Až budeš tuto knihu číst, možná Ti bude slza smáčet líc. Né neboj, není jenom o smutku, ale o prostém životu. O životu člověka,

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Až budeš tuto knihu číst, možná Ti bude slza smáčet líc. Né neboj, není jenom o smutku, ale o prostém životu. O životu člověka,"

Transkript

1 Až budeš tuto knihu číst, možná Ti bude slza smáčet líc. Né neboj, není jenom o smutku, ale o prostém životu. O životu člověka, který píše to, co zrovna cítí, i když se to mnohým lidem nelíbí. Do svých veršů své emoce vnáší, tak, jak jde život, a co s sebou přináší.

2 Ztráta Tak jako příroda pláče, tak pláči já. Po ztrátě Tebe lásko má. Kolik úsilí mi to dalo, abych Tě získal na trvalo. Kolik krásných chvil jsme spolu prožili a kolikrát se spolu od srdce zasmáli. To dnes už spolu nespočítáme, i když to oba v mysli máme. Snad až smíchá se čas s osudem, tak znovu se potkáme. Pak společným životem půjdem, a ze všeho radovat se budem. Tak jako příroda pláče, Tak pláči já, po ztrátě Tebe lásko má.

3 Sen Snad to není pouhý sen, ze kterého jsem byl probuzen. O milé dívce se mi zdálo, že s ní budu vstávat každé ráno. Teď tady stojíš Ty a já nevěřím očím svým. Snad nejsi čertovo dítě, ale sám anděl mi posílá Tě, aby jsi chránila duši mou a já Ti byl oporou. Sám sebe štípnout musím, že to není sen, když hledím do Tvých očí. Za ruku Tě vzít chci a nikdy už Tě nepustit. Snad nejsi čertovo dítě, ale sám anděl mi posílá Tě, aby jsi chránila duši mou a já Ti byl oporou.

4 Křehké city Tvé city jsou tak křehké a tolik zranitelné. Stačí maličkost pouze, pak srdce Ti žalem tepe. Náhlé citové nedorozumění Tě ve smutnou dámu promění. Pak dlouho trvá, než začneš se smát a slunce Tě začne zase hřát. Než začneš věřit svému okolí a čas Tě zase v tu krásnou! A veselou dámu promění. Tvé city jsou tak křehké a tolik zranitelné. Stačí maličkost pouze, a pak srdce Ti žalem tepe.

5 Sny Já člověk jsem jako vy, já člověk jsem a mám také své sny, své sny, které bych si rád vyplnil a s vámi tady teď spokojeně žil. Kolik přání člověk může mít a kolik si jich stihne vyplnit. Snad pouze dvě nebo tisíce, než přijde konec, jak zatmění měsíce.

6 Život a láska Z velké lásky se lidi rodí, kvůli lásce také často umírají. Když dívka s přítelem se rozejde a on ji stále miluje, tak velkou bolest ve svém srdci má a svůj život černým rounem zakrývá. Nikdo nechápe jeho činy. Nikdo nechápe proč život si vzal, když životu se tak smál, tak proč už k sakru nežije dál. Všechno v černé barvě viděl, nehleděl na svůj životní úděl, už na tomto světě nemá co dělat, když ta dívka ho přestala milovat. Nikdo nechápe jeho činy. Nikdo nechápe, proč život si vzal, když životu se tak smál, tak proč už k sakru nežije dál.

7 Peníze a láska Tam za obzorem začíná svítat a my budem nový den vítat. Že ráno jsme se zdraví vzbudili, hned nastarujem naše vnitřní hodiny. Ty hodiny, co potichu jdou a stále nás někam ženou. My se už pro lásku neženeme, ale kde peníze seženeme. Čím více peněz v kapse je, tím méně člověk opravdu miluje. Bez velkých peněz, láska je upřímnější, protože oba pořádně prověří, jak věrní si jsou, když jdou tou dobou obtížnou.

8 Vlastní já Proč když člověk leze nahoru, proč mu to jde tak pomalu, ale když padá z výše dolů, pak namele si často hubu. Když narovnat se chce, aby šel a zvednout hlavu, aby zase viděl do dáli, tak všichni ho za blázna mají. Svým vlastním rozumem řídí se sám, že o své já, bude bojovat dál. Aby se znova vzchopil a napravil vše, co ztropil.

9 Příroda Na jaře louky překrásně voní a zvířata se v ní z lásky honí. Po zimním odpočinku teď rozčarovaná je, že všechno krásně kvete, pak se raduje. Za tou vůní, za tím teplem, letěli k nám ptáčci širým světem. Aby tady svoje potomky vychovali a před zimou zase odletěli. Nad těmi vonícími květy včelky bzučí a vybírají, který květ je vlastně sladčí. Aby se na něj posadily a sosáčkama se nakrmily. Teď hojnost potravy mají, že nosí i těm druhým. Vše, co se v jarní přírodě děje, já popsat neumím. Stačí mít otevřené oči a potichu jít. Pak každý uslyší, jak příroda umí žít.

10 Mraky a lodě Po jasném nebi obláčky plují, jak zbloudilé lodi na širém moři. Mráčkům je jedno, kde se ocitnou, ale lodě čekají, kdy svůj přístav naleznou.

11 Únava Před sladkým spánkem pohádku si povídat necháš, že lépe se Ti usíná, když příjemný hlas posloucháš. V Tvých očích únava je vidět a víčka se Ti začínají k zemi sklánět, když pomalu usínáš a něžný hlas při tom posloucháš. Ty také povídat by sis chtěla, jen kdyby si sílu měla. Tvá únava Tě zmáhá moc a já Ti přeji sladkou noc. Hezké sny, ať se Ti zdají a ráno růžové probuzení. V Tvých očích únava je vidět a víčka se Ti začínají sklánět, když pomalu usínáš a něžný hlas při tom posloucháš.

12 Strach V Tvých očích vidím lásku, žal, bolest i radost. A Ty sebe se ptáš, co bude dál. Ne neboj, vždyť křídla anděla máš, i když si jak čertík sama připadáš. To, co celý život hledáš marně, teď já našel v tobě. Tak věř mi, že Tě nezklamu, že velkou oporou Ti zůstanu.

13 Škola života Nejlepší škola na světě, je sám život přece. Život nám stále své lekce dává a nehledí na žádná práva. Ty práva, co jsme si sami vymysleli, abychom se dobře měli. Když na svět přicházíme, tak hned se učit začínáme, jak dýchat, jíst a pít, aby člověk mohl být živ. Jen co se začnem trochu hýbat, zjistíme, že máme ruce a nohy, ale co s nima. Na tu otázku nám život odpoví a člověk se rázem postaví. Začne dělat první krůčky, zjistí také, od čeho jsou ručky, že s nima se dá krásně jíst a dá se do nich něco vzít.

14 Země Z výšky se ten svět tak malý zdá, že snad žádné problémy nemůže mít. Jak krásná ta planeta Země je, když se na ní z dálky koukneme. Do modré barvy je zahalena, jen občas tu modrou překrývá bledá. Čím blíže jsme té naší zemi, tím více barvy mění. Proč náhle svůj lesk ztrácí, když se přibližujem jak ptáci. I ty problémy vidět jsou, jak člověk zemi přetváří v měsíční krajinu.

15 Kdyby Je tolik věcí, co bych Ti chtěl říct, jen otevři oči a pohleď na mou líc. Jak vyznávám se k Tobě a spituji své hříchy, ty, co jsem si natropil a teď jen říkám kdyby. Rty se mi chvějí, ale zimou to není. Já u Tebe sklesle sedím a ty vedle tiše ležíš. Na Tvou tvář mlčky se dívám a cítím, jak slzami tvář smývá. Ano, já pláči za bolest tvou, jenž osud si pohrál s náhodou.

16 Lidská zloba Už mnoho sporů a válek na zemi bylo a lidstvo se ničemu neponaučilo, že kvůli hamižnosti musíme se prát, aby nás národ měl rád. Ať perou se páni, co hamonit se snaží a na světě bude klid všem zbraním. Pak teprve bude ráj na zemi, ten co jsme všichni chtěli. Nebuďme na sebe jako saně, pojďme se radovat, na světě tak krásně je.

17 Obloha Hle, co to po obloze běhá, snad velbloud či zebra. Já vidím i ovčí stádo, když se probouzím ráno. A večer když jdu spát, tak s červánkama bych si chtěl hrát. Spolu s nima dovádět, po obloze se volně procházet.

18 Slunce Tam v dálce jasná hvězda vychází a hřejivé slunce se pomalu ztrácí, aby ráno se k nám vrátilo a zatím jiné lidi zahřálo. Bez slunce nelze žít, stejně jak vodu musíme pít. K životu potřebujeme i vzduch, jinak by to pro nás byla jistá smrt.

19 Cesta daleká Své srdce, Ti tady lásko nechávám, ale se svou myslí, na dalekou cestu se vydávám. Cesta, která mě čeká, nebude nijak lehká. Nevím, kdy vrátím se zpátky, nevím, snad za den, nebo také možná za dva roky. Ta cesta, kterou teď půjdu, se neměří mírou, ale dobou.

20 Láska Říká se, že láska je slepá, ale to pravda není. Láska vidí dobře, jen lidé už ji nevidí.

21 Příroda Pojď, půjdeme spolu zasněženou plání, kde všechny větve se nám sklání. K zemi se pokorně ohýbají, jako když procházejí její páni. Ne, neukláněj se nám příroda mocná, jsme to my, kdo klanět by se měl. Od tebe se pořád máme co učit a ne tě jenom ničit. Ty pláčeš a my se ti smějem, při katastrofě už jen klejem. Že za všechno si vlastně můžem sami, proto bychom tě měli více chránit.

22 Rady Až při posledním loučení, teprve člověk si uvědomí, že neztratil známého či kamaráda, ale člověka, který mu toho tolik dal. Ne, nebyly to peníze, ani dárky, ale prosté životní rady. Rady, které životem si nastřádal a pak druhému je předával. Velkou radost vždycky měl, když ty rady předat směl. Že druzí jeho rady k srdci se berou a mají z nich radost velkou.

23 Květinka Ty jsi moje voňavá květinka, co kvete i v zimě a Tvůj úsměv dokáže tak krásně hřát, i když je třeskutej mráz.

24 Lidstvo Až lidstvo uvidí, to co nevidí, uslyší, to co neslyší, začne vnímat, to co nevnímá a lidé poznají sami sebe, pak teprve tady začne ráj, co bůh si stvořit přál.

25 Výlet Pojedeme spolu na výlet, tam kde šumí moře a příroda své plody nám bude nabízet. Kokosy budou padat z palem dolů, jen pozor, ať nevrátíš se s velkou boulí domů. Opičky budou s náma hrát na schovávanou a chvílemi nám i něco seberou. Kolem budou létat překrásní motýli, až hlava se ti zatočí na chvíli. Všude se tam chodí pěšky, nebo nám půjčí mezky. Ty jezdí na samé dobré věci, které si pak příroda zlikviduje přeci. Vše, co se tam sní, je velice chutné a zdravé, protože jsou to dary přírody a moře. Opičky budou s náma hrát na schovávanou a chvílemi nám i něco seberou. Kolem budou létat překrásní motýli, až hlava se ti zatočí na chvíli.

26 Tělo a divadlo Lidské tělo je jak divadlo. Vše co je vidět, člověk si všímá, ale to co je za oponou skryto už zůstává nepovšimnuto.

27 Mámo Víš mámo kde jsi, kde Tě mám, teď marně Tě tady hledám. Za tvou ruku chci Tě vzíti a po Tvých stříbrných vlasech hladit. Najednou chtěl bych si s Tebou povídat, ale to místo, kde jsi vždycky byla, je náhle tak tiché a prázdné. Nikdy jsem nedokázal přijít, a poděkovat za všecko. Vzít Tě za ruku, pohladit Tvou ustaranou tvář a říct Ti, tady mě máš. Ty jsi své nemoci skrývala a při nich si trpěla. Všichni kolem slepí byli a vůbec si Tě nevšímali, že ty vrásky, co máš na tváři, máš ustarané k nám z lásky. Nikdy jsem nedokázal přijít, a poděkovat za všecko. Vzít Tě za ruku, pohladit Tvou ustaranou tvář a říct Ti, tady mě máš.

28 Hvězdy a terorista Hle, co to támhle v dáli padá, že by hvězdičky, či boing maličký. Tak nevím, zda mám si něco přáti, nebo ať jsou všicky zdrávi. Kéž to ty hvězdy budou a ne terorista, zabývající se nudou. Že Aláh mu věčný život dá, když odpálí se, každý ho bude mít rád. Snad neuvěřil těm hloupostem a neublížil i jiným bytostem. Tak asi to bude roj hvězdiček, na které svítí jasný měsíček.

29 Abecední šprým Alžběta běží celá červená do ďolíčku. Emil frajer gruntuje honem chaloupečky. I jásá klídek, lidi máme nové ňafalo, oranžové quatro. Rád říká svým štěstím to ťapali už wordu. Xena, Yveta zamávaly životu.

30 Rebelská Český národe vstávejme a už k sakru nespěme, vždyť vládní činitelé si dělají co chtějí a obyčejnému lidi se jen smějí. Jejich snaha pouze je, jak obrat pracující lid, aby státní kasa měla klid. Sotva státní kasa je plná, tak politik si hned přidá. Lidem daně sníží, ale všechno vzápětí zdraží. A aby lidé věděli, že vládnutí není žádný med, tak si všichni stěžují a přitom jsou jak květ.

31 Scházíš mi Nevím jak mám Ti říct, že mi scházíš čím dál víc. Slovy to nedokážu vyjádřit a mé city Ty neumíš pochopit. To co já k Tobě stále cítím, když ve svých snech Tě vidím. Kolikrát se vzbudím a za ruku chci Tě vzít, ale když otevřu oči, tak jsi už pryč. Ten koho láska ještě nebolela, tak opravdu nikdy nemiloval.

32 Pohádka Na zámku se stoly prohýbají, pod spoustou dobrého jídla a pití, že přijedou urození princové, pro svou budoucí nevěstu a paní. Dcera krále už dospěla a macecha ji bohatého muže vybrala. Jenže princezna o něj zájem nemá, ve svém srdci lásku k jinému chová. To co se v království děje, nikdo nevidí a každý se jen směje. Pod spoustou pití a hodování netuší, co macecha tam provádí. Macecha její city ale přehlíží a do princových měšců nahlíží. Že nejbohatší jen ten pravý, který jejich chudé království spraví. Když vezme si toho bohatého, zachrání celé království, i otce svého. To co se v království děje nikdo nevidí a každý se jen směje. Pod spoustou pití a hodování netuší, co macecha tam provádí.

33 Princezna je celá znavená, z toho, co pro ni macecha má. Ráda by za muže milého svého, ale macecha jí nutí toho bohatého. Jak to v pohádkách bývá, zjevila se princezně hodná víla. Princezna poslechla všechny její rady a společně macechu oklamaly. Svého milovaného prince si vede a na krále, svého otce, se jen směje.

34 Láska Fortuny Fortuna, ta mocná bohyně všech sázkařů, nezná slitování a má velkou odvahu. Lehce dokáže člověka omámit a z něj všechno vymámit. Ten kdo propadne lásce Fortuny, často přijde o mnoho, ale hlavně o své já! Život se mu pomalu v peklo mění a ani netuší, jak je do ní zamilovaný. Člověka si kolem prstu omotá, aby stále sázel dokola. Jen sázej dokud máš, právě teď je tvůj pravý čas. Ten kdo propadne lásce Fortuny, často přijde o mnoho, ale hlavně o své já! Život se mu pomalu v peklo mění a ani netuší, jak je do ní zamilovaný.

35 Jakmile vycítí, že už nemá nic, tak jde od něj pryč jako papír ho odhodí, vždyť už se jí nehodí. Nechá ho napospas svému osudu a řekne, s tebou já hrát už nebudu. Ten kdo propadne lásce Fortuny, často přijde o mnoho, ale hlavně o své já! Život se mu pomalu v peklo mění a ani netuší, jak je do ní zamilovaný.

36 Nápověda Něco z hůry mi napovídá, běž za ní, to je ta pravá víla. Ta víla, kterou hledáš a po nocích o nich sníváš. Běž za ní a vyznej jí své city, jen neříkej si žádné kdyby. To nevidíš, že své srdce otevřené má, a čeká, kdy do něj vstoupí láska tvá. Tak neboj se a pospíchej a do očí se jí sladce podívej. Řekni jí, že jí to moc sluší a z lásky k ní Ti hoří uši, jak rád jí máš, a co pro tebe znamená, že je to Tvá víla vysněná.

37 Zamilování Snad Amor letěl kolem a vystřelil svůj šíp, nebo napil jsem se z číše lásky a zamiloval se do té plavovlásky. Tam stála sama se svou krásou a já měl hlavu prázdnou. Ústa mi náhle ztuhla, já něco chtěl říct z plna hrdla. Nevím čím to je, že se najednou zamilujem. Snad stačí pohled a jiskra lásky přeskočí a z člověkem to hezky zatočí. Tam stála sama se svou krásou a já měl hlavu prázdnou. Ústa mi náhle ztuhla já něco chtěl říct z plna hrdla.

38 Život Když jsme byli malí tak jsme si jen hráli, jen co jsme ale dospěli, tak jsme pořád dělali. Abychom si v důchodu odpočinuli a na mládí vzpomínali. Jenže na vzpomínky nemáme čas, protože děláme pořád zas a zas, abychom se jako důchodci uživili a na nájem vydělali.

39 Klady a zápory Na každé klady jsou také zápory. Můžeme solit, ale také musíme sladit. Můžeme vařit, ale také musíme chladit. Můžeme spát, ale také musíme bdít. Musíme sčítat, ale také musíme odečítat. Kladů a záporů je mnoho, ale v životě je jen jeden důležitej. Můžeme se narodit, ale umřít, musíme!

40 Letní doba Už aby tu zase byla, ta krásná letní doby. Lidé jsou na sebe milejší, když je počasí teplejší. Holky sundavají kabáty a zkracujou sukně. Muži se radujou, že je po tý zimě.

41 Stížnost bohu Já stěžuju si bohu, že nekoná dobře, když bere hodný lidi k sobě. Ó bože, co jsi to udělal, proč jsi si toho hodného člověka k sobě navždy vzal, proč zlí lidé, po tomhle světě chodí dále a hodní za ně nastavují rámě. Já stěžuju si bohu, že nekoná dobře, když bere hodný lidi k sobě. Dnes už nevítězí dobro nad zlem a pravda nad lží. Ale boháč se chudému vysmívá a silný slabého často mlátívá. Já stěžuju si bohu, že nekoná dobře, když bere hodný lidi k sobě.

42 Tak jaká spravedlnost na tom světě vládne, když i boží ruka nad vším mávne. Rarach se jen konejší, nad tím zmatkem pozemským.

43 Zákon přírody Lidé mají mnoho zákonů ale příroda uznává jen jeden. Žer, nebo budeš sežrán. A někteří z nás se ho drží zas a zas.

44 Láska a peníze Peníze jsou krásné, ale upřímná láska, má mnohem větší cenu.

45 Život Co je život ve své podstatě: Poznání něčeho i někoho, zklamání i naděje. Je teda lepší poznat a zažít něco neopakovatelného a pak věřit a doufat, že i tomu druhému to začne chybět. A pokud ne, tak už raději neprožít nic, protože by mohla přijít bolest následná. A pokud o tom někteří nepřemýšlí, je pro ně život jednodušší.

46 Povrchnost Někdo se honosí titulem a přesto není člověkem. Jiný zas chodí jako páv a myslí si, že je světa pán. Mnoho lidí změní jejich postavení a nepřemýšlí, jak se jim život mění. Už nedokážou radovat se z prostých věcí, vždyť jsou někdo přeci. Někdo honosí se titulem a přesto není člověkem. Jiný zas chodí jako páv a myslí si, že je světa pán. Nedokážou se od srdce radovat, mají přece školy, na to, jak se správně chovat. Kdy smát se, a co můžou říct jsou přece jiní než obyčejnej lid. Někdo honosí se titulem a přesto není člověkem. Jiný zas chodí jako páv a myslí si, že je světa pán.

47 Ale když sundáme šaty, jsme všichni stejní přeci. Tak proč jsou někteří lidé tak povrchní, když bez šatů jsou stejní jako my?

48 Hodování a věk Celou noc hoduješ a pak se divíš, že ráno nevstaneš, že je ti zle a nevolno a všechno stojí za hovno. V mládí člověk mohl si užívat a nemusel ni předstírat, že je mu dobře a nemusí ani spát a může táhnout dál. Celou noc hoduješ a pak se divíš, že ráno nevstaneš, že je ti zle a nevolno a všechno stojí za hovno. Jak člověk stárne jeho organismus slábne. Už toho tolik nevydrží a je rád, že jen tak drží. Celou noc hoduješ a pak se divíš, že ráno nevstaneš, že je ti zle a nevolno a všechno stojí za hovno.

49 Z toho všeho plyne jedno, že dříve člověk hodoval tři dny a bylo mu špatně jeden den. Ve stáří hoduje člověk jeden den, ale je mu špatně tři dny.

50 Pojď blíž Pojď ke mně lásko má blíž a natav mi svoji líc. Já utřu kapky deště, co stékají po tobě ještě. Ten déšť, přišel jak blesk z čistého nebe, snad je to důkaz, jak miluju tebe. Bez tebe nemůžu žít, Ty jsi pro mě vším. Pojď ke mně lásko má blíž a natav mi svoji líc. Já utřu kapky deště, co stékají po tobě ještě. Ty mi dáváš sílu abych žil, dáváš mi i víru abych snil. Ty máš v sobě co žádná jiná, jsi tak čistá, jak obloha jasná. Pojď ke mně lásko má blíž a natav mi svoji líc. Já utřu kapky deště, co stékají po tobě ještě.

51 Pohoda Až zapálím voňavé svíce, snad nemusím ti říkat více. Pojď si sednout lásko ke stolu, budem si vychutnávat pohodu. Uvařím něco dobrého k jídlu a vychladím lahvinku vína. Jahody do sektu připravím a příjemná hudba se naladí. Až zapálím voňavé svíce, snad nemusím ti říkat více. Pojď si sednout lásko ke stolu, budem si vychutnávat pohodu. Nic nemusíme si říkat, jen očima se budem vnímat. Naše ústa budou mlčet, aby ťukání skleniček bylo slyšet. Až zapálím voňavé svíce, snad nemusím ti říkat více. Pojď si sednout lásko ke stolu, budem si vychutnávat pohodu.

52 Při ťuknutí sklenice, zatančí nám plamínek ze svíce. Ten tichý náš společník co zpříjemňuje nám náladu večerní. Až zapálím voňavé svíce, snad nemusím ti říkat více. Pojď si sednout lásko ke stolu, budem si vychutnávat pohodu.

53 Neznámá cesta Já, odcházím někam, kde nevím co čeká. Ta cesta není v žádný mapě, ale každý ji nosí v sobě. Ta cesta má jeden směr pouze tam a né už zpět.

54 Srdce na okně Maluju prstem na zamrzlé okno velké srdce, které vydrží mnoho. Love you baby je pod ním napsáno, abys ho viděla každé ráno. Ráno, když vstáváš a z okna hledíš, jak sníh se z nebes sype dolů.

55 Ráno Ráno ptáci začínají zpívat a nový den budou vítat. Já ještě přiložím na oheň, než vyjde slunce za obzorem. Zima nám lásko nebyla, ty ses ke mně tulila. Oheň nás zahříval a já tebe objímal.

56 Vše rychle Rozhlížím se kolem sebe a marně přemýšlím, co se to s námi děje. Všichni chvátají a nevnímají okolní svět, jen aby rychle byly tam a zase zpět. Z práce rychle nakoupit a rychle usednout k televizi. Pak rychle jít spát, abychom mohli zase rychle vstát a do práce se hnát. Neustále se někam chvátá a stejně se nic nestíhá. Tak, jak to teda dělali naši předci, že všechno stíhali přeci. To neměli počítače, ani mobily, přesto na návštěvy k sobě chodili. Snad proto se znali víc a ve všem si vyšli vstříc.

57 Rozchod Nenech mě lásko venku stát, já tě mám vážně rád. Jen poslouchej co ti tady říkám a do očí se ti upřímně dívám. Celou noc jsme se rádi měli, tak proč to najednou měnit. Jaký vzrat v tobě nastal, abych teď tady stál sám.

58 Věk a hraní Hej člověče pojď se smát, hej člověče pojď si s náma hrát. Nekoukej na to kolik je ti let a pojď se s náma radovat hned. Aby si člověk mohl hrát, nemusí být jenom mlád. Stačí když nebude vnímat svůj věk a okolní svět. Hej člověče pojď se smát, hej člověče pojď si s náma hrát. Nekoukej na to kolik je ti let a pojď se s náma radovat hned. Ze života budem se radovat a dovádět, hlouposti jak malé děti provádět. Zapomenem na okolní svět, tak nestyď se a pojď k nám teď. Hej člověče pojď se smát, hej člověče pojď si s náma hrát. Nekoukej na to kolik je ti let a pojď se s náma radovat hned.

59 Bláznivej život. Méně znamenát více a pomaleji vlastně rychlej. Za něčím se ženeme a ono nám to stále utíká. Kolikrát ale stojíme na místě a všechno přijde za náma.

60 Velké tělo Ten chlap velký jak hora byl a velkými svaly se honosil, snad proto každý se ho bál a on nechtěl být přesto sám. Přes ty svaly veliké, nikdo nevšímal si, že má srdce žalem nalité. Každý koukal na to velké tělo a nikdo netušil co by vlastně chtělo. Co cítí a co by si přál, aby se svým srdcem už nebyl sám.

61 Posudek z pohledu Ten kdo mě nezná nechápe, jak vlastně můžu žít. Ale ten kdo mě už pozná, začíná pomalu chápat, že mě vůbec neznal. A přitom si svůj posudek z prvního pohledu udělal.

62 Počkej dívko Já teď chvátám za tou sličnou děvou a nekoukám co se děje za mnou. Hledím jenom dopředu, na tu krásku nesmělou. Počkej dívko nechvátej, já nejsem tak rychlej. Počkej malou chviličku, ať můžu ti dát voňavou kytičku. Snad že je tak nesmělá, červená se jak jahoda. V očích leskne si jí plamínek, co vykřesal ze studu kamínek. Počkej dívko nechvátej, já nejsem tak rychlej. Počkej malou chviličku, ať můžu ti dát voňavou kytičku. Prosím přijmi květinu ode mě, která je jen pro tebe. Na louce voňavé natrhaná a od srdce darovaná.

63 Moderní pohodlí Místo ptáčků nám nad hlavami, létají samá letadla. A místo volně pobýhající zvířeny, se kolem nás prohání samé stroje. Už tak pohodlní jsme, že se nám chodit nechce a všude se dovezem. Všude máme mobily a počítače a přesto se neznáme a nedomluvíme. A tak přes ten moderní svět, ani neslyšíme ptačí zpěv. Jak příroda si povídá to člověku už uniká.

64 Noční procházka Jdem spolu pod noční oblohou a jen posloucháme jak noha jde za nohou. Mlčky jdem a neříkáme nic a vánek nám ochlazuje líc.

65 Krásná řeč Že nejde napsat báseň bez y a i to hloupost je kdo řekl. Možné je vše jen potřeba je správně poskládat slova. Slov máme mnoho jen je znát a nebát se je skloňovat. Malá ukázka následuje, že bez toho to jde. Tvá krásná rudá tvář, má barvu jak severská zář. Tvůj parfém má krásné aroma, to je pro nás muže, sladká pohroma.

66 Osada Do vlaku společně nasedáme a naposled své osadě zamáváme, že vrátíme se všichni zas, až zazní jara hlas. Celta, lžička, nůž a sekyrka, to naše domácnost jenom byla. Nic jiného třeba nebylo a všem se nám na osadě líbilo. Do vlaku společně nasedáme a naposled své osadě zamáváme, že vrátíme se všichni zas, až zazní jara hlas. Večer aby smutno nebylo, hrálo se a zpívalo. Kapku rumu jsme i vypili a přitom se krásně bavili. Do vlaku společně nasedáme a naposled své osadě zamáváme, že vrátíme se všichni zas, až zazní jara hlas.

67 Tak ahoj naše osado, kde nás všechno bavilo. Všichni se měli rádi, a poznali jsme i nové kamarády.

pískovaný celopísek jen text (negativ) (pozitiv) Pískování na láhev vína: + cena vína dle Vašeho výběru (pouze láhve VÍNO HRUŠKA) Pískování na přání:

pískovaný celopísek jen text (negativ) (pozitiv) Pískování na láhev vína: + cena vína dle Vašeho výběru (pouze láhve VÍNO HRUŠKA) Pískování na přání: Pískování na láhev vína: 149,- Kč + cena vína dle Vašeho výběru (pouze láhve VÍNO HRUŠKA) Pískování na přání: 199,- Kč (vlastní obrázek, vlastní delší texty) + cena vína dle Vašeho výběru (pouze láhve

Více

Den kdy se vrátí láska k nám

Den kdy se vrátí láska k nám Den kdy se vrátí láska k nám obsazení: Tereza Petra Göbelová Petra Tereza Agelová 1. scéna pohoda Proslov DJ karaoke party hard repertoár Podvod, Holky z naší školky, Pohoda, Den kdy se vrátí láska k nám

Více

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů.

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Čekal tak toužebně, že by nebylo divu, kdyby se objevili ve

Více

Je důležité umět rozpoznat, které věci jsou zbytečné.

Je důležité umět rozpoznat, které věci jsou zbytečné. Každá myšlenka, kterou si naše mysl vytvoří, většinou vytvoří i tu činnost, o které jsme přemýšleli. Všechno, co vyprodukuje naše mysl, chce produkovat i naše tělo. Je to automatický proces, který má většina

Více

Do soutěže bylo zasláno více než 30 prací. Vítězné práce:

Do soutěže bylo zasláno více než 30 prací. Vítězné práce: Do soutěže bylo zasláno více než 30 prací. Vítězné práce: Někteří se ptají, co by dělali s knihou. Já se spíš ptám, co bych dělal bez knihy. Ivo Ondráček SPgŠ Znojmo Jaro, léto, podzim, zima, číst si knížku

Více

Cesta života / Cesta lásky

Cesta života / Cesta lásky Kudy do nebe Cesta života / Cesta lásky Cesta života Smyslem života není jen někam jít. Chceme-li, aby náš život měl smysl, je třeba mít cíl, který stojí za to, abychom kvůli němu občas museli překonat

Více

Modlitební řetěz 5. 4. 19. 4. 2009-04-13. Svědectví od Martina Gregora: Modleme se upřímě, bez povinnosti, Bůh

Modlitební řetěz 5. 4. 19. 4. 2009-04-13. Svědectví od Martina Gregora: Modleme se upřímě, bez povinnosti, Bůh Modlitební řetěz 5. 4. 19. 4. 2009-04-13 Svědectví od Martina Gregora: Modleme se upřímě, bez povinnosti, Bůh nás miluje takové, jací jsme. Je mnoho projevů modliteb, podstatné je, aby byly v upřímnosti.

Více

Pomáhat lidem s postižením je normální.

Pomáhat lidem s postižením je normální. HELP KLUB, sdružení rodičů a přátel dětí s postižením Pomáhat lidem s postižením je normální. 2014 S úsměvem jde. Jestli jde, nebo jede, o to nejde. Tady jde o úsměv. Pokud budete mít náš kalendář ve své

Více

Kód VM: VY_32_INOVACE_5PAU32 Projekt: Zlepšení výuky na ZŠ Schulzovy sady registrační číslo: CZ.1.07./1.4.00/21.2581

Kód VM: VY_32_INOVACE_5PAU32 Projekt: Zlepšení výuky na ZŠ Schulzovy sady registrační číslo: CZ.1.07./1.4.00/21.2581 Kód VM: VY_32_INOVACE_5PAU32 Projekt: Zlepšení výuky na ZŠ Schulzovy sady registrační číslo: CZ.1.07./1.4.00/21.2581 Autor: Jana Paulusová Fišerová Datum: 28.10. 2012 Ročník: 6. 9. Vzdělávací oblast: Umění

Více

Základní škola a Mateřská škola Tetčice, okres Brno venkov, příspěvková organizace, Palackého 52, Tetčice. Odloučené pracoviště: Mateřská škola

Základní škola a Mateřská škola Tetčice, okres Brno venkov, příspěvková organizace, Palackého 52, Tetčice. Odloučené pracoviště: Mateřská škola Základní škola a Mateřská škola Tetčice, okres Brno venkov, příspěvková organizace, Palackého 52, Tetčice Odloučené pracoviště: Mateřská škola Tyršova 304 Tetčice 664 17 Názvy měsíčních tematických celků

Více

Název projektu: EU Peníze školám. Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3498

Název projektu: EU Peníze školám. Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3498 Název projektu: EU Peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3498 Šablona: III/2 č. materiálu: VY_32_INOVACE_140 Jméno autora: Jana Lanková Třída/ročník: 2. stupeň ZŠ praktické - výuka

Více

PAPER DISNEY HURVÍNEK JOSEF LADA ČESKÁ TELEVIZE

PAPER DISNEY HURVÍNEK JOSEF LADA ČESKÁ TELEVIZE PAPER DISNEY HURVÍNEK JOSE LADA ČESKÁ TELEVIZE blahopřání do obálky pohlednice balicí papíry dárkové tašky dárkové krabičky rozety a stuhy omalovánky pexesa vystřihovánky dopisní papíry diplomy lampiony

Více

Zpracovala Nová Milena - - Ortmanová Kateřina webmaster Vlach Jaroslav

Zpracovala Nová Milena - - Ortmanová Kateřina webmaster Vlach Jaroslav Vánoční Betlémská světýlka nesou se tmou, na stromech září s oblohou, šedý mráz přírodě korunu strojí, na oknech ledové obrazce zdobí. V červeném jablíčku uvidíš hvězdičku, po vodě pustíš z oříšku lodičku,

Více

Tobě. 1. Solitér (N. Sedaka / P. Vrba) 2. Jen Pán Bůh ví (L. Štaidl / L. Štaidl) 3. Tobě (L. Štaidl / L. Štaidl)

Tobě. 1. Solitér (N. Sedaka / P. Vrba) 2. Jen Pán Bůh ví (L. Štaidl / L. Štaidl) 3. Tobě (L. Štaidl / L. Štaidl) Tobě 1. Solitér (N. Sedaka / P. Vrba) 2. Jen Pán Bůh ví (L. Štaidl / L. Štaidl) 3. Tobě (L. Štaidl / L. Štaidl) 4. Pak snad ti dojde (L. Štaidl / P. Vrba) 5. Smím dál I (L. Štaidl / L. Štaidl) 6. Ty, slunce

Více

Kolektiv dětí z Dětského domova Vizovice Můj podělaný svět 2

Kolektiv dětí z Dětského domova Vizovice Můj podělaný svět 2 Můj podělaný svět 2 Kolektiv dětí z Dětského domova Vizovice Můj podělaný svět 2 Básně, fotografie, kresby dětí v básnické sbírce vznikly za podpory Nadace OKD. Děkujeme Vážený čtenáři, dostává se Ti do

Více

NOVÉNA K BOŽÍMU MILOSRDENSTVÍ

NOVÉNA K BOŽÍMU MILOSRDENSTVÍ NOVÉNA K BOŽÍMU MILOSRDENSTVÍ (pro soukromou pobožnost) 1.den Modleme se za celé lidstvo Nejmilosrdnější Ježíši, jehož vlastností je slitování a odpuštění, nehleď na naše hříchy, ale na důvěru, kterou

Více

Dospívání jednoho mladíka

Dospívání jednoho mladíka Dospívání jednoho mladíka Osobité a věrné svědectví o dobrodružstvích, radostech a strastech života jednoho dozrávajícího chlapce (se sklony pro hašteřivost) Jak je zachytil a sepsal André Daim S věnováním

Více

Ženy v korintském sboru

Ženy v korintském sboru Ženy v korintském sboru 1. Ježíši krásný, panovníku jasný, Boží i lidský synu, tebe milovat a oslavovat žádám každou hodinu. 2. Krásné jsou kraje, pole, luhy, háje, zavítá-li jarní čas: nad vše vezdejší

Více

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída V jedné malé chaloupce žila babička dědeček a jeden malý kluk jménem Toník. Blížily se Vánoce a Toník byl čím dál víc nedočkavý, až do té doby když k

Více

Nejlepší nevěsta. Alena Vorlíčková Regina Daňková

Nejlepší nevěsta. Alena Vorlíčková Regina Daňková Nejlepší nevěsta Alena Vorlíčková Regina Daňková Pohádky pro společné čtení Projekt Městské knihovny Svitavy Lektoruje PhDr. Lenka Krejčová, Ph.D. DYS-centrum Praha Nejlepší nevěsta Alena Vorlíčková, 2011

Více

Začátek lidského smutku

Začátek lidského smutku Bible pro děti představuje Začátek lidského smutku Napsal: Edward Hughes Ilustrovali: Byron Unger; Lazarus Upravili: M. Maillot; Tammy S. Přeložila: Martina Penner Vydala: Bible for Children www.m1914.org

Více

ČTĚTE NÁS!! ...a další články... Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři

ČTĚTE NÁS!! ...a další články... Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři !! ČASOPIS NIŽŠÍHO STUPNĚ WICHTERLOVA GYMNÁZIA ČTĚTE NÁS!! Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři a my vám odhalíme další literární a výtvarné

Více

Soused konečně otevřel dveře a řekl, aby byl zticha a nebudil mu děti: Dám ti třeba i dva chleby, jen rychle zase jdi!

Soused konečně otevřel dveře a řekl, aby byl zticha a nebudil mu děti: Dám ti třeba i dva chleby, jen rychle zase jdi! JEŽÍŠ UČITEL Když začal Ježíš kázat, učil lidi, co mají dělat, aby byli dobří, a aby jim za to Pán Bůh žehnal. Říkal lidem: Máte v nebi dobrého Otce. Mějte ho rádi a takto se k němu modlete: Otče náš,

Více

Mateřská škola Oáza v Praze 12. Školní vzdělávací program pro předškolní vzdělávání

Mateřská škola Oáza v Praze 12. Školní vzdělávací program pro předškolní vzdělávání Mateřská škola Oáza v Praze 12 Školní vzdělávací program pro předškolní vzdělávání Název: Zvídálkovo putování Naše motto: JARO, LÉTO, PODZIM, ZIMA Jaro chystá radovánky, pro naše kluky i holky Léto sluncem

Více

Obsah. Bez přestání se modlete 5

Obsah. Bez přestání se modlete 5 Obsah Bez přestání se modlete 5 MODLITBA ŽALMY 7 Blaze tomu, kdo nechodí, jak mu radí bezbožní 8 Vyslechni mě, když volám 9 Hospodin je můj pastýř, nic nepostrádám 10 Jen v Bohu odpočívá má duše 11 Bože,

Více

MODLI SE TO NEJTĚŽŠÍ JE ZA SVOU SMRT SPRÁVNĚ ZEMŘÍT. JE TO ZKOUŠKA, JÍŽ NIKDO NEUNIKNE. MODLI SE O SÍLU PRO TUTO ZKOUŠKU...

MODLI SE TO NEJTĚŽŠÍ JE ZA SVOU SMRT SPRÁVNĚ ZEMŘÍT. JE TO ZKOUŠKA, JÍŽ NIKDO NEUNIKNE. MODLI SE O SÍLU PRO TUTO ZKOUŠKU... MODLI SE ZA SVOU SMRT TO NEJTĚŽŠÍ JE SPRÁVNĚ ZEMŘÍT. JE TO ZKOUŠKA, JÍŽ NIKDO NEUNIKNE. MODLI SE O SÍLU PRO TUTO ZKOUŠKU... Dag Hammarskjöld (1905-1961) švédský spisovatel a diplomat, generální tajemník

Více

Koledové karaoke zpěvníček

Koledové karaoke zpěvníček Koledové karaoke zpěvníček 1. Narodil se Kristus Pán 2. Pásli ovce Valaši 3. Byla cesta ušlapaná 4. Slyšte, slyšte 5. Nesem vám noviny 6. Jak jsi krásné, neviňátko 7. Dej Bůh štěstí tomu domu 8. Zelená

Více

www.milionoveimperium.cz

www.milionoveimperium.cz www.milionoveimperium.cz David Kirš, autor Miliónového impéria a EmailAcademy uvádí ebook WEB MILIONÁŘE A KRUH BOHATSTVÍ Tento ebook (dokument) můžete šířit a přeposílat dále, ale pouze jako celek. Není

Více

PRAVIDLA SOUŽITÍ V DOMOVĚ PRAMEN V MNICHOVĚ

PRAVIDLA SOUŽITÍ V DOMOVĚ PRAMEN V MNICHOVĚ PRAVIDLA SOUŽITÍ V DOMOVĚ PRAMEN V MNICHOVĚ POSLÁNÍ DOMOVA PRAMEN Domov pro osoby se zdravotním postižením Pramen je dům, ve kterém můžete: bydlet jíst pracovat a dělat další věci, které Vás zajímají.

Více

Výsluňský. plátek LISTOPAD. Připravily: Anička, Jarka a Katka

Výsluňský. plátek LISTOPAD. Připravily: Anička, Jarka a Katka Výsluňský plátek LISTOPAD Připravily: Anička, Jarka a Katka Z obsahu: Fotbalový turnaj osmiček Zamířeno do: 7.C- rozhovor s Martinem Gebellem I učitelé jsou jen lidé - rozhovor s panem ředitelem Jiřím

Více

JANA HOCHMANNOVÁ. Román o krizi středního věku

JANA HOCHMANNOVÁ. Román o krizi středního věku JANA HOCHMANNOVÁ Román o krizi středního věku 12 Novinka Přijíždím domů z práce a manžel sedí u kávy. Spokojeně popíjí nápoj a šibalsky se na mě dívá. Neříká nic, jen mě pozoruje. Nevím, co si o tom mám

Více

mladší žáci PoznejBibli / 4 1. PŘÍBĚH: Bůh tvoří svět V Bibli je napsáno: Na počátku Bůh stvořil nebe a zemi. biblické příběhy pro děti 1. den 2.

mladší žáci PoznejBibli / 4 1. PŘÍBĚH: Bůh tvoří svět V Bibli je napsáno: Na počátku Bůh stvořil nebe a zemi. biblické příběhy pro děti 1. den 2. Vyplň následující údaje: Věk: Datum narození: Jméno: Adresa: Vedoucí skupiny: biblické příběhy pro děti PoznejBibli 1. PŘÍBĚH: Bůh tvoří svět Baví Tě něco vyrábět nebo tvořit? Možná si rád/a hraješ s Legem.

Více

Betlémská země i nebe (Recitační pásmo dětí na dětské vánoční slavnosti, Huslenky 2012)

Betlémská země i nebe (Recitační pásmo dětí na dětské vánoční slavnosti, Huslenky 2012) Betlémská země i nebe (Recitační pásmo dětí na dětské vánoční slavnosti, Huslenky 2012) Píseň Pásli ovce valaši (všichni) Nebeská zář ( Ema Sívková, Natálka Hajdová, Petr Čech, Andrejka Sívková, Ríša Bubník,

Více

Ahoj, jmenuji se Draculaura. V téhle knížce si o mně přečteš úplně všechno.

Ahoj, jmenuji se Draculaura. V téhle knížce si o mně přečteš úplně všechno. Ahoj, jmenuji se Draculaura. V téhle knížce si o mně přečteš úplně všechno. Draculaura Dcera Drákuly Beznadějná romantička VĚK 1599 let. Nemůžu se dočkat, až mi bude sladkých 1600. ZABIJÁCKÝ STYL Ráda

Více

Cyklistické závody. A startujeme!

Cyklistické závody. A startujeme! Cyklistické závody 4. 10. se konal cyklistický závod škol a školek Horní Suché. Účast byla hojná, počasí všem přálo. Závody organizovalo SRPŠ spolu s polskou ZŠ a školkou a taky PZKO. Seřadiště bylo u

Více

V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!!

V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!! ročník 5. číslo 3 Únor - Březen 08 vydává: Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2115. V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!! Také zde opět naleznete spoustu zábavy,her,vtipů

Více

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků Veselé zoubky přednáška společnosti drogerie DM Davídek z 1.B se nám svěřil, jak se mu líbila přednáška o čištění zoubků. Ptala jsem se ho, jestli se mu akce líbila.

Více

Habermaaß-hra 5589. Klasické kostky Kravička Karla

Habermaaß-hra 5589. Klasické kostky Kravička Karla CZ Habermaaß-hra 5589 Klasické kostky Kravička Karla Vážení rodiče, gratulujeme k zakoupení hry z cyklu "Moje první hra - Farma". Učinili jste správné rozhodnutí a umožnili svému dítěti učit se prostřednictvím

Více

Denisa Václavíková - Noční procházka

Denisa Václavíková - Noční procházka Denisa Václavíková - Noční procházka Pomalu kráčím po tmavém pokoji k oknu, musím dávat pozor, ať o něco nezakopnu, odhrnuji záclonu a dívám se skzr žaluzie ven, je to realita, nebo sen? Otevírám dveře

Více

Medvídek Teddy barvy a tvary

Medvídek Teddy barvy a tvary CZ Habermaaß-hra 5878 Moje první hra Medvídek Teddy barvy a tvary Moje první hra Medvídek Teddy barvy a tvary První umísťovací hra pro 1 až 4 malé medvídky od 2 let. Autor: Christiane Hüpper Ilustrace:

Více

EU PENÍZE ŠKOLÁM NÁZEV PROJEKTU : MÁME RÁDI TECHNIKU REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU :CZ.1.07/1.4.00/21.0663

EU PENÍZE ŠKOLÁM NÁZEV PROJEKTU : MÁME RÁDI TECHNIKU REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU :CZ.1.07/1.4.00/21.0663 EU PENÍZE ŠKOLÁM NÁZEV PROJEKTU : MÁME RÁDI TECHNIKU REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU :CZ.1.07/1.4.00/21.0663 Speciální základní škola a Praktická škola Trmice Fűgnerova 22 400 04 1 Identifikátor materiálu:

Více

linka pomoci Čekáte nečekaně dítě? Poradna (nejen) pro ženy v tísni Celostátní linka pomoci: 800 108 000 www.linkapomoci.cz

linka pomoci Čekáte nečekaně dítě? Poradna (nejen) pro ženy v tísni Celostátní linka pomoci: 800 108 000 www.linkapomoci.cz Bylo mi teprve 17, když jsem zjistila, že jsem těhotná. Hlavou mi svištělo, že chci studovat, užívat si života, a že mě naši zabijou. Ti nám ale nakonec pomohli ze všech nejvíc. S prckem to dnes už skvěle

Více

LITERÁRNÍ VÝCHOVA ve 4. třídě

LITERÁRNÍ VÝCHOVA ve 4. třídě LITERÁRNÍ VÝCHOVA ve 4. třídě Hodiny čtení ve 4. třídě nejsou jen tréninkem a zdokonalováním se v technice čtení. Většina dětí už je výbornými čtenáři, jejich přednes je velmi kvalitní. A že si pamatujeme,

Více

Test Enneagramového typu

Test Enneagramového typu Test Enneagramového typu Pokud možno odpovědi směřuj k realitě, ne k představě o sobě. Tento test není směřován na "vítězství", je směřován na poznání sám sebe. Pokud ve svém životě, pracuješ sám se sebou

Více

Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám

Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3665 Šablona: I/2 č. materiálu: VY_12_INOVACE_119 Jméno autora: Třída/ročník: Datum vytvoření:

Více

M33-034 M33-033 M33-036 M33-041 M33-032 PRANI H 52 PRANI H 44. Tato přání jsou balena po 10 kusech. Krásné šaty, rudé vlasy, kdopak to sem míří asi.

M33-034 M33-033 M33-036 M33-041 M33-032 PRANI H 52 PRANI H 44. Tato přání jsou balena po 10 kusech. Krásné šaty, rudé vlasy, kdopak to sem míří asi. Blahopřání M33-031 Krásné šaty, rudé vlasy, kdopak to sem míří asi. Modré očka, hebká líčka, zaťukala princeznička. Hodně štěstí moje malá, hlavně ať jsi vždycky zdravá, veselá a usměvavá. Všechno nejlepší

Více

Ovládni svou konkurenci. Jak se stát jasnou volbou v očích tvých zákazníků?

Ovládni svou konkurenci. Jak se stát jasnou volbou v očích tvých zákazníků? Ovládni svou konkurenci Jak se stát jasnou volbou v očích tvých zákazníků? Jak získat zákazníky tvé konkurence i když je už zavedená a ty teprve začínáš? 2 Udělej svou konkurenci nezajímavou Když začínáš

Více

Název školy: ZŠ A MŠ ÚDOLÍ DESNÉ, DRUŢSTEVNÍ 125. Název projektu: Ve svazkové škole aktivně interaktivně. Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.

Název školy: ZŠ A MŠ ÚDOLÍ DESNÉ, DRUŢSTEVNÍ 125. Název projektu: Ve svazkové škole aktivně interaktivně. Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21. Název školy: ZŠ A MŠ ÚDOLÍ DESNÉ, DRUŢSTEVNÍ 125 Název projektu: Ve svazkové škole aktivně interaktivně Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3465 Autor: Jana Schlemmerová Tematický okruh: Název: VY_12_INOVACE_08_ČJ3_VĚTY

Více

Život na nikoho nečeká

Život na nikoho nečeká Život na nikoho nečeká Pardubice 2012 Nadechni se a skoč uvolni se a vychutnej si tu jedinečnou jízdu životem. Věnováno tobě, protože o nikoho jiného tu nejde. ÚVOD Tak, jako v mých jiných knihách, i zde

Více

TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM MATEŘSKÁ ŠKOLA NOVÁ VES Je zpracován v souladu s Rámcovým programem pro předškolní vzdělávání. Každé podtéma TVP rozvíjí všech pět oblastí předškolního vzdělávání: biologickou,

Více

Říkadla pro celý den. František Hrubín. a taky navečer. Ilustrovala Lucie Lomová

Říkadla pro celý den. František Hrubín. a taky navečer. Ilustrovala Lucie Lomová Říkadla pro celý den František Hrubín Ilustrovala Lucie Lomová a taky navečer Milé děti, milí rodiče, otevíráte výbor básní Františka Hrubína, který patří mezi básníky, jehož děti opravdu milují. Těžko

Více

Prosím napište zde svůj životní příběh od dob ranného dětství, které si pamatujete až do dnes. Stačí popisovat základní události a roky

Prosím napište zde svůj životní příběh od dob ranného dětství, které si pamatujete až do dnes. Stačí popisovat základní události a roky Vstupní zpráva Jméno: xyz Datum od:.. Zprávu odešlete na kalina@mujkouc.cz Více informací na www.mujvztah.cz www.mamdepku.cz Životní příběh Prosím napište zde svůj životní příběh od dob ranného dětství,

Více

TAK ZASE PŘÍŠTÍ ROK!!! AHOJ!

TAK ZASE PŘÍŠTÍ ROK!!! AHOJ! TAK ZASE PŘÍŠTÍ ROK!!! AHOJ! OBSAH TAM JE TO MÍSTO... 2 ONE WAY UAN UEJ... 3 TAK MILOVAL BŮH SVĚT... 4 KRÁLI VÍTĚZNÝ... 5 KVŮLI NÁM... 6 SLÁVA TI PATŘÍ... 7 TY SÁM MI VLÁDNI... 8 STÁLE VÍC... 9 MÁM...

Více

OD 13 DO 17 HODIN MĚSÍC LISTOPAD PLNÝ PŘEKVAPENÍ A ZÁBAVY A TAKÉ POZNÁVÁNÍ

OD 13 DO 17 HODIN MĚSÍC LISTOPAD PLNÝ PŘEKVAPENÍ A ZÁBAVY A TAKÉ POZNÁVÁNÍ OD 13 DO 17 HODIN MĚSÍC LISTOPAD PLNÝ PŘEKVAPENÍ A ZÁBAVY A TAKÉ POZNÁVÁNÍ Přivítali jsme opět mezi nás své kamarády z lesa, vody a vůbec z celé přírody. VÁŽENÍ RODIČE, V MĚSÍCI ŘÍJNU JSME VÁS NESVOLALI,

Více

je kámoška do nepohody. Je neuvěřitelně inteligentní a oddaná svým blízkým přátelům. Taková kamarádka je hotový poklad Violetta na ni nedá dopustit.

je kámoška do nepohody. Je neuvěřitelně inteligentní a oddaná svým blízkým přátelům. Taková kamarádka je hotový poklad Violetta na ni nedá dopustit. nevídaně chytrá dívka se spoustou energie a krásným hlasem, který zdědila po své mámě. Je upřímná, spontánní a romantická a hlavně neobvykle inteligentní. A podobně jako snad každý teenager stále hledá

Více

Kresba pastelkami. O námětech obrazů (M.Brožová)

Kresba pastelkami. O námětech obrazů (M.Brožová) Kresba pastelkami O námětech obrazů (M.Brožová) http://www.pastelky.cz/obrazy-kreslene-pastelkami Kam chodíte na nápady? Nápad na obraz ke mně přichází jako celek, buď se mi zdá ve snu, nebo mě navštíví,

Více

TVOŘIVÉ MYŠLENKY. Žijte odvážně!

TVOŘIVÉ MYŠLENKY. Žijte odvážně! TVOŘIVÉ MYŠLENKY Žijte odvážně! Pardubice 2011 Postupy, které vás posunou dál Věnováno všem, kteří se nebojí žít. ÚVOD Žijeme ve společnosti, která si hraje na jistotu a zabezpečení. Uvěřili jsme, že neustálou

Více

Název projektu: Poznáváme sebe a svět, chceme poznat více

Název projektu: Poznáváme sebe a svět, chceme poznat více Název projektu: Poznáváme sebe a svět, chceme poznat více Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2970 Identifikátor materiálu Název klíčové aktivity Vzdělávací oblast Vzdělávací předmět / obor Tematický

Více

Cesta vděčnosti / Cesta odcházení

Cesta vděčnosti / Cesta odcházení Cesta vděčnosti / Cesta odcházení Název a logo Advent-Orion je ochranná známka zapsaná do rejstříku ochranných známek Úřadu průmyslového vlastnictví pod číslem zápisu 198705. Advent-Orion, Praha 2012 Ilustrace

Více

SKLADBA SOUVĚTÍ. Tento výukový materiál vznikl za přispění Evropské unie, státního rozpočtu ČR a Středočeského kraje

SKLADBA SOUVĚTÍ. Tento výukový materiál vznikl za přispění Evropské unie, státního rozpočtu ČR a Středočeského kraje SKLADBA SOUVĚTÍ Tento výukový materiál vznikl za přispění Evropské unie, státního rozpočtu ČR a Středočeského kraje duben 2010 Mgr. Domalípová Marcela, Mgr. Fořtová Jana 1 z 14 Obsah: vztahy mezi větami

Více

LITERÁRNÍ PRÁCE (1. kategorie)

LITERÁRNÍ PRÁCE (1. kategorie) LITERÁRNÍ PRÁCE (1. kategorie) V prvním ročníku nám studenti posílali práce na téma Blízká dálka BLÍZKÁ BUDOUCNOST Kdy se změní svět? Za padesát let. Prostředí tu dobré není, třeba se to časem změní. Uvidíme,

Více

ať nebojí ježek ani hada

ať nebojí ježek ani hada Soutěž: ze slov utvořte větu oznamovací, rozkazovací, přací a tázací se ať nebojí ježek ani hada Kontrola: Ať se ježek nebojí hada. věta přací Ježku, neboj se hada. věta rozkazovací Ježek se nebojí hada.

Více

1. PASIVNÍ KOMUNIKAČNÍ STYL PŘÍKLAD: Libor slíbil, že pojede do Brna svou služební dodávkou a sveze svého kamaráda, který potřeboval z Brna odvézt

1. PASIVNÍ KOMUNIKAČNÍ STYL PŘÍKLAD: Libor slíbil, že pojede do Brna svou služební dodávkou a sveze svého kamaráda, který potřeboval z Brna odvézt 1. PASIVNÍ KOMUNIKAČNÍ STYL zakoupené zboží. Mezitím se situace změnila. Libor do Brna Libor trpí, má výčitky svědomí, přece to slíbil. Cítí povinnost kamaráda svézt, přestože se mu to nehodí. Naznačí

Více

Projekt: Tvořivá škola, registrační číslo projektu CZ.1.07/1.4.00/21.3505

Projekt: Tvořivá škola, registrační číslo projektu CZ.1.07/1.4.00/21.3505 Sportovní 300, 789 63 Ruda nad Moravou Metodický list Zařazení materiálu: Šablona:Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji čtenářské a informační gramotnosti (I/2) Sada:1 Číslo: EU-OPVK-ČIG-2ST-08

Více

Otče náš.. 3 Zdrávas Maria 3 Andělé Boží, strážce můj 4 Zdrávas Královno. 5 Pod ochranu tvou. 6 Svatý Michaeli archanděli.. 7 Věřím v jednoho Boha.

Otče náš.. 3 Zdrávas Maria 3 Andělé Boží, strážce můj 4 Zdrávas Královno. 5 Pod ochranu tvou. 6 Svatý Michaeli archanděli.. 7 Věřím v jednoho Boha. 1 KNÍŽKA MODLITEB Otče náš.. 3 Zdrávas Maria 3 Andělé Boží, strážce můj 4 Zdrávas Královno. 5 Pod ochranu tvou. 6 Svatý Michaeli archanděli.. 7 Věřím v jednoho Boha. 8 Srdce Ježíšovo a Mariino 9 Modlitba

Více

Kdyby svět byl dokonalý, žádné omluvy bychom nepotřebovali, protože však dokonalý není, bez omluv se neobejdeme. Kdy je potřeba mluvit o omluvě?

Kdyby svět byl dokonalý, žádné omluvy bychom nepotřebovali, protože však dokonalý není, bez omluv se neobejdeme. Kdy je potřeba mluvit o omluvě? Kdyby svět byl dokonalý, žádné omluvy bychom nepotřebovali, protože však dokonalý není, bez omluv se neobejdeme. Kdy je potřeba mluvit o omluvě? Za napětím v manželství bývá často neochota se omluvit.

Více

Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Projekt MŠMT ČR Číslo projektu Název projektu školy Šablona III/2 EU PENÍZE ŠKOLÁM CZ.1.07/1.4.00/21.2146

Více

M. M. Cabicar PRCEK PLOD NA PLANETĚ HUGO

M. M. Cabicar PRCEK PLOD NA PLANETĚ HUGO 1 M. M. Cabicar PRCEK PLOD NA PLANETĚ HUGO 2 Copyright: Autor: M. M. Cabicar Vydal: Martin Koláček - E-knihy jedou 2014 ISBN: 978-80-7512-091-5 (epub) 978-80-7512-092-2 (mobipocket) 978-80-7512-093-9 (pdf)

Více

R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U

R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I Z M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U Pro časopis ZÁMEČEK foto, text: František Miker, Lukáš Pěkný, Aleš Dvořák Mukačevo Ukrajina, dne 2. 7.

Více

KONFERENCE Poznámky pro účastníky

KONFERENCE Poznámky pro účastníky PROZKOUMEJTE velké životní otázky KONFERENCE pro účastníky Brno, Česká republika 13. 14. ledna 2012 SETKÁNÍ 1 Vize pro službu mladým lidem SETKÁNÍ 2 Co je Alfa pro mládež? Kurz Alfa pro mládež představuje

Více

NESNESITELNÁ RYCHLOST SPASENÍ - LK 23,32-43

NESNESITELNÁ RYCHLOST SPASENÍ - LK 23,32-43 LABEM BIBLICKÉ SPOLEČENSTVÍ KŘESŤANŮ ÚSTÍ NAD NESNESITELNÁ RYCHLOST SPASENÍ - LK 23,32-43 Spasní na poslední chvíli 32 Spolu s ním byli vedeni na smrt ještě dva zločinci. 33 Když přišli na místo, které

Více

Symbol Učení ducha: Člověk. Člověk a lidství

Symbol Učení ducha: Člověk. Člověk a lidství Symbol Učení ducha: Člověk Člověk a lidství FIGU 1998 německy, 2011 česky Některá práva vyhrazena. Pokud není uvedeno jinak, je toto dílo licencováno dle: www.figu.org/licenses/by-nc-nd/2.5/ch/ Nekomerční

Více

Jak se modlit za nevěřícího manžela

Jak se modlit za nevěřícího manžela Jak se modlit za nevěřícího manžela Mo Tizzardová Poděkování Z celého srdce děkuji Jan Hodgeové, která se stala mou přítelkyní, pomohla mi uvědomit si, jak moc mě Bůh miluje, a stála při mně a modlila

Více

Velké a malé příběhy moderních dějin

Velké a malé příběhy moderních dějin Gabriela Juříčková Zpovídaní mé babičky Boženy Žižkové, narozené v roce 1939 Autorka: Gabriela Juříčková Už by nechtěla vrátit komunisty, přitom všude jinde pořád slyším, jak prý tehdy bylo líp. Datum

Více

ITALSKÉ DOLOMITY. pastorační dům Velehrad. 13. 20. června 2015. Milí přátelé!

ITALSKÉ DOLOMITY. pastorační dům Velehrad. 13. 20. června 2015. Milí přátelé! Motto: Když hory vyprávějí, moudrý člověk mlčí ITALSKÉ DOLOMITY pastorační dům Velehrad 13. 20. června 2015 Nechat vyslovit své srdce, které se nezáludně k citům přizná, poodhaluje tajemství vzniku vděčnosti,

Více

Hlavní celebrant s rozpjatýma rukama říká:

Hlavní celebrant s rozpjatýma rukama říká: Primice P. Jakuba Vavrečky 12. července 2014 5 EUCHARISTICKÁ MODLITBA Hlavní celebrant s rozpjatýma rukama říká: Děkujeme ti, svatý Otče, a vyznáváme, že jsi veliký a žes všechna svá díla učinil v moudrosti

Více

mladší žáci PoznejBibli / 3 O: Vybarvi políčko s kroužkem a objevíš slovo, které označuje to, co ničí krásný Boží svět:

mladší žáci PoznejBibli / 3 O: Vybarvi políčko s kroužkem a objevíš slovo, které označuje to, co ničí krásný Boží svět: Vyplň následující údaje: Věk: Datum narození: Jméno: Adresa: Vedoucí skupiny: biblické příběhy pro děti PoznejBibli 1. PŘÍBĚH: Noe poslouchá Boha PŘEČTI SI: Genesis 6,5-22 KLÍČOVÝ VERŠ: Když na počátku

Více

NOVINY 4.B VŠEZNÁLKOVY. č.8. Třídy

NOVINY 4.B VŠEZNÁLKOVY. č.8. Třídy VŠEZNÁLKOVY NOVINY č.8 Třídy 4.B Milí čtenáři, toto číslo Všeználkových novin je speciální. Je nejzvláštnější ze všech čísel tohoto roku. A víte proč? Celé je totiž věnováno naší škole, která má letos

Více

Téma: NERVY V KÝBLU. Téma: JE TO NA TOBĚ (UMÍME SE ROZHODOVAT?) Téma: JE TŘEBA BÝT IN? (aneb CO SE SVÝM VZHLEDEM?)

Téma: NERVY V KÝBLU. Téma: JE TO NA TOBĚ (UMÍME SE ROZHODOVAT?) Téma: JE TŘEBA BÝT IN? (aneb CO SE SVÝM VZHLEDEM?) Téma: NERVY V KÝBLU úvaha na biblický text Filipským 4, 6-7 Jak mi Bůh dal sílu překonat těžkou situaci (strach)? Proč prožíváme strach (úzkost) a jak s tím bojovat? Izaiáš 43, 1-2 1) Strach a obavy jsou

Více

Modlitba před svátostí smíření

Modlitba před svátostí smíření Modlitby Modlitba před svátostí smíření Bože, přesto, že jsi dopředu věděl, kolikrát a jak moc Tě zradíme, daroval jsi nám svobodnou vůli k rozhodování. Odpusť, když jsme tento Tvůj dar zneužili pro konání

Více

Třída: III. A Vyučující: Mgr. Hana Lipková

Třída: III. A Vyučující: Mgr. Hana Lipková Projekt EduČas příprava na hodinu Datum: 15. 5. 2012 Předmět: ČaS Učivo: Vesmír Třída: III. A Vyučující: Mgr. Hana Lipková Cíle hodiny: Pro žáky: Žák si připomene dosavadní znalosti o vesmíru (úvodní hodina)

Více

Příprava k učební jednotce hodině prvouky v 2. ročníku ZŠ "Rozhodování o domácím mazlíčkovi"

Příprava k učební jednotce hodině prvouky v 2. ročníku ZŠ Rozhodování o domácím mazlíčkovi Příprava k učební jednotce hodině prvouky v 2. ročníku ZŠ "Rozhodování o domácím mazlíčkovi" Anotace Lekce představuje jednu z možností, jak integrovat zvolené téma do hodiny čtení a propojit práci s textem

Více

JAK BÝT ÚSPĚŠNÝ V SÍŤOVÉM MARKETINGU

JAK BÝT ÚSPĚŠNÝ V SÍŤOVÉM MARKETINGU JAK BÝT ÚSPĚŠNÝ V SÍŤOVÉM MARKETINGU Marie Slivová (od 28.8.2010 Michaličková) Kouč osobního rozvoje JAK BÝT ÚSPĚŠNÝ V SÍŤOVÉM MARKETINGU 1 JAK BÝT ÚSPĚŠNÝ V SÍŤOVÉM MARKETINGU Někteří vedoucí struktur

Více

OSTRUZINY.cz. Žebříček TOP 10 básní z PSANCI.cz ČERVEN 2008

OSTRUZINY.cz. Žebříček TOP 10 básní z PSANCI.cz ČERVEN 2008 OSTRUZINY.cz Žebříček TOP 10 básní z PSANCI.cz ČERVEN 2008 1. Chtěl bych si půjčit (od gabkin) 2. Nezavěšujte, prosím... (od Boleslava) 3. Pod hladinou... (od black.heart) 4. but i want you (od Adrianne

Více

Zpracování náslechové hospitace

Zpracování náslechové hospitace Zpracování náslechové hospitace Obor: Informační technologie ve vzdělávání Vypracoval Jan Katriniok Obsah Úvod... 3 Vyučovací hodina matematiky... 4 Přehled... 4 Přípravná fáze vyučovací hodiny... 4 Realizační

Více

Hudba z chatrče. Paulo Coelho. Argo Vánoční povídka

Hudba z chatrče. Paulo Coelho. Argo Vánoční povídka Hudba z chatrče Paulo Coelho coelho2.indd 1 Argo Vánoční povídka coelho2.indd 2 Paulo Coelho coelho2.indd 3 coelho2.indd 4 Paulo Coelho Hudba z chatrče coelho2.indd 5 Argo, 2008 Copyright 2008 by Paulo

Více

Malá knížka o Amálce

Malá knížka o Amálce Malá knížka o Amálce Ahoj, jmenuji se Amalthea, ale říkají mi Amálka. Jsem bájná koza, první pěstounka, která se starala o malého Dia, když se o něj nemohla postarat jeho vlastní maminka. Proto podle mne

Více

Soustředění. 2015 Kateřina Sodomková, katerinasodomkova.cz. všechna práva vyhrazena

Soustředění. 2015 Kateřina Sodomková, katerinasodomkova.cz. všechna práva vyhrazena Soustředění 2015 Kateřina Sodomková, katerinasodomkova.cz všechna práva vyhrazena Umění soustředit se Ano, někdy to je skutečně umění, dokázat se plně soustředit na to, co děláme. Jsou situace, kdy nám

Více

Motto: Nemůžeme všechny děti naučit všechno, ale můžeme je učinit šťastnými.

Motto: Nemůžeme všechny děti naučit všechno, ale můžeme je učinit šťastnými. Celoroční projekt MŠ Sluníčko na rok 2010-2011 Motto: Nemůžeme všechny děti naučit všechno, ale můžeme je učinit šťastnými. ŠVP usiluje v souladu RVP o vytváření klíčových kompetencí: - Kompetence k učení

Více

VY_32_INOVACE_CH8SA_01_01_01. VY_32_INOVACE_CJ678JO_09_03_17 materiál č. šablony/č. sady/č. materiálu: Hana Johánková Vzdělávací oblast předmět:

VY_32_INOVACE_CH8SA_01_01_01. VY_32_INOVACE_CJ678JO_09_03_17 materiál č. šablony/č. sady/č. materiálu: Hana Johánková Vzdělávací oblast předmět: Masarykova základní škola Klatovy, tř. Národních mučedníků 185, 339 01 Klatovy; 376312154, fax 376326089 E-mail: skola@maszskt.investtel.cz; internet: www.maszskt.investtel.cz Kód přílohy vzdělávací VY_32_INOVACE_CH8SA_01_01_01

Více

Moderní umělecké směry (Prezentace 4-CJL - Česká moderna uplatňované směry 1)

Moderní umělecké směry (Prezentace 4-CJL - Česká moderna uplatňované směry 1) Moderní umělecké směry (Prezentace 4-CJL - Česká moderna uplatňované směry 1) Stanislav Kostka Neumann (1875 1947) Na počátek, protože: - Finančně zajištěný (rodina zámožného advokáta - Olšanská fila =

Více

1. Jana a Šárka plánujou, kam pojedou na dovolenou. ANO NE

1. Jana a Šárka plánujou, kam pojedou na dovolenou. ANO NE Test 4 (lekce 10, 11, 12).../ze 100 bodů 1. Poslouchejte text. Zatrhněte, co je/není pravda. 8 bodů 1. Jana a Šárka plánujou, kam pojedou na dovolenou. ANO NE 2. Jana měla špatnou dovolenou. ANO NE 3.

Více

Obrázkové Bingo. trojúhelník. zebra. králík ovce. boty. motorka. židle Příroda a počasí

Obrázkové Bingo. trojúhelník. zebra. králík ovce. boty. motorka. židle Příroda a počasí Obrázkové Bingo Obsah Toto balení obsahuje 100 obrázkových karet. Karty mají na jedné straně obrázek a na druhé význam obrázku jiné karty. Dále balení obsahuje 36 hracích karet. Na těchto hracích kartách

Více

Běží, běží, nepoleží, nemá vůz a nemá sáně, přitom nikdy neustane.

Běží, běží, nepoleží, nemá vůz a nemá sáně, přitom nikdy neustane. 4 1 Běží, běží, nepoleží, nemá vůz a nemá sáně, přitom nikdy neustane. 4 2 Zima jako v lednu, šel ke dnu. 4 3 První čtyři jméno dají, druhé čtyři řepka tají, celého se lampa nají. 4 4 Šedé zvíře vzduchem

Více

Náš zpravodaj Květen 2015

Náš zpravodaj Květen 2015 Květen 2015 5. a poslední vydání Poslední úvodní slovo Nastal květen, ten básní proslulý máj a zároveň lásky čas... A my vám s malou lítostí na srdci oznamujeme, že vydání, které si právě pročítáte, je

Více

HASIČSKÉ VÁVROVICKÉ NOVINY 2014 03

HASIČSKÉ VÁVROVICKÉ NOVINY 2014 03 HASIČSKÉ VÁVROVICKÉ NOVINY 2014 03 SLOVO ÚVODEM Je tady průběh dalšího týdne a s ním přichází i náš bulvár. Opět jsme si pro Vás připravili drby z našich Vávrovických hasičských řad a nově i slibovaný

Více

ADVENT 2012. Bůh přichází ke mně já přicházím k Bohu. 2. neděle adventní/část 1

ADVENT 2012. Bůh přichází ke mně já přicházím k Bohu. 2. neděle adventní/část 1 ADVENT 2012 Bůh přichází ke mně já přicházím k Bohu 2. neděle adventní/část 1 1. čtení (Baruch 5,1-9) Svlékni ze sebe, Jeruzaléme, roucho své žalosti a soužení a oblékni se v ozdobu věčné slávy, kterou

Více

ČTENÍ NEJMENŠÍM V pondělí 26. 3. 2012 navštívili žáci třídy 5.A s paní učitelkou Hanou Houškovou MŠ v Mechové ulici, kde v rámci Měsíce knihy zábavnou formou seznámili budoucí prvňáčky se známými i méně

Více

CO O NĚM ŘÍKAJÍ ZE STARÉHO ZÁKONA

CO O NĚM ŘÍKAJÍ ZE STARÉHO ZÁKONA úvodní stránka strana - 1 - CO O NĚM ŘÍKAJÍ ZE STARÉHO ZÁKONA NĚKTERÁ PROROCTVÍ A NĚKTERÉ OBRAZY se zdůrazněním toho: kým je co pro nás vykonal a co z toho pro nás vyplývá použit... ekumenický a kralický

Více

Dobrý den, S pozdravem. Lucie Pondělíková

Dobrý den, S pozdravem. Lucie Pondělíková v loňském roce jsem se zúčastnila projektu "ŠANCE PRO DĚČÍNSKO", který měl zvýšit možnosti mého uplatnění na trhu práce. Po úspěšném ukončení dvou vzdělávacích modulů tohoto projektu jsem získala certifikáty

Více