CV-HD9004N Digitální Video Rekordér. Uživatelský návod

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "CV-HD9004N Digitální Video Rekordér. Uživatelský návod"

Transkript

1 CV-HD9004N Digitální Video Rekordér Uživatelský návod Děkujeme za zakoupení produktu. Před instalací zařízení si pozorně přečtete tento návod. Postupujte dle instrukcí níže. Uchovejte tyto instrukce pro pozdější použití.

2 Upozornění: 1) Přečtěte si pozorně tento návod. 2) Uschovejte tento návod pro pozdější použití. 3) Berte ohled na všechna varování. 4) Postupujte dle instrukcí. 5) Nepoužívejte tento výrobek v blízkosti vody. 6) Čistěte zařízení pouze pomocí suchého hadříku. 7) Nezakrývejte žádný ventilační otvor zařízení a nainstalujte zařízení v souladu s doporučením výrobce. 8) Neinstalujte zařízení v blízkosti zdroje tepla jako radiátor, trouba a jiných zařízení produkujících teplo. 9) Používejte pouze originální napájecí zdroje správné polarity a napětí. 10) Zamezte možnosti chození po kabelu mezi zdrojem a zařízením obzvláště jeho koncovky. 11) Používejte pouze příslušenství doporučené výrobcem zařízení. 12) Používejte pouze s úchytkami, stativem, nebo na stole, podle doporučení výrobce nebo s jakým bylo zařízení v originálním balení. 13) opravu zařízení vždy přenechte odbornému servisu 14) prodejce neodpovídá za škody způsobené nesprávným použitím výrobku Tento uživatelský návod poskytuje informace pro použití DVR jako základní seznámení, názvy dílů, funkcí, připojení k dalším zařízením, menu atd. Uživatel musí dodržovat následující instrukce. Tento návod nesmí být kopírován bez písemného souhlasu výrobce. Neneseme zodpovědnost za ztráty vzniklé na základě nestandardního zacházení nebo za nedodržení instrukcí uvedených v tomto návodu. Před vznesením dotazu nejprve zkonzultujte závadu se servisním technikem. Před jakoukoliv manipulací s výrobkem je nutné odpojit jej od napájení. Před instalací HDD nebo připojením externího úložiště (USB Flash disk nebo USB HDD) k tomuto DVR, zkontrolujte kompatibilitu zařízení. Kontaktujte dodavatele zařízení pro seznam kompatibilních zařízení.

3 Obsah 1. Představení produktu Představení DVR Čelní panel Zadní panel Ovládání DVR Zapnutí / vypnutí DVR Login Hlavní menu Nastavení Základní nastavení Nastavení živého náhledu Nastavení záznamu Nastavení plánovače I/O Nastavení Nastavení site Uživatelé Nastavení P.T.Z Další nastavení Vyhledávání záznamů Vyhledávání podle času Vyhledávání podle události Záloha Kontrola informací Správa disku Upgrade 18

4 1. Představení produktu 1.1 Představení DVR Monitorování v reálném čase DVR má analogový video výstup, VGA a HDMI. Sledování na jednotlivých výstupech probíhá současně. Úložiště DVR z bezpečnostních důvodů formátuje disk ve speciálním formatu. Kompresní metoda Podporuje multi-chanel audio a video signál. Každý kanál audia I videa je zkomprimován samostatně (pomocí HW). Zvuk a obraz zůstávají synchronizovány. Záloha Záloha může být provedena pomocí USB portu (USB disk, mobilní HDD, ). Přehrávání video záznamu Každý kanál je nahráván nezávisle i při současném přehrávání záznamu přímo v DVR, při práci s DVR po síti, při vyhledávání záznamů i při zálohování. DVR má vice přehrávacích módů: pomalu dopředu, rychle dopředu, přehrávat pozpátku a přehrávat snímek po snímku. Při přehrávání je zobrazen přesný čas pořízení tohoto záznamu / události. Síťové ovládání Přes internet lze vzdáleně ovládat funkce DVR jako živý náhled, vyhledávání a přehrávání záznamů a vzdáleně ovládat PTZ kamery. Vzdálené ovládání Pomocí RS-485 lze ovládat PTZ kamery. Pomocí standardního Ethernetu lze DVR vzdáleně ovládat. Ovládání PTZ Podpora PTZ funkcí přes RS-485 / RS-422. DVR používá několik dekódovacích protokolů pro ovládání PTZ kamer a kamer s motor zoomem. Inteligentní ovládání Intuitivní ovládání pomocí myši pro pohodlnější nastavení menu, kopírování a vkládání, kontrolu nastavení, stav systém 1.2 Čelní panel Upozornění: Čelní panel a rozmístění tlačítek se může lišit model od modelu. Popis tlačítek na čelním panelu: 1)STANDBY: Stisknutím tlačítka uvedete systém do pohotovostního režimu. 2)IR Sensor: Přijímač pro dálkový ovladač. 3)LED Diody: Zobrazují status alarmu, nahrávání, napájení. 4)Kanál/čísla/přehrávání: Stiskněte tlačítko 0~9 pro zobrazení zvoleného kanálu na celé obrazovce; pro vložení hesla a uživatelského jména; Během přehrávání stiskněte následující: : Pro zvýšení rychlosti zpětného přehrávání 1X, 2X, 4X : Pro zmrazení přehrávání, po opakovaném stisknutí se přehraje snímek za snímkem : Pro přehrávání : Pro zpomalení přehrávání na 1/2, 1/4, 1/8 : Pro zvýšení rychlosti přehrávání dopředu 1X, 2X, 4X 5) MENU/ OK: Pro otevření / zavření hlavního menu nebo potvrzení volby. 6) Navigation: Navigační tlačítka pro: Pohyb v menu, v PTZ módu pro ovládání PTZ kamery (není součástí DVR): : Pohyb kurzoru nahoru; v PTZ módu pohyb kamery nahoru : Pohyb kurzoru dolů; v PTZ módu pohyb kamery dolů : Pohyb kurzoru doleva; v PTZ módu pohyb kamery doleva : Pohyb kurzoru doprava; v PTZ módu pohyb kamery doleva 7) USB: Připojte USB disk pro upgrade firmware nebo zálohu dat a připojení USB myši pro ovládání DVR.

5 1.3 Zadní panel Upozornění: Čelní panel a rozmístění tlačítek se může lišit model od modelu. Konektor Popis konektoru 1 Napájecí konektor DC 12 V / 5 A 2 Vypínač Vypne / zapne DVR 3 Video výstup Video výstup pro připojení TV nebo monitoru (BNC) 4 Video vstup Pro připojení digitálního video vstupu (BNC) 5 Audio vstup Pro připojení audio signálu 6 Alarmový vstup Alarmový výstup RS 422 4x alarmový vstup 1x alarmový vstup RS 422 pro připojení PTZ 7 Síť Pro připojení do počítačové site a internetu 8 VGA Pro připojení VGA monitoru 9 Audio výstup Pro připojení audio výstupu 10 HDMI Pro připojení HDMI monitoru 11 LINE IN Pro připojení interkomu 2. Ovládání DVR 2.1 Zapnutí / vypnutí DVR Zapnutí Před zapnutím DVR se ujistěte, zda je vše správně zapojeno! Zapněte vypínač na zadním panelu DVR. 6e je DVR zapnuto poznáte tím, že se rozsvítí červená LED na čelním panelu Vypnutí Vypnout DVR lze pomocí dálkového ovladače, USB myši a nebo tlačítek na čelním panelu Vypnutí dálkovým ovladačem: Stisknutím tlačítka Power, poté se zobrazí vypínací obrazovka, potvrďte OK a DVR se po chvíli vypne Vypnutí myší nebo tlačítky na čelním panelu: 1: Vstupte do Menu, Vyberte ikonu vypnout DVR, zobrazí se vypínací obrazovka 2: potvrďte OK a DVR se po chvíli vypne. 3: Odpojte od napájení 2.2 Login Po stisku tlačítka menu se zobrazí login okno (obr. Níže)

6 Tovární nastavení: Uživatelské jméno: admin Bez hesla Po vložení správného hesla se otevře menu a lze nastavit systém. Obrazovka živého náhledu: Ikona Popis Nahrávání Ruční nahrávání Detekce pohybu Status události Nahrávání podle plánovače 2.3 Hlavní menu Kvadrátor Barvy PTZ Přehrávání Hlavní menu Mód obrazovky Hlasitost Digitální Zoom Nahrávání Kliknutím na ikonu u módu obrazovky, se zobrazí výběr kanálů jak je vidět na obrázku níže V tomto menu lze vybrat kanál, který bude zobrazen na celou obrazovku. Tuto volbu potvrďte kliknutím na tuto ikonu. Kliknutím na tuto ikonu,se zobrazí hlavni menu (obr. Níže) Kliknutím na Config,se zobrazí menu nastavení (obr. Níže)

7 Stisknutí menu tlačítka na čelním panelu a nebo na dálkovém ovladači zobrazí hlavní menu. 2.4 Nastavení Menu nastavení obsahuje pod menu: Základní nastavení, nastavení živého náhledu, nastavení záznamu, nastavení plánovače, I/O nastavení, nastavení site, nastavení uživatelů, nastavení PTZ a další nastavení Základní nastavení Kliknutím na ikonu Základní nastavení,se zobrazí okno (obr. níže) se dvěmi záložkami: 1) Systém V tomto menu lze základně nastavit DVR. Název: Název DVR který pomůže identifikaci zařízení při vzdáleném přístupu k DVR. ID zařízení: ID zařízení pro ovládání pomocí dálkového ovladače. Formát videa: dva módy: PAL a NTSC. Výběr formát videa podle připojených kamer. Kontrola heslem: Zapněte tuto volbu. Při této volbě zapnuté bude po uživateli vyžadováno přihlášení a povoleny jen předvolené operace s DVR. Zobrazovat systémový čas: Zvolte, zda má být zobrazen čas v živém náhledu. Video výstup: rozlišení obrazovky a typ výstupu: VGA 800*600, VGA 1024*768, VGA 1280*1024, HDMI 1080P a HDMI 720P Jazyk: výběr jazyka DVR. Kliknutím na tlačítko "Default", nastavíte tovární hodnoty DVR. Kliknutím na tlačítko "Apply" uložíte výše nastavené hodnoty. Kliknutím na tlačítko "Exit" zavřete toto menu bez uložení změněných hodnot. Poznámka: při změně jazyka a video výstupu bude vyžadován restart DVR. 2 ) Datum a čas V tomto menu lze nastavit datum a čas, formát času, nastavit NTP server, Poznámka: DVR je továrně nastaveno na GMT zónu 0, nastavte si zónu dle umístění DVR. Kliknutím na tlačítko "Default", nastavíte tovární hodnoty DVR. Kliknutím na tlačítko "Apply" uložíte výše nastavené hodnoty. Kliknutím na tlačítko "Exit" zavřete toto menu bez uložení změněných hodnot..

8 2.4.2 Nastavení živého náhledu Kliknutím na ikonu nastavení živého náhledu,se zobrazí okno (obr. níže) se třemi záložkami: Nastavení živého náhledu Poznámka: Kliknutím na název kamery se zobrazí virtuální klávesnice, pomocí které můžete změnit její název. Kliknutím na tlačítko "Default", nastavíte tovární hodnoty DVR. Kliknutím na tlačítko "Apply" uložíte výše nastavené hodnoty. Kliknutím na tlačítko "Exit" zavřete toto menu bez uložení změněných hodnot Maska Privátní maska. Lze nastavit masku na plochu, která nemá být zobrazena na živém náhledu ani v záznamu. Nastavení plochy masky: Kliknutím na tlačítko nastavení, uvidíte náhled kamery na celou obrazovku. Kliknutím a tažením levým tlačítkem myši vyberete plochu masky, kliknutím na tlačítko apply uložíte toto nastavení. Smazat plochu masky: Vyberte plochu masky a klikněte levým tlačítkem myši pro její smazání, kliknutím na tlačítko apply uložíte toto nastavení Video vstup Lze nastavit typ připojené kamery:1080p, 720P, 1080I.

9 2.4.3 Nastavení záznamu Kliknutím na ikonu nastavení živého náhledu,se zobrazí okno (obr. níže) se šesti záložkami: Povolit Výběr kanálů pro nahrávání video a audio. Pro nastavení všech kanálů najednou zaškrtněte All a nastavte požadované hodnoty. Kliknutím na tlačítko "Default", nastavíte tovární hodnoty DVR. Kliknutím na tlačítko "Apply" uložíte výše nastavené hodnoty. Kliknutím na tlačítko "Exit" zavřete toto menu bez uložení změněných hodnot. Parametr Povolit Audio Význam Zaškrtávací pole pro povolení video záznamu Zaškrtávací pole pro povolení audio záznamu Nastavení parametrů záznamu a hlavního streamu Pro nastavení všech kanálů najednou zaškrtněte All a nastavte požadované hodnoty. Kliknutím na tlačítko "Default", nastavíte tovární hodnoty DVR. Kliknutím na tlačítko "Apply" uložíte výše nastavené hodnoty. Kliknutím na tlačítko "Exit" zavřete toto menu bez uložení změněných hodnot. Parametr Fps Rozlišení Kvalita Kódování Max bitrate Význam Rozsah 1-30(NTSC)1-25(PAL) Podpora 1080P, 720P, D1, CIF Čím vyšší hodnota, tím kvalitnější nahrávka. Máme 6 možností: Nejnižší, Nižší, Nízká, Střední, Vyšší a Nejvyšší. Podpora CBR a VBR Výběr z:64kb, 128kb, 256Kb, 512Kb, 1024Kb, 1536kb, 2048Kb, 3072Kb, 4096Kb, 5120Kb, 6144Kb, 7168Kb, 8192Kb

10 Název a čas v záznamu Razítko [stamp]:lze zobrazit název kamery a čas v záznamu. Výběr zda bude zobrazen název kamery a čas pořízení záznamu. Kliknutím na tlačítko Setup můžete kliknutím a tažením umístit na požadovanou pozici. Pro nastavení všech kanálů najednou zaškrtněte All a nastavte požadované hodnoty. Kliknutím na tlačítko "Default", nastavíte tovární hodnoty DVR. Kliknutím na tlačítko "Apply" uložíte výše nastavené hodnoty. Kliknutím na tlačítko "Exit" zavřete toto menu bez uložení změněných hodnot Nastavení přepisování disku Zvolením této možnosti se budou při zaplnění disku přepisovat nejstarší data nejnovějšími. Pokud bude tato možnost zakázána, při zaplnění disku se přestane nahrávat. Poznámka: Délka záznamu lze ovlivnit nastavením parametrů nahrávání (nižší kvalita, fps a rozlišení znamená delší dobu záznamu). Kliknutím na tlačítko "Default", nastavíte tovární hodnoty DVR. Kliknutím na tlačítko "Apply" uložíte výše nastavené hodnoty. Kliknutím na tlačítko "Exit" zavřete toto menu bez uložení změněných hodnot Nastavení plánovače Kliknutím na ikonu nastavení plánovače,se zobrazí okno (obr. níže) se třemi záložkami: Podle času Nastavit zde lze časy záznamu od neděle do soboty (řádky) a od 0 do 24h (sloupce). Kliknutím na požadované místo v rastru provedete výběr. Modrá značí nahrává, šedá značí nenahrává. Kopírovat [copy]:je možné nastavení jednoho kanálu zkopírovat na ostatní, stačí vybrat kanál a kliknout na tlačítko copy. Kliknutím na tlačítko "Default", nastavíte tovární hodnoty DVR. Kliknutím na tlačítko "Apply" uložíte výše nastavené hodnoty. Kliknutím na tlačítko "Exit" zavřete toto menu bez uložení změněných hodnot Podle pohybu Kroky pro nastavení plánovače pro detekci pohybu jsou stejné jako při nastavení plánovače podle času. Poznámka: továrně je plánovač na detekci pohybu celý vybrán. Barva výběru je modrá Senzor

11 Kroky pro nastavení plánovače pro externí senzor jsou stejné jako při nastavení plánovače podle času. Poznámka: továrně je plánovač pro externí senzor celý vybrán. Barva výběru je modrá I/O nastavení Kliknutím na ikonu nastavení plánovače,se zobrazí okno se čtyřmi záložkami: Senzor Kliknutím na ikonu senzor,se zobrazí okno (obr. níže) se třemi záložkami: 1> Základní Zapněte událost na základě externího senzoru a zvolte jeho typ: Nízká úroveň a vysoká úroveň Pro nastavení všech kanálů najednou zaškrtněte All a nastavte požadované hodnoty. Kliknutím na tlačítko "Default", nastavíte tovární hodnoty DVR. Kliknutím na tlačítko "Apply" uložíte výše nastavené hodnoty. Kliknutím na tlačítko "Exit" zavřete toto menu bez uložení změněných hodnot. 2> Chování události Nastavte prodlení události a klikněte na tlačítko Setup. Zobrazí se okno (obr níže). Nastavení události: v záložce nastavení alarmu zvolte typ upozornění: akustický, externí výstup a odeslání u. Nahrávání na základě události: v záložce záznam zvolte kanál, který bude nahráván klikněte na tlačítko OK pro uložení, kliknutím na tlačítko exit se toto okno zavře bez uložení změn. Přejetí na PTZ prepozici: v záložce PTZ nastavte prepozici, tour nebo patern (možno nastavit bez předchozího nadefinování prepozic, tour či paternu), klikněte na tlačítko OK pro uložení, kliknutím na tlačítko exit se toto okno zavře bez uložení změn. Pro nastavení všech kanálů najednou zaškrtněte All a nastavte požadované hodnoty. Kliknutím na tlačítko "Default", nastavíte tovární hodnoty DVR. Kliknutím na tlačítko "Apply" uložíte výše nastavené hodnoty. Kliknutím na tlačítko "Exit" zavřete toto menu bez uložení změněných hodnot.

12 Detekce pohybu Kliknutím na ikonu pohyb,se zobrazí okno (obr. níže) dvěmi záložkami: Zaškrtněte, na kterém kanálu chcete použít detekci pohybu, nastavte prodlení události (prodlení je čas potřebný od skončení události k začátku další události), poté klikněte na tlačítko setup ve sloupci chování události a zobrazí se nové okno (obr. níže): V okně s chováním události nastavíte který výstup se má aktivovat (bzučák, zobrazit kanál na celou obrazovku, aktivovat alarmový výstup, odeslat ). Uložením se vrátíte na předchozí okno, kde klikněte na tlačítko setup ve sloupci zóna a zobrazí se nové okno (obr. níže): Na obrazovce pro nastavení zóny detekce pohybu nastavte citlivost detekce hodnoty 1-5 tovární hodnota je 4. Citlivost lze nastavit pro denní a noční režim. Klikněte na ikonu, pro nastavení detekční zóny. Kliknutím na ikonu, smaže detekční zónu. Kliknutím na ikonu, uložíte nastavení detekční zóny. Kliknutím na ikonu, zavřete toto okno a vrátíte se na předchozí obrazovku. Pro nastavení všech kanálů najednou zaškrtněte All a nastavte požadované hodnoty. Kliknutím na tlačítko "Default", nastavíte tovární hodnoty DVR. Kliknutím na tlačítko "Apply" uložíte výše nastavené hodnoty. Kliknutím na tlačítko "Exit" zavřete toto menu bez uložení změněných hodnot Ztráta video signálu klikněte na tlačítko chování události a zobrazí se nové okno (obr. níže): V okně s chováním události nastavíte který výstup má aktivovat (bzučák, zobrazit kanál na celou obrazovku, aktivovat alarmový výstup, odeslat ).

13 Alarmový výstup Kliknutím na ikonu alarmový výstup,se zobrazí okno (obr. níže) se třemi záložkami: 1> Alarmový výstup V tomto menu můžeme nastavit název alarmového výstupu a čas držení kontaktu relé. Pro nastavení všech kanálů najednou zaškrtněte All a nastavte požadované hodnoty. Kliknutím na tlačítko "Default", nastavíte tovární hodnoty DVR. Kliknutím na tlačítko "Apply" uložíte výše nastavené hodnoty. Kliknutím na tlačítko "Exit" zavřete toto menu bez uložení změněných hodnot. 2> Bzučák V tomto menu můžeme povolit bzučák a čas jeho bzučení Nastavení sítě Kliknutím na ikonu síť,se zobrazí okno (obr. níže) se čtyřmi záložkami: Síť HTTP port: Číslo portu pro přístup pomocí Internetového prohlížeče (Internet Explorer). Tovární hodnota je 80. Server port: Číslo portu pro datovou komunikaci. Tovární hodnota je Mobilní port: Číslo portu pro komunikaci s mobilními zařízeními (SmartPhone, Tablet). Tovární hodnota je 100. DHCP: Po výběru této možnosti bude IP adresa, maska, brána a DNS servery přidělená DNS serverem. Doporučujeme zvolit tyto hodnoty ručně. Kliknutím na tlačítko "Default", nastavíte tovární hodnoty DVR. Kliknutím na tlačítko "Apply" uložíte výše nastavené hodnoty. Kliknutím na tlačítko "Exit" zavřete toto menu bez uložení změněných hodnot Nastavení druhého streamu Zvolte fps, rozlišení a kvalitu. Pro nastavení všech kanálů najednou zaškrtněte All a nastavte požadované hodnoty. Kliknutím na tlačítko "Default", nastavíte tovární hodnoty DVR. Kliknutím na tlačítko "Apply" uložíte výše nastavené hodnoty. Kliknutím na tlačítko "Exit" zavřete toto menu bez uložení změněných hodnot. Parametr fps Rozlišení Kvalita Význam Rozsah: 1-30(NTSC)1-25(PAL) Podpora D1 CIF Čím vyšší hodnota, tím kvalitnější nahrávka. Máme 6 možností: Nejnižší, Nižší, Nízká, Střední, Vyšší a Nejvyšší.

14 SMTP Server/Port: Název a port SMTP serveru. Adresa odesilatele/heslo: ová adresa a heslo odesílatele u. Adresa příjemce: ová adresa příjemce u (mohou být až 3). Kliknutím na tlačítko test zjistíte správnost zadaných údajů. Kliknutím na tlačítko "Default", nastavíte tovární hodnoty DVR. Kliknutím na tlačítko "Apply" uložíte výše nastavené hodnoty. Kliknutím na tlačítko "Exit" zavřete toto menu bez uložení změněných hodnot Další Povolení DDNS nastaveni. Před zadáním těchto údajů je nutné se zaregistrovat na DDNS serveru, který lze pro DVR vybrat z nabídky.

15 2.4.7 Uživatelé Kliknutím na ikonu uživatelé,se zobrazí okno (obr. níže): Kliknutím na tlačítko přidat se zobrazí okno pro přidání nového uživatele (obr. níže): 1) Základní: Vložte uživatelské jméno, heslo a zvolte typ uživatele. Kliknutím na tlačítko OK přidáte uživatele do seznamu uživatelů. Kliknutím na tlačítko exit opustíte toto okno bez uložení provedených změn. 2) Oprávnění: Zvolte oprávnění nového uživatele. Kliknutím na tlačítko OK přidáte uživatele do seznamu uživatelů. Kliknutím na tlačítko exit opustíte toto okno bez uložení provedených změn Nastavení PTZ Kliknutím na ikonu PTZ,se zobrazí okno (obr. níže) se dvěmi záložkami: Sériový port Zaškrtněte na kterém kanálu chcete použít PTZ, nastavte adresu, baud rate a protokol. Pro nastavení všech kanálů najednou zaškrtněte All a nastavte požadované hodnoty. Kliknutím na tlačítko "Default", nastavíte tovární hodnoty DVR. Kliknutím na tlačítko "Apply" uložíte výše nastavené hodnoty. Kliknutím na tlačítko "Exit" zavřete toto menu bez uložení změněných hodnot. Parametr Význam Adresa ID PTZ přístroje (kamery) Baud rate Baud rate PTZ přístroje (kamery). Rozsah: 110, 300, 600, 1200, 2400, 4800, 9600, 19200, 38400, 57600, , , , Protokol Komunikační protokol PTZ přístroje (kamery). Rozsah: PELCOP, PELCOP1, PELCOP5, PELCOD, PELCOD1, HY, PHILIPS, SAMSUNG SHARP, SONY, SAMSUNG, PANASMIC, CONTROL,

16 Další nastavení V tomto menu lze nastavit Prepozice, tour, pattern kliknutím na tlačítko setup v příslušném sloupci. Pro nastavení prepozice se zobrazí okno (výše) a po kliknutí na tlačítko setting v tomto okně, se zobrazí PTZ ovládání (obr níže): V tomto menu lze nastavit pozice PTZ kamery, rychlost pojezdu, zoom, ostření, clonu a zvolit číslo prepozice. Kliknutím na tlačítko Save pro uložení nastavení. Kliknutím na tlačítko pro skrytí tohoto panelu, kliknutí pravého tlačítka se opět objeví. Kliknutí na tlačítko pro opuštění tohoto menu. Uložení prepozic provedeme v menu prepozice kliknutím na tlačítko OK, kliknutím na tlačítko exit se neuloží změny a opustíte toto menu. Pro nastavení tour se zobrazí menu (obr níže): Kliknutím na tlačítko Add přidáte tour (může být definováno max 32 tour). Vyberte tour a klikněte na tlačítko setup, zobrazí se menu (obr níže): Kliknutím na tlačítko, nastavíte rychlost a dobu zobrazení prepozice. Výběrem prepozice a kliknutí na tlačítko, smažete tuto prepozici z tour. Kliknutí na tlačítko,pro změnu nastavení prepozice. Měnit pořadí jednotlivých bodů v tour lze jejich vybráním a kliknutím na příslušné tlačítko (na začátek nahoru dolu a na konec ). Uložení tour provedeme v menu tour kliknutím na tlačítko OK, kliknutím na tlačítko exit se neuloží změny a opustíte toto menu.

17 2.4.9 Další nastavení Kliknutím na ikonu Další nastavení,se zobrazí okno (obr. níže): 1. Tovární nastavení: Nastaví všechny hodnoty systému na tovární. 2. Import / Export: Zde je možné nahrát vybraná data na USB disk. Lze také nahrát datové soubory z USB disku do DVR. 3. Exit: návrat k předchozí obrazovce. 2.5 Vyhledávání záznamů Kliknutím na ikonu Vyhledávání,se zobrazí okno (obr. níže) se dvěmi záložkami: Vyhledávání podle času 1:Vyberte kanál, datum v kalendáři a čas začátku a konce doby, kterou chcete přehrát. 2:Klikněte na tlačítko Play, pro přehrání vybraného záznamu. Při přehrávání se zobrazí lišta přehrávání: Vyhledávání podle události Vyberte čas a kanál která vás zajímá a klikněte na tlačítko vyhledat. Zobrazí se seznam událostí v tomto časovém úseku. Po vybrání položky v seznamu, ji můžeme spustit.

18 2.6 Záloha Toto DVR podporuje zálohování na USB, lze také zálohovat po síti na počítač v síti. 1: Otevřete z menu okno pro zálohování: 2: Nastavte počáteční a koncový čas záznamu který se má zálohovat. Zvolte kanál / kanály které chcete zálohovat a klikněte na tlačítko vyhledat. Dostupná data se zobrazí v seznamu. 3: Vyberte data, která budou zálohována jejich zaškrtnutím. Kliknutím na tlačítko vše označíte všechna data a stiskněte tlačítko backup pro zahájení zálohováni. 4: Zobrazí se další menu, kde lze zjistit informace o zálohovaných souborech, úložišti, typu ukládaných souborů, atd. Kliknutím na tlačítko start spustíte zálohování. 2.7 Kontrola informací Zde lze zkontrolovat informace o systému a síti. Systémové informace: Menu informace systémové informace, V tomto menu lze vidět informace o připojených zařízeních Log: Menu Informace Log. Poznámka: Log lze exportovat na USB disk. Síťové informace: Menu Informace Síť,Zde je možné zkontrolovat nastavení sítě. 2.8 Správa disku Menu Disk,Zde je možné zjistit stav disku a naformátovat jej. Záznam je možný jen na řádně zformátovaný disk. 2.9 Upgrade Soubor s upgrade nahrajte na USB disk a připojte jej do DVR. Vstupte do menu upgrade, zaktualizujte seznam, aby se soubor zobrazil v seznamu, vyberte SW a klikněte na tlačítko upgrade. V průběhu upgrade bude DVR restartováno, počkejte než se DVR opět zapne. Neodpojujte DVR od elektřiny v průběhu upgrade. Poznámka: Pokud nevidíte soubor na USB v DVR, USB není kompatibilní.

/ NVR-4008 / NVR-4016

/ NVR-4008 / NVR-4016 DINOX rekordéry: NVR-4004 NVR-4008 NVR-4016 Rychlá uživatelská příručka Obsah Rychlá uživatelská příručka... 1 Před instalací NVR... 3 Instalace NVR... 3 Instalace pevného disku... 3 Přední panel... 5

Více

LAN se používá k prvnímu nastavení Vašeho DVR a když potřebujete nastavit síť na Vašem DVR pro používání po internetu.

LAN se používá k prvnímu nastavení Vašeho DVR a když potřebujete nastavit síť na Vašem DVR pro používání po internetu. Návod Video Viewer 1.9.9 1 Dodávaný licencovaný software Následující stránky popisují nejpoužívanější funkce software Video Viewer. Podrobnosti o softwaru a jeho nastavení, najdete v rozšířené příručce,

Více

Uživatelský manuál Dahua DH-DVR0404/0804 LF-AS

Uživatelský manuál Dahua DH-DVR0404/0804 LF-AS Dahua DH-DVR0404/0804 LF-AS Obsah 1. Obsah balení a instalace pevného disku... 1 1.1 Obsah balení... 1 1.2 Instalace pevného disku (HDD)... 2 1.2.1 Otevření skříně... 2 1.2.2 Demontáž krytu DVR... 2 1.2.3

Více

DVR/NVR Uživatelský manuál. Uživatelský manuál Dahua DVR/NVR

DVR/NVR Uživatelský manuál. Uživatelský manuál Dahua DVR/NVR Uživatelský manuál Dahua DVR/NVR Obsah 1. Obsah balení a instalace pevného disku... 1 1.1 Obsah balení... 1 1.2 Instalace pevného disku (HDD)... 1 1.2.1 Otevření skříně... 1 1.2.2 Demontáž krytu DVR...

Více

Špionážní digitální hodiny

Špionážní digitální hodiny Špionážní digitální hodiny Návod k obsluze Hlavní výhody produktu: Naprosto profesionální zpracování, včetně nejmenších detailů Podpora mikro SD karet až po 32GB Doba kontinuálního nahrávání videa až 180

Více

Uživatelský manuál záznamové zařízení Dahua HDCVI

Uživatelský manuál záznamové zařízení Dahua HDCVI Uživatelský manuál záznamové zařízení Dahua HDCVI Tento dokument je autorským dílem společnosti TSS Group s.r.o. a vztahuje se na něj ochrana dle zákona 121/2000 Sb. (autorský zákon) v platném znění. Informace

Více

DINOX IP kamery řady: DDC-xxxx DDR-xxxx DDX-xxxx DDB-xxxx

DINOX IP kamery řady: DDC-xxxx DDR-xxxx DDX-xxxx DDB-xxxx DINOX IP kamery řady: DDC-xxxx DDR-xxxx DDX-xxxx DDB-xxxx Rychlá uživatelská příručka Obsah Rychlá uživatelská příručka... 1 1. Systémové požadavky... 3 2. Připojení do sítě... 4 3. Přístup pomocí webového

Více

BDVR HD IR. Návod na použití

BDVR HD IR. Návod na použití Vážený zákazníku, děkujeme Vám za zakoupení přenosného záznamového zařízení DVR. Před použitím si pozorně přečtěte tento návod na použití. Popis zařízení 3 1) HDMI konektor 2) USB konektor 3) Konektor

Více

Inteligentní řešení kamerového systému

Inteligentní řešení kamerového systému Inteligentní řešení kamerového systému Uživatelský manuál Přehrávání a zálohování záznamů Přehrávání Přehrávání pořízených videozáznamů, zobrazení a vyhledávání neobvyklých událostí a informací o systému

Více

A9 Smart TV Box. Uživatelská příručka

A9 Smart TV Box. Uživatelská příručka A9 Smart TV Box Uživatelská příručka Součásti balení Součásti balení jsou následující: Přehrávač Uživatelská přiručka Audio-video kabel Dálkové ovládání Napájecí adaptér Baterie USB Kabel (volitelné) Bezdrátová

Více

JDR-913. 4kánálový digitální videorekordér

JDR-913. 4kánálový digitální videorekordér JDR-913 4kánálový digitální videorekordér T857 Uživatelská příručka Obsah Úvod a upozornění.. 3 Přední panel..3 Zadní panel 4 Instalace: Zapojení zadního panelu.. 4 Instalace: Zapojení video výstupů..

Více

1. Základní údaje. 2. Připojení kamery k počítači. 3. Nastavení kamery. Vnitřní IP kamera WaveRF IPC07IPT Návod k obsluze

1. Základní údaje. 2. Připojení kamery k počítači. 3. Nastavení kamery. Vnitřní IP kamera WaveRF IPC07IPT Návod k obsluze Vnitřní IP kamera WaveRF IPC07IPT Návod k obsluze 1. Základní údaje 1.1 Popis produktu 1.2 Přední strana kamery 1.3 Zadní strana kamery a popis portů 2. Připojení kamery k počítači 3. Nastavení kamery

Více

Rikomagic MK05. Uživatelská příručka CZ

Rikomagic MK05. Uživatelská příručka CZ Rikomagic MK05 Uživatelská příručka CZ Děkujeme Vám za zakoupení Rikomagic MK05 Rikomagic MK05 je výkonný čtyřjádrový TV Box na bázi Android 4.4 KitKat s čtyřjádrovým ARM Cortex procesorem a grafikou Mali

Více

CMS. Centrální monitorovací systém. Manuál

CMS. Centrální monitorovací systém. Manuál Centrální Monitorovací Systém manuál CMS Centrální monitorovací systém Manuál VARIANT plus, spol. s.r.o., U Obůrky 5, 674 01 TŘEBÍČ, tel.: 565 659 600 technická linka 565 659 630 (pracovní doba 8.00 16:30)

Více

Externí baterie na iphone 4/4S/5/5S s HD kamerou

Externí baterie na iphone 4/4S/5/5S s HD kamerou Externí baterie na iphone 4/4S/5/5S s HD kamerou Návod k použití Hlavní výhody produktu: Dokonalé maskování skryté kamery nová a neokoukaná Velmi kvalitní HD obraz a kvalitní zvuk Kompatibilita s modely

Více

Uživatelský manuál CZ

Uživatelský manuál CZ Uživatelský manuál CZ Důležité upozornění:... 3 1. Tlačítka... 4 1.1 Dotykový panel... 4 1.2 POWER... 4 1.3 ESC... 4 1.4 Menu... 4 1.5 Hlasitost... 4 1.6 Sluchátka... 4 1.7 Video výstup... 4 1.8 TF karta...

Více

egreat EG-M31A/B Uživatelská příručka

egreat EG-M31A/B Uživatelská příručka egreat EG-M31A/B Uživatelská příručka Upozornění: a) Před používáním si pozorně přečtěte tyto instukce. b) Nedotýkejte se přívodního kabelu mokrýma rukama. c) Při vytahování napájecího kabelu netahejte

Více

Xtreamer Wonder. Uživatelská příručka CZ

Xtreamer Wonder. Uživatelská příručka CZ Xtreamer Wonder Uživatelská příručka CZ Děkujeme Vám za zakoupení Xtreamer Wonder Xtreamer Wonder je zcela nový media hub na bázi Android 4.4 KitKat s čtyřjádrovým ARM Cortex A9 procesorem a grafikou Mali

Více

iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod

iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod iviewer lze použít na iphone a ipad pro zobrazení živého obrazu z DVR vzdálený server. I. Použití iphone pro přístup ke vzdálenému DVR Použití

Více

POSTUP PŘI NASTAVENÍ OVLÁDACÍHO PANELU S DOTYKOVÝM DISPLEJEM JAK PŘEJÍT DO SPRÁVCE NASTAVENÍ

POSTUP PŘI NASTAVENÍ OVLÁDACÍHO PANELU S DOTYKOVÝM DISPLEJEM JAK PŘEJÍT DO SPRÁVCE NASTAVENÍ POSTUP PŘI NASTAVENÍ OVLÁDACÍHO PANELU S DOTYKOVÝM DISPLEJEM JAK PŘEJÍT DO SPRÁVCE NASTAVENÍ Trojúhelníkové heslo: pro vstup do nastavení poklepejte na oblasti 1, 2 a 3. SPRÁVCE NASTAVENÍ (ADMINISTRATOR

Více

Ladibug Software pro vizuální prezentaci Visual Presenter Návod k použití

Ladibug Software pro vizuální prezentaci Visual Presenter Návod k použití Ladibug Software pro vizuální prezentaci Visual Presenter Návod k použití Obsah 1. Úvod... 2 2. Systémové požadavky... 2 3. Instalace Ladibug... 3 4. Připojení... 6 5. Začínáme používat Ladibug... 7 6.

Více

NÁVOD K POUŽITÍ MULTIMEDIÁLNÍHO CENTRA SLEDOVANITV.CZ

NÁVOD K POUŽITÍ MULTIMEDIÁLNÍHO CENTRA SLEDOVANITV.CZ NÁVOD K POUŽITÍ MULTIMEDIÁLNÍHO CENTRA SLEDOVANITV.CZ typ 1 verze návodu 1.1 Vážení uživatelé, děkujeme, že využíváte službu Sledovanitv.cz. Věříme, že s naší službou budete spokojeni a Vaši důvěru nezklameme.

Více

GOCLEVER HYBRID NÁVOD K OBSLUZE

GOCLEVER HYBRID NÁVOD K OBSLUZE GOCLEVER HYBRID NÁVOD K OBSLUZE NAVŠTIVTE NAŠE STRÁNKY WWW.GOCLEVER.COM VÍCE INFORMACÍ O PRODUKTECH TAB, NAVIO, DVR, MEDIA Před instalací a použitím si prostudujte tento návod. Úvod Vážený uživateli, děkujeme

Více

Návod k obsluze IP kamery Zoneway. IP kamery jsou určené pro odbornou montáž.

Návod k obsluze IP kamery Zoneway. IP kamery jsou určené pro odbornou montáž. Návod k obsluze IP kamery Zoneway. IP kamery jsou určené pro odbornou montáž. Obsah 1 Úvod... 1 2 Návod pro připojení do webového rozhraní... 1 2.1 Připojení kamery k WiFi síti... 4 2.2 Postup nastavení

Více

Rikomagic MK902 II. Uživatelská příručka CZ

Rikomagic MK902 II. Uživatelská příručka CZ Rikomagic MK902 II Uživatelská příručka CZ Děkujeme Vám za zakoupení Rikomagic MK902 II MK902 II je revoluční TV Box na bázi Android 4.4 KitKat s čtyřjádrovým procesorem RK3288 a grafikou Mali T764. S

Více

Uživatelská příručka k síťovému projektoru

Uživatelská příručka k síťovému projektoru Uživatelská příručka k síťovému projektoru Obsah Příprava...3 Připojení projektoru k vašemu počítači...3 Kabelové připojení... 3 Dálkové ovládání projektoru pomocí webového prohlížeče...5 Podporované rozlišení...7

Více

2.1.2 V následujícím dialogovém okně zvolte Instalovat ze seznamu či daného umístění. stiskněte tlačítko Další

2.1.2 V následujícím dialogovém okně zvolte Instalovat ze seznamu či daného umístění. stiskněte tlačítko Další Autodiagnostika ROBEKO Diagnostický kabel VAG1 VAGR1 Instalace pro operační systémy Windows 1. Úvod : Před použitím kabelu je nutné nejprve nainstalovat příslušné ovladače v operačním systému Vašeho počítače.

Více

Minix NEO Z64 Windows 8.1

Minix NEO Z64 Windows 8.1 Minix NEO Z64 Windows 8.1 Uživatelská příručka CZ Děkujeme Vám za zakoupení Minix NEO Z64 s OS Windows 8.1 Minix NEO Z64 je revoluční kompaktní Mini PC s čtyřjádrovým procesorem Intel Atom. NEO Z64 nově

Více

Návod na instalaci a použití programu

Návod na instalaci a použití programu Návod na instalaci a použití programu Minimální konfigurace: Pro zajištění funkčnosti a správné činnosti SW E-mentor je potřeba software požívat na PC s následujícími minimálními parametry: procesor Core

Více

DŮLEŽITÉ INFORMACE, PROSÍM ČTĚTE!

DŮLEŽITÉ INFORMACE, PROSÍM ČTĚTE! DŮLEŽITÉ INFORMACE, PROSÍM ČTĚTE! Tento dodatek k uživatelské příručce obsahuje postup nastavení USB portu pro ADSL modem CellPipe 22A-BX-CZ Verze 1.0 01/2004 Úvod Vážený zákazníku, tento text popisuje

Více

Wi-Fi router TP-LINK WR842ND s podporou CDMA USB modemů. verze dokumentu 1.0 ze dne 1. 4. 2013

Wi-Fi router TP-LINK WR842ND s podporou CDMA USB modemů. verze dokumentu 1.0 ze dne 1. 4. 2013 Strana 1 Wi-Fi router TP-LINK WR842ND s podporou CDMA USB modemů verze dokumentu 1.0 ze dne 1. 4. 2013 Wi-Fi router TP-LINK WR842ND spolu s upraveným OpenWrt 1 firmware zajistí připojení a distribuci internetu

Více

Uživatelský Manuál 1/26

Uživatelský Manuál 1/26 Uživatelský Manuál 1/26 Instalace - Vložíte do mechaniky instalační CD - Spustíte Setup.exe - Při instalaci musíte vybrat možnost I accept the terms of the license agreement (S podmínkami licenční smlouvy

Více

VIAKOM. Crystal-za kladní ovla da ní

VIAKOM. Crystal-za kladní ovla da ní VIAKOM Crystal-za kladní ovla da ní Obsah 1. Živý obraz... 2 1.1 Seznam zobrazení... 4 1.2 Seznam obsahu... 4 1.2.1 Zobrazení videa... 4 1.2.2 Nástroje kamery... 4 1.3 PTZ Panel... 5 1.3.1 Popis PTZ ovládání...

Více

Dotykový 8" LCD monitor s HDMI 869GL80NP/C/T

Dotykový 8 LCD monitor s HDMI 869GL80NP/C/T Dotykový 8" LCD monitor s HDMI 869GL80NP/C/T Bezpečnost 1. Používejte prosím pouze adaptér přiložený jako příslušenství. 2. Nevystavujte tento výrobek přímému slunečnímu světlu, teplu nebo vlhku. 3. Nepoužívejte

Více

Černá skříňka do auta s video záznamem AT190 Uživatelská příručka

Černá skříňka do auta s video záznamem AT190 Uživatelská příručka Černá skříňka do auta s video záznamem AT190 Uživatelská příručka Před uvedením zařízení do provozu si nejprve pečlivě přečtěte tento návod! Popis produktu - 2 - 18 16 17 6 1. LCD display 2. Hlavní vypínač

Více

První použití notebooku GIGABYTE

První použití notebooku GIGABYTE Gratulujeme Vám ke koupi notebooku GIGABYTE! Tato příručka vás provede nastavením Vašeho notebooku při jeho prvním spuštění. Konečná konfigurace produktu závisí na daném modelu zakoupeném v prodejně. GIGABYTE

Více

2. SMS a MMS. 3. Základní nastavení telefonu. Nastavení střediska zpráv Nastavení MMS Nastavení tónů Upozornění o doručení SMS. 4.

2. SMS a MMS. 3. Základní nastavení telefonu. Nastavení střediska zpráv Nastavení MMS Nastavení tónů Upozornění o doručení SMS. 4. 1 z 33 Volání Hlasitý hovor Zobrazení kontaktů při volání Nastavení hlasitosti hovoru Zobrazení klávesnice při volání Přidržení hovoru Číslo hlasové schránky Nastavení vyzvánění SMS a MMS Nastavení střediska

Více

Manuál snadné instalace Lenovo IdeaPad S100

Manuál snadné instalace Lenovo IdeaPad S100 Manuál snadné instalace Lenovo IdeaPad S100 1 2 Vážený zákazníku, gratulujeme vám k pořízení netbooku Lenovo IdeaPad S100. Manuál, který právě držíte v rukou, se může stát vaším užitečným poradcem. Poradí

Více

Uživatelský manuál. OXE Double HD. Děkujeme Vám za zakoupení našeho produktu. Pro správné užívání a funkčnost čtěte prosím následující manuál.

Uživatelský manuál. OXE Double HD. Děkujeme Vám za zakoupení našeho produktu. Pro správné užívání a funkčnost čtěte prosím následující manuál. Uživatelský manuál OXE Double HD Děkujeme Vám za zakoupení našeho produktu. Pro správné užívání a funkčnost čtěte prosím následující manuál. Děkujeme Vám za volbu našeho výrobku Oxe Double (Černá skříňka

Více

PDR3MS 1 KANÁLOVÉ MINI DVR UŽIVATELSKÝ NÁVOD

PDR3MS 1 KANÁLOVÉ MINI DVR UŽIVATELSKÝ NÁVOD 1 KANÁLOVÉ MINI DVR UŽIVATELSKÝ NÁVOD (REV 1.0) OBSAH Obsah...1 Zapojení...2 Dálkový ovladač...4 Instalace paměťové karty...5 Vstup do menu...5 Hlavní menu...6 Záznam...6 Kvalita záznamu...7 Nastavení

Více

Point of view HDMI Smart TV dongle Mini RF klávesnice

Point of view HDMI Smart TV dongle Mini RF klávesnice Obsah Obsah... 1 Obecné oznámení pro uživatele... 2 Varování... 2 Obsah balení... 2 1. HDMI TV dongle... 3 1.1. Zobrazení produktu... 3 1.2. Instrukce k užívání... 3 1.3. Základní plocha... 3 1.4. Nastavení

Více

LAN adaptér. Návod k použití

LAN adaptér. Návod k použití LAN adaptér Návod k použití Popis adaptéru Adaptér je určen k propojení loggeru řady S/Rxxxx a PC počítače pomocí sítě Ethernet. V případě vzniku alarmu na loggeru umí LAN adaptér vyslat informační e-mail

Více

Digitální videorekordér DVR 3008 ELN H.264

Digitální videorekordér DVR 3008 ELN H.264 Digitální videorekordér DVR 3008 ELN H.264 0 Obsah 1. Specifikace... 2 2. Přední panel... 3 3. Zadní panel... 3 4. Instalace DVR... 4 5. Systémové operace... 5 6. Režim zobrazení... 6 7. Hlavní menu viz.

Více

NAITECH DVC DIGITÁLNÍ VIDEO KAMERA NÁVOD K POUŽITÍ. www.naitech.eu NAI TECH WORLD OF NEW TECHNOLOGIES. Děkujeme za zakoupení výrobku NAITECH,

NAITECH DVC DIGITÁLNÍ VIDEO KAMERA NÁVOD K POUŽITÍ. www.naitech.eu NAI TECH WORLD OF NEW TECHNOLOGIES. Děkujeme za zakoupení výrobku NAITECH, NAI DVC DIGITÁLNÍ VIDEO KAMERA Děkujeme za zakoupení výrobku NAI, a přejeme Vám s jeho užíváním prožití mnoha příjemných okamžiků. Vývoji výrobku jsme věnovali maximální úsilí a nemálo prostředků. Můžeme

Více

Inteligentní WiFi router R6200v2 Instalační příručka

Inteligentní WiFi router R6200v2 Instalační příručka Ochranné známky NETGEAR, logo NETGEAR a Connect with Innovation jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti NETGEAR, Inc. ve Spojených státech a jiných zemích. Informace mohou být

Více

Infračervený Digitální fotoaparát fotopast Uživatelská příručka Kapesní fotoaparát řady SG370 Model: SG370B / SG370VB

Infračervený Digitální fotoaparát fotopast Uživatelská příručka Kapesní fotoaparát řady SG370 Model: SG370B / SG370VB Infračervený Digitální fotoaparát fotopast Uživatelská příručka Kapesní fotoaparát řady SG370 Model: SG370B / SG370VB Obsah 1 Úvod 1.1 Všeobecný popis 1.2 Tělo fotoaparátu, rozhraní 1.3 Zobrazení informací

Více

TerraMaster U1. Domácí NAS server pro multimédia. Uživatelská příručka

TerraMaster U1. Domácí NAS server pro multimédia. Uživatelská příručka TerraMaster U1 Domácí NAS server pro multimédia Uživatelská příručka Pohled zepředu a zezadu Pohled zepředu: LED indikátor Po zapnutí se rozsvítí modré LED světlo, které značí, že je server zapnutý. Po

Více

Průvodce instalací software

Průvodce instalací software Průvodce instalací software Tato příručka vysvětluje, jak nainstalovat software přes USB nebo síťové připojení. Síťové připojení není k dispozici pro modely SP 200/200S/203S/203SF/204SF. Chcete-li ručně

Více

Převodník PRE 10/20/30

Převodník PRE 10/20/30 Převodník PRE 10/20/30 PRE10/20/30 slouží pro připojení zařízení Elektrobock (centrální jednotka PocketHome, termostatu PT41 aj.) do sítě Ethernet. Připojené zařízení je tak možno ovládat z libovolného

Více

NSA310 + 500 GB HDD. Příručka k rychlé instalaci. Multimediální server s jedním diskem. Výchozí přihlašovací údaje. Webová adresa: nsa310 Heslo: 1234

NSA310 + 500 GB HDD. Příručka k rychlé instalaci. Multimediální server s jedním diskem. Výchozí přihlašovací údaje. Webová adresa: nsa310 Heslo: 1234 NSA310 + 500 GB HDD Multimediální server s jedním diskem Výchozí přihlašovací údaje Webová adresa: nsa310 Heslo: 1234 Příručka k rychlé instalaci irmware 4.22 Vydání 2, 1/2012 Kde jsou k nahlédnutí certifikace

Více

Uživatelský manuál WEB SERVICE V3.0 IP kamer Dahua

Uživatelský manuál WEB SERVICE V3.0 IP kamer Dahua WEB SERVICE V3.0 IP kamer Dahua Obsah 1. Úvod...1 2. Přihlášení...1 3 Nastavení (Setup)...3 3.1.1. Kamera Obraz (Conditions)...3 3.1.2.1 Kamera Video Video...3 3.1.2.2. Kamera Video snímek (Snapshot)...4

Více

F-WV812YB. Wifi sada kamery a monitoru s možností záznamu

F-WV812YB. Wifi sada kamery a monitoru s možností záznamu F-WV812YB Wifi sada kamery a monitoru s možností záznamu! Výstraha:! Přístroj je řízen mikroprocesorem; nevhodné použití může mít za následek přerušení činnosti. V takovém případě vypněte a restartujte

Více

Ethernetový komunikátor ETH-BOX1

Ethernetový komunikátor ETH-BOX1 Ethernetový komunikátor ETH-BOX1 NÁVOD K POUŽITÍ Poslední aktualizace: 22.12.2011 Ethernetový komunikátor ETH-BOX1 1 Malý ethernetový komunikátor umožňující pohodlné ovládání libovolného zařízení přes

Více

s anténou a podstavcem CD-ROM obsahující návod a informace o záruce Ethernetový kabel (CAT5 UTP nekřížený) ADSL kabel (standardní telefonní kabel)

s anténou a podstavcem CD-ROM obsahující návod a informace o záruce Ethernetový kabel (CAT5 UTP nekřížený) ADSL kabel (standardní telefonní kabel) ČESKY Toto zařízení lze nastavit pomocí libovolného aktuálního webového prohlížeče, např. Internet Explorer 6 nebo Netscape Navigator 6.2.3. DSL-G664T Bezdrátový ADSL směrovač Než začnete 1. Pokud jste

Více

Diktafon s pamětí 4GB, FM rádiem, LCD displejem a. kamerou DVR-156. Přečtěte si laskavě tento Návod k použití před prvním. použitím přístroje.

Diktafon s pamětí 4GB, FM rádiem, LCD displejem a. kamerou DVR-156. Přečtěte si laskavě tento Návod k použití před prvním. použitím přístroje. Diktafon s pamětí 4GB, FM rádiem, LCD displejem a kamerou DVR-156 Přečtěte si laskavě tento Návod k použití před prvním použitím přístroje. Úvod S tímto profesionálním diktafonem zaznamenáte naprosto čistý

Více

DIGITUS Plug&View MiniNVR

DIGITUS Plug&View MiniNVR DIGITUS Plug&View MiniNVR Průvodce rychlou instalací (PRI) DN-16150 Obsah balení 1 x Rekordér DIGITUS Plug&View MiniNVR 1 x Napájecí adaptér USB 5 V/2 A 1 x Infračervený přijímač 1 x Průvodce rychlou instalací

Více

Návod pro SMS Operátor off-line klient

Návod pro SMS Operátor off-line klient Verze: 1.10 Strana: 1 / 1 Návod pro SMS Operátor off-line klient 1. Co je to off-line klient SMS Operátor Off-line klient SMS Operátor je aplikace k systému SMS Operátor pro posílání SMS, která umožňuje:

Více

VIP1910/1920. instalační příručka

VIP1910/1920. instalační příručka VIP1910/1920 instalační příručka POZOR! Nebezpečí úrazu elektrickým proudem Neotvírejte zař ízení POZOR! PRO SNÍŽENÍ NEBEZPEČÍ VZNIKU POŽÁRU, NEBO ÚRAZU ELEKTRICKÝM PROUDEM NEVYSTAVUJTE ZAŘÍZENÍ DEŠTI

Více

Aplikace Vyhledání a stažení aplikace Založení BlackBerry ID Internet Nastavení e-mailu Zap./Vyp. přístupového bodu Přihlášení do Wi-Fi sítě

Aplikace Vyhledání a stažení aplikace Založení BlackBerry ID Internet Nastavení e-mailu Zap./Vyp. přístupového bodu Přihlášení do Wi-Fi sítě 1 7. 8. Aplikace Vyhledání a stažení aplikace Založení BlackBerry ID Internet Nastavení e-mailu Zap./Vyp. přístupového bodu Přihlášení do Wi-Fi sítě Zap./Vyp. internetu v zahraničí Nastavení internetu

Více

P2P IPCAM IP 01 Uživatelská příručka

P2P IPCAM IP 01 Uživatelská příručka P2P IPCAM IP 01 Uživatelská příručka IP -01 P2P manuál Poznámka: Obrázky jsou pouze orientační. 1.Instalace Hardware 1.1 Otevřete balení kamery a jako první nainstalujte WiFi antenna na kameru 1.2 Vložte

Více

SDVR 4300 UŽIVATELSKÝ NÁVOD

SDVR 4300 UŽIVATELSKÝ NÁVOD UŽIVATELSKÝ NÁVOD 4 Kanálový MPEG-4 Triplexní Digitální Video Rekordér (Ver. 1.0) Obsah balení DVR Klientský Software na CD Dálkový ovladač Baterie 1.5V (AAA x 2EA) Adaptér a napájecí kabel IDE HDD Kabel

Více

FULL HD kamera do auta

FULL HD kamera do auta FULL HD kamera do auta Návod k obsluze Výhody produktu: Cenově velmi dobře dostupná kamera FULL HD kamera Jednoduché ovládání www.spionazni-technika.cz Stránka 1 Diagram produktu 1) Mini USB konektor 2)

Více

1. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty a baterky Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN. 2. Kontakty. 3.

1. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty a baterky Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN. 2. Kontakty. 3. 1 z 33 Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty a baterky Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN Kontakty Kopírování ze SIM karty do telefonu Založení nového kontaktu Upravení kontaktu včetně

Více

Bezpečnostní kamerový Systém Model: DVR-6304S-A H.264 Uživatelská příručka Vážený zákazníku, děkujeme za nákup našeho produktu. Tato uživatelská příručka Vás provede instalací systému a seznámí Vás s funkcemi

Více

TAB R70 NÁVOD K OBSLUZE

TAB R70 NÁVOD K OBSLUZE TAB R70 NÁVOD K OBSLUZE VISIT OUR WEBSITE WWW.GOCLEVER.COM TO SEE MORE PRODUCTS TAB, NAVIO, DVR, DVB-T Před prvním použitím přístroje si prosím pečlivě prostudujte návod k obsluze. Úvod Děkujeme za Vaši

Více

SDF 760. Digitální fotorámeček Návod k použití

SDF 760. Digitální fotorámeček Návod k použití SDF 760 Digitální fotorámeček Návod k použití Bezpečnost: Děkujeme Vám za zakoupení tohoto digitálního fotorámečku. Před použitím zařízení si přečtěte tento návod k použití a uschovejte ho pro další použití.

Více

Instalační příručka. pro NAS servery řady AS10XXT

Instalační příručka. pro NAS servery řady AS10XXT Instalační příručka pro NAS servery řady AS10XXT Obsah Obsah balení... 3 Instalace hardwaru... 4 Instalace pevných disků... 4 Napájení, připojení a první zapnutí... 7 Instalace softwaru... 8 CD Instalace...

Více

Volání Hlasitý hovor Zobrazení kontaktů při volání Nastavení hlasitosti hovoru Zobrazení klávesnice při volání Přidržení hovoru Číslo hlasové

Volání Hlasitý hovor Zobrazení kontaktů při volání Nastavení hlasitosti hovoru Zobrazení klávesnice při volání Přidržení hovoru Číslo hlasové 1 5. 6. 7. 8. Volání Hlasitý hovor Zobrazení kontaktů při volání Nastavení hlasitosti hovoru Zobrazení klávesnice při volání Přidržení hovoru Číslo hlasové schránky Nastavení vyzvánění SMS a MMS Nastavení

Více

Uživatelská příručka

Uživatelská příručka Uživatelská příručka Poděkování: Vážený uživateli, děkujeme vám za zakoupení našeho výrobku. Zde jsou provozní pokyny pro rychlé a pohodlné ovládání, před použitím si přečtěte pozorně návod. Obsah: 1.

Více

VHD 400. Digitální Video Rekordér UŽIVATELSKÝ NÁVOD

VHD 400. Digitální Video Rekordér UŽIVATELSKÝ NÁVOD VHD 400 Digitální Video Rekordér UŽIVATELSKÝ NÁVOD 1 POZOR NA ÚRAZ EL. PROUDEM UPOZORNĚNÍ: Chcete-li snížit riziko úrazu elektrickým proudem, nevystavujte tento přístroj dešti, nebo vlhku. Používejte pouze

Více

Uživatelská příručka

Uživatelská příručka TerraMaster F2-NAS 2 Uživatelská příručka Pohled zepředu a zezadu 1 2 Rámeček disků Lze vyjmout po uvolnění pojistky 3 - HDD LED diody 1. Při detekci disku svítí červeně, po 15 sec. Růžově, po 110 sec.

Více

Instalace. Bezdrátový přístupový bod NETGEAR 802.11ac WAC120. Obsah balení. NETGEAR, Inc. 350 East Plumeria Drive San Jose, CA 95134 USA.

Instalace. Bezdrátový přístupový bod NETGEAR 802.11ac WAC120. Obsah balení. NETGEAR, Inc. 350 East Plumeria Drive San Jose, CA 95134 USA. Ochranné známky NETGEAR, logo NETGEAR a Connect with Innovation jsou obchodní známky nebo registrované obchodní známky společnosti NETGEAR, Inc. v USA a jiných zemích. Informace zde uvedené podléhají změnám

Více

Aplikace GoGEN Smart Center

Aplikace GoGEN Smart Center Aplikace GoGEN Smart Center Návod na použití aplikace Úvod Aplikace GoGEN Smart Center pro maximální využití Smart TV GoGEN, spojuje vyspělou technologii a zábavu v pohodlí domova. SMART ovládání ovládání

Více

Palubní FULL HD kamera s možností GPS

Palubní FULL HD kamera s možností GPS Palubní FULL HD kamera s možností GPS Návod k obsluze Výhody produktu: Cenově dobře dostupná kamera FULL HD kamera Možnost připojení GPS modulu www.spionazni-technika.cz Stránka 1 1. Diagram produktu 1)

Více

IP Kamery RELICAM Verze 1 UŽIVATELSKÝ MANUÁL

IP Kamery RELICAM Verze 1 UŽIVATELSKÝ MANUÁL IP Kamery RELICAM Verze 1 UŽIVATELSKÝ MANUÁL Pro ovládací rozhraní kamer Sérií RC-ID10xF RC-IW10xF RC-ID10xV RC-IW10xV RC-ID20xV RC-IW20xV Důležité upozornění: Informace o nastavení operačních systémů

Více

Návod k obsluze. IP kamera Minitar MWIPC-1510G

Návod k obsluze. IP kamera Minitar MWIPC-1510G Návod k obsluze IP kamera Minitar MWIPC-1510G Úvod MWIPC-1510G je bezdrátová web kamera, která umožňuje přes internet zprostředkovat obraz odkudkoliv na světě, aniž by musel být zapnutý počítač. Může se

Více

Manuál k programu KaraokeEditor

Manuál k programu KaraokeEditor Manuál k programu KaraokeEditor Co je KaraokeEditor? Program slouží pro editaci tagů v hudebních souborech formátu mp3. Tagy jsou doprovodné informace o písni, uložené přímo v mp3. Aplikace umí pracovat

Více

Venkovní voděodolná P2P IP KAMERA WNS-HW28 UŽIVATELSKÝ MANUÁL

Venkovní voděodolná P2P IP KAMERA WNS-HW28 UŽIVATELSKÝ MANUÁL Venkovní voděodolná P2P IP KAMERA WNS-HW28 UŽIVATELSKÝ MANUÁL OBSAH BALENÍ 1x IP kamera 1x Wi-Fi anténa 1x Napájecí zdroj (napětí 12V) 1x Originální CD s instalačním softwarem INSTALACE HARDWARE 1. Kameru

Více

1. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN. 2. Kontakty. 3. Volání

1. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN. 2. Kontakty. 3. Volání 1 z 31 Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN Kontakty Kopírování ze SIM karty do telefonu Založení nového kontaktu Upravení kontaktu včetně fotky Volání

Více

Dotykový 10,4" LCD monitor s HDMI FW1042AHT. Uživatelský manuál

Dotykový 10,4 LCD monitor s HDMI FW1042AHT. Uživatelský manuál Dotykový 10,4" LCD monitor s HDMI FW1042AHT 10''/10,4'' multifunkční monitor Uživatelský manuál Drazí zákazníci, abyste zajistili, že vámi zakoupený výrobek bude správně fungovat, přečtěte si nejprve tento

Více

DIGITÁLNÍ VIDEOREKORDÉR EN-6304V / EN-6308V PŘÍRUČKA PRO INSTALACI A PROVOZ

DIGITÁLNÍ VIDEOREKORDÉR EN-6304V / EN-6308V PŘÍRUČKA PRO INSTALACI A PROVOZ DIGITÁLNÍ VIDEOREKORDÉR PŘÍRUČKA PRO INSTALACI A PROVOZ PŘED ZAPOJENÍM PŘÍSTROJE SI NEJPRVE PEČLIVĚ PŘEČTĚTE TUTO PŘÍRUČKU! Obsah Bezpečnostní upozornění...3 Vlastnosti...4 Obsah dodávky...5 Popis částí

Více

IP kamery DIGITUS Plug&View

IP kamery DIGITUS Plug&View IP kamery DIGITUS Plug&View Stručný průvodce instalací Obsah balení 1 IP kamera Plug&View 1 napájecí zdroj s kabelem 1 kabel s ethernetem 1 stručný průvodce instalací 1 disk CD s nástroji 1 odnímatelná

Více

Instalační manuál 8-Ch DVR

Instalační manuál 8-Ch DVR Instalační manuál 8-Ch DVR Instalace HDD a DVD RW 1. Instalace HDD Upozornění: 1. DVR podporuje max. 2 SATA HDD. Používejte jen doporučené modely HDD viz. tab. 2. Odpojte napájení před demontáží krytu

Více

HWg-STE HWg-STE PoE MANUÁL

HWg-STE HWg-STE PoE MANUÁL HWg-STE HWg-STE PoE MANUÁL Bezpečnost práce Zařízení odpovídá požadavkům norem platných v ČR, je provozně odzkoušeno a je dodáváno v provozuschopném stavu. Pro udržení zařízení v tomto stavu je nutno řídit

Více

Popis modulu... 2. Přístup k modulu... 2. Popis rozhraní... 2. Práce s rozhraním... 3. Selektor událostí... 3. Události na zařízení...

Popis modulu... 2. Přístup k modulu... 2. Popis rozhraní... 2. Práce s rozhraním... 3. Selektor událostí... 3. Události na zařízení... Modul Události Obsah Popis modulu... 2 Přístup k modulu... 2 Popis rozhraní... 2 Práce s rozhraním... 3 Selektor událostí... 3 Události na zařízení... 3 Události na vstupu zařízení... 3 Události v rozhraní...

Více

První použití přístroje GIGABYTE Slate PC

První použití přístroje GIGABYTE Slate PC Čeština Gratulujeme Vám k nákupu GIGABYTE Slate PC! Tento manuál Vám pomůže nastavit Váš Slate PC.Konfigurace je závislá na vybraném modelu, který jste si zakoupili. Společnost GIGABYTE si rezervuje právo

Více

Bezpečnostní video ProfiCAM II

Bezpečnostní video ProfiCAM II Instalační příručka Bezpečnostní záznamové video pro sledování objektu kamerami. Video je vybaveno detekcí pohybu, vzdáleným přístupem přes internet a českým interaktivním ovládáním pomocí dálkového ovladače

Více

Aktualizace map přístrojů ZENEC

Aktualizace map přístrojů ZENEC Aktualizace map přístrojů ZENEC v.5.1 Obsah 1.1... Příprava na aktualizaci 1.2... SyncTool software 1.3... Příprava USB flash disku pro Toolbox software 1.4... Naviextras Toolbox 1.4.1... Požadavky 1.4.2...

Více

NÁVOD K POUŽITÍ JASNÝ OBRAZ UNIVERZÁLNOST PŘENOSNOST

NÁVOD K POUŽITÍ JASNÝ OBRAZ UNIVERZÁLNOST PŘENOSNOST NÁVOD K POUŽITÍ JASNÝ OBRAZ UNIVERZÁLNOST PŘENOSNOST Micro SD kamera AIC 5855+5111+5901 Připojení bateriové části Pro připojení bateriové části je třeba zarovnat zářezy na obou částech. Spojení je možno

Více

NASTEVNÍ FOTOPASTÍ LTL. ACORN 5210, 5310, 6210 S GSM BRÁNOU. Pro nastavení fotopastí s GSM bránou je potřeba SIM karta a počítač

NASTEVNÍ FOTOPASTÍ LTL. ACORN 5210, 5310, 6210 S GSM BRÁNOU. Pro nastavení fotopastí s GSM bránou je potřeba SIM karta a počítač NASTEVNÍ FOTOPASTÍ LTL. ACORN 5210, 5310, 6210 S GSM BRÁNOU Pro nastavení fotopastí s GSM bránou je potřeba SIM karta a počítač SIM karta ověření: SIM kartu je třeba předem ověřit, zda je opravdu funkční

Více

Manuál snadné instalace počítače All-in-One Compaq 100eu

Manuál snadné instalace počítače All-in-One Compaq 100eu Manuál snadné instalace počítače All-in-One Compaq 100eu Vážený zákazníku, gratulujeme vám k pořízení All-in-One PC Compaq 100eu od HP. Manuál první pomoci, který právě držíte v rukou, se může stát vaším

Více

1. Instalace programu LUPA

1. Instalace programu LUPA 1. Instalace programu LUPA Do CD mechaniky počítače vložte instalační CD. Objeví se tabulka, v níž instalaci spusťte kliknutím na řádek Instalace programu Lupa. Úvodní obrazovku s logem programu je nutno

Více

Bezdrátový kamerový set Katalogové číslo: 21.99.1632, 21.99.1633

Bezdrátový kamerový set Katalogové číslo: 21.99.1632, 21.99.1633 Bezdrátový kamerový set Katalogové číslo: 21.99.1632, 21.99.1633 Tento kamerový set umožňuje instalaci až 4 kamer uvnitř nebo vně objektu a jejich propojení s přijímačem. Přijímač je schopen zobrazovat

Více

SLITE 200SW Uživatelská příručka

SLITE 200SW Uživatelská příručka SLITE 200SW Uživatelská příručka Vypínač LCD dotyková obrazovka Deska s bílým světlem USB port UV transiluminátor Ethernet USB porty Hlavní vypínač Camera CCD Sony ICX205AL je CCD obrazový senzor s 2.0

Více

Uživatelský manuál. Smart TV box Q4

Uživatelský manuál. Smart TV box Q4 Smart TV box Q4 CPU: Quad Core až 1.6 GHz RAM: 2 GB, ROM: 8 GB flash memory Android Jelly Bean 4.2 Wi-Fi 802.11b/g/n + LAN RJ45 Infračervené dálkové ovládání podpora karet microsdhc Google Play Podpora

Více

NBG-417N. Příručka k rychlé instalaci. Bezdrátový router N-lite pro domácí užití

NBG-417N. Příručka k rychlé instalaci. Bezdrátový router N-lite pro domácí užití Bezdrátový router N-lite pro domácí užití Výchozí nastavení: LAN Port: LAN1 LAN4 IP adresa: http://192.168.1.1 Heslo: 1234 Příručka k rychlé instalaci Verze 1.00 Prosinec 2008 Vydání 1 Copyright 2008.

Více

Elektronická čtečka Volcano 7

Elektronická čtečka Volcano 7 1. Před prvním použitím 2. Úvodní obrazovka Volcano 3. Historie prohlížeče 4. Elektronická kniha 5. Čtení elektronických knih 6. Přiblížení / oddálení 7. Otočení obrazovky 8. Umístění záložky na stránku

Více

Vložení SIM karty. Vložení paměťové karty. Zapnutí tabletu a PIN. 2 z 22. SIM kartu vložíte do šuplíku a zasunete ho zpět. Tak a je to!

Vložení SIM karty. Vložení paměťové karty. Zapnutí tabletu a PIN. 2 z 22. SIM kartu vložíte do šuplíku a zasunete ho zpět. Tak a je to! 1 z 22 6. 7. 8. Volání Hlasitý hovor Zobrazení kontaktů při volání Nastavení hlasitosti hovoru Zobrazení klávesnice při volání Přidržení hovoru Číslo hlasové schránky Nastavení vyzvánění SMS a MMS Nastavení

Více

ČESKÁ VERZE. CITO CounterControl. Návod pro uživatele. CITO ProcessLine

ČESKÁ VERZE. CITO CounterControl. Návod pro uživatele. CITO ProcessLine ČESKÁ VERZE CITO CounterControl Návod pro uživatele CITO ProcessLine 1 Obsah Obsah Úvod 3 Varování 3 Všeobecné bezpečnostní předpisy 3 Přístroj CITO CounterControl 4 Instalace softwaru a ovladače 4 Instalace

Více

2. Kontakty. 1. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN. 3. Volání

2. Kontakty. 1. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN. 3. Volání Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN Kontakty Kopírování ze SIM karty do telefonu Založení nového kontaktu Upravení kontaktu včetně fotky Volání Nastavení

Více