AMONG THE STARS - MEZI HVĚZDAMI Hra od Vangelise Bagiartakise Pravidla přeložil Endymion

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "AMONG THE STARS - MEZI HVĚZDAMI Hra od Vangelise Bagiartakise Pravidla přeložil Endymion"

Transkript

1 AMONG THE STARS - MEZI HVĚZDAMI Hra od Vangelise Bagiartakise Pravidla přeložil Endymion Po zničující válce je všemi hlavními rasami galaxie uzavřen mír a vytvořena Aliance. Prvním krokem Aliance je vytvoření vesmírných stanic po celé galaxii, čímž by se podpořil obchod mezi rasami, posílily se diplomatické vztahy a udržel se nově ustanovený mír. Ve hře Mezi hvězdami se hráči stávají vůdci různých vesmírných ras a snaží se pro Alianci vybudovat vesmírné stanice. Kdo vybuduje nejdokonalejší vesmírnou stanici? 1. Přehled hry Ve hře mezi hvězdami se hráči ujmou vedení vesmírné rasy a snaží se vybudovat vesmírné stanice pro nově vytvořenou mezigalaktickou Alianci. Svůj cíl naplňují pomocí karet lokací, které umísťují ve své herní oblasti v nejlepší možné kombinaci. Vítězem hry se stává hráč, který po 4 letech vybuduje nejefektivnější vesmírnou stanici. 2. Obsah hry 4 karty hlavního reaktoru 72 karet základních lokací 44 karet speciálních lokací 16 karet energetických reaktorů 8 karet úkolů 12 karet konfliktů 4 pomocné karty 1 bodovací deska 4 žetony hráčů 1 žeton herního kola 32 žetonů kreditů o hodnotě 1 16 žetonů kreditů o hodnotě 5 30 kostek energie 8 karet ras 3. Příprava hry Hru je možné hrát ve dvou módech: agresivním a neagresivním. Základní hra je neagresivní. Agresivní mód je pro hráče, kteří při hře chtějí více přímé konfrontace. Nyní následují pravidla pro neagresivní hru. Před vyzkoušením agresivního módu doporučujeme hrát nejdříve několik neagresivních her. Před začátkem hry oddělte karty základních lokací od speciálních lokací (speciální lokace jsou označeny symbolem v pravém dolním rohu, viz. obrázek níže). Pokud hrajete ve 3 hráčích, tak ze hry odstraňte karty základních lokací označené číslem 4 v pravém dolním rohu. Tyto karty se používají jen při hře 4 hráčů (popis hry 2 hráčů najdete na konci těchto pravidel). Karty energetických reaktorů také oddělte od ostatních a vytvořte z nich vlastní balíček. Aniž byste se dívali na karty, tak vezměte 6 karet speciálních lokací za každého hráče a přidejte je ke kartám základních lokací (takže při hře 3 hráčů přidáváte 18 karet a při hře 4 hráčů 24 karet). Tyto karty (základní lokace a speciální lokace) vytvoří balíček lokací, který se při hře bude používat. Každý hráč si vezme svůj žeton a umístí ho na pole 0 na bodovací desku. Každé kolo se tyto žetony budou posouvat podle toho, kolik hráči získají nebo ztratí bodů. Bodovací desku umístěte na stůl, tak aby na ni všichni hráči dosáhli. Doporučujeme, aby jeden z hráčů byl odpovědný za posun všech žetonů na bodovací desce.

2 Všichni hráči si vezmou kartu hlavního reaktoru a položí si ji před sebe. Na tuto kartu umístí 2 kostky energie. Zbývající kredity a kostky energie umístěte doprostřed stolu, aby na ně mohli všichni dosáhnout. Tyto kredity a kostky tvoří společnou zásobu. Pokud je to poprvé, co hrajete tuto hru, tak můžete zbytek přípravy vynechat. Poté, co získáte nějaké zkušenosti s hrou, tak do ní můžete přidat vlastnosti ras a úkoly. Všichni hráči si zvolí rasu a vezmou si kartu s její vlastností. Volba rasy může být náhodná nebo po dohodě. Nakonec zamíchejte karty úkolů a náhodně vyberte tolik karet, kolik je ve hře hráčů. Tyto karty položte lícem nahoru na stůl, tak aby na ně mohli všichni vidět. Nyní jste připravení začít hru! Karta úkolu Karta rasy 4. Přehled kola Hra se odehrává v rozmezí 4 let a každý rok představuje 1 herní kolo. Na začátku každého kola by měl každý hráč: - Vzít si 10 kreditů a umístit je před sebe. - Vzít si 6 karet z balíčku lokací. Tyto karty budou mít hráči v ruce a před ostatními je drží v tajnosti. Hráč odpovědný za posun žetonu na bodovací desce posune žeton herního kola na správný rok. Symbol okolo roku zobrazuje, kterým směrem se budou karty předávat od hráče k hráči (po nebo proti směru hodinových ručiček) a podle toho se otočí žeton herního kola. Každé kolo se skládá z šesti tahů. Během těchto tahů hrají všichni hráči najednou. Přehled tahu Každý tah si hráči vyberou kartu z ruky a položí ji lícem dolu před sebe. Poté co tak všichni učiní, předají zbývající karty dalšímu hráči (ve směru určeném daným rokem) a najednou odhalí zvolenou kartu, se kterou mohou provést jednu z těchto akcí: - A) Postavit lokaci - B) Postavit energetický reaktor - C) Odhodit kartu a získat 3 kredity

3 A) Stavba lokace Lokací mohou být postaveny jen vedle jiné lokace (viz. obrázek níže). Na začátku hry je jedinou lokací ve vesmírné stanici každého hráče hlavní reaktor a nová lokace s ním tedy musí sousedit. Karty lokací jsou ve hře součástí několika kategorií, které jsou barevně rozlišeny: Dvě lokace jsou považovány za sousedící, pokud jsou místěny kolmo vedle sebe. Pokud jsou umístěny vedle sebe na úhlopříčku, tak nejsou sousedící. Pro postavení lokace je nutné zaplatit její cenu. Každá lokace má na její kartě v pravém horním rohu popsánu cenu v kreditech. Některé karty mají i požadavky na energii popsané pod cenou. Tyto požadavky na energii musí být zaplaceny lokací ve vaší vesmírné stanici, která na sobě má kostky energie a není vzdálena více než 2 místa od místa postavení nové lokace. Vzdálenost je počítána přes postavené lokace, které jsou k místu stavby kolmo a každá lokace je počítána za 1. Ve hře se nacházejí jen 2 karty poskytující energii: hlavní reaktor (karta, s kterou každý hráč začíná) a energetický reaktor. Obě karty vstupují do hry se dvěma kostkami energie. Po zaplacení ceny a postavení lokace jejím umístěním kolmo vedle dříve postavené lokace ve vaší vesmírné stanici získáte vítězné body zobrazené v levém dolním rohu karty. Avšak také byste si měli přečíst schopnost nové lokace. Pokud je napsána uvnitř bílého rámečku, tak ihned vyhodnotíte její text a zkontrolujete, zda něco nezískáte (obvykle další vítězné body). Pokud je naopak schopnost popsána ve žlutém rámečku, tak v dané chvíli text neřešíte, avšak bude vyhodnocen až na konci hry. Příklad: Odehrává se třetí tah prvního kola hry. Sandřina stanice vypadá takto:

4 Kartou, kterou si zvolila pro postavení je Oblast holografického displeje. Aby tak mohla učinit, tak musí zaplatit její cenu a umístit ji sousedně k již postavené lokaci. Cena za stavbu Oblasti holografického displeje je 2 kredity. Sandra tedy vezme své 2 kredity a vrátí je do společné zásoby. Poté odstraní 1 kostku energie z hlavního reaktoru (jelikož ten se nachází do vzdálenosti 2, tak jeho kostku energie může použít k zaplacení energetických požadavků Oblasti holografického displeje ) a navrátí ji do společné zásoby. Poté může kartu umístit do své stanice. Dále si spočítá získané vítězné body (VB). V dolním levém rohu karty je zobrazeno číslo 2, takže získá 2 VB. Navíc text karty říká, že získá další 1 VB za každou sousední kartu. Jelikož s novou kartou sousedí 2 karty, tak získá další 2 VB., celkem tedy 4 VB. Sandra si posune svůj žeton na bodovací desce o 4 pole dopředu. Pokud by schopnost karty byla napsána ve žlutém rámečku, tak by Sandra získala jen 2 VB zobrazené na nově postavené lokaci. Schopnost by pak byla vyhodnocována až na konci hry a stejně tak i připsání dalších VB. Pokud si hráč vybere kartu a není schopen uhradit její cenu, tak není schopen provést stavbu, ale musí si vybrat jiný druh akce. B) Stavba energetického reaktoru Abyste mohli v průběhu hry plnit energetické nároky dalších lokací, tak musíte stavět energetické reaktory. Stavbu energetického reaktoru provedete tak, že nejdříve odhodíte vybranou kartu (po odhalení karty společně s ostatními hráči), zaplatíte cenu karty energetického reaktoru (1 kredit), vezmete kartu energetického reaktoru z balíčku a umístíte ji do své vesmírné stanice, tak aby sousedila s již dříve postavenou lokací. Na kartu nového reaktoru umístíte 2 kostky energie, které představují poskytovanou energii. Nezapomínejte na to, že tato energie může být využita jen pro lokace ve vzdálenosti 2 a méně od energetického reaktoru.

5 Reaktory patří mezi lokace, ale nemají vlastní kategorii. Ve výjimečném případě když dojdou karty energetických reaktorů (nebo hráč nemá žádné kredity), tak není tuto akci možné využít. C) Odhození karty a zisk 3 kreditů Odhodíte vámi vybranou kartu (po jejím odhalení společně s ostatními hráči) a ihned získáváte 3 kredity. Nezapomeňte, že všechny odhozené karty se umísťují do odhazovacího balíčku lícem nahoru tak, že je všichni hráči můžou vidět. 5. Konec kola Po šesti tazích už hráči nemají v ruce žádné karty a herní kolo končí. Před začátkem dalšího kola doporučujeme, aby si hráči navzájem prohlédli vesmírné stanice kvůli chybám (jako stavba 2 lokací při maximu 1). Pokud hráči odhalí nějakou takovouto chybu, tak musí ihned odstranit tolik lokací, kolik jich porušuje pravidlo vesmírné stanice (např. pokud má 2 stejné lokace při omezení max. 1, tak musí ihned jednu z těchto lokací odstranit). Hráč také ihned ztrácí VB získané za odstraněnou kartu, avšak nezíská zpět žádné kredity. Pokud z nějakého důvodu nemůže být zjištěn přesný počet VB, tak hráč ztratí počet uvedený na kartě +3. Ve výjimečném případě může odstranění lokace z výše uvedených důvodů vést k rozdělení vesmírné stanice na 2 části a tak se do prázdného místa vloží lícem dolu karta energetického reaktoru. Při sčítání počtu lokací ve stanici se tato karta nepočítá. 6. Konec hry Po skončení 4. kola končí i celá hry. Všichni hráči si spočítají konečné množství VB: - Zkontrolujte, zda jsou splněny nějaké úkoly a přičtěte si za ně případné bonusové VB (jen pokud hrajete s úkoly). - Zkontrolujte všechny lokace, které mají schopnost popsanou ve žlutém rámečku a přičtěte si za ně případné VB. - Získáte 1 VB za každý energetický reaktor, který neobsahuje žádné kostky energie. - Získáte 1 VB za každé 3 zbylé kredity. Každý úkol může být splněn jen jedním hráčem, pokud není uvedeno jinak. Pokud nastane při splnění úkolu remíza mezi 2 nebo více hráči, tak se neudělí žádné bonusové VB. Příklad: Právě skončilo 4. kolo a Jiří si má spočítat svůj počet VB. Prozatím získal 63 VB na bodovací desce. Ve vesmírné stanici má 3 lokace s textem schopnosti ve žlutém rámečku, takže si je dobře prohlédne, zda za ně nezíská další VB. První lokace mu přináší +4 VB, druhá +2 VB a třetí +1 VB. Takže celkem za tyto karty získá 7 VB.

6 Během hry Jiří postavil 3 energetické reaktory. Také vlastní svůj hlavní reaktor (který se počítá také jako energetický reaktor). Avšak jeden z reaktorů má na sobě stále ještě 1 kostku energie, takže za reaktory získá další 3 VB. Poté si spočítá zbývající kredity. Má 5 kreditů, takže získá další 1 VB. Nakonec se podívá na úkoly. Jeden úkol poskytuje 5 VB za největší počet vojenských lokací. Těchto lokací má 6. Kdežto jeho soupeři 5, 4 a 2. Splní tedy tento úkol a získá dalších 5 VB. Dále je ve hře úkol poskytující 5 VB pro hráče s největším počtem kreditů na konci hry. Nikdo nemá více kreditů než Jiří, ale jeden hráč má také 5 kreditů, proto za tento úkol nezíská VB nikdo. Celkem tedy Jiří získá 16 bonusových VB a jeho celkové skóre je 79 VB. Hráč s nejvíce vítěznými body se stává vítězem hry. V případě remízy se stává vítězem hráč s nejvíce lokacemi v jeho vesmírné stanici (vyjma energetických reaktorů). V případě, že je nadále remíza, tak se vítězem stane hráč s největším množstvím zbývajících kreditů. V případě, že je i přesto remíza, tak se hráči o vítězství dělí. 7. Agresivní mód Pro agresivní mód budete potřebovat 12 karet konfliktů. První kolo hry odehrajete stejně jako při neagresivním módu. Poté, před rozdáním karet pro druhé kolo, přimícháte do balíčku lokací tolik karet konfliktů, kolik je hráčů krát 3 (tj. náhodně vybraných 9 při hře 3 hráčů, všech 12 při hře 4 hráčů). Před každým z následujících 3 kol si hráči z balíčku lokací budou brát o jednu kartu více, tedy celkem 7 karet. Karta konfliktu Tahy hráčů probíhají stejně jako při neagresivním módu s jednou výjimkou: když si hráč zvolí kartu konfliktu, tak ji nemůže postavit, jelikož to není karta lokace, ale místo toho po zaplacení 1 kreditu vyhodnotí její efekt. Další dvě akce je možné využívat stejně jako normálně. 8. Hra 2 hráčů Pro hru 2 hráčů platí stejná příprava hry jako pro hru 4 hráčů. Hráči sedí naproti sobě a dva virtuální hráči sedí mezi nimi, každý na jedné straně. Tito dva virtuální hráči si neberou kartu rasy, neumísťují kartu hlavního reaktoru., neberou si kredity a ani neumísťují žeton na bodovací desku. Také, jelikož hrají jen 2 hráči, tak se otáčejí jen 2 karty úkolů. Na začátku každého roku si oba hráči doberou 6 karet. Pro oba virtuální hráče je také taženo 6 karet (aniž by se na ně dívalo) a ty se položí do balíčků zvlášť pro oba virtuální hráče.

7 Každý tah, poté co si hráč zvolí svoji kartu, předá zbylé karty virtuálnímu hráči tak, že je umístí vedle balíčku karet virtuálního hráče. Poté si vezme tento balíček ( karty v ruce virtuálního hráče ), zamíchá ho a náhodně odstraní jednu kartu. Tato karta není umístěna lícem nahoru na odhazovací balíček, ale do zvláštního balíčku, který si hráči mohou kdykoliv prohlédnout. Zbývající karty poté předá protihráči. Pokud je tedy vše správně učiněno, tak by všichni hráči (oba skuteční i oba virtuální) měli mít před sebou každý tah stejný počet karet. Jakákoliv schopnost rasy, kterou je možné využít na karty ruce hráčů, je možné využít i na karty virtuálních hráčů. Avšak schopnosti lokací a karet úkolů, které odkazují na stanice protihráčů, je možné použít jen na stanice skutečných hráčů (odstraněné karty virtuálních hráčů se nepovažují za součást hry). Zbytek hry se odehrává normálním způsobem. Zkušení hráči mohou hrát více taktickou variantu hry pro 2 hráče, a to tak, že virtuální hráči nehrají náhodně. Místo toho, když předáváte karty virtuálnímu hráči, tak si vybíráte odstraněnou kartu (není odhozena náhodně jako v méně taktické variantě). Toto činí hru více soutěživou, avšak prodlouží to její trvání, jelikož hráči musí činit více rozhodnutí. Tuto variantu nedoporučujeme pro začátečníky. 9. Varianty hry Ve hře si můžete vyzkoušet těchto několik variant. Varianta All-In Namísto normální přípravy hry vezměte všechny karty lokací (normální i speciální) a zamíchejte je dohromady. Tímto vytvoříte balíček lokací. Z balíčku vezměte 20 spodních karet (bez dívání) a dejte je stranou. Tyto karty nahradí nepoužívané speciální lokace. Takto urychlíte přípravu hry, ale hra bude méně předvídatelná, jelikož nikdo neví, kolik kopií každé základní lokace se ve hře objeví. Varianta omezeného prostoru Normálně máte pro stavbu vesmírné stanice neomezený prostor. Takže pokud fyzicky nemůžete umístit kartu (například pokud vaše vesmírná stanice dosahuje až k okraji stolu), tak jen posunete všechny karty vesmírné stanice, aby se vešli na stůl. V této variantě to učinit nemůžete jste omezeni prostorem, na kterém hrajete. Pokud je lokace umístěna na kraji stolu, tak vedle ní již další lokaci umístit nemůžete. Navíc pokud se lokace jednoho hráče přiblíží k lokacím druhého hráče, tak už ani tímto směrem není možné vesmírnou stanici rozšiřovat. Pro ještě větší efekt této varianty hrajte na menším stole než obvykle! 10. Karty lokací

8 Pořadí hráčů Většinu akcí provádějí hráči všichni najednou, ale v určitých případech je nutné určité načasování. Vždy když schopnost lokace po hráči vyžaduje učinit něco souvisejícího s druhým hráčem (například vzít si od něj kredity), tak se to učiní až po skončení akcí všech hráčů (po stavbě lokací, odhození karty pro kredity, po stavbě reaktoru), pokud na kartě není uvedeno jinak. Stejně se postupuje u karet konfliktů: jejich efekty se vyhodnocují až poté, co ostatní hráči v daném tahu odehráli jejich kartu. Kdykoliv chce 2 nebo více hráčů něco učinit ve stejný čas (například využít schopnost rasy nebo zahrát kartu konfliktu), tak tak učiní v pořadí dle umístění jejich žetonů na bodovací desce. Hráč s největším skóre začíná jako první, poté hraje hráč s druhým největším skóre atd. Při shodném skóre začíná hráč s více kredity. Pokud mají stejně i kreditů, tak se pořadí určí náhodně. 11. FAQ Můžu zaplatit energetický požadavek kostkami energie z více než jednoho reaktoru? Ano, je to možné. Pokud jsou všechny reaktory v dosahu a hráč má dostatečné množství kostek energie, tak je jedno, z kterého reaktoru je použije. Jaká je vzdálenost mezi lokacemi na tomto obrázku? 2 nebo 4? Jelikož přímo mezi lokacemi není žádná lokace, tak je vzdálenost 4. Takže pokud by lokace A měla schopnost poskytovat další VB za lokaci do vzdálenosti 2, tak za lokaci B by hráč žádné body nedostal. Škola mimozemských kultur: Jak přesně se tato karta hraje? Když někdo postaví tuto lokaci, tak si všichni hráč vezmou do ruky skrytě kredity. Poté najednou odhalí množství kreditů v ruce. Ti s kredity v rukou je musí zaplatit, ti bez kreditu ztrácejí 2 VB. Co se stane, když hráč má méně VB než musí ztratit? Ztrácí tolik VB, kolik může do minima 0. Hráči nemohou mít nikdy méně než 0 VB. Komunikační maják: Pokud je od reaktoru vzdálena jiná lokace stejně jako komunikační maják, tak hráč získává bonus? Ano, bonus se získává, dokud není žádná karta dále než komunikační maják (takže hráč může získat bonusy z 2 komunikačních majáků, pokud je jejich vzdálenost od hlavního reaktoru stejná). Sportovní aréna: Při výpočtu bonusu se započítává i aktuální rok? Ne, započítáváte jen zbývající roky. Například pokud zahrajete kartu během 2. roku hry, tak získáte bonus +2. Restaurace: Počítá se i sama tato karta jako rekreační lokace pro výpočet bonusu? Ano, počítá. Humareen: Pokud nepostavím žádnou lokaci jednoho druhu, tak na konci hry získám jen 1 VB? Ne, získáte VB v závislosti na počtu druhu lokací, které jste postavili. Qualeen: Pokud si doberu kartu úkolu Zrychlená výstavba, tak ji na konci hry odhaluji? Tento zvláštní úkol může být odhalen ve chvíli, kdy je splněn nemusí se čekat až na konec hry.

ODDVILLE hra pro 2 4 hráče od 10 let

ODDVILLE hra pro 2 4 hráče od 10 let ODDVILLE hra pro 2 4 hráče od 10 let Obsah hry: 64 karet budov/mincí 1 karta startovního náměstí 16 karet dělníků (4 od barvy) 36 figurek (9 od barvy) 1 deska zdrojů 12 karet postav (3 od jené gildy) Hráči

Více

Napínavé letecké závody pro dva chytré havrany od 10 let

Napínavé letecké závody pro dva chytré havrany od 10 let Napínavé letecké závody pro dva chytré havrany od 10 let CELKOVÝ POHLED Odin, otec bohů, posílá své dva havrany: Hugina a Mugina do světa, aby dohlíželi na Zemi. Hráči vykládají karty, aby pohybovali opeřenými

Více

Autor hry: Gary Kim. Ilustrace: Stephane Gantiz. Grafika: Ian Parovel. Překlad do angličtiny: Alexandre Figuiere

Autor hry: Gary Kim. Ilustrace: Stephane Gantiz. Grafika: Ian Parovel. Překlad do angličtiny: Alexandre Figuiere Autor hry: Gary Kim Ilustrace: Stephane Gantiz Grafika: Ian Parovel Překlad do angličtiny: Alexandre Figuiere Překlad do češtiny: Tomáš Endymion Hubka Choson je hra pro 2 až 4 hráče ve věku 14 a výše.

Více

Dobble HRA PLNÁ DIVOKÉ ATMOSFÉRY A RYCHLÝCH REFLEXŮ 2 AŽ 8 HRÁČŮ DOPORUČENÝ VĚK 6 A VÍCE LET. Pravidla

Dobble HRA PLNÁ DIVOKÉ ATMOSFÉRY A RYCHLÝCH REFLEXŮ 2 AŽ 8 HRÁČŮ DOPORUČENÝ VĚK 6 A VÍCE LET. Pravidla Dobble HRA PLNÁ DIVOKÉ ATMOSFÉRY A RYCHLÝCH REFLEXŮ 2 AŽ 8 HRÁČŮ DOPORUČENÝ VĚK 6 A VÍCE LET Pravidla Co je to Dobble? Dobble, to je více než 50 symbolů na 55 kartách. Na jedné je vždy 8 různých symbolů

Více

Cíl hry. Herní komponenty. Spielablauf. Hra od Donalda X. Vaccariniho pro 2 4 hráče od 8 let

Cíl hry. Herní komponenty. Spielablauf. Hra od Donalda X. Vaccariniho pro 2 4 hráče od 8 let Cíl hry Hra od Donalda X. Vaccariniho pro 2 4 hráče od 8 let Dovedným budováním osídlení hráči vytváří svá vlastní království. Jejich cílem je získat na konci hry co nejvíce zlata. Podmínky pro jeho získání

Více

1. Cíl hry. 2. Komponenty

1. Cíl hry. 2. Komponenty 1. Cíl hry Hráči se stávají dračími Akolyty, kteří hledají magické krystaly, aby se stali dračími králi či královnami. Krystalem zobrazeným na kartě bojiště je odměněn hráč, který vyhraje boj na bojišti,

Více

A. Cíl hry. Vítězem je hráč s nejvíce vítěznými body po 5 kole. Vítězné body můžete získat dvěma způsoby. a) každé kolo -za darování zboží do senátu

A. Cíl hry. Vítězem je hráč s nejvíce vítěznými body po 5 kole. Vítězné body můžete získat dvěma způsoby. a) každé kolo -za darování zboží do senátu A. Cíl hry Vítězem je hráč s nejvíce vítěznými body po 5 kole. Vítězné body můžete získat dvěma způsoby. a) každé kolo -za darování zboží do senátu b) na konci hry -za nejvíce peněz - za největší rozmanitost

Více

Princes of Florence - Pro Ludo

Princes of Florence - Pro Ludo Princes of Florence - Pro Ludo Die Fürsten von Florenz Pravidla pro rozšíření (Pro Ludo) Pravidla pro 2 hráče Při hře 2 hráčů použijte následující pravidla: Peníze do začátku: 2500 Florinů Základní cena

Více

Poté hráči spočtou své Body prestiže a vítězem se stává ten, kdo jich nashromáždil nejvíce.

Poté hráči spočtou své Body prestiže a vítězem se stává ten, kdo jich nashromáždil nejvíce. Pravidla hry Rokoko Cíl hry V Rokoku se stáváte majitelem oděvnické dílny na dvoře francouzského krále Ludvíka XV., kde se snažíte získat co nejvíce prestiže. Během každého tahu zahrajete kartu jednoho

Více

Skvělá příležitost pro dva obchodníky od dvanácti let

Skvělá příležitost pro dva obchodníky od dvanácti let Skvělá příležitost pro dva obchodníky od dvanácti let POZADÍ HRY Jambo je svahilský pozdrav. Tak zdraví své nakupující zákazníky zruční obchodníci na tržištích v srdci Afriky, kde již několik století rozkvétá

Více

Habermaaß-hra 3389A /4521N. Počítání s piráty (mini verze)

Habermaaß-hra 3389A /4521N. Počítání s piráty (mini verze) CZ Habermaaß-hra 3389A /4521N Počítání s piráty (mini verze) Počítání s piráty mini verze Vzdělávací hra pro 2 až 4 piráty ve věku od 6 do 99 let. Obsahuje variantu pro jednoho hráče. Autor: Wolfgang Dirscherl

Více

Aquaretto. Hra pro 2 až 5 hráčů, od 10ti let, délka hry cca 45 minut

Aquaretto. Hra pro 2 až 5 hráčů, od 10ti let, délka hry cca 45 minut Aquaretto Hra pro 2 až 5 hráčů, od 10ti let, délka hry cca 45 minut Každý hráč vlastní jednu vodní zoologickou zahradu. Hráči se snaží přilákat do svého vodní parku co nejvíce návštěvníků. Snaží se proto

Více

Doba. 1. Položte herní plán doprostřed stolu. 2. Žetony jídla roztřiďte podle hodnot a umístěte je na loviště.

Doba. 1. Položte herní plán doprostřed stolu. 2. Žetony jídla roztřiďte podle hodnot a umístěte je na loviště. Herní materiál: 1 herní plán 4 desky hráčů 58 surovin ze dřeva 40 dřevěných figurek 8 značek ve dvou velikostech 53 žetonů jídla 28 kartiček budov 18 žetonů nástrojů 1 figurka začínajícího hráče 36 civilizačních

Více

FAZOLE KOSTKOVÁ HRA POPIS

FAZOLE KOSTKOVÁ HRA POPIS od Uweho Rosenberga Hráči: 2-5 hráčů Věk: 10+ Herní doba: 45 min FAZOLE KOSTKOVÁ HRA POPIS I pěstitelé fazolí si po těžké celodenní dřině na poli chtějí užít trochu zábavy s kostkami. Zde se jim naskýtá

Více

Hra pro 2 10 hráčů od deseti let. OBSAH HRY CÍL HRY

Hra pro 2 10 hráčů od deseti let. OBSAH HRY CÍL HRY Hra pro 2 10 hráčů od deseti let. OBSAH HRY 104 hracích karet s čísly 1 104, pravidla hry CÍL HRY Na všech kartách jsou symboly krav. Každá kráva, kterou během hry vezmete, znamená jeden minusový bod.

Více

Od Uwe Rosenberga Pro 2 až 5 hráčů od 10 let, 40 minut

Od Uwe Rosenberga Pro 2 až 5 hráčů od 10 let, 40 minut Od Uwe Rosenberga Pro 2 až 5 hráčů od 10 let, 40 minut Herní materiál 65 karet přísad na pizzu (13 od každého druhu: olivy, papričky, žampiony, salám a ananas) 40 karet s objednávkami (8 od každé v 5 barvách

Více

Habermaaß-hra 4280. Nešikovná čarodějnice

Habermaaß-hra 4280. Nešikovná čarodějnice CZ Habermaaß-hra 4280 Nešikovná čarodějnice Nešikovná čarodějnice Okouzlující sledovací hra podporující rychlé rozhodování, pro 2 až 4 hráče ve věku od 5 do 99 let. Hra má FEX efekt pro zvýšení stupně

Více

Habermaaß-hra 4446. Nadýchaný koláč

Habermaaß-hra 4446. Nadýchaný koláč CZ Habermaaß-hra 4446 Nadýchaný koláč Nadýchaný koláč Foukací hra pro 1-4 hráče ve věku od 4 do 12 let s herní variantou pro foukače profesionály. Tato hra procvičuje motoriku rtů a úst čímž se hravou

Více

Herní materiál. Pro 2 až 6 hráčů od 10 let

Herní materiál. Pro 2 až 6 hráčů od 10 let Pro 2 až 6 hráčů od 10 let Kotěhůlky! Proč právě Kotěhůlky? Že se v českých, moravských a slezských městech skvěle vyznáte? Ale kde jsou zrovna Kotěhůlky? On je to vlastně takový chyták. Kotěhůlky na mapě

Více

Habermaaß-hra 5432A /4795N. Koláček nebo král

Habermaaß-hra 5432A /4795N. Koláček nebo král CZ Habermaaß-hra 5432A /4795N Koláček nebo král Koláček nebo král Rychlá karetní hra podporující rychlé rozhodování pro 2-4 hráče ve věku od 5 let. Hra má FEX efekt na zvýšení stupně obtížnosti! Autor:

Více

strategická desková hra pro dva hráče

strategická desková hra pro dva hráče strategická desková hra pro dva hráče Hrací potřeby: Sada 10 hracích kamenů pro každého hráče: 2 Pěšáci, 2 Rytíři, 1 Věž, 1 Zvěd, 1 Generál, 1 Katapult, 1 Lučištník, 1 Král 1 kámen se symbolem vlajky 4

Více

Obsah hry. Příprava hry. Přehled hry. 60 karet ptáků Každé prostředí obsahuje ptáky: 1 raritního 1 dravého 1 vzácného 2 málo běžné

Obsah hry. Příprava hry. Přehled hry. 60 karet ptáků Každé prostředí obsahuje ptáky: 1 raritního 1 dravého 1 vzácného 2 málo běžné PRAVIDLA Každý rok se ti nejnadšenější (nebo možná jen nejbláznivější) pozorovatelé ptáků připravují na velký rok, kdy se pokusí pozorovat co nejvíce ptáků. Tento rok jste se k nim rozhodli přidat i vy.

Více

PŘEHLED PRAVIDEL STOP! Výkladový slovník strany 2 10 Hlavní část přehledu, ve které naleznete podrobný popis všech pravidel v abecedním pořadí.

PŘEHLED PRAVIDEL STOP! Výkladový slovník strany 2 10 Hlavní část přehledu, ve které naleznete podrobný popis všech pravidel v abecedním pořadí. PŘEHLED PRAVIDEL d JAK POUŽÍVAT TENTO PŘEHLED d Tento přehled pravidel je určen jako odpověď ke všem dotazům, které se týkají pravidel hry. Na rozdíl od průvodce hrou se podle přehledu pravidel nenaučíte

Více

O HŘE HERNÍ MATERIÁL

O HŘE HERNÍ MATERIÁL Autor: Stefan Feld hra pro 2-5 hráčů od 10 let na 45-60 minut V první verzi českých pravidel se bohužel vyskytlo několik chyb. Byly způsobeny především chybami v původních německých pravidlech. Přesto

Více

Habermaaß-hra 3616A /4717N. Zvířecí pyramida karetní hra

Habermaaß-hra 3616A /4717N. Zvířecí pyramida karetní hra CZ Habermaaß-hra 3616A /4717N Zvířecí pyramida karetní hra Zvířecí pyramida karetní hra Rozechvělá hra pro 2-4 hráče ve věku od 5 do 99 let. Obsahuje dvě herní varianty. Autor: Ilustrace: Poskytovatel

Více

Komponenty a příprava hry

Komponenty a příprava hry Hra Wolfganga Panninga pro 2-4 hráče Komponenty a příprava hry 1 herní plán - představuje 6 měst, do kterých jsou v průběhu hry přidávány různé čtvrtě. Uprostřed je počítadlo bodů určené k záznamu bodů,

Více

DUST SETUP. následně každý hráč odloží hranou kartu a začíná první kolo. HERNÍ KOLO

DUST SETUP. následně každý hráč odloží hranou kartu a začíná první kolo. HERNÍ KOLO SETUP karty: každý hráč si náhodně vylosuje 6 karet, zvolí jednu a současně s ostatními hráči ji odkryje. města: každý hráč si zvolí barvu jednotek a umístí hlavní město. Při hře dvou, tří a čtyř hráčů

Více

UPPSALA. Herní materiál. Cíl hry. Pro 2 až 6 hráčů od 10 let

UPPSALA. Herní materiál. Cíl hry. Pro 2 až 6 hráčů od 10 let UPPSALA Pro 2 až 6 hráčů od 10 let Uppsala! Proč právě Uppsala? Že se v evropských městech skvěle vyznáte? Ale kde je zrovna Uppsala? Zřejmě leží na západ od Sankt Petersburgu. Leží ale na východ, nebo

Více

královna Má hodnotu 16.

královna Má hodnotu 16. Karty vlivu Karty vlivu je možné rozdělit na 3 druhy: 1. karty, které mají pouze číselnou hodnotu 2. karty s okamžitým efektem 3. karty s efektem při vyhodnocování Hodnota i efekt každé karty se uplatní

Více

CÍL CÍL HRY HRY OBSAH OBSAH Trasy Závodů počátečních sázek Pomocných karet Prvního hráče Turbo PŘÍPRAV PŘÍPRA A První sázka: Stavba trasy:

CÍL CÍL HRY HRY OBSAH OBSAH Trasy Závodů počátečních sázek Pomocných karet Prvního hráče Turbo PŘÍPRAV PŘÍPRA A První sázka: Stavba trasy: Pravidla hry CÍL HRY Jak to bylo se zajícem a želvou, jste jistě všichni slyšeli. Co však už možná nevíte, je jak příběh pokračoval. Zajíc se totiž se svojí prohrou nesmířil a chtěl se utkat znovu. Želva

Více

Pravidla hry. Hra pro 2 5 hráčů minut pro 5 hráčů minut pro 2 hráče

Pravidla hry. Hra pro 2 5 hráčů minut pro 5 hráčů minut pro 2 hráče Streetcar Linie 1 1996 Mayfair Games 1995 Goldsieber Pravidla hry Hra pro 2 5 hráčů 40 60 minut pro 5 hráčů 20 30 minut pro 2 hráče Designed by Stefan Dorra CZ překlad: Merlin 2009, runebound@gmail.com,

Více

CÍL CÍL HRY OBSAH OBSAH Trasy Závodů počátečních sázek Pomocných karet Prvního hráče Turbo PŘÍPRAV PŘÍPRA A První sázka: Stavba trasy:

CÍL CÍL HRY OBSAH OBSAH Trasy Závodů počátečních sázek Pomocných karet Prvního hráče Turbo PŘÍPRAV PŘÍPRA A První sázka: Stavba trasy: Pravidla hry CÍL HRY Jak to bylo se zajícem a želvou, jste jistě všichni slyšeli. Co však už možná nevíte, je jak příběh pokračoval. Zajíc se totiž se svojí prohrou nesmířil a chtěl se utkat znovu. Želva

Více

Habermaaß-hra 8679A /4716N. Hrad Strašidlákov karetní hra

Habermaaß-hra 8679A /4716N. Hrad Strašidlákov karetní hra CZ Habermaaß-hra 8679A /4716N Hrad Strašidlákov karetní hra Hrad Strašidlákov karetní hra Roztřesená hra pro 2-4 malé duchy ve věku 4 do 99 let. Autoři: Kai Haferkamp & Markus Nikisch Ilustrace: Sabine

Více

Napínavé vesmírné dobrodružství od Matta Wordena pro 2 až 5 vesmírných cestovatelů ve věku 10 let a více.

Napínavé vesmírné dobrodružství od Matta Wordena pro 2 až 5 vesmírných cestovatelů ve věku 10 let a více. Napínavé vesmírné dobrodružství od Matta Wordena pro 2 až 5 vesmírných cestovatelů ve věku 10 let a více. Herní komponenty 12 planet 1 mezihvězdná brána 5 vesmírných lodí v pěti barvách, po jedné pro každého

Více

Eufrat a Tigris HRACÍ MATERIÁL PŘÍPRAVA NA HRU. Sestavení monumentů. Příprava hrací desky. Výběr dynastie

Eufrat a Tigris HRACÍ MATERIÁL PŘÍPRAVA NA HRU. Sestavení monumentů. Příprava hrací desky. Výběr dynastie HRACÍ MATERIÁL Eufrat a Tigris 1 hrací deska 153 civilizačních kartiček - 30 černých osady - 57 červených chrámy - 36 modrých farmy - 30 zelených tržiště 8 kartiček katastrof 4 spojovací kartičky 4 kartičky

Více

VYZNÁTE SE VE SVĚTĚ? Pro 2 6 hráčů od 10 let.

VYZNÁTE SE VE SVĚTĚ? Pro 2 6 hráčů od 10 let. KDE LEŽÍ Honolulu VYZNÁTE SE VE SVĚTĚ? Pro 2 6 hráčů od 10 let. Honolulu! Proč právě Honolulu? Že se v evropských, asijských, amerických, či afrických městech skvěle vyznáte? Ale kde leží Honolulu? Zřejmě

Více

SUROVINY 5 HRÁČŮ 13 LET

SUROVINY 5 HRÁČŮ 13 LET 1 5 HRÁČŮ 13 LET AŽ OD 45 MINUT Píše se rok 2212. Jinan dvoulaločný, latinsky Ginkgo Biloba, nejstarší a nejsilnější strom světa, se stal symbolem nové metody výstavby měst v symbióze s přírodou. Lidé

Více

NA ZÁPAD! (Go West!)

NA ZÁPAD! (Go West!) NA ZÁPAD! (Go West!) Leo Colovini 1.0 ÚVOD Na konci 18. století se zájmy USA upíraly díky osidlování vnitrozemí a přistěhovalectví ze západní, střední a severní Evropy stále více k dobytí Západu rozšiřování

Více

9 karet alibi. Každá z nich představuje postavu ze světa Mr. Jacka. Každá z těchto karet také zobrazuje počet přesýpacích hodin (0,1 nebo 2).

9 karet alibi. Každá z nich představuje postavu ze světa Mr. Jacka. Každá z těchto karet také zobrazuje počet přesýpacích hodin (0,1 nebo 2). Materiál 9 destiček ulic, dále jen hrací pole. - jsou oboustranné a slouží jako hrací plocha (městská čtvrť) Na jedné straně není vyobrazena žádná postava to je prázdná strana. Na druhé straně postava

Více

Habermaaß-hra 4530. Terra Kids Země světa

Habermaaß-hra 4530. Terra Kids Země světa CZ Habermaaß-hra 4530 Terra Kids Země světa Terra kids Země světa Vzrušující poznávací hra pro 2-4 cestovatele ve věku od 8 do 99 let. Herní nápad: zaměstnanci Haba Ilustrace: Albert Kokai Délka hry: cca.

Více

Habermaaß-hra 4789A /4092N. Super nosorožec Rhino

Habermaaß-hra 4789A /4092N. Super nosorožec Rhino CZ Habermaaß-hra 4789A /4092N Super nosorožec Rhino Super nosorožec Rhino Napínavá stavební 3-D hra pro 2-5 super hrdinů od 5-99 let. Authors: Steven Strumpf & Scott Frisco Licence: Excel Global Development

Více

Habermaaß-hra 3615A /4714N. Kartová hra Najdi správný pár

Habermaaß-hra 3615A /4714N. Kartová hra Najdi správný pár CZ Habermaaß-hra 3615A /4714N Kartová hra Najdi správný pár Kartová hra Najdi správný pár Monstrózně rychlá vyhledávací hra pro 2 až 6 hráčů ve věku od 4 do 99 let. Zahrnuje variantu pro experty na sbírání

Více

AFRICKÝ PARK. (African Park) Stefania Niccolini Marco Canetta

AFRICKÝ PARK. (African Park) Stefania Niccolini Marco Canetta AFRICKÝ PARK (African Park) Stefania Niccolini Marco Canetta Cíl hry Ve hře Africký park představuje každý hráč ochránce zvířat, který je odpovědný za jednu africkou přírodní rezervaci a musí ji znovu

Více

Ve zkratce. Průběh hry. Herní materiál. Akce posun figurky vpřed. Tisk částí hry. Akce posun figurky zpět. Příprava hry. 2 varianty hry Lipno a Hořice

Ve zkratce. Průběh hry. Herní materiál. Akce posun figurky vpřed. Tisk částí hry. Akce posun figurky zpět. Příprava hry. 2 varianty hry Lipno a Hořice Ukradni Galaxy, Sharana, Alhambru Desková hra ve které si můžete vyzkoušet vzrušení jako velitel party zlodějů, která se snaží ukrást Ford Galaxy, Volkswagen Sharan anebo Seat Alhambra. Ve zkratce Každý

Více

Možné umístění karty. V tomto příkladu je pět možných míst, kam je možné umístit kartu Člověk.

Možné umístění karty. V tomto příkladu je pět možných míst, kam je možné umístit kartu Člověk. Jak se hraje Cardline? Vítězí ten hráč, který jako první úspěšně umístí svoji poslední kartu. Každý hráč se ve svém tahu pokouší umístit jednu ze svých karet na správné místo. Pokud hráč umístí kartu špatně,

Více

Cíl y. Počet áčů. Cíl é skóre

Cíl y. Počet áčů. Cíl é skóre Stev Aram i Mathieu L e Pravidla y Úvod Je cirkusová sezóna. Principálové velí chvátat od štace ke štaci, protože kdo rychleji přepraví svůj cirkus, má pak víc času na přípravu grandiózního vystoupení.

Více

V krátkosti. Obsah. Příprava

V krátkosti. Obsah. Příprava V krátkosti Při pátrání po slávě, zlatu a legendárním Prstenu moci vedeš skupinku dobrodruhů a postupně prozkoumáváte čtyři věže. Každá věž má tři patra plná nebezpečí a pokladů. Bez ohledu na počet hráčů

Více

Cíl hry. Herní komponenty

Cíl hry. Herní komponenty Matthias Cramer, Louis Malz, Stefan Malz pro 2-5 hráčů od 12 let Vítejte v éře rokoka. Francii vládne Ludvík XV. a opulentní bály se stávají bontonem. Významné osobnosti se zahalují do vznešených kabátů

Více

Michael Tummelhofer PRAVIDLA HRY

Michael Tummelhofer PRAVIDLA HRY Michael Tummelhofer PRAVIDLA HRY Příprava hry: Herní materiál: Hrací plán Hrací kameny: 48 sloupů ve čtyřech barvách 48 kamenů šlápot ve čtyřech barvách 4 figurky pro bodovací lištu 1 velká šlápota 1 chrám

Více

Habermaaß-hra 4511. Divocí Vikingové

Habermaaß-hra 4511. Divocí Vikingové CZ Habermaaß-hra 4511 Divocí Vikingové Hra Habermaaß č. 4511 Divocí Vikingové Riskantní sázková hra pro 2 5 odvážných Vikingů ve věku 6 99 let. Autor: Ilustrace: Délka hry: Wolfgang Dirscherl Michael Menzel

Více

MONSTRA & MÝTY. (Monster & Mythen)

MONSTRA & MÝTY. (Monster & Mythen) MONSTRA & MÝTY (Monster & Mythen) Alan R. Moor Richard Borg 1.0 Úvod V jednom fantastickém světě spolu bojují mocní čarodějové, trpaslíci, trollové, skřeti a nemrtví. Hráči velí jejich armádám (pěchotě,

Více

rodinná hra od Stefana Dorry (překlad: Michal Kohoutek)

rodinná hra od Stefana Dorry (překlad: Michal Kohoutek) rodinná hra od Stefana Dorry (překlad: Michal Kohoutek) Hra pro 2-5 hráčů od 8 let v trvání asi 30 minut Herní materiál a příprava hry 1 herní plán, 15 dřevěných sedláků (3 od každé barvy: modrá, žlutá,

Více

Hráč, který je na tahu musí vyložit předem daný počet karet z ruky. Počet karet je určen počtem symbolů

Hráč, který je na tahu musí vyložit předem daný počet karet z ruky. Počet karet je určen počtem symbolů EMANUELLE ORNELLA OLTRE MARE BENÁTŠTÍ OBCHODNÍCI MEZI ORIENTEM A ZÁPADEM HERNÍ MATERIÁL 98 karet zboží sedmi druhů (8x drahokamy, 10x svitky, 12x hedvábí, 14x sůl, 16x keramika, 18x olivy, 20x obilí) 1

Více

Legendary Inventors. Komponenty. 20 karet vynálezců a 33 startovních žetonů znalostí:

Legendary Inventors. Komponenty. 20 karet vynálezců a 33 startovních žetonů znalostí: Legendary Inventors Cíl hry V průběhu hry se hráči budou podílet na tvorbě vynálezů a získávat patenty, aby získali co nejvíce vítězných bodů a stali se nejúspěšnějším týmem vynálezců, které kdy poznal

Více

RA PLNÁ DIVOKÉ ATMOSFÉRY A RYCHLÝCH REAKCÍ 2 AŽ 8 HRÁČŮ DOPORUČENÝ VĚK 6 A VÍCE L

RA PLNÁ DIVOKÉ ATMOSFÉRY A RYCHLÝCH REAKCÍ 2 AŽ 8 HRÁČŮ DOPORUČENÝ VĚK 6 A VÍCE L HRA PLNÁ DIVOKÉ ATMOSFÉRY A RYCHLÝCH REAKCÍ 2 AŽ 8 HRÁČŮ DOPORUČENÝ VĚK 6 A VÍCE LET Pravidla Co je to Dobble? Dobble, to je více než 50 symbolů na 55 kartách. Na jedné je vždy 8 různých symbolů a každé

Více

ZOOLORETTO ROZŠÍŘENÍ

ZOOLORETTO ROZŠÍŘENÍ ZOOLORETTO ROZŠÍŘENÍ Michael Schacht TŘI NOVÉ BUDOVY (Drei Zusatzgebäude) 4 nové destičky, a sice: - 1 restaurace (Restaurant) - 1 obchod se suvenýry (Souvenirshop) - 2 pavilóny (Pavillon) Čtyři nové destičky

Více

FRONTA. Komponenty hry

FRONTA. Komponenty hry FRONTA Chceme vás informovat, že v momentě otevření této krabice se ocitnete v osmdesátých letech dvacátého století. Nyní máte úplně jiné životní cíle a prozaické touhy. Bohužel realizace vašich snů je

Více

Komponenty. 1 neutrální figurka. žetony času (tyrkysový a žlutý) 5 speciálních dílků (kožené dílky) 1 speciální kartička

Komponenty. 1 neutrální figurka. žetony času (tyrkysový a žlutý) 5 speciálních dílků (kožené dílky) 1 speciální kartička Patchwork je styl práce s jehlou, který zahrnuje sešívání kusů látky do velkého celku. V minulosti to byl způsob, jak spotřebovat zbytky tkanin a vyrobit z nich oděvy nebo deky. Dnes je patchwork forma

Více

Príprava hry. 1. Umístěte nový herní plán na původní, jak je zobrazeno níže. jídla na loviště

Príprava hry. 1. Umístěte nový herní plán na původní, jak je zobrazeno níže. jídla na loviště Príprava hry Herní materiál: 1 herní plán 1 deska hráče (pro 5. hráče) 10 dřevěných figurek černé barvy (pro 5. hráče) 3 černé dřevěné kostičky (2 velké, 1 malá) 4 malé kostičky ve 4 barvách 10 dřevěných

Více

Nile deluxor PŘEDSTAVENÍ HRY OBSAH KRABICE

Nile deluxor PŘEDSTAVENÍ HRY OBSAH KRABICE Nile deluxor PŘEDSTAVENÍ HRY Nile deluxor je karetní hra pro 2 6 hráčů, v níž se stáváte pěstitelem několika druhů rostlin. Počátkem každého kola přijdou záplavy, které určují, jaké plodiny se budou sklízet.

Více

Počet hráčů: 2-4 Herní doba: 45 minut Věk: od 12 let

Počet hráčů: 2-4 Herní doba: 45 minut Věk: od 12 let Úvod Počet hráčů: 2-4 Herní doba: 45 minut Věk: od 12 let Dokážete vybudovat největší vlakovou linku v Japonsku? Nyní máte šanci to zjistit! Trains je hra na principu deckbuilding, ve které se snažíte

Více

Habermaaß-hra 4935. Magie stínů

Habermaaß-hra 4935. Magie stínů CZ Habermaaß-hra 4935 Magie stínů Magie stínů Magická stínová hra pro 2 až 4 hráče ve věku od 4 do 99 let. Autor: Kai Haferkamp Ilustrace: Marc Robitzky Délka hry: cca. 15 až 20 minut Obsah: 4 malé kouzelné

Více

KUBA. Pravidla přeložil Bednin (připomínky posílejte na Bednin@email.cz)

KUBA. Pravidla přeložil Bednin (připomínky posílejte na Bednin@email.cz) KUBA Pravidla přeložil Bednin (připomínky posílejte na Bednin@email.cz) Za nepříznivých okolností se vesnice na ostrově snaží získat nezávislost, vliv a bohatství.kdo bude schopen nejvýhodněji prodávat

Více

Habermaaß-hra Dinosauří expedice

Habermaaß-hra Dinosauří expedice CZ Habermaaß-hra 4087 Dinosauří expedice Dinosauří expedice Dobrodružná dovedností hra pro 2-5 výzkumníků ve věku od 4 do 99 let. Autor: Günter Baars Ilustrace: Cornelia Haas Délka hry: cca. 15 minut Z

Více

Chytrý medvěd učí počítat

Chytrý medvěd učí počítat CZ Habermaaß-hra 3151A /4547N Chytrý medvěd učí počítat Medvědí kolekce vzdělávacích her pro 2 až 5 hráčů ve věku od 4 do 8 let. S navlékacím počítadlem Chytrého medvěda a třemi extra velkými kostkami.

Více

ňáci bubli VÍTEJTE VE SVĚTĚ BUBLIŇÁKŮ! Pravidla hry V PODIVUHODNÉM SVĚTĚ, KDE JSOU PLANETY ZAKLETY V ČASE A KDE BUBLIŇÁCI ŽIJÍ.

ňáci bubli VÍTEJTE VE SVĚTĚ BUBLIŇÁKŮ! Pravidla hry V PODIVUHODNÉM SVĚTĚ, KDE JSOU PLANETY ZAKLETY V ČASE A KDE BUBLIŇÁCI ŽIJÍ. Pravidla hry Grégory OLIVER Alexey RUDIKOV bubli ňáci OBSAHUJE 96 barevných Bubliňáků (16 červených, 16 fialových, 16 žlutých, 16 modrých, 16 zelených a 16 černých) 1 Vak 1 Herní plán 1 Pravidla VÍTEJTE

Více

HERNÍ KOMPONENTY 34 karet zakázek 132 karet palet 54 hexových žetonů palet a 1 startovní trojhexový žeton 4 karty nápovědy

HERNÍ KOMPONENTY 34 karet zakázek 132 karet palet 54 hexových žetonů palet a 1 startovní trojhexový žeton 4 karty nápovědy Svět překrásných barev ožívá, když si hráč vybírá z karet zakázek, zobrazující 34 nejlepší umělecká díla evropských mistrů minulých šesti století. Hráči tvoří svou zakázku mícháním základních barev chytrým

Více

Hra pro 3 4 hráče od 8 let, hrací doba: 45-60 min.

Hra pro 3 4 hráče od 8 let, hrací doba: 45-60 min. Autor: Sébastien Pauchon Illustrationen: Arnaud Demaegd Layout: Cyril Demaegd Yspahan FAQ & Forum: http://www.ystari.com Překlad: CAULY přeloženo pro www.svet-deskovych-her.cz Hra pro 3 4 hráče od 8 let,

Více

Autoři: Ralf zur Linde a Wolfgang Sentker Hra pro 2 až 4 hráče od 8 let

Autoři: Ralf zur Linde a Wolfgang Sentker Hra pro 2 až 4 hráče od 8 let Autoři: Ralf zur Linde a Wolfgang Sentker Hra pro 2 až 4 hráče od 8 let Každý hráč má svou vlastní archu a chce na ni vzít co nejvíce zvířat. Bohužel nějaký chlapík jménem Noe si nárokuje všechny zvířecí

Více

Cíl hry. Herní komponenty

Cíl hry. Herní komponenty Jay Cormier & Sen-Foong Lim Ve hře Tortuga se z hráčů stávají piráti, prahnoucí po pokladech Karibiku. Vaším cílem je legendární pirátský přístav Tortuga pouze zde budou uloupené poklady v bezpečí, a vás

Více

Vědomostní hra pro 2 až 6 hráčů od 10 let, ve které najdete téměř všechno o zvířatech.

Vědomostní hra pro 2 až 6 hráčů od 10 let, ve které najdete téměř všechno o zvířatech. Vědomostní hra pro 2 až 6 hráčů od 10 let, ve které najdete téměř všechno o zvířatech. Možná tušíte, že žirafa může být vysoká přes 5 metrů a krokodýl nilský může vážit až 700 kilogramů. Ale víte, jak

Více

Materiál 50 karet hanabi 4 karty pravidel 8 modrých žetonů 3 červené žetony. Autor Antoine Bauza Ilustrace Albertine Ralenti Překlad Michal Kohoutek

Materiál 50 karet hanabi 4 karty pravidel 8 modrých žetonů 3 červené žetony. Autor Antoine Bauza Ilustrace Albertine Ralenti Překlad Michal Kohoutek Autor Antoine Bauza Ilustrace Albertine Ralenti Překlad Michal Kohoutek Pro 2 až 5 hráčů od 8 let Materiál 50 karet hanabi 4 karty pravidel 8 modrých žetonů 3 červené žetony Poznámka: Hodnoty karet k rozdání

Více

CAESAR & KLEOPATRA (Caesar & Cleopatra)

CAESAR & KLEOPATRA (Caesar & Cleopatra) CAESAR & KLEOPATRA (Caesar & Cleopatra) Wolfgang Lüdtke Caesar a Kleopatra jsou ve sporu. Jedná se o nezávislost Egypta. Pomocí šikovného nasazení povolených a méně povolených prostředků se oba snaží získat

Více

Habermaaß-hra 4232. Černý pirát

Habermaaß-hra 4232. Černý pirát CZ Habermaaß-hra 4232 Černý pirát Černý pirát Hra pro 2-4 hráče, ve věku od 5-99 let. Dobří a poctiví mořeplavci plují od jednoho ostrova pokladů k dalšímu. V patách je jim ale Černý pirát Černovous Mořský

Více

ČAS LÉTAT Evoluce: O původu druhů rozšíření

ČAS LÉTAT Evoluce: O původu druhů rozšíření ČAS LÉTAT Evoluce: O původu druhů rozšíření Vážení přátelé, máte před sebou rozšíření hry Evoluce. Před tím, než začnete tuto hru hrát, spojte oba balíčky karet základní a rozšíření - a pořádně je zamíchejte.

Více

PRAVIDLA. OBSAH 56 karet 1 pravidla

PRAVIDLA. OBSAH 56 karet 1 pravidla PRAVIDLA Íháá, bůů, kvák kvák, haf haf! Každé zvíře se chce stát novým králem. Je na tobě, aby ses stal nejrychlejším v mimickém napodobení zvuku zvířete na kartě. Ale pozor! Správné zvíře na kartě závisí

Více

Herní součásti. 24 karet zdrojů Rebelů 24 karet zdrojů Impéria. 5 karet strategie Rebelů 5 karet strategie Impéria. 16 žetonů vlivu.

Herní součásti. 24 karet zdrojů Rebelů 24 karet zdrojů Impéria. 5 karet strategie Rebelů 5 karet strategie Impéria. 16 žetonů vlivu. 1 Přehled hry Občanská válka přinesla do celé galaxie chaos a zmatek. Rebelové se snaží obnovit svobodu a volnost po celé galaxii, zatímco Impérium plánuje zkázu Rebelům a jakékoli naději, kterou probouzejí.

Více

Une extension pleine de tendresse par Antoine Bauza & Corentin Lebrat

Une extension pleine de tendresse par Antoine Bauza & Corentin Lebrat Une extension pleine de tendresse par Antoine Bauza & Corentin Lebrat Pravidla rozšíření Takenoko: Panďátka je rozšířením pro hru Takenoko, jež přináší 3 nové herní prvky: nové díly políček, nové karty

Více

Na počátku hry nemáš nic než trochu peněz a malé pozemky. Dominion svět plný napínavých dobrodružství.

Na počátku hry nemáš nic než trochu peněz a malé pozemky. Dominion svět plný napínavých dobrodružství. Na počátku hry nemáš nic než trochu peněz a malé pozemky. Avšak brány světa jsou ti otevřeny dokořán, neboť svou říši si můžeš budovat stavbou vesnic, založením tržiště či postavením trůnního sálu. Ale

Více

Od Uwe Rosenberga pro 2 až 5 hráčů od 10 let, 30 minut

Od Uwe Rosenberga pro 2 až 5 hráčů od 10 let, 30 minut Od Uwe Rosenberga pro 2 až 5 hráčů od 10 let, 30 minut Herní materiál 55 karet s přísadami na pizzu: 45 karet obyčejných přísad (9 od každého druhu: olivy, papričky, žampiony, salám a ananas) 10 karet

Více

Je čas vzít věci do vlastních rukou, ale rychle! Protože chcete uskutečnit zásadní vědecký průlom před tím, než to udělá konkurence.

Je čas vzít věci do vlastních rukou, ale rychle! Protože chcete uskutečnit zásadní vědecký průlom před tím, než to udělá konkurence. Úvod Jako vědec a inženýr na palubě podmořské výzkumné stanice "AquaSphere" se potýkáte s krizovou situací: vaše nejdůležitější nástroje - roboti, přestaly fungovat! Je čas vzít věci do vlastních rukou,

Více

KAMIONEM PO EVROPĚ "Kdo si hraje, nezlobí!" Vyrobeno výrobním družstvem Eva ve spolupráci s FaF VFU BRNO Nápad: Výrobní družstvo disk Říčany

KAMIONEM PO EVROPĚ Kdo si hraje, nezlobí! Vyrobeno výrobním družstvem Eva ve spolupráci s FaF VFU BRNO Nápad: Výrobní družstvo disk Říčany KAMIONEM PO EVROPĚ "Kdo si hraje, nezlobí!" Vyrobeno výrobním družstvem Eva ve spolupráci s FaF VFU BRNO Nápad: Výrobní družstvo disk Říčany OBSAH HRY: 1. Herní plán 2. Kamiony z moduritu - 6 ks. 3. Karty

Více

NÁVOD. SPOJUJ SLŮVKA téma: DŮM. vzdělávací hra ve 2 variantách od 7 let

NÁVOD. SPOJUJ SLŮVKA téma: DŮM. vzdělávací hra ve 2 variantách od 7 let NÁVOD SPOJUJ SLŮVKA téma: DŮM vzdělávací hra ve 2 variantách od 7 let Dílky s obrázky a anglickými slovíčky, které popisující obsah těchto obrázků jsou jednoduchou a atraktivní formou výuky pro nejmladší.

Více

Možná umístění karet: Tento příklad nabízí pět možných umístění, kam je možné zahrát kartu Švýcarska. Německo Braniborská brána, Berlín

Možná umístění karet: Tento příklad nabízí pět možných umístění, kam je možné zahrát kartu Švýcarska. Německo Braniborská brána, Berlín VE ZKRATCE Pokud se hráč v průběhu kola stane jediným hráčem, který se zbavil své poslední karty, stává se vítězem hry. Když je hráč na tahu, musí se snažit umístit jednu ze svých karet na správné místo.

Více

Design: Wilfried a Marie Fort

Design: Wilfried a Marie Fort Pravidla hry Design: Wilfried a Marie Fort Obsah hry 30 dřevěných dílků (5 různých tvarů, každý v 6 barvách) 14 vodních kapek Příprava hry Umístěte dřevěné dílky na hromádku doprostřed hrací plochy. Vodní

Více

THE FORGOTTEN PLANET. Hra pro 2-4 hráče od 12 let

THE FORGOTTEN PLANET. Hra pro 2-4 hráče od 12 let THE FORGOTTEN PLANET Hra pro 2-4 hráče od 12 let Po celém vesmíru probíhá nekonečná honba za energetickými krystaly. Velká obchodní gilda platí ohromné sumy peňez a tak existuje spousta pátračů, kteří

Více

Král elfů (King of the elves) Karetní hra Elfenland od Alana R.Moona Pro 2-6 hráčů; od 10 let; délka cca 60 minut

Král elfů (King of the elves) Karetní hra Elfenland od Alana R.Moona Pro 2-6 hráčů; od 10 let; délka cca 60 minut Král elfů (King of the elves) Karetní hra Elfenland od Alana R.Moona Pro 2-6 hráčů; od 10 let; délka cca 60 minut Král elfů je mrtev. Podle tradice se nový král musí volit z elfích princů. Pro získání

Více

TAJ MAHAL MOCNÍ MAHARADŽOVÉ HONOSNÉ PALÁCE

TAJ MAHAL MOCNÍ MAHARADŽOVÉ HONOSNÉ PALÁCE TAJ MAHAL MOCNÍ MAHARADŽOVÉ HONOSNÉ PALÁCE Indie začátkem 18 století. Téměř 200 let trvající vláda Velkých mogulů se očividně rozpadá. Toho využívají ve svůj prospěch maharadžové a kmenoví vládci na severozápadě

Více

OBSAH BALENÍ. od René Wiersma

OBSAH BALENÍ. od René Wiersma od René Wiersma Hráči se vžívají do role bohů jenž za úsvitu časů přetváří a osidlují krajinu lidmi. V průběhu hry budou hráči ovládat tvorbu a zánik světadílů a vzestup a pád civilizací! Hráči se mezi

Více

Vážení milovníci společenských her! * Dostává se vám do rukou v mnohém ohledu mimořádná hra, neboť

Vážení milovníci společenských her! * Dostává se vám do rukou v mnohém ohledu mimořádná hra, neboť PRAVIDLA HRY Vážení milovníci společenských her! * Dostává se vám do rukou v mnohém ohledu mimořádná hra, neboť... se jejím vydáním plní jeden z mých životních snů;... hra vyjadřuje můj hluboký vztah k

Více

Herní materiál: 60 karet kořisti Ve hře je 10 sad (barev) po 6 kartách v hodnotách 2 7 (s výjimkou mořských panen, které mají hodnoty 4 9).

Herní materiál: 60 karet kořisti Ve hře je 10 sad (barev) po 6 kartách v hodnotách 2 7 (s výjimkou mořských panen, které mají hodnoty 4 9). V této hře budete pokoušet své štěstí v roli pirátů snažících se nahromadit co největší lup. Ale pozor! Budete-li chamtiví příliš, přijdete o všechno! Hra Karty mrtvého muže je určena pro 2 až 4 piráty

Více

Habermaaß-hra 4778A /4680N. První hra Stavění zvířátek

Habermaaß-hra 4778A /4680N. První hra Stavění zvířátek CZ Habermaaß-hra 4778A /4680N První hra Stavění zvířátek První hra Stavění zvířátek Tři skládací hry se zvířaty pro 1-4 hráče ve věku od 2let. Autor: Klaus Miltenberger Ilustrace: Kristin Muckel Délka

Více

Habermaaß-hra 4931. Koza s motýlkem

Habermaaß-hra 4931. Koza s motýlkem CZ Habermaaß-hra 4931 Koza s motýlkem Koza s motýlkem Kombinační hra pro 2-6 hráčů ve věku od 5 do 99let. S "Fex efektem" pro větší zábavu a větší namáhání mozkových závitů! Autoři: Christiane Hüpper,

Více

Obsah hry. Cíl hry. Hra od Dirka Henna pro 2-6 hráčů

Obsah hry. Cíl hry. Hra od Dirka Henna pro 2-6 hráčů Hra od Dirka Henna pro 2-6 hráčů V malém městečku Alhambra se přední středověcí stavitelé z Evropy a Arábie rozhodli postavit obrovské paláce a nádherné zahrady. Staňte se jedním ze stavitelů, najměte

Více

Dirk Baumann * 1971 diplomovaný informatik a autor her. Autor: Dirk Baumann Ilustrace: Grafika/návrh: Rolf Vogt Redakce: Thorsten Gimmler

Dirk Baumann * 1971 diplomovaný informatik a autor her. Autor: Dirk Baumann Ilustrace: Grafika/návrh: Rolf Vogt Redakce: Thorsten Gimmler Autor: Dirk Baumann Ilustrace: Grafika/návrh: Rolf Vogt Redakce: Thorsten Gimmler 2 4 od 6 do 99 20 30 min. Součásti hry Hrací pole s více vrstvami s podzemním bludištěm a svrchní deskou. 24 dřevěných

Více

KLEOPATRA & SPOLEČENSTVÍ ARCHITEKTŮ

KLEOPATRA & SPOLEČENSTVÍ ARCHITEKTŮ 1 KLEOPATRA & SPOLEČENSTVÍ ARCHITEKTŮ V krabici jste nalezli herní prvky: - 89 korupčních amuletů Vykopávky - 15 nilských kupců - talenty z Faraónova pokladu (108) Obsah vykopávek: 10 figurek sošek Anubise

Více

Každý hráč dostane 1 list s herním plánem. Připraví se 6 kostek. Navíc potřebuje každý hráč tužku. Určí se, kdo začíná.

Každý hráč dostane 1 list s herním plánem. Připraví se 6 kostek. Navíc potřebuje každý hráč tužku. Určí se, kdo začíná. Herní materiál 6 kostek se surovinami blok s 60 herními plány Příprava Každý hráč dostane list s herním plánem. Připraví se 6 kostek. Navíc potřebuje každý hráč tužku. Určí se, kdo začíná. Princip hry

Více

HERNÍ PLÁN POKER GIRLS APOLLO GAMES APKSOFT s.r.o.

HERNÍ PLÁN POKER GIRLS APOLLO GAMES APKSOFT s.r.o. HERNÍ PLÁN POKER GIRLS APOLLO GAMES APKSOFT s.r.o. HISTORIE REVIZÍ Datum Verze Popis změn Autor změn 27. 05. 2009 1.0 První naplnění Karel Kyovský 31. 07. 2015 1.1 Změna obsahu-riziko Radoslav Hrčka 23.

Více

- Karty energie safírové (3-7), smaragdové (5-10), diamantové (8-12), rubínové (13-17)

- Karty energie safírové (3-7), smaragdové (5-10), diamantové (8-12), rubínové (13-17) ŽEZLO ZE ZAVADORU I. Obsah hry - Herní deska obsahující stupnice Znalostí a stupnici vítězných bodů - Žetony v barvách jednotlivých hráčů - Desky hráčů obsahující stupnici limitu karet v ruce, pole pro

Více

Hra obsahuje: Příprava na hru: Desková hra pro odvážné dobrodruhy s chladnou hlavou č e s k ý n á v o d

Hra obsahuje: Příprava na hru: Desková hra pro odvážné dobrodruhy s chladnou hlavou č e s k ý n á v o d Desková hra pro odvážné dobrodruhy s chladnou hlavou č e s k ý n á v o d Počet hráčů: 2-4 Věk hráčů: 10-99 let Hra obsahuje: 1 herní plán 36 šestiúhelníkových tabulek, znázorňujících prostor, odhalovaný

Více