Specializace Management hotelnictví

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Specializace Management hotelnictví"

Transkript

1 Specializace Management hotelnictví studijní obor Podniková ekonomika a management studijní program Ekonomika a management Katedra cestovního ruchu a volnočasových aktivit

2 Specializace Management hotelnictví Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisici elit, sed eiusmod tempor incidunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquid ex ea commodi consequat. Quis aute iure reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Specializace je určena zájemcům, kteří chtějí získat: náležité jazykové a komunikační dovednosti, znalosti a dovednosti, potřebné pro podnikání v hotelnictví a cestovním ruchu, v oblasti řízení ubytovacích, stravovacích, lázeňských, kulturně společenských, sportovních, volnočasových, wellness a dalších zařízení cestovního ruchu, znalosti ekonomické a technologické z oblasti řízení provozu podniků gastronomie a hotelnictví.

3 Bakalářská specializace připravuje absolventy zejména: pro vykonávání odborných činností jak provozních, obchodně podnikatelských, tak i řídících v nejrůznějších právně organizačních formách podnikání, pro nižší a střední stupeň řízení ubytovacích, stravovacích a lázeňských zařízení a dalších podniků cestovního ruchu, jako jsou kulturní, společenská, sportovní, volnočasová a wellness zařízení, pro podnikatelskou činnost i pro práci v českých a mezinárodních institucích a nadnárodních společnostech. Pohodové studium v pohodovém městě.

4 Výuka v rámci specializace je tvořena: Obecným základem a programovými předměty: Budoucí ekonom musí mít základní znalosti ekonomických disciplín (obecná ekonomie, cizí jazyky, kvantitativní metody, právo, management, marketing, účetnictví, informatika, finance...). Předměty v rámci specializace: Získávání odborných znalostí a dovedností Ekonomika hotelnictví, Gastronomie, Podnikání v hotelnictví, Řízení hotelového provozu. Další prohloubení specializace: Výběr z široké nabídky volitelných předmětů z jiných oborů, dle zájmu studentů.

5 Předměty v rámci specializace: Ekonomika hotelnictví Cílem předmětu je naučit studenty orientovat se v oblasti ekonomiky hotelnictví, získat znalosti a naučit se aplikovat teoretické poznatky do praxe ubytovacích a stravovacích zařízení a dalších podniků cestovního ruchu. Studenti budou seznámeni s ekonomikou podniku, podnikovými procesy, s jejich ekonomickým a legislativním rámcem, se standardizací a organizací hotelových zařízení a poskytovaných služeb. Pohodové studium v pohodovém městě.

6 Předměty v rámci specializace: Gastronomie Cílem předmětu je získání základních znalostí a dovedností z oblasti organizace společenských akcí a technologie přípravy a servisu pokrmů a nápojů, dle nejnovějších poznatků vědy o výživě. V praktických cvičeních studenti poznají gastronomický provoz, technologické procesy výroby a odbytu, získají základy zbožíznalství a kontroly kvality produktu a budou seznámení s moderními gastronomickými trendy.

7 Předměty v rámci specializace: Podnikání v hotelnictví Cílem předmětu je seznámit studenty se základními pojmy z oblasti podnikání, odpovídajícími právními normami. Poznají problematiku založení podniku, jeho fungování, personalistiku, strategii podnikání, s ohledem na prostředí v gastronomii, hotelnictví a lázeňství v České republice. Pohodové studium v pohodovém městě.

8 Předměty v rámci specializace: Řízení hotelového provozu Předmět je zaměřen na získání základních znalostí o řízení provozu hotelu a dalších ubytovacích zařízení. Představuje studentům ubytovací zařízení jako organizovaný systém, zajišťující hostům komplexní služby (ubytovací, stravovací, kongresové, doplňkové a volnočasové aktivity). Cílem předmětu je seznámit studenty s řízením procesů všech pracovních úseků hotelu. Předmět poskytuje znalosti z oblasti hotelnictví, gastronomie a lázeňství, tvorby nabídky a propagace hotelového produktu. Studenti získají znalosti o organizaci kongresových služeb, společenských gastronomických akcí a tvorbě nabídky lázeňských služeb.

9 Výuka je zajišťována kvalifikovanými pedagogy, zahraničními vyučujícími a odborníky z praxe, prioritou je individuální přístup ke studentům. Studijní materiály k dispozici jsou učební materiály a skripta pro všechny předměty, knihovna s nejnovější tuzemskou a zahraniční odbornou literaturou, s přístupem do významných zdrojových databází. Kontinuita studia na fakultě studenti po absolvování bakalářského studia mohou pokračovat ve studiu magisterských studijních programů na fakultě, pro rozšíření vzdělání a snadnější uplatnění v praxi. Pohodové studium v pohodovém městě.

10 Více se dozvíte na webových stránkách Katedry cestovního ruchu a volnočasových aktivit a Facebooku fakulty nebo nás kontaktujte na telefonním čísle: