Katalog 70. aukce

Download "Katalog 70. aukce"

1 Katalog 70. aukce ZLATO Ludvík I ( ) 1 Goldgulden Hus.512-1/ Goldgulden Hus.512 1/ Vladislav Jagelonský ( ) 3 Goldgulden 1508 Hus.771 1/ Česká republika Kč 2001 Klášter Vyšší Brod etue proof Kč 2000 mileniová matná Ag / Au et. Certifikát proof Kč 2004 vstup do EU Ag / Au etue, certifikát proof Kč 2007 Vodní mlýn ve Slupi pouzdro proof 9000 Slovenská republika Ks 1997 Bánská Štiavnica - UNESCO etue proof Ks 2008 Korunovace Matyáše II. Etue proof F J. I Dukát 1854 A 1/ Dukát 1875 náklad 180 tis. 0/ Dukát 1887 zvlněná hr. Rysky 1/ Dukát 1915 NOVORAŽBA 0/ Dukát 1915 NOVORAŽBA 0/ Dukát 1915 kontramarka Jugoslávie dirka 0-/ Gulden 1875 KB 0-/ Gulden 1892 NOVORAŽBA 0/ Gulden 1870 KB 1-/ Gulden 1871 KB 1-/ Korun / Korun / Korun / Korun 1901 KB 0-/ Korun 1893 KB 1/ Korun 1904 KB 0/ Korun 1905 bz 0/ Rakousko - republika Schilling / Anglie 28 Libra / Libra / Libra /0 7800

2 Belgie Frank 1877 Leopold II. 0/ Francie Frank 1859 BB Napoleon III. 0/ Frank 1812 A Napoleon Bonaparte 1/ Frank 1911 republika 0/ Frank 1914 republika 0/ Holandsko - Campen 36 Dukát 1649 s titl. Ferdinanda III. -1/ Gulden 1875 Wilhelm de Derde -0/ Německo - Prusko Marka 1888 Friedrich III. 0-/ Marka 1889 Wilhelm II. 0-/ Marka 1898 Wilhelm II. 0/ Marka 1901 Wilhelm II. 0-/ Marka 1905 Wilhelm II. 0/ Marka 1873 C Wilhelm I. -0/ Rusko - Mikuláš II Rubl / Rubl / Rubl / Rumunsko Lei rok / Švýcarsko Frank / Turecko Piastr zasazen do Au ozdobného závěsu o průměru 0/ Kanada 50 Libra / Souvereign 1911 Ottawa 0/ ČSR 51 4 dukátová medaile Jsem ražen... 13,95gr 0/ Dukát 1923 Sv.Václav 1x nep. hr 0/ Řecko - Makedonie Antigonos Gonatas př.n.l. 53 Ae 18 hlava Athény / Pan vztyčující trofej. SNG Cop /1-300 Velcí Kušáni - Vima Kadphises asi rok Ae Tetradrachma, Mi 3033, BMC 12-1/2 380 ANTIKA ŘÍM

3 55 Valentianus I Antoninián Seaby 140 2/ Postumus Antoninián dr.pr. Seaby 98 1-/ Postumus Antoninián Seaby 418 2/ Claudius II. Gothius Antoninián RIC 38 1/ Claudius II. Gothius Antoninián RIC 79 1/ Claudius II. Gothius Antoninián RIC 157 1/ Casgusius Antoninián část.odlomený střížek RIC 1/ jako Arcadius 889 bronz 13 mm, 15 mm minc.constan. 2ks Keltové - Bójové 2-1 stol.př.kr.. 63 Konik doleva / hlava doleva - Obol typ Stradonice 0,71gr 1/ Barbarizovaná hlava / koník doleva typ Stradonice 0,46gr 1-/1-500 ČESKÉ KORUNNÍ ZEMĚ do r.1848 Vratislav II Denár Cach 353, Šmerda 164 a sbírkový téměř 0/ Vladislav syn Soběslava Moravský denár Šmerda 426-2/ Moravský denár Šmerda /2-300 Přemysl Otakar II Brakteát střední - 26mm Cach 844, prask.6mm, okraj z 1/ Brakteát ámlý - 19mm Cach 852 do poloviny naprsklý Václav II. 1278, Moravský brakteát Cach 1001 dr.napr Brakteát - střední Brakteát střední - 26mm Cach Brakteát střední - 22mm Cach Cheb - město Fenik denárového typu Hásková 41 1/ Vratislav - město 75 Haléř - korunované W / český lev Haléř - korunované W / český lev 1/1 440 Zhořelec město 77 Peníz GOR / koruna 2.pol.15.stol. 2-/ Peníz GOR / koruna 2.pol.15.stol. 2/2-100 Jan Lucemurský 79 Pražský groš patina černá 2/1-500 Václav IV Kruhový peníz jednostranný nep.ned Kruhový peníz se lvem ražba do roku 1407 "R" Mezivládí Bílý peníz se lvem - jednostranný 3ks Matyáš Korvín

4 83 Denár "R" 1-/1-300 Jiří z Poděrad Pražský groš patina černá 2/2-400 Vladislav Jagelonský Pražský groš 2-/ Pražský groš 2-/ Bílý peníz oboustranný -1/ Bílý peníz jednostranný 2ks Bílý peníz jednostranný Bílý peníz jednostranný Bílý peníz jednostranný krásný Bílý peníz jednostranný 2ks Ludvík Jagelonský Malý peníz RLP dr.olámán Malý peníz RLP Ferdinand I Pražský groš / Malý peníz RFP Bílý peníz bez letopočtu K.Hora typ A Fenik Fenik Fenik Fenik Haléř Slezsko Denár 1552 KB 1/ Denár 1531 KB 1/ Denár 1544 KB -1/ Denár 1558 KB 2ks Maximilián II Denár 1566 KB -1/ Denár 1567 KB 2/ Denár 1568 KB -1/ Denár 1569 KB 2/ Denár 1571 KB 2/ Denár 1572 KB 2/ Denár 1575 KB -1/ Denár 1576 KB 1-/ Denár 1577 KB -1/ Denár 1577 KB dr.olámán 2/ Denár 1578 KB 2-/ Krejcar 1570 Praha -1/2 220 Ferdinand II Tolar 1630 Vídeň Fellner 1/1 9000

5 120 3 Krejcar 1622 Praha kyprový "R" 2/ Krejcar 1624 Praha Suttner -1/ Krejcar 1626 Štýrsko -0/ Krejcar 1626 Štýrsko vada mat. v ploše -1/ Krejcar 1631 Vratislav Riedel -1/ Krejcar 1632 Praha Schuster -0/ Krejcar Korutany hr. 1-/ Krejcar 1638 Štýrsko dr.vada 1/ Krejcar 1640 Praha Wolker mír.ned. 1/ Denár 1632 KB Hus /1-110 Arcivévoda Ferdinanad Karel Krejcar /2 200 Leopold I /4 Tolar 1698 K B mírně krajový srřížek. Dr.hr Krejcar Vídeň 1/ Krejcar Vratislav vada materiálu 0/ Krejcar Vídeň 0-/ Krejcar Vídeň 2/ Krejcar Praha GE 0-/ Krejcar Vídeň 0-/ Krejcar Vratislav 0-/ Krejcar Kremnice KB 1-/ Krejcar Praha Egerer 2/ Krejcar Praha 2/ Krejcar Praha GE nep.vylomená hr. 1/ Krejcar Praha Egerer patina 2/ Krejcar Opolí F N 1/ Krejcar řeh 2/ Krejcar Vratislav 2/ Krejcar / Krejcar Tyroly -1/ Krejcar Slezsko tmavá patina -1/ Krejcar Vratislav 1-/2 180 Josef I krejcar K.Hora Wohisiedler 1/1 500 Karel VI /4 Tolar / Marie Terezie Tolar 1743 KB st.po oušku 1/ Krejcar 1768 IS - SK Vídeň stř.naprask.ražou 1/ krejcar 1778 EvS IK vryp 1/ Krejcar 1779 Evs IK 1/ Krejcar 1761 K -1/2 100

6 158 1/2 Krejcar 1774 S 2/ /4 Krejcar - fenik / Poltura 1765 K M 2/ Tolar 1780 SF NOVORAŽBA 0/ Tolar 1780 SF NOVORAŽBA 0/ Tolar 1780 SF NOVORAŽBA 0/ Tolar 1780 SF NOVORAŽBA v Ag ozdoném rámečku se 0/0 480 Josef II /2 Tolar 1790 A 1-/ Krejcar 1782 G -1/1 260 Karel VI Poltura 1729 PH Hus.1235 otřelý portrét -2/2 300 František II Tolar 1795 A - křížový 1-/ Tolar 1828 A 1-/ /4 Tolar 1797 B - křížový 1-/ Krejcar 1794 B 1/ Krejcar 1830 B 0/ Krejcar 1794 H 1/ Krejcar 1816 A 0-/0-150 Ferdinand V Tolar 1839 A 0/ Krejcar 1838 A 1/ Krejcar 1840 C 1-/ Krejcar 1838 A hr. 2/ Krejcar 1835 A 1-/ Krejcar 1936 A -1/ Krejcar 1937 A 1-/ Krejcar 1845 A 1-/ Krejcar 1816 A 1-/1-300 Olomouc - Karel II. Lichtenštejn Krejcar špice 1/1 600 SALZBURG - Arcibiskupství - Friedrich IV Fenik SALZBURG - Arcibiskupství - Matyáš Lang Zweier - fenik 1538, ks Zweier - fenik 1538, ks Zweier - fenik 1536, ks Zweier - fenik 1536, ks Zweier - fenik 1554, ks Zweier - fenik 1556, ks Zweier - fenik 1554, ks Zweier - fenik 1557, ks

7 194 Zweier - fenik 1570, ks Zweier - fenik 1563, ks Zweier - fenik 1579, ks Revoluce Hat krajcár 1849 NB 1-/1-100 František Josef I Zlatník 1892 bz dr.hr.dr.škr. 1-/ Spolokový tolar 1861 A nep.st.po oušku 1/ Zlatník 1879 stříbrná svatba st.po sponě dr.hr. 1/ Zlatník 1879 stříbrná svatba st.po oušku 1/ Zlatník 1858 V hr. Škr. -1/ Zlatník 1860 A 1/ Zlatník 1863 A -0/ Zlatník bansko-štiavnický Cu,, 13gr, 29mm, patina 0/ /4 zlatník 1859 A 1/ /4 zlatník 1959 B 0/ Krajczár / Krajczár 1868 K veda mat. 1-/ Centisimi M nep. Svrnky 0/ Korun 1907 bz 1/ Korun 1909 bz Schwarz 1/ Korun 1907 KB 1-/ Korun 1908 KB 1-/ Koruna 1892 bz "RR" 1-/ ČESKOSLOVENSKO Kč / Kč 1925, ks Kč x, ks Ks / Kč 1932 "R" 1/ Kč / Kč 1923, 24, 25, 29, 31, 37, 38 7ks Hal. 1921, 22, 24, 31 4ks Hal / Hal / Hal "R" dr.škr. 2/ Hal / Hal / Hal. 1926, ks

8 Hal "R" 1-/ Hal "R" 1/ Hal / Hal / Hal "R" -0/ Hal / Hal / Hal. 1923, 25, 27, 28, 29, 30, 31, 37, 38 11ks Hal. 1923, 24, 25 3ks Protektorát 239 Kompletní sada 19 ks SLOVENSKO Ks 1939 Tiso 0-/ Ks 1944, 1944 var. 2ks Ks 1944, 1944 var. 2ks 0-/ Ks 1944 "R" 0/ Ks 1944 "R" 1/ Hal Ni "R" 1-/ Hal. 1943, 1944 Al 2ks Hal Al "R" 1/ Hal. 1940, 1941 "R", 1942 "RR" vše Cu 3ks Hal. 1942, 1943 Al, 1940 Cu 3ks Hal. 1939, ks Hal /0, 50 Hal Al 0/0 2ks Hal / Hal1942 Al,50 Hal1941,1 Ks 1940, 5 Ks1939 Hlinka 4ks SLOVENSKO Ks Slovenských 2008 etue proof Ks 1993 spisovná slovenština zaplom.etue proof Ks 1994 D - DAY zaplom.etue proof Euro 2009 Aurel Stodola 0/0 400 ČSR Kčs 1947 SNP, 50 Kčs osvobození, 50 Kčs Stalin, Kčs 1947 SNP, 50 Kčs osvobození, 50 Kčs Stalin, Kčs 1951 Gottwald 3ks

9 Kčs 1949 Stalin, 50 Kčs ks Kčs 1946, 1947 Ni 2ks Kčs 1946, ks Kčs 1950,51,52,53 "R" 4ks Kčs 1950,51,52,53 "R" Al 4ks Hal. 1947, 48, 49, 50 4ks Hal. 1951, 52, 53 "R" 3ks ČSR-ČSSR Kčs 1954 SNP BJ Kčs 1954 SNP 0/ Kčs 1954 SNP 0/ Kčs 1955 Osvobození 0/ Kčs 1955 Osvobození BJ Kčs 1955 Osvobození 0/ Kčs 1955 Osvobození BJ Kčs 1955 Osvobození 0/ Kčs 1955 Osvobození 0-/ Kčs 1957 Komenský 0/ Kčs 1957 Willenberg 0/ Kčs 1957 Willenberg BJ Kčs výročí SNP 0/ Kčs výročí osvobození 0/ Kč výročí osvobození BJ Kčs 1965 Hus 0/ Kčs 1966 Velká Morava 0/ Kčs 1967 Istropolitana 0/ Kčs 1968 N.M. 0/ Kčs 1968 N.D. 0/ Kčs 1969 Purkyně 0/ Kčs 1969 Pukkyně BJ Kčs 1969 SNP "R" 0/ Kčs 1970 Slovenské národní divadlo 0/ Kčs výročí osvobození 0/ Kčs 1971 KSČ 0/ Kčs 1971 Mánes 0/ Kčs 1972 Sládkovič 0/ Kčs 1972 Myslbek 0/ Kčs 1973 Únor 0/ Kčs 1975 Smetana 0/ Kčs 1974 Jesenský 0/ Kčs 1975 Neumann 0/0 180

10 Kčs 1976 Král 0/ Kčs 1976 Kaplan 0/ Kčs 1977 Kollár 0/ Kčs 1977 Hollar 0/ Kčs 1978 Nejedlý 0/ Kčs 1978 Fučík 0/ Kčs 1978 Kremnica 0/ Kčs 1978 Kremnica BJ Kčs 1978 Karel IV. 0/ Kčs 1979 Botto 0/ Kčs 1979 IX.sjezd 0/ Kčs 1980 Parléř 0/ Kčs 1980 Parléř 2ks BJ Kčs 1980 Spartakiáda 0/ Kčs 1980 Šmeral 0/ Kčs 1981 První let do vesmíru 0/ Kčs 1981 Španiel 0/ Kčs 1982 Olbracht 0/ Kčs 1982 Koněspřežka Č.Budějovice - Linec 0/ Kčs 1983 Karel Marx 0/ Kčs 1983 J.Hašek 0/ Kčs 1983 Samo Chalupka 0/ Kčs 1983 N D 0/ Kčs 1984 Matěj Bell 0/ Kčs 1984 Neruda 0/ Kčs 1984 Zápotocký 0/ Kčs 1985 Ján Hollý 0/ Kčs 1985 M S v ledním hokeji 0/ Kčs 1985 M.Kukučín 0/ Kčs 1985 Helsinky 0/ Kčs 1985 Patr Brandl 0/ Kčs 1986 Praha 0/ Kčs 1986 Levoča 0/ Kčs 1986 Bratislava 0/ Kčs 1986 Levoča 0/ Kčs 1986 Český Krumlov 0/ Kčs 1986 K.H.Mácha 0/ Kčs 1987 Kůň Převalského 0/ Kčs 1987 Banská Štiavnice 0/ Kčs 1988 Praga 88 0/ Kčs 1988 J.Jánošík 0/ Kčs listopad / Kčs 1990 J.Kupecký 0/0 160

11 Kčs 1990 Velká Parduická 0/ Kčs 1990 Anežka Česká + varianta bez signatury 2ks Kčs 1990 Martinů 0/ Kčs 1991 Antonín Dvořák 0/ Kčs 1991 Karlovy Vary 0/ Kčs 1991 Piešťany 0/ Kčs 1992 Moravské muzeum v Brně 0/ Kčs 1993 Muzeálná společnost 0/ Kčs 1984 Federace 0/ Kčs 1993 Tenis 0/ Kčs 1. Máj v Praze nevydaná, puncovaná RL Kčs 1. Máj v Praze nevydaná, puncovaná RL Hal. 1963,64,65,69,70,71 komplet bez variant 6ks Hal "R" 0/ ČESKÁ REPUBLIKA PROOF všechny mince mají plexi pouzdra, or.etue a karty Kč 1993 Schválení ústavy proof Kč 1994 Katedrále Sv.Víta proof Kč 1994 Vylodění v Nomandii proof Kč 1994 Koněspřežka v Brně proof Kč 1994 Životní prostředí, proof Kč 1995 Vítězství nad fašismem proof Kč 1995 P.J.Šafařík proof Kč výročí založní OSN proof Kč 1996 Česká filharmonie proof Kč 1996 Karel Svolinský proof Kč 1996 Gaspard Deburau proof Kč 1996 J.J.Ryba - Česká mše vánoční proof Kč 1997 Automobil President proof Kč 1997 Sv. Vojtěch proof Kč 1997 Běchovice - Praha,proof Kč 1997 Klášter Emauzy proof kč 1998 Universita Karlova proof Kč 1998 František Palacký proof Kč 1998 František Kmoch proof Kč 1998 Korunovace Přemysla Otakara I. proof Kč 1999 Založení NATO proof Kč 1999 Akademie výtvarných umění proof Kč 1999 Vysoké tech.učení v Brně proof Kč 1999 Ondřej Sekora proof Kč 2000 Vítězslav Nezval proof 1800

12 Kč 2000 Měnová reforma Václava II. proof Kč 2000 MMF a Světová banka v Praze proof Kč 2000 Zdeněk Fibich proof Kč 2001 Začátek nového tisíciletí proof Kč 2001 František Škroup proof Kč 2001 Založení Českého fotalového svazu proof Kč 2001 František Seifert proof Kč 2001 Kilián Ignás Dientzenhofer proof Kč 2001 Zavedení EURO proof Kč 2002 Zdislava z Lemberka proof Kč 2002 Emil Holub proof Kč 2002 Jiří z Poděbrad proof Kč 2002 Mikoláš Aleš proof Kč 2003 Jaroslav Vrchlický proof Kč 2003 Josef Thomayer proof Kč 2003 Tábor - Bechyně proof Kč 2003 Svaz lyžařů v Království českém proof Kč 2004 Jakub Krčín z Jelčan proof Kč 2004 Vstup do E U proof Kč 2004 Prokop Diviš proof Kč 2004 Leoš Janáček proof Kč 2004 Bible Kralická proof Kč 2005 Voskovec + Werich proof Kč 2005 Zahájení výroby v Mladé Boleslavi proof Kč 2005 Bitva u Slavkova proof Kč 2005 Mikuláš Dačický z Heslova proof Kč 2006 F.J.Gerstner proof Kč 2006 SUSŠ - Kamenický Šenov proof Kč 2006 Matěj Rejsek proof Kč 2006 Vymření Přemyslovců po meči proof Kč 2006 Jaroslav Ježek proof Kč 2007 Založení Jednoty bratrské proof Kč 2007 Karlův most proof Kč 2007 Jarmila Novotná proof Kč 2007 Vypuštění první umělé družice země proof Kč 2008 Zakládání vinic Karlem IV. proof Kč 2008 Josef Hlávka proof Kč 2008 Vstup do Schengenského prostoru proof Kč 2008 Viktor Ponrepo proof Kč 2008 Národní technické muzeum proof Kč 2008 Založení Českého hokejového svazu proof Kč 2009 Předsednictví v radě Evropy proof Kč 2009 Předsednictví v radě Evropy proof 400

13 Kč 2009 M S v klasickém lyžování proof Kč 2009 M S v klasickém lyžování proof Kč 2009 Dosažení Severního pólu proof Kč 2009 Dosažení Severního pólu proof Kč 2009 Rabí Jehuda Löw on Becalet proof Kč 2009 Rabí Jehuda Löw on Becalet proof Kč 2009 Keplerovy zákony proof Kč 2009 Keplerovy zákony proof Kč 2010 Alfonz Mucha proof Kč 2010 Alfonz Mucha proof Kč 2010 Jan Lucenburský a Eliška Přemyslovna proof Kč 2010 Jan Lucenburský a Eliška Přemyslovna proof Kč 2010 Staroměstský orloj proof Kč 2010 Staroměstský orloj proof Kč 2010 Gustav Mahler proof Kč 2010 Gustav Mahler proof Kč 2010 Karel Zeman proof Kč 2010 Karel Zeman proof Kč 2011 Pražská Konzervatoř proof Kč 2011 Pražská Konzervatoř proof Kč 2011 Jan Kašpar proof Kč 2011 Jan Kašpar proof Kč 2011 K.J.Erben proof Kč 2011 K.J.Erben proof Kč 2011 Jiří Melantrich proof Kč 2011 Jiří Melantrich proof Kč 2011 Petr Vok z Rožmberka proof Kč 2011 Petr Vok z Rožmberka proof Kč 2012 Úmrtí Rudolfa II. proof Kč 2012 Úmrtí Rudolfa II. proof Kč 2012 Založení Sokola proof Kč 2012 Založení Sokola proof Kč 2012 Založení Junáka proof Kč 2012 Založení Junáka proof Kč 2012 Kamil Lhoták proof Kč 2012 Kamil Lhoták proof Kč 2012 Jiří Trnka proof Kč 2012 Jiří Trnka proof Kč 2012 Obecní dům v Praze proof Kč 2012 Obecní dům v Praze proof Kč let ČNB proof Kč let ČNB proof Kč 2013 Aloys Klara proof 400

14 Kč 2013 Aloys Klara proof Kč 2013 Klášter Zlatá Koruna proof Kč 2013 Klášter Zlatá Koruna proof Kč 2013 Otto Wichterle proof Kč 2013 Otto Wichterle proof Kč 2013 Josef Bican proof Kč 2013 Josef Bican proof Kč 2013 Beno Blachut proof Kč 2013 Beno Blachut proof Kč 2014 Bohumil Hrabal proof Kč 2014 Bohumil Hrabal proof Kč 2014 Kryštov Harant z Polžic proof Kč 2014 Kryštov Harant z Polžic proof Kč 2014 Založení Československých legií proof Kč 2014 Založení Československých legií proof Kč 2014 Tomáš Baťa ml. proof Kč 2014 Tomáš Baťa ml. proof Kč 2014 Jiří Kolář proof Kč 2014 Jiří Kolář proof Kč listopad 1989 proof Kč listopad 1989 proof Kč 2015 Založení Českých Budějovic proof Kč 2015 Založení Českých Budějovic proof Kč 2015 Bedřich Hrozný proof Kč 2015 Bedřich Hrozný proof Kč 2015 Jan Perner proof Kč 2015 Jan Perner proof Kč 2015 Václav Thám proof Kč 2015 Josef Brožek - parovůz proof Kč 2015 Josef Brožek - parovůz proof Kč 2016 Zemská jub.výstava proof Kč 2016 Bitva u Hradce Králové proof Kč 2016 Jan Jassenius proof Kč 2016 Československá národní rada proof Kč výročí nar.marie Therezie proof Kč 2017 Operace Anthropoid proof Kč 2017 Josef Kainar proof Kč 2017 Sdružení Českých umělců Hollar proof Kč 2017 Vysvěcení kaple Sv.Václava proof Kč 2017 Česká astronomická společnost proof Kč 2017 Bitva u Zborova proof Kč 2018 Klaudyánova mapa proof Kč 2018 Národní Muzeum proof 500

15 Kč 2018 Úmrtí Jana Brokoffa proof 500 ČESKÁ REPUBLIKA Všechny mince jsou v plexi.kapslých a mají certifikáty Kč 1993 Schválení ústavy 0/ Kč 1994 Katedrála sv. Víta 0/ Kč 1994 Vylodění v Nomandii 0/ Kč 1994 Koněspřežka v Brně 0/ Kč 1994 Životní prostředí, 0/ Kč 1995 Vítězství nad fašismem 0/ Kč 1995 P.J.Šafařík 0/ Kč výročí založní OSN 0/ Kč 1996 Česká filharmonie 0/ Kč 1996 Karel Svolinský 0/ Kč 1996 Gaspard Deburau 0/ Kč 1996 J.J.Ryba - Česká mše vánoční 0/ Kč 1997 Automobil President 0/ Kč 1997 Sv. Vojtěch 0/ Kč 1997 Běchovice - Praha 0/ Kč 1997 Klášter Emauzy 0/ kč 1998 Universita Karlova 0/ Kč 1998 František Palacký 0/ Kč 1998 František Kmoch 0/ Kč 1998 Korunovace Přemysla Otakara I. 0/ Kč 1999 Založení NATO 0/ Kč 1999 Akademie výtvarných umění 0/ Kč 1999 Vysoké tech.učení v Brně 0/ Kč 1999 Ondřej Sekora 0/ Kč 2000 Vítězslav Nezval 0/ Kč 2000 Měnová reforma Václava II. 0/ Kč 2000 MMF a Světová banka v Praze 0/ Kč 2000 Zdeněk Fibich 0/ Kč 2001 Začátek nového tisíciletí 0/ Kč 2001 František Škroup 0/ Kč 2001 Založení Českého fotalového svazu 0/ Kč 2001 František Seifert 0/ Kč 2001 Kilián Ignás Dientzenhofer 0/ Kč 2001 Zavedení EURO 0/ Kč 2002 Zdislava z Lemberka 0/ Kč 2002 Emil Holub 0/ Kč 2002 Jiří z Poděbrad 0/ Kč 2002 Mikoláš Aleš 0/0 250

16 Kč 2003 Jaroslav Vrchlický 0/ Kč 2003 Josef Thomayer 0/ Kč 2003 Tábor - Bechyně 0/ Kč 2003 Svaz lyžařů v Království českém 0/ Kč 2004 Jakub Krčín z Jelčan 0/ Kč 2004 Vstup do E U 0/ Kč 2004 Prokop Diviš 0/ Kč 2004 Leoš Janáček 0/ Kč 2004 Bible Kralická 0/ Kč 2005 Voskovec + Werich 0/ Kč 2005 Zahájení výroby v Mladé Boleslavi 0/ Kč 2005 Bitva u Slavkova 0/ Kč 2005 Mikuláš Dačický z Heslova 0/ Kč 2006 F.J.Gerstner 0/ Kč 2006 SUSŠ - Kamenický Šenov 0/ Kč 2006 Matěj Rejsek 0/ Kč 2006 Vymření Přemyslovců po meči 0/ Kč 2006 Jaroslav Ježek 0/ Kč 2007 Založení Jednoty bratrské 0/ Kč 2007 Karlův most 0/ Kč 2007 Jarmila Novotná 0/ Kč 2007 Vypuštění první umělé družice země 0/ Kč 2008 Zakládání vinic Karlem IV. 0/ Kč 2008 Josef Hlávka 0/ Kč 2008 Vstup do Schengenského prostoru 0/ Kč 2008 Viktor Ponrepo 0/ Kč 2008 Národní technické muzeum 0/ Kč 2008 Založení Českého hokejového svazu 0/ Kč 2009 Předsednictví v radě Evropy 0/ Kč 2009 M S v klasickém lyžování 0/ Kč 2009 Dosažení Severního pólu 0/ Kč 2009 Rabí Jehuda Löw on Becalet 0/ Kč 2009 Keplerovy zákony 0/ Kč 2010 Alfonz Mucha 0/ Kč 2010 Jan Lucenburský a Eliška Přemyslovna 0/ Kč 2010 Staroměstský orloj 0/ Kč 2010 Gustav Mahler 0/ Kč 2010 Karel Zeman 0/ Kč 2011 Pražská Konzervatoř 0/ Kč 2011 Jan Kašpar 0/ Kč 2011 K.J.Erben 0/ Kč 2011 Jiří Melantrich 0/ Kč 2011 Petr Vok z Rožmberka 0/0 440

17 Kč 2012 Úmrtí Rudolfa II. 0/ Kč 2012 Založení Sokola 0/ Kč 2012 Založení Juánáka 0/ Kč 2012 Kamil Lhoták 0/ Kč 2012 Jiří Trnka 0/ Kč 2012 Obecní dům v Praze 0/ Kč let ČNB 0/ Kč 2013 Aloys Klara 0/ Kč 2013 Klášter Zlatá Koruna 0/ Kč 2013 Otto Wichterle 0/ Kč 2013 Josef Bican 0/ Kč 2013 Beno Blachut 0/ Kč 2014 Bohumil Hrabal 0/ Kč 2014 Kryštov Harant z Polžic 0/ Kč 2014 Založení Československých legií 0/ Kč 2014 Tomáš Baťa ml. 0/ Kč 2014 Jiří Kolář 0/ Kč listopad / Kč 2015 Založení Českých Budějovic 0/ Kč 2015 Bedřich Hrozný 0/ Kč 2015 Jan Perner 0/ Kč 2015 Václav Thám 0/0 740 Sady mincí Sada 1980, 1981, 1982 obal PVC 3ks Sada 1983, 1984, 1985 obal PVC 3ks Sada 1986 kartonový obal "R" 0/ Sada 1987 kartonový obal 0/ Sada 1988 kartonový obal 0/ Sada 1989 kartonový obal 0/ Sada 1990 kartonový oal 0/ Sada 1991 obal plexi M.R.Štefánik 0/ Sada 1992 obal plexi A.Rašín 0/ Sada Kč 1990, 92, 93 obal plexi 0/ Sada 1993 ČNB obal plexi 0/ Sada 1994 ČNB obal plexi HM, RCM 0/ Sada 1995 ČNB oal plexi HM, BJ 0/ Sada 1996 ČNB obal plexi 0/ Sada 1996 EURO 96 0/ Sada 1997 ČNB 0/ Sada 1998 Ještěd 0/ Sada 1999 Parléř 0/ Sada 2000 Vesmír 0/ Sada 2001 Týnský chrám 0/0 280

18 636 Sada 2002 Hrady a zámky 0/ Sada 2002 NATO 0/ Sada let ČR 0/ Sada 2004 MS v ledním hokeji 0/ Sada 2004 MS v ledním hokeji 0/ Sada 2004 Vstup do EU 0/ Sada 2005 Dvořák 0/ Sada 2006 Unesco I. 0/ Sada 2006 MS ve fotbale / Sada 2006 Mince ČR - EURO med. ČR 0/0 500 NĚMECKÉ ZEMĚ BAVORSKO Maximilian Emanuel Krejcar /1 300 Maximilian III. Josef Tolar 1773 A ( Amberg) dr.just. 1/ Maximilian I. Josef Tolar Pro deo et Populo AKS 44 1/ Ludwig I. + Ludwig II Krejcar 1852, 1855 KM ks Krejcar 1863, 1860 KM ks Krejcar 1869, 1871 KM ks Rudolf August Mariengroschen 1701 lesní muž Dav / Neustadt 653 Rudolf III. Wierner , č.107 Szsabó Gyula 2/2 110 Frankfurt Tolar / Tolar 1623 s titl. Fedinanda II. Dav.5290 dr.vady mat. 1/ Fulda - Henrich VIII Krejcar 1762 KM 121-2/2 260 Wilhelm I Siber grosschen /2 40 Wilhelm II Marka 1904 A 1-/1-200 Řád Německých rytířů 659 Ulrich von Jangingen - Schillng bez letopočtu ( ) 1-/1-700 SASKO Friedrich August III /48 Tolaru1806 2/2 30 CÍSAŘSTVÍ

19 661 Marka 1873 C J.9 "R" 2/ Marka 1873 D J.9 "R" 1/ Marka 1875 D J.9-1/ Marka 1883 G J.9 "RR" -1/ Marka 1892 G J.17 "R" 1/ Marka 1896 D J.17 1/ Marka 1898 A J.17 1-/ Marka 1899 E J.17 1-/ Marka 1900 J J.17 1-/ Marka 1902 A J.17 0/ Marka 1904 E J.17 "RR" 0-/ Marka 1914 A J.17 0/ Marka 1914 J J.17 0/ Marka 1914 E J.17 0/ Marka 1915 A J.17 0/ Marka 1915 G J.17 0/ /2 Marka 1905 A J.16 1/ /2 Marka 1908 E J.16 RL /2 Marka 1908 J J.16 1-/ /2 Marka 1909 D J.16 1/ /2 Marka 1909 E J.16-0/ /2 Marka 1914 D J.16 0/ /2 Marka 1918 A J.16-0/ /2 Marka 1918 D J.16-0/ /2 Marka 1918 E J.16-0/ /2 Marka 1919 E J.16 0-/ Pfennig 1877 C J.7-1/ Pfennig 1909 A J.18 0-/ Pfennig 1910 A J.18 1/ Pfennig 1874 B J.5 1/ Pfennig 1876 D J.5 1/ Pfennig 1917 A J.300 0/0 50 Výmarská rep Marka 1914 A J.311 1/ Marka 1924 E J.311 1/ Marka 1925 A J.319 1/ Pfennig 1921? J.316-0/ Pfennig 1932 A J /0-120 III.říše Marka 1934 A kostel 1-/ Marka 1935 A kostel 1-/ Marka 1935 A 2x J.360 2ks Marka 1935 E J.360-1/1 180

20 702 5 Marka 1936 A J / Marka 1936 A svastika 1-/ Marka 1936 F svastika 1/ Marka 1936 J J.360 1/ Marka 1939 A J.360 1/ Marka 1938 B,G J.366 2ks Marka 1939 B,J J.366 2ks Marka 1938 A, 1939 A 2x J.366 3ks Marka 1934 E J / Marka 1934 J J / Marka 1935 A, 1936 A J.354 2ks Marka 1937 F J.354-0/ Marka 1939 E J.354 "R" 0-/ Pfennig 1927 A, 1929 A, 1937 A J.324 3ks Pfennig 1928 A, D, E, F, G, J J.324 6ks Pfennig 1929 F J.324 0/ Pfennig 1930 F "R" J.324-0/ Pfennig 1933 J "R" J.324-1/ Pfennig 1936 A J.324-0/ Pfennig 1936 D "R" J.324-0/ Pfennig 1937 D J.324 0/ Pfennig 1937 F J.324 0/ Pfennig 1938 E J.324 0/ Pfennig různé ročníky a mincovny J ks Pfennig 1938 A dr.vada mat. J.365 1/ Pfennig 1943 Al J.372 0/ Pfennig B Al J.372 1/ Pfennig 1942 A, 43 B J.371 2ks Pfennig 1945 E "R" J.371 0/ Pfennig 1942 E, 1943 E J.370 2ks Konvolut 1, 2, 5, 10 Pf. Cu a Ms. Různé mincovny a ročníky ks, 10 Pf. Zn ks. A Cu 2x, a 2 Pf. B. G svastika 9 ks. 444 ks ks NSR Marka 1972 F Verschlungene Arme 0-/ Marka 1989 G 40 let Bundesrepulik 0/ Marka 1990 F Friederich I. Barbarossa 0/ Marka 1991 A 200 let Brandenburské rány 0/ Marka 1993 F 1000 let města Postupim 0/ Marka 1952 D Germanisches Muzeum 0/ Marka 1955 F Schiller 0/ Marka 1955 G Markgraf von Baden 0/ Marka 1957 J Eichendorf 0/ Marka 1975 F Denkmalschutz 0/0 90

21 744 5 marka 1983 J K.Marx 0/ Marka 1984 J J.Bartholdy proof Marka 1985 F Europöisches Jahr der Musik 0/ Marka 1965 J oběhová Ag 0-/ Marka 1951 J "R" 0-/0-500 NDR Marka let DDr 0/ Marka 1983 K.Marx 0/ Marka let DDR 0/ Marka let ozbrojených sil DDR 0/ Marka let vítězství nad fašismem 0/ Marka 1986 Thälmann 0/ Marka 1969 oěhová, 1987 Berlín 2ks Německo spojené Euro 2002 Maseuminsel Berlín 0/ Euro 2003 Justus von Liebig 0/ Euro 2003 Gottfried Semper 0/0 270 EVROPA BELGIE Frank let elgie 0/ Frank / Frank / Frank / Frank / Frank 1887 "R" 1/ Frank 1980, 5 Frank ks ČERNÁ HORA Para 1914, 2 Para ks Para ks DÁNSKO Krone 1965, 10 Krone kjs FRANCIE Ludvík XVI Sou Ĺan /2 100 Luis Philipe Frank 1842 W 2/2 500 Karel X Cent 1828 A koloniální "R" 1/ Cent 1839 A koloniální "R" 1-/1-400 Napoleon Bonaparte , Frank 1813 A KM 694 m.o. hr. 2/2 1200

22 Napoleon III Frank 1868 A 1/ Frank 1887 A škr. -1/ Cent BB, 1896, 5 Cent W 3ks Republika Frank / Frank / Frank / Frank / Frank / Frank / Frank / Minisbírka 110 mincí 1 Cent. - 1 Frank z let , Francie - Alžírsko 785 Frank /1 80 Gdaňsk Pfennig 1932, 1 Pfennig ks HOLANDSKO Provincie Utrecht 787 Tolar 1621 Západní Frísko, rytíř hr. 2/ Silver Dukát Západní Frísko, minc.hiddelburg 2/ Wilhelmina Gulden / cent 1936, 41 Ag, 1 cent 1878, ks /2 cent 1880, ks cent 1916, 27, 39, 1/2 cent ks Juliana /2 Gulden / /2 Gulden / Gulden 1966, 1969 a Korunovace královny ks ITÁLIE Lira 19?? 0/ Lira / Lira 1863 W 2/ Lira / Centisimo /0 140 NORSKO Haakon VII Krone Norská nezávislost "R" dr.škr. 0/ Olaf V Kronen 25 výročí osvobození /0 500 POLSKO Sigismund III

23 803 1/24 tolaru / /24 tolaru 1623 patina 1/ /24 tolaru 1623 vryp 1/ Zloté 1933, ks Zloté1936 plachetnice, 5 Zlotých 1936 Pilsudsky 2ks RAKOUSKO - středověk Albrecht I Feniky Luschin 119, 125 2ks Albrecht Rakouský Kruhový peníz se čtyřrázem Alrecht II Vídeńský pfenng 2/2 110 RUSKO Mikuláš II Rubl / Rubl 1898 dr.hr. 1-/ Kop / Kop. 1896, ks Kop / Kop.1914, 15 Kop. 1908, 10 Kop dr.hr. 3ks RSFSR 817 Rubl / Kop hvězda 1-/1-200 SSSR 819 Rubl / Kop kovář 1-/ Rubl let VŘSR 0/ Rubl 1988 Katedrála v Kyjevě 0/ Rubl 1989 Smarkand 0/ Rubl 1990 Petrodvorec 0/ Rubl 1990 Depozitář v Jerevanu 0/ Rubl 1991 Katedrála Archanděla Michaela v Moskvě 0/ Rubl 1991 Státní banka v Moskvě 0/ Rubl 1991 Památník Davida Susunského 0/0 70 Rusko Rubl 1992 divoká zvěř - Amurský tygr, hrdlička červená, asijská kobra 5 Rubl 1991 divoká zvěř - horská koza, 3kssova 2ks Rubl 1992 Kazachstán - mauzoleum proof Rubl 1992 Bitva u Churského jezera 1242 proof Rubl 1992 Mezinárodní vesmírný rok proof Rubl 1993 Bitva u Stalingradu proof Rubl 1991 Obrana Moskvy, St.banka Moskva 2ks Rubl 1991 K.Marx, básník Makhfamkuli 2ks Rubl OH v Barceloně - zápas, vzpírání, skok

24 838 Rubl OH v Barceloně - oštěp, běh, cyklistika 3ks Rubl 1992 Ruská suverenita, Lobačevský 2ks proof 120 San Marino Centesimi 1893 R KM 2 nep.ďubky 1/1-110 ŠVÉDSKO Gustav V Krone / Krone / Krone 1977, 10 Öre 1941 Ag, 1975, 85 4ks Gustav VI Krone narozeniny 0/0 440 ŠVÝCARSKO frank / Frank / /2 frank 1921, 44, 46, 52 4ks Rappen 1926, 83, 20 Rappen ks Rapp 1883, 84, 1908, ks 2/ Rapp 1875, 1900, ks ASIE Čína Käsch /1 200 OSTATNÍ SVĚTADÍLY U S A 852 Dollar / Dollar / Dollar 1971 D 1/ Pamětní dollar Artur, Garfield, Waschington, Taft 4ks Dollar 1979 D, S, P ve folii sdekretem v orig. obálce Dollar ks /2 Dollar 1893 výstava v Chicagu 1/ /2 Dollar 1964 Kenedy v orig.pouzdře 0/ /2 Dollar 1964, 65, 66, 67, 68 5ks /2 Dollar 1982 Ag G.Washington etue, dekret proof /2 Dollar Kenedy 3ks /4 Dollar 1944,65,66,85,86 5ks Dime 1942, V Cent ks V Cent 1910, 1/4 Dollar ks Cent 1848 velký typ "R" 1/ Cent /1-30

25 868 Cent 1890, ks Mexiko Oz. Ag 1992 KM.494 dr.hr. 1/1 500 FALERISTIKA ČESKOSLOVENSKO - ČSR -ČSSR -ČR 870 Pamětní med. 21 střeleckého pluku Terronského 1/1/ Medaile DOK - Za věrnost a branné zásluhy vlasti 1/1/ Medaile FIDAC VM. V/123/IV 1/1/ Mezispojennecká medaile za vítězství česká 1/1/ střelecký pluk Prokopa Velkého stuha nová 1/1/ Medaile Za chrabrost, pravda vítězí 1939 or.darovací etue 1/1/ Řád Milana Rostislava Štefánika č.89, zlacené puncované Ag, 0/0/ Ministerstvo obrany ČR výročí ukončení 2 0/0/ Za zásluhy o obranu vlasti I.vyd. Ag bez stuhy 0/ Za zásluhy o obranu vlasti II.vyd. Ag 0/0/ Za pracovní věrnost Ag - dekret/knážka, min, etue 0/0/ Odznak Československého partyzána, šroub, miniat. 2ks Odznak partyzán pomocník, šroub Za zásluhy o výstavbu ČSSR č Ag 0/0/ Rada ONV Praha 4 - Za péči o životní prostředí. Min. 0/0/ Medaile 100 let Československých legií Br 36mm 0/0/0 300 Hasiči 886 Krajinský sjezd hasičský na Kladně. Zn 34mm / Vlasti k 2/ Hasičský I.ochranný sbor v Žškově "Čestný člen" stuha na břevno Hasičská župa Příbramská / kostel, hasič, zlacený bronz, stuha 1/1/ Pamětní Ag punc hornické vyznamenání současného spolku 0/0/ Za zásluhy - Bronzový stupeň vyznamenání Zemské hasičské Medaile na XXXI.sjezd Hasičské župy Proud a 40 let trvání sboru Let sboru dobrovol.hasičů Mšec 1878 / Br 35mm 0/ Německo - Hasičské vyznamenání za 40 let služby - černý Smalt, Německo 894 Vánoční medaile J.T.D. / vánoční stromek, opis. 1/1-160 Rakousko - Uhersko 895 Karel I. - Fortitudini Cu malá bez stuhy 0/0 120 Hornické vyznamenání 896 Vyznamenání 50 let, závěs tři lipové lístky, osmihrotý červený kříž 1/1/ NDR 897 NDR - Za věrné služby, ministerstvo zdraví a soc.věcí. 0/0/ NDR - Za vynikající služby, ministerstvo pro vzdělávání 0/0/0 240 USA 899 Za účast v bojích o Kuwajt +miniatura 0/0/0 200

26 900 Za účast v bojích ve Vietnamu +miniatura 0/0/0 200 MEDAILE ČNS pob. v Příbrami a medaile s hornickou a betlemářskou tématikou. 901 Med. K dosažení 1000 m kolmé hlouky. Obec.kov 1/ let povýšení Příbrami na královské horní město RL let horního města Příram - dva horníci,zmak Přírami, opis / 0/ let horního města Příram - dva horníci,zmak Přírami, opis / 0/ Milénium sv.vojtěcha , opis / hornický kostel na 0/ Milénium sv.vojtěcha , opis / hornický kostel na 0/ Příjezd prvního vlaku do Přírami 1875, trať Rakovník - Příbram - 0/ Příjezd prvního vlaku do Přírami 1875, trať Rakovník - Příbram - 0/ Příjezd prvního vlaku do Přírami 1875, trať Rakovník - Příbram - 0/ Karel Hojden - poprsí zprava,nápis / symboly a opisy,město Příram 0/ Karel Hojden - poprsí zprava,nápis / symboly a opisy,město Příram 0/ let pobočky v Příbrami - Lumír Češka poprsí zpředu,první 0/ let pobočky v Příbrami - Lumír Češka poprsí zpředu,první 0/ Příramské spolky a sdružení v jub.roce Znak a ratolesti,nápis 0/ Příramské spolky a sdružení v jub.roce Znak a ratolesti,nápis 0/ Příbramští numismatici a betlemáři Václavu Hruškovi let trvání pobočky v Příbrami ( Sebastopol) / 2006 / znak a opis. 0/ Br let mm města Příbram ,znak / symboly starého a 0/ Papež PIUS X. uděluje Sv.Hoře titul Bazilika menší, portrét RL Česká numismatická společnost Nymburk - Poděrady / Bohumil 0/ ZRUP Příbram 25 let šachta / symbol,opis. 0/ Bronz ZRUP Příbram 60 mm 25 let šachta / symbol,opis. 1/ Bronz Příbramští 60 mm betlemáři let od narození Krista,jesličky / RL Uranové doly Příbram postava horníka s vrtačkou / jáma 17-1/1 150 Knobloch 925 Sádrový model medaile W.A.Mozarta průměr Vl.Oppl 926 Praga symboly,opis / hlava Merkura,opis. Ag 900/1000 Otáhal K. 13gr 31mm. Plexi pouzdro,etue RL Národní umělec Dr.H.C. Ludvík Kuba, poprsí zprava / Spolek 0/0 100 R.Piechl 928 Edvard Fiala,poprsí zleva / Numismatická společnost 0/0 80 Španiel O. 929 Jem ražen z českého kovu... Ag dr.hr. 0/ Jsem ražen z českého kovu.. Ag dr.hr. 0/ TGM - 85.narozeniny Cu 50mm ošoupaná 1-/1-70 Vitanovský

27 let odhalení pomníku Jiřího z Poděbrad, král na koni, opis. / 0/0 200 Bez označení autora 933 Kutnohorský pamětní groš. Ag 0/0 60 Zlatá Koruna - medaile v orig.etuích 934 Ferdinand V. - korunované poprsí zleva,opis / znak a ležící lev Ag /1000 Císař Karel I. a Zita - 5 dvojportrét 000 ks zprava,opis 29,6gr / znak R U. Ag /1000 Zita císařovna čelní ks poprsí,opis / 15gr znak R U ks Ag /1000 Císařovna Alžběta 15gr - poprsí šikmo zprava,opis / koruna, 938 ratolesti. Císař F.J. I. a 5000 Elizabeta ks - Ag dvojportrét,opos 999/ gr / znak R U ks Císařovna Ag Maria 999/1000 Anna Augusta - portrét 15gr zleva,opis / koruna a lev ks Císař František Ag999/1000 II. a Carolina Augusta 29,5gr - dvojportrét,opis / postava 941 pod 75 let stromem. první Československé 5000ks Ag 999/1000 mince gr Vsazen líc hal. let první Ag Československé 999/ mince ks , gr Vsazen líc 20 SSSR hal. Ag 999/ ks 29,5 gr RL 500 RL 300 RL 300 RL 300 RL 300 RL 500 RL 300 RL 500 RL Leningrad - palác / nápis v ruštině. Pokov.plast 53mm 0/ Střelecká med./ Frankfurt Postava s puškou / pomník. RL 150 Mosaz USA 30mm 945 George Washington , 1 Us prezident. Ag 14,9gr proof pouzdro. Bill Clinton , zlac.br. 30mm pouzdro proof Abraham Lincoln XVI.prezident 8,5gr pouzdro proof Jimmy Carter , 39 prezident Ag 15gr, pouzdro proof /4 Dollarová medaile Virginia 5 Oz. Ag proof 3000 ODZNAKY 950 ČSR - Revoluční Krajský národní výbor v Táboře Silou 1/ ČSR let Karlovy university Br 26x32mm sig.španiel Nejlepší pracovník strojírenství - postř. Smalty Nejlepší pracovník polygrafického průmyslu Vzorný student vojenské katedry - velký odznak na šroub miniatura. Vysoká škola vojenská, absolvenský odznak 2ks + miniatura na sako Beroun - známka na 3kg chleba Zn, Ms 2ks Beroun let zemědělského odborného školství. Br 40mm 0/ Slávia - věnování praporu českými ženami Bronz 1/ Příbram - Týden branosti Příbram - Svatá Hora svátostky Al, Zn. Závěs na klíče 2ks Brno - jeton na 159 aukci - Pražský groš Václava IV. 3/3/1 100 Kontramarka. Francie 962 Francie - odznak 1 pěšího pluku / loežísí lev drží smaltovaný štít Francie - odznak 21 pěšího pluku, arevný smalt 29x35mmm BG na černo - červeném smaltu, zlacené brnění s přilbicí Odznak 13 pěší divize, modrý stojící lev v červeno - bílých pruzích Francie - Světová výstava v Paříži, postava Republiky Al 0/0 100

28 967 Francie - odznak 129 pěšího pluku 25x31mm, kožený řetízek, 2 1/1/ Sasko - medaile na jmenování Friedricha Augusta -1/ Sv. Johanes B.de la Salle, br. Med. Na barevné stuze. 1/1/1 150 Rakousko - Uhersko 970 Velký honický c.k. rakouský znak 80 x 75 mm na hornickou čáku, PAPÍROVÁ PLATIDLA ČSR koruna 1919 S N Kč 1915 S mír.přelož. Kolak Kč 1915 S kolek N Kč 1945 S - 06 A N K 1942 S - G Čechy a Morava spec K 1942 S - G Čechy a Morava spec. N K 1942 S - G Čechy a Morava spec. N K 1942 S - I Čechy a Morava spec. N K 1940 s - A 27 Čechy a Morava N K bl S- c 010 N K 1942 S - Ia N Čechy a Morava K 1942 S - Ba Čechy a Morava N K 1942 S - Cha Čechy a Morava N K 1938 S - 20 B II-vydání Čschy a Morava N Kč 1902 S falešný kolek přehnutá Kč 1902 S přehnutá Kč 1902 S N kč 1913 S N Kč 1946 bez serie a data N Korun bl S- U/R N Koruny 1961 S - UD N Korun 1961 S - AR N Kortun 1988 S - H 51 N Korun 1994 S - B N Korun 1997 S - E N Korun 1961 S - G 28 kolek N Korun 1973 S - U Korun 1985 S - C 85 kolek N Korun (1945) S - BM Korun 1945 S - JF Slovensko Ks 1942 S - M 1 II.vydání spec. N Poukázky na odběr výstroje - 7 ks Ústavní poukázky 9ks

29 Poukázky Korun 1944 S - HK N Korun 1944 S - KX spec. N 60

Přílohová část. Přehled platidel a pamětních mincí ražených od roku 1918 do současnosti

Přílohová část. Přehled platidel a pamětních mincí ražených od roku 1918 do současnosti Přílohová část Přehled platidel a pamětních mincí ražených od roku 1918 do současnosti Platidla Obr. č. 1 Pětihaléř 1923 Obr. č. 2 Desetihaléř 1922 Obr. č. 3 Dvacetihaléř 1921 Obr. č. 4 Padesátihaléř 1921

ČESKA NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST, z.s. - pobočka NYMBURK-PODĚBRADY pořádá mimořádnou členskou schůzi spojenou s neveřejnou dražbou numismatického materiá

ČESKA NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST, z.s. - pobočka NYMBURK-PODĚBRADY pořádá mimořádnou členskou schůzi spojenou s neveřejnou dražbou numismatického materiá ČESKA NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST, z.s. - pobočka NYMBURK-PODĚBRADY pořádá mimořádnou členskou schůzi spojenou s neveřejnou dražbou numismatického materiálu pro členy České numismatické společnosti dne 7.

Emisní plán České mincovny pro rok 2012 - Medaile

EMISNÍ PLÁN PAMĚTNÍCH MINCÍ NA LÉTA 2016-2020. Doc. Ing. Lubomír Lízal, Ph.D. Člen bankovní rady ČNB 21. října 2014

EMISNÍ PLÁN PAMĚTNÍCH MINCÍ NA LÉTA 2016-2020. Doc. Ing. Lubomír Lízal, Ph.D. Člen bankovní rady ČNB 21. října 2014 Doc. Ing. Lubomír Lízal, Ph.D. Člen bankovní rady ČNB 21. října 2014 Legislativa Na základě zákona má Česká národní banka výhradní právo vydávat bankovky, oběžné mince i mince pamětní. Pamětní mince jsou

Vlastík Úvodní obrazovka Obrázky z českých dějin V proudu staletí Hrajeme si Otázky z českých dějin Licenční ujednání Registrovat Tisk testů Vlastík Úvodní obrazovka Obrázky z českých dějin V proudu staletí Hrajeme si Otázky z českých dějin Licenční ujednání Registrovat Tisk testů min. 5 max. 100 otázek, uzavřený (výběr z několika odpovědí)

ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA PODMÍNKY. neomezené anonymní soutěže na umělecký návrh pamětní stříbrné 200 Kč mince k 750. výročí založení Českých Budějovic

ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA PODMÍNKY. neomezené anonymní soutěže na umělecký návrh pamětní stříbrné 200 Kč mince k 750. výročí založení Českých Budějovic ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA PODMÍNKY neomezené anonymní soutěže na umělecký návrh pamětní stříbrné 200 Kč mince k 750. výročí založení Českých Budějovic V Praze v říjnu 2013 PODMÍNKY neomezené anonymní soutěže

Numismatika - aktuální nabídka

Numismatika - aktuální nabídka Filatelie Klim Strana 1/47 Numismatika - aktuální nabídka Číslo Popis Cena AFGHANISTÁN NU 14418 2 Amani (20 Rupees) 1302 SH (1923), Au 0,900, 9,2g, KM 888 12000 Kč ALDERNY NU 13432 1 Pound 2006 - William

ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST

ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST POBOČKA PŘÍBRAM "ESTO IN COLLIGENDO INDEFESSUS IN NUMMIS MEMORIA VIVIT" V.Lichtbla NABÍDKOVÝ SEZNAM 68 BŘEZEN 2017 ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST Jaroslav E J E M, Švermova

ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST

ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST POBOČKA PŘÍBRAM "ESTO IN COLLIGENDO INDEFESSUS IN NUMMIS MEMORIA VIVIT" V.Lichtbla NABÍDKOVÝ SEZNAM 69 BŘEZEN 2018 ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST pobočka PŘÍBRAM pořádá svoji

ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST

ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST POBOČKA PŘÍBRAM "ESTO IN COLLIGENDO INDEFESSUS IN NUMMIS MEMORIA VIVIT" V.Lichtbla NABÍDKOVÝ SEZNAM 66 BŘEZEN 2015 ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST pobočka PŘÍBRAM pořádá svoji

Emisní plán České mincovny pro rok 2011 - Medaile

Emisní plán České mincovny pro rok 2011 - Medaile Emisní plán České mincovny pro rok 2011 - Medaile Leden 2011 Jednodukát ČR 2011 Pověst o Bivoji/ Au999,9/ 3,11g/16mm/ proof/ 1000ks/ předpokládaná cena 5.000,-Kč vč. DPH Dvoudukát ČR 2011-Pověst o Horymírovi/

142/2000 Sb. VYHLÁŠKA České národní banky. ze dne 16. května 2000

142/2000 Sb. VYHLÁŠKA České národní banky. ze dne 16. května 2000 142/2000 Sb. VYHLÁŠKA České národní banky ze dne 16. května 2000 o ukončení platnosti pamětních stříbrných mincí vydaných Státní bankou československou bance: Česká národní banka stanoví podle 22 písm.

Numismatika - current offer

Numismatika - current offer Filatelie Klim Strana 1/45 Numismatika - current offer No Subscription Price ALDERNEY NU 13432 1 Pound 2006 - William Shakespeare, Au 0,999, 1,24 g, KM 124 1800 Kč ANCIENT COINS NU 14234 Řím císařství,

ČESKOSLOVENSKO CZECHOSLOVAKIA

ČESKOSLOVENSKO CZECHOSLOVAKIA 1919, Legionářské 1. výročí vzniku ČSR (1. část) zoubkované A: HZ 13 ½ : 13 ¾ 15h světle 25h světle hnědá 100h černofialová 1919, Legionářské 1. výročí vzniku ČSR zoubkované B: ŘZ 11 ½ : 13 ¾ 15h světle

Emisní plán České mincovny pro rok 2013 - Medaile

Emisní plán České mincovny pro rok 2013 - Medaile Petr MAĎA - regionální zástupce pro Moravskoslezský kraj, Šenovská 1, 736 01 Havířov, Česká Mincovna, U přehrady 61, Jablonec n N. Tel.: 608 887 757, 596 810 354, www.zlatobezdph.cz, www.hobbyhavirov.cz

Investiční zlato - aktuální nabídka

Investiční zlato - aktuální nabídka Filatelie Klim Strana 1/11 Investiční zlato - aktuální nabídka Číslo Popis Cena AFGHANISTÁN IZ 14418 2 Amani (20 Rupees) 1302 SH (1923), Au 0,900, 9,2g, KM 888 12000 Kč ALDERNY IZ 13432 1 Pound 2006 -

NUMISMATICKÝ VZKAZ pro numismatiky regionu Kladno, Rakovník a Slaný ČÍSLO 36 V Kladně v lednu 2011

NUMISMATICKÝ VZKAZ pro numismatiky regionu Kladno, Rakovník a Slaný ČÍSLO 36 V Kladně v lednu 2011 NUMISMATICKÝ VZKAZ pro numismatiky regionu Kladno, Rakovník a Slaný ČÍSLO 36 V Kladně v lednu 2011 Výbor ČNS pob. v Kladně a Výbor NSK o.s. Vám přeje do nového roku 2011 hodně zdraví a štěstí, mnoho osobních

Panovníci českých zemí Karty na rozstříhání

Panovníci českých zemí Karty na rozstříhání Panovníci českých zemí Karty na rozstříhání Oblast: Člověk a jeho svět Předmět: Vlastivěda Tematický okruh: LIDÉ A ČAS Ročník: 4. Klíčová slova: Panovnické rody v českých zemích, panovníci jednotlivých

P.Gregor - Seznam článků ( připomínky hlaste na mail.greggy.@tiscali.cz )

P.Gregor - Seznam článků ( připomínky hlaste na mail.greggy.@tiscali.cz ) 881 nuz1934_1 Numismatické zprávy 1934/1 Běšinovský poklad - pozn.k nálezu kouřimskému nález, Běšínov u Kouřimi 1927, denár, Bořivoj II.,Vladislav II., Soběslav I. O mincích arabských ( východního a západního

Emisní plán České mincovny pro rok 2016 Medaile a repliky historických mincí

Emisní plán České mincovny pro rok 2016 Medaile a repliky historických mincí Emisní plán České mincovny pro rok 2016 Medaile a repliky historických mincí Leden 2015 Jednodukát ČR 2016 K.H. Mácha- Máj/ Au999,9/ 3,11g/16mm/ proof/ 100ks/ předpokládaná cena 5.750,-Kč vč. DPH Dvoudukát

zlaté medaile Umění investovat

Rudolf II Malý groš 1586, Jáchymov - Hoffmann, patina, HN.8a (opis 7c) 2/2-240

Rudolf II Malý groš 1586, Jáchymov - Hoffmann, patina, HN.8a (opis 7c) 2/2-240 str.1 MINCE A MEDAILE ZE ZLATA OSTATNÍ STÁTY SVĚTA Benin 1 1500 Franků 2007, 750 let Sorbony, kapsle, Au 0.999, 0.5g proof 460 Samoa 2 1 Dollar 2010 Kaloň samojský, kapsle, Au 0.999, 0.5g proof 460 MINCE

Testy pro obor Prezentace a ochrana kulturního dědictví Historický ústav Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové Testy pro obor Prezentace a ochrana kulturního dědictví Historický ústav Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové Varianta A Jméno uchazeče datum narození..... Bydliště (vč.psč)...... Absolvoval střední

Francie, Napoleon III. 1852-1871 T1 2 20 Frank 1867 A, 6.41g, dr. rysky, KM.801.1, Y.40.1-1/1-4000

Francie, Napoleon III. 1852-1871 T1 2 20 Frank 1867 A, 6.41g, dr. rysky, KM.801.1, Y.40.1-1/1-4000 str. 1 MINCE A MEDAILE ZE ZLATA Česká republika 1993 - T29 1 2000 Kč 2000 - mileniová ražba s hologramem, 34.214g dr. flíčky, kapsle, etue 0 / proof 3200 Francie, Napoleon III. 1852-1871 T1 2 20 Frank

Katalog SMART MINCE MEDAILE REPLIKY DÁRKY

Katalog SMART MINCE MEDAILE REPLIKY DÁRKY Katalog SMART MINCE MEDAILE REPLIKY DÁRKY Obsah Smart mince 4 Investiční medaile 6 Medaile Václav Havel 10 Pamětní medaile 13 Repliky historických mincí 31 Sady oběžných mincí 41 Dárkové medaile a medailonky

Dukát ČR 2017 Karel Čapek Válka s mloky Au 986/ 3,49 g/ 19,75 mm/ proof ak. soch. Michal Vitanovský

Dukát ČR 2017 Karel Čapek Válka s mloky Au 986/ 3,49 g/ 19,75 mm/ proof ak. soch. Michal Vitanovský Me daile a rep liky historických mincí Dárkové me daile Mi nce České mincovny In vestiční me daile České pa mětní mince LEDEN Dukát ČR 2017 Karel Čapek Válka s mloky Au 986/ 3,49 g/ 19,75 mm/ proof ak.

EMISNÍ PLÁN 2018 RAZÍME TRADIČNÍ HODNOTY

EMISNÍ PLÁN 2018 RAZÍME TRADIČNÍ HODNOTY EMISNÍ PLÁN 2018 Mince České mincovny v licencích zahraničních emitentů České pamětní mince Investiční medaile Dárkové medaile RAZÍME TRADIČNÍ HODNOTY Mince a medaile České mincovny a České národní banky

Přemyslovci, Lucemburkové, Jagellonci, Habsburkové

Přemyslovci, Lucemburkové, Jagellonci, Habsburkové VY_32_INOVACE_DUM.D.20 Mateřská škola a Základní škola při dětské léčebně, Křetín 12 Autor: Mgr. Miroslav Páteček Vytvořeno: listopad 2012 Člověk a společnost Klíčová slova: Třída: Obrázky: Anotace: Přemyslovci,

Otázkové okruhy pro státní závěrečné zkoušky. magisterského studia dějepisu

Otázkové okruhy pro státní závěrečné zkoušky. magisterského studia dějepisu Otázkové okruhy pro státní závěrečné zkoušky magisterského studia dějepisu Program Učitelství pro základní školy obor Učitelství dějepisu pro ZŠ Výsledkem magisterského studia historie na KHI a obsahem

NUMISMATICKÝ VZKAZ pro numismatiky regionu Kladno, Rakovník a Slaný ČÍSLO 37 3

NUMISMATICKÝ VZKAZ pro numismatiky regionu Kladno, Rakovník a Slaný ČÍSLO 37 3 NUMISMATICKÝ VZKAZ pro numismatiky regionu Kladno, Rakovník a Slaný ČÍSLO 37 3 V Kladně v lednu 2012 Výbor ČNS pob. v Kladně a Výbor NSK o.s. Vám přeje do nového roku 2012 hodně zdraví a štěstí, mnoho

AUKCE - SÁL MINCE - ANTIKA

AUKCE - SÁL MINCE - ANTIKA MINCE - ZLATÉ 1 Bojové, 2.pol.3.stol.-1.pol.2.stol.př.n.l., duhovka - statér, typ Athéna / Athéna-Alkis (typ Plumlov), 15,5 mm, 8,045 g, Paulsen.48-51, R, rysky -1/-1 12000 Rakousko, František Josef I.

VYZNAMENÁNÍ PREZIDENTA BENEŠE THE DECORATIONS OF PRESIDENT BENEŠ

VYZNAMENÁNÍ PREZIDENTA BENEŠE THE DECORATIONS OF PRESIDENT BENEŠ VYZNAMENÁNÍ PREZIDENTA BENEŠE THE DECORATIONS OF PRESIDENT BENEŠ 1919 Válečný kříž 1914-1918 (Československo) The War Cross 1974-1918 (Czechoslovakia) 1920 Medaile vítězství (Československo) The Medal

Gymnázium K. V. Raise, Hlinsko, Adámkova 55

Gymnázium K. V. Raise, Hlinsko, Adámkova 55 CO NÁS PROSLAVILO 2 DOPLŇ CHYBĚJÍCÍ ÚDAJE A SPRÁVNĚ OČÍSLUJ: 1. Jsem třetí nejstarší univerzita v Evropě, nacházím se v Praze a jmenuji se po svém zakladateli. Jak se jmenuji, kdo a kterého roku mě založil?

SÁLOVÁ AUKCE ZLATO eská republika Šalamounovy ostrovy Vanuatu ECHY eští stavové (1619-1620) Olomouc Karel II. Liechtenstein (1664-1695)

SÁLOVÁ AUKCE ZLATO eská republika Šalamounovy ostrovy Vanuatu ECHY eští stavové (1619-1620) Olomouc Karel II. Liechtenstein (1664-1695) SÁLOVÁ AUKCE ZLATO Česká republika 1 Medaile: Karel IV., Karlštejn. Autor: L. Charvát. Au 999.9, 25 mm, 7,32 g, st.punc, zn. výrobce. Raženo 50 ks - č. 048. Etue. Certifikát. proof 4400 2 Medaile: Císař

Návod na přípravu skládačky: Návod na použití skládačky:

Návod na přípravu skládačky: Návod na použití skládačky: Skládačka Návod na přípravu skládačky: Každá skládačka se v tomto souboru skládá ze tří částí: 1) karta se zadáním; 2) karta s odpověďmi; 3) fotografie. Všechny tři části vytiskneme. Každou skládačku můžeme

Věstník ČNB částka 25/2008 SEZNAM

Věstník ČNB částka 25/2008 SEZNAM SEZNAM a) platných právních předpisů České národní banky (popř. Státní banky československé) vyhlášených od 1. ledna 1990 do 31. prosince 2008 ve Sbírce zákonů, b) platných opatření České národní banky,

Digitální učební materiál

Digitální učební materiál Digitální učební materiál Číslo projektu Označení materiálu Název školy Autor Tematická oblast Ročník Anotace Metodický pokyn Zhotoveno CZ.1.07/1.5.00/34.0061 VY_32_INOVACE_F.3.04 Integrovaná střední škola

ANTIKA Licinius I AE Folis, Rv: IOVI CONSERVATORI AVGG, stojící Jupiter s Viktorií, mincovna Cyzicus (SMK), patina -1/1-220 str. 1 MINCE A MEDAILE ZE ZLATA Česká republika 1993-1 2500 Kč 2004 - vstup ČR do EU, bimetalová ražba zlatý střed a stříbro, 31.105g, kapsle, pův. krabička, bez karty proof 5000 2 Certifikáty k českým

NUMISMATICKÝ VZKAZ pro numismatiky regionu Kladno, Rakovník a Slaný ČÍSLO 38 V Kladně v lednu 2013

NUMISMATICKÝ VZKAZ pro numismatiky regionu Kladno, Rakovník a Slaný ČÍSLO 38 V Kladně v lednu 2013 NUMISMATICKÝ VZKAZ pro numismatiky regionu Kladno, Rakovník a Slaný ČÍSLO 38 V Kladně v lednu 2013 Výbor ČNS pob. v Kladně a Výbor NSK o.s. Vám přeje do nového roku 2013 hodně zdraví a štěstí, mnoho osobních

Částka 25 Ročník O b s a h : ČÁST OZNAMOVACÍ

Částka 25 Ročník O b s a h : ČÁST OZNAMOVACÍ Částka 25 Ročník 2004 O b s a h : ČÁST OZNAMOVACÍ Seznam platných právních předpisů České národní banky (popř. bývalé Státní banky československé), vyhlášených od 1. ledna 1990 do 31. prosince 2004 ve

Částka 21 Ročník 2010 ČÁST OZNAMOVACÍ

Částka 21 Ročník 2010 ČÁST OZNAMOVACÍ Částka 21 Ročník 2010 O b s a h : ČÁST OZNAMOVACÍ Seznam: a) platných právních předpisů České národní banky (popř. Státní banky československé) vyhlášených od 1.ledna 1990 do 31. prosince 2010 ve Sbírce

Základní škola a Mateřská škola Kluky, okr. Písek Datum: Autor: Marcela Ivanenková Číslo šablony: I/2 Název materiálu:

Základní škola a Mateřská škola Kluky, okr. Písek Datum: Autor: Marcela Ivanenková Číslo šablony: I/2 Název materiálu: Název školy: Základní škola a Mateřská škola Kluky, okr. Písek Datum: 5.12.2012 Autor: Marcela Ivanenková Číslo šablony: I/2 Název materiálu: VY_12_INOVACE_16_Vl 4.roč. Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2213

ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST

ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST POBOČKA PŘÍBRAM "ESTO IN COLLIGENDO INDEFESSUS IN NUMMIS MEMORIA VIVIT" V.Lichtbla NABÍDKOVÝ SEZNAM 65 BŘEZEN 2014 ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST pobočka PŘÍBRAM pořádá svoji

ANTIKA Constantinus I AE Folis, Rv: SOLI INVICTO COMITI, stojící Sol, podobný S.3767, mincovna patrně Řím, patina -1/2 50

ANTIKA Constantinus I AE Folis, Rv: SOLI INVICTO COMITI, stojící Sol, podobný S.3767, mincovna patrně Řím, patina -1/2 50 str. 1 MINCE A MEDAILE ZE ZLATA Česká republika 1993-1 2000 Kč 2000 - mileniová ražba s hologramem, 34,214g (Au 3,11g + Ag 31,103g) nep. flíčky, kapsle, etue 0 / proof 4600 MINCE Z OSTATNÍCH KOVŮ Egypt

Řád Milana Rastislava Štefánika IV. třídy

Řád Milana Rastislava Štefánika IV. třídy ARCHIV KANCELÁŘE PREZIDENTA REPUBLIKY Řád Milana Rastislava Štefánika IV. třídy (zřízený zákonem č. 404/1990 Sb. ze dne 2. října 1990) SEZNAM NOSITELŮ podle matriky nositelů (Archiv KPR, fond KPR, Evidenční

Ing. Jaroslava Syrovátkov. tková

Ing. Jaroslava Syrovátkov. tková Finanční řízení pro nefinančníky Ing. Jaroslava Syrovátkov tková jsou univerzální aktivum (zboží), které je všeobecně přijímáno při směně (tj. za zboží/služby nebo při úhradě dluhu). FUNKCE PENĚZ - prostředek

Věstník ČNB částka 18/2012 SEZNAM

Věstník ČNB částka 18/2012 SEZNAM SEZNAM a) platných právních předpisů České národní banky (popř. Státní banky československé) vyhlášených od 1. ledna 1990 do 31. prosince 2012 ve Sbírce zákonů b) platných opatření České národní banky,

ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST

ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST POBOČKA PŘÍBRAM "ESTO IN COLLIGENDO INDEFESSUS IN NUMMIS MEMORIA VIVIT" V.Lichtbla NABÍDKOVÝ SEZNAM 64 BŘEZEN 2013 ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST pobočka PŘÍBRAM pořádá svoji

ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST POBOČKA V CHEBU ČLENSKÉ INFORMACE 2 / 2015

ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST POBOČKA V CHEBU ČLENSKÉ INFORMACE 2 / 2015 ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST POBOČKA V CHEBU ČLENSKÉ INFORMACE 2 / 2015 NABÍDKOVÝ SEZNAM č. 61 CHEB 13. ČERVNA 2015 ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST POBOČKA V CHEBU společně s pobočkou v Habartově Vás zvou

ČLENSKÝCH SCHŮZEK V ROCE

ČLENSKÝCH SCHŮZEK V ROCE NUMISMATICKÝ VZKAZ pro numismatiky regionu Kladno, Rakovník a Slaný ČÍSLO 39 V Kladně v lednu 2014 Výbor ČNS pob. v Kladně a Výbor NSK o.s. Vám přeje do nového roku 2014 hodně zdraví a štěstí, mnoho osobních

65. AUKCE. Limitní Mincí, medailí a ostatního numismatického materiálu 2. 11. 2014 12:00 hod.

65. AUKCE. Limitní Mincí, medailí a ostatního numismatického materiálu 2. 11. 2014 12:00 hod. 65. AUKCE Limitní Mincí, medailí a ostatního numismatického materiálu 2. 11. 2014 12:00 hod. DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA Dražebník: ing. Jaroslav Syrový, Bělehradská 60, Praha 2, IČO:11208457 Vyhlašuje konání 65.

61. AUKCE Limitní Mincí, medailí a ostatního numismatického materiálu 9. 6. 2013

61. AUKCE Limitní Mincí, medailí a ostatního numismatického materiálu 9. 6. 2013 61. AUKCE Limitní Mincí, medailí a ostatního numismatického materiálu 9. 6. 2013 DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA Dražebník: ing. Jaroslav Syrový, Bělehradská 60, Praha 2, IČO:11208457 Vyhlašuje konání 61. dobrovolné

Základní škola Karviná Nové Město tř. Družby 1383

Základní škola Karviná Nové Město tř. Družby 1383 Základní škola Karviná Nové Město tř. Družby 1383 Projekt OP VK oblast podpory 1.4 Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3526 Název projektu:

VY_12_INOVACE_88. Pro žáky 7. ročníku ZŠ Člověk a společnost Dějepis Křesťanství a středověká Evropa

VY_12_INOVACE_88. Pro žáky 7. ročníku ZŠ Člověk a společnost Dějepis Křesťanství a středověká Evropa VY_12_INOVACE_88 Pro žáky 7. ročníku ZŠ Člověk a společnost Dějepis Křesťanství a středověká Evropa Leden 2012 Mgr. Regina Kokešová Slouží k prezentaci nového učiva Doplnění informací v učebnici z jiných

Kontakty na vyučuj. tková tní symboly. Ing. Jaroslava Syrovátkov. Literatura. Klasifikace. Kancelář: budova H, 6. poschodí, číslo dveří H 713

Kontakty na vyučuj. tková tní symboly. Ing. Jaroslava Syrovátkov. Literatura. Klasifikace. Kancelář: budova H, 6. poschodí, číslo dveří H 713 Veřejn ejnáspráva Ing. Jaroslava Syrovátkov tková tní symboly Kontakty na vyučuj ující Kancelář: budova H, 6. poschodí, číslo dveří H 713 Konzultace: úterý středa 14,30 15,30 hod. 14,30 15,30 hod. E-mail:

Katalog SMART MINCE MEDAILE REPLIKY DÁRKY Katalog SMART MINCE MEDAILE REPLIKY DÁRKY Obsah Smart mince 4 Investiční medaile 9 Medaile Václav Havel 14 Pocta Oldřichu Kulhánkovi 17 Pamětní medaile 19 Repliky historických mincí 45 Sady oběžných mincí

ZA PŘEMYSLOVSKÝCH KRÁLŮ PRACOVNÍ LIST

ZA PŘEMYSLOVSKÝCH KRÁLŮ PRACOVNÍ LIST ZA PŘEMYSLOVSKÝCH KRÁLŮ PRACOVNÍ LIST 1. Doplňte správně nebo zakroužkujte správnou odpověď. V polovině 11. století se rozhořel boj mezi papežem a císařem o to, kdo je na světě mocnější. Toho využil kníže,

BAROKO. Matyášova brána na Pražském hradě první barokní stavba u nás

BAROKO. Matyášova brána na Pražském hradě první barokní stavba u nás BAROKO portugalsky "barocco" = perla vzniká v 2.pol.16.stol. v jižní Evropě, postupně se šíří do střední Evropy, hlavně katolických států spjaté s protireformací a rekatolizací hlavně církevní stavby a

Pavla Suttrová: Rozvodovost v evropském srovnání 55

Pavla Suttrová: Rozvodovost v evropském srovnání 55 Pavla Suttrová: Rozvodovost v evropském srovnání 55 PŘÍLOHY Příloha 1 Datová dostupnost počtu rozvodů a hrubé míry rozvodovosti v evropských uskupeních... 56 Příloha 2 Datová dostupnost počtu rozvodů v

Bonus: Děti Marie Terezie

Bonus: Děti Marie Terezie Bonus: Děti Marie Terezie Marie Alžběta (1737 1740) Marie Anna (6. října 1738, Vídeň 19. listopadu 1789, Klagenfurt) Marie Anna Habsbursko-Lotrinská, byla dobročinnou a sociálně angažovanou dcerou královny

ORLÍ 20, 602 00 BRNO

EVROPA PO REVOLUCI 1848

EVROPA PO REVOLUCI 1848 EVROPA PO REVOLUCI 1848 1 Velká Británie koloniální velmoc / Malta, Cejlon, Nový Zéland, Austrálie,Kanada, Egypt, Súdán, jižní Afrika, Indie = "perla britského impéria ", císařství, anglický král je indickým

ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA PODMÍNKY. neomezené anonymní soutěže na umělecký návrh pamětní stříbrné 200 Kč mince ke 400. výročí úmrtí Rudolfa II.

ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA PODMÍNKY. neomezené anonymní soutěže na umělecký návrh pamětní stříbrné 200 Kč mince ke 400. výročí úmrtí Rudolfa II. ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA PODMÍNKY neomezené anonymní soutěže na umělecký návrh pamětní stříbrné 200 Kč mince ke 400. výročí úmrtí Rudolfa II. V Praze v červenci 2010 PODMÍNKY neomezené anonymní soutěže na umělecký

BRNO 5. 6. 2014 2014 6. 5. BRNO DRAŽBA

SLOVENSKEJ REPUBLIKY

SLOVENSKEJ REPUBLIKY ZBIERKA ZÁKONOV SLOVENSKEJ REPUBLIKY Ročník 1946 Vyhlásené: 07.03.1946 Časová verzia predpisu účinná od: 07.03.1946 Obsah tohto dokumentu má informatívny charakter. 41. V y h l á š k a m i n i s t r a

Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu

Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu ZELENÁ DO BUDOUCNOSTI Operační program: OP vzdělávání pro konkurenceschopnost Výzva: 1.4 Zlepšení podmínek pro vzdělávání na základních školách Klíčová aktivita:

VY_32_INOVACE_VL4_09_04

VY_32_INOVACE_VL4_09_04 VY_32_INOVACE_VL4_09_04 ANOTACE Šablona Název: Téma: Autor: Očekávaný výstup: Klíčová slova: materiál k samostatné práci žáků vhodný k samostatnému prověřování vědomostí žáků III/2 Inovace a zkvalitnění

Věstník ČNB částka 29/2007 SEZNAM

Věstník ČNB částka 29/2007 SEZNAM SEZNAM a) platných právních předpisů České národní banky (popř. Státní banky československé) vyhlášených od 1. ledna 1990 do 31. prosince 2007 ve Sbírce zákonů b) platných opatření České národní banky,

dne 12. března 2017 (neděle) v OBECNÍM DOMĚ NYMBURK, Bedřicha Smetany 55. (Souřadnice GPS: 50 11'18 N, 15 2'23 E.)

dne 12. března 2017 (neděle) v OBECNÍM DOMĚ NYMBURK, Bedřicha Smetany 55. (Souřadnice GPS: 50 11'18 N, 15 2'23 E.) ČESKA NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST, z.s. - pobočka NYMBURK-PODĚBRADY pořádá mimořádnou členskou schůzi spojenou s neveřejnou dražbou numismatického materiálu pro členy České numismatické společnosti dne 12.

- revoluce urychlena krizí v Anglii, neúroda nedostatek brambor

- revoluce urychlena krizí v Anglii, neúroda nedostatek brambor Otázka: Revoluční rok 1848 1849 Předmět: Dějepis Přidal(a): Pavla příčiny: - vliv průmyslové revoluce na politiku - rozvoj kapitalismu - odpor k vládě šlechta a přežitkům feudalismu - požadavek konstituce

EMISNÍ PLÁN 2018 RAZÍME TRADIČNÍ HODNOTY EMISNÍ PLÁN 2018 Mince České mincovny v licencích zahraničních emitentů České pamětní mince Investiční medaile Dárkové medaile RAZÍME TRADIČNÍ HODNOTY Vážení sběratelé, investoři, milí partneři a přátelé

Soutěže od Kvida Polívky

Soutěže od Kvida Polívky Soutěže od Kvida Polívky Velká Británie Celý název: Spojené království Velké Británie a Severního Irska Hlavní město: Londýn Rozloha: 243 610 km² (77. největší země na světě) Nejvyšší bod: Ben Nevis (1343

Gymnázium Hostivice, příspěvková organizace Komenského 141, Hostivice Maturitní témata profilové části 2019 Dějepis

Gymnázium Hostivice, příspěvková organizace Komenského 141, Hostivice Maturitní témata profilové části 2019 Dějepis 1. Vývoj člověka a pravěk Periodizace období pravěku Charakteristika jednotlivých období 2. Starověké státní útvary Mezopotámie, Palestina, Egypt územní vymezení, charakteristika, periodizace, vysvětlení

CZ.1.07/1.4.00/

CZ.1.07/1.4.00/ Název školy: Základní škola a Mateřská škola Kladno, Norská 2633 Autor: Ivana Stupková Název materiálu: VY_12_INOVACE_CJ.5.Stu.14_premyslovsti_kralove Datum: 12. 3. 2013 Ročník: pátý Vzdělávací oblast:

Zahraniční obchod podle zboží a zemí

Zahraniční obchod podle zboží a zemí Zahraniční obchod podle zboží a zemí Typ výstupu : Směr obchodu : Normální Dovoz Období : 1.1.2013 31.12.2013 Nomenklatura zboží : Data v tabulce jsou : KN(8) bez dopočtů Období zboží Název zboží Název

ORLÍ 20, 602 00 BRNO

7. ČSR - letecké příplatky v období

7. ČSR - letecké příplatky v období 7. ČSR - letecké příplatky v období 1918-1939 (zpracováno podle MUDr. Petra Horky a Ing. Andreje Tekeľa) Ne vždy se jedná o dopravu přímou; může se jednat o leteckou dopravu s překládkou ve třetí zemi.

KNÍŽATA Z LIECHTENSTEINU A LICHTENŠTEJNSKÉ KNÍŽECTVÍ. Ing. Pavel Juřík Historický spolek Liechtenstein, o. s.

KNÍŽATA Z LIECHTENSTEINU A LICHTENŠTEJNSKÉ KNÍŽECTVÍ. Ing. Pavel Juřík Historický spolek Liechtenstein, o. s. KNÍŽATA Z LIECHTENSTEINU A LICHTENŠTEJNSKÉ KNÍŽECTVÍ Ing. Pavel Juřík Historický spolek Liechtenstein, o. s. 29. dubna 2015 LIECHTENSTEINOVÉ: HISTORIE Hrad Liechtenstein u Vídně (okolo 1130) Mikulov získali

Dějepis (v bloku) (DEJb) Světové a československé dějiny od konce 19. století 4. ročník a oktáva

Dějepis (v bloku) (DEJb) Světové a československé dějiny od konce 19. století 4. ročník a oktáva Předmět: Náplň: Třída: Počet hodin: Pomůcky: Dějepis (v bloku) (DEJb) Světové a československé dějiny od konce 19. století 4. ročník a oktáva 2 hodiny týdně Dataprojektor Velká Británie v 19. stol., Viktorie

Inovace: Posílení mezipředmětových vztahů, využití multimediální techniky, využití ICT.

Inovace: Posílení mezipředmětových vztahů, využití multimediální techniky, využití ICT. Datum: 15. 6. 2013 Projekt: Využití ICT techniky především v uměleckém vzdělávání Registrační číslo: CZ.1.07/1.5.00/34.1013 Číslo DUM: VY_32_INOVACE_337 Škola: Akademie - VOŠ, Gymn. a SOŠUP Světlá nad

České země do vymření Přemyslovců. Benjamin Březina, 4.B

České země do vymření Přemyslovců. Benjamin Březina, 4.B České země do vymření Přemyslovců Benjamin Březina, 4.B Slované v temných staletích 6.-7. stol. Stěhování národů V 6. stol (odhad 535) nahrazení germánského obyvatelstva slovanským Střet s Avary První