ELEKTRONICKÁ POŠTA OBSAH

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "ELEKTRONICKÁ POŠTA OBSAH"

Transkript

1 ELEKTRONICKÁ POŠTA OBSAH ÚVOD... 3 Popis služby... 3 Mailová schránka... 3 Mailová adresa... 3 Obsluha... 3 OUTLOOK... 4 Definice a použití... 4 Popis základního prostředí... 4 Modul POŠTA... 5 Zprovoznění poštovního klienta... 5 Popis prostředí... 5 Odesílání mailů... 5 Přijaté maily... 7 Správa poštovních složek a položek /17 zpracoval Radek Hajdu 05/2015 (http://radek.hajdu.sweb.cz)

2 Modul ÚKOLY... 9 Popis prostředí... 9 Zadání úkolu - sobě... 9 Zadání úkolu - jinému uživateli Přijmutí/odmítnutí úkolu Správa úkolů pomocí výpisu položek Dokončení úkolu Modul KALENDÁŘ Událost Schůzka Přijmutí/odmítnutí schůzky Modul KONTAKTY Popis prostředí Nový kontakt Modul POZNÁMKY Popis prostředí Nová poznámka Modul DENÍK Popis prostředí Aktivace a nastavení Změna nastavení a deaktivace Další funkcionality Automatické dokončování Šablony Automatické vytváření kontaktů Pravidla Přidat svátky do kalendáře Sdílení přístupu Archivace Export a import OWA Definice a použití Prostředí Nápověda /17 zpracoval Radek Hajdu 05/2015 (http://radek.hajdu.sweb.cz)

3 ÚVOD Popis služby nebo-li elektronická pošta je po službě WWW nejvyužívanější službou sítě Internet. Umožňuje komunikaci mezi lidmi z jakéhokoliv místa na světě daleko efektnějším způsobem, než to umožňují například papírová pošta, telefon nebo fax. Zároveň umožňuje předávání dat formou přiložených souborů. Komunikace pomocí u je nejenom rychlá a pružná, ale je také levná a ekologická. Mailová schránka Pro komunikaci prostřednictvím u je potřeba mailová schránka. Zjednodušeně lze říci, že se jedná o prostor na disku serveru vyhrazený pro příjem a odesílání zpráv. Tuto schránku si lze založit např. na některém z veřejných poštovních serverů ( .cz, Centrum.cz, Gmail.com, ) nebo je vám založena např. vaším zaměstnavatelem na firemním poštovním serveru. Mailová adresa Každá mailová schránka má svoji adresu. Ta může vypadat např. takto: Text před (v běžné mluvě označovaný jako zavináč) určuje název schránky. Na jednom serveru nemohou být dvě adresy se stejným názvem. odděluje název schránky od názvu serveru, na kterém je schránka zřízena. Text za označuje název serveru, na kterém je schránka založena. Tu na rozdíl od názvu schránky nemůže uživatel nikterak ovlivnit. Obsluha Mailový klient: Jedná se o software určený pro obsluhu ové schránky, který je nainstalovaný přímo v počítači. Poštu si tak lze stáhnout ze serveru do vlastního počítače a v něm ji také zpracovat. Aplikace tedy dokáže pracovat bez připojení k internetu - offline. Kopie pošty a všech složek je uložena v souboru na lokálním disku a po připojení k internetu se obsah synchronizuje se serverem. V režimu offline je tedy možné vyřídit veškerou agendu a po připojení k internetu vše najednou odeslat. Výhody: - propracovanější prostředí a pokročilejší správa - offline režim Příklad: - Microsoft Outlook - Mozilla Thunderbird Webové rozhraní: Obsluha ové schránky se odehrává online na k tomu určených webových stránkách, tato varianta je tedy zpravidla závislá na připojení k internetu. Příklad: - prostředí schránky veřejného nebo firemního poštovního serveru - Outlook Web App nebo také Outlook Web Access (OWA) 3/17 zpracoval Radek Hajdu 05/2015 (http://radek.hajdu.sweb.cz)

4 OUTLOOK Definice a použití Program Outlook je zejména s programy Word, Excel a Powerpoint součástí programového balíčku MS Office. Outlook verze 2010 patří do skupiny uživatelských aplikací, které se nazývají mailoví klienti. Tyto programy slouží především ke správě elektronické pošty či-li primárně k odesílání a přijímaní ů, zvládají však i jiné služby. Outlook obsahuje především tyto základní moduly: Pošta - umožňuje odesílat a přijímat elektronickou poštu vč. její správy. Úkoly - obsahuje seznam vašich úkolů. Jeden z nástrojů sloužící k organizaci času. Kalendář - slouží pro záznam a správu událostí a schůzek. Kontakty - slouží pro uchovávání informací o vašich kontaktech. Poznámky - rychlé zaznamenání nápadu či myšlenky. Deník - záznam zvolených činností Popis základního prostředí Pás karet Slouží k provádění úkolů souvisejících s programem. Ikony příkazů k provádění úkolů jsou na jednotlivých kartách umístěny ve skupinách. Rozložení příkazů závisí na zvoleném modulu. Karta Soubor obsahuje Možnosti nastavení programu. 2. Panel nástrojů Rychlý přístup Na něj může uživatel umístit nejčastěji používané příkazy. Výchozí nastavení obsahuje příkaz Odeslat a přijmout. 3. Navigační podokno Skládá se primárně ze dvou částí - horní část se mění podle modulu zvoleného ve spodní části. Podokno lze v případě potřeby minimalizovat. 4. Pracovní plocha Rozložení příkazů závisí na zvoleném modulu v ukázce je stránka Outlook dnes. Pracovní rozložení lze měnit např. na kartě Zobrazení. 5. Nápověda 6. Skrýt při minimalizaci - nastavení v Oznamovací oblasti Windows 4/17 zpracoval Radek Hajdu 05/2015 (http://radek.hajdu.sweb.cz)

5 Modul POŠTA Zprovoznění poštovního klienta (POP3, SMTP, IMAP, Exchange,...) karta Soubor Informace Nastavení účtu Popis prostředí Navigační podokno Skládá se primárně ze dvou částí - horní část se mění podle modulu zvoleného ve spodní části. Podokno lze v případě potřeby minimalozavat. 2. Panel úkolů Skládá se primárně ze tří části - horní část obsahuje tabulku dat (kalendářík), události a seznam úkolů. Podokno lze v případě potřeby minimalozavat. Základní nastavení - Spuštění a ukončení Outlooku: karta Soubor Možnosti Upřesnit - Navigační podokno a Panel úkolů: karta Zobrazení skupina Rozložení - Podokno čtení a Podokno osob: karta Zobrazení skupina Rozložení Odesílání mailů karta Domů skupina Nové Nový f 4 3 g e a b c d 5/17 zpracoval Radek Hajdu 05/2015 (http://radek.hajdu.sweb.cz)

6 1. Pás karet Slouží k provádění úkolů souvisejících s daným modulem. Ikony příkazů k provádění úkolů jsou na jednotlivých kartách umístěny ve skupinách. Karta Soubor obsahuje Možnosti nastavení programu. 2. Panel nástrojů Rychlý přístup Na něj může uživatel umístit nejčastěji používané příkazy. Výchozí nastavení obsahuje příkaz pro uložení rozpracované zprávy - konceptu. 3. Základní struktura mailu: a) Mailová adresa příjemce či příjemců zprávy. b) Mailová adresa příjemce či příjemců kopie zprávy. c) Mailová adresa příjemce či příjemců skryté kopie zprávy. Příjemce či příjemci v této kolonce zprávu obdrží, ale ostatním příjemcům se nezobrazí, že rovněž tuto zprávu obdržel/li. d) Stručně charakterizuje obsah zprávy. e) Do těla zprávy je možné napsat či vložit a formátovat libovolně dlouhý text, symboly, grafické objekty (screenshot, klipart, ), hypertextové odkazy, U těla je možné změnit i pozadí. f) Možnost připojit ke zprávě soubory (i spoluprácí s programem Výstřižky). g) Zařazení zprávy do složky mailů připravených k odeslání. 4. Nápověda Další možnosti: - Kontrola pravopisu automaticky: karta Soubor Možnosti Pošta revize: karta Revize skupina Kontrola pravopisu - Automatické opravy: karta Soubor Možnosti Pošta - Odvolání odeslané zprávy: karta Zpráva skupina Přesunout Akce - Podpis: karta Zpráva skupina Zahrnout - Digitální podpis: karta Možnosti skupina Oprávnění - Značky: karta Zpráva skupina Značky důležitost utajení hlasovací tlačítka oznámení o doručení a přečtení zprávy odpověď doručit na jinou adresu odložit odeslání zařazení do kategorie. příznak pro zpracování. 6/17 zpracoval Radek Hajdu 05/2015 (http://radek.hajdu.sweb.cz)

7 Přijaté maily - Stažení mailů: - automaticky - ručně: panel nástrojů Rychlý přístup Odeslat a přijmout - Čtení a práce se zprávami: Záhlaví Obsahuje základní informace o odesilateli a dalších příjemcích zpráv. Zároveň v něm lze najít i informace o přílohách nebo značkách (příznacích) nastavených odesilatelem. 2. Tělo Obsahuje zaslané informace. V dlouhé zprávě lze využít nástroj Hledat. 3. Reakce Umožňuje odpověď na zprávu (RE:) nebo její přeposlání (FW:). 4. Značky Nastavení příznaků zprávy např. zpracování nebo přiřazení kategorie. 5. Správa mailů Základní akce pro správu mailů. 6. Nápověda 7/17 zpracoval Radek Hajdu 05/2015 (http://radek.hajdu.sweb.cz)

8 Správa poštovních složek a položek Přehled poštovních složek 2. Obsah zvolené složky Náhled lze upravit podle potřeby na kartě Zobrazení, ve stavovém řádku nebo také pomocí kontextové nabídky. Původní zobrazení lze obnovit ve skupině Aktuální zobrazení. Obsah v kombinaci s kontextovou nabídkou pro zprávy lze použít i pro správu mailů. 3. Záhlaví (sloupce): - řazení a filtrace zpráv - hledání a práce se složkou výsledků hledání - přidání/odstranění/přemístění polí - zobrazovat/nezobrazovat ve skupinách (seskupení) 4. Hledání: Lze využít příslušné pole nebo i skrytou kartu Hledání. Využít lze i složku výsledků hledání. Outlook disponuje základními složkami (Doručená pošta, Odeslaná pošta, koncepty, ), složkou informačních RSS kanálů (nastavení lze provést v dialogovém okně pro nastavení účtu), složkami výsledků hledání a vlastními uživatelskými složkami. Správu základních složek a vytváření nových složek lze provádět na kartě Složky i pomocí kontextové nabídky. 8/17 zpracoval Radek Hajdu 05/2015 (http://radek.hajdu.sweb.cz)

9 Modul ÚKOLY Popis prostředí Jedná se o jeden z nástrojů sloužící k organizaci času. Seznam úkolů se zobrazuje na několika místech - úvod Outlook dnes, panel úkolů, kalendář a výpis úkolů. Zadání úkolu - sobě karta Domů skupina Nové příkaz Nové položky Úkol a 3 b c f d e g h 1. Pás karet Slouží k provádění úkolů souvisejících s daným modulem. Ikony příkazů k provádění úkolů jsou na jednotlivých kartách umístěny ve skupinách. Rozložení příkazů závisí na zvoleném modulu. Karta Soubor obsahuje Možnosti nastavení programu. 9/17 zpracoval Radek Hajdu 05/2015 (http://radek.hajdu.sweb.cz)

10 2. Panel nástrojů Rychlý přístup Na něj může uživatel umístit nejčastěji používané příkazy. Výchozí nastavení obsahuje příkaz pro uložení rozpracované položky. 3. Základní struktura úkolu: a) Stručně charakterizuje obsah úkolu. b) Datum, kdy se na úkolu začalo pracovat. c) Den, do kdy musí být úkol dokončen. d) Fáze, v níž se právě nachází úkol. e) Procentuelní vyjádření stavu plnění. f) Důležitost. g) Abychom nezapomněli. h) Do těla úkolu je možné napsat či vložit libovolně dlouhý text, symboly, grafické objekty (screenshot, klipart, ), hypertextové odkazy, 4. Nápověda Další možnosti: - Kategorie: karta Úkol skupina Značky Zařadit do kategorií - Opakování: karta Úkol skupina Opakování Opakování Zadání úkolu - jinému uživateli karta Domů skupina Nové příkaz Nové položky Zadání úkolu a b c Rozložení ovládacích prvků je v zásadě totožné jako při zadávání úkolu pro sebe. Přibyla tato pole: a) Toto pole slouží k zadání mailové adresy příjemce či příjemců úkolu. b) Úkol bude mít v seznamu vy i ten, komu ho zadáváte. Bude tak vidět, jak je úkol postupně plněn. c) Jakmile druhá strana úkol splní, dostane o tom zadávající zprávu. 10/17 zpracoval Radek Hajdu 05/2015 (http://radek.hajdu.sweb.cz)

11 Přijmutí/odmítnutí úkolu Uživatel, kterému byl přidělen úkol, se o tom dozví mailem, který obsahuje tlačítka přijmout a odmítnout. Přijatý úkol se mu následně objeví v modulu úkolů. Správa úkolů pomocí výpisu položek Forma systému správy úkolů je velmi podobná jako forma systému správy mailů v modulu pošta. Obsahuje i možnost editovat fáze, v nichž se úkol nachází včetně procentuelního vyjádření stavu plnění, aby uživatel, který vám úkol zadal, měl stále aktuální informace. Dokončení úkolu Jakmile úkol fyzicky dokončíte, tak jej v seznamu označte jako dokončený. Není vhodné ho úplně smazat - informace se mohou ještě hodit. Podle aktuálního zobrazení bude úkol vidět jako přeškrtnutý nebo vizuelně zmizí. Modul KALENDÁŘ Jedná se o další z nástrojů sloužící k organizaci času - k různým datům a hodinám se přidávají události či schůzky. Kalendář vás pak na tyto položky upozorní. Tyto položky se zobrazují i v tomto případě na několika místech - úvodní obrazovka, panel úkolů a modul Kalendář. V zobrazení modulu Kalendář si může uživatel nastavit různá uspořádání - den, týden, pracovní týden, měsíc nebo zobrazení časového plánu. 11/17 zpracoval Radek Hajdu 05/2015 (http://radek.hajdu.sweb.cz)

12 Událost karta Domů skupina Nové příkaz Nové položky Událost efektivní způsob je i poklepání na příslušné datum a čas přímo v kalendáři h g 3 a b c d f e 1. Pás karet Slouží k provádění úkolů souvisejících s daným modulem. Ikony příkazů k provádění úkolů jsou na jednotlivých kartách umístěny ve skupinách. Rozložení příkazů závisí na zvoleném modulu. Karta Soubor obsahuje Možnosti nastavení programu. 2. Panel nástrojů Rychlý přístup Na něj může uživatel umístit nejčastěji používané příkazy. Výchozí nastavení obsahuje příkaz pro uložení rozpracované položky. 3. Základní struktura události: a) Stručně charakterizuje obsah události. b) Definuje místo konání. c) Datum a čas začátku. d) Datum a čas konce. e) Celodenní událost. f) Do těla události je možné napsat či vložit libovolně dlouhý text, symboly, grafické objekty (screenshot, klipart, ), hypertextové odkazy, g) Pozvat účastníky/zrušit pozvání h) Pomocník při plánování. 4. Nápověda Další možnosti: - Zobrazení: karta Událost skupina Možnosti Zobrazit jako - Opakování: karta Událost skupina Možnosti Opakování - Důležitost: karta Událost skupina Značky - Kategorie: karta Událost skupina Značky Zařadit do kategorií 12/17 zpracoval Radek Hajdu 05/2015 (http://radek.hajdu.sweb.cz)

13 Schůzka karta Domů skupina Nové příkaz Nové položky Nová schůzka efektivní způsob je poklepání přímo v kalendáři na příslušné datum a čas Rozložení ovládacích prvků je v zásadě totožné jako při zadávání události. Přibylo jen pole Komu, které využijeme k zadání dalších účastníků schůzky. Přijmutí/odmítnutí schůzky Uživatel, který byl pozván na schůzku, se o tom dozví mailem, který obsahuje tlačítka přijmout a odmítnout. Přijatá schůzka se mu následně objeví v kalendáři. Organizátor může sledovat stav přijetí/odmítnutí po rozkliknutí události v Kalendáři. Může schůzku i zrušit. Modul KONTAKTY Popis prostředí Tento modul slouží k uspořádání a ukládání informací o lidech, organizacích a firmách. Následující přehled kontaktů slouží k jejich správě, která je podobná správě mailů nebo úkolů. Nový kontakt karta Domů skupina Nové příkaz Nové položky Kontakt Další možnost vytvoření kontaktu je přímo z položky v Doručené poště, ale existují i jiné varianty. 13/17 zpracoval Radek Hajdu 05/2015 (http://radek.hajdu.sweb.cz)

14 Modul POZNÁMKY Popis prostředí Slouží k rychlému zaznamenání nápadu či myšlenky. Jedná se o nástroj podobný programu Rychlé poznámky. Následující přehled poznámek slouží k jejich správě, která je podobná správě mailů, úkolů nebo kontaktů. Nová poznámka karta Domů skupina Nové příkaz Nové položky Poznámka Modul DENÍK Popis prostředí Deník automaticky zaznamenává zvolené činnosti, které se vztahují k určitým kontaktům, a vkládá je do zobrazení časové osy. Můžete jej také použít ke sledování položek aplikace Microsoft Outlook, například ových zpráv nebo schůzek, případně jiných souborů systému Microsoft Office, jako jsou dokumenty aplikace Word nebo sešity aplikace Excel. Můžete dokonce uchovat záznam libovolné komunikace, kterou si chcete zapamatovat - dokonce něčeho, co není umístěno přímo ve vašem počítači, jako je telefonní hovor nebo dopis, který jste odeslali nebo obdrželi poštou. Aktivace a nastavení podokno Navigace modul Deník Změna nastavení a deaktivace karta Soubor Možnosti Poznámky a deník 14/17 zpracoval Radek Hajdu 05/2015 (http://radek.hajdu.sweb.cz)

15 Další funkcionality Automatické dokončování karta Soubor Možnosti Pošta Odesílání zpráv Šablony Využití pro jednotnou formu např. ve firmě nebo při opakování stálých odpovědí. karta Domů skupina Nové příkaz ová zpráva pomocí Další šablony Automatické vytváření kontaktů karta Soubor Možnosti Kontakty Automaticky doplněné kontakty Pravidla Jsou to akce, které se automaticky provádí u příchozích nebo odchozích zpráv na základě podmínek určených uživatelem. Pravidlo lze vytvořit ze šablony, ze zprávy nebo za použití vlastních podmínek. Přidat svátky do kalendáře karta Soubor Možnosti Kaledář Možnosti kalendáře Sdílení přístupu - Sdílení kalendáře v modulu Kalendář karta Domů skupina Sdílení Oprávnění ke kalendáři - Otevření sdíleného kalendáře v modulu Kalendář karta Domů skupina Spravovat kalendáře Otevřít kalendář - Jiné varianty sdílení kalendáře Odeslat kalendář em - odeslání části kalendáře jinému uživateli Sdílení kalendáře - umožnění přístupu jinému uživateli - Skupiny kalendářů v modulu Kalendář karta Domů skupina Spravovat kalendáře Skupiny kalendářů 15/17 zpracoval Radek Hajdu 05/2015 (http://radek.hajdu.sweb.cz)

16 - Sdílení poštovní schránky v modulu Pošta karta Složka skupina Sdílení skupina Vlastnosti Oprávnění složky - Otevření sdílené schránky karta Soubor Informace Nastavení účtu - Sdílení poštovních složek v modulu Pošta karta Složka skupina Sdílení skupina Vlastnosti Oprávnění složky - Otevření sdílené poštovní složky karta Soubor Otevřít Složka jiného uživatele - Přístup delegáta Je funkce, která umožňuje uživateli jednat jménem jiného uživatele aplikace Outlook. Nejběžnější situací, v níž je tato funkce používána, je vedoucí a jeho asistent. Asistent může být zodpovědný za organizaci časového rozvrhu vedoucího, včetně vytváření žádostí o schůzku a odpovídání na ně. karta Soubor Informace Nastavení účtu Přístup delegáta Archivace Vytvářením a přijímáním položek ( ové zprávy, události, kontakty, úkoly, ) se poštovní schránka zvětšuje. Chcete-li spravovat volné místo v používané poštovní schránce nebo na poštovním serveru, můžete přesunout starší položky, které jsou důležité, ale jsou používány zřídka, do archivního umístění. Při automatické archivaci jsou položky přesunuty z původního umístění v aplikaci Outlook do složky souboru archivu, jakmile vyprší jejich platnost, tj. uplyne jejich doba stárnutí. Je také možné nastavit možnosti odstranění položek po vypršení platnosti. karta Soubor Informace Nástroje pro čištění Archivovat a karta Soubor Možnosti Upřesnit Automatická archivace Export a import Využití při převodu dat z jednoho PC do druhého, ale i jako způsob zálohy dat. karta Soubor Otevřít Importovat 16/17 zpracoval Radek Hajdu 05/2015 (http://radek.hajdu.sweb.cz)

17 OWA Definice a použití Outlook Web App nebo také Outlook Web Access umožňuje používat webový prohlížeč pro přístup k poštovní schránce z libovolného zařízení (PC, smartphone, tablet, ) připojeného k Internetu. Prohlížeč můžete použít ke čtení a odesílání ových zpráv, organizaci kontaktů, vytváření úkolů a správě kalendáře. Prostředí Nápověda 17/17 zpracoval Radek Hajdu 05/2015 (http://radek.hajdu.sweb.cz)

Migrace na aplikaci Outlook 2010

Migrace na aplikaci Outlook 2010 V tomto průvodci Microsoft Aplikace Microsoft Outlook 2010 vypadá velmi odlišně od aplikace Outlook 2003, a proto jsme vytvořili tohoto průvodce, který vám pomůže se s ní rychle seznámit. Dozvíte se o

Více

Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz

Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz k á z k a k n i h y z i n t e r n e t o v é h o k n i h k u p e c t v í w w w. k o s m a s. c z, U I D : K O S 1 8 1 1 7 7 U k á z k a k n i h y

Více

MS Exchange a MS Outlook

MS Exchange a MS Outlook MS Exchange a MS Outlook Břetislav Regner PROJEKT financovaný z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost ZVYŠOVÁNÍ IT GRAMOTNOSTI ZAMĚSTNANCŮ VYBRANÝCH FAKULT MU Registrační číslo: CZ.1.07/2.2.00/15.0224

Více

OBSAH. Word. První spuštění a hlavní obrazovka Wordu 3 Základní nastavení Wordu 6 Kontrola pravopisu a mluvnice 8 Nastavení ukládání dokumentu 12

OBSAH. Word. První spuštění a hlavní obrazovka Wordu 3 Základní nastavení Wordu 6 Kontrola pravopisu a mluvnice 8 Nastavení ukládání dokumentu 12 OBSAH Word Uživatelské prostředí Wordu...................3 První spuštění a hlavní obrazovka Wordu 3 Základní nastavení Wordu 6 Kontrola pravopisu a mluvnice 8 Nastavení ukládání dokumentu 12 Vytvoření

Více

Microsoft Outlook 2013 vypadá jinak než ve starších verzích, proto jsme vytvořili tuto příručku, která vám pomůže se s ním rychle seznámit.

Microsoft Outlook 2013 vypadá jinak než ve starších verzích, proto jsme vytvořili tuto příručku, která vám pomůže se s ním rychle seznámit. Úvodní příručka Microsoft Outlook 2013 vypadá jinak než ve starších verzích, proto jsme vytvořili tuto příručku, která vám pomůže se s ním rychle seznámit. Přizpůsobení vlastním potřebám Přizpůsobte si

Více

Přepínání zobrazení Použijte zobrazení kalendáře, které nejlépe vyhovuje vašemu pracovnímu postupu. Přepínejte tak často, jak chcete.

Přepínání zobrazení Použijte zobrazení kalendáře, které nejlépe vyhovuje vašemu pracovnímu postupu. Přepínejte tak často, jak chcete. Kalendář Úvodní příručka Naplánování schůzky v Lyncu Setkejte se tváří v tvář a ušetřete si cestu díky online schůzce v Lyncu 2013. Přepínání zobrazení Použijte zobrazení kalendáře, které nejlépe vyhovuje

Více

Na vod k nastavenı e-mailu

Na vod k nastavenı e-mailu Na vod k nastavenı e-mailu 1. Návod k nastavení e-mailových schránek na serveru stribrny.net. Do e-mailových schránek lze přistupovat přes webové rozhraní Webmail nebo přes poštovního klienta. Návod popisuje

Více

Freemail Prahy 10. Do svého e-mailu se můžete přihlásit odkudkoliv na webové adrese

Freemail Prahy 10. Do svého e-mailu se můžete přihlásit odkudkoliv na webové adrese Freemail Prahy 10 Co umožňuje Freemail Freemail funguje na podobném principu jako běžné e-maily (seznam.cz, centrum.cz apod.). Abyste se lépe ve svém e-mailu orientovali, připravili jsme pro vás jednoduchý

Více

Úvodní příručka. Získání nápovědy Kliknutím na otazník přejděte na obsah nápovědy.

Úvodní příručka. Získání nápovědy Kliknutím na otazník přejděte na obsah nápovědy. Úvodní příručka Microsoft Access 2013 vypadá jinak než ve starších verzích, proto jsme vytvořili tuto příručku, která vám pomůže se s ním rychle seznámit. Změna velikosti obrazovky nebo zavření databáze

Více

Ukazka knihy z internetoveho knihkupectvi www.kosmas.cz

Ukazka knihy z internetoveho knihkupectvi www.kosmas.cz Ukazka knihy z internetoveho knihkupectvi www.kosmas.cz Outlook 2010 David Procházka Vydala Grada Publishing, a.s. U Průhonu 22, Praha 7 jako svou 4154. publikaci Odpovědný redaktor Zuzana Malečková Sazba

Více

Informace k e-learningu

Informace k e-learningu Informace k e-learningu Příprava na testy bude probíhat samostatně formou e-learningových školení přístupných způsobem popsaným níže. Zkušební testy, pomocí kterých se budete připravovat na závěrečný test,

Více

OmniTouch 8400 Instant Communications Suite. Integrace aplikace Microsoft Outlook. Připojení ke službám na vyžádání

OmniTouch 8400 Instant Communications Suite. Integrace aplikace Microsoft Outlook. Připojení ke službám na vyžádání OmniTouch 8400 Instant Communications Suite Stručná uživatelská příručka R6.1 Ve spojení s aplikací Microsoft Outlook přináší software Alcatel-Lucent OmniTouch 8400 Instant Communications Suite vysokou

Více

Informace o poštovním provozu na serveru mail.ktkadan.cz a stručný návod na použití OpenWebMailu

Informace o poštovním provozu na serveru mail.ktkadan.cz a stručný návod na použití OpenWebMailu Informace o poštovním provozu na serveru mail.ktkadan.cz a stručný návod na použití OpenWebMailu 1. Obecné informace Příchozí zprávy se ukládají do vaší schránky na serveru mail.ktkadan.cz. Tuto schránku

Více

1. Obsah 2. Úvod Zdarma poštovní klient od společnosti Microsoft přímo v PC

1. Obsah 2. Úvod Zdarma poštovní klient od společnosti Microsoft přímo v PC 1. Obsah 1. Obsah... 1 2. Úvod... 1 3. Instalace... 2 4. Vytvoření účtu... 5 5. Pošta... 7 6. Kontakty... 11 7. Informační kanály... 11 8. Nastavení zobrazení... 12 2. Úvod Zdarma poštovní klient od společnosti

Více

ipodatelna Uživatelská příručka

ipodatelna Uživatelská příručka Uživatelská příručka 1 Obsah Obsah 1 I Úvod 2 II Práce s aplikací 3 III Podání 4 1 Nové podání... 5 IV Informace o Uživateli 11 V Podatelna 13 1 Přijmout... a odmítnout podání 13 2 Seznam... došlých podání

Více

Prezentace uvádí výčet poštovních programů, základní postupy při jejich využívání.

Prezentace uvádí výčet poštovních programů, základní postupy při jejich využívání. Název projektu Číslo projektu Název školy Autor Název šablony Název DUMu Stupeň a typ vzdělávání Vzdělávací oblast Vzdělávací obor Tematický okruh Inovace výuky prostřednictvím šablon pro SŠ CZ.1.07/1.5.00/34.0748

Více

1 Tabulky Příklad 3 Access 2010

1 Tabulky Příklad 3 Access 2010 TÉMA: Vytvoření tabulky v návrhovém zobrazení Pro společnost Naše zahrada je třeba vytvořit databázi pro evidenci objednávek o konkrétní struktuře tabulek. Do databáze je potřeba ještě přidat tabulku Platby,

Více

WORD. (zobecněno pro verzi 2007)

WORD. (zobecněno pro verzi 2007) WORD (zobecněno pro verzi 2007) Program MS Word patří softwarově do skupiny uživatelských aplikací, které se nazývají textové editory. Slouží především k editacím či-li úpravám textů vč. vkládání grafických

Více

Obsahy kurzů MS Office

Obsahy kurzů MS Office Obsahy kurzů MS Office V současné době probíhají kurzy MS Office 2010 s následující osnovou: 1. Základy práce na PC, MS Office - praktické užití Kurz je určen pro všechny, kteří mají s prací na PC minimální

Více

Použití Office 365 na iphonu nebo ipadu

Použití Office 365 na iphonu nebo ipadu Použití Office 365 na iphonu nebo ipadu Úvodní příručka Kontrola e-mailů iphone nebo ipad si můžete nastavit tak, aby odesílal a přijímal poštu z vašeho účtu Office 365. Kontrola kalendáře z libovolného

Více

Přesunutí poštovní schránky ze stávajícího serveru do systému MS Exchange si vyžádá na straně uživatele změnu nastavení poštovního klienta.

Přesunutí poštovní schránky ze stávajícího serveru do systému MS Exchange si vyžádá na straně uživatele změnu nastavení poštovního klienta. MS Exchange informace pro uživatele Přesunutí poštovní schránky ze stávajícího serveru do systému MS Exchange si vyžádá na straně uživatele změnu nastavení poštovního klienta. Tento dokument popisuje základní

Více

Úvod do email systému

Úvod do email systému Úvod do email systému Základní informace Toto emailové prostředí je rozloženo do tří hlavních částí - rámců. Levý rámec zobrazuje aktuálně přihlášené složky. V pravé části strany se realizuje veškerá činnost

Více

Obsah. 1 Úvod do Visia 2003 15. 2 Práce se soubory 47. Předmluva 11 Typografická konvence použitá v knize 13

Obsah. 1 Úvod do Visia 2003 15. 2 Práce se soubory 47. Předmluva 11 Typografická konvence použitá v knize 13 Předmluva 11 Typografická konvence použitá v knize 13 1 Úvod do Visia 2003 15 Visio se představuje 16 Výchozí podmínky 16 Spuštění a ukončení Visia 18 Způsoby spuštění Visia 18 Ukončení práce s Visiem

Více

26 Evidence pošty. Popis modulu. Záložka Evidence pošty

26 Evidence pošty. Popis modulu. Záložka Evidence pošty 26 Evidence pošty Uživatelský modul Evidence pošty realizuje podrobnou evidenci všech došlých a odesílaných poštovních zásilek s možností přidělovat tyto zásilky uživatelům informačního systému k vyřízení,

Více

OBSAHY E-LEARNINGOVÝCH KURZŮ

OBSAHY E-LEARNINGOVÝCH KURZŮ OBSAHY E-LEARNINGOVÝCH KURZŮ MS Word - ZAČÁTEČNÍCI (rozsah 39 kapitol) Naučíte se základy práce s dokumentem Zorientujete se v pracovní ploše aplikace Dozvíte se, jak vytvářet plnohodnotné texty, formátovat

Více

Úvodní příručka. Správa souborů Kliknutím na kartu Soubor můžete otevřít, uložit, vytisknout a spravovat své soubory Wordu.

Úvodní příručka. Správa souborů Kliknutím na kartu Soubor můžete otevřít, uložit, vytisknout a spravovat své soubory Wordu. Úvodní příručka Microsoft Word 2013 vypadá jinak než ve starších verzích, proto jsme vytvořili tuto příručku, která vám pomůže se s ním rychle seznámit. Panel nástrojů Rychlý přístup Příkazy tady umístěné

Více

II. Elektronická pošta

II. Elektronická pošta II. Chceme-li si přečíst poštu, klikneme v levém sloupci na nápis Doručená pošta. Máme před sebou seznam e-mailů seřazených podle data a času přijetí. Pokud máme zapnuto zobrazení náhledu, ve spodní nebo

Více

Technologické postupy práce s aktovkou IS MPP

Technologické postupy práce s aktovkou IS MPP Technologické postupy práce s aktovkou IS MPP Modul plánování a přezkoumávání, verze 1.20 vypracovala společnost ASD Software, s.r.o. dokument ze dne 27. 3. 2013, verze 1.01 Technologické postupy práce

Více

Služby Microsoft Office 365

Služby Microsoft Office 365 Cena: 2000 Kč + DPH Služby Microsoft Office 365 Kurz je určen všem, kteří se chtějí ponořit do tajů Cloud služeb a chtějí naplno využít možnosti Office 365, jako komunikačního nástroje i prostředí pro

Více

3.8 Elektronická pošta

3.8 Elektronická pošta Název školy Číslo projektu Autor Název šablony Název DUMu Tematická oblast Předmět Druh učebního materiálu Anotace Vybavení, pomůcky Střední průmyslová škola strojnická Vsetín CZ.1.07/1.5.00/34.0483 Ing.

Více

Zprávy: Pošta. 1. Spuštění modulu Zprávy. 2. Popis prostředí a ovládacích prvků modulu Zprávy

Zprávy: Pošta. 1. Spuštění modulu Zprávy. 2. Popis prostředí a ovládacích prvků modulu Zprávy Zprávy: Pošta Modul slouží k přijímání a odesílání krátkých zpráv (max. 4000 znaků) prostřednictvím informačního systému VUT. Adresáty lze vybírat ze seznamu všech studentů a zaměstnanců VUT. Nápovědu

Více

Použití Office 365 na telefonu s Androidem

Použití Office 365 na telefonu s Androidem Použití Office 365 na telefonu s Androidem Úvodní příručka Kontrola e-mailů Telefon s Androidem si můžete nastavit tak, aby odesílal a přijímal poštu z vašeho účtu Office 365. Kontrola kalendáře z libovolného

Více

MS OFFICE OUTLOOK 2010 - SEZNÁMENÍ

MS OFFICE OUTLOOK 2010 - SEZNÁMENÍ Škola: Autor: DUM: Vzdělávací obor: Tematický okruh: Téma: Masarykovo gymnázium Vsetín Mgr. Petr Koňařík MGV_VT_SS_1S2-D18_Z_OFF_OUT_UVOD.docx Informatika MS Office Outlook MS OFFICE OUTLOOK 2010 - SEZNÁMENÍ

Více

IceWarp Outlook Sync Rychlá příručka

IceWarp Outlook Sync Rychlá příručka IceWarp Mail server 10 IceWarp Outlook Sync Rychlá příručka Verze 10.4 Printed on 20 September, 2011 Instalace Prostudujte si před instalací Na cílové pracovní stanici musí být nainstalovaný program Microsoft

Více

Návod pro práci s aplikací

Návod pro práci s aplikací Návod pro práci s aplikací NASTAVENÍ FAKTURACÍ...1 NASTAVENÍ FAKTURAČNÍCH ÚDA JŮ...1 Texty - doklady...1 Fakturační řady Ostatní volby...1 Logo Razítko dokladu...2 NASTAVENÍ DALŠÍCH ÚDA JŮ (SEZNAMŮ HODNOT)...2

Více

www.dpd.cz/dobirky Uživatelský manuál

www.dpd.cz/dobirky Uživatelský manuál www.dpd.cz/dobirky Uživatelský manuál DPD CZ Obsah 1. Úvod... 3 2. Přihlášení... 3 Přihlášení... 3 Nový uživatel, zapomenuté heslo... 5 3. Nastavení... 6 Nastavení uživatele... 6 Nastavení bankovních účtů...

Více

Microsoft Office Outlook 2003 s aplikací Business Contact Manager

Microsoft Office Outlook 2003 s aplikací Business Contact Manager Microsoft Office Outlook 2003 s aplikací Business Contact Manager Použití aplikace Business Contact Manager v sadě Microsoft Office Obsah Import sestavy aplikace Business Contact Manager do aplikace Excel...

Více

1 Příručka používání Google Apps

1 Příručka používání Google Apps 1 Příručka používání Google Apps Tento manuál vznikl pro účel seznámení se základní funkčností balíku Google Apps a má za úkol Vás seznámit s principy používání jednotlivých služeb (Gmail, Kalendáře, Disk).

Více

Nastavení e-mailového klienta NEOFEMA s.r.o. server Slunečnice

Nastavení e-mailového klienta NEOFEMA s.r.o. server Slunečnice Nastavení e-mailového klienta NEOFEMA s.r.o. server Slunečnice - 1 - Obsah Outlook 2003... - 3 - Outlook 2007... - 5 - Outlook 2010... - 10 - Outlook Express... - 12 - Windows Live Mail... - 16 - Mozilla

Více

Microsoft Publisher 2013 vypadá jinak než ve starších verzích, proto jsme vytvořili tuto příručku, která vám pomůže se s ním rychle seznámit.

Microsoft Publisher 2013 vypadá jinak než ve starších verzích, proto jsme vytvořili tuto příručku, která vám pomůže se s ním rychle seznámit. Úvodní příručka Microsoft Publisher 2013 vypadá jinak než ve starších verzích, proto jsme vytvořili tuto příručku, která vám pomůže se s ním rychle seznámit. Panel nástrojů Rychlý přístup Do panelu nástrojů

Více

Příručka nastavení funkcí snímání

Příručka nastavení funkcí snímání Příručka nastavení funkcí snímání WorkCentre M123/M128 WorkCentre Pro 123/128 701P42171_CS 2004. Všechna práva vyhrazena. Uplatňovaná ochrana autorských práv se vztahuje na všechny formy a záležitosti

Více

Nastavení e-mailové schránky

Nastavení e-mailové schránky Windows Live Essentials lze zdarma nainstalovat na operační systémy Windows XP, Vista a samozřejmě i Windows 7. V OS Windows 7 nenajdete defaultní e-mailovou aplikaci. Kromě práce s elektronickou poštou

Více

Dokumentace k produktu IceWarp Outlook konektor

Dokumentace k produktu IceWarp Outlook konektor Dokumentace k produktu IceWarp Outlook konektor IceWarp Outlook konektor 4 umožňuje synchronizovat informace mezi IceWarp serverem a klientskou aplikací Outlook. Konektor přináší: Vysokou stabilitu a nízké

Více

InsideBusiness Payments CEE

InsideBusiness Payments CEE InsideBusiness Payments CEE Referenční příručka k novému vzhledu Přístupová cesta do střední a východní Evropy InsideBusiness Payments CEE Potřebujete pohodlný a bezproblémový přístup k úplné nabídce služeb

Více

Windows 10 (5. třída)

Windows 10 (5. třída) Windows 10 (5. třída) Pracovní plocha: takto vypadá Pracovní plocha u nás ve škole - pozadí Pracovní plochy - ikony na Pracovní ploše ikona Student 17 (se jménem přihlášeného uživatele) ikona Tento počítač

Více

SMTPServer - Příručka

SMTPServer - Příručka Obsah Požadavky na systém... 2 Použití... 2 Proč vlastní SMTPServer... 2 Koncepce tohoto SMTPServeru... 2 Instalace SMTPServeru... 2 Odinstalování SMTPServeru... 6 Jak tento SMTPServer pracuje... 7 Stavy

Více

Archiv elektronických dokumentů Zela

Archiv elektronických dokumentů Zela Archiv elektronických dokumentů Zela Instalace po rozbalení servisního balíčku 38 se automaticky spustí instalační program, který nainstaluje potřebné moduly pro provoz archivu dokumentů. Tyto moduly je

Více

Už ivatelska dokumentace

Už ivatelska dokumentace Už ivatelska dokumentace Aplikace Portál úspěšných projektů je určena k publikování informací o projektech realizovaných za přispění některého z Operačních programů v gesci Ministerstva vnitra České republiky.

Více

http://www.zlinskedumy.cz

http://www.zlinskedumy.cz Číslo projektu Číslo a název šablony klíčové aktivity Tematická oblast Autor Ročník 1 Obor CZ.1.07/1.5.00/34.0514 III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Operační systém a textový editor,

Více

Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Počítačové sítě

Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Počítačové sítě Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola technická Brno, Sokolská 1 Šablona: Název: Téma: Autor: Číslo: Anotace: Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Počítačové sítě Email Ing. Zelinka

Více

Úvod...15. Používané konvence... 16. 1. Seznámení s Outlookem...17

Úvod...15. Používané konvence... 16. 1. Seznámení s Outlookem...17 Obsah Úvod...15 Používané konvence... 16 1. Seznámení s Outlookem...17 1.1 Novinky verze 2003... 17 1.1.1 Navigační podokno...17 1.1.2 Nabídka Přejít...17 1.1.3 Podokno pro čtení...18 1.1.4 Rozložení seznamu

Více

Dispatcher PDA Dokumentace

Dispatcher PDA Dokumentace Dispatcher PDA Dokumentace květen 2005 1 Obsah: 1. Základní popis programu 2. Blokové schéma zapojení 3.1. Úvodní obrazovka 3.2. Zahájení jízdy 3.3. Ukončení jízdy 3.4. Záznam o tankování 3.5. Události

Více

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. PORTÁL KUDY KAM. Manuál pro administrátory. Verze 1.

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. PORTÁL KUDY KAM. Manuál pro administrátory. Verze 1. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. PORTÁL KUDY KAM Manuál pro administrátory Verze 1.0 2012 AutoCont CZ a.s. Veškerá práva vyhrazena. Tento

Více

Variace. E-mailový klient

Variace. E-mailový klient Variace 1 E-mailový klient Autor: Mgr. Jaromír JUŘEK Kopírování a jkaékoliv další využití výukového materiálu je povoleno pouze s uvedením odkazu na www.jarjurek.cz. 1. E-mailový klient V této kapitole

Více

Uživatelské prostředí MS Office 2007

Uživatelské prostředí MS Office 2007 Uživatelské prostředí MS Office 2007 Obsah kapitoly Poznámka Studijní cíle Doba potřebná ke studiu Pojmy k zapamatování Úvod V této kapitole se naučíte pracovat s novým uživatelským prostředím MS Office

Více

Pracovní prostředí Word 2003 versus Word 2010

Pracovní prostředí Word 2003 versus Word 2010 Zdokonalování gramotnosti v oblasti ICT Pracovní prostředí Word 2003 versus Word 2010 Inovace a modernizace studijních oborů FSpS Vránová Hana 11.7.2012 OBSAH Srovnání pracovního prostředí Word 2003 a

Více

PowerPoint 2010. Kurz 1. Inovace a modernizace studijních oborů FSpS (IMPACT) CZ.1.07/2.2.00/28.0221

PowerPoint 2010. Kurz 1. Inovace a modernizace studijních oborů FSpS (IMPACT) CZ.1.07/2.2.00/28.0221 PowerPoint 2010 Kurz 1 Představení Program PowerPoint 2010 je nástroj pro tvorbu prezentací. Tyto prezentace jsou pak určeny především k promítání na plátno pomocí dataprojektoru. Prezentace je formát

Více

KANCELÁŘSKÉ APLIKACE

KANCELÁŘSKÉ APLIKACE KANCELÁŘSKÉ APLIKACE Kurzy MS Office 2003, 2007 a OpenOffice jsou určeny zejména těm uživatelům PC, kteří běžně pracují s kancelářskými aplikacemi, ale chtěli by svoje znalosti a dovednosti prohloubit

Více

2. Thunderbird: jak ho získat 19

2. Thunderbird: jak ho získat 19 Obsah Úvod 9 Komu je určena tato kniha 10 Co v knize najdete 10 Verze Mozilla Thunderbirdu 11 Typografické konvence 11 Zvláštní odstavce 12 Kontakt na autora 12 Poděkování 12 1. Mozilla Thunderbird: co

Více

Uživatelská příručka - Outlook Web App (OWA)

Uživatelská příručka - Outlook Web App (OWA) Uživatelská příručka - Outlook Web App (OWA) Obsah Úvod... 3 Webový přístup OWA... 3 Přihlášení... 3 Odhlášení... 4 Příjem a odesílání pošty... 4 Vytvoření nové zprávy... 5 Adresář... 5 Úkoly... 7 Kalendář,

Více

Osnovy kurzů. pilotního projektu v rámci I. Etapy realizace SIPVZ. Systém dalšího vzdělávání veřejnosti. počítačová gramotnost

Osnovy kurzů. pilotního projektu v rámci I. Etapy realizace SIPVZ. Systém dalšího vzdělávání veřejnosti. počítačová gramotnost Osnovy kurzů pilotního projektu v rámci I. Etapy realizace SIPVZ Systém dalšího vzdělávání veřejnosti počítačová gramotnost Začínáme s počítačem Úvod...5 Co je to počítač, informace, použití...10 Hlavní

Více

PRACOVNÍ PLOCHA. Aplikace Outlook 2010 má následující podobu: Panel rychlý přístup. Pás karet. Navigační okno. Okno obsahu složky.

PRACOVNÍ PLOCHA. Aplikace Outlook 2010 má následující podobu: Panel rychlý přístup. Pás karet. Navigační okno. Okno obsahu složky. MS Outlook 2010 Ovládání aplikace se od verze 2007 výrazně změnilo a ovládá se nyní pomocí pásu karet, stejně tak jako všechny ostatní aplikace v rámci této sady. Pokud jste používali předchozí verze Office

Více

MS OFFICE, POWERPOINT

MS OFFICE, POWERPOINT Škola: Autor: DUM: Vzdělávací obor: Tematický okruh: Téma: Masarykovo gymnázium Vsetín Mgr. Petr Koňařík MGV_VT_SS_1S2-D15_Z_OFF_PP.docx Informatika MS Office Powerpoint MS OFFICE, POWERPOINT ÚVOD PowerPoint

Více

OmniTouch 8400 Instant Communications Suite. Aplikace My Instant Communicator Desktop. Aplikace My Instant Communicator pro počítač.

OmniTouch 8400 Instant Communications Suite. Aplikace My Instant Communicator Desktop. Aplikace My Instant Communicator pro počítač. OmniTouch 8400 Instant Communications Suite Stručná uživatelská příručka R6.1 Aplikace My Instant Communicator pro počítač Aplikace My Instant Communicator pro počítač ve svém intuitivním uživatelském

Více

Je to SMTP a POP3 server který spolupracuje s GSM branami Alphatech. Převádí SMS zprávy na emaily a emaily na SMS zprávy.

Je to SMTP a POP3 server který spolupracuje s GSM branami Alphatech. Převádí SMS zprávy na emaily a emaily na SMS zprávy. SMS-Mail Je to SMTP a POP3 server který spolupracuje s GSM branami Alphatech. Převádí SMS zprávy na emaily a emaily na SMS zprávy. Z čeho se systém s programem SMS-Mail skládá : GSM brána Datové propojení

Více

Windows 8.1 (5. třída)

Windows 8.1 (5. třída) Windows 8.1 (5. třída) Pracovní plocha: takto vypadá Pracovní plocha u nás ve škole - pozadí Pracovní plochy - ikony na pracovní ploše - Hlavní panel - ikony na Hlavním panelu (zvýrazněná ikona spuštěné

Více

Aplikace BSMS. Uživatelská příručka - 1 -

Aplikace BSMS. Uživatelská příručka - 1 - Aplikace BSMS Uživatelská příručka - 1 - Obsah 1. O aplikaci BSMS... 3 2. Základní předpoklady pro používání BSMS... 3 3. Instalace aplikace... 3 3.1. Samotná instalace... 3 3.2. Možné problémy při instalaci...

Více

Přístup k poště MS Office 365 mají pouze studenti 1. a 2. ročníku EkF prezenčního studia. Přístup k ostatním službám mají všichni studenti.

Přístup k poště MS Office 365 mají pouze studenti 1. a 2. ročníku EkF prezenčního studia. Přístup k ostatním službám mají všichni studenti. Obsah Přihlášení k Office 365... 1 Nastavení přeposílání (předávání) doručené pošty... 2 Instalace plného balíku aplikací Office 365 Pro Plus pro studenty... 3 Přihlášení v plné verzi Office 365 Pro Plus

Více

Nastavení poštovních klientů pro přístup k e-mailové schránce na VŠPJ

Nastavení poštovních klientů pro přístup k e-mailové schránce na VŠPJ Nastavení poštovních klientů pro přístup k e-mailové schránce na VŠPJ Obsah: Nastavení poštovního klienta Mozilla Thunderbird... 2 Nastavení poštovního klienta Microsoft Outlook... 6 Použití poštovního

Více

Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz

Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz U k á z k a k n i h y z i n t e r n e t o v é h o k n i h k u p e c t v í w w w. k o s m a s. c z, U I D : K O S 1 8 1 1 7 9 U k á z k a k n i h

Více

Hromadná korespondence

Hromadná korespondence Hromadná korespondence Hromadnou korespondenci lze použít k vytvoření sady dokumentů, které jsou v zásadě stejné, každý dokument ovšem obsahuje jedinečné prvky. Například u dopisu oznamujícího nový produkt

Více

ZŠ ÚnO, Bratří Čapků 1332

ZŠ ÚnO, Bratří Čapků 1332 MS Excel 2002 Grada - po spuštění je třeba kliknout do středu obrazovky - v dalším dialogovém okně (Přihlášení) vybrat uživatele, zřídit Nového uživatele nebo zvolit variantu Bez přihlášení (pro anonymní

Více

50 Zápisník skupiny. Popis modulu

50 Zápisník skupiny. Popis modulu 50 Zápisník skupiny Uživatelský modul Zápisník skupiny slouží ke strukturovanému (stromová struktura) uchovávání textových informací. Modul umožňuje text základním způsobem upravovat, texty je možné přenášet

Více

Přechod z Google Apps na Office 365 pro firmy

Přechod z Google Apps na Office 365 pro firmy Přechod z Google Apps na Office 365 pro firmy Udělejte ten krok Office 365 pro firmy vypadá jinak než Google Apps. Po přihlášení se vám ukáže tato obrazovka. Po několika prvních týdnech se po přihlášení

Více

Základní uživatelský manuál služby WMS Drive

Základní uživatelský manuál služby WMS Drive Základní uživatelský manuál služby WMS Drive Uživatelský manuál Obsah Uživatelský manuál Obsah 2 Webový klient Základní prostředí 3 Webový klient Oblíbené položky 4 Webový klient Upload souborů 5 Webový

Více

Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz

Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz U k á z k a k n i h y z i n t e r n e t o v é h o k n i h k u p e c t v í w w w. k o s m a s. c z, U I D : K O S 1 8 1 5 4 6 U k á z k a k n i h

Více

Nastavení e-mailového klienta

Nastavení e-mailového klienta Nastavení e-mailového klienta NEOFEMA s.r.o. server Pampeliška Jelikož údaje ohledně portů a zabezpečení níže v dokumentu nemusí být aktuální, používejte prosím při nastavování účtů následující údaje.

Více

Školící dokumentace administrátorů IS KRIZKOM (úroveň KRAJ) (role manager, administrátor )

Školící dokumentace administrátorů IS KRIZKOM (úroveň KRAJ) (role manager, administrátor ) Školící dokumentace administrátorů IS KRIZKOM (úroveň KRAJ) (role manager, administrátor ) DATASYS s.r.o., Jeseniova 2829/20, 130 00 Praha 3 tel.: +420225308111, fax: +420225308110 www.datasys.cz Obsah

Více

1. Začínáme s FrontPage 2003 11

1. Začínáme s FrontPage 2003 11 Úvod 9 1. Začínáme s FrontPage 2003 11 Instalace programu 12 Spuštění a ukončení programu 15 Základní ovládání 16 Hledání souborů 30 Najít a nahradit 31 Tisk 32 Schránka sady Office 34 Nápověda 36 Varianty

Více

Postupy práce se šablonami IS MPP

Postupy práce se šablonami IS MPP Postupy práce se šablonami IS MPP Modul plánování a přezkoumávání, verze 1.20 vypracovala společnost ASD Software, s.r.o. dokument ze dne 27. 3. 2013, verze 1.01 Postupy práce se šablonami IS MPP Modul

Více

=PREZENTACE= stručná příručka základů. (verze 2007)

=PREZENTACE= stručná příručka základů. (verze 2007) (verze 2007) ÚVOD Program MS Power Point patří softwarově do skupiny uživatelských aplikací, které slouží k vytváření prezentací. Tento program je spolu s programy MS Word a MS Excel základním pilířem

Více

Osnova kurzu OBSLUHA PC ZÁKLADNÍ ZNALOSTI. pilotního projektu v rámci I. Etapy realizace SIPVZ

Osnova kurzu OBSLUHA PC ZÁKLADNÍ ZNALOSTI. pilotního projektu v rámci I. Etapy realizace SIPVZ Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště, Trutnov, Školní 101, tel.: +420 499 813 071, fax: +420 499 814 729, e-mail: skola@spssoutu.cz, URL: http://www.spssoutu.cz Osnova kurzu OBSLUHA PC ZÁKLADNÍ

Více

Nastavení Microsoft Outlook 2007

Nastavení Microsoft Outlook 2007 Nastavení Microsoft Outlook 2007 Pro nastavení programu Microsoft Outlook 2007 k výběru pošty, je nutné provést manuální nastavení dle níže uvedeného návodu. spusťte Microsoft Outlook 2007 klikněte na

Více

Kontakty (Lidé) OKNO KONTAKTY (LIDÉ) Seznam kontaktů najdeme v sekci Lidé nalevo ve spodní části Outlooku mezi nabídkami Pošta, Kalendář a Úkoly.

Kontakty (Lidé) OKNO KONTAKTY (LIDÉ) Seznam kontaktů najdeme v sekci Lidé nalevo ve spodní části Outlooku mezi nabídkami Pošta, Kalendář a Úkoly. KAPITOLA 4 Kontakty (Lidé) OKNO KONTAKTY (LIDÉ) VYTVOŘENÍ NOVÉHO KONTAKTU ÚPRAVA KONTAKTU VYMAZÁNÍ KONTAKTU SKUPINA KONTAKTŮ ÚPRAVA SKUPINY KONTAKTŮ VYMAZÁNÍ SKUPINY KONTAKTŮ VYHLEDÁNÍ KONTAKTU TISK KONTAKTŮ

Více

Jak nastavit Email2SMS a SMS2Email na bráně 2N VoiceBlue Next

Jak nastavit Email2SMS a SMS2Email na bráně 2N VoiceBlue Next Jak nastavit Email2SMS a SMS2Email na bráně 2NVoiceBlue Next V tomto FAQ naleznete veškeré potřebné kroky ke správnému nastavení Email2SMS a SMS2Email funkcí v bráně 2N VoiceBlue Next. V první části tohoto

Více

BlackBerry Internet Service. Verze:: 4.5.1. Uživatelská příručka

BlackBerry Internet Service. Verze:: 4.5.1. Uživatelská příručka BlackBerry Internet Service Verze:: 4.5.1 Uživatelská příručka Vydáno: 2014-01-08 SWD-20140108174357315 Obsah 1 Začínáme... 7 Plány služeb odesílání zpráv služby BlackBerry Internet Service... 7 Základy...7

Více

Řazení tabulky, dotazu nebo formuláře

Řazení tabulky, dotazu nebo formuláře Řazení tabulky, dotazu nebo formuláře Mají-li být formuláře a sestavy efektivní a snadno použitelné, může hrát seřazení dat důležitou roli. 1) Určíme pole, podle kterých chcete řadit. 2) Klepneme pravým

Více

Gymnázium Ostrava Hrabůvka, příspěvková organizace Františka Hajdy 34, Ostrava Hrabůvka

Gymnázium Ostrava Hrabůvka, příspěvková organizace Františka Hajdy 34, Ostrava Hrabůvka Gymnázium Ostrava Hrabůvka, příspěvková organizace Františka Hajdy 34, Ostrava Hrabůvka Projekt Využití ICT ve výuce na gymnáziích, registrační číslo projektu CZ.1.07/1.1.07/02.0030 MS Power Point Metodický

Více

Manuál pro správu uživatelských účtů aplikace MoneyWeb

Manuál pro správu uživatelských účtů aplikace MoneyWeb Manuál pro správu uživatelských účtů aplikace MoneyWeb Poznámka: Tento manuál byl vytvořen za použití Microsoft Internet Exploreru verze 6 cs. Používáte-li jinou verzi MS Internet Exploreru nebo jiný prohlížeč

Více

Začínáme pracovat s tabulkovým procesorem MS Excel

Začínáme pracovat s tabulkovým procesorem MS Excel Začínáme pracovat s tabulkovým procesorem MS Excel Nejtypičtějším představitelem tabulkových procesorů je MS Excel. Je to pokročilý nástroj pro tvorbu jednoduchých i složitých výpočtů a grafů. Program

Více

Microsoft Word základní

Microsoft Word základní Časový rozsah: 2 dny (8:30-14:00) Cena: 2400 Kč + DPH Microsoft Word základní Tvorba kratších dokumentů se zaměřením na korespondenci. Základy tvorby a formátování písma a odstavců. Vkládání tabulek a

Více

Návod pro použití Plug-in SMS Operátor

Návod pro použití Plug-in SMS Operátor Verze: 1.06 Strana: 1 / 17 Návod pro použití Plug-in SMS Operátor 1. Co to je Plug-in modul SMS Operátor? Plug-in modul (zásuvkový modul) do aplikace MS Outlook slouží k rozšíření možností aplikace MS

Více

Spuštění a ukončení databázové aplikace Access

Spuštění a ukončení databázové aplikace Access Spuštění a ukončení databázové aplikace Access Aplikaci Access spustíte tak, že vyhledáte její ikonu v nabídce "Start" a klepnete na ní. Najdete ho v Sekci Všechny programy/mircosoft Office. Po výběru

Více

POZVÁNKA NA KURZY. Literatura Ke všem kurzům jsou poskytovány metodické příručky pro školství v elektronické podobě.

POZVÁNKA NA KURZY. Literatura Ke všem kurzům jsou poskytovány metodické příručky pro školství v elektronické podobě. POZVÁNKA NA KURZY Dovolujeme si zaměstnance Vaší školy pozvat na bezplatná školení sponzorovaná firmou Microsoft, která se konají na naší škole. Tato nabídka se týká všech zaměstnanců školství pedagogů

Více

Obsah. Obsah. Úvod... 13. 1. Seznámení s Outlookem... 15. 1.1 Novinky verze 2007...15. 1.2 Instalace programu...19

Obsah. Obsah. Úvod... 13. 1. Seznámení s Outlookem... 15. 1.1 Novinky verze 2007...15. 1.2 Instalace programu...19 OUTLOOK 2007 5 Obsah Úvod... 13 1. Seznámení s Outlookem... 15 1.1 Novinky verze 2007...15 1.1.1 Položky v e-mailu, v kalendáři a v dalších složkách... 15 1.1.2 Nastavení Outlooku... 17 1.1.3 Sdílení informací...

Více

Návod k obsluze rozhraní RealTimeGPSLocator.com

Návod k obsluze rozhraní RealTimeGPSLocator.com Návod k obsluze rozhraní RealTimeGPSLocator.com 1 Přihlášení do rozhraní...1 1.1 Registrace nového uživatele...1 1.2 Přihlášení uživatele...2 2 Práce s rozhraním...2 2.1 Volba Úvod...3 2.2 Volba Nastavení...3

Více

Outlook. V té to ka pi to le: Prostředí programu Outlook 2010 Elektronická pošta Kalendáře Kontakty Plánování úkolů Poznámky Deník

Outlook. V té to ka pi to le: Prostředí programu Outlook 2010 Elektronická pošta Kalendáře Kontakty Plánování úkolů Poznámky Deník 4 Outlook V té to ka pi to le: Prostředí programu Outlook 2010 Elektronická pošta Kalendáře Kontakty Plánování úkolů Poznámky Deník Kapitola 4 Outlook Prostředí programu Outlook 2010 V této kapitole se

Více

Inovace výuky prostřednictvím šablon pro SŠ

Inovace výuky prostřednictvím šablon pro SŠ Název projektu Číslo projektu Název školy Autor Název šablony Název DUMu Stupeň a typ vzdělávání Vzdělávací oblast Vzdělávací obor Tematický okruh Inovace výuky prostřednictvím šablon pro SŠ CZ.1.07/1.5.00/34.0748

Více

FORMÁTOVÁNÍ 2. Autor: Mgr. Dana Kaprálová. Datum (období) tvorby: září, říjen 2013. Ročník: sedmý. Vzdělávací oblast: Informatika a výpočetní technika

FORMÁTOVÁNÍ 2. Autor: Mgr. Dana Kaprálová. Datum (období) tvorby: září, říjen 2013. Ročník: sedmý. Vzdělávací oblast: Informatika a výpočetní technika Autor: Mgr. Dana Kaprálová FORMÁTOVÁNÍ 2 Datum (období) tvorby: září, říjen 2013 Ročník: sedmý Vzdělávací oblast: Informatika a výpočetní technika 1 Anotace: Žáci se seznámí se základní obsluhou tabulkového

Více