Zaměstnání. Bankovní produkty pro zaměstnané. Co je dobré vědět. Běžný účet

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Zaměstnání. Bankovní produkty pro zaměstnané. Co je dobré vědět. Běžný účet"

Transkript

1 Zaměstnání V dnešní době se bez bankovního účtu téměř neobejdete. Zvláště pak v případě, že pracujete a zaměstnavatel vám nevyplácí váš výdělek v hotovosti. Peníze jsou na bankovním účtu bezpečně uložené a navíc se díky úroku také zhodnocují. S platební kartou máte své finance kdykoli na blízku. Prostřednictvím služeb přímého bankovnictví je můžete ovládat z domova i ze zahraničí v kteroukoli dobu a z kteréhokoli místa, kde máte připojení k internetu či telefonní signál. Vklady na bankovních účtech jsou ze zákona pojištěny, a proto se o ně nemusíte bát. V případě, že si chcete pořídit něco, na co nemáte na svém účtu dostatek peněz, můžete požádat banku o kreditní kartu, některý z úvěrů či kontokorent. Co je dobré vědět Než si založíte účet, zkuste se zamyslet nad tím, které služby budete nejčastěji využívat. Banky totiž nabízejí různé zvýhodněné balíčky služeb, které šetří vaše náklady. Banka, u které jste klientem již delší dobu, vám vždy vyjde vstříc a mnohdy vám nabídne i výhodnější podmínky, pokud budete mít zájem o její další služby. K úvěru musíte přistupovat zodpovědně. Nepříjemné životní situace předvídat nelze, jejich dopad však můžete alespoň trochu omezit. Díky pojištění schopnosti splácet nebudete mít v takových situacích žádné problémy se splácením úvěru. Pojištění kryje riziko smrti z jakýchkoli příčin a plné invalidity, ale také pracovní neschopnosti jak z důvodu úrazu, tak i nemoci a v rozšířené podobě i ztráty zaměstnání. Bankovní produkty pro zaměstnané Běžný účet Běžný účet patří k základním produktům každé banky a stává se téměř nezbytnou součástí života každého z nás. Pomáhá zajistit hotovostní i bezhotovostní platby a je spojen s mnoha dalšími bankovními produkty, jako jsou platební karty, úvěry či internetové bankovnictví. Své finance tak můžete ovládat například z pohodlí domova nebo i ze zahraničí. Ušetříte tak nejen čas, ale často také náklady.

2 Bankovní účet je určen soukromým osobám, osobám samostatně výdělečně činným a firmám. Můžete na něm provádět platby v podobě jednorázových příkazů, trvalých příkazů nebo inkasa. K běžnému účtu získáte debetní kartu, se kterou můžete platit u obchodníků nebo na internetu a vybírat peníze z bankomatů. Kromě částky, kterou opravdu na účtu máte, můžete využít také peníze z kontokorentu. Výhody Slouží ke každodenní činnosti; Můžete z něj peníze vybírat či převádět v kteroukoli denní či noční hodinu; Poskytuje navíc mnoho služeb Internetbanking, platební kartu; K platební kartě můžete navíc získat cestovní pojištění či pojištění proti zneužití či odcizení karty. Kreditní karta K čemu je určena? Kreditní karta je určena především k nákupům. Při platbách kreditní kartou nepoužíváte své peníze z bankovního (studentského) účtu, u dané banky totiž ani běžný účet mít nemusíte. Užíváním karty si půjčujete od banky peníze, které po určité době musíte splatit. Výhodou je bezúročné období, ve kterém vám banka půjčuje zadarmo a vy neplatíte žádný úrok navíc (bývá to přibližně 40 dnů). Po překročení tohoto bezúročného období pak platíte úroky, ze kterých se ale v případě nesplácení platí další úroky včetně úroků z prodlení. Když překročíte úvěrový limit, budete platit sankční poplatky. Nevýhodou může být vyšší úroková sazba po bezúročném období než u kontokorentu, hotovostního či účelového úvěru. Vlastnit kreditní kartu znamená mít stále dostatek peněz po ruce. Banky její vydání nepodmiňují zřízením bankovního účtu. Velkou výhodou také je, pokud peníze splatíte v tzv. bezúročném období (zpravidla to bývá 40 dnů), že jste si půjčili od banky zdarma. V případě, že dobu přetáhnete, zaplatíte navíc také úrok. Existuje bezúročné období; Peníze máte stále při ruce; Kreditní kartou se dá v současnosti platit téměř všude; Není potřeba zřizovat si běžný účet.

3 Kontokorent Potřebujete peníze ihned a na svém účtu jich nemáte dostatek? Žádný problém. V takových případech si můžete ke svému bankovnímu účtu zřídit tzv. kontokorent. Zjednodušeně řečeno máte možnost dostat se na vašem účtu do minusu a od banky si kdykoli na cokoli půjčit. Kontokorent je půjčka, kterou můžete čerpat a splácet průběžně a nemusíte bance prokazovat účel užití peněz. Ve většině případů je automaticky součástí běžného účtu, v některých případech však banka podmiňuje jeho zřízení určitou lhůtou, po kterou u ní musíte mít účet vedený. Maximální výši kontokorentu vám banka určí na základě vašich příjmů. Peníze máte k dispozici na svém účtu a můžete je kdykoli použít. Banka si z vypůjčené částky účtuje předem dohodnutý úrok. Půjčené peníze musíte do roka vrátit. Záleží však jen na vás, zda budete na svůj účet posílat určitou částku každý měsíc anebo vše splatíte najednou. Nevýhodou může být vyšší úroková sazba než u hotovostního či účelového úvěru. Pokud si potřebujete půjčit částku vyšší než 5000 Kč, je z úrokového hlediska nejvýhodnější hotovostní či účelový úvěr. Peníze máte k dispozici na svém účtu a můžete je kdykoli a na cokoli použít; Sami si určíte, jestli splatíte všechno najednou nebo budete během roku posílat různě velké částky; Pokud v roční lhůtě vyrovnáte svůj kontokorent, můžete ho čerpat opětovně; Úroky hradíte jen za období, po které jste měli peníze skutečně půjčené. Spotřebitelský úvěr Dosloužil vám notebook nebo jste zatoužili po novém LCD televizoru? Nemůžete si je však kvůli nedostatku financí dovolit pořídit hned? Právě pro vás je určen spotřebitelský úvěr, který slouží k nákupu konkrétního výrobku či služby. Při žádosti o spotřebitelský úvěr musíte bance předložit potvrzení o výši vašeho příjmu nebo daňové přiznání za poslední ukončené zdaňovací období. Na jeho základě vám poté banka úvěr schválí. Půjčku můžete čerpat jednorázově či postupně na základě předložení faktury na zakoupené zboží (maximálně však do 6 měsíců od uzavření smlouvy). Splácení úvěru probíhá v pravidelných měsíčních splátkách bezhotovostně převodem z vašeho účtu.

4 Nenáročné řešení pro úhradu nejrůznějšího zboží a služeb osobní spotřeby; Úvěr lze čerpat postupně; Úvěrem lze vhodně doplnit hypoteční úvěry a úvěrové produkty stavebního spoření; úvěr můžete žádat i u jiné banky, než ve které máte běžný účet; Úvěr můžete splácet z účtu vedeného v jiné bance. Pojištění K čemu je určeno? Nepříjemné životní situace předvídat nelze, jejich dopad však můžete alespoň trochu zmírnit. Zlomili jste si na dovolené ruku nebo vám ukradli zbrusu nový snowboard? Rozkousal váš pes sousedův perský koberec? Pojištění vás může z podobné situace dostat. Zkuste si před cestou do zahraničí, výletem za extrémními sporty anebo žádostí o úvěr zjistit, co vám může pojištění nabídnout. Nejlepší volbou je komplexní životní pojištění, které si můžete poskládat podle vlastních potřeb a v jeho rámci využít i výhod spoření a investic. Spořicí složka platby pojistného zvyšuje kapitálovou hodnotu smlouvy. Navíc ji můžete umístit do jednoho či více investičních fondů. Podmínky pojištění můžete flexibilně měnit podle vaší aktuální situace. A co víc pojistné lze odečíst z daní (při splnění podmínek daných zákonem) a může vám na ně přispívat zaměstnavatel. Pojištění vám nabízí široké spektrum možností. Pro vaši představu uvádíme několik příkladů: Životní pojištění dokáže vás zabezpečit v případě nečekaných životních událostí. Je to produkt, který pokrývá kombinaci základních rizik, můžete ho však rozšířit o řadu připojištění, jako je pojištění pobytu v nemocnici, denního odškodného za dobu léčení úrazu, pracovní neschopnosti z důvodu nemoci, zproštění od placení pojistného, velmi vážných onemocnění, trvalých následků nebo smrti následkem úrazu. Podmínky pojištění můžete flexibilně měnit podle vaší aktuální situace. Na rozdíl od klasického úrazového pojištění se dá životní pojištění použít také ke spoření pokud se vám po určenou dobu nic nestane, dostanete od pojišťovny naspořené peníze a výnos z nich. Pojištění schopnosti splácet tento druh pojištění si můžete zřídit k vaší platební kartě, ke spotřebitelským, hypotečním či jiným úvěrům a k úvěrům ze stavebního spoření. V životě každého z vás může nastat situace, kdy nebudete moci z vážných důvodů splácet úvěr, protože třeba přijdete o zaměstnání nebo budete dlouhodobě nemocní.

5 Pojištění schopnosti splácet vám pomůže zajistit splácení úvěru v případě právě takových nenadálých životních situací. Pojištění kryje riziko smrti z jakýchkoli příčin a plné invalidity, ale také pracovní neschopnosti jak z důvodu úrazu, tak i nemoci a v rozšířené podobě i ztráty zaměstnání. Úrazové pojištění je v dnešní době naprostou samozřejmostí pro všechny, kdo rádi riskují a vyznávají extrémní a adrenalinové sporty, ovšem ani vy, již si jen tak vyjedete na kole, na kolečkových bruslích anebo občas lezete po skalách, byste neměli podceňovat zdánlivě bezpečné aktivity. Vaše úrazové pojištění totiž zajistí výplatu pojistného plnění v případě: tělesného poškození způsobeného úrazem trvalých následků úrazu (tzn. invalidity) smrti následkem úrazu (ve smlouvě určíte osobu, které pojistné plnění připadne) pracovní neschopnosti v důsledku úrazu pobytu v nemocnici v důsledku úrazu Sjednání pojištění je velmi jednoduché a přizpůsobí se vašim individuálním potřebám; Máte možnost flexibilně měnit podmínky pojištění podle vaší aktuální situace; Nemusíte se obávat sjednat si některý z úvěrů, protože se můžete pojistit proti nepředvídatelným situacím, které vám znemožní úvěr splácet.

Ondřej Steklý. www.steklyporadce.cz. které vám. ušetří tisíce

Ondřej Steklý. www.steklyporadce.cz. které vám. ušetří tisíce Ondřej Steklý 6 rad, které vám Předmluva V dnešní době, každý z nás využívá nějaké finanční produkty. Ať už si chcete našetřit, pojistit se, nebo si půjčit peníze, musíte si vybrat z aktuální nabídky na

Více

INVESTUJTE! CHCETE VÍCE PEN Z? 4/07 JAK M ŽETE UŠET IT NA CESTOVÁNÍ. Telefonní bankovnictví. Pracovní trh v Evropské unii

INVESTUJTE! CHCETE VÍCE PEN Z? 4/07 JAK M ŽETE UŠET IT NA CESTOVÁNÍ. Telefonní bankovnictví. Pracovní trh v Evropské unii JAK M ŽETE UŠET IT NA CESTOVÁNÍ Vychází 2. dubna 2007 49,90 Kč 69 Sk ČASOPIS, SE KTERÝM BUDETE MÍT VÍC PENĚZ NEJ TEN JŠÍ ASOPIS O FINANCÍCH 4/07 CHCETE VÍCE PEN Z? INVESTUJTE! podílové fondy životní pojištění

Více

Jak začít s O 2 Citi kartou

Jak začít s O 2 Citi kartou Jak začít s O 2 Citi kartou odměny s každým nákupem 5% sleva za mobilní služby od O 2 bonus za první platbu kartou 1. Jak aktivovat a začít s O 2 Citi kartou 1. 2. Karta je z bezpečnostních důvodů neaktivní.

Více

Penzijní připojištění / Doplňkové penzijní spoř.

Penzijní připojištění / Doplňkové penzijní spoř. Penzijní připojištění / Doplňkové penzijní spoř. Penzijní připojištění / Doplňkové penzijní spoření III. pilíř Penzijní připojištění dává svým účastníkům možnost finančního zabezpečení na důchodový věk.

Více

ÚVOD... 3. 1 Financování vlastního bydlení... 4. 1.1 Hypotéka... 4. 1.1.1 Rozdělení hypotečních úvěrů... 6. 1.1.2 Hlavní výhody čerpání hypotéky...

ÚVOD... 3. 1 Financování vlastního bydlení... 4. 1.1 Hypotéka... 4. 1.1.1 Rozdělení hypotečních úvěrů... 6. 1.1.2 Hlavní výhody čerpání hypotéky... [Zadejte text.] ÚVOD... 3 1 Financování vlastního bydlení... 4 1.1 Hypotéka... 4 1.1.1 Rozdělení hypotečních úvěrů... 6 1.1.2 Hlavní výhody čerpání hypotéky... 7 1.1.3 Podmínky poskytnutí státní podpory...

Více

INFORMACE PRO TISK. Souhrnná informace pro tisk GE Money v České republice. leden 2009

INFORMACE PRO TISK. Souhrnná informace pro tisk GE Money v České republice. leden 2009 INFORMACE PRO TISK Souhrnná informace pro tisk GE Money v České republice leden 2009 Obsah dokumentu OBSAH DOKUMENTU...2 GE...3 GE MONEY...5 GE MONEY BANK...6 INFORMACE O SPOLEČNOSTI...6 PRODUKTY GE MONEY

Více

Finanční služby v České republice:

Finanční služby v České republice: Základní tipy pro snadnou orientaci v této příručce 01 Elena Marushiakova and Veselin Popov Finanční služby v České republice: průvodce pro cizince Praha 2006 Finanční služby v České republice: průvodce

Více

Platební karta vám pomáhá plánovat výdaje a řídit vaše finance - každý měsíční výpis vám ukáže, kde, kdy a jak jste ji použili.

Platební karta vám pomáhá plánovat výdaje a řídit vaše finance - každý měsíční výpis vám ukáže, kde, kdy a jak jste ji použili. Platební karty Kdo by neznal tuto situaci. V obchodě vidíte báječnou věc, jenže nemáte u sebe tolik peněz, abyste si ji mohli koupit. Pokud ovšem vlastníte platební kartu, rázem si ji koupit můžete. Platební

Více

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích Pedagogická fakulta Katedra matematiky. Bakalářská práce

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích Pedagogická fakulta Katedra matematiky. Bakalářská práce Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích Pedagogická fakulta Katedra matematiky Bakalářská práce Sbírka řešených příkladů z finanční matematiky pro SŠ - finanční úvěrové a pojistné produkty, práva spotřebitele

Více

FINANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ SE BUDE HODIT!

FINANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ SE BUDE HODIT! FINANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ SE BUDE HODIT! Plán vyučovací hodiny (č. 8) TÉMA VYUČOVACÍ HODINY: Finanční vzdělávání se bude hodit! VĚK ŽÁKŮ: využití podle úrovně žáků (doporučení 6. až 8. třída) ČASOVÁ DOTACE:

Více

Řízení osobních a rodinných financí aneb rodinné hospodaření Kopečkových

Řízení osobních a rodinných financí aneb rodinné hospodaření Kopečkových Řízení osobních a rodinných financí aneb rodinné hospodaření Kopečkových Projekt Cesta za poznáním je financován z ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu

Více

Slovo úvodem. Vážení čtenáři, jsem rád, že vám mohu představit publikaci Dnešní finanční svět, kterou jste si právě otevřeli.

Slovo úvodem. Vážení čtenáři, jsem rád, že vám mohu představit publikaci Dnešní finanční svět, kterou jste si právě otevřeli. Slovo úvodem Vážení čtenáři, jsem rád, že vám mohu představit publikaci Dnešní finanční svět, kterou jste si právě otevřeli. Finance, nebo chceme-li peníze, se prolínají téměř vším, co zažíváme a ať chceme

Více

RODINNÝ ROZPO ET. CO EKÁ KLIENTY ebanky? 7-8/07. Jak kupovat ojetý automobil. Zam stnanec nebo živnostník ČASOPIS, SE KTERÝM BUDETE MÍT VÍC PENĚZ

RODINNÝ ROZPO ET. CO EKÁ KLIENTY ebanky? 7-8/07. Jak kupovat ojetý automobil. Zam stnanec nebo živnostník ČASOPIS, SE KTERÝM BUDETE MÍT VÍC PENĚZ CO EKÁ KLIENTY ebanky? Vychází 2. července 2007 49,90 Kč 69 Sk ČASOPIS, SE KTERÝM BUDETE MÍT VÍC PENĚZ NEJ TEN JŠÍ ASOPIS O FINANCÍCH 7-8/07 RODINNÝ ROZPO ET Zacelte mezery mezi p íjmy a výdaji www.finexpert.cz

Více

Slovníček pojmů. Finanční poradenství www.extraporadce.cz

Slovníček pojmů. Finanční poradenství www.extraporadce.cz Slovníček pojmů Hypoteční úvěr (Hypotéka) je úvěr určený fyzickým i právnickým osobám. Vždy musí být zajištěný zástavním právem k nemovitosti na území ČR. Výše úvěru je min. 100 000,- Kč. Délka splatnosti

Více

NOVÉ VÝZVY. je umění. Informační příručka pro pedagogy k výuce vybraných témat finanční gramotnosti na středních školách

NOVÉ VÝZVY. je umění. Informační příručka pro pedagogy k výuce vybraných témat finanční gramotnosti na středních školách NOVÉ VÝZVY Hospodařit je umění Informační příručka pro pedagogy k výuce vybraných témat finanční gramotnosti na středních školách INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ Tento projekt je spolufinancován Evropským

Více

Vzdělávací skripta. pro projekt. Zpátky do zaměstnání. Mgr. Jana Mikulecká Bc. Kateřina Svobodová Bc. Miroslava Čechová Tomáš Lukačina, DiS.

Vzdělávací skripta. pro projekt. Zpátky do zaměstnání. Mgr. Jana Mikulecká Bc. Kateřina Svobodová Bc. Miroslava Čechová Tomáš Lukačina, DiS. Vzdělávací skripta pro projekt Zpátky do zaměstnání Mgr. Jana Mikulecká Bc. Kateřina Svobodová Bc. Miroslava Čechová Tomáš Lukačina, DiS. Obsah Finanční gramotnost... 6 Úvod... 7 Co je to finanční gramotnost...

Více

Život a zdraví si chráníme nedostatečně V pojištění mají Češi v Evropské unii stále co dohánět

Život a zdraví si chráníme nedostatečně V pojištění mají Češi v Evropské unii stále co dohánět www.cap.cz Přílohu připravila www.medialni.cz KOMERČNÍ PŘÍLOHA 15. LISTOPADU 2005 Život a zdraví si chráníme nedostatečně V pojištění mají Češi v Evropské unii stále co dohánět Nebýt pojištěn rovná se

Více

Produkty českých komerčních bank

Produkty českých komerčních bank Univerzita Karlova v Praze Právnická fakulta Produkty českých komerčních bank Studentská vědecká odborná činnost Kategorie: magisterské studium 2011 Autor: Martin Procházka IV. ročník Konzultant: Ing.

Více

Objevte způsob, jak získat naše služby výhodněji

Objevte způsob, jak získat naše služby výhodněji Objevte způsob, jak získat naše služby výhodněji Výhody Extra karty Úspora až 40 % na služby od O 2 Nastavte si ze své Extra karty inkaso pro platbu vyúčtování za služby od O 2 a plaťte s ní všechny své

Více

POJIŠTĚNÍ KOMERČNÍ PŘÍLOHA 28. LISTOPADU 2003. Pojišťovnictví je připraveno na vstup do Evropy

POJIŠTĚNÍ KOMERČNÍ PŘÍLOHA 28. LISTOPADU 2003. Pojišťovnictví je připraveno na vstup do Evropy »ESK ASOCIACE POJIäçOVEN POJIŠTĚNÍ Přílohu připravila www.medialni.cz Seznam členských pojišťoven České asociace pojišťoven AIG CZECH REPUBLIC pojišťovna, a. s. Allianz pojišťovna, a. s. Aviva životní

Více

Bankovní instituce a možnosti financování

Bankovní instituce a možnosti financování Bankovní instituce a možnosti financování Bankovní instituce a možnosti financování Na českém finančních trhu se pohybuje mnoho subjektů a tudíž i výběr jimi nabízených produktů je pestrý a téměř nekonečný.

Více

VŠE O HYPOTÉKÁCH 10/06. Jak vybrat spolehlivý penzijní fond. NEJVĚTŠÍ úlety bankovních poplatků. Platební karty pro VIP klienty

VŠE O HYPOTÉKÁCH 10/06. Jak vybrat spolehlivý penzijní fond. NEJVĚTŠÍ úlety bankovních poplatků. Platební karty pro VIP klienty NEJVĚTŠÍ úlety bankovních poplatků 10/06 Číslo 10 vychází 2. října 2006 69,90 Kč 99 Sk ČASOPIS, SE KTERÝM BUDETE MÍT VÍC PENĚZ www.finexpert.cz VŠE O HYPOTÉKÁCH Sazby, poplatky, fixace, vyřizování i čerpání

Více

Až budu mít po škole ANO NE. mají kam chodit love (a ať moc nesežerou bankovní poplatky)... chci si usmlouvat výhodný lízink na auto ANO NE

Až budu mít po škole ANO NE. mají kam chodit love (a ať moc nesežerou bankovní poplatky)... chci si usmlouvat výhodný lízink na auto ANO NE Finanční slovníček Až budu mít po škole chci neplatit vysoký daně (páč vím, že daně se bohužel platit musí, ne nadarmo se říká, že jistý jsou jen daně a smrt)... ANO NE chci znát rozdíl mezi čistou a hrubou

Více

FAKULTA EKONOMICKÁ. Bakalářská práce. Analysis and comparison of consumer credits and loans in Czech republic. Jana Květová

FAKULTA EKONOMICKÁ. Bakalářská práce. Analysis and comparison of consumer credits and loans in Czech republic. Jana Květová ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ Bakalářská práce Analýza a komparace spotřebitelských úvěrů a půjček v ČR Analysis and comparison of consumer credits and loans in Czech republic Jana

Více

Implementace finanční gramotnosti. ve školní praxi KADEŘNÍK 69-51-H/01. IMPLEMENTACE FG DO PŘEDMĚTU EKONOMIKA 2. a 3. ročník. [Zadejte text.

Implementace finanční gramotnosti. ve školní praxi KADEŘNÍK 69-51-H/01. IMPLEMENTACE FG DO PŘEDMĚTU EKONOMIKA 2. a 3. ročník. [Zadejte text. Implementace finanční gramotnosti ve školní praxi KADEŘNÍK 69-51-H/01 IMPLEMENTACE FG DO PŘEDMĚTU EKONOMIKA 2. a 3. ročník [Zadejte text.] 1 UČEBNÍ OSNOVA... 5 1.1 Pojetí vyučovacího předmětu... 5 1.1.1

Více

Implementace finanční gramotnosti. ve školní praxi FINANČNÍ GRAMOTNOSTI SBÍRKA ŘEŠENÝCH PŘÍKLADŮ UČEBNÍ OBORY

Implementace finanční gramotnosti. ve školní praxi FINANČNÍ GRAMOTNOSTI SBÍRKA ŘEŠENÝCH PŘÍKLADŮ UČEBNÍ OBORY Implementace finanční gramotnosti ve školní praxi SBÍRKA ŘEŠENÝCH PŘÍKLADŮ FINANČNÍ GRAMOTNOSTI UČEBNÍ OBORY Sbírka vznikla v rámci realizace projektu: IMPLEMENTACE FINANČNÍ GRAMOTNOSTI VE ŠKOLNÍ PRAXI

Více

TITULNÍ STRANA PODNIKÁNÍ. 64 41 l/01. IMPLEMENTACE FG DO PŘEDMĚTU EKONOMIKA 2. a 3. ročník. Implementace finanční gramotnosti.

TITULNÍ STRANA PODNIKÁNÍ. 64 41 l/01. IMPLEMENTACE FG DO PŘEDMĚTU EKONOMIKA 2. a 3. ročník. Implementace finanční gramotnosti. Implementace finanční gramotnosti TITULNÍ STRANA ve školní praxi PODNIKÁNÍ 64 41 l/01 IMPLEMENTACE FG DO PŘEDMĚTU EKONOMIKA 2. a 3. ročník TITULNÍ STRANA...1 1 UČEBNÍ OSNOVA...4 EKONOMIKA...4 1.1 Pojetí

Více

KLÍČOVÉ KOMPETENCE DO OBCÍ OBECNÉ I ODBORNÉ VZDĚLÁVÁNÍ NA DOSAH CZ.1.07/3.1.00/50.0015 FINANČNÍ GRAMOTNOST

KLÍČOVÉ KOMPETENCE DO OBCÍ OBECNÉ I ODBORNÉ VZDĚLÁVÁNÍ NA DOSAH CZ.1.07/3.1.00/50.0015 FINANČNÍ GRAMOTNOST KLÍČOVÉ KOMPETENCE DO OBCÍ OBECNÉ I ODBORNÉ VZDĚLÁVÁNÍ NA DOSAH CZ.1.07/3.1.00/50.0015 FINANČNÍ GRAMOTNOST 1. Základní orientace V této kapitole se budeme věnovat: pojmu FINANČNÍ GRAMOTNOST, složkám finanční

Více

www.erstepremier.cz www.csas.cz

www.erstepremier.cz www.csas.cz www.erstepremier.cz www.csas.cz Vítejte ve světě nadstandardního bankovnictví Erste Premier 2 01 Co může Erste Premier udělat pro Vás? 5 02 Pro koho je Erste Premier určen? Jaká je cena za službu? 03 Jaké

Více

ÚVOD... 4. 1 Základní a funkční gramotnost... 5. 2 Finanční gramotnost... 6. 3 Úvodní analýza... 8. 4 Rodinný rozpočet... 9. 4.1 Příjmy...

ÚVOD... 4. 1 Základní a funkční gramotnost... 5. 2 Finanční gramotnost... 6. 3 Úvodní analýza... 8. 4 Rodinný rozpočet... 9. 4.1 Příjmy... [Zadejte text.] ÚVOD... 4 1 Základní a funkční gramotnost... 5 2 Finanční gramotnost... 6 3 Úvodní analýza... 8 4 Rodinný rozpočet... 9 4.1 Příjmy... 10 4.1.1 Zvýšení příjmů vlastní aktivitou... 10 4.1.2

Více