STAVBA ROKU Společenské centrum Trutnovska pro kulturu a volný čas. BAK stavební společnost, a.s., Vodní 177, Trutnov

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "STAVBA ROKU 2011. Společenské centrum Trutnovska pro kulturu a volný čas. BAK stavební společnost, a.s., Vodní 177, 541 01 Trutnov"

Transkript

1 VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE STAVBA ROKU 2011 Královéhradeckého kraje STAVBA ROKU 2011 Společenské centrum Trutnovska pro kulturu a volný čas BAK stavební společnost, a.s., Vodní 177, Trutnov Autor architektonického AG Studio a.s., Za Strahovem 19, Praha 6 návrhu a projektu BAK stavební společnost, a.s., Vodní 177, Trutnov Město Trutnov, Slovanské náměstí 165, Trutnov 1 Společenské centrum Trutnovska pro kulturu a volný čas představuje jedno z nejmodernějších kulturních prostorů v České republice. Od září roku 2010, kdy bylo slavnostně otevřeno, se zde pořádají klasická i alternativní divadelní představení, koncerty širokého žánrového rozpětí, plesy, kongresy a další kulturní a společenské akce. Budova s jedním podzemním podlažím o ploše 67,80 x 69,90 m a třemi nadzemními podlažími o ploše 30,6 x 48,6 m v sobě skrývá sál, obslužné prostory, kavárnu, bar, též podzemní parkoviště pro 81 osobních aut. Sál kromě klasického divadla a kukátkové scény pro 391 diváků nabízí arénu pro 589 diváků.

2 STAVBA ROKU 2011 Projektant 12 atriových řadových rodinných domků Kvasiny Jih Zámecká DEKO TRADE s.r.o. Dandova 2592/4, Praha 9 Horní Počernice Akad. arch. Karel Rulík, Ing. arch. Oldřich Semrád, Ing. Vlastimil Skála, spolupráce Bc. Ladislav Tuček Firma Laguna Solnice, Vašátkova 45, Solnice Filip Nosek firma DEKO TRADE s.r.o. Dandova 2592/4, Praha 9 Horní Počernice Šest domků orientovaných k jihovýchodu a šest domků orientovaných k severozápadu jsou atriové řadové domky. Domky mají dvě nadzemní podlaží a jsou nepodsklepené. Přízemí vstupní část (zádveří), obývací prostor s kuchyňským koutem a sociálním zařízením je prosklením otevřen do atria. Vedle vstupu garáž. Z obývacího prostoru vede schodiště do patra. Patro schodišťový prostor, 3 ložnice, sociální zařízení. Okna ložnic jsou orientována do atria s výhledem do krajiny.

3 Divadlo DRAK v areálu TEREZIÁNSKÝ DVŮR Hradec Králové Projektant Hradecká projekční a developerská kancelář s.r.o., Přemyslova 125, Hradec Králové Autoři architektonického návrhu Akad. arch. Karel Albrecht, Ing. arch. Lukáš Obršál Součástí nově zrekonstruovaného komplexu TEREZIÁNSKÝ DVŮR v centru Hradce Králové je i provozní budova divadla DRAK s Labyrintem. Vzniklo zde unikátní dvoupodlažní bludiště loutek, kreativní dílny, zázemí pro sklady, depozitáře a zkušebny. Nová provozní budova bude propojena se stávající budovou divadla DRAK spojovacím krčkem v prvním podlaží. Návštěvníci zde mohou najít celé scény používané během divadelních představení. Speciální otevírací jeviště směrem do parku bude využitelné jako případná další scéna.

4 Obytný soubor ZA TERRONICEM v Hradci Králové stavba bytového domu A a B Projektant Hradecká projekční a developerská kancelář s.r.o., Přemyslova 125, Hradec Králové Autoři architektonického návrhu Akad. arch. Karel Albrecht, Ing. arch. Pavel Doležal Bytové domy A a B se nachází v lokalitě Třebeš, která je dlouhodobě považována za jedno z nejlepších míst k bydlení v Hradci Králové. Nabízí klidné prostředí s plnou občansko-sociální vybaveností v blízkém okolí. Výhodou je rovněž malá vzdálenost od centra, které je odtud snadno dosažitelné i městskou hromadnou dopravou. Město Hradec Králové se rozhodlo využít tento soubor dvou bytových domů jako startovací bydlení pro mladé obyvatele města.

5 Projektanti Obnova městské památkové rezervace v Jičíně Silnice Jičín a.s., Hradecká 415, Jičín Projektservis Jičín s.r.o., autorizovaná projekční kancelář dopravních staveb a inženýrských konstrukcí, Jarošovská 291, Jičín Ing. Vladimír Janda Ateliér zahradní a krajinářské architektury Ing. Zdeněk Sendler, Wanklova 6, Brno Ing. Jiří Starý, Projektová kancelář, Malé náměstí 110, Hradec Králové Silnice Jičín a.s., Hradecká 415, Jičín Město Jičín, Žižkovo náměstí 18, Jičín V období 10/ /2010 byl v Jičíně uskutečněn rozsáhlý projekt obnovy městské památkové rezervace, největší projekt týkající se veřejných prostranství v novodobé historii města, s cílem zlepšit podmínky pro občany města, obnovit historické jádro Jičína a zvýšit jeho atraktivitu pro návštěvníky. Součástí projektu byla obnova povrchu Valdštejnova náměstí, regenerace zámecké zahrady a oprava městských hradeb.

6 PENZION 14 Přestavba měšťanského domu v historické části města na penzion Štěpán Mádle, MBA, Horní Brána 77, Hostinné Projektant Roman Koucký Architektonická kancelář s.r.o., Belgická 23, Praha 2 STAVANT CZ s.r.o., Horní Brána 6, Hostinné Štěpán Mádle, MBA, Horní Brána 77, Hostinné Výtvarná díla v interiéru Renata Horová Jedná se o dvoupatrový měšťanský dům chodbového typu s podloubím. tento objekt zakoupil v roce 2004 od města Hostinné. V srpnu roku 2004 vznikla architektonická studie na přestavbu měšťanského domu na penzion. Jde o přestavbu torza měšťanského domu chodbového typu s podloubím na principu gotické parcelace s hloubkovou dispozicí, na penzion s osmi pokoji, snídárnou a veřejnou restaurací. Stavba je zapsána do Ústředního seznamu nemovitých kulturních památek ČR a vykazuje přítomnost cenných až unikátních dokladů vývoje města.

7 Autor návrhu a projektant Česko - polské infocentrum v Broumově Broumovské stavební sdružení s.r.o. U Horní brány 29, Broumov INS spol. s r.o., Parkány 413, Náchod Broumovské stavební sdružení s.r.o. U Horní brány 29, Broumov Město Broumov, Třída Masarykova 239, Broumov Stavba Česko-polského infocentra v Broumově byla realizována v objektech čp. 104 a 105. Jedná se o stávající objekty na Mírovém náměstí v Broumově. Nové využití objektu bylo navrženo s cílem rozvíjet cestovních ruch v regionu Broumovska. V prvním nadzemním podlaží našlo nové umístění infocentrum. Původní kino bylo upraveno na víceúčelový sál s balkónem, a to pro využití k přednáškám, konferencím či seminářům, popř. k souvisejícím tanečním, hudebním a audio projekčním aktivitám s potřebným zázemím. Upraveno bylo rovněž I. podzemní podlaží v č. p Dvorní objekt čp. 104 bude využíván v I. a II. nadzemním podlaží pro potřeby účinkujících. Prostory infocentra a víceúčelový sál jsou přístupné i pro imobilní občany.