Přechod z Google Apps na Office 365 pro firmy

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Přechod z Google Apps na Office 365 pro firmy"

Transkript

1 Přechod z Google Apps na Office 365 pro firmy Udělejte ten krok Office 365 pro firmy vypadá jinak než Google Apps. Po přihlášení se vám ukáže tato obrazovka. Po několika prvních týdnech se po přihlášení přesunete rovnou do u. Odkazy Přejdete přímo do u, kalendáře, kontaktů, úložiště souborů a na weby. Nastavení Můžete spravovat nastavení Office 365, měnit heslo a spoustu dalšího. Online Seznamte se s možnostmi online využití Office 365. Počítače a systémy Mac Nainstalujte si nejnovější verze desktopových aplikací Office pro další funkce a bohaté možnosti offline úprav. Telefon a tablet S telefonem nebo tabletem můžete pracovat kdekoli.

2 Co je Office 365 pro firmy? Office 365 pro firmy se podobá Google Apps pro firmy, přechod pro vás nebude nijak náročný. S Office 365 můžete: Přistupovat k ům z jakéhokoli zařízení připojeného k internetu. Ukládat všechny svoje soubory online. Už vás neomezuje pevný disk. Synchronizovat dokumenty do počítače, abyste k nim mohli přistupovat i offline. Nainstalujte si desktopové aplikace Office a získáte bohatší funkce a lepší produktivitu, i když budete offline. Jak se můžu přihlásit do Office 365? 1. Ve webovém prohlížeči přejděte na adresu 2. Zadejte účet organizace a heslo a potom vyberte Přihlásit se. Třeba: nebo Po přihlášení k Office 365 budete mít rychlý přístup k následujícím službám: Outlook Čtení a posílání ů. Kalendář Plánování schůzek a událostí (online nebo osobních). Lidé OneDrive pro firmy Úložiště Spojení se firemních dokumentů. spolupracovníky. Informační kanál Weby Sledování webů Přístup k týmovým a osob. webům. Začínáme s Office 365 Po prvním přihlášení vám Office 365 nabídne odkazy na všechny nástroje, školení a informace, které potřebujete pro rychlé seznámení s Office 365. Jakmile uplyne seznamovací období, přejdete po přihlášení přímo do u.

3 Co vás může v Office 365 pro firmy zajímat S touto tabulkou se v Office 365 líp zorientujete a najdete konkrétní služby. Služba V Google Apps pro firmy V Office 365 pro firmy Gmail Outlook Kalendář Kalendář Kalendář Online adresář Kontakty Lidé Sociální služby Úložiště souborů Weby Hangouts Disk Weby Informační kanál OneDrive pro firmy Sharepointové weby Dokumenty Dokumenty Word Tabulky Tabulky Excel Prezentace Prezentace PowerPoint

4 Spolupráce s ostatními Sdílení dokumentů Je jedno, kam jste svůj dokument, list nebo prezentaci uložili, můžete je s ostatními snadno sdílet a nezáleží na tom, jestli jsou součástí vaší organizace nebo ne. Při sdílení se lidem, kteří potřebují provádět revizi nebo úpravy, odešle obsahující odkaz na dokument. Stačí kliknout a vy i vaši recenzenti můžete dokument otevřít prakticky kdekoli a na jakémkoli zařízení. 1. Vyberte 2. Vyberte dokument. Sdílet. Office Online Office Online to je spolupráce. Vy i vaši kolegové můžete ve stejnou dobu dělat základní společné úpravy stejného dokumentu, listu a prezentace. Vidíte, kdo a jaké změny dělá. Není tu tlačítko Uložit? Potřebujete víc možností? Sdílení Nemějte obavy, Otevřením desktopové V Office Online můžete aplikace Office Online aplikace získáte přístup ke úpravy provádět současně automaticky ukládají všem funkcím PowerPointu, s ostatními uživateli. změny při práci. Wordu nebo Excelu. 3. Zadejte jméno nebo ovou adresu recenzenta. Kdo provádí úpravy? Podívejte se, jestli někdo upravuje stejnou prezentaci jako vy. 4. Vyberte Sdílet. Změny Podívejte se na komentáře a změny od všech recenzentů.

5 Synchronizace Office 365 s vaším zařízením Na cestách se k vašemu u, kalendáři a kontaktům Office 365 vždycky dostanete na Windows Phonu, telefonu nebo tabletu s Androidem, ipadu nebo iphonu. Můžete taky synchronizovat, zobrazovat a upravovat dokumenty Wordu, sešity Excelu a prezentace PowerPointu přímo ve smartphonech a tabletech. Nastavení Office 365 na vašem zařízení Přidejte si do svého zařízení účet Office 365 a můžete pracovat kdykoli a kdekoli. Uděláte to takto: Další informace o mobilních zařízeních najdete v článku Použití Office 365 na mobilních zařízeních ( Informace pro Windows Phone najdete v článku Nastavení Office 365 na Windows Phonu ( Informace pro iphone nebo ipad najdete v článku Nastavení Office 365 na iphonu nebo ipadu ( Informace pro telefon s Androidem najdete v článku Nastavení Office 365 na telefonu s Androidem ( Informace pro jiná zařízení najdete v článku Nastavení Office 365 pro jiná zařízení (

6 Práce offline Potřebujete někde pracovat bez připojení k internetu? Než začnete pracovat offline, můžete do počítače synchronizovat dokumenty nebo celé složky. A až budete zase online, vaše změny se automaticky synchronizují. Instalace Office 2013 z Office 365 Pokud v počítači ještě nemáte Office 2013, můžete si ho nainstalovat z Office Vyberte Počítače a systémy Mac. Jak funguje synchronizace? Při první synchronizaci OneDrivu pro firmy nebo sharepointového webu se ve vašem zařízení vytvoří přidružená složka nazvaná OneDrive pro firmy nebo SharePoint. Dokumenty se budou automaticky stahovat do této složky. Teď můžete pracovat offline a nepřijít o provedené změny. Synchronizace Získejte nejnovější verze svých dokumentů. 2. Vyberte Nainstalovat. Co synchronizujete Seznam dokumentů v knihovně OneDrivu pro firmy. 3. Vyberte Spustit a pak postupujte podle zbývajících pokynů instalace. Vaše zařízení Zobrazuje umístění s kopiemi dokumentů synchronizovaných z knihovny OneDrivu pro firmy. Další informace najdete v tématu Instalace Office na PC nebo Mac s Office 365 pro firmy ( Pokud se chcete rychle zorientovat, přečtěte si téma Office 2013 úvodní příručky (

7 Outlook na webu K přístupu k u, kalendáři a kontaktům používejte Outlook Web App. V jakémkoli počítači nebo zařízení s připojením k internetu se přihlaste k Office 365 a pak vyberte Outlook. Čtení ů a odpovídání na ně Nové y se zobrazí v horní části složky Doručená pošta. Vytvoření a odeslání nového u Uděláte jenom několik málo kroků a nová zpráva už bude na cestě. 1. Vyberte Nový. 2. Napište zprávu. Odpovědi V podokně náhledu vyberte, jak chcete odpovědět. Podokno náhledu Zobrazuje zprávy pro rychlé přečtení a odpověď. 3. Vyberte Odeslat. Spojte se s ostatními, plánujte schůzky a mnohem víc Když vám někdo pošle , můžete si snadno přidat jeho kontaktní informace, začít chat nebo telefonní hovor, naplánovat schůzku nebo poslat přímo z jeho profilové karty. Dostupnost Podívejte se na aktuální stav odesílatele. Rychlá zpráva Lyncu Pokud s komunikací nechcete čekat, použijte Lync pro Office 365 a začněte chat, zvukovou rychlou zprávu nebo video, připojte se k online schůzce nebo sdílejte svůj dokument s ostatními uživateli. Konverzace s rychlými zprávami Rychlou zprávou můžete kontakt oslovit okamžitě. Kontakty Kontaktní informace odesílatele přidáte jediným kliknutím. Kalendář Umožňuje naplánovat schůzku s odesílatelem. Zvuková rychlá zpráva Pokud chcete být osobnější, změňte rychlou zprávu na telefonní hovor. Další informace o rychlých zprávách Lyncu najdete v tématu Odeslání rychlé zprávy (

8 Co by vás mohlo v Outlook Web Appu zajímat V této tabulce najdete některé běžně používané nástroje a příkazy týkající se u. Úkol V Gmailu V Outlook Web Appu Odesílání automatických odpovědí, když jste mimo kancelář Klikněte na > Nastavení > karta Obecné a posuňte se dolů na Odpověď v nepřítomnosti. Vyberte > Nastavit automatické odpovědi > a pak vyberte požadované možnosti. Změna způsobu zobrazení a uspořádání ů Klikněte na > Nastavení > karta Obecné, Zobrazení konverzace. Vyberte Seřadit podle a změňte zobrazení přímo ve složce Doručená pošta. Označení u příznakem a štítkem Kliknutím na hvězdičku u u nebo na Štítky přidáte k u štítek. Vyberte příznak pro sledování přímo ve složce Doručená pošta nebo klikněte pravým tlačítkem na a vyberte Zařadit do kategorií. tak označíte štítkem. Vytvoření a přidání podpisu do u Klikněte na > Nastavení > karta Obecné, a posuňte se dolů na Podpis. Vyberte > Možnosti > Nastavení > Pošta.

9 OneDrive pro firmy OneDrive pro firmy je online úložiště souborů. Dokumenty, sešity a prezentace, které sem uložíte, jsou soukromé, dokud je nesdílíte s ostatními. Navíc je můžete otevřít a upravovat kdekoli, kde máte připojení k internetu. Vytvoření dokumentu z OneDrivu pro firmy Dokument můžete vytvořit přímo ve OneDrivu pro firmy. Sada Office Online s Wordem Online, Excelem Online a PowerPointem Online vám umožní provádět základní úkoly a automaticky ukládat dokument na OneDrive. Otevření dokumentu z Office 365 Dokument, sešit nebo prezentaci můžete rychle otevřít v Office Online nebo v desktopové aplikaci Word, Excel nebo PowerPoint. Klasická aplikace Vyberte dokument a pak vyberte Upravit. Spustíte tak desktopovou aplikaci. Online Kliknutím nebo klepnutím na název souboru spustíte Office Online. 1. Vyberte OneDrive pro firmy. Odstranění dokumentu z OneDrivu pro firmy Odstranění dokumentů je zrovna tak jednoduché. 1. Vyberte dokument, který chcete odstranit. 2. Vyberte Spravovat. 3. Vyberte Odstranit. 2. Vyberte Nový. 3. Vyberte typ souboru: dokument, sešit nebo prezentaci.

10 Co vás může ve OneDrivu pro firmy zajímat V této tabulce najdete některé běžně používané nástroje a příkazy ve OneDrivu pro firmy. Úkol V Disku Google Ve OneDrivu pro firmy Vytvoření nového dokumentu, prezentace nebo tabulky Klikněte na Vytvořit a vyberte, co chcete vytvořit. Vyberte Nový a pak co chcete vytvořit. Nahrání souboru Vyberte Nahrát a pak přidejte soubory. Vyberte Odeslat a pak přidejte soubory. Synchronizace souborů a práce offline Nainstalujte si Disk Google a odesílejte svoje dokumenty. Soubory ale nemůžete upravovat bez připojení k internetu, pokud ovšem nepoužíváte webový prohlížeč Chrome. Pro vybrané soubory vyberte Synchronizovat. Provádějte změny, když jste offline, a vaše soubory se automaticky aktualizují, jakmile se připojíte k internetu.

11 Díky sharepointovým webům je váš tým stále v kontaktu a může spolupracovat Výkon i všestrannost sharepointových webů využijete při sledování aktivity jiných týmů v informačním kanálu, vytvoření nového týmového webu intranetu, spolupráci na skupinových projektech nebo jednoduše při ukládání, sdílení a prohlížení týmových dokumentů. Sledování nebo sdílení oblíbeného sharepointového webu Na webu, který vás zajímá, vyberte Sdílet Pokud chcete web a sdílejte ho s ostatními přidat do vašeho ve vaší skupině. informačního kanálu, vyberte Sledovat. Zobrazení aktivit sledovaného webu ve vlastním informačním kanálu Pokud má oblíbený web informační kanál, můžete získat důležité aktualizace z tohoto webu do vašeho vlastního informačního kanálu. Na webu klikněte na Sledovat. Jeho novinky a aktivity se pak zobrazí na stránce vašeho informačního kanálu. Vytvoření nového týmového webu Několika klepnutími nebo kliknutími můžete začít vytvářet nový web. Chcete profesionální blog nebo web pro spolupráci, se kterým bude práce vašeho týmu víc synchronizovaná? Můžete ho vytvořit úplně od začátku nebo si můžete vybrat z množství šablon. Pokud chcete vytvořit nový web, vyberte Nový. Vytvoření dokumentu, sešitu nebo prezentace Nový dokument můžete vytvořit přímo v knihovně dokumentů na vašem týmovém webu. Word, Excel a PowerPoint Online zvládnou všechny základní funkce a vaši práci automaticky uloží do knihovny dokumentů. Všichni recenzenti navíc můžou upravovat stejný dokument ve stejnou dobu. 1. Vyberte Weby. 2. Vyberte Nový. 3. Vyberte Dokument Wordu. Můžete taky vytvořit sešity Excelu, prezentace PowerPointu a další.

12 Co by vás mohlo na sharepointových webech zajímat Tady jsou některé běžné způsoby práce s Weby Google spolu s odpovídajícími akcemi na sharepointových webech. Akce Na Webech Google Na sharepointových webech Upozornění na změny stránky Na jakékoli stránce klikněte na Otevřít nabídku Další akce a pak klikněte na Přihlásit se k odběru změn na stránce. 1. Na vašem webu klikněte na kartu Stránka. 2. Vyberte Upozornit, a pak zvolte Nastavení upozornění u této stránky. Vytvoření nové stránky na webu 1. Na domovské stránce klikněte na Nová stránka. 2. Vytvořte stránku a potom klikněte na Vytvořit. 1. Na svém webu vyberte Nastavení. 2. Vyberte Přidat stránku. 3. Zadejte název nové stránky a pak vyberte Vytvořit. 4. Na kartě Formát textu vytvořte stránku a pak vyberte Uložit. Změna motivu webu, barev a písem 1. Na jakékoli stránce klikněte na Otevřít nabídku Nastavení > Spravovat web. 2. Klikněte na Motivy, Barvy a Písma. 3. Udělejte změny a pak klikněte na Uložit. 1. Na vašem webu vyberte Upravit. 2. Na kartě Formát textu udělejte změny a pak vyberte Uložit.

13 Co by vás mohlo na sharepointových webech zajímat (pokračování) Akce Na Webech Google Na sharepointových webech Připojení souboru z počítače Nastavení webu jako soukromého Na jakékoli stránce klikněte na Přidat soubory. 1. Na jakékoli stránce klikněte na Otevřít nabídku Další akce > Spravovat web. 2. V Nastavení přístupu klikněte na Pouze spolupracovníci. V libovolné knihovně webu vyberte Odeslat. 1. V Office 365 vyberte Nový. 2. V části Ochrana osobních údajů vyberte Soukromý Obsah webu můžou zobrazit jenom schválení členové. Obnovení odstraněné stránky 1. Na jakékoli stránce klikněte na Otevřít nabídku Další akce > Spravovat web. 2. Klikněte na Smazané položky. 3. Vyberte stránku, kterou chcete obnovit, a pak klikněte na Obnovit. 1. Vyberte Nastavení. 2. Vyberte Obsah webu. 3. Vyberte Odpadkový koš. 4. Vyberte stránku, kterou chcete obnovit, a pak vyberte Obnovit výběr.

14 Word, Excel a PowerPoint Nezáleží na tom, jestli používáte aplikaci v počítači nebo online v Office 365, můžete vytvořit libovolný typ dokumentu (dokument Wordu, sešit Excelu a prezentaci PowerPointu) a pak ho uložit do OneDrivu pro firmy nebo knihovny dokumentů SharePointu. Otevření dokumentu z Office 365 Dokument z OneDrivu pro firmy nebo týmového webu SharePointu můžete snadno a rychle otevřít. V tomto příkladu se otevře sešit v Excelu Online. Excel Online Vyberte název sešitu, který se má automaticky otevřít v Excelu Online. Otevření naposledy použitých dokumentů v počítači Když otevřete dokument v aplikaci klasické pracovní plochy, v tomto případě ve Wordu 2013, můžete si vybrat ze všech umístění úložiště: Sharepointové weby, OneDrive pro firmy nebo počítač. Sharepointové Můžete otevřít OneDrive pro firmy dokument Poslední Použijte toto umístění z týmového dokumenty k získání přístupu webu Získejte rychlý k online úložišti. SharePointu. přístup k dokumentům v jejich výchozích umístěních. Odstranění dokumentu z Office 365 Dokument, v tomto případě prezentaci, můžete snadno odstranit provedením několika kroků. 1. Vyberte prezentaci, kterou chcete odstranit. 2. Vyberte Spravovat. 3. Vyberte Odstranit. OneDrive.com Přihlaste se účtem Microsoft pro přístup k osobním dokumentům.

15 Co by vás mohlo ve Wordu Online zajímat V této tabulce najdete některé běžně používané nástroje a příkazy ve Wordu Online. Úkol V Dokumentech Google Ve Wordu Online Změna řádkování, použití formátování a stylů textu Vkládání tabulek, obrázků, hypertextových odkazů, záhlaví a zápatí nebo čísel stránek Nastavení okrajů, změna orientace stránky nebo změna velikosti mezer Klikněte na Vložit a pak na to, co chcete vložit. Klikněte na Soubor > Nastavení stránky... a proveďte změny v překryvném okně. Vyberte Domů. Vyberte Vložení a pak to, co chcete vložit. Vyberte Rozložení stránky a změňte nastavení stránky a řádkování odstavce. Kontrola pravopisu a procházení komentářů Vyberte Revize a zkontrolujte pravopis a zobrazte komentáře. Sdílení s ostatními Vyberte Sdílet.

16 Co by vás mohlo v Excelu Online zajímat V této tabulce najdete některé běžné nástroje a příkazy používané v Excelu Online. Úkol V Tabulkách Google V Excelu Online Zalomení textu v buňce Ve výchozím nastavení je vypnuté, klikněte na Zalamovat text. Vyberte Zalamovat text. Procházení komentářů Klikněte na Vložení a pak se posuňte dolů na Komentář. Vyberte Revize. Vložení grafů, tabulek, odkazů a komentářů Klikněte na Vložit, pak se posuňte dolů a přidejte položku. Vyberte Vložení. Změna formátování a stylů Vyberte Domů.

17 Co by vás mohlo zajímat v PowerPointu Online V této tabulce najdete některé z běžně používaných nástrojů a příkazů PowerPointu Úkol V Prezentacích Google V PowerPointu Online Přidání snímků, použití rozložení, změna písma, zarovnání obrazců nebo použití rychlých stylů Vyberte Domů. Vložení tabulek, obrázků, obrazců, obrázků SmartArt, grafů, komentářů, záhlaví a zápatí a objektů WordArt Klikněte na Vložení. Vyberte Vložení. Použití motivu, změna barvy motivu, změna velikosti snímku nebo změna pozadí snímku Klikněte na Návrh a udělejte změny v překryvném okně. Vyberte Návrh. Použití nebo úprava časování přechodu Klikněte na Prezentace a posuňte se dolů na Změnit přechody... Vyberte Přechody.

18 Potřebujete další informace? Podívejte se na Výukové centrum pro Office 365 ( kde najdete další úvodní příručky a videa s postupy. Nastavení zařízení

Rychlé nastavení mobilní aplikace Novell Vibe

Rychlé nastavení mobilní aplikace Novell Vibe Rychlé nastavení mobilní aplikace Novell Vibe Březen 2015 Začínáme Mobilní přístup na portál Novell Vibe může správce portálu Vibe deaktivovat. Pokud nemůžete přistupovat k mobilnímu rozhraní Vibe podle

Více

Přístup k poště MS Office 365 mají pouze studenti 1. a 2. ročníku EkF prezenčního studia. Přístup k ostatním službám mají všichni studenti.

Přístup k poště MS Office 365 mají pouze studenti 1. a 2. ročníku EkF prezenčního studia. Přístup k ostatním službám mají všichni studenti. Obsah Přihlášení k Office 365... 1 Nastavení přeposílání (předávání) doručené pošty... 2 Instalace plného balíku aplikací Office 365 Pro Plus pro studenty... 3 Přihlášení v plné verzi Office 365 Pro Plus

Více

Úvodní příručka. Získání nápovědy Kliknutím na otazník přejděte na obsah nápovědy.

Úvodní příručka. Získání nápovědy Kliknutím na otazník přejděte na obsah nápovědy. Úvodní příručka Microsoft Access 2013 vypadá jinak než ve starších verzích, proto jsme vytvořili tuto příručku, která vám pomůže se s ním rychle seznámit. Změna velikosti obrazovky nebo zavření databáze

Více

SOU Valašské Klobouky. VY_32_INOVACE_3_08 IKT PowerPoint Použití šablon Mgr. Radomír Soural. Zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT

SOU Valašské Klobouky. VY_32_INOVACE_3_08 IKT PowerPoint Použití šablon Mgr. Radomír Soural. Zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT SOU Valašské Klobouky VY_32_INOVACE_3_08 IKT PowerPoint Použití šablon Mgr. Radomír Soural Zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Název a číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0459 Název školy SOU Valašské Klobouky,

Více

Úvodní příručka. Podívejte se na další možnosti Kliknutím na tuto šipku se zobrazí další možnosti v dialogovém okně.

Úvodní příručka. Podívejte se na další možnosti Kliknutím na tuto šipku se zobrazí další možnosti v dialogovém okně. Úvodní příručka Microsoft PowerPoint 2013 vypadá jinak než ve starších verzích, proto jsme vytvořili tuto příručku, která vám pomůže se s ním rychle seznámit. Vyhledání potřebných funkcí Kliknutím na libovolnou

Více

Prozkoumání příkazů na pásu karet Každá karta na pásu karet obsahuje skupiny a každá skupina obsahuje sadu souvisejících příkazů.

Prozkoumání příkazů na pásu karet Každá karta na pásu karet obsahuje skupiny a každá skupina obsahuje sadu souvisejících příkazů. Úvodní příručka Microsoft Project 2013 vypadá jinak než ve starších verzích, proto jsme vytvořili tuto příručku, která vám pomůže se s ním rychle seznámit. Panel nástrojů Rychlý přístup Tuto oblast můžete

Více

Při vytváření šablony vytváříte soubor (POTX), ve kterém jsou zaznamenány všechny úpravy kombinace předlohy

Při vytváření šablony vytváříte soubor (POTX), ve kterém jsou zaznamenány všechny úpravy kombinace předlohy Vytvoření šablony Při vytváření šablony vytváříte soubor (POTX), ve kterém jsou zaznamenány všechny úpravy kombinace předlohy snímků, rozložení a motivu. Šablony slouží jako základ pro opakované vytváření

Více

IP kamery DIGITUS Plug&View

IP kamery DIGITUS Plug&View IP kamery DIGITUS Plug&View Stručný průvodce instalací Obsah balení 1 IP kamera Plug&View 1 napájecí zdroj s kabelem 1 kabel s ethernetem 1 stručný průvodce instalací 1 disk CD s nástroji 1 odnímatelná

Více

Úvodní příručka. Zobrazení nebo přepnutí mezi online účty Kliknutím na identifikátor účtu můžete změnit nastavení nebo přepnout účty.

Úvodní příručka. Zobrazení nebo přepnutí mezi online účty Kliknutím na identifikátor účtu můžete změnit nastavení nebo přepnout účty. Úvodní příručka Microsoft OneNote 2013 vypadá jinak než ve starších verzích, proto jsme vytvořili tuto příručku, která vám pomůže se s ním rychle seznámit. Přepnutí mezi ovládáním dotykem a myší Pokud

Více

Průvodce novými funkcemi. www.htc.com

Průvodce novými funkcemi. www.htc.com www.htc.com Informace o právech k duševnímu vlastnictví Copyright 2009 HTC Corporation. Všechna práva vyhrazena. Microsoft, Windows a Windows Mobile jsou registrované obchodní značky nebo obchodní značky

Více

Microsoft Apps - Uživatelská příručka

Microsoft Apps - Uživatelská příručka Microsoft Apps - Uživatelská příručka 1. vydání 2 Aplikace Microsoft Aplikace Microsoft Sada Aplikace Microsoft obsahuje kancelářské aplikace Microsoft pro telefon Nokia se softwarem verze 111.030.0609.

Více

Edu-learning pro školy

Edu-learning pro školy Edu-learning pro školy ONLINE VARIANTA Příručka pro instalaci a správu EDU 2000 s.r.o. Počítačové vzdělávání a testování Oldřichova 49 128 00 Praha 2 www.edu2000.cz info@edu2000.cz www.edu-learning.cz

Více

CLOUDOVÉ NÁSTROJE PRO VNITROFIREMNÍ KOMUNIKACI: POROVNÁNÍ NEJZNÁMĚJŠÍCH PRODUKTŮ

CLOUDOVÉ NÁSTROJE PRO VNITROFIREMNÍ KOMUNIKACI: POROVNÁNÍ NEJZNÁMĚJŠÍCH PRODUKTŮ CLOUDOVÉ NÁSTROJE PRO VNITROFIREMNÍ KOMUNIKACI: POROVNÁNÍ NEJZNÁMĚJŠÍCH PRODUKTŮ Ivana Topolová Úvod Pro efektivní fungování každé firmy je třeba mít nejen kvalitní zaměstnance, ale také nástroje pro efektivní

Více

Jak využívat tuto službu ve školství?

Jak využívat tuto službu ve školství? Jak využívat tuto službu ve školství? Stručná příručka Office 365 pro uživatele ve školství Co je Office 365? Office 365 je propracované komunikační prostředí obsahující spoustu služeb určených pro efektivní

Více

Start me quick! Čeština

Start me quick! Čeština Start me quick! Čeština Popis zařízení: Package contents: Chcete-li nainstalovat kameru, postupujte takto: Žárovka-indikátor Snímač svítivosti Čočka kamery Žárovky infračerveného osvětlení Kloub otáčení

Více

Téma 1 - řešení s obrázky

Téma 1 - řešení s obrázky Téma 1 - řešení s obrázky 1. Instalace Windows Server 2008 R2 1.1. Spusťte Správce serveru ( Start -> Nástroje pro správu -> Správce serveru) 1.2. Rozbalte možnost Role a dále pak Hyper-V -> Správce technologie

Více

1. Obsah 2. Úvod Zdarma poštovní klient od společnosti Microsoft přímo v PC

1. Obsah 2. Úvod Zdarma poštovní klient od společnosti Microsoft přímo v PC 1. Obsah 1. Obsah... 1 2. Úvod... 1 3. Instalace... 2 4. Vytvoření účtu... 5 5. Pošta... 7 6. Kontakty... 11 7. Informační kanály... 11 8. Nastavení zobrazení... 12 2. Úvod Zdarma poštovní klient od společnosti

Více

Sharepoint & Office Online & OneDrive

Sharepoint & Office Online & OneDrive Sharepoint & Office Online & OneDrive Zpracoval vývojový tým IS MU/CVT, 2013 Obsah Stručná charakteristika Sharepoint služeb... 4 Sharepoint... 4 Office Online... Chyba! Záložka není definována. OneDrive...

Více

Uživatelská příručka. J e d n o d u š e L e p š í Ú d a j e!

Uživatelská příručka. J e d n o d u š e L e p š í Ú d a j e! Uživatelská příručka J e d n o d u š e L e p š í Ú d a j e! OBSAH OBSAH... 3 ÚVOD... 3 O této příručce...3 O programu Volt 3 Určení 3 Potřebný Software 3 Co je ve Voltu nového...3 JAK ZAČÍT... 4 etoken...4

Více

PREZENTACE MS POWERPOINT

PREZENTACE MS POWERPOINT PREZENTACE MS POWERPOINT PREZENTACE Prezentace Je sdělování informací pomocí slovních i vizuálních (obrazových) prostředků. Počítačová prezentace Jedna z moderních forem sdělování informaci. Programy pro

Více

Postup při aktivaci žákovského účtu Office 365

Postup při aktivaci žákovského účtu Office 365 Postup při aktivaci žákovského účtu Office 365 Přejdi na webové stránky školy www.klicperka.cz, vlevo dole klikni na " Školní pošta". Případně přejdi přímo na přihlašovací stránku Office 365 společnosti

Více

Návod: Jak instalovat aplikace z App Store (vč. registrace bez platební karty)

Návod: Jak instalovat aplikace z App Store (vč. registrace bez platební karty) Návod: Jak instalovat aplikace z App Store (vč. registrace bez platební karty) Chcete stahovat různé aplikace do svého iphone? Jak si založit účet na itunes Store? Jak používat aplikaci App Store? App

Více

Jak obnovit ztraceny dokumentu

Jak obnovit ztraceny dokumentu ID článku: 316951 - Poslední aktualizace: dubna 2007 - Revize: 1 Jak obnovit ztraceny dokumentu Zobrazení původního anglického článku a jeho překladu vedle sebe. UPOZORNĚNÍ: TENTO ČLÁNEK BYL STROJOVĚ PŘELOŽENMicrosoft

Více

Microsoft Office Outlook 2003 s aplikací Business Contact Manager

Microsoft Office Outlook 2003 s aplikací Business Contact Manager Microsoft Office Outlook 2003 s aplikací Business Contact Manager Použití aplikace Business Contact Manager v sadě Microsoft Office Obsah Import sestavy aplikace Business Contact Manager do aplikace Excel...

Více

Kapitola 5 Účet Google a proč jej potřebujete

Kapitola 5 Účet Google a proč jej potřebujete Kapitola 5 Účet Google a proč jej potřebujete Abyste mohli svůj tablet s Androidem plnohodnotně využívat, potřebujete účet Google. Pokud již používáte Gmail či další služby Googlu, popis vytvoření účtu

Více

METODICKÝ POKYN PRÁCE S MS PowerPoint - ZAČÁTEČNÍCI. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

METODICKÝ POKYN PRÁCE S MS PowerPoint - ZAČÁTEČNÍCI. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. METODICKÝ POKYN PRÁCE S MS PowerPoint - ZAČÁTEČNÍCI Základní rozložení plochy Výchozím stavem při práci je normální zobrazení. pás karet - základní nabídka příkazů Pořadí jednotlivých snímků Základní plocha

Více

iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod

iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod iviewer lze použít na iphone a ipad pro zobrazení živého obrazu z DVR vzdálený server. I. Použití iphone pro přístup ke vzdálenému DVR Použití

Více

Windows RT 8.1 Update Step-by-Step Guide

Windows RT 8.1 Update Step-by-Step Guide Windows RT 8.1 Update Step-by-Step Guide Aktualizace Windows RT na verzi Windows RT 8.1 Nainstalováním nejnovějších aktualizací Windows zajistěte, aby byl počítač s Windows RT v aktuálním stavu Zjištění

Více

2014 Electronics For Imaging. Informace obsažené v této publikaci jsou zahrnuty v Právním upozornění pro tento produkt.

2014 Electronics For Imaging. Informace obsažené v této publikaci jsou zahrnuty v Právním upozornění pro tento produkt. 2014 Electronics For Imaging. Informace obsažené v této publikaci jsou zahrnuty v Právním upozornění pro tento produkt. 23 června 2014 Obsah 3 Obsah...5 Přístup k programu...5 Poštovní schránky...5 Připojování

Více

Popis a výhody Office 365 ProPlus pro žáky a na to navazujících služeb:

Popis a výhody Office 365 ProPlus pro žáky a na to navazujících služeb: Milí žáci, vážení rodiče, S radostí i s hrdostí Vám oznamujeme, že žáci od 4. do 9. třídy Bezručky jsou první ze všech základních škol v Hradci Králové, kteří mohou pro potřebu výuky i svých soukromých

Více

PowerPoint 2010. Kurz 1. Inovace a modernizace studijních oborů FSpS (IMPACT) CZ.1.07/2.2.00/28.0221

PowerPoint 2010. Kurz 1. Inovace a modernizace studijních oborů FSpS (IMPACT) CZ.1.07/2.2.00/28.0221 PowerPoint 2010 Kurz 1 Představení Program PowerPoint 2010 je nástroj pro tvorbu prezentací. Tyto prezentace jsou pak určeny především k promítání na plátno pomocí dataprojektoru. Prezentace je formát

Více

AKS TechDoc. on-line dokumentace profilového systému JANSEN

AKS TechDoc. on-line dokumentace profilového systému JANSEN AKS TechDoc on-line dokumentace profilového systému JANSEN Co je to AKS TechDoc? Technická podpora pro mobilní zařízení nebo klasické PC počítače a notebooky. AKS TechDoc využijete při celé řadě každodenních

Více

Seznamte se s ovládáním Windows 8.1

Seznamte se s ovládáním Windows 8.1 Seznamte se s ovládáním Windows 8.1 Windows 8.1 je atraktivní, rychlý a plynulý. Úvodní obrazovka s aktivními dlaždicemi a novými aplikacemi nabízí nové možnosti ovládání pomocí dotyku, klávesnice nebo

Více

Průvodce novým prostředím TwinSpace

Průvodce novým prostředím TwinSpace Průvodce novým prostředím TwinSpace (spuštěno v září 2014) Tento návod byl vytvořen pro potřeby učitelů administrátorů. Najdete zde vše, co potřebujete o svém novém prostředí TwinSpace vědět. Přihlášení

Více

1.1 Seznámení s programy Office

1.1 Seznámení s programy Office Název školy Číslo projektu Autor Název šablony Název DUMu Tematická oblast Předmět Druh učebního materiálu Anotace Vybavení, pomůcky Střední průmyslová škola strojnická Vsetín CZ.1.07/1.5.00/34.0483 Ing.

Více

Projekty. Úvodní příručka

Projekty. Úvodní příručka Projekty Úvodní příručka Sledování úkolů Sharepointový seznam úkolů je praktický nástroj, který vám pomůže udržet si přehled o všem, co je potřeba v projektu udělat. Můžete přidávat data zahájení a termíny

Více

InsideBusiness Payments CEE

InsideBusiness Payments CEE InsideBusiness Payments CEE Referenční příručka k novému vzhledu Přístupová cesta do střední a východní Evropy InsideBusiness Payments CEE Potřebujete pohodlný a bezproblémový přístup k úplné nabídce služeb

Více

GMAIL. Verze 1 18.8.2008 Gmail je online aplikace, která se neustále vyvíjí. V daném okamžiku proto používáte vždy tu nejaktuálnější verzi.

GMAIL. Verze 1 18.8.2008 Gmail je online aplikace, která se neustále vyvíjí. V daném okamžiku proto používáte vždy tu nejaktuálnější verzi. GMAIL VERZE NÁVODU A NÁSTOJI Verze 1 18.8.2008 Gmail je online aplikace, která se neustále vyvíjí. V daném okamžiku proto používáte vždy tu nejaktuálnější verzi. VYUŽITÍ PRO e-mail s emailovou schránkou

Více

Doplněk Novell Vibe 1.0.1

Doplněk Novell Vibe 1.0.1 Doplněk Novell Vibe 1.0.1 1. července 2013 Novell Stručný úvod Novell Add-in je doplněk pro Microsoft Office, který vám umožňuje pracovat s dokumenty portálu Vibe přímo v kancelářském balíku Microsoft

Více

OBSAHY E-LEARNINGOVÝCH KURZŮ

OBSAHY E-LEARNINGOVÝCH KURZŮ OBSAHY E-LEARNINGOVÝCH KURZŮ MS Word - ZAČÁTEČNÍCI (rozsah 39 kapitol) Naučíte se základy práce s dokumentem Zorientujete se v pracovní ploše aplikace Dozvíte se, jak vytvářet plnohodnotné texty, formátovat

Více

Začínáme s programem QuarkXPress 10.1

Začínáme s programem QuarkXPress 10.1 Začínáme s programem QuarkXPress 10.1 OBSAH Obsah Doplňková dokumentace...3 Požadavky na systém...4 Požadavky na systém: Mac OS X...4 Požadavky na systém: Windows...4 Instalování: Mac OS...5 Přidávání

Více

SOU Valašské Klobouky. VY_32_INOVACE_3_10_IKT_PowerPoint_Vytvoreni_hypertextoveho_odkazu. Mgr. Radomír Soural. Zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT

SOU Valašské Klobouky. VY_32_INOVACE_3_10_IKT_PowerPoint_Vytvoreni_hypertextoveho_odkazu. Mgr. Radomír Soural. Zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT SOU Valašské Klobouky VY_32_INOVACE_3_10_IKT_PowerPoint_Vytvoreni_hypertextoveho_odkazu Mgr. Radomír Soural Zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Název a číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0459 Název školy

Více

Stručný manuál pro webový editor. Ukládáni základních informací, tvorba menu

Stručný manuál pro webový editor. Ukládáni základních informací, tvorba menu Stručný manuál pro webový editor Ukládáni základních informací, tvorba menu Po přihlášení ( zadejte zaslané přihlašovací jméno a heslo ) se Vám zobrazí stránka, kde jsou následující údaje: 1. blok, který

Více

Modul 2. Druhá sada úkolů:

Modul 2. Druhá sada úkolů: Zadání Druhá sada úkolů: Modul 2 Všechny potřebné složky a soubory pro splnění následující sady úkolů se nachází ve složce sada2. 1. Ve složce Ulohy vytvořte šest nových složek (podle obrázku) a pojmenujte

Více

ZŠ ÚnO, Bratří Čapků 1332

ZŠ ÚnO, Bratří Čapků 1332 MS Excel 2002 Grada - po spuštění je třeba kliknout do středu obrazovky - v dalším dialogovém okně (Přihlášení) vybrat uživatele, zřídit Nového uživatele nebo zvolit variantu Bez přihlášení (pro anonymní

Více

Služby Microsoft Office 365

Služby Microsoft Office 365 Cena: 2000 Kč + DPH Služby Microsoft Office 365 Kurz je určen všem, kteří se chtějí ponořit do tajů Cloud služeb a chtějí naplno využít možnosti Office 365, jako komunikačního nástroje i prostředí pro

Více

1 Příručka používání Google Apps

1 Příručka používání Google Apps 1 Příručka používání Google Apps Tento manuál vznikl pro účel seznámení se základní funkčností balíku Google Apps a má za úkol Vás seznámit s principy používání jednotlivých služeb (Gmail, Kalendáře, Disk).

Více

Zemětřesení a sopečná činnost

Zemětřesení a sopečná činnost Zemětřesení a sopečná činnost V tomto cvičení vytvoříte interaktivní webovou mapu, která bude zobrazovat výskyt zemětřesení a sopečné činnosti a dávat je do souvislosti s hranicemi litosférických desek.

Více

Tato stručná uživatelská příručka vám pomůže začít používat produkt IRISPen TM Executive 7.

Tato stručná uživatelská příručka vám pomůže začít používat produkt IRISPen TM Executive 7. Tato stručná uživatelská příručka vám pomůže začít používat produkt IRISPen TM Executive 7. Popisy uvedené v této příručce jsou založeny na operačním systému Windows 7. Přečtěte si tuto příručku před zahájením

Více

MobileIron Demo. DATUM VYTVOŘENÍ: 8. srpna 2014. AUTOR: Daniel Vodrážka

MobileIron Demo. DATUM VYTVOŘENÍ: 8. srpna 2014. AUTOR: Daniel Vodrážka DATUM VYTVOŘENÍ: 8. srpna 2014 AUTOR: Daniel Vodrážka Obsah Obsah... 2 Úvod... 3 Co budete potřebovat... 3 Důležité upozornění... 3 Možnosti testování... 3 MobileIron Admin konzole... 4 Registrace ios

Více

PowerPoint. v PowerPointu se pracuje se snímky, u kterých je možné si vybrat rozvržení obrazovky

PowerPoint. v PowerPointu se pracuje se snímky, u kterých je možné si vybrat rozvržení obrazovky PowerPoint Je součástí programového balíku Microsoft Office a slouží k vytváření prezentací. Prezentací se rozumí většinou graficky ztvárněné obrazovky, které mohou být doplněny o různé animace, triky

Více

Prozkoumání příkazů na pásu karet Každá karta na pásu karet obsahuje skupiny a každá skupina obsahuje sadu souvisejících příkazů.

Prozkoumání příkazů na pásu karet Každá karta na pásu karet obsahuje skupiny a každá skupina obsahuje sadu souvisejících příkazů. Úvodní příručka Microsoft Excel 2013 vypadá jinak než ve starších verzích, proto jsme vytvořili tuto příručku, která vám pomůže se s ním rychle seznámit. Přidání příkazů na panel nástrojů Rychlý přístup

Více

Postup pro: A) uplatnění poukazu (kupónu) pro stažení aktuálních map Navigon B) bezplatný upgrade pro Navigon 8110

Postup pro: A) uplatnění poukazu (kupónu) pro stažení aktuálních map Navigon B) bezplatný upgrade pro Navigon 8110 Postup pro: A) uplatnění poukazu (kupónu) pro stažení aktuálních map Navigon B) bezplatný upgrade pro Navigon 8110 Uvedený postup je primárně je určen pro přístroj, pro který jste obdrželi v balení nebo

Více

HLAVNÍ STRÁNKA PO PŘIHLÁŠENÍ ZALOŽENÍ NOVÉHO TESTU

HLAVNÍ STRÁNKA PO PŘIHLÁŠENÍ ZALOŽENÍ NOVÉHO TESTU HLAVNÍ STRÁNKA PO PŘIHLÁŠENÍ ZALOŽENÍ NOVÉHO TESTU 1. 3. 2. 4. 1. Pojmenujte nový test - např. Matematika 9, 2013/14 2. Zadejte pro test všechny kategorie (nabídka se otevře po dvojkliku levým tlačítkem

Více

LAN se používá k prvnímu nastavení Vašeho DVR a když potřebujete nastavit síť na Vašem DVR pro používání po internetu.

LAN se používá k prvnímu nastavení Vašeho DVR a když potřebujete nastavit síť na Vašem DVR pro používání po internetu. Návod Video Viewer 1.9.9 1 Dodávaný licencovaný software Následující stránky popisují nejpoužívanější funkce software Video Viewer. Podrobnosti o softwaru a jeho nastavení, najdete v rozšířené příručce,

Více

Síťová instalace a registrace pro progecad

Síťová instalace a registrace pro progecad Síťová instalace a registrace pro 1 Obsah 1 Obsah... 1 2 Úvod... 1 3 Jak začít... 2 3.1 Instalace NLM Serveru pro... 2 3.2 Registrace NLM Serveru pro... 2 3.3 Přidávání a aktivace licencí... 2 3.4 Instalace

Více

ELEKTRONICKÁ POŠTA OBSAH

ELEKTRONICKÁ POŠTA OBSAH ELEKTRONICKÁ POŠTA OBSAH ÚVOD... 3 Popis služby... 3 Mailová schránka... 3 Mailová adresa... 3 Obsluha... 3 OUTLOOK... 4 Definice a použití... 4 Popis základního prostředí... 4 Modul POŠTA... 5 Zprovoznění

Více

DINOX IP kamery řady: DDC-xxxx DDR-xxxx DDX-xxxx DDB-xxxx

DINOX IP kamery řady: DDC-xxxx DDR-xxxx DDX-xxxx DDB-xxxx DINOX IP kamery řady: DDC-xxxx DDR-xxxx DDX-xxxx DDB-xxxx Rychlá uživatelská příručka Obsah Rychlá uživatelská příručka... 1 1. Systémové požadavky... 3 2. Připojení do sítě... 4 3. Přístup pomocí webového

Více

FAX 1190L Příručka uživatele programů

FAX 1190L Příručka uživatele programů FAX 1190L Příručka uživatele programů Před používáním přístroje si důkladně pročtěte tento manuál a uchovejte jej pro případné pozdější dotazy. Pro zajištění bezpečného a správného používání si pročtěte

Více

NA KAŽDÉ ZAŘÍZENÍ PRÁCE ODKUDKOLIV PŘEDVÍDATELNÉ NÁKLADY BEZ POČÁTEČNÍ INVESTICE DATA V BEZPEČÍ. Office 365 pro vaši firmu

NA KAŽDÉ ZAŘÍZENÍ PRÁCE ODKUDKOLIV PŘEDVÍDATELNÉ NÁKLADY BEZ POČÁTEČNÍ INVESTICE DATA V BEZPEČÍ. Office 365 pro vaši firmu NA KAŽDÉ ZAŘÍZENÍ PRÁCE ODKUDKOLIV PŘEDVÍDATELNÉ NÁKLADY BEZ POČÁTEČNÍ INVESTICE DATA V BEZPEČÍ Office 365 pro vaši firmu JAK MÍT SVOU KANCELÁŘ NEUSTÁLE U SEBE A JEŠTĚ UŠETŘIT Moderní technologie byly

Více

Aplikace BlackBerry Link pro systém Windows. Verze:: 1.2.3. Uživatelská příručka

Aplikace BlackBerry Link pro systém Windows. Verze:: 1.2.3. Uživatelská příručka Aplikace BlackBerry Link pro systém Windows Verze:: 1.2.3 Uživatelská příručka Vydáno: 2014-01-20 SWD-20140120093709284 Obsah Související zdroje... 5 Začínáme... 6 O aplikaci BlackBerry Link...6 Seznámení

Více

PowerPoint - klávesové zkratky

PowerPoint - klávesové zkratky Stránka č. 1 z 6 Přeskočit navigaci Přeskočit na novinky MS Office Hledat Jste zde: Úvodní stránka» power-point» zaklady» klavesove-zkratky-super PowerPoint - klávesové zkratky aneb co nám usnadní práci

Více

Word základní ovládání a práce v programu II. (pokračování) Obsah:

Word základní ovládání a práce v programu II. (pokračování) Obsah: Předmět: Ročník: Vytvořil: Datum: Informační 1. a 2. Ing. Andrea a komunikační (podle oboru Květen 2013 Modrovská technologie zaměření) Název zpracovaného celku: Textový procesor Word základní ovládání

Více

BlackBerry Internet Service. Verze:: 4.5.1. Uživatelská příručka

BlackBerry Internet Service. Verze:: 4.5.1. Uživatelská příručka BlackBerry Internet Service Verze:: 4.5.1 Uživatelská příručka Vydáno: 2014-01-08 SWD-20140108174357315 Obsah 1 Začínáme... 7 Plány služeb odesílání zpráv služby BlackBerry Internet Service... 7 Základy...7

Více

WORD. (zobecněno pro verzi 2007)

WORD. (zobecněno pro verzi 2007) WORD (zobecněno pro verzi 2007) Program MS Word patří softwarově do skupiny uživatelských aplikací, které se nazývají textové editory. Slouží především k editacím či-li úpravám textů vč. vkládání grafických

Více

Uživatelské prostředí MS Office 2007

Uživatelské prostředí MS Office 2007 Uživatelské prostředí MS Office 2007 Obsah kapitoly Poznámka Studijní cíle Doba potřebná ke studiu Pojmy k zapamatování Úvod V této kapitole se naučíte pracovat s novým uživatelským prostředím MS Office

Více

IceWarp Outlook Sync Rychlá příručka

IceWarp Outlook Sync Rychlá příručka IceWarp Mail server 10 IceWarp Outlook Sync Rychlá příručka Verze 10.4 Printed on 20 September, 2011 Instalace Prostudujte si před instalací Na cílové pracovní stanici musí být nainstalovaný program Microsoft

Více

Instalace programu OZO. z www stránek či odkazu z e-mailu

Instalace programu OZO. z www stránek či odkazu z e-mailu Instalace programu OZO z www stránek či odkazu z e-mailu První instalaci programu OZO pro rok 2015 si vždy musíte zvolit volbu PLNÁ VERZE PROGRAMU. Upgrade programu OZO 2015 si můžete stahovat až v době,

Více

Návod pro SMS Operátor off-line klient

Návod pro SMS Operátor off-line klient Verze: 1.10 Strana: 1 / 1 Návod pro SMS Operátor off-line klient 1. Co je to off-line klient SMS Operátor Off-line klient SMS Operátor je aplikace k systému SMS Operátor pro posílání SMS, která umožňuje:

Více

PROGRAM SKYPE. Návod Skype. www.workline.cz VERZE NÁVODU A PROGRAMU VYUŽITÍ PRO V TOMTO NÁVODU SE NAUČÍTE. STÁHNUTÍ A INSTALACE

PROGRAM SKYPE. Návod Skype. www.workline.cz VERZE NÁVODU A PROGRAMU VYUŽITÍ PRO V TOMTO NÁVODU SE NAUČÍTE. STÁHNUTÍ A INSTALACE PROGRAM SKYPE VERZE NÁVODU A PROGRAMU Verze 1 1.7.2008 Verze Skype 3.5.0.239 VYUŽITÍ PRO Telekonference pro více účastníků Videokonference pro 2 účastníky Instant Messaging (chat) Zasílání souborů V TOMTO

Více

Manuál pro Registrované uživatele / Klienty

Manuál pro Registrované uživatele / Klienty Manuál pro Registrované uživatele / Klienty OBSAH 1. Přihlášení klienta web stránka, region, jméno a heslo 2. Po přihlášení klienta vysvětlení jednotlivých položek 2.1. Přidávání a odebírání staveb z oblíbených

Více

Programové vybavení počítačů operační systémy

Programové vybavení počítačů operační systémy Programové vybavení počítačů operační systémy Operační systém Základní program, který oživuje hardware a poskytuje prostředí pro ostatní programy Řídí využití procesoru, síťovou komunikaci, tisk, ovládá

Více

Příručka Google Cloud Print

Příručka Google Cloud Print Příručka Google Cloud Print Verze 0 CZE Definice poznámek V celé příručce uživatele je použit následující styl poznámek: Poznámky uvádějí, jak reagovat na situaci, která může nastat, nebo poskytují tipy,

Více

Aplikace BlackBerry Link pro systém Mac OS. Verze:: 1.2.1. Uživatelská příručka

Aplikace BlackBerry Link pro systém Mac OS. Verze:: 1.2.1. Uživatelská příručka Aplikace BlackBerry Link pro systém Mac OS Verze:: 1.2.1 Uživatelská příručka Vydáno: 2014-01-21 SWD-20140121091034722 Obsah Související zdroje... 5 Začínáme... 6 O aplikaci BlackBerry Link...6 Seznámení

Více

Postup se dle prohlížeče a operačního systému liší, vyberte prosím jaký prohlížeč a na jakém operačním systému používáte.

Postup se dle prohlížeče a operačního systému liší, vyberte prosím jaký prohlížeč a na jakém operačním systému používáte. Postup se dle prohlížeče a operačního systému liší, vyberte prosím jaký prohlížeč a na jakém operačním systému používáte. Windows: Internet Explorer Str. 2 Mozilla Firefox Str. 3 Google Chrome Str. 4 Opera

Více

Seznamte se s ovládáním Windows 8

Seznamte se s ovládáním Windows 8 Seznamte se s ovládáním Windows 8 Windows 8 je atraktivní, rychlý a plynulý. Úvodní obrazovka s aktivními dlaždicemi a novými Windows 8 aplikacemi nabízí nové možnosti ovládání pomocí dotyku, klávesnice

Více

vytvořil Vladimír Hradecký Obsah

vytvořil Vladimír Hradecký Obsah Google Apps chat Obsah Obsah... Úvod... Co všechno chat dokáže... Popis prostředí... Nastavení chatu... Nastavení stavu... Chatování... 7 Skupinový chat... 8 Historie chatu... 9 Úvod V dnešní době chce

Více

Návod pro práci s aplikací

Návod pro práci s aplikací Návod pro práci s aplikací NASTAVENÍ FAKTURACÍ...1 NASTAVENÍ FAKTURAČNÍCH ÚDA JŮ...1 Texty - doklady...1 Fakturační řady Ostatní volby...1 Logo Razítko dokladu...2 NASTAVENÍ DALŠÍCH ÚDA JŮ (SEZNAMŮ HODNOT)...2

Více

METODICKÝ POKYN PRÁCE S MS Word MÍRNĚ POKROČILÍ. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

METODICKÝ POKYN PRÁCE S MS Word MÍRNĚ POKROČILÍ. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. METODICKÝ POKYN PRÁCE S MS Word MÍRNĚ POKROČILÍ Formátování textu Text formátujeme (určujeme jeho vlastnosti) na pásu karet DOMŮ. U textu můžeme formátovat font, velikost písma, řez, barvu písma, barvu

Více

.NET Framework verze 3.5... 4 Program pro připojení ke vzdálené ploše (RDC) verze 7.1... 5

.NET Framework verze 3.5... 4 Program pro připojení ke vzdálené ploše (RDC) verze 7.1... 5 Obsah Přístup k serveru ČMIS Kancelář Online... 2 Úvod... 2 Uživatelé s operačním systémem Windows XP musí nainstalovat:... 2 Uživatelé s operačním systémem Windows Vista musí nainstalovat:... 4.NET Framework

Více

Návod k instalaci Danfoss SolarApp

Návod k instalaci Danfoss SolarApp MAKING MODERN LIVING POSSIBLE SOLAR INVERTERS Návod k instalaci Danfoss SolarApp DLX Série Střídače s integrovaným ConnectSmart www.danfoss.com/solar Obsah Obsah 1. Důležité pokyny 2 Úvod 2 Symboly 2 2.

Více

Uživatelský manuál. Smart TV box Q4

Uživatelský manuál. Smart TV box Q4 Smart TV box Q4 CPU: Quad Core až 1.6 GHz RAM: 2 GB, ROM: 8 GB flash memory Android Jelly Bean 4.2 Wi-Fi 802.11b/g/n + LAN RJ45 Infračervené dálkové ovládání podpora karet microsdhc Google Play Podpora

Více

QCZ2631 A639. Průvodce 15G06A2451Z0

QCZ2631 A639. Průvodce 15G06A2451Z0 QCZ63 A639 Průvodce 5G06A45Z0 SD SD Seznámení s MyPal Přední část Boční část Indikátor napájení/oznámení Činnost Oznámení MyPal A636: Bluetooth / Wi-Fi / GPS dioda MyPal A63: Bluetooth/GPS dioda Bluetooth

Více

Tato stručná uživatelská příručka vám pomůže začít používat produkt IRIScan TM Mouse 2.

Tato stručná uživatelská příručka vám pomůže začít používat produkt IRIScan TM Mouse 2. Tato stručná uživatelská příručka vám pomůže začít používat produkt IRIScan TM Mouse 2. Popisy uvedené v této příručce jsou založeny na operačních systémech Windows 7 a Mac OS X Mountain Lion. Přečtěte

Více

Archiv elektronických dokumentů Zela

Archiv elektronických dokumentů Zela Archiv elektronických dokumentů Zela Instalace po rozbalení servisního balíčku 38 se automaticky spustí instalační program, který nainstaluje potřebné moduly pro provoz archivu dokumentů. Tyto moduly je

Více

Práce s mobilním zařízením

Práce s mobilním zařízením Práce s mobilním zařízením Ing. Petr Nepustil 2 Agenda Ovládání dodaného mobilního zařízení a SW Lenovo Ovládání Microsoft Windows 8.1 Registrujte své zařízení Lenovo www.lenovo.com/registration/index.html

Více

Internet a komunikace

Internet a komunikace KAPITOLA 6 Internet a komunikace INTERNETOVÝ PROHLÍŽEČ GOOGLE CHROME KOMUNIKAČNÍ PLATFOMY SOCIÁLNÍ SÍTĚ INTERNETOVÉ ÚLOŽIŠTĚ SHRNUTÍ KAPITOLY Internetový prohlížeč představuje jednu z nejvíce využívaných

Více

Úvod do email systému

Úvod do email systému Úvod do email systému Základní informace Toto emailové prostředí je rozloženo do tří hlavních částí - rámců. Levý rámec zobrazuje aktuálně přihlášené složky. V pravé části strany se realizuje veškerá činnost

Více

Gymnázium Vysoké Mýto nám. Vaňorného 163, 566 01 Vysoké Mýto

Gymnázium Vysoké Mýto nám. Vaňorného 163, 566 01 Vysoké Mýto Gymnázium Vysoké Mýto nám. Vaňorného 163, 566 01 Vysoké Mýto Registrační číslo projektu Šablona Autor Název materiálu / Druh CZ.1.07/1.5.00/34.0951 III/2 INOVACE A ZKVALITNĚNÍ VÝUKY PROSTŘEDNICTVÍM ICT

Více

Příručka připojení k webu

Příručka připojení k webu Příručka připojení k webu Verze 0 CZE Příslušné modely Tato Příručka uživatele se vztahuje na následující modely: ADS-2500W a ADS-2600W Definice poznámek V celé příručce uživatele používáme následující

Více

Groupwise PŘÍSTUP A NASTAVENÍ E-MAILOVÉ SCHÁNKY PŘES WEBOVÉ ROZHRANÍ

Groupwise PŘÍSTUP A NASTAVENÍ E-MAILOVÉ SCHÁNKY PŘES WEBOVÉ ROZHRANÍ Groupwise PŘÍSTUP A NASTAVENÍ E-MAILOVÉ SCHÁNKY PŘES WEBOVÉ ROZHRANÍ Obsah 1. Přístup přes webové rozhraní... 1 2. Možnosti nastavení schránky... 1 2.1. Změna hesla... 1 2.2. Pravidla... 2 2.3. Podpis...

Více

METODICKÝ POKYN PRÁCE S MS PowerPoint - POKROČILÍ. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

METODICKÝ POKYN PRÁCE S MS PowerPoint - POKROČILÍ. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. METODICKÝ POKYN PRÁCE S MS PowerPoint - POKROČILÍ Pozadí snímku Pozadí snímku můžeme nastavit všem snímkům stejné nebo můžeme volit pro jednotlivé snímky různé pozadí. Máme několik možností: Pozadí snímku

Více

SharePoint Vysoká škola zdravotnická, Duškova 7, Praha 5. Školní informační portál 1/7. Přihlášení k portálu

SharePoint Vysoká škola zdravotnická, Duškova 7, Praha 5. Školní informační portál 1/7. Přihlášení k portálu Školní informační portál Přihlášení k portálu... 1 Přihlášení k volitelným předmětům... 3 Použití a oprávnění jednotlivých knihoven na stránkách studijních skupin... 4 Vložení dokumentu do knihovny...

Více

,,Škola nás baví CZ. 1.07/1.4.00/21.1342 VY_32_INOVACE_Inf.Ma.10

,,Škola nás baví CZ. 1.07/1.4.00/21.1342 VY_32_INOVACE_Inf.Ma.10 ,,Škola nás baví CZ. 1.07/1.4.00/21.1342 VY_32_INOVACE_Inf.Ma.10 INFORMATIKA 7. ročník Microsoft POWER POINT 2010 Ing. Miroslava Maříková PŘÍPRAVA Předmět: Informatika Stupeň vzdělávání: druhý stupeň /7.roč./

Více

T-Mobile Internet. Manager. pro Windows NÁVOD PRO UŽIVATELE

T-Mobile Internet. Manager. pro Windows NÁVOD PRO UŽIVATELE T-Mobile Internet Manager pro Windows NÁVOD PRO UŽIVATELE Obsah 03 Úvod 04 Požadavky na hardware a software 04 Připojení zařízení k počítači 05 Uživatelské rozhraní 05 Výběr sítě 06 Připojení k internetu

Více

Téma 3: Správa uživatelského přístupu a zabezpečení I. Téma 3: Správa uživatelského přístupu a zabezpečení I

Téma 3: Správa uživatelského přístupu a zabezpečení I. Téma 3: Správa uživatelského přístupu a zabezpečení I Téma 3: Správa uživatelského přístupu a zabezpečení I 1 Teoretické znalosti V tomto cvičení si vysvětlíme, co to uživatelské a skupinové účty a jak jsou ve Windows 7 spravovány. Vyzkoušíte optimalizaci

Více

Nastavení e-mailové schránky

Nastavení e-mailové schránky Windows Live Essentials lze zdarma nainstalovat na operační systémy Windows XP, Vista a samozřejmě i Windows 7. V OS Windows 7 nenajdete defaultní e-mailovou aplikaci. Kromě práce s elektronickou poštou

Více

Ladibug Software pro vizuální prezentaci Visual Presenter Návod k použití

Ladibug Software pro vizuální prezentaci Visual Presenter Návod k použití Ladibug Software pro vizuální prezentaci Visual Presenter Návod k použití Obsah 1. Úvod... 2 2. Systémové požadavky... 2 3. Instalace Ladibug... 3 4. Připojení... 6 5. Začínáme používat Ladibug... 7 6.

Více

Obsah: Bezpečnost... 2. Vybavení... 2. Vlastnosti... 3. Popis a funkce... 4. Pracovní postupy. 5.1. Nastavení... 6. 5.2. Záznam teploty...

Obsah: Bezpečnost... 2. Vybavení... 2. Vlastnosti... 3. Popis a funkce... 4. Pracovní postupy. 5.1. Nastavení... 6. 5.2. Záznam teploty... Obsah: Bezpečnost... 2 Vybavení... 2 Vlastnosti... 3 Popis a funkce... 4 Pracovní postupy 5.1. Nastavení... 6 5.2. Záznam teploty... 8 5.3. Vymazat paměť... 9 5.4. Stáhnout paměť... 9 5.5. Výměna baterií...

Více