U k l i z e n ý o u t l o o k

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "U k l i z e n ý o u t l o o k"

Transkript

1 5 n e j d ů l e ž i t ě j š í c h v ě c í, k t e r é m u s í t e z n á t a d ě l a t, a b y s t e n e p r o m a r n i l i d e n. A h r s t t i p ů n a v í c O n d ř e j C i n g l Resumé: Zásady chytré práce s programem MS Outlook. Uvedená doporučení platí ve verzi 2010, zajisté však půjdou (s malými obměnami) aplikovat i na další verze a jiné poštovní klienty. O autorovi: Jsem mezinárodně certifikovaný projektový manažer a kouč osobního rozvoje. Pracuji jako poradce při řízení projektů, vedu semináře manažerských dovedností a sebeřízení. V jiné části svého času se věnuji sportu, zejména horolezení a extrémním týmovým závodům. Tento e-book vznikl pro to, aby vám, čtenářům, ušetřil starosti a složité hledání jednoduchých a snadno použitelných opatření k lepšímu využití vašeho času. Pamatujte, nejde o to zvládnout za každou cenu více úkolů jde o to zvládnout je a mít z toho radost!

2 1 O b s a h Předmluva...2 Úvodní obrazovka...3 Ovládací prvky...4 Krok č. 1: Zástupci...4 Krok č. 2: Rychlý přístup...5 Doručená pošta Věnujte se poště, když chcete Vy, ne odesílatel! Vneste řád do vyřizování pošty! Uklízejte po sobě hned!...9 Pravidla a kategorie Pravidla Kategorie Odesílaná pošta Rozdělení okna zprávy: Konec posouvání Nechte si automaticky zavírat okna Podepisujte se Naučte se zastavit čas Napovězte ostatním Klávesové zkratky Základní navigace Vytvoření položky nebo souboru Pro všechny položky Kalendář Kontakty Úkoly Použité prameny... 18

3 2 P ř e d m l u v a Udělejte si v tom už jednou provždy pořádek! Představte si, že si koupíte novou sekačku na trávu. Budete-li se o ni dobře starat a udržovat ji v dobrém technickém stavu, posečete s ní velké širé rodné lány a její pořizovací cena se rozloží do mnoha let užitku. Necháte-li ji reznout, nedopřejete jí pořádný motorový olej a pravidelnou údržbu, stejnou mincí vám oplatí a napřesrok si budete kupovat novou. MS Outlook je na tom podobně. Představuje pro mne (a patrně také pro vás, jinak byste teď nečetli tento e-book) důležitý pracovní nástroj. A to znamená, že mně i vám vydělává peníze. Bude-li tedy v dobrém stavu, aby sloužil svému účelu, vyděláte peníze dříve, rychleji, efektivněji. Proto se vyplatí investovat do jeho údržby v našem případě přizpůsobení, aby práce s ním byla účinnější. Také patříte k lidem, kteří se řídí pořekadlem, že pořádek je pro blbce, neb inteligent zvládá chaos? Donedávna můj outlook vypadal, jako by toto přísloví bylo mým životním krédem. Nicméně...odhodlal jsem se k důkladné rekonstrukci, jejíž výsledky jsem shrnul v tomto e-booku. Mně zabrala prakticky celý den, ale Vy ji zvládnete za slabou hodinku. Cílem není nic menšího, než maximální efektivita, takže vedle funkčního nastavení přidávám také několik zásad a tipů z oblasti timemanagementu, které mne vedly k novému pojetí práce s outlookem. Outlook představuje samozřejmě natolik sofistikovaný program, že popsat více než zlomek jeho funkcí dalece přesahuje možnosti tohoto e-booku. Budu vám, čtenářům a uživatelům, vděčný za jakýkoli podnět doporučení ke zlepšení nebo nový tip. Dost řečí, jdeme pracovat!

4 3 Ú v o d n í o b r a z o v k a Začněte den proaktivně! Ať už vlastníte velký byznys, podnikáte na volné noze, či jste zaměstnáni, vždycky máte přidělené své vlastní úkoly. (Pokud ne, je něco hodně špatně ) Co však vidíte vy, když ráno zapnete outlook? Vsadím se, že uhodnu - Příchozí poštu, že ano? To znamená požadavky druhých lidí, informace z internetu, a různé další záležitosti, které možná potřebujete, ale většinou na ně spíše musíte reagovat. Záleží na tom? Ale jistě! Jakmile začnete den odpovídáním na cizí požadavky, kdy budete myslet na své vlastní úkoly? Zvláště po ránu je to zhoubné místo abyste využili energie, kterou v sobě máte, k tvůrčí práci, strávíte hodinu vyřizováním odpovědí a proklikáváním internetovými odkazy. Moje rada: Začněte proaktivně s tím, co je důležité PRO VÁS, a to hned tím, co se vám v outlooku ukáže jako první. Jak na to? V kartě Soubor vyberte Možnosti. Zobrazí se dialogové okno celkového nastavení outlooku. Klikněte na položku Upřesnit a vlevo v řádku Spuštění a ukončení zvolte složku Seznam úkolů. Tlačítko Procházet vám samozřejmě umožňuje zvolit složku libovolnou, osobně však doporučuji Seznam úkolů. Pouze ten vám zaručí, že první věc, které po zapnutí outlooku věnujete pozornost, budou vaše klíčové úkoly. Zaveďte toto pravidlo do své práce, a vytvořte si nový pracovní návyk: Došlé poště se věnujte cca 2 denně, vždy v době, kdy je vaše energie nižší (např. po obědě). Poštu můžete vyřizovat na půl plynu, ale řešení pro klienta v útlumu nevymyslíte. Nikdy proto neplýtvejte svou energií na místě, kde nevytváří tu nejvyšší hodnotu.

5 4 O v l á d a c í p r v k y Používejte jen to, co skutečně používáte! Outlook disponuje spoustou funkcí a nástrojů, ovšem kdo z nás je využívá všechny? Čteme maily, píšeme maily, pracujeme s kalendářem a úkoly. Někdo si přidá jednu dvě funkce, málokdo už více. Proč byste se měli ztrácet v záplavě funkcí, kterým ani nerozumíte, natož abyste je používali? Proč by vám měly nepotřebné ikony omezovat pracovní pole? Nyní se budeme řídit slovy Antoine de Saint Exupéryho: Dokonalosti nedosáhneme, když už není co přidat, ale pokud už není co ubrat. Krok č. 1: Zástupci Jako první věnujte pozornost Navigačnímu podoknu, které se nachází vlevo dole. Jak vidíte, umožňuje zobrazení velkých ikon pro nejpoužívanější tlačítka, a malých pro občasné využití. V Možnostech, jež se objeví po kliknutí na malou šipku vpravo vedle poslední ikony (nebo pravým tlačítkem myši kdekoli na panelu), si snadno nastavíte, která tlačítka chcete zobrazit, v jaké velikosti a pořadí. U mne se vedle velké trojky pošta, kalendář, úkoly nachází ještě zástupci. Právě Zástupci umožňují v levém panelu zobrazit právě ty komponenty a složky, které ke své práci potřebujete nejvíc. Můj navigační panel nyní vypadá takto Mám jej rozdělen do tří skupin: IN je pochopitelně skupina poštovních schránek příchozí pošty. V současné době provozuji na svém PC tři účty, proto tři inboxy. TASK představuje skupinu zástupců, kteří nějak souvisí s úkolováním. Kalendář umístěný poněkud atypicky právě zde má své opodstatnění: Jednak jsem nechtěl mít překategorizováno, ale hlavním přínosem je zrychlení díky kratšímu pohybu myši do kalendáře totiž vstupuji nejčastěji od právě čtené zprávy, která se nachází na obrazovce pouze několik centimetrů vpravo od zástupce kalendáře. Poznámky používám zřídka, ale z piety zůstávají zachovány:-) Poslední skupinou je PENDING, jež mi umožňuje sledovat, zda ode mne v pořádku odchází výstupy. Díky ní vidím, zda nezdržuji ostatní nebo nenechávám čekat zákazníka.

6 5 Skupin i zástupců můžete mít samozřejmě libovolné množství, ovšem kouzlo spočívá právě v dodržování zásady KISS Keep It Short & Simple. Uvedené členění mohu vřele doporučit, osvědčilo se mi víc než dost. Jak zástupce, tak skupinu vytvoříte prostým kliknutím pravého tlačítka myši na panel a výběrem požadované možnosti. Samozřejmostí je posouvání, přejmenování, možnost sbalit skupinu, což skryje jednotlivé zástupce, apod. Krok č. 2: Rychlý přístup Nyní jste si upravili zástupce a máte okamžitý přístup k nejdůležitějším složkám a funkcím outlooku. Dalším krokem je úprava panelu nástrojů Rychlý přístup. Novější verze outlooku (a též programy kancelářského balíku Office, následující doporučení tedy platí i pro ně) pracují s tzv. pásem karet, kterému přezdívám omalovánky. Většina z vás už je na něj patrně také zvyklá. Naštěstí disponují panelem Rychlý přístup, který znatelně šetří čas a počet kliknutí. Uplatníme Paretův princip 20/80, neboli: 20% funkcí uspokojí 80% všech požadavků. Podle tohoto pravidla byste se měli řídit i vy, chcete-li svůj čas strávený s outlookem využít účinně. Jako u Zástupců soustředíme na malé ploše nejpoužívanější funkce. Pás karet proto minimalizujte kliknutím pravého tlačítka (viz další stránka nahoře), a obraťte svou pozornost k panelu Rychlý přístup. Jednotlivá tlačítka do panelu přidáme pomocí kliknutí na tlačítko Přizpůsobit zcela vpravo. Nabízené možnosti Vám rozhodně nebudou stačit, proto pokračujte na Další příkazy a vyberte si tlačítka, která budete používat. Když už jste v tomto dialogovém okně, zvažte, zda mít panel Rychlý přístup zobrazený NAD nebo POD pásem karet. Osobně dávám přednost zobrazení pod. Sice to ubere cca 0,5 cm pracovní plochy, zato mám však tlačítka blíže zprávám, úkolům atd., a tím zkracuji tah myší na minimum.

7 6 Druhým způsobem, jak na panel dostanete svá tlačítka, je kliknutím pravého tlačítka myši na požadovanou funkci, a výběr Přidat na panel nástrojů Rychlý přístup. Viz obrázek. Přidat můžete jak jednotlivé funkce (zde např. Aktualizovat složku), tak celá dialogová okna, jako např. Zpracovat, která po kliknutí nabídnou další volbu. Důrazně doporučuji vytvořit pomocí oddělovačů shluky podle příbuznosti, abyste se v panelu lépe orientovali. A to nejlepší nakonec: Stejně, jako jste si přizpůsobili hlavní panel, můžete (a měli byste) vylepšit všechny komponenty outlooku (nebo aspoň ty hlavní zprávy, události/schůzky i úkoly). Moji doporučenou sestavu vidíte na obrázcích: Hlavní panel Nová zpráva Doručená zpráva Událost / Schůzka Úkol Díky takto přizpůsobeným panelům budete mít všechna důležitá tlačítka po ruce a vaše práce se významně zrychlí. Ušetříte odhadem 30% kliknutí a doslova kilometry tahů myší. Získáte víc prostoru pro práci na notebooku s menším displejem, nebudou vám překážet nepotřebné omalovánky. Buďte si jisti, že investice času vložená do přenastavení outlooku se vám vrátí víc než bohatě.

8 7 D o r u č e n á p o š t a Čistá schránka, čistá hlava! Před časem jsem se začal důsledně řídit zásadou prázdné schránky. Je to kombinace doporučení Davida Allena (Getting Things Done), Timothyho Ferrisse (Čtyřhodinový pracovní týden), Lea Babauty, Briana Tracyho a zdravého rozumu. Prázdná schránka mi teď umožňuje lépe soustředit pozornost na věci, které jsou skutečně podstatné. Nerozptylují mě desítky příchozích mailů, zprávy z RSS kanálů a podobně. A v neposlední řadě také prázdná schránka přináší pocit klidu: Máte ve svých věcech pořádek a nestane se vám, že by na vás vyskočilo něco, nač jste zapomněli. Stačí pouze dodržovat pár jednoduchých zásad: 1. Věnujte se poště, když chcete Vy, ne odesílatel! Nic v příchozí poště není tak důležité, aby vás to odtrhlo od klíčových úkolů. V takovém případě by odesílatel zavolal. Netříštěte svou pozornost a vypněte upozornění na přicházející poštu, aby vás nerušilo od práce. V kartě Soubor vyberte Možnosti. V dialogovém okně klikněte na Pošta a odznačte všechna zatržítka u Doručení zprávy. Vzhledem k tomu, že všechna upozornění jsou vypnuta, tlačítko Nastavení vás již nezajímá. 2. Vneste řád do vyřizování pošty! protože když v tom není řád, je v tom neřád. Osvojením jednoduchého návyku získáte klid prázdné schránky: U každé příchozí položky se rozhodněte: - Je to nějaká hloupost? Spam? Atp.? Vymažte ji.

9 8 - Můžete ji okamžitě (cca do 2 minut) vyřešit? Vyřešte ji. Pak ji založte. Toto pravidlo platí také u pošty, která je určena jen k přečtení a nevyžaduje reakci. Smazání nedoporučuji, můžete ji ještě potřebovat. Zde je jednoduchý postup: Vytvořte Rychlý krok. Klikněte na libovolnou zprávu pravým tlačítkem a vyberte položku Rychlé kroky, a dále buď Vytvořit nový, nebo Spravovat rychlé kroky. Otevře se dialogové okno, a v něm můžete upravit některý z přednastavených kroků nebo vytvořit zcela nový. Nyní klikněte na Upravit. V dialogovém okně si zvolte ikonu a název kroku. Pak přichází čas na Akci. Každou položku, na kterou tento rychlý krok aplikujete, označte jako splněnou, přesuňte ji do vybrané složky. (Např. má Doručená pošta jejíž zástupce je nikoli náhodou nazván ZERO inbox obsahuje podsložku Hotovo.) Přesouvanou zprávu také samouřejmě označte jako přečtenou. Na závěr vyberte Klávesovou zkratku. Jelikož tento rychlý krok budete patrně používat nejčastěji, nabízí se automaticky první z nich: Ctrl+Shift+1.

10 9 - Jde o věc, které se musíte hlouběji věnovat nebo chce víc času? Označte ji ke zpracování a určete termín pomocí příznaku. Příznak přidělíte jednoduše kliknutím na vlaječku Zpracovat, ať již používáte panel Rychlý přístup nebo pás karet. Doporučuji rovněž přidat připomenutí. Všechny tyto atributy samozřejmě můžete později měnit. 3. Uklízejte po sobě hned! Nezapomeňte, až bude daná položka vyřízena, ji stiskem Ctrl+Shift+1 poslat do složky Hotovo. V ní ať je klidně klasický nepořádek, vy potřebujete mít uklizeno ve svém ZERO inboxu. Pokud si vštípíte tyto jednoduché návyky, docílíte stavu, kdy ve schránce příchozí pošty bude jen několik zpráv. Vy o nich budete mít dokonalý přehled a nic vám neunikne. Nebude vás neustále obtěžovat příval ů. Budete se moci soustředit. Nebudete nervózní, že zapomenete na něco důležitého. y budete vyřizovat úsporně a metodicky, tedy rychleji. A hlavně budete mít klid.

11 10 P r a v i d l a a k a t e g o r i e Třídím, třídíš, třídíme V nějaké podobě zná třídění položek v outlooku asi každý uživatel. Využívám dva základní stavební kameny: Pravidla a Kategorie. Pravidla Vytvořit Pravidlo je velmi jednoduché: V záložce Domů klikněte na Pravidla, dále Spravovat pravidla a upozornění. Ve spodním dialogovém okně vidíte souhrn všech pravidel. Po kliknutí na Nové pravidlo se spustí Průvodce, který nabídne buď šablony nejobvyklejších filtrů, nebo umožní vytvořit si vlastní. Opět bude drtivé většině uživatelů stačit nabídnuté třídění. Šablonu jednoduše upravíte kliknutím na podtržené hodnoty a výsledkem může být např. pravidlo PIM viditelné ve spodním okně. Pravidla nasaďte na schránky, kam vám přichází mnoho newsletterů, zpráv ze sociálních sítí apod.; zkrátka vše co má jen volný vztah k tomu, proč outlook používáte tj. aby vám vydělával. Zbavte se jich, ještě než dorazí do vašeho ZERO inboxu, a věnujte se jim ve vymezených časových blocích (např. na procházení pošty z portálu LinkedIn mám vyčleněn jeden podvečer v týdnu). Pravidla jsou pro vás zároveň prevencí, jak se nenechat odvést od důležité činnosti.

12 11 Kategorie Kategorie představují způsob, kterak se zorientovat v záplavě různorodých úkolů, jimiž vás zaplavuje okolí nebo které si vytyčíte sami. Jejich předností je vizualizace pomocí barev, a tedy snadná orientace. Poslouží zejména těm, kteří v outlooku shromažďují úkoly ze všech možných navzájem nesouvisejících aktivit a projektů. Po kliknutí na Zařadit do kategorií vás bude zajímat položka Všechny kategorie, kde si snadno nastavíte vše potřebné. Klíčovou položkou, která by ve vašem seznamu kategorií určitě neměla chybět, je položka MIT Most Important Tasks, tedy Nejdůležitější úkoly. I zde outlook nabízí klávesovou zkratku, kategorii přidělíte stiskem Ctrl+F2 F12. Praktické využití přichází zejména v souhrnném seznamu úkolů, kde vedle sebe vidíte označené jednotlivé úkoly a vyšší úrovni také příchozí zprávy s příznakem, a ty se vám podle kategorií budou snadno seskupovat. Klikněte pravým tlačítkem na záhlaví sloupce úkolů Uspořádat podle: a vyberte Nastavení zobrazení. V novém dialogovém okně klikněte na Seskupit podle a vyberte Kategorie. Nyní se vám úkoly náležející k různým projektům budou zobrazovat v blocích podle své kategorie a tedy spolu souvisle.

13 12 O d e s í l a n á p o š t a Tipy & triky Psaní ů je nejčastější činností v outlooku, proto se vyplatí mít v rukávu pár triků pro jejich zrychlení. O panelu tlačítek už řeč byla. Co dál se může hodit? Rozdělení okna zprávy: Konec posouvání Máte-li reagovat na dlouhý příchozí mail, či dokonce celé vlákno, celý text se vám do jednoho okna rozhodně nevejde. Při hledání klíčových bodů nebo kopírování textu pak riskujete, že prošoupete touchpad nebo si uděláte puchýř z neustálého rolování kolečkem myši. Elegantním řešením je rozdělení okna psané zprávy na dvě. Obě můžete nezávisle na sobě posouvat a editovat v nich text. Okno rozdělíte dvojitým kliknutím na čáru nad posuvníkem (resp. nad pravítkem), rozdělená okna naopak spojíte dvojklikem na přepážku mezi okny. Nechte si automaticky zavírat okna V okamžiku, kdy odpovídáte na zprávu, už většinou nebudete potřebovat původní okno. Proč ho tedy nezavřít automaticky, jen co se pustíte do odpovědi? Tuto funkci nastavíte kliknutím na Soubor/Možnosti/Pošta a v oddílu Odpovědi a zprávy předané dál stačí již jen zatrhnout Zavřít okno původní zprávy. Podepisujte se Pro úplnost zmiňme jednu z nejrozšířenějších vlastností outlooku, automatický podpis. Abyste šetřili čas, a nemuseli neustále kopírovat a vkládat svůj oficiální podpis do každého u, outlook umožňuje jeho automatické vložení. Klikněte na Soubor/Možnosti/Pošta a v oddílu Vytváření zpráv na tlačítko Podpisy. Ovládání dialogového okna je intuitivní, za pozornost stojí možnost mít podpisů několik, typicky ke každému účtu jeden. Zvažte, zda svůj podpis budete chtít uvádět jen u nových zpráv, nebo též odpovědí a předaných zpráv. Tvořivosti se pak meze nekladou, zvláště u mailů tvořených v html formátu, ovšem pamatujte, že méně i zde bývá více.

14 13 Naučte se zastavit čas Každý asi někdy prožil situaci, kdy v okamžiku odeslání pošty si pomyslel Hrome! (Případně nějaký šťavnatější výraz ) Jde-li jenom o nevloženou přílohu, nic zvláštního se neděje. Horší mohou být situace, kdy unikne interní k zákazníkovi, a korunou všeho je moment, kdy váš pěkně peprný omylem letí právě k osobě, kterou jste v něm označili nevybíravými přídomky. Právě pro tyto případy je zde neocenitelná vlastnost Odložené odeslání. Klikněte na Domů/Pravidla/Spravovat pravidla a vyberte Nové pravidlo. V průvodci zvolte Použít na odeslané zprávy a pokračujte kliknutím na Další. Zatrhněte Označeno jako: důležitost, a nastavte hodnotu Střední to je výchozí hodnota důležitosti vytvářených zpráv. Pokračujte kliknutím na Další a na konci seznamu zatrhněte Pozdržet doručení o počet min. Dostatečnou rezervu vám poskytnou 2 minuty, protože většinou si uvědomíme chybu ihned po odeslání. Abyste zachytili všechny zprávy, je třeba postup zopakovat pro všechny stupně důležitosti, tj. vytvořit tři pravidla. Máte-li mezi zástupci (viz výše) složku Pošta k odeslání, vidíte ji tučně zvýrazněnou, dokud se zpráva neodešle. Tak se můžete ke každé zprávě snadno vrátit včas a ušetříte si nejeden trapas. Napovězte ostatním Zajímavou, i když nepříliš známou funkcí outlooku, kterou osobně pokládám za docela užitečnou, je možnost vložit do zprávy příznak v okamžiku jejího odeslání. Příznaků nabízí outlook hned několik, chybí mi však možnost vytvořit vlastní. Příznak do zprávy vložíte kliknutím na tlačítko Zpracovat na kartě Zpráva. Kliknete-li dále na Vlastní, můžete upřesnit nastavení příznaků pro sebe i příjemce. Zprávy s příznakem Zpracovat se pak příjemci objeví v seznamu úkolů, a je tedy téměř jisté, že se vaší zprávě bude věnovat.

15 14 K l á v e s o v é z k r a t k y Myš je pro kočku! Klávesová zkratka Akce Základní navigace CTRL+1 Přechod do složky Pošta CTRL+2 Přechod do složky Kalendář CTRL+3 Přechod do složky Kontakty CTRL+4 Přechod do složky Úkoly CTRL+5 Přechod do složky Poznámky CTRL+6 Přechod do seznamu složev v navigačním podokně CTRL+7 Přechod na zástupce CTRL+, Další položka (s otevřením položky) CTRL+. Předchozí položka (s otevřením položky) CTRL+SHIFT+TAB Přepnutí mezi "seznamem složek" a hlavním oknem programu Outlook TAB Přechod mezi okny aplikace MS Outlook, navigačním podoknem a podoknem čtení šipky Přechod v rámci navigačního podokna CTRL+Y Přechod do jiné složky + / - (num.klavesnice) Rozbalení nebo sbalení skupiny v navigačním podokně (s vybranou skupinou) šipka vpravo a vlevo Rozbalení nebo sbalení skupiny v seznamu ových zpráv ALT+F11 Spustí program Visual Basic Editor Vytvoření položky nebo souboru CTRL+SHIFT+A Událost CTRL+SHIFT+C Kontakt CTRL+SHIFT+L Distribuční seznam CTRL+SHIFT+X Fax CTRL+SHIFT+E Složka CTRL+SHIFT+J Položka složky Deník CTRL+SHIFT+Q Žádost o schůzku CTRL+SHIFT+M Zpráva CTRL+SHIFT+N Poznámka CTRL+SHIFT+H Nový dokument Office CTRL+SHIFT+S Vystavení do této složky CTRL+SHIFT+P Hledání složky CTRL+SHIFT+K Úkol CTRL+SHIFT+U Zadání úkolu Pro všechny položky SHIFT+F1 Zobrazení tipu k aktivnímu prvku CTRL+S Uložit SHIFT+F12 Uložit ALT+S Uložit a zavřít, Odeslat F12 Uložit jako CTRL+Z Zpět ALT+BACKSPACE Zpět CTRL+D Odstranit CTRL+P Tisk CTRL+SHIFT+Y Kopírovat položku CTRL+SHIFT+V Přesunout položku CTRL+K Kontrola jmen (pokud se jako ový editor používá aplikace MS Outlook) F7 Kontrola pravopisu

16 15 CTRL+SHIFT+G CTRL+F ALT+S CTRL+E F3 SHIFT+F4 F4 CTRL+SHIFT+F CTRL+SHIFT+P F2 CTRL+SHIFT+ČÍSLO CTRL+F2-F12 Nastavit příznak pro zpracování Předat dál Odeslat, vystavit nebo pozvat všechny Najít položky Najít položky Najít další při hledání textu Vyhledání textu v položkách Použití možnosti Upřesnit hledání Vytvoření nové složky výsledků hledání Zapnutí úprav v poli (s výjimkou zobrazení ikon) Rychlý krok přiřazený k danému číslu (je-li přiřazen) Zařazení položky do příslušné kategorie (je-li vytvořena) CTRL+SHIFT+I CTRL+SHIFT+O CTRL+K ALT+S CTRL+R CTRL+SHIFT+R CTRL+ALT+R CTRL+F CTRL+ ALT+J CTRL+SHIFT+I CTRL+FDEL ALT+DEL CTRL+ SHIFT+S CTRL+SHIFT+N F9 SHIFT+F9 ŠIPKA NAHORU ŠIPKA DOLŮ CTRL+N CTRL+SHIFT+M CTRL+O CTRL+SHIFT+B INSERT CTRL+SHIFT+G CTRL+Q CTRL+U CTRL+SHIFT+W F4 SHIFT+F4 CTRL+ENTER CTRL+P CTRL+F CTRL+ALT+F ALT+ENTER CTRL+ALT+M CTRL+ALT+U Kalendář CTRL+N Přepnutí do složky Doručená pošta Přepnutí do složky Pošta k odeslání Kontrola jmen Odeslání Odpověď na zprávu Odpověď na zprávu všem Odpověď se žádostí o schůzku Předání zprávy dál Označení zprávy jako vyžádané Zobrazení blokovaného externího kontaktu (ve zprávě) Ignorovat konverzaci (v poštovní složce) Vyčistit konverzaci Vystavení složky Použití stylu Normální Odeslat a přijmout u všech složek Odeslat a přijmout u dané složky Přechod na předchozí zprávu Přechod na další zprávu Vytvoření nové zprávy (v poštovní složce) Vytvoření nové zprávy (ze zobrazení aplikace MS Outlook) Otevření přijaté zprávy Otevření adresáře Přidání rychlého příznaku k neotevřené zprávě Zobrazení dialogového okna Nastavit příznak pro zpracování Označení jako přečtené Označení jako nepřečtené Zobrazení nabídky pro stahování obrázků, změnu nastavení automatického stahování nebo přidání odesílatele do seznamu Bezpeční odesílatelé Nalezení nebo nahrazení Hledání dalšího výskytu Odeslání Tisk Předání dál Předání jako přílohy Zobrazení vlastností pro vybranou položku Označení pro stažení Zrušení označení pro stažení Vytvoření nové události (ve složce Kalendář)

17 16 CTRL+SHIFT+A CTRL+SHIFT+Q CTRL+F CTRL+R CTRL+SHIFT+R ALT+0 ALT+SHIFT+1 ALT+SHIFT+2 ALT+SHIFT+3 ALT+SHIFT+4 ALT+SHIFT+5 ALT+SHIFT+6 ALT+SHIFT+7 ALT+8 ALT+9 CTRL+G CTRL+ALT+4 CTRL+ŠIPKA VPRAVO ALT+ŠIPKA DOLŮ ALT+PAGE DOWN CTRL+ŠIPKA VLEVO ALT+ŠIPKA NAHORU ALT+PAGE UP ALT+HOME ALT+END ALT+MINUS CTRL+ALT+2 CTRL+ČÁRKA CTRL+TEČKA CTRL+G Vytvoření nové události (v zobrazení aplikace MS Outlook) Vytvoření nové žádosti o schůzku Předání události nebo schůzky dál Odeslání žádosti o schůzku pomocí zprávy Odpověď všem na žádost o schůzku pomocí zprávy Zobrazení 10 dnů v kalendáři Zobrazení 1 dne v kalendáři Zobrazení 2 dne v kalendáři Zobrazení 3 dne v kalendáři Zobrazení 4 dne v kalendáři Zobrazení 5 dne v kalendáři Zobrazení 6 dne v kalendáři Zobrazení 7 dne v kalendáři Zobrazení 8 dne v kalendáři Zobrazení 9 dne v kalendáři Přechod na datum Přepnutí do zobrazení měsíce Přechod na další den Přechod na další týden Přechod na další měsíc Přechod na předchozí den Přechod na předchozí týden Přechod na předchozí měsíc Přechod na začátek týdne Přechod na konec týdne Přepnutí do zobrazení celého týdne Přepnutí do zobrazení pracovního týdne Přechod na předchozí událost Přechod na další událost Nastavení opakování pro událost nebo úkol Kontakty CTRL+SHIFT+D F11 SHIFT+písmeno CTRL+A CTRL+F CTRL+J CTRL+N CTRL+SHIFT+C CTRL+O CTRL+SHIFT+L CTRL+P F5 CTRL+Y CTRL+SHIFT+B CTRL+SHIFT+F CTRL+SHIFT+TEČKA ESC CTRL+SHIFT+X ALT+D ALT+SHIFT+1 ALT+SHIFT+2 Vytočení nového volání Zadání jména do pole Prohledat adresáře Přechod na první kontakt, který začíná určitým písmenem, v zobrazení tabulky nebo seznamu kontaktů Výběr všech kontaktů Vytvoření nové zprávy adresované vybranému kontaktu Vytvoření položky deníku pro vybraný kontakt Vytvoření nového kontaktu (ve složce Kontakty) Vytvoření nového kontaktu (v jakémkoli zobrazení aplikace Outlook) Otevření formuláře kontaktu pro vybraný kontakt Vytvoření nového distribučního seznamu Tisk Aktualizace seznamu členů distribučního seznamu Přechod do jiné složky Otevření adresáře Použití funkce Rozšířené hledání. V otevřeném kontaktu otevření dalšího kontaktu uvedeného v seznamu Zavření kontaktu Otevření webové stránky pro vybraný kontakt (je-li kontakt obsažený) Otevření dialogového okna Kontrola adresy Ve formuláři kontaktu zobrazení informací 1 v poli Internet Ve formuláři kontaktu zobrazení informací 2 v poli Internet

18 17 ALT+SHIFT+3 ALT+A ALT+B ALT+C ALT+E ALT+F4 ALT+G ALT+K, pak ENTER ALT+L ALT+R Úkoly ALT+F2 ALT+C ALT+D CTRL+E CTRL+Y CTRL+N CTRL+SHIFT+K CTRL+SHIFT+U CTRL+O CTRL+P CTRL+A CTRL+D CTRL+F SHIFT+TAB CTRL+J CTRL+Z INSERT Ve formuláři kontaktu zobrazení informací 3 v poli Internet Otevření seznamu Přidat Výběr textu v poli Popisek (má-li fokus pole s přiřazeným popiskem) Otevření dialogového okna Přidat obrázek vizitky Umístění kurzoru na začátek pole Upravit Výběr pole Pole Výběr rozevíracího seznamu Zarovnání obrázku Výběr barevné palety pro pozadí Výběr rozevíracího seznamu Rozložení Odebrání vybraného pole z ovládacího prvku Pole Zobrazení nebo skrytí panelu úkolů Přijmutí zadání úkolu Odmítnutí zadání úkolu Hledání úkolu nebo jiné položky Otevření dialogového okna Přejít do složky Vytvoření nového úkolu (ve složce Úkoly) Vytvoření nového úkolu (v libovolném zobrazení aplikace Outlook) Vytvoření nového zadání úkolu Otevření vybrané položky Tisk vybrané položky Výběr všech položek Odstranění vybrané položky Předání úkolu jako přílohy Přepnutí mezi navigačním podoknem, seznamem úkoly a panelem úkolů Otevření vybrané položky jako položky deníku Vrácení poslední akce zpět Označení položky příznakem nebo označení položky jako dokončené

19 18 P o u ž i t é p r a m e n y Nechte se inspirovat! ALLEN, David: Getting Things Done. Penguin, ISBN FERRISS, Timothy: The 4-Hour Workweek. Crown Publishing Group, ISBN PEREZ, Sarah: Five Methodologies to Deal with Overload. al_with_ _overload.php BABAUTA, Leo: Zen: Clear Out Your Inbox. LUHAN, Jaroslav: GTD v Outlooku BAJER, Lukáš: Začínejte den aktivně, ne reaktivně. MACHUTA, Jindřich: MS Outlook klávesové zkratky.

Klávesové zkratky v aplikaci Excel 2010

Klávesové zkratky v aplikaci Excel 2010 Klávesové zkratky v aplikaci Excel 2010 Tento článek popisuje, co jsou klávesové zkratky a jak je lze používat pro přístup k pásu karet. Obsahuje také seznam klávesových zkratek v kombinaci s klávesou

Více

Práce se soubory a složkami

Práce se soubory a složkami Práce se soubory a složkami Co jsou soubory a složky? Soubor je něco jako vytištěný dokument, jaký můžete najít na svém psacím stole nebo v deskách. Mezi příklady souborů v počítači patří textové dokumenty,

Více

1. Obsah 2. Úvod Zdarma poštovní klient od společnosti Microsoft přímo v PC

1. Obsah 2. Úvod Zdarma poštovní klient od společnosti Microsoft přímo v PC 1. Obsah 1. Obsah... 1 2. Úvod... 1 3. Instalace... 2 4. Vytvoření účtu... 5 5. Pošta... 7 6. Kontakty... 11 7. Informační kanály... 11 8. Nastavení zobrazení... 12 2. Úvod Zdarma poštovní klient od společnosti

Více

Cvičení 2. Přesměrování vstupu a výstupu. Posloupnost příkazů. Příkazy pro informaci o uživatelích

Cvičení 2. Přesměrování vstupu a výstupu. Posloupnost příkazů. Příkazy pro informaci o uživatelích Cvičení 2 Přesměrování vstupu a výstupu Příkaz > abc výstup příkazu jde do souboru abc. Pokud soubor neexistuje je vytvořen. Pokud existuje je přepsán. Příkaz >> abc výstup příkazu jde do souboru abc.

Více

Úvod do email systému

Úvod do email systému Úvod do email systému Základní informace Toto emailové prostředí je rozloženo do tří hlavních částí - rámců. Levý rámec zobrazuje aktuálně přihlášené složky. V pravé části strany se realizuje veškerá činnost

Více

Nastavení e-mailové schránky

Nastavení e-mailové schránky Windows Live Essentials lze zdarma nainstalovat na operační systémy Windows XP, Vista a samozřejmě i Windows 7. V OS Windows 7 nenajdete defaultní e-mailovou aplikaci. Kromě práce s elektronickou poštou

Více

MAGic 9.50. Základní funkce a klávesové zkratky. Jako výchozí je MAGic klávesa (MAGicKey) nastavena na klávesu CAPSLOCK.

MAGic 9.50. Základní funkce a klávesové zkratky. Jako výchozí je MAGic klávesa (MAGicKey) nastavena na klávesu CAPSLOCK. MAGic 9.50 Základní funkce a klávesové zkratky Jako výchozí je MAGic klávesa (MAGicKey) nastavena na klávesu CAPSLOCK. OBECNÉ Spustit program MAGic Zobrazit/Skrýt okno aplikace MAGic Propustit následující

Více

GMAIL. Verze 1 18.8.2008 Gmail je online aplikace, která se neustále vyvíjí. V daném okamžiku proto používáte vždy tu nejaktuálnější verzi.

GMAIL. Verze 1 18.8.2008 Gmail je online aplikace, která se neustále vyvíjí. V daném okamžiku proto používáte vždy tu nejaktuálnější verzi. GMAIL VERZE NÁVODU A NÁSTOJI Verze 1 18.8.2008 Gmail je online aplikace, která se neustále vyvíjí. V daném okamžiku proto používáte vždy tu nejaktuálnější verzi. VYUŽITÍ PRO e-mail s emailovou schránkou

Více

Microsoft Office PowerPoint 2003

Microsoft Office PowerPoint 2003 Microsoft Office PowerPoint 2003 Školení učitelů na základní škole Meteorologická Maturitní projekt SSPŠ 2013/2013 Vojtěch Dušek 4.B 1 Obsah 1 Obsah... 2 2 Seznam obrázků... 4 3 Základy programu PowerPoint...

Více

Prozkoumání příkazů na pásu karet Každá karta na pásu karet obsahuje skupiny a každá skupina obsahuje sadu souvisejících příkazů.

Prozkoumání příkazů na pásu karet Každá karta na pásu karet obsahuje skupiny a každá skupina obsahuje sadu souvisejících příkazů. Úvodní příručka Microsoft Excel 2013 vypadá jinak než ve starších verzích, proto jsme vytvořili tuto příručku, která vám pomůže se s ním rychle seznámit. Přidání příkazů na panel nástrojů Rychlý přístup

Více

Powerpoint pro začátečníky. Zbyněk Sušil

Powerpoint pro začátečníky. Zbyněk Sušil Zbyněk Sušil Průběh lekce Seznámení s PP Základní funkce Vytvoření nové prezentace Nejčastější chyby Zadávání a úpravy textu Přesouvání kurzoru, Výběr části textu, Kopírování / Přesun Vložení informací

Více

MS Excel 2010. Lekce 1. Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Projekt Zvyšování IT gramotnosti zaměstnanců vybraných fakult MU

MS Excel 2010. Lekce 1. Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Projekt Zvyšování IT gramotnosti zaměstnanců vybraných fakult MU MS Excel 2010 Lekce 1 Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost Projekt Zvyšování IT gramotnosti zaměstnanců vybraných fakult MU Registrační číslo: CZ.1.07/2.2.00/15.0224, Oblast podpory: 7.2.2

Více

Úvodní příručka. Získání nápovědy Kliknutím na otazník přejděte na obsah nápovědy.

Úvodní příručka. Získání nápovědy Kliknutím na otazník přejděte na obsah nápovědy. Úvodní příručka Microsoft Access 2013 vypadá jinak než ve starších verzích, proto jsme vytvořili tuto příručku, která vám pomůže se s ním rychle seznámit. Změna velikosti obrazovky nebo zavření databáze

Více

MAGic 12.0. Základní funkce a klávesové zkratky. Jako výchozí je MAGic klávesa (MAGicKey) nastavena na klávesu CAPSLOCK. OBECNÉ Spustit MAGic

MAGic 12.0. Základní funkce a klávesové zkratky. Jako výchozí je MAGic klávesa (MAGicKey) nastavena na klávesu CAPSLOCK. OBECNÉ Spustit MAGic MAGic 12.0 Základní funkce a klávesové zkratky Jako výchozí je MAGic klávesa (MAGicKey) nastavena na klávesu CAPSLOCK. OBECNÉ Spustit MAGic CTRL+ALT+M Zobrazit/Skrýt okno aplikace MAGicKey+U MAGic Propustit

Více

Gymnázium Jana Pivečky a Střední odborná škola Slavičín. III/2 - Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT

Gymnázium Jana Pivečky a Střední odborná škola Slavičín. III/2 - Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Název projektu Číslo projektu Název školy Autor Název šablony Název DUMu Inovace výuky prostřednictvím šablon pro SŠ CZ.1.07/1.5.00/34.0748 Gymnázium Jana Pivečky a Střední odborná škola Slavičín Ing.

Více

Prozkoumání příkazů na pásu karet Každá karta na pásu karet obsahuje skupiny a každá skupina obsahuje sadu souvisejících příkazů.

Prozkoumání příkazů na pásu karet Každá karta na pásu karet obsahuje skupiny a každá skupina obsahuje sadu souvisejících příkazů. Úvodní příručka Microsoft Project 2013 vypadá jinak než ve starších verzích, proto jsme vytvořili tuto příručku, která vám pomůže se s ním rychle seznámit. Panel nástrojů Rychlý přístup Tuto oblast můžete

Více

METODICKÝ POKYN PRÁCE S MS PowerPoint - ZAČÁTEČNÍCI. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

METODICKÝ POKYN PRÁCE S MS PowerPoint - ZAČÁTEČNÍCI. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. METODICKÝ POKYN PRÁCE S MS PowerPoint - ZAČÁTEČNÍCI Základní rozložení plochy Výchozím stavem při práci je normální zobrazení. pás karet - základní nabídka příkazů Pořadí jednotlivých snímků Základní plocha

Více

Úvodní příručka. Zobrazení nebo přepnutí mezi online účty Kliknutím na identifikátor účtu můžete změnit nastavení nebo přepnout účty.

Úvodní příručka. Zobrazení nebo přepnutí mezi online účty Kliknutím na identifikátor účtu můžete změnit nastavení nebo přepnout účty. Úvodní příručka Microsoft OneNote 2013 vypadá jinak než ve starších verzích, proto jsme vytvořili tuto příručku, která vám pomůže se s ním rychle seznámit. Přepnutí mezi ovládáním dotykem a myší Pokud

Více

742 Jak prohlížet seznam dat pomocí formuláře. další záznamy pomocí formuláře

742 Jak prohlížet seznam dat pomocí formuláře. další záznamy pomocí formuláře Formuláře 742 Jak prohlížet seznam dat pomocí formuláře pokročilý Pokud si přejete prohlížet seznam dat po jednotlivých záznamech ve formulářovém zobrazení, pak postupujte takto: Klepněte myší kamkoliv

Více

Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz

Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz k á z k a k n i h y z i n t e r n e t o v é h o k n i h k u p e c t v í w w w. k o s m a s. c z, U I D : K O S 1 8 1 1 7 7 U k á z k a k n i h y

Více

Google Apps. weby 2. verze 2012

Google Apps. weby 2. verze 2012 Google Apps weby 2 verze 2012 Obsah Obsah... 2 Úvod... Přidání nové stránky... 4 Úprava postranního panelu... 2 Úvod V dnešní době chce mít každý své informace po ruce. Díky Internetu a online aplikacím

Více

CGMesky. Rozšiřující služba

CGMesky. Rozšiřující služba CGMesky Rozšiřující služba Návod Dokumentace Poslední aktualizace: 15.7.2015 CGMesky Služba CGMesky umožňuje odesílat textové SMS zprávy přímo z prostředí Vašeho programu. Rychle a efektivně můžete informovat

Více

Freemail Prahy 10. Do svého e-mailu se můžete přihlásit odkudkoliv na webové adrese

Freemail Prahy 10. Do svého e-mailu se můžete přihlásit odkudkoliv na webové adrese Freemail Prahy 10 Co umožňuje Freemail Freemail funguje na podobném principu jako běžné e-maily (seznam.cz, centrum.cz apod.). Abyste se lépe ve svém e-mailu orientovali, připravili jsme pro vás jednoduchý

Více

Word základní ovládání a práce v programu I.

Word základní ovládání a práce v programu I. Předmět: Ročník: Vytvořil: Datum: Informační a 1. a 2. Ing. Andrea komunikační (podle oboru Duben 2013 Modrovská technologie zaměření) Název zpracovaného celku: Textový procesor Word základní ovládání

Více

Modul 2. Druhá sada úkolů:

Modul 2. Druhá sada úkolů: Zadání Druhá sada úkolů: Modul 2 Všechny potřebné složky a soubory pro splnění následující sady úkolů se nachází ve složce sada2. 1. Ve složce Ulohy vytvořte šest nových složek (podle obrázku) a pojmenujte

Více

1. Obsah. 2. Úvod. 1. Obsah... 1. 2. Úvod... 1. 3. Přihlášení... 2. 4. Přizpůsobení prostoru... 3. 5. Sdílení fotografií... 5. 6. Moduly...

1. Obsah. 2. Úvod. 1. Obsah... 1. 2. Úvod... 1. 3. Přihlášení... 2. 4. Přizpůsobení prostoru... 3. 5. Sdílení fotografií... 5. 6. Moduly... 1. Obsah 1. Obsah... 1 2. Úvod... 1 3. Přihlášení... 2 4. Přizpůsobení prostoru... 3 5. Sdílení fotografií... 5 6. Moduly... 11 7. Popis některých modulů... 12 8. Rozložení modulů... 14 2. Úvod Vlastní

Více

Microsoft. Word. Hromadná korespondence. Mgr. Jan Veverka Střední odborná škola sociální Evangelická akademie

Microsoft. Word. Hromadná korespondence. Mgr. Jan Veverka Střední odborná škola sociální Evangelická akademie Microsoft Word Hromadná korespondence Mgr. Jan Veverka Střední odborná škola sociální Evangelická akademie Hromadná korespondence Funkce hromadná korespondence umožňuje vytvoření malé databáze (tabulky)

Více

Google Apps. weby 1. verze 2012

Google Apps. weby 1. verze 2012 Google Apps weby verze 0 Obsah Obsah... Úvod... Zahájení práce... Nastavení webu... Úprava stránky... Popis prostředí... Rozložení stránky... Nadpis stránky... Úprava textu... Vložení odkazu... 8 Vložení

Více

Vytvoření nového dokumentu

Vytvoření nového dokumentu 58 MODUL 3: Zpracování textu SYLABUS CORE 5.0 3.1.1.2 TIP: Další možností je na kartě Soubor přepnout do části Nový, označit šablonu Prázdný dokument a klepnout na tlačítko Vytvořit. POZNÁMKA: Výchozí

Více

ZSF web a intranet manuál

ZSF web a intranet manuál ZSF web a intranet manuál Verze pro školení 11.7.2013. Návody - Jak udělat...? WYSIWYG editor TinyMCE Takto vypadá prostředí WYSIWYG editoru TinyMCE Jak formátovat strukturu stránky? Nadpis, podnadpis,

Více

Zdokonalování gramotnosti v oblasti ICT. Kurz MS Excel kurz 4. Inovace a modernizace studijních oborů FSpS (IMPACT) CZ.1.07/2.2.00/28.

Zdokonalování gramotnosti v oblasti ICT. Kurz MS Excel kurz 4. Inovace a modernizace studijních oborů FSpS (IMPACT) CZ.1.07/2.2.00/28. Zdokonalování gramotnosti v oblasti ICT Kurz MS Excel kurz 4 1 Obsah Rozdělení textu do sloupců... 3 Rozdělení obsahu na základě oddělovače... 3 Rozdělení obsahu na základě hranice sloupců... 5 Odebrat

Více

Návod pro práci s aplikací

Návod pro práci s aplikací Návod pro práci s aplikací NASTAVENÍ FAKTURACÍ...1 NASTAVENÍ FAKTURAČNÍCH ÚDA JŮ...1 Texty - doklady...1 Fakturační řady Ostatní volby...1 Logo Razítko dokladu...2 NASTAVENÍ DALŠÍCH ÚDA JŮ (SEZNAMŮ HODNOT)...2

Více

Novinky v programu. LogiKal VERZE 7 ČERVEN 2010. Newsletter Verze 7 Strana 1

Novinky v programu. LogiKal VERZE 7 ČERVEN 2010. Newsletter Verze 7 Strana 1 Novinky v programu LogiKal VERZE 7 ČERVEN 2010 Newsletter Verze 7 Strana 1 OBSAH NOVÉ UŽIVATELSKÉ PROSTŘEDÍ... 4 Úvodní strana... 4 Správa zakázek... 5 Centrum zakázky... 6 Zadávání prvků... 7 SPRÁVA ZAKÁZEK...

Více

Úvodní příručka. Podívejte se na další možnosti Kliknutím na tuto šipku se zobrazí další možnosti v dialogovém okně.

Úvodní příručka. Podívejte se na další možnosti Kliknutím na tuto šipku se zobrazí další možnosti v dialogovém okně. Úvodní příručka Microsoft PowerPoint 2013 vypadá jinak než ve starších verzích, proto jsme vytvořili tuto příručku, která vám pomůže se s ním rychle seznámit. Vyhledání potřebných funkcí Kliknutím na libovolnou

Více

Kompletní manuál programu HiddenSMS Lite

Kompletní manuál programu HiddenSMS Lite v1.1001 Kompletní manuál programu HiddenSMS Lite Poslední aktualizace: 27. 8. 2009 HiddenSMS Lite software pro mobilní telefony s operačním systémem Windows Mobile, určený pro skrytí Vašich soukromých

Více

GOODWILL vyššší odborná škola, s. r. o. P. Holého 400, Frýdek-Místek

GOODWILL vyššší odborná škola, s. r. o. P. Holého 400, Frýdek-Místek GOODWILL vyššší odborná škola, s. r. o. P. Holého 400, Frýdek-Místek Projekt Využití ICT ve výuce na gymnáziích, registrační číslo projektu CZ.1.07/1.1.07/02.0030 MS Word Metodický materiál pro základní

Více

Návod pro SMS Operátor off-line klient

Návod pro SMS Operátor off-line klient Verze: 1.10 Strana: 1 / 1 Návod pro SMS Operátor off-line klient 1. Co je to off-line klient SMS Operátor Off-line klient SMS Operátor je aplikace k systému SMS Operátor pro posílání SMS, která umožňuje:

Více

Google Apps. dokumenty 2. verze 2012

Google Apps. dokumenty 2. verze 2012 Google Apps dokumenty verze 0 Obsah Obsah... Úvod... Textový dokument... Popis prostředí... Tvorba dokumentu a jeho základní formátování... Vložení a úprava obrázku... Vložení a úprava tabulky... Vložení

Více

Tiskový manažer - Printman

Tiskový manažer - Printman Tiskový manažer - Printman Tiskový manažer je program, který je součástí programu Praktik. Používá se v případě, pokud máte připojenou tiskárnu přes USB port (nebo vaše tiskárna není v seznamu podporovaných

Více

PREZENTACE 1.7.3 ÚPRAVA POZADÍ SNÍMKU

PREZENTACE 1.7.3 ÚPRAVA POZADÍ SNÍMKU 1.7.3 ÚPRAVA POZADÍ SNÍMKU Standardní pozadí snímků má bílou barvu. S pozadím snímků si můžete trochu pohrát. Pozadí může být jednobarevné, přechodové, vzorované, na pozadí může být umístěn libovolný obrázek

Více

Manuál k programu KaraokeEditor

Manuál k programu KaraokeEditor Manuál k programu KaraokeEditor Co je KaraokeEditor? Program slouží pro editaci tagů v hudebních souborech formátu mp3. Tagy jsou doprovodné informace o písni, uložené přímo v mp3. Aplikace umí pracovat

Více

MS OFFICE PUBLISHER 2010

MS OFFICE PUBLISHER 2010 Škola: Autor: DUM: Vzdělávací obor: Tematický okruh: Téma: Masarykovo gymnázium Vsetín Mgr. Petr Koňařík MGV_VT_SS_1S2-D19_Z_OFF_PUB.docx Informatika MS Office MS Publisher MS OFFICE PUBLISHER 2010 ÚVOD

Více

Google Apps. dokumenty 4. verze 2012

Google Apps. dokumenty 4. verze 2012 Google Apps dokumenty verze 0 Obsah Obsah... Úvod... Tabulky... Popis prostředí... Menu a panely nástrojů... Uložení a nastavení sešitu... Tvorba a formátování tabulky... Vložení vzorce a funkce... Pravé

Více

PRACUJEME S TSRM. Modul Samoobsluha

PRACUJEME S TSRM. Modul Samoobsluha PRACUJEME S TSRM Modul Samoobsluha V této kapitole Tato kapitola obsahuje následující témata: Téma Na straně Přehled kapitoly 6-1 Užití modulu Samoobsluha 6-2 Přihlášení k systému 6-3 Hlavní nabídka TSRM

Více

METODICKÝ POKYN PRÁCE S MS PowerPoint - POKROČILÍ. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

METODICKÝ POKYN PRÁCE S MS PowerPoint - POKROČILÍ. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. METODICKÝ POKYN PRÁCE S MS PowerPoint - POKROČILÍ Pozadí snímku Pozadí snímku můžeme nastavit všem snímkům stejné nebo můžeme volit pro jednotlivé snímky různé pozadí. Máme několik možností: Pozadí snímku

Více

sloučení dokumentů Zadání: TÉMA: Sledování změn a komentářů, revize, porovnání dokumentů,

sloučení dokumentů Zadání: TÉMA: Sledování změn a komentářů, revize, porovnání dokumentů, TÉMA: Sledování změn a komentářů, revize, porovnání dokumentů, sloučení dokumentů Sekretářka společnosti Naše Zahrada napsala článek věnovaný kompostování a nechala jej zkontrolovat majitelce společnosti.

Více

WORD. (zobecněno pro verzi 2007)

WORD. (zobecněno pro verzi 2007) WORD (zobecněno pro verzi 2007) Program MS Word patří softwarově do skupiny uživatelských aplikací, které se nazývají textové editory. Slouží především k editacím či-li úpravám textů vč. vkládání grafických

Více

PowerPoint 2010. Kurz 1. Inovace a modernizace studijních oborů FSpS (IMPACT) CZ.1.07/2.2.00/28.0221

PowerPoint 2010. Kurz 1. Inovace a modernizace studijních oborů FSpS (IMPACT) CZ.1.07/2.2.00/28.0221 PowerPoint 2010 Kurz 1 Představení Program PowerPoint 2010 je nástroj pro tvorbu prezentací. Tyto prezentace jsou pak určeny především k promítání na plátno pomocí dataprojektoru. Prezentace je formát

Více

ZŠ ÚnO, Bratří Čapků 1332

ZŠ ÚnO, Bratří Čapků 1332 MS Excel 2002 Grada - po spuštění je třeba kliknout do středu obrazovky - v dalším dialogovém okně (Přihlášení) vybrat uživatele, zřídit Nového uživatele nebo zvolit variantu Bez přihlášení (pro anonymní

Více

Příručka pro aplikaci KSnapshot

Příručka pro aplikaci KSnapshot Richard J. Moore Robert L. McCormick Brad Hards Kontrolor: Lauri Watts Vývojář: Richard J Moore Vývojář: Matthias Ettrich Překlad: Lukáš Vlček 2 Obsah 1 Úvod 5 2 Použití KSnapshot 6 2.1 Spuštění KSnapshot.....................................

Více

Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz

Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz U k á z k a k n i h y z i n t e r n e t o v é h o k n i h k u p e c t v í w w w. k o s m a s. c z, U I D : K O S 1 8 1 1 7 9 U k á z k a k n i h

Více

Windows 8.1 (5. třída)

Windows 8.1 (5. třída) Windows 8.1 (5. třída) Pracovní plocha: takto vypadá Pracovní plocha u nás ve škole - pozadí Pracovní plochy - ikony na pracovní ploše - Hlavní panel - ikony na Hlavním panelu (zvýrazněná ikona spuštěné

Více

Dříve než začnete. converter 1.3

Dříve než začnete. converter 1.3 Dříve než začnete converter 1.3 Obsah Dříve než začnete... 1 Obsah... 2 Požadavky na počítač... 3 Harware... 3 Operační systém... 3 Instalace... 4 Kompletní instalace... 4 Update, upgrade... 4 Co je converter...

Více

Pošta a kancelář. Děkujeme za Váš zájem o tento program. Věříme, že v tomto dokumentu naleznete vše důležité pro práci s programem.

Pošta a kancelář. Děkujeme za Váš zájem o tento program. Věříme, že v tomto dokumentu naleznete vše důležité pro práci s programem. Pošta a kancelář Děkujeme za Váš zájem o tento program. Věříme, že v tomto dokumentu naleznete vše důležité pro práci s programem. I když panuje doba elektronické komunikace, stále je nutné většinu formulářů

Více

Příručka progecad Professional 2013

Příručka progecad Professional 2013 6.2 Upravit Obrázek 58: Nabídka Upravit 27. Zpět Upravit Zpět _u z vrátí zpět poslední operaci Tato funkce je jistě známá z mnoha počítačových aplikací, která vrací zpět poslední operaci. Někde je však

Více

Nastavení a využívání emailových služeb na serveru společnosti. Via Aurea, s.r.o.

Nastavení a využívání emailových služeb na serveru společnosti. Via Aurea, s.r.o. Nastavení a využívání emailových služeb na serveru společnosti Via Aurea, s.r.o. Aktualizováno: 31.10.2013 Obsah NASTAVENÍ A VYUŽÍVÁNÍ EMAILOVÝCH SLUŽEB NA SERVERU SPOLEČNOSTI...1 VIA AUREA, S.R.O....1

Více

Administrace webu Postup při práci

Administrace webu Postup při práci Administrace webu Postup při práci Obsah Úvod... 2 Hlavní menu... 3 a. Newslettery... 3 b. Administrátoři... 3 c. Editor stránek... 4 d. Kategorie... 4 e. Novinky... 5 f. Produkty... 5 g. Odhlásit se...

Více

Uživatelský manuál aplikace. Dental MAXweb

Uživatelský manuál aplikace. Dental MAXweb Uživatelský manuál aplikace Dental MAXweb Obsah Obsah... 2 1. Základní operace... 3 1.1. Přihlášení do aplikace... 3 1.2. Odhlášení z aplikace... 3 1.3. Náhled aplikace v jiné úrovni... 3 1.4. Změna barevné

Více

KAPITOLA 3 - ZPRACOVÁNÍ TEXTU

KAPITOLA 3 - ZPRACOVÁNÍ TEXTU KAPITOLA 3 - ZPRACOVÁNÍ TEXTU KLÍČOVÉ POJMY textové editory formát textu tabulka grafické objekty odrážky a číslování odstavec CÍLE KAPITOLY Pracovat s textovými dokumenty a ukládat je v souborech různého

Více

zoom-driver Manuál k redakčnímu systému zoom-driver created by virtual-zoom s.r.o.

zoom-driver Manuál k redakčnímu systému zoom-driver created by virtual-zoom s.r.o. zoom-driver Manuál k redakčnímu systému zoom-driver created by virtual-zoom s.r.o. 1 Obsah 1. Přihlášení 2. Výpis sekcí 3. Vytvoření nové sekce 4. Editace sekce 4.1. Výběr sekce k editaci 5. Editace hlavičky

Více

Formátování diplomové práce (Office 2007,2010)

Formátování diplomové práce (Office 2007,2010) Formátování diplomové práce (Office 2007,2010) Formátování textu Formát textu je jeden z faktorů, který ovlivní celkový dojem a funkčnost dokumentu. Mnoho začátečníků se zpočátku nechává unést možnostmi

Více

Tabulkový procesor. Orientace textu. O úroveň níž O úroveň výš

Tabulkový procesor. Orientace textu. O úroveň níž O úroveň výš Formátování Formátováním rozumíme změnu vlastností daného objektu, dle našich představ a možností programu MS Excel. Formátovat můžeme texty v buňkách, můžeme formátovat buňky, listy i celý sešit a měnit

Více

Tiskové sestavy. Zdroj záznamu pro tiskovou sestavu. Průvodce sestavou. Použití databází

Tiskové sestavy. Zdroj záznamu pro tiskovou sestavu. Průvodce sestavou. Použití databází Tiskové sestavy Tiskové sestavy se v aplikaci Access používají na finální tisk informací z databáze. Tisknout se dají všechny objekty, které jsme si vytvořili, ale tiskové sestavy slouží k tisku záznamů

Více

MS WORD ZÁKLADY UKÁZKA ŠKOLÍCÍCH MATERIÁLŮ

MS WORD ZÁKLADY UKÁZKA ŠKOLÍCÍCH MATERIÁLŮ MS WORD ZÁKLADY UKÁZKA ŠKOLÍCÍCH MATERIÁLŮ Centrum služeb pro podnikání s.r.o. 2014, I. Verze, TP Obsah 1 MICROSOFT WORD 2010... 1 1.1 ÚVOD DO WORDU... 1 1.2 OTEVŘENÍ WORDU... 1 1.3 PÁS KARET... 2 1.4

Více

Tabulkový procesor Microsoft Excel

Tabulkový procesor Microsoft Excel Tabulkový procesor Microsoft Excel Úvod Tabulkový procesor Microsoft Excel spolu s Microsoft Word, Access, Outlook, PowerPoint a FrontPage tvoří programový balíku Microsoft Office. Tabulkový procesor Microsoft

Více

Aplikace BSMS. Uživatelská příručka - 1 -

Aplikace BSMS. Uživatelská příručka - 1 - Aplikace BSMS Uživatelská příručka - 1 - Obsah 1. O aplikaci BSMS... 3 2. Základní předpoklady pro používání BSMS... 3 3. Instalace aplikace... 3 3.1. Samotná instalace... 3 3.2. Možné problémy při instalaci...

Více

ipodatelna Uživatelská příručka

ipodatelna Uživatelská příručka Uživatelská příručka 1 Obsah Obsah 1 I Úvod 2 II Práce s aplikací 3 III Podání 4 1 Nové podání... 5 IV Informace o Uživateli 11 V Podatelna 13 1 Přijmout... a odmítnout podání 13 2 Seznam... došlých podání

Více

OBSAHY E-LEARNINGOVÝCH KURZŮ

OBSAHY E-LEARNINGOVÝCH KURZŮ OBSAHY E-LEARNINGOVÝCH KURZŮ MS Word - ZAČÁTEČNÍCI (rozsah 39 kapitol) Naučíte se základy práce s dokumentem Zorientujete se v pracovní ploše aplikace Dozvíte se, jak vytvářet plnohodnotné texty, formátovat

Více

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. PORTÁL KUDY KAM. Manuál pro administrátory. Verze 1.

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. PORTÁL KUDY KAM. Manuál pro administrátory. Verze 1. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. PORTÁL KUDY KAM Manuál pro administrátory Verze 1.0 2012 AutoCont CZ a.s. Veškerá práva vyhrazena. Tento

Více

METODICKÝ POKYN PRÁCE S MS Word MÍRNĚ POKROČILÍ. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

METODICKÝ POKYN PRÁCE S MS Word MÍRNĚ POKROČILÍ. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. METODICKÝ POKYN PRÁCE S MS Word MÍRNĚ POKROČILÍ Formátování textu Text formátujeme (určujeme jeho vlastnosti) na pásu karet DOMŮ. U textu můžeme formátovat font, velikost písma, řez, barvu písma, barvu

Více

Tabulkový procesor Excel úvod do programu. Obsah:

Tabulkový procesor Excel úvod do programu. Obsah: Předmět: Ročník: Vytvořil: Datum: Informační 1. a 2. Ing. Andrea a komunikační (podle oboru srpen 2013 Modrovská technologie zaměření) Název zpracovaného celku: Tabulkový procesor Excel Tabulkový procesor

Více

Styly odstavců. Word 2010. Přiřazení stylu odstavce odstavci. Změna stylu odstavce

Styly odstavců. Word 2010. Přiřazení stylu odstavce odstavci. Změna stylu odstavce Styly odstavců V textu, který přesahuje několik stránek a je nějakým způsobem strukturovaný (což znamená, že se dá rozdělit na části (v knize jim říkáme kapitoly) a jejich podřízené části (podkapitoly),

Více

MS PowerPoint ZÁKLADY

MS PowerPoint ZÁKLADY MS PowerPoint ZÁKLADY UKÁZKA ŠKOLÍCÍCH MATERIÁLŮ Centrum služeb pro podnikání s.r.o. 2014, I. Verze, TP OBSAH 1. Úvod do PowerPointu... 1 2. Otevření PowerPointu... 1 3. Pracovní prostředí PowerPointu...

Více

Spuštění a ukončení databázové aplikace Access

Spuštění a ukončení databázové aplikace Access Spuštění a ukončení databázové aplikace Access Aplikaci Access spustíte tak, že vyhledáte její ikonu v nabídce "Start" a klepnete na ní. Najdete ho v Sekci Všechny programy/mircosoft Office. Po výběru

Více

InsideBusiness Payments CEE

InsideBusiness Payments CEE InsideBusiness Payments CEE Referenční příručka k novému vzhledu Přístupová cesta do střední a východní Evropy InsideBusiness Payments CEE Potřebujete pohodlný a bezproblémový přístup k úplné nabídce služeb

Více

Modul 2. První sada úkolů:

Modul 2. První sada úkolů: Zadání První sada úkolů: Modul 2 Všechny potřebné složky a soubory pro splnění následující sady úkolů se nachází ve složce sada1. 1. Ve složce Ulohy vytvořte čtyři nové složky (podle obrázku) a pojmenujte

Více

ELEKTRONICKÁ POŠTA OBSAH

ELEKTRONICKÁ POŠTA OBSAH ELEKTRONICKÁ POŠTA OBSAH ÚVOD... 3 Popis služby... 3 Mailová schránka... 3 Mailová adresa... 3 Obsluha... 3 OUTLOOK... 4 Definice a použití... 4 Popis základního prostředí... 4 Modul POŠTA... 5 Zprovoznění

Více

PowerPoint - klávesové zkratky

PowerPoint - klávesové zkratky Stránka č. 1 z 6 Přeskočit navigaci Přeskočit na novinky MS Office Hledat Jste zde: Úvodní stránka» power-point» zaklady» klavesove-zkratky-super PowerPoint - klávesové zkratky aneb co nám usnadní práci

Více

Word 2007 pro začátečníky

Word 2007 pro začátečníky Word 2007 pro začátečníky 1 Word OP LZZ Tento kurz je financován prostřednictvím výzvy č. 40 Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost z prostředků Evropského sociálního fondu. 2 Word Cíl kurzu

Více

Bible Quote 6.5 Okno programu

Bible Quote 6.5 Okno programu Bible Quote 6.5 Program Bible Quote patří mezi mnohé volně šiřitelé biblické programy, ale má jistá specifika. Ve verzi 6,5 se jedná o beta verzi, která je již zřejmě konečná. (Bohužel díky velmi nesnadnému

Více

Základní orientace v MS Excel

Základní orientace v MS Excel Základní orientace v MS Excel Umíte-li ovládat textový editor MS Word, nebude Vám činit žádné potíže ovládání programu MS Excel. Panel nabídek, panel nástrojů, posuvníky, to všechno již znáte. Jen pracovní

Více

Veškeré formátovací úpravy buněk vždy platí pouze pro buňky, které si označíte.

Veškeré formátovací úpravy buněk vždy platí pouze pro buňky, které si označíte. Veškeré formátovací úpravy buněk vždy platí pouze pro buňky, které si označíte. Přesun kurzoru Šipky:,,, o jeden znak, řádek, buňku daným směrem Ctrl + / na konec / začátek řádku buněk Ctrl + / na konec

Více

iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod

iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod iviewer lze použít na iphone a ipad pro zobrazení živého obrazu z DVR vzdálený server. I. Použití iphone pro přístup ke vzdálenému DVR Použití

Více

Návod k softwaru. Získání licence. vojtech.vesely@catania.cz www.catania.cz

Návod k softwaru. Získání licence. vojtech.vesely@catania.cz www.catania.cz Získání licence Ze stránky si ze sekce Software stáhněte Aplikaci k získání licence. Tuto aplikaci není třeba instalovat, stačí rozbalit zazipovaný soubor. Za cenu 300,- Kč bez DPH má uživatel nárok na

Více

Zprávy: Pošta. 1. Spuštění modulu Zprávy. 2. Popis prostředí a ovládacích prvků modulu Zprávy

Zprávy: Pošta. 1. Spuštění modulu Zprávy. 2. Popis prostředí a ovládacích prvků modulu Zprávy Zprávy: Pošta Modul slouží k přijímání a odesílání krátkých zpráv (max. 4000 znaků) prostřednictvím informačního systému VUT. Adresáty lze vybírat ze seznamu všech studentů a zaměstnanců VUT. Nápovědu

Více

OPERACE S DATY Autor: Mgr. Dana Kaprálová Datum (období) tvorby: září, říjen 2013 Ročník: sedmý Vzdělávací oblast: Informatika a výpočetní technika

OPERACE S DATY Autor: Mgr. Dana Kaprálová Datum (období) tvorby: září, říjen 2013 Ročník: sedmý Vzdělávací oblast: Informatika a výpočetní technika Autor: Mgr. Dana Kaprálová OPERACE S DATY Datum (období) tvorby: září, říjen 2013 Ročník: sedmý Vzdělávací oblast: Informatika a výpočetní technika 1 Anotace: Žáci se seznámí se základní obsluhou tabulkového

Více

Stručný manuál pro webový editor. Ukládáni základních informací, tvorba menu

Stručný manuál pro webový editor. Ukládáni základních informací, tvorba menu Stručný manuál pro webový editor Ukládáni základních informací, tvorba menu Po přihlášení ( zadejte zaslané přihlašovací jméno a heslo ) se Vám zobrazí stránka, kde jsou následující údaje: 1. blok, který

Více

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v.v.i. Jeruzalémská 9, 116 52 PRAHA 1 www.vubp.cz vubp@vubp-praha.cz

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v.v.i. Jeruzalémská 9, 116 52 PRAHA 1 www.vubp.cz vubp@vubp-praha.cz Tento počítačový program byl vyvinut v rámci řešení projektu "Pracovní pohoda a spolehlivost člověka v pracovním systému", který je součástí Výzkumného záměru VÚBP, v.v.i. "MPS0002595001: BOZP zdroj zvyšování

Více

LAN se používá k prvnímu nastavení Vašeho DVR a když potřebujete nastavit síť na Vašem DVR pro používání po internetu.

LAN se používá k prvnímu nastavení Vašeho DVR a když potřebujete nastavit síť na Vašem DVR pro používání po internetu. Návod Video Viewer 1.9.9 1 Dodávaný licencovaný software Následující stránky popisují nejpoužívanější funkce software Video Viewer. Podrobnosti o softwaru a jeho nastavení, najdete v rozšířené příručce,

Více

Hotline Helios Tel.: 800 129 734 E-mail: helios@ikomplet.cz Pokročilé ovládání IS Helios Orange

Hotline Helios Tel.: 800 129 734 E-mail: helios@ikomplet.cz Pokročilé ovládání IS Helios Orange Hotline Helios Tel.: 800 129 734 E-mail: helios@ikomplet.cz Pokročilé ovládání IS Helios Orange 2013 BüroKomplet, s.r.o. Obsah 1 Kontingenční tabulky... 3 1.1 Vytvoření nové kontingenční tabulky... 3 2

Více

Návod k použití programu Business Plan

Návod k použití programu Business Plan Návod k použití programu Business Plan Osnova Po spuštění programu... 3 Otevření existujícího projektu... 4 Prostředí programu... 5 Váš obchodní plán... 6 Náhled a tisk... 6 Uložení... 6 Vážený uživateli,

Více

Word 2007. IV. část. Zpracoval: Ing. Pavel Branšovský pro potřebu VOŠ a SŠSE

Word 2007. IV. část. Zpracoval: Ing. Pavel Branšovský pro potřebu VOŠ a SŠSE Word 2007 IV. část Zpracoval: Ing. Pavel Branšovský pro potřebu VOŠ a SŠSE Volně použito podkladů z "Microsoft Office WOrd 2007, Petr Broža, Roman Kučera, edice Extra PC 2010 1 Obsah čtvrté části 6. Hromadná

Více

Manuál Redakční systém

Manuál Redakční systém Manuál Redakční systém SA.07 Obsah Úvod... ) Struktura webu... ) Aktuality... 0 ) Kalendář akcí... ) Soubory ke stažení... 6 5) Fotogalerie... 8 Redakční systém umožňuje kompletní správu vašich internetových

Více

Microsoft Office Outlook 2003 s aplikací Business Contact Manager

Microsoft Office Outlook 2003 s aplikací Business Contact Manager Microsoft Office Outlook 2003 s aplikací Business Contact Manager Použití aplikace Business Contact Manager v sadě Microsoft Office Obsah Import sestavy aplikace Business Contact Manager do aplikace Excel...

Více

Portál Algotech HelpDesk Uživatelský manuál

Portál Algotech HelpDesk Uživatelský manuál Portál Algotech HelpDesk Uživatelský manuál Vypracovali: Datum: 14. 9. 2012 Jméno Michal Zeman Jan Košátko Jan Skýpala Funkce IT specialista Project Manager Service Desk Manager Kontakt helpdesk@algotech.cz

Více

Microsoft. Word. prostředí, základní editace textu. Mgr. Jan Veverka Střední odborná škola sociální Evangelická akademie

Microsoft. Word. prostředí, základní editace textu. Mgr. Jan Veverka Střední odborná škola sociální Evangelická akademie Microsoft Word prostředí, základní editace textu Mgr. Jan Veverka Střední odborná škola sociální Evangelická akademie Microsoft Office balík aplikací používaných v kancelářské i jiné práci Word textový

Více

Bakala ř i - manua l. Obsah

Bakala ř i - manua l. Obsah Bakala ř i - manua l Obsah 1 Úvod... 2 2 Osobní údaje... 3 3 Klasifikace... 3 3.1 Průběžná klasifikace... 3 3.2 Pololetní klasifikace... 4 3.3 Výchovná opatření... 4 3.4 Opravné zkoušky... 4 4 Kommens...

Více