Microsoft Apps - Uživatelská příručka

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Microsoft Apps - Uživatelská příručka"

Transkript

1 Microsoft Apps - Uživatelská příručka 1. vydání

2 2 Aplikace Microsoft Aplikace Microsoft Sada Aplikace Microsoft obsahuje kancelářské aplikace Microsoft pro telefon Nokia se softwarem verze Chcete-li zjistit, jakou máte verzi softwaru, zadejte na číselníku kód *#0000#. K dispozici jsou následující aplikace: Microsoft Lync 2010 Mobile Microsoft OneNote Microsoft Document Connection Microsoft PowerPoint Broadcast Sada Aplikace Microsoft zahrnuje také funkci Nokia Conference Call integrovanou do pozvánek ke schůzkám a konferenčním hovorům. K telekonferenci se můžete připojit jediným klepnutím na kalendář. K práci se sadou Aplikace Microsoft je zpravidla nutné datové spojení. Používání služeb nebo stahování obsahu může vyžadovat přenos velkého množství dat, který může být zpoplatněn. Sadu Aplikace Microsoft lze provozovat v podnikové síti nebo koupit jako službu v rámci služeb Office 365. Dostupnost služeb Microsoft Office 365 se může lišit podle oblasti. Stažení a instalace sady Aplikace Microsoft Možnosti stažení: Aplikace pro aktualizaci softwaru v telefonu Sada Nokia Suite v počítači Po nainstalování musíte telefon nechat restartovat nebo ho po vyzvání restartovat ručně. Instalace pomocí klienta pro aktualizaci softwaru 1 Zvolte možnost >. 2 Zvolte možnost > Označit aktualizace. 3 Vyberte v seznamu sadu Aplikace Microsoft. 4 Možností Restartovat dokončete aktualizaci a restartujte telefon. Instalace pomocí sady Nokia Suite 1 Kabelem USB připojte telefon k počítači a spusťte v počítači sadu Nokia Suite. 2 Zvolte možnost. 3 Po zvolení možnosti Otevřít uvidíte aktualizace dostupné pro váš telefon.

3 Začínáme 3 4 Zvolte možnost Aplikace Microsoft > Instalovat. 5 Přihlaste se k účtu Nokia a postupujte podle pokynů zobrazených v počítači. Začínáme Informace o zahájení práce se sadou Aplikace Microsoft. Konfigurace sady Aplikace Microsoft 1 Vyberte na domovské obrazovce nástroj. 2 Napište ovou adresu a heslo k firemnímu účtu nebo účtu služby Office Napište název firemní domény a uživatelské jméno (jsou-li k dispozici). 4 Zvolte možnost Přihlásit se. Po nakonfigurování aplikací můžete tento widget z domovské obrazovky odebrat. Připojení k sadě Aplikace Microsoft Nastavení sady Aplikace Microsoft vyžaduje obslužné prostředí Microsoft. Pomocí následujících nastavení můžete konfigurovat aplikace Exchange ActiveSync, Lync 2010 a SharePoint. Další informace zjistíte u oddělení IT. Po nakonfigurování účtu sady Aplikace Microsoft vyberte v zobrazení Nakonfigurované služby: aplikaci a zvolte možnost Spustit. Pokud aplikace není úspěšně nakonfigurována, můžete ji vybrat v zobrazení Služby nenastaveny nastavit ji a zvolit možnost Připojit. Pokud chcete synchronizovat aplikaci OneNote se službou SkyDrive, musíte namapovat účet Windows Live do telefonu. Nastavení aplikace Exchange ActiveSync Server: Webová adresa firemního serveru služby Exchange ActiveSync nebo serveru služby Office 365. Doména: Název domény přiřazený vaší firmě. Uživatelské jméno: Uživatelské jméno pro firemní síť. Podle nastavení firemního systému budete možná muset nastavit některé nebo všechny z následujících parametrů aplikace Lync: Nastavení aplikace Lync 2010 Přihlašovací adresa aplikace Lync: Přihlašovací adresa pro systém Lync. Doména: Název domény přiřazený vaší firmě. Uživatelské jméno: Uživatelské jméno pro firemní síť.

4 4 Microsoft Lync 2010 Interní zjišťovací server Webová adresa interního firemního serveru Lync discovery nebo serveru služby Office 365. Externí zjišťovací server Webová adresa externího firemního serveru Lync discovery nebo serveru služby Office 365. Nastavení služby SharePoint Adresa UAG URL serveru SharePoint: Webová adresa firemního serveru Unified Access Gateway. Server SharePoint: Webová adresa primárního firemního serveru služby SharePoint nebo serveru služby Office 365. Doména: Název domény přiřazený vaší firmě. Uživatelské jméno: Uživatelské jméno pro firemní síť. Microsoft Lync 2010 Informace o práci s aplikaci Microsoft Lync Aplikace Microsoft Lync 2010 Zvolte možnost >. Aplikace Microsoft Lync 2010 je součástí sady Aplikace Microsoft pro systém Nokia Belle, které přenáší hlavní podnikové aplikace Microsoft do inteligentních telefonů Nokia Belle. Lync je jednotné prostředí pro informace o přítomnosti, chat, hlasové hovory a schůzky online. Všechny kontakty jsou sdíleny mezi prostředími Lync 2010, Exchange 2010 a Sharepoint Veškerá komunikace prochází serverem Lync Server Službu Lync můžete využívat v těchto prostředích: Počítačový klient Mobilní klient Stolní telefony Přístup z pevných linek po zavolání Klient Lync Mobile je poskytován k používání s aplikací Microsoft Lync Server 2010 (v prostorách firmy) nebo službou Office 365 (Lync Online) s platnou licencí. Chcete-li používat verzi aplikace Lync Mobile v prostorách firmy, musíte mít nainstalovánu aktualizaci Lync Server 2010 Mobility Service Update. Licence k softwaru Lync Server 2010 nebo Lync Online je zpravidla poskytována firemním uživatelům.

5 Microsoft Lync Používání této služby nebo stahování obsahu může vyžadovat přenos velkého množství dat, který může být zpoplatněn. Přihlášení 1 Zvolte možnost >. 2 Vyplňte pole Přihlašovací adresa a Heslo. K přihlašování zpravidla slouží vaše úplná ová adresa. 3 Pokud používáte verzi aplikace Lync 2010 v prostorách firmy, vyplňte pole Uživatelské jméno a Doména. Další informace zjistíte u oddělení IT. 4 Zvolte možnost Přihlásit se. Pokud se přihlášení nezdaří z důvodu dočasné chyby, například chyby sítě, pokusí se aplikace Lync 2010 přihlásit znovu. Pokud jde o trvalou chybu, například nesprávné uživatelské jméno, zobrazí systém upozornění. Potvrďte upozornění, upravte přihlašovací údaje a přihlaste se znovu. 5 Pokud chcete pro připojování ke schůzkám používat své mobilní číslo, napište své telefonní číslo i s kódem země a zvolte možnost Další. Pokud je na vašem účtu Lync Mobile povolena služba Enterprise Voice, můžete podle hodnot nastavených správcem vidět možnost Volat přes práci, Přesměrování volání nebo obě možnosti. 6 Zvolte možnost Hotovo. Po prvním přihlášení k aplikaci Lync 2010 budou údaje vašeho účtu uloženy a nebudete je muset vypisovat při každém přihlášení. Odhlášení od aplikace Lync 2010 Zvolte možnost > Odhlásit se. Kontakty a informace o přítomnosti Zvolte možnost > a. Na kartě Zobrazit kontakty jsou zobrazeny všechny kontakty, seskupené do různých kategorií, které nazýváme skupiny kontaktů. Když se v telefonu přihlásíte do aplikace Lync 2010, automaticky aktualizuje seznam kontaktů v telefonu podle seznamu kontaktů aplikace Lync 2010 v počítači. Získáte také přístup ke kontaktům uloženým ve firemním adresáři. Hledání kontaktů Zvolte možnost a začněte psát jméno kontaktu.

6 6 Microsoft Lync 2010 Zobrazení karty kontaktu Rozbalte skupinu kontaktů a vyberte kontakt. Nastavení stavu přítomnosti nebo napsání poznámky V oblasti s uvedeným stavem přítomnosti vyberte stav nebo napište poznámku. Aplikace Lync 2010 stav aktualizuje podle kalendáře aplikace Microsoft Outlook. Přidávání kontaktů 1 Zvolte možnost a začněte psát jméno kontaktu. 2 Vyberte kontakt, zvolte možnost > Přidat kontakt... a vyberte skupinu, do které chcete kontakt přidat. Odebírání kontaktů 1 Rozbalte skupinu kontaktů a vyberte kontakt, který chcete odebrat. 2 Zvolte možnost > Odebrat kontakt... Odeslání u nebo textové zprávy kontaktu Rozbalte skupinu kontaktů, vyberte kontakt a zvolte možnost Odeslat nebo Odeslat text. Odeslání zprávy chatu Aplikace Lync 2010 umožňuje posílat zprávy chatu jednomu nebo více lidem. Zprávy můžete posílat osobám ze seznamu kontaktů v telefonu a z firemního adresáře. Zvolte možnost > a. 1 Rozbalte skupinu kontaktů a vyberte kontakt. 2 V části Odeslat rychlou zprávu vyberte identifikátor Lync kontaktu. 3 Napište zprávu a zvolte možnost. 4 Pro ukončení chatové konverzace s kontaktem zvolte možnost > Ukončit konverzaci. Tip: Při ukončení bude konverzace odstraněna ze seznamu Zobrazit konverzace. Pokud konverzaci na své straně neukončíte, bude uložena do seznamu Zobrazit konverzace. Později ji můžete z tohoto seznamu odstranit. Odeslání místa vašeho pobytu 1 V okně konverzace zvolte možnost > Odeslat místo. 2 Zkontrolujte svou polohu na mapě a zvolte možnost Odeslat. Aplikace Lync 2010 odešle zprávu chatu s vaší polohou a odkazem na mapu.

7 Microsoft Lync Tip: Můžete také přidat vlastní popisek, například název firmy nebo ulice, které kontaktu s rozpoznáním místa pomohou. Tato funkce není dostupná ve všech zemích nebo regionech. Přidání kontaktu do konverzace V okně konverzace zvolte možnost a vyberte kontakt. Nového účastníka můžete do konverzace přizvat kdykoli, ale do probíhající chatové konverzace můžete kontakty přidávat pouze po jednom. Přepínání mezi probíhajícími konverzacemi V okně konverzace zvolte možnost > Zobrazit konverzace a vyberte konverzaci, do které chcete přejít. Tip: Konverzace, na které jste nereagovali, jsou zobrazeny na domovské obrazovce. Posílání konverzací em 1 V okně konverzace zvolte možnost > Odeslat jako . 2 Napište požadované informace a pošlete zprávu. Volání Zvolte možnost >. Pokud je na vašem účtu Lync povolena služba Enterprise Voice a je nastavena možnost Volat přes práci, můžete z mobilního telefonu volat na místní i mezinárodní telefonní čísla přes server Lync. K funkci Volat přes práci můžete přistupovat přes kartu kontaktu, okno konverzace nebo číselník. Volání Lync z karty kontaktu 1 Zvolte možnost. 2 Rozbalte skupinu kontaktů a vyberte kontakt, kterému chcete volat. 3 V části Volat přes práci vyberte identifikátor Lync nebo telefonní číslo kontaktu. 4 Přijměte příchozí volání serveru Lync. Volání Lync z okna konverzace 1 Zvolte možnost. 2 Přijměte příchozí volání serveru Lync. Volání Lync z číselníku 1 Zvolte možnost. 2 Napište telefonní číslo včetně předčíslí.

8 8 Microsoft Lync Zvolte možnost. 4 Přijměte příchozí volání serveru Lync. Pokud pro váš účet Lync není služba Enterprise Voice povolena, můžete z mobilního telefonu volat kontaktům ze seznamu jako při běžném volání podle ceníku operátora. Mobilní volání 1 Zvolte možnost. 2 Rozbalte skupinu kontaktů a vyberte kontakt, kterému chcete volat. 3 Vyberte telefonní číslo kontaktu. Služba Lync 2010 slouží i k přístupu k hlasové schránce pro firemní telefonní číslo (pokud vaše firma podporuje firemní schránky). Přístup k firemní schránce Zvolte možnost >. Tato funkce hlasové schránky se liší od hlasové schránky v mobilním telefonu. K přístupu k hlasové schránce, do které ukládají vzkazy osoby volající přímo na váš mobilní telefon, slouží postup zadaný operátorem. Připojení ke schůzce 1 Otevřete v kalendáři pozvánku služby Lync na schůzku a zvolte možnost Připojit se ke schůzce Lync. Podle nastavení schůzky organizátorem můžete čekat v předsálí na přizvání nebo se ke schůzce připojit ihned. 2 Chcete-li se připojit ke schůzce, přijměte příchozí volání serveru Lync. Můžete hovořit, poslouchat zvuk a účastnit se chytových konverzací, neuvidíte však obsah, který může být při schůzce Lync sdílen. 3 Chcete-li schůzku ukončit, zvolte možnost > Ukončit schůzku. I v případě, že služba Enterprise Voice není pro váš účet Lync povolena, se můžete ke schůzkám Lync připojovat přes telefon. Další informace zjistíte u oddělení IT. Změna nastavení Nastavení různých funkcí softwaru Lync můžete kdykoli změnit. Chcete-li měnit nastavení funkce Voice, musíte být přihlášeni k softwaru Lync Mobile. Zvolte možnost > a > Nastavení. Změna přihlašovací adresy a hesla Zvolte možnost a upravte svou přihlašovací adresu a heslo.

9 Microsoft OneNote 9 Změna chování při spuštění Zvolte možnost a zaškrtněte nebo zrušte zaškrtnutí políčka Spustit aplikaci Lync při zapnutí telefonu. Tato funkce je k dispozici pouze pro budoucí verze sady Aplikace Microsoft pro systém Nokia Belle. Přidání telefonního čísla pro připojování ke schůzkám Ujistěte se, že jste přihlášeni k účtu Lync, zvolte možnost a do pole Moje číslo mobilního telefonu napište telefonní číslo včetně předvolby země. Zapnutí a vypnutí funkce Volat přes práci 1 Ujistěte se, že jste přihlášeni k účtu Lync a že je pro účet nakonfigurována funkce Enterprise Voice a Volat přes práci. 2 Zvolte možnost. 3 Přesuňte posuvník Volat přes práci na vhodné místo. Tip: Když je zapnuta funkce Volat přes práci, volá váš telefon místní i mezinárodní hovory přes server Lync Server Změna nastavení Přesměrování volání 1 Ujistěte se, že jste přihlášeni k účtu Lync a že je pro účet nakonfigurována funkce Enterprise Voice a Přesměrování volání. 2 Zvolte možnost a změňte následující nastavení: Chcete-li zapnout nebo vypnout funkci Přesměrování volání, přesuňte posuvník Přesměrování volání do vhodné polohy. Chcete-li nastavit číslo, na které budou vaše hovory přesměrovány, zkontrolujte, zda je zapnuta funkce Přesměrování volání a v seznamu Přesměrovat moje volání na vyberte vhodnou možnost. Chcete-li toto nastavení změnit, musí být zapnuta funkce Přesměrování volání. Chcete-li nastavit, aby všechny příchozí hovory Lync současně vyzváněly i na dalším čísle, zkontrolujte, zda je zapnuta funkce Přesměrování volání a vyberte vhodnou možnost v seznamu Souběžné vyzvánění. Chcete-li toto nastavení změnit, musí být zapnuta funkce Přesměrování volání. Microsoft OneNote Informace o vytváření a úpravách poznámek v telefonu. Aplikace Microsoft OneNote Zvolte možnost >.

10 10 Microsoft OneNote V aplikaci Microsoft OneNote můžete v telefonu se systémem Nokia Belle vytvářet a upravovat poznámky. K poznámkám můžete přidávat obrázky a formátovat jejich text. Kromě místního ukládání poznámek do telefonu můžete poznámkové bloky OneNote 2010 otevírat, prohlížet a upravovat ve službě Windows Live SkyDrive. Poznámkové bloky jsou automaticky synchronizovány. Chcete-li své poznámky otevřít a sdílet ve službě SkyDrive, musíte se přihlásit pomocí bezplatného identifikátoru Windows Live. Poznámkové bloky a jejich oddíly vám usnadňují uspořádávání dokumentů. Každý poznámkový blok se skládá z jednoho nebo více oddílů. Oddíly obsahují stránky, které jsou vlastními dokumenty OneNote. Vytvoření identifikátoru služby Windows Live S identifikátorem Windows Live a heslem můžete z telefonu i z počítače přistupovat ke službám Microsoft, například Windows Live SkyDrive. Přejděte na stránku signup.live.com a postupujte podle zobrazených pokynů. Identifikátor Windows Live ID již máte, pokud máte některý z následujících účtů: Hotmail Vlastní ová adresa zaregistrovaná jako identifikátor Windows Live Messenger SkyDrive MSN Zune Pass Xbox LIVE Vytváření poznámek Když se přihlásíte ke službě OneNote, uvidíte v telefonu poznámkové bloky ze služby Windows Live SkyDrive. Pokud žádné poznámkové bloky nemáte, vytvoří služba blok Osobní (web). Pomocí mobilního klienta OneNote můžete vytvářet a měnit stránky, ale nemůžete vytvářet ani měnit bloky nebo oddíly. Bloky a oddíly můžete vytvářet v počítači nebo pomocí webové aplikace a synchronizovat je do inteligentního telefonu Nokia Belle pomocí služby SkyDrive. Zvolte možnost >. Vytváření poznámek ve službě SkyDrive Napište svůj identifikátor Windows Live a heslo a zvolte možnost Přihlásit se.

11 Microsoft OneNote 11 Chcete-li napsat poznámku bez přihlašování, můžete ji napsat do vytvořeného bloku Osobní. Všechny vytvořené poznámky budou umístěny v telefonu. Vytváření poznámek v telefonu Zvolte možnost přeskočte tento krok.. Vytváření rychlých poznámek Zvolte možnost. Vytváření poznámek do existujícího bloku Otevřete oddíl bloku a zvolte možnost. Aplikace OneNote pomocí oddílů Osobní (web) a Nezařazené poznámky synchronizuje poznámky do služby SkyDrive, proto tyto oddíly neodstraňujte ani nepřejmenovávejte. Odstraňování poznámek 1 Zvolte možnost >. 2 Vyberte a podržte poznámku a zvolte možnost Odstranit stránku. Poznámkové bloky a oddíly můžete odstraňovat pomocí aplikace Microsoft OneNote 2010 v počítači se systémem Windows nebo pomocí webové aplikace OneNote. Skrytí sdílených poznámkových bloků V telefonu jsou zobrazeny i poznámkové bloky jiných uživatelů, kteří je s vámi ve službě SkyDrive sdílejí. Takové bloky můžete skrýt. 1 Zvolte možnost >. 2 Zvolte možnost > Nastavení. 3 V oddílu Poznámkové bloky SkyDrive přepněte hodnotu požadovaného bloku na Vyp.. Uspořádání poznámek Poznámky uložené ve službě Windows Live SkyDrive můžete uspořádávat pomocí aplikace Microsoft OneNote 2010 v počítači se systémem Windows nebo pomocí webové aplikace OneNote. Máte k dispozici například následující akce: Ukládání poznámek do archivu a přesouvání Posílání poznámek Vytváření a odstraňování poznámkových bloků a oddílů

12 12 Microsoft Document Connection Změna barvy poznámkového bloku Synchronizace poznámek Poznámkový blok, který chcete otevřít v telefonu, musí být uložen ve službě Windows Live SkyDrive. Můžete použít dva způsoby: vytvořit poznámkové bloky na webu SkyDrive pomocí webové aplikace OneNote, sdílet poznámkové bloky ve službě SkyDrive pomocí aplikace Microsoft OneNote 2010 v počítači se systémem Windows. Synchronizace poznámek ve službě SkyDrive s telefonem Přihlaste se k aplikaci OneNote v telefonu a otevřete své poznámkové bloky ve službě SkyDrive. Synchronizace poznámek z telefonu do služby SkyDrive Pokud se při prvním spuštění aplikace OneNote nepřihlásíte, budou poznámky uloženy v telefonu a nebudou synchronizovány se službou SkyDrive. Zvolte možnost > Synchronizovat do služby SkyDrive. Microsoft Document Connection Informace o správě dokumentů v telefonu. Aplikace Microsoft Document Connection Aplikace Document Connection slouží ke správě dokumentů v telefonu. Díky ní můžete zobrazit všechny soubory uložené v telefonu a přílohy ů. Aplikace Document Connection slouží také k přístupu k firemním serverům Microsoft SharePoint 2010 ve firemní síti nebo ve službě Microsoft Office 365 a k zobrazování a sdílení všech v nich uložených dokumentů. Pro přístup ke službě SharePoint potřebujete zabezpečený přístup k síti, například přes virtuální soukromou síť Nokia Belle nebo přes server Unified Access Gateway. Na serveru SharePoint jsou zobrazeny všechny soubory, ale v zobrazení oblíbených jsou uvedeny pouze soubory následujících typů: PowerPoint Word Excel PDF 1 Zvolte možnost >.

13 Microsoft Document Connection 13 2 Chcete-li nyní otevřít server SharePoint, zvolte možnost Ano. Chcete-li tento krok vynechat a otevřít server SharePoint později, zvolte možnost Ne. Na panelu nástrojů ve spodní části obrazovky najdete dvě karty: Oblíbené dokumenty a Místa. Chcete-li prozkoumat obsah serveru SharePoint, vyberte server SharePoint na kartě Místa. Na kartě Místa najdete oblíbené servery SharePoint, dokumenty uložené v paměti telefonu (Místní), přílohy ů a nedávno zobrazené servery SharePoint. Na kartě Oblíbené dokumenty jsou uvedeny všechny dokument z míst označených jako oblíbená. V zobrazení Průzkumník SharePoint najdete složky, dokumenty a další obsah. Dostupnost služeb Microsoft Office 365 se může v jednotlivých oblastech lišit. Řazení a filtrování dokumentů Dokumenty na kartách Oblíbené dokumenty i Místa můžete podle potřeby řadit a filtrovat. Řazení dokumentů Zvolte možnost > > Řadit podle data, Řadit podle názvu nebo Řadit podle místa. Filtrování dokumentů Zvolte možnost >, nebo. Tip: Chcete-li použité filtry odstranit, zvolte možnost. Otevření dokumentu 1 Zvolte možnost > >. Dokument můžete vybrat také v zobrazení Průzkumník SharePoint. 2 Vyberte dokument, který chcete otevřít. 3 Pokud je seznam dokumentů prázdný, otevřete server SharePoint a označte ho jako oblíbený. Dokumenty budou přidány do seznamu. Otevření serveru SharePoint a označení jako oblíbeného Když otevřete server SharePoint, bude přidán na kartu Místa. Místo můžete označit jako oblíbené. Dokumenty z tohoto místa pak budou uvedeny i v seznamu Oblíbené dokumenty. Zvolte možnost >.

14 14 Microsoft PowerPoint Broadcast Otevření serveru SharePoint Zvolte možnost > Otevřete adresu URL a napište webovou adresu serveru SharePoint. Označení místa jako oblíbeného Zvolte možnost >. Když místo označíte jako oblíbené, budou vlastnosti dokumentů uloženy do seznamu Oblíbené dokumenty. Ušetříte tak energii baterie a poplatky za přenos dat. Při otevření dokumentu bude dokument stažen do telefonu. Dokumenty na serveru SharePoint můžete kdykoli aktualizovat. Dokumenty můžete synchronizovat, abyste si byli jisti, že máte v telefonu nejnovější verzi dokumentu. Synchronizace nejnovějšího dokumentu do telefonu Zvolte možnost > Synchr.. Sdílení dokumentů Chcete-li dokument sdílet, můžete poslat odkaz na dokument umístěný na serveru SharePoint nebo samotný dokument jako přílohu, pokud je dokument umístěn v telefonu. Posílání odkazů Vyberte a podržte dokument a zvolte možnost Odeslat odkaz. Poslání dokumentu v příloze Vyberte a podržte dokument a zvolte možnost Odeslat jako přílohu. Microsoft PowerPoint Broadcast Informace o službě Microsoft PowerPoint Broadcast. Zobrazení vysílání aplikace PowerPoint Služba Microsoft PowerPoint Broadcast slouží k prohlížení prezentací PowerPoint v telefonu, přičemž přednášející spouští prezentaci na dálku pomocí služby PowerPoint Broadcast Service na serveru SharePoint nebo Windows Live. K zobrazení prezentace nemusí být v telefonu nainstalována aplikace PowerPoint. Přednášející vám musí z počítače připojeného k webu poslat odkaz na vysílání. 1 Jakmile obdržíte nebo chat s odkazem, vyberte odkaz. Systém spustí aplikaci PowerPoint Broadcast.

15 2 Klepnutím na displej získáte přístup k ovládání. Microsoft PowerPoint Broadcast 15

Uživatelská příručka BlackBerry Internet Service

Uživatelská příručka BlackBerry Internet Service BlackBerry Internet Service Verze: 2.5 SWDT228826-291226-0617042504-010 Obsah Začínáme...3 BlackBerry Internet Service základy webových stránek...3 Řešení potíží s BlackBerry Internet Service webovými

Více

Rychlé nastavení mobilní aplikace Novell Vibe

Rychlé nastavení mobilní aplikace Novell Vibe Rychlé nastavení mobilní aplikace Novell Vibe Březen 2015 Začínáme Mobilní přístup na portál Novell Vibe může správce portálu Vibe deaktivovat. Pokud nemůžete přistupovat k mobilnímu rozhraní Vibe podle

Více

8. E-mail, kalendář a kontakty kdekoliv a kdykoliv. Verze dokumentu: 1.0 Autor: Marián Henč, Microsoft Časová náročnost: 25 minut

8. E-mail, kalendář a kontakty kdekoliv a kdykoliv. Verze dokumentu: 1.0 Autor: Marián Henč, Microsoft Časová náročnost: 25 minut 8. E-mail, kalendář a kontakty kdekoliv a kdykoliv Verze dokumentu: 1.0 Autor: Marián Henč, Microsoft Časová náročnost: 25 minut Úvod Pro úspěšnou realizaci tohoto scénáře budete pracovat jako uživatel

Více

Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4

Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4 Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4 Úvod k instalaci Tato instalační příručka je určena uživatelům objednávkového modulu Offline VetShop verze 3.4. Obsah 1. Instalace modulu Offline VetShop...

Více

2014 Electronics For Imaging. Informace obsažené v této publikaci jsou zahrnuty v Právním upozornění pro tento produkt.

2014 Electronics For Imaging. Informace obsažené v této publikaci jsou zahrnuty v Právním upozornění pro tento produkt. 2014 Electronics For Imaging. Informace obsažené v této publikaci jsou zahrnuty v Právním upozornění pro tento produkt. 23 června 2014 Obsah 3 Obsah...5 Přístup k programu...5 Poštovní schránky...5 Připojování

Více

BlackBerry Internet Service. Verze:: 4.5.1. Uživatelská příručka

BlackBerry Internet Service. Verze:: 4.5.1. Uživatelská příručka BlackBerry Internet Service Verze:: 4.5.1 Uživatelská příručka Vydáno: 2014-01-08 SWD-20140108174357315 Obsah 1 Začínáme... 7 Plány služeb odesílání zpráv služby BlackBerry Internet Service... 7 Základy...7

Více

STRUč Ná Př íruč KA pro Windows Vista

STRUč Ná Př íruč KA pro Windows Vista STRUč Ná Př íruč KA pro Windows Vista OBSAH Kapitola 1: SYSTéMOVé POžADAVKY...1 Kapitola 2: INSTALACE SOFTWARU TISKáRNY V SYSTéMU WINDOWS...2 Instalace softwaru pro lokální tisk... 2 Instalace softwaru

Více

F-Secure Mobile Security for Windows Mobile

F-Secure Mobile Security for Windows Mobile F-Secure Mobile Security for Windows Mobile 1. Instalace a aktivace Předchozí verze Instalace Aktivace Pokud máte nainstalovanou předchozí verzi aplikace F-Secure Mobile Security, je třeba ji ukončit.

Více

Share online 3.1. 1. vydání

Share online 3.1. 1. vydání Share online 3.1 1. vydání 2008 Nokia. Všechna práva vyhrazena. Nokia, Nokia Connecting People a Nseries jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Nokia Corporation. Nokia tune

Více

Instalační příručka pro Windows Vista

Instalační příručka pro Windows Vista Instalační příručka pro Windows Vista Než je možno tiskárnu použít, musíte připravit hardware a instalovat ovladač. Ve Stručném návodu k obsluze a v této Instalační příručka pro Windows Vista naleznete

Více

REGISTRACE UŽIVATELE

REGISTRACE UŽIVATELE OBCHODOVÁNÍ S POVOLENKAMI REJSTŘÍK UNIE REGISTRACE UŽIVATELE Stručná uživatelská příručka Obsah Spuštění aplikace... 2 Přihlášení a odhlášení... 3 Vytvoření uživatelského účtu ECAS a přidání čísla mobilního

Více

Software Capture Pro. Začínáme. A-61640_cs

Software Capture Pro. Začínáme. A-61640_cs Software Capture Pro Začínáme A-61640_cs Začínáme se softwarem Kodak Capture Pro Software a Capture Pro Limited Edition Instalace softwaru: Kodak Capture Pro Software a Network Edition... 1 Instalace softwaru:

Více

IceWarp Outlook Sync Rychlá příručka

IceWarp Outlook Sync Rychlá příručka IceWarp Mail server 10 IceWarp Outlook Sync Rychlá příručka Verze 10.4 Printed on 20 September, 2011 Instalace Prostudujte si před instalací Na cílové pracovní stanici musí být nainstalovaný program Microsoft

Více

QCZ2631 A639. Průvodce 15G06A2451Z0

QCZ2631 A639. Průvodce 15G06A2451Z0 QCZ63 A639 Průvodce 5G06A45Z0 SD SD Seznámení s MyPal Přední část Boční část Indikátor napájení/oznámení Činnost Oznámení MyPal A636: Bluetooth / Wi-Fi / GPS dioda MyPal A63: Bluetooth/GPS dioda Bluetooth

Více

Mobilní skener Eye-Fi Stručná uživatelská příručka

Mobilní skener Eye-Fi Stručná uživatelská příručka Mobilní skener Eye-Fi Stručná uživatelská příručka Funkce skeneru Eye-Fi Skenování dokumentů a odesílání souborů do počítače (s nainstalovanou aplikací Eye-Fi Center) Naskenujte dokument Naskenovaný obraz

Více

Push to talk. 1. vydání

Push to talk. 1. vydání Push to talk 1. vydání 2008 Nokia. Všechna práva vyhrazena. Nokia, Nokia Connecting People a Nseries jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Nokia Corporation. Nokia tune je

Více

1. Obsah 2. Úvod Zdarma poštovní klient od společnosti Microsoft přímo v PC

1. Obsah 2. Úvod Zdarma poštovní klient od společnosti Microsoft přímo v PC 1. Obsah 1. Obsah... 1 2. Úvod... 1 3. Instalace... 2 4. Vytvoření účtu... 5 5. Pošta... 7 6. Kontakty... 11 7. Informační kanály... 11 8. Nastavení zobrazení... 12 2. Úvod Zdarma poštovní klient od společnosti

Více

LAN se používá k prvnímu nastavení Vašeho DVR a když potřebujete nastavit síť na Vašem DVR pro používání po internetu.

LAN se používá k prvnímu nastavení Vašeho DVR a když potřebujete nastavit síť na Vašem DVR pro používání po internetu. Návod Video Viewer 1.9.9 1 Dodávaný licencovaný software Následující stránky popisují nejpoužívanější funkce software Video Viewer. Podrobnosti o softwaru a jeho nastavení, najdete v rozšířené příručce,

Více

Nastavení telefonu Nokia C2-01

Nastavení telefonu Nokia C2-01 Nastavení telefonu Nokia C2-01 Telefon Nokia C2-01, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile služeb již přednastaveny. Pokud je potřeba

Více

Přístup k poště MS Office 365 mají pouze studenti 1. a 2. ročníku EkF prezenčního studia. Přístup k ostatním službám mají všichni studenti.

Přístup k poště MS Office 365 mají pouze studenti 1. a 2. ročníku EkF prezenčního studia. Přístup k ostatním službám mají všichni studenti. Obsah Přihlášení k Office 365... 1 Nastavení přeposílání (předávání) doručené pošty... 2 Instalace plného balíku aplikací Office 365 Pro Plus pro studenty... 3 Přihlášení v plné verzi Office 365 Pro Plus

Více

iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod

iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod iviewer lze použít na iphone a ipad pro zobrazení živého obrazu z DVR vzdálený server. I. Použití iphone pro přístup ke vzdálenému DVR Použití

Více

Nastavení telefonu Nokia Lumia 925

Nastavení telefonu Nokia Lumia 925 Nastavení telefonu Nokia Lumia 925 Telefon Nokia Lumia 925, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile služeb již přednastaveny. Některé

Více

Postup instalace přídavného modulu pro Aktuální zůstatky (CBA) v programu MultiCash KB (MCC)

Postup instalace přídavného modulu pro Aktuální zůstatky (CBA) v programu MultiCash KB (MCC) Postup instalace přídavného modulu pro Aktuální zůstatky (CBA) v programu MultiCash KB (MCC) 1/6 1. Instalace modulu Na internetových stránkách KB na adrese http://www.mojebanka.cz v sekci Stáhněte si

Více

1 Princip fungování Aplikace Šimon. 2 Instalace programu do telefonu

1 Princip fungování Aplikace Šimon. 2 Instalace programu do telefonu 1 Princip fungování Aplikace Šimon Systém Šimon funguje na principu šifrované komunikace datovým tokem po síti Internet. Napsaný text je na telefonu odesílatele zašifrován klíčem adresáta a odeslán. Přístroj

Více

SOFTWARE 5P. Instalace. SOFTWARE 5P pro advokátní praxi 2010. Oldřich Florian

SOFTWARE 5P. Instalace. SOFTWARE 5P pro advokátní praxi 2010. Oldřich Florian SOFTWARE 5P Instalace SOFTWARE 5P pro advokátní praxi 2010 Oldřich Florian 2010 Instalace Stránka 1 z 16 Obsah Instalace Runtime Access 2010... 2 Instalace klienta (programu)... 3 Instalace databáze...

Více

Instalační průvodce pro EasyGate UMTS Data

Instalační průvodce pro EasyGate UMTS Data Instalační průvodce pro EasyGate UMTS Data Tento instalační průvodce slouží pro rychlé nainstalování ovladačů pro EasyGate UMTS Data a zprovoznění internetového připojení pomocí HSDPA/GPRS. Vložené screenshoty

Více

Poznámky k instalaci tiskového systému HP LaserJet P2015 Series

Poznámky k instalaci tiskového systému HP LaserJet P2015 Series Poznámky k instalaci tiskového systému HP LaserJet P2015 Series Autorská práva a licence 2006 Copyright Hewlett-Packard Development Company, L.P. Reprodukce, úpravy nebo překlad jsou bez předchozího písemného

Více

Aplikace BlackBerry Link pro systém Windows. Verze:: 1.2.3. Uživatelská příručka

Aplikace BlackBerry Link pro systém Windows. Verze:: 1.2.3. Uživatelská příručka Aplikace BlackBerry Link pro systém Windows Verze:: 1.2.3 Uživatelská příručka Vydáno: 2014-01-20 SWD-20140120093709284 Obsah Související zdroje... 5 Začínáme... 6 O aplikaci BlackBerry Link...6 Seznámení

Více

STATISTICA 10 Postup instalace plovoucí síťové verze s odpojováním licencí (BNET)

STATISTICA 10 Postup instalace plovoucí síťové verze s odpojováním licencí (BNET) STATISTICA 10 Postup instalace plovoucí síťové verze s odpojováním licencí (BNET) 1. Instalace plovoucí síťové verze zahrnuje dvě části: a) instalace serveru a b) lokální instalace na připojených pracovních

Více

Registr práv a povinností

Registr práv a povinností Registr práv a povinností Doporučené postupy a nastavení internetového prohlížeče pro práci v aplikaci AIS RPP Doporučené postupy a nastavení internetového prohlížeče pro práci v aplikaci AIS RPP v4.0

Více

Příručka nastavení funkcí snímání

Příručka nastavení funkcí snímání Příručka nastavení funkcí snímání WorkCentre M123/M128 WorkCentre Pro 123/128 701P42171_CS 2004. Všechna práva vyhrazena. Uplatňovaná ochrana autorských práv se vztahuje na všechny formy a záležitosti

Více

Aplikace BlackBerry Link pro systém Mac OS. Verze:: 1.2.1. Uživatelská příručka

Aplikace BlackBerry Link pro systém Mac OS. Verze:: 1.2.1. Uživatelská příručka Aplikace BlackBerry Link pro systém Mac OS Verze:: 1.2.1 Uživatelská příručka Vydáno: 2014-01-21 SWD-20140121091034722 Obsah Související zdroje... 5 Začínáme... 6 O aplikaci BlackBerry Link...6 Seznámení

Více

Nokia N9 postupy. 1. vydání

Nokia N9 postupy. 1. vydání Nokia N9 postupy 1. vydání 2 Mapy a navigace Mapy a navigace Mapy O Mapách Aplikace Mapy vám ukáže, co najdete v okolí, a zavede vás tam, kam míříte. Hledání měst, ulic a zajímavých míst. Plánování trasy.

Více

1. Instalace MySQL Serveru...2. 2. Konfigurace MySql Serveru...2. 3. Vytvoření struktury databáze...3

1. Instalace MySQL Serveru...2. 2. Konfigurace MySql Serveru...2. 3. Vytvoření struktury databáze...3 Obsah 1. Instalace MySQL Serveru...2 2. Konfigurace MySql Serveru...2 3. Vytvoření struktury databáze...3 4. Instalace Watchdog na klientských stanicích...4 5. Watchdog Viewer...6 Nastavení připojení k

Více

Uživatelská příručka k samoobslužnému portálu systému Cisco Unified Communications, verze 10.5(1)

Uživatelská příručka k samoobslužnému portálu systému Cisco Unified Communications, verze 10.5(1) Uživatelská příručka k samoobslužnému portálu systému Cisco Unified Communications, verze 10.5(1) Samoobslužný portál systému Unified Communications 2 Nastavení samoobslužného portálu systému Unified Communications

Více

Uživatelská příručka. J e d n o d u š e L e p š í Ú d a j e!

Uživatelská příručka. J e d n o d u š e L e p š í Ú d a j e! Uživatelská příručka J e d n o d u š e L e p š í Ú d a j e! OBSAH OBSAH... 3 ÚVOD... 3 O této příručce...3 O programu Volt 3 Určení 3 Potřebný Software 3 Co je ve Voltu nového...3 JAK ZAČÍT... 4 etoken...4

Více

ESET LICENSE ADMINISTRATOR

ESET LICENSE ADMINISTRATOR ESET LICENSE ADMINISTRATOR Uživatelská příručka Klikněte sem pro stažení nejnovější verze manuálu ESET LICENSE ADMINISTRATOR Copyright 2015 ESET, spol. s r.o. ESET License Administrator byl vyvinut společností

Více

1) Legenda... str.1. 2) Vytvoření e-mailových schránek Business mail. str.2-3. 3) Instalace Outlook 2007.. str.4-8

1) Legenda... str.1. 2) Vytvoření e-mailových schránek Business mail. str.2-3. 3) Instalace Outlook 2007.. str.4-8 Migrace E-mailů Obsah: 1) Legenda... str.1 2) Vytvoření e-mailových schránek Business mail. str.2-3 3) Instalace Outlook 2007.. str.4-8 4) Stažení zpráv do Outlook 2007. str.9-12 5) Nastavení DNS záznamů

Více

Edu-learning pro školy

Edu-learning pro školy Edu-learning pro školy ONLINE VARIANTA Příručka pro instalaci a správu EDU 2000 s.r.o. Počítačové vzdělávání a testování Oldřichova 49 128 00 Praha 2 www.edu2000.cz info@edu2000.cz www.edu-learning.cz

Více

Kapitola 5 Účet Google a proč jej potřebujete

Kapitola 5 Účet Google a proč jej potřebujete Kapitola 5 Účet Google a proč jej potřebujete Abyste mohli svůj tablet s Androidem plnohodnotně využívat, potřebujete účet Google. Pokud již používáte Gmail či další služby Googlu, popis vytvoření účtu

Více

Messenger. Novell 1.0 UMÍSTĚNÍ DOKUMENTACE K PROGRAMU NOVELL MESSENGER. www.novell.com STRUČ NÁ ÚVODNÍ PŘ ÍRUČ KA

Messenger. Novell 1.0 UMÍSTĚNÍ DOKUMENTACE K PROGRAMU NOVELL MESSENGER. www.novell.com STRUČ NÁ ÚVODNÍ PŘ ÍRUČ KA Novell Messenger 1.0 STRUČ NÁ ÚVODNÍ PŘ ÍRUČ KA www.novell.com Novell Messenger je produkt, který nezávisle na platformě slouží k rychlému zasílání zpráv v podnicích pomocí adresáře Novell e-directory

Více

Volání Hlasitý hovor Zobrazení kontaktů při volání Nastavení hlasitosti hovoru Zobrazení klávesnice při volání Přidržení hovoru Číslo hlasové

Volání Hlasitý hovor Zobrazení kontaktů při volání Nastavení hlasitosti hovoru Zobrazení klávesnice při volání Přidržení hovoru Číslo hlasové 1 5. 6. 7. 8. Volání Hlasitý hovor Zobrazení kontaktů při volání Nastavení hlasitosti hovoru Zobrazení klávesnice při volání Přidržení hovoru Číslo hlasové schránky Nastavení vyzvánění SMS a MMS Nastavení

Více

Aplikace Založení účtu v Google Play Vyhledání a stažení aplikace Internet Nastavení internetu v ČR Nastavení internetu v zahraničí Přihlášení a

Aplikace Založení účtu v Google Play Vyhledání a stažení aplikace Internet Nastavení internetu v ČR Nastavení internetu v zahraničí Přihlášení a 1 6. 7. 8. Aplikace Založení účtu v Google Play Vyhledání a stažení aplikace Internet Nastavení internetu v ČR Nastavení internetu v zahraničí Přihlášení a odhlášení Wi-Fi sítě Zapnutí / Vypnutí přístupového

Více

Dispatcher PDA Dokumentace

Dispatcher PDA Dokumentace Dispatcher PDA Dokumentace květen 2005 1 Obsah: 1. Základní popis programu 2. Blokové schéma zapojení 3.1. Úvodní obrazovka 3.2. Zahájení jízdy 3.3. Ukončení jízdy 3.4. Záznam o tankování 3.5. Události

Více

Obsah. 2.2 Programy pro zasílání rychlých zpráv IM, které jsou podporované softwarem GENIUS VOIP MOUSE 5. 2.4 Instalace softwaru GENIUS VOIP MOUSE 6

Obsah. 2.2 Programy pro zasílání rychlých zpráv IM, které jsou podporované softwarem GENIUS VOIP MOUSE 5. 2.4 Instalace softwaru GENIUS VOIP MOUSE 6 Obsah 1. Úvod 3 2. Instalace a odinstalace softwaru GENIUS VOIP MOUSE 4 2.1 Požadavky na systém 4 2.2 Programy pro zasílání rychlých zpráv IM, které jsou podporované softwarem GENIUS VOIP MOUSE 5 2.3 Webové

Více

Instalace a základní administrátorské nastavení 602LAN SUITE 5 Groupware

Instalace a základní administrátorské nastavení 602LAN SUITE 5 Groupware Instalace a základní administrátorské nastavení 602LAN SUITE 5 Groupware Obsah Úvod...2 Instalace...2 Doporučená hardwarová konfigurace......2 Podporované operační systémy......2 Ještě před instalací......2

Více

STRUČNÁ PŘÍRUČKA. Instalace ovladačů Nokia Connectivity Cable Drivers

STRUČNÁ PŘÍRUČKA. Instalace ovladačů Nokia Connectivity Cable Drivers STRUČNÁ PŘÍRUČKA Instalace ovladačů Nokia Connectivity Cable Drivers Obsah 1. Úvod...1 2. Nutné podmínky...1 3. Instalace Ovladačů Nokia Connectivity Cable Drivers...2 3.1 Před začátkem instalace...2 3.2

Více

Nastavení telefonu Windows Phone 8S by HTC

Nastavení telefonu Windows Phone 8S by HTC Nastavení telefonu Windows Phone 8S by HTC Telefon Windows Phone 8S by HTC, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile služeb již přednastaveny.

Více

Nastavení telefonu Sony Ericsson P990i

Nastavení telefonu Sony Ericsson P990i Nastavení telefonu Sony Ericsson P990i Telefon Sony Ericsson P990i, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile služeb již přednastaveny.

Více

Návod pro připojení do pevné sítě na kolejích, učebnách a v kancelářích Univerzity Pardubice

Návod pro připojení do pevné sítě na kolejích, učebnách a v kancelářích Univerzity Pardubice Návod pro připojení do pevné sítě na kolejích, učebnách a v kancelářích Univerzity Pardubice Česká verze Verze 1.5 Březen 2010 Informační centrum Univerzita Pardubice Obsah Obsah... 1 Windows XP... 2 Windows

Více

ADOBE FLASH PLAYER Správce místního nastavení

ADOBE FLASH PLAYER Správce místního nastavení ADOBE FLASH PLAYER Správce místního nastavení Právní upozornění Právní upozornění Právní upozornění naleznete na adrese http://help.adobe.com/cs_cz/legalnotices/index.html. iii Obsah Úložiště...............................................................................................................

Více

INSTALAČNÍ POSTUP PRO APLIKACI ELIŠKA 4

INSTALAČNÍ POSTUP PRO APLIKACI ELIŠKA 4 INSTALAČNÍ POSTUP PRO APLIKACI ELIŠKA 4 1. Dříve než spustíte instalaci Vítáme Vás při instalaci nové verze aplikace eliška. Před samotnou instalací, prosím, ověřte, že jsou splněné následující podmínky:

Více

2. SMS a MMS. 3. Základní nastavení telefonu. Nastavení střediska zpráv Nastavení MMS Nastavení tónů Upozornění o doručení SMS. 4.

2. SMS a MMS. 3. Základní nastavení telefonu. Nastavení střediska zpráv Nastavení MMS Nastavení tónů Upozornění o doručení SMS. 4. 1 z 33 Volání Hlasitý hovor Zobrazení kontaktů při volání Nastavení hlasitosti hovoru Zobrazení klávesnice při volání Přidržení hovoru Číslo hlasové schránky Nastavení vyzvánění SMS a MMS Nastavení střediska

Více

Příručka je určena pro zákazníky služby GTS mobil, specifika služby WS MVNE viz smlouva WS MVNE!

Příručka je určena pro zákazníky služby GTS mobil, specifika služby WS MVNE viz smlouva WS MVNE! Obsah 1 Vstup do weborderu... 2 1.1 Výběr služby... 2 1.2 Úvodní stránka... 2 2 Přehled parametrů SIM karty a čerpání FUP... 3 3 Aktivace nové SIM... 4 4 Změny parametrů a další operace pro aktivní SIM...

Více

Úvodní příručka. Zobrazení nebo přepnutí mezi online účty Kliknutím na identifikátor účtu můžete změnit nastavení nebo přepnout účty.

Úvodní příručka. Zobrazení nebo přepnutí mezi online účty Kliknutím na identifikátor účtu můžete změnit nastavení nebo přepnout účty. Úvodní příručka Microsoft OneNote 2013 vypadá jinak než ve starších verzích, proto jsme vytvořili tuto příručku, která vám pomůže se s ním rychle seznámit. Přepnutí mezi ovládáním dotykem a myší Pokud

Více

Síťová instalace a registrace pro progecad

Síťová instalace a registrace pro progecad Síťová instalace a registrace pro 1 Obsah 1 Obsah... 1 2 Úvod... 1 3 Jak začít... 2 3.1 Instalace NLM Serveru pro... 2 3.2 Registrace NLM Serveru pro... 2 3.3 Přidávání a aktivace licencí... 2 3.4 Instalace

Více

Nastavení MS Windows Vista pro připojení k WIFI síti JAMU. Stažení certifikátu JAMU. Instalace certifikátu JAMU

Nastavení MS Windows Vista pro připojení k WIFI síti JAMU. Stažení certifikátu JAMU. Instalace certifikátu JAMU Nastavení MS Windows Vista pro připojení k WIFI síti JAMU Následující návod stručně popisuje, jak nastavit přístup do bezdrátové sítě pomocí protokolu 802.1X ve Windows Vista (české verzi). Prvním krokem

Více

Téma 1 - řešení s obrázky

Téma 1 - řešení s obrázky Téma 1 - řešení s obrázky 1. Instalace Windows Server 2008 R2 1.1. Spusťte Správce serveru ( Start -> Nástroje pro správu -> Správce serveru) 1.2. Rozbalte možnost Role a dále pak Hyper-V -> Správce technologie

Více

GMAIL. Verze 1 18.8.2008 Gmail je online aplikace, která se neustále vyvíjí. V daném okamžiku proto používáte vždy tu nejaktuálnější verzi.

GMAIL. Verze 1 18.8.2008 Gmail je online aplikace, která se neustále vyvíjí. V daném okamžiku proto používáte vždy tu nejaktuálnější verzi. GMAIL VERZE NÁVODU A NÁSTOJI Verze 1 18.8.2008 Gmail je online aplikace, která se neustále vyvíjí. V daném okamžiku proto používáte vždy tu nejaktuálnější verzi. VYUŽITÍ PRO e-mail s emailovou schránkou

Více

Nastavení telefonu Nokia 700

Nastavení telefonu Nokia 700 Nastavení telefonu Nokia 700 Telefon Nokia 700, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile služeb již přednastaveny. Pokud je potřeba

Více

Uživatelská dokumentace

Uživatelská dokumentace Uživatelská dokumentace Verze 14-06 2010 Stahování DTMM (v rámci služby Geodata Distribution) OBSAH OBSAH...2 1. O MAPOVÉM SERVERU...3 2. NASTAVENÍ PROSTŘEDÍ...3 2.1 Hardwarové požadavky...3 2.2 Softwarové

Více

Stručná instalační příručka SUSE Linux Enterprise Server 11

Stručná instalační příručka SUSE Linux Enterprise Server 11 Stručná instalační příručka SUSE Linux Enterprise Server 11 RYCHLÝ ÚVODNÍ LIST NOVELL Při instalaci nové verze systému SUSE Linux Enterprise 11 postupujte podle následujících pokynů. Tento dokument obsahuje

Více

2. Internet. 1. Aplikace Vyhledání a stažení aplikace Založení účtu v Google Play. 3. Zabezpečení

2. Internet. 1. Aplikace Vyhledání a stažení aplikace Založení účtu v Google Play. 3. Zabezpečení Aplikace Vyhledání a stažení aplikace Založení účtu v Google Play Internet Nastavení e-mailu Zap./Vyp. přístupového bodu Přihlášení do Wi-Fi sítě Zap./Vyp. internetu v zahraničí Nastavení internetu Zap./Vyp.

Více

Jak používat program P-touch Transfer Manager

Jak používat program P-touch Transfer Manager Jak používat program P-touch Transfer Manager Verze 0 CZE Úvod Důležité upozornění Obsah tohoto dokumentu a technické parametry příslušného výrobku podléhají změnám bez předchozího upozornění. Společnost

Více

Děkujeme Vám za zakoupení HSPA USB modemu Huawei E1750. Pomocí něj se můžete připojit k vysokorychlostnímu internetu.

Děkujeme Vám za zakoupení HSPA USB modemu Huawei E1750. Pomocí něj se můžete připojit k vysokorychlostnímu internetu. Děkujeme Vám za zakoupení HSPA USB modemu Huawei E1750. Pomocí něj se můžete připojit k vysokorychlostnímu internetu. Poznámka: Tento manuál popisuje vzhled USB modemu a postup přípravy modemu, instalace

Více

Kompletní manuál programu HiddenSMS Lite

Kompletní manuál programu HiddenSMS Lite v1.1001 Kompletní manuál programu HiddenSMS Lite Poslední aktualizace: 27. 8. 2009 HiddenSMS Lite software pro mobilní telefony s operačním systémem Windows Mobile, určený pro skrytí Vašich soukromých

Více

Příručka Univerzálního tiskového ovladače

Příručka Univerzálního tiskového ovladače Příručka Univerzálního tiskového ovladače Brother Universal Printer Driver (BR-Script3) Brother Mono Universal Printer Driver (PCL) Brother Universal Printer Driver (Inkjet) Verze B CZE 1 Souhrn 1 Brother

Více

Rychlý průvodce konfigurací verze 4.5

Rychlý průvodce konfigurací verze 4.5 verze 4.5 Pomocí tohoto průvodce nakonfigurujete snadno Mail602 Messaging Server tak, aby : fungovala elektronická pošta (SMTP/POP3), uživatelé mohli surfovat po internetu (Proxy), fungoval WWW server

Více

Reinstalace programu

Reinstalace programu Reinstalace programu 0 Reinstalace programu AMICUS Před reinstalací programu AMICUS si připravte licenční list programu, zálohovací médium odpovídající kapacity (nejlépe flash disk nebo externí disk) a

Více

Návod pro SMS Operátor off-line klient

Návod pro SMS Operátor off-line klient Verze: 1.10 Strana: 1 / 1 Návod pro SMS Operátor off-line klient 1. Co je to off-line klient SMS Operátor Off-line klient SMS Operátor je aplikace k systému SMS Operátor pro posílání SMS, která umožňuje:

Více

Téma 8: Konfigurace počítačů se systémem Windows 7 IV

Téma 8: Konfigurace počítačů se systémem Windows 7 IV Téma 8: Konfigurace počítačů se systémem Windows 7 IV 1 Teoretické znalosti V tomto cvičení budete pracovat se správou vlastností systému, postupně projdete všechny karty tohoto nastavení a vyzkoušíte

Více

Windows RT 8.1 Update Step-by-Step Guide

Windows RT 8.1 Update Step-by-Step Guide Windows RT 8.1 Update Step-by-Step Guide Aktualizace Windows RT na verzi Windows RT 8.1 Nainstalováním nejnovějších aktualizací Windows zajistěte, aby byl počítač s Windows RT v aktuálním stavu Zjištění

Více

Nastavení e-mailového účtu Outlook 2007

Nastavení e-mailového účtu Outlook 2007 Nastavení e-mailového účtu Outlook 2007 Nastavení bude demonstrováno na následujícím příkladu: Obdrželi jste následující údaje k nastavení vaší e-mailové schránky: e-mailová adresa: jan.novak@smartone.cz

Více

Seznamte se s ovládáním Windows 8

Seznamte se s ovládáním Windows 8 Seznamte se s ovládáním Windows 8 Windows 8 je atraktivní, rychlý a plynulý. Úvodní obrazovka s aktivními dlaždicemi a novými Windows 8 aplikacemi nabízí nové možnosti ovládání pomocí dotyku, klávesnice

Více

Inteligentní WiFi router R6200v2 Instalační příručka

Inteligentní WiFi router R6200v2 Instalační příručka Ochranné známky NETGEAR, logo NETGEAR a Connect with Innovation jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti NETGEAR, Inc. ve Spojených státech a jiných zemích. Informace mohou být

Více

Na vod k nastavenı e-mailovy ch schra nek Administrace

Na vod k nastavenı e-mailovy ch schra nek Administrace Na vod k nastavenı e-mailovy ch schra nek Administrace Návod k administraci e-mailových schránek na serveru stribrny.net. V administraci schránek lze vytvářet nové schránky, upravovat stávající schránky,

Více

Windows 8.1 (5. třída)

Windows 8.1 (5. třída) Windows 8.1 (5. třída) Pracovní plocha: takto vypadá Pracovní plocha u nás ve škole - pozadí Pracovní plochy - ikony na pracovní ploše - Hlavní panel - ikony na Hlavním panelu (zvýrazněná ikona spuštěné

Více

Aplikace Založení účtu Microsoft a stažení aplikace Internet Nastavení e-mailu Připojení/odpojení Wi-Fi sítě Nastavení internetu v zahraničí

Aplikace Založení účtu Microsoft a stažení aplikace Internet Nastavení e-mailu Připojení/odpojení Wi-Fi sítě Nastavení internetu v zahraničí 1 6. 7. 8. Aplikace Založení účtu Microsoft a stažení aplikace Internet Nastavení e-mailu Připojení/odpojení Wi-Fi sítě Nastavení internetu v zahraničí Nastavení internetu v ČR Zap./Vyp. přístupového bodu

Více

Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty a baterky Zapnutí telefonu a PIN Vložení paměťové karty Kontakty Kopírování ze SIM karty do telefonu

Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty a baterky Zapnutí telefonu a PIN Vložení paměťové karty Kontakty Kopírování ze SIM karty do telefonu 1 5. 6. 7. 8. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty a baterky Zapnutí telefonu a PIN Vložení paměťové karty Kontakty Kopírování ze SIM karty do telefonu Založení nového kontaktu Upravení kontaktu

Více

IP kamery DIGITUS Plug&View

IP kamery DIGITUS Plug&View IP kamery DIGITUS Plug&View Stručný průvodce instalací Obsah balení 1 IP kamera Plug&View 1 napájecí zdroj s kabelem 1 kabel s ethernetem 1 stručný průvodce instalací 1 disk CD s nástroji 1 odnímatelná

Více

Manuál snadné instalace Lenovo IdeaPad S100

Manuál snadné instalace Lenovo IdeaPad S100 Manuál snadné instalace Lenovo IdeaPad S100 1 2 Vážený zákazníku, gratulujeme vám k pořízení netbooku Lenovo IdeaPad S100. Manuál, který právě držíte v rukou, se může stát vaším užitečným poradcem. Poradí

Více

Návod na Lync webinář

Návod na Lync webinář Návod na Lync webinář 1. Po úspěšné registraci na náš webinář obdržíte do své schránky mail s instrukcemi a přístupovým odkazem k přístupu do webináře. Pro otevření jeho internetové aplikace klikněte na

Více

Nová aplikace UPC Telefon pro mobilní telefony Informace, jak používat aplikaci

Nová aplikace UPC Telefon pro mobilní telefony Informace, jak používat aplikaci Nová aplikace UPC Telefon pro mobilní telefony Informace, jak používat aplikaci www.upc.cz 1. Co je aplikace UPC Telefon? UPC Telefon je bezplatná aplikace, která po instalaci do mobilního telefonu umožňuje

Více

.NET Framework verze 3.5... 4 Program pro připojení ke vzdálené ploše (RDC) verze 7.1... 5

.NET Framework verze 3.5... 4 Program pro připojení ke vzdálené ploše (RDC) verze 7.1... 5 Obsah Přístup k serveru ČMIS Kancelář Online... 2 Úvod... 2 Uživatelé s operačním systémem Windows XP musí nainstalovat:... 2 Uživatelé s operačním systémem Windows Vista musí nainstalovat:... 4.NET Framework

Více

UŽIVATELSKÝ MANUÁL. pro 485COM FW 2.x (MODBUS)

UŽIVATELSKÝ MANUÁL. pro 485COM FW 2.x (MODBUS) pro 485COM FW 2.x (MODBUS) Obsah Obsah 3 1. Instalace 4 1.1 Podpora operačních systémů 4 1.2 Podpora USB modemů 4 1.3 Instalace USB modemu 4 1.4 Instalace aplikace 4 2. Nastavení 5 2.1 Nastavení jazykové

Více

http://www.zlinskedumy.cz

http://www.zlinskedumy.cz Číslo projektu Číslo a název šablony klíčové aktivity Tematická oblast Autor Ročník 1 Obor CZ.1.07/1.5.00/34.0514 III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Operační systém a textový editor,

Více

PROGRAM SKYPE. Návod Skype. www.workline.cz VERZE NÁVODU A PROGRAMU VYUŽITÍ PRO V TOMTO NÁVODU SE NAUČÍTE. STÁHNUTÍ A INSTALACE

PROGRAM SKYPE. Návod Skype. www.workline.cz VERZE NÁVODU A PROGRAMU VYUŽITÍ PRO V TOMTO NÁVODU SE NAUČÍTE. STÁHNUTÍ A INSTALACE PROGRAM SKYPE VERZE NÁVODU A PROGRAMU Verze 1 1.7.2008 Verze Skype 3.5.0.239 VYUŽITÍ PRO Telekonference pro více účastníků Videokonference pro 2 účastníky Instant Messaging (chat) Zasílání souborů V TOMTO

Více

Nastavení telefonu Samsung S5230 Star

Nastavení telefonu Samsung S5230 Star Nastavení telefonu Samsung S5230 Star Telefon Samsung S5230 Star, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile služeb již přednastaveny.

Více

Etapa I první kontakt

Etapa I první kontakt Průvodce pro používání webových stránek www.doczech.pl Níže najdete základní informace, které Vám umožní začít používat naše webové stránky. I. První kontakt II. Vytvoření uživatelského účtu III. Přidání

Více

Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN Kontakty Kopírování ze SIM karty do telefonu Založení

Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN Kontakty Kopírování ze SIM karty do telefonu Založení 1 6. 7. 8. 9. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN Kontakty Kopírování ze SIM karty do telefonu Založení nového kontaktu Upravení kontaktu - změna

Více

Návod na instalaci a použití programu

Návod na instalaci a použití programu Návod na instalaci a použití programu Minimální konfigurace: Pro zajištění funkčnosti a správné činnosti SW E-mentor je potřeba software požívat na PC s následujícími minimálními parametry: procesor Core

Více

Postup přechodu na podporované prostředí. Přechod aplikace BankKlient na nový operační systém formou reinstalace ze zálohy

Postup přechodu na podporované prostředí. Přechod aplikace BankKlient na nový operační systém formou reinstalace ze zálohy Postup přechodu na podporované prostředí Přechod aplikace BankKlient na nový operační systém formou reinstalace ze zálohy Obsah Zálohování BankKlienta... 3 Přihlášení do BankKlienta... 3 Kontrola verze

Více

Nastavení a využívání emailových služeb na serveru společnosti. Via Aurea, s.r.o.

Nastavení a využívání emailových služeb na serveru společnosti. Via Aurea, s.r.o. Nastavení a využívání emailových služeb na serveru společnosti Via Aurea, s.r.o. Aktualizováno: 31.10.2013 Obsah NASTAVENÍ A VYUŽÍVÁNÍ EMAILOVÝCH SLUŽEB NA SERVERU SPOLEČNOSTI...1 VIA AUREA, S.R.O....1

Více

Rychlé nastavení aplikace klasické pracovní plochy Novell Filr 1.0.2 pro počítače Mac

Rychlé nastavení aplikace klasické pracovní plochy Novell Filr 1.0.2 pro počítače Mac Rychlé nastavení aplikace klasické pracovní plochy Novell Filr 1.0.2 pro počítače Mac Únor 2014 Novell Stručný úvod Systém Novell Filr vám umožňuje snadný přístup ke všem vašim souborům a složkám z klasické

Více