory a v květnu 2013 podnikla expedici na Aljašku. Kromě toho je úspěšná i v kariéře PR manažerky pracovala v londýnské centrále Euro RSCG Worldwide, na britském Ministerstvu pro ústavní záležitosti a následně na Ministerstvu zdravotnictví. Dan Přibáň V současné době působí jako nezávislý novinář a filmař, věnuje se zejména cestovatelským výpravám po exotických zemích. Jeho posledním projektem je expedice Trabantem napříč Jižní Amerikou. Dan je schopen projet v trabantu tři kontinenty, džungle i pouště, jen aby všem dokázal, že to jde, v souladu s filozofií DofE Award. Petr Mikšíček Ve 23 letech se rozhodl obejít Čechy pěšky a toto rozhodnutí ho přivedlo k zájmům, jimiž se dnes už živí a jež se točí zejména kolem zkoumání česko-německého pohraničí. Je autorem knih Sudetská pouť a Zmizelé Sudety, které jsou důkazem, že velké výzvy, zážitky a objevy člověk najde i za humny.

Národní cena kariérového poradenství 2014. Sborník soutěžních příspěvků z České republiky

Národní cena kariérového poradenství 2014. Sborník soutěžních příspěvků z České republiky Národní cena kariérového poradenství 2014 Sborník soutěžních příspěvků z České republiky Národní cena kariérového poradenství 2014 Sborník soutěžních příspěvků z České republiky Národní cena kariérového

Více

Open Gate gymnázium a základní škola

Open Gate gymnázium a základní škola Open Gate gymnázium a základní škola Obsah 6 Na začátek 8 Haló, tady Open Gate School! 12 Open Gate zblízka 18 Mezinárodní maturita International Baccalaureate Diploma Programme (IB DP) 22 Zůstat po škole?

Více

ZÁVĚREČNÁ PRÁCE METODIKA PRÁCE PRO POZICI KOORDINÁTOR DOBROVOLNÍKŮ V SALESIÁNSKÉM STŘEDISKU MLÁDEŽE DOMĚ DĚTÍ A MLÁDEŽE V PLZNI

ZÁVĚREČNÁ PRÁCE METODIKA PRÁCE PRO POZICI KOORDINÁTOR DOBROVOLNÍKŮ V SALESIÁNSKÉM STŘEDISKU MLÁDEŽE DOMĚ DĚTÍ A MLÁDEŽE V PLZNI FUNKČNÍ STUDIUM 1. ROČNÍK ZÁVĚREČNÁ PRÁCE METODIKA PRÁCE PRO POZICI KOORDINÁTOR DOBROVOLNÍKŮ V SALESIÁNSKÉM STŘEDISKU MLÁDEŽE DOMĚ DĚTÍ A MLÁDEŽE V PLZNI Plzeň leden 2012 AUTORKA: LENKA HAUEROVÁ P r o

Více

Strategie začleňování mladých lidí se znevýhodněním do programu Mládež v akci (2007 2013)

Strategie začleňování mladých lidí se znevýhodněním do programu Mládež v akci (2007 2013) Strategie začleňování mladých lidí se znevýhodněním do programu Mládež v akci (2007 2013) 1. Politické souvislosti 2 2. Definice mladých lidí s omezenými příležitostmi 3 3. Definice integračních projektů

Více

Čas je život. Nedá se vrátit ani nahradit. Marnit čas znamená marnit život. Ovládat svůj čas však znamená ovládat svůj život a plně ho využívat.

Čas je život. Nedá se vrátit ani nahradit. Marnit čas znamená marnit život. Ovládat svůj čas však znamená ovládat svůj život a plně ho využívat. Čas je život. Nedá se vrátit ani nahradit. Marnit čas znamená marnit život. Ovládat svůj čas však znamená ovládat svůj život a plně ho využívat. HLAS Z RADNICE Každý z nás byl, je, či určitě bude někdy

Více

Metodika dobrovolnictví v sociálních službách

Metodika dobrovolnictví v sociálních službách Královéhradecký kraj Metodika dobrovolnictví v sociálních službách Zpracovatel: HESTIA, o.s. Název projektu: Rozvoj dostupnosti a kvality sociálních služeb v Královéhradeckém kraji II. Registrační číslo

Více

Pomáháme kultivovat tržní prostředí Zpráva o společenské odpovědnosti 2010

Pomáháme kultivovat tržní prostředí Zpráva o společenské odpovědnosti 2010 www.pwc.cz/csr Pomáháme kultivovat tržní prostředí Zpráva o společenské odpovědnosti 2010 Jak PwC Česká republika přispívá k rozvoji společnosti, v níž působí? foto Obsah Úvodní slovo Jiřího Mosera, řídícího

Více

Jak se zapojit do neformálního vzdělávání mládeže s grantovou podporou programu Erasmus+: Mládež v akci

Jak se zapojit do neformálního vzdělávání mládeže s grantovou podporou programu Erasmus+: Mládež v akci Jak se zapojit do neformálního vzdělávání mládeže s grantovou podporou programu Erasmus+: Mládež v akci Vydává: Dům zahraniční spolupráce, 2014 Editace textu: Tereza Krbcová, Vendula Venclíková a kol.

Více

Informační centra. pro mládež

Informační centra. pro mládež Informační centra Informační centra pro mládež pro mládež v EU vinformační ČR a poradenské služby Národní informační centrum pro mládež Na Poříčí 1035/4 110 00 Praha 1 telefon/fax: 221 850 860 e-mail:

Více

6. průběžná zpráva o naplňování. Střednědobé rozvojové koncepce sociálních služeb v Plzni pro období let 2008-2015

6. průběžná zpráva o naplňování. Střednědobé rozvojové koncepce sociálních služeb v Plzni pro období let 2008-2015 6. průběžná zpráva o naplňování Střednědobé rozvojové koncepce sociálních služeb v Plzni pro období let 2008-2015 Bilance období: červen 2012 květen 2013 Zpracoval: Odbor sociálních služeb Magistrátu města

Více

Rodina a sociálněprávní PŘÍRUČKA PRO OBCE

Rodina a sociálněprávní PŘÍRUČKA PRO OBCE Rodina a sociálněprávní ochrana dítěte PŘÍRUČKA PRO OBCE Příručka pro obce Agentura pro sociální začleňování Rodina a sociálně-právní ochrana dítěte 2 Příručka pro obce / Rodina a sociálně-právní ochrana

Více

Při cestách do zahraničí nezapomeňte na Europass

Při cestách do zahraničí nezapomeňte na Europass leden 2014 Při cestách do zahraničí nezapomeňte na Europass europass.cz Životopis Europass má jednotnou strukturu v celé Evropě, obsahově pokrývá všechny oblasti, které potenciálního zaměstnavatele zajímají

Více

Informační centra pro mládež v ČR

Informační centra pro mládež v ČR Informační centra pro mládež v ČR Národní informační centrum pro mládež Na Poříčí 1035/4 110 00 Praha 1 telefon/fax: 221 850 860 e-mail: info@nicm.cz 448508470 nicm Bezplatné poskytování informací Pomůžeme

Více

UNIVERZITA TOMÁŠE BATI VE ZLÍNĚ

UNIVERZITA TOMÁŠE BATI VE ZLÍNĚ UNIVERZITA TOMÁŠE BATI VE ZLÍNĚ Fakulta humanitních studií Institut mezioborových studií Brno Prevence kriminality u žáků základních škol v souvislosti s jejich volnočasovými aktivitami Diplomová práce

Více

...a kde jsi ty? aneb Inspirativní projekty mladých lidí podpořené z programu Mládež v akci

...a kde jsi ty? aneb Inspirativní projekty mladých lidí podpořené z programu Mládež v akci 4...a kde jsi ty? aneb Inspirativní projekty mladých lidí podpořené z programu Mládež v akci Předmluva Z výzkumného monitoringu dopadu programu Mládež v akci na účastníky a vedoucí projektů za Českou

Více

red Nic za to nechci...

red Nic za to nechci... ríjen 2011 Dobrovolníci a dobrovolnice kam se podíváte! Představte si, kolik je v Evropské unii dobrovolníků. Myslíte milion? Možná deset milionů? Je to mnohem více. V EU se totiž dobrovolnické činnosti

Více

VYUŢITÍ MEZINÁRODNÍCH ZKUŠENOSTÍ PRO ZVÝŠENÍ ZAMĚSTNATELNOSTI MLADÝCH OHROŢENÝCH NEZAMĚSTNANOSTÍ

VYUŢITÍ MEZINÁRODNÍCH ZKUŠENOSTÍ PRO ZVÝŠENÍ ZAMĚSTNATELNOSTI MLADÝCH OHROŢENÝCH NEZAMĚSTNANOSTÍ Estonsko Slovensko Švédsko 1 2 3 4 1 2 3 4 1 2 3 4 Portugalsko 1 2 3 4 VYUŢITÍ MEZINÁRODNÍCH ZKUŠENOSTÍ PRO ZVÝŠENÍ ZAMĚSTNATELNOSTI MLADÝCH OHROŢENÝCH NEZAMĚSTNANOSTÍ ato str OHROŢENÝCH NEZAMĚSTNANOSTÍ

Více

Národní cena kariérového poradenství 2012. Sborník soutěžních příspěvků z České republiky

Národní cena kariérového poradenství 2012. Sborník soutěžních příspěvků z České republiky Národní cena kariérového poradenství 2012 Sborník soutěžních příspěvků z České republiky Národní cena kariérového poradenství 2012 Sborník soutěžních příspěvků z České republiky Národní cena kariérového

Více

PODPORA PODNIKAVOSTI inspiromat

PODPORA PODNIKAVOSTI inspiromat PODPORA PODNIKAVOSTI inspiromat Obsah Podpora podnikavosti inspiromat... 5 Systém publikace... 7 První oddíl Studentské firmy... 8 A. JA Firma... 8 Co je Junior Achievement...8 Úloha vyučujícího... 10

Více

Podpora, propagace a rozvoj dobrovolnictví

Podpora, propagace a rozvoj dobrovolnictví Podpora, propagace a rozvoj dobrovolnictví LOGOMANUÁL Výroční zpráva 2011 OBSAH Představení organizace 2 Národní dobrovolnické centrum (NDC) 2 Aktivity NDC 2-3 Dětské mentoringové programy 3-5 Mezinárodní

Více

NEWSLETTER CSI. Aktuální výzvy. V tomto vydání:

NEWSLETTER CSI. Aktuální výzvy. V tomto vydání: Vytvořilo Centrum pro komunitní práci Moravskoslezský kraj, Zábřežská 20, 787 01 Šumperk. E-mail: ivo.skrabal@cpkp.cz, telefon: +420 777 793 714. Foto: archiv CpKP a autoři příspěvků. NEWSLETTER CSI Dostává

Více

PROJEKT DYNAMICKÁ ROVNOVÁHA skripta metodických postupů

PROJEKT DYNAMICKÁ ROVNOVÁHA skripta metodických postupů PROJEKT DYNAMICKÁ ROVNOVÁHA skripta metodických postupů dynamická rovnováha Dynamická rovnováha: obsah školení 01 Odpovědný přístup k životnímu prostředí a udržitelnému rozvoji; 02 Odpovědný přístup k

Více

STÁHNĚTE SI ČASOPIS NA WWW.NEZISKOVKY.CZ / ODEBÍREJTE EMAILEM / INFORMUJTE O SOBĚ FOND JARMILY SCHULZOVÉ PRO POMOC DĚTEM V NÁHRADNÍ RODINNÉ PÉČI

STÁHNĚTE SI ČASOPIS NA WWW.NEZISKOVKY.CZ / ODEBÍREJTE EMAILEM / INFORMUJTE O SOBĚ FOND JARMILY SCHULZOVÉ PRO POMOC DĚTEM V NÁHRADNÍ RODINNÉ PÉČI INFORMACE PRO VÁS VI. ROČNÍK INFORMACE O VÁS 10 ŘÍJEN 2014 STÁHNĚTE SI ČASOPIS NA WWW.NEZISKOVKY.CZ / ODEBÍREJTE EMAILEM / INFORMUJTE O SOBĚ EDITORIAL Jak může spolupráce s neziskovými organizacemi pozitivně

Více

ZPRÁVA O SPOLEČENSKÉ ODPOVĚDNOSTI

ZPRÁVA O SPOLEČENSKÉ ODPOVĚDNOSTI ZPRÁVA O 2013 SPOLEČENSKÉ ODPOVĚDNOSTI Naše krédo Jsme přesvědčeni, že naší prvotní odpovědností je odpovědnost vůči lékařům, zdravotním sestrám a pacientům, vůči matkám a otcům a všem ostatním, kdo používají

Více

Občanské sdružení Slovo 21

Občanské sdružení Slovo 21 FOND ZKUŠENOSTÍ DOBRÉ PRAXE ZE ZAHRANIČÍ 2013 Občanské sdružení Slovo 21 Praha, ač se to tak na první pohled nemusí jevit, je město s třináctiprocentním 1 zastoupením cizinců. Podle údajů platných k 30.

Více

Národní cena kariérového poradenství 2011. Sborník vítězných příspěvků

Národní cena kariérového poradenství 2011. Sborník vítězných příspěvků Národní cena kariérového poradenství 2011 Sborník vítězných příspěvků Národní cena kariérového poradenství 2011 Sborník vítězných příspěvků Obsah Úvodem... 4 Slavnostní vyhlášení Národní ceny kariérového

Více

MOZAIKA. Erasmus+ má za sebou první úspěšný rok. Aktuality a zajímavosti. Obsah. DZS získal ocenění za společenskou odpovědnost.

MOZAIKA. Erasmus+ má za sebou první úspěšný rok. Aktuality a zajímavosti. Obsah. DZS získal ocenění za společenskou odpovědnost. MOZAIKA B U L L E T I N E V R O P S K Ý C H P Ř Í L E Ž I T O S T Í leden 2015 Aktuality a zajímavosti Česko rakouská inspirace Program AKTION ČR Rakousko vydal brožuru, která Vás může inspirovat k podání

Více

Jak. Manuál. podpořit zapojování zaměstnanců do veřejně prospěšných projektů a činností. pro firmy i neziskové organizace

Jak. Manuál. podpořit zapojování zaměstnanců do veřejně prospěšných projektů a činností. pro firmy i neziskové organizace Manuál pro firmy i neziskové organizace Jak podpořit zapojování zaměstnanců do veřejně prospěšných projektů a činností Manuál pro firmy Obsah Předmluva 3 Úvod do tématu 4 Dobrovolnictví podporované zaměstnavatelem

Více

LESY A DOBROVOLNICTVÍ

LESY A DOBROVOLNICTVÍ LESY A DOBROVOLNICTVÍ ÚVOD METODICKÉHO MATERIÁLU 2 6 Úvodní slovo ředitelka Dobrovolnického centra Mgr. Lenka Černá Úvodní slovo ministr zemědělství ČR Ing. Petr Bendl Úvodní slovo ministr životního prostředí

Více

PRVNÍ ROČNÍK TÝDNE KOMUNIKACE OSOB SE SLUCHOVÝM POSTIŽENÍM

PRVNÍ ROČNÍK TÝDNE KOMUNIKACE OSOB SE SLUCHOVÝM POSTIŽENÍM ZPRAVODAJ PRVNÍ ROČNÍK TÝDNE KOMUNIKACE OSOB SE SLUCHOVÝM POSTIŽENÍM 22.-30. září 2012 ORBI PONTES POD ZÁŠTITOU Předsedkyně senátního Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku paní Daniely Filipiové

Více