Co byste měli vědět před odjezdem: zaměřujeme se na Vaše práva

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Co byste měli vědět před odjezdem: zaměřujeme se na Vaše práva"

Transkript

1 Co byste měli vědět před odjezdem: zaměřujeme se na Vaše práva Očekává se, že Mistrovství Evropy ve fotbale Euro 2008 navštíví toto léto pět milionů fanoušků. Někteří z Vás možná nebudou mít štěstí a mohou se setkat s nepříjemnými potížemi spojenými se zpožděním letadel, pronájmem aut, poplatky za roaming, krádežemi či problémy se vstupenkami. Jsme zde, abychom Vám v tomto směru pomohli. Jako občan EU máte široká spotřebitelská práva, proto Vám nabízíme několik praktických rad. Deset věcí, které byste před odjezdem měli vědět: Uložte si do telefonu číslo na evropskou linku Informujte se o možnosti poradit se před odjezdem s odborníky Zjistěte si přesné informace o vstupenkách Informujte se o existenci jednotného čísla tísňového volání 112 Zkontrolujte si zdravotní pojištění zdravotní kartu EU Informujte se, jakým způsobem se lze dovolávat práv cestujících v letecké dopravě Využijte zlevněných poplatků za roaming Vezměte na vědomí, že všude v EU platí dvouletá záruka Pokud řídíte v zahraničí, naučte se pravidla silničního provozu Odcizené zboží okamžitě nahlaste

2 01 Uložte si do telefonu číslo na evropskou linku Evropská unie zavedla pro fanoušky cestující na Euro 2008 bezplatnou infolinku pro spotřebitele fungující ve všech jazycích EU. Než odjedete, uložte si její číslo do svého telefonu! Pro pomoc týkající se Vašich spotřebitelských práv z kteréhokoli státu EU Bezplatná linka* Fotbalová infolinka pro spotřebitele EU Volejte bezplatné číslo z kteréhokoli státu EU (linka je v provozu od 9:00 do 18:30 SEČ každý pracovní den). Funguje ve všech jazycích EU! Pokud voláte ze Švýcarska, je třeba vytočit standardní číslo: (za běžný poplatek) * Někteří mobilní operátoři neumožňují přístup k číslům začínajícím nebo mohou tato volání zpoplatňovat. V některých případech mohou být tato volání zpoplatněna při volání z telefonní budky či hotelu.

3 02 Informujte se o možnosti poradit se před odjezdem s odborníky V každém členském státě fungují Evropská spotřebitelská centra, kde Vám poradí, jak se orientovat v zahraničí. Chcete-li získat informace o dopravě, ubytování, poplatcích za roaming nebo nákupu zboží v zahraničí v době trvání Eura 2008, kontaktujte Evropské spotřebitelské centrum ve svém členském státě. Mohou Vám rovněž pomoci v momentě, kdy se po návratu domů dovoláváte svých spotřebitelských práv pokud vyřizujete stížnost, žádáte o možnost výměny či vrácení závadného zboží. Všechny odkazy naleznete na pro podrobné informace se obraťte na infolinku.

4 03 Zjistěte si přesné informace o vstupenkách Vše, co potřebujete vědět o vstupenkách na UEFA Mistrovství Evropy 2008, lze nalézt na oficiálních stránkách Pokud Vám vstupenka bude odcizena, nebo se prokáže, že je falešná, kontaktujte okamžitě místní policii. Organizátoři Eura 2008 nemohou v žádném případě vystavovat duplikáty vstupenek. Organizátoři Eura 2008 zdůrazňují, že žádné individuální vstupenky nejsou prodávány prostřednictvím agentur či překupníků. Fanoušci by se neměli nechat zlákat jejich nabídkami. Nejenže nabízejí přehnané ceny, ale často Vám nabízené vstupenky ani nemohou prodat. Pokud vstupenku neobdržíte, okamžitě kontaktujte místní poštu a zkontrolujte stav doručení na on-line vstupenkovém portálu. Organizátoři Eura 2008 nejsou zodpovědní za ztráty nebo zpožděné doručení vstupenek způsobené špatným fungováním či přerušením činnosti poštovních služeb. Může se stát, že z naléhavých rodinných, zdravotních či pracovních důvodů nebo z jiných důvodů, které nelze ovlivnit, nemůžete navštívit zápas, pro který jste si zakoupili vstupenku. V tom případě je možné nabídnout vstupenku členu rodiny či blízké osobě, maximálně však za skutečnou hodnotu vstupenky a jakýkoli další poplatek, který jste za ni zaplatili. Nesete zodpovědnost za osobu, pro kterou vstupenku zakupujete, nebo na kterou vstupenku převádíte. Na požádání musíte organizátorům Eura 2008 poskytnout veškeré údaje o skutečném návštěvníku, včetně jména a adresy. V případě nesplnění této povinnosti budou příslušné vstupenky zrušeny.

5 04 Informujte se o existenci jednotného čísla tísňového volání 112 V rámci EU existuje jednotné číslo tísňového volání 112 fungující ve všech jazycích v kterémkoli členském státě a ve Švýcarsku. Prostřednictvím tohoto čísla budete ve spojení s policií, hasiči, záchrannou službou a dalšími pohotovostními službami.

6 05 Zkontrolujte si zdravotní pojištění zdravotní kartu EU Jako občan EU máte právo na zdravotní péči zdarma či na proplacení výdajů za tuto péči v kterémkoli členském státě a ve Švýcarsku. V závislosti na politice země, kterou navštívíte, můžete mít povinnost zaplatit za tyto služby na místě a poté můžete požádat o proplacení výloh. Proto si schovávejte všechny předpisy a účty za léky! Ujistěte se, že vlastníte evropskou kartu zdravotního pojištění (EHIC), se kterou se v případě potřeby budete moci snadněji dovolávat zdravotního ošetření. Před odjezdem požádejte o tuto kartu u své zdravotní pojišťovny. Počítejte s tím, že tato zdravotní karta Vám poskytuje pouze základní pojištění. Možná budete mít zájem o připojištění na další nepředvídatelné výdaje, jako je letecký převoz do vlasti v případě nehody. Informujte se u organizace, se kterou jste si sjednali cestovní pojištění, co všechno pojištění zahrnuje. SCHOVÁVEJTE SI VŠECHNY LÉKAŘSKÉ PŘEDPISY A ÚČTY ZA LÉKY

7 06 Informujte se, jakým způsobem se lze dovolávat práv cestujících v letecké dopravě EU dává cestujícím v letecké dopravě práva na náhradu, která patří k nejpřísnějším na světě. Letecké společnosti Vám musejí poskytnout okamžitou pomoc, pokud je zpoždění delší než několik hodin, pokud je Váš let zrušen bez předchozího upozornění či v případě, že je Vám odepřen nástup na palubu z důvodu přeplnění letadla. Letecká společnost musí vydávat písemné oznámení vysvětlující práva cestujících! Požádejte leteckou společnost o tyto informace! Pokud tuto povinnost nesplní, kontaktujte své evropské spotřebitelské centrum. A ujistěte se, že při cestování u sebe máte platný cestovní doklad! Pokud jde o zpožděná zavazadla, schovávejte si všechny účty. Okamžitě můžete požadovat úhradu nákladů za nezbytné potřeby (jako jsou toaletní potřeby). Po 21 dnech je zavazadlo považované za ztracené a Vy můžete požadovat náhradu za ztrátu zavazadla a jeho obsah. Požádejte leteckou společnost o tzv. Passenger Irregularity Report (zprávu cestujícího o nesprávném postupu), který ihned po vyplnění zašlete letecké společnosti spolu s oficiálním dopisem obsahujícím stížnost. Práva cestujících v železniční dopravě zatím nejsou v rámci legislativy EU specificky vymezená, nicméně evropské železniční společnosti podepsaly dohodu o dodržování několika klíčových práv v případě potíží při cestování do zahraničí. Pokud je Váš vlak zpožděn, máte nárok na vrácení peněz až do výše 20 % ceny jízdenky v závislosti na délce zpoždění a ceně Vaší jízdenky. Pokud zmeškáte vlakové spojení z důvodu zpoždění prvního vlaku, železniční společnost by Vám měla pomoci zajistit možnost pokračovat v cestě jiným vlakem nebo Vám zaplatit ubytování v případě, že další spojení je až následující den. Vždy se u železniční společnosti informujte o svých právech! Pro více informací viz nebo kontaktujte své evropské spotřebitelské centrum. POŽÁDEJTE LETECKOU SPOLEČNOST, ABY VÁM SDĚLILA VAŠE PRÁVA JE TO JEJÍ POVINNOST!

8 07 Využijte zlevněných poplatků za roaming Zjistěte si, kdo nabízí nejlepší ceny roamingu! Před odjezdem se ujistěte, že můžete využívat mezinárodní roaming. Jinak Váš telefon nebude v zahraničí fungovat! Díky pravidlům EU nemohou poplatky za telefon při cestování do zahraničí překročit 49 eurocentů za minutu volání a 24 eurocentů za příchozí hovory (bez DPH). Toto jsou horní hranice eurotarifů v rámci EU nemůžete platit více! V rámci cen pod těmito tarify však mohou společnosti volně soutěžit. Na internetových stránkách věnovaných roamingu v EU zjistíte, které společnosti poskytují nejlepší nabídky roamingu. Na stránkách naleznete srovnání všech tarifů a můžete tak vyhledat nejlepší nabídky. V každém případě při prvním zapnutí telefonu v jiném státě EU byste měli obdržet SMS s informací o tarifech vztahujících se na Váš roaming. Tuto zprávu si pozorně přečtěte a bezpečně uložte, abyste měli jasnou představu o tom, kolik platíte za odchozí a příchozí hovory. Limity eurotarifů jsou platné v Rakousku. Neplatí však ve Švýcarsku (které není součástí EU). Před odjezdem do Švýcarska se ujistěte, že znáte roamingové tarify, které Váš operátor nabízí v této zemi. Dejte si pozor na datový roaming, služby spojené se SMS, poplatky za přístup k u a na internet v zahraničí. EU vybízí největší telefonní společnosti, aby snížili své ceny za tyto služby, přesto však v tuto chvíli neexistuje žádná právní úprava těchto služeb. Vezměte v potaz, že SMS a datové služby mohou být v zahraničí mnohem dražší než v tuzemsku. Proto se u svého operátora před odjezdem informujte o tarifech! Ujistěte se, že nebudete platit za přijímání SMS. Budete však platit za připojení k internetu a k u a tyto služby mohou být velice drahé! Více informací naleznete na internetových stránkách věnovaných roamingu v EU nebo na evropské infolince.

9 08 Vezměte na vědomí, že všude v EU platí dvouletá záruka EU dává spotřebitelům jedinečná spotřebitelská práva ve všech členských státech. Jakýkoli spotřebitel může prodejci vrátit vadné zboží dva roky po jeho zakoupení v jakémkoli státě EU. Máte právo na opravu či výměnu vadného zboží a v případě nesplnění této povinnosti můžete výrobek vrátit a požadovat peníze zpět. Výrobci se často dovolávají toho, že nabízejí pouze dvanáctiměsíční záruku, ale legislativa EU stanoví jiné podmínky a spotřebitelé by se měli dovolávat svých práv. Schovávejte si všechny účty! V případě problémů Vám to ulehčí život. Stěžujte si u prodejce ihned, jakmile se objeví závada. Nezapomínejte na to, že evropské spotřebitelské centrum slouží k tomu, aby Vám pomohlo vyřídit stížnosti v jiných členských státech EU.

10 09 Pokud řídíte v zahraničí, naučte se pravidla silničního provozu Váš evropský řidičský průkaz je uznáván po celé EU. Řidičské průkazy vydávané v některém ze států EU jsou platné v jakémkoli členském státě a ve Švýcarsku. Vaše základní pojištění vozidla je platné kdekoli v rámci EU a ve Švýcarsku. Ze zákona automaticky vzniká odpovědnost ve vztahu ke třetím osobám. Máte-li v tuzemsku sdružené pojištění, ujistěte se, že se vztahuje na používání vozidla v dalších zemích. Před odjezdem požádejte svou pojišťovnu o formulář Evropského prohlášení o škodě, díky kterému budete moci rychleji a snadněji učinit prohlášení v případě nehody v jiné zemi. Pokud si pronajímáte vozidlo, pečlivě si prostudujte smlouvu. Pravidla EU zakazují agenturám zahrnovat do nájemních smluv nepřiměřené podmínky nebo skryté poplatky. Ve chvíli, kdy vozidlo vracíte, zkontrolujte ho spolu s pracovníkem agentury a zkontrolujte si účet, zejména neočekávané či dodatečné poplatky. Příliš často nacházejí spotřebitelé nepříjemná překvapení na svých kreditních účtech až po návratů domů. Legislativa EU stanovuje povinnost používat na předních a zadních sedadlech pásy. Stejná pravidla platí ve Švýcarsku. Pokud máte v úmyslu využít rakouské silnice pro motorová vozidla a dálnice, nezapomeňte si zakoupit dálniční průkaz nebo Vignette (známku), kterou je třeba nalepit na okno auta před přejezdem hranic! Tyto známky je možné zakoupit u jakékoli benzinové stanice poblíž hranic. Pokud známku nemáte, riskujete, že v Rakousku zaplatíte vysoké pokuty až do výše 3000 EUR. Také ve Švýcarsku se platí poplatek za použití silnic. Za jízdu po silnicích první a druhé třídy bez platné švýcarské silniční známky můžete dostat pokutu až ve výši 100 CHF. POKUD ŘÍDÍTE V ZAHRANIČÍ, VŽDY S SEBOU MĚJTE ŘIDIČSKÝ PRŮKAZ SCHOVEJTE SI PODEPSANOU KOPII VAŠÍ SMLOUVY O PRONÁJMU VOZIDLA

11 10 Odcizené zboží okamžitě nahlaste Pokud Vám bude odcizeno zboží, nahlaste krádež na místní policejní stanici. Požádejte o kopii policejního protokolu, který budete potřebovat kvůli pojištění. Okamžitě si zablokujte ztracenou či ukradenou platební kartu. Každá banka má mezinárodní číslo pro zablokování karet uložte si toto číslo do telefonu, abyste ho měli v zahraničí k dispozici. Pokud ztratíte pas nebo občanský průkaz, okamžitě o tom informujte Váš konzulát či ambasádu, kde zruší starý a vystaví Vám nový cestovní doklad. Pro další informace se obraťte na infolinku. Stěžujte si!! Máte-li problémy při dovolávání se některého z výše uvedených práv, měli byste si stěžovat! Pokud nevíte, kde si můžete stěžovat, kontaktujte své evropské spotřebitelské centrum nebo volejte infolinku pro spotřebitele EU, kde Vám poradí, kam se máte obrátit.

Průvodce cestovním pojištěním

Průvodce cestovním pojištěním Průvodce cestovním pojištěním ČESKÁ REPUBLIKA Nová pobočka v ČR PROČ je VÝHODNÉ uzavřít cestovní pojištění v Union pojišťovně? Protože jsme ODBORNÍKY na cestovní pojištění Union pojišťovna je skutečným

Více

Cestovní pojištění jako součást zájezdu a připojištění

Cestovní pojištění jako součást zájezdu a připojištění Cestovní pojištění jako součást zájezdu a připojištění POJISTNÉ PODMÍNKY PRO CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ JAKO SOUČÁSTI ZÁJEZDU A PŘIPOJIŠTĚNÍ (PP-FC-0910) Všeobecné pojistné podmínky (VP-FC-0910) 1. ÚVOD 1.1. My

Více

Příručka pro držitele Platební karty

Příručka pro držitele Platební karty Příručka pro držitele Platební karty Úvod Není nic příjemnějšího než chodit po světě volně, ničím se nezatěžovat a nechat se uchvátit tím, co nás zaujme. To platí nejen pro procházky přírodou, ale i pro

Více

EMIRATES PODMÍNKY PŘEPRAVY CESTUJÍCÍCH A ZAVAZADEL

EMIRATES PODMÍNKY PŘEPRAVY CESTUJÍCÍCH A ZAVAZADEL EMIRATES PODMÍNKY PŘEPRAVY CESTUJÍCÍCH A ZAVAZADEL (Pozn.: Pokud se nacházíte v USA, vztahují se na vás jiné Podmínky přepravy, viz www.emirates.com/us/english ) Vydáno: 10. května 2012 1 ÚVOD Jestliže

Více

Podmínky pro cestující Cestovní kanceláře FISCHER, a. s.

Podmínky pro cestující Cestovní kanceláře FISCHER, a. s. Podmínky pro cestující Cestovní kanceláře FISCHER, a. s. se sídlem Na Strži 65/1702, 140 62 Praha 4, IČ 26141647, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 6304 Zájezdy

Více

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY ZUNO BANK AG organizační složka PRO FYZICKÉ OSOBY NEPODNIKATELE

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY ZUNO BANK AG organizační složka PRO FYZICKÉ OSOBY NEPODNIKATELE VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY ZUNO BANK AG organizační složka PRO FYZICKÉ OSOBY NEPODNIKATELE 1. VŠEOBECNÁ USTANOVENÍ 3 1.1 VOP 3 1.2 ZUNO a Vy 3 2. KTERÉ ÚČTY/PODÚČTY JSOU VÁM K DISPOZICI? 3 2.1 ÚČET 3

Více

(a) Pravidla správného užívání, neboli PSU znamenají naše pravidla správného užívání dostupná na Zákaznickém portálu.

(a) Pravidla správného užívání, neboli PSU znamenají naše pravidla správného užívání dostupná na Zákaznickém portálu. Tyto Standardní podmínky se použijí na služby ACN popsané v článku 2. Na poskytování ostatních služeb ACN se mohou vztahovat dodatečné podmínky. Aktuální znění těchto Standardních podmínek je k nalezení

Více

Tento dokument je určen pouze klientům Českého vzdělávacího centra, je chráněný autorským zákonem a není povoleno jej dále jakkoliv šířit či

Tento dokument je určen pouze klientům Českého vzdělávacího centra, je chráněný autorským zákonem a není povoleno jej dále jakkoliv šířit či Aby se vám nesmáli, že platíte zbytečně víc, než ostatní Vybrané postupy, jak neplatit v roce 2013 ani o korunu víc, než ostatní Co před vámi chtějí zatajit: Praktické tipy, které vám pomohou vyjednat

Více

Všeobecné podmínky poskytování služeb elektronických komunikací prostřednictvím mobilních sítí společnosti Telefónica O2 Czech Republic, a.s.

Všeobecné podmínky poskytování služeb elektronických komunikací prostřednictvím mobilních sítí společnosti Telefónica O2 Czech Republic, a.s. Všeobecné podmínky poskytování služeb elektronických komunikací prostřednictvím mobilních sítí společnosti Telefónica O2 Czech Republic, a.s. vydané v souladu s 273 odst. 1 zákona č. 513/1991 Sb. (dále

Více

Předsmluvní informace ke krátkodobému cestovnímu pojištění

Předsmluvní informace ke krátkodobému cestovnímu pojištění Předsmluvní informace ke krátkodobému cestovnímu pojištění Pojistitel ERV pojišťovna, a. s. IČ 492 40 196, Křižíkova 237/36a, PSČ 186 00, Praha 8 Karlín, Česká republika, zapsaná v obch. rejstříku vedeném

Více

Rozsah předmětu plnění. Rozsah předmětu plnění je uveden v nabídce Uchazeče. Bc. Martin Víteček v.r. Miroslav Haluza v.r.

Rozsah předmětu plnění. Rozsah předmětu plnění je uveden v nabídce Uchazeče. Bc. Martin Víteček v.r. Miroslav Haluza v.r. Příloha č.1 MMOPP00BV5BE Rozsah předmětu plnění Rozsah předmětu plnění je uveden v nabídce Uchazeče. Za Objednatele Za Poskytovatele Bc. Martin Víteček v.r. Miroslav Haluza v.r. Všeobecné podmínky Všeobecné

Více

Allianz cestovní pojištění

Allianz cestovní pojištění Allianz cestovní pojištění Komplexní pojištění s neomezenými výdaji na léčení S vámi od A do Z 01.07.2015 NON-STOP asistenční služba: +420 241 170 000 OBSAH Předsmluvní informace k cestovnímu pojištění...

Více

ÚVĚROVÉ PODMÍNKY A OBCHODNÍ PODMÍNKY SLUŽBY UPDATE

ÚVĚROVÉ PODMÍNKY A OBCHODNÍ PODMÍNKY SLUŽBY UPDATE ÚVĚROVÉ PODMÍNKY A OBCHODNÍ PODMÍNKY SLUŽBY UPDATE Kód úvěrových podmínek: IUS114 0:33 Brozura_IUS114_H2.indd 2 11.09.14 04.09.14 13:50 10:33 Co byste měli vědět o svém úvěru? Vážený kliente, děkujeme

Více

POZNÁVACÍ ZÁJEZD DO LONDÝNA

POZNÁVACÍ ZÁJEZD DO LONDÝNA POZNÁVACÍ ZÁJEZD DO LONDÝNA Vážení rodiče, dovolujeme si Vám nabídnout pro Vaše dítě možnost zúčastnit se poznávacího pobytu v Anglii. Největším přínosem takovýchto pobytů je bezpochyby překonání strachu

Více

VŠEOBECNÉ PODMÍNKY PRO POSKYTOVÁNÍ VEŘEJNĚ DOSTUPNÝCH SLUŽEB ELEKTRONICKÝCH KOMUNIKACÍ SAZKAmobil

VŠEOBECNÉ PODMÍNKY PRO POSKYTOVÁNÍ VEŘEJNĚ DOSTUPNÝCH SLUŽEB ELEKTRONICKÝCH KOMUNIKACÍ SAZKAmobil VŠEOBECNÉ PODMÍNKY PRO POSKYTOVÁNÍ VEŘEJNĚ DOSTUPNÝCH SLUŽEB ELEKTRONICKÝCH KOMUNIKACÍ SAZKAmobil Tyto všeobecné podmínky (dále jen VOP ) jsou vydané v souladu s 63 zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických

Více

Život a zdraví si chráníme nedostatečně V pojištění mají Češi v Evropské unii stále co dohánět

Život a zdraví si chráníme nedostatečně V pojištění mají Češi v Evropské unii stále co dohánět www.cap.cz Přílohu připravila www.medialni.cz KOMERČNÍ PŘÍLOHA 15. LISTOPADU 2005 Život a zdraví si chráníme nedostatečně V pojištění mají Češi v Evropské unii stále co dohánět Nebýt pojištěn rovná se

Více

Všeobecné přepravní podmínky společnosti Wizz Air Hungary Kft. ČLÁNEK 1 DEFINICE

Všeobecné přepravní podmínky společnosti Wizz Air Hungary Kft. ČLÁNEK 1 DEFINICE Všeobecné přepravní podmínky společnosti Wizz Air Hungary Kft. ČLÁNEK 1 DEFINICE VY, VÁS, VÁM, VAŠE...: označuje osobu uvedenou v cestovním plánu vydaném naší leteckou společností po uhrazení celkové ceny

Více

Cestovní pojištění Sbaleno Nové pojištění na cesty od specialistů

Cestovní pojištění Sbaleno Nové pojištění na cesty od specialistů Cestovní pojištění Sbaleno Nové pojištění na cesty od specialistů Předsmluvní informace, pojistné podmínky www.ervpojistovna.cz Předsmluvní informace k cestovnímu pojištění Sbaleno Pojistitel Název: ERV

Více

SMLUVNÍ PODMÍNKY. VŠEOBECNÉ PODMÍNKY PRO POSKYTOVÁNÍ VEŘEJNĚ DOSTUPNÝCH SLUŽEB ELEKTRONICKÝCH KOMUNIKACÍ společnosti O2 Czech Republic a.s.

SMLUVNÍ PODMÍNKY. VŠEOBECNÉ PODMÍNKY PRO POSKYTOVÁNÍ VEŘEJNĚ DOSTUPNÝCH SLUŽEB ELEKTRONICKÝCH KOMUNIKACÍ společnosti O2 Czech Republic a.s. SMLUVNÍ PODMÍNKY VŠEOBECNÉ PODMÍNKY PRO POSKYTOVÁNÍ VEŘEJNĚ DOSTUPNÝCH SLUŽEB ELEKTRONICKÝCH KOMUNIKACÍ společnosti O2 Czech Republic a.s. Vydané v souladu s ustanovením 63 zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických

Více

Důležité informace o organizaci dopravy, ubytování, rozsahu a kvality služeb,

Důležité informace o organizaci dopravy, ubytování, rozsahu a kvality služeb, o organizaci dopravy, ubytování, rozsahu a kvality služeb, které jsou součástí Smlouvy o zájezdu a Smluvních podmínek Letecká doprava Lety nabízené pořadatelem (dále také jen CK) jsou provozovány renomovanými

Více

PŘEPRAVNÍ PODMÍNKY 1 VŠEOBECNĚ 1.1 DEFINICE 1.2 ROZSAH PŮSOBNOSTI 2 PŘEPRAVNÍ PODMÍNKY PRO CESTUJÍCÍ A ZAVAZADLA V LETECKÉ DOPRAVĚ 2.1 LETENKA 2.

PŘEPRAVNÍ PODMÍNKY 1 VŠEOBECNĚ 1.1 DEFINICE 1.2 ROZSAH PŮSOBNOSTI 2 PŘEPRAVNÍ PODMÍNKY PRO CESTUJÍCÍ A ZAVAZADLA V LETECKÉ DOPRAVĚ 2.1 LETENKA 2. PŘEPRAVNÍ PODMÍNKY 1 VŠEOBECNĚ 1.1 DEFINICE 1.2 ROZSAH PŮSOBNOSTI 2 PŘEPRAVNÍ PODMÍNKY PRO CESTUJÍCÍ A ZAVAZADLA V LETECKÉ DOPRAVĚ 2.1 LETENKA 2.2 PŘERUŠENÍ CESTY 2.3 JÍZDNÉ 2.4 ZAJIŠTĚNÍ MÍSTA 2.5 POVINNOSTI

Více

Všeobecné podmínky pro pronájmy vozidel

Všeobecné podmínky pro pronájmy vozidel půjčovna kontejnerových a dodávkových vozidel a vozíků do 3,5t Jan Mika sdružení Auto cont Provozovna: Drahy 516, 768 11 Chropyně IČ: 15244172 DIČ:CZ491119002 Tel./fax: 573 355 227 mobil: 603 532 528,

Více

Všeobecné smluvní podmínky účasti na zájezdech cestovní kanceláře Akvila Travel, s.r.o.

Všeobecné smluvní podmínky účasti na zájezdech cestovní kanceláře Akvila Travel, s.r.o. Všeobecné smluvní podmínky účasti na zájezdech cestovní kanceláře Akvila Travel, s.r.o. 1. ÚVODNÍ USTANOVENÍ 1.1 Tyto Všeobecné smluvní podmínky (dále jen Podmínky) jsou platné na všechny zájezdy, pobyty

Více

Důležité informace. Vycestování z ČR

Důležité informace. Vycestování z ČR Důležité informace Cestovní kancelář ReadyGo je pojištěna proti úpadku dle povinnosti vyplývající ze zákona č. 159/1999 Sb. (povinné smluvní pojištění) u České Podnikatelské Pojišťovny, a.s. Vycestování

Více

1. Základní ustanovení

1. Základní ustanovení Smluvní podmínky pro půjčky poskytované společností Ferratum Czech s.r.o., Praha 5 - Stodůlky, Bavorská 856/14, PSČ 155 00, zapsanou v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka

Více

SMLUVNÍ PODMÍNKY VŠEOBECNÉ PODMÍNKY PRO POSKYTOVÁNÍ O2 PŘEDPLACENÉ SLUŽBY

SMLUVNÍ PODMÍNKY VŠEOBECNÉ PODMÍNKY PRO POSKYTOVÁNÍ O2 PŘEDPLACENÉ SLUŽBY SMLUVNÍ PODMÍNKY VŠEOBECNÉ PODMÍNKY PRO POSKYTOVÁNÍ O2 PŘEDPLACENÉ SLUŽBY Vydané v souladu s ustanovením 63 zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích a o změně některých souvisejících zákonů

Více

Platnost a účinnost od 01. 07. 2014

Platnost a účinnost od 01. 07. 2014 VŠEOBECNÉ PODMÍNKY PRO POSKYTOVÁNÍ VEŘEJNĚ DOSTUPNÝCH SLUŽEB ELEKTRONICKÝCH KOMUNIKACÍ VINATEL Vydané v souladu s ustanovením 63 zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích a o změně některých

Více

OBECNÉ PŘEPRAVNÍ PODMÍNKY... 3 1 DEFINICE POUŽITÝCH POJMŮ... 3 Agent/IATA agent... 3 IATA (International Air Transport Association)... 3 Dopravce...

OBECNÉ PŘEPRAVNÍ PODMÍNKY... 3 1 DEFINICE POUŽITÝCH POJMŮ... 3 Agent/IATA agent... 3 IATA (International Air Transport Association)... 3 Dopravce... OBECNÉ PŘEPRAVNÍ PODMÍNKY... 3 1 DEFINICE POUŽITÝCH POJMŮ... 3 Agent/IATA agent... 3 IATA (International Air Transport Association)... 3 Dopravce... 3 Operující letecký dopravce... 3 Codesharový let...

Více

Všeobecné podmínky poskytování služeb freesat

Všeobecné podmínky poskytování služeb freesat Všeobecné podmínky poskytování služeb freesat společností UPC DTH S.à r.l. se sídlem 2 rue Peternelchen, L-2370 Howald, Lucemburské velkovévodství, zapsané v lucemburském obchodním rejstříku Registre de

Více

CIT 2/2009 RODINNÉ POJIŠTĚNÍ PRO CESTY A POBYT

CIT 2/2009 RODINNÉ POJIŠTĚNÍ PRO CESTY A POBYT CIT 2/2009 RODINNÉ POJIŠTĚNÍ PRO CESTY A POBYT RÁMCOVÁ POJISTNÁ SMLOUVA /POJISTKA č. CIT 2/2009 Úplné znění Rámcové pojistné smlouvy/pojistky č. CIT 2/2009 ve znění následných dodatků Smlouvu uzavírají

Více